Baza rekrutów: nazwiska A – E

Aby ułatwić wyszukiwanie, wpisz szukaną frazę w wyszukiwarce.

Nazwisko rekruta Imię rekrutaImię ojca WiekNazwa obwodu i miejscowość poboru Rok poboru Nazwa jednostki wojskowej Stan cywilnyUwagi (stan społeczny, zawód, powód poboru)Nazwa archiwum Nr zespołu arch.Sygn.Arch.Karta / strona
-WasylPiotrPosadów 1836Korpus KaukaskiKawaler Włościanin, murarz AP Lublin17580582
Bala Adam Kazimierz Katarzyna 25Siedlecki,Węgorzew 183618 Dywizja Piechoty KawalerMieszczanin AP Lublin175854b.pag.
Gaman (Haman?)HenrykHenryk20Lubelski Ziemski, Lublin, Lubelski5/17.10.1866Do dysp. Sztabu Warszawskiego Okręgu WojskowegoKawalerMieszczaninAP Lublin17582352
( Dalka ?)Wawrzyniec Lubelski1848Flota CzarnomorskaAP Lublin175814Spis alf.
(..julianczuk)JanJózef-Radzyński1867--AP Lublin175872Spis alf.
(……..rski)Jan Władysław Andrzej23Janowski1872-KawalerMieszczanin,czyta i pisze po polsku i rusku,stolarzAP Lublin175740
(…ewicz?)LudwikOsip-Węgrowski, Ossówno187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873b.pag.
(…lski)MichałJózef-Węgrowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
(A…..niuk)PawełAntoni (Iwan)-Radzyński, Misie187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin1758731093
(Dobrzyński) DobrzańskiWawrzyniecPiotr24Lubelski, Lublin, Lubelski18668 Dywizja Piechotyż. MariannaMieszczaninAP Lublin175823
(Dyjakowski) DyakowskiTomaszAndrzej21Lubelski, Lublin, Lubelski18668 Dywizja PiechotyKawalerMieszczanin, czyta po polskuAP Lublin175823
(Franczek ?)WojciechMateusz20Lubartów1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175805101
(H) GajdamaszekFranciszekSzczebrzeszyński, Lipsko, Zamojski186634 rezerwowy batalion piechoty Wysznij WołoczekAP Lublin175823
(H) GumienikTomaszWojciech20Janowski, Zofianka, Zamojski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaKawalerWłościaninAP Lublin175823132
(Morena?)Stanisław --Lubelski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
(N)KafalskiJózefAndrzej21Krasnostawski18511 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierów żona Antonina RutkowskaAP Lublin17581977
(R)SobolewskiFelicjanMichał20Zamojski1851 Kaukaska Półbrygada Rezerwowa kawalerczyta i pisze po polskuAP Lublin175819227
(Witek ?)Wincenty--Hrubieszowski1848Korpus KaukaskiAP Lublin175814Spis alf.
(Wypiacz?)WasylWasyl20Sitno1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin17580594
AbaAntoniMikołaj22Kurów18365 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalermieszczanin, kowalAP Lublin17580446
AbaWojciechAntoni21Kurów18365 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerWłościaninAP Lublin17580440
Aba AntoniMikołaj22Kurów 18365 Dywizja Kawalerii LekkiejKawaler Mieszczanin, kowalAP Lublin17580538
Aberhladt Icko Wulfowicz 23Łukowski, Nowodwór 1844Flota Bałtycka Kawaler ŻydAP Lublin175864b.pag.
AbramJózef--Lubelska, siedlecki, Skrzeszew1851--Oszczędzony jako dzietnyAP Lublin175831b.pag.
AbramKazimierzStanisław20Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35Żona Katarzyna N.OsadnikAP Lublin175835b.pag.
Abram StefanSzymon21Siedlecki, Rudnik1845I Dywizja Kirasjerów - I Korpus Rezerwowy Kawaleriiż. Łucja Czerkasówna WłościaninAP Lublin175824b.pag
AbramczukMikołajMikołaj22Bialski, Janów 1848Korpus KaukaskiKawaler MieszczaninAP Lublin175827B. Pag.
AbramczukMaksymSylwester 20Bialski, Bubel 1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
AbramczukMikołajMikołaj22Bialski, Janów1848Korpus Kaukaski Kawaler MieszczaninAP Lublin175828B.Pag.
AbramczukMaksymSylwester 20Bialski, Bubel 1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
AbramczukMateuszN23Bialski,1853Flota CzarnomorskaKawalerAP Lublin175834b.pag.
AbramczukTeodor--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
AbramczukStefanJakub-Radzyński1867--AP Lublin175872Spis alf.
AbramczukWasyliFiodor-Radzyński1867--AP Lublin175872Spis alf.
AbramczukŁukaszSzymon-Radzyński, Jabłoń187131 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731088
AbramczukTomaszTeodor-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
AbramczukAleksanderFranciszek-Sokołowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
AbramczukStefanJakub20Radzyński18675 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
AbramczukWasyliFiodor20Włodawski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyKawalerChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
AbramczukJerzyTeodor20Siedlecka, konstantynowski, Pawłów, Bubel1868-Ż. Katarzyna SemeniukWłościaninAP Lublin175866b.pag.
AbramczykJakubAntoni, Helena20Podlaska, łukowski, Sarny183718 Dywizja Piechotyż.AgnieszkaWłościaninAP Lublin175856b.pag
AbramczykStanisławKarol-Węgrowski1872zawrócony z rekrutów-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Abramczyk WojciechKacper23Łukowski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
Abramczyk (lub Abramczuk)PiotrPaweł20Siedlecki, gm. Łuzki183816 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
AbramekJózef--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin1758021
AbramekJanŁukasz21Lubelski1850Korpus GrenadierówAP Lublin17581848
AbramekMarcinAleksander 20Łukowski,Krzywda,Radoryż1841Korpus GrenadierówŻonatyWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
AbramiukSzymon--Bialski, Pratulin1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
AbramiukFranciszekSzymon20Radzyński,Ostrów18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejŻonaty-Tekla K? ,bezdzietnyMieszczaninAP Lublin175860B.Pag.
AbramiukBazylJan27Bialski,Pratulin,Bokuhały18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościanin,KrawiecAP Lublin175860B.Pag.
AbramiukRomanKondrat-Włodawski1872Zawrócony za niego Wasyli Makaruk-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
AbramiukLeonJan21Lubelska, radzynski, Jabłoń, Kudry186635 Piechotny Rezerwowy BatalionŻ. Ksenia Gładuniuk, s.Teodor 3 lata, s.Kornel 1 rokWłościaninAP Lublin175837740
Abramiuk SzymonAntoni20Bialski, Kisielew1845Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty ż. Ewa Nibisianka WłościaninAP Lublin175824b.pag
Abramiuk Wiktor Iwan Pałaszka 20Bialski,Pratulin,Bohukały183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
AbramowiczMichałJózef 20Łukowski, Role 1847Moskiewski Garnizon Artylerii - 5 RotaKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
AbramowiczIgnacyBłażej-Radzyński, Brzozowy Kąt187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin1758731051
AbramowiczIgnacyWasyli-Radzyński187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Abramowicz StefanWawrzyniec Ewa21Radzyński1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853p.pag.
AbraszekMaciej--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
AbusiewiczMoszekAbus18Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻyd,tkaczAP Lublin 17581717
AbusiewiczMoszekAbus18Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻyd,tkaczAP Lublin 17581717
AdamJakubJakub23Siedlecki,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaż.Ewa WolfAP Lublin175834b.pag.
AdamczukGrzegorz--Tomaszowski---AP Lublin1758021
AdamczukMarekJan25Hrubieszów1836Flota BałtyckaKawalerMieszczaninAP Lublin175804142
AdamczukMarekIwan25Hrubieszów 1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175805138
AdamczukMikołajMaciej24Hrubieszowski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175819169
AdamczukStefanMarek21Krasnostawski1852Flota CzarnomorskaŻona Marianna JaroszynOsadnikAP Lublin175820223
AdamczukMaksymSiemion22Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175820195
AdamczukWiktorJózef20Krasnostawski1852Rez.Bryg. 21 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820148
AdamczukAndrzej--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 1? Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
AdamczukWojciech--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
AdamczukJan--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
AdamczukAugustynStanisław 21Radzyński, Ostrówki1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
AdamczukAugustynStanisław 21Radzyński, Ostrówki1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
AdamczukJan--Bialski, Konstantynów 1851--Oszczędzony dla braku sił brata.AP Lublin175830b.pag.
AdamczukPawełAntoni24Siedlecki,1853Batalion 6 i 7 ósmej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż. Julianna HajdejAP Lublin175834b.pag.
AdamczukAntoniAndrzej20Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34Żona Bryygida BandowiczOsadnikAP Lublin175835b.pag.
AdamczukAndrzej--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
AdamczukKuźma--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
AdamczukStanisławSzymon26Podlaska, radzyński, Wohyń1843na rachunek przyszłego poboruwdowiec, s.Paweł l.2mieszczanin, był w więzieniu za kradzieżAP Lublin175862b.pag.
AdamczukAntoniJózef-Węgrowski1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
AdamczukAntoniStanisław-Sokołowski, Repki1871--Wrócił, zamieniony na innego rekruta Iwana Me…?AP Lublin175873199
AdamczukWojciechJan-Sokołowski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
AdamczukAntoniJózef20Węgrowski1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymŻona Apolonia Sipiniowskachłop rz.katAP Lublin175865b.pag
AdamczukKazimierzTyszowiecki, Grabowiec, Hrubieszowski186610 Dywizja Piechoty, WarszawaAP Lublin175823
AdamczukStanisławSzczebrzeszyński, Stary Zamość, Zamojski18662 Dywizja Grenadierów, WarszawaAP Lublin175823
AdamczukStanisławAntoniSiedlecka, sokołowski, Repki, Bohy1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Adamczuk Kazimierz Wojciech 20Siedlecki, Kossów Ruski18456 Okręg Straży WięziennejKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
Adamczuk v JanczakFranciszek-20-1846---AP Lublin17581327
AdamczykFranciszekSzczepan20Lubelski, Bychawa183815 Dywizja Piechotyż. Rozalia z Wróblowskich, bezdzietny.MieszczaninAP Lublin17580664
AdamczykJózef-23-1846---AP Lublin1758137
AdamczykFranciszek --Lubelski 1848 Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
AdamczykJan JózefSzczepan21Lubelski18511 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierów kawalerAP Lublin17581967
AdamczykAntoniPaweł22Lubelski1852Rez.Bryg. 21 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820
AdamczykLudwik--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Kisłowodzku--AP Lublin175821Spis alf.
AdamczykStanisław--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Ust’-Łabińsku --AP Lublin175821Spis alf.
AdamczykMichałAleksy, Magdalena27Podlaska, łukowski, Osieck18376 Dywizja Artyleriiż.RozaliaMieszczaninAP Lublin175856b.pag
AdamczykAmbrożyTomasz, Agnieszka28Podlaska, łukowski, Maciejowice, Domaszew1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
AdamczykPawełMichał-Sokołowski, Olszów187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731481
AdamczykAndrzejMichał-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
AdamczykFranciszekJan-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
AdamczykStanisławJan-Siedlecki18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
AdamczykPawełKajetan20Lubelski, Konopnica, Lubelski18668 Dywizja PiechotyŻ. KatarzynaWłościaninAP Lublin17582375
Adamczyk Antoni Gabriel Marianna 22Łukowski,Burzec 18366 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
AdamekPiotr--Biłgorajski---AP Lublin1758021
AdamekMichałBartłomiej24Stróżno (?)183615 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin17580481
AdamekFranciszek-20-1846---AP Lublin17581314
AdamekWojciech--Zamojski18532 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821Spis alf.
Adamek Michał Bartłomiej 24Struża 183615 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin17580575
AdamelakMikołajSzymon-Łukowski, Wojcieszków187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731218
AdamiakWojciech Franciszek 21Łukowa1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647170-171
AdamiakIgnacyMichał23Lubelski1871-Żona Barbara ,dzieci nie ma Chłop,wiara rz-kat.AP Lublin175740
AdamiakJakubAndrzej21Lubelski1874-KawalerChłop,wiara rz-kat.AP Lublin175740
AdamiakJanFranciszek 23Łukowski,Kujawy,Kożuchówka1846Samodzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
AdamiakFranciszekPiotr20Siedlecki,1853Druga Lekka Dywizja Kawalerii ż.Józefa OlszewskaAP Lublin175834b.pag.
AdamiakJędrzej JózefRoch22Siedlecki,Żelichów18411 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
AdamiakIwanPaweł-Siedlecki, Wodynie187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873150
AdamiakMichałGrzegorz20Krasnostawski, Fajsławice1866KawalerWłościanin, skorzystał z prawa wykupuAP Lublin175823102
Adamiak (Adamek)Walenty Stanisław 22Zamojski, Struża183814 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin17580643
Adamiak (Adamiuk)TomaszAugustyn20Siedlecki, Olszyc1848Korpus Kaukaski Kawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
AdamiecMichał--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin1758021
AdamiecMateusz-20-1846---AP Lublin17581333
AdamiecLudwikMichał23Zamojski185120 dywizja piechoty Rezerwowej Brygady Oddzielnego Korpusu Kaukaskiego kawalerczyta i pisze po polskuAP Lublin175819136
AdamiecAntoniKrasnostawski, Bezek, Krasnostawski1866do dysp. Sztabu Warszawskiego Okręgu WojskowegoAP Lublin175823
Adamiec FranciszekMichał20Krasnostawski, Chłaniów 1838Flota ?Kawaler WłościaninAP Lublin175806105
AdaminFranciszek--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
AdamiukTomaszAugustyn20Siedlecki, Olszyc1848 Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
AdamiukJanMikołaj20Radzyński,Wola Wereszczyńska,Zienki18411 Dywizja DragonówKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
AdamiukGrzegorz--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
AdamiukAdamWasyli-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
AdamiukOnysBazyli20Lubelska, radzyński, Wola Wereszczyńska, Zeńki186632 Piechotny Rezerwowy Batalion m.TwerŻ. Katarzyna Szelepówna, c.Elena 1 rokWłościaninAP Lublin175837878
AdamiukStefanMikołaj22Siedlecka, bialski, Sitnik, Łukowce1868-Ż. Anna JakimiukWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Adamkiewicz Michał Wojciech Agnieszka 22Łukowski,Osieck 183617 Dywizja PiechotyKawalerMieszczanin AP Lublin175854b.pag.
AdamoszOleszkoMichał24Zamojski185113 i 14 Dywizja Piechotyżona Marianna KurisownaAP Lublin175819191
AdamowiczMikołajMichał22Radzyński,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaKawalerAP Lublin175834b.pag.
AdamowiczSzymonMateusz-Radzyński, Misie187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873985
AdamowiczGrigorijWawrzyniec-Radzyński, Misie1871--Wrócił. Zamieniony na Antoniego Domańskiego. AP Lublin1758731024
AdamowiczAntoniKazimierz20Radzyński, gm. Międzyrzec 18381 Dywizja Ułanówż. Katarzyna (?)WłościaninAP Lublin175857b.pag.
AdamowiczWalentyWojciech21Lubelska, radzyński, Kąkolewnica, Brzozowica186632 Piechotny rezerwowy Batalion m.TwerŻ. Józefa KozłównaWłościanin, czyta po polskuAP Lublin175837243
Adamowicz JakubJózef 22Czerniejów 1835-ż. Agnieszka z Czerwińskich WłościaninAP Lublin115647188-189
Adamowicz v DawidukAndrzej-22-1846---AP Lublin17581321
AdamowskiMaciejMarcin22Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
AdamowskiPawełJan20Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
AdamowskiAntoniStanisław21Łukowski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
AdamowskiJanAntoni21Łukowski,Parczew18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerMieszczaninAP Lublin175860B.Pag.
Adamowski JanAdam 22Lubelski, Czemierniki1840Flota Czarnomorska ż.Anna c. Krzysztofa Skowrona, bezdzietny.Kowal, mieszczaninAP Lublin17580789
AdamskiAdamMikołaj20Gołąb 1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564744-45
AdamskiJanJakub 28Studzianki1834-Kawaler WłościaninAP Lublin17580849
AdamskiJanJózef25Siedlecki,1853Flota Czarnomorskaż. Marianna SulikAP Lublin175834b.pag.
AdamskiMarcinŁukasz20Łukowski1854Flota CzarnomorskaŻona Katarzyna FatygowiczOsadnikAP Lublin175835b.pag.
AdamskiWawrzyniec--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
AdamskiMikołajFranciszek-Węgrowski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
AdamskiKarolWojciech20Krasnostawski, Chłaniów, Krasnostawski18669 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175823100
AdamskiFranciszekJózef20Lubelska, siedlecki, Dębe, Chruszczewka186635 Piechotny Rezerwowy BatalionKawalerWłościaninAP Lublin175837457
AdamusAdamBiłgorajski, Księżpol, Zamojski18668 Dywizja PiechotyAP Lublin175823
Adamus Łukasz --Zamojski1848 Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
AdaśkoJan--Lubelska, siedlecki, Starawieś1851--ZbiegłAP Lublin175831b.pag.
Adawidek JózefAdam-Łukowski1867--SkreślonyAP Lublin175872Spis alf.
AdlerMoszek--Lubelski---wykupionyAP Lublin1758022
AdlerHersz LejbJosek21Bialski1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.KawaleriaKawalerŻydAP Lublin175835b.pag.
AdlerIcekAbus-Radzyński, Międzyrzec187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-Wyznaczył najemnika Józefa ŁukasiewiczaAP Lublin1758731142
AdriańskiAndrzejJan22Garwoliński186729 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara rz.kat,czyta po polskuAP Lublin175865b.pag
AdrjańskiAndrzejJan-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
AdwentFeliks TomaszWojciech22Lubelski1851Flota CzarnomorskakawalerAP Lublin175819244
AdynowskiMichałMarcin, Marianna24Podlaska, łukowski, Łuków1837Korpus Kaukaski KawalerMieszczanin, kuśnierzAP Lublin175856b.pag
AdynowskiJacenty--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
AdynowskiKazimierzFranciszek26Podlaska, siedlecki, Wyszków, Stara Wieś1844na rachunek przyszłego poborukawalerwłościaninAP Lublin175862b.pag.
AerestbaumAbram MojszeJudko20Siedlecka, siedlecki, Siedlce1868-Ż. Estera FincelsztejnŻydAP Lublin175866b.pag.
AftanasMichał--Krasnostawski---wykupionyAP Lublin1758021
AftanasiukCyrylAftonas23Siedlecki1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
AftelSzlomaJantyl18Hrubieszowski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychKawalerŻyd,skreślony-dezerter N 61883/8903-57. W jego miejce wpisano Pałtyn SzlomaAP Lublin17581723
AftykaFranciszek--Lubartowski---niezdolny do służbyAP Lublin1758021
Agacki Ludwik Franciszek 20Siedlecki, Komory1845Pułk Uglicki - 16 Dywizja Piechoty KawalerSzlachcic AP Lublin175824b.pag
AgnieszczakAndrzejJan21Łukowski, Uchocze1848Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
AgnieszczakAndrzejJan21Łukowski, gm. Maciejowice, w. (Uchocze?)1848Korpus Kaukaski Kawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
AgnieszczakAndrzejJakub-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
AgrestBoim MoszekWigdor18Radzyński1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.KawaleriaKawalerŻydAP Lublin175835b.pag.
AhbinAndrzej--Janowski---AP Lublin1758021
AinhornSzmul--Chełmski---wykupionyAP Lublin1758022
AizensztejnSzulMordko22Radzyński1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.KawaleriaŻona Laza NŻydAP Lublin175835b.pag.
AjbarterSzloma, ZelikIcek18Lubelski1853Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 22KawalerŻyd,szewcAP Lublin175820
AjchenkatzBerekDawid21M. Lublin184514 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu InżynieriizłotnikAP Lublin17581018
AjlmanJoel GercMoszek16Lubelski, Lublin1855Kantonista w Twierdzy Zamość kawalerAP Lublin175822527
AjnwojnerMajer--Krasnostawski---wykupionyAP Lublin1758022
AjsenbergManasze--Chełmski---wykupionyAP Lublin1758022
AjsenbergJankielLejzor-Sokołowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
AjsenbergWulfMejer-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
AjsenbergAbramZelman-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
AjsenttatJankiel LejbaAbram-Radzyński1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
AjzenŻajwelMoszko22Lubelski, Bełżyce 1844Flota CzarnomorskaKawaler Żyd, czyta i pisze po polsku oraz żydowskuAP Lublin17580912
AjzenLejzorBoruch20Zamojski1846Kompania Liniowa Oddz.Pułków i Baterii Artyleryjskich Oddz. Korpusu Kaukaskiegokawaler AP Lublin17581218
AjzenBeniaminSzymon21Hrubieszowski, Dubienka, Hrubieszowski1866Ż. Fajga, s. Berek, 2 lataŻyd, skorzystał z prawa wykupuAP Lublin175823181
AjzenbergHerszko--Lubelska, siedlecki, Sokołów1851--ZbiegłAP Lublin175831b.pag.
AjzenbergIoselJózef-Radzyński, Międzyrzec187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin1758731133
AjzenbergZelmanLejbko21Lubelska, siedlecki, Wegrów1866Ż. Pesia Leja Litman, c.SuraWykreślonyAP Lublin17583791
AjzenbergIcekMoszko21Lubelska, łukowski, Żelechów1866Ż. Ruchla, c.Fajga GitlaWykreślonyAP Lublin175837106
AjzenmanChaim Lejzor22Lubelska, bialski, Biała Podlaska1866Ż. Chawa Laja NuzowiczWykreślonyAP Lublin17583769
AjzentregenZajwelWulf22Łukowski,Bobrowniki1846Kompania wojskowo-robocza IV okręgu KawalerŻydAP Lublin175825B.Pag.
AjzeratBeniamin--Lubelska, łukowski, Maciejowice1851--Stawał do poboru w MińskuAP Lublin175831b.pag.
AjzinbergIckoSzmulew-Siedlecki, Jastrzębie187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin17587314
AjzykowiczDawid22Radzyński,Wisznice1846Kompania wojskowo-robocza IV okręgu KawalerŻyd, szewcAP Lublin175825B.Pag.
AkermanBerek--Lubelski---wykupionyAP Lublin1758022
AkermanSumerLeibus16Lubelski, Baranów1855Kantonista w Twierdzy Zamość kawalerAP Lublin175822532
AkermanEliaMoszek15Lubelski, Kurów1855Kantonista w Twierdzy Zamość kawalerAP Lublin175822534
AkermanAbramDawid20Radzyński,Ostrów1846Kompania wojskowo-robocza IV okręgu KawalerŻydAP Lublin175825B.Pag.
AkermanKaufmanMoszko19Łukowski18523 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artylerii KawalerŻydAP Lublin175833p.pag.
AkermanFajbusEjzyk-Węgrowski1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
AkermanLejbkoIserow-Węgrowski, Węgrów187134 Dywizjon Piechoty-AP Lublin1758731775
AkermanZyskoSzlom-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
AkermanJosko Fajbus22Węgrowski1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymŻona Haja Wajsman,synowie 2Żyd,mieszczaninAP Lublin175865b.pag
AkermanAbramUszer22Krasnostawski, Tarnogóra, Krasnostawski1866Żonaty, syn i córkaŻyd, skorzystał z prawa wykupuAP Lublin175823110
AkermanEjzykSzmul19Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻyd,harmonistaAP Lublin 17581716
AkermanEjzykSzmul19Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻyd,harmonistaAP Lublin 17581716
AkermanJankielSzloma19Lubelski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychKawalerŻyd,za niego brat Mendel lat 12 do Batalionu Wojennych KantonistówAP Lublin1758178
AkiermanMotekMoszko20Łukowski,Parysów1846Kompania wojskowo-robocza IV okręgu KawalerŻydAP Lublin175825B.Pag.
AkiermanJankiel--Lubelska, bialski, Biała Podlaska1851--ZbiegłAP Lublin175831b.pag.
AkiermanIserJosel19Siedlecki,1853Wojenno Roboczy N 3 Batalion Zarządu Wojennych OsadKawalerAP Lublin175834b.pag.
AksamitowskiMichałAntoni21Łukowski, Aleksandrów 1848Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
AksztejnSzlomaSzaps17Zamojski, Krasnobród1855Kantonista w Twierdzy Zamość kawalerAP Lublin175822524
Akur WolfAbram22Lubelski1871-KawalerŻyd,wiary jud.AP Lublin175740
AlabaKarolJan23Łukowski, Kamień 18456 Okręg Straży Więziennejż. Katarzyna WłodarczyckaWłościaninAP Lublin175824b.pag
AlabaBłażejPiotr20Siedlecka, siedlecki, Wodynie, Helenów1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
AlabaKarolPiotr20Siedlecka, łukowski, Jarczew, Feliksin1868-KawalerWłościanin, czyta po polskuAP Lublin175866b.pag.
AlbaumChaim SrulDorow18Zamojski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻyd,krawiecAP Lublin 17581734
AlbaumChaim SrulDorow18Zamojski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻyd,krawiecAP Lublin 17581734
AlbergBoruchLipa22Lubelska, siedlecki, Siedlce1866Ż. Fajga, s.HerszFelczer, wykreślonyAP Lublin1758377
AlberszteinGerszkoDawid-Bialski1872Wykupiony za 1000 rubli N st.70-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
AlbingerJan-20-1846---AP Lublin1758134
AlbingierFranciszekMaciej23Zamojski, Stary Zamość 1840Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin175807114
Albingier Wilchelm Maciej 23Stary Zamość1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647136-137
AlbrechtJanMichał25Zamojski1871-KawalerChłop,wiara rz-kat.AP Lublin175740
Albrecht Frydrych Ferdynand 20Łukowski, Leśniki184418 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175864b.pag.
AlburtFajwelZelik18Lubelski1851Morska Kompania wojskowo-robocza bud. Floty Czarnomorskiejżona Szapra SzwarcmanownakuśnierzAP Lublin175819290
AlburtIsraelSane15Lubelski, Bychawa1855Kantonista w Twierdzy Zamość kawalerAP Lublin175822531
AleksandrowiczWincentyIgnacy 28Hrubieszowski, Dorochusk 18409 Dywizja Piechoty ż. Anna Zielik, ma syna Antoniego l.5 i Agnieszkę l.2.WłościaninAP Lublin17580731
AleksandrowiczJan--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Gieorgijewsku--AP Lublin175821Spis alf.
AleksandrowiczGrzegorzKonrad 20Bialski, Piszczac 18477 Dywizja Piechoty ż. Justyna Nestorowicz MieszczaninAP Lublin175826B.Pag.
AleksandrowiczJanN22Siedlecki,1853Batalion 6 i 7 ósmej garnizonowej artyleryjskiej brygadyKawalerAP Lublin175834b.pag.
AleksandrowiczStanisław--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
AleksandrowiczStefan--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
AleksandrowiczAntoniJakub22Siedlecka, radzyński, Tłuściec, Łuby1868-Ż. Tekla DomańskaWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Aleksandrowicz Kajetan Joachim Tekla 21Siedlecki,Tchórznica 18361 Dywizja KirasjerówKawalerWłościanin,ukrywał się przed spisem AP Lublin175854b.pag.
Aleksandrowicz, KastanowOsipIwan-Bialski, Połoski187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873332
AleksandrukTeodorIwan-Bialski, Kobylany187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873329
AleksandrukJanGrzegorz20Lubelska, bialski, Kobylany Nadbużne, Łobaczew186632 Pichotny Rezerwowy Batalion m.TwerKawalerWłościaninAP Lublin175837293
Aleksandruk Ignacy--Bialski, Łobaczew 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
AleksiejewiczAdamKrystian-Łukowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
AleksiejukJózefAntoni27Krasnostawski1852Rez.Bryg. 21 Dywizji Piechoty P23KawalerOsadnikAP Lublin175820173
AleksiejukLeonOstap22Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
AleksiejukMichałDemjanow-Radzyński, Żelizna187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873992
AleksiewiczAdolfKrystian21Łukowski18675 Dywizja PiechotyŻona Anna WęgrowskaChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
AleksiukAndrzejPaweł-Radzyński1867--SkreślonyAP Lublin175872Spis alf.
AlikowskiAleksanderN20Łukowski,1853Druga Lekka Dywizja Kawalerii KawalerAP Lublin175834b.pag.
