Baza rekrutów: nazwiska R – S

Aby ułatwić wyszukiwanie, wpisz szukaną frazę w wyszukiwarce.

Nazwisko rekruta Imię rekrutaImię ojca WiekNazwa obwodu i miejscowość poboru Rok poboru Nazwa jednostki wojskowej Stan cywilnyUwagi (stan społeczny, zawód, powód poboru)Nazwa archiwum Nr zespołu arch.Sygn.Arch.Karta / strona
Sałęga KazimierzJózef20Zamojski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerszewcAP Lublin175816
SzczeciniarzSzymon Gerszek 21Łukowski, Żelechów 1855-żona Rajza DepczynskaNajemnik za Jewreja Jakuba Goldmana z miasta Lipska z radomskiej guberniAP Lublin175822506
R(i)yżko (Ryszka)BogumiłAugust20Lubartowski, Lisów, Lubelski18662 Dywizja Grenadierów, WarszawaWdowiecWłościaninAP Lublin175823144
R…ulskiBartłomiejKrzysztofSiedlecka, garwoliński, Unin18706 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587555
Ra…ińskiIzydor--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
Rabaczuk v IhnatiukOnufry --Łukowski, Mątwica 1851--Oszczędzony jako dzietny.AP Lublin175830
RabaniukJan--Bialski, Biała1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
RabaniukBazyliMaksym20Bialski,1853Flota Czarnomorskaż.Marianna PiechowiczAP Lublin175834
RabaniukHryćStefan21Radzyński1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852
RabaszekLejb Herz--Lubelska, radzyński, Włodawa1851--ZbiegłAP Lublin175831
Rabczan Kajetan Hryć 21Radzyński, Uścimów184418 Dywizja Piechoty ż. Anastazja Maślukówna WłościaninAP Lublin175864
Rabczewski AntoniJózef 22Lubelski, Lublin18408 Dywizja Piechoty Kawaler Mieszczanin, czyta i pisze po polsku oraz zna architektoniczne rysunki.AP Lublin175806
RabczukJózef--Chełmski---AP Lublin175802
RabczukSzymon--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RabczukAndrzejFeliks20Radzyński,Opole,Gołowno18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860
RabczukFilipTymofiej-Włodawski1867--AP Lublin175872
RabczukIwanJoann-Konstantynowski, Hołowczyce187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RabczukJanArtem-Włodawski1872Okręgowy Sztab Wojenny w Moskwie -Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RabczukFilipTymofiej20Włodawski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyŻona Anna Wawryszuk,synChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
RabczyńskiWincenty--Hrubieszowski---AP Lublin175802
RabczyńskiGmiter--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RabekMichałWojciech20Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Żona Marianna BoczOsadnikAP Lublin175833
RabekJędrzej Jakub Marianna 25Radzyński,Olszewnica,Sokule 183617 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854
RabekŁukaszMichał-Łukowski, Gołąbki1871--Wpłacił 400 rubli i otrzymał zaświadczenie o zwolnieniuAP Lublin175873
Rabek Jan --Radzyński, Olszewnica Wielka 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
Rabek PawełJózef Ewa21Łukowski,Zgornica?,?183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin,na lewej ręce ma bliznę po oparzeniu AP Lublin175854
Rabek Marcin Jakub 23Radzyński,Olszewnica,Sokule 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin AP Lublin175859
RaberSzymonLejba23Zamojski, Krasnobród184514 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu InżynieriiKawaler-AP Lublin175804
RabianekJakubMaciej Kunegunda23Łukowski1835-Kawalerwłościanin AP Lublin175853
RabianekBartłomiejMaciej, KunegundaPodlaska, łukowski, Gułów, Hordzieżka1837Korpus Kaukaski KawalerWłościanin, gorzelnikAP Lublin175856
RabiańskiFeliks Franciszek 23Siedlecki,Rabiany18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerSzlachcic niewylegitymowany AP Lublin175859
RabieniekMarcinPaweł23Siedlecki,1853Flota Czarnomorskaż.Marianna DratmalskaAP Lublin175834
RabieńkoIzydor--Podlaska, siedlecki1832--Zmarł w 1844rAP Lublin175861
Rabinek PiotrFranciszek 23Siedlecki, Zozułka 18433 Korpus Piechoty Kawaler Włościanin AP Lublin175805
Rabinek?FranciszekGrzegorz20Łukowski,Adamów,Konorzatka18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860
RabinowiczRywenSzmul20Grabów1844Flota CzarnomorskaKawaler ŻydAP Lublin175816
RabinowiczAbram MoszkoIcek-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RabinowiczFiszel?20Janowski, Kraśnik, Zamojski1866KawalerŻyd, skorzystał z prawa wykupuAP Lublin175823140
RabinowiczChaskielSzmul18Hrubieszowski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻydAP Lublin 17581733
RabinowiczChaskielSzmul18Hrubieszowski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻydAP Lublin 17581733
RabinskiJózefKazimierz-Siedlecki, Skupie187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RabińskiAleksander --Lubelski18486 Dywizja Kawalerii Lekkiej --AP Lublin175816
RabińskiAntoni--Lubelski18534 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821
RabińskiFeliks--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RabińskiMaciejSzczebrzeszyński, Szczebrzeszyn, Zamojski18668 Dywizja PiechotyAP Lublin175823
RabińskiFranciszekAntoni20Siedlecka, węgrowski, Jaczew, Rabiany1868-KawalerJednodworzecAP Lublin175866b.pag.
RabińskiWojciechJan20Siedlecka, węgrowski, Jaczew, Rabiany1868-KawalerSzlachcic, stolarzAP Lublin175866b.pag.
RabionekJakubWojciech20Łukowski,Gułów1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerWłościaninAP Lublin175825
RabskiJanJan22Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23Żona Anna BielaOsadnikAP Lublin175820
RacMarcinGrzegorz20Łukowski,1853Rota N 9 13ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Marianna ŻochAP Lublin175834
RachestalerAbram Moszek--Lubelski---wykupionyAP Lublin175802
RachmilLeb--Hrubieszowski---wykupionyAP Lublin175802
RachońIgnacySebastian20Zamojski, Urzędów18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RaciboerskiMichał--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Władykaukazie--AP Lublin175821
Raciborski Józef Tomasz 29Zamojski, Zamość 1840Flota Czarnomorska Kawaler Mieszczanin. czyta i pisze po polsku, kamieniarz.AP Lublin175814
RaczkoMarcin--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RaczkowskiTomasz--Krasnostawski---AP Lublin175802
RaczkowskiStanisław--Zamojski---AP Lublin175802
RaczkowskiJanJulian20Bialski, Studzianki18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175804
RaczkowskiStanisław --Siedlecki, Jaczew1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
RaczkowskiWojciechJan-Węgrowski1867--AP Lublin175872
RaczkowskiFeliksFomin-Węgrowski, Korytnica187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RaczkowskiKiryłoJan-Bialski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RaczkowskiWojciechJan21Węgrowski186713 Batalion Rezerwowy Piech.KawalerChłop,wiara rz-katAP Lublin175865b.pag
Raczkowski Jan AdamFranciszek 21Krasnostawski, Rejowiec1848Flota Czarnomorska Kawaler Mieszczanin,mosiężnikAP Lublin175807
RaczukMichałStefan22Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Żona Tekla N.OsadnikAP Lublin175833
RaczukDmitrPaweł21Radzyński1854Flota CzarnomorskaŻona Katarzyna StolarczykOsadnikAP Lublin175835
Raczuk v OstapiukJan--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RaczynskiFeliksJakub-Siedlecki1867--AP Lublin175872
RaczynskiFeliksJakub20Siedlecki18675 Dywizja PiechotyŻona Petronela Lekczycka,synChłop,wiara rz-katAP Lublin175865b.pag
RaczyńskiJerzyJan23Bialski, Łomazy1848Korpus KaukaskiKawaler MieszczaninAP Lublin175814
RaczyńskiPiotrJózef 20Bialski, Mężenin1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerWłościanin, kucharzAP Lublin175824
RaczyńskiJerzyJan23Bialski, Łomazy1848Korpus Kaukaski Kawaler WłościaninAP Lublin175827
RaczyńskiAdamBartłomiej21Siedlecki,1853Parkowa ½ Rota N 2 Zarządu Inżynierii w twierdzy BenderachKawalerAP Lublin175834
RaczyńskiMaksymilianJan Marianna22Bialski1835-Kawalerwłościanin AP Lublin175853
RaczyńskiStanisławMikołaj, Agnieszka20Podlaska, bialski, Przesmyki, Raczyny1837Korpus Kaukaski KawalerSzlachcic niewylegitymowany, czyta i pisze po polskuAP Lublin175856
RaczyńskiMaciejWalenty20Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
RaczyńskiPiotr--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
RaczyńskiGrzegorz--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
RaczyńskiMikołajStefan21Lubelska, bialski, Łomazy186629 Piechotna Dywizja m.Mogilew n/DniepremKawalerMieszczaninAP Lublin175837313
RaćkoKonstantynPiotr-Sokołowski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RaćkoStefanJózef22Siedlecki, Kamionka 1838Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
RadajŁukasz--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RadawiecSzymonStanisław23Księżpol1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
Radawiec SzymonStanisław23Zamojski, Księżpol1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175827
RadawskiMichał--Biłgorajski---AP Lublin175802
RadczukKapiton--Hrubieszowski---AP Lublin175802
RadczukKornelChalimon21Lubelska, radzyński, Romanów, Rozwadówka186635 Piechotny Rezerwowy BatalionKawalerWłościaninAP Lublin175837738
Radczuk Leon--Łukowski, Wohyń1851--Oszczędzony dla gospodarstwa i dziecka.AP Lublin175830
RadeckiEliaszKazimierz21Hrubieszowski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175810
RadeckiStanisławHalim22Bialski1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835
RadeckiHieronimŁukasz-Włodawski1867--Wynajęty za Ełbaun ManesAP Lublin175872
RadeckiJakubN-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RadeckiHieronim Łukasz28Włodawski186729 Dywizja PiechotyŻona Rozalia Lewczuk,córkaChłop,wiara rz-kat,czyta po polsku,feldszefAP Lublin175865b.pag
RadeckiKonradNaum21Lubelska, bialski, Kościeniewicze, Bokinka186635 Piechotny Rezerwowy BatalionKawalerWłościaninAP Lublin175837295
Radelczuk vel RadziukMarcin25Hrubieszowski1850Korpus GrenadierówAP Lublin175860
Radik vel RodzikJanLubelski185018 Dywizja Piechoty AP Lublin175828
RadikowskiJulianOsip-Siedlecki, Siedlce187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RadikowskiAndrzejWiktor-Siedlecki, Pióry187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RadkeFryderykLudwik20Siedlecka, węgrowski, Starawieś, Żulin1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
RadkiewiczStefanDaniel, Martosza24Podlaska, bialski, Koszoły1837Korpus Kaukaski ż.AnnaWłościaninAP Lublin175856
Radkiewicz Hryć (Parafim?)20Bialski, Mazanówka1845Szosteńska Fabryka ProchuKawalerWłościaninAP Lublin175824
RadkoMarcin--Gub. Płocka1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RadkoDymitr Stefan26Radzyński, Przegaliny Wielkie 184418 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175864
RadkoAndrzejPiotr20Siedlecka, sokołowski, Sokołów Podlaski1868-KawalerMieszczaninAP Lublin175866b.pag.
RadlewskiJózef-Bialski, Kościeniewice187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RadlińskiLeon--Lubelski---AP Lublin175802
Radliński Konstanty Antoni20Lubelski, Moszenki1838KirasjerzyKawaler Szlachcic, ukończył 3 klasy szkoły, czyta i pisze po polsku.AP Lublin175824
RadłoJanKarol23Siedlecki, Siedlce 18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty Kawaler MieszczaninAP Lublin175863
RadłoJózefFranciszekSiedlecka, sokołowski, Sterdyń18704 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587557
RadłowskiKazimierzPaweł23Siedlecki, Siedlce 18477 Dywizja Piechoty KawalerMieszczaninAP Lublin175860
Radłowski (Radzikowski)AleksanderFranciszek 20Siedlecki, Modrzew1847 Arsenał w Briańsku - Garnizon Artylerrii, 3 Rota KawalerWłościaninAP Lublin175814
RadmanMoszkoBerko-Garwoliński, Kłoczew187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
Rado….skiJanFranciszekSiedlecka, bialski, Biała Podlaska18706 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587556
RadominAntoniJan20Bielski, Biała, Dokudów18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejŻonaty-? RaczyńskaWłościaninAP Lublin175860
RadomskiBazyliAdam21Zwierzyniec 1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
RadomskiJoachimStefan20Hrubieszowski1870-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
RadomskiPiotrLudwik21hrubieszowski1871-KawalerMieszczanin,wiary rz.kat.stolarz,pisze i czyta po polskuAP Lublin175740
RadomskiJakubAntoni29Abramów 1834-KawalerWłościaninAP Lublin175803
RadomskiPiotrMarcin24Dubienka1836Flota BałtyckaKawalerMieszczanin, czyta i pisze po polskuAP Lublin175804
RadomskiLeon Tomasz 20Hrubieszowski, Hrubieszów1848Sewastopolski Garnizon Artylerii Kawaler Szlachcic, skończył 4 klasy, zna polski, rosyjski, niemiecki, łaciński.AP Lublin175814
RadomskiKajetan--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Gieorgijewsku--AP Lublin175821
RadomskiPiotrMarcin24Dubienka 1836Korpus KaukaskiKawaler Mieszczanin, czyta i pisze po polskuAP Lublin175827
RadomskiIgnacyKazimierz-Sokołowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RadomskiMaksymStefan-Sokołowski18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RadomskiSewerynJózef21Janowski, Zakrzówek, Zamojski18668 Dywizja PiechotyKawalerDał najemnika Szczawińskiego w 1868 rokuAP Lublin175823118
RadomskiJanTyszowiecki, Mołodiatycze, Hrubieszowski18662 Dywizja Grenadierów, WarszawaAP Lublin175823
RadomyskiJanAdam23Siedlecki, Radomyśl1847Tarutyński Pułk JegrówKawalerSzlachcic AP Lublin175826
RadomyskiStanisławPiotr20Siedlecki,1853Dywizja Grenadierów ż.Karolina OkpińskaAP Lublin175834
RadomyskiWawrzyniecBartłomiej Rozalia22Łukowski1835-Kawalerszlachcic dowody ma złożyć AP Lublin175853
RadomyskiJan Mateusz 23Łukowski, Role184418 Dywizja Piechoty Kawaler Szlachcic AP Lublin175864
RadomyskiJózef Antoni29Siedlecki, Januszówki 1838Korpus KaukaskiKawalerSzlachcic AP Lublin175857b.pag.
RadoszAndrzejTyszowiecki, Ornatowice, Hrubieszowski18668 Dywizja PiechotyAP Lublin175823
Radosz v WojciechowskiJanPiotr20Hrubieszowski18526 Dywizja Kawalerii P 28Żona Tekla GawrylakOsadnikAP Lublin175820
Radosz v WojciechowskiJan--Hrubieszowski18536 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821
RadoszynskiSzlemaLejbus-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RadowieckiRajmundPiotr, Antonina21Podlaska, radzyński, Chmielów, Nietiahy18376 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerSzlachcic niewylegitymowanyAP Lublin175856
RadowieckiJacenty--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
RadowieckiAntoniPiotr21Radzyński18393 Brygada Artylerii KonnejKawalerCzyta i pisze po polskuAP Lublin175863
Radowiecki Wincenty Kazimierz 21Radzyński,Suchowola,Jezior 1840Korpus GrenadierówŻonaty-Józefa Włościanin AP Lublin175859
Radwan Mateusz Kazimierz 23Zamojski, Polichna1838KirasjerzyKawaler WłościaninAP Lublin175824
RadwańskiPawełMichał21Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23KawalerMieszczanin,szewcAP Lublin175820
RadwańskiPaweł--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RadyszczukJakub--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
RadzczyciakJanFranciszek28Krasnostawski18523 Lekka Dywizja Kawalerii Żona Anna N.OsadnikAP Lublin175820
RadziejWincentyPiotr24Łukowski,Garwolin,Unin18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejŻonaty-AnnaWłościaninAP Lublin175807
RadziejewskiPawełJan-Konstantynowski1867--Postawil za siebie Tkaczuk FranciszekAP Lublin175872
RadziejewskiPawełJan22Konstantynowski1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymŻona Helena N.,synchłop wiara greko-kat,AP Lublin175865b.pag
RadzikMikołajAndrzej 23Aleksandrów 1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
RadzikMaksym Andrzej 24Zamojski, Aleksandrów 1840Grenadier w Pułku Jegierskimż. Agnieszka c. Walentego (M..?), bezdzietny. Żona pozostała przy rodzinie.WłościaninAP Lublin175818
RadzikJanIdzi20Lubelski, Czechówka Górna1849Flota Czarnomorskażonaty, Rozalia ŚwitekAP Lublin175819
RadzikBłażejPiotr20Lubelski, Motycz1849Flota CzarnomorskakawalerAP Lublin175819
RadzikPiotr--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Władykaukazie--AP Lublin175821
RadzikJanJakub21Siedlecki,Siedlce1 Dywizja DragonówKawalerMieszczanin,piśmienny po polsku i rosyjskuAP Lublin175825
Radzik WincentyTomasz29Łukowski, Nowy Dwór 18476 Dywizja Artyleriiż. Katarzyna SzczotkównaWłościaninAP Lublin175824
RadzikowskiAleksanderJakub21Siedlecki, Modrzew1847Flota BałtyckaKawalerWłościanin. Umarł w szpitalu wojennym.AP Lublin175804
RadzikowskiAntoniMateusz 25Siedlecki, Ługi18472 Dywizja Dragonów KawalerSzlachcic AP Lublin175807
RadzikowskiAndrzejMateusz21Siedlecki,Cielemęc,Ługi18462 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175824
RadzikowskiAntoniFranciszek20Łukowski,1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej Żonaty - Katarzyna?WłościaninAP Lublin175825
RadzikowskiKlemens--Lubelska, łukowski, Krasusy, Wólka Konopna1851--Stawał do poboru w WarszawieAP Lublin175831
RadzikowskiJózefN20Siedlecki1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerOsadnikAP Lublin175833
RadzikowskiJanPiotr20Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35KawalerMieszczaninAP Lublin175835
RadzikowskiFranciszek Hermenegili Petronela 21Siedlecki,Skulimów Starawieś,Głuchówka183616 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcic niewylegitymowany AP Lublin175854
RadzikowskiJózefJan, Zofia22Podlaska, siedlecki, Modrzew1837Korpus Kaukaski KawalerSzlachcic niewylegitymowanyAP Lublin175856
RadzikowskiTomasz--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RadzikowskiTomasz--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RadzikowskiZefir--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RadzikowskiJan--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RadzikowskiJoachim--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RadzikowskiSzymon--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RadzikowskiKarol--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RadzikowskiJózef Jakub 20Siedlecki, Radzików Wielki18443 Dywizja Grenadierów Kawaler Szlachcic, czyta i pisze po polsku.AP Lublin175863
RadzikowskiJan Piotr20Siedlecki, Modrzew 184418 Dywizja Piechoty Kawaler Szlachcic AP Lublin175864
RadzikowskiMichałPaweł-Łukowski18722 Dywizja Grenadierów-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RadzikowskiStanisławTadeusz-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RadzikowskiJanJózef-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RadzikowskiWładysławJulian-Siedlecki18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RadzikowskiTeodorDaniło-Siedlecki18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RadzikowskiAleksanderTadeusz-Siedlecki18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RadzikowskiTeofil HipolitStanisław-Siedlecki18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RadzikowskiPiotrTomasz21Lubelska, siedlecki, Pióry, Pytki186612 Piechotna Dywizja m.KijówKawalerSzlachcic, świadectwo nie potwierdzone, czyta i pisze po polsku AP Lublin17583773
RadzikowskiFranciszekJózef21Siedlecka, siedlecki, Tarków, Głuchówek1868-KawalerWłościanin, czyta po polskuAP Lublin175866b.pag.
RadzikowskiJanWiktor20Siedlecka, siedlecki, Pióry, Radzików Kornica1868-KawalerSzlachcicAP Lublin175866b.pag.
RadzikowskiKlemensJózef20Siedlecka, siedlecki, Pióry, Radzików1868-KawalerWłościanin, czyta po polskuAP Lublin175866b.pag.
RadzikowskiAndrzejJan21Siedlecka, garwoliński, Unin, Żabianka1868-KawalerJednodworzecAP Lublin175866b.pag.
