Baza rekrutów: nazwiska R – S

Aby ułatwić wyszukiwanie, wpisz szukaną frazę w wyszukiwarce.

Nazwisko rekrutaImię rekrutaImię ojcaWiekNazwa obwodu i miejscowość poboruRok poboruNazwa jednostki wojskowejStan cywilnyUwagi (stan społeczny, zawód, powód poboru)Nazwa archiwumNr zespołu arch.Sygn.Arch.Karta / strona
Ra…ińskiIzydor--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
Rabaczuk v IhnatiukOnufry--Łukowski, Mątwica 1851--Oszczędzony jako dzietny.AP Lublin175830
RabaniukJan--Bialski, Biała1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
RabaniukBazyliMaksym20Bialski,1853Flota Czarnomorskaż.Marianna PiechowiczAP Lublin175834
RabaniukHryćStefan21Radzyński1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852
RabaszekLejb Herz--Lubelska, radzyński, Włodawa1851--ZbiegłAP Lublin175831
RabczanKajetanHryć21Radzyński, Uścimów184418 Dywizja Piechotyż. Anastazja MaślukównaWłościaninAP Lublin175864
RabczewskiAntoniJózef22Lubelski, Lublin18408 Dywizja PiechotyKawalerMieszczanin, czyta i pisze po polsku oraz zna architektoniczne rysunki.AP Lublin175806
RabczukJózef--Chełmski---AP Lublin175802
RabczukSzymon--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RabczukAndrzejFeliks20Radzyński,Opole,Gołowno18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860
RabczukFilipTymofiej-Włodawski1867--AP Lublin175872
RabczukIwanJoann-Konstantynowski, Hołowczyce187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RabczukJanArtem-Włodawski1872Okręgowy Sztab Wojenny w Moskwie-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RabczyńskiWincenty--Hrubieszowski---AP Lublin175802
RabczyńskiGmiter--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RabekMichałWojciech20Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Marianna BoczOsadnikAP Lublin175833
RabekJędrzejJakub Marianna25Radzyński,Olszewnica,Sokule 183617 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854
RabekŁukaszMichał-Łukowski, Gołąbki1871--Wpłacił 400 rubli i otrzymał zaświadczenie o zwolnieniuAP Lublin175873
RabekJan--Radzyński, Olszewnica Wielka 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
RabekPawełJózef Ewa21Łukowski,Zgornica?,?183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin,na lewej ręce ma bliznę po oparzeniu AP Lublin175854
RabekMarcinJakub23Radzyński,Olszewnica,Sokule 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościaninAP Lublin175859
RaberSzymonLejba23Zamojski, Krasnobród184514 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu InżynieriiKawaler-AP Lublin175804
RabianekJakubMaciej Kunegunda23Łukowski1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853
RabianekBartłomiejMaciej, KunegundaPodlaska, łukowski, Gułów, Hordzieżka1837Korpus KaukaskiKawalerWłościanin, gorzelnikAP Lublin175856
RabiańskiFeliksFranciszek23Siedlecki,Rabiany18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerSzlachcic niewylegitymowanyAP Lublin175859
RabieniekMarcinPaweł23Siedlecki,1853Flota Czarnomorskaż.Marianna DratmalskaAP Lublin175834
RabieńkoIzydor--Podlaska, siedlecki1832--Zmarł w 1844rAP Lublin175861
RabinekPiotrFranciszek23Siedlecki, Zozułka 18433 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175805
Rabinek?FranciszekGrzegorz20Łukowski,Adamów,Konorzatka18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860
RabinowiczRywenSzmul20Grabów1844Flota CzarnomorskaKawalerŻydAP Lublin175816
RabinowiczAbram MoszkoIcek-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RabinskiJózefKazimierz-Siedlecki, Skupie187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RabińskiAleksander--Lubelski18486 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175816
RabińskiAntoni--Lubelski18534 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821
RabińskiFeliks--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RabionekJakubWojciech20Łukowski,Gułów1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825
RabskiJanJan22Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23Żona Anna BielaOsadnikAP Lublin175820
RacMarcinGrzegorz20Łukowski,1853Rota N 9 13ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Marianna ŻochAP Lublin175834
RachestalerAbram Moszek--Lubelski---wykupionyAP Lublin175802
RachmilLeb--Hrubieszowski---wykupionyAP Lublin175802
RachońIgnacySebastian20Zamojski, Urzędów18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RaciboerskiMichał--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Władykaukazie--AP Lublin175821
RaciborskiJózefTomasz29Zamojski, Zamość 1840Flota CzarnomorskaKawalerMieszczanin. czyta i pisze po polsku, kamieniarz.AP Lublin175814
RaczkoMarcin--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RaczkowskiTomasz--Krasnostawski---AP Lublin175802
RaczkowskiStanisław--Zamojski---AP Lublin175802
RaczkowskiJanJulian20Bialski, Studzianki18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175804
RaczkowskiStanisław--Siedlecki, Jaczew1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
RaczkowskiWojciechJan-Węgrowski1867--AP Lublin175872
RaczkowskiFeliksFomin-Węgrowski, Korytnica187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RaczkowskiKiryłoJan-Bialski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RaczkowskiJan AdamFranciszek21Krasnostawski, Rejowiec1848Flota CzarnomorskaKawalerMieszczanin,mosiężnikAP Lublin175807
RaczukMichałStefan22Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Tekla N.OsadnikAP Lublin175833
RaczukDmitrPaweł21Radzyński1854Flota CzarnomorskaŻona Katarzyna StolarczykOsadnikAP Lublin175835
Raczuk v OstapiukJan--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RaczynskiFeliksJakub-Siedlecki1867--AP Lublin175872
RaczyńskiJerzyJan23Bialski, Łomazy1848Korpus KaukaskiKawalerMieszczaninAP Lublin175814
RaczyńskiPiotrJózef20Bialski, Mężenin1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerWłościanin, kucharzAP Lublin175824
RaczyńskiJerzyJan23Bialski, Łomazy1848Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175827
RaczyńskiAdamBartłomiej21Siedlecki,1853Parkowa ½ Rota N 2 Zarządu Inżynierii w twierdzy BenderachKawalerAP Lublin175834
RaczyńskiMaksymilianJan Marianna22Bialski1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853
RaczyńskiStanisławMikołaj, Agnieszka20Podlaska, bialski, Przesmyki, Raczyny1837Korpus KaukaskiKawalerSzlachcic niewylegitymowany, czyta i pisze po polskuAP Lublin175856
RaczyńskiMaciejWalenty20Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
RaczyńskiPiotr--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
RaczyńskiGrzegorz--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
RaćkoKonstantynPiotr-Sokołowski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RadajŁukasz--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RadawiecSzymonStanisław23Księżpol1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
RadawiecSzymonStanisław23Zamojski, Księżpol1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175827
RadawskiMichał--Biłgorajski---AP Lublin175802
RadczukKapiton--Hrubieszowski---AP Lublin175802
RadczukLeon--Łukowski, Wohyń1851--Oszczędzony dla gospodarstwa i dziecka.AP Lublin175830
RadeckiEliaszKazimierz21Hrubieszowski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175810
RadeckiStanisławHalim22Bialski1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835
RadeckiHieronimŁukasz-Włodawski1867--Wynajęty za Ełbaun ManesAP Lublin175872
RadeckiJakubN-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
Radelczuk vel RadziukMarcin25Hrubieszowski1850Korpus GrenadierówAP Lublin175860
Radik vel RodzikJanLubelski185018 Dywizja PiechotyAP Lublin175828
RadikowskiJulianOsip-Siedlecki, Siedlce187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RadikowskiAndrzejWiktor-Siedlecki, Pióry187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RadkiewiczStefanDaniel, Martosza24Podlaska, bialski, Koszoły1837Korpus Kaukaskiż.AnnaWłościaninAP Lublin175856
RadkiewiczHryć(Parafim?)20Bialski, Mazanówka1845Szosteńska Fabryka ProchuKawalerWłościaninAP Lublin175824
RadkoMarcin--Gub. Płocka1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RadkoDymitrStefan26Radzyński, Przegaliny Wielkie 184418 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864
RadlewskiJózef-Bialski, Kościeniewice187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RadlińskiLeon--Lubelski---AP Lublin175802
RadlińskiKonstantyAntoni20Lubelski, Moszenki1838KirasjerzyKawalerSzlachcic, ukończył 3 klasy szkoły, czyta i pisze po polsku.AP Lublin175824
RadłoJanKarol23Siedlecki, Siedlce 18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty KawalerMieszczaninAP Lublin175863
RadłowskiKazimierzPaweł23Siedlecki, Siedlce 18477 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175860
Radłowski (Radzikowski)AleksanderFranciszek20Siedlecki, Modrzew1847 Arsenał w Briańsku - Garnizon Artylerrii, 3 Rota KawalerWłościaninAP Lublin175814
RadmanMoszkoBerko-Garwoliński, Kłoczew187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RadominAntoniJan20Bielski, Biała, Dokudów18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejŻonaty-? RaczyńskaWłościaninAP Lublin175860
RadomskiBazyliAdam21Zwierzyniec1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
RadomskiJoachimStefan20Hrubieszowski1870-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
RadomskiPiotrLudwik21hrubieszowski1871-KawalerMieszczanin,wiary rz.kat.stolarz,pisze i czyta po polskuAP Lublin175740
RadomskiJakubAntoni29Abramów1834-KawalerWłościaninAP Lublin175803
RadomskiPiotrMarcin24Dubienka1836Flota BałtyckaKawalerMieszczanin, czyta i pisze po polskuAP Lublin175804
RadomskiLeonTomasz20Hrubieszowski, Hrubieszów1848Sewastopolski Garnizon ArtyleriiKawalerSzlachcic, skończył 4 klasy, zna polski, rosyjski, niemiecki, łaciński.AP Lublin175814
RadomskiKajetan--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Gieorgijewsku--AP Lublin175821
RadomskiPiotrMarcin24Dubienka1836Korpus KaukaskiKawalerMieszczanin, czyta i pisze po polskuAP Lublin175827
RadomskiIgnacyKazimierz-Sokołowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RadomskiMaksymStefan-Sokołowski18727 Dywizja Kawalerii-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RadomyskiJanAdam23Siedlecki, Radomyśl1847Tarutyński Pułk JegrówKawalerSzlachcicAP Lublin175826
RadomyskiStanisławPiotr20Siedlecki,1853Dywizja Grenadierówż.Karolina OkpińskaAP Lublin175834
RadomyskiWawrzyniecBartłomiej Rozalia22Łukowski1835-Kawalerszlachcic dowody ma złożyćAP Lublin175853
RadomyskiJanMateusz23Łukowski, Role184418 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcicAP Lublin175864
Radosz v WojciechowskiJanPiotr20Hrubieszowski18526 Dywizja Kawalerii P 28Żona Tekla GawrylakOsadnikAP Lublin175820
Radosz v WojciechowskiJan--Hrubieszowski18536 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821
RadoszynskiSzlemaLejbus-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RadowieckiRajmundPiotr, Antonina21Podlaska, radzyński, Chmielów, Nietiahy18376 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerSzlachcic niewylegitymowanyAP Lublin175856
RadowieckiJacenty--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
RadowieckiAntoniPiotr21Radzyński18393 Brygada Artylerii KonnejKawalerCzyta i pisze po polskuAP Lublin175863
RadowieckiWincentyKazimierz21Radzyński,Suchowola,Jezior 1840Korpus GrenadierówŻonaty-JózefaWłościaninAP Lublin175859
RadwanMateuszKazimierz23Zamojski, Polichna1838KirasjerzyKawalerWłościaninAP Lublin175824
RadwańskiPawełMichał21Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23KawalerMieszczanin,szewcAP Lublin175820
RadwańskiPaweł--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RadyszczukJakub--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
RadzczyciakJanFranciszek28Krasnostawski18523 Lekka Dywizja KawaleriiŻona Anna N.OsadnikAP Lublin175820
RadziejWincentyPiotr24Łukowski,Garwolin,Unin18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejŻonaty-AnnaWłościaninAP Lublin175807
RadziejewskiPawełJan-Konstantynowski1867--Postawil za siebie Tkaczuk FranciszekAP Lublin175872
RadzikMikołajAndrzej23Aleksandrów1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
RadzikMaksymAndrzej24Zamojski, Aleksandrów 1840Grenadier w Pułku Jegierskimż. Agnieszka c. Walentego (M..?), bezdzietny. Żona pozostała przy rodzinie.WłościaninAP Lublin175818
RadzikJanIdzi20Lubelski, Czechówka Górna1849Flota Czarnomorskażonaty, Rozalia ŚwitekAP Lublin175819
RadzikBłażejPiotr20Lubelski, Motycz1849Flota CzarnomorskakawalerAP Lublin175819
RadzikPiotr--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Władykaukazie--AP Lublin175821
RadzikJanJakub21Siedlecki,Siedlce1 Dywizja DragonówKawalerMieszczanin,piśmienny po polsku i rosyjskuAP Lublin175825
RadzikWincentyTomasz29Łukowski, Nowy Dwór 18476 Dywizja Artyleriiż. Katarzyna SzczotkównaWłościaninAP Lublin175824
RadzikowskiAleksanderJakub21Siedlecki, Modrzew1847Flota BałtyckaKawalerWłościanin. Umarł w szpitalu wojennym.AP Lublin175804
RadzikowskiAntoniMateusz25Siedlecki, Ługi18472 Dywizja DragonówKawalerSzlachcicAP Lublin175807
RadzikowskiAndrzejMateusz21Siedlecki,Cielemęc,Ługi18462 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175824
RadzikowskiAntoniFranciszek20Łukowski,1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejŻonaty - Katarzyna?WłościaninAP Lublin175825
RadzikowskiKlemens--Lubelska, łukowski, Krasusy, Wólka Konopna1851--Stawał do poboru w WarszawieAP Lublin175831
RadzikowskiJózefN20Siedlecki1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175833
RadzikowskiJanPiotr20Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35KawalerMieszczaninAP Lublin175835
RadzikowskiFranciszekHermenegili Petronela21Siedlecki,Skulimów Starawieś,Głuchówka183616 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcic niewylegitymowanyAP Lublin175854
RadzikowskiJózefJan, Zofia22Podlaska, siedlecki, Modrzew1837Korpus KaukaskiKawalerSzlachcic niewylegitymowanyAP Lublin175856
RadzikowskiTomasz--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RadzikowskiTomasz--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RadzikowskiZefir--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RadzikowskiJan--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RadzikowskiJoachim--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RadzikowskiSzymon--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RadzikowskiKarol--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RadzikowskiJózefJakub20Siedlecki, Radzików Wielki18443 Dywizja GrenadierówKawalerSzlachcic, czyta i pisze po polsku.AP Lublin175863
RadzikowskiJanPiotr20Siedlecki, Modrzew 184418 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcicAP Lublin175864
RadzikowskiMichałPaweł-Łukowski18722 Dywizja Grenadierów-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RadzikowskiStanisławTadeusz-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RadzikowskiJanJózef-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RadzikowskiWładysławJulian-Siedlecki18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RadzikowskiTeodorDaniło-Siedlecki18727 Dywizja Kawalerii-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RadzikowskiAleksanderTadeusz-Siedlecki18727 Dywizja Kawalerii-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RadzikowskiTeofil HipolitStanisław-Siedlecki18727 Dywizja Kawalerii-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RadzikowskiPawełHipolit21Lubelski, Niedrzwica Duża1849Flota Czarnomorskakawalerczyta i pisze po polskuAP Lublin175816
RadzikowskiWojciech--Siedlecki, Jastrzębie Łupiny1851--Oszczędzony dla gospodarstwa i żony brzemiennej w 9. m-cu.AP Lublin175830
RadzikowskiJózef--Siedlecki, Jastrzębie Łupiny1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
RadzinikTomaszJan23Krasnostawski1851Flota Czarnomorskażona Karolina MiegurkownaAP Lublin175819
RadzisławAntoni--M. Lublin1853Garnizon Artylerii w Gieorgijewsku--AP Lublin175821
RadziszewskiMaciejJózef22Zamojski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RadziszewskiLeonStefan20Hrubieszowski, Poturzyn183813 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175819
RadziwonkaJózefKazimierz21Bialski, Łysów1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175827
RadziwonkaJózefKazimierz21Bialski, Łysów1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175828
RadziwonkaJoachimPiotr-Konstantynowski1872Wykupiony za 1000 rubli-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RadzkiFranciszekWojciech22Łukowski, Gułów1845Garnizon Artylerii w SzwarsgolskuKawalerWłościaninAP Lublin175818
RadzykGrzegorzJan-Radzyński187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RadzyminskiEuzebiusz Rochbrakbrakbrak1869-brakPrzyjęty do Rekrutów Warszawskiej GuberniAP Lublin175740
RadzymińskiWojciechFranciszek matk N22Siedlecki1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853
RadzyńskiBerko--Lubelska, siedlecki, Sokołów1851--ZbiegłAP Lublin175831
RadzyńskiWacławMichał20Rzeczyca Ziemiańska18365 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerWłościaninAP Lublin175860
RadzyńskiWacławMichał20Rzeczyca18365 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerMieszczaninAP Lublin175860
Radźko (Raczko)BenedyktJózef22Siedlecki, Kamionka 1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerWłościaninAP Lublin175824
RafalskiAndrzej--Chełmski---AP Lublin175802
RafalskiWojciech--Janowski---AP Lublin175802
RafalskiJan-21-1846---AP Lublin175813
RafalskiPaweł--Lubelski18531 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821
RafalskiTomaszKazimierz21Radzyński, Łysobyk18446 Dywizja Artyleriiż. Marianna SuryglównaMieszczaninAP Lublin175824
RafalskiPiotr--Siedlecki1843Służba górnicza--AP Lublin175863
RagusOnufryJan20Łukowski1854Dywizja Artylerii GrenadierówKawalerOsadnikAP Lublin175835
RagusPiotrJan-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RagustKonstantyAntoni-Węgrowski1867--AP Lublin175872
RajcaMajerIcek18Bialski,1853Wojenno Robocze N 3 Batalion Zarządu Wojennych OsadKawalerza niego 15letni brat Moszko Aron do Wojennych Kantonistów ZamośćAP Lublin175834
RajchKazimierzKarol20Łukowski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175833
RajcherLudwik--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RajchmanSzmulFroim18Lubelski1853Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 14KawalerŻyd, krawiecAP Lublin175820
RajdkoPaweł-20-1846---AP Lublin175813
RajewskiJanŁukasz20Łukowski, Łaskarzew 1845Szosteńska Fabryka Prochuż. Balbina KamieńskaMieszczaninAP Lublin175824
RajewskiJózefatJan23Łukowski, Miętne 1848Korpus OrenburskiKawalerSzlachcicAP Lublin175827
RajewskiJózefatJan23Łukowski, Miętne 1848Korpus OrenburskiKawalerSzlachcicAP Lublin175828
RajewskiKacperŁukasz, Antonina21Podlaska, łukowski, Łaskarzew18376 Lekka Dywizja Kawaleriiż.AgnieszkaMieszczanin, szewcAP Lublin175856
RajewskiLeopoldSzymon-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RajfGimpelIcek23Biłgorajski1871-KawalerŻyd wiara judajskaAP Lublin175740
RajfmanChaimSendra20Zamojski, Szczebrzeszyn1844Flota CzarnomorskaKawalerŻyd, krawiec AP Lublin175819
RajhnudelTobieDuta21Lubelski1846Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu Kaukaskiegożona Sura N.krawiecAP Lublin175826
RajmanFranciszek--Chełmski---AP Lublin175802
RajmuzaJakub--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RajnMajerWolf23Zamojski1872-KawalerŻyd wiara judajskaAP Lublin175740
RajnerWolfMajer22Zamojski1874-KawalerŻyd wiara judajskaAP Lublin175740
RajnerWawrzyniecKrasnostawski18401 Dywizja KirasjerówAP Lublin175860
RajnhertzMoszkoWulf18Siedlecki18523 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artyleriiKawalerŻydAP Lublin175833
RajniakAntoniFranciszek25Krasnostawski, Surhów1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin175807
RajnsztanChaimLejb20Zamojski, Tomaszów1844Flota CzarnomorskaKawalerŻydAP Lublin175819
RajsbaumLejbaChaim22Chełmski1870-KawalerŻyd wiara judajskaAP Lublin175740
RajsfeldSimcha BineszZemszko-Łukowski, Kock187112 Dywizja Piechoty-Wyznaczył najemnika KozłowiczaAP Lublin175873
RajtAbramMoszek19m.Lublin1851Wojskowo-robocza Kompania Morska bud. Floty Czarnomorskiejkawalerwzięty za niego brat Herzyk Rajt lat 13 do Batalionu Wojennych KantonistówAP Lublin175819
RajtHercykMoszek13m.Lublin1851Batalion Kantonistów Wojennych Zamośćkawalerza brata Abrama, m.LublinAP Lublin175826
RajtakWawrzyniecAdam23Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820
RajtakWalentyAntoni20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Ewa KorzębaOsadnikAP Lublin175820
RajtakWawrzyniec--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RajtakWalenty--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
Rajtapel AbramowiczMosiek Wolf-18Radzyński, Kock 18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad WojennychKawaler-AP Lublin175828
RajtarczukStefanIgnacy26Hrubieszowski, Strzelce18402 Dywizja KirasjerówKawalerWłościaninAP Lublin175825
RajtbortSzlomaGerszek-Węgrowski1867--WykupionyAP Lublin175872
RajzmanHerszkoRadzyński,18489 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce BroniAP Lublin175828
RajzmanJankiel GerszJosel-Włodawski1867--AP Lublin175872
RajzmanSrul LejbMaszko-Bialski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
Rajzman JudkowiczChaim-20Radzyński, Sławatycze18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad WojennychKawalerŻydAP Lublin175827
Rajzman JudkowiczChaim-20Radzyński, Sławatycze18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad WojennychKawalerŻydAP Lublin175828
Rajzman, WigdowiczHerszko-22Radzyński, Radzyń Podlaski18489 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce BroniKawalerŻydAP Lublin175827
RakStanisławMarcin21Janowski1874-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
RakMaciejMichał20-1834-KawalerWłościaninAP Lublin175803
RakTeodorSzymon22Hołubie18363 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerWłościaninAP Lublin175804
RakIgnacyWawrzyniec28Hrubieszowski1851Kaukaska Półbrygada Rezerwoważona Marianna ProcłuwnaAP Lublin175804
RakGrzegorz-20-1846---AP Lublin175813
RakJózefAndrzej29Lubelski185019 Brygada Rezerwowa Pierwszej DywizjiAP Lublin175819
RakJan--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RakJanTadeusz21Lubelski185018 Dywizja PiechotyAP Lublin175827
RakMakarIwan21Radzyński1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852
RakJakubArtym21Hrubieszowski18517 Dywizja Kawalerii LekkiejkawalerAP Lublin175860
RakTeodorSzymon22Hołubie18363 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerWłościaninAP Lublin175863
RakSzajkoDawid-Siedlecki1867--AP Lublin175872
RakSzymonIwan-Radzyński, Kąkolewnica187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RakoczyMichałJózef23Orchowiec1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
RakoczyMichałJózef23Orchowiec1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175814
RakotJakub--Hrubieszowski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821
RakowieckiMaciej FranciszekIgnacy21Bialski18523 Dywizja GrenadierówKawalerOsadnik, Czyta i pisze po polskuAP Lublin175833
RakowskiAntoni-24-1846---AP Lublin175813
RakowskiJakub--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RakszewskiJózefTomasz20Zamojski, Biłgoraj1849Flota CzarnomorskakawalerAP Lublin175819
RakusJózefWojciech20Krasnostawski1851Flota Czarnomorskażona Franciszka ŁukasiewiczownaAP Lublin175809
RanczynskiPawełJakub24Łukowski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175833
RapaJózefMaciej20-1834-KawalerWłościanin, zm. 1842AP Lublin175803
RapczukKarolMaciej-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RararataPiotr--Hrubieszowski18532 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821
RarataWojciech--Biłgorajski---AP Lublin175802
Raszak (lub Rasiak)JanFranciszek20Krasnostawski, Wysokie 1848Flota CzarnomorskaKawalerWłościanin. tkaczAP Lublin175807
RaszkiewiczAntoni--Lubelski---AP Lublin175802
RatajJanMarcin26Janowski1871-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
RatajMikołajKarol23Łukowski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona ElżbietaKorkolukOsadnikAP Lublin175833
RatajewiczHipolit--Siedlecki, Siedlce 1851--Niezdatny z powodu słabych sił po chorobie.AP Lublin175830
RatajewiczJanLudwik Franciszka22Siedlecki,Przewłoka Zawadzkiego 18366 Dywizja ArtyleriiKawalerSzlachcic niewylegitymowany ,piśmienny AP Lublin175854
RatczukIgnacy-24-1846---AP Lublin175813
RatkiewiczAleksander--Lubelska, bialski, Łomazy1851--Niezdatny z powodu braku miaryAP Lublin175831
RatniukMichał--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
RatusznyKonradJan21Bialski, Krasówka 18481 Dywizja Ułanówż. Marianna (G…?)WłościaninAP Lublin175860
RatusznyKonradJan21Bialski, Krasówka18481 Dywizja Ułanówż. Marianna (G..?)WłościaninAP Lublin175860
Ratyna (lub Ratysza)WojciechMaciej22Zamojski, Tarnawatka 1848Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin175807
RatynczukPawełAndrzej-Konstantynowski1867--AP Lublin175872
RatynskiAntoniFranciszek26Siedlecki1854Flota CzarnomorskaKawalerMieszczaninAP Lublin175835
RatynskiIwanMateusz-Sokołowski, Kossów187134 Dywizjon Piechoty-AP Lublin175873
RatynskiJakowIgnacy-Sokołowski, Olszew18716 Dywizja Kawalerii-AP Lublin175873
RatynskiJulianAntoni-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RatynskiFeliksPaweł-Sokołowski1872Wykupił się za 1000 rubli-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RatyńskiJanMikołaj28Siedlecki18526 Lekka Dywizja KawaleriiŻona Salomea N.OsadnikAP Lublin175833
RatyńskiFranciszekN25Siedlecki1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175833
RatyńskiJózefFranciszek, Marianna22Podlaska, siedlecki, Buczyn, Ratyniec Stary18376 Dywizja Artyleriiż.AgnieszkaSzlachcic bez dowodówAP Lublin175856
RatyńskiMarcin JanHilary22Siedlecki,Olszew,Ratyniec Stary18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejŻonaty- K PrządzikSzlachcicAP Lublin175860
RatyńskiPaweł--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RawaJakub--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
RawskiWojciech-24-1846---AP Lublin175813
RawskiMikołajMikołaj22Zamojski, Ciotusza1848Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin175814