AlikowskiJózefN22Łukowski1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
AlpernSzmul Szaja--Lubelski---AP Lublin1758022
AltMajer--Tomaszowski---wykupionyAP Lublin1758022
AltdmajerJanJan20Szczebrzeszyński, Białobrzegi, Zamojski1866do dysp. Sztabu WarszawskiegoKawalerWłościaninAP Lublin175823
AltermanJoec Dawid--Janowski---wykupionyAP Lublin1758022
AltmajerJanJan21Zamojski1852Rez.Bryg. 21 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820161
AltmanIcek Lejba--Zamojski---AP Lublin1758022
AltmanHersz SojnaRafael18Łukowski1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.KawaleriaKawalerŻydAP Lublin175835b.pag.
AltmanSzulim HaimFiszel20Łukowski1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.KawaleriaŻona Haja LajzerŻyd,krawiecAP Lublin175835b.pag.
AltrychtJózefJan20Łukowski, Ryki1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
AltrychtJózefJan20Łukowski, Ryki1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
AlwasWilhelmBogumił-Garwoliński1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
AlwasWilhelmBogumił20Garwoliński1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymKawalerchłop wiara rz.-kat,czyta i pisze po polsku,hutnik szkłaAP Lublin175865b.pag
AłaszkiewiczFranciszekJózef20Siedlecki,1853Druga Lekka Dywizja Kawalerii KawalerAP Lublin175834b.pag.
AmbroszczakMateusz--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
AmbrozewiczMichał-21-1846---AP Lublin17581327
AmbroziakJan Marcin Elżbieta24Siedlecki,Stredyń,Zembrów 183617 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
AmbroziakFeliks--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
AmbroziakJózefLudwik21Siedlecka, siedlecki, Niwiski, Opole1868-Ż. Marianna Karpikówna, s.FranciszekWłościaninAP Lublin175866b.pag.
AmbroziukMichałAndrzej 22Krasnostawski, Kraśniczyn 1840Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin17580767
AmbroziukAntoniKlemens20Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
Ambrożek Jan--Radzyński, Podlodów 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
AmbrożewskiJakubKacper20Radzyński18526 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
AmbrożyJakubŁukasz22Zamojski1852Rez.Bryg. 21 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820111
AmflikJankiel Lejba21Zamojski, Frampol1844Flota CzarnomorskaKawaler ŻydAP Lublin17580912
AmselmMorokoBerek14Lubelski, Bobrowniki1855Kantonista w Twierdzy Zamość kawalerAP Lublin175822531
AmtGerszekLeibus15Zamojski, Szczebrzeszyn1855Kantonista w Twierdzy Zamość kawalerza brata ChaimaAP Lublin175822539
Amysz Antoni--Lubelski 18481 Dywizja Ułanów--AP Lublin175814Spis alf.
AndeborecKazimierzJan20Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
AndraszekIwanFeliks-Łukowski, Prawda18716 Dywizja Kawalerii-AP Lublin1758731212
Andraszek SzymonAndrzej 24Łukowski, Stoczek18452 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerMieszczanin, ukończył szkołę powiatową.AP Lublin175824b.pag
AndreanskiJan PiotrKazimierz-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
AndrejczukStefanJan-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
AndrejczukJanN.20Siedlecka, bialski, Dobryń, Zalesie1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
AndrejewskiJózefKarol20Siedlecka, garwoliński, Żelechów, Francdorf1868-Ż. Marianna Rejmerowa, c.AnnaWłościaninAP Lublin175866b.pag.
AndrejukSemen--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
AndrejukHordenGrzegorz-Radzyński18727 lit.Gorbel-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Andrejuk Maksym Jakub Maryna20Bialski,Terespol,Dobryń183617 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
Andriejak PiotrStanisław-Garwoliński, Kłoczew187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873b.pag.
Andriejuk , DemjaniukJakowIwanow-Konstantynowski, Zakanale187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873889
Andriejuk v SzarapukGrzegorzAndrzej-Konstantynowski, Bohukały187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin1758731401
Andriejuk, JurczynMichałStefan-Bialski, Kobylany1871--Wpisany pod literą JAP Lublin175873264
AndrusiakDanielJózef22Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Żona Franciszka ŁasekOsadnikAP Lublin175833p.pag.
AndrusiewiczJanMichał-Bialski187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
AndrusiukŁukasz--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
AndrusiukFilipTomasz20Siedlecka, bialski, Sitnik, Worgule1868-Ż. Anastazja Bagłajówna, c.KatarzynaWłościaninAP Lublin175866b.pag.
AndruszczakBartłomiej--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
AndruszczukSemenAndrzej20Hrubieszowski185120 dywizja piechoty Rezerwowej Brygady Oddzielnego Kaukaskiego KorpusukawalerAP Lublin175819150
AndruszczukJózefJan20Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
Andruszkiewicz Franciszek Maciej Tilina?21Siedlecki,Przeździadka,Łazów?183613 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
AndruszukChwedorGabriel, Rypina26Podlaska, Kodeń, Zabłocie18376 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
AndruszukJanKuźma, Chwedora20Podlaska, bialski, Terespol, Błotków1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
Andruszyk Paweł Filip23Radzyński, Tarnówka 184418 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175864b.pag.
AndrychKazimierzKrzysztof 22Łukowski, Drążgów 18476 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
AndrychowskiSzymonAndrzej 24Siedlecki, Wiechetki 1848Korpus OrenburskiKawaler Szlachcic AP Lublin175827B. Pag.
AndrychowskiSzymonAndrzej24Siedlecki, Wiechetki1848Korpus OrenburskiKawaler Szlachcic AP Lublin175828B.Pag.
AndrysKasper--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
AndrysWojciechKazimierz, Katarzyna21Podlaska, łukowski, Ułęż1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
Andrzejak Andrzej Antoni20Lubelski, Trawniki183814 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin17580641
AndrzejczukKajetanSzymon24Nowoaleksandryjski1872-KawalerChłop,wiara rz-kat.,kucharzAP Lublin175740
AndrzejczukŁukaszGrzegorz 20Bialski, Falatycze1847Garnizon Artylerii w Moskwie - 5 RotaKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
AndrzejczukStefanStefan23Bialski,1853Rota Nr 9 13ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Franciszka BaranikAP Lublin175834b.pag.
AndrzejczukJan---1835--służył w wojsku podczas RewolucjiAP Lublin175853p.pag.
AndrzejczukSemenWincenty23Siedlecki,Miedzna,Dropicz?18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejŻonaty-Rozalia Paszcz?Włościanin,blizna pomiędzy brwiamiAP Lublin175860B.Pag.
AndrzejczukWojciech--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
AndrzejczukAndrzej--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
AndrzejczukStefan--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
AndrzejczukJanStanisław-Węgrowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
AndrzejczukMikitaMikołaj21Bialski,gm. Łosice1838Korpus Kaukaskiż. Pelagia, brzemiennaWłościaninAP Lublin175857b.pag.
AndrzejczukJanStanisław20Węgrowski186713 Batalion Rezerwowy Piech.KawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
Andrzejczuk JanSzymon20Siedlecki, Izdebki 1845Garnizon Artylerii w Dyneburgu KawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
Andrzejczuk V LaszukSzymonN21Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
AndrzejukFranciszekJan20Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerMieszczaninAP Lublin175858b.pag.
Andrzejuk AntoniIwan21Bialski, Derło1845Pułk Uglicki - 16 Dywizja Piechoty ż. Katarzyna MichalunkaWłościaninAP Lublin175824b.pag
Andrzejuk Stefan--Łukowski, Opole 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
Anduła GrzegorzMateusz21Hrubieszowski1852Artyleryjska Dywizja GrenadierówŻona Franciszka Zadoro….OsadnikAP Lublin17582051
AngelczykSymchaAbram12Lubelski1851Batalion Kantonistów Wojskowych - Zamośćkawalerza brata Wólfa, KamionkaAP Lublin175819332
AngelczykWólfAbram19Lubelski1851Morska Kompania wojskowo-robocza bud. Floty Czarnomorskiejkawalerkrawiec,przyjęty za niego Symcha Angelczyk lat 12 do Batalionu Wojennych KantonistówAP Lublin175819296
AngelczykZelikBrak-Siedlecki1867--AP Lublin175872Spis alf.
AngielczykAronMordko18Radzyński1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.KawaleriaKawalerŻydAP Lublin175835b.pag.
AngielczykZelikJudko20Siedlecki18675 Dywizja PiechotyŻona Haja Mordka ,córkaŻyd,mieszczaninAP Lublin175865b.pag
AngierSzmulHerszek19Hrubieszowski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychKawalerŻyd,krawiecAP Lublin17581723
AniołekLaurentyPiotr-Siedlecki, Wiszniew187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873115
AnisowiczŁukaszMaksym20Lubelska, radzyński, Włodawa186631 Piechotny Aleksapolski PułkKawalerMieszczaninAP Lublin175837586
AnkiewiczJan--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Władykaukazie--AP Lublin175821Spis alf.
AnsztejnJudnoGeriskow-Łukowski, Białobrzegi187134 Dywizjon Piechoty-AP Lublin1758731180
AntolakJanPaweł23Łukowski1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
AntolakLudwikStanisław-Węgrowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
AntolakFranciszekStanisław-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
AntolakJanJan-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
AntolakMarcinPaweł24Łukowski, gm. Ryki183817 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
AntolakLudwikStanisław20Węgrowski186713 Batalion Rezerwowy Piech.KawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
AntolakPawełBartłomiej20Lubelska, łukowski, Ryki, Oszczywilk186612 Piechotna Dywizja m.KijówŻ. Marianna, c.Agnieszka pół rokuWłościaninAP Lublin175837526
AntolakMarekStanisław21Siedlecka, garwoliński, Trojanów, Żabianka1868-Ż. Katarzyna Szczepaniak, s.SzczepanWłościaninAP Lublin175866b.pag.
AntolikJózefMaciej 24Łukowski, gm. Żelechów18476 Dywizja Artyleriiż. Agnieszka PaluszczankaWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
AntolikSebastianBenedykt Barbara22Łukowski1835-Kawalerwłościanin kowalAP Lublin175853p.pag.
Antolik Wojciech Maciej 20Łukowski, Huta Żelechowska 1845Garnizon Artylerii w Wyborgu KawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
AntoniakFranciszekPaweł20Lubelski1850 Bataliony wojskowo-robocze Zarządu Osad Wojskowych AP Lublin175818163
AntoniakStanisław--Lubelski18534 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
AntoniakJózefMarcin20Siedlecki1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
AntoniakJanSzymon Urszula21Łukowski1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853p.pag.
AntoniakJędrzejŁukasz Daria21Radzyński1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853p.pag.
AntoniakFranciszekSzymon, Urszula21Podlaska, łukowski, Sobienie Szlacheckie, Zambrzyków1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
AntoniakAdamFelicjan-Sokołowski, Kossów187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873571
AntoniakMarcinTomasz20Krasnostawski, Krasnystaw, Krasnostawski18669 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175823100
Antoniak v OlszewskiWojciechAntoni24Siedlecki,Nowawieś, Olszew18462 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin,piśmiennyAP Lublin175825B.Pag.
AntoniewiczMikołaj--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
AntonikFranciszekAntoni20Zamojski1870-KawalerChłop,wiara rz-kat.AP Lublin175740
AntonikNazarGrzegorz, Chwedora21Podlaska, radzyński, Hańsk1837Korpus Kaukaski ż.MariannaWłościaninAP Lublin175856b.pag
AntoniszewskiJan--Lubelski---zamieniony za Józefa ZatorskiegoAP Lublin1758021
AntoniukJakub--Biłgorajski---AP Lublin1758021
AntoniukTeodor--Hrubieszowski---AP Lublin1758021
AntoniukPawełOstap24-1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580321
AntoniukMaksymFiodor24Hrubieszowski18525 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerOsadnikAP Lublin175820
AntoniukMaksymFiodor24Hrubieszowski18525 Lekka Dywizja Kawalerii P28KawalerOsadnikAP Lublin17582086
AntoniukMaksymTomasz20Krasnostawski18526 Lekka Dywizja KawaleriiŻona Marianna RaczkiewiczOsadnikAP Lublin17582096
AntoniukFranciszekMaciej22Zamojski1852Rez.Bryg. 21 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820117
AntoniukJakubMikołaj27Zamojski1852Rez.Bryg. 21 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820152
AntoniukLudwik--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
AntoniukLeon--Bialski, Kodeń1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
AntoniukWasyliFilip20Bialski18526 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
AntoniukPiotrMaciej20Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Żona Marianna BanekOsadnikAP Lublin175833p.pag.
AntoniukKarolJózef20Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerMieszczaninAP Lublin175858b.pag.
AntoniukMaciejJakub20Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
AntoniukPawełRadzyński18411 Korpus PiechotyAP Lublin175860B.Pag.
AntoniukChedkoAntoni20Radzyński,Międzyrzec,Berezy18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
AntoniukJozefatMaciej22Radzyński,Międzyrzec,W?18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejŻonatyWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
AntoniukAdam--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
AntoniukAntoniPiotr-Radzyński1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
AntoniukSemenGrzegorz-Włodawski1867--AP Lublin175872Spis alf.
AntoniukJanWasyli-Włodawski1867--AP Lublin175872Spis alf.
AntoniukDymitrFomow-Bialski, Kodeń187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873266
AntoniukAndrzejOnufrij-Konstantynowski, Olszanka187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873887
AntoniukBartłomiejAntoni-Radzyński, Szóstka1871--Wpłacił 400 rubli i otrzymał zaświadczenie o zwolnieniuAP Lublin1758731028
AntoniukDymitrWasyli-Radzyński18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
AntoniukSzymonGrzegorz23Włodawski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyKawalerChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
AntoniukJanWasyli20Włodawski186729 Dywizja PiechotyŻona Stefania MarczukChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
AntoniukAntoniPiotr20Radzyński1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymKawalerchłop wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
AntoniukTomaszJan20Hrubieszowski, Stara Wieś, Hrubieszowski18669 Dywizja PiechotyŻ. Katarzyna, c. Katarzyna, pół rokuWłościaninAP Lublin175823158
AntoniukPawełEliasz20Hrubieszowski, Werbkowice, Hrubieszowski1866KawalerWłościanin, unita, zwrócony ponad kompletAP Lublin175823180
Antoniuk Stefan--Radzyński, Międzyrzec 1851--Oszczędzony jako dzietny.AP Lublin175830b.pag.
Antoniuk WojciechSemen22Radzyński1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
Antoniuk Iwan Ignacy Katarzyna 23Radzyński,Rozwadów,Dołholiska183617 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
Antoniuk Sylwester Maciej Marianna 21Bialski,Łosie,Prochenki 18366 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
Antoniuk Mikołaj Makar Ewa20Bialski,Łosie,Prochenki 183613 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
Antoniuk MichałJan21Bialski, gm. Witulin183817 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
Antoniuk JózefTomasz22Radzyński, gm. Sosnowica 183817 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
Antoniuk AntoniJan21Siedlecka, włodawski, Ostrów1868-Ż. Katarzyna, c.MariannaMieszczanin, czyta i pisze po polsku i rosyjskuAP Lublin175866b.pag.
Antoniuk v IwanickiStefanMichał20Hrubieszowski18523 Lekka Dywizja Kawalerii Żona Barbara SłotkaOsadnikAP Lublin17582076
Antoniuk vel RomaniukMateuszAleksy20Siedlecka, konstantynowski, Huszlew, Kobylany1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
AntonowiczFranciszekMaciej-Siedlecki1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
AntonowiczFranciszekMaciej20Siedlecki1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymŻona Apolonia Pastorchłop rz.katAP Lublin175865b.pag
AntosiewiczBonifacy--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
Antosiewicz Piotr Walenty 22Tarnogród 1835-KawalerMieszczaninAP Lublin115647146-147
Antosiewicz StefanJan21Siedlecki, Olendry 1845Pułk Uglicki - 16 Dywizja Piechoty KawalerSzlachcic, kowalAP Lublin175824b.pag
AntosiukJan--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
AntoszJózefBiłgorajski, Sól, Zamojski186610 Dywizja Piechoty, WarszawaAP Lublin175823
AntoszczukJózef--Chełmski---AP Lublin1758021
Antoszczuk v BujalskiAdamJózef-Konstantynowski1872Zapisany pod literą B-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
AntulaWasylJan22Bialski1854Dywizja Artylerii GrenadierówKawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
AntyporzycSemen--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
AnusiewiczAdamOnufry20Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
AnusiewiczJanMikołaj-Garwoliński187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
AnuszkiewiczAntoni--Lubelska, siedlecki, Mokobody1851--Niezdatny z powodu chronicznego zapalenia oczuAP Lublin175831b.pag.
AnuszkiewiczAntoniJoachim25Siedlecki,1853Dywizja Grenadierów KawalerAP Lublin175834b.pag.
AnuszkiewiczJan Jakub Franciszka 25Siedlecki,Kowiesy,Bielany183614 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
AnysewiczJakowIwan-Włodawski, Włodawa187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873690
Anyż JózefMikołaj20Lubelska, radzyński, Suchowola, Branica1866Sztab 8 Piechotnej DywizjiŻ. Ludwika Kitaj, c.Marianna 2 m-ceWłościaninAP Lublin175837706
AnyżekJózefWawrzyniec20Lubelska, radzyński, Kock, Białobrzegi1866Sztab 8 Piechotnej DywizjiŻ. Anna MiturównaWłościaninAP Lublin175837205
ApelastSrul IcekChaim-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
ApelbaumUszer23Krasnostawski, Izbica184514 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu InżynieriiKawaler-AP Lublin17581018
ApelbaumLejzorSzmul24Lubelski1851Morska Kompania wojskowo-robocza bud. Floty Czarnomorskiejżona Ksaja BajlikominiarzAP Lublin175819287
ApelbaumLejbaMaszko18Krasnostawski1853Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 17KawalerŻydAP Lublin175820
ApelbaumMoszek DawidGerszek19Lubelski, Lublin1855-kawalerAP Lublin175822512
ApelbaumMoszekLipa15Lubelski, Wąwolnica1855Kantonista w Twierdzy Zamość kawalerAP Lublin175822545
ApelbaumTroimLejb21Radzyński,Parczew1846Kompania wojskowo-robocza IV okręgu KawalerŻydAP Lublin175825B.Pag.
ApelbaumLejbusLipa19Lubelski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychKawalerŻydAP Lublin17581713
Apelbaum JosfowiczDawidJosef24Lubelski, Głusk184514 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu InżynieriiKawalerszewcAP Lublin17581025
ApelboimSrul JankielAbram-Włodawski1872Wykupiony za 1000 rubli N st.90-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
ApelbotJosefEjzyk18Krasnostawski1852Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 13Żona Łas MoszkoŻydAP Lublin175820271
ApelbrojdSzaja WulfGejner24Siedlecka, włodawski, Ostrów1868-Ż. Maria Ita BerkowaŻyd, krawiecAP Lublin175866b.pag.
ApeldkiernUryn NuchymowiczNuchym20Łukowski,Kłoczew1846Niefrontowe bataliony rzemieślnicze KawalerŻydAP Lublin175825B.Pag.
ApellashKielmanIcek30Podlaska, radzyński, Kock1844na rachunek przyszłego poboruźonaty, bezdzietnyodbywał karę więzienia i chłosty za kradzież, wydano paszport nr 847AP Lublin175862b.pag.
Apeloik ?KiszelChaim21Siedlecka, radzyński, Radzyń Podlaski1868-Ż. Estera, s.Herszko Żyd, czyta po polsku i rosyjskuAP Lublin175866b.pag.
ApelsaftMoszekLejbaJanowski, Wilkołaz, Zamojski186611 Dywizja Piechoty, PołtawaŻonaty, córkaŻydAP Lublin175823139
ApelzaffMajerLejba23Lubelski1851Morska Kompania wojskowo-robocza bud. Floty Czarnomorskiejżona Ruchla N.tkaczAP Lublin175819290
ApelzaftKopelIcek19Lubelski1853Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 14 KawalerŻyd, krawiecAP Lublin175820
Apelzaft Herszek Jósfa 22Lubelski, Lublin1844Flota Czarnomorskaż. Cyrla, bezdzietny. Żyd, czyta i pisze po żydowsku.AP Lublin17580910
AppelKarlKristianow-Garwolinski, Żelechów187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873486
AppelcweigIcek AbrahamSzyia21Podlaska, łukowski, Ryki1844na rachunek przyszłego poborukawalerszewc, był w szpitalu wojskowym z powodu wygojenia ran na goleniachAP Lublin175862b.pag.
AptarukJan--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
ArabskiKasper Antoni20Lubelski, Lublin1838Flota Kawaler WłościaninAP Lublin175806111
ArastekWojciechJózef, Agnieszka23Podlaska, łukowski, Garwolin, Wola Rębkowska1837Korpus Kaukaski KawalerWłościanin, zmarł 1844rAP Lublin175856b.pag
ArastekMikołaj--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
ArasymowiczWojciech--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
AraszczukJan FilipBazyli20Radzyński1854Flota CzarnomorskaKawalerMieszczaninAP Lublin175835b.pag.
Araszuk v UliaszukJanMaksym21Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
ArausPawełMarcin27Puławy 1836Korpus Kaukaskiż. Franciszka Kozakówna, ma córkę Teklę l.1, żona została w Puławach.WłościaninAP Lublin17580592
AraźnyKazimierz--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
ArbatowiczStanisławJan, Katarzyna21Podlaska, bialski, Popławy1837Korpus Kaukaski KawalerWłościanin, stelmachAP Lublin175856b.pag
ArbeitmanSucherKurowski, Puławy, Lubelski186634 Rezerwowy Batalion Piechoty Wysznij WołoczekAP Lublin175823
ArbuzMendelJudka14Lubelski1852Wojenni KantoniściKawalerŻyd, w miejsce brata Abrama Gersza AP Lublin175820315
ArbuzAbramGerszek18Lubelski1853Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 22KawalerŻyd, za niego brat Mendel lat 14 do KantonistówAP Lublin175820
ArbuzBinesz SymchaSzmul-Włodawski1867--AP Lublin175872Spis alf.
Arbuz Biniem SymchaSzmul20Włodawski186729 Dywizja PiechotyKawalerŻyd,mieszczaninAP Lublin175865b.pag
ArcabaStefanMichał20Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnik,katolikAP Lublin175820245
ArcabaMichał--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
ArchimowiczJakub--Hrubieszowski---AP Lublin1758021
ArciszewskiAleksanderFranciszek-Włodawski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
ArcyakPawełPaweł27Hrubieszowski185120 dywizja piechoty Rezerwowej Brygady Oddzielnego Kaukaskiego KorpusukawalerAP Lublin175819138
ArfinKisielHoszna21Hrubieszowski, Kryłów, Hrubieszowski1866KawalerŻyd, skorzystał z prawa wykupuAP Lublin175823182
ArfińskiPiotrJózef 22Hrubieszowski, Uchanie 1838Flota Kawaler Mieszczanin, czyta i pisze po polsku.AP Lublin17580697
ArkuszewskiJózefAdam-Garwoliński187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
ArmiaSzyberAbram21Garwolinski186729 Dywizja PiechotyŻona Maria Cuker,synŻyd,mieszczaninAP Lublin175865b.pag
ArmisSzyberAbram-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
AronowiczManes Mordko--Lubelska, siedlecki, Zbuczyn1851--Niedostawiony, ma być w ParczewieAP Lublin175831b.pag.
AronowskiAndrzejMichał26Siedlecki, Niwa1847 3 Rota, Garnizon Artylerii w Arsenale w Briańskuż. Apolonia TrochimiakównaWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
ArseniukPiotr--Bialski, Biała1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
ArseniukCyrylHryć22Bialski,1853Parkowa ½ Rota N 2 Zarządu Inżynierii w twierdzy Benderachż.Jadwiga N.AP Lublin175834b.pag.
ArseniukWasylPiotr, Melania20Podlaska, bialski, Łosice1837Korpus Kaukaski KawalerMieszczanin, kuśnierz zmarł 1843rAP Lublin175856b.pag
ArseniukJakubSemen-Bialski1867--AP Lublin175872Spis alf.
ArseniukPawełDmitriew-Bialski, Kościeniewicze1871--Wrócił, a za niego poszedł Antoni Labiendlki?AP Lublin175873353
ArseniukJakubSzymon20Bialski186713 Batalion Rezerwowy Piech.KawalerChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
ArszeniukBazyliKondrat21Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
ArteckiStefanJakub21Bialski1852Flota CzarnomorskaKawalerMieszczaninAP Lublin175833p.pag.
ArteckiJanJakub21Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerMieszczanin AP Lublin175835b.pag.
ArteckiUłas--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
ArteckiChwedor Grzegorz20Bialski, Piszczac 18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja PiechotyKawaler MieszczaninAP Lublin175863b.pag.
ArteckiJanAndrzej20Lubelska, bialski, Piszczac1866Sztab 8 Piechotnej DywizjiŻ. Tatiana CharkiewiczMieszczaninAP Lublin175837327
Artecki Eliasz Sylwester 21Bialski, Piszczac 1845Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty KawalerMieszczaninAP Lublin175824b.pag
Artecki Teodor Wawrzyniec 24Bialski, Piszczac 1845Szosteńska Fabryka ProchuKawalerMieszczaninAP Lublin175824b.pag
Artecki TadeuszJózef23Bialski, m. Piszczac 1838Korpus Grenadierówż. Helena Krysiewiecka WłościaninAP Lublin175857b.pag.
ArtemiukDenis--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
ArtemiukMikołajArtem-Konstantynowski18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Artemiuk vel BrehłajJózefatIwan25Bialski, Dobrynka18473 Dywizja Grenadierów ż. Marianna UdarównaWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
ArtychowskiFranciszek Adam22-1834-KawalerSzlachcic, czyta i pisze po polsku, niemiecku i łacinie AP Lublin17580335
ArtychowskiFranciszekKazinierz21Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
ArtymiukJanPiotr20Bialski1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
ArtymiukMikołajTeodor 22Bialski, gm. Terespol183817 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
ArtymiukJózefJanów21Lubelska, radzyński, Uścimów, Krasne186632 Piechotny Kremienczugski PułkŻ. Marianna WaszczukównaWłościaninAP Lublin175837742
ArtymiukMikołajJoachim21Lubelska, radzyński, Wola Wereszczyńska1866Ż. Melania Daniłówna, s.Jan 2 lataWłościanin, wykreślonyAP Lublin175837592
Artymko MarekWasyl Patoszka21Radzyński,Uścimów,Tyśmienica18365 Dywizja Artylerii KawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
ArtypowiczIgnacy--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
ArtyszukAndrzejIgnacy20Radzyński1852Flota CzarnomorskaŻona Aleksandra RobaszczukOsadnikAP Lublin175833p.pag.
ArtyszukJakub ?--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
Arzaba Paweł Gmiter 22Rachanie1838Flota Kawaler WłościaninAP Lublin175806103
Aspis ElaPinkwas 24Krasnostawski, Chełm1844Flota CzarnomorskaKawaler Żyd, krawiec AP Lublin17580913
Astman MoszkowiczIcek-18Łukowski, Ryki1848 12 rota wojskowo-robocza, Zarząd Inżynierii w KijowieKawaler ŻydAP Lublin175827B. Pag.
Astman MoszkowiczIcek-18Siedlecki, Ryki1848 12 rota wojskowo-robocza, Zarząd Inżynierii w KijowieKawaler ŻydAP Lublin175828B.Pag.
AszenbrenerWładysławJózef-Konstantynowski18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
AszynaJózef--Janowski---AP Lublin1758021
AtłasMajer LejbDawid21Siedlecki18523 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artylerii Żona Ruchla HerykŻydAP Lublin175833p.pag.
AtramentowiczNachmanGocesak19Siedlecki18523 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artylerii KawalerŻyd, za niego brat Abram lat 15 do KantonistówAP Lublin175833p.pag.
AtramentowiczdawidPejsakow-Siedlecki, Jastrzębie187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin17587339
AudakStanisławMarcin 21Łukowski,Oszczepalin,Wólka Osolińska18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
Aufgans?FajwelUrinow-Garwoliński, Osieck187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873614
AugieńMoszkoHerszko21Hrubieszowski, Uchań1844Flota CzarnomorskaKawaler Żyd, krawiec AP Lublin17580917
AugustLudwikWilchelm 25Krasnostawski, Dorohusk 1840Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin17580777
AugustiakFeliksPaweł-Konstantynowski1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
AugustiakFeliksPaweł20Konstantynowski1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymŻona Julianna Sałacianka,synchłop wiara rz.kat,AP Lublin175865b.pag
AugustowiczHipolit Kasjan--Lubelska, bialski, Biała Podlaska1851--Niedostawiony, ma być w Rosji AP Lublin175831b.pag.
