Baza rekrutów: nazwiska M – P

Aby ułatwić wyszukiwanie, wpisz szukaną frazę w wyszukiwarce.

Nazwisko rekrutaImię rekrutaImię ojcaWiekNazwa obwodu i miejscowość poboruRok poboruNazwa jednostki wojskowejStan cywilnyUwagi (stan społeczny, zawód, powód poboru)Nazwa archiwumNr zespołu arch.Sygn.Arch.Karta / strona
MalczarskiJanJan20Bialski,Terespol18411 Korpus PiechotyKawalerMieszczanin,piśmienny po polsku I rosyjsku AP Lublin175860B.Pag.
MoliakPawełBartłomiej22Łukowski,Osieck,Podbiele18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
MacMarcinSobek23Hrubieszowski, [?] 1848Flota Czarnomorskaż. Marianna DrabskaWłościaninAP Lublin17581427
MacalskiJanWojciech22Zamojski, Krasnobród18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalertkaczAP Lublin175816
MacalukJózef--Tomaszowski---AP Lublin17580230
MacewiczEmilian--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Ust’-Łabińsku--AP Lublin175821Spis alf.
MachMaciejSzymon20Łukowa183614 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580454
MachIliaWasyl24Łaszczów1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804149
MachIlkoWasyl24Łaszczów1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175805146
MachMaciejSzymon20Łukowa183614 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580547
MachajJózef--Krasnostawski18531 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821Spis alf.
MachajczykWojciech--Łukowski, Miastków 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MachalIwanAndrzej-Łukowski, Mysłów18716 Dywizja Kawalerii-AP Lublin1758731332
MachalskiWawrzyniec-22-1846---AP Lublin1758139
MachałekAntoniJakub20Zamojski185018 Dywizja PiechotyAP Lublin17581882
Machcic (?)Wasyl--Hrubieszowski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
MachnikFranciszekKazimierz22Wałowice1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647172-173
MachnikStefanSzymon20Radzyński1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MachnikJózefFranciszek-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MachnioMateusz-20-1846---AP Lublin1758136
MachnioBłażejBłażej21Łukowski,Brześce1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
MachnioJacenty--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MachnioMichałWojciech20Zamojski, Łukowa183815 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580660
MachnowskiSzymonAdam28Hrubieszowski, Podłodów 183815 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580660
MachnowskiJanGrzegorz20Hrubieszowski, Horodło18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
MachnowskiMaksymJan-Bialski1872Zawrócony nieczytelne-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MachońMichał--Biłgorajski---AP Lublin17580229
MachońStanisławMaciej23Lubelski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnik,czyta i pisze po polsku i ruskuAP Lublin175820119
MachońStanisław--Lubelski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MachońJanMaciej Katarzyna21Łukowski,Żelechów 183616 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175854b.pag.
MachowiczTobiaszSebastian21Krasienin1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564736-37
MachowiecWojciechFranciszek20Łukowski, Jamielnik1847Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy TronuKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MachowiecMaciej--Łukowski, Prawda 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MachulewskiMichał--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MaciakSzymon--Lubartowski---AP Lublin17580228
MaciakAndrzejAntoni20Siedlecki, Strzała1848Arsenał w BriańskuKawalerWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
MaciakAndrzejAntoni20Siedlecki, Strzała1848Arsenał w BriańskuKawalerWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
MaciakGrzegorzMikołaj20Łukowski,1853Flota CzarnomorskaWdowiecAP Lublin175834b.pag.
MaciakKazimierzFranciszek26Łukowski,Demblin,Wieszki?18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyŻonaty-Marianna ,ciężarna WłościaninAP Lublin175859b.pag.
MaciakMikołajBonifacy22Siedlecki,Seroczyn1 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
MaciakMichaelJan-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MaciakJanSzymon-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty, zawrócony, za niego Aleksander Abramczuk-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MaciakIgnacyBartłomiej21Siedlecki, Seroczyn184418 Dywizja Piechotyż. MałgorzataWłościanin, uczeń kowalskiAP Lublin175864b.pag.
Maciak (Maciuk)AntoniDaniło20Bialski, Pratulin1845Pułk Uglicki - 16 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
MaciągMichał--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
MaciągWojciechKrzysztof25Zamojski, Księżpol1840Flota Czarnomorskaż. Marianna c. Józefa Jemowskiego, bezdzietnyWłościaninAP Lublin175807106
MaciągJanTomasz21Zamojski, Tworyczów18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Agnieszka AP Lublin175816
MaciązekJanMateusz20Nałęczów1835-KawalerWłościanin, kowalAP Lublin11564738-39
MaciejczakKrzysztofSebastian Jadwiga22Radzyński1835-Kawalermieszczanin tkaczAP Lublin175853p.pag.
MaciejczukGrzegorzStanisław20Lubelski, Chmielnik1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin17580778
MaciejewiczMarcinPaweł20Bialski, Droblin1848Korpus Kaukaskiż. Marianna MichalakównaWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
MaciejewiczMarcinPaweł20Bialski, Droblin1848Korpus Kaukaskiż. Marianna MichalakównaWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
MaciejewskiPawełStanisław25Lubartowski1874-Żona Ludwika Wojciechowska,dzieci nie maChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
MaciejewskiTeofil--Lubelski---AP Lublin17580228
MaciejewskiStanisław--Lubelski---AP Lublin17580229
MaciejewskiAntoniAntoni20Radzyński,Radzyń1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejŻonaty - Marianna ?AP Lublin175825B.Pag.
MaciejewskiBartłomiejJózef20Łukowski, Krzywda1847Garnizon Artylerii w Arsenale w Briańsku - 3 RotaKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MaciejewskiMichałBazyli20Bialski, Łosice 1847Moskiewski Pułk PiechotyKawalerMieszczanin, zastąpił brata Józefa.AP Lublin175826B.Pag.
MaciejewskiAntoniGrzegorz23Radzyński, Przytoczno1848Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
MaciejewskiAntoniGrzegorz23Radzyński, Przytoczno1848Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
MaciejewskiKazimierzGrzegorz23Radzyński1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MaciejewskiWojciechJan, Klara27Podlaska, radzyński, Wohyń, Brzozowy Kąt18371 Dywizja Kirasjerówż.MariannaWłościaninAP Lublin175856b.pag
MaciejewskiJan--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MaciejewskiMichał--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MaciejewskiJózefKazimierz21Łukowski, Stężyca18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175863b.pag.
MaciejewskiMikołajWojciech-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
MaciejkoEliaszAndrzej20Krasnostawski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175820226
MaciejkoEliasz--Krasnostawski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821Spis alf.
MaciejowskiAndrzejSzymon21Zamojski1851Kaukaska Półbrygada RezerwowakawalerAP Lublin175819235
MaciejowskiKsawery--Lubelska, łukowski, Drążgów1851--Wyłączony jako szlachcic wylegitymowanyAP Lublin175831b.pag.
MaciejowskiWładysław--Lubelska, łukowski, Drążgów1851--Wyłączony jako szlachcic wylegitymowanyAP Lublin175831b.pag.
MaciejukDaniłoMikita20Bialski1852Flota CzarnomorskaŻona Tekla BondarakOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MaciejukMaciejWasyli20Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MaciejukWiktorStefan21Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MaciejukJózefFilip-Bialski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Maciejuk v KaliszukStefanGrzegorz-Bialski187234 Dywizja Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Maciejuk v KopyszczukFranciszekFilip21Bialski, Lipnica 184418 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
Maciejuk v KostomłodcowRomanTeodor25Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MacienbaMateusz-23-1846---AP Lublin17581330
MacieńkoPiotrJan28Lubelski18511 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierówżona Katarzyna PastuszkownaAP Lublin17581965
MacierakJanFilip22Lubelski, Osmolice 1848Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin1758146
MacieszkoStefanHoryć20Radzyński, Czeberacki1847Moskiewski Pułk Piechotyż. Magdalena SzypotównaWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MacieszkoIwanHryć20Radzyński,1853Rota N 9 13ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Helena RadekAP Lublin175834b.pag.
MacieszkoKuźma--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MacieszkoIzydor--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
Maciński vel SzewcJózefWalenty26Hrubieszowski, Trzeszczany18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
MaciochMikołaj--Hrubieszowski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
MaciochaJanChwedko21Strzelce183615 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin, za niestawienie się do spisuAP Lublin17580560
MaciochaMichałMaciej21Zamojski185113 i 14 Dywizja Piechotyżona Marianna GarwonkownaAP Lublin175819170
MacionsWojciech--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin17580228
MaciorAndrzejTeodor-Włodawski, Wyryki187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873768
MaciorStefanJan-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MacioszekJan--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MacioszukProkopFedko22Krasnostawski, Cyców18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
MaciukJanFedko21Strzelce183615 Dywizja PiechotyKawalerwłościanin, za ukrywanie się przed spisemAP Lublin17580466
MaciukJanAndrzej20Hrubieszowski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Marianna szewcAP Lublin175816
MaciukPiotrChwedor20Bialski,Neple1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
MaciukFranciszekStanisław20Siedlecki1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MaciukSylwesterKondrat24Bialski1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MaciuraAntoniSzymon22Krasnostawski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Helena MazurczukAP Lublin175816
MackiewiczKiryło?20Bialski,Dokudów18462 Dywizja PiechotyŻonaty - Anna W?WłościaninAP Lublin175825B.Pag.
MackiewiczStefanLewko22Radzyński1854Dywizja Artylerii GrenadierówŻona Marianna OleksiukOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MackiewiczStanisławWawrzyniec Marianna21Siedlecki1835-Kawalermieszczanin malarzAP Lublin175853p.pag.
MackiewiczIgnacyIwan-Włodawski, Horodyszcze187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873662
MackiewiczGrzegorz--Radzyński, Wohyń1851--Oszczedzony dla żony brzemiennej w 9. m-cu.AP Lublin175830b.pag.
MackowinaPaweł-27-1846---AP Lublin17581321
MackowskiMichałOnufry-Garwoliński, Sobolew18716 Dywizja Kawalerii-AP Lublin175873532
MacoszyniecJakubStanisław25Krasnostawski1851Flota Czarnomorskażona Marianna KaznowskaAP Lublin175819277
MacyganMelanAdam24Radzyński,1853Dywizja Grenadierówż.Tacja N.AP Lublin175834b.pag.
MacyraRomanŁukasz21Radzyński, Janówka1848Korpus Orenburskiż. Marianna PaszkównaWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
MacyraRomanŁukasz21Radzyński, Janówka1848Korpus Orenburskiż. Marianna ParzkównaWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
Maczarski v DubekLudwikStanisław-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MaczekJózef--Lubelski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821Spis alf.
MaczukJan--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MaczułowskiJózefFelicjan21Radzyński,Przygaliny18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościaninAP Lublin175859b.pag.
MaczyńskiWasylIwan23Hrubieszowski1850Flotylla KaspijskaAP Lublin175818107
MaćkiewiczOnufry--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MaćkiewiczPaweł--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MaćkiewiczKacperJan20Radzyński, Kuzawka 1845Arsenał w BriańskuKawalerWłościanin, stolarz AP Lublin175824b.pag
MaćkowiakKacperJózef20Bialski, Korczew1845Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
MadejJakubWojciech25Krasnostawski, Puchaczów1848Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin17581419
MadejJan--Krasnostawski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
MadejWojciech--Hrubieszowski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
MadejWojciechAntoni21Lubelski1851Flota Czarnomorskażona Konstancja KłosownaAP Lublin175819281
MadejSebastianGrzegorz23Lubelski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820139
MadejAndrzej--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Kisłowodzku--AP Lublin175821Spis alf.
MadejJan--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MadejAndrzejJózef-Łukowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MadejPawełPiotr-Łukowski, Gułów187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731335
MadejFlorianWojciech Katarzyna20Łukowski,Trojanów 18361 Dywizja KirasjerówKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MadejStanisławKrzysztof21Łukowski, Burzec 18433 Korpus Piechotyż. Agnieszka BorkównaWłościaninAP Lublin175863b.pag.
MadejJakubGrzegorz21Łukowski, Lipiny184418 Dywizja Piechotyż. AgnieszkaWłościanin, adnotacja o śmierci z 1860 r.AP Lublin175864b.pag.
MadejakFranciszekAntoni, Wiktoria28Podlaska, łukowski, Dziecinów, K…..1837Korpus Kaukaskiż.KatarzynaWłościaninAP Lublin175856b.pag
MadejczukFranciszekJan Marianna22Radzyński,Wohyń,Wiski 183618 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MadejczykIgnacyBłażej22Zamojski, Stróża18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
MadejewWojciech--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin17580228
MadejskiAdamJan25Krzemień183614 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580461
MadejskiWincenty--Lubelski18536 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
MadejskiSebastian--Lubelski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MadejskiAdamJan25Krzemień183614 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580554
MadejskiFranciszekWincenty20Zamojski, Ruskie Piaski18408 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin, rymarz AP Lublin17580726
MadesiakAndrzejJózef-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MadiewskiLudwikMateusz-Łukowski, Łysobyki18716 Dywizja Kawalerii-AP Lublin1758731237
MadońBłażej--Radzyński, Przytoczno 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
Madrak (Mądrak) NisonowiczGutmann-19Siedlecki, Sterdyń18483 Batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad WojskowychKawalerŻyd, krawiec AP Lublin175827B. Pag.
MàdryJanKazimierz Jadwiga22Łukowski,Sokół183618 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
Madział (lub Madziar)Andrzej--Siedlecki, Stawiska 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MadziarJanAntoni23Siedlecki,Stawiska18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
MadziarJózefJakub-Węgrowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MagdenbaumWólfChaimowicz22Siedlecki, Długie Kamieńskie 1844Flota BałtyckaKawalerŻydAP Lublin175864b.pag.
MagdziakMarcinMaciej22Zamojski, Tarnogóra 1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościanin, kominiarz AP Lublin17580774
MagdziakFranciszekDominik20Siedlecki, Sadowne1847Kałuski Garnizon ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
Magdziak V WierzbickiAntoniIwan-Węgrowski, Sadowne1871-Wpisany pod literą WAP Lublin1758731703
MagdziarzJan--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MagdziarzPaweł--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
Magdziarz vel MazurWawrzeniecKazimierz25Zamojski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotyŻonaty, BarbaraAP Lublin175816
MagierStefan--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MagierIwanStefan-Radzyński, Żelizna187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873991
MagierskiJózefSzczepan28Chełm1836Flota BałtyckaKawalerwłościanin, tkaczAP Lublin175804107
MagierskiJózefStefan28Chełm1836Korpus KaukaskiKawalerWłościanin, tkaczAP Lublin175805101
MagnowskiStefanAndrzej26Hrubieszowski, Grabowiec18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
MagolanJanWojciech21Biłgorajski1872-Żona Marianna Kulepska,syn Tomasz 1 rokChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
MagolanJanStanisław20Zamojski1850Flotylla KaspijskaAP Lublin17581894
MagolanMarcinJózef24Zamojski1851Kaukaska Półbrygada RezerwowakawalerAP Lublin175819223
MagrytaJózef--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
Maiak (Majak)WalentyWojciech21Żółkiewka1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564796-97
MaierowiczDawid-22Radzyński, Parczew 1844Flota BałtyckaKawalerŻyd, krawiec AP Lublin175864b.pag.
MajAntoniPiotr22Janowski1871-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
MajBartłomiejPaweł20Lubelski, Motycz183815 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580665
MajSzymon-24-1846---AP Lublin1758137
MajGrzegorz26Krasnostawski185014 i 15 rota wojskowo-robocza, Zarząd Inzynierii AP Lublin175818147
MajakSzymon-21-1846---AP Lublin1758138
MajakFranciszek--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MajakWojciechWojciech20Łukowski,1853Parkowa ½ Rota N 2 Zarządu Inżynierii w twierdzy BenderachKawalerAP Lublin175834b.pag.
MajakPawełWojciech23Krasnostawski, Żółkiewka18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
MajasiewiczTomaszStefan20Horodło1835-KawalerMieszczanin, szewc. AP Lublin115647100-101
MajcherJakóbMateusz24Krasnostawski, Suchodoły18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty,AP Lublin175816
MajcherAntoniAndrzej26Zamojski, Biłgoraj1849Flota CzarnomorskakawalerAP Lublin175816
MajcherAntoni--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Gieorgijewsku--AP Lublin175821Spis alf.
MajcherMarcinWojciech, Helena23Podlaska, radzyński, Kock1837Korpus KaukaskiWdowiecWłościaninAP Lublin175856b.pag
MajcherPawełJan21Zamojski, Luchów 183813 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580625
MajchrzakJózefStanisław23Lubelski1852Flota CzarnomorskaŻona Antonina MiszukłaOsadnik,katolikAP Lublin175820229
MajchrzakJózef--Lubelski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821Spis alf.
MajchrzakJakubJózef20Łukowski, Prawda1848Arsenał w BriańskuKawalerWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
MajchrzakJakubJózef20Łukowski, Prawda1848Arsenał w BriańskuKawalerWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
MajchrzakAndrzejAleksy-Garwoliński, Ryki187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873470
MajdanskiAndrzej--Tomaszowski---AP Lublin17580230
MajdańskiAntoniStanisław22Hrubieszowski1850Flotylla KaspijskaAP Lublin175818100
MajdenbaumSzmul--Lubelska, siedlecki, Liw1851--WziętyAP Lublin175831b.pag.
MajdenbaumLejba--Lubelska, siedlecki, Liw1851--WziętyAP Lublin175831b.pag.
MajdyloJózef-20-1846---AP Lublin1758138
MajekŁukasz--Łukowski, Ryki1851--Wzięty do wojskaAP Lublin175830b.pag.
MajekMaciejWawrzyniec21Łukowski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Katarzyna KowalukOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MajekStanisław--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MajekAndrzej--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MajekJanSzczepan-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
MajerJózefWojciech20Zamojski, Krzemień 1848Flota CzarnomorskaKawalerWłościanin, Szewc AP Lublin17581414
MajerAntoni--Zamojski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821Spis alf.
MajerFranciszekJakub-Węgrowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MajerowiczMoszek HerszMajer20Krasnostawski, Krasnystaw1845Robocze i Łastowe Ekipazy Czarnomorskiej FlotyKawalertkaczAP Lublin17581028
MajerowiczJankielSzloma24Lubelski1846Kompania Liniowa Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu KaukaskiegokawalerAP Lublin1758127
MajerowiczAbramLejbuś22Siedlecki, Węgrów 1845Komenda Policji w OdessieKawalerŻyd. "Z Rozporządzenia Księcia Namiestnika Królestwa Polskiego przyjęty do Prynadiowskiego Korpusu"AP Lublin175824b.pag
MajerowskiAntoni--Janowski---AP Lublin17580229
MajesSrul GerszChaim-Węgrowski1872Wykupiony za 1000 rubli-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MajeskiFranciszekTomasz21Zamojski, Tworyczów 1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin17580790
MajewskiJózef--Chełmski---AP Lublin17580229
MajewskiBazyli--Hrubieszowski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
MajewskiJakub--Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
MajewskiAntoniJan20Krasnostawski1851Flota Czarnomorskawdowiecmajster sukiennyAP Lublin175819252
MajewskiBartłomiej--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MajewskiWojciechWawrzyniec20Łukowski, Głosków1845Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
MajewskiAndrzejMateusz23Radzyński, Wola Wereszczyńska1845Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175824b.pag
MajewskiSzczepanMichał20Siedlecki,Łuzki18461 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
MajewskiJózef--Lubelska, siedlecki, Węgrów1851--Niedostawiony, ma być w Warszawie. Dostawiony w 1852AP Lublin175831b.pag.
MajewskiJanAndrzej22Siedlecki1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Anna SwiętkowskaOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MajewskiAntoniFranciszek22Siedlecki,1853Flota CzarnomorskaKawalerAP Lublin175834b.pag.
MajewskiTomaszAndrzej22Łukowski,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaKawalerAP Lublin175834b.pag.
MajewskiJanKarol22Radzyński,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaKawalerAP Lublin175834b.pag.
MajewskiJerzyN20Łukowski1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MajewskiWalentyPaweł24Łukowski1854Dywizja Artylerii GrenadierówŻona Marianna TyzlaOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MajewskiKarolAntoni, Marianna19Podlaska, siedlecki, Cisie18371 Dywizja KirasjerówKawalerSzlachcic bez dowodów, ochotnikAP Lublin175856b.pag
MajewskiStanisławMarek, Agnieszka22Podlaska, łukowski, Głosków1837Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
MajewskiMichałMichał20Warszawa18408 Dywizja PiechotyKawalerMieszczanin ,piśmienny,szewc,malarz,na miejsce Antoniego Wojewódzkiego AP Lublin175859b.pag.
MajewskiWojciech--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MajewskiWojciech--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MajewskiWojciech--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MajewskiMichał--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MajewskiAndrzej--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MajewskiRomualdWojciech-Włodawski, Krzywowierzba187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873772
MajewskiJózefStefan-Garwoliński187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MajewskiKlemensSzmul26Lubelski, Lubartów 1838KawaleriaKawalerMieszczanin. W zastępstwie za Jana Lakotowicza.AP Lublin17580687
MajewskiTomasz--Łukowski, gm. Ułęż 1851--Oszczędzony jako wykwalifikowany organista przy kościele parafialnym w Żabiance.AP Lublin175830b.pag.
MajewskiStanisławKrystian20Łukowski, Podosie 184418 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
MajewskiGrzegorzMichał20Bialski, (?)184418 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
MajewskiPiotrJózef24Lubelski, Borzechów18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Marcjanna TarachaAP Lublin175816
MajewskiKonstantyAntoni23Zamojski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotykawaleruwolniony ….N 119158AP Lublin175816
MajkowskiGrzegorz--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MajkutWojciechKazimierz25Lipiny1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647124-125
MajkutTomaszMikołaj29Zamojski, Chyzy1840Flota Czarnomorskaż. Marianna c. Wojciecha Wierzbickiego, bezdzietny.WłościaninAP Lublin17580787
MajłoKacperKazimierz28Krzeszów1835-KawalerWłościanin. Uwolniony z więzienia po odbyciu kary dwóch miesięcy więzienia za kradzież.AP Lublin115647156-157
MajngamerKarolSzymon24Zamojski, Zamość 1840Grenadier w Pułku JegierskimKawalerMieszczanin, murarz AP Lublin17580718
MajówkaFranciszekJan21Krasnostawski, Bukowa Wielka 1848Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin17581420
MajpowskiGrzegorzAdam27Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyWdowiec,dzieci nie ma OsadnikAP Lublin175820129
MajsierakJózef--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Noworosyjsku--AP Lublin175821Spis alf.
MajsterAron JankielDawid-Radzyński, Mierzyricie???187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-Wyznaczył najemnika Michała Gabicza?AP Lublin1758731118
MajsterchStefanSzczepan29Podlaska, łukowski, Ostrożeń, Kownia Ostrożeńska1843na rachunek przyszłego poborużonaty, bezdzietnywłościanin, tkacz, był w więzieniu z kradzieżAP Lublin175862b.pag.
MajszytejzerAron JoselRubin-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MakarJakimChwedor21Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MakarFedkoFedko25Hrubieszowski, Rachanie 183813 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580614
MakaraGmiterAntoni21Zamojski1850Korpus GrenadierówAP Lublin17581850
MakaraTomaszJan20Zamojski1851Kaukaska Półbrygada RezerwowakawalerAP Lublin175819226
MakaraTeodorBazyli28Zamojski, Biłgoraj 1840Flota CzarnomorskaKawalerMieszczanin, sitarz AP Lublin175807110
MakarczukAdamFilip-Włodawski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MakarewiczJanProkop23Bialski,1853Flota Czarnomorskaż.Nastia KarpowiczAP Lublin175834b.pag.
MakarewiczStefanN.21Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MakarewiczJanGrzegorz20Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerszewc mieszczaninAP Lublin175858b.pag.
MakarewiczMateusz--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MakarewiczKarol--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MakarewiczJanAntoni-Siedlecki18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MakarewiczJakubNikifor-Włodawski1872brak-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MakarowskiWawrzyniec--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MakarskiGrzegorzJan20Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
MakarukAdamBazyli20Bialski, Rossosz1845Szosteńska Fabryka ProchuKawalerMieszczaninAP Lublin175824b.pag
MakarukAntoniIwan25Radzyński, Polubicze1848Korpus Orenburskiż. Paraska KosowczankaWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
MakarukAntoniIwan25Radzyński, Polubicze1848Korpus Orenburskiż. (?) KosowczenkaWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
MakarukŁukasz--Radzyński, Horodyszcze 1851--Oszczędzony dla żony brzemiennej w 9. miesiącu.AP Lublin175830b.pag.
MakarukKlemensBazyli20Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Małgorzata CzylirslaMieszczaninAP Lublin175833p.pag.
MakarukMikołajGawryło21Radzyński,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaż.Anna MichwinskaAP Lublin175834b.pag.