RawskiJan--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RąbelMikołaj--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RączkaTeodorDaniło23Biłgorajski1874-KawalerChłop,wiary greko-kat.AP Lublin175740
RechlmanFiszelGerszon18Radzyński1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.KawaleriaŻona Mina StecnartŻydAP Lublin175835
RechnioMateusz--Siedlecki, Dąbrówka1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
ReckoIwanPaweł-Siedlecki, Pióry187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
ReczekJakubStanisław21Lubelski, Kurów183813 Dywizja PiechotyKawalerMieszczanin,czyta i pisze po polsku, szewc.175819
RedaJózef--Łukowsk, Ryki1851--Niezdatny z powodu wrzodów po róży na obu goleniach.AP Lublin175830
RedaNorbert--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RedczukJózef--Krasnostawski---AP Lublin175802
Redetman vel RedelmanZyśWolf23Krasnostawski, Stara Wieś184514 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynieriiżona Hinda Mala RozenblitszewcAP Lublin175804
RedkaFilipMikołaj21Łukowski1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852
RedkoJanTomasz27Bialski, Połoski18433 Korpus Piechotyż. Marianna ChryciównaWłościaninAP Lublin175805
RedkoJanMateusz-Sokołowski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
Redko v SaduraEmilianKondrat-Radzyński, Milanów1871--Wpłacił 400 rubli i otrzymał zaświadczenie o zwolnieniuAP Lublin175873
RedkowiakJózef-20-1846---AP Lublin175813
RedosMarcinKrzysztof20Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
RedoszWalentyJózef21Siedlecki, Oleśnica1848Korpus Orenburskiż. Franciszka BarszczewskaWłościaninAP Lublin175827
RedoszWalentyJózef21Siedlecki, Oleśnica 1848Korpus Orenburskiż. Franciszka BarszczewskaWłościaninAP Lublin175827
RedoszJózefJózef-Siedlecki1867--AP Lublin175872
RedoszMichałPiotr-Siedlecki1867--AP Lublin175872
RedzikTomaszTomasz22Łukowski, Lisikierz 1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175827
RedzikTomaszTomasz22Łukowski, Lisikierz1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175828
RedzynskiSzczepanAndrzej20Radzyński1854Dywizja Artylerii GrenadierówKawalerOsadnikAP Lublin175835
ReferdaWojciechJAn28Swidniki1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
RegaMaksym--Łukowski, Międzyrzec 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
RegenbogerNutaSucher18Radzyński1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.KawaleriaKawalerŻydAP Lublin175835
ReiaWojciechFranciszek23Lubelski, Łęczna183813 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175819
RejaKazimierzFranciszek21Lubelski, Łęczna18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RejaKazimierzStanisław-Garwoliński, Łaskarzew187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RejchJulianN20Siedlecki,Górki Borze18461 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175860
RejdaJózef--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
RejdaAntoniIwan-Konstantynowski, Janów187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RejfAbramJankiel18Bialski1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.KawaleriaKawalerŻyd,szewcAP Lublin175835
RejmanWojciech-23-1846---AP Lublin175813
RejmanAntoniJózef20Hrubieszowski, Majdan (?)1848Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin175814
RejmuzaMateusz--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
RejnchardJózefFryderyk25Siedlecki,Nowa Wieś18407 Dywizja PiechotyŻonaty-AntoninaWłościaninAP Lublin175859
RejsMordko JosefAjzyk-Włodawski, Włodawa1871--Wrócił nr 3354AP Lublin175873
RejsmanAbram--Lubelska, radzyński, Międzyrzec Podlaski1851--Wyłączony z tytułu wyboruAP Lublin175831
RejsmanAjzykFroim18Radzyński,1853Flota CzarnomorskaKawalerŚlusarzAP Lublin175834
RejterowskiDominik--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
Rejzman v RejzmanIcekWulf-Radzyński1872Omyłkowo zapisany-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RejznerWawrzyniecMaciej23Krasnostawski, Gorzków 18401 Dywizja Kirasjerówż. Katarzyna c. Wojciecha (?), bezdzietny.Mieszczanin, czyta i pisze po polskuAP Lublin175860
RejznerAdamStanisław-Włodawski1867--Wynajęty za Krukowski JulianAP Lublin175872
RekLaurentyMichał-Garwoliński, Wola Rębkowska187134 Brygada Artyleryjska-AP Lublin175873
RekuckiJanJan21Chełmski1874-KawalerChłop,wiara rz.kat.,czyta i pisze popolskuAP Lublin175740
RekuckiMichałŁukasz20Radzyński, Gurki1847Moskiewski Garnizon Artylerii - 5 RotaKawalerWłościaninAP Lublin175862
RemanIser--Lubelska, siedlecki, Drohiczyn1851--W więzieniu w SiedlcachAP Lublin175831
RemanLejbko--Lubelska, siedlecki, Drohiczyn1851--W więzieniu w SiedlcachAP Lublin175831
RemaszkoJan--Zamojski18532 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821
RembkowskiNorbertWojciech23Lubelski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego KorpusukawalerAP Lublin175819
RembkowskiMichałMikołaj23Podlaska, łukowski, Żelechów1844na rachunek przyszłego poborukawalerszlachcic niewylegitymowany, czyta i pisze po polskuAP Lublin175858
RemenMajerNusyn20Bialski,1853Flota CzarnomorskaKawalerAP Lublin175834
RemiarzPiotrWawrzyniec21Garbów1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
RemiszewskiMateuszBartłomiej20Siedlecki, Sabnie 1845Pułk Uglicki - 16 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175818
RemiszewskiJanMichał21Siedlecki, Remiszew1847Kałuski Garnizon ArtylerysjkiKawalerSzlachcicAP Lublin175819
RemiszewskiTomaszStanisław20Siedlecki, Wańtuchy1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerWłościaninAP Lublin175824
RemiszewskiJan--Lubelska, bialski, Kamianki Lackie1851--Stawał do poboru w WarszawieAP Lublin175831
RemiszewskiAleksanderIgnacy20Siedlecki1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835
RemiszewskiKlemensJózef20Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835
RemiszewskiAleksanderMateusz21Bialski,Biały18461 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175860
RemiszewskiWojciech--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RemiszewskiPaweł--Siedlecki, Bachorza1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
RemiszewskiAntoni--Siedlecki, Bachorza1851--AP Lublin175830
RemiszewskiIgnacy--Siedlecki, Krasnodęby Kosmy1851--Niezdatny z powodu astmy.AP Lublin175830
RemiszkoWojciech--Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814
RendaTeodor--Krasnostawski---AP Lublin175802
RendaszkaAndrzejPiotr-Garwoliński, Osieck187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RendaszkaSemenAntoni-Garwoliński, Osieck187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RendoszkaGrzegorzPaweł22Łukowski, gm. Górzno, w. Wólka 1847Tarutyński Pułk Jegrówż. Karolina ZarzeckaWłościaninAP Lublin175826
RendoszkaMateuszKacper Julianna22Łukowski1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853
RendzickiJanAugustyn22Zamojski18523 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerMieszczanin, czyta i pisze po polsku i rusku, zegarmistrzAP Lublin175820
RenenbaumJowelBialski,1846Kompania wojskowo-robocza IV okręguAP Lublin175825
Renig ( Rynik )LudwikFranciszek, Marianna20Podlaska, siedlecki, Prostyń18376 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerWłościaninAP Lublin175856
RenikPaweł--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RenkasWasyliTeodor22Biłgorajski1872-KawalerChłop,wiary greko-kat.AP Lublin175740
Renkawek (Rękawek)IwanStanisław-Garwoliński, Wola Rębkowska187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RensławiczIgnacyJacenty21Radzyński,Serokomla 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyŻonaty-TeklaMieszczaninAP Lublin175859
RentflejnJózefJózef-Włodawski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RenułaJózefMichał25Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Anna ZawadzkaOsadnikAP Lublin175820
RepecJan--Krasnostawski---AP Lublin175802
RepecWawrzyniecWalenty23Zamojski, Zamość183815 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175864
RepeckiFranciszekRoman20Hrubieszowski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego KorpusukawalerAP Lublin175819
RepećWojciech-25-1846---AP Lublin175813
RepkaAntoniPiotr21Łukowski1834-KawalerMieszczaninAP Lublin175852
ReplińskiJan--Lubelska, siedlecki, Grochów1851--Niedostawiony z niewiadomych przyczynAP Lublin175831
RepułaJózef--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
ResowikWawrzyniec--Janowski---AP Lublin175802
RespondowskiAleksanderBartłomiej21Lubelski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Tekla PajorekMieszczaninAP Lublin175820
RespondowskiSaleksander--Lubelski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
ReszczyńskiStanisławAntoni20Łukowski, Radoryż 18481 Dywizja UłanówKawalerSzlachcic, czyta i pisze po polsku AP Lublin175860
Reszeta (lub Repeta)JanBazyli23Hrubieszowski, Nedeżów1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin175807
ReszkeAleksanderLudwik20Bialski,Horbów18462 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin,piśmiennyAP Lublin175824
RetkaAndrzej--Krasnostawski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175827
RetmanBłażejStanisław Małgorzata21Łukowski1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853
RewaJakubJan20Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Ewdonia KlimuszkaOsadnikAP Lublin175833
RewedaJanJózef-Garwoliński1867--AP Lublin175872
RewelteMateuszJózef-Siedlecki, Siedlce187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
Rewiuk (Rewiuk)TeodorAbram20Radzyński, Lack1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175828
Rewiuk (Rewuk)TeodorAbram20Radzyński, Lack1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175827
RewrowskiMarcinKazimierz21Hrubieszów1836Flota BałtyckaKawalerwłościanin, za ukrywanie się przed spisem, tkacz, był w więzieniu za kradzieżAP Lublin175804
RewrowskiMarcinKazimierz21Hrubieszów1836Korpus Kaukaskiż. Ksawera BojarczykównaMieszczanin, czyta i pisze po polsku i rosyjsku.AP Lublin175814
RewuchaKajetan--Hrubieszowski---AP Lublin175802
RewusJacentyJacenty24Hrubieszowski, (Z…?)18409 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175819
RęcławowiczJanTomasz-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RędzickiJan--Zamojski18532 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821
RękaiwckiJózefKazimierz22Łukowski,Krempa1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerSzlachcicAP Lublin175825
RękasFranciszek--Lubelski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
RękasMichał--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
RękasMarcinAndrzej28Hrubieszowski, Tworyczów18404 Dywizja Kawalerii Lekkiejż. Marianna c. Walętego, ma dwoje dzieci, Franciszkę i Jakuba.WłościaninAP Lublin175863
Rękas (lub Renkas)MaciejJan20Zamojski, (?)1848Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin175807
RękawekIgnacy--Lubelska, łukowski, Miętne1851--Niezdatny z powodu parchów na głowieAP Lublin175831
RękawekIgnacyKrzysztof25Łukowski,1853Laboratoryjna Rota N 6KawalerAP Lublin175834
RękawekStanisławJakub-Garwoliński1867--AP Lublin175872
RępaWasyl--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RiekPiotrAntoni-Węgrowski, Czarnogłów187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RingPinchesSrul-Garwoliński, Wola Rębkowska187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RisztenbergBerekWulf20Lubelski1846Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu KaukaskiegokawalerAP Lublin175826
RkaczykPiotr Paweł--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Władykaukazie--AP Lublin175821
RobakKazimierz--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Noworosyjsku--AP Lublin175821
RobakJózefLewko20Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35Żona Katarzyna KowalczykOsadnik,zmarł N 41048/12345-65AP Lublin175835
RobakJędrzejFilip, Katarzyna21Podlaska, siedlecki, Czarnowąż, Kotuń1837Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175856
RobakFeliksLeonard20Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
RobakWojciechFranciszek20Siedlecki, gm. Kołodziąż, w. (S…)18473 Dywizja Grenadierówż. Katarzyna SnechcickaWłościaninAP Lublin175863
RobakJózefFranciszek-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RobakJan--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RobakiewiczGrzegorzJan20Lubelski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175810
RobakowskiGrzegorz--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RobeMoszkoLejbuś21Zamojski, Krasnobród 1844Flota CzarnomorskaKawalerŻyd, krawiec AP Lublin175819
RobekKarol--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
Robełt (?) (Robert?)JanTeodor22Łukowa1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
RobertJanChwedko22Łukowa1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175805
RobianekPiotrWojciech Agata20Łukowski,Adamów,Hordzieżka183618 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854
RobodziejMikołaj--Łukowski, Międzyrzec 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
RocŁukaszAleksander20Hrubieszowski, Horyszów Ruski1838FlotaKawalerWłościaninAP Lublin175804
RocataPiotrPaweł20Krasnostawski18523 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerOsadnikAP Lublin175820
RochaliczJan-20-1846---AP Lublin175813
RochenbergChaim Berek--Lubelski---wykupionyAP Lublin175802
RochfertIlia--Lubelski---AP Lublin175802
RochmanJózef--Chełmski---AP Lublin175802
RochmanTanchen--Lubelski---wykupionyAP Lublin175802
RochmanBerekMoszek-Garwolinski1867--WykupionyAP Lublin175872
RochmanLejba GerszSzlema-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RochmanBerekbrak-Garwoliński1872Okręgowy Sztab Wojenny w Moskwie-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
Rochman v RozenblaumHerszekBerek21Lubelski, Łęczna1844Flota CzarnomorskaKawalerŻyd, szewc AP Lublin175809
RoczniakJózef--Tomaszowski---AP Lublin175802
RoczniakJanStanisław21Lipiny1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175814
RoczniakJanStanisław21Lipiny (?) (oryg. Lipce)1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175826
RoczniukStefan--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 15 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RodakMikołajWojciech20Lubelski18512 Dywizja DragonówkawalerAP Lublin175805
RodakŁukaszTomasz24Lubelski185113 i 14 Dywizja Piechotyżona Helena PiechownaAP Lublin175810
RodakWawrzyniecStanisław28Lubelski1851Flota Czarnomorskażona Agnieszka OchminskaAP Lublin175816
RodakAntoniJan, Urszula24Podlaska, łukowski, Czerśl1837Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175856
RodakJózefBartłomiej20Łukowski, Kotłówka18456 Okręg Straży WięziennejKawalerWłościaninAP Lublin175860
RodakFranciszekAntoni-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RodakAndrzejTomasz23Łukowski,Demblin,Mierżaczka18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościaninAP Lublin175859
RodeKrystianKrystian-Garwoliński1867--Wynajęty za Gutmorgen MoszekAP Lublin175872
RodkiewiczFranciszek--Lubelski18531 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821
RodskiAbramNuta-Konstantynowski1867--AP Lublin175872
RodukWojciech--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RodzikMikołaj25Lubelski, Karczmiska1849Flota CzarnomorskakawalerAP Lublin175809
RodzikWincenty--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Noworosyjsku--AP Lublin175821
RoferSzmul MojszeMoszek Szlom22Hrubieszowski1851Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty Czarnomorskiejkawalerzbiegł,wzięty za niego brat Jankiel Rofer lat 12 do Batalionu Wojennych KantonistówAP Lublin175819
RoferJankielSzloma12Hrubieszowski1851Batalion Kantonistów Wojennych Zamośćkawalerza brata Szmula Majer, JarczowAP Lublin175826
Rofman v RachmelChaim JosefAbram18Lubelski18519 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce BronikawalerAP Lublin175819
RogalaSzymonIgnacy23Łukowiec1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
RogalaJakubTomasz22Tarnogród1835-KawalerMieszczaninAP Lublin115647
RogalaJakub-21-1846---AP Lublin175813
RogalaSzymonBartłomiej25Łukowski, Dęblin1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerWłościaninAP Lublin175824
RogalaJanFranciszek21Łukowski,Prada,Róża1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825
RogalaJędrzejMikołaj, Marianna23Podlaska, łukowski, Sulbiny Górne1837Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175856
RogalaWawrzyniec--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
RogalaFranciszekJózef-Węgrowski1867--AP Lublin175872
RogalaPiotrPaweł-Garwoliński, Ruda Talubska187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RogalaWawrzyniecSzymon21Lubelski, (?) 18404 Dywizja Kawalerii Lekkiejż. Marianna Nakonieczna c. Bartłomieja, bezdzietny.WłościaninAP Lublin175863
RogalaOsipFadiej-Garwoliński, Pszonka187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RogalskiJanKlemens21Łukowski, Zarzecz 1847Butyrski Pułk Piechotyż. Anastazja KuciównaWłościaninAP Lublin175806
RogalskiLudwik--Radzyński, Łysobyki1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
RogalskiFranciszekPiotr22Łukowski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
RogińskiBaltazar--Lubelska, siedlecki, gmina Siedlce1851--Niedostawiony, ma być w WarszawieAP Lublin175831
RogowiczSzajaZelik20Siedlecki,1853Flota Czarnomorskaż.Ita SzerczykAP Lublin175834
RogowiecMarcinTomasz-Sokołowski1867--AP Lublin175872
RogowskiStanisławBenedykt22Krasnostawski, Fajsławice18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Petronela RybakAP Lublin175816
RogowskiJakubFranciszek21Łukowski, Starowola 1845Garnizon Artylerii w FortsławskuKawalerWłościaninAP Lublin175818
RogowskiFlorianSebastian25Lubelski1852Flota CzarnomorskaKawalerMieszczanin,katolikAP Lublin175820
RogowskiFlorian--Lubelski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821
RogowskiMaciejRoch23Łukowski, Grabina1848Arsenał w Briańskuż. Marianna WasiakównaWłościaninAP Lublin175826
RogowskiMaciejRoch23Łukowski, Grabina1848Arsenał w Briańskuż. Marianna WascakównaWłościaninAP Lublin175826
RogowskiŁukasz--Lubelska, łukowski, Jarczew1851--Stawał do poboru w WarszawieAP Lublin175831
RogowskiIgnacyIwan-Łukowski, Jarczew187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RogowskiJanFranciszek21Tomaszowski1873-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
RogozińskiAndrzejMateusz21Łukowski, Domaniny1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerWłościaninAP Lublin175824
RogozińskiStanisławMateusz21Łukowski,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaKawalerAP Lublin175834
RogozińskiJanMarcin Franciszka22Siedlecki1835-KawalermieszczaninAP Lublin175853
RogoźniakJanSzymon24Biłgoraj1835-ż. Apolonia z Łotarzewskich, bezdzietnyWłościanin, sitarzAP Lublin175808
RogoźnickiJanMateusz23Radzyński, Rogoźniczka1847Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy Tronuż. Paulina WarowiczównaWłościaninAP Lublin175826
RogożykLejbkoJankiel-Radzynski1867--Postawił za siebie Szlaptejn FajwelAP Lublin175872
Rogulia?WojciechBartłomiej23Łukowski,Pravda,Ruda18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175807
RogulskiAleksander--Siedlecki, Zawady 1851--Oszczędzony dla gospodarstwa i żony brzemiennej w 8. m-cu.AP Lublin175830
RogulskiJoachim--Lubelska, bialski, Huszcza1851--Niezdatny z powodu braku miaryAP Lublin175831
RogulskiJózefJakub24Bialski1854Flota CzarnomorskaŻona Onisa PotekarskaOsadnikAP Lublin175835
RogulskiJakubAdam25Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835
RogulskiAntoni--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
RogulskiJózefWojciech-Garwoliński1867--WykupionyAP Lublin175872
RoguskiSebastian--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RoguskiJózefSylwester-Węgrowski1867--AP Lublin175872
RoguskiJanJan-Węgrowski1867--AP Lublin175872
RoguskiKarolWojciech-Konstantynowski, Łysów187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RoguskiStanisławIwan-Węgrowski, Sinołęka187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RoguskiAntoniJózef-Węgrowski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RoguskiPiotrAndrzej-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RoguskiMichałKrzysztof-Garwoliński18727 Dywizja Kawalerii-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RoguskiAleksanderSebastian Leonard-Węgrowski1872Wykupił się za 1000 rubli N 12-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RoguszewskiJanStanisław-Węgrowski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RojekFranciszekAntoni20Siedlecki, Wodynie 1847Tarutyński Pułk Jegrówż. Marianna SoćkównaWłościaninAP Lublin175826
RojekFranciszek--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RojekPawełAndrzej23Lubelski, (Wilkołaz?)183813 Dywizja PiechotyKawalerWłościainAP Lublin175819
RojewskiWojciechKonstanty20Radzyński,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaKawalerAP Lublin175834
RojsmanDawidWolf23Krasnostawki, Gorzków1844Flota CzarnomorskaKawalerŻydAP Lublin175819
RojtapelMoszkoRadzyński,18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad WojennychAP Lublin175828
Rojtapel (Rajtapel) AbramowiczMoszko-19Radzyński, Kock18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad WojennychKawalerŻydAP Lublin175827
RojterIcekSzabs20Krasnostawski, Sawin184514 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynieriiżona Fajga WolfkrawiecAP Lublin175804
RojtmanBerek--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin175802
RojtmanHerszekMoszek21Radzyński,1853Flota Czarnomorskaż.Ima KlinaAP Lublin175834
RojtrabHachmanBoruch-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RojzenSrulJankiel-Włodawski1867--Pomyłkowo przyjętyAP Lublin175872
RojzenbaumJankiel HerszSiedlecki,1853Flota CzarnomorskaKantonistaAP Lublin175834
RojzenblatLejzorMajer-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RojzenfeldIcek23Krasnostawski184513 Rota wojskowo-robocza Zarządu InżynieriiKawaler-AP Lublin175810
RojzmanMoszkoSzljoma-Włodawski, Włodawa187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RojznerLejzor Majer--Janowski---AP Lublin175802
RokickiJędrzejSzymon28Janów1834-KawalerZa dezercję od poboruAP Lublin175803
RokickiJanJan21Lubelski185019 Brygada Rezerwowa Pierwszej DywizjiAP Lublin175819
RokickiMarcinN24Zamojski185018 Dywizja PiechotyAP Lublin175828
RokickiFeliksMaciej Marianna20Łukowski1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853
RokmanIosekDawid-Garwoliński, Żelechów187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RokoszAntoniKazimierz20Zamojski185018 Dywizja PiechotyAP Lublin175827
RokoszMichał--Zamojski18481 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175860
RolStanisławPaweł-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RolaAndrzejFabian24Łukowski,Role?1841Korpus GrenadierówKawalerSzlachcicAP Lublin175818
RolaJan--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Gieorgijewsku--AP Lublin175821
RolaKarolMaciej20Łukowski,1853Flota Czarnomorskaż.Franciszka PiwowarczykAP Lublin175834
RolaWojciechAntoni21Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerSzlachcic niepotwierdzonyAP Lublin175835
RolaSemenJędrzej, Maryna22Podlaska, radzyński, Sosnowica1837Korpus Kaukaskiż.KrystynaWłościaninAP Lublin175856
RolaSylwesterTomasz20Łukowski, Gołaszyn1847Moskiewski Pułk Piechotyż. Bibianna GołaskaSzlachcicAP Lublin175862
RolaJanJan-Włodawski1867--AP Lublin175872
RolaPawełJózef-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RolaMarcin--Lubelska, łukowski, Nurzyna1851--ZbiegłAP Lublin175831
RolakJakubStanisław20Radzyński,1853Dywizja GrenadierówKawalerAP Lublin175834
RolakAntoniSzymon-Radzyński18727 Dywizja Kawalerii-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RolewiczStanisław--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
RolińskiAdolf--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RolkPaweł--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RolkIgnacy--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RollakMichałStanisław20Radzyński1852Flota CzarnomorskaŻona Zofia KarpiszczOsadnikAP Lublin175833
RolnikAbramSrul-Włodawski1872Wykupiony za 1000 rubli-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RolskiSebastianPaweł20Łukowski,Ryki,Swaty18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyŻonaty- RozaliaWłościaninAP Lublin175859
RomanIwanJózef25Hrubieszowski, Zubowice18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RomanHipolit--Lubelska, radzyński, Włodawa1851--Stawał do poboru w WarszawieAP Lublin175831
RomanApolinaryFranciszek23Radzyński,Włodawa18463 Dywizja GrenadierówKawalerSzlachcicAP Lublin175863
RomanJanFranciszek-Siedlecki1867--AP Lublin175872
RomanWojciech--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RomanczukSidorSylwester-Bialski, Kościeniewice187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RomanczukMichałJan20Hrubieszowski, Rachanie1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin175807
RomanczykMichałJan-Sokołowski1867--AP Lublin175872
RomanekWawrzyniec--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RomanekWojciechAndrzej22Wysokie1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
RomaniakJulianPaweł-Siedlecki, Czuryły187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RomaniakStanisławWasyl20Bialski, Połoski184418 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864
RomanikJózefBenedykt22Siedlecki,1853Flota CzarnomorskaKawalerAP Lublin175834
RomaniukAleksy--Hrubieszowski---AP Lublin175802
RomaniukMichał--Zamojski---AP Lublin175802
RomaniukPiotr--Zamojski---AP Lublin175802
RomaniukSemkoBłażej26-1834-KawalerWłościaninAP Lublin175803
RomaniukWasyl--Hrubieszowski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175805
RomaniukEliaszPiotr21Krasnostawski, Skierbieszów 1848Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin175807
RomaniukIgnacyRoman20Bialski, Komarno1845Garnizon Artylerii w SzwarsgolskuKawalerWłościaninAP Lublin175818
RomaniukWasylSzymon20Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaŻona Marianna MuzykOsadnikAP Lublin175820
RomaniukWasylJózef20Krasnostawski1852Artyleryjska Dywizja GrenadierówKawalerOsadnikAP Lublin175820
RomaniukProkop--Hrubieszowski18531 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821
RomaniukJan--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RomaniukWasyl--Krasnostawski1853Dywizja Artylerii Grenadierów--AP Lublin175821