RadzikowskiFranciszekPiotrSiedlecka, siedlecki, Pióry Wielkie187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587555
RadzikowskiMichałRochSiedlecka, siedlecki, Czuryły1870WykupionyAP Lublin17587555
RadzikowskiAdam MikołajWiktorSiedlecka, łukowski, Prawda187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587555
Radzikowski PawełHipolit21Lubelski, Niedrzwica Duża1849Flota Czarnomorskakawalerczyta i pisze po polskuAP Lublin175816
Radzikowski Wojciech --Siedlecki, Jastrzębie Łupiny1851--Oszczędzony dla gospodarstwa i żony brzemiennej w 9. m-cu.AP Lublin175830
Radzikowski Józef --Siedlecki, Jastrzębie Łupiny1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
RadzinikTomaszJan23Krasnostawski1851Flota Czarnomorskażona Karolina MiegurkownaAP Lublin175819
RadzisławAntoni--M. Lublin1853Garnizon Artylerii w Gieorgijewsku--AP Lublin175821
RadziszewskiMaciejJózef22Zamojski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RadziszewskiLeon Stefan20Hrubieszowski, Poturzyn183813 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175819
RadziwonkaJózefKazimierz 21Bialski, Łysów1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175827
RadziwonkaJózefKazimierz 21Bialski, Łysów1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175828
RadziwonkaJoachimPiotr-Konstantynowski1872Wykupiony za 1000 rubli-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
Radzki Franciszek Wojciech 22Łukowski, Gułów1845Garnizon Artylerii w Szwarsgolsku KawalerWłościaninAP Lublin175818
RadzykGrzegorzJan-Radzyński187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RadzyminskiEuzebiusz Rochbrakbrakbrak1869-brakPrzyjęty do Rekrutów Warszawskiej GuberniAP Lublin175740
RadzymińskiWojciechFranciszek matk N22Siedlecki1835-Kawalerwłościanin AP Lublin175853
RadzyńskiBerko--Lubelska, siedlecki, Sokołów1851--ZbiegłAP Lublin175831
RadzyńskiWacławMichał20Rzeczyca Ziemiańska18365 Dywizja Kawalerii Lekkiej KawalerWłościaninAP Lublin175860
Radzyński Wacław Michał 20Rzeczyca 18365 Dywizja Kawalerii Lekkiej Kawaler MieszczaninAP Lublin175860
Radźko (Raczko)Benedykt Józef 22Siedlecki, Kamionka 1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerWłościaninAP Lublin175824
RafalskiAndrzej--Chełmski---AP Lublin175802
RafalskiWojciech--Janowski---AP Lublin175802
RafalskiJan-21-1846---AP Lublin175813
RafalskiPaweł--Lubelski18531 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821
RafalskiTomaszKazimierz 21Radzyński, Łysobyk18446 Dywizja Artyleriiż. Marianna Suryglówna MieszczaninAP Lublin175824
RafalskiPiotr --Siedlecki 1843Służba górnicza--AP Lublin175863
RagusOnufryJan20Łukowski1854Dywizja Artylerii GrenadierówKawalerOsadnikAP Lublin175835
RagusPiotrJan-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RagustKonstantyAntoni-Węgrowski1867--AP Lublin175872
Rajca MajerIcek18Bialski,1853Wojenno Robocze N 3 Batalion Zarządu Wojennych OsadKawalerza niego 15letni brat Moszko Aron do Wojennych Kantonistów ZamośćAP Lublin175834
RajchKazimierzKarol20Łukowski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerOsadnikAP Lublin175833
RajchenbachSzmulSanaSiedlecka, radzyński, Międzyrzec Podlaski1870WykupionyAP Lublin17587554
RajcherLudwik--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RajchmanSzmulFroim18Lubelski1853Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 14KawalerŻyd, krawiecAP Lublin175820
RajdkoPaweł-20-1846---AP Lublin175813
RajewskiJanŁukasz 20Łukowski, Łaskarzew 1845Szosteńska Fabryka Prochuż. Balbina Kamieńska MieszczaninAP Lublin175824
RajewskiJózefat Jan23Łukowski, Miętne 1848Korpus OrenburskiKawaler Szlachcic AP Lublin175827
RajewskiJózefatJan23Łukowski, Miętne 1848Korpus OrenburskiKawaler Szlachcic AP Lublin175828
RajewskiKacperŁukasz, Antonina21Podlaska, łukowski, Łaskarzew18376 Lekka Dywizja Kawaleriiż.AgnieszkaMieszczanin, szewcAP Lublin175856
RajewskiLeopoldSzymon-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RajfGimpelIcek23Biłgorajski1871-KawalerŻyd wiara judajskaAP Lublin175740
Rajfman ChaimSendra20Zamojski, Szczebrzeszyn1844Flota CzarnomorskaKawaler Żyd, krawiec AP Lublin175819
RajhnudelTobieDuta21Lubelski1846Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu Kaukaskiegożona Sura N.krawiecAP Lublin175826
RajmanFranciszek--Chełmski---AP Lublin175802
RajmuzaJakub--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RajnMajerWolf23Zamojski1872-KawalerŻyd wiara judajskaAP Lublin175740
RajncharcWolf SzajaAron22Lubelska, siedlecki, Węgrów1866Ż. Mirla, s.Mordko, c.RuchlaWykreślony, czyta po polskuAP Lublin17583785
RajnerWolfMajer22Zamojski1874-KawalerŻyd wiara judajskaAP Lublin175740
Rajner Wawrzyniec Krasnostawski18401 Dywizja Kirasjerów AP Lublin175860
RajnhertzMoszkoWulf18Siedlecki18523 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artylerii KawalerŻydAP Lublin175833
Rajniak AntoniFranciszek 25Krasnostawski, Surhów1840Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin175807
RajnsztanChaimLejb20Zamojski, Tomaszów1844Flota CzarnomorskaKawaler ŻydAP Lublin175819
RajsLejbkoBoruch22Lubelska, radzyński, Żelizna186629 Piechotna Dywizja m.Mogilew n/DniepremŻ. Malisa Frydman, s.SzulimAP Lublin17583738
RajsbaumLejbaChaim22Chełmski1870-KawalerŻyd wiara judajskaAP Lublin175740
RajsfeldSimcha BineszZemszko-Łukowski, Kock187112 Dywizja Piechoty-Wyznaczył najemnika KozłowiczaAP Lublin175873
RajtAbramMoszek19m.Lublin1851Wojskowo-robocza Kompania Morska bud. Floty Czarnomorskiejkawalerwzięty za niego brat Herzyk Rajt lat 13 do Batalionu Wojennych KantonistówAP Lublin175819
RajtHercykMoszek13m.Lublin1851Batalion Kantonistów Wojennych Zamośćkawalerza brata Abrama, m.LublinAP Lublin175826
RajtakWawrzyniecAdam23Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820
RajtakWalentyAntoni20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Ewa KorzębaOsadnikAP Lublin175820
RajtakWawrzyniec--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RajtakWalenty--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
Rajtapel Abramowicz Mosiek Wolf -18Radzyński, Kock 18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych Kawaler -AP Lublin175828
Rajtarczuk Stefan Ignacy 26Hrubieszowski, Strzelce18402 Dywizja KirasjerówKawaler WłościaninAP Lublin175825
RajtbortSzlomaGerszek-Węgrowski1867--WykupionyAP Lublin175872
RajtbortSzlomaGerszek22Węgrowski1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymŻona Bela Mordko,syn,córkaŻyd,mieszczaninAP Lublin175865b.pag
RajterChaim HerszMendel21Zamojski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichŻona Branda BrojtmanŻyd,krawiecAP Lublin 17581739
RajterChaim HerszMendel21Zamojski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichŻona Branda BrojtmanŻyd,krawiecAP Lublin 17581739
RajzmanHerszkoRadzyński,1848 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce BroniAP Lublin175828
RajzmanJankiel GerszJosel-Włodawski1867--AP Lublin175872
RajzmanSrul LejbMaszko-Bialski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RajzmanJankiel GerszJosel23Włodawski1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymŻona Haja Ryfka,synŻyd,mieszczaninAP Lublin175865b.pag
Rajzman JudkowiczChaim-20Radzyński, Sławatycze18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych Kawaler ŻydAP Lublin175827
Rajzman Judkowicz Chaim-20Radzyński, Sławatycze18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych Kawaler ŻydAP Lublin175828
Rajzman, WigdowiczHerszko-22Radzyński, Radzyń Podlaski1848 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce BroniKawaler ŻydAP Lublin175827
RakStanisławMarcin21Janowski1874-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
RakMaciej Michał 20-1834-KawalerWłościaninAP Lublin175803
RakTeodorSzymon22Hołubie18363 Dywizja Kawalerii LekkiejKawaler WłościaninAP Lublin175804
RakIgnacyWawrzyniec28Hrubieszowski1851Kaukaska Półbrygada Rezerwowa żona Marianna ProcłuwnaAP Lublin175804
RakGrzegorz-20-1846---AP Lublin175813
RakJózefAndrzej29Lubelski1850 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej DywizjiAP Lublin175819
RakJan--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RakJanTadeusz21Lubelski185018 Dywizja Piechoty AP Lublin175827
RakMakarIwan21Radzyński1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852
RakJakubArtym21Hrubieszowski18517 Dywizja Kawalerii LekkiejkawalerAP Lublin175860
RakTeodorSzymon22Hołubie18363 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerWłościaninAP Lublin175863
RakSzajkoDawid-Siedlecki1867--AP Lublin175872
RakSzymonIwan-Radzyński, Kąkolewnica187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RakSzajkoDawid21Siedlecki186713 Batalion Rezerwowy Piech.Żona Sura Kielman,3 synówŻydAP Lublin175865b.pag
RakJózefBiłgorajski, Biłgoraj, Zamojski18666 Klastycki Pułk HuzarówAP Lublin175823
RakSiemionTymko21Hrubieszowski, Kryłów, Hrubieszowski1866Ż. Anna, córka 2 lataWłościanin, grekokatolik, wykupił sięAP Lublin175823178
RakoczyMichałJózef23Orchowiec1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
Rakoczy MichałJózef23Orchowiec 1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175814
RakotJakub--Hrubieszowski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821
RakowieckiMaciej FranciszekIgnacy21Bialski18523 Dywizja Grenadierów KawalerOsadnik, Czyta i pisze po polskuAP Lublin175833
RakowskiAntoni-24-1846---AP Lublin175813
RakowskiJakub--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
Rakszewski JózefTomasz20Zamojski, Biłgoraj1849Flota CzarnomorskakawalerAP Lublin175819
RakusJózefWojciech20Krasnostawski1851Flota Czarnomorskażona Franciszka ŁukasiewiczownaAP Lublin175809
RamsMarekN.21Krasnostawski, Chłaniów, Krasnostawski18668 Dywizja PiechotyŻ. Marianna RybkaWłościaninAP Lublin17582394
RanczynskiPawełJakub24Łukowski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerOsadnikAP Lublin175833
RapaJózef Maciej 20-1834-KawalerWłościanin, zm. 1842AP Lublin175803
RapczukKarolMaciej-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
Rara (Rapa)JanHilary20Janowski, Zdziechowice, Zamojski18668 Dywizja PiechotyŻ. Józefa, s. Wawrzyniec, 1 rokWłościaninAP Lublin175823117
RarakAndrzejJan21Lubartowski, Ciecierzyn, Lubelski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaKawalerZwrócony 1868 r.AP Lublin175823155
RarakLudwikWawrzyniec22Siedlecka, włodawski, Uścimów1868-Ż. Agnieszka ZbiciakWłościanin, czyta po polskuAP Lublin175866b.pag.
RararataPiotr--Hrubieszowski18532 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821
RarataWojciech--Biłgorajski---AP Lublin175802
Raszak (lub Rasiak)Jan Franciszek 20Krasnostawski, Wysokie 1848Flota Czarnomorska Kawaler Włościanin. tkacz AP Lublin175807
RaszkiewiczAntoni--Lubelski---AP Lublin175802
RatajJanMarcin26Janowski1871-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
RatajMikołajKarol23Łukowski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Żona ElżbietaKorkolukOsadnikAP Lublin175833
Ratajewicz Hipolit --Siedlecki, Siedlce 1851--Niezdatny z powodu słabych sił po chorobie.AP Lublin175830
Ratajewicz Jan Ludwik Franciszka 22Siedlecki,Przewłoka Zawadzkiego 18366 Dywizja ArtyleriiKawalerSzlachcic niewylegitymowany ,piśmienny AP Lublin175854
RatczukIgnacy-24-1846---AP Lublin175813
Ratern vel RyczyńskiWilhelmJan20Siedlecka, garwoliński, Wola Rębkowska, Posada Czechy1868-KawalerNiemiec, czyta po niemiecku, stolarzAP Lublin175866b.pag.
RatkiewiczAleksander--Lubelska, bialski, Łomazy1851--Niezdatny z powodu braku miaryAP Lublin175831
RatniukMichał--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
RatusznyKonradJan21Bialski, Krasówka 18481 Dywizja Ułanówż. Marianna (G…?)WłościaninAP Lublin175860
RatusznyKonradJan21Bialski, Krasówka18481 Dywizja Ułanówż. Marianna (G..?)WłościaninAP Lublin175860
Ratyna (lub Ratysza) Wojciech Maciej 22Zamojski, Tarnawatka 1848Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin175807
RatynczukPawełAndrzej-Konstantynowski1867--AP Lublin175872
RatynczukPawełAndrzej20Konstantynowski18676 Pułk HusarskiKawalerChłop,wiara greko-kat,czyta po polsku,kowalAP Lublin175865b.pag
RatyniJanJanSiedlecka, bialski, Kobylany187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587556
RatynskiAntoniFranciszek26Siedlecki1854Flota CzarnomorskaKawalerMieszczaninAP Lublin175835
RatynskiIwanMateusz-Sokołowski, Kossów187134 Dywizjon Piechoty-AP Lublin175873
RatynskiJakowIgnacy-Sokołowski, Olszew18716 Dywizja Kawalerii-AP Lublin175873
RatynskiJulianAntoni-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RatynskiFeliks Paweł-Sokołowski1872Wykupił się za 1000 rubli-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RatyńskiJanMikołaj28Siedlecki18526 Lekka Dywizja KawaleriiŻona Salomea N.OsadnikAP Lublin175833
RatyńskiFranciszekN25Siedlecki1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerOsadnikAP Lublin175833
RatyńskiJózefFranciszek, Marianna22Podlaska, siedlecki, Buczyn, Ratyniec Stary18376 Dywizja Artyleriiż.AgnieszkaSzlachcic bez dowodówAP Lublin175856
RatyńskiMarcin JanHilary22Siedlecki,Olszew,Ratyniec Stary18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejŻonaty- K PrządzikSzlachcicAP Lublin175860
RatyńskiPaweł--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RawaJakub--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
RawskiWojciech-24-1846---AP Lublin175813
Rawski MikołajMikołaj22Zamojski, Ciotusza1848Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin175814
RawskiJan--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RąbelMikołaj--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RączkaTeodorDaniło23Biłgorajski1874-KawalerChłop,wiary greko-kat.AP Lublin175740
RączkaAndrzejBiłgorajski, Biszcza, Zamojski18668 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175823189
RączkaJanBiłgorajski, Biszcza, Zamojski1866Do dysp. Sztabu Warszawskiego Okręgu WojskowegoAP Lublin175823
RebuchJanAdam20Siedlecka, siedlecki, Niwiski, Iganie1868-Ż. Rozalia Szlazówna, s.StanisławWłościaninAP Lublin175866b.pag.
RechlmanFiszelGerszon18Radzyński1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.Kawaleria Żona Mina StecnartŻydAP Lublin175835
RechmanHerszkoLejzorSiedlecka, konstantynowski, Łosice1870WykupionyAP Lublin17587554
RechnioMateusz--Siedlecki, Dąbrówka1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
ReckoIwanPaweł-Siedlecki, Pióry187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
Reczek Jakub Stanisław 21Lubelski, Kurów183813 Dywizja Piechoty Kawaler Mieszczanin,czyta i pisze po polsku, szewc.175819
RedaJózef --Łukowsk, Ryki1851--Niezdatny z powodu wrzodów po róży na obu goleniach.AP Lublin175830
RedaJanAntoni20Lubelska, siedlecki, Starawieś186632 Piechotny Kremienczugski PułkKawalerWłościaninAP Lublin17583730
Reda Norbert--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RedczukJózef--Krasnostawski---AP Lublin175802
RedelMichałWilhelmSiedlecka, włodawski, Wola Wereszczyńska18703 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587555
RederMichałSzczebrzeszyński, Białobrzegi, Zamojski186610 Dywizja Piechoty, WarszawaAP Lublin175823
RedesiukPawełJakubSiedlecka, sokołowski, Repki18704 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587557
Redetman vel RedelmanZyśWolf23Krasnostawski, Stara Wieś184514 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynieriiżona Hinda Mala RozenblitszewcAP Lublin175804
RedkaFilipMikołaj21Łukowski1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852
RedkoJanTomasz27Bialski, Połoski18433 Korpus Piechoty ż. Marianna ChryciównaWłościaninAP Lublin175805
RedkoJanMateusz-Sokołowski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RedkoFranciszekWincenty21Siedlecka, sokołowski, Sterdyń, Seroczyn1868-Ż. Anna AndrejczykWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Redko v SaduraEmilianKondrat-Radzyński, Milanów1871--Wpłacił 400 rubli i otrzymał zaświadczenie o zwolnieniuAP Lublin175873
RedkowiakJózef-20-1846---AP Lublin175813
RedosMarcinKrzysztof20Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
RedoszWalentyJózef 21Siedlecki, Oleśnica1848Korpus Orenburskiż. Franciszka Barszczewska WłościaninAP Lublin175827
RedoszWalentyJózef 21Siedlecki, Oleśnica 1848Korpus Orenburskiż. Franciszka Barszczewska WłościaninAP Lublin175827
RedoszJózefJózef-Siedlecki1867--AP Lublin175872
RedoszMichałPiotr-Siedlecki1867--AP Lublin175872
RedoszMichałPiotr20Siedlecki18675 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara rz-katAP Lublin175865b.pag
RedoszJózefJózef20Siedlecki18675 Dywizja PiechotyŻona Franciszka Siemien, syn i córkaChłop,wiara rz-katAP Lublin175865b.pag
ReduchAdamMateusz20Siedlecka, siedlecki, Wiśniew, Białki1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
ReduchKazimierzMaciejSiedlecka, siedlecki, Wiśniew187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587555
ReduchFranciszekAdamSiedlecka, siedlecki, Niwiski187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587555
RedzikTomaszTomasz22Łukowski, Lisikierz 1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175827
RedzikTomaszTomasz 22Łukowski, Lisikierz1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175828
RedzynskiSzczepanAndrzej20Radzyński1854Dywizja Artylerii GrenadierówKawalerOsadnikAP Lublin175835
ReferdaWojciech JAn28Swidniki1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
Rega Maksym--Łukowski, Międzyrzec 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
RegenbogerNutaSucher18Radzyński1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.Kawaleria KawalerŻydAP Lublin175835
ReiaWojciech Franciszek 23Lubelski, Łęczna183813 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175819
RejaKazimierzFranciszek21Lubelski, Łęczna18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RejaKazimierzStanisław-Garwoliński, Łaskarzew187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RejchJulianN20Siedlecki,Górki Borze18461 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175860
RejdaJózef--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
RejdaAntoniIwan-Konstantynowski, Janów187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RejfAbramJankiel18Bialski1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.Kawaleria KawalerŻyd,szewcAP Lublin175835
RejmanWojciech-23-1846---AP Lublin175813
Rejman Antoni Józef 20Hrubieszowski, Majdan (?)1848Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin175814
RejmanJanGrzegorz20Kurowski, Nałęczów, Lubelski18668 Dywizja PiechotyAP Lublin175823
RejmuzaMateusz--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
Rejnchard Józef Fryderyk 25Siedlecki,Nowa Wieś18407 Dywizja PiechotyŻonaty-Antonina Włościanin AP Lublin175859
Rejniak JanSebastian20Krasnostawski, Orłów, Krasnostawski1866KawalerWłościanin, zwrócony ponad kompletAP Lublin175823109
RejsMordko JosefAjzyk-Włodawski, Włodawa1871--Wrócił nr 3354AP Lublin175873
RejsmanAbram--Lubelska, radzyński, Międzyrzec Podlaski1851--Wyłączony z tytułu wyboruAP Lublin175831
RejsmanAjzykFroim18Radzyński,1853Flota CzarnomorskaKawalerŚlusarzAP Lublin175834
RejterowskiDominik--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
Rejzman v RejzmanIcekWulf-Radzyński1872Omyłkowo zapisany-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RejznerWawrzyniec Maciej 23Krasnostawski, Gorzków 18401 Dywizja Kirasjerów ż. Katarzyna c. Wojciecha (?), bezdzietny.Mieszczanin, czyta i pisze po polskuAP Lublin175860
RejznerAdamStanisław-Włodawski1867--Wynajęty za Krukowski JulianAP Lublin175872
RejznerAdam Stanisław27Włodawski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyKawalerMieszczanin,wiara rz.kat,szewcAP Lublin175865b.pag
RejznerAntoniHenryk21Lubelska, łukowski, Ułęż, Drążgów186632 Piechotny Kremienczugski PułkKawalerWłościanin, czyta po polskuAP Lublin175837514
RekLaurentyMichał-Garwoliński, Wola Rębkowska187134 Brygada Artyleryjska-AP Lublin175873
RekPawełTomasz23Łukowski, (Ciszków?)183818 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
RekielMichałSzczebrzeszyński, Goraj, Zamojski186629 rezerwowy batalion piechoty, MoskwaAP Lublin175823
RekuckiJanJan21Chełmski1874-KawalerChłop,wiara rz.kat.,czyta i pisze popolskuAP Lublin175740
RekuckiMichałŁukasz 20Radzyński, Gurki1847Moskiewski Garnizon Artylerii - 5 RotaKawalerWłościaninAP Lublin175862
RemanIser--Lubelska, siedlecki, Drohiczyn1851--W więzieniu w SiedlcachAP Lublin175831
RemanLejbko--Lubelska, siedlecki, Drohiczyn1851--W więzieniu w SiedlcachAP Lublin175831
RemaszkoJan--Zamojski18532 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821
RembkowskiNorbertWojciech23Lubelski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego KorpusukawalerAP Lublin175819
RembkowskiMichałMikołaj23Podlaska, łukowski, Żelechów1844na rachunek przyszłego poborukawalerszlachcic niewylegitymowany, czyta i pisze po polskuAP Lublin175858
RemenMajerNusyn20Bialski,1853Flota CzarnomorskaKawalerAP Lublin175834
RemiarzPiotr Wawrzyniec 21Garbów 1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
RemiszewskiMateusz Bartłomiej20Siedlecki, Sabnie 1845Pułk Uglicki - 16 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175818
RemiszewskiJanMichał21Siedlecki, Remiszew1847Kałuski Garnizon ArtylerysjkiKawalerSzlachcic AP Lublin175819
RemiszewskiTomasz Stanisław20Siedlecki, Wańtuchy1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerWłościaninAP Lublin175824
RemiszewskiJan--Lubelska, bialski, Kamianki Lackie1851--Stawał do poboru w WarszawieAP Lublin175831
RemiszewskiAleksanderIgnacy20Siedlecki1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835
RemiszewskiKlemens Józef20Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835
RemiszewskiAleksanderMateusz21Bialski,Biały18461 Dywizja Piechoty KawalerMieszczaninAP Lublin175860
RemiszewskiWojciech--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RemiszewskiAntoniIgnacy20Lubelska, siedlecki, Bujały, Gniewosze186632 Piechotny Kremienczugski PułkKawalerSzlachcic, świadectwo nie potwierdzone, czyta po polskuAP Lublin175837378
RemiszewskiDominikAntoni20Siedlecka, sokołowski, Wyrozęby, Remiszew Wielki1868-KawalerJednodworzecAP Lublin175866b.pag.
RemiszewskiFranciszekPiotrSiedlecka, sokołowski, Wyrozęby1870WykupionyAP Lublin17587556
Remiszewski Paweł --Siedlecki, Bachorza1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
Remiszewski Antoni--Siedlecki, Bachorza1851--AP Lublin175830
Remiszewski Ignacy--Siedlecki, Krasnodęby Kosmy1851--Niezdatny z powodu astmy.AP Lublin175830
Remiszewski KarolMichał22Siedlecki, gm. Petrykozy18381 Dywizja UłanówKawalerSzlachcic AP Lublin175857b.pag.
RemiszkoWojciech--Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814
RendaTeodor--Krasnostawski---AP Lublin175802
RendaszkaAndrzejPiotr-Garwoliński, Osieck187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RendaszkaSemenAntoni-Garwoliński, Osieck187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RendoszkaGrzegorzPaweł 22Łukowski, gm. Górzno, w. Wólka 1847Tarutyński Pułk Jegrówż. Karolina Zarzecka WłościaninAP Lublin175826
RendoszkaMateuszKacper Julianna22Łukowski1835-Kawalerwłościanin AP Lublin175853
RendzickiJanAugustyn22Zamojski18523 Lekka Dywizja Kawalerii KawalerMieszczanin, czyta i pisze po polsku i rusku, zegarmistrzAP Lublin175820
RenenbaumJowelBialski,1846Kompania wojskowo-robocza IV okręgu AP Lublin175825
Renig ( Rynik )LudwikFranciszek, Marianna20Podlaska, siedlecki, Prostyń18376 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerWłościaninAP Lublin175856
RenikPaweł--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RenkasWasyliTeodor22Biłgorajski1872-KawalerChłop,wiary greko-kat.AP Lublin175740
Renkawek (Rękawek)IwanStanisław-Garwoliński, Wola Rębkowska187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
Rensławicz Ignacy Jacenty21Radzyński,Serokomla 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyŻonaty-TeklaMieszczanin AP Lublin175859
RentflejnJózefJózef-Włodawski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RenułaJózefMichał25Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Anna ZawadzkaOsadnikAP Lublin175820
RepecJan--Krasnostawski---AP Lublin175802
Repec Wawrzyniec Walenty 23Zamojski, Zamość183815 Dywizja PiechotyKawaler MieszczaninAP Lublin175864
RepeckiFranciszekRoman20Hrubieszowski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego KorpusukawalerAP Lublin175819
RepećWojciech-25-1846---AP Lublin175813
RepkaAntoniPiotr21Łukowski1834-KawalerMieszczaninAP Lublin175852
ReplińskiJan--Lubelska, siedlecki, Grochów1851--Niedostawiony z niewiadomych przyczynAP Lublin175831
RepułaJózef--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
ResowikWawrzyniec--Janowski---AP Lublin175802
RespondowskiAleksanderBartłomiej21Lubelski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Tekla PajorekMieszczaninAP Lublin175820
RespondowskiSaleksander--Lubelski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
ReszczyńskiStanisławAntoni20Łukowski, Radoryż 18481 Dywizja UłanówKawaler Szlachcic, czyta i pisze po polsku AP Lublin175860
Reszeta (lub Repeta)Jan Bazyli23Hrubieszowski, Nedeżów1840Flota Czarnomorska Kawaler Włościanin AP Lublin175807
ReszkaAntoniJanowski, Stróża, Zamojski186629 rezerwowy batalion piechoty, MoskwaAP Lublin175823
ReszkeAleksanderLudwik 20Bialski,Horbów18462 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin,piśmiennyAP Lublin175824
Retka Andrzej --Krasnostawski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175827
RetmanBłażejStanisław Małgorzata21Łukowski1835-Kawalerwłościanin AP Lublin175853
RewaJakubJan20Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Żona Ewdonia KlimuszkaOsadnikAP Lublin175833
RewaDymitrGrzegorz 25Radzyński, gm. Hańsk183817 Dywizja Piechotyż. Maria KondrasiównaWłościaninAP Lublin175857b.pag.