MakarukIgnacySergiej25Radzyński1834-ż. Tacjanna Nesciurukówna, d. syn Teodor 1/2 roku córka Marianna lat 2WłościaninAP Lublin175852p.pag
MakarukIzydorGrzegorz, Daria25Podlaska, radzyński, Włodawa, Wyryki1837Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
MakarukAntoni--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MakarukTomasz--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MakarukKarolMateusz-Konstantynowski, Chlebczyn187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873830
MakarukStefanEmilian-Radzyński, Tłuściec187131 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873965
MakarukJanIlia-Radzyński187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MakarukWasyliSiemion-Włodawski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MakemiukMaksymJan-Radzyński187234 Dywizja Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MakiewiczLeonJan21Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaKawalerMieszczanin,katolikAP Lublin175820247
MakiewiczLeon--M. Lublin1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821Spis alf.
Makoląg v MakowskiAntoniAndrzej20Zamojski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego KorpusukawalerAP Lublin175819123
Makosz v Kuma v FelkorzanFranciszekPiotr21Lubelski, Opole18404 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerWłościanin, zmarł NAP Lublin175807130
MakowieckiFranciszekPlacydon21Radzyński,1853Flota CzarnomorskaKawalerAP Lublin175834b.pag.
MakowieckiJanDaniło20Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35KawalerMieszczaninAP Lublin175835b.pag.
MakowieckiStefan--Bialski, Łomazy1851--Oszczędzony jako dzietny.AP Lublin175830b.pag.
MakowskiAndrzej--Chełmski---AP Lublin17580229
MakowskiTomaszJózef20Hrubieszowski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Marianna AP Lublin175816
MakowskiMikołaj--Hrubieszowski18531 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821Spis alf.
MakowskiLudwikStanisław20Siedlecki, gm. Miedźna, w. (?)1847Tarutyński Pułk JegrówKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MakowskiFeliks--Lubelska, siedlecki, Izdebki Kośmidry1851--W więzieniu w SiedlcachAP Lublin175831b.pag.
MakowskiTomaszPiotr23Siedlecki,Sokołów 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerMieszczanin,szewcAP Lublin175859b.pag.
MakowskiHilaryIgnacy20Siedlecki,Gołowierzchy,Grodzisk 18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
MakowskiStanisław--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MakowskiMarcin--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MakowskiGrzegorz--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MakowskiAntoni--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MakowskiLeon KonstantyFlorian24Siedlecki, Zbuczyn184418 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcic, czyta i pisze po polsku i rosyjsku.AP Lublin175864b.pag.
MakowskiStanisławSzymon22Siedlecki, Węgrów18442 Dywizja DragonówKawalerSzlachcic, czyta i pisze po polsku i rosyjsku.AP Lublin175864b.pag.
MakowskiStanisławWawrzyniec Katarzyna22Bialski,Huszcza,Tuczna18366 Dywizja ArtyleriiKawalerSzlachcic niewylegitymowany ,piśmienny AP Lublin175854b.pag.
MakryckiJan--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MaksimiukGrzegorzStefan-Konstantynowski, Hołowczyce187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873825
Maksimiuk v ChwedczukŁukaszNikofor-Bialski, Dobryń187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873271
MaksymAntoniAntoni29Zamojski1852Flota CzarnomorskaŻona Jadwiga ChudziakOsadnikAP Lublin175820227
MaksymiakMikołajAndrzej24Zamojski185113 i 14 Dywizja Piechotyżona Marianna ŁowkowiczownaAP Lublin175819165
Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak Maksymiak MaksymiakMichałGrzegorz21Hrubieszowski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Marianna Iwańczuk AP Lublin175816
MaksymiukTomaszFedor22-1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580323
MaksymiukKlemensMaciej20Krasnostawski, Dorohusk 1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin17580783
MaksymiukMichałGrzegorz20Hrubieszowski18525 Lekka Dywizja Kawalerii P28KawalerOsadnikAP Lublin17582087
MaksymiukStefanIgnacy20Krasnostawski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820143
MaksymiukStefan--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MaksymiukJan--Lubelski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MaksymiukAntoni--Zamojski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821Spis alf.
MaksymiukBłażej--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
MaksymiukHawryło(Kl…?)21Radzyński, Ossowa1848Arsenał w Briańskuż. Antonina SzczerównaWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
MaksymiukJanJakim21Radzyński, Różanka1848Arsenał w BriańskuKawalerWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
MaksymiukHawryło(Klimsa?)21Radzyński, Ossowa1848Arsenał w Briańskuż. Antonina SzczesrównaWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
MaksymiukJanJakim21Radzyński, Różanka1848Arsenał w BriańskuKawalerWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
MaksymiukIwan--Łukowski, Sławatycze 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MaksymiukWiktorAntoni24Radzyński,1853Flota Czarnomorskaż.Anna LeciankAP Lublin175834b.pag.
MaksymiukMichałMikita24Siedlecki,1853Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Helena DarmozojAP Lublin175834b.pag.
MaksymiukEmilianJan22Bialski1854Dywizja Artylerii GrenadierówŻona Nastia SiedniakOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MaksymiukHryćIwan Anna25Radzyński,Międzyrzec ,Łuzki183617 Dywizja PiechotyŻonaty-Dominika pozostała we wsi SzostkachWłościanin,kołodziej AP Lublin175854b.pag.
MaksymiukMikołajMichał Darga23Bialski,Kijowice 183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MaksymiukFranciszekSzymon20Bialski, Hołowczyce, Borsuki18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
MaksymiukJędrzej--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MaksymiukMateusz--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MaksymiukTadeusz--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MaksymiukAndrzej--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MaksymiukPawelMikołaj-Bialski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MaksymiukStefanŁukasz-Konstantynowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MaksymiukIwanMichał-Radzyński, Szóstka187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873964
MaksymiukIwanFedko23Hrubieszowski, 18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
Maksymiuk v HryciukIwanMichał Nasaja24Radzyński,Wola Wereszczyńska 183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MaksymowiczAndrzej--Zamojski18534 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
MaksymowiczFranciszek--Lubelska, siedlecki, Sterdyń1851--Stawał do poboru w pow. łosickimAP Lublin175831b.pag.
MaksymowiczMichałJózef20Bialski,Łosice18402 Dywizja UłanówKawalerMieszczaninAP Lublin175859b.pag.
MaksymowiczAndrzej--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MaksymowiczMiron--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MaksymowiczAndrzejWojciech-Konstantynowski18727 Dywizja Kawalerii-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MaksymowiczJoachim--Bialski, Cieleśnica1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MaksyniukAntoni--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
Maksyńczuk (Maksimiuk)PawełJózef21Radzyński, Manie1845Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja Piechotyż. Magdalena UlasiankaWłościaninAP Lublin175824b.pag
MakuchJózefJan21Gorzków1836KirasjerzyKawalermieszczanin, szewcAP Lublin17580416
MakuchWasyl (Błażej)Andrzej24Zamojski185018 Dywizja PiechotyAP Lublin17581856
MakuchWincentyJan29Lubelski185019 Brygada Rezerwowa Pierwszej DywizjiAP Lublin175818131
MakuchAndrzejKazimierz24Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820156
MakuchAndrzej--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MakuchKarolGrzegorz20Bialski, Droblin1847Moskiewski Garnizon Artylerii - 5 RotaKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MakuchAntoniEmilian23Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
MakuchGrzegorzJan-Garwoliński1872Zawrócony nieczytelne-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MakuchJózefJan21Gorzków18362 Dywizja KirasjerówKawalerMieszczanin, szewc AP Lublin1758058
MakulecPiotrAugust21Łukowski1854Dywizja Artylerii GrenadierówŻona Marianna PiesiowiczOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MakulecTomaszStanisław27Łukowski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerMieszczanin, czyta i pisze AP Lublin175858b.pag.
MakulecKarolKazimierz20Łukowski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
MakulecJanJózef-Garwoliński1867--Za siebie dał Żelechowski StanisławAP Lublin175872Spis alf.
MakulecJakowPaweł-Garwoliński, Wola Rębkowska187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873458
MakulecJan--Łukowski, Garwolin1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MakulerWojciech--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MakulskiStefanFranciszek-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
MakulusAdamAdam21Polanówka (?) (oryg. Solaniówek)1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin17580498
MakulusAdamAdam21Polanówka1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin17580592
MakułaTomaszJakub20Lubelski, Wola Bychawska183815 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580664
MakusKacperGrzegorz, Daria25Podlaska, radzyński, Włodawa, Wyryki18376 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
MakuwkaLejzorGerszek-Siedlecki1867--AP Lublin175872Spis alf.
MalakFranciszek--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MalarzTomaszWojciech24Hrubieszowski1872-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
MalarzJózefSzymon22Krasnostawski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820150
MalarzJan--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MalcAbram, SrulRubin15Lubelski1852Wojenni KantoniściKawalerŻyd, na podstawie rozporządzenia kniazia od 30/11.10.1852AP Lublin175820317
MalcFroimRubinbrakLubelski1853Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 13KawalerŻyd, za niego brat Abram lat 15 do KantonistwAP Lublin175820
MalczukBazyliJan20Bialski,Dziadkowskie 18411 Korpus PiechotyŻonaty-Teodora ,brzemiennaWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
MalczunFerdynandN N23Łukowski,Paprotnia 18366 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościanin ,służył w wojsku polskim w czasie Rewolucji 9 miesięcy w 20 pułku piechoty liniowej AP Lublin175854b.pag.
MalecMarcinWincenty26Lubelski1871-Żona Marianna Ciełka,syn Wincenty 6,córka Agnieszka 2 lataChłop,wiary rz-kat.AP Lublin175740
MalecMaciejN22Biłgorajski1872-KawalerChłop,wiary rz-kat.AP Lublin175740
MalecWawrzyniec--Janowski---AP Lublin17580229
MalecJan--Lubelski---wykupionyAP Lublin17580228
MalecMaciej--Tomaszowski---AP Lublin17580230
MalecWojciech--Tomaszowski---AP Lublin17580230
MalecMikołajMaciej22Nowosiółki1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175805134
MalecJózefAndrzej20Zamojski, Rogóźno1848Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin17581448
MalecJan--Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
MalecWojciechBartłomiej21Zamojski, Aleksandrów18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
MalecSebastyanJózef20Zamojski, Rogóźno18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
MalecBartłomiejPiotr22Zamojski1851Kaukaska Półbrygada RezerwowakawalerAP Lublin175819233
MalecJózefLeonard22Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175820128
MalecJan--Krasnostawski18534 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
MalecJózef--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MalecFranciszekBłażej21Krzemień1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647144-145
MalecFeliksFranciszek20Lubelski, Chmiel18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
MaleckiPaweł--Lubartowski---wykupionyAP Lublin17580228
MaleczaAndrzejMichał22-1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580321
MalenczykJanOnufry22Bialski, Sławacinek1848Arsenał w BriańskuKawalerWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
MalenczykJanOnufry22Bialski, Sławacinek 1848Arsenał w BriańskuKawalerWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
MalenikTomaszDominik24Bialski,1853Flota Czarnomorskaż.Helena KalińskaAP Lublin175834b.pag.
MaleszaJoachimIgnacy20Krasnostawski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnik,katolikAP Lublin175820236
MaleszaJoachim--Krasnostawski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821Spis alf.
MaleszekWojciechMateusz24Radzyński, Ostrów 18452 Dywizja Kawalerii Lekkiejż. Konstancja BeliczankaMieszczaninAP Lublin175824b.pag
MaleszewskiJózef--Lubelska, siedlecki, Chruszczówka1851--Jedynak, obejmie majątek po ojcuAP Lublin175831b.pag.
MaleszewskiMarcin--Lubelska, siedlecki, Chruszczówka1851--Niedostawiony, ma być w zakonie Kapucynów w WarszawieAP Lublin175831b.pag.
MaleszewskiMarcinFranciszek25Siedlecki1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MaleszewskiJanuariusz WładysławFranc-Sokołowski, Dębe Nowe1871-Wpłacił 400 rubli i otrzymał zaświadczenie o zwolnieniuAP Lublin1758731559
MaleszewskiAleksanderFranc-Sokołowski, Kudelczyn187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731578
MaleszkaJanFranciszek23Siedlecki,Starawieś1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
MalesztakAntoniKacper21Lubelski, Opole1849Flota CzarnomorskakawalerAP Lublin175816
MaleszykAntoniJózef20Radzyński,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaż.Marianna KologaAP Lublin175834b.pag.
MaletkaWawrzyniecBonifacy21Łukowski1839Oddzielny Korpus Kaukaskiż. Franciszka DziakWłościaninAP Lublin175858b.pag.
MaletkaKazimierzWojciech-Węgrowski, Stoczek187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731661
MalewkaFranciszekKarol21Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MalewskiJanKacper20Radzyński, Wohyń1848Korpus OrenburskiKawalerMieszczaninAP Lublin175827B. Pag.
MalewskiJanKacper20Radzyński, Wohyń1848Korpus OrenburskiKawalerMieszczaninAP Lublin175828B.Pag.
MalewskiAdamKacper21Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MaliarukJędrzej--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MalickiMichałMaciej20Lubelski, Kamionka1848Flota CzarnomorskaKawalerMieszczanin, czyta i pisze po polskuAP Lublin17581435
MalickiIgnacyAntoni25Zamojski185113 i 14 Dywizja Piechotyżona Marianna NAP Lublin175819172
MalickiJanFeliks21Łukowski, gm. Korytnica, w. (Ko..)1848Korpus OrenburskiKawalerWłościanin, czyta i pisze po polskuAP Lublin175827B. Pag.
MalickiJanFeliks21Łukowski, gm. Korytnica, w. (?)1848Korpus OrenburskiKawalerWłościanin, czyta i pisze po polskuAP Lublin175828B.Pag.
MalickiTeodorIwan24Bialski,1853Flota Czarnomorskaż.Natalia TomczykAP Lublin175834b.pag.
MalickiFranciszekKarol-Siedlecki187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MalikMaciej--Lubelski---AP Lublin17580228
MalikSzczepanFranciszek24Lubelski, Ostrów18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Marianna Wolińska AP Lublin175816
MalikJan--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MalinHerszko--Lubelska, siedlecki, Siedlce1851--Niedostawiony, ma być w MiędzyrzecuAP Lublin175831b.pag.
MalinkowskiWawrzyniec--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MalinowskiKarolJakub20Nałęczów1835-KawalerWłościanin, szewc AP Lublin11564728-29
MalinowskiMaksymStefan20Skrychiczyn1835-KawalerWłościanin, tkacz.AP Lublin115647102-103
MalinowskiJanSebastian22Lipsko1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647126-127
MalinowskiKazimierzJan25Grabowiec1836Flota BałtyckaKawalerMieszczaninAP Lublin175804145
MalinowskiKazimierzJan25Grabowiec1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175805141
MalinowskiWojciechJan21Krasnostawski, Wojsławice 1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin17580783
MalinowskiJanMikołaj20Zamojski18517 Dywizja Kawalerii Lekkiejkawalerczyta i pisze po polskuAP Lublin175819110
MalinowskiStanisław--Krasnostawski18531 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821Spis alf.
MalinowskiPaweł--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 14 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MalinowskiJózefFranciszek22Radzyński, Krzymowskie1845Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin, czyta i pisze po polsku. Zmarł w 1860 (lub 1865)AP Lublin175824b.pag
MalinowskiLudwikMichał21Bialski, Malowa Góra 1847Kałuski Garnizon ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MalinowskiBenedykt--Lubelska, siedlecki, Izdebki Kośmidry1851--Stawał do poboru w WarszawieAP Lublin175831b.pag.
MalinowskiFeliksWojciech21Łukowski18526 Lekka Dywizja KawaleriiŻona Franciszka KosiorOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MalinowskiAntoniTomasz21Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerMieszczanin,Kusnierz,czyta i pisze po polsku i ruskuAP Lublin175835b.pag.
MalinowskiBazyliTomasz ?24Siedlecki,Szkopy18365 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościanin,brodawka na szyiAP Lublin175854b.pag.
MalinowskiWincentyAndrzej Elżbieta23Bialski,Huszcza,Tuczna18361 Dywizja KirasjerówKawalerSzlachcic niewylegitymowany ,piśmienny AP Lublin175854b.pag.
MalinowskiJanTomasz21Radzyński18395 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerMieszczanin, czyta i pisze po polskuAP Lublin175858b.pag.
MalinowskiMaciejAndrzej22Radzyński1839Oddzielny Korpus GrenadierówKawalerSzlachcic. dowodów nie dostarczyłAP Lublin175858b.pag.
MalinowskiPiotr LucjanTomasz20Łukowski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerMieszczanin, kowalAP Lublin175858b.pag.
MalinowskiLeonAndrzej21Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
MalinowskiSylwesterTomasz22Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
MalinowskiPiotrJan21Radzyński,Sławatycze,Hoszów18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościaninAP Lublin175859b.pag.
MalinowskiJanWiktor21Bialski,Karczew, Pruszew18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
MalinowskiFeliks--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MalinowskiJózef--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MalinowskiTeofilbrak-Siedlecki1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
MalinowskiWojciechFoma-Siedlecki, Niwiski187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873141
MalinowskiFeliksAleksander-Garwoliński, Pawłowice187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873547
MalinowskiWojciechKazimierz-Sokołowski18727 Dywizja Kawalerii-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MalinowskiWojciechPaweł20Hrubieszowski, Przeorsk 1838KirasjerzyKawalerWłościaninAP Lublin17580677
MalinowskiJózefPaweł26Siedlecki,Łosie?,Rytele Wszołki 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyŻonaty-Marianna ,syn 3 lata Szlachcic niewylegitymowanyAP Lublin175859b.pag.
MalinowskiWincenty21Zamojski, Frampol1849Flota Czarnomorskakawalerczyta i pisze po polskuAP Lublin175816
Malinowski v AleksiówJózefŁukasz20Chełm1836-KawalerMieszczanin, szewc, czyta po polsku.AP Lublin17580870
MaliszIgnacyWojciech29Hrubieszowski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusukawalergarbarz skórAP Lublin175819132
MaliszewskiJacentyJózef21Zamojski1851Flota Czarnomorskażona Marianna MilakowskaAP Lublin175819242
MaliszewskiTomaszWojciech23Siedlecki,Chruszczewka,Maliszewy1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerSzlachcicAP Lublin175825B.Pag.
MaliszewskiFranciszekFranciszek22Siedlecki, Dybów 1848Korpus OrenburskiKawalerSzlachcicAP Lublin175827B. Pag.
MaliszewskiFranciszekJan22Siedlecki, Dybów1848Korpus OrenburskiKawalerSzlachcicAP Lublin175828B.Pag.
MaliszewskiJózefMaciej20Siedlecki1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MaliszewskiMaciej--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MaliszewskiFranciszekRoch25Siedlecki, Maliszewo 184418 Dywizja Piechotyż. Konstancja RudnickaSzlachcic, czyta i pisze po polsku.AP Lublin175864b.pag.
MaliszewskiJanBenedykt-Sokołowski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MaliszewskiPawełKasper21Lubelski, Lublin183814 Dywizja PiechotyKawalerMieszczanin, kowalAP Lublin17580649
MaliszewskiJanPiotr21Siedlecki, Chruszczewka1845Pułk Uglicki - 16 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcicAP Lublin175824b.pag
MaliszewskiAndrzejWincenty Rozalia21Siedlecki,Chruszczewka,Maliszewo 183613 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcic niewylegitymowanyAP Lublin175854b.pag.
MaliszewskiMaciejJózef22Siedlecki, Maliszew Stary18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty KawalerSzlachcicAP Lublin175863b.pag.
MalkinskiFomaIwan-Sokołowski, Repki18716 Dywizja Kawalerii-AP Lublin1758731555
MalonFranciszek--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin17580228
MalowanyJan--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 15 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MalsymiukMichał--Hrubieszowski18535 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
MalusJózef--Hrubieszowski---wykupionyAP Lublin17580230
MalyszkaAntoniPaweł-Sokołowski, Sokołów187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731486
MałachowskiPawełBartłomiej Petronela20Siedlecki1835-Kawalerszlachcic dowody ma złożyćAP Lublin175853p.pag.
MałachowskiTeodorJózef-Siedlecki1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
MałaszczukKiryłoMaksym25Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175820219
MałaszczukKiryk--Hrubieszowski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821Spis alf.
MałaszukDaniel--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MałczanAntoniWojciech22Radzyński, Parczew18452 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerMieszczaninAP Lublin175824b.pag
MałdochJózef--Krasnostawski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821Spis alf.
MałeckiDominik--Janowski---AP Lublin17580229
MałeckiAndrzej--Lubartowski---wykupionyAP Lublin17580228
MałeckiSzymonFranciszek25Kosarzew, części Lachodawicze?183615 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580479
MałeckiSzymonFranciszek25Kosarzów (ob.Kosarzew)183615 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580572
MałeckiSzymon-25-1846---AP Lublin17581313
MałeckiLudwikJan28Lubelski185019 Brygada Rezerwowa Pierwszej DywizjiAP Lublin175818131
MałeckiAntoniJan22Lubelski1852Artyleryjska Dywizja GrenadierówŻona Ludwika WyrowiszOsadnikAP Lublin17582056
MałeckiAntoni--Lubelski1853Dywizja Artylerii Grenadierów--AP Lublin175821Spis alf.
MałeckiWalenty-20Łukowski, Żelechów1845Szosteńska Fabryka ProchuKawalerMieszczaninAP Lublin175824b.pag
MałeckiWincentyFranciszek21Łukowski,Sobienie Biskupie,Sobienie18402 Dywizja UłanówKawalerWłościaninAP Lublin175859b.pag.
MałeckiAntoniMichał20Zamojski, Zakrzówek 183813 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580616
MałeckiJanStanisław Agnieszka22Łukowski,Demblin,Modrzyce 18366 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MałeczkoMysiej?Teodor26Bialski,Huszlew?1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
MałekJanAugustyn20Krzemień1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647118-119
MałekMaciej--Biłgorajski---AP Lublin17580229
MałekJan--Lubartowski---AP Lublin17580228
MałekWojciech--Lubelski---AP Lublin17580228
MałekPawełJózef25-1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580322
MałekWalentyWalenty20Zamojski, Krzemień 18408 Dywizja Piechotyż.Wiktoria c. Mikołaja Kiełbasy, bezdzietny.WłościaninAP Lublin17580725
MałekAndrzejJan21Lubelski, Niemce1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin17580788
MałekMateuszMaciej22Zamojski, Krzemień 1840Flota Czarnomorska ż. Agnieszka c. Jana Gilar, bezdzietnyWłościaninAP Lublin17580798
MałekAntoniWojciech20Zamojski, Krzemień 1840Flota Czarnomorskaż. Rozalia c. Tomasza KaczoraWłościanin, tkaczAP Lublin17580799
MałekTomaszTomasz30Krzemień1835-KawalerWłościanin, sitarz, za włuczęgostwo i niestawienie do spisu.AP Lublin17580861
MałekJanŁukasz21Zamojski1851Kaukaska Półbrygada Rezerwoważona Marianna WasilewaAP Lublin175819226
MałekMaciejJózef23Radzyński,1853Dywizja Grenadierówż.Teresa N.AP Lublin175834b.pag.
MałekAntoniAntoni26Krzeszów1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647146-147
MałekMarcinSebastian20Zamojski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
MałkaTeodorJan25Zamojski, Krzemień 18407 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin17580745
MałkaFedkoŁukasz20Hrubieszowski, Tarnawatka1849Flota Czarnomorskażonaty, Anna PiskorAP Lublin175816
MałkowskiJózefMikołaj-Węgrowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MałochowiczSemenŁukasz20Bialski,1853Flota Czarnomorskaż.Tekla SadczankaAP Lublin175834b.pag.
MałoszkaJoachimJan22Radzyński, gm. Międzyrzec, w.Przygody 1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
MałotPawełIwan21Radzyński,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaż.Helena N.umarł N 23716/6903-65AP Lublin175834b.pag.
MaługaKazimierz--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 15 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MałuńJanBartłomiej24Stary Zamość1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin17580491
MałuńIwanBartłomiej24Stary Zamość1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin17580585
MałychFeliksFranciszek-Siedlecki1867--AP Lublin175872Spis alf.
MałychaBenedyktJózef22Siedlecki, Krzymosze1847Garnizon Artylerii w Arsenale w Briańsku - 3 RotaKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MałychaJanWojciech20Siedlecki,1853Flota Czarnomorskaż.Agnieszka ZiemownaAP Lublin175834b.pag.
MałychaStanisławBaltazar-Siedlecki18727 Dywizja Kawalerii-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MałychaRoch--Siedlecki, Klimonty 1851--Niezdatny z powodu chronicznego zapalenia oczu.AP Lublin175830b.pag.
MałygaJózef--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MałyskaJacenty--Lubartowski---wykupionyAP Lublin17580228
MałyskaAndrzejMikołaj23Hrubieszowski1850Flotylla KaspijskaAP Lublin17581899
MałyskaJózefJan, Teresa21Podlaska, siedlecki, Turna 183718 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
MałyszJanAntoni20Zamojski, Tworyczów 18409 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin,tkaczAP Lublin17580737
MałyszJakubAntoni24Zamojski, Tworyczów 18409 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580741
MałyszaJanAndrzej23Krzemień1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647118-119
MałyszkaWojciechStanisław28Lubelski, Starościn18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Marianna TurowskaAP Lublin175816
MałyszkaJacenty--Siedlecki, Sokołów1851--Oszczędzony dla gospodarstwa i żoby brzemiennej w 6. m-cu.AP Lublin175830b.pag.