RomaniukAndrzejJózef20Bialski, Pratulin1845Garnizon Artylerii w Ałandskuż. Zofia SemeniakównaWłościaninAP Lublin175822
RomaniukJózefTomasz20Radzyński, Kudry1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerWłościaninAP Lublin175824
RomaniukStefanMikołaj20Radzyński, gm. Radzieniec, w. Zalewki1845Szosteńska Fabryka Prochuż. Anna IwaniczukównaWłościaninAP Lublin175824
RomaniukMichałMikołaj21Bialski,Hołowczyce,Bużka?1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825
RomaniukHawryłoRadzyński,1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejAP Lublin175825
RomaniukBazyli--Bialski, Janów 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
RomaniukAntoniRoman21Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Marianna ŁukasiukOsadnikAP Lublin175833
RomaniukAntoniWojciech20Bialski,1853Flota Czarnomorskaż. Magdalena JakubiakAP Lublin175834
RomaniukKonstantyMaksym21Bialski1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835
RomaniukAleksanderMaksym23Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835
RomaniukPiotrStefan25Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34Żona Jachunka N.OsadnikAP Lublin175835
RomaniukGrzegorzBenedykt25Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35KawalerOsadnikAP Lublin175835
RomaniukWasylRoman Katarzyna22Bialski1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853
RomaniukGabrielStefan Katarzyna20Radzyński1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853
RomaniukJanRoman, Anna21Podlaska, bialski, Łosice, Szpaki18376 Dywizja Artyleriiż.HelenaWłościanin, stelmach i bednarzAP Lublin175856
RomaniukOnufryCharasim21Radzyński1839Oddzielny Korpus Kaukaskiż. Teresa BarekinaWłościaninAP Lublin175858
RomaniukMikołajHryć21Radzyński,Wisznice18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerMieszczaninAP Lublin175859
RomaniukJakubGrzegorz23Bialski18395 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerWłościaninAP Lublin175860
RomaniukMisiej--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
RomaniukAndrzejMikita20Hrubieszowski1850Korpus GrenadierówAP Lublin175863
RomaniukJanHawryło25Bialski, Korczówka 184418 Dywizja Piechotyż. Zenia WasilukównaWłościaninAP Lublin175864
RomaniukTymofiejPaweł-Bialski1867--AP Lublin175872
RomaniukPawełDenis-Bialski, Sławatycze187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RomaniukCyrylRoman-Radzyński, Jabłoń187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RomaniukWawrzyniecLew-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RomaniukDionizyGrzegorz-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RomaniukJanAndrzej-Bialski18727 Dywizja Kawalerii-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RomaniukFilipStefan-Radzyński1872-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RomaniukWasylProkop23Hrubieszowski, Bereść1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin175807
RomaniukDymitrMichał21Radzyński, Ossowa184418 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864
Romaniuk ( Roman )FeliksJakub, Magdalena25Podlaska, łukowski, Pszanka ?1837Korpus Kaukaskiż.AnnaWłościaninAP Lublin175856
Romaniuk v KlimFilipGabriel26Bialski, Szydłówka1848Arsenał w Briańskuż. Joanna HryciównaWłościaninAP Lublin175826
Romaniuk v KlimFilipGabriel26Bialski, Szydłówka1848Arsenał w Briańskuż. Joanna HryciównaWłościaninAP Lublin175826
Romaniuk v PoliszukOnufryNikita22Radzyński,Międzyrzecz,Drelów 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościaninAP Lublin175859
Romaniuk v RubaczukMikołajDenis21Bialski,1853Flota CzarnomorskaŻonaty NAP Lublin175834
Romaniuk v UłasiukIgnacy(?)20Bialski, Wyczółki 184418 Dywizja Piechotyż. DominikaWłościaninAP Lublin175864
Romaniuk v WasilczukGrzegorzWasyl20Bialski, Szydłówka 1845Szosteńska Fabryka ProchuKawalerWłościaninAP Lublin175824
RomaniukowskiEustachyJan20Siedlecki,Gródek18411 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864
RomankiewiczJanJoachim21Łukowski,Guczno18462 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175819
RomankiewiczKazimierzMikołaj25Siedlecki,1853Druga Lekka Dywizja KawaleriiKawalerAP Lublin175834
RomankiewiczJózefSzymon20Radzyński,Opole,Rusinów18461 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin,kowalAP Lublin175860
RomankiewiczPiotr?h22Łukowski,Suszno?18411 Korpus PiechotyŻonaty-Elżbieta Błażkówna, zabiera ja z sobaWłościanin,tkaczAP Lublin175864
RomanowiczMichał--Hrubieszowski---AP Lublin175802
RomanowiczFiodor-20-1846---AP Lublin175813
RomanowiczPiotrŁukasz Marianna21Bialski1835-KawalermieszczaninAP Lublin175853
RomanowiczAndrzej--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RomanowiczTeodor--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
RomanowiczMichał--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
RomanowiczTomaszSemen-Włodawski1867--AP Lublin175872
RomanowiczJanMikołaj-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RomanowskiMichałTomasz23-1834-KawalerMieszczanin, powroźnikAP Lublin175803
RomanowskiStefanJan25Zamojski, Stary Zamość 1838FlotaKawalerWłościaninAP Lublin175804
RomanowskiMichał--Hrubieszowski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
RomanowskiBartłomiej--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Gieorgijewsku--AP Lublin175821
RomanowskiMaciejAugustyn Wittria22Siedlecki1835-Kawalerszlachcic dowodów nie maAP Lublin175853
RomanowskiJanMikołaj20Siedlecki,Suchodół18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860
RomanowskiStefan--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
RomanowskiTeodor--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
RomanowskiMichał--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
RomanowskiWojciechJózef21Łukowski,Łaskarzew,Wola Łaskarzewska18411 Korpus PiechotyŻonaty-Katarzyna OlechWłościaninAP Lublin175864
RomanowskiIwanBłażej-Garwoliński, Podłęż187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RomanowskiSzymonJózef-Sokołowski, Przeździatka187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RomanskiAntoni, JanBonifacy24Lubartowski1874-KawalerMieszczanin,wiary rz.kat,młynarzAP Lublin175740
RomanskiIwanPaweł-Sokołowski, Repki1871--Wpłacił 400 rubli i otrzymał zaświadczenie o zwolnieniuAP Lublin175873
RomanskiJulianIgnacy-Sokołowski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RomańczukKlemensProkop20Radzyński,Międzyrzec,Drelów18411 Korpus PiechotyŻonaty-Anna SobolWłościaninAP Lublin175806
RomańczukBartłomiejJan24Siedlecki, Dzierzbia1847Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy Tronuż. Marianna BieńczakównaWłościaninAP Lublin175806
RomańczukFilip--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RomańczukAndrzej--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 13 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RomańczukWasyl--Hrubieszowski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821
RomańczukJózefPiotr20Hrubieszowski1850Flotylla KaspijskaAP Lublin175826
RomańczukNiezyporBartłomiej20Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Anna N.OsadnikAP Lublin175833
RomańczukIgnacyDawid20Siedlecki1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852
RomańczukFranciszekRoman Anna25Siedlecki1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853
RomańczukFranciszekStefan, Jadwiga22Podlaska, siedlecki, Sterdyń, Stelągi1837Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175856
RomańczukJanJan, Oksenia21Podlaska, radzyński, Turno1837Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175856
RomańczukAdam--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RomańczukŁukaszWalenty22Podlaska, radzyński, Motwica, Pohorylec ( Pogorzelec )1843kawalerwłościanin, był w więzieniu za kradzieżAP Lublin175862
RomańczukJakubRoman23Radzyński, Zbulitów 184418 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864
RomańskiJózefKazimierz26Lubelski1849Flota CzarnomorskakawalerkowalAP Lublin175809
RomańskiFranciszekKacper20Lubelski, Lubartów 1838KirasjerzyKawalerWłościanin, młynarz AP Lublin175824
RomaszewskiStanisławJózef20Radzyński,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaż.Marianna TrębickaAP Lublin175834
RomaszkiewiczWawrzyniecBazyli20Krasnostawski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Aleksandra AndrzejewikOsadnikAP Lublin175820
RomaszkiewiczWawrzyniec--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RomaszkinMarcinMaciej20Adamów1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
RomaszkoJanJan20Zamojski18523 Lekka Dywizja KawaleriiŻona Anna MichałOsadnikAP Lublin175820
RomaszkoMarcinMaciej20Adamów1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175827
RombelKielianŁukasz26Łukowski,1853Garnizon Artylerii w BakijskuKawalerAP Lublin175834
RombelJózefJan-Łukowski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RomiakAndrzejAntoni22Radzyński, Tyśmienica1845Garnizon Artylerii w Szwaborskuż. Pałaska RosowiczWłościaninAP Lublin175818
RomikJanTomasz20Bialski,1853Flota Czarnomorskaż. Ewa N.AP Lublin175834
RominskiFranciszekStanisław-Łukowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RomiszewskiSzymonMateusz-Sokołowski, Wyrozęby187134 Dywizjon Piechoty-AP Lublin175873
RomkiewiczLudwikFranciszek24Hrubieszowski18512 Dywizja KirasjerówkawalerkucharzAP Lublin175824
RomsickiPaweł--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin175802
RonkJanKarol22Bialski, Biała18433 Korpus PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175805
RopaMateuszMaciej28Krzemień1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
RopaMateuszMaciej28Krzemień1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175827
RopiecTomasz--Zamojski---AP Lublin175802
RoraszaMichałTomasz22Biłgorajski1871-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
RoratWawrzyniecMarcin22Zamojski, Szczebrzeszyn 1840Flota CzarnomorskaKawalerMieszczaninAP Lublin175807
RorzannyjChaim Icek--Krasnostawski---wykupionyAP Lublin175802
RosaGrzegorzMarcin23Łukowski,1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejAP Lublin175825
RosaKazimierzWalenty20Łukowski18526 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerOsadnikAP Lublin175833
RosaJan--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RosaMaciej--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RosaGrzegorz--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RosaFranciszek--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
Rosa (Rossa)JanAntoni26Łukowski, Mazury 1847Tarutyński Pułk JegrówKawalerWłościaninAP Lublin175826
RosenbaumJósef DawidChmail-Radzyński187234 Dywizja Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
Rosenbaum NuskowiczOszyia-18Radzyński, Międzyrzec 18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad WojennychKawalerŻydAP Lublin175827
Rosenbaum NuskowiczOszyia-18Radzyński, Międzyrzec 18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad WojennychKawalerŻydAP Lublin175828
RosenbergJosefSalew19Lubelski1851Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty CzarnomorskiejkawalertkaczAP Lublin175819
RosenblidDawidJankiel18Lubelski18519 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce BronikawalerAP Lublin175819
RosenblumWólfJoel19Lubelski1851Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty CzarnomorskiejkawalerszewcAP Lublin175819
RosencwajgAbus MendelIcek15Lubelski, Końskawola1855Kantonista w Twierdzy ZamośćkawalerAP Lublin175819
RosenfarbIcekMoszek14Zamojski, Kraśnik1855Kantonista w Twierdzy Zamośćkawalersłuży za brata AbramaAP Lublin175819
RosenfikierAbramJankiel18Lubelski1851Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty CzarnomorskiejkawalerAP Lublin175819
RosenkrancMoszekSzloma22Zamojski1846Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu KaukaskiegokawalerAP Lublin175826
RosensztokFroimBerek15Krasnostawski1852Wojenni KantoniściKawalerŻyd, w miejsce brata GerszkaAP Lublin175820
RosiakAndrzejAntoni22Łukowski,1853Rota N 9 13ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyKawalerAP Lublin175834
RosiakAntoniJan-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RosinskiJanJan-Radzyński187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RosińskiAndrzej KazimierzJózefRadzyński,Ruda1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825
RosińskiStanisławJózef Elżbieta20Radzyński,Kakolewnica,Ruskowola 183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin,szewc AP Lublin175854
RosioławskiJózef--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Władykaukazie--AP Lublin175821
RoskIwanFoma-Sokołowski, Grochów187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RoskoszPiotr--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RosłaniecPawełKarol20Łukowski,1853Garnizon Artylerii w Bakijskuż.Marianna Masnyumarł N 26904/4289- 59AP Lublin175834
RosłaniecWojciechMaciej21Łukowski,1853Flota Czarnomorskaż.Julianna RoguskaAP Lublin175834
RosłaniecAdamJan21Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35Żona Ludwika N.OsadnikAP Lublin175835
RosłaniecKacperBłażej Agnieszka20Łukowski1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853
RosłaniecAdamFranciszek-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RosłaniecJózefN-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RosłaniecMarcinWojciech-Garwoliński18727 Dywizja Kawalerii-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RosłoniecJakubMaciej24Łukowski, Trąbki1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175827
RosłoniecJakubMaciej24Łukowski, Trąbki1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175828
RosłoniecFranciszekMaciej20Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835
RosłoniecMaciej--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RosłoniecTomaszMateusz21Łukowski, Osieck 1845Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja PiechotyżonatyMieszczaninAP Lublin175824
RosłoniecWojciech--Łukowski, Osieck 1851--Niezdatny z powodu skrzywienia wskaziciela lewego.AP Lublin175830
RosmarynSzlomaJoel16Radzyński, Ostrów1855Kantonista w Twierdzy ZamośćkawalerAP Lublin175819
RosochaIgnacyJędrzej23Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835
RosochackiBartłomiej--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RosochackiFranciszek--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RosochackiGrzegorzJan-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RosółJózefMarcin23Hrubieszowski, Wożuczyn18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RossaGrzegorzMarcin22Łukowski,Prawda,Kobiałki1 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175806
RossaStanisławFranciszek24Łukowski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Karolina PolejowOsadnikAP Lublin175833
RossaMaciejNN29Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
RossaJózefBłażej-Łukowski1867--AP Lublin175872
RossaPawełSzymon-Łukowski, Prawda187131 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RosseLudwikGotlib25Gub.Płocka Gostynski1853Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23KawalerOsadnikAP Lublin175820
RosseLudwik--Gub. Płocka1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RossochaFranciszekStanisław-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RossowskiMaciejKazimierz21Zamojski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175810
Rossyjowski v RosińskiIgnacy--Radzyński, Kąkolewnica 1851--Oszczędzony dla gospodarstwa i żony brzemiennej w 9. miesiącu.AP Lublin175830
RostekJakubMichał20Siedlecki,Kołodziąż,Razne?18411 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175806
RostekAntoniPaweł-Węgrowski1867--AP Lublin175872
RostekFeliksAntoni-Węgrowski, Sadowne187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RostekSzymonStanisław-Węgrowski, Starawieś187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RostekAntoniIwan-Węgrowski, Prostyń187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RostkowskiJerzy--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RoszczkoTomaszWawrzyniec24Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Rozalia MeipałOsadnikAP Lublin175820
RoszekMateuszAntoni23Szczebrzeszyn183615 Dywizja PiechotyKawalermieszczanin, sukiennikAP Lublin175864
RoszkowskiPiotrKrzysztof23Siedlecki,Wągrów1 Dywizja DragonówKawalerMieszczanin,piśmienny AP Lublin175825
RoszkowskiTomaszAntoni26Siedlecki, Kornica184418 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcicAP Lublin175864
RoszukJanSzymon20Siedlecki,Patrykozy18407 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin ,diak,czyta I pisze po polsku AP Lublin175859
RoślakHryć-20-1846---AP Lublin175813
RotbergArge LejbDawid18Lubelski18519 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce Broniżona Leja Botworkownawzięty za niego brat Srul Rubin Rotberg lat 15 do Batalionu Wojennych KantonistówAP Lublin175819
RotbergSrul RubinDawid15Lubelski1851Batalion Kantonistów Wojennych Zamośćkawalerza brata Ariela, m.BobrownikiAP Lublin175826
RotbinSzapsioGerszon18Siedlecki1854Niefront.Oddz.Rzemieśln.Brygada 15 Dywizji PiechotyKawalerŻydAP Lublin175835
RotburdZelikPierso19Lubelski1851Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty CzarnomorskiejkawalerAP Lublin175819
RotburdPinkus Ela--Lubelska, siedlecki, Chruszczówka1851--WziętyAP Lublin175831
Rotenbeg (Rosenbe)rg SzmulowiczJosel-19Bialski, Łosice18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad WojennychKawalerŻydAP Lublin175828
RotenbergJankielSzymon15Lubelski, Markuszów1855Kantonista w Twierdzy Zamośćkawalersłuży za brata GelaAP Lublin175819
RotenbergAbramWulf20Siedlecki,Kossów1846Kompania wojskowo-robocza IV okręguKawalerŻyd, kowalAP Lublin175825
RotenbergChaimSzmul21Bialski, Łosice 184512 i 13 Rota Inwalidzka w Iżewskiej Fabryce BroniKawalerŻydAP Lublin175824
Rotenberg SzmulowiczJosel-19Bialski, Łosice18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad WojennychKawalerŻydAP Lublin175827
RotenfadenNusyn LejbWulf21Lubelski1846Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu KaukaskiegokawalerkrawiecAP Lublin175826
RotermanJankielLejba18Łukowski,1853Flota CzarnomorskaKawalerKrawiecAP Lublin175834
RotfarbScharyaMordko18Siedlecki18523 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artyleriiŻyd,Za niego brat Zelik 12 lat do Kantonistów ZamośćAP Lublin175833
RotfargDawidAbram-Siedlecki, Siedlce187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RotgoldAbram SzmulJankiel-Radzyński1872Wykupiony za 1000 rubli-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RotmanAbram--Lubelska, siedlecki, Węgrów1851--ZbiegłAP Lublin175831
RotmanStanisławStanisław25Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35KawalerOsadnikAP Lublin175835
RotmanKajetan--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RotmanSzymsioSzljoma-Siedlecki, Jasionka187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
Rotman PesakowiczSzloma-19Siedlecki, Węgrów 18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad WojennychKawalerŻyd, na jego miejsce brat Szmul Lejzor15 latAP Lublin175827
Rotman PesakowiczSzloma-19Siedlecki, Węgrów18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad WojennychKawalerŻyd. Na miejsce jego przyjęty do Kantonistów brat Szmal Lejzor lat 15 liczącyAP Lublin175828
RotrubinSrulMajer17Lubelski, Lubartów1855Kantonista w Twierdzy ZamośćkawalerAP Lublin175819
RotszteinSrul ManesowiczGdal18Siedlecki18523 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artyleriiKawalerŻydAP Lublin175833
RotszteinMoszkoJankiel18Radzyński185211 Rota wojenno-robocza Zarządu InżynieriiŻona N,córka Sura 5 m-cyŻydAP Lublin175833
RotsztejnMiszelAron-Siedlecki, Siedlce187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RotsztejnSzmulEnoch-Radzyński187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
Rotsztejn IcynowiczAbram-19Siedlecki, Węgrów 18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad WojennychKawalerMieszczaninAP Lublin175827
Rotsztejn JejnowiczAbram-19Siedlecki, Węgrów 18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad WojennychKawalerMieszczaninAP Lublin175828
RowekChaimIcek-Siedlecki1867--Postawił za siebie Nowak JanAP Lublin175872
RowickiAntoniJan20Siedlecki, gm. Jaczew, w. (Gr…?)1848Korpus OrenburskiKawalerWłościanin, umarł w siedleckim wojennym szpitalu na cholerę.AP Lublin175827
RowickiAntoniJan20Siedlecki, gm. Jaczew1848Korpus OrenburskiKawalerWłościanin. Umarł w szpitalu wojennym na cholere.AP Lublin175828
RowickiAntoni--Lubelska, siedlecki, Jaczew1851--ZbiegłAP Lublin175831
RowickiAleksanderJan20Siedlecki1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175833
RowickiStanisławJózef20Siedlecki,1853Druga Lekka Dywizja Kawaleriiż.Marianna RowickaAP Lublin175834
RowickiJanAntoni Tekla22Siedlecki1835-KawalerSzlachcic ma dowody,które zobowiązuje się przedstawić czyta i pisze po polskuAP Lublin175853
RowickiAntoniKazimierz Franciszka20Siedlecki1835-Kawalerszlachcic ma dowody złożyć późniejAP Lublin175853
RowickiJulianSylwester-Węgrowski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RowickiAntoniMateusz20Siedlecki,Jarczew,Rowiska 18402 Dywizja UłanówKawalerSzlachcic niewylegitymowanyAP Lublin175859
RowinskiAntoniStanisław-Węgrowski, Sadowne187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RowinskiFilipStefan-Włodawski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RowińskiFeliksJan21Siedlecki, Wilga18452 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerWłościaninAP Lublin175819
RowińskiJakub--Zamojski18534 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821
RownikJózefMoszko-Siedlecki, Siedlce187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RowokuckiAdamAdam22Radzyński,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaż.Aleksandra DejnekAP Lublin175834
RozańskiMarcinAdam20Radzyński, Wodoska Wola 18433 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175805
RozańskiMarcinBłażej31Zamojski, Księżpol1836-KawalerWłościanin, za włóczęgostwo AP Lublin175808
RozańskiFranciszekAndrzej20Zamojski, Biłgoraj1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin175814
RozańskiWojciechAndrzej20Zamojski1850Flotylla Kaspijskauwolniony z wojska 1851 rAP Lublin175822
RozańskiKacperKazimierz20Zamojski, Łukowa1838KirasjerzyKawalerWłościaninAP Lublin175824
RozbickiKonstantyWiktor22Siedlecki1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175833
RozbickiJanAntoni20Siedlecki1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175833
RozbickiGrzegorz JulianMateusz21Siedlecki,1853Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyKawalerAP Lublin175834
RozbickiMaciejKonstanty Anastazja25Siedlecki1835-Kawalerszlachcic dowody złożyć obiecujeAP Lublin175853
RozbickiPaweł--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RozbickiAntoniKarol-Sokołowski, Kowiesy187134 Dywizjon Piechoty-AP Lublin175873
RozdobaStanisław--Lubelski---AP Lublin175802
RozeAdolfJakub-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RozekTomasz--Hrubieszowski18486 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175816
RozemanJózefFiszel20Lubelski1846Liniowe i Warsztatowe Kompanie Wewnętrzne Batalionów GarnizonowychkawalerAP Lublin175862
RozempolskiPiotr--Hrubieszowski---AP Lublin175802
RozenChaim Nuta--Lubelska, siedlecki, Krześlin1851--Wyszedł z wieku spisowego jako urodzony 11 stycznia 1823AP Lublin175831
RozenBerekGerman18Radzyński1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.KawaleriaKawalerŻydAP Lublin175835
RozenbałtGerszekIcek-Łukowski1867--WykupionyAP Lublin175872
RozenbaumIlia--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin175802
RozenbaumChil Lejb--Lubelska, radzyński, Włodawa1851--Niezdatny z powodu braku miaryAP Lublin175831
RozenbaumSzmulHalma-Radzynski1867--WykupionyAP Lublin175872
RozenbaumJankiel GerszSrul-Włodawski1867--WykupionyAP Lublin175872
RozenbaumSzljomaNusel-Bialski, Terespol187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RozenbaumMoszko CajkoDawid-Konstantynowski, Łosice187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RozenbaumIcek WulfJosil-Radzyński, Biała187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RozenbaumPejsachSrul-Łukowski, Kock1871--Wykupił się za 1000 rubliAP Lublin175873
RozenbaumMoszko CałkaNuta-Łukowski1872Wykupiony za 1000 rubli-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RozenbergMoszek gersz--Lubelski---wykupionyAP Lublin175802
RozenbergLejba Icek--Nowoaleksandryjski (Puławski)---wrócony do domu, przepuklinaAP Lublin175802
RozenbergJankielMoszko19Lubelski1853Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 17KawalerŻydAP Lublin175820
RozenbergJudko--Lubelska, radzyński, Radzyń Podlaski1851--ZbiegłAP Lublin175831
RozenbergChunaHersz-Garwolinski, Wilga187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RozenbergSimcha JosefDon-Łukowski, Łukowa1871--Wykupił się za 1000 rubliAP Lublin175873
RozenblitJosefLejbus19Lubelski1852Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 13Żona Hana GerszekŻydAP Lublin175820
RozenbljumNumlach JoselLejbko-Radzyński, Międzyrzec187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RozenbłatWulfGerszek-Łukowski1867--AP Lublin175872
RozenbrgHerszekMajer23Radzyński,Parczew1846Kompania wojskowo-robocza IV okręguŻonaty- Sura LejzorŻydAP Lublin175825
Rozenbun (Rozenbusz)LudwikAleksander22Lubelski185018 Dywizja PiechotyAP Lublin175828
RozenbusGerszekSzama20Zamojski1846Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu KaukaskiegokawalerAP Lublin175826
RozenbuszFiszel Uszer--Lubelski---wykupionyAP Lublin175802
RozencwajnIcekJosko19Bialski1854Niefront.Oddz.Rzemieśln.Brygada 15 Dywizji PiechotyKawalerŻyd,KrawiecAP Lublin175835
RozencweigJoskoSzłoma18Siedlecki,1853Flota CzarnomorskaKawalerAP Lublin175834
RozencweigMejer DawidAbram-Bialski187234 Dywizja Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RozencwejgPinkes--Chełmski---wykupionyAP Lublin175802
RozencwejgMajerJosel19Bialski185210 Rota wojenno-robocza Zarządu InżynieriiŻona Ita Jela Mendelnaum, córka Szaja 2 m-ceŻydAP Lublin175833
RozenekJan Mikołaj--Lubelski18536 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821
RozenelSzmul ZajnwalWulf21Janowski1872-KawalerŻyd,wiara judajska,czyta i pisze po polsku AP Lublin175740
RozenfarbUszerLejba24Lubelski, Bychawa1844Flota Czarnomorskaż. Małka z Herszkowiczów, bezdzietny. ŻydAP Lublin175816