RewedaJanJózef-Garwoliński1867--AP Lublin175872
RewedaJanJózef21Garwolinski186729 Dywizja PiechotyŻona Katarzyna DujkaChłop,wiara rz-katAP Lublin175865b.pag
RewelteMateuszJózef-Siedlecki, Siedlce187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RewińskiJakubAntoni20Lubelska, radzyński, Wisznice186635 Piechotny Rezerwowy BatalionŻ. Katarzyna JaroszkiewiczównaMieszczaninAP Lublin175837688
Rewiuk (Rewiuk)TeodorAbram20Radzyński, Lack1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175828
Rewiuk (Rewuk)TeodorAbram20Radzyński, Lack1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175827
RewrowskiMarcinKazimierz21Hrubieszów1836Flota BałtyckaKawalerwłościanin, za ukrywanie się przed spisem, tkacz, był w więzieniu za kradzieżAP Lublin175804
RewrowskiMarcinKazimierz21Hrubieszów1836Korpus Kaukaskiż. Ksawera BojarczykównaMieszczanin, czyta i pisze po polsku i rosyjsku.AP Lublin175814
RewuchaKajetan--Hrubieszowski---AP Lublin175802
Rewus Jacenty Jacenty24Hrubieszowski, (Z…?)18409 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175819
RębaczAntoniBiłgorajski, Lipiny, Zamojski18668 Dywizja PiechotyAP Lublin175823
RęcławowiczJanTomasz-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RędzickiJan--Zamojski18532 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821
RękaiwckiJózefKazimierz22Łukowski,Krempa1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerSzlachcicAP Lublin175825
RękasFranciszek--Lubelski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
RękasMichał--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
Rękas MarcinAndrzej 28Hrubieszowski, Tworyczów18404 Dywizja Kawalerii Lekkiej ż. Marianna c. Walętego, ma dwoje dzieci, Franciszkę i Jakuba.WłościaninAP Lublin175863
Rękas (lub Renkas) Maciej Jan 20Zamojski, (?)1848Flota Czarnomorska Kawaler Włościanin AP Lublin175807
RękawekIgnacy--Lubelska, łukowski, Miętne1851--Niezdatny z powodu parchów na głowieAP Lublin175831
RękawekIgnacyKrzysztof25Łukowski,1853Laboratoryjna Rota N 6KawalerAP Lublin175834
RękawekStanisławJakub-Garwoliński1867--AP Lublin175872
RękawekStanisławJakub20Garwolinski186729 Dywizja PiechotyŻona Franciszka MazurekMieszczanin,wiara rz.kat,czyta po polskuAP Lublin175865b.pag
RękawekAdamKazimierz20Lubelska, łukowski, Wola Rębkowska, Puznów186632 Piechotny Rezerwowy Batalion m.TwerKawalerWłościaninAP Lublin175837835
Rękawek WojciechKrzysztof 20Łukowski, Parysew1838Korpus Kaukaskiż. Józefa PrawnickaMieszczaninAP Lublin175857b.pag.
RępaWasyl--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RiekPiotrAntoni-Węgrowski, Czarnogłów187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RingPinchesSrul-Garwoliński, Wola Rębkowska187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RisztenbergBerekWulf20Lubelski1846Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu Kaukaskiegokawaler AP Lublin175826
RkaczykPiotr Paweł--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Władykaukazie--AP Lublin175821
RobakKazimierz--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Noworosyjsku--AP Lublin175821
RobakJózefLewko20Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35Żona Katarzyna KowalczykOsadnik,zmarł N 41048/12345-65AP Lublin175835
RobakJędrzejFilip, Katarzyna21Podlaska, siedlecki, Czarnowąż, Kotuń1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856
RobakFeliksLeonard20Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
RobakWojciechFranciszek 20Siedlecki, gm. Kołodziąż, w. (S…)18473 Dywizja Grenadierów ż. Katarzyna SnechcickaWłościaninAP Lublin175863
RobakJózefFranciszek-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RobakFranciszekJózef20Lubelska, siedlecki, Żeliszew, Kotuń186632 Piechotny Kremienczugski PułkŻ. Katarzyna Niedziałkówna, s.KarolWłościaninAP Lublin17583750
RobakStanisławAntoni21Siedlecka, garwoliński, Ryki1868-KawalerWłościanin, czyta po polskuAP Lublin175866b.pag.
RobakTomaszPiotrSiedlecka, radzyński, Misie187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587556
Robak Jan--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RobakiewiczGrzegorzJan20Lubelski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175810
RobakowskiGrzegorz--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RobeMoszkoLejbuś 21Zamojski, Krasnobród 1844Flota CzarnomorskaKawaler Żyd, krawiec AP Lublin175819
RobekKarol--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
Robełt (?) (Robert?)JanTeodor22Łukowa1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
RobertJanChwedko22Łukowa 1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175805
Robianek Piotr Wojciech Agata 20Łukowski,Adamów,Hordzieżka183618 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175854
RobodziejMikołaj--Łukowski, Międzyrzec 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
Roc Łukasz Aleksander 20Hrubieszowski, Horyszów Ruski1838FlotaKawaler WłościaninAP Lublin175804
RocataPiotrPaweł20Krasnostawski18523 Lekka Dywizja Kawalerii KawalerOsadnikAP Lublin175820
RochaliczJan-20-1846---AP Lublin175813
RochenbergChaim Berek--Lubelski---wykupionyAP Lublin175802
RochfertIlia--Lubelski---AP Lublin175802
RochmanJózef--Chełmski---AP Lublin175802
RochmanTanchen--Lubelski---wykupionyAP Lublin175802
RochmanBerekMoszek-Garwolinski1867--WykupionyAP Lublin175872
RochmanLejba GerszSzlema-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RochmanBerekbrak-Garwoliński1872Okręgowy Sztab Wojenny w Moskwie -Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RochmanBerekMoszko22Garwoliński1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymŻona Perla Mila,córkaŻydAP Lublin175865b.pag
Rochman v RozenblaumHerszek Berek 21Lubelski, Łęczna1844Flota CzarnomorskaKawaler Żyd, szewc AP Lublin175809
RoczniakJózef--Tomaszowski---AP Lublin175802
RoczniakJanStanisław21Lipiny1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175814
RoczniakJanStanisław21Lipiny (?) (oryg. Lipce)1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175826
RoczniukStefan--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 15 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RodakMikołajWojciech20Lubelski18512 Dywizja Dragonów kawalerAP Lublin175805
RodakŁukaszTomasz24Lubelski185113 i 14 Dywizja Piechotyżona Helena PiechownaAP Lublin175810
RodakWawrzyniecStanisław28Lubelski1851Flota Czarnomorskażona Agnieszka OchminskaAP Lublin175816
RodakAntoniJan, Urszula24Podlaska, łukowski, Czerśl1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856
RodakJózef Bartłomiej20Łukowski, Kotłówka18456 Okręg Straży WięziennejKawalerWłościaninAP Lublin175860
RodakFranciszekAntoni-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RodakJózefPiotr21Siedlecka, garwoliński, Podłęż, Celinów1868-Ż. Ludwika, c.MariannaWłościanin, czta po polskuAP Lublin175866b.pag.
Rodak Andrzej Tomasz23Łukowski,Demblin,Mierżaczka18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin AP Lublin175859
RodeKrystianKrystian-Garwoliński1867--Wynajęty za Gutmorgen MoszekAP Lublin175872
RodeKrystianKrystian29Garwolinski186729 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara ewangelickaAP Lublin175865b.pag
RodkiewiczFranciszek--Lubelski18531 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821
RodskiAbramNuta-Konstantynowski1867--AP Lublin175872
RodukWojciech--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RodzikMikołaj25Lubelski, Karczmiska1849Flota CzarnomorskakawalerAP Lublin175809
RodzikWincenty--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Noworosyjsku--AP Lublin175821
RoferSzmul MojszeMoszek Szlom22Hrubieszowski1851Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty Czarnomorskiejkawalerzbiegł,wzięty za niego brat Jankiel Rofer lat 12 do Batalionu Wojennych KantonistówAP Lublin175819
RoferJankielSzloma12Hrubieszowski1851Batalion Kantonistów Wojennych Zamośćkawalerza brata Szmula Majer, JarczowAP Lublin175826
RoferSzijaTyszowiecki, Jarczów, Hrubieszowski186629 Rezerwowy Batalion Piechoty, MoskwaAP Lublin175823
Rofman v RachmelChaim JosefAbram18Lubelski1851 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce BronikawalerAP Lublin175819
RogalSzlomaHerszko20Lubelska, siedlecki, Mordy186635 Piechotny Rezerwowy BatalionKawalerAP Lublin17583724
RogalApolinaryAndrzejSiedlecka, węgrowski, Wyszków187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587556
Rogal JanIgnacySiedlecka, garwoliński, Ułęż187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587555
RogalaSzymonIgnacy 23Łukowiec 1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
RogalaJakubTomasz 22Tarnogród 1835-KawalerMieszczaninAP Lublin115647
RogalaJakub-21-1846---AP Lublin175813
RogalaSzymonBartłomiej25Łukowski, Dęblin1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerWłościaninAP Lublin175824
RogalaJanFranciszek21Łukowski,Prada,Róża1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerWłościaninAP Lublin175825
RogalaJędrzejMikołaj, Marianna23Podlaska, łukowski, Sulbiny Górne1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856
RogalaWawrzyniec--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
RogalaFranciszekJózef-Węgrowski1867--AP Lublin175872
RogalaPiotrPaweł-Garwoliński, Ruda Talubska187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RogalaFranciszekJózef20Węgrowski186713 Batalion Rezerwowy Piech.KawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
RogalaJakubBiłgorajski, Tarnogród, Zamojski186611 Dywizja Piechoty, KrzemieniecAP Lublin175823
Rogala Wawrzyniec Szymon21Lubelski, (?) 18404 Dywizja Kawalerii Lekkiej ż. Marianna Nakonieczna c. Bartłomieja, bezdzietny.WłościaninAP Lublin175863
Rogala OsipFadiej-Garwoliński, Pszonka187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RogalskiJanKlemens 21Łukowski, Zarzecz 1847Butyrski Pułk Piechotyż. Anastazja KuciównaWłościaninAP Lublin175806
RogalskiLudwik--Radzyński, Łysobyki1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
RogalskiFranciszekPiotr22Łukowski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
RogalskiStanisławFranciszek20Krasnostawski, Zdżanne, Krasnostawski18662 Dywizja Grenadierów, WarszawaŻ. Agnieszka, c. Zofia, pół rokuWłościaninAP Lublin17582395
RogalskiJosefAbram23Siedlecka, włodawski, Parczew1868-Ż. Ryfka BerkowaŻyd, kowalAP Lublin175866b.pag.
RogalskiDionizyN.Siedlecka, łukowski, Ryki187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587555
RogińskiBaltazar--Lubelska, siedlecki, gmina Siedlce1851--Niedostawiony, ma być w WarszawieAP Lublin175831
RogorzykLejbkoJankiel22Radzyński1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymŻona Estera Senberg,synŻyd,mieszczanin,AP Lublin175865b.pag
RogowiczSzajaZelik20Siedlecki,1853Flota Czarnomorskaż.Ita SzerczykAP Lublin175834
RogowiecMarcinTomasz-Sokołowski1867--AP Lublin175872
RogowiecMarcinTomasz22Sokołowski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyŻona Tekla Garbacka syn,córkaChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
RogowskiStanisławBenedykt22Krasnostawski, Fajsławice18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Petronela RybakAP Lublin175816
RogowskiJakub Franciszek 21Łukowski, Starowola 1845Garnizon Artylerii w Fortsławsku KawalerWłościaninAP Lublin175818
RogowskiFlorianSebastian25Lubelski1852Flota CzarnomorskaKawalerMieszczanin,katolikAP Lublin175820
RogowskiFlorian--Lubelski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821
RogowskiMaciejRoch23Łukowski, Grabina1848Arsenał w Briańskuż. Marianna WasiakównaWłościaninAP Lublin175826
RogowskiMaciejRoch23Łukowski, Grabina1848Arsenał w Briańskuż. Marianna WascakównaWłościaninAP Lublin175826
RogowskiŁukasz--Lubelska, łukowski, Jarczew1851--Stawał do poboru w WarszawieAP Lublin175831
RogowskiIgnacyIwan-Łukowski, Jarczew187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RogowskiTomaszJózef20Hrubieszowski, Werbkowice, Hrubieszowski1866Ż. TeklaWłościanin, zwrócony ponad kompletAP Lublin175823180
RogowskiJanTomasz20Siedlecka, konstantynowski, Łysów, Czuchów Pieńki1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Rogowski JanFranciszek21Tomaszowski1873-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
RogozińskiAndrzej Mateusz 21Łukowski, Domaniny1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerWłościaninAP Lublin175824
RogozińskiStanisławMateusz21Łukowski,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaKawalerAP Lublin175834
RogozińskiJanMarcin Franciszka22Siedlecki1835-KawalermieszczaninAP Lublin175853
RogoznickiJózefKazimierz26Lubelska, bialski, Swory1866Ż. Aleksandra GaleckaWykreślony, do wykupu, Szlachcic, świadectwo nie potwierdzone, czyta po polskuAP Lublin175837665
RogoźniakJanSzymon24Biłgoraj1835-ż. Apolonia z Łotarzewskich, bezdzietnyWłościanin, sitarzAP Lublin175808
RogoźnickiJanMateusz 23Radzyński, Rogoźniczka1847Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy Tronuż. Paulina WarowiczównaWłościaninAP Lublin175826
RogożykLejbkoJankiel-Radzynski1867--Postawił za siebie Szlaptejn FajwelAP Lublin175872
Rogulia?WojciechBartłomiej23Łukowski,Pravda,Ruda18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175807
RogulskiAleksander --Siedlecki, Zawady 1851--Oszczędzony dla gospodarstwa i żony brzemiennej w 8. m-cu.AP Lublin175830
RogulskiJoachim--Lubelska, bialski, Huszcza1851--Niezdatny z powodu braku miaryAP Lublin175831
RogulskiJózefJakub24Bialski1854Flota CzarnomorskaŻona Onisa PotekarskaOsadnikAP Lublin175835
RogulskiJakubAdam25Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835
RogulskiAntoni--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
RogulskiJózefWojciech-Garwoliński1867--WykupionyAP Lublin175872
RogulskiJózefWojciech21Garwoliński1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymŻona Katarzyna Nowakchłop wiara rz.-katAP Lublin175865b.pag
RoguskiSebastian--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RoguskiJózefSylwester-Węgrowski1867--AP Lublin175872
RoguskiJanJan-Węgrowski1867--AP Lublin175872
RoguskiKarolWojciech-Konstantynowski, Łysów187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RoguskiStanisławIwan-Węgrowski, Sinołęka187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RoguskiAntoniJózef-Węgrowski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RoguskiPiotrAndrzej-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RoguskiMichałKrzysztof-Garwoliński18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RoguskiAleksanderSebastian Leonard-Węgrowski1872Wykupił się za 1000 rubli N 12-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RoguskiKonstantyAntoni21Węgrowski186713 Batalion Rezerwowy Piech.KawalerSzlachcic,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
RoguskiJózefSylwester20Węgrowski186713 Batalion Rezerwowy Piech.KawalerSzlachcic,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
RoguskiJanJan20Węgrowski1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymKawalerchłop rz.katAP Lublin175865b.pag
RoguskiMoszkoElew22Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻydAP Lublin 17581723
RoguskiAdamSylwester24Siedlecka, węgrowski, Borze, Świętochów1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
RoguskiJanJan21Siedlecka, węgrowski, Borze, Roguszyn1868-KawalerSzlachcicAP Lublin175866b.pag.
RoguskiJózefTomasz20Siedlecka, węgrowski, Borze, Szczurów1868-KawalerSzlachcic, czyta i pisze po polskuAP Lublin175866b.pag.
RoguskiPawełFabian20Siedlecka, węgrowski, Sinołęka, Rycice1868-Ż. Feliksa Drabarczyk, c.MariannaWłościaninAP Lublin175866b.pag.
RoguskiMoszkoElew22Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻydAP Lublin 17581723
RoguskiJanFranciszekSiedlecka, węgrowski, Borze18705 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587556
RoguskiJanPiotrSiedlecka, węgrowski, Borze18705 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587556
RoguskiStanisławJanSiedlecka, węgrowski, Sinołęka1870Zwrócony, na jego miejsce Ignacy Ku….AP Lublin17587556
RoguszewskiJanStanisław-Węgrowski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RojekFranciszekAntoni20Siedlecki, Wodynie 1847Tarutyński Pułk Jegrówż. Marianna Soćkówna WłościaninAP Lublin175826
RojekFranciszek--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RojekPawełJan21Lubelska, siedlecki, Żeliszew186629 Piechotna Dywizja m.Mogilew n/DniepremŻ. Marianna GórzyńskaWłościaninAP Lublin17583746
RojekJózefWincenty21Lubelska, siedlecki, Żeliszew, Rososz1866KawalerWłościanin, kowal, wykreślonyAP Lublin1758373
RojekAleksanderJózef21Siedlecka, węgrowski, Borze, Świętochów1868-Ż. Agata Wróblewska, s.Stanisław, s.FranciszekWłościanin, piśmienny po polskuAP Lublin175866b.pag.
Rojek PawełAndrzej 23Lubelski, (Wilkołaz?)183813 Dywizja Piechoty Kawaler WłościainAP Lublin175819
RojewskiWojciechKonstanty20Radzyński,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaKawalerAP Lublin175834
RojsmanDawid Wolf 23Krasnostawki, Gorzków1844Flota CzarnomorskaKawaler ŻydAP Lublin175819
RojtapelMoszkoRadzyński,18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych AP Lublin175828
Rojtapel (Rajtapel) AbramowiczMoszko-19Radzyński, Kock18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych Kawaler ŻydAP Lublin175827
RojterIcekSzabs20Krasnostawski, Sawin184514 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynieriiżona Fajga WolfkrawiecAP Lublin175804
RojtmanBerek--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin175802
RojtmanHerszekMoszek21Radzyński,1853Flota Czarnomorskaż.Ima KlinaAP Lublin175834
RojtrabHachmanBoruch-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RojtrugenChilMajer18Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻyd,mieszczaninAP Lublin 17581718
RojtrugenChilMajer18Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻyd,mieszczaninAP Lublin 17581718
RojzenSrulJankiel-Włodawski1867--Pomyłkowo przyjętyAP Lublin175872
RojzenSrulJankiel22Włodawski18675 Dywizja PiechotyŻona Haja SzteperelzŻyd,mieszczanin,czyta i pisze po polskuAP Lublin175865b.pag
RojzenbaumJankiel HerszSiedlecki,1853Flota CzarnomorskaKantonistaAP Lublin175834
RojzenblatLejzorMajer-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RojzenblatSzmulDawidSiedlecka, łukowski, Łuków18702 Grenadierska DywizjaAP Lublin17587554
RojzenfeldIcek23Krasnostawski184513 Rota wojskowo-robocza Zarządu InżynieriiKawaler-AP Lublin175810
RojzmanMoszkoSzljoma-Włodawski, Włodawa187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RojznerLejzor Majer--Janowski---AP Lublin175802
RokickiJędrzej Szymon28Janów 1834-KawalerZa dezercję od poboru AP Lublin175803
RokickiJanJan21Lubelski1850 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej DywizjiAP Lublin175819
RokickiMarcinN24Zamojski185018 Dywizja Piechoty AP Lublin175828
RokickiFeliksMaciej Marianna20Łukowski1835-Kawalerwłościanin AP Lublin175853
RokickiFeliksMaciej20Lubelski, Krzczonów, Lubelski18668 Dywizja PiechotyŻ. Feliksa SzymaniakWłościaninAP Lublin17582363
RokmanIosekDawid-Garwoliński, Żelechów187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RokoszAntoniKazimierz20Zamojski185018 Dywizja Piechoty AP Lublin175827
RokoszMichał--Zamojski18481 Dywizja Kirasjerów --AP Lublin175860
RolStanisławPaweł-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RolaAndrzejFabian24Łukowski,Role?1841Korpus GrenadierówKawalerSzlachcicAP Lublin175818
RolaJan--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Gieorgijewsku--AP Lublin175821
RolaKarolMaciej20Łukowski,1853Flota Czarnomorskaż.Franciszka PiwowarczykAP Lublin175834
RolaWojciechAntoni21Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerSzlachcic niepotwierdzonyAP Lublin175835
RolaSemenJędrzej, Maryna22Podlaska, radzyński, Sosnowica1837Korpus Kaukaski ż.KrystynaWłościaninAP Lublin175856
RolaSylwesterTomasz20Łukowski, Gołaszyn1847Moskiewski Pułk Piechoty ż. Bibianna GołaskaSzlachcic AP Lublin175862
RolaJanJan-Włodawski1867--AP Lublin175872
RolaPawełJózef-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RolaJanJan22Włodawski186729 Dywizja PiechotyŻona Marianna Hwedoruk,synChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
RolaFranciszekAndrzej21Lubelska, łukowski, Celiny, Role186632 Piechotny Kremienczugski PułkŻ. Balbina NużyńskaSzlachcic, świadectwa nie posiadaAP Lublin175837143
RolaAndrzejJan21Siedlecka, łukowski, Celiny, Suleje1868-KawalerJednodworzecAP Lublin175866b.pag.