AugustynAndrzejPaweł20Siedlecka, radzyński, Misie1868-KawalerWłościanin, czyta po polskuAP Lublin175866b.pag.
AugustynekJakubŁukasz26Zakrzówek183615 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin17580471
Augustynek Jakub Łukasz 26Zakrzówek183615 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin17580565
AugustyniakFranciszekSzczepan20Łukowski, Ostrówek 18477 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
AugustyniakPiotrBłażej21Radzyński, Międzyrzec 18481 Dywizja Kirasjerów ż. Antonina OksentównaMieszczaninAP Lublin175827B. Pag.
AugustyniakPiotrBłażej 21Radzyński, Międzyrzec 18481 Dywizja Kirasjerów ż. Antonina Oksentówna MieszczaninAP Lublin175828B.Pag.
AugustyniakPiotr--Lubelska, łukowski, Wola Rębkowska1851--Stawał do poboru w WarszawieAP Lublin175831b.pag.
AugustyniakJoachimPaweł20Siedlecki1854Dywizja Artylerii GrenadierówŻona Marcela SzecOsadnikAP Lublin175835b.pag.
AugustyniakAndrzejJózef23Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
AugustyniakPawełSzymon23Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
AugustyniakAntoni--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
AugustyniakPiotr--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
AugustyniakFranciszekStanisław-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
AugustyniakFranciszekStanisław21Garwoliński186729 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
Augustyniak Andrzej Bartłomiej20Łukowski, Uśniaki1845Pułk Uglicki - 16 Dywizja Piechoty ż. Marianna Sigówna, ma pasierba Antoniego l.5.WłościaninAP Lublin175824b.pag
Augustyniak Wojciech Antoni22Siedlecki, Dzięcioły1845Szosteńska Fabryka Prochuż. Marianna Galeczanka WłościaninAP Lublin175824b.pag
AugustynowiczJózefBolesław21Zamojski1873-KawalerMieszczanin ,wiara rz.kat.AP Lublin175740
AugustynowiczWawrzyniecMichał20Zamojski1852Rez.Bryg. 21 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820148
AusbrochLejzorLejzor18Lubelski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychKawalerŻydAP Lublin17581729
AusdajczerElaAbram19Radzyński18523 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artylerii KawalerŻydAP Lublin175833p.pag.
AusdajczerDawidLejbko18Radzyński18523 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artylerii KawalerPółżydAP Lublin175833p.pag.
AutenszlusWulf RachmilBerek-Garwoliński187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
AuwojnerMoszekDawid19Krasnostawski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychŻona Kajra AbromownaŻyd,krawiecAP Lublin17581721
AuzdajczerAronLejzor Szymon-Włodawski1867--AP Lublin175872Spis alf.
AuzdajserAron LejzorSzymon22Włodawski186729 Dywizja PiechotyKawalerŻyd,mieszczaninAP Lublin175865b.pag
AwarczukJózefJakubSiedlecka, bialski, Kostomłoty187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587540
AwerbaumSzymonJankiel23Siedlecka, radzyński, Międzyrzec Podlaski1868-Ż. Witaszka, c.Cyrla, c.SuraŻyd, krawiecAP Lublin175866b.pag.
AwerkinStefanStefan25Radzyński,Sobibór18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerMieszczaninAP Lublin175860B.Pag.
Axamitowski (Aksamitowski)MichałAntoni21Łukowski, Aleksandrów 1848Korpus Kaukaski Kawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
Ba….Daniel--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
Baba v BubrukMichałMarcin20Radzyński18522 Lekka Dywizja Kawaleriiżona Katarzyna RubaszczOsadnikAP Lublin175833p.pag.
Babczuk Iwan--Radzyński, gm. Andrzejów1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
BabelMateusz--Krasnostawski---AP Lublin1758024
Babiarz MichałTomasz 23Hrubieszowski, Komarów1840Flota Czarnomorska ż. Katarzyna c. Antoniego Porzoły, bezdzietny.Powroźnik, włościaninAP Lublin17580793
BabiczJózef--Krasnostawski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821Spis alf.
BabiczDaniel--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
BabiczAntoniJakub-Radzyński187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BabiejczukStefanWawrzyniec22Krasnostawski1852Artyleryjska Dywizja GrenadierówKawalerOsadnikAP Lublin17582057
BabijczukGrzegorzChełmski, Stołpie, Krasnostawski18662 Dywizja Grenadierów, WarszawaAP Lublin175823
BabikAndrzejPiotr20Łukowski, Górzno1848Arsenał w BriańskuKawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
BabikWalentyAndrzej26Łukowski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościanin, umarł N 52255/18422-1842AP Lublin175858b.pag.
BabinaWojciech Adam 29Kock 1835-Kawaler Mieszczanin, po odbyciu kary więzieniaAP Lublin17580855
BabińskiAndrzejJacenty21Krasnostawski1851Flota CzarnomorskakawalerAP Lublin175819275
BabińskiAntoniWincenty21Radzyński1839Oddzielny Korpus GrenadierówKawalerSzlachcic dowodów nie złożył, czyta i pisze po polsku AP Lublin175858b.pag.
BabireckiWincenty--Lubelska, radzyński, Włodawa1851--ZbiegłAP Lublin175831b.pag.
BabireckiWładysław--Lubelska, radzyński, Włodawa1851--ZbiegłAP Lublin175831b.pag.
Babisz v BabiszowskiJózef--Tomaszowski---AP Lublin1758025
BabiszukŁukaszFilip22Krasnostawski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820113
BabiszukŁukasz--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BabiukJanJan20Zamojski, Tworyczów1838FlotaKawaler WłościaninAP Lublin175806113
BabkiewiczAntoniKajetan20Lubelska, bialski, Kodeń186632 Piechotny Kremienczugski PułkKawalerMieszczaninAP Lublin175837326
BabkiewiczStefanBartłomiej21Siedlecka, bialski, Kostomłoty, Dobratycze1868-Ż. Prakseda MelańczukWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Babkiewicz Andrzej --Bialski, Kostomłoty 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
Bach…onJoselZawel-Sokołowski, Sokołów187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731429
BachłajWasilWincenty22Radzyński,Wisznice1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerMieszczaninAP Lublin175825B.Pag.
BachłajChwedorOwerko, Hapa20Podlaska, bialski, Piszczac, Dobrynka18376 Dywizja ArtyleriiŻonatyWłościaninAP Lublin175856b.pag
BachmińskiJan--Łukowski, gm.Celejów1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
Bachonko ( Bachenko )Paweł--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
Bachoń (Bakun)TeofilJózef 21Siedlecki, Łomża 1848Arsenał w BriańskuKawaler WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
Bachoń (Bakun)TeofilJózef21Siedlecki, Łomrza1848Arsenał w BriańskuKawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
Bachus vel GłaszczkaSzczepanJan20Lubelska, łukowski, Wola Rębkowska, Wilkowyja186629 Czernichowski Piechotny PułkŻ. Scholastyka GejdukównaWłościaninAP Lublin175837779
BaciarStanisław--Janowski---wykupionyAP Lublin1758024
BaczylewiczMikołajAleksander20Stefankowice1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804109
BaczynskiMikołajKarol20Krasnostawski1852Flota CzarnomorskaKawalerMieszczaninAP Lublin175820226
BaczyńskiLudwikKacper20Krasnostawski1850 Bataliony wojskowo-robocze Zarządu Osad Wojskowych AP Lublin175818167
BaczyńskiMikołaj--Krasnostawski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821Spis alf.
Baczyński Michał Stefan 28Metelin 1836-Kawaler WłościaninAP Lublin17580865
BadachWojciechN.21Janowski, Kocudza, Zamojski1866KawalerWłościanin, zwrócony ponad kompletAP Lublin175823136
Badach Bartłomiej Piotr23Zamojski, Krzemień 1838FlotaKawaler WłościaninAP Lublin17580698
Badaszczuk v BerodatyMichałGrzegorz 22Hrubieszowski, Hrubieszów 18409 Dywizja Piechoty Kawaler MieszczaninAP Lublin17580738
BadienserJosek IcekBorut16Lubelski, Opole1855Kantonista w Twierdzy Zamość kawalerAP Lublin175822534
Badjaszek Błażej Jan22Łukowa1835-ż. Franciszka z PobierzeczkówWłościaninAP Lublin115647188-189
BadkaFrancWilhelm-Siedlecki, Żeliszew187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873227
BadkiewiczIwanFiodor-Bialski, Sławatycze187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873291
BadowskiMarekJacek20Lubelski, Lubartów1848Flota Czarnomorska Kawaler MieszczaninAP Lublin17581412
BaduraAleksander Kazimierz 21Siedlecki,Sterdyń,Seroczyn 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin AP Lublin175859b.pag.
BaduraAndrzejTomasz21Siedlecka, sokołowski, Kosów, Łomna1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Badurowicz (Badarowicz)StanisławJoachim20Bialski, gm. Łysów, w. Wólka 18452 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerMieszczaninAP Lublin175824b.pag
Badzajuk (Badzajew)PawełMichał20Radzyński, Wytyczno 1845Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
BadziewiczFranciszekAntoni21Siedlecki,Korytnica1846Samodzielny korpus straży wewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
BagińskiWiktorJan20Lubelski185019 Brygada Rezerwowa Pierwszej DywizjiAP Lublin175818132
BagłajDawidJan-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BagłajStefanIlia-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BagnickiJanSemen-Radzyński187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BagonTomaszJakub-Radzyński18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BahaczukAdam--Podlaska, bialski1832--Powrócił w 1844r.AP Lublin175861b.pag
BajAntoni--Chełmski---AP Lublin1758024
BajJakub--Hrubieszowski 1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
BajJędrzej--Hrubieszowski18534 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
BajMarcin--Bialski, Łosice 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
BajDamianLewko Anna25Radzyński1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853p.pag.
BajBazyliDawid, Hapa24Podlaska, radzyński, Sławatycze, Dołhobrody18376 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
BajWasyliAndrzej-Włodawski1867--AP Lublin175872Spis alf.
BajWasyliAndrzej20Włodawski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyKawalerChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
BajBazyliAdam21Lubelska, radzyński, Wyryki186612 Piechotna Dywizja m.KijówŻ. Agnieszka NieściorukWłościaninAP Lublin175837582
BajJanTeodor20Lubelska, bialski, Sławatycze, Dołhobrody1866Ż. CharytaWykreślony, włościaninAP Lublin175837311
BajJanWincenty20Lubelska, bialski, Kornica186631 Piechotny Aleksapolski PułkKawalerWłościaninAP Lublin175837661
BajakSemen--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
BajczerSzlomaChaim19Zamojski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻydAP Lublin 17581737
BajczerSzlomaChaim19Zamojski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻydAP Lublin 17581737
BajdaJózef--Lubartowski---AP Lublin1758023
BajdaEliasz--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 13 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
Bajda Józef Daniło22Hrubieszowski, Terebiniec 183813 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin17580619
BajekJanFranciszek22Siedlecki,1853Flota CzarnomorskaKawalerAP Lublin175834b.pag.
BajelewskiMichałAntoni 22Radzyński,Radzyń1840Korpus GrenadierówKawalerMieszczanin AP Lublin175859b.pag.
BajerSamuel--Hrubieszowski---AP Lublin1758025
BajerKrzysztofFrydrych20Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
BajerLeonIzydor-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
BajerPiotrMarcin-Węgrowski, Płatkownica187134 Brygada Artyleryjska-AP Lublin1758731700
BajerJanJakub-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BajerLeonIzydor21Garwoliński186729 Dywizja PiechotyŻona Katarzyna Santarka,synChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
BajerKrystianBogusław20Hrubieszowski, Strzelce, Hrubieszowski18668 Dywizja PiechotyŻ. Franciszka Kristian?Włościanin, luteraninAP Lublin175823170
Bajer Krzysztof Jakub24Łukowski, Augustówka1845Szosteńska Fabryka ProchuKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
BajeraJózefJakub21Łukowski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
BajgelPinkwasFroma21Włodawski186729 Dywizja PiechotyŻona Sura JasielewaŻyd,mieszczaninAP Lublin175865b.pag
BajkoRoman--Łukowski, Międzyrzec 1851--AP Lublin175830b.pag.
BajkoJanOstap21Siedlecka, bialski, Połoski, Choroszczynka1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
BajkowskiStefanJakub22Hrubieszowski185113 i 14 Dywizja Piechotyżona Harpenia KidłownaAP Lublin175819188
BajkowskiMichał--Bialski, Łomazy1851--Oszczędzony jako dzietny.AP Lublin175830b.pag.
BajkowskiMaciej--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
BajkowskiAntoniStefan20Lubelska, bialski, Kościeniewicze, Wólka186629 Piechotna Dywizja m.Mogilew n/DniepremKawalerWłościanin, czyta po polskuAP Lublin175837300
BajorowskiJanJózef21Łaszczów1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175805140
BajsBłażejJan21Lubelski1852Flota CzarnomorskaŻona Marianna UrbanOsadnik,katolikAP Lublin175820240
BajszczakStefanGawryła-Sokołowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
BajszczakStefanGawryła20Sokołowski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyKawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
BajtelHerszek--Lubelska, łukowski, Garwolin1851--Niezdatny z powodu szczupłej budowy ciała i parchów na głowieAP Lublin175831b.pag.
BajtelBerkoMoszek20Siedlecka, garwoliński, Podłęż1868-KawalerŻydAP Lublin175866b.pag.
BajtelmanJankielFalk17Lubelski, Lubartów1855Kantonista w Twierdzy Zamość kawalerAP Lublin175822521
BajukPiotr--Lubelska, bialski, Kodeń1851--Zbiegł, dostawiony w 1851AP Lublin175831b.pag.
BajuraBartłomiej--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
BajurkaJan--Biłgorajski---AP Lublin1758025
BajwolukJan--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BakałaGrzegorz Wojciech 20Lubelski, Gołąb 1840Flota Czarnomorska Kawaler Włościanin AP Lublin17580760
BakałarzMoszko AbramHerszek18Radzyński,1853Wojenno Roboczy N 3 Batalion Zarządu Wojennych Osadż.Dwojra Dymetza niego 15letni brat Moszko do Wojennych Kantonistów ZamośćAP Lublin175834b.pag.
BakieraAntoniJan20Łukowski,1853Dywizja Grenadierów ż.Katarzyna DrozdzyckaAP Lublin175834b.pag.
Bakiera JacentyMikołaj 20Łukowski,Ułęż18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin AP Lublin175859b.pag.
BakonAndrzej20Lubelski185019 Brygada Rezerwowa Pierwszej DywizjiAP Lublin175818134
Bakoniak Józefat Fedko23Zamojski, Stary Zamość 183815 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin17580666
BakonskiRajmundJózef21Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35KawalerMieszczaninAP Lublin175835b.pag.
BakrzewskiTomasz--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
Baktaj ( Bahtaj )Ustym--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
BalabusJózefIgnacy-Włodawski, Wola Wereszczyńska187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873659
BalakTomasz--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
BalasJanKrzysztof20Łukowski,1853Dywizja Grenadierów KawalerAP Lublin175834b.pag.
BalasJan Kajetan21Łukowski, Rowy184418 Dywizja Piechoty Kawaler Włościanin AP Lublin175864b.pag.
BalasAdamKajetan23Łukowski, gm. Rowy183817 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
Balas Krzysztof --Łukowski, gm. Sulbiny Dolne1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
BalcerTomaszAndrzej26Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
BalceziakOsipFoma-Węgrowski, Korytnica187134 Brygada Artyleryjska-AP Lublin1758731683
BalermanBeniaminSzmul21Krasnostawski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichŻona Hana TychmanŻyd,krawiecAP Lublin 17581729
BalermanBeniaminSzmul21Krasnostawski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichŻona Hana TychmanŻyd,krawiecAP Lublin 17581729
BalewiczStanisławFeliks21Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
Balewicz v SoszynskiJanFeliks24Siedlecki, Dąbrówka1848Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
Balewicz v SoszyńskiJanFeliks 24Siedlecki, Dąbrówka Stara1848Korpus Kaukaski Kawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
BalickiJanDominik-Węgrowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
BalickiJanDominik21Węgrowski186713 Batalion Rezerwowy Piech.KawalerMieszczanin,wiara rz.kat,ślusarzAP Lublin175865b.pag
BalickiJanSzczebrzeszyński, Zwierzyniec, Zamojski1866Do dysp. Sztabu Warszawskiego Okręgu WojskowegoAP Lublin175823
BalickiJózefDominik20Siedlecka, węgrowski, Węgrów1868-KawalerMieszczaninAP Lublin175866b.pag.
Balicki Andrzej Roman20Hrubieszowski, Hrubieszów1848Flota Czarnomorska ż. Pelagia ŁaszkoMieszczanin, szewc AP Lublin175814Spis alf.
Balm v BirbałemJosef Joel 24Hrubieszowski, Hrubieszów1844Flota Czarnomorskażonaty Żyd, krawiec AP Lublin17580911
BaltaziukJózefKazimierz-Konstantynowski, Chlebczyn187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873855
BaltoziukAntoniAleksander-Sokołowski, Jabłonna187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731540
BalukWojciechWalenty-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BalukiewiczWiktorJan21Siedlecki,Jastrzębie Pluty,Mroczki18462 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcicAP Lublin175825B.Pag.
BałaAntoniBiłgorajski, Krzeszów, Zamojski18669 Dywizja PiechotyAP Lublin175823
BałabanIlkoFryc27Hrubieszowski18512 Dywizja Kirasjerówżona Galina Nowosadownawiary unickiej AP Lublin17581984
BałabanMikitaProkop-Włodawski1867--AP Lublin175872Spis alf.
BałabanNikitaProkop21Włodawski186729 Dywizja PiechotyŻona Tekla Karnaszuk,córkaChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
BałachmanBerekAbram21Włodawski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyŻona Hana Uter,córkaŻyd,mieszczaninAP Lublin175865b.pag
BałagutMichałKonrad21Zamojski1851 Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Oddzielnego Kaukaskiego Korpusużona Ksenia Kejkownazmarł N 73858/12464-52AP Lublin175819142
BałakuryIwan-21-1846---AP Lublin17581321
BałamutTadeuszIgnacy24Bialski,Hraliszniew?18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
Bałaniuk vel BartosiukKarol JanAleksander, Chwedora20Podlaska, bialski, Piszczac1837Korpus Kaukaski KawalerMieszczaninAP Lublin175856b.pag
BałdowskiBłażejJózef21Hrubieszowski18523 Lekka Dywizja Kawalerii KawalerOsadnikAP Lublin17582072
BałdowskiFranciszek--Lubelska, radzyński, Kock1851--Niedostawiony, ma być w SiedlcachAP Lublin175831b.pag.
BałdygaJanJakub22Siedlecki,1853Rota 6 i 7 i 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyKawalerAP Lublin175834b.pag.
BałgelPinkwasFroim-Włodawski1867--AP Lublin175872Spis alf.
BałkaPawełJan22Lubelska, bialski, Hołowczyce, Borsuki186629 Czernichowski Piechotny PułkWdowiecWłościaninAP Lublin175837679
Bałka PawełTomasz20Janowski, Zakrzówek, Zamojski18668 Dywizja PiechotyŻ. Katarzyna SałanWłościaninAP Lublin175823130
Bałkowicz Piotr Jan Anastazja23Siedlecki,Sokołów183616 Dywizja PiechotyKawalerMieszczanin AP Lublin175854b.pag.
BałkowiecJulianJózef-Sokołowski1867--Postawił za siebie Kosior FeliksAP Lublin175872Spis alf.
BałkowiecJulianJózef22Sokołowski1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymKawalerMieszczanin,wiara greko-kat,czyta i pisze po polskuAP Lublin175865b.pag
Bałkowiec Grzegorz Michał 20Siedlecki,Sokołów 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerMieszczanin ,kowal AP Lublin175859b.pag.
BałsiakFranciszekWawrzyniec-Łukowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
BałtowiczJan PawełKlemens21Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerSzlachcic niewylegitymowanyAP Lublin175858b.pag.
Bałuk Franciszek--Łukowski, Górzno1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
BałutaMichałJan26Hrubieszowski18511 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierów żona Katarzyna BieletłowaAP Lublin17581968
BałychJankiel MajerSzama15Lubelski, Piaski1855Kantonista w Twierdzy Zamość kawalerAP Lublin175822531
BanachAntoniJan25Zamojski1871-KawalerMieszczanin ,wiara rz.kat.AP Lublin175740
BanachMichałTomasz21Biłgorajski1872-KawalerChłop,wiara rz-kat.AP Lublin175740
BanachJózefMateusz21Wolica Uchańska1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin17580490
BanachJózefMateusz21Wola Uchańska1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin17580584
BanachAdam Maciej21Zamojski, Radzięcin 18404 Dywizja Kawalerii Lekkiejż. Marianna (?) c. Tomasza, bezdzietnyWłościaninAP Lublin175807136
BanachWawrzyniecAntoni21Radzyński1839Oddzielny Korpus GrenadierówKawalerMieszczaninAP Lublin175858b.pag.
BanachMarcin--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
BanachJanMichał22Radzyński, gm. Przewłoka183818 Dywizja Piechotyż. Agnieszka Tchorzówna, brzemiennaWłościaninAP Lublin175857b.pag.
BanachStanisławMarcin20Krasnostawski, Tarnogóra, Krasnostawski18668 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17582391
BanachJanPiotr21Lubelska, radzyński, Dębowa Kłoda, Plebania Wola1866Ż. Marcelina Karkuszewska, c.Marianna, s.PawełWykreślony, włościaninAP Lublin175837755
BanachKarolFranciszek21Siedlecka, garwoliński, Ułęż, Sobieszyn1868-Ż. Katarzyna Grzeszniczuchowa, s.Franciszek, c.KarolinaWłościaninAP Lublin175866b.pag.
BanachiewiczMarcinTomasz21Lubelska, radzyński, Uścimów, Drozdówka186633 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Rżew Twerskiej GuberniŻ. Katarzyna, s.Mikołaj 1 rokWłościaninAP Lublin175837703
BanachowiczSzczepanPaweł22Radzyński, Ostrów 18476 Dywizja Artyleriiż. Zuzanna Prokopowiczówna MieszczaninAP Lublin175826B.Pag.
BanachowiczJanAndrzej26Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Żona Teodora TacyjuwiczMieszczaninAP Lublin175833p.pag.
BanachowiczJanAdam24Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35KawalerMieszczaninAP Lublin175835b.pag.
Banackiewicz (Banachiewicz)JanWojciech 21Radzyński, Rutki1848Korpus Kaukaskiż. Marianna KołkowiczównaWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
Banackiewicz (Banachiewicz)JanWojciech 21Radzyński, Rutki1848Korpus Kaukaski ż. Marianna KołkowiczównaWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
BanasiewiczPiotrKacper24Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
BanasiewiczKarol FranciszekLeopold21Lubelska, radzyński, Kock1866Sztab 8 Piechotna DywizjaŻ. Karolina JurkiewiczowaWłościaninAP Lublin175837176
Banasiewicz Jan--Łukowski, gm. Dziecinów 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
BanasiukŁukaszMIchał20Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
BanasiukJanPaweł Agnieszka20Siedlecki1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853p.pag.
BanasiukPiotr--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
BanasiukGrzegorzJózef-Węgrowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
BanasiukGrzegorzJózef21Węgrowski186713 Batalion Rezerwowy Piech.KawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
BanaszJózef--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
BanaszczukFedkoMichał22Posadów18365 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerWłościaninAP Lublin17580447
Banaszczuk Chwedko Michał 22Posadów18365 Dywizja Kawalerii LekkiejKawaler WłościaninAP Lublin17580539
BanaszekMateusz--Nowoaleksandryjski (Puławski)---wykupionyAP Lublin1758024
BanaszekWawrzyniec--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin1758024
BanaszekJanMarcin21Zamojski185018 Dywizja Piechoty AP Lublin17581867
BanaszekPawełGrzegorz-Garwoliński1872Zawrócony za niego Mikołaj Wardak-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BanaszekJózefJan21Janowski, Stróża, Zamojski18665 Aleksandryjski Pułk HuzarówKawalerWłościaninAP Lublin175823138
BanaszekGrzegorzKurowski, Buchałowice, Lubelski18666 Klastycki Pułk HuzarówAP Lublin175823
BanaszekFranciszekPaweł20Siedlecka, garwoliński, Sobolew1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Banaszek Józef --Łukowski, Sobolew1851--Oszczędzony jako dzietny.AP Lublin175830b.pag.
BanaszewskiAndrzejGrzegorz 27Łukowski, Gułów18473 Dywizja Grenadierów KawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
BanaszkiewiczMaciej--Krasnostawski1853Półkompania laboratoryjna Nr 5 w Gieorgijewsku--AP Lublin175821Spis alf.
BanaszkiewiczFranciszekFeliks20Lubelska, siedlecki, Korytnica, Górki Grubaki1866KawalerWłościanin, czyta i pisze po polsku, wykreślonyAP Lublin175837472
BanaśAntoniWalenty21Lubelski1853Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23Żona Agata ŻytkoOsadnikAP Lublin175820179
BanaśAntoni--Lubelski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BancarzewskiAndrzejWawrzyniec23Bialski,1853Dywizja Grenadierów ż.Karolina ParaniakAP Lublin175834b.pag.
BancarzewskiJózefDominik22Lubelska, bialski, Rossosz1866Sztab 8 Piechotna DywizjaŻ. Tekla Hryniewska, c.Zofia 1 rokMieszczanin, czyta po polsku i rosyjskuAP Lublin175837299
BancerzMarcinAntoni20Łukowski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
BancerzJędrzejJakub Salomea28Łukowski1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853p.pag.
Bancuk (lub Bancuch)JanAntoni22Radzyński, Tchorzew 1838Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
BandaJakubAndrzej20Radzyński,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaKawalerAP Lublin175834b.pag.
Bandaż (Bandasz)AndrzejBłażej25Fajsławice1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804129
BandochowskiWawrzyniecJakub20Hrubieszowski, Strzyżów, Hrubieszowski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaKawalerWłościaninAP Lublin175823177
BanekJózef Franciszek 21-1834-KawalerWłościanin, tkacz AP Lublin17580330
BanhirerGerszon--Chełmski---wykupionyAP Lublin1758026
BaniakJózefWojciech20Łukowski,1853Rota N 4 Reducki Artyleryjski Garnizon przy Tyflińskim Artyl.GarnizonieKawalerAP Lublin175834b.pag.
BanieckiKarolBłażej-Garwoliński18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BankirerJózefSrul21Chełmski1872-Żona Sobia Fajka,dzieci nie ma Żyd,wiary judajskiejAP Lublin175740
Bankowski Stanisław Jakub20Lubelski, Lublin1838KirasjerzyKawaler MieszczaninAP Lublin17580679
BannaFranciszekPiotr-Garwoliński187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BannyStefanPaweł-Garwoliński, Trojanów187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873574
BannyOsipIwan-Garwoliński, Sobolew187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873588
BannyMichałStanisław20Siedlecka, garwoliński, Trojanów, Babice1868-Ż. Karolina KołodziejewaWłościaninAP Lublin175866b.pag.
BanskiAntoniFranciszek-Węgrowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
BanskiAntoniFranciszek21Węgrowski1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymŻona Ewa Sapierzanka,synchłop rz.katAP Lublin175865b.pag
BanuchiewiczAndrzejPaweł26Radzyński, m. Ostrów183818 Dywizja Piechotyż. Franciszka Berysykówna, brzemiennaMieszczaninAP Lublin175857b.pag.
BanuszukGmiter --Krasnostawski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
BanyWojciechJacenty 20Łukowski, Brzeziny1847Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy Tronuż. Krystyna CieślównaWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
BanyŁukasz --Łukowski, gm. Życzyn1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
BanyJanSebastian21Łukowski,Brzeziny18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
BanyAntoniSebastian27Łukowski, Korytnica 18433 Korpus Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175863b.pag.