RozenfeldChaim Lejbus--Nowoaleksandryjski (Puławski)---wykupionyAP Lublin175802
RozenfeldAbram IcekDawid18Bialski18523 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artyleriiŻona Mindla PotogojecŻydAP Lublin175833
RozenfeldSzulimIcek-Łukowski18727 Dywizja Kawalerii-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RozenkwiatWulf ChaimMoszko-Łukowski, Łukowa187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RozenrejnAbramWulf20Lubelski1846Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu KaukaskiegokawalerkrawiecAP Lublin175826
RozensztokHerszek, JankielGerszekbrakKrasnostawski1853Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 13KawalerŻyd, za zaniego brat Front 13-letni do kantonistówAP Lublin175820
RozensztokChaimAbram19Krasnostawski1853Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 22KawalerŻydAP Lublin175820
RozenwaldAbram--Lubelska, łukowski, Garwolin1851--ZbiegłAP Lublin175831
RozesłaniecMichałJózef20Lubelski, Kurów1849Arsenał w Kijowie - Bateria Artylerii Polowej (uczeń w szkole rzemieślniczej)kawalerAP Lublin175827
RozikAndrzej--Krasnostawski18481 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175860
RozikowskiKonstantyJózef20Zamojski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotykawalerczyta i pisze po polskuAP Lublin175816
RozkresJakubSzymon23Komarów1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
RozkresJanMichał21Hrubieszowski, Łabunie18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RozkresJakubSzymon23Komarów1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175827
RozlatowskiKajetan--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Noworosyjsku--AP Lublin175821
Rozmarinowski v MarianowskiIwanFranc-Siedlecki, Skupie1871--Wstąpił jako najemnika za rekruta z naboru 1871 r Leslawa ZalewskiAP Lublin175873
RozmarynowskiMichał--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RozmyslMichał JanPiotr-Włodawski, Ostrów187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RozmysłJanJózef20Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Marianna GraniszczankaMieszczaninAP Lublin175833
RozmysłBartłomiejJózef20Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835
RozmyślakMaciejFranciszek21Zamojski18515 Dywizja Kawalerii Lekkiejżona Magdalena FereszczownaAP Lublin175860
RoznerKrzysztof Andrzej--Lubelska, siedlecki, Starawieś1851--Niedostawiony, ma być w WarszawieAP Lublin175831
RoznerMarcinMarcin20Łukowski, Pilawa 184418 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864
RoznowiczAntoniKarol21Radzyński, Polubicze 18433 Korpus Piechotyż. (Ksenia?) NiczyporównaWłościaninAP Lublin175805
RozparaJan--Siedlecki, Miedzna1851--Niezdatny z powodu ropienia z ucha prawego.AP Lublin175830
RozsnbergJózef Chaim--Lubelski---wykupionyAP Lublin175802
Rozuld v RożakJózefKajetan21Siedlecki, Golice1845Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175824
RozumGrzegorz--Łukowski, gm. Dziecinów 1851--Niezdolny z powodu kołtuna na głowie.AP Lublin175830
RozumJan--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RozwadowskiMichałJakub22Łukowski, Łuków 18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty KawalerSzlachcicAP Lublin175863
RozwadowskiJózef--Łukowski1843Służba górnicza--AP Lublin175863
RozwadowskiAntoniLudwik-Konstantynowski, Chlebczyn187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RozwadowskiSzymonMaciej20Lubelski, Jakubowice 1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin175814
RozwałkaGrzegorz--Lubelski---AP Lublin175802
RozwałkaWojciechJakub20Krasnostawski18511 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierówżona Marianna WojcikownaAP Lublin175860
RozwaraMaciejTomasz24Łukowski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
Rozwiński?PawełTomasz20Bialski,Klimczyce1 Dywizja DragonówKawalerWłościanin,czeladnik kowalskiAP Lublin175825
RozykIgnacy--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
RozylukAdamIwan22Radzyński,Turna18411 Korpus PiechotyŻonaty,brzemiennaWłościaninAP Lublin175806
RozynkiewiczHenrykMoszko21Łukowski,Żelechów1846Kompania wojskowo-robocza IV okręguKawalerŻyd, kowalAP Lublin175825
RożalskiTomaszAugustyn21Lubelski, Końskowola1849Flota Czarnomorskażonaty, Marianna szewcAP Lublin175819
RożanczukLeonStefan-Włodawski, Turno187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RożaniukMaksymJoachim-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RożanskiGersz FajbusRubin-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
Rożanski v SzatnyJanWawrzyniec26Biłgorajski1870-KawalerMieszczanin,włókiennik,wiary rz.katAP Lublin175740
RożańskiSemen--Biłgorajski---AP Lublin175802
RożańskiWładysławFlorian20Łukowski,1853Druga Lekka Dywizja KawaleriiKawalerAP Lublin175834
RożańskiSzymonMarcin23Zamojski, Księżopol18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RożekAndrzejJan22Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820
RożekAndrzej--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RożekMateusz--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RożekMateuszAntoni23Szczebrzeszyn183615 Dywizja PiechotyKawalerMieszczanin, sukiennik.AP Lublin175864
RożenJakubWojciech22Radzyński, Świerże 18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175804
RożenekJanAndrzej21Lubelski1851Flota Czarnomorskażona Rozalia PawlikowskaszewcAP Lublin175809
RożenekJan MikołajPiotr22Lubelski18526 Dywizja Kawalerii P 28Żona Marianna SzwarcMieszczaninAP Lublin175820
RożenekMichał--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RożenekJan--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Władykaukazie--AP Lublin175821
RożyckiStefanMichał20Bialski,1853Flota CzarnomorskaKawalerAP Lublin175834
RożylukMaciejJan20Radzyński, (?)18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175804
RógStanisławFranciszek20Zamojski, Aleksandrów18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty,AP Lublin175816
RógJan--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RójSebastyanKacper20Zamojski, Księżopol1849I Dywizja Kirasjerów - I Rezerwowy Korpus Kawaleriiżonaty, Anastazja SzponarAP Lublin175818
RójMaciejWojciech25Zamojski, Księżopol1849Flota Czarnomorskażonaty, Marianna ZawidczakAP Lublin175819
RóżowykwiatSenderElja18Siedlecki18523 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artyleriiŻona Cyrla BerkowiczŻydAP Lublin175833
RóżyckiJanJan21Radzyński,Plebania Wola1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825
RubPawełWasyl22Hrubieszowski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego KorpusukawalerAP Lublin175819
RubachaAntoniPaweł23Hrubieszowski, Tyszowce 1848Sewastopolski Garnizon ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175814
RubachaJózefPaweł20Hrubieszowski, Tyszowce18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RubachaJan20Zamojski, Tomaszów18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerszewcAP Lublin175816
RubajJanJózef22Zamojski1872-Żona Franciszka Małysa,dzieci nie ma Chłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
RubajKasper--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RubajTomaszJacenty20Krasnostawski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RubasGrzegorzJan-Węgrowski1867--AP Lublin175872
RubatJan--Siedlecki, Chroszczówka1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
RubelJudkoIcko-Łukowski, Prawda187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RubensonChaim Jankiel--Lubelski---AP Lublin175802
RubeszfajerMordko Gersz--Nowoaleksandryjski (Puławski)---wykupionyAP Lublin175802
RubinszteinIcek, EjtynGerszek19Lubelski1852Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 14KawalerŻydAP Lublin175820
RubinszteinMoszko--Lubelska, radzyński, Włodawa1851--ZbiegłAP Lublin175831
RubinszteinSamson Icek--Lubelska, bialski, Kodeń1851--ZbiegłAP Lublin175831
RubinszteinNusynJosel20Siedlecki185211 Rota wojenno-robocza Zarządu InżynieriiŻona Hana N.ŻydAP Lublin175833
RubinsztejnFajwelMoszko18Bialski1854Niefront.Oddz.Rzemieśln.Brygada 15 Dywizji PiechotyKawalerŻydAP Lublin175835
RubinsztejnAbus GerszJankiel-Łukowski1867--Postawił za siebie Murawek JózefAP Lublin175872
RubinsztejnLatman IoelDawid-Bialski, Łomazy187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-WróciłAP Lublin175873
RubinsztejnChaimNut-Łukowski, Skrzeszów187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RubinsztejnMendelSzaja-Bialski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RubinsztejnMejerZawiel-Radzyński187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RubinsztejnErmaLejbus-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RubinsztejnSrulZawiel-Włodawski1872Zawrócony,za niego Zelik Miller-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RubinzonFajwel--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin175802
RubiśAndrzejJan, Maryna21Podlaska, radzyński, Włodawa, Lubień1837Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175856
RubrechtAdolfGotfryd21Radzyński, Poizdów1845Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcic, ochotnik. Czyta i pisze po polsku oraz rosyjsku.AP Lublin175824
RubruszteinAbramLejbus18Lubelski1852Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 13Żona Faja lejzorŻydAP Lublin175820
RucGrzegorzMaksim20Hrubieszowski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego KorpusukawalerAP Lublin175819
Rucak v GarysimiakAndrzejIgnacy-Sokołowski1867--AP Lublin175872
RuchańczykGrzegorz--Lubelski18486 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175816
RucinskiAntoni FabianStanisław20Siedlecki1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175833
RucinskiAdolfStanisław-Siedlecki, Skupie187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RucinskiWalentyJan-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RucinskiJulianFranciszek-Sokołowski18727 Dywizja Kawalerii-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RucińskiAntoniIgnacy20Siedlecki, Kosierady Wielkie 18472 Dywizja DragonówKawalerSzlachcicAP Lublin175805
RucińskiGrzegorzKazimierz21Bialski,Huszcza1 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175806
RucińskiWojciechFranciszek22Siedlecki,Kudelczyn,?1 Dywizja DragonówKawalerWłościanin,blizna na głowie od przecięcia ,blizna na szyi po wrzodzieAP Lublin175825
RucińskiJózefJakub24Siedlecki,Węgrów1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerMieszczaninAP Lublin175825
RucińskiWawrzyniecFranciszek25Siedlecki, Dziewule1848Korpus OrenburskiKawalerSzlachcicAP Lublin175827
RucińskiWawrzyniecFranciszek25Siedlecki, Dziewule 1848Korpus OrenburskiKawalerSzlachcicAP Lublin175828
RucińskiFeliks--Siedlecki, Suchożebry 1851--Oszczędzony dla gospodarstwa i żony brzemiennej w 9. m-cu.AP Lublin175830
RucińskiIgnacy--Lubelska, siedlecki, Kudelczyn1851--W więzieniu w SiedlcachAP Lublin175831
RucińskiSylwesterFranciszek, Teresa28Podlaska, siedlecki, Kudelczyn, Sikory Duże18376 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerSzlachcic bez dowodu, czyta i pisze po polskuAP Lublin175856
RucińskiTomaszFranciszek22Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerSzlachcicAP Lublin175858
RucińskiStefanRoch20Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
RucińskiDymitrKacper21Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerAP Lublin175858
RucińskiAntoni--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
RucińskiLudwik--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RucińskiWojciechJan23Siedlecki, Ruciany18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty KawalerSzlachcicAP Lublin175863
RucińskiRafałIgnacy22Siedlecki, Sikory Duże18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty KawalerSzlachcic, czyta i pisze po polskuAP Lublin175863
RuckiTeodorMikołaj27Hrubieszowski, Mircze1848Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin175814
RuckiWojciechPaweł20Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835
RuckiAntoniFranciszek-Bialski1867--AP Lublin175872
RuckiKlemensAntoni-Radzyński1867--WykupionyAP Lublin175872
RuckiJędrzejLeon27Siedlecki,Sokołów183616 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175854
Rud v BocianŁukaszJan22Zamojski1851Kaukaska Półbrygada Rezerwoważona Tekla ŁubanownaAP Lublin175804
RudaJakub FilipGotlib Barbara21Radzyński1835-Kawalerwłościanin czyta i pisze po niemieckuAP Lublin175853
RudaśFranciszekJan20Siedlecki, Pierzchały18477 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175860
RudczukWawrzyniec--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RudczykUstumIwan24Bialski,Kopytów18411 Korpus PiechotyŻonaty- Eugenia ,brzemienna WłościaninAP Lublin175806
RudczykDenisJan20Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
RudczykChwedor(?)20Bialski, Kostomłoty 1847Moskiewski Garnizon Artylerii - 5 RotaKawalerWłościaninAP Lublin175862
RudczykBazyliJan-Bialski1867--AP Lublin175872
RudczykAdamŁukasz-Włodawski, Krzywowierzba187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RudczykSofronJan-Bialski187234 Dywizja Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RudioJanJózefat22Krasnostawski, Rakołupy1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin175807
RudkaFranciszekPiotr23Łukowski,Dąbie,Rozwadów1 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175806
RudkowskiMaciejWawrzyniec23Jarczów18362 Dywizja KirasjerówKawalerWłościaninAP Lublin175825
RudkowskiTomasz--Lubelska, łukowski, Sulbiny Dolne1851--Niedostawiony, ma być w gminie Chynów pow. WarszawskiAP Lublin175831
RudkowskiKazimierzMarcin N21Siedlecki,Domanice 183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854
RudkowskiMaciejWawrzyniec23Jarczów1836KirasjerzyKawalerWłościaninAP Lublin175860
RudkowskiGrzegorzTeodor-Konstantynowski1867--WykupionyAP Lublin175872
RudkowskiAleksanderIgnacy-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RudnickiAndrzejAdam25Krasnostawski, Rakołupy1838Flotaż. Marianna z Dzidów, bezdzietny. WłościaninAP Lublin175804
RudnickiMikołajAdam21Moniatycze1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
RudnickiKazimierzPiotr20Radzyński, Ruska Wola 18433 Korpus PiechotyKawalerWłościanin, czyta i pisze po polsku.AP Lublin175805
RudnickiMikołajAdam21Moniatycze1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175805
RudnickiLudwik--Lubelski18486 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175816
RudnickiAntoniWalenty21Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaŻona Anastazja GulanaOsadnik,katolikAP Lublin175820
RudnickiAntoni--Hrubieszowski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821
RudnickiTomasz--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
RudnickiLudwik--Lubelska, siedlecki, Żelków1851--Pocztylion stacji SiedlceAP Lublin175831
RudnickiPiotrJan22Radzyński,1853Flota Czarnomorskaż.Pelagia CzerskaAP Lublin175834
RudnickiJannieznany22Podlaska, lubelski, Szczebrzeszyn1844na rachunek przyszłego poborukawalerczyta i pisze po polsku, stolarzAP Lublin175858
RudnickiAntoni--Łukowski, Kozłów 1851--Niezdatny z powodu stężałości wskaziciela prawego i skórczenia innych palcówAP Lublin175830
RudnikŁukaszWojciech20Radzyński, Miłków 18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175804
RudnikIgnacyFranciszek20Siedlecki1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175833
RudnikJózefAntoni20Bialski,?18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerMieszczaninAP Lublin175859
RudolfAdamJan21Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175833
Rudolski (lub Radalski)KazimierzAdam22Lubelski, Lublin1848Flota CzarnomorskaKawalerMieszczaninAP Lublin175814
RudskiIwanJawkiemti-Bialski, Zabłocie187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RudyPiotrTomasz22Zamojski, Zwierzyniec 18408 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175806
RudzPiotr-20-1846---AP Lublin175813
RudzKirykAdam31Stepankowice1836-KawalerWłościaninAP Lublin175808
RudzieszczakJanJan28Krasnostawski18526 Dywizja Kawalerii P 28KawalerMieszczanin,czyta i pisze po rusku i polskuAP Lublin175820
RudzięciakJan--Krasnostawski18532 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821
RudzikJanTeodor-Węgrowski1867--AP Lublin175872
RudzikPawełJakub-Bialski187234 Dywizja Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RudzikTeodorSemen-Bialski187234 Dywizja Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
Rudzik v BiczStanisławTomasz21Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Agnieszka MichałowaMieszczaninAP Lublin175820
Rudzik v BiczStanisław--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RudzińskiJózefStanisław24Łukowski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175833
RudzińskiJózef--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RudzińskiAdamJan23Łukowski, Popławy 184418 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcicAP Lublin175864
RudzińskiAntoniAntoni20Lubelski, Opole1849Flota CzarnomorskakawalerAP Lublin175819
Rudziński vel RudnickiJanAndrzej20Lubelski185014 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie InżynieriiAP Lublin175818
RudzioAntoniStefan20Krasnostawski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820
RudzioAntoni--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RudzkiPaweł--Lubelski---AP Lublin175802
RudzkiAntoniPaweł20Bialski, Huszcza18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175804
RudzkiFedko--Hrubieszowski1848Flota Czarnomorska--AP Lublin175807
RudzkiJakubDamian25Radzyński, Liszna1845Pułk Uglicki - 16 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175818
RudzkiOksentyDamian20Radzyński, Krzyska1848Korpus Orenburskiż. Tekla SzmidtWłościaninAP Lublin175827
RudzkiOksentyDamian20Radzyński, Krzyska1848Korpus Orenburskiż. Tekla SzmidtWłościaninAP Lublin175828
RudzkiFranciszekKrzysztof20Bialski,1853Druga Lekka Dywizja KawaleriiKawalerAP Lublin175834
RudzkiBartłomiejMaciej, Agnieszka23Podlaska, łukowski, Życzyn, Wola Życka1837Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175856
RudzkiJerzy--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RudzkiPiotrIgnacy-Garwoliński, Sobolew187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RudzkiAntoniAntoni-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RudzkiLejbkoNachman-Konstantynowski1872Zawrócony,za niego Jankiel Smolarz-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RudzkiewiczTadeuszWalenty20Podhorce18365 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerwłościanin, tkaczAP Lublin175860
RudzkiewiczTadeuszWalenty20Podhorce18365 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerTkaczAP Lublin175860
Rudzyński (lub Ruszyński)Jędrzej--Łukowski, Sławatycze 1851--Oszczędzony dla gospodarstwa i żony brzemiennej w 9. miesiącu.AP Lublin175830
RudźRomanWasyl20Hrubieszowski, Stepankowice18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Marianna OpejdaAP Lublin175816
RudżEliasz--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RugałaStanisławWojciech20Lubelski, Kiełczewice18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RugałaPawełSebastian26Zamojski185014 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie InżynieriiAP Lublin175818
RuhtmannMoszkoIcek21Radzyński,Kock1846Niefrontowe Kompanie Korpusu KaukaskiegoKawalerŻydAP Lublin175858
RukJanFranciszek20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820
RukatPiotrMichał-Węgrowski1872Wykupił się za 1000 rubli N 14-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RulakPiotrPaweł Konstancja22Łukowski,Maciejowice ,Kawęczyn 18366 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175854
RumieniecJanRoman22Radzyński1839Oddzielny Korpus GrenadierówOddzielny Korpus GrenadierówOddzielny Korpus GrenadierówOddzielny Korpus GrenadierówOddzielny Korpus GrenadierówOddzielny Korpus GrenadierówOddzielny Korpus GrenadierówOddzielny Korpus GrenadierówOddzielny Korpus GrenadierówOddzielny Korpus GrenadierówOddzielny Korpus GrenadierówOddzielny Korpus GrenadierówOddzielny Korpus GrenadierówOddzielny Korpus GrenadierówOddzielny Korpus GrenadierówOddzielny Korpus GrenadierówOddzielny Korpus GrenadierówOddzielny Korpus GrenadierówOddzielny Korpus GrenadierówOddzielny Korpus GrenadierówOddzielny Korpus GrenadierówKawalerMieszczaninAP Lublin175858
Rumieniuk (Rzemieniuk)AntoniJakub20Zamojski185014 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie InżynieriiAP Lublin175818
RumowskiAlojzyPiotr25Siedlecki1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852
RumowskiAndrzejWawrzyniec21Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
RumowskiMikołaj--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
RumowskiKsaweryJózef-Radzyński187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RuncickiLudwik--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin175802
RundfleyczLudwikJan Ewa20Radzyński1835-Kawalerwłościanin czyta i mówi po niemieckuAP Lublin175853
RupaJózefMikołaj25Hrubieszowski, Nabróż18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Katarzyna Basaraba AP Lublin175816
Rupa v RzepaJan-21-1846---AP Lublin175813
RuprechtGustawGodfryd20Radzyński,Kock,Tchórzew18463 Dywizja GrenadierówKawalerSzlachcicAP Lublin175863
RusakSzczepanMateusz21Krasnostawski185113 i 14 Dywizja Piechotyżona Elżbieta MeczdrownaAP Lublin175810
RusakMarcinFranciszek20Krasnostawski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Tekla BanaszkiewiczOsadnikAP Lublin175820
RusakMarcin--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RusakKrzysztofWincenty22Łukowski1852Flota CzarnomorskaŻona Marianna JendrychOsadnikAP Lublin175833
RusakFranciszekAugustyn22Łukowski, Chotynia 184418 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864
RusanekWładysławSzymon22Lubelski1852Flota CzarnomorskaKawalerMieszczanin,czyta i pisze po polskuAP Lublin175820
RuseckiKonstanty--Lubelska, łukowski, Łaskarzew1851--Stawał do poboru w Pruszynie pow. OpatowskiAP Lublin175831
RusekKarolJan-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RusekJan--Janowski---AP Lublin175802
RusiekJan--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RusinBazyliJan20Zubowice1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
RusinWasylIwan20Zubowice1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175805
RusinekKazimierz--Lubelski---AP Lublin175802
RusinekAleksander--Lubelski---AP Lublin175802
RusinekMichał--Lubelski---AP Lublin175802
RusinekJan25Hrubieszowski, Tomaszów18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RusinekBartłomiejSebastian22Lubelski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RusinekWładysław--Lubelski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821
RusinekAntoniJakub24Radzyński,Branica1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825
RusinekMaciejKajetan23Siedlecki1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852
RusinekJędrzejKajetan Marcella20Siedlecki,Siedlce ,Mościbrody183613 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin,narośl pod lewym okiem AP Lublin175854
RusinekSzymonAntoni25Wielkie183615 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864
RusinekAntoni--Radzyński, Tchórzew 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
RusinekSzymonAntoni25Wielkie183615 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864
Rusinek V SidorMaciejStanisław21Radzyński,Kock,Talczyn18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175807
RusiniakPaweł--Siedlecki, Sterdyń1851--Oszczędzony dla gospdoarstwa i żony brzemiennej w 4. miesiącu.AP Lublin175830
RusiniukDionizyJakub-Bialski1867--AP Lublin175872
RusinowskiJanIgnacy-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RusińskiWojciechStanislaw Marianna20Łukowski1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853
RusińskiKazimierz--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
RusniakFranciszekFilip22Lubelski, Trzeszkowice 18402 Dywizja KirasjerówKawalerWłościaninAP Lublin175825
RussSrulMordko18Zamojski1853Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 15KawalerŻydAP Lublin175820
RussianAntoniPaweł-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
Russyan (Russjan)IgnacyFranciszek22Siedlecki, Miedzna1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerMieszczaninAP Lublin175824
RuszczakWalenty--Lubelski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175805
RuszkiewiczJan--Siedlecki, Sterdyń1851--Zm.30 sierpnia 1851.AP Lublin175830
RuszkowskiMichał--Łukowski, Łaskarzew 1851--Niezdatny z powodu szczupłej budowy ciała po chorobie.AP Lublin175830
RuszkowskiRochJózef Ewa22 Siedlecki ,Koslów,Złotki18365 Dywizja ArtyleriiKawalerSzlachcic niewylegitymowany,piśmienny,na plecach znamie białeAP Lublin175854
RuszniakKarolWawrzyniec21Krasnostawski18523 Lekka Dywizja KawaleriiŻona Tekla RozwałkoOsadnikAP Lublin175820
RuszniakKarol--Krasnostawski18532 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821
Ruszowski (lub Ruczkowski)JanWincenty23Zamojski, Szczebrzeszyn 1848Flota CzarnomorskaWdowiecWłościaninAP Lublin175807
RuśniakStanisław--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RutaPaweł--Lubelski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
RutaSzymonFlorian23Łukowski, Rębków1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175827
RutaSzymonFlorian23Łukowski, Rębków1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175828
RutaAndrzejTomasz20Łukowski,?18402 Dywizja UłanówŻonaty-Anna ,ciężarna WłościaninAP Lublin175859
RutaUrbanJakub23Łukowski, Górzno1847Moskiewski Pułk PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175862
RutaJanAndrzej21Hrubieszowski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RutkiewiczFeliks--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RutkowskiStanisławSzymon22Wysokie1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
RutkowskiStanisławSzymon22Wysokie1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175805
RutkowskiMichałStefan24Krasnostawski1851Flota CzarnomorskakawalerAP Lublin175819
RutkowskiMichał--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RutkowskiJacenty--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Władykaukazie--AP Lublin175821
RutkowskiLeonAntoni20Hrubieszowski, Zadubce 1838KirasjerzyKawalerWłościanin, czyta i pisze po polsku, szewc.AP Lublin175824