MałyszkaStefanLeon23Siedlecki, Sokołów1845Garnizon Artylerii w WyborguKawalerMieszczaninAP Lublin175824b.pag
MałytkaWojciechWojciech N20Siedlecki,Kołodziaż,Rasne?18366 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MałytkaSzczepanAntoni20Siedlecki, Mrozowa Wola 184418 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
MamaniukFomaStefan-Włodawski, Hansk187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873679
MamczakFranciszekWalenty23Łukowski, Paprotnia1845Szosteńska Fabryka ProchuKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
MamczarukSemen--Radzyński, Orchówek 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MamczarzMichał--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MamczarzMaciejJakub22Lubelski, Łęczna18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, AntoninaAP Lublin175816
MamczurIlkoIwan21Hrubieszowski, Gdeszyn1838FlotaKawalerWłościaninAP Lublin175806103
Mameła v ChmielewskiJan--Zamojski---AP Lublin17580229
MamełkaAntoni--Hrubieszowski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
MamełkaJanWalenty20Hrubieszowski, Uchanie 1838FlotaKawalerWłościaninAP Lublin175806112
MamocińskiJan--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MamotGrzegorzJan21Radzyński, Kalinka 184418 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
MamyłkaSzczepan-25-1846---AP Lublin17581312
ManarowskiJanbrak-Węgrowski1867--Postawił Jan Cz.AP Lublin175872Spis alf.
ManasterskiSebastianJan27Krasnobród1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804114
ManasterskiSebastianJan27Krasnobród1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175805108
ManastyrskiIgnacyMarcin21Zamojski185014 i 15 rota wojskowo-robocza, Zarząd Inzynierii AP Lublin175818149
ManczynaMikołajMichał-Radzyński187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MandatTomaszKarol Anna21Siedlecki,Sucha,Słuchocin 183618 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MandelFajwelAbram21Hrubieszowski, (Grabonice?)1844Flota CzarnomorskaKawalerŻyd, czyta i pisze po polsku, rosyjsku oraz żydowsku.AP Lublin17580910
MandelbaumGdalaSzaja16Lubelski, Lublin1855Kantonista w Twierdzy Zamośćkawalerzmarł N 55117/9471 -55AP Lublin175822528
MandelbaumNachmanJuda-Węgrowski1872Wykupiony za 1000 rubli-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MandelbaumLejzorSzloma21Lubelski, Wąwolnica 1844Flota CzarnomorskaKawalerŻyd, czyta i pisze po żydowskuAP Lublin1758094
MandelblumJakobKiecel20Zamojski184514 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu InżynieriiKawaler-AP Lublin17581022
MandeleimSrul JankielJosef22Lubelski, Sławin184514 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynieriiwdowiec, bezdzietny Czyta i pisze po żydowsku.AP Lublin17581016
MandelkerLejba--Janowski---wykupionyAP Lublin17580231
MandenbaumMitelBerek-Węgrowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MandenblitChaimGdala22M. Lublin184513 Rota wojskowo-robocza Zarządu InżynieriikominiarzAP Lublin1758107
MandziarzMichał--Zamojski18534 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
ManelFranciszekAdam21Krasnostawski185018 Dywizja PiechotyAP Lublin17581858
Manela v MazurekWincenty--Lubelski18534 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
ManiakWincentySzymon-Sokołowski, Sterdyń187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731547
ManiakMarcinJózef-Garwoliński187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
ManiczarukTeodorJan23Bialski, Bohukały184418 Dywizja Piechotyż. Marianna MiraniankaWłościaninAP Lublin175864b.pag.
ManiesSzlemaBerek-Łukowski1872Zamieniony na Szlim Minsel ?-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
ManiukWincentyHryć20Radzyński1839Oddzielny Korpus Kaukaskiż. Emilia GładkiewiczWłościaninAP Lublin175858b.pag.
Maniuszka ( Melan )MateuszTomasz, Anna22Podlaska, bialski, Trojanów, Połoski18376 Dywizja Artyleriiż.TacjannaWłościaninAP Lublin175856b.pag
MankaFeliksBartłomiej22Krasnostawski, Kumów1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin17580770
MankaJakubCharytan Józefa26Siedlecki,Steredyń,Seroczyn 183614 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MankiewiczPiotrN21Hrubieszowski, Horodło1848Flota CzarnomorskaKawalerMieszczaninAP Lublin17581433
MankoJanSzymon21Dys1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564726-27
MankoKazimierzMikołaj23Krężnica Jara1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564728-29
MankoMichałGrzegorz21Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MankowskiSebastianBłażej23Łukowski,Stężyca,Kletno18461 Dywizja PiechotyŻonaty - FranciszkaWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
MankowskiŁukaszPaweł25Puchaczów1835-ż. Katarzyna MłynkównaWłościaninAP Lublin115647186-187
MannStanisławJózef21Radzyński18395 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerSzlachcic. dowodów nie dostarczyłAP Lublin175858b.pag.
ManowskiWładysław--Lubelski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
ManturukAntoniGawryło22Bialski,1853Flota CzarnomorskaKawalerAP Lublin175834b.pag.
MantyckiMikołaj--Biłgorajski---AP Lublin17580229
MańkaJózef--Krasnostawski---wykupionyAP Lublin17580228
MańkaMarcinBartłomiej23-1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580324
MańkaPawełWawrzyniec23Krasnostawski185018 Dywizja PiechotyAP Lublin17581888
MańkaWalentyTomasz21Zamojski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusużona Anna PrzybylakownaAP Lublin175819139
MańkaJan--Hrubieszowski18534 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
MańkaMarcin22Zamojski, Zakrzówek18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
MańkaKazimierzAndrzej22Radzyński, Siedlanów 184418 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
MańkaJanMaciej21Lubelski, Markuszów18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Marianna AP Lublin175816
Mańka v StefaniakIwan-24-1846---AP Lublin17581312
MańkiewiczPiotrN21Hrubieszowski, Horodło 1848Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin175814Spis alf.
MańkoStefanTeodor21Radzyński, Białka1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
MańkoJan--Lubelska, radzyński, Radzyń Podlaski1851--Stawał do poboru w WarszawieAP Lublin175831b.pag.
MańkoMaciejSzczepan21Radzyński,Bialski18411 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
MańkoJózefTeodor21Radzyński, Białka 184418 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
MańkoAndrzejSzymon21Radzyński, Biała18442 Dywizja DragonówKawalerWłościanin, czyta i pisze po polsku, kotlarz.AP Lublin175864b.pag.
Mańko (Mańka)StefanTeodor21Radzyński, Białki1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
Mańko?GrzegorzJan20Radzyński,Międzyrzec,Turów1841Korpus GrenadierówKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
MańkowskiAdolfWojciech21Tomaszowski1874-KawalerMieszczanin,wiara rz.kat.,umie czytac i pisaćAP Lublin175740
MańkowskiRomualdSzczepan20Zamojski18525 Lekka Dywizja Kawalerii P28KawalerMieszczanin,czyta i pisze po polsku i ruskuAP Lublin17582084
MańkowskiJan--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Władykaukazie--AP Lublin175821Spis alf.
MańkowskiRomuald--Zamojski18535 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
MańkowskiOnufryGrzegorz24Łukowski, Życzyn 1847Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy TronuKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MańkowskiMateuszPiotr22Siedlecki1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
MańkowskiStanisławJan Katarzyna23Łukowski1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853p.pag.
MańkowskiFranciszekAndrzej23Łukowski,Turzec?,Wólka Ostrożeńska18402 Dywizja UłanówKawalerWłościaninAP Lublin175859b.pag.
MańkowskiKazimierzLudwik-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
MańlaAugustyn--Lubelski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MańturukNiczypor--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MaraszekTomaszWalenty-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
MarcalaMaciejSzymon21Lipiny1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647122-123
MarchanowiczJanDimitr20Bialskiego,Łomazy18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerMieszczaninAP Lublin175860B.Pag.
MarchelMichał--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MarchelKarolAntoni-Sokołowski, Przeździatka187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731579
MarchelJanTadeusz-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MarchelJakub--Siedlecki, Sterdyń1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MarchelPiotr--Lubelska, siedlecki, Krynica1851--Umieszczony na Liście Kalek jako niemowaAP Lublin175831b.pag.
MarchewaJanPiotr23Krasnostawski1852Flota CzarnomorskaŻona Anastazja StecczownaOsadnikAP Lublin175820202
MarchewaJan--Krasnostawski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821Spis alf.
MarchewkaGdalaHital18Siedlecki1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.Kawaleria P.22KawalerŻydAP Lublin175835b.pag.
MarchewkaWojciechKrzysztof22-1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580328
MarchewkaAndrzejJózef20Zamojski, Tworyczów 18409 Dywizja Piechotyż.Marianna c. Wawrzyńca Muchy, bezdzietny WłościaninAP Lublin17580733
MarchonowiczJakubDenis23Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerMieszczaninAP Lublin175858b.pag.
MarchwiakGrzegorzMarek24Radzyński,Borki,Sitno1 Dywizja DragonówKawalerWłościanin,złej konduityAP Lublin175860B.Pag.
MarchwianyStanisławKacper24Biłgorajski1874-KawalerMieszczanin,wiara rz.kat.AP Lublin175740
MarchwianyFranciszekPiotr21Zamojski18517 Dywizja Kawalerii Lekkiejżona Agnieszka PochetownaAP Lublin175819103
MarchwickiSebastianPaweł24Łukowski, Ryki1847Moskiewski Pułk PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MarcimskiJakubStanisław24Łukowski,Okrzeja, Wola Okrzejska18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
MarcinekAntoni--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MarciniakJan--Lubartowski---AP Lublin17580228
MarciniakPiotr--Lubartowski---AP Lublin17580228
MarciniakFranciszekAntoni21Lubelski1851Flota CzarnomorskakawalerAP Lublin175819280
MarciniakMarcin--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MarciniakMikołajAntoni21Siedlecki,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaż.Julianna KarczuchAP Lublin175834b.pag.
MarciniakKazimierzLewko21Bialski1854Dywizja Artylerii GrenadierówŻona Anastazja UlisOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MarciniakWawrzyniecFranciszek20Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MarciniakDawidFilizmon23Bialski1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
MarciniakWojciechN20Łukowski,Zarzyc Łukowski18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościaninAP Lublin175859b.pag.
MarciniakJan--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MarciniakJan--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MarciniakMikołajKazimierz-Łukowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MarciniakHipolitJózef-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MarciniakJózefWojciech24Krasnostawski, Łopiennik1838Flotaż. Otylia z Sowów, bezdzietny.WłościaninAP Lublin175806111
Marciniak v StefaniakJózefStefan20Siedlecki, Wirów184410 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
MarciniekJan--Lubelski18486 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175814Spis alf.
MarciniukEmilianHryć21Bialski, Worgule18476 Dywizja Artyleriiż. Teodozja MichałównaWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MarciniukPawełKarol22Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Marianna WasylanOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MarciniukAdamJózef22Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MarciniukKlemensJózef20Radzyński,Międzyrzec18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerMieszczanin,blizna na głowieAP Lublin175860B.Pag.
MarciniukAndrzejJakub-Konstantynowski1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
MarciniukWasyliJan-Bialski187234 Dywizja Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MarciniukStefanProkop27Bialski, Ławy184418 Dywizja PiechotyWdowiecWłościaninAP Lublin175864b.pag.
MarciniukJózefAntoni21Krasnostawski, Chutcze18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
Marciniuk v LitwinLudwikMarcin Tekla22Siedlecki1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853p.pag.
Marciniuk v MikołajukTadeuszChwedor21Bialski,Konstantynów ,Zakalinki1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
Marciniuk v SymonowJanŁukasz-Bialski187234 Dywizja Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Marciniuk ŻylukPawełMarcin Ewa20Bialski ,Patków Ruski,Niemojki183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MarcinkiewiczAlojzynaturalny22Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerCzyta i pisze po polsku, włościaninAP Lublin175858b.pag.
MarcinkowskiFranciszekWalenty22Łukowski,Kłoczew18461 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
MarcinkowskiMaciej--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MarcinkowskiFilip-Węgrowski, Łochów187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731634
MarcinowskiJanN20Łukowski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MarcinowskiJanMichał25Siedlecki1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
MarciochaChwedorGawryło20Radzyński,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaż.Marianna BajmaAP Lublin175834b.pag.
MarciszakTomaszJakub20Hrubieszowski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusużona Marianna GronczukownaAP Lublin175819121
MarciszewskiJózef--M. Lublin1853Garnizon Artylerii w Gieorgijewsku--AP Lublin175821Spis alf.
MarciszewskiFranciszekJózef20Radzyński,1853Tyfliski artyleryjski garnizonKawalerAP Lublin175834b.pag.
MarciszewskiJanLeonard23Łukowski1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
MarciszewskiMarcinAndrzej-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MarciszewskiPawełWalenty-Siedlecki1872Okręgowy Sztab Wojenny w Moskwie-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MarcolaJakubPiotr20Hrubieszowski185018 Dywizja PiechotyAP Lublin17581886
MarcyniukHryć--Krasnostawski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
MarczakPiotrMichał23Krzemień1835Wszedł do 15 Pułku Piechoty w czasie rewolucji.KawalerWłościaninAP Lublin115647182-183
MarczakTomasz--Janowski---AP Lublin17580229
MarczakWawrzyniecMarcin22Zamojski, Konty 1848Flota CzarnomorskaKawaler-AP Lublin17581429
MarczakAntoniMichał22Zamojski1850Korpus GrenadierówAP Lublin17581838
MarczakStanisławSebastian20Zamojski18517 Dywizja Kawalerii Lekkiejżona Katarzyna DałoszenkownaAP Lublin175819114
MarczakJan--Siedlecki, Grodzisk1851--Wybrany dla zupełnego braku sił brata.AP Lublin175830b.pag.
MarczakJan--Siedlecki, Mordy1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MarczakMichał--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MarczakPawełJózef-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MarczakIgnacyTomasz21Lubelski, Kozłówka18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Klara PiekarczykAP Lublin175816
MarczekWawrzyniec--Zamojski---AP Lublin17580229
MarczekAndrzej--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MarczenkoMichał--Zamojski---AP Lublin17580229
MarczukJózef--Chełmski---AP Lublin17580229
MarczukAndrzej--Hrubieszowski---AP Lublin17580229
MarczukAndrzej--Hrubieszowski---AP Lublin17580229
MarczukTomaszFeliks23Hrubieszowski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
MarczukGabryel21Hrubieszowski, Horodło18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerszewcAP Lublin175816
MarczukStefanWasyli24Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnik,katolikAP Lublin175820228
MarczukTymko--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MarczukStefan--Hrubieszowski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821Spis alf.
MarczukTadeuszMikołaj22Bialski, Rokitno1845I Dywizja Kirasjerów - I Korpus Rezerwowy Kawaleriiż. Elena IwanikównaWłościaninAP Lublin175824b.pag
MarczukFilipIwan20Bialski, Piszczac 1845Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja Piechotyż. Marianna MakiewiczównaMieszczaninAP Lublin175824b.pag
MarczukAntoniWawrzyniec20Bialski, Czeberaki1845Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
MarczukJanEustachy20Siedlecki,Sabnie1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
MarczukGabrielPaweł23Radzyński, Drylów 18476 Dywizja Artyleriiż. Dominika TeodorównaWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MarczukAleksanderKarol24Bialski, Lachówka1848Korpus Orenburskiż. Krystyna DobryczankaWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
MarczukAleksanderMikołaj20Bialski, Lipno1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
MarczukPawełOnufry21Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MarczukJanJan21Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MarczukJanMaciej22Radzyński1834-KawalerMieszczaninAP Lublin175852p.pag
MarczukFranciszekPiotr Wiktoria20Radzyński,Parczew 183616 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175854b.pag.
MarczukRomanMichał, Agata26Podlaska, radzyński, Horodyszcze18371 Dywizja Kirasjerówż.CharytaMieszczaninAP Lublin175856b.pag
MarczukAndrzejJózef, Teresa29Podlaska, bialski, Hołowczyce1837Korpus KaukaskiWdowiecWłościaninAP Lublin175856b.pag
MarczukSebastianChwedor20Bialski,Piszczac,Wyczółki 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościaninAP Lublin175859b.pag.
MarczukMarekJakub22Bialski,Neple18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
MarczukJoachim--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MarczukPaweł--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MarczukGrzegorz--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MarczukRoman--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MarczukSidor--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MarczukTeodorWasyli-Bialski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MarczukAleksanderOstap-Siedlecki, Mordy187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873151
MarczukSemenJózef-Bialski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MarczukJakubJan-Bialski18727 Dywizja Kawalerii-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MarczukGrzegorzJan20Staw1835-KawalerWłościanin, tkacz, czyta i pisze po polsku.AP Lublin11564780-81
MarczukJanBłażej Marianna20Siedlecki,Dzierzby183613 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MarczukMikołajAndrzej Katarzyna22Siedlecki,Kosniew?183613 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175854b.pag.
MarczukPawełIwan20Bialski,Worgule 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościaninAP Lublin175859b.pag.
Marczuk v GirylukStefanbrak-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Marczuk V MatysiakLudwikSylwester20Siedlecki,Kuzów?,Kruty?18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
MarczykFranciszekIgnacy23Siedlecki, Kutyski1848Arsenał w Briańskuż. Franciszka LeściakównaWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
MarczykFranciszekIgnacy23Siedlecki, Kołaki1848Arsenał w Briańskuż. Franciszka LesiakównaWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
MarczykJanSylwester21Siedlecki1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
MarczykAntoniJan-Węgrowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MareckiSylwesterMaksym22Bialski, Kościeniewicze 1847Moskiewski Garnizon Artylerii - 5 RotaKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MareckiRoman--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MareczkaJózefJan20Zamojski, Zakrzówek 1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin17580763
MarekPiotr--Zamojski---ponad kontygentAP Lublin17580229
MarekWojciechJakub22Hyża?183614 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580457
MarekWojciechJakub27Skromowice (?)1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804149
MarekWojciechJakub22Huży183614 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580550
MarekWojciechJakub27Skromowska Wola1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175805145
MarekTomaszJózef20Lubelski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175819176
MarekJózefStanisław21Lubelski1852Flota CzarnomorskaŻona Agnieszka MerszyckaOsadnikAP Lublin175820208
MarekTomaszWojciech28Zamojski, Goraj1838FlotaKawalerMieszczaninAP Lublin175806107
MarekJózefJózef23Łukowski, Sarny184418 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
MargolWawrzyniecWojciech20Zamojski, Księżpol18407 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznejż. Rozalia (?) c. Błażeja, bezdzietny.WłościaninAP Lublin17580745
MargolWojciechJózef26Zamojski18517 Dywizja Kawalerii Lekkiejżona Marinna GoncaranownaAP Lublin175819102
MargolFranciszek--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MargolMarcin--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
MargolJózef--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
MargotJanTomasz25Zamojski, Aleksandrów18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
Marianowski v RozmarynowskiIwanFranc-Siedlecki, Skupie187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin1758731796
MariaselMichałGracjan23Tomaszowski1869-Żona Anna Grykowska,dzieci nie maChłop,wiary greko-kat.AP Lublin175740
MarimintEliaszMotlew-Siedlecki, Siedlce187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin17587332
MariulFranciszekWalenty25Krasnostawski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Elżbieta MaciusOsadnikAP Lublin175820118
MarjańskiJan--Lubelska, łukowski, Miastków1851--Niezdatny z powodu słabości po chorobieAP Lublin175831b.pag.
Markacki (Markocki)JanAntoni20Zamojski185018 Dywizja PiechotyAP Lublin17581886
MarkiewiczJan--Biłgorajski---AP Lublin17580229
MarkiewiczJerzy--Biłgorajski---AP Lublin17580229
MarkiewiczWawrzyniecN26Lubelski18523 Dywizja GrenadierówŻona Magdalena StachnuraOsadnikAP Lublin17582043
MarkiewiczWawrzyniec--Lubelski18533 Dywizja Grenadierów--AP Lublin175821Spis alf.
MarkiewiczAntoniWalenty23Łukowski, Ułęż 1847Garnizon Artylerii w Arsenale w Briańsku - 3 RotaKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MarkiewiczJózefWawrzyniec21Bialski,1853Flota CzarnomorskaKawalerAP Lublin175834b.pag.
MarkiewiczŁukaszSzymon, Agnieszka21Podlaska, siedlecki, Ceranów, Przewóz1837Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
MarkiewiczDanielPiotr19Bialski,Kodeń,Kopytowa18407 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcic niewylegitymowany ,piśmienny ,ochotnik AP Lublin175859b.pag.
MarkiewiczPawełKonrad20Bialski,Terespol18411 Korpus PiechotyKawalerMieszczanin,piekarzAP Lublin175860B.Pag.
MarkiewiczWalentyFranciszek25Siedlecki,Sokołów1 Korpus PiechotyKawalerMieszczanin,szewcAP Lublin175860B.Pag.
MarkiewiczPiotrWawrzyniec23Radzyński,Uhrusk,Wola Uhruska18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
MarkiewiczSzczepan--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MarkiewiczWojciechFeliks-Włodawski, Ostrów1871-Wykupił sięAP Lublin175873698
MarkiewiczLudwikWojciech-Radzyński187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MarkiewiczMikołajStefan25Zamojski, Tarnogóra 1840Flota Czarnomorskaż. Zofia c. Grzegorza Fedczyra, bezdzietny.Mieszczanin, sukiennikAP Lublin17580750
MarkiewiczDaniło(?)21Bialski, Wola Plebańska1845I Dywizja Kirasjerów - I Korpus Rezerwowy Kawaleriiż. Tekla ProkopiukównaWłościaninAP Lublin175824b.pag
MarkiewiczSzymonKazimierz20Radzyński, Ostrów1845Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja PiechotyKawalerMieszczanin, czyta i pisze po polsku.AP Lublin175824b.pag
MarkoJanGrzegorz21Lubelski185113 i 14 Dywizja Piechotyżona Apolonia PosiankownaAP Lublin175819196
MarkoszJanMichał Jadwiga23Łukowski,Domaszewnica,Wólka Obwodu183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MarkotKazimierzStanisław21Hrubieszowski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego KorpusukawalerAP Lublin175819150
MarkowiczIgnacy--Lubelski---AP Lublin17580228
MarkowiczStanisław--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin17580228
MarkowiczMikołaj--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 15 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MarkowiczBazyliAleksander21Zamojski, Biszcza18402 Dywizja KirasjerówMarianna c. Macieja Suszka, bezdzietnyWłościanin, krawiec, kołodziej.AP Lublin175807124
MarkowiczGrzegorzWawrzyniec28Zamojski, Tworyczów 1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin175807111
MarkowskiLudwikJózef22Gorzków1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564786-87
MarkowskiAleksanderJan22Lubartowski1872-KawalerCygan,wiara rz.kat.AP Lublin175740
MarkowskiJózefMikołaj20Lublin1834-KawalerMieszczaninAP Lublin1758038
MarkowskiHryć AdamHryć23Radzyński, Iwanki18472 Dywizja DragonówKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MarkowskiFranciszek--Łukowski, Stężyca 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MarkowskiStanisławAugustyn, Agnieszka27Podlaska, łukowski, Sobienie Szlacheckie, Piwonin1837Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
MarkowskiFranciszek--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MarkowskiAntoni--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MarkowskiJan--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MarkowskiJan--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MarkowskiFeliksIgnacy-Garwoliński, Ułęż187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873392
MarkowskiMichałPiotr-Łukowski, Dąbie187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731187
MarkowskiGodelGerszek-Garwoliński187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MarkowskiLudwikJózef-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MarkowskiPaweł--Łukowski, gm. Maciejowice1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MarkowskiMichał--Bialski1843Służba górnicza--AP Lublin175863b.pag.
MarkufeltMunisMoszek-Siedlecki1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
MarkusLewekIzrael23Lubelski, Baranów1844Flota Czarnomorskaż. Frejda z Tenenbaumów, bezdzietny.Żyd, krawiec AP Lublin1758097
MarkusfeldIcekDawid-Siedlecki, Siedlce187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin17587324
MarkusfeldMordkoEkoch-Siedlecki187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MarkusfeldfroimIcekPerec-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MarkutJan--Janowski---AP Lublin17580229
MarkuzonMoszkoGabriel20Bialski, Janów 184512,13 Rota Inwalidzka w Iżewskiej Fabryce BroniKawalerŻydAP Lublin175824b.pag
MarkuzonMoszkoMeer-Konstantynowski, Janów187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin1758731145
MarliniukBazyli--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MarloSzczepanPiotr21Łukowski1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
MarmursztejnSejderDawid-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MarniowskiJan--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin17580229
Marnoj (Marnaj)Wasyl20Zamojski185014 i 15 rota wojskowo-robocza, Zarząd Inzynierii AP Lublin175818145
MarońskiAdamStanisław26Lubelski, Lublin1848Flota Czarnomorskaż.FranciszkaWłościanin, szewc, czyta i pisze po polskuAP Lublin17581434
MarosiczukNikitaIgnacy21Radzyński, gm. Sosnowica, w. (Borki?)1845Garnizon Artylerii w Fortsławskuż. (?) GieckównaWłościaninAP Lublin175824b.pag
MaroszAndrzej--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin17580228
MarskiJan--Lubelska, siedlecki, Liw1851--Stawał do poboru w WarceAP Lublin175831b.pag.