BanyAndrzejJan-Garwoliński187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Bany ( Banny )MateuszAndrzej21Siedlecka, garwoliński, Życzyn, Podebłocie1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
BanykaWincenty--Krasnostawski---AP Lublin1758024
BańkaAdam--Krasnostawski---AP Lublin1758024
BańkaKacperMichał20Zamojski1850Flotylla Kaspijska AP Lublin175818105
Bańka Ludwik Wawrzyniec 23Zamojski, Dzierzkowice 1848Flota Czarnomorska ż. Krystyna Błaszonkówna WłościaninAP Lublin17581440
BańkowskiJanJakub20Radzyński, Wisznice 18473 Dywizja Grenadierów KawalerMieszczaninAP Lublin175826B.Pag.
BańkowskiAntoni--Lubelska, bialski, Łomazy1851--Niezdatny z powodu braku miaryAP Lublin175831b.pag.
BańkowskiAdamJan-Bialski18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Barabasz Paweł Piotr 20Bialski,Janów,Wirzchlin183617 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
BaranWawrzyniec Błażej 23Krzeszów 1835-KawalerMieszczanin, sukiennik.AP Lublin115647156-157
BaranTeodor--Hrubieszowski---AP Lublin1758025
BaranJózef--Janowski---AP Lublin1758024
BaranSzczepan--Krasnostawski---wykupionyAP Lublin1758024
BaranSzymonJózef 23Biała1834-KawalerSukiennikAP Lublin17580316
BaranMaciej Andrzej 21Chrustanek 1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580311
BaranJakubAndrzej21Krzesimów18365 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerWłościaninAP Lublin17580446
BaranWincentyMarcin21Józefów18365 Dywizja Kawalerii Lekkiej KawalerWłościaninAP Lublin17580440
BaranAndrzejMaciej24Kryłów1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin17580487
BaranMarcinMikołaj24Wojciechów1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804149
BaranWincenty Marcin21Józefów 18365 Dywizja Kawalerii LekkiejKawaler WłościaninAP Lublin17580532
BaranAndrzejMaciej24Kryłów 1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin17580581
BaranMarcinMikołaj24Wojciechów 1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175805145
BaranGrzegorz Marcin20Lubelski, Kiełczewice Górne183813 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin17580614
BaranAndrzej Adam23Krasnostawski, Skierbieszów183813 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin17580626
BaranSzymon-22-1846---AP Lublin17581320
BaranFilipTadeusz20Zamojski, Kłodnica Dolna18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
BaranAndrzejFranciszek22Zamojski, Ksawerów18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
BaranJakóbFranciszek27Zamojski, Stary Zamość18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
BaranStanisławMateusz20Zamojski185018 Dywizja Piechoty AP Lublin17581876
BaranAndrzej20Krasnostawski1850Korpus GrenadierówAP Lublin17581838
BaranPawełAndrzej24Hrubieszowski185120 Dywizja Piechoty Oddzielnego Kaukaskiego KorpusukawalerAP Lublin175819138
BaranAndrzejWasyli20Krasnostawski1852Flota CzarnomorskaŻona Marianna RomekOsadnikAP Lublin175820218
BaranOleszkoN22Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Pałatka WnorowOsadnikAP Lublin175820116
BaranWojciech--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BaranAndrzej--Krasnostawski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821Spis alf.
BaranLudwik--Lubelski18531 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821Spis alf.
BaranOleszko--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BaranJozefatMarcin24Radzyński,Opole,Antopol18461 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
BaranAndrzejPiotr23Łukowski,Ruda Talubska18462 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
BaranPiotr --Radzyński, Lejno1851--Oszczędzony jako dzietny.AP Lublin175830b.pag.
BaranMikołaj--Lubelska, łukowski, Michałów ?1851--Niezdatny z powodu braku miaryAP Lublin175831b.pag.
BaranJanN23Łukowski18526 Lekka Dywizja KawaleriiŻona N.SoszczakOsadnikAP Lublin175833p.pag.
BaranJanTomasz23Łukowski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Żona Wiktoria OsiakOsadnikAP Lublin175833p.pag.
BaranFranciszekMichał20Łukowski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Żona Emilia ZiakOsadnikAP Lublin175833p.pag.
BaranWalentyGrzegorz21Łukowski,1853Dywizja Grenadierów ż.Józefa GortekAP Lublin175834b.pag.
BaranAbramEjzik18Łukowski,1853Wojenno Roboczy N 3 Batalion Zarządu Wojennych Osadż.Nawa MordkoAP Lublin175834b.pag.
BaranJanWawrzyniec, Katarzyna24Podlaska, łukowski, Osieck, Kolanko18376 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
BaranJózef--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
BaranWojciech--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
BaranMikołaj--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
BaranAbramLejb25Podlaska, radzyński, Parczew1843na rachunek przyszłego poborukawalerstarozakonny, był w więzieniu za kradzieżAP Lublin175862b.pag.
BaranMaciejWojciech-Łukowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
BaranStefanWasyl-Włodawski, Krzywowierzba187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873731
BaranIwanTadeusz-Łukowski, Miastków187131 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731286
BaranWalentyBaltazar-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BaranGrzegorzJan-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BaranStanisławWincenty20Garwoliński186729 Dywizja PiechotyŻona Józefa ŁoskotChłop,wiara rz.kat,kamieniarzAP Lublin175865b.pag
BaranMaciejWojciech22Łukowski1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymŻona Anna Osiak,córkachłop rz.katAP Lublin175865b.pag
BaranAndrzejSebastian21Janowski, Zofianka, Zamojski18668 Dywizja PiechotyŻ. Tekla MrózWłościaninAP Lublin175823123
BaranJózefDaniel20Janowski, Chrzanów, Zamojski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaŻ. KatarzynaWłościaninAP Lublin175823129
BaranJanChełmski, Wygnańce ?, Krasnostawski186629 rezerwowy batalion piechoty, MoskwaAP Lublin175823
BaranPawełTyszowiecki,Miączyn, Hrubieszowski186611 Dywizja Piechoty, KrzemieniecAP Lublin175823
BaranJakubJózef21Lubelska, łukowski, Miastków, Oziemkówka186612 Piechotna Dywizja m.KijówŻ. Agnieszka Piekurat, s.Szymon 1 rokWłościaninAP Lublin175837506
BaranPawełStanisław20Siedlecka, siedlecki, Krześlin, Borki1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
BaranJakubAndrzej21Siedlecka, łukowski, Mysłów, Łomnica1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
BaranFeliksJan20Siedlecka, radzyński, Siemień, Nadzieja1868-KawalerWłościanin, kowalAP Lublin175866b.pag.
BaranPiotrWojciech20Siedlecka, garwoliński, Sobolew, Kaleń1868-Ż. Józefa, s.Jan, c.MariannaWłościaninAP Lublin175866b.pag.
BaranJózefFranciszek21Siedlecka, garwoliński, Wilga1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Baran Jakub Andrzej 21Krzesimów 18365 Dywizja Kawalerii LekkiejKawaler WłościaninAP Lublin17580538
Baran Jakub Daniła 22Hrubieszowski, Miętkie 183815 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin17580663
Baran Stanisław Adam22Lubelski, Opole183815 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin17580665
Baran AntoniBartłomiej 20Hrubieszowski, Grodzk pod Tomaszowem1848Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin17581412
Baran FranciszekSebastian24Zamojski, Dyle1848Flota Czarnomorska ż. Małgorzata Ranowa WłościaninAP Lublin17581416
Baran Michał--Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
Baran Andrzej Szymon21Łukowski, Gułów1845Garnizon Artylerii w Szwarsgolsku KawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
Baran Ignacy Wincenty Franciszka 26Łukowski,Miastków 183617 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
Baran Benedykt Franciszek Dorota 22Łukowski,Maciejowice,Oblin183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
Baran Jan--Siedlecki 1843Służba górnicza--AP Lublin175863b.pag.
Baran PawełJan20Lubelski Miejski, Bychawa, Lubelski18668 Dywizja PiechotyŻ. Józefa MileckaWłościaninAP Lublin17582374
Baran v Goch Paweł Jan23Zamojski, Lipiny183815 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin17580667
Baran v KoziołMichałAndrzej27Zamojski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175820194
BaraniakGrzegorzBazyli28Bialski,Biała,Grad18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
BarankiewiczWiktorWojciech20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820148
BarankiewiczWiktor--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BaranowiczDemkoAdam20Radzyński1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
BaranowiczTeodor--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
BaranowiczSemenIwan-Włodawski, Bytyń187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873739
BaranowiczStefanJan-Włodawski18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BaranowiczJanKonrad21Lubelska, radzyński, Uhrusk, Stulno1866KawalerWlościanin, wykreślonyAP Lublin175837590
Baranowicz Chwedko--Radzyński, Stulno1851--Oszczędzony jako dzietny.AP Lublin175830b.pag.
Baranowicz v StrigunMarekKondrat-Włodawski, Bytyń18716 Dywizja Kawalerii-AP Lublin175873652
BaranowskiFranciszek--Chełmski---AP Lublin1758024
BaranowskiAntoniPaweł20Żulin18365 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerwłościanin, młynarzAP Lublin17580438
BaranowskiWojciechBernard20Lubelski1851Flota CzarnomorskakawalerAP Lublin175819253
BaranowskiFilip--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Noworosyjsku--AP Lublin175821Spis alf.
BaranowskiJakubStefan 21Bialski,Małaszewicze18462 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcic,piśmiemienny po polsku I rosyjskuAP Lublin175825B.Pag.
BaranowskiFranciszekMarcel 22Łukowski, Garwolin 18476 Dywizja Artyleriiż. Marianna Leszkiewicz Mieszczanin, szewc AP Lublin175826B.Pag.
BaranowskiAndrzejJan21Bialski,Kodeń,Olszanka18411 Korpus PiechotyŻonatyWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
BaranowskiAleksanderJózef-Siedlecki, Skupie187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin1758731798
Baranowski AntoniPaweł20Żulin18365 Dywizja Kawalerii LekkiejKawaler Włościanin, młynarz, zm. 1848AP Lublin17580530
Baranowski Franciszek Michał21Łukowski, Żelechów1845Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty KawalerMieszczaninAP Lublin175824b.pag
BarańczukSzymon--Radzyński, gm. Radzyń 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
BarańskiMaciej Maciej 20Zamojski, Stojęszczyn183814 Dywizja PiechotyKawaler Włościanin, młynarz i cieśla.AP Lublin17580637
BarańskiJanWojciech 20Hrubieszowski, Skomorochy183815 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin17580658
BarańskiIgnacyJan23Zamojski, Borów1840Flota Czarnomorska ż. Konstancja, bezdzietnyWłościaninAP Lublin17580771
BarańskiFeliksMateusz, Marcela27Podlaska, siedlecki, Repki18376 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
BarańskiJanPaweł20Janowski, Annopol, Zamojski1866Do dysp. Sztabu Warszawskiego Okręgu WojskowegoKawalerWłościaninAP Lublin175823119
Barański JanChełmski, Chełm, Krasnostawski186634 Batalion Rezerwowy Piechoty, Wysznij WołoczekAP Lublin175823
BaraśBazyliTyszowiecki, Sitno, Hrubieszowski18662 Dywizja Grenadierów, WarszawaAP Lublin175823
Barbachowski Tomasz Baltazar 20Siedlecki, Buczyn Szlachecki 18436 Korpus Piechoty, 18 Dywizja Piechoty Kawaler Szlachcic AP Lublin175863b.pag.
BarbanelHalem Hil--Lubelski---wykupionyAP Lublin1758026
BarbarczykMichałWawrzyniec21Siedlecka, garwoliński, Trąbki, Pszonka1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Barbasek (Barbasik) v PunerszWincentyAdam20Siedlecki, Węgrów1848Korpus OrenburskiKawaler Mieszczanin. Dobrowolnie zastąpił brata Feliksa. Zmarł w 1862.AP Lublin175828B.Pag.
BarbasiewiczAntoniKurowski, Buchałowice, Lubelski18666 Klastycki Pułk HuzarówAP Lublin175823
BarbasikAleksanderFranciszek 27Siedlecki, Węgrów 1848Korpus OrenburskiKawaler MieszczaninAP Lublin175827B. Pag.
BarbasikAleksanderFranciszek 27Siedlecki, Węgrów 1848Korpus OrenburskiKawaler MieszczaninAP Lublin175828B.Pag.
Barbasik v PuneszWincentyAdam20Siedlecki, Węgrów 1848Korpus OrenburskiKawaler Mieszczanin. Dobrowolnie zastapił brata Feliksa. Zmarł w 1862AP Lublin175827B. Pag.
BarbiczJózefFeliks20Krasnostawski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175820215
BarbińskiIgnacyFranciszek 24Baranów1834-Żonaty, jedno dziecko.Włościanin, po uwolnieniu z więzienia za kradzież, kowal.AP Lublin17580851
BarburskiFranciszekJan21Siedlecki1839Oddzielny Korpus GrenadierówKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
BarbusiewiczPiotr--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
BarcelewskiWincenty--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
Barceluk (także Barcelluk)Kazimierz N.24Łukowski, Łuków 184418 Dywizja Piechoty Kawaler MieszczaninAP Lublin175864b.pag.
Barceluk v BarszewskiJanJózef22Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
BarciaMarcinMaciej20Łukowski,Skórzec,Dąbrówka -Ług18411 Korpus PiechotyKawalerWłościanin,zmarłAP Lublin175860B.Pag.
BarciukJózef Antoni20Honiatycze1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647112-113
Barcman Lejbuś Fajwel22Łukowski, Tuchowicz 1845Komenda Policju w Odessie KawalerŻyd AP Lublin175824b.pag
BarczDawid WulfMordko-Radzyński187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BarczakJózefIwan-Siedlecki, Niwiski187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873633
BarczalWojciechFranciszek22Krasnostawski18526 Dywizja Kawalerii P 28KawalerOsadnikAP Lublin17582098
BarczanAleksanderMichał-Włodawski, Horodyszcze187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873636
BarczewskiPawełMikołaj22Radzyński, Blizocin18473 Dywizja Grenadierów ż. Małgorzata Mochnikówna WłościaninAP Lublin175826B.Pag.
BarczewskiFeliks--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
BarczukPawełWojciech 26-1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580318
BarczukMarcinFranciszek 22Hrubieszowski, Honiatyczki183814 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin17580643
BarczukMichał-22-1846---AP Lublin1758134
BarczukPawełWojciech24Hrubieszowski18523 Lekka Dywizja Kawalerii Żona Anastazja NalcinskaOsadnikAP Lublin17582071
BarczukJan?24Bialski,Klonownica1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
BarczukPiotrPaweł-Konstantynowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
BarczukPiotrPaweł22Konstantynowski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyKawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
Barczuk Wawrzyniec Paweł24Lubelski, Radawczyk18408 Dywizja Piechoty ż. Marianna c. Andrzeja Tuniary, bezdzietnyWłościaninAP Lublin17580721
Barczuk v GirylukProkopStefan-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BarczyńskiMarcin--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
BardabikWładysławJózef-Konstantynowski1872Wykupiony za 1000 rubli -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BardabinJózefJan21Siedlecka, węgrowski, Starawieś1868-KawalerWłościanin, młynarz i stolarzAP Lublin175866b.pag.
BardachowskiIgnacyWincenty-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BardadynJanMichał20Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34Żona Teresa BorosiejOsadnikAP Lublin175835b.pag.
BarejFeliks--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
BarejBłażejBłażej-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BarejJózefWojciech21Lubelska, łukowski, Prawda, Mizary186632 Piechotny Rezerwowy Batalion m.TwerŻ. AntoninaWłościaninAP Lublin175837493
BarejMateuszJózef21Lubelska, łukowski, Prawda, Jemielne186612 Piechotna Dywizja m.KijówŻ. Elena BogusWłościaninAP Lublin175837521
BarejŁukasz Mikołaj20Lubelska, łukowski, Prawda, Wola Kisielska186629 Czernichowski Piechotny PułkKawalerZwrócony, włościaninAP Lublin175837555
Barej Franciszek Dionizy 20Łukowki, Stoczek 184418 Dywizja Piechoty Kawaler MieszczaninAP Lublin175864b.pag.
BarejaStanisław --Siedlecki, Żebrak 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
BarejaPiotrSebastian20Łukowski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
BarejaPawełJakub20Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
BarejaStanisławJan20Siedlecka, siedlecki, Skórzec, Dabrówka1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
BarejkaFranciszekWojciech, Katarzyna20Podlaska, łukowski, Sobienie Biskupie, Sobienki18371 Dywizja KirasjerówKawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
BarenczytejnMajer--Lubartowski---AP Lublin1758026
BarenholtzAjzykSrol22Lubelski, Markuszów1845Jednostki nadbrzeżne Floty CzarnomorskiejKawalerkrawiecAP Lublin17581031
BargAbramElja-Radzyński1867--ZawróconyAP Lublin175872Spis alf.
BargAbramElew20Radzyński186713 Batalion Rezerwowy Piech.KawalerŻyd,mieszczaninAP Lublin175865b.pag
BargmanBerko--Lubelska, bialski, Konstantynów1851--Stawał do poboru w gminie SiedlceAP Lublin175831b.pag.
BargolWojciech--Krasnostawski18536 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
BarłakHilary--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
BarłosiukTeodor--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
BarnabiukPawełSebastian20Siedlecki, Dębe Stare 1845Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
BarnabiukTomaszMikołaj20Lubelska, siedlecki, Kosów, Kosów Ruski186635 Piechotny Rezerwowy BatalionKawalerWłościaninAP Lublin175837400
BarnaciakWojciechStanisław20Łukowski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
BarnadiukMichałMikołaj-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BarnasiukMichałMaciej-Bialski187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BarnasiukStefanJakub20Siedlecka, bialski, Sitnik, Łukowce1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
BarnaśTomaszN24Lubelski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnik,katolikAP Lublin175820241
BarnedaumChajkaManes 21Bialski, Konstantynów 18459,10,11 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce Broniż. Basia SzuchmacherównaŻyd, szewc AP Lublin175824b.pag
BaronStanisławWalenty-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
BarpachowskiAndrzej Mikołaj 20Siedlecki,Miedzny1840Korpus GrenadierówKawalerWłościanin AP Lublin175859b.pag.
BarsczBartłomiej Michał24Łukowiec 1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564770-71
BarszczFranciszekMaciej26Łukawica1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804127
BarszczJanStanisław-Węgrowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BarszczFranciszekWincenty-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BarszczAndrzejBiłgorajski, Babice, Zamojski186611 Dywizja Piechoty, KrzemieniecAP Lublin175823
Barszcz FranciszekMaciej 26Łukawica1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175805122
Barszcz FranciszekSebastian20Lubelska, radzyński, Charlejów, Przytoczno1866Ż. Franciszka KopaczWykreślony, włościaninAP Lublin175837218
BarszczewskiStanisław--Lubelski---AP Lublin1758023
BarszczewskiRoch--Lubelska, siedlecki, Oleśnica1851--Stawał do poboru w gminie BojmieAP Lublin175831b.pag.
BarszczewskiKarolTomasz20Siedlecki,1853Flota CzarnomorskaKawalerAP Lublin175834b.pag.
BarszczewskiFeliksMateusz23Radzyński1854Flota CzarnomorskaŻona Franciszka KisielikOsadnikAP Lublin175835b.pag.
BarszczewskiWincentyAdam Anna20Radzyński1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853p.pag.
BarszczewskiBłażej--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
BarszczewskiRoch--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
BarszczewskiŁukasz--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
BarszczewskiWalentyMikołaj20Lubelska, radzyński, Charlejów, Wysocin1866KawalerWykreślony, włościaninAP Lublin175837202
BarszczyckiFranciszek-20-18464 Dywizja Artylerii--AP Lublin17581336
BarszczykJanStanisław 21Niemce 1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564734-35
BarszczykMarcinJakub20Lubelski Miejski, Lublin, Lubelski18669 Dywizja PiechotyKawalerMieszczanin, najemnik za W. Frąka, murarzAP Lublin17582350
BartczakStanisławMateusz20Siedlecka, siedlecki, Niwiski, Żuków1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
BartczakJanŁukasz20Siedlecka, siedlecki, Starawieś1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Bartczak JanWawrzyniec 23Łukowski, Trzebieszów1845Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja Piechotyż. Anna KameckaWłościaninAP Lublin175824b.pag
Bartczak Józef --Siedlecki, gm. Żuków1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
BartczukStanisławGrzegorz 24Siedlecki, Kossów1845Pułk Uglicki - 16 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
BartczukJanGrzegorz 20Siedlecki, Kosów18473 Dywizja Grenadierów KawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
BartczukJózefMichał, Katarzyna23Podlaska, siedlecki, Ceranów, Zawady183718 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
BartczukJanBazyli22Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
Bartczuk v KamińskiAntoniGrzegorz20Siedlecki18522 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
Bartek v Burtek Izydor Andrzej 21Siedlecki, Dzierzby1845Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
BartelJózefWacław20Szczebrzeszyn18363 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerMieszczanin, bednarzAP Lublin17580429
Bartel Józef Wacław20Szczebrzeszyn18363 Dywizja Kawalerii LekkiejKawaler Mieszczanin, bednarz AP Lublin17580521
BartkowiczIwanWalenty21Syrniki1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175805146
BartkowiczMateusz--Lubelski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BartkowskiJanWalenty21Serniki1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804150
BartnickiAdamFranciszek23Lubartowski1876-KawalerSzlachcic,wiara rz.kat.AP Lublin175740
BartnickiWojciech-22-1846---AP Lublin17581323
BartnickiFranciszek--Lubelska, siedlecki, Zawady1851--Niezdatny z powodu garbu z przodu i z tyłuAP Lublin175831b.pag.
BartnickiWasylSemen-Radzyński, Brzozowy Kąt187131 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731059
Bartnicki Feliks Jan 21Siedlecki,Mordy 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyŻonaty-Józefa Mieszczanin,nad lewym okiem blizna po przecięciu,był pod Sadem 2 miesiace AP Lublin175859b.pag.
BartniczakAndrzejTeodor20Bialski,Wólka ?,Chotycze18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
BartniczukŁukaszDaniła27Radzyński, gm. Włodawa, w. (?)1847Moskiewski Pułk Piechoty ż. Pałaszka (Szulk…)WłościaninAP Lublin175826B.Pag.
BartniczukIgnacyKonrad 20Bialski, Burwin1847Moskiewski Pułk Piechoty ż. Rozalia ChwedosiównaWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
BartniczukJan--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
Bartniczuk Antoni--Bialski, Krasówka 1851--Oszczędzony dla żony brzemiennej w 9. miesiącu.AP Lublin175830b.pag.
BartnikTomaszTomasz 20Turek1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647168-169
BartnikAdam--Janowski---AP Lublin1758024
BartnikIwan--Lubartowski---AP Lublin1758023
BartnikTeodor-24-1846---AP Lublin17581320
BartnikStanisław-21-1846---AP Lublin17581321
BartnikAntoniTomasz22Lubelski18511 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierów żona Marianna GrelakownaAP Lublin17581968
BartnikWalentyKrzysztof27Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820157
BartnikIgnacy--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BartnikJan--Siedlecki, Mordy1851--Niezdatny z powodu remautyzmy chronicznego w nogach.AP Lublin175830b.pag.
BartnikMaciejWojciech20Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
BartnikMichałPaweł-Włodawski18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BartnikTomaszJan20Kurowski, Garbów, Lubelski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaŻ. KatarzynaWłościaninAP Lublin175823187
BartnikPiotrJózef20Siedlecka, węgrowski, Miedzna1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
BartnowskiLudwik--Lubelska, łukowski, Celiny1851--Dostawiony w 1853AP Lublin175831b.pag.
BartońJózef--Zamojski---AP Lublin1758024
BartońMaciejAntoni26Zamojski, Łukowa1840Flota Czarnomorska ż. Marianna c. Bartłomieja Lucheńskiego, bezdzietnyWłościaninAP Lublin17580781
BartońFranciszek--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 13 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BartońJózef--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BartosJózefAntoni21Lubelski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175819192
BartosiakJózef Adam21Orłów1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564788-89
BartosiakAleksanderJan22Podlaska, bialski, Łosice, Łepki1842na rachunek przyszłego poborukawalernie dostawiony do poboru z powodu znajdowania się w więzieniu przez 9 m-cy za kradzieżAP Lublin175862b.pag.
BartosiakFranciszekTomasz-Sokołowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
BartosiakMarcinMichał-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BartosiakŁukaszAndrzej-Sokołowski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BartosiakFranciszekTomasz21Sokołowski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyKawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
BartosiakKuprianWawrzyniec23Siedlecka, łukowski, Tuchowicz, Niedźwiadka1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Bartosiak Kacper --Krasnostawski 1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
Bartosiak Jan Józef Katarzyna 20Siedlecki,Repki 183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
BartosiewiczTomasz-22-1846---AP Lublin17581328
BartosiewiczTomaszAndrzej20Bialski,Przesmyki18462 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
BartosiewiczIgnacyStanisław-Węgrowski, Łochów187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731596
BartosiewiczJózefKuzma-Bialski18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BartosikKazimierz Tomasz 20Zamojski, Tarnogród 1840Flota Czarnomorska ż. Rozalia c. Piotra Głowickiego, bezdzietny.WłościaninAP Lublin17580788
BartosikMaciejMichał20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820153
Bartosik Józef Łukasz 22Niemce 1835-KawalerWłościanin, kucharz.AP Lublin11564732-33
BartosiukMarcinMichał21Zamojski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty,AP Lublin175816
BartosiukAndrzej Michał21Bialski, Neple1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała Pawłowiczaż. Julianna Ułasówna WłościaninAP Lublin175824b.pag
BartosiukStefanBartłomiej21Bialski, Klimczyce 1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
BartoszMarcinFilip29Karczmiska18365 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerWłościaninAP Lublin17580438
BartoszTomaszBiłgorajski, Bagno?, Zamojski186629 rezerwowy batalion piechoty, MoskwaAP Lublin175823
Bartosz MarcinFilip 29Karczmiska 18365 Dywizja Kawalerii LekkiejKawaler WłościaninAP Lublin17580530
BartoszakMarcin-21-1846---AP Lublin17581318
Bartoszcze JanMaciej 24Lubelski, Radawczyk183814 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin17580640
BartoszczukMichał-29-1846---AP Lublin1758134
BartoszewskiMaciej--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
BartoszewskiStanisławPaweł24Siedlecka, siedlecki, Jastrzębie1868-KawalerSzlachcicAP Lublin175866b.pag.
Bartoszewski Paweł Jan 20Krasnostawski, Krasnystaw 1848Flota Czarnomorska ż.Marianna Karska Mieszczanin, szewc, zginął pod Sewastopolem 27.08.1855 r.AP Lublin17581425
BartoszukMikołaj--Chełmski---AP Lublin1758024
BartoszukJakubJakub22Hrubieszowski18521 Dywizja Kirasjerów KawalerMieszczaninAP Lublin17582066
BartoszukAdamJózef22Krasnostawski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820113
BartoszukAdam--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BartoszukPiotr--Krasnostawski1853Półkompania laboratoryjna Nr 5 w Gieorgijewsku--AP Lublin175821Spis alf.
BartoszukAndrzej--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
BartoszukKiryłoDymitr21Bialski,Neple1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
BartoszukAugustJózef20Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
BartoszukSemenSylwester21Bialski1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
BartoszukWojciechPiotr, Justyna24Podlaska, bialski, Klimczyce, Chlebczyn1837Korpus Kaukaski ż.WiktoriaMieszczaninAP Lublin175856b.pag
BartoszukJanLudwik20Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
BartoszukDawidMikita21Radzyński,Hola?,Kropiwki18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejŻonaty- Julianna MWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
BartoszukTymosz--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
BartoszukWasylAleksy 21Radzyński, Kozły18433 Korpus Piechoty ż. Anna Semenowiczówna WłościaninAP Lublin175863b.pag.
BartoszukJanAndrzej-Konstantynowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
BartoszukJanAndrzej20Konstantynowski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyŻona Anna HwedczukChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
BartoszukWojciechJan20Siedlecka, konstantynowski, Pawłów, Werchliś1868-Ż. Marianna Bechta, s.LudwikWłościaninAP Lublin175866b.pag.