RutkowskiMichałMaciej21Łukowski,Leszczanka,Kurów1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerSzlachcicAP Lublin175825
RutkowskiWojciechJózef22Siedlecki,Żuków1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825
RutkowskiJakubJędrzej Małgorzata26Łukowski1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853
RutkowskiMaciejFranciszek21Radzyński,Stulno18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerSzlachcic niewylegitymowanyAP Lublin175859
RutkowskiAntoni--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
RutkowskiMaciej--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RutkowskiMaciej--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RutkowskiMarcin--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RutkowskiMateuszJózef-Węgrowski1867--AP Lublin175872
RutkowskiStanisław-Siedlecki, Niwiski187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RutkowskiLeonJózef-Bialski, Międzyleś187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RutkowskiFeliksJózef-Bialski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RutmanChaim--Janowski---AP Lublin175802
RutnickiKonstantyWojciech21Łukowski,Żelechów,?1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825
RutowskiTomaszJózef, Antonina22Podlaska, radzyński, Hańsk18371 Dywizja Kirasjerówż.Marianna, brzemiennaWłościanin, tkaczAP Lublin175856
RutterKarlKarl-Węgrowski, Ossówno1871--Wpłacił 400 rubli i otrzymał zaświadczenie o zwolnieniuAP Lublin175873
RutynaMichałMarcin24Ratoszyn1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
RutynaWojciechBłażej23Krasnostawski, Gardzienice18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RutyńskiJanSzymon26Siedlecki1834-KawalerSzlachcic dowodu nie składaAP Lublin175852
RuzickiJanJan20Krasnostawski1852Artyleryjska Dywizja GrenadierówKawalerOsadnikAP Lublin175820
RuzikowskiJacenty--Lubelski---AP Lublin175802
RużanykwiatJekoMerzkowicz24Siedlecki, Dąbrówka Stara 1844Roboty Zarządu Komunikacji 3 OkręguKawalerŻydAP Lublin175864
RużyckiSzymonWojciech23Nowoaleksandryjski1871-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
RużyckiJan--Krasnostawski1853Dywizja Artylerii Grenadierów--AP Lublin175821
RybaWincenty--Janowski---AP Lublin175802
RybaGrzegorz-23-1846---AP Lublin175813
RybaMateuszIgnacy22Zamojski, Łukowa1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin175814
RybaMichałAndrzej21Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820
RybackiMateuszMaciej21Łukowski,Łuków18462 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175819
RybackiWawrzyniecJan-Garwoliński1867--AP Lublin175872
RybackiHieronimKazimierz-Garwoliński1867--AP Lublin175872
RybaczukMarcinStefan20Bialski, Łukowce 18476 Dywizja Artyleriiż. Elżbieta KrysiszczankaWłościaninAP Lublin175824
RybaczukJan--Bialski, Łysów1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
RybaczukOlimpijKondrat20Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175833
RybaczukPawełMaciej28Bialski,1853Druga Lekka Dywizja KawaleriiKawalerSkończył 4 klasy w WarszawieAP Lublin175834
RybaczukWasylLewko Tekla20Radzyński1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853
RybaczukJanEustachy21Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerMieszczaninAP Lublin175858
RybaczukStefanJan-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RybajIwanStefan26Hrubieszowski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusużona Tekla MaciebownaAP Lublin175819
RybakFranciszekPiotr22Sułów1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
RybakLudwik--Nowoaleksandryjski (Puławski)---wykupionyAP Lublin175802
RybakMarek--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin175802
RybakJózefAndrzej20-1834-KawalerWłościaninAP Lublin175803
RybakTomaszMichał20Zamojski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175810
RybakJanTomasz21Zamojski, Łukowa18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RybakKrzysztofAndrzej28Zamojski185014 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie InżynieriiAP Lublin175818
RybakAronLeibus15Lubelski, Chodel1855Kantonista w Twierdzy ZamośćkawalerAP Lublin175819
RybakRomanMichał20Lubelski18523 Dywizja GrenadierówŻona Weronika JaniszOsadnikAP Lublin175820
RybakRoman--Lubelski18533 Dywizja Grenadierów--AP Lublin175821
RybakAntoni--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 14 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RybakMichał--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RybakWojciech--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
RybakJanPiotr20Siedlecki, Proszew1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175827
RybakJanPiotr20Siedlecki, Proszew1848Korpus OrenburskiKawalerWłościanin, kowalAP Lublin175828
RybakJan--Lubelska, siedlecki, Proszew1851--Stawał do poboru w WarszawieAP Lublin175831
RybakMajerSzlam19Łukowski,1853Flota Czarnomorskaż.Leja LejbaAP Lublin175834
RybakJózefJan20Siedlecki,1853Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Agnieszka PrynakowskaAP Lublin175834
RybakMaciej--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RybakJanJózef-Węgrowski1867--AP Lublin175872
RybakSzlemaGerszek-Radzyński187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RybakAleksanderŁukasz-Węgrowski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RybakStanisławFranciszek-Garwoliński18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RybakWojciechAntoni21Zamojski, Łukowa18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty,AP Lublin175816
RybakMarcinWojciech24Zamojski, Łysaków18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RybakBoruch--Lubelska, siedlecki, Siedlce1851--Oszczędzony jako dzietnyAP Lublin175831
RybakWojciechSebastian Katarzyna21Łukowski,Bobrowniki 183617 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175854
RybakFranciszekJózef Maryna21Siedlecki,Zeliszew183618 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854
RybaltWasylOleszka21Zamojski, Łukowa1848Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin175807
RybałtJerzySzymon22Zamojski, Łukowa18409 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175819
RybczynskiMikołaj-20-1846---AP Lublin175813
RybczyńskiJanBartłomiej23Lubelski, Łęczna18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotywdowiecAP Lublin175816
RybczyńskiJózefPaweł, Tacjanna23Podlaska, radzyński, Hola1837Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175856
RybczyńskiJanJózef21Wiszniów183615 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864
RybczyńskiStanisławJózef20Hrubieszowski, Wiszniew 18409 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin, szewcAP Lublin175819
RybczyńskiMichałBartłomiej21Lubelski, Łęczna 18409 Dywizja PiechotyKawalerMieszczanin, szewcAP Lublin175819
RybickiFranciszek--Krasnostawski---AP Lublin175802
RybickiWojciech-24-1846---AP Lublin175813
RybickiMichałJan20Lubelski18526 Dywizja Kawalerii P 28Żona Anna CzuryłoOsadnikAP Lublin175820
RybickiMichał--Lubelski18536 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821
RybickiJakubJan23Zamojski, Stróża18402 Dywizja KirasjerówKawalerWłościaninAP Lublin175825
RybickiAntoni--Lubelska, siedlecki, Starawieś1851--ZbiegłAP Lublin175831
RybickiKazimierzFranciszek21Łukowski1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835
RybickiStanisławFranciszek21Siedlecki,Kuzów,Wólka Kuzowska18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościanin,blizna nad prawym okiemAP Lublin175860
RybickiŁukasz--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RybickiMichałMateusz-Garwoliński, Łaskarzew187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RybickiJanStanisław-Garwoliński187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RybickiAntoniFranciszek29Krasnostawski, Łańcuchów18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotywdowiecAP Lublin175816
Rybicki v RybińskiSzczepanWojciech22Łukowski, gm. Łaskarzew, w. (?)1848Korpus Kaukaskiż. Agnieszka CichockaWłościaninAP Lublin175814
Rybicki v RybińskiSzczepanWojciech22Łukowski, gm. Łaskarzew1848Korpus Kaukaskiż. Agnieszka CichockaWłościaninAP Lublin175828
RybikMichałJan20Łukowski, Uścieniec 184418 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864
RybinskiAdamJózef-Węgrowski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RybińskiAntoniHieronim17Podlaska, bialski, Biała1844na rachunek przyszłego poboru z przeznaczeniem do 2-go Instrukcyjnego Pułku Karabinierówkawalersyn porucznika b. wojsk polskich, czyta i pisze po polsku i rosyjsku, ukończył 4 klasy szkoły powiatowejAP Lublin175858
RybitwaStanisławWojciech20Łukowski, Zwola1847Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy TronuKawalerWłościaninAP Lublin175806
RybitwaŁukaszWojciech Marianna21Łukowski,Zwola183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854
RybitwaFranciszekJan21Łukowski, Suchowola1845Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175824
RybkaIgnacyJózef20Lubelski, Opole1848Flota Czarnomorskaż.Wiktoria FrydeckaMieszczanin, sukiennik, czyta i pisze po polsku i rosyjsku.AP Lublin175807
RybkaJózefMateusz20Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaŻona Wiktoria NożynskaOsadnikAP Lublin175820
RybkaJózefat--Hrubieszowski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821
RybkaJanTomasz-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RybkaJudkaMoszek-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RybkaSzymsiaChilowicz20Siedlecki, Buczyn1844Roboty Zarządu Komunikacji 3 OkręguKawalerŻydAP Lublin175864
RybmannIzraelGial21Radzyński,Miedzyrzec 1846Kompania wojskowo-robocza IV okręguKawalerŻyd, krawiecAP Lublin175825
RycajSzymonMichał20Zamojski1851Kaukaska Półbrygada RezerwowakawalerAP Lublin175804
RycajŁukaszMarcin28Dębowice1836-KawalerWłościanin, za ukrywanie się przed spisem AP Lublin175808
RycajIlko-20-1846---AP Lublin175813
RycajBazyli--Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814
RycajMichałStanisław28Zamojski, Udrycze18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RycajGrzegorzMikołaj20Zamojski18525 Lekka Dywizja Kawalerii P28Żona Katarzyna WaszakOsadnikAP Lublin175820
RycajGrzegorz--Zamojski18535 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821
RycerskiKazimierzJan20Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35Żona Kataryzna UstrzyckaMieszczaninAP Lublin175835
RycerskiMikołajJakub-Radzyński187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RycerzWalentyFranciszek22Zamojski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175810
RycerzWojciechKacper21Lubelski, Bystrzyca18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RycerzAntoniKarol29Janiszów18365 Dywizja Kawalerii Lekkiejż. Agata (Franc?)włościanin, wzięty z więzieniaAP Lublin175860
RycerzAntoniKarol29Janiszów18365 Dywizja Kawalerii Lekkiejż. Agata Machołowna, dzieci dwoje. Włościanin, po odbyciu kary więzienia za kradzież. AP Lublin175860
RycerzJózefTomasz21Zamojski, Dzierzkowice18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, AntoninaAP Lublin175816
RycherdAndrzejSamuel-Garwoliński1867--AP Lublin175872
RychlewskiIwanPiotr-Garwoliński, Osieck187134 Brygada Artyleryjska-AP Lublin175873
RychlicaAntoniSzymon20Łukowski, Dudka1848Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175814
RychlicaAntoniSzymon20Łukowski, Dudka1848Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175827
RychlicaWojciechJózef21Łukowski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175833
RychlikJanMichał20Siedlecki1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Ludwika StarczykOsadnikAP Lublin175833
RychlikAleksanderMarcin20Siedlecki,1853Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyKawalerAP Lublin175834
RychlikFranciszekJakub20Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerMieszczaninAP Lublin175858
RychlikJanMarcin22Siedlecki,Jartypory,Grochów18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin ,piśmiennyAP Lublin175859
RychlikFeliks--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RychlikJózefŁukasz20Siedlecki, Ruchna18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175863
RychlikAndrzejKazimierz-Radzyński, Kąkolewnica187131 DywizjaPiechoty-AP Lublin175873
RychlikWincentyIgnacy-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
Rychlik v SacharczukAndrzejMojsze-Bialski1867--AP Lublin175872
RychlińskiJózefJan29Podlaska, Siedlce1843na rachunek przyszłego poborukawalermieszczanin, rzeźnik, siedział w więzieniu za zgwałcenie kobietyAP Lublin175858
RychminKarol--Chełmski---wykupionyAP Lublin175802
RychnierowiczFranciszekWawrzyniec27Lubelski, Borów 1848Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin175807
RychterJózefJan23Zamojski1850Bataliony wojskowo-robocze Zarządu Osad WojennychAP Lublin175818
RychterMarcinDaniel20Łukowski1839Oddzielny Korpus GrenadierówKawalerWłościaninAP Lublin175858
RychterGotlibGotlib-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RychterowiczFranciszek--Lubelski1848Flota Czarnomorska--AP Lublin175807
RychtygierDawidHerszko20Łukowski,Łuków1846Kompania wojskowo-robocza IV okręguŻonatyŻyd, szewcAP Lublin175825
RyciakAndrzejMaciej21Łukowski,Szaniawy Poniaty1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825
RyciakFranciszekJakub20Siedlecki1854Flota Czarnomorskażona Katarzyna KarendysOsadnik,Zabity N 31008/4914-59AP Lublin175835
RyciakFranciszekMikołaj Marianna26Siedlecki1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853
RyciukProkopJan21-1834-KawalerWłościaninAP Lublin175803
RyckiLudwik--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RyckoWalentyMikołaj20Siedlecki1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175833
RyczakKazimierzJan23Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Marianna KondorOsadnikAP Lublin175833
RyczekFranciszekWincenty26Zamojski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175806
RyczekWojciechJakub29Pliszczyn1834-Żonaty, jedno dziecko.Włościanin, po uwoleniniu z więzienia AP Lublin175808
RyczkoJanMaciej21Zamojski1852Artyleryjska Dywizja GrenadierówŻona Anna BielekOsadnikAP Lublin175820
RyczkoIwan--Zamojski1853Dywizja Artylerii Grenadierów--AP Lublin175821
RyczkoAntoni--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
RydelMendelSiedlecki,1853Flota CzarnomorskaKantonistaAP Lublin175834
RyderWilhelmWilhelm-Węgrowski, Starawieś187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RydzChaimHerszkowicz24Siedlecki, Kossowa 1844Roboty Zarządu Komunikacji 4 OkręguKawalerŻydAP Lublin175864
RydzioFranciszekMarcin22Radzyński1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852
RydzynskiJózefFranciszek25Łukowski1854Flota CzarnomorskaŻona Marianna NikownaOsadnikAP Lublin175835
RydźkoTomasz--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RyfkaMarcin--Janowski---AP Lublin175802
RyfkaWalentyTomasz Marianna20Łukowski1835-KawalermieszczaninAP Lublin175853
RyjekPiotrPaweł23Krasnostawski18511 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierówżona Franciszka KlimensownaAP Lublin175860
RykaczewskiFranciszek KsaweryJan26Łukowski,1853Garnizon Artylerii w AchalcichuKawalerAP Lublin175834
RykałaJakub--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
RykickiTomasz--Hrubieszowski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175805
RykielAndrzejJózef-Łukowski, Trzebieszów18716 Dywizja Kawalerii-AP Lublin175873
RykowskiFerdynandMichał20Gub.Płocka Przasnuski1853Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23Żona Marianna GołembiewskaSzlachcic ,czyta i pisze po polsku i ruskuAP Lublin175820
RykowskiFerdynand--Gub. Płocka1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RykuckiJerzyRoma20Radzyński1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835
RymarczukTomaszWojciech24Siedlecki, Dzięcioły1848Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175814
RymarczukTomaszWojciech24Siedlecki, Dzięcioły1848Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175828
RymarczukWalentyWojciech22Siedlecki,Sterdyń,Dzięcioły18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860
RymarczukTeodorJózef-Bialski187234 Dywizja Piechoty, zawrócony za niego Damian Juszkiewicz-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RymarzWawrzyniec--Biłgorajski---AP Lublin175802
RymmerFerdynand Frydrych--Chełmski---AP Lublin175802
RymuszkaMateuszJan-Radzyński187234 Dywizja Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RymuzaMaciej--Siedlecki, Krześlin1851--Oszczędzony jako dzietny.AP Lublin175830
RynaszkiewiczJanWasyl24Zamojski, Tomaszów1849Flota Czarnomorskakawalergra na klarnecieAP Lublin175809
RynaśDawidAugust-Węgrowski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RynczyńskiJanJózef21Wiszniów183615 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864
RynderEzraJankiel-Łukowski, Krasuse1871--Wpłacił 400 rubli i otrzymał zaświadczenie o zwolnieniuAP Lublin175873
RyndlerLejbaFiszel22Zamojski, Tarnogród184514 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu InżynieriiKawaler-AP Lublin175804
RyngPiotr--Lubelska, siedlecki, Starawieś1851--Niedostawiony, ma być w WarszawieAP Lublin175831
RynkiewiczFrancStefan-Radzyński, Siemień187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RynkowskiAntoniGrzegorz27Lubelski, Wojciechów1840Flota Czarnomorskaż. Katarzyna c. Stanisława Mirosława, bezdzietnyWłościaninAP Lublin175807
RynterlejtIwanJakow-Włodawski, Wola Wereszczyńska187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
Ryntflejsz?PawełJakub21Radzyński,Andrzejew,?18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościaninAP Lublin175859
RypinaTrofimIgnacy-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RypulaAdamAndrzej25Radzyński,1853Rota N 9 13ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Anna DeninokowiczAP Lublin175834
RysakWalenty-26-1846---AP Lublin175813
RystajKarolJakub-Węgrowski1872Niezaliczony w poczet rekrutów-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RyszardLeopoldKarol28Krasnostawski, Rybczewice 1848Flota Czarnomorskaż.Tekla BuliuskaWłościanin, kowalAP Lublin175807
RyszewskiKarol--Lubelska, siedlecki, Siedlce1851--Niedostawiony, ma być w WarszawieAP Lublin175831
RyszkaGotfrid--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Gieorgijewsku--AP Lublin175821
RyszkoJanN22Łukowski,1853Nowozakamalski artyleryjski garnizonKawalerAP Lublin175834
RyszkowskiJanWawrzyniec22Radzyński, Mościska 18452 Brygada Artylerii KonnejKawalerSzlachcicAP Lublin175805
RyszkowskiJózefStanisław27Łukowski, Turze Rogi 1847Butyrski Pułk PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175806
RyszkowskiAntoniKasper25Łukowski1834-KawalerSzlachcic dowody nie udokumentowane czyta i pisze po polskuAP Lublin175852
RyszkowskiTomaszLaurenty23Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
RyszkowskiWojciech--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RyszkowskiTomaszIwan-Sokołowski, Kudelczyn187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RyszkowskiJanIgnacy20Radzyński, Zakępie 18433 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175805
RyszkowskiWojciechKrzysztof21Radzyński,Olszewnica,Sokule 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerSzlachcic niewylegitymowanyAP Lublin175859
RytelJanFabian20Siedlecki1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835
RytelMichałPiotr teresa23Siedlecki1835-Kawalerszlachcic dowodów nie maAP Lublin175853
RytelPiotrAndrzej Franciszka22Siedlecki,Trebień,Osiny183617 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcic niewylegitymowany piśmiennyAP Lublin175854
RytelWalentyTomasz, Teresa20Podlaska, bialski, Łysów1837Korpus KaukaskiKawalerSzlachcic niewylegitymowanyAP Lublin175856
RytelFeliksWawrzyniec22Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerAP Lublin175858
RytelWiktorMateusz20Siedlecki,Przeździadka,?18402 Dywizja UłanówKawalerWłościaninAP Lublin175859
RytelFeliksJan-Siedlecki1867--WykupionyAP Lublin175872
RytelFrancPiotr-Sokołowski, Dębe Nowe187134 Dywizjon Piechoty-AP Lublin175873
RytelJanIgnacy-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RytelWawrzyniecJan20Siedlecki, Rytele18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty KawalerSzlachcicAP Lublin175863
Rytel v DrozdJakubFranciszek20Siedlecki, Rytele18476 Dywizja ArtyleriiKawalerSzlachcicAP Lublin175824
Rytel v DrożdzakMichałJan Katarzyna22Siedlecki1835-Kawalerszlachcic dowod ma złożyć czyta i pisze po polskuAP Lublin175853
Rytel v GudosMarcinAntoni23Siedlecki1834-KawalerSzlachcic dowodu nie składaAP Lublin175852
Rytel v KochańskiFranciszekWojciech25Siedlecki1834-KawalerSzlachcic dowodu nie składaAP Lublin175852
Rytel v KosutMikołajAndrzej22Siedlecki, Rytele1847Kałuski Garnizon ArtylerysjkiKawalerSzlachcicAP Lublin175819
Rytel v KucPawełMarcin-Sokołowski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
Rytel v SiłkaAndrzejFranciszek27Siedlecki,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaż.Marianna N.AP Lublin175834
RytowskiFranciszekAntoni26Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34Żona Józefa DyciakOsadnik,szewcAP Lublin175835
RyzymbergBerekWulfowicz21Radzyński, Międzyrzec 1844Roboty Zarządu Komunikacji 1 OkręguKawalerŻydAP Lublin175864
RządkowskiWincenty--Lubelski1853Brygada Rezerwowa 15 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RzążewskiWincentyJózef26Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35Żona Tekla KarczmarczykOsadnikAP Lublin175835
RzążewskiJanStanislaw Marianna20Siedlecki1835-Kawalerszlachcic dowody obiecuje złożyć czyta i pisze po polskuAP Lublin175853
RzążewskiAleksander--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RzążewskiAdamMaciej22Siedlecki, Rzążew18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty KawalerSzlachcicAP Lublin175863
RzechaczekJan--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
Rzechuski v RychuckiBazyliJakub Marianna22Radzyński,Wola Wereszczyńska,Zawadówka 183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854
RzeczyckiKazimierz--Zamojski18532 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821
RzemieniakPawełJan22Średnia1836-KawalerWłościanin, za ukrywanie się przed spisem AP Lublin175808
RzemieniukFranciszekJakub24Zamojski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175806
Rzemieniuk v KrzeminiukJan--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 15 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RzempołuchStanisław--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RzensunSzczepan--Janowski---AP Lublin175802
RzepeckiKarolIgnacy20Zamojski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego KorpusukawalerstolarzAP Lublin175819
RzepkaPiotrKacper22Lubelski, Iwanowskie Sioło1848Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin175807
RzepkaJanKacper23Lubelski18525 Lekka Dywizja Kawalerii P28Żona Agata AdamczykOsadnikAP Lublin175820
RzepkaJan--Lubelski18535 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821
RzepkaStanisław--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Władykaukazie--AP Lublin175821
RzepkaMikołajKacper, Marianna21Podlaska, łukowski, Psz…1837Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175856
RzeszczyńskiStanisławAntoni20Łukowski, Radoryż 18481 Dywizja UłanówKawalerSzlachcic, czyta i pisze po polskuAP Lublin175860
RzeszkowskiJanDamiło21Bielski,Hruszczów,Chłupków18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860
RzeszotekWalentyAndrzej21Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820
RzeszotekWalenty--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RzeszotekFranciszek--Lubelska, łukowski, Paprotnia1851--W więzieniu w RadomiuAP Lublin175831
RzeszotekJacekTomasz Agnieszka22Łukowski,Pawłowice,Paprotnia183614 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854
RzeszotekMikołajMichał21Łukowski,Paprotnia18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejŻonaty-Karolina MazurWłościaninAP Lublin175860
RzeszotekFilip--Łukowski, gm. Paprotnia 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
RzeszotekJan--Łukowski, Paprotnia 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
RzeszoterSzymonGrzegorz22Łukowski1854Flota CzarnomorskaŻona Urszula WielgomasycOsadnikAP Lublin175835
RzetelnyIcekSzmul19Siedlecki18523 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artyleriiKawalerŻydAP Lublin175833
RzewóskiKarol--Bialski, Przesmyki1851--Oszczędzony jako żonaty i mający brata niewiadomego z pobytu.AP Lublin175830
RzewuskiWojciechJan20Bialski,Przesmyki,Rzewuski Stare18411 Korpus PiechotyKawalerSzlachcicAP Lublin175806
RzewuskiJanJózef22Siedlecki,Skolimów Starawieś,Cierpigórz18411 Korpus PiechotyKawalerSzlachcicAP Lublin175806
RzewuskiFranciszekAntoni22Bialski, Raczyny1845Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja Piechotyż. Marianna KorolównaSzlachcicAP Lublin175824
RzewuskiHeliodor--Lubelska, bialski, Przesmyki1851--Oficer Pułku Strzelców w KaliszuAP Lublin175831
RzewuskiLeonGrzegorz23Bialski,1853Druga Lekka Dywizja Kawaleriiż.Katarzyna MichałowskaAP Lublin175834
RzewuskiStanisławN20Bialski,1853Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyKawalerAP Lublin175834
RzewuskiMarcinAndrzej23Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34Żona Franciszka PliszekOsadnikAP Lublin175835
RzewuskiIgnacy--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
RzewuskiFranciszek--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
RzewuskiStanisław--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RzewuskiKonstantyMichał-Konstantynowski1867--AP Lublin175872
RzewuskiKacperFranciszek-Garwoliński187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RzezakJanMichał21Radzyński,1853Flota CzarnomorskaKawalerAP Lublin175834
RzezawaMateuszSzczepan23Zamojski18512 Dywizja KirasjerówkawalerAP Lublin175824
RzeznikChaim HerszSzmul18Radzyński,1853Flota CzarnomorskaKawalerSzewcAP Lublin175834
RzeźniczakPawełJakub20Krasnystaw1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
RzeźnikStanisław--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
RzonżewskiMaciejJakub25Siedlecki, Rzążew Wielki18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty KawalerSzlachcicAP Lublin175863
RzymowskiBaltazar--Lubelski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
RzymówMikołaj--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RzymskiJózefJan21Siedlecki,Gruszew,Pobratyny18411 Korpus PiechotyKawalerSzlachcicAP Lublin175806