MarszałPiotrMarcin22Siedlecki, Stara Wieś1847Butyrski Pułk PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MarszałJózefAndrzej20Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MarszałFranciszekJózef Petronela25Siedlecki,Kołodziaż,Księżyny183618 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MarszałWalentyJózef22Siedlecki,Kołodziaż,Księżyn 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin ,znamie na prawej stronie twarzy AP Lublin175859b.pag.
MarszałBartłomiej--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MarszałekJózefWojciech21Hrubieszowski1850Flotylla KaspijskaAP Lublin175818112
MartenbaumMejer--Lubelska, bialski, Biała Podlaska1851--ZbiegłAP Lublin175831b.pag.
MartonJózefJózef-Łukowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MartwartIwanKarol-Siedlecki, Żeliszew187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin17587380
MartynMikołajTeodor21Biłgorajski1874-KawalerChłop,wiary greko-kat.AP Lublin175740
MartynaSzymon-23-1846---AP Lublin1758137
MartynaWojciechMaciej20Krasnostawski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820150
MartynaWojciech--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MartynaLudwik--Lubelski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
MartynaJanGrzegorz23Zamojski, Stróża18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, AnnaAP Lublin175816
MartyniakPiotr--Zamojski18536 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
MartyniakBenedykt--Radzyński1843Służba górnicza--AP Lublin175863b.pag.
MartyniukPawełWojciech21Hrubieszowski, Kryłów1838KirasjerzyKawalerWłościaninAP Lublin17580676
MartyniukJan-27-1846---AP Lublin1758137
MartyniukPiotrIlek20Zamojski18526 Dywizja Kawalerii P 28Żona Anastazja WoduszczakOsadnikAP Lublin17582093
MartyniukPaweł--Hrubieszowski18534 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
MartyniukJan--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MartyniukMelanNiczypor20Bialski, Woskrzenice 18477 Dywizja Piechotyż. Marianna WawrzyniankaWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MartyniukMaksymJan23Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Anna N.OsadnikAP Lublin175833p.pag.
MartyniukProkopSamojłow21Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MartyniukMelanTrochim21Radzyński1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
MartyniukJanEliasz Rypina22Bialski1835-KawalerwłościninAP Lublin175853p.pag.
MartyniukAndrzejFranciszek28Siedlecki,Patrykozy18411 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
MartyniukAndrzejNauma-Bialski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MartyniukNikiforIwan-Konstantynowski, Bohukały187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873932
MartyniukPawełAbram-Konstantynowski18727 Dywizja Kawalerii-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MartynowiczIgnacySzymon20Hrubieszowski, Honiatyn183814 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580637
Martysiuk v MatyjukIwanUłas20Bialski, Bokinka 1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała Pawłowiczaż. Chwedora KamińskaWłościaninAP Lublin175824b.pag
MartyszDmitryj--Biłgorajski---AP Lublin17580229
MartyszAleksander--Hrubieszowski---uwolnionyAP Lublin17580230
MaruchaStanisław--Krasnostawski---AP Lublin17580228
MaruchaczStefanOstap21Hrubieszowski1872-KawalerChłop,wiary greko-kat.AP Lublin175740
MaruchniakMikołaj--Tomaszowski---AP Lublin17580230
MaruchniakDamian--Tomaszowski---AP Lublin17580230
MaruchniakLszkoWasyl20Hrubieszowski1850Korpus GrenadierówAP Lublin17581837
MaruszakAndrzejBartłomiej20Lubelski, Wielkie 183815 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580659
MaruszakJan--Lubelski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
MaruszczukSebastian--Krasnostawski1853Dywizja Artylerii Grenadierów--AP Lublin175821Spis alf.
MaruszczykSebastianFiodor24Krasnostawski1852Artyleryjska Dywizja GrenadierówKawalerOsadnikAP Lublin17582055
MaruszewskiFranciszekBartłomiej29Zamojski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusużona Marianna GulinownatkaczAP Lublin175819122
MaryanowiczPawełJan Agnieszka23Łukowski1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853p.pag.
Maryanowicz (Marianowicz)Ludwik--Łukowski, Osieck 1851--Niezdatny z powodu niezrośniętej goleni prawej po złamaniu.AP Lublin175830b.pag.
MarynczakWojciech-25-1846---AP Lublin17581321
MaryniakTeodorOlech20Zamojski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego KorpusukawalerAP Lublin175819156
MaryniukProkopDamian26Bialski, Cieleśnica1847Butyrski Pułk Piechotyż. Anna MetlankaWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MarzecMichałAndrzej22Zamojski1872-Żona Anastazja,syn Franciszek 1,5 rokuChłop,wiary rz-kat.AP Lublin175740
MarzecKlemensFlorian22Opole1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804136
MarzecTomaszJakub20Łukowski, Pawłowice 1847Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy TronuKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MarzecKlemensFlorian23Opole1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175805131
MarzendaSzymon-24-1846---AP Lublin1758139
MarzętaFranciszekJakub25Lubelski1851Kaukaska Półbrygada Rezerwoważona Marianna HorkownaAP Lublin175819227
MarzyckiFranciszekTomasz22Zamojski, Urzędów 1848Flota Czarnomorskaż.Marianna TurkowskaMieszczaninAP Lublin1758143
MarzyckiMarcinTomasz21Zamojski, Urzędów1840Flota Czarnomorskaż.Marianna N., bezdzietnyWłościanin, garncarz AP Lublin17580796
MasalskiSzymonTomasz25Rokitno1835-KawalerSzlachcic, czyta i pisze po polsku.AP Lublin11564732-33
MasalskiLudwik--Chełmski---AP Lublin17580229
MasalskiJanJózef24Iłowiec183615 Dywizja PiechotyKawalerwłościanin, czyta i pisze po polsku, kowal, za ukrywanie się przed spisemAP Lublin17580473
MasalskiJanJózef24(Iłowiec?)183615 Dywizja PiechotyKawalerKowal, czyta i pisze po polsku.AP Lublin175805147
MasaniecWalenty--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
MascibrodzkiSzloma CałkaMichel18Siedlecki,1853Wojenno Roboczy N 3 Batalion Zarządu Wojennych OsadKawalerza niego 14-letni brat Szloma do Wojennych KantonistówAP Lublin175834b.pag.
Mase v SzafirSzymonSzlema-Węgrowski1872Zapisany pod literą Sz-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MasełkoMarcinJan21Chełmski1871-Żonaty, brak danychChłop,wiary rz-kat.AP Lublin175740
MasiakJózefFranciszek28Lubelski185113 i 14 Dywizja Piechotyżona Julianna NalankaAP Lublin175819184
MasiczakWawrzyniecWalenty25Łukowski,1853Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Anastazja KornichAP Lublin175834b.pag.
MasierStanisław-23-1846---AP Lublin1758137
MasiukNestorLewek20Bialski, Kostomłoty 18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175863b.pag.
MaskoSebastianŁukasz20Zamojski, Luchów 183813 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580627
Maslakowski (lub Maślakowski)Aleksander--Siedlecki, Żelków 1851--Niezdatny z powodu wypadnięcia kiszki odchodowej.AP Lublin175830b.pag.
MaslonaPiotrAndrzej21Krasnostawski1851Flota Czarnomorskażona Katarzyna KurkuwnaAP Lublin175819280
MasluszczakIlia--Hrubieszowski---AP Lublin17580229
MasłoStanisławFranciszek20Bobrowe1835-KawalerSzlachcic, czyta i pisze po polsu. "Po wycierpieniu kary aresztu poprawczego dni 8 za przyprawianie sobie wąsów". AP Lublin17580859
MasłowskiFranciszekJózef20Lubelski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175819174
MasłowskiJurkoGmitr25Zamojski18517 Dywizja Kawalerii Lekkiejżona Anna OlchownaAP Lublin175819111
MasłowskiMikołajWasyl20Bialski, Styrzyniec 184418 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcicAP Lublin175864b.pag.
MasnyJanAdam22Łukowski,1853Dywizja Grenadierówż.Katarzyna PawlikAP Lublin175834b.pag.
MasnyPawełAntoni-Garwoliński, Warszawice187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873509
MasnyJanWalenty-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MassPerecNachman-Węgrowski, Węgrów1871-Błędnie wpisano nazwisko Mass zamiast PerecAP Lublin1758731766
MastJankiel LejbRachmil18Radzyński1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.Kawaleria P.22KawalerŻydAP Lublin175835b.pag.
MastalerczukJózefFeliks Rozalia21Siedlecki,Jelonki?,Buczyn Ruski18365 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MastalerczykKarol--Hrubieszowski---AP Lublin17580229
MastalerzJakubSzymon23Kraczewice1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804108
MastalerzLudwikWawrzyniec28Lubelski1852Flota Czarnomorska P23Żona Franciszka GołąbMieszczaninAP Lublin175820260
MastalerzJakubSzymon23Kraczewice1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175805102
MaszczakFranciszekWojciech-Łukowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MaszczalJózefWojciech Marianna24Łukowski,Świdry 183618 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MaszewskiAleksanderAleksy22Podlaska, oddany z Guberni Mazowieckiej1844kawalerneofita, stolarz, z gub.mazowieckiej na zastępstwo za Romana DobrzyńskiegoAP Lublin175862b.pag.
MaszkiewiczBartłomiejMateusz Marianna23Łukowski1835-Kawalermieszczanin kuśnierzAP Lublin175853p.pag.
MasztalerczukAntoni--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
Masztalerczuk (Mastalerczuk)MichałTomasz21Radzyński, Mutwica1845Szosteńska Fabryka ProchuKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
MasztalerczykJanWiktor22Siedlecki1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MasztalerzBartłomiejJózef29Komarów1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804140
MasztalerzAdamJózef20Lubelski, Poniatowa1849Flota CzarnomorskakawalerAP Lublin175816
MasztalerzJanWawrzyniec21Lubelski1851Flota Czarnomorskażona katarzyna GrociankownaAP Lublin175819269
MasztalerzLudwik--Lubelski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821Spis alf.
MasztalerzBartłomiejJózef29Komarów1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175805136
Masztelerz (lub Mastalesz)TomaszOnyszka23Hrubieszowski, Honiatycze1848Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin17581443
MaścibrodaGrzegorzMarcin22Hrubieszowski1850Flotylla KaspijskaAP Lublin175818110
MaśnyStanisławRoch22Łukowski, Podbiel 18473 Dywizja Grenadierówż. Aniela KoperkównaWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MaśnyOnufry--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MatLudwikFranciszek22Podlaska, siedlecki, Kołodziąż, Płatkownica1837Korpus Kaukaskiż.ElżbietaKolonistaAP Lublin175856b.pag
MataczGrzegorzPaweł22Łukowski, Sarnów1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
MataczGrzegorzPaweł22Łukowski, Sarnów1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
MataczPawełN-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MataczynskiWojciech--Chełmski---AP Lublin17580229
MatchelaJakubMarcin20Łukowski,Wojcieszków1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
MatczakJanMateusz21Krasnostawski18511 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierówżona Anna SikowczykAP Lublin17581970
MatczukBazyli--Lubelska, radzyński, Włodawa1851--ZbiegłAP Lublin175831b.pag.
MatczukHryćAntoni20Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
MatczukKonrad--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MatczukKondratTomasz-Bialski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MatczukMichałStefan-Radzyński1867--AP Lublin175872Spis alf.
MatczukJanDaniło-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MatczukRomanNikifor-Radzyński187234 Dywizja Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MatczukTomaszŁukasz26Rakołupy1835-ż. Paraska z ChwedczukówWłościanin, za niestawienie do delegacjiAP Lublin17580861
MatczukSemko--Krasnostawski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
Matczuk v JedrusiakAndrzejJan24Siedlecki, Dębe1848Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
Matczuk v JędrusiakAndrzejJan24Siedlecki, Dębe1848Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
Matecuk (Matejuk)KonradJan21Radzyński, Ossowa1848Arsenał w Briańskuż. Pałaska KisielównaWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
MatejaWojciechAndrzej29Zamojski, (?)1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin17580752
MatejczukIgnacy--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MatejczukEliasz--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MatejukKonradJan21Radzyński, Ossowa1848Arsenał w Briańskuż. Pałaska KisielównaWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
MatejukChwedorPiotr21Radzyński,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaKawalerAP Lublin175834b.pag.
MatejukJózefJan20Radzyński,1853Rota N 9 13ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Katarzyna KonklaAP Lublin175834b.pag.
MatejukFranciszekJan-Radzyński187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MatejukIgnacyTeodor-Radzyński1872Wykupiony za 1000 rubli-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MatemyszkoIwan--Hrubieszowski18533 Dywizja Grenadierów--AP Lublin175821Spis alf.
Matenawski?Iwan TomaszWawrzyniec-Sokołowski, Dębe Nowe187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731512
MateniszkaJanAndrzej20Hrubieszowski18523 Dywizja GrenadierówKawalerOsadnikAP Lublin17582040
MatenkaJanMateusz22Łukowski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Joanna WojcikOsadnikAP Lublin175833p.pag.
Matenka (Mateńka)WojciechBenedykt20Łukowski, Radoryż 1848Korpus OrenburskiKawalerWłościanin, zm. 1859AP Lublin175828B.Pag.
MateńkaWojciechBenedykt20Łukowski, Radoryż 1848Korpus OrenburskiKawalerWłościanin, zm.1859AP Lublin175827B. Pag.
MateńkaWojciechBłażej20Łukowski,1853Flota CzarnomorskaŻ.Zuzanna HajdugAP Lublin175834b.pag.
MateńkoPawełWojciech20Łukowski,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaKawalerAP Lublin175834b.pag.
MateńkoGrzegorzKacper-Łukowski1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
MateraŁukasz--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MaterialAbusBeniamin15Radomskie, Ciepielów1855Kantonista w Twierdzy ZamośćkawalerAP Lublin175822521
MaterskiAndrzejWalenty26Siedlecki1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
MateusiakMaciejJan, Tekla23Podlaska, bialski, Zakrze, Hadynów183717 Dywizja Piechotyż.MariannaWłościaninAP Lublin175856b.pag
MateuszukWawrzyniecFranciszek, Marianna21Podlaska, bialski, Klimczyce, Lipno18371 Dywizja KirasjerówKawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
MateuszukStefanAndrzej27Bialski, Klimczyce184418 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
MatlakowskiPiotr--Lubelska, siedlecki, Petrykozy1851--Zbiegł. Do wojska wzięty bez rachunku 1852AP Lublin175831b.pag.
MatłasWojciechWojciech23Gub.Płocka Mławski1853Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23KawalerOsadnikAP Lublin175820180
MatłasWojciech--Gub. Płocka1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MatoszkaJakimJan22Radzyński, Przygoda 1845Pułk Uglicki - 16 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
MatrasStanisławIgnacy20Lubelski, Gołąb 18402 Dywizja Kirasjerówż. Marianna c. Franciszka (?), bezdzietnyWłościaninAP Lublin175807124
MatraszekJacentySzymon22Lubelski18512 Dywizja Dragonówżona Franciszka Żedokonkownazmarł N 73932/13702-60AP Lublin17581992
MatraszekJan--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Ust’-Łabińsku--AP Lublin175821Spis alf.
MatraszekStanisław--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Ust’-Łabińsku--AP Lublin175821Spis alf.
MatraszekJan--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Ust’-Łabińsku--AP Lublin175821Spis alf.
MatrybaWojciech--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MatrybaAlojzy--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MatsiukMichał--Chełmski---AP Lublin17580229
MattMichałFranciszek20Siedlecki,1853Garnizon Artylerii w Bakijskuż. Marianna WolfAP Lublin175834b.pag.
MatuchFilip-22-1846---AP Lublin1758137
MatuczyńskiMarcinKazimierz21-1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580323
MatusiakJanKacper21Siedlecki1854Flota CzarnomorskaŻona Marianna RomanowiczOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MatusiakOztapMarcin20Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
MatusiakIgnacy--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MatusiakWalentyJan-Węgrowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MatusiakStefanbrak-Węgrowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MatusiakMarcinWasyl Maryna25Radzyński,Ostrów ,Wola 183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
Matusiak v FlisiukWojciechMateusz Agata22Siedlecki,Czekanów183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MatusiewiczDionizy--Lubelska, łukowski, Trzebieszów1851--Niedostawiony, ma być w Warszawie. Stawał w Warszawie 1852AP Lublin175831b.pag.
MatusikPaweł--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MatusikRochJózef-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MatusikMaciejFranciszek Franciszka22Siedlecki,Miedzna,Grzebichy18361 Dywizja KirasjerówKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MatuszFilipStanisław-Konstantynowski, Huszlew187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873843
MatuszakMarcinAntoni22Krynice1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647106-107
MatuszakWalentyBartłomiej21Lipiny1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647120-121
MatuszewiczAntoniJakub, Anna22Podlaska, łukowski, Garwolin, Miętne1837Korpus KaukaskiKawalerWłościanin, czyta i pisze po polskuAP Lublin175856b.pag
MatuszewiczSanelGerszek-Garwoliński187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MatuszewskiJanŁukasz24Krasnostawski, Bukowa Wielka18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
MatwiejczukGabrielJan21Hrubieszowski, (?)1848Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin17581445
MatwiejczukPiotrGrzegorz20Hrubieszowski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175819176
MatwiejczukJanSzymon20Hrubieszowski18523 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerOsadnikAP Lublin17582078
MatwiejczukIwan--Hrubieszowski18533 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
MatwiejczukStefan--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MatwiejczukTomko--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MatwiejczukAndrzej--Hrubieszowski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
MatwiejczukSabaMatwiej20Siedlecki, Grudek 1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
MatwiejczukEliasz--Lubelska, bialski, Korczew1851--Zbiegł. Oszczędzony decyzją Zarządu w 1852AP Lublin175831b.pag.
MatwiejczukEliaszPiotr22Bialski18523 Dywizja GrenadierówKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MatwiejczukPiotrPiotr24Siedlecki1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
MatwiejczukGabriel--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MatwiejczukFedko--Hrubieszowski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
MatwiejkoStefanOnufry28Rogóźno18362 Dywizja KirasjerówKawalerWłościaninAP Lublin17580512
Matwiejko (?) (Maciejko?)StefanOnufry28Rogóźno1836KirasjerzyKawalerWłościaninAP Lublin17580420
MatwiejukRomanJózef21Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
MatwiejukAndrzejMichał-Konstantynowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MatyaszekStanisław23Krasnostawski, Turobin18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
MatyjasikKasperBłażej24Łukowski,1853Rota N 9 13ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyKawalerAP Lublin175834b.pag.
MatyjaszczykBartłomiej--Lubartowski---AP Lublin17580228
MatyjewskiKazimierzMateusz24Zamojski, Księżpol 183813 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcicAP Lublin17580630
MatyjukMikołaj-22-1846---AP Lublin17581331
MatyjukMichałMaksym-Włodawski, Hansk187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873754
MatyjukJózefatGrzegorz-Konstantynowski, Witulin187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873928
MatyjukJanBartłomiej-Radzyński187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MatykaSzczesny--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MatylakAntoniWojciech20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820162
MatysMichał--Biłgorajski---AP Lublin17580229
MatysKazimierzWitalij20Hrubieszowski, Łabunki18409 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580734
MatysSzymonJakub20Hrubieszowski, Łabunki18409 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580743
MatysSebastianSzymon26Zamojski, Biszcza1840Flota Czarnomorskaż. Rozalia c. Krzysztofa Kozioła, bezdzietnyWłościaninAP Lublin17580759
MatysAdamJakub26Hrubieszowski, Łabunie18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
MatysJanSzymon22Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820125
MatysJan--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MatysWojciechTomasz23Borów1836-KawalerWłościanin, za ukrywanie się przed spisem AP Lublin17580871
MatysekSzymon--Janowski---AP Lublin17580229
MatysekMarcinAntoni23Lubelski18512 Dywizja DragonówkawalerAP Lublin17581992
MatysekAdamJózef20Radzyński, Blizocin1840Korpus GrenadierówKawalerWłościaninAP Lublin175859b.pag.
MatysiakJanWawrzyniec22Janowski1873-KawalerChłop,wiary rz-kat.AP Lublin175740
MatysiakJózef--Krasnostawski---AP Lublin17580228
MatysiakJan--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin17580228
MatysiakSzczepanJan26Wysokie183615 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580464
MatysiakStefanJan26Wysokie183615 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580558
MatysiakSzymonAdam26Zamojski, Lipsko1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin175807109
MatysiakJózefKazimierz20Lubelski, Kozice18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Marianna KasprzakAP Lublin175816
MatysiakJanMaciej22Zamojski185113 i 14 Dywizja Piechotyżona Anna PawłowskaAP Lublin175819170
MatysiakKasper--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MatysiakAntoni--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MatysiakStefanJan26Siedlecki,Kupientyn1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
MatysiakKrzysztofAdam20Łukowski,1853Rota N 4 Reducki Artyleryjski Garnizon przy Tyflińskim Artyl.GarnizonieKawalerAP Lublin175834b.pag.
MatysiakPiotrMaksym20Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35Żona Tekla MelaniakOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MatysiakKazimierzMaciej20Łukowski,Szaniawy Poniaty18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejŻonaty-Franciszka RyziakWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
MatysiakŁukaszPaweł20Siedlecki, Rogów18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175863b.pag.
MatysiakAdamAntoni-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
MatysiakOnufryJan-Garwoliński18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MatysiakJózefPaweł20Łukowski, Zarzecz Łukowski184418 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
MatysiewiczJanStanisław24Radzyński,Kock,Stoczek18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyŻonaty-Katarzyna PopiołekWłościanin,rymarz AP Lublin175859b.pag.
MatysiukBartłomiejJózef-Bialski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MatyszakJanWojciech26Wysokie18362 Dywizja KirasjerówKawalerWłościaninAP Lublin1758058
Matyszak (?)JanWojciech26Wysokie1836KirasjerzyKawalerWłościaninAP Lublin17580416
Mauer v ManerJózefJan21Zamojski, Tomaszów18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerszewcAP Lublin175816
MaurPiotrJan26Biłgoraj1836-ż. Katarzyna Solecka, bezdzietny.Włościanin, sitarz AP Lublin17580864
MayndelHerszJekowicz24Radzyński, Andrzejów 1844Roboty Zarządu Komunikacji 4 OkręguKawalerŻydAP Lublin175864b.pag.
MazalukBazyliLewko27Bialski,Janów,Buble18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
MazanowskiAndrzejTomasz20Radzyński,Włodawa 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerMieszczaninAP Lublin175859b.pag.
Mazanowski ( Mozanowski )Józef--Lubelska, bialski, Konstantynów1851--W Uniwersytecie w CharkowieAP Lublin175831b.pag.
MazejkoJanMichał21Radzyński, Wohyń1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
MazepaWawrzyniec--Zamojski---AP Lublin17580229
MazepaWasyl--Łukowski, Włodawa1851--Niedostarczony- zostaje w więzieniu w Białej. Dostarczony w 1851.AP Lublin175830b.pag.
MazerGerszkoJankiel22Hrubieszowski1846Kompania Liniowa Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu KaukaskiegokawalerAP Lublin1758125
MaziarczukJan--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MaziarzFeliks--Janowski---AP Lublin17580229
MaziarzAntoni--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 14 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MaziarzAntoniPiotr27-1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580328
MaziarzMarcinKrzysztof23Zamojski, Tworyczów 1840Flota Czarnomorskaż. Marianna c. Pawła Czerniaka, bezdzietny.WłościaninAP Lublin17580795
MaziarzJózefFeliks22Lubelski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Ewa AP Lublin175816
MaziczJurko--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
MaziejukJanPiotr24Bialski1854Dywizja Artylerii GrenadierówKawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MazikPiotrMarcin27Zamojski, Aleksandrów 1840Flota Czarnomorskaż. Ewa c. Seńki Hrywły, bezdzietny.WłościaninAP Lublin17580780
MazikFranciszek--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MaziukiewiczBazyliŁukasz23Bialski1834-KawalerSzlachcic dowodu nie składa czyta i pisze po polsku i ruskuAP Lublin175852p.pag
MaznicaStefanFiodor23Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaŻona Zaja MangukOsadnik,katolikAP Lublin175820243
MazukNiczypor--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MazunekKacperJakub Franciszka21Łukowski1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853p.pag.