RolaStanisławKazimierzSiedlecka, łukowski, Celiny187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587555
Rola Marcin--Lubelska, łukowski, Nurzyna1851--ZbiegłAP Lublin175831
Rola AleksanderKazimierz21Lubelska, łukowski, Łuków, Zalesie1866Ż. Leontyna DomańskaSzlachcic, świadectwo nie potwierdzone, wykreślonyAP Lublin175837154
RolakJakubStanisław20Radzyński,1853Dywizja Grenadierów KawalerAP Lublin175834
RolakAntoniSzymon-Radzyński18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RolewKrzysztofChełmski, Chełm, Krasnostawski186610 Dywizja Piechoty, WarszawaAP Lublin175823
RolewiczStanisław--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
RolińskiAdolf--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RolkPaweł--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RolkIgnacy--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RollakMichałStanisław20Radzyński1852Flota CzarnomorskaŻona Zofia KarpiszczOsadnikAP Lublin175833
RolnikAbramSrul-Włodawski1872Wykupiony za 1000 rubli-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
Rolski Sebastian Paweł20Łukowski,Ryki,Swaty18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyŻonaty- Rozalia Włościanin AP Lublin175859
RomanIwanJózef25Hrubieszowski, Zubowice18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RomanHipolit--Lubelska, radzyński, Włodawa1851--Stawał do poboru w WarszawieAP Lublin175831
RomanApolinaryFranciszek 23Radzyński,Włodawa18463 Dywizja Grenadierów KawalerSzlachcicAP Lublin175863
RomanJanFranciszek-Siedlecki1867--AP Lublin175872
RomanJanFranciszek21Siedlecki18675 Dywizja PiechotyŻona Katarzyna JasinowChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
RomanJanWawrzyniecSiedlecka, siedlecki, Żeliszew187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587555
Roman Wojciech--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RomanczukSidorSylwester-Bialski, Kościeniewice187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
Romanczuk MichałJan20Hrubieszowski, Rachanie1840Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin175807
RomanczykMichałJan-Sokołowski1867--AP Lublin175872
RomanczykMichałJan21Sokołowski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyKawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
RomanekWawrzyniec--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RomanekMichałJan20Lubelska, łukowski, Pszonka, Choiny186632 Piechotny Rezerwowy Batalion m.TwerKawalerWłościanin, wstąpił dobrowolnie za brata KarolaAP Lublin175837778
Romanek Wojciech Andrzej 22Wysokie 1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
RomaniakJulianPaweł-Siedlecki, Czuryły187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
Romaniak Stanisław Wasyl20Bialski, Połoski184418 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175864
Romaniak GrzegorzFilip20Lubelska, siedlecki, Czuryły, Radzików Stopki186612 Piechotna Dywizja m.KijówKawalerWłościaninAP Lublin17583745
RomanikJózefBenedykt22Siedlecki,1853Flota CzarnomorskaKawalerAP Lublin175834
RomaniukAleksy--Hrubieszowski---AP Lublin175802
RomaniukMichał--Zamojski---AP Lublin175802
RomaniukPiotr--Zamojski---AP Lublin175802
RomaniukSemkoBłażej 26-1834-KawalerWłościaninAP Lublin175803
RomaniukWasyl--Hrubieszowski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175805
Romaniuk Eliasz Piotr 21Krasnostawski, Skierbieszów 1848Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin175807
RomaniukIgnacyRoman20Bialski, Komarno1845Garnizon Artylerii w SzwarsgolskuKawalerWłościaninAP Lublin175818
RomaniukWasylSzymon20Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaŻona Marianna MuzykOsadnikAP Lublin175820
RomaniukWasylJózef20Krasnostawski1852Artyleryjska Dywizja GrenadierówKawalerOsadnikAP Lublin175820
RomaniukProkop--Hrubieszowski18531 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821
RomaniukJan--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RomaniukWasyl--Krasnostawski1853Dywizja Artylerii Grenadierów--AP Lublin175821
RomaniukAndrzej Józef 20Bialski, Pratulin1845Garnizon Artylerii w Ałandsku ż. Zofia SemeniakównaWłościaninAP Lublin175822
RomaniukJózef Tomasz 20Radzyński, Kudry1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerWłościaninAP Lublin175824
RomaniukStefan Mikołaj20Radzyński, gm. Radzieniec, w. Zalewki1845Szosteńska Fabryka Prochuż. Anna IwaniczukównaWłościaninAP Lublin175824
RomaniukMichałMikołaj21Bialski,Hołowczyce,Bużka?1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerWłościaninAP Lublin175825
RomaniukHawryłoRadzyński,1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej AP Lublin175825
RomaniukBazyli--Bialski, Janów 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
RomaniukAntoniRoman21Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Żona Marianna ŁukasiukOsadnikAP Lublin175833
RomaniukAntoniWojciech20Bialski,1853Flota Czarnomorskaż. Magdalena JakubiakAP Lublin175834
RomaniukKonstantyMaksym21Bialski1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835
RomaniukAleksanderMaksym23Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835
RomaniukPiotrStefan25Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34Żona Jachunka N.OsadnikAP Lublin175835
RomaniukGrzegorzBenedykt25Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35KawalerOsadnikAP Lublin175835
RomaniukWasylRoman Katarzyna22Bialski1835-Kawalerwłościanin AP Lublin175853
RomaniukGabrielStefan Katarzyna20Radzyński1835-Kawalerwłościanin AP Lublin175853
RomaniukJanRoman, Anna21Podlaska, bialski, Łosice, Szpaki18376 Dywizja Artyleriiż.Helena Włościanin, stelmach i bednarzAP Lublin175856
RomaniukOnufryCharasim21Radzyński1839Oddzielny Korpus Kaukaskiż. Teresa BarekinaWłościaninAP Lublin175858
RomaniukMikołaj Hryć21Radzyński,Wisznice18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerMieszczanin AP Lublin175859
RomaniukJakubGrzegorz23Bialski18395 Dywizja Kawalerii Lekkiej KawalerWłościaninAP Lublin175860
RomaniukMisiej--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
RomaniukAndrzejMikita20Hrubieszowski1850Korpus GrenadierówAP Lublin175863
RomaniukJan Hawryło25Bialski, Korczówka 184418 Dywizja Piechoty ż. Zenia WasilukównaWłościaninAP Lublin175864
RomaniukTymofiejPaweł-Bialski1867--AP Lublin175872
RomaniukPawełDenis-Bialski, Sławatycze187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RomaniukCyrylRoman-Radzyński, Jabłoń187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RomaniukWawrzyniecLew-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RomaniukDionizyGrzegorz-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RomaniukJanAndrzej-Bialski18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RomaniukFilipStefan-Radzyński1872-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RomaniukIzydorJakub21Bialski, Olszanka1838Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
RomaniukTymofiejPaweł21Bialski186713 Batalion Rezerwowy Piech.KawalerChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
RomaniukKlemensStefan20Lubelska, radzyński, Żelizna, Kolembrody1866Sztab 8 Piechotna DywizjaŻ. Elena KraćWłościanin, czyta po polskuAP Lublin175837180
RomaniukKarpKalikst20Lubelska, bialski, Połoski186629 Piechotna Dywizja m.Mogilew n/DniepremKawalerWłościaninAP Lublin175837257
RomaniukGrzegorzN20Lubelska, bialski, Kościeniewicze, Zalutyń186629 Piechotna Dywizja m.Mogilew n/DniepremKawalerWłościaninAP Lublin175837279
RomaniukOnufryJakub21Siedlecka, bialski, Sidorki, Sielec1868-Ż. Anna JarzębkowskaWłościanin, czyta po polskuAP Lublin175866b.pag.
RomaniukJanTymofiej20Siedlecka, bialski, Dobryń, Dereczanka1868-Ż. Anastazja, s.MikołajWłościaninAP Lublin175866b.pag.
RomaniukFilipJan21Siedlecka, sokołowski, Sabnie, Hołowienki1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
RomaniukStefanBazyliSiedlecka, bialski, Połoski1870WykupionyAP Lublin17587555
RomaniukMikołajMichałSiedlecka, bialski, Zabłocie187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587556
Romaniuk WasylProkop23Hrubieszowski, Bereść1840Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin175807
Romaniuk Dymitr Michał21Radzyński, Ossowa184418 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175864
Romaniuk ( Roman )FeliksJakub, Magdalena25Podlaska, łukowski, Pszanka ?1837Korpus Kaukaski ż.AnnaWłościaninAP Lublin175856
Romaniuk v KlimFilipGabriel 26Bialski, Szydłówka1848Arsenał w Briańskuż. Joanna HryciównaWłościaninAP Lublin175826
Romaniuk v KlimFilipGabriel 26Bialski, Szydłówka1848Arsenał w Briańskuż. Joanna HryciównaWłościaninAP Lublin175826
Romaniuk v Poliszuk Onufry Nikita 22Radzyński,Międzyrzecz,Drelów 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin AP Lublin175859
Romaniuk v RubaczukMikołajDenis21Bialski,1853Flota CzarnomorskaŻonaty NAP Lublin175834
Romaniuk v UłasiukIgnacy (?)20Bialski, Wyczółki 184418 Dywizja Piechoty ż. DominikaWłościaninAP Lublin175864
Romaniuk v WasilczukGrzegorz Wasyl20Bialski, Szydłówka 1845Szosteńska Fabryka ProchuKawalerWłościaninAP Lublin175824
Romaniuk vel RomanowskiBazyliMichał20Lubelska, bialski, Chlebczyn, Chłopków186612 Piechotna Dywizja m.KijówŻ. Tekla Szaniawska, s.Tomasz pół rokuWłościaninAP Lublin175837624
RomaniukowskiEustachyJan20Siedlecki,Gródek18411 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864
RomankiewiczJanJoachim 21Łukowski,Guczno18462 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175819
RomankiewiczKazimierzMikołaj25Siedlecki,1853Druga Lekka Dywizja Kawalerii KawalerAP Lublin175834
RomankiewiczJózefSzymon20Radzyński,Opole,Rusinów18461 Dywizja Piechoty KawalerWłościanin,kowalAP Lublin175860
RomankiewiczPiotr?h22Łukowski,Suszno?18411 Korpus PiechotyŻonaty-Elżbieta Błażkówna, zabiera ja z sobaWłościanin,tkaczAP Lublin175864
RomanowiczMichał--Hrubieszowski---AP Lublin175802
RomanowiczFiodor-20-1846---AP Lublin175813
RomanowiczPiotrŁukasz Marianna21Bialski1835-Kawalermieszczanin AP Lublin175853
RomanowiczAndrzej--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RomanowiczTeodor--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
RomanowiczMichał--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
RomanowiczTomaszSemen-Włodawski1867--AP Lublin175872
RomanowiczJanMikołaj-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RomanowiczTomaszSzymon20Włodawski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyŻona Scholastyka DemitrowaChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
RomanowiczAndrzejRoman21Siedlecka, włodawski, Horodyszcze1868-Ż. Anna Szychniewicz, s.JakubMieszczaninAP Lublin175866b.pag.
RomanowiczKazimierzTeodor20Siedlecka, garwoliński, Maciejowice1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
RomanowskiMichał Tomasz23-1834-KawalerMieszczanin, powroźnikAP Lublin175803
RomanowskiStefanJan25Zamojski, Stary Zamość 1838FlotaKawaler WłościaninAP Lublin175804
RomanowskiMichał--Hrubieszowski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
RomanowskiBartłomiej--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Gieorgijewsku--AP Lublin175821
RomanowskiMaciejAugustyn Wittria22Siedlecki1835-Kawalerszlachcic dowodów nie maAP Lublin175853
RomanowskiJanMikołaj20Siedlecki,Suchodół18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860
RomanowskiStefan--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
RomanowskiTeodor--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
RomanowskiMichał--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
RomanowskiWojciechJózef21Łukowski,Łaskarzew,Wola Łaskarzewska18411 Korpus PiechotyŻonaty-Katarzyna OlechWłościaninAP Lublin175864
RomanowskiIwanBłażej-Garwoliński, Podłęż187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RomanowskiSzymonJózef-Sokołowski, Przeździatka187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RomanowskiWojciechPiotr23Radzyński, gm. Uhnin183818 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
RomanowskiZachariaszGrzegorz 24Radzyński, gm. Jabłoń18381 Dywizja UłanówKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
RomanowskiWojciechMikołaj26Siedlecki, gm. Strzała1838Korpus Grenadierówż. Marianna MichalukównaWłościaninAP Lublin175857b.pag.
RomanowskiSzymonPiotr20Lubelska, siedlecki, Sokołów1866Sztab 8 Piechotna DywizjaWdowiecMieszczanin, szewcAP Lublin175837357
RomanowskiLudwikJan20Siedlecka, konstantynowski, Zakanale1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
RomanskiAntoni, JanBonifacy24Lubartowski1874-KawalerMieszczanin,wiary rz.kat,młynarzAP Lublin175740
RomanskiIwanPaweł-Sokołowski, Repki1871--Wpłacił 400 rubli i otrzymał zaświadczenie o zwolnieniuAP Lublin175873
RomanskiJulianIgnacy-Sokołowski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RomańczukKlemensProkop20Radzyński,Międzyrzec,Drelów18411 Korpus PiechotyŻonaty-Anna SobolWłościaninAP Lublin175806
RomańczukBartłomiejJan24Siedlecki, Dzierzbia1847Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy Tronuż. Marianna Bieńczakówna WłościaninAP Lublin175806
RomańczukFilip--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RomańczukAndrzej--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 13 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RomańczukWasyl--Hrubieszowski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821
RomańczukJózefPiotr20Hrubieszowski1850Flotylla Kaspijska AP Lublin175826
RomańczukNiezyporBartłomiej20Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Żona Anna N.OsadnikAP Lublin175833
RomańczukIgnacyDawid20Siedlecki1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852
RomańczukFranciszekRoman Anna25Siedlecki1835-Kawalerwłościanin AP Lublin175853
RomańczukFranciszekStefan, Jadwiga22Podlaska, siedlecki, Sterdyń, Stelągi1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856
RomańczukJanJan, Oksenia21Podlaska, radzyński, Turno1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856
RomańczukAdam--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RomańczukŁukaszWalenty22Podlaska, radzyński, Motwica, Pohorylec ( Pogorzelec )1843kawalerwłościanin, był w więzieniu za kradzieżAP Lublin175862
RomańczukMichałJan20Lubelska, siedlecki, Jabłonna, Morszków1866KawalerWłościanin, wykreślonyAP Lublin175837469
RomańczukTeofilTeodor20Siedlecka, włodawski, Romanów, Pogorzelec1868-Ż. Marianna WawryszukWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Romańczuk Jakub Roman23Radzyński, Zbulitów 184418 Dywizja Piechoty Kawaler Włościanin AP Lublin175864
RomańskiJózefKazimierz26Lubelski1849Flota CzarnomorskakawalerkowalAP Lublin175809
RomańskiFranciszekKacper20Lubelski, Lubartów 1838KirasjerzyKawaler Włościanin, młynarz AP Lublin175824
RomańskiIgnacyIgnacy21Lubartowski, Lubartów, Lubelski1866Ż. MariannaWłościanin, skorzystał z prawa wykupuAP Lublin175823146
RomańskiFranciszekPiotr20Siedlecka, sokołowski, Repki, Liszki1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
RomańskiLudwikPiotr20Siedlecka, włodawski, Uhrusk, Bytyń1868-Ż. Apolonia Baranowska, s.Konstanty JanSzlachcic, młynarzAP Lublin175866b.pag.
RomaszewskiStanisławJózef20Radzyński,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaż.Marianna TrębickaAP Lublin175834
RomaszkiewiczWawrzyniecBazyli20Krasnostawski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Aleksandra AndrzejewikOsadnikAP Lublin175820
RomaszkiewiczWawrzyniec--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RomaszkinMarcinMaciej20Adamów1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
RomaszkoJanJan20Zamojski18523 Lekka Dywizja Kawalerii Żona Anna MichałOsadnikAP Lublin175820
RomaszkoMarcinMaciej20Adamów1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175827
RombelKielianŁukasz26Łukowski,1853Garnizon Artylerii w Bakijsku KawalerAP Lublin175834
RombelJózefJan-Łukowski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RomiakAndrzej Antoni22Radzyński, Tyśmienica1845Garnizon Artylerii w Szwaborskuż. Pałaska RosowiczWłościaninAP Lublin175818
RomikJanTomasz20Bialski,1853Flota Czarnomorskaż. Ewa N.AP Lublin175834
RominskiFranciszekStanisław-Łukowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RomiszewskiSzymonMateusz-Sokołowski, Wyrozęby187134 Dywizjon Piechoty-AP Lublin175873
RomkiewiczLudwikFranciszek24Hrubieszowski18512 Dywizja KirasjerówkawalerkucharzAP Lublin175824
RomsickiPaweł--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin175802
RonkJanKarol22Bialski, Biała18433 Korpus Piechoty Kawaler MieszczaninAP Lublin175805
RopaMateuszMaciej28Krzemień1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
RopaMateuszMaciej28Krzemień1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175827
RopiecTomasz--Zamojski---AP Lublin175802
RoraszaMichałTomasz22Biłgorajski1871-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
Rorat Wawrzyniec Marcin22Zamojski, Szczebrzeszyn 1840Flota Czarnomorska Kawaler MieszczaninAP Lublin175807
RorzannyjChaim Icek--Krasnostawski---wykupionyAP Lublin175802
RosaGrzegorzMarcin23Łukowski,1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej AP Lublin175825
RosaKazimierzWalenty20Łukowski18526 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerOsadnikAP Lublin175833
RosaJan--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RosaMaciej--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RosaGrzegorz--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
Rosa Franciszek--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
Rosa (Rossa)JanAntoni26Łukowski, Mazury 1847Tarutyński Pułk JegrówKawalerWłościaninAP Lublin175826
RosenbaumJósef DawidChmail-Radzyński187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RosenbaumJankiel GerszSrul20Włodawski1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymKawalerŻyd,mieszczanin,AP Lublin175865b.pag
Rosenbaum NuskowiczOszyia-18Radzyński, Międzyrzec 18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych Kawaler ŻydAP Lublin175827
Rosenbaum NuskowiczOszyia-18Radzyński, Międzyrzec 18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych Kawaler ŻydAP Lublin175828
RosenbergJosefSalew19Lubelski1851Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty CzarnomorskiejkawalertkaczAP Lublin175819
RosenbergHerszonLejzor18Lubelski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychŻyd,Za niego brat Moszek lat 15 do Wojennych KantonistówAP Lublin17581730
RosenblidDawidJankiel18Lubelski1851 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce BronikawalerAP Lublin175819
RosenblumWólfJoel19Lubelski1851Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty CzarnomorskiejkawalerszewcAP Lublin175819
RosencwajgAbus MendelIcek15Lubelski, Końskawola1855Kantonista w Twierdzy Zamość kawalerAP Lublin175819
RosenfarbIcekMoszek14Zamojski, Kraśnik1855Kantonista w Twierdzy Zamość kawalersłuży za brata AbramaAP Lublin175819
RosenfeldZelmanIzrael18Zamojski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychŻona Szajdla FunkaŻydAP Lublin17581727
RosenfikierAbramJankiel18Lubelski1851Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty CzarnomorskiejkawalerAP Lublin175819
RosenkrancMoszekSzloma22Zamojski1846Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu Kaukaskiegokawaler AP Lublin175826
RosensztokFroimBerek15Krasnostawski1852Wojenni KantoniściKawalerŻyd, w miejsce brata GerszkaAP Lublin175820
RosiakAndrzejAntoni22Łukowski,1853Rota N 9 13ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyKawalerAP Lublin175834
RosiakAntoniJan-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RosiewiczAntoniJan22Lubelska, bialski, Bohukały, Kołczyn186631 Piechotny Aleksapolski PułkŻ. Balbina Ilkowska, C.Bronisława, c.WiktoriaWłościanin, czyta po polskuAP Lublin175837633
RosinskiJanJan-Radzyński187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RosińskiAndrzej KazimierzJózefRadzyński,Ruda1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerWłościaninAP Lublin175825
Rosiński Stanisław Józef Elżbieta 20Radzyński,Kakolewnica,Ruskowola 183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin,szewc AP Lublin175854
RosioławskiJózef--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Władykaukazie--AP Lublin175821
RoskIwanFoma-Sokołowski, Grochów187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RoskoszPiotr--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RosłanJanTomaszSiedlecka, sokołowski, Kosów18705 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587557
RosłaniecPawełKarol20Łukowski,1853Garnizon Artylerii w Bakijsku ż.Marianna Masnyumarł N 26904/4289- 59AP Lublin175834
RosłaniecWojciechMaciej21Łukowski,1853Flota Czarnomorskaż.Julianna RoguskaAP Lublin175834
RosłaniecAdamJan21Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35Żona Ludwika N.OsadnikAP Lublin175835
RosłaniecKacperBłażej Agnieszka20Łukowski1835-Kawalerwłościanin AP Lublin175853
RosłaniecAdamFranciszek-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RosłaniecJózefN-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RosłaniecMarcinWojciech-Garwoliński18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RosłoniecJakubMaciej24Łukowski, Trąbki1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175827
RosłoniecJakubMaciej 24Łukowski, Trąbki1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175828
RosłoniecFranciszekMaciej20Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835
RosłoniecMaciej--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RosłoniecPiotrKarol20Lubelska, łukowski, Osieck, Podbiel186629 Czernichowski Piechotny PułkKawalerWłościaninAP Lublin175837805
Rosłoniec Tomasz Mateusz 21Łukowski, Osieck 1845Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja Piechotyżonaty MieszczaninAP Lublin175824
Rosłoniec Wojciech --Łukowski, Osieck 1851--Niezdatny z powodu skrzywienia wskaziciela lewego.AP Lublin175830
RosłyStanisławMateusz20Lubelski, Głusk, Lubelski186610 Dywizja Piechoty, WarszawaŻonaty z Marianną MałocównąWłościaninAP Lublin175823
RosmarynSzlomaJoel16Radzyński, Ostrów1855Kantonista w Twierdzy Zamość kawalerAP Lublin175819
RosmarynSrulHerszek18Lubelski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychKawalerŻyd,szewcAP Lublin17581714
RosochaIgnacyJędrzej23Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835
RosochaJózefStanisławSiedlecka, sokołowski, Grochów187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587557
RosochackiBartłomiej--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RosochackiFranciszek--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RosochackiGrzegorzJan-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RosochaczJózefBiłgorajski, Aleksandrów, Zamojski186611 Dywizja Piechoty, KrzemieniecAP Lublin175823
RosolMichałJanSiedlecka, węgrowski, Płatkownica18702 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587556
RosowskiFeliksChełmski, Zagrody, Krasnostawski186629 rezerwowy batalion piechoty, MoskwaAP Lublin175823
RosółJózefMarcin23Hrubieszowski, Wożuczyn18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RossBeniaminRafał21Janowski, Janów, Zamojski1866ŻonatyŻyd, skorzystał z prawa wykupuAP Lublin175823140
RossaGrzegorzMarcin22Łukowski,Prawda,Kobiałki1 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175806
RossaStanisławFranciszek24Łukowski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Żona Karolina PolejowOsadnikAP Lublin175833
RossaMaciejNN29Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
RossaJózefBłażej-Łukowski1867--AP Lublin175872
RossaPawełSzymon-Łukowski, Prawda187131 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RossaJózefBłażej20Łukowski18675 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
RossaJanAndrzej20Siedlecka, siedlecki, Niwiski, Opole1868-Ż. MariannaWłościaninAP Lublin175866b.pag.