RzymskiPiotrJan, Rozalia22Podlaska, siedlecki, Proszew,Polków1837Korpus KaukaskiKawalerSzlachcic niewylegitymowanyAP Lublin175856
RzyskoFranciszekJózef20Łukowski,Garwolin18407 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175859
RzyśkoMichałJan25Turobin18362 Dywizja KirasjerówKawalerWłościaninAP Lublin175825
RżondJan--Krasnostawski---AP Lublin175802
SałęgaKazimierzJózef20Zamojski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerszewcAP Lublin175816
SzczeciniarzSzymonGerszek21Łukowski, Żelechów 1855-żona Rajza DepczynskaNajemnik za Jewreja Jakuba Goldmana z miasta Lipska z radomskiej guberniAP Lublin175822506
SabałaJan--Łukowski, gm. Sobienie Biskupie 1851--Wybrany dla braku sił brata, starszy bowiem brat pochodzi z innej matki.AP Lublin175830
SabałaSzczepan--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
SabatStanisławAndrzej21Łukowski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175833
SabatJakubBartłomiej25Łukowski, Trojanów1847Moskiewski Pułk PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175862
SabatStanisławBartłomiej20Stróża18363 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerWłościaninAP Lublin175863
SabatStanisławBartłomiej20Stróża18363 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerWłościaninAP Lublin175804
SabatFranciszekAndrzej22Łukowski, Trojanów 18433 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175805
Sabat (lub Sabak)BartłomiejFranciszek23Zamojski, (B…?)18409 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175819
SabbaAdamMikołaj-Siedlecki187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
Sabecki (Sadecki)TomaszJan20Lubelski185018 Dywizja PiechotyAP Lublin175827
SabilAntoni--Janowski---AP Lublin175802
SabilskiFrancOsip-Garwoliński, Osieck187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
Sabka (Sapka)WincentyStefan22Lubelski1850Flotylla KaspijskaAP Lublin175822
SabniewiczNusymIcko-Siedlecki, Siedlce187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SacewiczMarceliKonstanty22Bialski1854Flota CzarnomorskaKawalerMieszczaninAP Lublin175835
SacewiczJanTeodor21Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34Żona Petronela JacinskaOsadnikAP Lublin175835
SacewiczŁukaszGrzegorz-Bialski1867--AP Lublin175872
SacewiczJanKonstanty25Bialski, Łomazy 18433 Korpus Piechotyż. Tekla KulickaMieszczaninAP Lublin175805
SacewiczŁukaszGrzegorz21Bialski, Szenejki 1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerWłościaninAP Lublin175824
SachajdakowskiMikołaj--Lubelska, siedlecki, Dzierzby1851--Uwolniony dla wyboruAP Lublin175831
SachajdakowskiWojciech--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SacharMoszkoAron21Hrubieszowski1851Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty Czarnomorskiejkawalerzbiegł,wzięty za niego brat Frajtel Sachar lat 15 do Batalionu Wojennych KantonistówAP Lublin175819
SacharFrajtelAron15Zamojski1851Batalion Kantonistów Wojennych Zamośćkawalerza brata Moszka, TyszowceAP Lublin175826
Sacharak (Sacharuk)JakubAntoni23Radzyński, Żdżarka1848Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175827
SacharczukPiotrStefan20Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835
SacharczukJózefSawko, Marianna25Podlaska, bialski, Bonin, Mierzwice183718 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175856
SacharczukGrzegorz Jóżef--Bialski, Kobylany1851--Oszczędzony jako dzietny.AP Lublin175830
SacharewiczJózef--Lubelska, bialski, Hołowczyce1851--Niedostawiony, miał umrzećAP Lublin175831
SacharewiczTeodorLewko, Brygida23Podlaska, bialski, Hołowczyce, Borsuki1837Korpus Kaukaskiż.OkseniaWłościaninAP Lublin175856
SacharewiczRomanJan21Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
SacharewiczMichałSzymon22Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
SacharewskiMichal--Chełmski---uwolniony niezdolnyAP Lublin175802
SacharukMarekEmilian20Bialski,Biała,Sycyn18411 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175806
SacharukJakubAntoni23Radzyński, Żdżarka1848Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175814
SacharukTeodorAndrzej-Bialski, Sidorki187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SacharukMaksymJan-Włodawski1867--Wynajętyza Retumny JanAP Lublin175872
Sacharuk v SiemieniukJózefSemen-Bialski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SachniukTrochim--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
SachowskiJózefJan23Siedlecki,Miedzna,Kiczki18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin,blizny po wrzodach na nogach AP Lublin175859
SaczekGrzegorzKrzysztof21Łukowski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
SaczekMateusz--Łukowski, gm. Prawda 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
Saczek v SałasińskiPawełMaciej20Łukowski,?1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825
SaczewaIwan Jan--Lubartowski---AP Lublin175802
SaczewiczTeodorGrzegorz25Bialski,1853Flota Czarnomorskaż.Anna BieleckaAP Lublin175834
Saczewicz?GrzegorzStefan20Bialski,Łomazy18411 Korpus PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175806
SaczewskiAndrzejWawrzyniec-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SaczukJan(Melan?)23Bialski, Próchenki 1847Butyrski Pułk PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175806
SaczukLeonOleszko20Radzyński, Milanów1845Garnizon Artylerii w Fortsławskuż. Pałaszka DemczukównaWłościaninAP Lublin175818
SaczukJanWiktor20Radzyński, Worońce1848Arsenał w Briańskuż. Ewa JakubikównaWłościaninAP Lublin175826
SaczukJanWiktor20Radzyński, gm. Wohyń, w. (Woronce?)1848Arsenał w Briańskuż. Ewa JakubikównaWłościaninAP Lublin175826
SaczukIwan--Łukowski, Międzyrzec 1851--Niezdatny z powodu zgrubienia goleni lewej po chorobie kołtunowej.AP Lublin175830
SaczukAndrzejLeon22Radzyński18523 Dywizja GrenadierówŻona Teodora N.OsadnikAP Lublin175833
SaczukMaciejSzymon Teresa22Bialski,Droblin183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854
SaczukStefanOmelan, Barbara20Podlaska, bialski, Łosice1837Korpus KaukaskiKawalerMieszczaninAP Lublin175856
SaczukNiczypor--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SaczukLeon--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SaczukTomaszJoachim-Sokołowski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SaczukSzymonKiryło-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
Saczuk v ProlasiukMaciej--Radzyński1843Służba górnicza--AP Lublin175863
SadczukJan--Bialski, Okczyn1851--Niezdatny z powodu zatkania trzew brzusznych.AP Lublin175830
SadeckiMaciejLubelski--1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814
SaderAugust Wilhelm--Chełmski---AP Lublin175802
SadloAntoni--Krasnostawski---AP Lublin175802
SadłoFranciszekMichał26Lubelski, Gałęzów18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Anna ŁyśAP Lublin175816
SadłoMaciejIgnacy21Łukowski, Dąbie 18476 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175824
SadłoJózefWojciech23Łukowski,1853Garnizon Artylerii w DerbenckuKawalerAP Lublin175834
SadolewskiFeliksIgnacy21Siedlecki, Międzyleś 1845Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175824
SadońJan--Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175805
SadowaGrzegorzPiotr25Radzyński,1853Dywizja Grenadierówż.Anna ZielinszczakAP Lublin175834
SadownikLudwik--Lubelska, bialski, Rossosz1851--Niezdatny z powodu braku miaryAP Lublin175831
SadownikJanJacenty21Radzyński1834-KawalerMieszczaninAP Lublin175852
SadownikJozefatSzymon21Bialski,Łomazy18461 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175860
SadownikJanStefan-Bialski187234 Dywizja Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SadownikStefanZachary20Bialski, Łomazy 1843Korpus GrenadierówKawalerMieszczaninAP Lublin175814
SadowskiWalenty--Janowski---AP Lublin175802
SadowskiAdam--Krasnostawski---AP Lublin175802
SadowskiMikolajMarcin20Bialski, Piszczac 1848Korpus KaukaskiKawalerMieszczaninAP Lublin175805
SadowskiMarcinJan25Zamojski, Boby1840Flota Czarnomorskaż. Tekla c. Andrzeja Tomali, bezdzietny.WłościaninAP Lublin175807
SadowskiMarcinAdam26Baranów1834-Żonaty, bezdzietnyWłościanin, po uwolnieniu z więzienia za kradzież, kowal, zmarł 1858.AP Lublin175808
SadowskiJanMaciej23Zamojski, Urzędów 1848Flota Czarnomorskaż.Ludwika SarchackaMieszczaninAP Lublin175814
SadowskiJózefAndrzej24Hrubieszowski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusużona Katarzyna ZalewskatkaczAP Lublin175819
SadowskiLudwikAugust21Hrubieszowski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusużona Ludwika KuźniarskaAP Lublin175819
SadowskiAntoni--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
SadowskiMichał--Zamojski18531 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821
SadowskiMikołajMarcin20Bialski, Piszczac 1848Korpus KaukaskiKawalerMieszczaninAP Lublin175828
SadowskiJan--Łukowski, gm. Sobienie Szlacheckie1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
SadowskiFranciszek--Lubelska, łukowski, Maciejowice1851--Stawał do poboru w WarszawieAP Lublin175831
SadowskiAntoni--Lubelska, bialski, Łomazy1851--Stawał do poboru w WarszawieAP Lublin175831
SadowskiLudwik--Lubelska, siedlecki, Zaliwie1851--Niedostawiony, ma być w Warszawie. Stawał do poboru w Warszawie w 1852AP Lublin175831
SadowskiWincentyKazimierz20Radzyński1852Flota CzarnomorskaŻona Anastazja MiedwiedczankaOsadnikAP Lublin175833
SadowskiAntoniJózef20Łukowski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175833
SadowskiAndrzejWojciech21Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Cecylia OleszczykOsadnikAP Lublin175833
SadowskiJanFranciszek20Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175833
SadowskiJanJakub21Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34Żona Katarzyna KarwowskaOsadnikAP Lublin175835
SadowskiMarcinStanisław, Katarzyna22Podlaska, radzyński, Parczew1837Korpus Kaukaskiż.RozaliaMieszczaninAP Lublin175856
SadowskiWojciech--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SadowskiFryderyk--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SadowskiWładysławMikołaj-Radyński1867--AP Lublin175872
SadowskiWojciechTomasz-Sokołowski, Sterdyń187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
SadowskiJózefFranciszek20Lubelski, Rury1848Sewastopolski Garnizon ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175814
SadowskiStanisławJan24Zamojski, Boby18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, AnnaAP Lublin175816
SadowyJan--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
SadowyStanisławAntoni22Siedlecki, Mogielnica1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175827
SadowyStanisławAntoni22Siedlecki, Mogielnica1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175828
SadowyStefan--Lubelska, siedlecki, Repki1851--Niezdatny z powodu wykrzywienia nóg od kolanAP Lublin175831
Sadura v RedkoEmilianKondrat-Radzyński, Milanów1871--Wpisany pod literą RAP Lublin175873
SadurskiMateuszSzczepan21Puławy1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
SadurskiKacperJan20Lubelski, Końskowola183814 Dywizja PiechotyKawalerMieszczanin, szewc AP Lublin175806
SadurskiJacenty-23-1846---AP Lublin175813
SadurskiWalentyWawrzyniec20Lubelski, Nowodwór18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
SadurskiJacentyKlemens20Łukowski1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852
SadurskiWojciech---1835--służył w byłym Wojsku Polskim podczas RewolucjiAP Lublin175853
SadurskiPiotrAntoni-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SadurskiWalentyBłażej21Lubelski, Końskowola 1848Flota CzarnomorskaKawalerMieszczanin, Szewc AP Lublin175807
SadurskiTomaszFranciszek21Lubelski, Puławy18404 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerWłościaninAP Lublin175863
SadySzymonMateusz-Łukowski1867--AP Lublin175872
Sadz (Sać)JozefatDymitr25Bialski, Dokudów1848Arsenał w BriańskuKawalerWłościaninAP Lublin175826
Sadź (Sać)JózefatDymitr25Bialski, Dokudów1848Arsenał w BriańskuKawalerWłościaninAP Lublin175826
SafianczukAndrzejMarcin-Sokołowski187234 Dywizja Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SafiańskiWawrzyniec--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
SagadyniukMaksym--Hrubieszowski---AP Lublin175802
SagalManesMordko-Włodawski, Ostrów187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SaganWawrzyniecJakub25Zakrzówek1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
SaganFranciszek--Lubelski---AP Lublin175802
SaganTomasz--Lubelski---AP Lublin175802
SaganSebastianŁukasz25Komarów1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
SaganSebastianŁukasz25Komarów1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175814
SaganStanisław--Lubelski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814
SaganJerzyMikołaj21Zamojski1852Artyleryjska Dywizja GrenadierówKawalerOsadnikAP Lublin175820
SaganSylwesterPolikarp25Lubelski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820
SaganSylwester--Lubelski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
SaganFranciszek--Lubelski1853Dywizja Artylerii Grenadierów--AP Lublin175821
SaganAntoni--Lubelski1853Półkompania laboratoryjna Nr 5 w Gieorgijewsku--AP Lublin175821
SaganJerzy--Zamojski1853Dywizja Artylerii Grenadierów--AP Lublin175821
SaganJan--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
SaganJanDmitr21Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
SaganOleszkoAdam21Zamojski, Księżpol1840Flota Czarnomorskaż. Anastazja c. Jana Hały, bezdzietny.WłościaninAP Lublin175814
SaganowiczBartłomiej--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
SagolWincentyBłażej Petronela21Łukowski,Ryki,Swaty183618 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin,blizny po opażeniu na prawej ręce I nodze AP Lublin175854
SajKacperWalenty24Zamojski1873-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
SajIwanIcek21Radzyński,Stulno,Macorzyn Wielki18411 Korpus PiechotyŻonaty-Magdalena DolińskaWłościaninAP Lublin175806
SajTymonHryć23Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Prysza JasikOsadnikAP Lublin175833
SajTomaszDemko20Radzyński,Sosnowica 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościaninAP Lublin175859
SajMichałIgnacy20Zamojski185018 Dywizja PiechotyAP Lublin175864
SajKondratMaksym-Włodawski, Sobibór187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SajMichałJózef20Zamojski, Sokołówka18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
SajdzikWojciech-24-1846---AP Lublin175813
SajewiczJózefJan20Zamojski, Stary Zamość 183815 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864
SajkiewiczAntoniAntoni29Biłgorajski1878-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
SajkiewiczPiotrOleksy20Zamojski185014 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie InżynieriiAP Lublin175818
SajkiewiczJan--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
SajkoStanisławMateusz20Radzyński,1853Rota N 9 13ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Tekla SawickaAP Lublin175834
SajkowskiIgnacyStanisław26Siedlecki1852Flota CzarnomorskaŻona Justyna WisniakMieszczaninAP Lublin175833
SajnajMichałJan22Zawieprzyce18363 Dywizja Kawalerii Lekkiejż. Agnieszka (?)WłościaninAP Lublin175863
SajnajTomaszJan22Zawieprzyce1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
SajnajMichałJan22Zawieprzyce18363 Dywizja Kawalerii Lekkiejż. Agnieszka MiziółkównaWłościaninAP Lublin175804
SajnogaKorp.Oleszko20Hrubieszowski1850Flotylla KaspijskaAP Lublin175822
SajukJanUlas21Radzyński, Kaplonosy184418 Dywizja Piechotyż. (A…) KładkównaWłościaninAP Lublin175864
SakLeszkoIwan20Hrubieszowski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
SakStefanJózef25Radzyński, Bezwola1845Garnizon Artylerii w Fortsławskuż. Paraska OstapiankaWłościaninAP Lublin175818
SakWawrzyniecAntoni27Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175820
SakKonstantynPaweł20Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnik,katolikAP Lublin175820
SakMarcinJan20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820
SakKonstanty--Hrubieszowski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821
SakWawrzyniec--Hrubieszowski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821
SakMarcin--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
SakJanDenis25Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Helena KołodziejOsadnikAP Lublin175833
SakMironMichał27Radzyński,Rudzienica,Gęś18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejŻonaty-Magdalena WasiukWłościaninAP Lublin175860
SakJankielJosef21Bialski, Piszczac 1845Komenda Policju w Odessież. Gitla ŻelmanowiczŻydAP Lublin175860
SakTomaszAndrzej24Zamojski, Łukowa18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
SakałoJózefJan20Krasnostawski, Klesztów183813 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175819
SakowiczRafałN.26Radzyński, Międzyrzec 18477 Dywizja Piechotyż. Karolina NiezodzińskaMieszczaninAP Lublin175807
SakowiczAntoniSafon23Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerZmarł N 35802/12952-61AP Lublin175835
SakowiczJanKlima23Bialski1834-KawalerMieszczanin zmarł NAP Lublin175852
SakowiczKonstantySemen-Włodawski1867--AP Lublin175872
SakowiczJanJan20Bialski, Huszcza18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty KawalerSzlachcicAP Lublin175804
SakowiczSylwesterAugustyn20Bialski, Chotycze 1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerWłościaninAP Lublin175824
SakowiecPiotrKuzma-Włodawski1867--AP Lublin175872
SakowskiJan FranciszekJakub20Siedlecki1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175833
SakowskiWawrzyniecJózef23Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175833
SakowskiMichałJózef23Bialski, Rozwadów18481 Dywizja UłanówKawalerWłościaninAP Lublin175860
SakowskiMichałJózef23Bialski, Rozwadów18481 Dywizja UłanówKawalerWłościaninAP Lublin175860
SakowskiMichał--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
SakowskiFranciszekHilary Urszula24Siedlecki,Liw18365 Dywizja ArtyleriiKawalerMieszczaninAP Lublin175854
SaksMoszkoWulf21Radzyński, Włodawa18459,10,11 Rota Inwalidzka w Tulskiej Fabryce Broniż. Ruchla SzmulównaŻyd, piekarzAP Lublin175824
SaksonIcekGabriel19Bialski185211 Rota wojenno-robocza Zarządu InżynieriiKawalerŻydAP Lublin175833
SalachFranciszekAntoni20Siedlecki, Żeleźniki18472 Dywizja DragonówKawalerWłościaninAP Lublin175805
SalachJózefAntoni24Sieedlecki, gm. Przeździecko, w. Wólka1847Tarutyński Pułk JegrówKawalerSzlachcicAP Lublin175826
SalachAntoniRoch-Węgrowski1867--AP Lublin175872
SalachJózefStanisław26Siedlecki, Żeleźniki1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerWłościaninAP Lublin175824
SalahonIlko--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
SalałuchaIgnacyWawrzyniec22Łukowski1852Flota CzarnomorskaŻona Elżbieta GołownaMieszczaninAP Lublin175833
SalamanczykPiotrJakub-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SalamonJosef--Lubelska, radzyński, Międzyrzec Podlaski1851--ZbiegłAP Lublin175831
SalamonJózefKazimierz, Apolonia27Podlaska, łukowski, Siedzów, Smuniew1837Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175856
SalamonGerszChaim-Konstantynowski1872Zawrócony, za niego nieczytelne-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SalamonJózefMichał21Zamojski, Świeciechów 1840Flota Czarnomorskaż. Marianna c. Kazimierza Chady, bezdzietny.WłościaninAP Lublin175807
SalamończykFilipIgnacy20Łukowski,Miastków,Przykory1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825
SalamończykAndrzejDominik21Łukowski, (Miastków?)1848Arsenał w Briańskuż. (?) KolichównaWłościaninAP Lublin175826
SalamończykAndrzejDominik21Łukowski, Miastków1848Arsenał w Briańskuż. (?) KolichównaWłościaninAP Lublin175827
SalamończykPaweł--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
SalamuchaGrzegorzGrzegorz20Łukowski,1853Parkowa ½ Rota N 2 Zarządu Inżynierii w twierdzy BenderachKawalerAP Lublin175834
SalamuchaPaweł--Łukowski, gm. Gułów1851--Niezdatny z powodu słabych sił po chorobie.AP Lublin175830
SalanJózef--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Noworosyjsku--AP Lublin175821
SalasaPawełKacper20Lubelski, Wierciszów1849Flota Czarnomorskażonaty, Zofia AP Lublin175809
SaliachBartłomiejLeon-Węgrowski, Miedzna187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
SalickiFeliksWalenty22Siedlecki,Zaliszew,Zalesie 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościaninAP Lublin175859
SalinJakowFoma-Siedlecki, Tarków187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SalomonBerkoFiszka21Bialski, Łosice 184512 i 13 Rota Inwalidzka w Iżewskiej Fabryce Broniż. Fajga PokołównaŻyd, krawiecAP Lublin175824
SalomonikJanJan23Łukowski,Zwola18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościaninAP Lublin175859
Salomończyk V BinekMikołajMarcin20Łukowski,Mostów,Wola Mostowska1 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175806
SalukJanProkop22Chełmski1872-KawalerChłop,wiary greko-kat.paszport N 168-71 AP Lublin175740
SaluterWojciech--Janowski---AP Lublin175802
SałackiAdamMikołaj Helena20Bialski1835-Kawalermieszczanin cieśla stolarzAP Lublin175853
SałamończykBernardIgnacy20Łukowski1839Oddzielny Korpus Kaukaskiż. Magdalena (nieczytelne) została brzemiennaWłościaninAP Lublin175858
SałasAntoni--Łukowski, gm. Zadybie1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
SałasińskiJanMaciej, Anna23Podlaska, łukowski, Zgórznica1837Korpus Kaukaskiż.Klara, s.LudwikWłościaninAP Lublin175856
SałataAndrzejPiotr21Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835
SałataStanisław--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
SałataFranciszekJózef-Konstantynowski1867--AP Lublin175872
SałataFrancLeon-Konstantynowski, Huszlew187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SałataKazimierzJan-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SałataAleksanderPaweł-Konstantynowski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SałataAndrzejŁukasz23Wola Uchańska1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
SałczyńskiLeonAntoni20Łukowski, Uścieniec 184418 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864
SałkaAdamAndrzej23Krasnostawski, Wierzchowiska 1840Flota Czarnomorskaż. Katarzyna Kulikawska, bezdzietnyWłościaninAP Lublin175814
SałygaBartłomiejMichał21Bliskowice1835-ż. Katarzyna SałygównaWłościaninAP Lublin115647
SamajlukJózefAndrzej24Bialski,Mierzwice1 Dywizja DragonówKawalerWłościanin,AP Lublin175825
SamaryłoMaciejIwan Hapa22Bialski,Błonie Wielkie183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854
SamarzykMaciejJózef21Zamojski, Dzierzkowice 1848Flota CzarnomorskaKawaler-AP Lublin175814
Sambor (Sonber)MateuszTomasz24Zamojski1850Flotylla KaspijskaAP Lublin175822
SamborskiKazimierz--Lubelski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175827
SamborskiJakubFranciszek20Siedlecki, Mordy1848Korpus OrenburskiKawalerMieszczanin, szewc AP Lublin175827
SamborskiJakubFranciszek20Siedlecki, Mordy1848Korpus OrenburskiKawalerMieszczaninAP Lublin175828
SamborskiKazimierzPaweł, Marianna21Podlaska, łukowski, Garwolin, Rębków18371 Dywizja KirasjerówKawalerWłościaninAP Lublin175856
SamborskiJanMichał27m. Lublin1849Flota Czarnomorskażonaty, Barbara LipskamurarzAP Lublin175809
SamborzeckiStefanGrzegorz, Tatiana21Podlaska, radzyński, Włodawa, Różanka18376 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerWłościaninAP Lublin175856
SamczukStefanJan20Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaŻona Tekla BinianOsadnik,unitaAP Lublin175820
SamczukGrzegorz--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
SamczukJanDymitr-Włodawski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SamelPiotrJózef-Sokołowski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SamiejelFranciszekAdam-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SamkTeodor--Hrubieszowski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175805
SamociukChwedorNikita25Bialski, Krasówki 18436 Korpus Piechoty, 18 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175819
SamociukWincentyPaweł26Bialski1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835
SamociukKondratFranc-Włodawski, Horodyszcze187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SamociukJózefPiotr-Bialski187234 Dywizja Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
Samociuk v HryciukIwanTaras-Radzyński, Tłuściec1871--Wpisany pod literą HAP Lublin175873
SamockiWojciech--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
SamockiJózefMikołaj-Konstantynowski1867--AP Lublin175872
Samocki ( Sarnocki )Józef--Lubelska, łukowski, Celiny1851--WziętyAP Lublin175831
SamoćKazimierzAntoni20Bialski, Huszlew1847Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy TronuKawalerWłościaninAP Lublin175806
SamoćAdamBialski,18461 Dywizja PiechotyAP Lublin175860
SamoćPawełJózef-Konstantynowski, Huszlew187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SamograjMaciejFranciszek20Zamojski, Zamość1849Flota Czarnomorskażonaty, Marianna AP Lublin175809
SamojlukHawryloSemen21Bialski1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852
SamojlukZienkoJoan Pałaszka26Bialski1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853
SamojlukOnufry--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SamojlukMikołajJan-Bialski187234 Dywizja Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SamonekJózef--Zamojski18486 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175816
SamonekFranciszek--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Ust’-Łabińsku--AP Lublin175821
SamorajskiJan--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
SamorekMichałPaweł20Lubelski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
SamorekMateusz--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Władykaukazie--AP Lublin175821
SamoylakPiotrJan22Radzyński1834-ż. Marianna Strocikowna , syn Piotr 1/2 rokuWłościanin czyta i pisze po polskuAP Lublin175852
SamryczukStefanMichał Nastia22Radzyński1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853
SamsonowiczJózefNikita20Bialski, Piszczac 184410 Dywizja Piechotyż. Franciszka SurzczyńskaMieszczaninAP Lublin175819
SamuelczykMikołajSamuel26Siedlecki,1853Rota N 9 13ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Marianna RomanikAP Lublin175834