MazurAntoniPiotr20Tworyczów1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647128-129
MazurSebastianAndrzej28Biłgorajski1875-KawalerMieszczanin,wiara rz.kat.AP Lublin175740
MazurJan--Janowski---AP Lublin17580229
MazurMichał--Krasnostawski---AP Lublin17580228
MazurFranciszek--Lubelski---AP Lublin17580228
MazurWawrzyniec--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin17580228
MazurWojciech--Nowoaleksandryjski (Puławski)---wykupionyAP Lublin17580228
MazurJózef--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin17580228
MazurJan--Tomaszowski---AP Lublin17580230
MazurTelemonFilip22-1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580318
MazurTomaszJan21Lubelski, Krzemień 18404 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerWłościaninAP Lublin175807136
MazurPawełMateusz20Zamojski, Polichna Górna1840Flota Czarnomorskaż.Franciszka c. Jana (?), bezdzietny.WłościaninAP Lublin17580769
MazurPiotrSzymon22Krasnostawski, Mogielnica 1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin175807103
MazurFranciszekWojciech24Lubelskia, Lipiny1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580849
MazurPiotr-22-1846---AP Lublin17581310
MazurMichał-22-1846---AP Lublin17581319
MazurMaciej-22-1846---AP Lublin17581328
MazurWojciech-25-1846---AP Lublin17581331
MazurFranciszek--Krasnostawski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
MazurPiotrMateusz20Lubelski1849I Dywizja Kirasjerów - I Korpus Rezerwowy Kawaleriiżonaty, Marianna AP Lublin175816
MazurMaciejJan24Hrubieszowski18511 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierówżona Agnieszka DutkownaAP Lublin17581968
MazurAntoniWawrzyniec24Zamojski185113 i 14 Dywizja Piechotyżona Marianna GałkownaAP Lublin175819180
MazurJanSebastian27Lubelski1851Flota Czarnomorskażona Agnieszka GłosichownaAP Lublin175819250
MazurKarolFranciszek20Krasnostawski18521 Dywizja KirasjerówŻona Marianna ZygmuntOsadnikAP Lublin17582067
MazurStanisławJakub20Krasnostawski1852Flota CzarnomorskaŻona Agnieszka StałukOsadnik,katolikAP Lublin175820237
MazurJózefKazimierz21Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Anna RafalkaOsadnikAP Lublin175820107
MazurBazyliAntoni23Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Salomea N.OsadnikAP Lublin175820134
MazurJanGrzegorz21Lubelski1852Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23KawalerOsadnikAP Lublin175820171
MazurKarol--Krasnostawski18531 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821Spis alf.
MazurStanisław--Krasnostawski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821Spis alf.
MazurJan--Lubelski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MazurJózef--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MazurBazyli--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MazurFranciszekStefan26Radzyński, Żakowa Wola18476 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MazurJózefŁukowski1848Arsenał w BriańskuAP Lublin175827B. Pag.
MazurJózefMikołaj20Łukowski, Ulan1848Arsenał w BriańskuKawalerWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
MazurBartłomiej--Siedlecki, Suchożebry 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MazurJan--Lubelska, łukowski, Świdry1851--Niedostawiony, ma być w LublinieAP Lublin175831b.pag.
MazurWojciechKacper21Łukowski18521 Dywizja KirasjerówKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MazurAntoniMaciej23Siedlecki,1853Flota CzarnomorskaKawalerAP Lublin175834b.pag.
MazurAndrzejMarcin21Łukowski,1853Tyfliski artyleryjski garnizonż.Franciszka EkwarekAP Lublin175834b.pag.
MazurPiotrMarcin Marianna22Łukowski,Sętki,Sobole18365 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MazurMichał--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MazurBartłomiej--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MazurAleksanderJan-Siedlecki1867--AP Lublin175872Spis alf.
MazurFrancMateusz-Siedlecki, Wiśniew187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873117
MazurMaksymIwan-Bialski, Kobylany187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873314
MazurIwanAndrzej-Garwoliński, Kłoczew187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873439
MazurAntoniPiotr-Łukowski, Skrzeszów187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731316
MazurPawełJan21Piotrków1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564730-31
MazurŁukaszSzymon24Lubartów1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564756-57
MazurAntoniWojciech21Struża1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647150-151
MazurMichałMarcin20Łukowa obw.zamojski1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580330
MazurAdamMateusz25-1834-KawalerMieszczanin, rolnikAP Lublin17580320
MazurMateuszFranciszek24Niedrzwica Duża1834-Ż. Jadwiga Tereskówna, bezdzietnyWłościaninAP Lublin17580310
MazurJózefIgnacy21Zamojski, Sułów 18409 Dywizja Piechotyż. Franciszka c. Mateusza Kola, bezdzietny.WłościaninAP Lublin17580742
MazurSzymonMateusz22Zamojski, Stróża1840Flota Czarnomorskaż. Katarzyna Nugajka, bezdzietny. WłościaninAP Lublin175807110
MazurFranciszekJózef Marianna21Siedlecki,Mołmotki?183618 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MazurFranciszekMarcin21Siedlecki, Kopce 184418 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
Mazur v KobelJanStanisław20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820126
Mazur v LobelJan--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
Mazur vel TuronBłażejStanisław28Zamojski1850Flotylla KaspijskaAP Lublin17581898
MazurakStefan--Lubelska, bialski, Dobratycze1851--Niezdatny z powodu braku miaryAP Lublin175831b.pag.
MazurczakAdamJan23Siedlecki1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Salomea GotowickaOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MazurczakPiotr--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MazurczakJózefatJózef-Sokołowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MazurczakSzymonPiotr20Siedlecki, Ceranów18433 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175863b.pag.
MazurczukJan-21-1846---AP Lublin17581312
MazurczukWincentyJacenty23Bialski,Łysów1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
MazurekPiotrJan23Biłgorajski1871-Żona Franciszka Tutka,dzieci nie maChłop,wiary rz-kat.AP Lublin175740
MazurekMaciejMarcin27Janowski1872-KawalerChłop,wiary rz-kat.AP Lublin175740
MazurekAndrzej--Chełmski---AP Lublin17580229
MazurekAntoni--Lubartowski---AP Lublin17580228
MazurekFranciszek--Lubelski---AP Lublin17580228
MazurekMichał--Lubelski---AP Lublin17580228
MazurekŁukasz--Zamojski---wykupionyAP Lublin17580229
MazurekJózef--Zamojski---AP Lublin17580229
MazurekMichałJakub24-1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580329
MazurekAntoniŁukasz25Piaski Szlacheckie1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804107
MazurekHordiejAdam22Werbowice1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804140
MazurekJakubPaweł24Tomaszów1836KirasjerzyKawalerMieszczaninAP Lublin17580414
MazurekAntoniŁuk23Piaski Szlacheckie1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175805101
MazurekJanKrzysztof21Lubelski, Radawiec 1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościanin, kucharz AP Lublin17580772
MazurekJózefJacenty24Zamojski, Lipsko1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin17580795
MazurekMarcin-20-1846---AP Lublin17581314
MazurekAndrzej--Zamojski18486 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175814Spis alf.
MazurekJan--Lubelski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
MazurekPawełMichał21Krasnostawski, Tarnogóra18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
MazurekSzymonFranciszek29Krasnostawski185019 Brygada Rezerwowa Pierwszej DywizjiAP Lublin175818122
MazurekŁukaszBłażej29Hrubieszowski18511 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierówżona Barbara NowakownaAP Lublin17581964
MazurekJanPaweł20Krasnostawski185113 i 14 Dywizja Piechotyżona Pelagia KołaszczankownaAP Lublin175819169
MazurekAntoniKazimierz21Zamojski185113 i 14 Dywizja Piechotyżona Anna GłansownaAP Lublin175819198
MazurekPawełJan25Hrubieszowski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego KorpusukawalerAP Lublin175819146
MazurekPiotrWojciech22Zamojski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusukawalerzmarł N 20234/6621 -60AP Lublin175819131
MazurekFranciszekKrzysztof20Lubelski1851Flota Czarnomorskażona Agnieszka OleszkuwnaAP Lublin175819250
MazurekJakubPaweł22Zamojski1851Kaukaska Półbrygada Rezerwoważona Marianna BłaziukownaAP Lublin175819224
MazurekJerzyMarcin23Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175820194
MazurekWojciechŁukasz22Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnik,katolikAP Lublin175820234
MazurekPawełMikołaj21Zamojski1852Flota Czarnomorska P23Żona Katarzyna ParoszewOsadnikAP Lublin175820256
MazurekJanWalenty20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Anastazja MaciukOsadnikAP Lublin175820125
MazurekJózefTomasz20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820143
MazurekAntoniAntoni20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820161
MazurekJózef--Hrubieszowski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821Spis alf.
MazurekWojciech--Hrubieszowski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821Spis alf.
MazurekJózef--Krasnostawski18534 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
MazurekMarcin--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MazurekJan--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Gelendżyku--AP Lublin175821Spis alf.
MazurekAndrzej--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Noworosyjsku--AP Lublin175821Spis alf.
MazurekWincenty--Zamojski18532 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821Spis alf.
MazurekAntoni--Zamojski18534 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
MazurekFranciszek--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 14 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MazurekMaciej--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 15 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MazurekJózef--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MazurekAntoni--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MazurekJan--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MazurekPaweł--Zamojski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821Spis alf.
MazurekJakub 2--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
MazurekMikołaj--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
MazurekJózef--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
MazurekKasper--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
MazurekWincenty--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
MazurekPawełJakub20Siedlecki, Wiśniew 1845Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
MazurekAntoniHryć26Radzyński, Kolechowice 18476 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MazurekPawełSzymon26Bialski, Karczew1847Butyrski Pułk PiechotyKawalerWłościanin, zmarł w 1865.AP Lublin175826B.Pag.
MazurekAleksanderJakub21Radzyński, Żakowa Wola1848Arsenał w Briańskuż. Agnieszka DąbrowskaWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
MazurekAleksanderJakub21Radzyński, Żakowa Wola1848Arsenał w Briańskuż. Agnieszka DąbrowskaWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
MazurekStefanAntoni20Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Marianna N.OsadnikAP Lublin175833p.pag.
MazurekWincentyPaweł24Radzyński,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaż.Anastazja WisniewskaAP Lublin175834b.pag.
MazurekJózefFranciszek20Siedlecki1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnik,czyta i pisze po polskuAP Lublin175835b.pag.
MazurekJanJan20Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34Żona Marianna SzewczykOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MazurekJanStanisław20Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35KawalerMieszczanin,szewcAP Lublin175835b.pag.
MazurekJanFranciszek, Józefa22Podlaska, siedlecki, Mokobody1837Korpus KaukaskiKawalerMieszczaninAP Lublin175856b.pag
MazurekFranciszekJacenty23Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerMieszczaninAP Lublin175858b.pag.
MazurekWawrzyniecAntoni20Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
MazurekTadeusz--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MazurekAndrzejSemen20Bialski, Rososz18433 Korpus PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175863b.pag.
MazurekWawrzyniecMikołaj-Sokołowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MazurekIwanJózef-Siedlecki, Domanice1871-Wpłacił 400 rubli i otrzymał zaświadczenie o zwolnieniuAP Lublin17587360
MazurekPiotrMaksym-Bialski, Sławatycze187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873351
MazurekMarcinStanisław-Radzyński, Biała187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873989
MazurekWładysławMateusz-Radzyński, Biała187131 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731001
MazurekIwanMateusz-Węgrowski, Wyszków187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731669
MazurekGabrielMateusz-Węgrowski, Ruchna187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731673
MazurekPiotrJózef-Siedlecki187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MazurekJanWawrzyniec-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MazurekPiotrJan25Pucharzów1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564782-83
MazurekWojciechJakub27Piaski Szlacheckie1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647162-163
MazurekJózefMaciej22(M…)1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580315
MazurekJakubPaweł28Tomaszów18362 Dywizja Kirasjerówż. Katarzyna SkibińskaMieszczaninAP Lublin1758056
MazurekHordejAdam22Werbkowice1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175805136
MazurekAntoniWawrzyniec20Lubelski, Radawiec 183813 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580629
MazurekJanWojciech23Hrubieszowski, Uchanie 183814 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580647
MazurekWojciechGrzegorz22Zamojski, Zwierzyniec 1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin17580799
MazurekAndrzejMateusz Agnieszka21Radzyński,Międzyrzecz,Turów183614 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin,garncarzAP Lublin175854b.pag.
MazurekMarcinJakub20Siedlecki,Wiszniew 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościaninAP Lublin175859b.pag.
MazurekStanisławAdam20Lubelski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
MazurekAntoniWojciech22Zamojski, Aleksandrów18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty,AP Lublin175816
MazurekAndrzejMichał21Zamojski, Zamość18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Marianna AP Lublin175816
Mazurek (Mazuruk)AntoniMikołaj20Bialski, gm. Klimczyce, w. (?)1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
Mazurek v BuczekPiotrJakub20Krasnostawski, Rudnik183815 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580669
Mazurek v FronczekJanN21Krasnostawski, Orchowiec 1848Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin17581427
Mazurek v MazurczakStanisławJulian21Siedlecki, w. (?)1845Szosteńska Fabryka ProchuKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
Mazurek v MazurkiewiczJózefFranciszek22Lubelski1851Flota CzarnomorskakawalerkowalAP Lublin175819276
MazurewiczKajetan--Lubartowski---AP Lublin17580228
MazurewiczKajetan--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 15 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MazurkiewiczJakub--Janowski---AP Lublin17580229
MazurkiewiczJanJózef22Hrubieszowski18512 Dywizja KirasjerówkawalernieczytelnyAP Lublin17581985
MazurkiewiczWojciechJan22Lubelski1851Flota CzarnomorskakawalerAP Lublin175819271
MazurkiewiczStanisławKonstanty20Lubelski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820160
MazurkiewiczStanisław--Lubelski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MazurkiewiczPiotrStefan20Łukowski18522 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerMieszczanin,Czyta i pisze po polskuAP Lublin175833p.pag.
MazurkiewiczJanNazar-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MazurkiewiczIgnacyAleksander20Lubelski, Radlin183815 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580655
MazurkiewiczMarcinJan21Zamojski, Zamość 1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościanin,szewcAP Lublin17580752
MazurkiewiczJanPiotr20Krasnostawski, Rejowiec 1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościanin, szewc AP Lublin175807114
MazurkiewiczAdamMaciej28Wysokie1837-ż. Katarzyna z Śmiałkowskich, ma córkę Emilię m.6Włościanin, czyta po polskuAP Lublin17580874
MazurkiewiczJan--Krasnostawski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
MazurkiewiczJózefMichał21Lubelski, Łęczna 1848Sewastopolski Garnizon ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin17581460
MazurukAntoniBialski, 1848Korpus OrenburskiAP Lublin175828B.Pag.
MazurukOstap--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MazurykMichał--Hrubieszowski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
MazykFranciszekJózef23Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175820156
MazylakStefanGrzegorz23Hrubieszowski, Tarnawatka1849Flota Czarnomorskażonaty, Katarzyna AP Lublin175816
MaźnicaStefan--Hrubieszowski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821Spis alf.
MącikTomaszGrzegorz20Lubelski, Konopnica183814 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580650
MącikWojciech--Lubelski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
MączakPiotrJan20Siedlecki, ( Ko…)1847Kałuski Garnizon ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MączkaMateuszSzymon20Krasnostawski, Zakrzew 1848Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin17581431
MączkaPawełKazimierz21Krasnostawski1850Flotylla KaspijskaAP Lublin17581897
MączkaTomaszWincenty24Łukowski,Drażgów18462 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
MączkaWojciechSzymon21Radzyński18521 Dywizja KirasjerówKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MączkaWincenty--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MączkaWincentyJan-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
MączyńkiWawrzyniecJoachim21Radzyński, Mysie 18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175863b.pag.
MączyńskiGrzegorz Konstanty--Bialski, Biała1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MączyńskiMikołajJakub20Łukowski,1853Labolatoryjna Rota N 6ż.Marianna KomasaAP Lublin175834b.pag.
Mądrak NisonowiczGutmann-19Siedlecki, Sterdyń18483 Batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad WojskowychKawalerŻyd, krawiec AP Lublin175828B.Pag.
MądrasiewiczPiotrGrzegorz Agnieszka25Łukowski1835-Kawalerwłościanin cieślaAP Lublin175853p.pag.
MądryMaciejWalenty29Lubelski185113 i 14 Dywizja Piechotyżona Franciszka N.AP Lublin175819188
MądryWojciech--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MądryJanMichał-Garwoliński1872Odwołał się, nieczytelne-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MądrzakPawełJan22Lubelski185019 Brygada Rezerwowa Pierwszej DywizjiAP Lublin175818119
MądzikŁukaszTomasz21Opole1836Korpus KaukaskiKawalerMieszczanin, czyta trochę po polsku, szewc.AP Lublin175805102
Mądzik (Mącik?)ŁukaszTomasz21Opole1836Flota BałtyckaKawalermieszczanin, umie trochę czytać i pisać po polsku, szewcAP Lublin175804108
MąkaStefanMaciej24Krasnostawski, Łopiennik18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Katarzyna GórnaAP Lublin175816
MąkaJózef--Siedlecki, Siedlce 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MąkaLeonTeodor20Siedlecki,Gołowierzchy,Gradzisk18411 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
MąkaFranciszekPiotr20Łukowski,Dębie,Gręzówka18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
MąkaTomasz--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MąkaJakub--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MechelJoachimStefan-Włodawski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MecherukMichał--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MechnioWincentyWojciech-Łukowski, Wojcieszków187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731397
MedwiedGrzegorzGerowtiew21Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Dominika JaroszewiczOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MedwiedMarcin--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MedyńskiJanJan20Lubln1834-KawalerMieszczanin, czyta i pisze po polsku, szewc AP Lublin1758038
MedzianowskiMaciej--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MehlemburgLudwik--Siedlecki, Stara Wieś 1851--Oszczędzony dla gospodarstwa i żony brzemiennej w 8. m-cu.AP Lublin175830b.pag.
MejcherJanMichał-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MejerMichałJózef21Lubelski1850Flotylla KaspijskaAP Lublin175818101
MejerAntJózef22Zamojski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175820199
MejmPinkwasMoszek18Zamojski1851Morska Kompania wojskowo-robocza bud. Floty CzarnomorskiejkawalerAP Lublin175819289
MejsczukAntoniN26Bialski,Korczew,Ruda 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościaninAP Lublin175859b.pag.
MeklerBerkoMajer20Zamojski1846Kompania Liniowa Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu KaukaskiegokawalerAP Lublin17581219
MeksułaFranciszekWawrzyniec27Lubelski18526 Dywizja Kawalerii P 28Żona Franciszka MieszekMieszczaninAP Lublin17582093
MeksułaFranciszek--Lubelski18536 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
MeksułaAntoni--Łukowski, Wrzosów.1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MelanerukMikołajMarcin Dorota22Bialski,Kownaty,Makarówka183618 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MelaniecPiotrJakub23Radzyński, Kozły1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
MelaniecPiotrJakub23Radzyński, Kozły1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
MelaniecAntoniMarcin20Radzyński,1853Flota Czarnomorskaż.Marianna MirowskaAP Lublin175834b.pag.
MelaniuJanWasyl Eudokia25Bialski,Kijowice,Derła183618 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MelaniukŁukaszWasyl22Radzyński, gm. Międzyrzec18473 Dywizja Grenadierówż. Małgorzata IlkównaWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MelaniukWasylDymitr23Radzyński, gm. Wohyń, w. Brzozowy Kąt1847Garnizon Artylerii w Arsenale w Briańsku - 3 RotaKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MelaniukMichałMikołaj20Bialski, Derło1847Kałuski Garnizon ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MelaniukTeodorJakub21Radzyński,1853Flota Czarnomorskaż.Joanna RomanikAP Lublin175834b.pag.
MelaniukEliaszIwan22Radzyński,1853Dywizja Grenadierówż.Marianna KosciukAP Lublin175834b.pag.
MelaniukJanIgnacy24Radzyński,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaż.Katarzyna ZiechalakAP Lublin175834b.pag.
MelaniukDymitrMikołaj29Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MelaniukBazyli--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MelaniukStefan--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MelaniukRomanIgnacy-Bialski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MelaniukRomanStefan Katarzyna21Bialski,Terespol,Samowicze 183618 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
Melaniuk (Melańczuk)WasylSidor26Radzyński, Rogoźnica1848Korpus Orenburskiż. Hapa ŁukaszównaWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
Melaniuk (Melańczuk)WasylSidor26Radzyński, Rogoźnica1848Korpus Orenburskiż. Haja ŁukaszównaWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
MelankoMikołajKondrat-Włodawski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MelanowiczBazyli--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MelańczukIwan--Łukowski, Orchówek 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MelańczukJózefBartłomiej28Siedlecki, Hołowienki184418 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
Melańczuk vel MelaniecIgnacyJakub24Radzyński, Kozły1847Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy TronuKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MelechMikołajPiotr20Zamojski1852Flota CzarnomorskaŻona Anastazja RokowaMieszczaninAP Lublin175820213
MelechowskiLudwikPaweł20Lubelski, Lublin183813 Dywizja PiechotyKawalerMieszczanin, stolarz. Nie stawił się do spisu.AP Lublin17580616
MeleckiJan--Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
MelerCaltelZys24Bialski,Łomazy1846Niefrontowe bataliony rzemieślniczeŻonaty- Szendla JankielŻydAP Lublin175825B.Pag.
MeleszczukIgnacyGrzegorz-Bialski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MeleszkoJakub--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
Meleszko v PoziomkaMarcinPaweł20Bialski, Horbów18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175863b.pag.
MeliczkoIwanGrzegorz-Radzyński, Misie187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin1758731029
MeliopNusymSzymsio-Węgrowski, Węgrów187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731772
MelkoMikołajDaniło-Radzyński1867--AP Lublin175872Spis alf.
MellerBoruch IcekJosef19Siedlecki,1853Wojenno Robocza N 7 Rota Zarządu InżynieriiKawalerPiekarzAP Lublin175834b.pag.
MelmanIzrael--Nowoaleksandryjski (Puławski)---wykupionyAP Lublin17580231
MelniczukPawełIwan-Włodawski, Sobibór187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873760
MelnikiewiczMarcinBazyli20Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
MelochMikołaj--Zamojski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821Spis alf.
MełgiesStanisławAntoni22Orchowiec1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804147
MełgiesJędrzejFranciszek23Żuków183614 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin, tkacz AP Lublin17580544
MełgiesStanisławAntoni22Orchowiec1836Korpus Kaukaskiż. Marianna Szymańska, została przy ojcu.WłościaninAP Lublin175805143
MełgieśAndrzejFranciszek23Żuków183614 Dywizja PiechotyKawalerwłościanin, tkaczAP Lublin17580451
MendalukBartłomiejMaciej20Skrychiczyn1835GwardiaKawalerWłościaninAP Lublin115647184-185
MendelbaumMichałMoszek16Lubelski1851Batalion Kantonistów Wojskowych - Zamośćkawalerza brata Borycha, m. LubartówAP Lublin175819331
MendelbaumBoruchMoszek20Lubelski1851Morska Kompania wojskowo-robocza bud. Floty Czarnomorskiejkawalerwzięty za niego brat Michel Mendelbaum lat 16 do Batalionu Wojennych KantonistówAP Lublin175819294
MendelbaumFajwelLejbus18Bialski,1853Wojenno Robocza ½ roty N 26 Zarządu InżynieriiKawalerAP Lublin175834b.pag.
MendelbaumIcekSzeloma18Bialski1854Niefront.Oddz.Rzemieśln.Brygada 15 Dywizji PiechotyKawalerŻydAP Lublin175835b.pag.
MendelbaumAjzykSzmul-Siedlecki187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MendelbaumLeyzerSzmulowicz24Radzyński, Podlodów 1844Roboty Zarządu Komunikacji 1 Okręguż. Sara Młynaroska lecz z nią nie żyje.ŻydAP Lublin175864b.pag.
MendelbergSzlomaSzaja-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
MendelbiatChaimElia18Łukowski,1853Wojenno Roboczy N 3 Batalion Zarządu Wojennych Osadż.Haja DawidRymarzAP Lublin175834b.pag.
MendelcwejgJosefAbram-Włodawski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MendeldlatLejzorBerek19Łukowski,1853Wojenno Roboczy N 3 Batalion Zarządu Wojennych OsadKawalerAP Lublin175834b.pag.
MendelkiernMoszko--Lubelska, radzyński, Włodawa1851--ZbiegłAP Lublin175831b.pag.
MenderStanisławMichaŁ21Lubelski1872-KawalerMieszczanin,wiara rz.kat.,umie czytac i pisaćAP Lublin175740
Mendlowicz v BednarczukKonstantyGrzegorz24Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MendrowiczBerekBerek-Włodawski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MendykJan--Lubelski---AP Lublin17580228
MendykowskiFranciszek--Lubelski---AP Lublin17580228
MenkusMordko Hanel--Nowoaleksandryjski (Puławski)---wykupionyAP Lublin17580231
MenszWolfGersz21Nowoaleksandryjski1874-KawalerŻyd wiara judajskaAP Lublin175740
MentrakJanFranciszek-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MenżyńskiWojciechMichał20Bialski,Menżynin18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerSzlachcic niewylegitymowanyAP Lublin175859b.pag.
MeńkoMarcinJan-Bialski187234 Dywizja Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MerchaWojciech--Siedlecki, Skrzeszew 1851--Niezdatny z powodu słabych sił po chorobie.AP Lublin175830b.pag.