BartoszukJoachimJakub21Siedlecka, konstantynowski, Czuchleby, Chotycze1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Bartoszuk v JaterukMateuszBartłomiej20Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
BartoszykMaciej--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BartuzaJanJózef21Siedlecka, garwoliński, Wilga, Celejów1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
BartuziAndrzejMateusz23Lubelski185113 i 14 Dywizja Piechotyżona Marianna MatraszkownaAP Lublin175819200
Bartuzi Mateusz Roch22Łukowski, Celejów 1845Arsenał w Kijowie KawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
BartychaJózefMaciej20Radzyński1852Flota CzarnomorskaŻona Katarzyna BarbaranekOsadnikAP Lublin175833p.pag.
BartykaAntoniBiłgorajski, Huta Krzeszowska, Zamojski18666 Klastycki Pułk HuzarówAP Lublin175823
BartynaWawrzyniec--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
BartyńskiAndrzej Tomasz 22Hrubieszowski, Łabunie1848Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin17581423
BartysAndrzejMichał21Łukowski1854Flota CzarnomorskaŻona Petra N.OsadnikAP Lublin175835b.pag.
BartyśFranciszekWojciech-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
BartyśKarolAndrzej-Garwoliński, Ułęż187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873459
BartyśFranciszekWojciech21Garwoliński186729 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara rz.kat,pilarzAP Lublin175865b.pag
BarukPawełIgnacy21Lubelski185019 Brygada Rezerwowa Pierwszej DywizjiAP Lublin175818125
BarumbaumFajfer Ela 24Radzyński, Włodawa18459,10,11 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce Broniż. Ruchla Szmulówna Żyd AP Lublin175824b.pag
BarwiakStanisław--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin1758024
BarwickiJan--Łukowski, Wilczyska 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
BarwińskiMarcinMarek25Krasnystaw1836ArtyleriaKawalerMieszczaninAP Lublin1758042
BarwińskiSzymonGrzegorz20Radzyński,Horodyszcze18461 Dywizja Piechoty KawalerMieszczanin,zmarłAP Lublin175825B.Pag.
Barwiński MarcinMarek25Krasnystaw1836Zbiorowa Dywizja Artylerii KonnejKawaler Mieszczanin, strycharz AP Lublin1758052
BarwniakDominik Kajetan--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Ust’-Łabińsku --AP Lublin175821Spis alf.
BarylukTeodor--Hrubieszowski---AP Lublin1758025
BaryłaWincentyAndrzej22Łańcuchów1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin17580499
BaryłaJan-26-1846---AP Lublin17581326
Baryła WincentyJędrzej 22Łańcuchów1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin17580593
BaryłoHerszkoBeniamin25Hrubieszowski1845Jednostki nadbrzeżne Floty Czarnomorskiejżona Małka-AP Lublin17581028
Baryrka?WalentyAndrzej22Łukowski,Sobienie Biskupie18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
BaryszewskiJózefJan21Chełm18365 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerszlachcic, czyta i pisze po polskuAP Lublin17580445
BaryszewskiJózef Jan 21Chełm18365 Dywizja Kawalerii LekkiejKawaler Szlachcic, czyta i pisze po polskuAP Lublin17580537
Bas AntoniIgnacy23Hrubieszowski1873-Żona Magdalena ,2 dzieciMieszczanin ,wiara rz.kat.AP Lublin175740
Bas Andrzej Ilko24Zamojski, Krasnobród 183813 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin17580618
BasaAntoni--Krasnostawski---AP Lublin1758024
BasaMichałPaweł20Orłów1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804127
BasaMichałPaweł20Orłów 1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175805122
BasarabaWawrzyniec--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
BasarubaGrzegorzDaniło Nastia23Bialski1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853p.pag.
BasiakJózefAdam21Siedlecki,Turna ,Ruchna18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
BasiakFranciszek--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
Basiak Jędrzej --Krasnostawski 1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
BasińskiJózefPiotr20Krasnostawski185113 i 14 Dywizja Piechotyżona Klara ChrusinconkownaszewcAP Lublin175819194
BasistaWasyliWawrzyniec-Konstantynowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
Basista WasyliWawrzyniec21Konstantynowski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyŻona Paraska Jaszczuk,synChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
BasiukMikołaj--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 13 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BasiukJan--Krasnostawski1853Półkompania laboratoryjna Nr 5 w Gieorgijewsku--AP Lublin175821Spis alf.
BasiukDominik--Siedlecki, Księżopole Komory1851--Oszczędzony dla gospodarstwa i żony brzemiennej w 8. m-cu.AP Lublin175830b.pag.
Basiuk vel SzelwaniukAdndrzejChalimon20Lubelska, bialski, Rokitno, Klonownica186631 Piechotny Aleksapolski PułkŻ. Dominika Myciówna, c.Tekla 1 rokWłościaninAP Lublin175837255
BaskowiecPawełJan22Siedlecki,Sobołowice?18411 Korpus PiechotyŻonaty -Anna,brzemiennaWłościanin,owczarzAP Lublin175860B.Pag.
BaskurzyńskiEdwardJózef20Siedlecka, konstantynowski, Witulin, Hrud1868-KawalerSzlachcic, czyta po polsku, stolarzAP Lublin175866b.pag.
BassarabaOnufryJan21Bialski1854Flota CzarnomorskaŻona Aleksandra JaroszewskaMieszczaninAP Lublin175835b.pag.
BassarabaJanKuźma20Bialski,Hucza?18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
BastiukWalenty--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BastrzykSzymon--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
Basuchowicz ZommerJankiel Moszko-19Bialski, Terespol1848 3 Batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojskowych Kawaler Żyd, szewc. AP Lublin175828B.Pag.
BaszOnufry--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 13 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BaszkiewiczLaurentyIwan-Siedlecki, Zbuczyn187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin17587378
BaszkoTomasz-20-1846---AP Lublin17581329
BataliaWawrzyniec--Tomaszowski---AP Lublin1758025
Batog Józef Jan20Krasnostawski, Gorzków183814 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin17580639
BatorowiczJanDominik20Siedlecki,Miedzna18411 Korpus PiechotyKawalerMieszczanin,brodawki na twarzyAP Lublin175860B.Pag.
BatorowiczFranciszekŁukasz-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BatorskiPaweł-20-1846---AP Lublin17581313
Batorski v BartosekTomasz Antoni22Lubelski, Józefów 1848Flota Czarnomorska ż.Agnieszka Wysocka Mieszczanin, rymarzAP Lublin17581442
BatyraGrzegorz--Krasnostawski---AP Lublin1758024
BatyraWalenty-20-1846---AP Lublin1758138
BatyraAndrzejPiotr28Krasnostawski1851Flota Czarnomorskażona Elżbieta ŻlakownaAP Lublin175819273
BauchBoruchMajer19Lubelski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychKawalerŻyd,krawiecAP Lublin1758177
BaumZachariasz--Krasnostawski---AP Lublin1758026
BaumertenAbram EliaJankiel-Włodawski, Włodawa187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873795
BaumsztajnSzmulHerszko20Lubelski, Kurów1844Flota CzarnomorskaKawaler ŻydAP Lublin17580914
BawolskiWincentyJakub20Siedlecka, łukowski, Gułów, Okrzeja1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
BaworowskiMichałJózef27Hrubieszowski1852 Flota Czarnomorska P23KawalerOsadnikAP Lublin175820259
BaworowskiMichał--Hrubieszowski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821Spis alf.
BawrowskiJanJózef21Łaszczów1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804144
BazanJanSzymon23Stary Zamość1835-KawalerWłościanin. Zwolniony z wojska w 1844.AP Lublin115647138-139
BazanJózefMarcin25Biłgorajski1876-KawalerMieszczanin ,wiara rz.kat.AP Lublin175740
BazylakMikołaj--Biłgorajski---AP Lublin1758025
BazylczukMikolajStanisław 22Siedlecki, Jabłonna1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
BazylczukMikołajStanisław 22Siedlecki, Jabłonna 1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
BazylczukJanPiotr20Siedlecki1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
BazylczukMikołajJan-Sokołowski1872Wykupiony za 1000 rubli N.st.7-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Bazylczuk V CytrynczukJanPiotr-Siedlecki1872Zapisany pod literą C-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BazylewiczMikołajAleksander20Stepankowice1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175805103
BazylukRomanDaniel23Chyżowice1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804145
BazylukRomanDaniła23Chyżowice1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175805141
BazylukIwanPaweł23Hrubieszowski, Chyżowice1840Flota Czarnomorska ż. Krystyna, bezdzietnyWłościaninAP Lublin17580753
BazylukMikołajWasyli24Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175820210
BazylukMikita--Hrubieszowski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821Spis alf.
BazylukStefanAdam22Bialski,Droblin1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
BazylukMaksymJakub23Bialski18476 Dywizja Artyleriiż. Anna (?)WłościaninAP Lublin175826B.Pag.
BazylukAdamDmitry20Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
BazylukAntoniIlia-Włodawski1867--AP Lublin175872Spis alf.
BazylukAntoniIlia21Włodawski1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymŻona Tatiana Jaryckowa,synchłop wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
BączekFranciszekTomasz-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Bączek SzymonBanach23Siedlecki, Przywory18456 Okręg Straży WięziennejKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
BączewskiJanWojciech22Chełmski1869-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
Bączewski Józef Jan21Siedlecki, Mołożew1845Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty ż. Rozalia BudzikównaWłościaninAP Lublin175824b.pag
BądelJózefKarol23Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34Żona Małgorzata DentulikOsadnikAP Lublin175835b.pag.
BąkMichał Franciszek 20Kamień 1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564738-39
BąkKarol Mateusz20Lubelski, Mełgiew 183815 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin17580664
BąkFranciszekAdam 20Hrubieszowski, Przeorsk 1840Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin17580791
BąkMarcinAdam 25Zamojski, Świeciechów 1840Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin175807107
BąkMarcinPaweł 25Lubelski, Mełgiew 1848Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin1758147
BąkŁukasz --Lubelski 1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
BąkFranciszekMaciej24Zamojski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Franciszka MazurAP Lublin175816
BąkWojciechIgnacy21Lubelski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175819brak nr. 208 a
BąkPaweł--Lubelski1853Półkompania laboratoryjna Nr 5 w Gieorgijewsku--AP Lublin175821Spis alf.
BąkMaciej--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BąkMarcinFranciszek 21Łukowski, gm. Osieck, w. (Reczuty?)1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
BąkJan Józef Franciszek 20Siedlecki, Kownaciska 1845Szosteńska Fabryka Prochuż. Marianna (P…wna)WłościaninAP Lublin175824b.pag
BąkJózef Szymon20Łukowski, Stężyca1845Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175824b.pag
BąkAntoniJoachim22Łukowski,Stężyca1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerMieszczaninAP Lublin175825B.Pag.
BąkWawrzyniecJózef 21Bialski, Chybów1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
BąkWawrzyniecJózef21Bialski, Chybów1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
BąkMarcin--Łukowski, Osieck 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
BąkWalenty --Bialski, (Klimczyn..?)1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
BąkOnufryFranciszek21Łukowski1852Flota CzarnomorskaŻona Franciszka WaszczOsadnikAP Lublin175833p.pag.
BąkAndrzejFranciszek20Łukowski,1853Garnizon Artylerii w Bakijsku KawalerAP Lublin175834b.pag.
BąkPawełMaciej22Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnik,Zamrł N 8714/2266-65AP Lublin175835b.pag.
BąkAntoni--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
BąkTomasz--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
BąkAndrzej Szymon24Łukowski, Stężyca18436 Korpus Piechoty, 18 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175863b.pag.
BąkJan Maciej 21Łukowski, Stara Huta 184418 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175864b.pag.
BąkFeliksJan-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BąkWalentyWawrzyniec-Garwoliński187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BąkJózefMikołaj20Krasnostawski,Gorzków, Krasnostawski18668 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17582387
Bąk Paweł --Hrubieszowski 1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
Bąk Jan--Łukowski, Stężyca 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
Bąk Paweł--Łukowski, Osieck 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
Bąk Piotr--Lubelska, łukowski, Osieck1851--Stawał do poboru w Mamkach pow. WarszawskiAP Lublin175831b.pag.
Bąk ( Bonk )StanisławPaweł20Siedlecka, garwoliński, Kłoczew, Gózd1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
BąkałaMarcinPaweł 21Wólka Gołębiowska1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580315
BąkałaPiotr Jakub21Gołąb1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580312
Bąkała Maciej Mateusz 20Lubelski, Gołąb183814 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin17580647
BąkowskiMarcinPiotr27Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
Be..serJankielSrul-Łukowski, Jarczew187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731432
BebczukMichałDaniło20Bialski186713 Batalion Rezerwowy Piech.Żona Anna NowaszczukChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
BebczukSylwesterTeodor22Lubelska, bialski, Piszczac1866Sztab 8 Piechotna DywizjaŻ. Juchimka Sołduszkiewicz, ma 2 synówMieszczaninAP Lublin175837309
BebkiewiczJanNestor20Bialski186713 Batalion Rezerwowy Piech.Żona Maria SołoduchaChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
BebniewiczPawełPiotr20Bialski1854Flota CzarnomorskaŻona Marianna BoraszlikOsadnikAP Lublin175835b.pag.
BecherSenderIcek18Hrubieszowski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychŻona Pojna N.ŻydAP Lublin17581723
BeczekPiotr--Łukowski, gm. Radoryż 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
BeczekMarcinJakub20Łukowski,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaż.Marianna BuczykAP Lublin175834b.pag.
BeczekAugustynŁukasz20Łukowski18542 Dywizja DragonówŻona Tekla AndruchowOsadnikAP Lublin175835b.pag.
BeczekKazimierzFranciszek20Lubelska, łukowskii, Radoryż186632 Piechotny Kremienczugski PułkKawalerWłościaninAP Lublin175837156
BeczekLeonardMaciej20Siedlecka, garwoliński, Kłoczew, Gęsia Wólka1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Bedek Jakub--Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
BedenakRomanFilemon20Radzyński, Mutwica1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
BedenakRomanFilemon20Łukowski, Mutwica 1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
BedenakGrzegorz--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
Bedeniak Kirył Chwedor 27Radzyński,Motwica,Pogorzelec18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin AP Lublin175859b.pag.
Bedkie (Betkie)PiotrJózef 20Siedlecki, Wielgie18481 Dywizja UłanówKawaler WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
Bedkie (Betkie)PiotrJózef 20Siedlce, Wielgie18481 Dywizja UłanówKawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
BedlerKarol HenrykJan24Kurowski, Końskowola, Lubelski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaKawalerNajemnik za Kazimierza Sykuta?AP Lublin175823187
BedlinskiJanGrzegorz20Krasnostawski1852 Flota Czarnomorska P23KawalerOsadnikAP Lublin175820259
BedlińskiJan--Krasnostawski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821Spis alf.
BednarczukAntoni--Chełmski---AP Lublin1758024
BednarczukFiodor--Tomaszowski---AP Lublin1758025
BednarczukWasyl-20-1846---AP Lublin17581314
BednarczukOnufry-23-1846---AP Lublin17581323
BednarczukAndrzej20Krasnostawski1850Korpus GrenadierówAP Lublin17581842
BednarczukTomasz--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
Bednarczuk (Bednarczyk)AndrzejJakub22Krasnostawski185019 Brygada Rezerwowa Pierwszej DywizjiAP Lublin175818137
Bednarczuk v SemczukJakubChwedor20Krasnostawski18525 Lekka Dywizja Kawalerii P28Żona Rozalia TolpaOsadnikAP Lublin17582084
Bednarczuk v SemczukJakub--Krasnostawski18535 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
BednarczykAntoniAndrzej 20Zamojski, Księżpol 183813 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin17580622
BednarczykJózefBartłomiej22Krasnostawski18517 Dywizja Kawalerii Lekkiejżona Anastazja N.AP Lublin175819106
BednarczykJózefJakub20Zamojski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175820207
BednarczykJakubMikołaj26Krasnostawski1852Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23KawalerOsadnikAP Lublin175820172
BednarczykJakub--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BednarczykJózef--Zamojski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821Spis alf.
BednarczykStanisław --Łukowski, gm. Żelechów 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
BednarczykJanJakub20Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
BednarczykLudwikKrzysztof23Radzyński1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
BednarczykStanislawAntoni22Radzyński1834-KawalerWłościanin zmarł N AP Lublin175852p.pag
BednarczykWach ?Michał, Magdalena20Podlaska, łukowski, Dąbie, Jagodne1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
BednarczykMaciejŁukasz22Łukowski1839Oddzielny Korpus GrenadierówKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
BednarczykJózefWawrzyniec22Łukowski,Dęblin,Moszczanka18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
BednarczykJan--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
BednarczykMichałJan20Lubelski Miejski, Lublin, Lubelski18668 Dywizja PiechotyŻ. MagdalenaWłościaninAP Lublin175823
BednarczykJanPaweł21Lubelski Miejski, Bychawa, Lubelski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaŻ. Joanna, syn Paweł 1 rokWłościaninAP Lublin17582361
BednarczykJanPiotr20Lubelski Miejski, Palikije, Lubelski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaŻ. MariannaWłościaninAP Lublin17582363
BednarczykStanisławBiłgorajski, Majdan Sopocki, Zamojski186611 Dywizja Piechoty, KrzemieniecAP Lublin175823
BednarczykJulianMaciej20Siedlecka, garwoliński, Sobolew, Helenów1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
BednarekJózefJózef28Lubelski1874-KawalerMieszczanin,wiara rz.kat.AP Lublin175740
BednarekWojciechAntoni22Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Anastazja WojtyłaOsadnikAP Lublin175820114
BednarskiWawrzyniec Adam20Janów 1834-KawalerMieszczanin, sukiennikAP Lublin17580315
BednarskiBazyliMikołaj, Tekla26Podlaska, siedlecki, Drohiczyn, ruska strona18376 Dywizja Artyleriiż.FranciszkaMieszczaninAP Lublin175856b.pag
BednarskiLeibMikołaj-Konstantynowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
BednarskiAlfonsMikołaj20Konstantynowski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyKawalerSzlachcic,wiara rz.kat,czyta i pisze po polsku i rusku,gorzelnikAP Lublin175865b.pag
Bednarski Łukasz --Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
BednarukMikołajHryć23Tarnawatka 1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647112-113
BednarukIgnacyPaweł22Siedlecki18526 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
BednarzSebastianKazimierz22Lipiny1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin17580494
BednarzSebastian Kazimierz22Lipiny1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin17580588
BednarzMikołaj Jan24Zamojski, Luchów18404 Dywizja Kawalerii LekkiejKawaler WłościaninAP Lublin175807135
BednarzAndrzej-21-1846---AP Lublin1758137
BednarzSebastian Jan20Zamojski, Ciotusza 1848Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin17581414
BednarzSebastyanKazimierz20Zamojski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
BednarzAntoniSebastian20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Magdalena ManaszakOsadnikAP Lublin175820160
BednarzMichałWojciech20Zamojski1853Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23KawalerOsadnikAP Lublin175820186
BednarzWojciech--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BednarzAntoni--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BednarzMichał---1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BednarzStanisławAntoni21Lubelski Miejski, Niedrzwica, Lubelski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaKawalerWłościaninAP Lublin17582376
BednarzJózefBiłgorajski, Biłgoraj, Zamojski186611 Dywizja Piechoty, KrzemieniecAP Lublin175823
Bednarz Kazimierz Franciszek 20Struża 1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647148-149
Bednarz FranciszekMichał24Zamojski1874-KawalerChłop,wiara greko-kat.AP Lublin175740
Bednarz MaciejPiotr 24Zamojski, Krzemień1840Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin17580760
BednarzewskiMaciejTomasz21Siedlecka, radzyński, Lisiowólka, Bezwola1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Bednarzewski Bartłomiej Wojciech Antonina 21Radzyński,Ostrów 183617 Dywizja PiechotyKawalerMieszczanin AP Lublin175854b.pag.
BefejlerIcekMordko18Łukowski1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.KawaleriaKawalerŻyd,krawiecAP Lublin175835b.pag.
BeglaubterBerekGersz18Krasnostawski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻyd,krawiecAP Lublin 17581727
BeglaubterBerekGersz18Krasnostawski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻyd,krawiecAP Lublin 17581727
BeherJozilGerszon20Krasnostawski1846Kompania Liniowa Oddz.Pułków i Baterii Artyleryjskich Oddz. Korpusu Kaukaskiegokawaler AP Lublin1758124
BeierZula NuchymMoszek20Krasnostawski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychKawalerŻydAP Lublin17581719
BejczakStanisławMikołaj-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
BejdaHryćKiryk29Serebryszcze 1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804145
BejdaHryć Kiryk29Serebryszcze1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175805141
BejgenmanAron JankielSzloma-Radzyński187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BejlesAbramBoruch21Lubelska, siedlecki, Sokołów186633 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Rżew Twerskiej GuberniWdowiecSzewc, wstąpił za Icka Mejera OsynbergaAP Lublin175837169
Bek Antoni--Łukowski, Międzyrzec 1851--Niezdatny z powodu chronicznego zapalenia oczu.AP Lublin175830b.pag.
BekałaMaksym-20-1846---AP Lublin17581313
BekenbrojtSzmulZelman-Radzyński, Międzyrzec187131 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731117
BekerElaSzloma18Hrubieszowski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychKawalerŻydAP Lublin17581722
BekermanAbramJankiel19Bialski185210 Rota wojenno-robocza Zarządu InżynieriiŻona Dwojra Gifkielim, córka 4-m-ceŻydAP Lublin175833p.pag.
BekermanAbramJankiel20Lubartowski, Lubartów, Lubelski1866Żonaty, dwóch synów: Szloma i MoszekŻyd, skorzystał z prawa wykupuAP Lublin175823156
BekerorSamuelJakub-Włodawski1867--AP Lublin175872Spis alf.
BekeszTymofiejŁukasz-Włodawski1867--AP Lublin175872Spis alf.
BekeszBartłomiejDemetry20Lubelska, radzyński, Włodawa, Stawki186612 Piechotna Dywizja m.KijówKawalerWłościaninAP Lublin175837569
BekeszaGrzegorz--Hrubieszowski---AP Lublin1758025
BekierSzymonPaweł Piotr24Zamojski, [?]1848Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin17581447
BekierfSamuelJakub20Włodawski186729 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara ewangelickaAP Lublin175865b.pag
BekieszTomofiejŁukasz20Włodawski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyŻona Tatiana BiesiekaChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
BekkerFrydrychKrystian-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BekomskiPawełStanisław20Łukowski,Zawady18462 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
BektaMichałKazimierz 21Bialski, Ostrów 1848 Arsenał w Brańskuż. Anna KirylównaWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
BektaMichałKazimierz 21Bialski, Ostrów1848 Arsenał w Brańskuż. Anna KirylównaWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
BektaStefan--Lubelska, bialski, Janów Podlaski1851--Stawał do poboru w Ekonomii WarszawaAP Lublin175831b.pag.
BektaStefanŁukasz25Bialski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
BelagijewskiMichałJan21Hrubieszowski, Hrubieszów, Hrubieszowski1866KawalerWłościanin, zwrócony ponad kompletAP Lublin175823179
BelinaPawełJakub, Zofia20Podlaska, radzyński, Kock, Talczyn183718 Dywizja Piechotyż.MariannaWłościaninAP Lublin175856b.pag
Belina PiotrAndrzej 28Radzyński, Poizdów1845Garnizon Artylerii w Fortsławsku ż. Marianna JanczukównaWłościaninAP Lublin175824b.pag
BelkaJózef Filip 21Łukowski,Hodzeń?18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin ,szewc AP Lublin175859b.pag.
BelniakJózefFranciszek 24Radzyński, (?)1847Flota Bałtyckaż. Marianna StaniakównaWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
BelonJanMaciej 20-1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580320
BełcząskiMikołajTomasz23Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Żona Lilia BuzykOsadnikAP Lublin175833p.pag.
Bełda v Kaczorowski Jakub Franciszek 29Zamojski, Księżpol1836-Kawaler Włościanin, sitarz AP Lublin17580873
BełdoJan Konrad Anna24Radzyński,Sławatycze,Holeszów18365 Dywizja Artylerii KawalerWłościanin,zbiegł,snaking poparzenia na prawym boku I ręceAP Lublin175854b.pag.
Bełkot MarcinJakub22Łukowa1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647136-137
BembenStanisław--Krasnostawski---AP Lublin1758024
BembenekAntoniJan21Zamojski, Zdziechowice18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Katarzyna KozłowskaAP Lublin175816
BenchJózefKrzysztof23Siedlecki,Zaliwie-Szpinki18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
Benedych v Benych Sidor Mikołaj20Bialski, Małaszewicze 1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała Pawłowiczaż. Marianna (Sypczuska?)WłościaninAP Lublin175824b.pag
BenedyczakEustachyBenedykt23Siedlecki1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
Benedykciuk Józef Andrzej20Siedlecki, Kosów Ruski18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175863b.pag.
BenedykczukAleksyHryć20Bialski,1853Flota Czarnomorskaż. Eudokia N.AP Lublin175834b.pag.
BenekFranciszek--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin1758024
BeniakPaweł --Krasnostawski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
BenichŁukaszLucjan21Siedlecka, bialski, Kobylany, Małaszewicze1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
BenkoAntoniStanisław20Garwoliński186729 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
BeńŁukaszJózef Nastia21Radzyński1835-KawalermieszczaninAP Lublin175853p.pag.
BeńFilipPiotr-Włodawski18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BeńOksentyStefan20Hrubieszowski, Stefankowice, Hrubieszowski18668 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin, za swojego brata SiemionaAP Lublin175823170
Beń v DeńAdamPaweł24Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
BeńkoJózefMichał21Janowski, Zofianka, Zamojski18669 Dywizja PiechotyŻ. Tekla KowalWłościaninAP Lublin175823130
BeńkowskiTomaszJakub20Tulniki1836Zbiorowa Dywizja Artylerii KonnejKawaler Szlachcic, czyta i pisze po polskuAP Lublin1758053
BepChwedkoMaciej 20Krasnostawski, Rejowiec 183813 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin17580621
BerLejzer16Hrubieszowski, Komarów1855Kantonista w Twierdzy Zamość kawalerAP Lublin175822523
BerSrulAjzyk21Siedlecki,Mordy1846Niefrontowe kompanie Korpusu KaukaskiegoŻonaty - HindaBerekŻydAP Lublin175825B.Pag.
BeracukDamianTarasow21Radzyński,1853Rota 6 i 7 i 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Joachima WarszuwnaZmarł N 88409/15265AP Lublin175834b.pag.
Berat Jan Jakub 29Radzyński, Krasew184418 Dywizja Piechoty Wdowiec Włościanin, czyta i Pisze po polsku.AP Lublin175864b.pag.
BerbećJędrzej--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BerbenfiszZelmanBorko19Lubelski18519,10,11 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce BronikawalerAP Lublin175819314
BercholcMordkoSzaja-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BerdoŁukaszKonrad, Rypina22Podlaska, radzyński, Horodyszcze183717 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175856b.pag
BerdunaPiotrAndrzej-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BerdzinskiRoman--Lubelski---AP Lublin1758023
BerdzińskiWojciechJakub20Siedlecki, gm. Długie Kamińskie18381 Dywizja UłanówKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
BerdzińskiWalentyPiotr21Lubelska, siedlecki, Jabłonna, Dzierzby1866Ż. Marianna Kamińska, c.Józefa pół rokuWłościaninAP Lublin175837471
BereckiJózefFranciszek20Lubelski Miejski, Głusk, Lubelski18668 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17582362
BerejSzymonIgnacy21Kozłówka1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804134
BerejSzymonIgnacy21Kozłówka 1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175805129
BerekmanTowieHersz-Bialski, Łomazy1871--Wpłacił 400 rubli i otrzymał zaświadczenie o zwolnieniuAP Lublin175873253
BeremdtCzesław--Lubelska, łukowski, Wojcieszków1851--Oddany na zastępcę do wojska w WarszawieAP Lublin175831b.pag.
BerenbaumHersz DawidLitman20Lubelska, bialski, Łosice1866Ż. Chana Fejga, s.Josef LejbWykreślony, szewcAP Lublin175837151
BerenfeldTobiaszLejba18Siedlecki,1853Wojenno Roboczy N 3 Batalion Zarządu Wojennych OsadKawalerWyrób odzieżyAP Lublin175834b.pag.