RosseLudwikGotlib25Gub.Płocka Gostynski1853Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23KawalerOsadnikAP Lublin175820
RosseLudwik--Gub. Płocka1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RossochaFranciszekStanisław-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RossowskiMaciejKazimierz21Zamojski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175810
Rossyjowski v RosińskiIgnacy --Radzyński, Kąkolewnica 1851--Oszczędzony dla gospodarstwa i żony brzemiennej w 9. miesiącu.AP Lublin175830
RostekJakub Michał20Siedlecki,Kołodziąż,Razne?18411 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175806
RostekAntoniPaweł-Węgrowski1867--AP Lublin175872
RostekFeliksAntoni-Węgrowski, Sadowne187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RostekSzymonStanisław-Węgrowski, Starawieś187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RostekAntoniIwan-Węgrowski, Prostyń187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RostekAntoniPaweł22Węgrowski186713 Batalion Rezerwowy Piech.KawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
RostkowskiJerzy--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RostkowskiPiotr MaciejFranciszek21Lubelska, siedlecki, Olszew, Kuczaby186629 Piechotna Dywizja m.Mogilew n/DniepremKawalerSzlachcic, swiadectwo nie potwierdzoneAP Lublin175837431
RoszczkoTomaszWawrzyniec24Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Rozalia MeipałOsadnikAP Lublin175820
RoszekMateuszAntoni23Szczebrzeszyn183615 Dywizja Piechoty KawalerMieszczanin, sukiennikAP Lublin175864
RoszkowskiPiotrKrzysztof23Siedlecki,Wągrów1 Dywizja DragonówKawalerMieszczanin,piśmienny AP Lublin175825
RoszkowskiTomaszAntoni26Siedlecki, Kornica184418 Dywizja Piechoty Kawaler Szlachcic AP Lublin175864
RoszkowskiJacenty Wojciech20Siedlecki, Petrykozy1838Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
Roszkowski (Roskowski)JózefWładysław20Lubelski, Tatary, Lubelski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaKawalerWłościaninAP Lublin17582362
Roszuk Jan Szymon 20Siedlecki,Patrykozy18407 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin ,diak,czyta I pisze po polsku AP Lublin175859
RoślakHryć-20-1846---AP Lublin175813
RoślikSemenAndrzej22Lubelska, bialski, Kostomłoty, Lebiedziew186629 Czernichowski Piechotny Pułk m.LublinŻ. Katarzyna, s.Cyryl 2 lataWłościaninAP Lublin175837865
RotbergArge LejbDawid18Lubelski1851 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce Broniżona Leja Botworkownawzięty za niego brat Srul Rubin Rotberg lat 15 do Batalionu Wojennych KantonistówAP Lublin175819
RotbergSrul RubinDawid15Lubelski1851Batalion Kantonistów Wojennych Zamośćkawalerza brata Ariela, m.BobrownikiAP Lublin175826
RotbinSzapsioGerszon18Siedlecki1854Niefront.Oddz.Rzemieśln.Brygada 15 Dywizji PiechotyKawalerŻydAP Lublin175835
RotburdZelikPierso19Lubelski1851Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty CzarnomorskiejkawalerAP Lublin175819
RotburdPinkus Ela--Lubelska, siedlecki, Chruszczówka1851--Wzięty AP Lublin175831
Rotenbeg (Rosenbe)rg SzmulowiczJosel -19Bialski, Łosice18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych Kawaler Żyd AP Lublin175828
RotenbergJankielSzymon15Lubelski, Markuszów1855Kantonista w Twierdzy Zamość kawalersłuży za brata GelaAP Lublin175819
RotenbergAbramWulf20Siedlecki,Kossów1846Kompania wojskowo-robocza IV okręgu KawalerŻyd, kowalAP Lublin175825
RotenbergDawidSrul18Zamojski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychKawalerŻydAP Lublin17581724
RotenbergJosel LejbHerszkoSiedlecka, radzyński, Międzyrzec Podlaski1870ZwróconyAP Lublin17587554
Rotenberg ChaimSzmul21Bialski, Łosice 184512 i 13 Rota Inwalidzka w Iżewskiej Fabryce BroniKawalerŻyd AP Lublin175824
Rotenberg SzmulowiczJosel-19Bialski, Łosice18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych Kawaler ŻydAP Lublin175827
RotenfadenNusyn LejbWulf21Lubelski1846Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu Kaukaskiegokawaler krawiecAP Lublin175826
RoterAbramLejbus18Krasnostawski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychKawalerŻydAP Lublin17581721
RotermanJankielLejba18Łukowski,1853Flota CzarnomorskaKawalerKrawiecAP Lublin175834
RotfarbScharyaMordko18Siedlecki18523 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artylerii Żyd,Za niego brat Zelik 12 lat do Kantonistów ZamośćAP Lublin175833
RotfargDawidAbram-Siedlecki, Siedlce187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RotgoldAbram SzmulJankiel-Radzyński1872Wykupiony za 1000 rubli-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RotmanAbram--Lubelska, siedlecki, Węgrów1851--ZbiegłAP Lublin175831
RotmanStanisławStanisław25Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35KawalerOsadnikAP Lublin175835
RotmanKajetan--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RotmanSzymsioSzljoma-Siedlecki, Jasionka187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RotmanHerszekUrysz18Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻyd,krawiecAP Lublin 17581731
RotmanHerszJosko23Krasnostawski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻydAP Lublin 17581715
RotmanHerszekUrysz18Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻyd,krawiecAP Lublin 17581731
RotmanHerszJosko23Krasnostawski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻydAP Lublin 17581715
Rotman PesakowiczSzloma-19Siedlecki, Węgrów 18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych Kawaler Żyd, na jego miejsce brat Szmul Lejzor15 latAP Lublin175827
Rotman PesakowiczSzloma-19Siedlecki, Węgrów18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych Kawaler Żyd. Na miejsce jego przyjęty do Kantonistów brat Szmal Lejzor lat 15 liczącyAP Lublin175828
RotrubinSrulMajer17Lubelski, Lubartów1855Kantonista w Twierdzy Zamość kawalerAP Lublin175819
RotszteinSrul ManesowiczGdal18Siedlecki18523 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artylerii KawalerŻydAP Lublin175833
RotszteinMoszko Jankiel18Radzyński185211 Rota wojenno-robocza Zarządu InżynieriiŻona N,córka Sura 5 m-cyŻydAP Lublin175833
RotsztejnMiszelAron-Siedlecki, Siedlce187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RotsztejnSzmulEnoch-Radzyński187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
Rotsztejn IcynowiczAbram-19Siedlecki, Węgrów 18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych Kawaler MieszczaninAP Lublin175827
Rotsztejn JejnowiczAbram-19Siedlecki, Węgrów 18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych Kawaler MieszczaninAP Lublin175828
RottLucjanEdward25Garwoliński1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymKawalerSzlachcic,wiara rz.kat,pismiennyAP Lublin175865b.pag
RotyngierJankielSzloma23Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichŻona Hinke ErlichŻyd,garbarzAP Lublin 17581720
RotyngierJankielSzloma23Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichŻona Hinke ErlichŻyd,garbarzAP Lublin 17581720
RowekHaimIcek20Siedlecki1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymŻona Leja SzymbergŻydAP Lublin175865b.pag
Rowek ChaimIcek-Siedlecki1867--Postawił za siebie Nowak JanAP Lublin175872
RowickiAntoniJan20Siedlecki, gm. Jaczew, w. (Gr…?)1848Korpus OrenburskiKawaler Włościanin, umarł w siedleckim wojennym szpitalu na cholerę.AP Lublin175827
RowickiAntoniJan20Siedlecki, gm. Jaczew1848Korpus OrenburskiKawaler Włościanin. Umarł w szpitalu wojennym na cholere. AP Lublin175828
RowickiAntoni--Lubelska, siedlecki, Jaczew1851--ZbiegłAP Lublin175831
RowickiAleksanderJan20Siedlecki1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175833
RowickiStanisławJózef20Siedlecki,1853Druga Lekka Dywizja Kawalerii ż.Marianna RowickaAP Lublin175834
RowickiJanAntoni Tekla22Siedlecki1835-KawalerSzlachcic ma dowody,które zobowiązuje się przedstawić czyta i pisze po polskuAP Lublin175853
RowickiAntoniKazimierz Franciszka20Siedlecki1835-Kawalerszlachcic ma dowody złożyć późniejAP Lublin175853
RowickiJulianSylwester-Węgrowski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RowickiJulianFeliksSiedlecka, siedlecki, Pióry Wielkie18704 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587555
RowickiAntoniJózefSiedlecka, węgrowski, Borze18702 Grenadierska DywizjaAP Lublin17587556
Rowicki Antoni Mateusz 20Siedlecki,Jarczew,Rowiska 18402 Dywizja UłanówKawalerSzlachcic niewylegitymowany AP Lublin175859
RowinskiAntoniStanisław-Węgrowski, Sadowne187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RowinskiFilipStefan-Włodawski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RowińskiFeliks Jan21Siedlecki, Wilga18452 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerWłościaninAP Lublin175819
RowińskiJakub--Zamojski18534 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821
RownikJózefMoszko-Siedlecki, Siedlce187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RowokuckiAdamAdam22Radzyński,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaż.Aleksandra DejnekAP Lublin175834
RozańskiMarcinAdam20Radzyński, Wodoska Wola 18433 Korpus Piechoty Kawaler Włościanin AP Lublin175805
RozańskiMarcinBłażej 31Zamojski, Księżpol1836-Kawaler Włościanin, za włóczęgostwo AP Lublin175808
RozańskiFranciszekAndrzej 20Zamojski, Biłgoraj1840Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin175814
RozańskiWojciechAndrzej20Zamojski1850Flotylla Kaspijska uwolniony z wojska 1851 rAP Lublin175822
Rozański Kacper Kazimierz 20Zamojski, Łukowa1838KirasjerzyKawaler WłościaninAP Lublin175824
RozbickiKonstantyWiktor22Siedlecki1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175833
RozbickiJanAntoni20Siedlecki1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175833
RozbickiGrzegorz JulianMateusz21Siedlecki,1853Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyKawalerAP Lublin175834
RozbickiMaciejKonstanty Anastazja25Siedlecki1835-Kawalerszlachcic dowody złożyć obiecuje AP Lublin175853
RozbickiPaweł--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RozbickiAntoniKarol-Sokołowski, Kowiesy187134 Dywizjon Piechoty-AP Lublin175873
RozbickiJanIgnacy21Lubelska, siedlecki, Kudelczyn, Przewoski1866KawalerSzlachcic, nie potwierdzone świadectwo, czyta po polsku, wykreślonyAP Lublin175837392
RozbickiFranciszekWiktor21Siedlecka, sokołowski, Kowiesy, Wańtuchy1868-KawalerSzlachcicAP Lublin175866b.pag.
RozbickiPawełDionizySiedlecka, sokołowski, Kosów187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587557
RozdobaStanisław--Lubelski---AP Lublin175802
RozeAdolfJakub-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RozekTomasz --Hrubieszowski18486 Dywizja Kawalerii Lekkiej --AP Lublin175816
RozemanJózefFiszel20Lubelski1846Liniowe i Warsztatowe Kompanie Wewnętrzne Batalionów Garnizonowych kawaler AP Lublin175862
RozempolskiPiotr--Hrubieszowski---AP Lublin175802
RozenChaim Nuta--Lubelska, siedlecki, Krześlin1851--Wyszedł z wieku spisowego jako urodzony 11 stycznia 1823AP Lublin175831
RozenBerekGerman18Radzyński1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.Kawaleria KawalerŻydAP Lublin175835
RozenSzlomaJosekSiedlecka, węgrowski, Węgrów1870WykupionyAP Lublin17587554
RozenbaldGerszIcek21Łukowski1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymŻona Szajna Boruch,synŻydAP Lublin175865b.pag
RozenbałtGerszekIcek-Łukowski1867--WykupionyAP Lublin175872
RozenbaumIlia--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin175802
RozenbaumChil Lejb--Lubelska, radzyński, Włodawa1851--Niezdatny z powodu braku miaryAP Lublin175831
RozenbaumSzmulHalma-Radzynski1867--WykupionyAP Lublin175872
RozenbaumJankiel GerszSrul-Włodawski1867--WykupionyAP Lublin175872
RozenbaumSzljomaNusel-Bialski, Terespol187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RozenbaumMoszko CajkoDawid-Konstantynowski, Łosice187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RozenbaumIcek WulfJosil-Radzyński, Biała187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RozenbaumPejsachSrul-Łukowski, Kock1871--Wykupił się za 1000 rubliAP Lublin175873
RozenbaumMoszko CałkaNuta-Łukowski1872Wykupiony za 1000 rubli-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RozenbaumSzmulHaim21Radzyński1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymŻona Debra Mendlew,synŻyd,mieszczanin,piśmiennyAP Lublin175865b.pag
RozenbaumSrulDawidSiedlecka, siedlecki, Siedlce187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587554
RozenbergMoszek gersz--Lubelski---wykupionyAP Lublin175802
RozenbergLejba Icek--Nowoaleksandryjski (Puławski)---wrócony do domu, przepuklinaAP Lublin175802
RozenbergJankielMoszko19Lubelski1853Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 17KawalerŻydAP Lublin175820
RozenbergJudko--Lubelska, radzyński, Radzyń Podlaski1851--ZbiegłAP Lublin175831
RozenbergChunaHersz-Garwolinski, Wilga187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RozenbergSimcha JosefDon-Łukowski, Łukowa1871--Wykupił się za 1000 rubliAP Lublin175873
RozenbergJosefAbramKurowski, Puławy, Lubelski186634 Rezerwowy Batalion Piechoty Wysznij WołoczekAP Lublin175823
RozenbergJosefCykOpolski, Józefów, Lubelski186610 Dywizja Piechoty, WarszawaAP Lublin175823
RozenbergRubinIzer20Siedlecka, siedlecki, Siedlce1868-Ż. Gołda, c.SyndlaŻydAP Lublin175866b.pag.
RozenbergHerszkoAron22Siedlecka, łukowski, Kock1868-Ż. Sura KlejmanŻydAP Lublin175866b.pag.
RozenbergLejzor ChaimMoszko22Siedlecka, włodawski, Ostrów1868-Ż. Laja AndelmanŻydAP Lublin175866b.pag.
RozenbergNutaMoszekSiedlecka, łukowski, Łuków1870WykupionyAP Lublin17587554
RozenbergFajwelSzmulSiedlecka, łukowski, Adamów1870WykupionyAP Lublin17587554
RozenbergDawidLejbusSiedlecka, garwoliński, Maciejowice187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587554
RozenbergMendelSzlomaSiedlecka, garwoliński, Łaskarzew1870WykupionyAP Lublin17587554
RozenbergAjzykZelmanSiedlecka, bialski, Biała Podlaska187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587554
RozenblatWulfGersz21Łukowski186713 Batalion Rezerwowy Piech.Żona Haja Otorando,syn,córkaŻydAP Lublin175865b.pag
RozenblatSzlomaJankiel21Krasnostawski, Krasnystaw, Krasnostawski186634 Rezerwowy Batalion Piechoty Wysznij WołoczekŻona, córkaŻydAP Lublin175823111
RozenblatMordkoHersz20Lubelska, radzyński, Włodawa1866Ż. Maria Mitelman, s.JankielWykreślonyAP Lublin175837115
RozenblitJosefLejbus19Lubelski1852Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 13Żona Hana GerszekŻydAP Lublin175820
RozenbljumNumlach JoselLejbko-Radzyński, Międzyrzec187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RozenblumIcekJosel20Lubelska, bialski, Janów Podlaski186635 Piechotny Rezerwowy BatalionŻ. Cyna FroimównaAP Lublin175837121
RozenblumSzmulJoselSiedlecka, konstantynowski, Janów Podlaski1868-Żonaty Żyd, szewcAP Lublin175866b.pag.
RozenbłatWulfGerszek-Łukowski1867--AP Lublin175872
RozenbojmGdalaMoszko21Siedlecka, włodawski, Horodyszcze1868-Ż. Sura, ma 2 córkiŻydAP Lublin175866b.pag.
RozenbrgHerszekMajer23Radzyński,Parczew1846Kompania wojskowo-robocza IV okręgu Żonaty- Sura LejzorŻydAP Lublin175825
Rozenbun (Rozenbusz)LudwikAleksander22Lubelski185018 Dywizja Piechoty AP Lublin175828
RozenbusGerszekSzama20Zamojski1846Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu Kaukaskiegokawaler AP Lublin175826
RozenbuszFiszel Uszer--Lubelski---wykupionyAP Lublin175802
RozencwajnIcekJosko19Bialski1854Niefront.Oddz.Rzemieśln.Brygada 15 Dywizji PiechotyKawalerŻyd,KrawiecAP Lublin175835
RozencweigJoskoSzłoma18Siedlecki,1853Flota CzarnomorskaKawalerAP Lublin175834
RozencweigMejer DawidAbram-Bialski187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RozencwejgPinkes--Chełmski---wykupionyAP Lublin175802
RozencwejgMajerJosel19Bialski185210 Rota wojenno-robocza Zarządu InżynieriiŻona Ita Jela Mendelnaum, córka Szaja 2 m-ceŻydAP Lublin175833
RozencwejgKisielMoszko22Lubelska, siedlecki, Siedlce1866Ż. Szyma, s.Szloma Icek 3 lataAP Lublin17583720
RozencwejgHerszonMoszek20Lubelska, radzyński, Międzyrzec Podlaski1866KawalerWykreślonyAP Lublin17583749
RozenekJan Mikołaj--Lubelski18536 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821
RozenelSzmul ZajnwalWulf21Janowski1872-KawalerŻyd,wiara judajska,czyta i pisze po polsku AP Lublin175740
Rozenfarb Uszer Lejba24Lubelski, Bychawa1844Flota Czarnomorskaż. Małka z Herszkowiczów, bezdzietny. ŻydAP Lublin175816
RozenfeldChaim Lejbus--Nowoaleksandryjski (Puławski)---wykupionyAP Lublin175802
RozenfeldAbram IcekDawid18Bialski18523 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artylerii Żona Mindla PotogojecŻydAP Lublin175833
RozenfeldSzulimIcek-Łukowski18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RozenfeldMichałIzrael19Zamojski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻydAP Lublin 17581738
RozenfeldMichałIzrael19Zamojski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻydAP Lublin 17581738
RozenkwiatWulf ChaimMoszko-Łukowski, Łukowa187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RozenrejnAbramWulf20Lubelski1846Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu Kaukaskiegokawaler krawiecAP Lublin175826
RozenszperJosef HerszAbram20Wieniawa1866KawalerŻyd, skorzystał z prawa wykupuAP Lublin17582382
RozensztokHerszek, JankielGerszekbrakKrasnostawski1853Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 13KawalerŻyd, za zaniego brat Front 13-letni do kantonistówAP Lublin175820
RozensztokChaimAbram19Krasnostawski1853Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 22KawalerŻydAP Lublin175820
RozensztokJankielAbram22Krasnostawski, Tarnogóra, Krasnostawski1866Żonaty, 2 córkiŻyd, skorzystał z prawa wykupuAP Lublin175823110
RozenwaldAbram--Lubelska, łukowski, Garwolin1851--ZbiegłAP Lublin175831
RozenwarcelBerkoIzrael20Siedlecka, bialski, Biała Podlaska1868-Ż. ChajaŻydAP Lublin175866b.pag.
RozesłaniecMichałJózef20Lubelski, Kurów1849Arsenał w Kijowie - Bateria Artylerii Polowej (uczeń w szkole rzemieślniczej)kawalerAP Lublin175827
RozikAndrzej --Krasnostawski18481 Dywizja Kirasjerów --AP Lublin175860
RozikowskiKonstantyJózef20Zamojski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotykawalerczyta i pisze po polskuAP Lublin175816
RozkresJakubSzymon23Komarów1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
RozkresJanMichał21Hrubieszowski, Łabunie18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RozkresJakubSzymon23Komarów 1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175827
RozlatowskiKajetan--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Noworosyjsku--AP Lublin175821
Rozmarinowski v MarianowskiIwanFranc-Siedlecki, Skupie1871--Wstąpił jako najemnika za rekruta z naboru 1871 r Leslawa ZalewskiAP Lublin175873
RozmarynowskiMichał--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RozmarynowskiLucjanJan21Hrubieszowski, Kozodawy, Hrubieszowski18668 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175823167
RozmyslMichał JanPiotr-Włodawski, Ostrów187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RozmysłJanJózef20Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Żona Marianna GraniszczankaMieszczaninAP Lublin175833
RozmysłBartłomiejJózef20Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835
RozmyślakMaciejFranciszek21Zamojski18515 Dywizja Kawalerii Lekkiej żona Magdalena FereszczownaAP Lublin175860
RoznerKrzysztof Andrzej--Lubelska, siedlecki, Starawieś1851--Niedostawiony, ma być w WarszawieAP Lublin175831
Rozner MarcinMarcin 20Łukowski, Pilawa 184418 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175864
Roznowicz AntoniKarol21Radzyński, Polubicze 18433 Korpus Piechoty ż. (Ksenia?) NiczyporównaWłościaninAP Lublin175805
Rozpara Jan--Siedlecki, Miedzna1851--Niezdatny z powodu ropienia z ucha prawego.AP Lublin175830
RozsnbergJózef Chaim--Lubelski---wykupionyAP Lublin175802
Rozuld v RożakJózefKajetan21Siedlecki, Golice1845Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175824
RozumGrzegorz --Łukowski, gm. Dziecinów 1851--Niezdolny z powodu kołtuna na głowie.AP Lublin175830
RozumJan--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RozumKazimierzJózef20Siedlecka, garwoliński, Sobienie Jeziory, Wysoczyn1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
RozwadowskiMichałJakub22Łukowski, Łuków 18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty Kawaler Szlachcic AP Lublin175863
RozwadowskiJózef --Łukowski 1843Służba górnicza--AP Lublin175863
RozwadowskiAntoniLudwik-Konstantynowski, Chlebczyn187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
Rozwadowski SzymonMaciej20Lubelski, Jakubowice 1840Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin175814
RozwałkaGrzegorz--Lubelski---AP Lublin175802
RozwałkaWojciechJakub20Krasnostawski18511 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierówżona Marianna WojcikownaAP Lublin175860
RozwaraMaciejTomasz24Łukowski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
Rozwiński?PawełTomasz20Bialski,Klimczyce1 Dywizja DragonówKawalerWłościanin,czeladnik kowalskiAP Lublin175825
RozykIgnacy--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
RozylukAdamIwan22Radzyński,Turna18411 Korpus PiechotyŻonaty,brzemiennaWłościaninAP Lublin175806
RozynkiewiczHenrykMoszko21Łukowski,Żelechów1846Kompania wojskowo-robocza IV okręgu KawalerŻyd, kowalAP Lublin175825
RożalskiTomaszAugustyn21Lubelski, Końskowola1849Flota Czarnomorskażonaty, Marianna szewcAP Lublin175819
RożanczukLeonStefan-Włodawski, Turno187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RożaniukMaksymJoachim-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RożanskiGersz FajbusRubin-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
Rożanski v SzatnyJanWawrzyniec26Biłgorajski1870-KawalerMieszczanin,włókiennik,wiary rz.katAP Lublin175740
RożańskiSemen--Biłgorajski---AP Lublin175802
RożańskiWładysławFlorian20Łukowski,1853Druga Lekka Dywizja Kawalerii KawalerAP Lublin175834
Rożański SzymonMarcin23Zamojski, Księżopol18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RożekAndrzejJan22Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820
RożekAndrzej--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RożekMateusz--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RożekKarolOpolski, Chodów, Lubelski186634 rezerwowy batalion piechoty Wysznij WołoczekAP Lublin175823
Rożek Mateusz Antoni23Szczebrzeszyn 183615 Dywizja PiechotyKawaler Mieszczanin, sukiennik.AP Lublin175864
RożenMichałFranciszek20Lubelska, radzyński, Suchowola, Świerże186631 Piechotny Aleksapolski PułkKawalerWłościaninAP Lublin175837747
Rożen Jakub Wojciech 22Radzyński, Świerże 18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175804
RożenekJanAndrzej21Lubelski1851Flota Czarnomorskażona Rozalia PawlikowskaszewcAP Lublin175809
RożenekJan MikołajPiotr22Lubelski18526 Dywizja Kawalerii P 28Żona Marianna SzwarcMieszczaninAP Lublin175820
RożenekMichał--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RożenekJan--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Władykaukazie--AP Lublin175821
RożkoAdamBiłgorajski, Księżpol, Zamojski186611 Dywizja Piechoty, KrzemieniecAP Lublin175823
RożniakJanMarceli23Siedlecki, Ceranów1838Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
RożyckiStefanMichał20Bialski,1853Flota CzarnomorskaKawalerAP Lublin175834
Rożyluk Maciej Jan 20Radzyński, (?)18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175804
RógStanisławFranciszek20Zamojski, Aleksandrów18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty,AP Lublin175816
RógJan--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RójSebastyanKacper20Zamojski, Księżopol1849I Dywizja Kirasjerów - I Rezerwowy Korpus Kawaleriiżonaty, Anastazja SzponarAP Lublin175818
Rój MaciejWojciech25Zamojski, Księżopol1849Flota Czarnomorskażonaty, Marianna ZawidczakAP Lublin175819
RóżowykwiatSenderElja18Siedlecki18523 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artylerii Żona Cyrla BerkowiczŻydAP Lublin175833
RóżyckiJanJan21Radzyński,Plebania Wola1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerWłościaninAP Lublin175825
RubPawełWasyl22Hrubieszowski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego KorpusukawalerAP Lublin175819
RubachaAntoniPaweł23Hrubieszowski, Tyszowce 1848Sewastopolski Garnizon Artylerii Kawaler Włościanin AP Lublin175814
RubachaJózefPaweł20Hrubieszowski, Tyszowce18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RubachaJan20Zamojski, Tomaszów18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerszewcAP Lublin175816
RubajJanJózef22Zamojski1872-Żona Franciszka Małysa,dzieci nie ma Chłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
RubajKasper--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
Rubaj TomaszJacenty20Krasnostawski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RubasGrzegorzJan-Węgrowski1867--AP Lublin175872
RubatJan--Siedlecki, Chroszczówka1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
RubelJudkoIcko-Łukowski, Prawda187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RubensonChaim Jankiel--Lubelski---AP Lublin175802
RubeszfajerMordko Gersz--Nowoaleksandryjski (Puławski)---wykupionyAP Lublin175802
RubinowiczKelmanPejsakSiedlecka, siedlecki, Niwiski, Chodów18702 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587554
RubinowiczChaim JoselMoszekSiedlecka, bialski, Terespol1870WykupionyAP Lublin17587554
RubinszteinIcek, EjtynGerszek19Lubelski1852Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 14KawalerŻydAP Lublin175820
RubinszteinMoszko--Lubelska, radzyński, Włodawa1851--ZbiegłAP Lublin175831
RubinszteinSamson Icek--Lubelska, bialski, Kodeń1851--ZbiegłAP Lublin175831
RubinszteinNusynJosel20Siedlecki185211 Rota wojenno-robocza Zarządu InżynieriiŻona Hana N.ŻydAP Lublin175833
RubinsztejnFajwelMoszko18Bialski1854Niefront.Oddz.Rzemieśln.Brygada 15 Dywizji PiechotyKawalerŻydAP Lublin175835
RubinsztejnAbus GerszJankiel-Łukowski1867--Postawił za siebie Murawek JózefAP Lublin175872
RubinsztejnLatman IoelDawid-Bialski, Łomazy187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-WróciłAP Lublin175873
RubinsztejnChaimNut-Łukowski, Skrzeszów187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RubinsztejnMendelSzaja-Bialski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RubinsztejnMejerZawiel-Radzyński187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RubinsztejnErmaLejbus-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RubinsztejnSrulZawiel-Włodawski1872Zawrócony,za niego Zelik Miller-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RubinsztejnAbus GerszJankiel21Łukowski1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymŻona Zbejla Kraft,synŻydAP Lublin175865b.pag
RubinsztejnAron LejbaIcek22Lubelska, bialski, Terespol1866Ż. Cyrla, s.Kiwa, s.SzlomaWykreślony, kowalAP Lublin17583771
RubinsztejnSumerLejbus18Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻydAP Lublin 17581726
RubinsztejnIcek LejbZelek20Siedlecka, bialski, Koden1868-Ż. Ruchla, ma córkęŻydAP Lublin175866b.pag.