MereckiWojciechKacper28Wilkołaz1836-KawalerWłościanin, za niestawienie do delegacjiAP Lublin17580867
MerensztejnMordkaJózef18Krasnostawski, Krasnystaw1855-kawalerAP Lublin175822507
MerkaJanKarol Katarzyna26Siedlecki,Wiszniew 183613 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin,terminator szewski AP Lublin175854b.pag.
MerklerMoszek IzraelJankiel21Lubelski, Bychawa1844Flota CzarnomorskaKawalerŻydAP Lublin17580917
MerlaLudwikLudwik20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175820112
MerlaLudwik--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MerszyrnaJakub--Hrubieszowski18486 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175814Spis alf.
MeszowskiWojciech--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MeszukStefan--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MetGersz--Lubartowski---wykupionyAP Lublin17580231
MetelskiLeopoldJózef22Radzyński,Romanów,Sosnówka1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerSzlachcicAP Lublin175825B.Pag.
MeteraStanisławTomasz Brygida20Łukowski,Parysów,Stara Wola 18366 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MeteszczukStefanDenis20Bialski, Zahorów18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175863b.pag.
Metiułka (Mietułka)AndrzejIwan20Radzyński,Brus 1845Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja Piechotyż. Agnieszka SkowrońkównaWłościaninAP Lublin175824b.pag
Metjuk v SawczukGmiter--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MetnerAugust-20-1846---AP Lublin17581310
MetnerWilhelmJan23Krasnostawski185018 Dywizja PiechotyAP Lublin17581873
MetrofanHetman--Radzyński, Chmielów 1851--Oszczędzony dla gospodarstwa i żony brzemiennej w 8. m-cu.AP Lublin175830b.pag.
Metryk vel MatusiakJózef--Siedlecki, Kossów1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MetznerWładysławIgnacy-Garwoliński18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MetznerJózef--Łukowski, gm. Jarczew1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MęcińskiJózefMaciej21Zwierzyniec1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804146
MęczynskiPiotrFranciszek-Siedlecki1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
MęczyńskiSzymonJoachim22Radzyński, Misie 18452 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
MęczyńskiWojciech--Lubelska, siedlecki, Księżopole Komory1851--Stawał do poboru w WarszawieAP Lublin175831b.pag.
MędrzykJanPiotr22Siedlecki,Rytele-Olechy1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
MędrzysiakFranciszekWojciech23Siedlecki,Siedlce1 Dywizja DragonówŻonaty-syn Wincenty lat 5,córka Anna lat 3Szlachcic,piśmienny po polsku i rosyjsku,złodziej skazany na 2 lata i 8 miesięcy,żona i dzieci żyją przy rodzinieAP Lublin175860B.Pag.
Mędziak v PiórkowskiWojciech--Krasnostawski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821Spis alf.
MędzkiAdamTomasz29Bialski,?,Popławy1841Korpus GrenadierówKawalerSzlachcic,piśmiennyAP Lublin175860B.Pag.
MętrakJakubDominik26Łukowski18523 Dywizja GrenadierówŻona Ewa GomarokOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MętrakPawełBartłomiej-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
MęzyńskiJózefAndrzej28Radzyński, Czeberaki18433 Korpus Piechotyżonaty (W.. Dzizówna ?)WłościaninAP Lublin175863b.pag.
MężyńskiAdamJan20Bialski, Tarkówek18477 Dywizja PiechotyWdowiecSzlachcicAP Lublin175826B.Pag.
MężyńskiKazimierzMichał23Siedlecki, Olędry (Holendry?)1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
MężyńskiKazimierzMichał23Siedlecki, Olędy1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
MężyńskiWalentyAdam, Eleonora25Podlaska, bialski, Przesmyki, P….1837Korpus KaukaskiKawalerSzlachcic niewylegitymowanyAP Lublin175856b.pag
MężyńskiAntoniJózef, Teresa23Podlaska, łukowski, Celiny1837Korpus KaukaskiKawalerSzlachcic bez dowodówAP Lublin175856b.pag
MężyńskiMateuszJan20Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościanin, zmarł N 42095/15124-44AP Lublin175858b.pag.
MężyńskiJan--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
Mężyński (Męczyński)AntoniFranciszek20Siedlecki, Męczyn1848Korpus OrenburskiKawalerSzlachcicAP Lublin175827B. Pag.
Mężyński (Męczyński)AntoniFranciszek20Siedlecki, Męczyn1848Korpus OrenburskiKawalerSzlachcicAP Lublin175828B.Pag.
MiałkowskiAugustPiotr24Lubelski18511 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierówżona Franciszka RewuckaAP Lublin17581966
MiałkowskiFranciszekN29Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MiałkowskiMichałJan Julianna23Łukowski,Garwolin 183618 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175854b.pag.
MiałkowskiFranciszekStefan24Siedlecki, Kostki18446 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
MianowanyWawrzyniecJan22Janowski1874-Żona Antonina LenikowskaChłop,wiary rz-kat.AP Lublin175740
MianowanyMarcin--Zamojski18481 Dywizja Ułanów--AP Lublin175814Spis alf.
MianowanyMikołajSzymon22Zamojski, Rachów1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin17580793
MianowskiMikołajTomasz21Lubelski, Józefów 1848Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin1758144A
MiazgaMarcin--Krasnostawski---AP Lublin17580228
MiazgaJan--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin17580229
MiazgaAntoni--Zamojski---AP Lublin17580229
MiazgaAntoniJacenty20Gołąb18365 Dywizja Kawalerii Lekkiejż. Katarzyna NamiętaWłościaninAP Lublin17580438
MiazgaAntoniJacenty20Gołąb18365 Dywizja Kawalerii Lekkiejż. Katarzyna NaminionkaWłościaninAP Lublin17580530
MiącLudwik--Lubelski18486 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175814Spis alf.
MicDymitrIwan-Konstantynowski, Rokitno187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873862
MicekSzymonGmiter20Szczebrzeszyn1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647124-125
MicenhandlerBerekHerszek20M. Lublin184513 Rota wojskowo-robocza Zarządu InżynieriiKawalerczapnikAP Lublin17581012
MicewiczPaweł--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MichAntoniMaciej-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MichajłowskiFeliksMikołaj-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MichalakStanisław--Chełmski---AP Lublin17580228
MichalakFranciszekJózef22Lubelski, Firlej 18404 Dywizja Kawalerii Lekkiejż. Klara Madejska c. Franciszka, bezdzietny.MieszczaninAP Lublin175807138
MichalakAntoniFranciszek20Lubelski, Jakubowice Murowane 1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin175807107
MichalakWawrzyniecAndrzej22Zamojski185018 Dywizja PiechotyAP Lublin17581883
MichalakStanisławJoachim20Siedlecki, Czuryły1847Butyrski Pułk PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MichalakStanisławTomasz20Siedlecki, Jabłonna 1847Moskiewski Garnizon Artylerii - 5 RotaKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MichalakGrzegorzJan20Siedlecki, Turka1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
MichalakMichałJan21Łukowski, Jagodne1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
MichalakŁukasz--Siedlecki, Łuzki 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MichalakJanChwedor22Radzyński,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaKawalerAP Lublin175834b.pag.
MichalakAntoniJan24Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35Żona Anna DolejgaOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MichalakKonradJan26Siedlecki1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
MichalakJanStefan Marianna21Bialski1835-KawalerwłościninAP Lublin175853p.pag.
MichalakMikołajIgnacy22Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerCzyta i pisze po polsku, włościaninAP Lublin175858b.pag.
MichalakKazimierzPaweł22Łukowski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
MichalakWojciechFranciszek20Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
MichalakJanMikołaj20Siedlecki,Łuzki,Jabłonna1 Dywizja DragonówKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
MichalakTomaszWalenty20Siedlecki,Izdebki Kośmidry18411 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
MichalakSzymon--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MichalakJan--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MichalakAndrzejJan-Łukowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MichalakŁukaszIwan-Siedlecki, Mordy1871-Wpłacił 400 rubli i otrzymał zaświadczenie o zwolnieniuAP Lublin175873101
MichalakFrancIwan-Siedlecki, Czuryły187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873146
MichalakMarcinOsip-Siedlecki, Mordy1871-Wpłacił 400 rubli i otrzymał zaświadczenie o zwolnieniuAP Lublin175873159
MichalakAntoniStefan-Siedlecki, Mordy187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873170
MichalakKazimierzWawrzyniec-Łukowski, Stanin187131 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731585
MichalakWojciechBenedykt-Węgrowski, Sinołęka187134 Brygada Artyleryjska-AP Lublin1758731681
MichalakFranciszekJan-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MichalakKacperMateusz-Łukowski18727 Dywizja Kawalerii-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MichalakKazimierzWojciech20Świdnik1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564760-61
MichalakWojciechBłażej25Łukowski, Okrzeja 184418 Dywizja PiechotyWdowiecWłościaninAP Lublin175864b.pag.
MichalczakAndrzejN23Lubelski18526 Dywizja Kawalerii P 28Żona Tekla HomowOsadnikAP Lublin17582099
MichalczakAndrzej--Lubelski18536 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
MichalczalTomasz--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
MichalczewskiAleksanderKonstantyn-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MichalczukWładysławAntoni25Serebryszcze1835-KawalerWłościanin, za ukrywanie się przed spisem.AP Lublin11564790-91
MichalczukMikołajJacek20Strzelce18365 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerWłościaninAP Lublin17580441
MichalczukJózefGrzegorz20Krasnostawski, Busówno1848Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin17581440
MichalczukIlko?22Hrubieszowski185018 Dywizja PiechotyAP Lublin17581862
MichalczukWincentyMaksym22Krasnostawski1850Flotylla KaspijskaAP Lublin17581894
MichalczukJózefRoman21Krasnostawski1850Korpus GrenadierówAP Lublin17581842
MichalczukKarol--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MichalczukDamian--Łukowski, Krzywowierzba 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MichalczukŁukaszIwan20Radzyński,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaKawalerAP Lublin175834b.pag.
MichalczukOnufryKrzysztof21Łukowski,1853Tyfliski artyleryjski garnizonż.Józefa KolbarczykAP Lublin175834b.pag.
MichalczukWincentyTomasz20Siedlecki,Ceranów18411 Korpus PiechotyŻonatyWłościanin,szewcAP Lublin175860B.Pag.
MichalczukJózefJakow-Włodawski, Wola Wereszczyńska187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873738
MichalczukFilipJózef-Bialski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MichalczukLudwikN-Bialski187234 Dywizja Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MichalczukMikołajJacek20Strzelce18365 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerWłościanin, zmarł.AP Lublin17580533
MichalczukJanMikołaj26Śniatycze1836-KawalerWłościaninAP Lublin17580866
MichalczukGrzegorzDionizy22Siedlecki, Hołowienki1845Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
MichalczukMikołajMikita ?21Radzyński,Międzyrzecz,Witorosz183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
Michalczuk (Michalczak)StanisławMaciej22Zamojski, Dzierzkowice 183814 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580635
MichalczykRafałFranciszek21Łukowski, Krępa1847Garnizon Artylerii w Arsenale w Briańsku - 3 RotaKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MichalczykWincenty--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MichalczykJakub--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MichalczykPawełKazimierz-Garwoliński187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MichalczykPiotrPiotr-Garwoliński187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MichalczykPaweł--Łukowski, gm. Dąbrowa1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MichalecMaciej--Zamojski---AP Lublin17580229
MichalecJanJan-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
Michalec vel BerkotWalentyBartłomiej21Zamojski, Stary Zamość18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Franciszka AP Lublin175816
MichalewskiFeliks--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MichalikFranciszekMichał25Ratoszyn183614 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580459
MichalikJózefJózef Jan20Łukowski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175833p.pag.
MichalikFranciszekPiotr Franciszka24Łukowski,Garwolin183617 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175854b.pag.
MichalikFranciszekMichał25Ratoszyn183614 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580552
Michalik v MajewskiTomasz--Łukowski, Garwolin1851--Oszczędzony dla gospodarstwa i żony.AP Lublin175830b.pag.
Michalik vel MajewskiPaweł Karol--Lubelska, łukowski, Garwolin1851--Stawał do poboru w WarszawieAP Lublin175831b.pag.
MichalinaAndrzejGrzegorz23Hrubieszowski, Śniatycze18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
MichalisLeonChwedor25Radzyński, Sobibór1848Korpus Orenburskiż. Tacja LeszczukównaWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
MichalowskiJózefJan22-1834-KawalerMieszczanin, czyta po polsku z pisma drukowanego, siodlarz AP Lublin17580320
MichalowskiJan PawełJakub21Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Marianna OnikOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MichalowskiFranciszekJózef Marianna23Radzyński1835-KawalermieszczaninAP Lublin175853p.pag.
MichalskiJanIgnacy24Konopnica1835-KawalerSzlachcic, czyta i pisze po polsku.AP Lublin11564734-35
MichalskiJakubTomasz21Baranów1835Wszedł do Pułku Wolnych Strzelców w czasie rewolucjiKawalerMieszczanin, czyta i pisze po polsku.AP Lublin115647180-181
MichalskiJózefMateusz26Nowoaleksandryjski1878-KawalerChłop,wiary rz-kat.AP Lublin175740
MichalskiJózef--Chełmski---AP Lublin17580229
MichalskiWincenty--Nowoaleksandryjski (Puławski)---wykupionyAP Lublin17580228
MichalskiGrzegorz--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin17580228
MichalskiLudwikZamojski18408 Dywizja PiechotyAP Lublin175807
MichalskiJanMichał21Lubelski, Baranów 1848Flota CzarnomorskaKawalerMieszczanin, szewc AP Lublin17581422
MichalskiAntoniJózef25Zamojski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusużona Katarzyna LatawcownaAP Lublin175819127
MichalskiAndrzej--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
MichalskiWincentyN.20Radzyński, Laski18473 Dywizja GrenadierówKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MichalskiMikołajJózef22Radzyński,1853Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyKawalerAP Lublin175834b.pag.
MichalskiPawełJan27Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MichalskiMaciej--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MichalskiLudwik--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MichalskiWalentyAndrzej21Siedlecki, Żuków 184410 Dywizja Piechotyż. Marianna RutkowskaWłościaninAP Lublin175864b.pag.
MichalskiJulianJan-Włodawski, Tyśmienica187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873648
MichalskiFranciszekRoch-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MichalskiJózefJakub22Krasnostawski, Siennica Nadolna18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
Michalski v MichałowskiMateuszWawrzyniec21Krasnostawski185113 i 14 Dywizja Piechotyżona Marianna SokołowskaAP Lublin175819183
MichalukJózefJan24Hrubieszowski1872-Żona Dominika Kwiatkowska,syn Maria 2 lataChłop,wiary rz-kat.AP Lublin175740
MichalukTomaszWojciech24Hrubieszowski, Trzeszczany18402 Dywizja Kirasjerówż. Jadwiga c Błażeja, bezdzietnyWłościaninAP Lublin175807125
MichalukTomaszMichał26Bialski, (T…?)1845Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
MichalukPiotrJózef28Radzyński,Słowatycze,Hanna1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
MichalukGrzegorzDymitr20Radzyński, Glinny Stok1847Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy TronuKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MichalukFabianPaweł20Bialski, Hruszniew1848Korpus Orenburskiż. (?)WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
MichalukMateusz--Łukowski, Siemień1851--Oszczędzony jako dzietny.AP Lublin175830b.pag.
MichalukMikołaj--Bialski, Dobryń1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MichalukJanTeodor21Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MichalukStanisławBazyli24Bialski,1853Druga Lekka Dywizja KawaleriiKawalerAP Lublin175834b.pag.
MichalukJanStefan20Bialski,1853Rota N 9 13ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Ulina KiryłukAP Lublin175834b.pag.
MichalukJózefJoachim20Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MichalukBazyliIlko Chwedora21Radzyński,Stulno,Maroszyn?183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MichalukSzymon--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MichalukLeon--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MichalukJakub--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MichalukWojciechFranciszek-Konstantynowski1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
MichalukMichałJan-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MichalukJanMarek-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MichalukPawełNikifor-Konstantynowski18727 Dywizja Kawalerii-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MichalukFabianPaweł20Bialski, Hruszniew1848Korpus Orenburskiż. Marianna (Chali…?)WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
MichalukMikołajTomasz25Bialski, Grabianó 184410 Dywizja Piechotyż. Anna ChwedczukównaWłościaninAP Lublin175864b.pag.
MichalukOnufry(?)28Bialski, (Za…nka)184418 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
Michaluk v FaksGrzegorzSiedlecki1848Korpus OrenburskiAP Lublin175827B. Pag.
Michaluk v FaksGrzegorzJan20Siedlecki, gm. Mogielnica, w. (?)1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
Michaluk v JaniukWasylTomasz-Bialski, Dobryń187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873292
Michaluk v KorzeniewskiJanStefan24Bialski,Biała ,Perkowica18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościaninAP Lublin175859b.pag.
Michaluk v SzymoniukWasylPaweł20Bialski,1853Flota CzarnomorskaKawalerAP Lublin175834b.pag.
Michaluk vel LitwiniukAleksy--Bialski, Kijowiec1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MichałczukAdamMichał20Krasnostawski1851Kaukaska Półbrygada RezerwowakawalerAP Lublin175819234
MichałekMarcin--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin17580228
MichałekWojciechJózef24Tarnawa1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804118
MichałekWojciechJózef24Tarnawa1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175805113
MichałekJózef--Zamojski18481 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175814Spis alf.
MichałekAndrzej--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
MichałekWojciech--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MichałekPiotrAntoni23Zamojski, Chrzanów Szlachecki18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Marianna AP Lublin175816
MichałkiewiczMichałPaweł20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Katarzyna BednarekMieszczaninAP Lublin175820107
MichałkiewiczMichał--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MichałkiewiczWojciechAndrzej20Hrubieszowski, Hrubieszów1848Flota CzarnomorskaKawalerWłościanin, kowalAP Lublin17581421
MichałowskiKazimierz--Lubelski18486 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175814Spis alf.
MichałowskiJózefPaweł21Siedlecki, Krasnodęby18477 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin, kowal.AP Lublin175826B.Pag.
MichałowskiStanisławJózef23Bialski, Duplewicz1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
MichałowskiStanisławBialski, 1848Korpus OrenburskiAP Lublin175828B.Pag.
MichałowskiKlemens--Lubelska, siedlecki, Zawady1851--ZbiegłAP Lublin175831b.pag.
MichałowskiAntoniMichał23Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MichałowskiJózefBazyli22Bialski1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
MichałowskiKajetanStanisław Anna21Bialski1835-KawalermieszczaninAP Lublin175853p.pag.
MichałowskiMarcinTomasz Elżbieta21Siedlecki1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853p.pag.
MichałowskiJakubFeliks24Bialski18393 Brygada Artylerii KonnejKawalerCzyta i pisze po polskuAP Lublin175858b.pag.
MichałowskiIgnacyTomasz23Radzyński18393 Brygada Artylerii KonnejKawalerCzyta i pisze po polskuAP Lublin175858b.pag.
MichałowskiFranciszekStanisław22Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerMieszczanin, kowalAP Lublin175858b.pag.
MichałowskiLudwik--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MichałowskiPiotr--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MichałowskiJan--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MichałowskiDaniel--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MichałowskiAntoni--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MichałowskiJan--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MichałowskiJózefPiotra28Podlaska, siedlecki, Wisznice1843na rachunek przyszłego poborukawalerwłościanin, ukrywal się przed spisemAP Lublin175862b.pag.
MichałowskiAntoniJan22Siedlecki, Buczyn Szlachecki 18433 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175863b.pag.
MichałowskiWładysławTadeusz20Radzyński, (Zb..?)18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty KawalerWłościanin, ślusarzAP Lublin175863b.pag.
MichałowskiJacentyKsawery21Bialski, Janów18436 Korpus Piechoty, 18 Dywizja Piechoty KawalerMieszczanin, czyta i pisze po polskuAP Lublin175863b.pag.
MichałowskiLudwikAntoni-Bialski, Sławatycze187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873281
MichałowskiTomaszGmiter21Krasnostawski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, AnastazjaAP Lublin175816
MichałuszkoDemetryAndrzej22Zamojski1850Korpus GrenadierówAP Lublin17581841
MichatiukKazimierzJan-Konstantynowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MichelJózef--Zamojski---AP Lublin17580229
MichelPiotr--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MichelisMichał--Janowski---wykupionyAP Lublin17580229
MichelisFranciszekJan21Lubelski185019 Brygada Rezerwowa Pierwszej DywizjiAP Lublin175818127
MichlakFranciszekSebastian27Zamojski185018 Dywizja PiechotyAP Lublin17581865
MichlewiczAbram--Nowoaleksandryjski (Puławski)---zamieniony za Mordko Józef FidmanAP Lublin17580231
MichlowiczLajbusJankiel18Lubelski1852Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 13KawalerŻydAP Lublin175820
Michlowicz LichtenaczJoselAbram23Siedlecki, Węgrów1844Flota BałtyckaKawalerŻydAP Lublin175864b.pag.
MichnaSzymon--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Noworosyjsku--AP Lublin175821Spis alf.
MichnaWalentyJózef24Łukowki, gm. Iwanowskie, w. (Massów?)184418 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
MichniewiczTomaszWojciech20Hrubieszowski, (?)18409 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580737
MichnowiczPiotrIgnacy21Hrubieszowski, Dub 18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
MichonskiLudwikJózef20Zamojski, Krzemień 18408 Dywizja Piechotyż. Apolonia c. Jana Maka, bezdzietnyWłościanin, cieśla AP Lublin17580724
MicińskiJózefMaciej21Zwierzyniec1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175805142
MiciukPawełKorniło20Radzyński, gm. Wisznice, w. (Liniów?)1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała Pawłowiczaż. Tacjanna GrubaczankaWłościaninAP Lublin175824b.pag
MiciukPawełGrycan21Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Hana ŻukOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MickiewiczKrystianPaweł22Zamojski, Szczebrzeszyn1849Flota CzarnomorskakawalerAP Lublin175816
MickiewiczMichałAndrzej20Siedlecki,Sokołów18407 Dywizja PiechotyKawalerMieszczanin ,szewc AP Lublin175859b.pag.
MicnerSzmulMordko28Biłgorajski1880-KawalerMieszczanin ,wiara judajska,krawiecAP Lublin175740
MiczałowskiStanisławFranciszek20Zamojski185019 Brygada Rezerwowa Pierwszej DywizjiAP Lublin175818122
MiczkaAntoniJan20Bialski, Łomazy1848Korpus OrenburskiKawalerMieszczaninAP Lublin175827B. Pag.
MiczkaAntoniJan20Bialski, Łomazy1848Korpus OrenburskiKawalerMieszczaninAP Lublin175828B.Pag.
MidejskiWojciechSzymon24Lubelski18526 Dywizja Kawalerii P 28Żona Łucja KowalskaOsadnikAP Lublin17582096
MiebejTeodor--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MiechalisLeonChwedko25Radzyński, Sobibór 1848Korpus Orenburskiż. Tacja LeszczukównaWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
MiechowieckiWojciechLudwik25Łukowski1854Dywizja Artylerii GrenadierówŻona Tekla ZalewskaSzlachcic ,Zmarł 10.06.1865 N 48672/14882AP Lublin175835b.pag.
MiechowieckiFranciszekLudwik20Łukowski, Zaliwie 18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty KawalerSzlachcicAP Lublin175863b.pag.
MiedziakMichał--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Noworosyjsku--AP Lublin175821Spis alf.
MiedziakJozefJankiel20Podlaska, radzyński, Radzyń1844na rachunek przyszłego poborukawalermieszczanin, blacharz, odbył karę wiezienia i chłosty za kradzieżAP Lublin175862b.pag.
MiedzikStanisławStanisław25Łukowski,Dęba,Jagodne1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
MiedzikJanStanisław27Łukowski18521 Dywizja KirasjerówŻona Marianna BurzykOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MiedzinskiJulianPaweł-Konstantynowski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MiedziochaJanWojciech21Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175820195
MiedziochaJan--Hrubieszowski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821Spis alf.
MiedzyńskiFranciszek--Lubelska, siedlecki, Nowa Wieś1851--ZbiegłAP Lublin175831b.pag.
MieksułaPaweł--Lubartowski---AP Lublin17580228
MielańczukJacenty--Siedlecki, gm. Skwierczyn1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MielcarzWojciechJakub25Siedlecki, Wieliczna1847Garnizon Artylerii w Arsenale w Briańsku - 3 RotaKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MielcuchAdam--Łukowski, Osieck 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MielczarekMarcin--Łukowski, gm. Jarczew1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
Mielczuch (Mielcuch)WalentyBartłomiej23Łukowski, Całowanie 18477 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MielichiewiczJózefFranciszek24Niezabitów18365 Dywizja Kawalerii Lekkiejż. Katarzyna Wronianka, ma córkę Katarzynę. Szlachcic, czyta i pisze po polsku. Po odbyciu kary więzienia za kradzież. AP Lublin17580533
MielichowiczJózefFranciszek24Niezabitów18365 Dywizja Kawalerii Lekkiejż. Katarzyna Wronawłościanin, wzięty z więzieniaAP Lublin17580441
MielkaAntoniKacper20Krasnostawski1850Flotylla KaspijskaAP Lublin17581896
MielmiczukJan--Hrubieszowski---AP Lublin17580229
MielnickiKonstanty--Lubelska, łukowski, Prawda1851--WykreślonyAP Lublin175831b.pag.