BerengolcBerekFroim22Lubelska, radzyński, Włodawa1866Ż. Henia, c.Rita, s.BoruchWykreślony, czyta po polskuAP Lublin175837108
BerengolcNuchymLejzor20Lubelska, radzyński, Włodawa1866Ż. Czerna WykreślonyAP Lublin175837111
BerenszteinIcek --Krasnostawski---wykupionyAP Lublin1758026
BerenszteinMoszek Rubin--Nowoaleksandryjski (Puławski)---wykupionyAP Lublin1758026
BerestekBartłomiejWojciech20Zamość183615 Dywizja Piechoty KawalerMieszczaninAP Lublin17580469
Berestek Bartłomiej Wojciech 20Zamość183615 Dywizja PiechotyKawaler MieszczaninAP Lublin17580563
BereściukAndrzejKonrad20Strzyżów183614 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin17580451
Bereściuk Andrzej Konrad 20Strzyżów 183614 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin17580544
BerezaStanisław--Krasnostawski1853Półkompania laboratoryjna Nr 5 w Gieorgijewsku--AP Lublin175821Spis alf.
Bereza Michał Jan20Hrubieszowski, Łaszczów1838Artyleria Kawaler WłościaninAP Lublin17580693
Bereza Wincenty Walenty 28Siedlecki, Łuzki18456 Okręg Straży WięziennejKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
Bereza Jan--Siedlecki, gm. Paplin1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
BerezanStefan--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
BerezeckiKacperWalenty20Siedlecka, garwoliński, Garwolin1868-KawalerMieszczaninAP Lublin175866b.pag.
BerezińskiWojciechJakub21Łukowski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
BereziukGrzegorz--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
BerezowskiJan--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
BereżaMichał--Krasnostawski---AP Lublin1758024
BergAugustGotlib21Hrubieszowski1871-KawalerChłop,wiara judajskaAP Lublin175740
BergKarol WładysławKarp20Siedlecka, węgrowski, Węgrów1868-KawalerMieszczanin, piśmienny, młynarzAP Lublin175866b.pag.
BergelBerekAbram16Zamojski, Modliborzyce1855Kantonista w Twierdzy Zamość kawalerAP Lublin175822543
BergerMajlechSersz18Krasnostawski18519,10,11 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce BronikawalerkrawiecAP Lublin175819312
BergerIwanJózef-Łukowski, Jakusze187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731290
BergierSzmul, IcekAbram18Lubelski1853Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 14KawalerŻydAP Lublin175820285
BergmanAbramSzaja20M. Lublin1845Jednostki nadbrzeżne Floty CzarnomorskiejKawaler-AP Lublin1758101
BergmanPinkusMajer19Siedlecki1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.KawaleriaKawalerŻydAP Lublin175835b.pag.
BergmanAbramPinkus-Włodawski1867--AP Lublin175872Spis alf.
BergmanWaftułHerszek-Węgrowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
BergmanNuhimLejba-Konstantynowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
BergmanSrul IcekJosek-Węgrowski, Węgrów187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731768
BergmanAbramPinkwas20Włodawski186729 Dywizja PiechotyŻona Merla WansmanŻyd,mieszczaninAP Lublin175865b.pag
BergmanNaftalPerec21Węgrowski186729 Dywizja PiechotyŻona Symia Gerszek,syn i córkaŻyd,mieszczaninAP Lublin175865b.pag
BergmanChaimIcek21Lubelska, siedlecki, Węgrów1866Ż. Ita Złotowska, c.RajzlaWykreślony, sukiennikAP Lublin17583780
BergmanRubin HerszMoszko20Lubelska, siedlecki, Grochów1866Ż. Laja Kawur, c.FajgaWykreślonyAP Lublin175837153
BergmanPerec Szmul20Siedlecka, węgrowski, Węgrów1868-Ż. Paja AbramowaŻydAP Lublin175866b.pag.
Berhole Moszko Janklowicz 21Siedlecki, Ługi1844Flota Bałtycka Kawaler ŻydAP Lublin175864b.pag.
BerkasiukFilipWalenty20Radzyński1854Dywizja Artylerii GrenadierówKawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
Berkasiuk Grzegorz --Radzyński1843Służba górnicza--AP Lublin175863b.pag.
BerkmanMeridel--Nowoaleksandryjski (Puławski)---wykupionyAP Lublin1758026
BerknezAntoni--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
BerkowiczHerszko MajerBerek18Siedlecki18523 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artylerii KawalerŻydAP Lublin175833p.pag.
BerkowiczMichelBerek20Radzyński,1853Wojenno Roboczy N 3 Batalion Zarządu Wojennych Osadż.Fejga ŁuporaSzewcAP Lublin175834b.pag.
Berkowicz Grojman-21Siedlecki, Węgrów 184512,13 Rota Inwalidzka w Iżewskiej Fabryce BroniKawalerŻyd, krawiecAP Lublin175824b.pag
Berkowicz Mordko-20Siedlecki, Węgrów 18459,10,11 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce BroniKawalerŻydAP Lublin175824b.pag
Berkowicz Goldsztejn Leyzer Leybko21Siedlecki, Gózd1844Flota Bałtycka Kawaler Żyd, szewc AP Lublin175864b.pag.
Berkowicz Szymchowicz Wolf HodaBerko Ruchla 25Siedlecki,Sokołów18365 Dywizja Artylerii KawalerKrawiec,zastępstwo za Kacpra Szaniawskiego ze Strzyżewa w obwodzie ŁukowskimAP Lublin175854b.pag.
BerlaczJudka Berko Szmul18Zamojski, Szczebrzeszyn1855-żona Hana SzmulAP Lublin175822509
BerleńskiŁukasz--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
BerlinAugustKrystian-Garwoliński187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BerlineblaumChaim DawidJosek20Siedlecka, sokołowski, Sokołów Podlaski1868-KawalerŻydAP Lublin175866b.pag.
BerlinskiFranciszekAdam24Dorohusk1835-KawalerWłościanin, kominiarz.AP Lublin11564778-79
BerlińskiJakubWojciech21Kurowski, Baranów, Lubelski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaŻ.KarolinaMieszczaninAP Lublin175823193
BermanJózef JudaAlte28Hrubieszowski1873/74-Wdowiec,dzieci nie ma Żyd,wiara judajska ,wykupiony za 800 rubliAP Lublin175740
BermanEjzykLejb18Bialski1854Niefront.Oddz.Rzemieśln.Brygada 15 Dywizji PiechotyKawalerKrawiecAP Lublin175835b.pag.
BermanJankiel ChaimJosef-Włodawski, Parczew187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873812
BermanNuhymLejba21Konstantynowski18675 Dywizja PiechotyŻona Haja Hosimowa,córki 2Żyd,mieszczaninAP Lublin175865b.pag
BermanJankielLejbko20Siedlecka, włodawski, Parczew1868-Ż. ChajaŻydAP Lublin175866b.pag.
BernackiSemenJan20Krasnostawski, Łukówek Piękny1838FlotaKawaler WłościaninAP Lublin175806114
BernackiAugustynWincenty 20Zamojski, Janów1838KirasjerzyKawaler Mieszczanin, czyta i pisze po polsku.AP Lublin17580684
Bernacki Onufry Antoni22Cześnik 183614 Dywizja PiechotyKawaler Włościanin, tkacz AP Lublin17580551
Bernacki (Biernacki)OnufryAntoni22Cześnik183614 Dywizja Piechoty Kawalerwłościanin, za ukrywanie się przed spisem, tkaczAP Lublin17580458
BernardJanAntoni21Janowski1873-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
BernardMaciej--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
Bernardiuk v SzarapiukJakowFomin-Konstantynowski, Pawłów187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873866
BernasiakFilip--Lubelska, siedlecki, Prostyń1851--Niezdatny z powodu braku miaryAP Lublin175831b.pag.
BernasiakStanisławJan 22Siedlecki, (?)184418 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175864b.pag.
BernaśAndrzejBazyli20Siedlecka, włodawski, Włodawa, Różanka1868-Ż. Maryna UlianiukWłościaninAP Lublin175866b.pag.
BernatTomasz--Lubelski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821Spis alf.
BernbaumAbramIzrael 20Lubelski, Lublin1844Flota CzarnomorskaKawaler ŻydAP Lublin1758094
BernenbaumRachmil JosekBerko20Siedlecka, garwioliński, Garwolin1868-KawalerŻydAP Lublin175866b.pag.
BernholdLejbuśBejrus21Lubelski1851Morska Kompania wojskowo-robocza bud. Floty CzarnomorskiejkawalerAP Lublin175819293
BernszteinGerszek FiszelElja20Zamojski1846Kompania Liniowa Oddz.Pułków i Baterii Artyleryjskich Oddz. Korpusu Kaukaskiegokawaler AP Lublin1758128
BersonWulfFajwel23Siedlecki1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.KawaleriaŻona Dwojra ZyjapanŻyd,krawiecAP Lublin175835b.pag.
BersztejnJosek MajerIzrael18Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻyd,krawiecAP Lublin 17581716
BersztejnJosek MajerIzrael18Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻyd,krawiecAP Lublin 17581716
BeryckiAntoniJan20Siedlecki1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Żona Marianna KuszlaOsadnikAP Lublin175833p.pag.
Besarabiuk v BurecSamson--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BesermanMordkoMajer20Zamojski1846Kompania Liniowa Oddz.Pułków i Baterii Artyleryjskich Oddz. Korpusu Kaukaskiegokawaler AP Lublin17581218
BesermanSzulimIcek16Zamojski, Modliborzyce1855Kantonista w Twierdzy Zamość kawalerAP Lublin175822524
BessarabaJanAntoni20Zamojski185014 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu InżynieriiAP Lublin175818152
BessarabaFilipIwan22Bialski, Koszoły1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
BessarabaFilipIwan22Bialski, Koszoły1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
BesserSzmul DawidSrul23Siedlecka, łukowski, Jarczew1868-Ż. Chana, c.Sura, c.FajgaŻydAP Lublin175866b.pag.
BeszerHerszekManuel20M. Lublin184513 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynierii KawalerczapnikAP Lublin17581011
BeszkowskiAleksander--Lubelski---AP Lublin1758023
BesztaNazarFilip24Radzyński1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
BetcherMarcin--Chełmski---AP Lublin1758024
BetcherKrzysztof--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
Bethier Jędrzej --Łukowski, gm.Celejów 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
BetkaStefanKacper-Konstantynowski, Pawłów187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873875
Betka ( Bekta )PawełMaciej, Franciszka20Podlaska, bialski, Cieleśnica, Błonie183717 Dywizja Piechotyż.Marianna, brzemiennaWłościaninAP Lublin175856b.pag
BetlernIzraelJoska20Lubelski, Opole Lubelskie184514 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu InżynieriiKawaler-AP Lublin17581021
BetlickiKajetan-21-1846---AP Lublin17581318
BetmanLejbusMoszek15m.Lublin1851Batalion Kantonistów Wojskowych - Zamośćkawalerza brata Arona, m.LublinAP Lublin175819331
BetmanAronMoszek18m.Lublin1851Morska Kompania wojskowo-robocza bud. Floty CzarnomorskiejkawalerPrzyjęty za niego Lejbuś Betman lat 15 do Batalionu Wojennych KantonistówAP Lublin175819295
BetniakJózefMaciej21Radzyński,Suchowola18461 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
BetornierAntoni JulianMarcin24Radomski Gubernia Radomska1872-KawalerMieszczanin,wiara rz.kat.,szewcAP Lublin175740
BezarabaMichałBazyli20Bialski1839Oddzielny Korpus Kaukaskiż. Tekla BerarataWłościaninAP Lublin175858b.pag.
BezuchJanRoman22Zamojski1851 Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Oddzielnego Kaukaskiego Korpusużona Marianna KukucewnaAP Lublin175819122
Bezuch KiryłoGmiter 29Hrubieszowski, Czerniki1838Flotaż. Anna z (M…?), ma dwoje dzieci: Juliannę l.2 i m.6 oraz Mariannę l.1. WłościaninAP Lublin17580699
Bęben (zapisany także jako Bemben)WojciechMateusz 23Krasnostawski, Tarnogóra1848Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin17581448
BębenekAdamWawrzyniec22Zamojski1852Artyleryjska Dywizja GrenadierówKawalerZmarł 9/21.10.1868,N 1628-69AP Lublin17582055
BęczyńskiJózef --Lubelski 1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
BiadońWawrzyniecKazimierz, Marianna22Podlaska, łukowski1837Korpus Kaukaski ż.AntoninaWłościaninAP Lublin175856b.pag
BiadunFranciszekSzymon-Łukowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
BiadunStanisławWojciech-Łukowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
BiadunFranciszekSzymon20Łukowski18675 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
BiadunStanisławWojciech20Łukowski18675 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
BiaduńAndrzej Józef 23Łukowski, Hordzieżka 1845Garnizon Artylerii w Dyneburgu ż. Magdalena (Na…?)WłościaninAP Lublin175824b.pag
BiaduńAdam Józef Franciszka 25Łukowski,Gułów 183614 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
BiaduńJakubWojciech-Łukowski, Gułów187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731195
BialakFranciszekWawrzyniec20Łukowski18675 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
BialekKazimierzN21Łukowski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
BiałaStanisławOnufry20Łukowski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
BiałachJózef--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
BiałanowskiJózefAndrzej21Krasnostawski1852Flota CzarnomorskaŻona Tekla BaminekOsadnik,katolikAP Lublin175820248
BiałanowskiJózef--Krasnostawski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821Spis alf.
BiałasJanWojciech22Lubelski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175819184
BiałasJózef--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
BiałasiewiczStanisław--Lubelska, radzyński, Radzyń Podlaski1851--ZbiegłAP Lublin175831b.pag.
BiałaśPawełAntoni, Julianna22Podlaska, łukowski, Ryki 1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
BiałeckiKarolKazimierz 29Lubelski, Miłocin1840Flota Czarnomorska ż. Wiktoria c. Kazimierza Durzaka, bezdzietny.Cieśla, włościanin. Po odbyciu kary więzienia za włóczęge i ukrywanie się przed spisem. AP Lublin17580775
BiałeckiFrancMateusz-Siedlecki, Żeliszew187134 Brygada Artyleryjska-AP Lublin17587371
BiałeckiJanLudwik-Garwoliński18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Białecki Jan--Łukowski, Międzyrzec 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
BiałekDominikRoman22Lubartowski1874-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
BiałekMarcin--Janowski---AP Lublin1758024
BiałekMateusz Antoni23Turobin 1836-Kawaler Włościanin, za ukrywanie się przed spisem AP Lublin17580871
BiałekWojciech-21-1846---AP Lublin17581329
BiałekMateusz --Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
BiałekMateusz --Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
BiałekWojciechJózef21Lubelski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175819188
BiałekBartłomiejMateusz21Lubelski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnik,katolikAP Lublin175820232
BiałekBartłomiej--Lubelski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821Spis alf.
BiałekJózef--Lubelski1853Półkompania laboratoryjna Nr 5 w Gieorgijewsku--AP Lublin175821Spis alf.
BiałekOnufry Sebastian23Łukowski, Stoczek1845Szosteńska Fabryka ProchuKawalerMieszczaninAP Lublin175824b.pag
BiałekKazimierz--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
Białek v BiałeckiPiotrKarol22Łukowski,Żelechów1841Korpus GrenadierówKawalerMieszczanin,złej konduityAP Lublin175860B.Pag.
BiałkowskiMichałPaweł20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Ewa BańkoOsadnikAP Lublin175820113
BiałkowskiMichał--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BiałkowskiAntoni--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
BiałkowskiFranciszek Wojciech 26Łukowski, Wola Zadybska 184418 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175864b.pag.
Białkowski Józef Ryszard Ignacy Salomea NŁukowski,Demblin18366 Lekka Dywizja Kawalerii KawalerSzlachcic niewylegitymowany AP Lublin175854b.pag.
Białkowski (Bitkowski)AndrzejN20Hrubieszowski1850Flotylla Kaspijska AP Lublin17581899
BiałobłockiMarcinSzczebrzeszyński, Stary Zamość, Zamojski186610 Dywizja Piechoty, WarszawaAP Lublin175823
Białobrzyski Ignacy --Siedlecki, Węgrów1851--Oszczędzony dla małoletnich braci i jednego w wojsku.AP Lublin175830b.pag.
BiałochaTomaszJan28Chmiel1836Flota BałtyckaKawalerwłościanin, za włóczęgostwo i złe prowadzenie się (złe życie)AP Lublin175804124
Białocha TomaszJan28Chmiel1836Korpus KaukaskiKawaler Włościanin, za złe sprawowanie i włóczęgostwoAP Lublin175805119
BiałoczyńskiMarcinPaweł23Krasnostawski, Rybczewice 1840Flota Czarnomorska Kawaler Tkacz, włościanin.AP Lublin17580767
BiałogłoskiWincenty Antoni21Olbięcin1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647164-165
BiałogorzecJakubHryć Tekla22Bialski1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853p.pag.
Białogrodzki FilipJan21Białopole183614 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin17580545
Białogrodzki (?)FilipJan21Białopole183614 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin17580452
BiałogurzecTeodorJan26Radzyński,1853Dywizja Grenadierów ż.Marianna KarpowiczAP Lublin175834b.pag.
BiałomiejskiJózefStefan Rozalia23Bialski1835-Kawalerszlachcic dowodu nie składa czyta i pisze po polskuAP Lublin175853p.pag.
BiałonogaPawełBłażej22Wojsławice1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804100
BiałonogaPawełBłażej22Wojsławice 1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin17580594
BiałońskiMichałProkop 27Bialski ,Buczyce 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin ,szewc,złego prowadzenia ,na piersiach blizny po wrzodach AP Lublin175859b.pag.
Białosiewicz Stefan --Hrubieszowski 18486 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175814Spis alf.
Białosiewicz Stefan --Hrubieszowski 18486 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175814Spis alf.
BiałoskórnikNachmanIcek18Bialski18523 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artylerii KawalerŻydAP Lublin175833p.pag.
BiałostockiMichałTomasz-Siedlecki1867--AP Lublin175872Spis alf.
BiałostockiMichałTomasz21Siedlecki18675 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
BiałousDawid--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
BiałowiczMateusz-23-1846---AP Lublin1758139
Białowicz Andrzej --Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
Białowicz Izrael Herszko23Radzyński, Lejno1844Flota Bałtycka Kawaler ŻydAP Lublin175864b.pag.
BiałuszkaKlemensPaweł20Bialski,Rossosz18411 Korpus PiechotyŻona - AnielaMieszczaninAP Lublin175860B.Pag.
BiałyAntoniJózef 22-1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580328
BiałylewIcekLejb 20Lubelska, siedlecki, Siedlce1866Ż. Fajga JudkównaWykreślonyAP Lublin17583712
BiardskiFrancMateusz-Siedlecki, Zbuczyn1871--Wpłacił 400 rubli i otrzymał zaświadczenie o zwolnieniuAP Lublin17587359
BiardskiJózefTomasz-Siedlecki, Zbuczyn187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873173
BiaruzkiTomaszSzymon21Lubelska, siedlecki, Zbuczyn, Karcze1866KawalerWykreślony, włościaninAP Lublin17583720
BiataJózefSzczepan20Łukowski,Wojcieszków,Wólka Bobrowa18411 Dywizja DragonówKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
BiataFranciszekMichał21Radzyński18675 Dywizja PiechotyŻona Tekla Prokopiuk,syn,córkaChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
BiczWojciech--Lubartowski---AP Lublin1758023
BidaIzydor--Hrubieszowski---AP Lublin1758025
BidaNusynSzaja-Radzyński1872Wykupiony-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BidermanMoszek Icek--Lubartowski---wykupionyAP Lublin1758026
BidermanJankiel--Lubelski---AP Lublin1758026
BidermanHerszChaim-Łukowski, Łuków1871--Wrócił, bowiem wyznaczył najemnika nr 915 1871 rokAP Lublin1758731171
BiechowiczJanAndrzej-Siedlecki1872Zapisany pod literą P-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BiedajWalen--Janowski---AP Lublin1758024
BiedczakStanisławMikołaj21Garwoliński186729 Dywizja PiechotyŻona Marianna StefanskaChłop,wiara rz.kat,czyta po polskuAP Lublin175865b.pag
BiedkiewiczJanNestor-Bialski1867--AP Lublin175872Spis alf.
Biedko v BogaczJanAndrzej27Lubelski1871-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
BiedrukMichałDaniło-Bialski1867--AP Lublin175872Spis alf.
Biedruna Antoni Franciszek 24Siedlecki,Krześlin 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin AP Lublin175859b.pag.
BiedruszkaKajetan--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
BiedrzyckiWojciech--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
BiegajWalenty Wojciech22Zamojski, Kraśnik1848Flota Czarnomorska Kawaler MieszczaninAP Lublin17581415
BiegajloWincentyMikołaj-Bialski1867--AP Lublin175872Spis alf.
BiegajłoAntoni Jan 20Bialski,Terespol 1840Korpus GrenadierówKawalerMieszczanin ,jáka sięAP Lublin175859b.pag.
BiegajłoWincentyMikołaj21Bialski186713 Batalion Rezerwowy Piech.KawalerChłop,wiara rz.kat,czyta i pisze po polsku,kamieniarzAP Lublin175865b.pag
BiegalecSrulJudko-Włodawski, Parczew187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873796
BieganMichał-20-1846---AP Lublin17581331
BieganowskiMaciej Szymon23Krasnostawski, Pawłów 1838Flotaż. Marianna z Wójtowiczów, bedzietny. Mieszczanin, garncarz AP Lublin175806101
BiegielczukBazyli-27-1846---AP Lublin17581312
BieguńJózefMateusz20Siedlecka, siedlecki, Niwiski, Iganie1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
BieguszewskiKazimierzAntoni22Zakrzówek1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin17580491
BieguszewskiKazimierzAntoni22Zakrzówek1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin17580585
BielSzymonMarcin20Aleksandrów 1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647152-153
BielAugustGotlib-Sokołowski, Grochów187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731576
BielaMichał--Biłgorajski---AP Lublin1758024
Biela v Bida Wojciech--Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
Biela v Bida Wojciech--Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
BielakMarcin--Biłgorajski---AP Lublin1758024
BielakJózef--Biłgorajski---AP Lublin1758025
BielakKazimierz--Lubelski---AP Lublin1758023
BielakMarcinMaciej28Zdziechowice183614 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin17580452
BielakBazyliTeodor22Sitno18362 Dywizja KirasjerówKawaler Włościanin, ukończył szkołęAP Lublin1758056
BielakJózef Jan22Lubelski, Aleksandrów 18404 Dywizja Kawalerii LekkiejKawaler WłościaninAP Lublin175807129
BielakHrycAdam 20Hrubieszowski, Przeorsk 1840Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin17580759
BielakStanisław Paweł22Zamojski, Goraj1840Flota Czarnomorska ż. Marianna c. Antoniego Malca, bezdzietnyMieszczaninAP Lublin17580770
BielakŁukasz-20-1846---AP Lublin17581320
BielakMarcinJacenty24Lubelski185019 Brygada Rezerwowa Pierwszej DywizjiAP Lublin175818130
BielakFranciszekWojciech20Zamojski1851 Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Oddzielnego Kaukaskiego Korpusużona Agnieszka WojcikównaAP Lublin175819133
BielakAntoniWawrzyniec28Zamojski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175819207
BielakTomaszGrzegorz28Lubelski1851Flota Czarnomorskażona Katarzyna KaciorkownaAP Lublin175819246
BielakJózefMichał20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820105
BielakStanisław--Lubelski18534 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
BielakJózef--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BielakWojciech--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
BielakSzymon--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
BielakTomasz--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
BielakJan--Lubelska, bialski, Kościeniewicze1851--Stawał do poboru w WarszawieAP Lublin175831b.pag.
BielakEliasz--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
BielakMaciej--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
BielakFranciszek--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
BielakJanLubelski Miejski, Lublin, Lubelski18669 Dywizja PiechotyAP Lublin175823
BielakPawełPaweł21Krasnostawski, Turobin, Krasnostawski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaŻ. AntoninaWłościaninAP Lublin175823101
BielakAndrzejChełmski, Rakołupy, Krasnostawski186611 Dywizja Piechoty, KrzemieniecAP Lublin175823
BielakJózefSzczebrzeszyński, Frampol, Zamojski186610 Dywizja Piechoty, WarszawaAP Lublin175823
BielakMichałAndrzej21Siedlecka, siedlecki, Mordy, Wyczółki1868-KawalerWłościanin, czyta po polskuAP Lublin175866b.pag.
Bielak Stanisław Maciej 21Struża 1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647148-149
Bielak ChwedkoDalek20Przeorsk 1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647162-163
Bielak MarcinMaciej29Zdziechowice 183614 Dywizja PiechotyKawaler włościaninAP Lublin17580545
Bielak Maciej--Lubelska, siedlecki, Krzymosze1851--Stawał do poboru w gminie PruszynAP Lublin175831b.pag.
BielanBazyliTeodor22Sitno1836KirasjerzyKawalerwłościanin, skończył 5 klas GimnazjumAP Lublin17580414
BielanowiczTomaszStanisław-Sokołowski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BielańskiStanisław--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
BielarskiAntoniKarol-Sokołowski, Jabłonna187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731527
BielasBazyliMikołaj27Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
BielczukMaksymAntoni-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BieleckiWawrzyniecPaweł22Janowski1873-Żona Marianna Gruszka,dzieci nie maChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
BieleckiJan--Janowski---AP Lublin1758024
BieleckiJaksim Jakub22Zamojski, Zamość1838KirasjerzyKawaler MieszczaninAP Lublin17580683
BieleckiJózef Adam 24Lubelski, Kawęczyn1840Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin17580794
BieleckiJanAmbroży20Krasnostawski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175819193
BieleckiMarcinMichał24Zamojski18523 Lekka Dywizja Kawalerii Żona Ewa SzyrowanOsadnikAP Lublin17582071
BieleckiAntoni--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Noworosyjsku--AP Lublin175821Spis alf.
BieleckiMarcin--Zamojski18533 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
BieleckiMichałMikołaj20Bialski, Łomazy1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała Pawłowiczaż. Katarzyna Żukówna MieszczaninAP Lublin175824b.pag
BieleckiBazyliJan24Radzyński, (Łysolejki?)1847Flota Bałtyckaż. Marianna PudelskaMieszczaninAP Lublin175826B.Pag.
BieleckiKonstanty--Bialski, Huszcza1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
BieleckiAntoni--Bialski, Łomazy1851--Oszczędzony jako dzietny.AP Lublin175830b.pag.
BieleckiBazyliMarian35Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościanin, czyta i piszeAP Lublin175858b.pag.
BieleckiJustyn--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
BieleckiGabriel--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
BieleckiOnufry--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
BieleckiJustyn?Jakub-Bialski, Sidorki18716 Dywizja Kawalerii-AP Lublin175873324
BieleckiAntoniWawrzyniec-Siedlecki18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BieleckiMaciejOpolski, Szczekarków, Lubelski186610 Dywizja Piechoty, WarszawaAP Lublin175823
BieleckiAdamTomasz21Lubelska, siedlecki, Mokobody1866Ż. Józefa, 3 pasierbówMieszczanin, wykreślonyAP Lublin17583784
BieleckiJózefatGabriel21Siedlecka, radzyński, Wohyń1868-KawalerMieszczaninAP Lublin175866b.pag.
BieleckiAntoniAndrzej20Siedlecka, radzyński, Lisiowólka, Ustrzesz1868-KawalerWłościanin, czyta i pisze po polskuAP Lublin175866b.pag.
Bielecki Tomasz Szymon 23Radzyński,Uścimów,Jedlanka183614 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
Bielecki Franciszek Grzegorz27Łukowski, Żelechów18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty Kawaler MieszczaninAP Lublin175863b.pag.
Bielecki Piotr Franciszek 20Siedlecki, Mokobody184410 Dywizja Piechoty Kawaler MieszczaninAP Lublin175864b.pag.
Bielecki v BielewskiJanKazimierz22Hrubieszowski185113 i 14 Dywizja Piechotykawalerzmarł N 83491/270054-60AP Lublin175819204
BielenyFranciszekOpolski, Szczekarków, Lubelski18668 Dywizja PiechotyAP Lublin175823
BielewiczJan--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
BielewskiBartłomiejJózef21Frampol1836Flota BałtyckaKawalerwłościanin, za ukrywanie się przed spisem, sitarzAP Lublin175804149
BielewskiBartłomiej Józef21Frampol 1836Korpus KaukaskiKawalerWłościanin, stolarz, za ukrywanie sięAP Lublin175805145
BielicaAleksander--Biłgorajski---AP Lublin1758024
BielicaAbramSrul-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BielickiWincentyFranciszek22Łukowski,Gończyce18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
BielickiJózefStanisław-Węgrowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BielinskiPawełJózef, Rozalia23Podlaska, siedlecki, Bachorza, Błonie Wielkie1837Korpus Kaukaski KawalerSzlachcic niewylegitymowany, czyta i pisze po polskuAP Lublin175856b.pag
BielinskiSzymonWojciech-Siedlecki1867--AP Lublin175872Spis alf.