RubinsztejnSumerLejbus18Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻydAP Lublin 17581726
RubinsztejnEizykMoszek23Lubelski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychKawalerŻydAP Lublin17581718
RubinsztejnBerek IcekLejbaSiedlecka, siedlecki, Seroczyn187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587554
RubinsztejnMoszekSrulSiedlecka, siedlecki, Seroczyn18702 Grenadierska DywizjaAP Lublin17587554
RubinzonFajwel--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin175802
RubiśAndrzejJan, Maryna21Podlaska, radzyński, Włodawa, Lubień1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856
Rubrecht Adolf Gotfryd 21Radzyński, Poizdów1845Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcic, ochotnik. Czyta i pisze po polsku oraz rosyjsku.AP Lublin175824
RubruszteinAbramLejbus18Lubelski1852Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 13Żona Faja lejzorŻydAP Lublin175820
RucGrzegorzMaksim20Hrubieszowski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego KorpusukawalerAP Lublin175819
Rucak v GarasimiakAndrzejIgnacy22Sokołowski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyKawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
Rucak v GarysimiakAndrzejIgnacy-Sokołowski1867--AP Lublin175872
Ruchańczyk Grzegorz --Lubelski18486 Dywizja Kawalerii Lekkiej --AP Lublin175816
RucinskiAntoni FabianStanisław20Siedlecki1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175833
RucinskiAdolfStanisław-Siedlecki, Skupie187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RucinskiWalentyJan-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RucinskiJulianFranciszek-Sokołowski18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RucińskiAntoniIgnacy20Siedlecki, Kosierady Wielkie 18472 Dywizja Dragonów KawalerSzlachcic AP Lublin175805
RucińskiGrzegorzKazimierz21Bialski,Huszcza1 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175806
RucińskiWojciechFranciszek22Siedlecki,Kudelczyn,?1 Dywizja DragonówKawalerWłościanin,blizna na głowie od przecięcia ,blizna na szyi po wrzodzieAP Lublin175825
RucińskiJózefJakub24Siedlecki,Węgrów1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerMieszczaninAP Lublin175825
RucińskiWawrzyniecFranciszek 25Siedlecki, Dziewule1848Korpus OrenburskiKawaler Szlachcic AP Lublin175827
RucińskiWawrzyniecFranciszek 25Siedlecki, Dziewule 1848Korpus OrenburskiKawaler Szlachcic AP Lublin175828
RucińskiFeliks --Siedlecki, Suchożebry 1851--Oszczędzony dla gospodarstwa i żony brzemiennej w 9. m-cu.AP Lublin175830
RucińskiIgnacy--Lubelska, siedlecki, Kudelczyn1851--W więzieniu w SiedlcachAP Lublin175831
RucińskiSylwesterFranciszek, Teresa28Podlaska, siedlecki, Kudelczyn, Sikory Duże18376 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerSzlachcic bez dowodu, czyta i pisze po polskuAP Lublin175856
RucińskiTomaszFranciszek22Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerSzlachcicAP Lublin175858
RucińskiStefanRoch20Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
RucińskiDymitrKacper21Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerAP Lublin175858
RucińskiAntoni--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
RucińskiLudwik--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RucińskiJanTeofil21Lubelska, siedlecki, Kudelczyn1866KawalerSzlachcic, świadectwo nie potwierdzone, czyta po polskuAP Lublin175837408
RucińskiGrzegorzAmbroży21Siedlecka, siedlecki, Mokobody1868-Ż. Katarzyna, c.MariannaWłościanin, czyta i pisze po polsku i rosyjskuAP Lublin175866b.pag.
RucińskiJózefAdam21Siedlecka, siedlecki, Skupie, Paczuski1868-KawalerSzlachcicAP Lublin175866b.pag.
RucińskiKlemensJanSiedlecka, węgrowski, Węgrów1870Polowa Artyleria Warszawskiego Wojennego OkręguAP Lublin17587556
Ruciński Wojciech Jan23Siedlecki, Ruciany18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty Kawaler Szlachcic AP Lublin175863
Ruciński RafałIgnacy 22Siedlecki, Sikory Duże18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty Kawaler Szlachcic, czyta i pisze po polskuAP Lublin175863
Rucki Teodor Mikołaj27Hrubieszowski, Mircze1848Flota Czarnomorska Kawaler Włościanin AP Lublin175814
RuckiWojciechPaweł20Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835
RuckiAntoniFranciszek-Bialski1867--AP Lublin175872
RuckiKlemensAntoni-Radzyński1867--WykupionyAP Lublin175872
RuckiAntoniFranciszek21Bialski186713 Batalion Rezerwowy Piech.KawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
RuckiKlemensAntoni21Bialski1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymKawalerchłop wiara rz.kat,czyta i pisze po polskuAP Lublin175865b.pag
Rucki JędrzejLeon 27Siedlecki,Sokołów183616 Dywizja PiechotyKawalerMieszczanin AP Lublin175854
Rud v BocianŁukaszJan22Zamojski1851Kaukaska Półbrygada Rezerwowa żona Tekla ŁubanownaAP Lublin175804
RudaJakub FilipGotlib Barbara21Radzyński1835-Kawalerwłościanin czyta i pisze po niemieckuAP Lublin175853
RudaśFranciszekJan20Siedlecki, Pierzchały18477 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175860
RudaśGrzegorzJan21Węgrowski186713 Batalion Rezerwowy Piech.KawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
RudczukWawrzyniec--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RudczykUstumIwan24Bialski,Kopytów18411 Korpus PiechotyŻonaty- Eugenia ,brzemienna WłościaninAP Lublin175806
RudczykDenisJan20Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
RudczykChwedor(?)20Bialski, Kostomłoty 1847Moskiewski Garnizon Artylerii - 5 RotaKawalerWłościaninAP Lublin175862
RudczykBazyliJan-Bialski1867--AP Lublin175872
RudczykAdamŁukasz-Włodawski, Krzywowierzba187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RudczykSofronJan-Bialski187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RudczykBazyliJan21Bialski186713 Batalion Rezerwowy Piech.Żona Natalia RudczykChłop,wiara greko-kat,AP Lublin175865b.pag
Rudio JanJózefat22Krasnostawski, Rakołupy1840Flota Czarnomorska Kawaler Włościanin AP Lublin175807
RudkaFranciszekPiotr23Łukowski,Dąbie,Rozwadów1 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175806
RudkowskiMaciejWawrzyniec23Jarczów18362 Dywizja KirasjerówKawaler WłościaninAP Lublin175825
RudkowskiTomasz--Lubelska, łukowski, Sulbiny Dolne1851--Niedostawiony, ma być w gminie Chynów pow. WarszawskiAP Lublin175831
RudkowskiKazimierz Marcin N21Siedlecki,Domanice 183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854
RudkowskiMaciejWawrzyniec23Jarczów1836KirasjerzyKawalerWłościaninAP Lublin175860
RudkowskiGrzegorzTeodor-Konstantynowski1867--WykupionyAP Lublin175872
RudkowskiAleksanderIgnacy-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RudkowskiGrzgorzTeodor22Konstantynowski1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymWdowiecchłop wiara greko-kat,AP Lublin175865b.pag
RudkowskiWawrzyniecChełmski, Lipiny, Krasnostawski186611 Dywizja Piechoty, KrzemieniecAP Lublin175823
RudnickiAndrzej Adam25Krasnostawski, Rakołupy1838Flotaż. Marianna z Dzidów, bezdzietny. WłościaninAP Lublin175804
RudnickiMikołajAdam21Moniatycze1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
RudnickiKazimierz Piotr20Radzyński, Ruska Wola 18433 Korpus Piechoty Kawaler Włościanin, czyta i pisze po polsku.AP Lublin175805
RudnickiMikołajAdam21Moniatycze 1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175805
RudnickiLudwik--Lubelski18486 Dywizja Kawalerii Lekkiej --AP Lublin175816
RudnickiAntoniWalenty21Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaŻona Anastazja GulanaOsadnik,katolikAP Lublin175820
RudnickiAntoni--Hrubieszowski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821
RudnickiTomasz--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
RudnickiLudwik--Lubelska, siedlecki, Żelków1851--Pocztylion stacji SiedlceAP Lublin175831
RudnickiPiotrJan22Radzyński,1853Flota Czarnomorskaż.Pelagia CzerskaAP Lublin175834
RudnickiJannieznany22Podlaska, lubelski, Szczebrzeszyn1844na rachunek przyszłego poborukawalerczyta i pisze po polsku, stolarzAP Lublin175858
RudnickiStefanAndrzejSiedlecka, radzyński, Brzozowy Kąt18706 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587556
RudnickiJanAndrzejSiedlecka, węgrowski, Wyszków187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587556
Rudnicki Antoni--Łukowski, Kozłów 1851--Niezdatny z powodu stężałości wskaziciela prawego i skórczenia innych palcówAP Lublin175830
RudnikŁukaszWojciech 20Radzyński, Miłków 18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175804
RudnikIgnacyFranciszek20Siedlecki1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerOsadnikAP Lublin175833
RudnikJózef Antoni 20Bialski,?18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerMieszczanin AP Lublin175859
RudnikFranciszekIdziSiedlecka, węgrowski, Łojki1870WykupionyAP Lublin17587556
RudolfAdamJan21Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerOsadnikAP Lublin175833
Rudolski (lub Radalski) Kazimierz Adam 22Lubelski, Lublin1848Flota Czarnomorska Kawaler MieszczaninAP Lublin175814
RudskiIwanJawkiemti-Bialski, Zabłocie187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RudskiAbramNuta22Konstantynowski186729 Dywizja PiechotyŻona Ita Litenak,syn,córkaŻyd,mieszczaninAP Lublin175865b.pag
RudyPiotrTomasz 22Zamojski, Zwierzyniec 18408 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175806
RudzPiotr-20-1846---AP Lublin175813
Rudz Kiryk Adam 31Stepankowice 1836-Kawaler Włościanin AP Lublin175808
RudzieszczakJanJan28Krasnostawski18526 Dywizja Kawalerii P 28KawalerMieszczanin,czyta i pisze po rusku i polskuAP Lublin175820
RudzięciakJan--Krasnostawski18532 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821
RudzikJanTeodor-Węgrowski1867--AP Lublin175872
RudzikPawełJakub-Bialski187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RudzikTeodorSemen-Bialski187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RudzikJanTeodor20Węgrowski186713 Batalion Rezerwowy Piech.KawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
Rudzik v BiczStanisławTomasz21Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Agnieszka MichałowaMieszczaninAP Lublin175820
Rudzik v BiczStanisław--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RudzińskiJózefStanisław24Łukowski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175833
RudzińskiJózef--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RudzińskiAdamJan 23Łukowski, Popławy 184418 Dywizja Piechoty Kawaler Szlachcic AP Lublin175864
RudzińskiFeliksJózef20Siedlecka, włodawski, Opole, Antopol1868-KawalerSzlachcic, piśmienny po polsku i rosyjsku, kowalAP Lublin175866b.pag.
Rudziński AntoniAntoni20Lubelski, Opole1849Flota CzarnomorskakawalerAP Lublin175819
Rudziński vel RudnickiJanAndrzej20Lubelski185014 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie Inżynierii AP Lublin175818
RudzioAntoniStefan20Krasnostawski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820
RudzioAntoni--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RudzkiPaweł--Lubelski---AP Lublin175802
RudzkiAntoniPaweł 20Bialski, Huszcza18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175804
RudzkiFedko--Hrubieszowski1848Flota Czarnomorska --AP Lublin175807
RudzkiJakub Damian25Radzyński, Liszna1845Pułk Uglicki - 16 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175818
RudzkiOksentyDamian 20Radzyński, Krzyska1848Korpus Orenburskiż. Tekla Szmidt WłościaninAP Lublin175827
RudzkiOksentyDamian 20Radzyński, Krzyska1848Korpus Orenburskiż. Tekla Szmidt WłościaninAP Lublin175828
RudzkiFranciszekKrzysztof20Bialski,1853Druga Lekka Dywizja Kawalerii KawalerAP Lublin175834
RudzkiBartłomiejMaciej, Agnieszka23Podlaska, łukowski, Życzyn, Wola Życka1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856
RudzkiJerzy--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RudzkiPiotrIgnacy-Garwoliński, Sobolew187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RudzkiAntoniAntoni-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RudzkiLejbkoNachman-Konstantynowski1872Zawrócony,za niego Jankiel Smolarz-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RudzkiSewerynDaniel20Siedlecka, bialski, Zabłocie1868-Ż. Elena Szepelik, s.JanWłościaninAP Lublin175866b.pag.
RudzkiMordkoNuchSiedlecka, konstantynowski, Sarnaki187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587554
RudzkiNiczyporPawełSiedlecka, bialski, Zabłocie1870WykupionyAP Lublin17587556
RudzkiewiczTadeuszWalenty20Podhorce18365 Dywizja Kawalerii Lekkiej Kawalerwłościanin, tkaczAP Lublin175860
Rudzkiewicz Tadeusz Walenty 20Podhorce 18365 Dywizja Kawalerii Lekkiej Kawaler Tkacz AP Lublin175860
Rudzyński (lub Ruszyński)Jędrzej --Łukowski, Sławatycze 1851--Oszczędzony dla gospodarstwa i żony brzemiennej w 9. miesiącu.AP Lublin175830
RudźRomanWasyl20Hrubieszowski, Stepankowice18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Marianna OpejdaAP Lublin175816
RudżEliasz--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
Rug (Róg)JózefBiłgorajski, Biłgoraj, Zamojski186611 Dywizja Piechoty, KrzemieniecAP Lublin175823
RugałaStanisławWojciech20Lubelski, Kiełczewice18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RugałaPawełSebastian26Zamojski185014 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie Inżynierii AP Lublin175818
RuhtmannMoszkoIcek21Radzyński,Kock1846Niefrontowe Kompanie Korpusu Kaukaskiego KawalerŻydAP Lublin175858
Ruj (Rój)JózefBiłgorajski, Łukowa, Zamojski18662 Dywizja Grenadierów, WarszawaAP Lublin175823
RukJanFranciszek20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820
RukatPiotrMichał-Węgrowski1872Wykupił się za 1000 rubli N 14-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RukatAdamN.21Siedlecka, węgrowski, Prostyń 1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
RukeczGotlibLudwikSiedlecka, węgrowski, Płatkownica1870WykupionyAP Lublin17587556
Rulak Piotr Paweł Konstancja 22Łukowski,Maciejowice ,Kawęczyn 18366 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175854
RumanowiczKonradKlemensSiedlecka, włodawski, Horodyszcze1870WykupionyAP Lublin17587555
RumianekJanAntoniSiedlecka, garwoliński, Podłęż1870WykupionyAP Lublin17587555
RumieniecJanRoman22Radzyński1839Oddzielny Korpus GrenadierówKawalerMieszczaninAP Lublin175858
Rumieniuk (Rzemieniuk)AntoniJakub20Zamojski185014 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie Inżynierii AP Lublin175818
RumikJózefJanSiedlecka, konstantynowski, Łosice187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587556
RumowskiAlojzyPiotr25Siedlecki1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852
RumowskiAndrzejWawrzyniec21Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
RumowskiMikołaj--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
RumowskiKsaweryJózef-Radzyński187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RumowskiJanHilary20Siedlecka, konstantynowski, Kornica1868-Ż. Eudokia TymickaWłościaninAP Lublin175866b.pag.
RuncickiLudwik--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin175802
RundfleyczLudwikJan Ewa20Radzyński1835-Kawalerwłościanin czyta i mówi po niemieckuAP Lublin175853
RupaJózefMikołaj25Hrubieszowski, Nabróż18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Katarzyna Basaraba AP Lublin175816
Rupa v RzepaJan-21-1846---AP Lublin175813
RuprechtGustawGodfryd20Radzyński,Kock,Tchórzew18463 Dywizja Grenadierów KawalerSzlachcicAP Lublin175863
RusakSzczepanMateusz21Krasnostawski185113 i 14 Dywizja Piechotyżona Elżbieta MeczdrownaAP Lublin175810
RusakMarcinFranciszek20Krasnostawski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Tekla BanaszkiewiczOsadnikAP Lublin175820
RusakMarcin--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RusakKrzysztofWincenty22Łukowski1852Flota CzarnomorskaŻona Marianna JendrychOsadnikAP Lublin175833
RusakAndrzejWalenty20Siedlecka, garwoliński, Trojanów1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
RusakKacperPawełSiedlecka, garwoliński, Unin187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587555
Rusak Franciszek Augustyn22Łukowski, Chotynia 184418 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175864
RusanekWładysławSzymon22Lubelski1852Flota CzarnomorskaKawalerMieszczanin,czyta i pisze po polskuAP Lublin175820
RuseckiKonstanty--Lubelska, łukowski, Łaskarzew1851--Stawał do poboru w Pruszynie pow. OpatowskiAP Lublin175831
RusekKarolJan-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
Rusek Jan--Janowski---AP Lublin175802
RusiekJan--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RusinBazyliJan20Zubowice1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
RusinWasylIwan20Zubowice1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175805
RusinekKazimierz--Lubelski---AP Lublin175802
RusinekAleksander--Lubelski---AP Lublin175802
RusinekMichał--Lubelski---AP Lublin175802
RusinekJan25Hrubieszowski, Tomaszów18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RusinekBartłomiejSebastian22Lubelski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RusinekWładysław--Lubelski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821
RusinekAntoniJakub24Radzyński,Branica1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerWłościaninAP Lublin175825
RusinekMaciejKajetan23Siedlecki1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852
RusinekJędrzej Kajetan Marcella20Siedlecki,Siedlce ,Mościbrody183613 Dywizja Piechoty KawalerWłościanin,narośl pod lewym okiem AP Lublin175854
RusinekSzymonAntoni25Wielkie183615 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175864
RusinekPiotrWojciech22Siedlecka, radzyński, Sitno, Wrzosów1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Rusinek Antoni--Radzyński, Tchórzew 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
Rusinek SzymonAntoni25Wielkie 183615 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin175864
Rusinek V SidorMaciejStanisław21Radzyński,Kock,Talczyn18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175807
RusiniakPaweł --Siedlecki, Sterdyń1851--Oszczędzony dla gospdoarstwa i żony brzemiennej w 4. miesiącu.AP Lublin175830
RusiniakKarolJan20Siedlecki, (?)183817 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
RusiniakPiotrAdam23Siedlecki, Lebiedzie1838Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
RusiniakFranciszekJakub21Lubelska, siedlecki, Korytnica, Sewerynów186633 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Rżew Twerskiej GuberniŻ. Marianna SiwinskaWłościaninAP Lublin175837847
RusiniakWojciechJakub21Siedlecka, węgrowski, Korytnica, Popów1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
RusiniakJózefJakub20Siedlecka, węgrowski, Ruchna, Krypy1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
RusiniukDionizyJakub-Bialski1867--AP Lublin175872
RusiniukDionizyJakub21Bialski186713 Batalion Rezerwowy Piech.Żona Anna SznajdrukChłop,wiara greko-kat,AP Lublin175865b.pag
RusinowskiJanIgnacy-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RusińskiWojciechStanislaw Marianna20Łukowski1835-Kawalerwłościanin AP Lublin175853
RusińskiKazimierz--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
RusniakFranciszekFilip22Lubelski, Trzeszkowice 18402 Dywizja KirasjerówKawaler WłościaninAP Lublin175825
RussSrulMordko18Zamojski1853Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 15KawalerŻydAP Lublin175820
RussianAntoniPaweł-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
Russyan (Russjan)IgnacyFranciszek 22Siedlecki, Miedzna1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerMieszczaninAP Lublin175824
RuszczakFranciszekSzczebrzeszyński, Radecznica, Zamojski186629 rezerwowy batalion piechoty, MoskwaAP Lublin175823
Ruszczak Walenty --Lubelski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175805
Ruszkiewicz Jan--Siedlecki, Sterdyń1851--Zm.30 sierpnia 1851.AP Lublin175830
RuszkowskiMichał--Łukowski, Łaskarzew 1851--Niezdatny z powodu szczupłej budowy ciała po chorobie.AP Lublin175830
RuszkowskiRoch Józef Ewa22 Siedlecki ,Koslów,Złotki18365 Dywizja Artylerii KawalerSzlachcic niewylegitymowany,piśmienny,na plecach znamie białeAP Lublin175854
RuszniakKarolWawrzyniec21Krasnostawski18523 Lekka Dywizja Kawalerii Żona Tekla RozwałkoOsadnikAP Lublin175820
RuszniakKarol--Krasnostawski18532 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821
Ruszowski (lub Ruczkowski) Jan Wincenty 23Zamojski, Szczebrzeszyn 1848Flota Czarnomorska Wdowiec Włościanin AP Lublin175807
RusztynJanSzczebrzeszyński, Stary Zamość, Zamojski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaAP Lublin175823
RuśniakStanisław--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RutaPaweł--Lubelski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
RutaSzymonFlorian23Łukowski, Rębków1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175827
RutaSzymonFlorian23Łukowski, Rębków1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175828
RutaAndrzej Tomasz 20Łukowski,?18402 Dywizja UłanówŻonaty-Anna ,ciężarna Włościanin AP Lublin175859
RutaUrbanJakub23Łukowski, Górzno1847Moskiewski Pułk Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175862
Ruta JanAndrzej21Hrubieszowski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
Rutka (lub Rudka)AndrzejPiotr23Łukowski, Rozwadów 1838Korpus Kaukaskiż. Marianna ZdanowskaSzlachcic, zm. 1843AP Lublin175857b.pag.
RutkiewiczFeliks--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RutkowskiStanisławSzymon22Wysokie1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
RutkowskiStanisław Szymon22Wysokie 1836Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175805
RutkowskiMichałStefan24Krasnostawski1851Flota CzarnomorskakawalerAP Lublin175819
RutkowskiMichał--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RutkowskiJacenty--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Władykaukazie--AP Lublin175821
RutkowskiLeon Antoni20Hrubieszowski, Zadubce 1838KirasjerzyKawaler Włościanin, czyta i pisze po polsku, szewc.AP Lublin175824
RutkowskiMichałMaciej21Łukowski,Leszczanka,Kurów1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerSzlachcicAP Lublin175825
RutkowskiWojciechJózef22Siedlecki,Żuków1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerWłościaninAP Lublin175825
RutkowskiJakubJędrzej Małgorzata26Łukowski1835-Kawalerwłościanin AP Lublin175853
RutkowskiMaciej Franciszek 21Radzyński,Stulno18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerSzlachcic niewylegitymowany AP Lublin175859
RutkowskiAntoni--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
RutkowskiMaciej--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RutkowskiMaciej--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RutkowskiMarcin--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RutkowskiMateuszJózef-Węgrowski1867--AP Lublin175872
RutkowskiStanisław-Siedlecki, Niwiski187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RutkowskiLeonJózef-Bialski, Międzyleś187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RutkowskiFeliks Józef-Bialski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RutkowskiMateuszJózef21Węgrowski186713 Batalion Rezerwowy Piech.KawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
RutkowskiAdamMichałSiedlecka, włodawski, Wyryki187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587555
RutkowskiIgnacyJanSiedlecka, sokołowski, Korczew18705 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587556
RutmanChaim--Janowski---AP Lublin175802
RutnickiKonstantyWojciech21Łukowski,Żelechów,?1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerWłościaninAP Lublin175825
RutowskiTomaszJózef, Antonina22Podlaska, radzyński, Hańsk18371 Dywizja Kirasjerówż.Marianna, brzemiennaWłościanin, tkaczAP Lublin175856
RutterKarlKarl-Węgrowski, Ossówno1871--Wpłacił 400 rubli i otrzymał zaświadczenie o zwolnieniuAP Lublin175873
RutynaMichał Marcin24Ratoszyn1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
RutynaWojciechBłażej23Krasnostawski, Gardzienice18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RutyńskiJanSzymon26Siedlecki1834-KawalerSzlachcic dowodu nie składaAP Lublin175852
RuzickiJanJan20Krasnostawski1852Artyleryjska Dywizja GrenadierówKawalerOsadnikAP Lublin175820
RuzikowskiJacenty--Lubelski---AP Lublin175802
Rużanykwiat Jeko Merzkowicz 24Siedlecki, Dąbrówka Stara 1844Roboty Zarządu Komunikacji 3 Okręgu Kawaler ŻydAP Lublin175864
RużyckiSzymonWojciech23Nowoaleksandryjski1871-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
RużyckiJan--Krasnostawski1853Dywizja Artylerii Grenadierów--AP Lublin175821
RybaWincenty--Janowski---AP Lublin175802
RybaGrzegorz-23-1846---AP Lublin175813
RybaMateusz Ignacy 22Zamojski, Łukowa1840Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin175814
RybaMichałAndrzej21Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820
Ryba Srul DawidMoszko22Lubelska, łukowski, Garwolin1866Ż. Enta AbaWykreślony, krawiecAP Lublin175837149
Ryba (Rywa)FerdynandDaniel20Lubartowski, Firlej, Lubelski18662 Dywizja Grenadierów, WarszawaKawalerWłościaninAP Lublin175823149
RybackiMateuszMaciej 21Łukowski,Łuków18462 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175819
RybackiWawrzyniecJan-Garwoliński1867--AP Lublin175872
RybackiHieronimKazimierz-Garwoliński1867--AP Lublin175872
RybackiWawrzyniecJan21Garwolinski186729 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcic,wiara rz.kat,młynarzAP Lublin175865b.pag
RybackiHieronimKazimierz21Garwolinski186729 Dywizja PiechotyKawalerMieszczanin,wiara rz.kat,czyta i pisze po polsku i rusku AP Lublin175865b.pag
RybaczekJózefOpolski, Opole, Lubelski186634 rezerwowy batalion piechoty Wysznij WołoczekAP Lublin175823
RybaczewskiDanielJakub20Lubelska, bialski, Kodeń186632 Pieechotny Aleksapolski PułkŻ. Marta Micewiczowa, c.Eryka pół rokuMieszczanin, czyta po polskuAP Lublin175837274
RybaczukMarcinStefan20Bialski, Łukowce 18476 Dywizja Artyleriiż. Elżbieta KrysiszczankaWłościaninAP Lublin175824
RybaczukJan--Bialski, Łysów1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
RybaczukOlimpijKondrat20Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerMieszczaninAP Lublin175833
RybaczukPawełMaciej28Bialski,1853Druga Lekka Dywizja Kawalerii KawalerSkończył 4 klasy w WarszawieAP Lublin175834
RybaczukWasylLewko Tekla20Radzyński1835-Kawalerwłościanin AP Lublin175853
RybaczukJanEustachy21Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerMieszczaninAP Lublin175858
RybaczukStefanJan-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RybaczukAtanazyJan20Siedlecka, włodawski, Włodawa, Suszno1868-Ż. Eufrozyna Walczuk, c.ElżbietaWłościaninAP Lublin175866b.pag.