MielnickiMateuszJan24Gorzków1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564788-89
MielniczukAndrzej--Krasnostawski---AP Lublin17580228
MielniczukJanStanisław21Parypse1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804117
MielniczukJanStanisław23Parypse1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175805111
MielniczukIwanRoman28Hrubieszowski, Hrubieszów1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin17580768
MielniczukNikitaHryć26Wiszniów1834-KawalerWłościanin, tkaczAP Lublin17580852
MielniczukStefanMarcin24Hrubieszowski1850Flotylla KaspijskaAP Lublin175818107
MielniczukJózefPiotr25Krasnostawski18511 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierówżona Marianna KochanskaAP Lublin17581977
MielniczukWasylLeszek23Hrubieszowski18517 Dywizja Kawalerii Lekkiejżona Marianna WładykownaAP Lublin175819108
MielniczukGrzegorz--Bialski, Walim1851--Oszczędzony dla gospodarstwa i żony brzemiennej w 9. miesiącu.AP Lublin175830b.pag.
MielniczukJakubJózef29Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MielniczukJanMaksym Anna26Radzyński1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853p.pag.
MielniczukBazyli--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MielniczukStefanRoman22Hrubieszowski, Hrubieszów 183813 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580625
MielniczukJanMaciej26Krasnostawski, gm. Staw 183815 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin. Za ukrywanie się przez spisem.AP Lublin17580659
MielniczukDymitrJan20Bialski, Kodeń 1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała Pawłowiczaż. Anna WojciechównaMieszczaninAP Lublin175824b.pag
Mielniczuk v MielnickiWincenty--Bialski, Kowantki1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MielnikBartłomiejPiotr21Tomaszowski1870-KawalerChłop,wiary rz-kat.AP Lublin175740
Mielurcki ? (Mielnicki)MaciejStanisław20Zamojski185014 i 15 rota wojskowo-robocza, Zarząd Inzynierii AP Lublin175818147
MienczarukMaciejWojciech20Łukowski,Jagodne Szydłowskiego ,Grabów18411 Korpus PiechotyŻonaty-FranciszkaWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
MiendlarzJanMikołaj22Hrubieszowski18523 Lekka Dywizja KawaleriiWdowiecOsadnikAP Lublin17582074
MienkinaFranciszekWojciech22Janowski1871-KawalerChłop,wiary rz-kat.AP Lublin175740
MientusiewiczMichałKazimierz20Łukowski,Maciejowice, Wólka Gruszczyńska18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejŻonaty-Agnieszka StaniszczankaWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
MieńkoMarcin--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MiernickiTomaszMarcin23Zamojski, Łukowa1840Flota CzarnomorskaKawalerMieszczanin, młynarz AP Lublin17580756
MierzejewskiWładysław Wiktor--Lubelska, siedlecki, Sterdyń1851--Niedostawiony, ma być w gminie Lelice pow. płockiAP Lublin175831b.pag.
MierzejewskiPawełJan-Łukowski1872Wykupiony za 1000 rubli-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MierzwaJanStanisław21Krasnostawski1872-KawalerChłop,wiary rz-kat.AP Lublin175740
MierzwaMichałAndrzej20Zamojski, Adamów1840Flota Czarnomorskaż. Rozalia Sokulska, bezdzietnyWłościaninAP Lublin17580770
MiesiakSebastian--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MiesnikPawełJan26Lubelski, Opole1840Grenadier w Pułku Jegierskimż. Katarzyna z Snuhowskich, bezdzietnyWłościaninAP Lublin17580719
MiesnikPawełJan26Opole1840Grenadier w Pułku Jegierskim ż.Katarzyna z Snechowskich, bezdzietny. Żona pozostała przy rodzinieWłościaninAP Lublin175807
MieszałaFeliks--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MieszcanczukJózefFilip22Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaŻona Katarzyna GujoskaOsadnik zmarł N 34331/11921-62AP Lublin175820202
MieszczańczukŁukaszJan26-1834-KawalerMieszczanin, czyta i pisze polsku, murarzAP Lublin17580331
MieszczańczukJózef--Hrubieszowski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821Spis alf.
MieszczynskiIgnacy--Krasnostawski---AP Lublin17580228
MieszkowskiHipolit--Lubelska, radzyński, Międzyrzec Podlaski1851--Pocztylion stacji MiędzyrzecAP Lublin175831b.pag.
MietalinAbram--Janowski---AP Lublin17580231
MięckiewiczIgnacyKajetan22Firlej1835-KawalerMieszczanin, czyta i pisze po polsku.AP Lublin11564762-63
MiędlarzJan--Hrubieszowski18533 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
MiędzyrzeckiHerszko--Lubelska, bialski, Łosice1851--ZbiegłAP Lublin175831b.pag.
Miękowski (Miąkowski)WojciechFranciszek24Bychawa1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580313
MięsakWojciech---1835--wzrost uroz.2 werszk.9 4/5AP Lublin175853p.pag.
MięszałaJózefMaciej, Marianna27Podlaska, siedlecki, Turna, Krypy1837Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
MiętkaPiotrWojciech25Łukowski, Grabowce1848Korpus Orenburskiż. Katarzyna (?)WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
MiętkaPiotrWojciech25Łukowski, Grabowce 1848Korpus Orenburskiż. Katarzyna UryńskaWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
MigdalMajerWulf-Łukowski, Kock187143 Dywizja Piechoty-Wyznaczył najemnika Romana SawczukaAP Lublin1758731163
MigdalSzmulJankiel-Radzyński187222 Batalion Rezerwowy Piechoty, wykupił się za 1000 rubli-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MigdałJózef-20-1846---AP Lublin1758139
MigdałBlażejMateusz24Lubelski, Końskowola1849Flota Czarnomorskażonaty, Julia RozalskaAP Lublin175816
MigrytJanJakub20Lubelski18517 Dywizja Kawalerii LekkiejkawalerAP Lublin175819106
MikaSzymon-23-1846---AP Lublin1758139
MikaStanisławTadeusz, Justyna20Podlaska, łukowski, Stężyca, Kletnia1837Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
MikaLudwikJan-Łukowski1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
MikaKazimierzStanisław-Łukowski, Miastków187134 Brygada Artyleryjska-AP Lublin1758731221
MikaJanStanisław-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Mikalas v NikalasStanisław-20-1846---AP Lublin1758139
MikiciukStefanGrzegorz25Bialski,Zakrze,Hruszew18462 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
MikiciukMikołajStefan22Bialski, Rusków1848Arsenał w BriańskuKawalerWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
MikiciukMikołajStefan22Bialski, Rusków1848Arsenał w BriańskuKawalerWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
MikiciukWincentyIwan21Bialski,1853Flota Czarnomorskaż.Cecylia SiendzianAP Lublin175834b.pag.
MikiciukPiotrAntoni20Bialski,1853Flota CzarnomorskaKawalerAP Lublin175834b.pag.
MikiciukJakubWalenty20Bialski,Małorzewie,Lebiedziów18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejŻonatyWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
Mikiciuk (Mikitiuk)GrzegorzJulian20Bialski, Zabłocie 1845I Dywizja Kirasjerów - I Korpus Rezerwowy KawaleriiKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
MikickiAndrzej--Krasnostawski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
MikidiakŁukaszStefan21Radzyński, Wola Wereszyńska 18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175863b.pag.
MikielKacperJan21Siedlecki1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
MikielMikołajKazimierz Brygida21Siedlecki1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853p.pag.
MikisiukRoman--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MikitaMaciejWojciech24(D….?)1835-KawalerWłościanin, za niestawienie do delegacjiAP Lublin17580860
MikitaWincenty-27-1846---AP Lublin1758136
MikitaMichałMateusz23Łubki1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564772-73
Mikita v MikitowiczJanJózef20Krasnostawski1852Artyleryjska Dywizja GrenadierówKawalerOsadnikAP Lublin17582058
Mikita v MikitowiczJan--Krasnostawski1853Dywizja Artylerii Grenadierów--AP Lublin175821Spis alf.
MikitiukMikołaj--Bialski, Dobratycze 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MikitiukPawełAleksander20Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34Żona Marianna StepaniukOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MikitiukTomaszJakim21Bialski,Kodeń,Międzyleś18407 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175859b.pag.
MikitiukOleksy--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MikitiukJustynJan21Bialski, Pratulin18433 Korpus Piechotyż. Marianna N.WłościaninAP Lublin175863b.pag.
MiklaszewiczMichał--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MiklaszewskiEdwardIwan-Węgrowski, Czarnogłów187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731736
MikłoszKazimierzJózef, Wiktoria22Podlaska, radzyński, Wola Wereszczyńska, Załucze18376 Dywizja Artyleriiż.Joanna, brzemiennaWłościanin, kowal, czyta i pisze po polskuAP Lublin175856b.pag
MikłoszJanTeodor21Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
MikolajukDanielIwan-Bialski, Sidorki187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873310
MikołajakJózefat--Bialski, (Sława..?)1851--Oszczędzony jako dzietny.AP Lublin175830b.pag.
MikołajczukMateuszJózef21Siedlecki, Kiełczew1845Garnizon Artylerii w AłandskuKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
MikołajczukWasylIwan21Bialski, Malowa Góra 1847Butyrski Pułk PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MikołajczukAndrzejFabian23Siedlecki, Baczki1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
MikołajczukAndrzejFabian23Siedlecki, Baczki1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
MikołajczukSzczepanGrzegorz22Siedlecki1852Flota CzarnomorskaŻona Anna PietralukOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MikołajczukJanAntoni20Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MikołajczukGabrielMikołaj20Bialski,1853Flota CzarnomorskaKawalerAP Lublin175834b.pag.
MikołajczukJanJan24Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MikołajczukPawełAndrzej25Siedlecki1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
MikołajczukMarcinFranciszek Katarzyna21Siedlecki1835-Kawalerwłościanin czyta i pisze po polskuAP Lublin175853p.pag.
MikołajczukMaciejWasyl23Siedlecki18393 Brygada Artylerii KonnejKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
MikołajczukFranciszekBłażej20Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
MikołajczukJan--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MikołajczukCyprian--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MikołajczukRomanOstap-Bialski, Kobylany1871-Za niego poszedł Fadiej Labeskij???AP Lublin175873356
MikołajczukWasylIwan-Sokołowski, Wyrozęby187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731517
MikołajczukJustynTymon-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MikołajczukTarasJózef-Radzyński187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MikołajczukJanAntoni-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MikołajczukMichałN Prakseda ?26Siedlecki,Sabnie 183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MikołajczukStanisławPaweł N20Bialski,Rudzisło?,Szabły183613 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
Mikołajczuk v GrasiukBenedyktMikołaj Agnieszka24Bialski,Kownaty,Makarówka 183618 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
Mikołajczuk v LitwiniukStefanWasyl22Radzyński, Motwica1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała Pawłowiczaż. Marianna ŻachowczównaWłościaninAP Lublin175824b.pag
Mikołajczuk v MikołajukGrzegorzMikołaj20Bialski, Krzyczew1845Szosteńska Fabryka ProchuKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
MikołajczykBazyliBartłomiej22Radzyński,Międzyrzec,Wyryki?18411 Korpus PiechotyŻonaty-MarynaWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
MikołajewskiJózefatGrzegorz24Radzyński, Sławatycze 1845Pułk Uglicki - 16 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175824b.pag
MikołajewskiJanDominik21Siedlecki, Mordy18477 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175826B.Pag.
MikołajewskiAntoniGrzegorz Dominika22Radzyński1835-KawalermieszczaninAP Lublin175853p.pag.
MikołajewskiKornel--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MikołajewskiMichał--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MikołajewskiJanGrzegorz20Radzyński, Sławatycze 184418 Dywizja Piechotyż. Marianna LabyrzównaMieszczaninAP Lublin175864b.pag.
MikołajewskiTomaszSzymon25Radzyński,Kock 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerMieszczanin ,młynarz AP Lublin175859b.pag.
Mikołajewski vel BudnikKarol--Lubelska, siedlecli, Jartypory1851--Pocztylion stacji ŁomżaAP Lublin175831b.pag.
MikołajkaAntoni--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Noworosyjsku--AP Lublin175821Spis alf.
MikołajkoJózef-23-1846---AP Lublin17581333
MikołajkoJanJan21Lubelski185113 i 14 Dywizja Piechotyżona Agnieszka OstrowskaAP Lublin175819201
MikołajukTeodorPiotr24Bialski,1853Flota Czarnomorskaż.Helena KraweckaAP Lublin175834b.pag.
MikołajukTeodorStefan, Anna24Podlaska, bialski, Biała Podlaska, Olszyn1837Korpus Kaukaskiż.ParaskiewiaWłościaninAP Lublin175856b.pag
MikołajukJakub--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MikołajukJózefDawid-Bialski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MikołajukTeodorSiemion-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MikołajukBazyliChwedor20Bialski,Kijowiec,Lipnica 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościaninAP Lublin175859b.pag.
MikonczukMironStanisław-Radzyński1867--Za siebie dał Wygubek KarolAP Lublin175872Spis alf.
MikonowiczAntoni--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MikońskiAndrzejStanisław21Zamojski1851Kaukaska Półbrygada Rezerwoważona Marianna WargamownatkaczAP Lublin175819222
MikosAntoniKazimierz, Konda (?)23Podlaska, łukowski, Nowodwór, Białki183718 Dywizja Piechotyż.MałgorzataWłościaninAP Lublin175856b.pag
MiksaJan--Biłgorajski---AP Lublin17580229
MikszaAntoniJakub21Zamojski, Abramów1840Flota Czarnomorskaż. Katarzyna c. Jana Kołodzieja, bezdzietny.WłościaninAP Lublin17580775
MikszaMarcinJakub23Zamojski, Abramów1848Flota CzarnomorskaKawalerWłościanin, zm.1861AP Lublin17581414
MikszaAndrzejN23Zamojski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego KorpusukawalerZmarł N 20333/6698-65AP Lublin175819151
MiktaJan-24-1846---AP Lublin17581312
MikućMaciej--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MikulJan--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MikulskiStanisław--Lubartowski---AP Lublin17580228
MikulskiSzymon--Lubelski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MikulskiJakubBenedykt22Łukowski,Garwolin18462 Dywizja PiechotyKawalerMieszczanin,szewcAP Lublin175825B.Pag.
MikulskiJózefFranciszek22Łukowski, Garwolin 1847Moskiewski Pułk PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175826B.Pag.
MikulskiJózefFranciszek24Siedlecki, (Cieleśnica?)1848Korpus OrenburskiKawalerWłościanin, kowal.AP Lublin175827B. Pag.
MikulskiJózefFranciszek24Siedlecki, Cieleśnice 1848Korpus OrenburskiKawalerWłościanin, kowal.AP Lublin175828B.Pag.
MikulskiPawełJan22Łukowski18522 Lekka Dywizja KawaleriiŻona Julianna SorczykOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MikulskiFranciszekŁukasz23Siedlecki,1853Garnizon Artylerii w AchalcichuKawalerAP Lublin175834b.pag.
MikulskiMateuszMikołaj21Podlaska, łukowski, Garwolin, Wola Rębkowska1837Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
MikulskiAntoniFranciszek22Łukowski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
MikulskiJózefat--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MikulskiStanisław--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MikulskiWojciechJan-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MikułaTomaszWawrzyniec23Krasnostawski, Żółkiewka 1838Flotaż. Katarzyna Lenartówna, bezdzietny.WłościaninAP Lublin175806108
MikułaWasyl 2--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MikułaIgnacyStefan22Zamojski, Rogoźno 1840Flota Czarnomorskaż. Anna c. Macieja Pociachy, bezdzietnyWłościaninAP Lublin17580764
MikusFranciszekWawrzyniec-Siedlecki1867--AP Lublin175872Spis alf.
MikusekWojciechKacper22Łukowski,1853Garnizon Artylerii w Bakijskuż. Katarzyna WnukAP Lublin175834b.pag.
MikusekAndrzejPaweł20Łukowski,1853Dywizja Grenadierówż.Scholastyka JaschownaAP Lublin175834b.pag.
MikusekWojciech--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MikuśLudwikWawrzyniec-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MilPaweł--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 13 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MilaniukAndrzejLewko20Radzyński,Wohyń,Ruchno18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejŻonaty-Marta Waływik, bezdzietnyWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
MilaniukAndrzejDymitr23Radzyński, Brzozowy Kąt 18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty KawalerWłościanin, czyta i pisze po polskuAP Lublin175863b.pag.
MilanowskiLudwik--Krasnostawski---AP Lublin17580228
MilanowskiJózef--Krasnostawski---AP Lublin17580228
MilbródJankielSzmul21Łukowski, Sobienie 1845Komenda Policji w OdessieKawalerŻydAP Lublin175824b.pag
MilczakTeodorPaweł23Krzywa Wola1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804112
MilczakTeodorPaweł23Krzywa Wola1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175805106
Milczak JochowiczHerszko-19Radzyński, gm. Kock, w. (T..?)18483 Batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad WojskowychKawalerŻydAP Lublin175827B. Pag.
MilczarekJózefKazimierz21Lubelski, Opole1848Flota CzarnomorskaKawalerWłościanin, szewc AP Lublin1758148
MilechDawidMoszko-Włodawski, Turno187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873791
MilenckiJanKazimierz21Krasnostawski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820119
MilerChaim--Zamojski---wykupionyAP Lublin17580231
MileszczykJan--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MilewskiMarceliWojciech21Lubelski1851Kaukaska Półbrygada Rezerwowakawalerczyta i pisze po polskuAP Lublin175819232
MilewskiMoszekbrakbrakŁukowski1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.Kawaleria P.22brakKantonistaAP Lublin175835b.pag.
MilgramIcekDawid-Siedlecki, Skupie187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873776
MilgramIontelMoszko-Sokołowski, Korczew187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731412
MilgrumSrul GecelMichel18Lubelski18519,10,11 Rota Inwalidzka w Tulskiej Fabryce BronikawalertkaczAP Lublin175819319
MillerStanisławAndrzej-Włodawski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MillerZelikBerek-Włodawski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MillerJoselBerek-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MillerJózefJan22Łukowski, Wojcieszków 1845Pułk Uglicki - 16 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
MilnuczukFranciszekMaciej-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MilszczFranciszek--Zamojski---AP Lublin17580229
MilsztajnAbramSzyj23Radzyński,Międzyrzec1846Kompania wojskowo-robocza IV okręguKawalerŻydAP Lublin175825B.Pag.
MilszteinMendel--Lubelska, łukowski, Garwolin1851--W więzieniu w PułtuskuAP Lublin175831b.pag.
MiłMarcin--Hrubieszowski---AP Lublin17580229
MiłczakDominikBenedykt21Krasnostawski, Sobieska Wola18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Katarzyna zmarłAP Lublin175816
MiłekPiotrJan20Lubelski1851Flota Czarnomorskażona Katarzyna AdamczykownaAP Lublin175819255
MiłkowskiFranciszek--Bialski, Klimczyce 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MiłkowskiPawełMarcin20Bialski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MiłkowskiJanFranciszek28Radzyński1854Dywizja Artylerii GrenadierówKawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MiłkowskiWincentyJózef Rozalia21Radzyński1835-KawalermieszczaninAP Lublin175853p.pag.
MiłkowskiJózefStefan22Bialski,Bachorza,Undrosz?18407 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175859b.pag.
MiłkowskiMaciejJózef21Radzyński,Ostrów1 Dywizja DragonówŻonaty-MariannaMieszczaninAP Lublin175860B.Pag.
MiłkowskiMikołaj--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MiłkowskiMichałJan20Bialski, Sarnaki 18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175863b.pag.
MiłkowskiWincentyMarcin-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MiłkowskiMateuszJózef-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MiłosławskiFranciszekWalenty Barbara24Radzyński1835-KawalermieszczaninAP Lublin175853p.pag.
MiłoszFranciszek--Lubelska, siedlecki, Niwiski1851--Niedostawiony, ma być nauczycielem w PłockuAP Lublin175831b.pag.
MiłoszJózefJan20Siedlecki1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MiłoszAndrzejMichał Tekla22Łukowski1835-Kawalerszlachcic dowodów nie składaAP Lublin175853p.pag.
MiłoszTomasz--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MiłoszLaurentyBonifacy-Garwoliński, Pawłowice187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873496
MincMordkoMoszek-Siedlecki1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
MincSzlema BoruchIcek-Radzyński1872Wykupiony za 1000 rubli-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MincewiczMateuszMaciej-Bialski, Dobryń187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873350
MiniaKarolWojciech21Łukowski,Żelechów18402 Dywizja UłanówŻonaty-Anna TopolskaMieszczanin ,piśmienny ,powroźnikAP Lublin175859b.pag.
MiniaTomaszWojciech-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Miniewicz v MincewiczJanFiodor21Bialski, Kijowiec 1845Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja Piechotyż. Marianna FidorównaWłościaninAP Lublin175824b.pag
MinskiAbram Icek--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin17580231
MinskiNuchimSzmul-Siedlecki, Siedlce187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin17587311
MinskiLejbusJudko-Garwoliński, Sobienie Jeziory187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873622
MioczoraMarcin--Chełmski---AP Lublin17580228
MiodLejzorAbram21Radzyński,Ostrów1846Kompania wojskowo-robocza IV okręguŻonaty - Rejza AbramŻyd ,na jego miejsce przyjęto brata Zyska lat 14AP Lublin175825B.Pag.
Miodownik GerszonowiczSzapsia-20Łukowski, Żelechów184812 rota wojskowo-robocza, Zarząd Inzynierii w Kijowie KawalerŻydAP Lublin175827B. Pag.
Miodownik GerszonowiczSzapsia-20Łukowski, Żelechów184812 rota wojskowo-robocza, Zarząd Inzynierii w Kijowie KawalerŻydAP Lublin175828B.Pag.
MioduszewskiFranciszekKazimierz21Bialski,Huszcza18461 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
MioduszewskiJanTomasz21Łukowski, Domaszewnica18476 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MioduszewskiKrzysztofMaciej, Marianna20Podlaska, bialski, Huszcza, Tuczna1837Korpus KaukaskiKawalerSzlachcic niewylegitymowany, czyta i pisze po polskuAP Lublin175856b.pag
MioduszewskiJanDamian, Zofia21Podlaska, radzyński, Uścimów1837Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
MioduszewskiKarol--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MioduszewskiJanJan Marianna20Bialski,Huszcza,Tczna 183616 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcic niewylegitymowany ,piśmienny AP Lublin175854b.pag.
MioduszewskiAndrzejKazimierz21Bialski, Tuczna18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty KawalerSzlachcic, czyta i pisze po polskuAP Lublin175863b.pag.
MiodzinskiJózef Leon--Lubelski---wykupionyAP Lublin17580228
MiontkowskiWalentyPiotr20Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35Żona Antonina KrasuskaOsadnikAP Lublin175835b.pag.
Miotlarz BerkowiczWulf-19Łukowski, Prawda18483 Batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad WojskowychKawalerŻydAP Lublin175827B. Pag.
Miotlarz BerkowiczWulf-19Łukowski, Prawda18483 Batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad WojskowychKawalerŻydAP Lublin175828B.Pag.
MirańczukAndrzejJakub21Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
MiraszewskiStefanOsip-Radzyński, Żerocin187131 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731068
MirczukJózef--Hrubieszowski---AP Lublin17580229
MireckiJanFranciszek28Komorów1835-ż. Marianna Wazelakówna, poszła za mężem.WłościaninAP Lublin115647190-191
MireckiStanisławJózef23Tarnopol18404 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerMieszczanin, więzień AP Lublin175807139
MireckiMikołaj--Hrubieszowski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
MireniukMikołaj--Chełmski---AP Lublin17580228
MirenszteinMordkoTałek22Lubelski, Wieniawa184513 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynieriiwdowiec-AP Lublin1758109
MirenszteinAbramSzmul21Krasnostawski, Krasnystaw184514 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu InżynieriiŻona Chaja Szura-AP Lublin17581017
MironJacentyMikołaj22Krasnostawski, Raciborowice183814 Dywizja Piechotyż. Chapa z Czujków, bezdzietny. WłościaninAP Lublin17580634
MironczukTeodorMarek25Radzyński, Wski1848Arsenał w Briańskuż. Eufrozyna DemczukównaWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
MironczukHryćJan21Radzyński18523 Dywizja GrenadierówKawalerMieszczaninAP Lublin175833p.pag.
MironczukTeodozyStanisław20Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34Żona Anna ZającOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MironiukStefanAntoni25Bialski,Janów 18411 Korpus PiechotyKawalerMieszczanin,piśmiennyAP Lublin175860B.Pag.