BielinskiAntoniIgnacy-Sokołowski1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
BielinskiAntoniIgnacy21Sokołowski1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymKawalerSzlachcic,wiara rz.kat,czyta po polskuAP Lublin175865b.pag
BielińskiMikołajKarol23Zamojski, Zwierzyniec 1838KirasjerzyKawaler Szlachta, ukończył 4 klas szkoły wojewózkiejAP Lublin17580676
BielińskiDanielFranciszek 21Lubelski, Lublin18408 Dywizja Piechoty Kawaler Mieszczanin,czyta po polsku,krawiec.AP Lublin17580729
BielińskiLeonŁukasz22Bialski,?1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerMieszczaninAP Lublin175825B.Pag.
BielińskiBenedyktStanisław 20Siedlecki, (?)1848 Arsenał w BrańskuKawaler MieszczaninAP Lublin175827B. Pag.
BielińskiFranciszekTeodor 24Radzyński, Włodawa1848 Arsenał w BrańskuKawaler MieszczaninAP Lublin175827B. Pag.
BielińskiStanisławAntoni20Siedlecki, Bielany1848Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
BielińskiIgnacyJózef 20Siedlecki, Podnieśno1848Korpus OrenburskiKawaler Szlachcic AP Lublin175827B. Pag.
BielińskiFranciszekTeodor 24Radzyński, Włodawa 1848 Arsenał w BrańskuKawaler MieszczaninAP Lublin175828B.Pag.
BielińskiBenedyktStanisław 20Siedlecki, Miedzna1848I Dywizja UłanówKawaler MieszczaninAP Lublin175828B.Pag.
BielińskiStanisławAntoni20Siedlecki, Bielany1848Korpus Kaukaski Kawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
BielińskiIgnacyJózef 20Siedlecki, Podnieśno1848Korpus OrenburskiKawaler szlachcic AP Lublin175828B.Pag.
BielińskiFranciszekIgnacy23Siedlecki18522 Lekka Dywizja KawaleriiŻona Julianna KrasnodębskaOsadnikAP Lublin175833p.pag.
BielińskiFranciszekWawrzyniec25Siedlecki18526 Lekka Dywizja KawaleriiŻona Barbara WojewuzOsadnikAP Lublin175833p.pag.
BielińskiJan Michał Urszula 21Siedlecki,Bachorza,Błonie183618 Dywizja Piechoty KawalerSzlachcic niewylegitymowany ,piśmienny AP Lublin175854b.pag.
BielińskiMaciejFilip, Katarzyna28Podlaska, łukowski, Jarczew, Wawryki1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
BielińskiKazimierz Mateusz 20Siedlecki,Kudelczyn,Bielany-Wasy18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerSzlachcic niewylegitymowany AP Lublin175859b.pag.
BielińskiJan Bartłomiej 21Siedlecki,Kudelczyn,Przywózki 18408 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcic niewylegitymowany ,piśmienny AP Lublin175859b.pag.
BielińskiDominikMaciej24Bialski,Dobryń18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
BielińskiJan--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
BielińskiKazimierz--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
BielińskiSzymonWojciech21Siedlecki18675 Dywizja PiechotyKawalerSzlachic,wiara rz.kat,kowalAP Lublin175865b.pag
BielińskiJanAntoni20Lubelska, siedlecki, Dębe, Chruszczewka186629 Piechotna Dywizja m.Mogilew n/DniepremŻ. Agnieszka Raciborska, ma 2 pasierbówWłościaninAP Lublin175837389
BielińskiApolinaryStanisław20Lubelska, siedlecki, Kowiesy, Bielany Wąsy186633 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Rżew Twerskiej GuberniKawalerWłościanin, czyta po polskuAP Lublin175837882
Bieliński KrzysztofAdam22Siedlecki, Bielany Wąsy18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty KawalerSzlachcic AP Lublin175863b.pag.
Bieliński FranciszekŁukasz20Bialski, Sarnaki 18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin175863b.pag.
Bieliński v Bieleniec LeonAdam 20Hrubieszowski, Mircze1840Flota CzarnomorskaKawaler WłościaninAP Lublin175807104
BielkaStanisławBenedykt-Garwoliński, Żeliszew187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873501
BielkaPiotrMateusz-Łukowski, Mysłów187131 Dywizjon Piechoty-AP Lublin1758731331
BielkiewiczOsypMikita22Radzyński,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaż.Karana PrynoszczykAP Lublin175834b.pag.
BielkiewiczJan--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
Bielkiewicz Michał Marcin26Liszno1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564774-75
Bielkiewicz Teodor --Łukowski, Wohyń1851--Oszczędzony dla gospodarstwa i dwojga pasierbów.AP Lublin175830b.pag.
Bielkiewicz Jan Józef 20Radzyński,Sławatycze18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerMieszczanin AP Lublin175859b.pag.
BielniakBartłomiej--Łukowski, Suchowola 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
BielniakJózef--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
BielniakPawelJan-Radzyński1867--AP Lublin175872Spis alf.
BielniakIwanIwan-Radzyński, Suchowola187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873986
BielniakPawełJan21Radzyński186719 Rezerwowy Batalion PiechotyKawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
BielniakJanWojciech21Lubelska, radzyński, Suchowola, Świerże186629 Czernichowski Piechotny PułkKawalerWłościaninAP Lublin175837710
BielnickiHipolitStefan-Węgrowski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BieloKarolGotlib20Lubelska, siedlecki, Grochów, Justynów186612 Piechotna Dywizja m.KijówŻ. Krystyna, c.Anna 1 rokWłościaninAP Lublin175837449
BielskiJózefAntoni20Radzyński1852Flota CzarnomorskaKawalerMieszczaninAP Lublin175833p.pag.
BielskiMikołajAntoni-Garwoliński, Pawłowice187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873502
BielskiAndrzejMichał-Węgrowski, Grębków187134 Brygada Artyleryjska-AP Lublin1758731698
Bielski v Rybak FranciszekPaweł20Zamojski, (Ś….?)1848Sewastopolski Garnizon Artylerii Kawaler WłościaninAP Lublin17581459
BiełcykMarcin--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin1758024
BiełkaAndrzejBenedykt-Garwoliński187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BiełkaKsaweryFranciszek-Garwoliński187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BiełuszkaGrzegorzJózef22Lubelska, bialski, Rossosz1866Sztab 8 Piechotna DywizjaŻ. Marianna Czernowska, s.Jakub 1 rokMieszczaninAP Lublin175837261
BienczakJanKajetan24Łukowski, Ułęż18481 Dywizja Kirasjerów Kawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
BieniakGrzegorz--Chełmski---AP Lublin1758024
BieniakAndrzej--Krasnostawski---wykupionyAP Lublin1758023
BieniakMaciej --Siedlecki, Stawiska 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
BieniakHilaryAmbroży22Podlaska, siedlecki, Stara Wieś1843na rachunek przyszłego poborużona Marianna Żbik, bezdzietnywłościanin, szewc, był w więzieniu za kradzieżAP Lublin175862b.pag.
Bieniak Maciej --Siedlecki 1843Służba górnicza--AP Lublin175863b.pag.
Bieniak?IwanLaurenty-Garwoliński, Ułęż1871--Wykupił sięAP Lublin17587342?
BieniasTomaszWojciech, Marianna24Podlaska, łukowski, Korytnica1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
BienichKiryłoJakub-Bialski18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BienieckiChaimSzaja20Siedlecki, Krynica 184512,13 Rota Inwalidzka w Iżewskiej Fabryce BroniKawalerŻyd AP Lublin175824b.pag
BienieckiPawełAleksy-Garwoliński, Unin187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873434
BieniekJózef --Krasnostawski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
Bienięda Wojciech--Lubelski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
BieńczakJanKajetan24Łukowski, Węże18481 Dywizja KirasjerówKawaler WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
Bieńczak Szczepan Kajetan 21Łukowski, Ułęż Górny18433 Korpus Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175863b.pag.
BieńczkowskiWilhelmWilhelm24Siedlecki,Węgrów,18411 Korpus PiechotyKawalerMieszczanin,garbarzAP Lublin175860B.Pag.
Bieńczulski Wojciech Teodor 22Łukowski,Sulbiny Dolne18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin AP Lublin175859b.pag.
BieńkiewiczJózef--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
BieńkoJakubMichał 23Janów 1834-KawalerMieszczaninAP Lublin17580316
BieńkoWalentyKazimierz 21Łukowski, Sokoły1847Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy Tronuż. Marianna FrydrychównaWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
BieńkoSzczepanSebastian21Łukowski1854Flota CzarnomorskaŻona Marianna KotwinskaMieszczanin,szewcAP Lublin175835b.pag.
BieńkoAntoniStanisław-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
BieńkoAndrzejPaweł23Łukowski, m. Parysów1838Korpus Grenadierówż. Anna Pawłowska Mieszczanin, szewcAP Lublin175857b.pag.
Bieńko MichałPaweł Marianna 25Łukowski,Osieck ,Wola Starogrodzka 183613 Dywizja Piechoty Żonaty-Ewa pozostała w Woli Starogrodzkiej,córka Katarzyna 6 misięcy WłościaninAP Lublin175854b.pag.
BieńkowskiTomaszJakub20Tulniki1836ArtyleriaKawalerszlachcic, czyta i pisze po polskuAP Lublin1758043
BieńkowskiJanTomasz21Siedlecki,Stoczek18463 Dywizja Grenadierów KawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
Bieńkowski Andrzej --Siedlecki 1843Służba górnicza--AP Lublin175863b.pag.
BierakJózefFranciszek21Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34Żona Marianna MusiałowiczOsadnikAP Lublin175835b.pag.
BierczanStefanTomasz22Radzyński18523 Dywizja Grenadierów Żona Marianna MotekOsadnikAP Lublin175833p.pag.
BierczyńskiFranciszekJakub Marianna21Siedlecki1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853p.pag.
BierdzikGrzegorz--Zamojski---AP Lublin1758024
Bierezowski (lub Bierczowski)JózefMichał21Bialski, Małaszewice 1838Korpus KaukaskiKawalerSzlachcic AP Lublin175857b.pag.
BierkatTomaszŁukasz 22Siedlecki, Zbuczyn1848Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
BierkatTomaszŁukasz22Siedlecki, Zbuczyn1848Korpus Kaukaski Kawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
BiernackiStanisławKazimierz 22Bialski, Biernaty Szlacheckie 1847Butyrski Pułk PiechotyKawalerSzlachcic AP Lublin175826B.Pag.
BiernackiStanisławMichał23Bialski, Biernaty 18481 Dywizja Kirasjerówż. Marianna (Pawłowska?)Szlachcic AP Lublin175827B. Pag.
BiernackiSeweryn v KsaweryKazimierz 20Łukowski, Miastków1848Korpus KaukaskiKawaler Szlachcic AP Lublin175827B. Pag.
BiernackiStanisławMichał23Bialski, Biernaty18481 Dywizja Kirasjerówż. Marianna (Pawłowska?)Szlachcic AP Lublin175828B.Pag.
BiernackiSeweryn KsaweryKazimierz 20Łukowski, Miastków1848Korpus Kaukaski Kawaler Szlachcic AP Lublin175828B.Pag.
BiernackiPaweł--Lubelska, łukowski, Czyszków1851--Stawał do poboru w WarszawieAP Lublin175831b.pag.
BiernackiAleksander--Lubelska, radzyński, Radzyń Podlaski1851--Kleryk w zakonie dominikanów w JanowieAP Lublin175831b.pag.
BiernackiMarcinTomasz20Łukowski,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaż.Marianna KosorAP Lublin175834b.pag.
BiernackiMikołajPaweł22Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35Żona Katarzyna WojtasiewiczMieszczanin,szewcAP Lublin175835b.pag.
BiernackiJanJózef26Radzyński1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
BiernackiGabrielWawrzyniec Franciszka22Bialski1835-Kawalerszlachcic dowodu nie składaAP Lublin175853p.pag.
BiernackiMikołajTomasz Anastazja22Łukowski1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853p.pag.
BiernackiJanWawrzyniec27Podlaska, siedlecki, Stara Wieś, Sosenki Jajki18376 Lekka Dywizja KawaleriiWdowiec, s.Stnisław l.3, s.Aleksander l.5Szlachcic bez dowodów, zastepca za Franciszka KsiężopolskiegoAP Lublin175856b.pag
BiernackiAntoniJan20Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
BiernackiDominik Michał21Bialski,Biernaty Stare 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin AP Lublin175859b.pag.
BiernackiAntoniKajetan21Bialski,Biernaty Rudniki,Płoniawy?18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerSzlachcicAP Lublin175860B.Pag.
BiernackiGrzegorz--Podlaska, radzyński1832--Zmarł 1844rAP Lublin175861b.pag
BiernackiWawrzyniec--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
BiernackiAndrzejJan-Sokołowski1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
BiernackiStanisławLudwik-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BiernackiJanFranciszek-Radzyński187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BiernackiFranciszekTeodor-Garwoliński187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BiernackiAntoniStanisław-Konstantynowski1872Wykupiony za 1000 rubli -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BiernackiAndrzejJan20Sokołowski1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymKawalerSzlachcic,wiara rz.kat,czyta po polskuAP Lublin175865b.pag
BiernackiStanisławWincenty22Siedlecka, konstantynowski, Olszanka, Szawły1868-Ż. Seweryna Wyrzykowska, c.Eleonora, c.MariaSzlachcic, piśmienny po polskuAP Lublin175866b.pag.
BiernackiCzesławAugust20Siedlecka, konstantynowski, Czuchleby, Biernaty1868-KawalerSzlachcic, piśmienny po polsku, młynarzAP Lublin175866b.pag.
Biernacki Szymon--Radzyński, Ostrów 1851--Oszczędzony dla żony brzemiennej w 8. m-cu.AP Lublin175830b.pag.
Biernacki Aleksander --Bialski, Biernaty Szlachta 1851--Niezdatny z powodu ropienia z obu uszu.AP Lublin175830b.pag.
Biernacki Jan Aleksy Katarzyna 20Siedlecki,JastrzębiePluty,Pluty183618 Dywizja Piechoty KawalerSzlachcic niewylegitymowany AP Lublin175854b.pag.
Biernacki Kazimierz Stanisław 24Bialski, Biernaty 184418 Dywizja Piechoty Kawaler Szlachcic AP Lublin175864b.pag.
BiernatFranciszek--Janowski---AP Lublin1758024
BiernatFranciszekJan21Lubelski18523 Dywizja GrenadierówŻona Zofia GarbalikOsadnikAP Lublin17582041
BiernatWawrzyniecJan21Zamojski18526 Dywizja Kawalerii P 28KawalerOsadnikAP Lublin17582092
BiernatWawrzyniec--Zamojski18536 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
BiernatStanisławJózef22Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
BiernatPiotrFranciszek-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BiernatJanJakub25Łukowski, m. Osieck1838Korpus GrenadierówKawalerMieszczaninAP Lublin175857b.pag.
Biernat JanWicenty 22Zamojski, Janowa1838KirasjerzyKawaler MieszczaninAP Lublin17580678
BierucFranciszekMateusz-Węgrowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
BierutMarcinWojciech25Zamojski, Zdziechowice18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Katarzyna JędrzejczakAP Lublin175816
BierutMarcinAndrzej20Janowski, Rachów, Zamojski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaKawalerWłościaninAP Lublin175823123
BieryckiPiotr Paweł20Lubelska, siedlecki, Korytnica, Sewerynów186631 Piechotny Aleksapolski PułkŻ. Franciszka Sakowska, ma 2 dzieciWłościaninAP Lublin175837390
BieryngolcSzmul RubinAbram-Łukowski1872Nieczytelne-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BiesakLudwikMateusz20Radzyński1854Flota CzarnomorskaKawalerMieszczaninAP Lublin175835b.pag.
BifokTymko--Hrubieszowski---AP Lublin1758025
BigelJankiel--Krasnostawski---AP Lublin1758026
Bigorzewski AntoniAntoni20Lubelski, Kazimierz 183815 Dywizja PiechotyKawaler Mieszczanin, czyta i pisze po polsku.AP Lublin17580656
BigosAntoni --Lubelski 1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
BigosAntoni --Lubelski 1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
BigosJakubWalenty22Hrubieszowski185018 Dywizja Piechoty AP Lublin17581864
BijakWojciech--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
BijataFranciszekMichał-Radzyński1867--AP Lublin175872Spis alf.
BilKazimierz--Tomaszowski---AP Lublin1758025
BilMichał-20-1846---AP Lublin17581312
BilTomaszJan20Lubartowski, Rudno, Lubelski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaŻ. AgnieszkaWłościaninAP Lublin175823142
BilewiczAdam--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
BilikMaciejAndrzej21Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaŻona Anna BarymokOsadnikAP Lublin175820196
BilikMaciej--Hrubieszowski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821Spis alf.
BilikJan--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
Bilik Aleksander Jan21Hrubieszowski, Żubowice183813 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin17580619
BilkiewiczStanisław Ignacy20Radzyński, Międzyrzec 183817 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175857b.pag.
BilkowskiAndrzej--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
BiłanSzczepanAndrzej24Krasnostawski1852 Flota Czarnomorska P23KawalerOsadnikAP Lublin175820258
BiłanSzczepan--Krasnostawski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821Spis alf.
BiłgorajWalenty--Lubartowski---AP Lublin1758025
BinderChaimMoszko24Krasnostawski, Chełm184513 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynierii żona Esterka-AP Lublin1758107
BinderWitold?20Lubartowski, Wola Sernicka, Lubelski18668 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175823150
BiniendaMaciejStanisław20Lubelski1850Korpus GrenadierówAP Lublin17581844
Binienda FlorianStanisław 29Lubelski, Opole1838FlotaKawaler MieszczaninAP Lublin175806100
BinsztokMordko JakubJosef20M. Lublin184513 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynierii zona Blima-AP Lublin17581012
BińdziukJoachimMaciej25Radzyński,Kolano18411 Korpus PiechotyŻonatyWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
BiordIgnacy--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
Birkat AntoniAdam20Siedlecki, gm. Zbuczyn, w.(?)18446 Dywizja ArtyleriiKawaler WłościaninAP Lublin175864b.pag.
Birn (?)MikołajKazimierz26Siedliszcze1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804118
BironJanJakub24Łukowski1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
BirontŁukasz--Hrubieszowski18531 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821Spis alf.
BirtkowiczMateuszAntoni22Lubelski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820133
Birund WasylJan20Werechanie 1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647110-111
BiruntHryćŁukasz28Werechanie18365 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerWłościaninAP Lublin17580444
Birunt Hryć Łukasz 25Werechanie 18365 Dywizja Kawalerii LekkiejKawaler WłościaninAP Lublin17580536
Birunt MichałAndrzej 23Zamojski, Adamów183813 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin17580615
BirusAntoni--Hrubieszowski---AP Lublin1758025
BirusMikołajKazimierz26Siedliszcze 1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175805113
BirusJózefLudwik21Hrubieszowski, Stefankowice, Hrubieszowski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaŻ. Agnieszka Dąbrowska, s. Jan, 1 tydzieńWłościaninAP Lublin175823173
BiskiMichał---1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BiskoJanStefan26Krasnostawski185018 Dywizja Piechoty AP Lublin17581856
Biskupski Tomasz Jacek20Łukowski, Kotłówka18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175863b.pag.
BiszczakJózef-29-1846---AP Lublin17581322
BiszczakTomasz--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
Biszczak v MańkutWojciechFranciszek20Zamojski1852Artyleryjska Dywizja GrenadierówKawalerOsadnikAP Lublin17582051
BiszczanikMichał-21-1846---AP Lublin17581316
BiszczanikTomaszJan23Zamojski1850Flotylla Kaspijska AP Lublin17581896
BitakowskiJan--Krasnostawski---AP Lublin1758028
BitermanChaim LejbHerszko21Hrubieszowski, Kryłów1844Flota CzarnomorskaKawaler ŻydAP Lublin17580914
BitnerKrystianGotlib20Siedlecka, sokołowski, Grochów, Karolew1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
BitnerMoszkoJankiel20Siedlecka, garwoliński, Ryki1868-Ż. Gudasa, c.Chana FejgaŻydAP Lublin175866b.pag.
BitowMarcinJan-Bialski1867--AP Lublin175872Spis alf.
BitowMarcinJan21Bialski186713 Batalion Rezerwowy Piech.Żona Elzbieta Rylimiet,córkaChłop,wiara luteranskaAP Lublin175865b.pag
BizekAndrzej--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
BiziarekWincenty--Krasnostawski---wykupionyAP Lublin1758023
Bizior BłażejBłażej 24Zwierzyniec 1836-Kawaler WłościaninAP Lublin17580866
BiziorekIgnacy--Krasnostawski---AP Lublin1758024
BiziurMichałMarcin24Zamojski1851Kaukaska Półbrygada Rezerwoważona Antonina KuźmownaAP Lublin175819219
Bjak Szymon--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin1758028
BlachaŁukaszKazimierz22Krzemień1836KirasjerzyKawalerWłościaninAP Lublin17580415
BlachaStanisławJanowski, Zofianka, Zamojski186610 Dywizja Piechoty, WarszawaAP Lublin175823
Blacha MarcinWalenty 20Krzemień 1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647116-117
Blacha ŁukaszKazimierz28Krzemień18362 Dywizja KirasjerówKawaler WłościaninAP Lublin1758057
Blacha Mateusz --Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
Blacha v DoleckiStanisławStanisław23Zamojski1851 Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Oddzielnego Kaukaskiego KorpusukawalerAP Lublin175819133
BlacharysAntoni--Biłgorajski---AP Lublin1758025
BlachermanSzmulAbram21Bialski, Kodeń 1845Komenda Policju w Odessie KawalerŻyd AP Lublin175824b.pag
Blachersznajder BerkowiczAjzyk-23Bialski, Kodeń1848 3 Batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojskowych Kawaler ŻydAP Lublin175827B. Pag.
Blachersznajder BerkowiczAjzyk-23Bialski, Kodeń1848 3 Batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojskowych Kawaler Żyd AP Lublin175828B.Pag.
BladtSenderNusym18Hrubieszowski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychKawalerŻydAP Lublin17581722
BladySzoel JosekGerszon18Siedlecki1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.KawaleriaKawalerŻydAP Lublin175835b.pag.
BladyJankielMoszko-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BladyniecBazyliMarcin25Lubelska, bialski, Chlebczyn, Pasieka186629 Czernichowski Piechotny PułkKawalerWłościanin, wstąpił za Mateusza Wawryniuka gm.ChlebczynAP Lublin175837684
BlaerDawid Srul--Chełmski---AP Lublin1758026
BlagierJudkaIsachm18Zamojski18519,10,11 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce BronikawalerAP Lublin175819311
Blajmandt HajdowiczLejba-18Łukowski, Łuków 1848 3 Batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojskowych Kawaler ŻydAP Lublin175827B. Pag.
Blajmandt Hygdowicz Lejba-18Łukowski, Łuków 1848 3 Batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojskowych Kawaler ŻydAP Lublin175828B.Pag.
Blakljander EliaszHersz-Bialski, Sławatycze187134 Dywizja Piechoty-Wstąpił najemnik Paweł MieliczukAP Lublin175873237
BlankKarolFrydrych24gm.Kołodziąż, w. Ocięte1845Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
BlankMoszekGersz18Krasnostawski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻyd,krawiecAP Lublin 17581727
BlankMoszekGersz18Krasnostawski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻyd,krawiecAP Lublin 17581727
BlaszkaJakubMarcin20Sitaniec 1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647144-145
BlatChaim SrulMendel Hasel22Krasnostawski1870-KawalerŻyd,wiara judajskaAP Lublin175740
BlatUrysHerszko23Krasnostawski, Izbica 1844Flota CzarnomorskaKawaler ŻydAP Lublin1758099
Blat Chaim Dawid--Krasnostawski---AP Lublin1758026
BlaumanMoszkoLejba20Siedlecka, garwoliński, Żelechów1868-Ż. Chaja Stodolska, s.Chaim Szmul, c.Chana ItaŻydAP Lublin175866b.pag.
BlejwasJankielAbram21Krasnostawski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichŻona Hana N.ŻydAP Lublin 17581730
BlejwasJankielAbram21Krasnostawski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichŻona Hana N.ŻydAP Lublin 17581730
BliatyterMeer BoruchIcko-Łukowski, Łuków187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731151
BlicharskiPiotrJan21Lubelski18523 Dywizja GrenadierówŻona Magdalena StalinkowskaOsadnikAP Lublin17582045
BlicharzWładysławPaweł21Siedlecka, łukowski, Kock1868-Ż. JuliannaMieszczanin, kowal, s.Józef, c.Michalina, c.BronisławaAP Lublin175866b.pag.
Blicharz Tomasz --Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
BlikPiotrPiotrbrakGub.Płocka Lipnowski1854Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23KawalerOsadnikAP Lublin175820183
BlikPiotr--Gub. Płocka1853Brygada rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BliszczMarcin--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
BlizniakWojciech IgnacyMaciej20Łukowski1852Flota CzarnomorskaŻona Emilia SkórkuskaMieszczaninAP Lublin175833p.pag.
BlizniukWasyliAndrzej-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BliźniakAndrzejWalenty25Krasnostawski1852Flota CzarnomorskaŻona Franciszka UnokOsadnik,katolikAP Lublin175820228
BliźniakAndrzej--Krasnostawski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821Spis alf.
BliźniukProkopMaksym-Bialski, Kościeniewice1871--Wrócił, a poszedł Tokarski AP Lublin175873355
Bljajda???AndrzejJózef-Radzyński, Siemień187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin1758731003
BljusztejnJankielJosek-Sokołowski, Sokołów187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731427
BlochWojciech--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
BlonesJudkaMotel22Lubelski1853Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 14Wdowiec,dzieci nie maŻyd, krawiecAP Lublin175820286
BlucartHerszkoElja18Radzyński,1853Wojenno Roboczy N 3 Batalion Zarządu Wojennych OsadKawalerFelczerAP Lublin175834b.pag.
BlufarbJudkaJojna19Lubelski1852Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 13Żona Rufka N.ŻydAP Lublin175820
BlumJankiel--Chełmski---AP Lublin1758026
BlumenLejzorLejba20Lubelski, Łęczna184514 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynieriiżona Fraydla-AP Lublin17581023
BlumenfeldHerszekSzloma18Lubelski1853Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 15KawalerŻydAP Lublin175820293
BlumensztokAbusIcek18Krasnostawski1853Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 17KawalerŻydAP Lublin175820
BlumfeldAbramSzloma15Zamojski, Annopol1855Kantonista w Twierdzy Zamość kawalerAP Lublin175822525
BlumisztBerekWadia18Lubelski1853Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 22KawalerŻydAP Lublin175820
BlumsztejnJózef Gasel14Lubelski, Wieniawa1855Kantonista w Twierdzy Zamość kawalerAP Lublin175822517
BluszczukGrzegorz--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
BluszteinHerszko--Lubelska, radzyński, Sławatycze1851--ZbiegłAP Lublin175831b.pag.
BlusztejnWolfBerek21Siedlecki,Siedlce1846Niefrontowe kompanie Korpusu KaukaskiegoKawalerŻydAP Lublin175825B.Pag.
BlusztejnNaftul MordkoZysman20Siedlecka, siedlecki, Siedlce1868-Ż. Chana, s.Herszko MoszekŻydAP Lublin175866b.pag.
Blusztejn AbramBerek-Radzyński, Miezyricie???187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-Wyznaczył najemnika Wojciecha KlesAP Lublin1758731102
Blusztejn HejzykowiczLejzor-19Radzyńskim, Międzyrzec 1848 3 Batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojskowych Kawaler ŻydAP Lublin175827B. Pag.
Blusztejn Herszkowicz Lejzor-19Radzyński, Międzyrzec 1848 3 Batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojskowych Kawaler ŻydAP Lublin175828B.Pag.