RybajIwanStefan26Hrubieszowski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusużona Tekla MaciebownaAP Lublin175819
RybakFranciszekPiotr 22Sułów1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
RybakLudwik--Nowoaleksandryjski (Puławski)---wykupionyAP Lublin175802
RybakMarek--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin175802
RybakJózef Andrzej 20-1834-KawalerWłościaninAP Lublin175803
RybakTomaszMichał20Zamojski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175810
RybakJanTomasz21Zamojski, Łukowa18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RybakKrzysztofAndrzej28Zamojski185014 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie Inżynierii AP Lublin175818
RybakAronLeibus15Lubelski, Chodel1855Kantonista w Twierdzy Zamość kawalerAP Lublin175819
RybakRomanMichał20Lubelski18523 Dywizja GrenadierówŻona Weronika JaniszOsadnikAP Lublin175820
RybakRoman--Lubelski18533 Dywizja Grenadierów--AP Lublin175821
RybakAntoni--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 14 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RybakMichał--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RybakWojciech--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
RybakJanPiotr 20Siedlecki, Proszew1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175827
RybakJanPiotr20Siedlecki, Proszew1848Korpus OrenburskiKawaler Włościanin, kowalAP Lublin175828
RybakJan--Lubelska, siedlecki, Proszew1851--Stawał do poboru w WarszawieAP Lublin175831
RybakMajerSzlam19Łukowski,1853Flota Czarnomorskaż.Leja LejbaAP Lublin175834
RybakJózefJan20Siedlecki,1853Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Agnieszka PrynakowskaAP Lublin175834
RybakMaciej--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RybakJanJózef-Węgrowski1867--AP Lublin175872
RybakSzlemaGerszek-Radzyński187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RybakAleksanderŁukasz-Węgrowski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RybakStanisławFranciszek-Garwoliński18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RybakŁukaszWawrzyniec 27Łukowski, Burzec 1838Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
RybakJanJózef20Węgrowski186713 Batalion Rezerwowy Piech.Żona Tekla SuchodolskaChłop,wiara rz-katAP Lublin175865b.pag
RybakFranciszekJakub21Lubelska, siedlecki, Żeliszew1866Sztab 8 Piechotna DywizjaKawalerWłościaninAP Lublin17583724
RybakMoszkoSzaja20Lubelska, łukowski, Jakusze, Grochówka1866Ż. Sura, c.SzajndlaWykreślonyAP Lublin17583730
RybakMordkoLejba21Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichŻona Rajzla N.Żyd,tkaczAP Lublin 17581723
RybakJankielSrul20Siedlecka, siedlecki, Łuków1868-KawalerŻydAP Lublin175866b.pag.
RybakMordkoLejba21Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichŻona Rajzla N.Żyd,tkaczAP Lublin 17581723
RybakIdel ChaimMejerSiedlecka, włodawski, Parczew187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587554
RybakJózefPawełSiedlecka, łukowski, Wojcieszków187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587555
Rybak WojciechAntoni21Zamojski, Łukowa18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty,AP Lublin175816
Rybak MarcinWojciech24Zamojski, Łysaków18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
Rybak Boruch--Lubelska, siedlecki, Siedlce1851--Oszczędzony jako dzietnyAP Lublin175831
Rybak Wojciech Sebastian Katarzyna 21Łukowski,Bobrowniki 183617 Dywizja PiechotyKawalerMieszczanin AP Lublin175854
Rybak Franciszek Józef Maryna 21Siedlecki,Zeliszew183618 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175854
Rybak ŁukaszMichał20Janowski, Zdziechowice, Zamojski18668 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175823121
Rybalt Wasyl Oleszka21Zamojski, Łukowa1848Flota Czarnomorska Kawaler Włościanin AP Lublin175807
Rybałt JerzySzymon22Zamojski, Łukowa18409 Dywizja Piechoty Kawaler Włościanin AP Lublin175819
RybczynskiMikołaj-20-1846---AP Lublin175813
RybczyńskiJanBartłomiej23Lubelski, Łęczna18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotywdowiecAP Lublin175816
RybczyńskiJózefPaweł, Tacjanna23Podlaska, radzyński, Hola1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856
RybczyńskiJanJózef21Wiszniów183615 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175864
RybczyńskiAntoniBazyli21Siedlecka, włodawski, Turno1868-Ż. Maryna Ambroziuk, c.TeklaWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Rybczyński Stanisław Józef 20Hrubieszowski, Wiszniew 18409 Dywizja Piechoty Kawaler Włościanin, szewcAP Lublin175819
Rybczyński Michał Bartłomiej 21Lubelski, Łęczna 18409 Dywizja Piechoty Kawaler Mieszczanin, szewcAP Lublin175819
RybekAbramFroimSiedlecka, włodawski, Włodawa18703 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587554
RybickiFranciszek--Krasnostawski---AP Lublin175802
RybickiWojciech-24-1846---AP Lublin175813
RybickiMichałJan20Lubelski18526 Dywizja Kawalerii P 28Żona Anna CzuryłoOsadnikAP Lublin175820
RybickiMichał--Lubelski18536 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821
RybickiJakub Jan23Zamojski, Stróża18402 Dywizja KirasjerówKawaler WłościaninAP Lublin175825
RybickiAntoni--Lubelska, siedlecki, Starawieś1851--ZbiegłAP Lublin175831
RybickiKazimierzFranciszek21Łukowski1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835
RybickiStanisławFranciszek21Siedlecki,Kuzów,Wólka Kuzowska18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościanin,blizna nad prawym okiemAP Lublin175860
RybickiŁukasz--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RybickiMichałMateusz-Garwoliński, Łaskarzew187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RybickiJanStanisław-Garwoliński187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RybickiStanisławOpolski, Wronów, Lubelski186634 rezerwowy batalion piechoty Wysznij WołoczekAP Lublin175823
RybickiJulianJan21Siedlecka, garwoliński, Pawłowice, Brzeźce1868-KawalerSzlachcic, kowalAP Lublin175866b.pag.
Rybicki AntoniFranciszek29Krasnostawski, Łańcuchów18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotywdowiecAP Lublin175816
Rybicki v RybińskiSzczepanWojciech 22Łukowski, gm. Łaskarzew, w. (?)1848Korpus Kaukaskiż. Agnieszka Cichocka WłościaninAP Lublin175814
Rybicki v RybińskiSzczepanWojciech 22Łukowski, gm. Łaskarzew1848Korpus Kaukaski ż. Agnieszka Cichocka WłościaninAP Lublin175828
Rybik MichałJan 20Łukowski, Uścieniec 184418 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175864
RybinskiAdamJózef-Węgrowski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RybińskiAntoniHieronim17Podlaska, bialski, Biała1844na rachunek przyszłego poboru z przeznaczeniem do 2-go Instrukcyjnego Pułku Karabinierówkawalersyn porucznika b. wojsk polskich, czyta i pisze po polsku i rosyjsku, ukończył 4 klasy szkoły powiatowejAP Lublin175858
RybitwaStanisławWojciech 20Łukowski, Zwola1847Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy TronuKawalerWłościaninAP Lublin175806
RybitwaŁukaszWojciech Marianna 21Łukowski,Zwola183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854
RybitwaJanPiotr22Lubelska, łukowski, Jarczew, Ilcz…?1866Ż. Barbara Gołacka, s.Grzegorz 3 lata, s.Stanisław 3 tyg.Włościanin, wykreślonyAP Lublin175837547
Rybitwa Franciszek Jan21Łukowski, Suchowola1845Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175824
Rybka Ignacy Józef 20Lubelski, Opole1848Flota Czarnomorska ż.Wiktoria FrydeckaMieszczanin, sukiennik, czyta i pisze po polsku i rosyjsku.AP Lublin175807
RybkaJózefMateusz20Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaŻona Wiktoria Nożynska OsadnikAP Lublin175820
RybkaJózefat--Hrubieszowski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821
RybkaJanTomasz-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RybkaJudkaMoszek-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
Rybka Szymsia Chilowicz 20Siedlecki, Buczyn1844Roboty Zarządu Komunikacji 3 Okręgu Kawaler ŻydAP Lublin175864
RybmannIzraelGial21Radzyński,Miedzyrzec 1846Kompania wojskowo-robocza IV okręgu KawalerŻyd, krawiecAP Lublin175825
RycajSzymonMichał20Zamojski1851Kaukaska Półbrygada Rezerwowa kawalerAP Lublin175804
RycajŁukasz Marcin28Dębowice1836-Kawaler Włościanin, za ukrywanie się przed spisem AP Lublin175808
RycajIlko-20-1846---AP Lublin175813
RycajBazyli --Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814
RycajMichałStanisław28Zamojski, Udrycze18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RycajGrzegorzMikołaj20Zamojski18525 Lekka Dywizja Kawalerii P28Żona Katarzyna WaszakOsadnikAP Lublin175820
RycajGrzegorz--Zamojski18535 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821
RycerskiKazimierzJan20Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35Żona Kataryzna UstrzyckaMieszczaninAP Lublin175835
RycerskiMikołajJakub-Radzyński187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RycerzWalentyFranciszek22Zamojski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175810
RycerzWojciechKacper21Lubelski, Bystrzyca18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
RycerzAntoniKarol29Janiszów18365 Dywizja Kawalerii Lekkiej ż. Agata (Franc?)włościanin, wzięty z więzieniaAP Lublin175860
Rycerz AntoniKarol29Janiszów18365 Dywizja Kawalerii Lekkiej ż. Agata Machołowna, dzieci dwoje. Włościanin, po odbyciu kary więzienia za kradzież. AP Lublin175860
Rycerz JózefTomasz21Zamojski, Dzierzkowice18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, AntoninaAP Lublin175816
RycherdAndrzejSamuel-Garwoliński1867--AP Lublin175872
RycherdAndrzejSamuel22Garwolinski186729 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara ewangelickaAP Lublin175865b.pag
RychlewskiIwanPiotr-Garwoliński, Osieck187134 Brygada Artyleryjska-AP Lublin175873
RychlicaAntoniSzymon20Łukowski, Dudka1848Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175814
RychlicaAntoniSzymon20Łukowski, Dudka1848Korpus Kaukaski Kawaler WłościaninAP Lublin175827
RychlicaWojciechJózef21Łukowski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerOsadnikAP Lublin175833
RychlikJanMichał20Siedlecki1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Żona Ludwika StarczykOsadnikAP Lublin175833
RychlikAleksanderMarcin20Siedlecki,1853Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyKawalerAP Lublin175834
RychlikFranciszekJakub20Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerMieszczaninAP Lublin175858
RychlikJanMarcin 22Siedlecki,Jartypory,Grochów18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin ,piśmiennyAP Lublin175859
RychlikFeliks--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RychlikJózef Łukasz 20Siedlecki, Ruchna18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175863
RychlikAndrzejKazimierz-Radzyński, Kąkolewnica187131 DywizjaPiechoty-AP Lublin175873
RychlikWincentyIgnacy-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
Rychlik v SacharczukAndrzejMojsze-Bialski1867--AP Lublin175872
Rychlik v SacharczukAndrzejMojszek20Bialski186713 Batalion Rezerwowy Piech.KawalerChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
RychlińskiJózefJan29Podlaska, Siedlce1843na rachunek przyszłego poborukawalermieszczanin, rzeźnik, siedział w więzieniu za zgwałcenie kobietyAP Lublin175858
RychminKarol--Chełmski---wykupionyAP Lublin175802
Rychnierowicz Franciszek Wawrzyniec 27Lubelski, Borów 1848Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin175807
RychterJózefJan23Zamojski1850Bataliony wojskowo-robocze Zarządu Osad Wojennych AP Lublin175818
RychterMarcinDaniel20Łukowski1839Oddzielny Korpus GrenadierówKawalerWłościaninAP Lublin175858
RychterGotlibGotlib-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RychterMarcinAleksander20Janowski, Moniaki, Zamojski1866Ż. MariannaWłościanin, skorzystał z prawa wykupuAP Lublin175823120
RychterowiczFranciszek--Lubelski1848Flota Czarnomorska --AP Lublin175807
RychtygierDawidHerszko20Łukowski,Łuków1846Kompania wojskowo-robocza IV okręgu ŻonatyŻyd, szewcAP Lublin175825
RyciakAndrzejMaciej21Łukowski,Szaniawy Poniaty1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerWłościaninAP Lublin175825
RyciakFranciszekJakub20Siedlecki1854Flota Czarnomorskażona Katarzyna KarendysOsadnik,Zabity N 31008/4914-59AP Lublin175835
RyciakFranciszekMikołaj Marianna26Siedlecki1835-Kawalerwłościanin AP Lublin175853
RyciakStanisławFranciszek20Siedlecka, sokołowski, Kosów, Łomna1868-WłościaninAP Lublin175866b.pag.
RyciukProkopJan21-1834-KawalerWłościaninAP Lublin175803
RyckiLudwik--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RyckoWalentyMikołaj20Siedlecki1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerOsadnikAP Lublin175833
RyckoJanBiłgorajski, Krasnobród, Zamojski186611 Dywizja Piechoty, KrzemieniecAP Lublin175823
RyczakKazimierzJan23Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Żona Marianna KondorOsadnikAP Lublin175833
RyczekFranciszekWincenty26Zamojski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175806
RyczekWojciechJakub 29Pliszczyn1834-Żonaty, jedno dziecko.Włościanin, po uwoleniniu z więzienia AP Lublin175808
RyczkoJanMaciej21Zamojski1852Artyleryjska Dywizja GrenadierówŻona Anna BielekOsadnikAP Lublin175820
RyczkoIwan--Zamojski1853Dywizja Artylerii Grenadierów--AP Lublin175821
RyczkoAntoni--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
RyćkowskiKacperBłażej20Siedlecka, garwoliński, Ryki, Zalesie1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
RydelMendelSiedlecki,1853Flota CzarnomorskaKantonistaAP Lublin175834
RyderWilhelmWilhelm-Węgrowski, Starawieś187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
RydzChaimHerszkowicz 24Siedlecki, Kossowa 1844Roboty Zarządu Komunikacji 4 Okręgu Kawaler ŻydAP Lublin175864
RydzioFranciszekMarcin22Radzyński1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852
RydzynskiJózefFranciszek25Łukowski1854Flota CzarnomorskaŻona Marianna NikownaOsadnikAP Lublin175835
RydźkoTomasz--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RyfkaMarcin--Janowski---AP Lublin175802
RyfkaWalentyTomasz Marianna20Łukowski1835-KawalermieszczaninAP Lublin175853
RygielskiMaciejAntoni21Lubelska, łukowski, Kłoczew186631 Piechotny Aleksapolski PułkŻ. Rozalia ZalewskaWłościaninAP Lublin175837531
RygierJosifJosif22Lubelski Miejski, Lublin, Lubelski18668 Dywizja PiechotyKawalerMieszczanin, czyta i pisze po polskuAP Lublin17582350
RyjekPiotrPaweł23Krasnostawski18511 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierówżona Franciszka KlimensownaAP Lublin175860
RykaczewskiFranciszek KsaweryJan26Łukowski,1853Garnizon Artylerii w AchalcichuKawalerAP Lublin175834
RykałaJakub--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
RykickiTomasz --Hrubieszowski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175805
RykielAndrzejJózef-Łukowski, Trzebieszów18716 Dywizja Kawalerii-AP Lublin175873
RykowskiFerdynandMichał20Gub.Płocka Przasnuski1853Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23Żona Marianna Gołembiewska Szlachcic ,czyta i pisze po polsku i ruskuAP Lublin175820
RykowskiFerdynand--Gub. Płocka1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RykuckiJerzyRoma20Radzyński1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835
RymakPiotrSzczebrzeszyński, Zwierzyniec, Zamojski186629 rezerwowy batalion piechoty, MoskwaAP Lublin175823
Ryman (Riman)JanJózef21Krasnystaw, Orłów1866KawalerWłościanin, skorzystał z prawa wykupuAP Lublin17582397
RymarczukTomaszWojciech 24Siedlecki, Dzięcioły1848Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175814
RymarczukTomaszWojciech 24Siedlecki, Dzięcioły1848Korpus Kaukaski Kawaler WłościaninAP Lublin175828
RymarczukWalentyWojciech22Siedlecki,Sterdyń,Dzięcioły18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860
RymarczukTeodorJózef-Bialski187234 Dywizja Piechoty, zawrócony za niego Damian Juszkiewicz-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RymarczukMaciejJózefSiedlecka, sokołowski, Wyrozęby18702 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587556
RymarczukMichałDionizySiedlecka, sokołowski, Repki18702 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587556
RymarzWawrzyniec--Biłgorajski---AP Lublin175802
RymmerFerdynand Frydrych--Chełmski---AP Lublin175802
RymuszkaMateuszJan-Radzyński187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874
Rymuza Maciej --Siedlecki, Krześlin1851--Oszczędzony jako dzietny.AP Lublin175830
Rynaszkiewicz JanWasyl24Zamojski, Tomaszów1849Flota Czarnomorskakawalergra na klarnecieAP Lublin175809
RynaśDawidAugust-Węgrowski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RynczyńskiJan Józef 21Wiszniów 183615 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin175864
RynderEzraJankiel-Łukowski, Krasuse1871--Wpłacił 400 rubli i otrzymał zaświadczenie o zwolnieniuAP Lublin175873
RyndlerLejbaFiszel22Zamojski, Tarnogród184514 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu InżynieriiKawaler-AP Lublin175804
RyngPiotr--Lubelska, siedlecki, Starawieś1851--Niedostawiony, ma być w WarszawieAP Lublin175831
RyngPerecAron24Siedlecka, garwoliński, Wola Rębkowska, Budy1868-KawalerŻydAP Lublin175866b.pag.
RynglerJojnaBoruch18Zamojski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻydAP Lublin 17581733
RynglerJojnaBoruch18Zamojski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻydAP Lublin 17581733
RynieckiManesAbram20Siedlecka, siedlecki, Siedlce1868-Ż. Chawa, c.FejgaŻyd, szewcAP Lublin175866b.pag.
RynkiewiczFrancStefan-Radzyński, Siemień187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RynkowskiAleksanderPawełSiedlecka, włodawski, Wyryki187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587555
Rynkowski AntoniGrzegorz 27Lubelski, Wojciechów1840Flota Czarnomorska ż. Katarzyna c. Stanisława Mirosława, bezdzietnyWłościaninAP Lublin175807
Rynks vel RybickiMichałFranciszek20Kurowski, Bobrowniki1866Ż. Teofila RybakWłościanin, skorzystał z prawa wykupuAP Lublin175823192
RynterlejtIwanJakow-Włodawski, Wola Wereszczyńska187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
RyntflejszJanDanielSiedlecka, włodawski, Wola Wereszczyńska187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587555
Ryntflejsz?PawełJakub 21Radzyński,Andrzejew,?18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin AP Lublin175859
RypinaTrofimIgnacy-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RypulaAdamAndrzej25Radzyński,1853Rota N 9 13ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Anna DeninokowiczAP Lublin175834
RysakWalenty-26-1846---AP Lublin175813
RystajKarolJakub-Węgrowski1872Niezaliczony w poczet rekrutów-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RyszardLeopold Karol28Krasnostawski, Rybczewice 1848Flota Czarnomorska ż.Tekla Buliuska Włościanin, kowalAP Lublin175807
RyszczukStefanJakub22Radzyński, gm. Międzyrzec 1838Korpus Grenadierówż. Zofia (K…?)WłościaninAP Lublin175857b.pag.