SamujlikJózefIwan-Radzyński, Lisia Wólka187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SamulakWasylPaweł20Zamojski, Lipsko18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty,AP Lublin175816
SamulakMichał--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
SamulakGrzegorz--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
SamułaTomasz--Lubelski---AP Lublin175802
SamuśPawełJan23Radzyński, Krasne 18433 Korpus Piechotyż. Pelagia KurlakównaWłościaninAP Lublin175805
SandalMoszko SzymonLejbus-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SandelbaumLejbaDawid-Garwoliński, Żelechów1871--Wróćił. Zamieniony na Srula FunsaAP Lublin175873
SandkornChaimJózef18Łukowski,1853Flota Czarnomorskaż.Estera MoszkeAP Lublin175834
SandmaronJosek JudaMordko-Bialski1867--WykupionyAP Lublin175872
SaninskiIwanStanisław-Węgrowski, Grębków187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
SaniugaSzymonTeodor22Lubelski, Świdnik Duży1840Flota Czarnomorskaż. Katarzyna c. Stanisława Kwiatkowskiego, bezdzietny. Żona poszła za mężem.WłościaninAP Lublin175807
SaniukAdamRadzyński,1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejAP Lublin175825
SaniukPawełStefan-Sokołowski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SankowskiJan AdamAntoni25Lubelski1851Flota Czarnomorskaukończył 3 klasy gimnazjum , czyta i pisze po polsku i po ruskuAP Lublin175819
SankowskiBłażej--Zamojski18481 Dywizja Ułanów--AP Lublin175860
SanockiSemkoOstap20Hrubieszowski, Telatyń1838FlotaKawalerWłościaninAP Lublin175804
SantorekAntoni--Łukowski, gm. Górzno 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
SapałaAntoniPaweł23Lubelski, Tomaszowice18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
Sapicha lub SapiehaJózefN.24Siedlecki, Guty 18442 Dywizja DragońskaKawalerWłościaninAP Lublin175819
SapiechChaim--Lubelska, łukowski, Łuków1851--ZbiegłAP Lublin175831
SapiechaMarcinPaweł21Siedlecki, Chruszczówka 1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175827
SapiechaJózefSzymon22Siedlecki, (Giby?)1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175827
SapiechaMarcinPaweł21Siedlecki, Chruszczewka 1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175828
Sapiecha (Sapieha)JózefSzymon22Siedlecki, Guty1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175828
Sapierko (lub Sapiwko)JanJózef20Zamojski, Rządowa Zamość 1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin175814
SapirMatysMordka20Siedlecki,1853Flota Czarnomorskaż.Szejda AbramAP Lublin175834
SapiraLejbkoMoszek-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SapkaMichal--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin175802
SapkaFranciszek--Nowoaleksandryjski (Puławski)---wykupionyAP Lublin175802
SapkaAntoni--Lubelski1853Arsenał w Noworosyjsku--AP Lublin175821
SaplinskiAndrzejAntoni25Lubelski18525 Lekka Dywizja Kawalerii P28KawalerOsadnikAP Lublin175820
SapocznikIzraelSzaja-Garwoliński, Trojanów187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SarabanMaciejSebastian22Zamojski, Krasnobród 1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin175814
SardeckiJózefPiotr20Zamojski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego KorpusukawalerkantorAP Lublin175819
SarewiczJanStefa Natalia22Bialski1835-KawalermieszczaninAP Lublin175853
SarnaErwest--Lubelska, siedlecki, Kudelczyn1851--Niezdatny z powodu zastarzałych parchów na głowieAP Lublin175831
SarnaJanAntoni-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SarnaPiotr--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SarnackiNestorAndrzej, Eudokia21Podlaska, radzyński, Sławatycze, Kuzawka1837Korpus Kaukaskiż.KatarzynaWłościaninAP Lublin175856
SarneckiWojciechJan22Łukowski18522 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerMieszczaninAP Lublin175833
SarniakMaciejAntoni26Łukowski,1853Tyfliski artyleryjski garnizonż.Marianna PaszekAP Lublin175834
SarniakMateusz--Podlaska, łukowski1832--Zmarł 1844r.AP Lublin175861
SarnickiStanisławTomasz21Krasnostawski1852Flota CzarnomorskaKawalerMieszczanin,siodlarzAP Lublin175820
SarnieckiStanisław--Krasnostawski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821
SarniukStanisław--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
SarnowiecAntoniJan-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SarnowskiKazimierzMarcin21Bialski,Czaple Ruskie18411 Korpus PiechotyKawalerWłościanin,organista,piśmiennyAP Lublin175806
SarnowskiAntoniWojciech-Węgrowski, Ruchna187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
Sarnuczek ? (Sarnuszek)LeonardKazimierz22Lubelski185018 Dywizja PiechotyAP Lublin175828
SarockiJakubJózef20Łukowski, Sarny1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerWłościaninAP Lublin175824
SarzynskiMichał--Biłgorajski---wykupionyAP Lublin175802
SarzynskiTomaszN22Zamojski18526 Dywizja Kawalerii P 28KawalerOsadnikAP Lublin175820
SarzynskiJanFranciszek20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnik,zmarł 11 kwietnia 1864AP Lublin175820
SarzyńskiLudwikAdam25Adamów1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
SarzyńskiLudwikAdam25(?)1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175805
SarzyńskiMarcinTomasz22Zamojski185014 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie InżynieriiAP Lublin175818
SarzyńskiTomasz--Zamojski18536 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821
SarzyńskiJan--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
SarzyńskiPiotr--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
SasOnufry--Hrubieszowski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821
SasWojciechWojciech20Biłgoraj1835-KawalerWłościanin, za niestawienie się do spisu.AP Lublin115647
SasFilip--Hrubieszowski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814
SasKornel--Łukowski, Kolechowice1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
SasinowskiWładysławStanisław20Radzyński,1853Druga Lekka Dywizja KawaleriiKawalerAP Lublin175834
SaskiewiczTroimFleyzer22Siedlecki, Sokołów1844Flota BałtyckaKawalerŻydAP Lublin175819
Saskowski (lub Jaskowski)Paweł--Łukowski, gm. Gułów1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
SassFiszelHeli21Hrubieszowski, Dubienka1844Flota CzarnomorskaKawalerŻyd, kominiarz AP Lublin175809
SasyniukMaksym--Hrubieszowski---AP Lublin175802
SaśOnufryJan21Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnik,katolikAP Lublin175820
SatyłowiczJan--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SatyrukBazyliMarcin20Radzyński, Motwiej 18446 Dywizja Artyleriiż. Tekla MielniczankaWłościaninAP Lublin175824
SawaWojciechMichał23Biłgorajski1871-KawalerMieszczanin,wiary rz.kat.,AP Lublin175740
SawaKondrat--Biłgorajski---AP Lublin175802
SawaMikołaj--Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814
SawaPawełSebastian25Zamojski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Anna SieńczykAP Lublin175816
SawaJózefN25Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820
SawaJacentyJan24-1834-KawalerWłościaninAP Lublin175803
SawczukKonradTrochim26Bialski, Bubel (ob.Stary Bubel)18472 Dywizja DragonówKawalerWłościaninAP Lublin175805
SawczukEliaszWasyl23Bialski, Pratulin1847Butyrski Pułk PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175806
SawczukSemen-21-1846---AP Lublin175813
SawczukChwedorHryć20Bialski, w. (Mar…?)1845Pułk Uglicki - 16 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175818
SawczukTomaszNeścior22Bialski, Zakanale 1845Pułk Uglicki - 16 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175818
SawczukJózefMikołaj20Radzyński, Parczew18452 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerMieszczaninAP Lublin175819
SawczukJózefKirył20Radzyński,Miedzyrzec,Łukowiska1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825
SawczukIwanIwan20Radzyński,Motwica,Pogorzelec1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825
SawczukJan--Łukowski, gm. Komarówka1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
SawczukMichał--Łukowski, Opole 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
SawczukAntoniMaksym20Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Józefa KanabrockaOsadnikAP Lublin175833
SawczukLewkoAntoni21Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Helena RymianOsadnikAP Lublin175833
SawczukJanMaksym24Radzyński,1853Flota Czarnomorskaż.Anna NAP Lublin175834
SawczukMikołajJan22Radzyński1854Flota CzarnomorskaŻona Tekla N.OsadnikAP Lublin175835
SawczukJanPaweł24Radzyński1854Dywizja Artylerii GrenadierówŻona Wowdia NOsadnikAP Lublin175835
SawczukPiotrKamil22Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35KawalerOsadnikAP Lublin175835
SawczukTeodorDenis, Paraskiewia21Podlaska, radzyński, Orchówek1837Korpus KaukaskiKawalerMieszczaninAP Lublin175856
SawczukEliaszNestor, Tekla20Podlaska, bialski, Hołowczyce, Serpelice1837Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175856
SawczukHarasim--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SawczukStefan--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SawczukBazyli--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SawczukMaciej--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
SawczukJan--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
SawczukRomanDymitr20Bialski, Serpelice 1847Moskiewski Garnizon Artylerii - 5 Rotaż. Krystyna BaczyńskaWłościaninAP Lublin175862
SawczukJanMikołaj21Radzyński, Rogoźniczka18473 Dywizja GrenadierówKawalerWłościaninAP Lublin175863
SawczukNicentyWasyl24Radzyński, Wyryki18473 Dywizja GrenadierówKawalerWłościaninAP Lublin175863
SawczukJanJan21Radzyński, Stawki w gm. Włodawa184418 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864
SawczukJanStefan20Radzyński, Okuninka184418 Dywizja Piechotyż. Pelagia SzostakównaWłościaninAP Lublin175864
SawczukJózefatIwan-Konstantynowski, Hołowczyce187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SawczukIwanLeon-Konstantynowski, Hołowczyce187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SawczukPawełIgnacy-Konstantynowski, Hołowczyce187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SawczukTrofimTomasz-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SawczukDaniłoTeodor-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SawczukWojciechJan-Radzyński1872Zawrócony,za niego Taras Mikołajczuk-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SawczukJanAndrzej20Hrubieszowski, Nowosiółki183815 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864
Sawczuk v MasymiukKlimJozef23Radzyński,1853Dywizja Grenadierówż.Teresa BarczykAP Lublin175834
Sawczuk v MichalukPawełRadzyński,1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejAP Lublin175825
SaweckiJanMarcin21Zamojski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175806
SaweczkaStefanWasyl23Księżpol1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
SaweczkoDymitrDaniel21Księżpol1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
SaweczkoGmiterDaniła21Zamojski, Księżpol1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175814
SaweczkoDmitrGawryło20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Anna ŻurOsadnikAP Lublin175820
SawekLudwik--Radzyński, Radzyń 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
SawiakJanTeodor-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SawickiJakub--Chełmski---AP Lublin175802
SawickiTomasz--Chełmski---AP Lublin175802
SawickiOnufry--Chełmski---AP Lublin175802
SawickiJan--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin175802
SawickiRomuald--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin175802
SawickiŁukaszAdam25Hajowniki1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
SawickiJanFeliks20Siedlecki, Mordy1847Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy Tronuż. Marianna CzyżewskaMieszczaninAP Lublin175806
SawickiWawrzyniec-20-1846---AP Lublin175813
SawickiSzymonAndrzej22Lubelski, Lublin183813 Dywizja PiechotyKawalerMieszczanin, murarz AP Lublin175819
SawickiMikołajTomasz21Zamojski1852Flota CzarnomorskaŻona Franciszka SawczukOsadnik,katolikAP Lublin175820
SawickiWojciechStefan23Krasnostawski1852Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23Żona Katarzyna N.OsadnikAP Lublin175820
SawickiWojciech--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
SawickiAndrzej--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
SawickiMikołaj--Zamojski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821
SawickiMikołaj--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
SawickiPiotrWojciech22Siedlecki, Przywory 1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175827
SawickiPiotrFranciszek20Siedlecki,(?)1848Korpus OrenburskiKawalerSzlachcicAP Lublin175827
SawickiPiotrFranciszek20Siedlecki, (?)1848Korpus OrenburskiKawalerSzlachcicAP Lublin175828
SawickiPiotrWojciech22Siedlecki, gm. Domanin1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175828
SawickiStanisław--Łukowski, Łaskarzew 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
SawickiWincenty--Siedlecki, Bachorza1851--Oszczędzony jako dzietny.AP Lublin175830
SawickiJan--Lubelska, siedlecki, Bachorza1851--Oszczędzony jako dzietnyAP Lublin175831
SawickiWojciech--Lubelska, siedlecki, Sokołów1851--Zbiegł. Stawał do poboru w Kałuszynie 1852AP Lublin175831
SawickiJulian--Lubelska, siedlecki, Siedlce1851--ZbiegłAP Lublin175831
SawickiStanisławWawrzyniec24Siedlecki1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Ewa PióroOsadnikAP Lublin175833
SawickiAdamJan20Siedlecki1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Marianna SciengoszOsadnikAP Lublin175833
SawickiPawełAndrzej24Łukowski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175833
SawickiJanMaciej22Bialski,1853Flota CzarnomorskaKawalerAP Lublin175834
SawickiJanJakub26Łukowski,1853Garnizon Artylerii w ErywaniuKawalerZmarł N 12657/4467-61AP Lublin175834
SawickiJanWawrzyniec21Siedlecki,1853Półrota N 2 tyfliskiego artyleryjskiego garnizonuż.Józefa N.AP Lublin175834
SawickiOnufryDominik20Łukowski,1853Rota N 4 Reducki Artyleryjski Garnizon przy Tyflińskim Artyl.GarnizonieKawalerAP Lublin175834
SawickiAleksanderAntoni20Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835
SawickiŁukaszFranciszek20Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35Żona Franciszka JonhukOsadnikAP Lublin175835
SawickiAntoniTomasz22Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35Żona Joanna DejnackaOsadnikAP Lublin175835
SawickiWawrzyniecTeodor Rozalia21Radzyński1835-Kawalerszlachcic dowodu nie posiada czyta i pisze po polsku i ruskuAP Lublin175853
SawickiRafałTomasz Barbara26Siedlecki1835-Kawalerszlachcic dowodu nie składaAP Lublin175853
SawickiAntoniLudwik, Anastazja22Podlaska, siedlecki, Kowiesy, Wiechetki1837Korpus KaukaskiKawalerSzlachcic bez dowodówAP Lublin175856
SawickiMikołajTomasz22Siedlecki,Olendy,Krynki Rogale 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościaninAP Lublin175859
SawickiNiczyporRoman21Bialski,Biała 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyŻonaty- Ewa majaca córke Katarzynę z pierwszego małżeństwa5 lat,syna Józefa z nieprawego łoża z Sawickim 6 miesięcy majacego AP Lublin175859
SawickiStanisławJakub20Siedlecki,Repki,Sawice Ruskie18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerSzlachcic niewylegitymowany ,piśmienny AP Lublin175859
SawickiPiotrAndrzej20Siedlecki,Czarnoważ,Chojeczno-Cesarze 18402 Dywizja UłanówKawalerWłościaninAP Lublin175859
SawickiJózefAntoni20Bialski,Przesmyki,Kalinki18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerSzlachcicAP Lublin175860
SawickiPiotrSzymon21Siedlecki,Repki,JasieńB?18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerSzlachcicAP Lublin175860
SawickiJózefWojciech21Lubelski18517 Dywizja Kawalerii Lekkiejkawalerhutnik szkłaAP Lublin175860
SawickiFranciszek--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SawickiKarol--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
SawickiTomasz--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
SawickiMichał(?)23Bialski, Łubienka1847Moskiewski Pułk Piechotyż. Anna KochiewiczWłościaninAP Lublin175862
SawickiAdamWincenty20Bialski, Porosiuki18473 Dywizja GrenadierówKawalerWłościaninAP Lublin175863
SawickiFeliksWincenty20Bialski,Bialski,Porosiuki1841Korpus GrenadierówKawalerSzlachcicAP Lublin175863
SawickiTomaszAdam23Krasnostawski, Rybczewice 183815 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864
SawickiJanStanisław-Węgrowski1867--AP Lublin175872
SawickiAdam JanFeliks-Węgrowski1867--AP Lublin175872
SawickiWincentyMikołaj-Garwoliński1867--AP Lublin175872
SawickiFrancWojciech-Łukowski, Trzebieszów187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
SawickiFranciszekMaciej-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SawickiFranciszekMarcin-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SawickiAleksanderFranciszek-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SawickiGawryłoAntoni-Garwoliński18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SawickiJanAntoni-Bialski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SawickiJakubMichał20Radzyński, Parczew 18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty KawalerMieszczaninAP Lublin175804
SawickiJanWojciech23Siedlecki, Przywory 18433 Korpus PiechotyWdowiec bezdzietnyWłościanin, tkacz, ochotnik.AP Lublin175805
SawickiŁukaszAdam25Hajowniki1836Korpus KaukaskiKawalerWłościanin, czyta i pisze po polsku, młynarzAP Lublin175805
SawickiLudwikJan22Hrubieszowski, Strzyżów1838KirasjerzyKawalerWłościanin, czyta i pisze po polsku.AP Lublin175818
SawickiAntoni--Łukowski, Olszewnica Wielka 1851--Niezdatny z powodu liszai na ciele i nieforemnej klatki piersiowej.AP Lublin175830
SawickiJózefStanisław20Siedlecki, gm. Reple 18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175863
SawickiKasperAndrzej22Łukowski, (Żerczyce?)18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175863
SawickiPawełJan20Łukowski, Turze Rogi184418 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcicAP Lublin175864
SawiczAndrzej--Chełmski---AP Lublin175802
SawiczBazyli?20Radzyński,Włodawa,Lubień1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825
SawiczkoGmiter--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
SawieckiAndrzejBłażej20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820
SawiniecFryc-21-1846---AP Lublin175813
SawinskiFranciszekJózef-Łukowski1867--AP Lublin175872
SawinskiFranciszekGrzegorz-Sokołowski1867--AP Lublin175872
SawiszMaciejAntoni20Lubelski18511 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierówżona Franciszka KobyłkownaAP Lublin175860
SawiukJakowMaksym-Radzyński, Milanów187131 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
SawkaMichał--Chełmski---AP Lublin175802
SawkaAntoniTomasz21Lubelski, Klementowice18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
SawkaMikołajAndrzej23Hrubieszowski1852Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23Żona N.Kowalczyk,córka MariaOsadnikAP Lublin175820
SawkaMikołaj--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
SawkaTomasz--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
SawkaMichałKonrad22Hołubie183615 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864
SawkaMaksymilianMikołaj20Hołubie1835-ż. Marianna z Kowalczyków, ma córkę Annę. WłościaninAP Lublin115647
SawkaGrzegorzPiotr20Hrubieszowski, Hostynne 1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin175807
SawkaMichałKonrad22Hołubie183615 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864
Sawka v SaruczukMelanJan22Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościanin, zmarł 25321/9214-44AP Lublin175858
SawrukJanMichał20Radzyński1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835
SawterukJózefAndrzej-Sokołowski, Przeździatka187134 Brygada Artyleryjska-AP Lublin175873
SawtonŁukasz--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
SawułaAndrzejN28Biłgorajski1871-Żona Katarzyna Pintala,dzieci nie ma Chłop,wiary greko-kat.paszport N 168-71 AP Lublin175740
SawułaTeodorPiotr21Aleksandrów1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
SawułaPawełTomasz27Zamojski, Księżpol 183814 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin. Za ukrywanie się przez spisem.AP Lublin175805
SawułaSzymonTomasz25Zamojski, Księżpol1840Flota Czarnomorskaż. Magdalena c. Tomasza Tadry, bezdzietny.WłościaninAP Lublin175807
SawułaTeodorJan22Aleksandrów1835Służył w czasie rewolucji w 7 Pułku Piechoty LiniowejKawalerWłościaninAP Lublin115824
Say v DaćMikołaj--Radzyński, Stulno1851--Niedoszedł wieku spisowego jako urodzony d. 15 maja 1832 r.AP Lublin175830
SchabMikołajBartłomiej22Zwierzyniec1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
SchabMikołajBartłomiej22Zwierzyniec1836Korpus KaukaskiKawalerWłościanin, zm. 1855AP Lublin175814
SciborMateuszMaciej24Lubelski185113 i 14 Dywizja Piechotyżona Marianna SerachinownaAP Lublin175805
SciborJanPiotr21Siedlecki, Wólka Kosowska 18433 Korpus Piechotyż. Katarzyna MatusiakównaWłościaninAP Lublin175805
SciechowskiMichałWincenty-Węgrowski, Sinołęka187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
SciengoszStanisławJan21Siedlecki1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyWdowiecMieszczaninAP Lublin175833
ScieszkoJózefKacpaer Katarzyna22Łukowski1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853
ScięgorzHieronimFranciszek20Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerMieszczaninAP Lublin175858
ScirkaWojciech--Lubelski---AP Lublin175802
ScirkaWojciech--Hrubieszowski18531 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821
ScirkaIwanWasyl24Hrubieszowski1850Flotylla KaspijskaAP Lublin175822
ScislakAntoniJan20Łukowski1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835
SciubaMaksymMieljan???-Radzyński, Jabłoń187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SczepańskiAugustynMikołaj23Kraśnik1835-KawalerMieszczaninAP Lublin115647
SczurkiewiczPawełMarcin27Łęczna1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
SczypaPawełJan20Puławy1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
SechŁukaszStefan23Hrubieszowski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusużona Anna KołucownaAP Lublin175819
SecygniewskiJanJan23Bialski1834-KawalerSzlachcic dowodu nie składa czyta i pisze po polskuAP Lublin175852
SecygniewskiFeliksJan20Radzyński, Komarówka 1843Korpus GrenadierówKawalerWłościaninAP Lublin175814
SegalDawid--Lubartowski---AP Lublin175802
SegeńIwanKrorniło-Bialski, Połoski1871--Wpłacił 400 rubli i otrzymał zaświadczenie o zwolnieniuAP Lublin175873
SeheńSemenJakub22Bialski,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaż.Tekla ChwalinskaAP Lublin175834
SejbakPaweł-20-1846---AP Lublin175813
SejnPaweł--Zamojski---AP Lublin175802
SejnachRochWawrzyniec22Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835
SejwoniukAndrzejCharyton23Radzyński, Lipiny1847Butyrski Pułk PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175806
SekeniukJanProkop22Bialski, Borsuki18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175804
SekitaAleksander--Nowoaleksandryjski (Puławski)---wykupionyAP Lublin175802
SekreckiŁukasz--Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814
SekulskiSebastianMaciej20Łukowski, Osieck1847Tarutyński Pułk JegrówKawalerMieszczaninAP Lublin175826
SekulskiAndrzejBazyli28Siedlecki1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852
SekulskiKarolKarol20Łukowski,Osieck18402 Dywizja UłanówŻonaty-Franciszka,ciężarna Mieszczanin,garncarz AP Lublin175859
SekułaJanSylwester22Siedlecki,1853Półrota N 2 tyfliskiego artyleryjskiego garnizonuż.Marcelina SieminskaAP Lublin175834
SekułaJózefSylwester26Siedlecki1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835
SekułaMichałSzymon23Puławy18365 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerWłościaninAP Lublin175860
SekułaBłażejMateusz20Radzyński,Kock,Białobrzegi18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860
SekułaJan--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
SekułaJanMichał20Łukowski, Garwolin 1847Moskiewski Pułk PiechotyKawalerMieszczanin, szewc AP Lublin175862
SekułaMichałSzymon23Puławy18365 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerWłościaninAP Lublin175860
SekutJanMarcin22Radzyński18522 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerOsadnikAP Lublin175833
SelakŁukaszMaciej24Czartowiec1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175814
SelasiukJustynPiotr23Radzyński,1853Flota CzarnomorskaKawalerAP Lublin175834
Seleda (Seledec)JanMaksym20Hrubieszowski, Typiń183814 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175805
SelersLeibusIcek18Zamojski, Kraśnik1855-kawalerAP Lublin175822
SelezinAndrzejStanisław21Biłgorajski1872-Żona Ewa Stelman,córka Marianna 1,5 rokuChłop,wiary rz.kat.AP Lublin175740
SeligaJózef--Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814
SeligaMichał--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
SeluszekMichałJan Marianna23Radzyński,Włodawa 183617 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175854
SelwaMichał--Hrubieszowski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814
SemaszykMaciejJózef21Zamojski, Dzierzkowice 1848Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin175807
SemczukSzymon--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
SemczukStefan--Hrubieszowski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821
SemczukTeodorJacek24Kobło18362 Dywizja KirasjerówWdowiec bezdzietnyWłościaninAP Lublin175825
SemczukStefan--Hrubieszowski18481 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175860
SemczukTeodorJacek24Kobło1836KirasjerzyWdowiec, bezdzietnyWłościaninAP Lublin175860
Semczuk v KorniłowiczŁukaszKondrat21Bialski1852Flota CzarnomorskaŻona Salomea WasilewskaMieszczaninAP Lublin175833
Semen v SemeńczukMichałArtema22Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
SemeniukTomasz--Chełmski---AP Lublin175802
SemeniukEmilianAleksy20Radzyński, Sitno18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175804
SemeniukHryć--Krasnostawski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175805
SemeniukLeonZachary20Bialski, gm. Kodeń1848Korpus Kaukaskiż. Marianna NazurakównaWłościaninAP Lublin175805