BlutmanMoszek Mordko Lejba20Zamojski, Tarnogród1845Jednostki nadbrzeżne Floty CzarnomorskiejKawaler-AP Lublin17581030
BlużerCałaBorko20Zamojski18519,10,11 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce BronikawalerAP Lublin175819314
BłachmanBerekAbram-Włodawski1867--AP Lublin175872Spis alf.
BłachniaMaciejFranciszek20Łukowski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
BłachnioAntoniWincenty 21Łukowski, Przyłęk 1847Tarutyński Pułk Jegrówż. Julianna Prociówna WłościaninAP Lublin175826B.Pag.
BłachnioJózefWojciech20Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34Żona Józefa LagowskaOsadnikAP Lublin175835b.pag.
BłachnioJanWojciech25Łukowski1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
BłachnioTomaszJędrzej, Katarzyna24Podlaska, łukowski, Wola Zadybska1837Korpus Kaukaski ż.EwaWłościaninAP Lublin175856b.pag
BłachnioAntoniWincenty20Łukowski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
BłachnioMarcinWojciech27Łukowski,Brzeziny18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejWdowiec bezdzietnyWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
BłachnioAdam--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
BłachnioWojciech--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
BłachnioMikołajMarcin-Garwoliński, Pawłowice187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873451
BłachnioSemenIgnacy-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BłachnioFranciszekAntoni22Lubelska, łukowski, Życzyn, Brzeziny186612 Piechotna Dywizja m.KijówŻ. Karolina Rzeszotek, s.Jan 2 lataWłościaninAP Lublin175837500
Błajcher v DynerIzerBerek20Hrubieszowski1846Kompania Liniowa Oddz.Pułków i Baterii Artyleryjskich Oddz. Korpusu Kaukaskiegokawaler AP Lublin17581216
BłajdaSzczepan--Tomaszowski---uwolniony N 691/8700AP Lublin1758025
Błajda Mateusz Maciej 20Lubelski, Wierzchowiska 183814 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin17580649
BłasiakAntoniWawrzyniec26Stróża183614 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin17580456
BłasiakAntoniWawrzyniec26Stróża183614 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin17580549
BłaszczakJózef--Janowski---wykupionyAP Lublin1758024
BłaszczakJan--Janowski---AP Lublin1758024
BłaszczakTomaszWawrzyniec21-1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580331
BłaszczakWalentyWojciech24Zamojski, Krzemień18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
BłaszczakMateuszFranciszek20Lubelski18512 Dywizja Dragonów żona Jadwiga SkoszykownaAP Lublin17581994
BłaszczakJacentyMaciej20Krasnostawski, Żółkiewka, Krasnostawski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaŻ. Magdalena Komajda, s. JózefWłościaninAP Lublin17582389
Błaszczak Wojciech--Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
BłaszczewskiStanisławSzymon, Julianna22Podlaska, siedlecki, Mokobody18376 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerMieszczanin, młynarzAP Lublin175856b.pag
BłaszczukAntoni--Chełmski---AP Lublin1758024
BłaszczukTomasz--Chełmski---wykupionyAP Lublin1758024
BłaszczukJan--Hrubieszowski---AP Lublin1758025
BłaszczukLudwikAntoni20Turobin18363 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerWłościaninAP Lublin17580432
BłaszczukJanHrubieszowski18408 Dywizja Piechoty AP Lublin175807
Błaszczuk LudwikAntoni20(?)18363 Dywizja Kawalerii LekkiejKawaler Włościanin AP Lublin17580524
BłaszczykBłażej--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
BłaszczykJózefJan21Lubartowski, Wola Sernicka, Lubelski186634 Batalion Rezerwowy Piechoty, Wysznij WołoczekŻ. Katarzyna BodziakWłościaninAP Lublin175823147
Błaszczyk Bartłomiej Franciszek 20Tulniki1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564764-65
Błaszczyk JanWojciech 22Hrubieszowski, Sachryń 18408 Dywizja Piechoty ż. Marianna c. Korniła Wilka, ma syna Tomasza m.2 Włościanin, murarz i tkacz AP Lublin17580721
Błaszczyk Tomasz Wojciech Zuzanna 22Bialski,Biała,Leśna 183617 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
BłaszkowskiJan--Hrubieszowski18534 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
BłazikJózefBiłgorajski, Lipiny, Zamojski186629 rezerwowy batalion piechoty, MoskwaAP Lublin175823
BłazikowskiTomasz--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Noworosyjsku--AP Lublin175821Spis alf.
BłaziukowskiRoch Andrzej26Lubelski1850Korpus GrenadierówAP Lublin17581845
Błazucki Andrzej Błażej 23Krasnostawski, Wojsławice 183814 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin17580636
BłażejakBłażej--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
BłażejakIwanMichał-Łukowski, Tuchowicz187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731206
BłażejakMarcinJakub-Łukowski, Tuchowicz18716 Dywizja Kawalerii-AP Lublin1758731789
Błażejczuk Grzegorz Andrzej 23Łukowski, Górzno18433 Korpus Piechoty ż. Marianna Swidzycka WłościaninAP Lublin175863b.pag.
BłażejczykMateuszJan22Łukowski, gm. Żelechów, w. Wola1848Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
BłażejczykMateuszJan22Łukowski, gm. Żelechówm, w. Wola1848Korpus Kaukaski Kawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
BłażejczykAdamMichał-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
BłażejczykWojciechAndrzej-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BłażejczykIgnacyPiotr-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BłażejczykAdam Michal20Garwoliński186729 Dywizja PiechotyŻona Tekla Lisowa,synChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
BłażejczykJanMarek20Siedlecka, garwoliński, Kłoczew, Gęsia Wólka1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
BłażejewiczLudwikSzymon21Krasnostawski1852Flota CzarnomorskaŻona Franciszka GrymOsadnikAP Lublin175820216
BłażejewiczLudwik--Krasnostawski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821Spis alf.
BłażejewskiStanisławJózef23Lubelski1872-KawalerMieszczanin,wiara rz.kat.AP Lublin175740
Błażejewski v BłażuckiLudwikJózef21Tomaszowski1870-KawalerMieszczanin, czyta i pisze po polsku,WykreślonyAP Lublin175740
BłażejowiczStanisław-21-1846---AP Lublin17581333
BłażewiczAntoni Michał20Radzyński,Parczew18402 Dywizja UłanówKawalerMieszczanin AP Lublin175859b.pag.
BłażewiczMichałAntoni-Włodawski, Parczew187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873709
Błeszczyński Michał --Hrubieszowski 1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
BłochAntoniKacper20Siedlecka, włodawski, Parczew1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
BłociukWojciechMarcin28Łukowa1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804102
BłociukWojciechMarcin28Łukowa 1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin17580596
BłockiLeopold--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
BłogoszFranciszekKrzysztof21Łukowski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
BłońskiAdamJakub21Siedlecki, Kożuchów1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
BłońskiWalentyPaweł20Siedlecki, Zawady1847Kałuski Garnizon ArtyleriiKawalerSzlachcic, w zastępstwie za Juliana SkorupkęAP Lublin175826B.Pag.
BłońskiAndrzej--Lubelska, siedlecki, Niemirki1851--Niedostawiony, ma być w Warszawie. Wzięty do wojska w Warszawie 1852AP Lublin175831b.pag.
BłońskiAntoniFranciszek20Siedlecki1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
BłońskiFranciszekAdam20Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
BłońskiStanisławMateusz Marianna26Siedlecki,Bochorza,Błonie18365 Dywizja Artylerii KawalerSzlachcic niewylegitymowany,piśmiennyAP Lublin175854b.pag.
BłońskiJózefMikołaj, Joanna23Podlaska, siedlecki, Bachorza, Błonie18371 Dywizja Kirasjerówż.Anna, brzemiennaSzlachcic bez dowodówAP Lublin175856Strona
BłońskiTomaszLudwik26Siedlecki1839Oddzielny Korpus GrenadierówKawalerSzlachcic. dowodów nie dostarczyłAP Lublin175858b.pag.
BłońskiWincenty--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
BłońskiDominik--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
BłońskiFranciszekJacenty24Siedlecki, Błonie Małe18436 Korpus Piechoty, 18 Dywizja Piechoty Kawaler Szlachcic AP Lublin175863b.pag.
BłońskiAdamAndrzej 22Siedlecki, Błonie Duże 184418 Dywizja Piechoty Kawaler Szlachcic AP Lublin175864b.pag.
BłońskiAntoniWincenty 20Siedlecki, Paczuski Duże18442 Dywizja Dragonów Kawaler Szlachcic AP Lublin175864b.pag.
BłońskiPawełJan20Siedlecki, Przewózki1838Korpus KaukaskiKawalerSzlachcic AP Lublin175857b.pag.
BłońskiMaciejFeliks20Lubelska, siedlecki, Wyrozęby, Błonie Małe186633 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Rżew Twerskiej GuberniKawalerWłościaninAP Lublin175837419
BłońskiMateuszWojciech20Siedlecka, sokołowski, Wyrozęby, Kożuchów1868-KawalerSzlachcicAP Lublin175866b.pag.
BłońskiJanSzymon20Siedlecka, sokołowski, Wyrozęby, Kożuchów1868-KawalerSzlachcicAP Lublin175866b.pag.
Błoński Stanisław --Siedlecki, Bachorza1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
Błoński v PłońskiJulianPiotr-Łukowski, Jarczew187131 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731239
Błosiuk Stanisław Marcin28Łukowa1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647138-139
BłotnickiJędrzej--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
BłotnickiTomasz--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
BłotnickiAntoniStanisław-Radzyński18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BłotnikAdam Benedykt 20Wierzchowiska 1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564748-49
BłyskoszArtemHryć 22Radzyński, Dołhobrody18472 Dywizja Dragonów KawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
BnialskiJózef Jan29Siedlecki,18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerSzlachcic niewylegitymowany AP Lublin175859b.pag.
BobczukJanDaniel20-1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580326
BobekWincentyWojciech25Zamojski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175819162
Bobek v Benibobek Aron Beniamin20Radzyński, Międzyrzec 184512,13 Rota Inwalidzka w Iżewskiej Fabryce BroniKawalerŻyd AP Lublin175824b.pag
BobelWojciechPiotr21Krasnostawski, Żółkiewka,Krasnostawski 18669 Dywizja Piechoty, PołtawaKawalerWłościaninAP Lublin17582396
BoberJózefWalenty20Zamojski18526 Dywizja Kawalerii P 28Żona Marianna CzajkaOsadnikAP Lublin17582093
BoberHryćJan20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820106
BoberJózef--Zamojski18536 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
BoberHryć--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BoberPiotr---1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BoberBonifacyLaurenty21Łukowski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
BoberKazimierz Maciej 22Radzyński,Tchórzówek,Stara Wieś 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin AP Lublin175859b.pag.
Bober Antoni--Łukowski, Tchorzewek 1851--Niedostawiony dla słabości.AP Lublin175830b.pag.
Bober Kiryło--Łukowski, Wohyń1851--Oszczędzony dla gospodarstwa i żony brzemiennej w 9. miesiącu.AP Lublin175830b.pag.
BobikRochIzydor-Garwoliński187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BobikSebastianWincenty23Łukowski, gm. Sokół 1838Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
Bobik (Babik)AndrzejPiotr 20Łukowski, Górzno1848 Arsenał w BrańskuKawaler WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
BobińskiŁukaszSemen20Bialski,1853Flota Czarnomorskaż. Oksana MaksymowAP Lublin175834b.pag.
BobkiewiczJanDominik24Bialski,1853ż.Joanna N.AP Lublin175834b.pag.
BobkiewiczJanTeodor22Radzyński,Włodawa,Romanówka18411 Korpus PiechotyŻonaty-Anna MatuszankaWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
Bobkiewicz WasylMarcin 23Bialski,Kopytów1840Korpus GrenadierówKawalerWłościanin AP Lublin175859b.pag.
Bobon Józef Marcin Franciszka 25Łukowski,Łuków,Krynka183617 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
BobowiczJan--Zamojski18534 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
BobowskiStanisławAleksander20Stara Wieś1836KirasjerzyKawalerWłościaninAP Lublin17580416
BobowskiStanisław Aleksander 20Stara Wieś 18362 Dywizja KirasjerówKawaler WłościaninAP Lublin1758058
BobrekFranciszekAndrzej22Siedlecki18526 Lekka Dywizja KawaleriiŻona Marianna ModrzejewskaOsadnikAP Lublin175833p.pag.
BobrekJózef--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
Bobrowicki vel BuberJakubFranciszek20Siedlecka, węgrowski, Sadowne, Rażny1868-KawalerMieszczaninAP Lublin175866b.pag.
BobrowskiFranciszekKazimierz 20Siedlecki, Siedlce 1847Flota BałtyckaKawalerSzlachcic, ślusarz.AP Lublin175826B.Pag.
BobrowskiStanisławJózef22Łukowski,1853Dywizja Grenadierów ż.Gazala NAP Lublin175834b.pag.
BobrowskiAntoni--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
Bobrowski TomaszJózef Małgorzata20Łukowski,?,Grochówka 183616 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcic niewylegitymowany ,piśmienny AP Lublin175854b.pag.
BobrukTeodorPaweł-Radzyński187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BobrykPiotr--Krasnostawski---AP Lublin1758024
BobrykStanisławIgnacy21Krasnostawski1851Flota CzarnomorskakawalerAP Lublin175819276
BobrykPaweł--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
BobrykWładysławStefan-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BochenŁukasz--Chełmski---AP Lublin1758024
Bochen StanisławLubelski Miejski, Tomaszowice, Lubelski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaAP Lublin175823
BochenkoMikołaj--Zamojski---AP Lublin1758024
BocheńskiPaweł Kazimierz 29O.Krasnostawski, (Jarlików?)1836-ż. Petronela z Wrońskich, dwoje dzieci, s. Paweł i c.Józefa.Włościanin, ogrodnik, do wojska trafił za włóczęgostwo i służbę w b.wojsku polskim.AP Lublin17580865
Bochniak Jacenty Franciszek 20Krasnostawski, Turobin183814 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin17580634
BochynskiKonstantynAleksander26Nowoaleksandryjski1873-KawalerSzlachcic,wiara rz.kat.,czyta i pisze po polsku i ruskuAP Lublin175740
BochynskiAdamJan20Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34Żona Marianna DomanskaOsadnikAP Lublin175835b.pag.
BochyńskiIgnacy Aleksander 20Lublin1835-KawalerMieszczanin, szewc. AP Lublin115647168-169
BochyńskiKajetanFranciszek24Jastków1836KirasjerzyKawalerwłościanin, tkaczAP Lublin17580423
BochyńskiKajetanFranciszek24Jaślików18362 Dywizja KirasjerówKawaler Włościanin, tkaczAP Lublin17580515
Bochyński Jakub Stanisław 20Krasnostawski, Krasnystaw 183815 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin17580667
BocianMateusz--Lubartowski---AP Lublin1758023
BocianPawełAntoni20Łukowski, Osieck 1848 Arsenał w BrańskuKawaler MieszczaninAP Lublin175827B. Pag.
BocianPawełAntoni20Łukowski, Osieck1848 Arsenał w BrańskuKawaler MieszczaninAP Lublin175828B.Pag.
BocianLudwik--Lubelska, siedlecki, Kołodziąż1851--ZbiegłAP Lublin175831b.pag.
BocianJakub Antoni20Łukowski, Osieck18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty Kawaler MieszczaninAP Lublin175863b.pag.
BocianAntoniWojciech21Lubartowski, Czemierniki, Lubelski186634 Batalion Rezerwowy Piechoty, Wysznij WołoczekŻ. Ludwika MazurWłościaninAP Lublin175823152
BocianMarcinStanisław20Siedlecka, radzyński, Biała, Brzozowy Kąt1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Bocian Jan Grzegorz Marianna 22Siedlecki,Ceranów,Tosie?183618 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
BoczekTomaszAndrzej 22Jastków 1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564730-31
BoczekWojciechAndrzej 21Łukowski, Dąbie1848Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
BoczekWojciechAndrzej 21Łukowski, Dąbie1848Korpus Kaukaski Kawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
Boczek Kazimierz Maciej20Łukowski, Smolanka184418 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175864b.pag.
BoczkajProkop Szymon28Żubowice 1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647160-161
BoczkajIwanSzymon24Hrubieszowski, Zubowice 1840Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin175807102
BoczkowskiIgnacy--Hrubieszowski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
BoczkowskiJózefWojciech Eleonora27Siedlecki1835-Kawalermieszczanin czyta i pisze AP Lublin175853p.pag.
BoczkowskiAdam--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
BoczkowskiIgnacyLeon20Lubelska, siedlecki, Węgrów186612 Piechotna Dywizja m.KijówKawalerMieszczaninAP Lublin175837479
BoczykWalentyJoachim 22Siedlecki,Krześlin18402 Dywizja UłanówKawalerWłościanin AP Lublin175859b.pag.
Boćkowski vel ZałuskiFranciszek--Lubelska, łukowski, Cyganówka1851--Stawał do poboru w Gub. WarszawskiejAP Lublin175831b.pag.
BodakAdamWasyli20Radzyński,1853Rota 6 i 7 i 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Anna KoruszownaAP Lublin175834b.pag.
BodakStefanJan20Lubelska, radzyński, Wyryki, Krasówka186612 Piechotna Dywizja m.KijówŻ. Anastazja, ma córkę 1 rokWłościaninAP Lublin175837575
BodejkoSzymonFedek24Hrubieszowski1851Kaukaska Półbrygada Rezerwoważona Tekla SzeneruwnaAP Lublin175819230
Bodenko Wasyl Filip24Hrubieszowski, Nabróż1848Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin17581417
BoderAntoniAndrzej-Radzyński18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BoderKonstantyJan21Lubelska, radzyński, Kock, Górka186629 Piechotna Dywizja m.Mogilew n/DniepremŻ. Rozalia KozłowskaWłościaninAP Lublin175837168
BodusPiotrWalenty24Zamojski1853Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23KawalerOsadnikAP Lublin175820176
BodysMarcin--Zamojski---AP Lublin1758024
BodzakKajetanJózef29Lubelski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Marianna KaliszOsadnikAP Lublin175820105
BodzakKajetan--Lubelski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BodzanIwan--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
BodzeńAdam--Siedlecki, Kołodziąż 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
BodziakLeonard--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
BodziakFranciszek--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
BodzianWojciech--Hrubieszowski---AP Lublin1758025
BodzońFeliksJózef21Siedlecka, węgrowski, Stoczek, Grabowiec1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
BogackiStanisław-Siedlecki, Zbuczyn187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873169
Bogała v RogalaKazimierz-23-1846---AP Lublin17581312
BogdanJan--Biłgorajski---AP Lublin1758024
BogdanMichał--Tomaszowski---AP Lublin1758025
BogdanEliaszOleszek21Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820162
BogdanEljasz--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BogdaniukAntoni--Lubelska, radzyński, Włodawa1851--Oszczędzony jako dzietnyAP Lublin175831b.pag.
Bogdaniuk MikołajBartłomiej20Bialski, Dobryń1845Garnizon Artylerii w Dyneburgu ż. Łucja SemeniukWłościaninAP Lublin175824b.pag
BogdanowMikołajEzor-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BogdanowiczAndrzejStanisław23Biłgorajski1874-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
BogdanowiczJanBazyli20Zamojski, Księżpol1840Flota Czarnomorskaż. Marianna, bezdzietnyWłościanin AP Lublin17580799
BogdanowiczJanAndrzej 24Zamojski, Zwierzyniec 1840Flota Czarnomorska ż. Anastazja c. Wojciecha Nizioła, bezdzietny.KowalAP Lublin175807115
BogdanowiczBartłomiej Szymon21Zamojski, Adamów1848Flota Czarnomorska Kawaler Włościanin AP Lublin17581438
BogdanowiczStanisławBiłgorajski, Krasnobród, Zamojski18668 Dywizja Piechoty ?AP Lublin175823
BogdanowiczSzymonSzczebrzeszyński, Lipsko?, Zamojski18668 Dywizja PiechotyAP Lublin175823
Bogdanowicz Wawrzyniec Aleksander 24Siedlecki, Rytele Świeckie 18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty Kawaler Szlachcic AP Lublin175863b.pag.
Bogdanów Saweli --Łukowski, gm. Łaskarzew1851--Niedostarczony z powodu niewiadomego pobytu. W 1852 zarządzono dochodzenie zagraniczne.AP Lublin175830b.pag.
BogdańskiFranciszekOpolski, Józefów, Lubelski186610 Dywizja Piechoty, WarszawaAP Lublin175823
BoguckiAdam--Krasnostawski---AP Lublin1758023
BoguckiPiotrIgnacy 25Lubelski, Lublin1838FlotaKawaler Mieszczanin, szewc AP Lublin175806105
BoguckiAntoni-22-1846---AP Lublin17581329
BoguckiWawrzyniecOnufry22Lubelski1851Flota Czarnomorskażona Anna SzkoczylasownaAP Lublin175819256
BoguckiMichał--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 13 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BoguckiMichałMaciej27Radzyński,1853Flota Czarnomorskaż. Marianna ŻurawicankaAP Lublin175834b.pag.
BoguckiAleksanderStefan20Radzyński,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaKawalerAP Lublin175834b.pag.
BoguckiKarolKlemens22Radzyński1854Flota CzarnomorskaŻona Anna WolniewiczOsadnikAP Lublin175835b.pag.
BoguckiAntoniJan25Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34Żona Anna OstałowiczOsadnikAP Lublin175835b.pag.
BoguckiKazimierzMaciej20Radzyński,Międzyrzec,Turów18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejŻona-Wiktoria Osak, bezdzietnyWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
BoguckiMarcin--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
BoguckiJan--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
BoguckiKacper Grzegorz 25Łukowski, Łaskarzew 184418 Dywizja Piechoty Kawaler MieszczaninAP Lublin175864b.pag.
BoguckiStefanAntoni-Siedlecki1867--AP Lublin175872Spis alf.
BoguckiJózefKacper-Radzyński187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BoguckiStefanAntoni21Siedlecki18675 Dywizja PiechotyŻona Marianna SzorczykChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
BoguckiFranciszekJan20Lubelska, siedlecki, Olszew, Kuczaby186629 Piechotna Dywizja m.Mogilew n/DniepremKawalerSzlachcic, swiadectwo nie potwierdzone, czyta i pisze po polskuAP Lublin175837386
BoguckiAndrzejFranciszek21Lubelska, łukowski, Dąbrowa, Wola Łaskarzewska186629 Czernichowski Piechotny PułkŻ. Krystyna KalbarczykównaWłościaninAP Lublin175837819
Bogucki Jakub Mikołaj Katarzyna 23Siedlecki,Nowawieś,183617 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
Bogucki Andrzej Wojciech Katarzyna 21Łukowski,Maciejowice ,Lubików183618 Dywizja Piechoty Żonaty-Teresa,ciężarna WłościaninAP Lublin175854b.pag.
BoguczWojciechAdam24Łaszczówka1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804137
BoguczWojciech Adam24Łaszczówka1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175805133
BogulewskiFranciszek--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
BogumiłGrzegorzAndrzej23Końskowola1836Flota BałtyckaKawalerwłościanin, szewcAP Lublin175804140
Bogumił Grzegorz Andrzej 23Końskowola 1836Korpus KaukaskiKawaler Włościanin, szewc AP Lublin175805136
BogunJanSzymon20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23Żona Anastazja ZudkowaOsadnikAP Lublin175820169
BoguniukWasylFilip-Radzyński, Lisia Wólka187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin1758731015
BoguńJan---1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
BogusławskiNarcyz--Hrubieszowski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
BogusławskiMikołaj--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
BoguszWincentyWawrzyniec22Siedliska1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804143
BoguszJózefŁukasz22Lubelski185018 Dywizja Piechoty AP Lublin17581859
BoguszWojciechFranciszek25Zamojski1852Artyleryjska Dywizja GrenadierówŻona Agnieszka WujcikOsadnikAP Lublin17582056
BoguszWojciechTomasz23Łukowski, (Modrzew?)18476 Dywizja Artyleriiż. Franciszka PilaszkównaWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
BoguszAndrzejJan21Łukowski, Jamielne1847Tarutyński Pułk JegrówWdowiec Włościanin. Dopisane "Żonaty)AP Lublin175826B.Pag.
BoguszSzymonWojciech 23Łukowski, Słodzew1848Korpus Kaukaskiż. Katarzyna SzawczankaWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
BoguszSzymonWojciech 23Łukowski, Słodzew1848Korpus Kaukaski ż. Katarzyna SzawczarskaWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
BoguszKarol--Łukowski, Ostrów Wielki1851--AP Lublin175830b.pag.
BoguszAntoniJan21Łukowski,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaż.Katarzyna GrzesikAP Lublin175834b.pag.
BoguszWojciechFranciszek23Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35Żona Katarzyna N.OsadnikAP Lublin175835b.pag.
BoguszFranciszekJakub Julianna22Łukowski1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853p.pag.
BoguszBartłomiejJózef Franciszka22Łukowski1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853p.pag.
BoguszKacperMichał Agnieszka 22Radzyński,Łysobyki 183617 Dywizja PiechotyKawalerMieszczanin AP Lublin175854b.pag.
BoguszFranciszek Antoni 20Łukowski,Domaszewnica18402 Dywizja UłanówKawalerWłościanin AP Lublin175859b.pag.
BoguszMateuszIgnacy22Łukowski,Trąbki18411 Dywizja DragonówKawalerWłościanin,kowalAP Lublin175860B.Pag.
BoguszEliaszMichał21Bialski,Kijowice?18411 Korpus PiechotyŻonatyWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
BoguszWawrzyniecWalenty-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
BoguszEmilianIwan-Bialski, Sitnik187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873278
BoguszMikołajIwan-Radzyński, Żelizna187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin1758731067
BoguszStanisławKarol-Łukowski, Prawda18716 Dywizja Kawalerii-AP Lublin1758731261
BoguszWincentyIwan-Łukowski, Mysłów18716 Dywizja Kawalerii-AP Lublin1758731310
BoguszIgnacyJózef-Łukowski, Mysłów187131 Dywizjon Piechoty-AP Lublin1758731389
BoguszMikołajŁukasz-Garwoliński187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
BoguszPawełLaurenty 20Łukowski, gm. Gozówki1838Korpus Grenadierówż. Anastazja WrzosanoskaWłościaninAP Lublin175857b.pag.
BoguszWawrzyniecWalenty20Garwoliński186729 Dywizja PiechotyŻona Jadwiga MaslaczykChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
BoguszZachariaszHarasim20Lubelska, bialski, Sitnik, Woroniec186612 Piechotna Dywizja m.KijówŻ. KatarzynaWłościaninAP Lublin175837639
BoguszLeonJulian20Siedlecka, bialski, Dobryń, Kijowiec1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Bogusz Wincenty Wawrzyniec 22Siedliska 1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175805139
Bogusz Walenty Paweł Agnieszka 21Łukowski,Zórznica,Róża18366 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
BoguszewskiMichałBazyli20Radzyński,1853Rota 6 i 7 i 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Anna JarmuszczankaAP Lublin175834b.pag.
BoguszewskiDanielKonstanty23Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerMieszczaninAP Lublin175858b.pag.
BoguszewskiJanAndrzej-Węgrowski1867--Za niego brat JózefAP Lublin175872Spis alf.
BoguszewskiJanDawid21Węgrowski1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymŻona Marianna ZalewskaSzlachcic,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
BoguszynJózefMarcin25Radzyński,1853Rota 6 i 7 i 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Katarzyna WarczyńskaAP Lublin175834b.pag.
BogutaAntoniAndrzej27Lubelski185019 Brygada Rezerwowa Pierwszej Dywizjizmarł 65 r. N 54921/16719AP Lublin175818130
BogutaMichałAntoni20Zamojski1851 Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Oddzielnego Kaukaskiego Korpusużona Zofia SzniewskaAP Lublin175819125
BogutaJan--Lubelski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
BogutaJanTomasz 25Siedlecki, Łazów1848Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
BogutaJanTomasz25Siedlecki, Łazów1848Korpus Kaukaski Kawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
BogutynNorbert--Lubelski---AP Lublin1758025
Bohacz v PankiewiczJan--Zamojski18532 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821Spis alf.
BohanowiczJózef Józef 21Siedlecki, Siedlce