MironiukGrzegorz--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MironiukGrzegorz--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MironiukSamuelPaweł-Radzyński187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MironiukStefanGrzegorz-Konstantynowski18727 Dywizja Kawalerii-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MironiukFilipTadeusz Barbara23Radzyński,Międzyrzec ,Zasiatki183617 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MironowiczStefanJan21Bialski,Kodeń,Dobratycze18462 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin, kowalAP Lublin175825B.Pag.
MironowiczJakub--Lubelska, bialski, Walim1851--WziętyAP Lublin175831b.pag.
MironowiczAntoni--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MironowiczJanDaniło-Bialski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MironskiTomaszStanisław-Łukowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MironskiIwanBenedykt-Łukowski, Miastków18716 Dywizja Kawalerii-AP Lublin1758731223
MirończukTeodorMarek25Radzyński, Wiski1848Arsenał w Briańskuż. Eufrozyna DemczukównaWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
MirończukDanielBazyli20Radzyński,Uścimów,Tyśmienica 1840Korpus GrenadierówŻonaty-Katarzyna ,ciężarna WłościaninAP Lublin175859b.pag.
MirończukŁukaszKlimko Paraska25Radzyński,Krzywowierzba ,Zamałodycze 183618 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
Mirosław v MirosławskiFranciszek-22-1846---AP Lublin17581321
MirosławskiMarcinFranciszek20Łukowski,Michalin,Filipówka1 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
MiroszWojciechJakub Dorota20Siedlecki,Kołodziaż,Morzyczyn 18361 Dywizja KirasjerówKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MirowiczBazyli--Łukowski, Sławatycze 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MirowskiJanMichał21Zamojski, Józefów 18407 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin17580746
MirowskiFranciszekJan20Siedlecki1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnik,Stolarz, czyta i pisze po polskuAP Lublin175835b.pag.
MirskiSzymon--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MirytiukAntoniKorniło-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MirzewskiPiotrGrzegorz21Bialski18522 Lekka Dywizja KawaleriiŻona Jozefa MirzewskaMieszczaninAP Lublin175833p.pag.
MisciorWojciech--Lubelski---AP Lublin17580228
MisiakMichał--Lubartowski---wykupionyAP Lublin17580228
MisiakKrzysztof--Lubelski---AP Lublin17580228
MisiakBartłomiejJan25Łukowski,1853Nowoza...lski artyleryjski garnizonKawalerAP Lublin175834b.pag.
MisiarzPaweł--Zamojski---AP Lublin17580229
MisiecPawełN20Krasnostawski18511 i 2 Dywizja Artylerii GrenadierówkawalerAP Lublin17581976
MisiejczukIgnacyWasyl20Radzyński, Wytoczno18433 Korpus Piechotyż. Katarzyna DogodziankaWłościaninAP Lublin175863b.pag.
MisiejkiewiczJózefAndrzej-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MisiejukBazyliNikodem20Radzyński, Sławatycze 1847Butyrski Pułk PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175826B.Pag.
MisiejukMichałJoachim Anna21Radzyński1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853p.pag.
MisiejukJózef--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MisiejukBazyli--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
MisiejukIgnacy--Bialski1843Służba górnicza--AP Lublin175863b.pag.
MisiejukAndrzejNikita-Bialski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MisinczaWincenty--Krasnostawski1848Flota Czarnomorska--AP Lublin175814Spis alf.
MisinkiewiczMikołajWojciech23Lubelski1850Korpus GrenadierówAP Lublin17581834
MisiorBartłomiej--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MisiorBłażejJakub-Łukowski18727 Dywizja Kawalerii-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MisiuraWincentyMichał21Krasnostawski, Puchaczów1848Flota CzarnomorskaKawalerMieszczanin, kowalAP Lublin17581426
MisiuraJózefMichał20Krasnostawski, Puchaczów 183815 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580660
MisiurekGrzegorzFranciszek22Lubelski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820139
MisiurekGrzegorz--Lubelski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MisiurskiJakub--Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
MisiurynaJan--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MisiutaLeonAleksander20Hrubieszowski, Perespa1838KirasjerzyKawalerWłościanin, tkaczAP Lublin17580683
MisiutkiewiczJanAntoni24Krasnostawski1850Korpus GrenadierówAP Lublin17581844
MiszczakMateuszWojciech20Krasnostawski185018 Dywizja PiechotyAP Lublin17581867
MiszczakMarcinPaweł23Łukowski,Nowodwór,Białki18462 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
MiszczakJan--Łukowski, gm. Nowodwór 1851--Wybrany dla braku sił brata i kalectwa ojca.AP Lublin175830b.pag.
MiszczakIdziAndrzej21Lubelski, Łęczna183815 Dywizja PiechotyKawalerMieszczanin, kołodziej AP Lublin17580654
MiszczuchJózef--Chełmski---AP Lublin17580229
MiszczukMichał--Hrubieszowski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
MiszczukJanJan26Zamojski185018 Dywizja PiechotyAP Lublin17581874
MiszczukCyrylWasyl25Zamojski185018 Dywizja PiechotyAP Lublin17581878
MiszczukIlkoWalenty22Krasnostawski1851Flota Czarnomorskażona Marianna ZdunkownaAP Lublin175819278
MiszczukSzymonJan20Zamojski1851Kaukaska Półbrygada RezerwowakawalerAP Lublin175819233
MiszczukJanKazimierz22Łukowski18521 Dywizja KirasjerówKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MiszczukSzymonAntoni24Siedlecki,1853Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Justyna WlodawczukAP Lublin175834b.pag.
MiszczukWojciechRoch22Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35Żona Tekla MarchelekOsadnik,zmarł N 60590/11560-60AP Lublin175835b.pag.
MiszczukJózefStefan Rozalia21Siedlecki,Przeździadka,Dziegietnia18365 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MiszczukJanStanisław Kunegunda22SiedleckiSuchodół,Kostki 18365 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MiszczukPiotrJan20Radzyński,Racze18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
MiszczukTomasz--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MiszczukIgnacy--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MiszczukIgnacyStefan23Siedlecki, Przeździatka 18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175863b.pag.
MiszczukAndrzejŁukasz-Sokołowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MiszczukLudwikKarol-Sokołowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MiszczukFilipJan-Włodawski1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
MiszczukJanWojciech-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MiszczukMarcinSzymon23Łęczna1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564778-79
MiszejukIgnacyKarol29Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MiszkielkolBoruchHerszek18Bialski18523 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artyleriiKawalerŻydAP Lublin175833p.pag.
MiszkiewiczMaciejOstan21Radzyński,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaż.Tekla OkrasiakAP Lublin175834b.pag.
MiszkiewiczMikołajAndrzej Marianna21Siedlecki1835-KawalermieszczaninAP Lublin175853p.pag.
MiszkiewiczBłażej--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MiszkiniukProkopElia20Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Anastazja NiteraOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MiszkorkaKarolJózef20Łukowski,Żelechów,Kolonia Fremidorf?18411 Korpus PiechotyŻonaty -Katarzyna Kozłowska,brzemiennaWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
MiszkowskiJózef--Lubelska, siedlecki, Mokobody1851--Wyłączony jako opiekun nieletniego rodzeństwaAP Lublin175831b.pag.
MiszkurkaPawełSebastian20Łukowski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
MiszkurkaWojciechWiktor-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
MiszkurkaIgnacyŁukasz-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MisztaKazimierzWojciech-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MisztalKrzysztof--Chełmski---AP Lublin17580229
MisztalFranciszek--Lubartowski---AP Lublin17580228
MisztalIgnacy--Lubelski---AP Lublin17580228
MisztalPiotrAndrzej22Krasnobród18365 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerWłościaninAP Lublin17580445
MisztalWitAntoni21Krępiec1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804104
MisztalŁukaszPaweł21Motycz1836Flota Bałtyckaż. Małgorzata Mącik, pozostała przy ojcu w MotyczuWłościaninAP Lublin175804124
MisztalPiotrAndrzej22Krasnobród18365 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerWłościaninAP Lublin17580537
MisztalWitAntoni21Krępiec1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin17580598
MisztalŁukaszPaweł21Motycz1836Korpus Kaukaskiż. Marianna Mącikówna, została przy ojcuWłościaninAP Lublin175805119
MisztalMarcin-29-1846---AP Lublin17581313
MisztalJakubPiotr20Krasnostawski, Wojsławice 1848Flota CzarnomorskaNWłościaninAP Lublin17581426
MisztalWalentySebastian23Zamojski, Goraj18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
MisztalŁukaszAntoni22Hrubieszowski18517 Dywizja Kawalerii Lekkiejżona Agnieszka SaganownatkaczAP Lublin175819103
MisztalWalentySzymon20Lubelski18526 Dywizja Kawalerii P 28KawalerOsadnikAP Lublin17582098
MisztalMikołajPiotr20Krasnostawski1853Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23KawalerOsadnikAP Lublin175820187
MisztalMikołaj--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MisztalWalenty--Lubelski18536 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
MisztalAndrzej--Lubelski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
MisztalJan IIKacper26Lubelski, Leśce18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
MisztalJan IStanisław20Lubelski, Motycz18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
MiształAndrzejŁukasz29Lubelski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175820156
MisztoPiotrWawrzyniec Magdalena26Łukowski,Prawda,Jamielne183618 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MisztoAntoniJan, Franciszka22Podlaska, łukowski, Prawda, Kękówka18371 Dywizja KirasjerówKawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
MisztoBartłomiej--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
MisztoWojciechMikołaj-Łukowski, Prawda187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731210
MisztoMarcinKarol-Łukowski, Prawda187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731393
MisztoAntoniWalenty-Łukowski18727 Dywizja Kawalerii-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Miszto ( Miszta )MaciejMaciej, Marianna20Podlaska, łukowski, Prawda, Jamielne1837Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
MisztofJózefMaciej Marianna20Łukowski1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853p.pag.
MiszturaJózef--Hrubieszowski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
MiszukJan--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MiszynkaAbramSzmul19Łukowski1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.Kawaleria P.22Żona Haja N.Za niego brat Szloma lat 14AP Lublin175835b.pag.
MiśFranciszekJan20Zamojski1849I Dywizja Kirasjerów - I Korpus Rezerwowy Kawaleriiżonaty, MagdalenaAP Lublin175816
Miściuk v MiszczukJanAntoni20Siedlecki,Sokołów18462 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175825B.Pag.
MitaPiotrWojciech20Lubelski, Karczmiska1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościanin, czyta i pisze po polskuAP Lublin17580777
MitalMikołajFeliks20Urzędów1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804132
MitalMikołajFeliks20Urzędów1836Korpus KaukaskiKawalerMieszczaninAP Lublin175805127
MitalPawełFeliks24Zamojski, Urzędów18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty,AP Lublin175816
MitekKajetanKazimierz24Lubartów183615 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580480
MitekKajetanKazimierz24Lubartów183615 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580574
MitekJanJan23Łukowski,1853Okręgowy arsenałż.Apolonia DziewulskaAP Lublin175834b.pag.
MitekPiotrSemen-Garwoliński, Osieck187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873508
MitekAntonSemen-Garwoliński, Osieck1871-AP Lublin175873519
MitekAntoniSemen-Garwoliński187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MitekJózef--Łukowski, Osieck 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MitelmanIcek Lejzor--Chełmski---AP Lublin17580231
MitelmanJosefMoszek22Lubelski, Józefów n. Wisłą184513 Rota wojskowo-robocza Zarządu InżynieriiKawaler-AP Lublin1758109
Mitelnian v JakubowskiMoszko MichalGerszek-Radzyński187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MitelsztedtMarcinDaniło22Siedlecki1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Krystyna CabelOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MiteńkoKacperFeliks-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MitfsznajderZelmanPelta-Łukowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MitmanApolinaryStanisław27Lubelski, Lublin18407 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerMieszczanin, czyta i pisze po polskuAP Lublin17580745
MitraniukOnufryJakub20Radzyński,1853Flota Czarnomorskaż.Praskowia GrugakAP Lublin175834b.pag.
MitrockiAleksander--Hrubieszowski---AP Lublin17580230
MittakNusymGdala19Siedlecki1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.Kawaleria P.22KawalerŻydAP Lublin175835b.pag.
MittelpunktKelmanSziew15Zamojski, Zamość1855Kantonista w Twierdzy Zamośćkawalerza brata Moszka ZelmanaAP Lublin175822526
MituraFranciszekMateusz20Radzyński1852Flota CzarnomorskaŻona Marianna RozalaOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MituraJanFranciszek20Radzyński,1853Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Franciszka N.AP Lublin175834b.pag.
MituraMateuszJakub20Radzyński,1853Rota N 9 13ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyKawalerAP Lublin175834b.pag.
MituraFranciszekMateusz20Radzyński1854Flota CzarnomorskaWdowiecMieszczaninAP Lublin175835b.pag.
MituraSebastianSzymon22Radzyński1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
MituraJanMichał, Marianna22Podlaska, radzyński, Kock1837Korpus KaukaskiKawalerMieszczaninAP Lublin175856b.pag
MituraTomaszMaciej22Radzyński,Kock,Zakale 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyŻonaty-KatarzynaWłościaninAP Lublin175859b.pag.
MituraMaciejWojciech22Radzyński,Kock,Zakalew18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyŻonaty-MariannaWłościaninAP Lublin175859b.pag.
MituraSzymon--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MituraWojciech--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MituraStanisław--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MituraJózef--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MituraJan--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MituraWincentyWojciech-Łukowski18727 Dywizja Kawalerii-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MituraIwanJan21Radzyński, Kock 184418 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175864b.pag.
MitwolAjzykSymcha24Krasnostawski, Turobin 1844Flota CzarnomorskaKawalerŻyd, krawiec AP Lublin17580912
MizeraWojciechJózef20Lubelski185019 Brygada Rezerwowa Pierwszej DywizjiAP Lublin175818123
MizerskiWinAndrzej23Zamojski1852Flota CzarnomorskaŻona Kunegunda SieczkoMieszczaninAP Lublin175820213
MizerskiWincenty--Zamojski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821Spis alf.
MiżańczukAntoniMikołaj23Radzyński1839Oddzielny Korpus Kaukaskiż. Paraska GołaszkaWłościaninAP Lublin175858b.pag.
MleczakSzmulMoszek-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MleczkoAbramIcek20Siedlecki1854Niefront.Oddz.Rzemieśln.Brygada 15 Dywizji PiechotyKawalerŻyd,za niego brat Herszko KantonistaAP Lublin175835b.pag.
Mliczak JochowiczHerszek-19Radzyński, gm. Kock, w. (?)18483 Batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad WojskowychKawalerŻydAP Lublin175828B.Pag.
MlonekJanBenedykt22Siedlecki, gm. Krześlin18477 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
MlonekŁukaszFranciszek-Sokołowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MloszekKazimierzAntoni20Siedlecki,1853Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Marianna CielnikAP Lublin175834b.pag.
MładszaStanisławWalenty23Lubelski18521 Dywizja KirasjerówŻona Anna ZuszekOsadnikAP Lublin17582066
MłodzianowskiWalentyStanisław22Łukowski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
MłotPawełKazimierz-Garwoliński18727 Dywizja Kawalerii-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MłotWojciech--Łukowski, Osieck 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MłotkowskiIwan JózefMichał-Sokołowski, Dębe Nowe187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731792
MłynarAntoni-22-1846---AP Lublin17581313
MłynarczukMaciejFranciszek20Olchowiec183615 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580481
MłynarczukPiotr--Siedlecki, Sterdyń1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MłynarczukJózefWalenty20Siedlecki,1853Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Marianna N.AP Lublin175834b.pag.
MłynarczukMaciejFranciszek20Olchowiec183615 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580575
MłynarczukMikołajŁukasz21Radzyński, Rzeczyca 184418 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin, cieśla AP Lublin175864b.pag.
Młynarczuk (Młynarczyk)MichałBłażej25Radzyński, Branica1845Garnizon Artylerii w AłandskuKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
Młynarczuk (Młynarczyk)MikołajJakub20Siedlecki, Zembrów 1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
Młynarczuk (Młynarczyk)MikołajJakub20Siedlecki, Zembrów1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
MłynarczykWincentySzymon28Miękowice1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647178-179
MłynarczykIgnacy--Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
MłynarczykMarcinGrzegorz24Krasnostawski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175819203
MłynarczykPawełBłażej25Radzyński,Brunica?1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejWdowiec bezdzietnyWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
MłynarczykJan--Radzyński, Branica 1851--Cierpi epilepsję - posiada świadectwo szpitalne.AP Lublin175830b.pag.
MłynarczykJulian--Lubelska, siedlecki, Tosie1851--Przeniesiony do gminy NieporętAP Lublin175831b.pag.
MłynarczykJanJakub25Siedlecki,1853Rota N 4 Reducki Artyleryjski Garnizon przy Tyflińskim Artyl.GarnizonieKawalerAP Lublin175834b.pag.
MłynarczykWojciechWawrzyniec27Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34Żona Wiktoria KoniecznaOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MłynarczykJózefWojciech, Rozalia20Podlaska, łukowski, Sętki Majnoty18371 Dywizja KirasjerówKawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
MłynarczykJan--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
MłynarczykKonstantynFranciszek-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MłynarczykMarcinJakub23Lubelski, Wierzchowiska18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
MłynarczykowskiAntoniJakub25Zamojski, Kraśnik1838FlotaKawalerMieszczaninAP Lublin175806101
MłynarczykowskiFranciszek--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
MłynarskiMichałJan29Biłgorajski1871-Żona Marianna Dworow,dzieci nie maChłop,wiary rz-kat.AP Lublin175740
MłynarskiAntoni-23-1846---AP Lublin17581328
MłynarskiMarcin--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Kisłowodzku--AP Lublin175821Spis alf.
MłynarzAryaGersz18Siedlecki18523 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artyleriiKawalerŻydAP Lublin175833p.pag.
MłynarzChaimBerek-Radzyński1867--AP Lublin175872Spis alf.
MłyńskiJakub--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MnichaAntoni-20-1846---AP Lublin1758138
MocarskiAntoni--Radzyński, Kock1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MociakJózef--Hrubieszowski---AP Lublin17580229
MociołMikołaj--Radzyński, Włodawa 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
MoczarskiJanJózef22Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Franciszka ŁasekOsadnikAP Lublin175833p.pag.
MoczekFranciszekWawrzyniec22Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Marianna KazmirukOsadnikAP Lublin175820110
MoczulskiPawełJan21Radzyński, Włodawa1847Garnizon Artylerii w Arsenale w Briańsku - 3 RotaKawalerMieszczaninAP Lublin175826B.Pag.
MoczulskiWojciech MarekTadeusz20Łukowski1854Flota CzarnomorskaŻona Rozalia LisOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MoczulskiLeonPiotr20Bialski,Struzianka1 Dywizja DragonówKawalerWłościaninAP Lublin175860B.Pag.
MoczulskiJanOsip22Bialski, Studzianki18433 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175863b.pag.
MoczybrodaPiotrGrzegorz21Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Anastazja LazarOsadnikAP Lublin175820139
MoczybrodaPiotr--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
Modara v ChodaraJózef--Zamojski18534 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
ModrzejewskiLeonAleksander20Krasnostawski, Krasnystaw1849Flota CzarnomorskaŻonaty, BarbaraAP Lublin175816
ModrzewskiAleksanderŁukasz-Siedlecki18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
ModuńFrancTomasz-Łukowski, Łysobyki187112 Dywizja Piechoty-Wrócił jako opiekunAP Lublin1758731196
ModzelanTomaszAntoni20Lubelski, Lublin18409 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin17580736
MogelnickiLudwikTeofil-Sokołowski, Sabnie187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731454
MogielnickiKasperJózef27Stary Zamość1836Flota Bałtyckaż. Salomea Wojtan, pozostała przy rodzicachwłościanin, czyta i pisze po polsku, stolarzAP Lublin175804111
MogielnickiKasperJózef27Stary Zamość1836Korpus Kaukaskiż. Salomea Wojtaniczówna, została przy rodzinie w Turobinie.Włościanin, stolarzAP Lublin175805105
MogielnickiJózef--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
MogielnickiJózef--Siedlecki, Siedlce 1851--Oszczędzony dla żony brzemiennej w 8. m-cu. I opieki nad sierotą.AP Lublin175830b.pag.
MokijowskiFranciszekMichał22Lubelski185113 i 14 Dywizja Piechotyżona Salomea NowaczownaAP Lublin175819195
MoklicaSawaMiska21Hrubieszowski, Kryłów183815 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17580659
MokotowiczIcekMoszko-Garwoliński, Żelechów187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin1758731265
MokroszMaciejAntoni20Zamojski185014 i 15 rota wojskowo-robocza, Zarząd Inzynierii AP Lublin175818154
MokrowskiJanGrzegorz21Hrubieszowski, Honiatycz 1848Flota Czarnomorskaż. Katarzyna BednarkównaWłościaninAP Lublin17581440
MokrzańskiMikołajFilip21Lubelski, Czechówka Górna1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościanin, do służby za włóczęgostwo i nie stawienie się do spisu.AP Lublin17580764
MokrzyńskiJurkoOnufry22Ruszew w ob.hrubieszowskim1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580312
MokrzyńskiStanisławJan20Zamojski, Zaklików1840Flota CzarnomorskaKawalerMieszczaninAP Lublin17580750
MolakJózefBartłomiej25Łukowski,?18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościaninAP Lublin175859b.pag.
MolakWojciechBartłomiej21Łukowski, (Kos..?)18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175863b.pag.
MolasMichał--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
MolawkaBartłomiejJan22Krzeszów1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175805106
MoldaStanisławŁukasz24Lubelski, Kaliszany1848Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin17581421
MolenAntoniKacper-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
MoleńOnufryKacper-Garwoliński187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
MolędaMichał--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Noworosyjsku--AP Lublin175821Spis alf.
MolickiFranciszekJan20Świerże183614 Dywizja PiechotyKawalerwłościanin, tkaczAP Lublin17580461
MolickiFranciszekJan20Świerże183614 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin, tkacz AP Lublin17580554
MollerAbelRachmel20Bialski,Terespol 1846Kompania wojskowo-robocza IV okręguKawalerŻydAP Lublin175825B.Pag.
MolskiFranciszekStanisław-Węgrowski1872Wykupiony za 1000 rubli-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Moluk v MotrzukSzymonJan21Bialski,Hołowczyce 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościaninAP Lublin175859b.pag.
MołczanDanielKonrad21Krasnostawski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnik,katolikAP Lublin175820247
MołczanDaniło--Krasnostawski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821Spis alf.
MołczanJózefWojciech23Radzyński,Parczew 1840Korpus GrenadierówŻonaty-ZofiaMieszczanin,złego prowadzenia AP Lublin175859b.pag.
MołdaAndrzejJan22Zamojski1850Korpus GrenadierówAP Lublin17581847
MołdaWojciechMaciej22Zamojski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusużona Anastazja PamochownaAP Lublin175819151
MołdaMikołajStanisław22Zamojski, Łukowa1840Flota Czarnomorskaż. Helena c. Krzysztofa (?), bezdzietny.Włościanin, tkacz AP Lublin17580795
MołdochJózefPaweł24Krasnostawski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnik,katolikAP Lublin175820232
MołodczykJanWasyl20Bialski1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
MomontJanWalenty22Zamojski185018 Dywizja PiechotyAP Lublin17581871
MomotJózef--Biłgorajski---AP Lublin17580229
MomotMarcin--Janowski---AP Lublin17580229
MomotStanisław--Zamojski---AP Lublin17580229
MomotAntoni--Zamojski---AP Lublin17580229
MomotWalentyTomasz20Zamojski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusużona Agnieszka MicugownaAP Lublin175819123
MomotSebastianBłażej24Krzeszów1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647146-147
MomotJózefKacper Magdalena23Radzyński,Radzyń,Kopina 183617 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
MomotMichałBartłomiej25Zamojski, Aleksandrów18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty,AP Lublin175816
MonachemBerek--Lubelska, łukowski, Żelechów1851--ZbiegłAP Lublin175831b.pag.
MoncarzMichałSzulim-Łukowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
MondrakSzulNusyn21Siedlecki, Sterdyń184512,13 Rota Inwalidzka w Iżewskiej Fabryce BroniKawalerŻyd, krawiecAP Lublin175824b.pag
MondrasiewiczJanGrzegorz20Łukowski ,Maciejowice,Oblin18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościaninAP Lublin175859b.pag.
MondrowiczJosefDawid-Włodawski1867--AP Lublin175872Spis alf.
Moniak v JarmoszukAntoniTaras20Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Marianna N.OsadnikAP Lublin175833p.pag.
Moniaka v MoniakMaksymNiczypor23Radzyński, Zbereże 1845Szosteńska Fabryka ProchuKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
MoniaszkoKonstantyMaciej21Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34Żona Marianna OstronlikOsadnikAP Lublin175835b.pag.
MonikPiotrMichał26Mełgiew1835-ż. Marianna Dominikówna, ma syna Stanisława. Rodzina poszła za mężem.WłościaninAP Lublin115647184-185
MoniukIwan Jan--Hrubieszowski---AP Lublin17580229
Mońko v MukaAndrzejStanisław-Łukowski, Dąbie187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731341
MoraszkiewiczJędrzejTomasz23-1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580326
Morawiecki