SemeniukJózef--Hrubieszowski18486 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175816
SemeniukJózef--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
SemeniukNiczyporAleksander21Radzyński, (w. Uhyń?)1845Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja Piechotyż. Tacjanna ŁukaszankaWłościaninAP Lublin175824
SemeniukWojciechIgnacy20Bialski,1853Flota Czarnomorskaż.Józefa SulminskaAP Lublin175834
SemeniukChwedorZachar, Marianna21Podlaska, bialski, Kodeń, Małaszewicze1837Korpus Kaukaskiż.AnnaWłościanin, zmarł 1859rAP Lublin175856
SemeniukIgnacyBazyli25Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
SemeniukJakubJakub21Bialski1839Oddzielny Korpus Kaukaskiż. Apolonia JarmułaWłościaninAP Lublin175858
SemeniukPantaleon--Hrubieszowski18481 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175860
SemeniukMelan--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SemeniukKazimierz--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SemeniukBazyli--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SemeniukKajetan--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
SemeniukMichał--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
SemeniukTeodorOnufry25Bialski, Międzyleś 1847Moskiewski Garnizon Artylerii - 5 Rotaż. Teodora PietrzykównaWłościaninAP Lublin175862
SemeniukDaniłoPiotr20Bialski, Derło18473 Dywizja Artylerii KonnejKawalerWłościaninAP Lublin175863
SemeniukJanFabian-Siedlecki1867--AP Lublin175872
SemeniukIwanPaweł-Konstantynowski, Pawłów187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SemeniukPawełAdam-Konstantynowski, Huszlew187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SemeniukIwanWincenty-Sokołowski, Korczew18716 Dywizja Kawalerii-AP Lublin175873
SemeniukLeonZachary20Bialski, gm. Kodeń, w. (Matiaszew?)1848Korpus Kaukaskiż. Marianna NazarukównaWłościaninAP Lublin175827
SemeniukMichał--Bialski, Dobryń1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
SemeniukJózef--Bialski, Rokitno 1851--Oszczędzony jako dzietny.AP Lublin175830
SemeniukIgnacy--Radzyński, Sosnowica 1851--Oszczędzony dla żony i braku sił braci.AP Lublin175830
SemeniukAndrzejWasyl25Hrubieszowski, Hrubieszów18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, JuliannaAP Lublin175816
Semeniuk v MaciukFedkoJan20Krasnostawski1851Kaukaska Półbrygada Rezerwoważona Karina MichownaAP Lublin175804
Semeniuk v MorozSemenIwan22Bialski, Kostomłoty 1848Korpus Kaukaskiż. Martusia NiczyporównaWłościaninAP Lublin175827
Semeniuk v MorozSemenIwan22Bialski, Kostomłoty 1848Korpus Kaukaskiż. Martosia NiczyporównaWłościaninAP Lublin175828
SemenowiczJerzy25Zamojski, Szczebrzeszyn1849Flota Czarnomorskażonaty,AP Lublin175819
SemenowiczJózef--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SemeńczukJakowin--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
SemeryłoJanAndrzej20Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyŻona Anna DemczukOsadnikAP Lublin175833
SemkoChwedorJustyn20Radzyński18526 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerOsadnikAP Lublin175833
SenclerAndrzejHrypć21Radzyński,Opole,Harotyty?18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860
SenczukJanGmiter20Horyszów1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
SenczukMarceliAntoni-Włodawski, Wola Wereszczyńska187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SendaczLudwikJakub21Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34Żona Julianna SzewczykOsadnikAP Lublin175835
SendakZawelGerszon18Radzyński1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.KawaleriaKawalerŻyd,krawiecAP Lublin175835
SendekStanisławMichał Marianna22Siedlecki,Kołodziaż,Rażny183614 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854
SenderStanisławBartłomiej23Stróża1836KirasjerzyKawalerWłościaninAP Lublin175818
SenderStanisławBartłomiej23Stróża18362 Dywizja KirasjerówKawalerWłościaninAP Lublin175825
SenderekMarcin--Zamojski---AP Lublin175802
SenderskiMichałIgnacy20Wojsławice183615 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864
SenderskiMichałIgnacy20Wojsławice183615 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864
SendkowskiKonstantyJózef20Krasnostawski1852Artyleryjska Dywizja GrenadierówKawalerMieszczaninAP Lublin175820
SendlakSzymon--Tomaszowski---AP Lublin175802
SendlakWalentyTomasz22Zamojski185113 i 14 Dywizja Piechotyżona Katarzyna GruszkiewiczownaAP Lublin175806
SendłakJanWawrzyniec23Suchowola1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
SendłanTomasz-20-1846---AP Lublin175813
SendrowiczSzmulSender18Radzyński18523 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artyleriiKawalerŻydAP Lublin175833
SendryłoGrzegorz21Hrubieszowski185014 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie InżynieriiAP Lublin175818
SendykStanisławKazimierz20Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaŻona Marianna KrawczukOsadnikAP Lublin175820
SendykStanisław--Hrubieszowski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821
SenejkoJan--Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814
SenkAntoni-20-1846---AP Lublin175813
SenkGrzegorzJózef23Łukowski,Obręb,Żabieniec?18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościaninAP Lublin175859
SennickiWładysławWacław22Lubelski1872-KawalerMieszczanin,wiara rz.kat.AP Lublin175740
SennickiFranciszekLudwik-Węgrowski1872Wykupiony za 1000 rubli-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SenyźniakMikołajWojciech22Łukowski,Celejów18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175807
SeńGrzegorzJakub-Włodawski1867--AP Lublin175872
SeńczykDymitr--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
SeńkoWojciechStefan23Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820
SeńkoWojciech--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
SeńkoPaweł--Bialski, gm. Terebella 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
SeńkowskiJanIlko21Dubienka18362 Dywizja KirasjerówKawalerWłościaninAP Lublin175825
SeńkowskiJanIłko?21Dubienka1836KirasjerzyKawalerMieszczaninAP Lublin175860
SepelakWawrzyniecJan20-1834-KawalerWłościaninAP Lublin175803
SerafinWojciech--Lubelski---AP Lublin175802
SerafinJan--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
SerafinJózef--Lubelska, siedlecki, Suchożebry1851--Niedostawiony z niewiadomych przyczynAP Lublin175831
SerafinFeliksPaweł25Siedlecki,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaż.Marianna NiedzialekAP Lublin175834
SerafinStanisławJan25Rachów1836KirasjerzyKawalerWłościaninAP Lublin175860
SerafinSemenJoachim-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SerafinMaciejMichał25Gościeradów1835-ż. Marianna RomanównaWłościanin, za włóczęgostwo. AP Lublin115647
SerafinStanisławJan25Rachanie18362 Dywizja KirasjerówKawalerWłościaninAP Lublin175825
SerafinowiczSzymonAleksander20Bialski, Biała 18433 Korpus PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175805
SerafinowiczJózefJakub Marianna20Bialski1835-Kawalerszlachcic dowodów nie ma czyta i pisze po polskuAP Lublin175853
SerafinowiczKonstantyJakub20Bialski,Woskrzenice,Grabanów18402 Dywizja UłanówKawalerSzlachcic niewylegitymowany , piśmiennyAP Lublin175859
SerchejIwanLewko20Bialski,Piszczac,Dąbrowica18461 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175860
SerebaDmitrSzymon20Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175820
SerebaGmiter--Hrubieszowski1853Flota Czarnomorska--AP Lublin175821
SeredaIwan Jan--Hrubieszowski---AP Lublin175802
SeredaMateuszIwan25Bialski, Połosiuki1847Moskiewski Garnizon Artylerii - 5 RotaKawalerWłościaninAP Lublin175862
SeredyńskiTomaszSzymon22Bialski, Kodeń1848Arsenał w BriańskuKawalerMieszczaninAP Lublin175828
SeredyńskiTomaszSzymon22Bialski, Kodeń1848Arsenał w BriańskuKawalerMieszczaninAP Lublin175827
SeredzińskiFranciszekJakub20Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
SerejŁukaszJerzy21Zamojski1849Flota CzarnomorskakawalerAP Lublin175819
Serek v ZubiegłyAntoni--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Ust’-Łabińsku--AP Lublin175821
SeremakMarcinMaciej23Biłgorajski1873-KawalerMieszczanin,wiara rz.kat.AP Lublin175740
SeremetaJanMateusz22Hrubieszowski185018 Dywizja PiechotyAP Lublin175827
SeremiakWalentyTomasz22Lubelski, Wierzchowiska Kossakowskiego 183815 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864
SerewaJanBenedykt21Lubelski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175806
SerewińskiAlfons--Lubelska, radzyński, Jasionka Ruska1851--Jedynak, dziedziczy majątek po ojcuAP Lublin175831
SergelJakubSebastian23Łukowski,1853Tyfliski artyleryjski garnizonKawalerAP Lublin175834
SergelKazimierzTomasz Marianna20Łukowski,Ryki,Rososz 18366 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175854
SerhejMateuszDaniel24Radzyński,1853Rota N 9 13ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyKawalerAP Lublin175834
SerhejMajer LejbGerszon19Siedlecki1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.KawaleriaŻona Wiszna DratewkaŻydAP Lublin175835
SerhejKazimierz--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
SerkisIwanPaweł21Hrubieszowski, Nowosiółki18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Anna KuryłoAP Lublin175816
SerkisTeodory--Zamojski18534 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821
Serko lub SirkoJózef--Zamojski1848Sewastopolski Garnizon Artylerii--AP Lublin175814
SerkowskiJan-24-1846---AP Lublin175813
SermanowiczJanMikołaj20Zamojski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175805
SeroczyńskiStefanMichał20Łukowki, Żelechów 18433 Korpus PiechotyKawalerMieszczanin, tkaczAP Lublin175805
SeroczyńskiKarolFeliks20Siedlecki,Skrzeczew18411 Korpus PiechotyŻonaty-MariannaWłościaninAP Lublin175806
SeroczyńskiJanJan20Krasnostawski, Łukowa18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
SeroczyńskiWojciech--Lubelski18534 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821
SeroczyńskiJózefAntoni24Łukowski1834-KawalerWłościanin młynarzAP Lublin175852
SerokaPaweł--Zamojski18531 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821
SerokaJanJakub, Eudokia23Podlaska, bialski, Cieleśnica183718 Dywizja Piechotyż.AnnaWłościaninAP Lublin175856
SerokaBartłomiejAdam21Łabuń183614 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175805
SerwalFeliks--Lubelski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814
SerwetaWawrzyniecAntoni26Lubelski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
SerwetkaKazimierzMichał23Lubelski, Krzczonów 1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin175807
SerwetkaTomaszMarcin20Lubelski, Krzczonów 183813 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175819
SerwinWojciech--Lubelski1853Półkompania laboratoryjna Nr 5 w Gieorgijewsku--AP Lublin175821
SerzyskoSebastianŁukowski1848Korpus KaukaskiAP Lublin175805
SerzyskoLudwikŁukasz24Łukowski, Gościniec 1847Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy Tronuż. Julianna StołkównaWłościaninAP Lublin175806
SerzyskoSebastianBłażej24Łukowski, Oziemkówka1848Korpus Kaukaskiż. Marianna (Goś…na)WłościaninAP Lublin175827
SerzyskoTadeusz--Lubelska, łukowski, Parysów1851--Niedostawiony, ma być w Warszawie. Stawał w Warszawie 1852AP Lublin175831
SerzyskoAdam--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
SerzyskoStanisławŁukasz Marianna23Łukowski,Michalin,Oziemkówka 183618 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854
SeweniakProchimStanisław22Siedlecki,Ryżki,Jabłonna18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościaninAP Lublin175859
SewerynMichałJózef20Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerMieszczaninAP Lublin175858
SewerynLeonBazyli23Bialski,Janów 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerMieszczaninAP Lublin175859
SeykaFilipJakub23Łukowski1839Oddzielny Korpus GrenadierówKawalerWłościaninAP Lublin175858
Sezużyński lub SczużyńskiJanFranciszek24Zamojski, Zamość 18409 Dywizja Piechotyż. Wiktoria Stonkowska c. Antoniego, bezdzietny. Żona poszła za mężem. Mieszczanin, młynarz AP Lublin175819
SezyrskiJózefAdam22Hrubieszowski, Uchanie 183813 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcic, ukończył 4 klasy szkoły. AP Lublin175819
SeżiskaIwanWawrzyniec-Łukowski, Miastków187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
Seżisko v SierpinskiIgnacyGotlib-Łukowski, Gołąbki187131 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
Seżisko v SierpinskiIgnacyJózef-Łukowski, Miastków187131 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
SęcioGmiter--Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175805
SędkowskiKonstanty--Krasnostawski1853Dywizja Artylerii Grenadierów--AP Lublin175821
SędzimierzJozef--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
SędzimirMarcinMarceli20Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175833
SędzinStefanJan28Zamojski, Krzemień 1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościanin, kowal AP Lublin175807
SękMichałFranciszek24Łukowski, Choteze18481 Dywizja Kirasjerówż. Łucja WąsowiczWłościaninAP Lublin175819
SękMichałFranciszek24Łukowski, (?)18481 Dywizja Kirasjerówż. Łucja WąsowiczWłościaninAP Lublin175819
SękPawełStanisław26Łukowski, Sobieszyn1847Tarutyński Pułk Jegrówż. Antonina RogalickaWłościaninAP Lublin175826
SękWawrzyniecN23Siedlecki,1853Parkowa ½ Rota N 2 Zarządu Inżynierii w twierdzy BenderachKawalerAP Lublin175834
SękPiotrFranciszek-Garwoliński1867--AP Lublin175872
SękJanŁukasz21Krzemień1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
SękGrzegorzWojciech22Radzyński, Niedziedź 18442 Dywizja Dragońskaż. Franciszka KuliszkównaWłościaninAP Lublin175819
SępochJanAndrzej23Radzyński,Serokomla1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerMieszczaninAP Lublin175825
SęterkiewiczJanTomasz Brygida21Łukowski,Turzec 183618 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin,gorzelnik AP Lublin175854
SiadaJędrzej--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
SiarkiewiczFranciszekJózef20Łukowski,Parysów18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerMieszczanin,szewcAP Lublin175807
SiarkiewiczTomaszTomasz25Podlaska, łukowski, Dąbrowa, Izdebno1843na rachunek przyszłego poborukawalerwłościanin, ukrywał się od zaciąguAP Lublin175858
Siarkiewicz vel BartosiewiczAndrzej--Lubelska, łukowski, Dąbrowa1851--ZbiegłAP Lublin175831
SiarkowskiWojciechAndrzej25Łukowski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
SiarneckiBartłomiej--Łukowski, gm. Pszonka 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
SicińskiJan--Lubelska, siedlecki, Węgrów1851--Niedostawiony z niewiadomych przyczynAP Lublin175831
SiczańskiWojciechJan21Łukowski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerMieszczaninAP Lublin175858
SiczekJózefŁukasz28Chmiel1836Flota BałtyckaWdowiec, bezdzietnyWłościaninAP Lublin175804
SiczekJózefŁukasz28Chmiel1836Korpus KaukaskiWdowiec bezdzietnyWłościaninAP Lublin175814
SiczekJanJakub22Krasnostawski185018 Dywizja PiechotyAP Lublin175864
Siczek (Saczek)JanIgnacy27Hrubieszowski185018 Dywizja PiechotyAP Lublin175828
SiczkowskiPawełAndrzej-Konstantynowski, Zakanale187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SićMaciejFranciszek22Zamojski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175806
SidelnikStanisławHryć25Radzyński, Żelizna1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175827
SidelnikStanisławHryć25Radzyński, Żelizna1848Korpus OrenburskiKawalerWłościaninAP Lublin175828
SidorTomasz--Lubartowski---AP Lublin175802
SidorInnocenty--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin175802
SidorSemenOnufry24Hołubie1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
SidorJerzy--Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814
SidorWalentyMaciej23Zamojski, Stary Zamość18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Franciszka KiszkaAP Lublin175816
SidorAntoniPiotr21Radzyński1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835
SidorAntoniWalenty20Stryjno1835-KawalerWłościanin, zm. 1842.AP Lublin115647
SidorSemenOnufry24Hołubie1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175814
SidorczukMikolajJan21Radzyński, Zasiadki1848Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175827
SidorczukMikołajJan21Radzyński, Zasiadki1848Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175828
SidorczukDaniel--Lubelska, radzyński, Międzyrzec Podlaski1851--Niezdatny z powodu tępego słuchuAP Lublin175831
SidorczukJanLewko22Radzyński1854Flota CzarnomorskaWdowiecOsadnikAP Lublin175835
SidorczukRomanRoman-Radzyński187234 Dywizja Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SidorczukWasylDemiła20Siedlecki,Dzierzby18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościaninAP Lublin175859
Sidorczuk v HawrylukBazyliHryć20Radzyński,Miedzyrzec,Drelów1846Oddzielny Korpus Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175825
SidorowiczMichałBartłomiej, Oksenia21Podlaska, bialski, Łomazy, Lubenka183718 Dywizja Piechotyż.Tekla, brzemiennaWłościaninAP Lublin175856
SidorowiczRomanDamian21Bialski, Cieleśnica184418 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864
SidorskiJózefJózef22Hrubieszowski1872-KawalerSzlachcic,wiara prawosławna,ukończył gimnazjumAP Lublin175740
SidorskiMichałJacenty26Zamojski185113 i 14 Dywizja Piechotyżona Anastazja StecikownaAP Lublin175806
SidoruchBonifacySemen Marianna21Bialski1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853
SidorukHrycMichał23Swierzczów1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
SidorukJózef--Chełmski---AP Lublin175802
SidorukTrochimIwan24Radzyński, (?)1848Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175805
SidorukJan(?)20Radzyński, gm. Włodawa, w. (Sturoki?)18476 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175824
SidorukTrohimIwan24Radzyński, Burzec1848Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175827
SidorukKonstantyWasyl Hapa20Bialski1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853
SidorukWasylChwedor20Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
SidorukAndrzejJan-Włodawski1867--AP Lublin175872
SidorukBazyliTeodor Maryna27Bialski,Biały18366 Dywizja ArtyleriiKawalerMieszczanin ,był w więzieniu Bielskim za pobicie AP Lublin175854
SidorukRomanJan Katarzyna23Siedlecki,Hołowinki 183613 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcic niewylegitymowanyAP Lublin175854
SidorukJakubIwan24Radzyński, Suchawa 184418 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864
Sidoruk (Siedoruk)JanIgnacy22Gródek Nadbużny1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
SiechStanisławFranciszek20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23KawalerOsadnikAP Lublin175820
SiechStanisław--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
SiecheniewiczAleksanderJan20Radzyński, Zańków1848Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175805
SieczkarowskiAleksander(Władysław?)25Bialski, Neple 18436 Korpus Piechoty, 18 Dywizja Piechoty KawalerWłościanin, ochotnikAP Lublin175819
SieczkośWojciechSzymon22Zamojski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Barbara WojciechowskaAP Lublin175816
SieczkowskiKazimierzSebastian28Bialski,Biała 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerMieszczanin ,mularz,garncarz AP Lublin175859
SiedlanowskiAndrzej--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
SiedlanowskiMaciej--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
SiedlarzAbramKisiel22Radzyński, Radzyń18459,10,11 Rota Inwalidzka w Tulskiej Fabryce BroniKawalerŻydAP Lublin175824
SiedlecSzymon--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
SiedlecJanŁukasz-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SiedleckiJózefMaciej25Janów1836Flota BałtyckaKawalerMieszczaninAP Lublin175804
SiedleckiGabriel--Bialski, Biała1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
SiedleckiJózefFranciszek20Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835
SiedleckiJanAntoni20Siedlecki1834-KawalerSzlachcic dowodu nie składaAP Lublin175852
SiedleckiJanKacper22Krasnostawski, Sawin18401 Dywizja Kirasjerówż. Anastazja c. Tomasza Szymczaka, bezdzietny.Mieszczanin, tkaczAP Lublin175860
SiedleckiTomaszOnufry20Hrubieszowski185018 Dywizja PiechotyAP Lublin175864
SiedleckiSzymonWojciech-Łukowski, Łysobyki1871--Wrócił. Wstąpił Trenbano???AP Lublin175873
SiedleckiJosel-SrulSrul Hersz-Sokołowski, Sokołów187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
SiedleckiJankielBerko-Węgrowski, Węgrów187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
SiedleckiLudwikFranciszek-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SiedleckiJózefMaciej25Janów Lubelski1836Korpus KaukaskiKawalerMieszczaninAP Lublin175814
SiedlińskiKajetanAntoni21Bialski,Leśniew18411 Korpus PiechotyKawalerWłościanin,uczeń kowalskiAP Lublin175806
SiedlińskiKazimierz--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SiedliskiKazimierzMarcin22Siedliska Czarne gm.Opole1834-KawalerWłościaninAP Lublin175803
SiedliskiKazimierzFranciszek23Wilkołaz1834-KawalerWłościaninAP Lublin175803
SiedorukJanIgnacy22Grudek Nadbużny1836Korpus KaukaskiKawalerWłościanin, kucharz AP Lublin175805
Siehieniewicz (Siecheniewicz)AleksanderJan20Radzyński, Zańków1848Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175828
SiejczukŁukaszJędrzej24-1834-KawalerWłościaninAP Lublin175803
SiejkaAndrzejJan21Zamojski, Stróża18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Anna NosalAP Lublin175816
SiejkaJakub--Łukowski, gm. Maciejowice1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
SiejkoPawełJakub21Łukowski,Rębków18462 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175819
SiekStanisławWojciech23Biłgorajski1870-KawalerChłop,wiary rz.kat.AP Lublin175740
SiekStanisław--Biłgorajski---AP Lublin175802
SiekWojciechBartłomiej22Milejów18365 Dywizja Kawalerii Lekkiejż. AnastazjaWłościaninAP Lublin175860
SiekJózefGrzegorz20Lipiny1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
SiekWojciechBartłomiej22Milejów18365 Dywizja Kawalerii Lekkiejż. Anastazja FuszównaWłościaninAP Lublin175860
SiekaczMichałJędrzej23Urzędów18363 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerMieszczaninAP Lublin175804
SiekaczMichałAndrzej23Urzędów18363 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerWłościaninAP Lublin175863
SiekiernikMejerBoruchowicz22Radzyński,Miedzyrzec18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerMieszczanin,wrócił dobrowolnie do służby wojskowej za Hieronima JanickiegoAP Lublin175860
SiekierskiJanRafał, Józefa23Podlaska, siedlecki, Kołodziąż, Morzyczyn1837Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175856
SiekierskiJózefRafał25Siedlecki, Morzyczyn Włościański184418 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864
SiekierzynskiJózefJózef-Garwoliński1867--AP Lublin175872
SiekierzyńskiRoman--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SieklickiAndrzej--Lubelski18486 Dywizja Ułanów--AP Lublin175819
SielaszukMikołajbrak-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SieleckiJanJakub25Bialski, Swory 1845Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175824
SieleckiRafałZachar21Radzyński1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835
SieleckiSidorAntoni29Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiWdowiec bezdzietnyWłościaninAP Lublin175858
SielskiMichał Marceli--Bialski, Terespol 1851--Niezdatny z powodu początkowej ruptury workowej.AP Lublin175830
SiemaszkoStefanMaciej23Strzelce1836Flota BałtyckaKawalerwłościanin, garncarzAP Lublin175804
SiembidaMikołajAndrzej21-1834-KawalerWłościaninAP Lublin175803
SiembidaJanAntoni21Stróża1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
SiembidaJanAntoni21Stróża1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175805
SiembidaJanWalenty20Zamojski, Stróża18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
SiembidaJanJan20Zamojski, Biłgoraj 1840Flota CzarnomorskaKawalerMieszczaninAP Lublin175807
SiemeiniukSylwesterDaniło-Konstantynowski1867--AP Lublin175872
SiemiaszkoStefanMaciej23Strzelce1836Korpus KaukaskiKawalerWłościanin, garncarz AP Lublin175805
SiemiatyckiZelmanMoszko20Siedlecki185211 Rota wojenno-robocza Zarządu InżynieriiŻona Hesa WulfŻydAP Lublin175833
SiemieckiJanMaciej21Łukowski,Łuków18411 Korpus PiechotyKawalerSzlachcic,piśmienny po polsku I rosyjsku AP Lublin175806
SiemieniakGrzegorz--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
SiemieniukSzymonPiotr-Konstantynowski1867--AP Lublin175872
SiemieniukSzymonMichał-Radzyński187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SiemieniukAndrzejJan-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SiemieniukMichałŁukasz-Bialski187234 Dywizja Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SiemienowiczFranciszekAndrzej21Bialski,Parczew?18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerMieszczaninAP Lublin175826
SiemienowskiAndrzej-20-1846---AP Lublin175813
SiemińskiSamuelJózef20Siedlecki,Skrzeszew,Wasilew18462 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin,stolarz,piśmiennyAP Lublin175819
SiemińskiPiotrWojciech20Radzyński,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaKawalerAP Lublin175834
SiemińskiHyrenciuszJózef27Siedlecki,Skrzeszew,Nasilew18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażySzlachcic niewylegitymowanyAP Lublin175859
SiemionAndrzejJózef20Zamojski, Stróża1840Flota CzarnomorskaKawalerWłościaninAP Lublin175814
SiemionMaciejWojciech20Lubelski18511 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierówżona Franciszka MazurownaAP Lublin175860
SiemionekJózef--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
SiemionekMaciejPaweł21Stara Wieś183615 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864
SiemionekMaciejPaweł21Stara Wieś183615 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864
SiemkoSebastian--Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175805
SiemnicaMichał--Bialski, Korczew 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
SiemnickiStanisław--Krasnostawski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814
Sienczuk vSolibeczkaTomasz-20-1846---AP Lublin175813
SienekFranciszekJan-Garwoliński1867--AP Lublin175872
SieniawskiAntoniAugustyn21Bialski,Terespol18462 Dywizja PiechotyŻonaty - Aleksandra Łopuszy