RyszewskiKarol--Lubelska, siedlecki, Siedlce1851--Niedostawiony, ma być w WarszawieAP Lublin175831
RyszkaGotfrid--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Gieorgijewsku--AP Lublin175821
RyszkoJanN22Łukowski,1853Nowozakamalski artyleryjski garnizonKawalerAP Lublin175834
RyszkowskiJanWawrzyniec 22Radzyński, Mościska 18452 Brygada Artylerii KonnejKawalerSzlachcic AP Lublin175805
RyszkowskiJózefStanisław 27Łukowski, Turze Rogi 1847Butyrski Pułk PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175806
RyszkowskiAntoniKasper25Łukowski1834-KawalerSzlachcic dowody nie udokumentowane czyta i pisze po polskuAP Lublin175852
RyszkowskiTomaszLaurenty23Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
RyszkowskiWojciech--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RyszkowskiTomaszIwan-Sokołowski, Kudelczyn187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
Ryszkowski Jan Ignacy 20Radzyński, Zakępie 18433 Korpus Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175805
Ryszkowski Wojciech Krzysztof 21Radzyński,Olszewnica,Sokule 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerSzlachcic niewylegitymowany AP Lublin175859
RytelJanFabian20Siedlecki1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835
RytelMichałPiotr teresa23Siedlecki1835-Kawalerszlachcic dowodów nie maAP Lublin175853
RytelPiotr Andrzej Franciszka 22Siedlecki,Trebień,Osiny183617 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcic niewylegitymowany piśmiennyAP Lublin175854
RytelWalentyTomasz, Teresa20Podlaska, bialski, Łysów1837Korpus Kaukaski KawalerSzlachcic niewylegitymowanyAP Lublin175856
RytelFeliksWawrzyniec22Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerAP Lublin175858
RytelWiktor Mateusz 20Siedlecki,Przeździadka,?18402 Dywizja UłanówKawalerWłościanin AP Lublin175859
RytelFeliksJan-Siedlecki1867--WykupionyAP Lublin175872
RytelFrancPiotr-Sokołowski, Dębe Nowe187134 Dywizjon Piechoty-AP Lublin175873
RytelJanIgnacy-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RytelFeliksJan21Siedlecki1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymKawalerchłop rz.katAP Lublin175865b.pag
RytelJanPaweł20Lubelska, siedlecki, Kudelczyn186632 Piechotny Kremienczugski PułkŻ. Franciszka Wojewódzka, c.Anna pół rokuSzlachcic, świadectwo nie potwierdzoneAP Lublin175837361
RytelJózefWojciech21Siedlecka, sokołowski, Olszew, Grądy1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
RytelJulianAndrzejSiedlecka, sokołowski, Sterdyń1870WykupionyAP Lublin17587557
Rytel Wawrzyniec Jan20Siedlecki, Rytele18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty Kawaler Szlachcic AP Lublin175863
Rytel v DrozdJakubFranciszek 20Siedlecki, Rytele18476 Dywizja ArtyleriiKawalerSzlachcic AP Lublin175824
Rytel v DrożdzakMichałJan Katarzyna22Siedlecki1835-Kawalerszlachcic dowod ma złożyć czyta i pisze po polskuAP Lublin175853
Rytel v GudosMarcinAntoni23Siedlecki1834-KawalerSzlachcic dowodu nie składaAP Lublin175852
Rytel v KochańskiFranciszekWojciech25Siedlecki1834-KawalerSzlachcic dowodu nie składaAP Lublin175852
Rytel v KosutMikołajAndrzej 22Siedlecki, Rytele1847Kałuski Garnizon ArtylerysjkiKawalerSzlachcic AP Lublin175819
Rytel v KucPawełMarcin-Sokołowski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
Rytel v SiłkaAndrzejFranciszek27Siedlecki,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaż.Marianna N.AP Lublin175834
RytowskiFranciszekAntoni26Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34Żona Józefa DyciakOsadnik,szewcAP Lublin175835
RyzalSzmul AronAbram22Lubelska, siedlecki, Siedlce1866Ż. Wichna Mosiężnik, s.Mordko 2 lataWykreślonyAP Lublin17583710
Ryzymberg Berek Wulfowicz 21Radzyński, Międzyrzec 1844Roboty Zarządu Komunikacji 1 Okręgu Kawaler ŻydAP Lublin175864
RządJózefBiłgorajski, Huta Krzeszowska, Zamojski1866Do dysp. Sztabu Warszawskiego Okręgu WojskowegoAP Lublin175823
RządkowskiWincenty--Lubelski1853Brygada Rezerwowa 15 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RzążewskiWincentyJózef26Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35Żona Tekla KarczmarczykOsadnikAP Lublin175835
RzążewskiJanStanislaw Marianna20Siedlecki1835-Kawalerszlachcic dowody obiecuje złożyć czyta i pisze po polskuAP Lublin175853
RzążewskiAleksander--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RzążewskiAdamMaciej 22Siedlecki, Rzążew18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty Kawaler Szlachcic AP Lublin175863
RzechaczekJan--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
Rzechuski v RychuckiBazyli Jakub Marianna 22Radzyński,Wola Wereszczyńska,Zawadówka 183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854
RzeczkowskiWładysławStanisław20Siedlecka, garwoliński, Unin, Mierżączka1868-KawalerJednodworzec, młynarzAP Lublin175866b.pag.
RzeczkowskiMichałStanisławSiedlecka, garwoliński, Unin1870ZwróconyAP Lublin17587555
RzeczyckiKazimierz--Zamojski18532 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821
Rzemieniak Paweł Jan22Średnia 1836-Kawaler Włościanin, za ukrywanie się przed spisem AP Lublin175808
RzemieniukFranciszekJakub24Zamojski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin175806
RzemieniukLewkoSzczebrzeszyński, Lipsko, Zamojski186610 Dywizja Piechoty, WarszawaAP Lublin175823
Rzemieniuk v KrzeminiukJan--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 15 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RzempołuchStanisław--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RzensunSzczepan--Janowski---AP Lublin175802
RzepeckiKarolIgnacy20Zamojski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego KorpusukawalerstolarzAP Lublin175819
RzepkaPiotr Kacper 22Lubelski, Iwanowskie Sioło1848Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin175807
RzepkaJanKacper23Lubelski18525 Lekka Dywizja Kawalerii P28Żona Agata AdamczykOsadnikAP Lublin175820
RzepkaJan--Lubelski18535 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821
RzepkaStanisław--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Władykaukazie--AP Lublin175821
RzepkaMikołajKacper, Marianna21Podlaska, łukowski, Psz…1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856
RzeszczyńskiStanisławAntoni20Łukowski, Radoryż 18481 Dywizja UłanówKawaler Szlachcic, czyta i pisze po polskuAP Lublin175860
RzeszkowskiJanDamiło21Bielski,Hruszczów,Chłupków18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175860
RzeszotekWalentyAndrzej21Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820
RzeszotekWalenty--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
RzeszotekFranciszek--Lubelska, łukowski, Paprotnia1851--W więzieniu w RadomiuAP Lublin175831
RzeszotekJacek Tomasz Agnieszka 22Łukowski,Pawłowice,Paprotnia183614 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175854
RzeszotekMikołajMichał21Łukowski,Paprotnia18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejŻonaty-Karolina MazurWłościaninAP Lublin175860
Rzeszotek Filip --Łukowski, gm. Paprotnia 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
Rzeszotek Jan--Łukowski, Paprotnia 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
RzeszoterSzymonGrzegorz22Łukowski1854Flota CzarnomorskaŻona Urszula WielgomasycOsadnikAP Lublin175835
RzetelnyIcekSzmul19Siedlecki18523 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artylerii KawalerŻydAP Lublin175833
RzewóskiKarol--Bialski, Przesmyki1851--Oszczędzony jako żonaty i mający brata niewiadomego z pobytu.AP Lublin175830
RzewuskiWojciechJan20Bialski,Przesmyki,Rzewuski Stare18411 Korpus PiechotyKawalerSzlachcicAP Lublin175806
RzewuskiJanJózef22Siedlecki,Skolimów Starawieś,Cierpigórz18411 Korpus PiechotyKawalerSzlachcicAP Lublin175806
RzewuskiFranciszek Antoni22Bialski, Raczyny1845Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty ż. Marianna Korolówna Szlachcic AP Lublin175824
RzewuskiHeliodor--Lubelska, bialski, Przesmyki1851--Oficer Pułku Strzelców w KaliszuAP Lublin175831
RzewuskiLeonGrzegorz23Bialski,1853Druga Lekka Dywizja Kawalerii ż.Katarzyna MichałowskaAP Lublin175834
RzewuskiStanisławN20Bialski,1853Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyKawalerAP Lublin175834
RzewuskiMarcinAndrzej23Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34Żona Franciszka PliszekOsadnikAP Lublin175835
RzewuskiIgnacy--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
RzewuskiFranciszek--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
RzewuskiStanisław--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
RzewuskiKonstantyMichał-Konstantynowski1867--AP Lublin175872
RzewuskiKacperFranciszek-Garwoliński187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
RzewuskiKonstantyMichał21Konstantynowski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyŻona Marianna RaczynskaSzlachcic,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
RzewuskiTadeuszMateusz21Lubelska, bialski, Przesmyki, Rzewuski186635 Piechotny Rezerwowy BatalionKawalerSzlachcic, świadectwo nie potwierdzone, czyta po polskuAP Lublin175837876
RzewuskiPiotrLudwikSiedlecka, konstantynowski, Przesmyki18706 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587556
RzewuskiJózefJanSiedlecka, konstantynowski, Przesmyki187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587556
RzezakJanMichał21Radzyński,1853Flota CzarnomorskaKawalerAP Lublin175834
RzezakJózefPaweł20Lubelska, radzyński, Charlejów, Blizocin186632 Piechotny Kremienczugski PułkŻ. Antonina MusiakowaWłościanin, czyta po polskuAP Lublin175837213
RzezawaMateuszSzczepan23Zamojski18512 Dywizja KirasjerówkawalerAP Lublin175824
RzeznikChaim HerszSzmul18Radzyński,1853Flota CzarnomorskaKawalerSzewcAP Lublin175834
Rzeźniczak PawełJakub20Krasnystaw 1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
RzeźnikStanisław--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
RzeźnikSzajaUter21Siedlecka, siedlecki, Siedlce1868-Ż. Hana, ma 2 córkiMieszczanin, żyd, czyta i pisze po polsku i rosyjskuAP Lublin175866b.pag.
RzonżewskiMaciej Jakub25Siedlecki, Rzążew Wielki18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty Kawaler Szlachcic AP Lublin175863
RzymowskiBaltazar--Lubelski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
RzymówMikołaj--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
RzymskiJózefJan 21Siedlecki,Gruszew,Pobratyny18411 Korpus PiechotyKawalerSzlachcicAP Lublin175806
RzymskiPiotrJan, Rozalia22Podlaska, siedlecki, Proszew,Polków1837Korpus Kaukaski KawalerSzlachcic niewylegitymowanyAP Lublin175856
RzyskoFranciszek Józef 20Łukowski,Garwolin18407 Dywizja PiechotyKawalerMieszczanin AP Lublin175859
RzyszkowskiStanisławAntoniSiedlecka, węgrowski, Sinołęka1870Polowa Artyleria Warszawskiego Wojennego OkręguAP Lublin17587556
RzyśkoMichałJan25Turobin 18362 Dywizja KirasjerówKawaler Włościanin AP Lublin175825
RżondJan--Krasnostawski---AP Lublin175802
S……..kMikołajGrzegorzSiedlecka, włodawski, Hańsk187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587559
SabałaJan--Łukowski, gm. Sobienie Biskupie 1851--Wybrany dla braku sił brata, starszy bowiem brat pochodzi z innej matki.AP Lublin175830
SabałaSzczepan--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
SabatStanisławAndrzej21Łukowski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerOsadnikAP Lublin175833
SabatJakubBartłomiej25Łukowski, Trojanów1847Moskiewski Pułk Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175862
SabatStanisławBartłomiej20Stróża18363 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerWłościaninAP Lublin175863
SabatŁukaszJan20Siedlecka, garwoliński, Trojanów1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Sabat Stanisław Bartłomiej20Stróża18363 Dywizja Kawalerii LekkiejKawaler WłościaninAP Lublin175804
Sabat Franciszek Andrzej 22Łukowski, Trojanów 18433 Korpus Piechoty Kawaler Włościanin AP Lublin175805
Sabat (lub Sabak)Bartłomiej Franciszek 23Zamojski, (B…?)18409 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175819
SabbaAdamMikołaj-Siedlecki187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
Sabecki (Sadecki)TomaszJan20Lubelski185018 Dywizja Piechoty AP Lublin175827
SabienikSzymonAronSiedlecka, węgrowski, Węgrów1870WykupionyAP Lublin17587563
SabilAntoni--Janowski---AP Lublin175802
SabilskiFrancOsip-Garwoliński, Osieck187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
Sabka (Sapka)WincentyStefan22Lubelski1850Flotylla Kaspijska AP Lublin175822
SabniewiczNusymIcko-Siedlecki, Siedlce187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SacewiczMarceliKonstanty22Bialski1854Flota CzarnomorskaKawalerMieszczaninAP Lublin175835
SacewiczJanTeodor21Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34Żona Petronela JacinskaOsadnikAP Lublin175835
SacewiczŁukaszGrzegorz-Bialski1867--AP Lublin175872
Sacewicz Jan Konstanty 25Bialski, Łomazy 18433 Korpus Piechoty ż. Tekla Kulicka MieszczaninAP Lublin175805
Sacewicz Łukasz Grzegorz 21Bialski, Szenejki 1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerWłościaninAP Lublin175824
SachajdakowskiMikołaj--Lubelska, siedlecki, Dzierzby1851--Uwolniony dla wyboruAP Lublin175831
SachajdakowskiWojciech--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SacharMoszkoAron21Hrubieszowski1851Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty Czarnomorskiejkawalerzbiegł,wzięty za niego brat Frajtel Sachar lat 15 do Batalionu Wojennych KantonistówAP Lublin175819
SacharFrajtelAron15Zamojski1851Batalion Kantonistów Wojennych Zamośćkawalerza brata Moszka, TyszowceAP Lublin175826
Sacharak (Sacharuk)JakubAntoni23Radzyński, Żdżarka1848Korpus Kaukaski Kawaler WłościaninAP Lublin175827
SacharczukPiotrStefan20Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835
SacharczukJózefSawko, Marianna25Podlaska, bialski, Bonin, Mierzwice183718 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175856
SacharczukWiktorDymitr21Bialski, gm. Biała183818 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
SacharczukDanielGrzegorz21Siedlecka, bialski, Dobryń, Dereczanka1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Sacharczuk Grzegorz Jóżef --Bialski, Kobylany1851--Oszczędzony jako dzietny.AP Lublin175830
SacharekWincentyZachariasz 24Bialski, (?)183817 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
SacharewiczJózef--Lubelska, bialski, Hołowczyce1851--Niedostawiony, miał umrzećAP Lublin175831
SacharewiczTeodorLewko, Brygida23Podlaska, bialski, Hołowczyce, Borsuki1837Korpus Kaukaski ż.OkseniaWłościaninAP Lublin175856
SacharewiczRomanJan21Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
SacharewiczMichałSzymon22Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
SacharewskiMichal--Chełmski---uwolniony niezdolnyAP Lublin175802
SacharukMarekEmilian20Bialski,Biała,Sycyn18411 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175806
SacharukJakubAntoni23Radzyński, Żdżarka1848Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175814
SacharukTeodorAndrzej-Bialski, Sidorki187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SacharukMaksymJanWłodawski186719 Rezerwowy Batalion Piechotybrak w spisie formularnymAP Lublin175865b.pag
SacharukBazyliHarasim21Siedlecka, włodawski, Wyryki1868-Ż. Katarzyna, c.EudokiaWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Sacharuk MaksymJan-Włodawski1867--Wynajętyza Retumny JanAP Lublin175872
Sacharuk v SiemieniukJózefSemen-Bialski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SachniukTrochim--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
SachowskiJózef Jan23Siedlecki,Miedzna,Kiczki18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin,blizny po wrzodach na nogach AP Lublin175859
SaciewiczŁukaszGrzegorz22Bialski186713 Batalion Rezerwowy Piech.Żona Aniela ArteckaMieszczanin,wiara greko-kat,AP Lublin175865b.pag
Saczaniuk vel CzumakGrzegorzDaniel20Lubelska, radzyński, Sobibór, Osowa186612 Piechotna Dywizja m.KijówŻ. Zofia SuszkównaWłościaninAP Lublin175837563
SaczekGrzegorzKrzysztof21Łukowski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
Saczek Mateusz --Łukowski, gm. Prawda 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
Saczek v SałasińskiPawełMaciej20Łukowski,?1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerWłościaninAP Lublin175825
SaczewaIwan Jan--Lubartowski---AP Lublin175802
SaczewiczTeodorGrzegorz25Bialski,1853Flota Czarnomorskaż.Anna BieleckaAP Lublin175834
Saczewicz?GrzegorzStefan 20Bialski,Łomazy18411 Korpus PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175806
SaczewskiAndrzejWawrzyniec-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SaczukJan(Melan?)23Bialski, Próchenki 1847Butyrski Pułk PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175806
SaczukLeonOleszko20Radzyński, Milanów1845Garnizon Artylerii w Fortsławsku ż. Pałaszka DemczukównaWłościaninAP Lublin175818
SaczukJanWiktor20Radzyński, Worońce1848Arsenał w Briańskuż. Ewa JakubikównaWłościaninAP Lublin175826
SaczukJanWiktor20Radzyński, gm. Wohyń, w. (Woronce?)1848Arsenał w Briańskuż. Ewa JakubikównaWłościaninAP Lublin175826
SaczukIwan--Łukowski, Międzyrzec 1851--Niezdatny z powodu zgrubienia goleni lewej po chorobie kołtunowej.AP Lublin175830
SaczukAndrzejLeon22Radzyński18523 Dywizja Grenadierów Żona Teodora N.OsadnikAP Lublin175833
SaczukMaciej Szymon Teresa22Bialski,Droblin183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854
SaczukStefanOmelan, Barbara20Podlaska, bialski, Łosice1837Korpus Kaukaski KawalerMieszczaninAP Lublin175856
SaczukNiczypor--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SaczukLeon--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SaczukTomaszJoachim-Sokołowski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SaczukSzymonKiryło-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SaczukMateuszRoman20Siedlecka, sokołowski, Sabnie, Grodzisk1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Saczuk v Prolasiuk Maciej --Radzyński1843Służba górnicza--AP Lublin175863
SaćTomaszJanSiedlecka, włodawski, Uhrusk18703 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587559
SadczukJan--Bialski, Okczyn1851--Niezdatny z powodu zatkania trzew brzusznych.AP Lublin175830
SadeckiMaciejLubelski--1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814
SaderAugust Wilhelm--Chełmski---AP Lublin175802
SadloAntoni--Krasnostawski---AP Lublin175802
SadłoFranciszekMichał26Lubelski, Gałęzów18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Anna ŁyśAP Lublin175816
SadłoMaciejIgnacy21Łukowski, Dąbie 18476 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175824
SadłoJózefWojciech23Łukowski,1853Garnizon Artylerii w DerbenckuKawalerAP Lublin175834
SadłoMaciejAntoni21Krasnostawski, Wysokie, Krasnostawski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaKawalerWłościaninAP Lublin17582398
SadłoAntoniBartłomiej20Lubelska, łukowski, Dabie1866Ż. Małgorzata KonciorównaWłościanin, wykreślonyAP Lublin175837157
SadolewskiFeliks Ignacy 21Siedlecki, Międzyleś 1845Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175824
SadońJan--Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175805
SadowaGrzegorzPiotr25Radzyński,1853Dywizja Grenadierów ż.Anna ZielinszczakAP Lublin175834
SadowiecMikołajJan20Siedlecka, radzyński, Żerocin1868-Ż. DominikaWłościaninAP Lublin175866b.pag.
SadownikLudwik--Lubelska, bialski, Rossosz1851--Niezdatny z powodu braku miaryAP Lublin175831
SadownikJanJacenty21Radzyński1834-KawalerMieszczaninAP Lublin175852
SadownikJozefatSzymon21Bialski,Łomazy18461 Dywizja Piechoty KawalerMieszczaninAP Lublin175860
SadownikJanStefan-Bialski187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SadownikJanAmbroży21Lubelska, bialski, Rossosz18668 Piechotna DywizjaKawalerMieszczanin, czyta po polskuAP Lublin175837268
SadownikAleksy Józef21Lubelska, bialski, Rossosz18668 Piechotna DywizjaKawalerMieszczanin, czyta po polskuAP Lublin175837314
SadownikSzymonŁukasz21Siedlecka, bialski, Rossosz1868-KawalerMieszczaninAP Lublin175866b.pag.
Sadownik Stefan Zachary 20Bialski, Łomazy 1843Korpus Grenadierów Kawaler MieszczaninAP Lublin175814
SadowskiWalenty--Janowski---AP Lublin175802
SadowskiAdam--Krasnostawski---AP Lublin175802
SadowskiMikolajMarcin20Bialski, Piszczac 1848Korpus KaukaskiKawaler MieszczaninAP Lublin175805
SadowskiMarcinJan25Zamojski, Boby1840Flota Czarnomorska ż. Tekla c. Andrzeja Tomali, bezdzietny.Włościanin AP Lublin175807
SadowskiMarcinAdam 26Baranów1834-Żonaty, bezdzietnyWłościanin, po uwolnieniu z więzienia za kradzież, kowal, zmarł 1858.AP Lublin175808
Sadowski JanMaciej23Zamojski, Urzędów 1848Flota Czarnomorska ż.Ludwika Sarchacka MieszczaninAP Lublin175814
SadowskiJózefAndrzej24Hrubieszowski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusużona Katarzyna ZalewskatkaczAP Lublin175819
SadowskiLudwikAugust21Hrubieszowski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusużona Ludwika KuźniarskaAP Lublin175819
SadowskiAntoni--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
SadowskiMichał--Zamojski18531 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821
SadowskiMikołajMarcin20Bialski, Piszczac 1848Korpus Kaukaski Kawaler MieszczaninAP Lublin175828
SadowskiJan--Łukowski, gm. Sobienie Szlacheckie1851--Wzięty do wojska. AP Lublin175830
SadowskiFranciszek--Lubelska, łukowski, Maciejowice1851--Stawał do poboru w WarszawieAP Lublin175831
SadowskiAntoni--Lubelska, bialski, Łomazy1851--Stawał do poboru w WarszawieAP Lublin175831
SadowskiLudwik--Lubelska, siedlecki, Zaliwie1851--Niedostawiony, ma być w Warszawie. Stawał do poboru w Warszawie w 1852AP Lublin175831
SadowskiWincentyKazimierz20Radzyński1852Flota CzarnomorskaŻona Anastazja MiedwiedczankaOsadnikAP Lublin175833
SadowskiAntoniJózef20Łukowski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerOsadnikAP Lublin175833
SadowskiAndrzejWojciech21Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Żona Cecylia OleszczykOsadnikAP Lublin175833
SadowskiJanFranciszek20Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerOsadnikAP Lublin175833
SadowskiJanJakub21Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34Żona Katarzyna KarwowskaOsadnikAP Lublin175835
SadowskiMarcinStanisław, Katarzyna22Podlaska, radzyński, Parczew1837Korpus Kaukaski ż.Rozalia MieszczaninAP Lublin175856
SadowskiWojciech--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SadowskiFryderyk--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SadowskiWładysławMikołaj-Radyński1867--AP Lublin175872
SadowskiWojciechTomasz-Sokołowski, Sterdyń187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
SadowskiKonstantyWincenty25Bialski, gm. Janów183817 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
SadowskiJózef Michał27Łukowski, Maciejowice 1838Korpus KaukaskiKawalerMieszczanin, kowal, zm. 1843AP Lublin175857b.pag.
SadowskiWładysławMikołaj21Radzyński18675 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara rz.kat,AP Lublin175865b.pag
SadowskiPawełStefan20Lubelska, bialski, Pawłów1866Ż. Marianna, c.Dominika 1 rokWłościanin, wykreślonyAP Lublin175837638
SadowskiMichałGrzegorz20Siedlecka, bialski, Lubenka, Koszoły1868-KawalerSzlachcic, czyta po polsku i rosyjsku, stolarzAP Lublin175866b.pag.
SadowskiIgnacyFranciszek20Siedlecka, węgrowski, Czarnogłów, Sor…?1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Sadowski Józef Franciszek 20Lubelski, Rury1848Sewastopolski Garnizon Artylerii Kawaler WłościaninAP Lublin175814
Sadowski StanisławJan24Zamojski, Boby18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, AnnaAP Lublin175816
SadowyJan--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
SadowyStanisławAntoni22Siedlecki, Mogielnica1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175827
SadowyStanisławAntoni22Siedlecki, Mogielnica1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175828
SadowyStefan--Lubelska, siedlecki, Repki1851--Niezdatny z powodu wykrzywienia nóg od kolanAP Lublin175831
SadowyjGrigorijBiłgorajski, Biszcza, Zamojski18668 Dywizja PiechotyAP Lublin175823
SaduraMaciejMichał21Siedlecka, garwoliński, Życzyn, Brzeziny1868-Ż. Marianna GruzaWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Sadura v RedkoEmilianKondrat-Radzyński, Milanów1871--Wpisany pod literą RAP Lublin175873
SadurskiMateusz Szczepan21Puławy1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
SadurskiKacper Jan20Lubelski, Końskowola183814 Dywizja PiechotyKawaler Mieszczanin, szewc AP Lublin175806
SadurskiJacenty-23-1846---AP Lublin175813
SadurskiWalentyWawrzyniec20Lubelski, Nowodwór18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
SadurskiJacentyKlemens20Łukowski1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852
SadurskiWojciech---1835--służył w byłym Wojsku Polskim podczas RewolucjiAP Lublin175853
SadurskiPiotrAntoni-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SadurskiStanisławJan20Lubartowski, Nasutów, Lubelski1866Ż. MariannaWłościanin, skorzystał z prawa wykupuAP Lublin175823155
Sadurski Walenty Błażej 21Lubelski, Końskowola 1848Flota Czarnomorska Kawaler Mieszczanin, Szewc AP Lublin175807
Sadurski Tomasz Franciszek 21Lubelski, Puławy18404 Dywizja Kawalerii Lekkiej Kawaler WłościaninAP Lublin175863
SadySzymonMateusz-Łukowski1867--AP Lublin175872
SadySzymonMateusz21Łukowski18675 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara rz.kat,czyta po polskuAP Lublin175865b.pag
SadyAndrzejŁukasz20Siedlecka, łukowski, Wojcieszków, Burzec1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Sadz (Sać)JozefatDymitr 25Bialski, Dokudów1848Arsenał w BriańskuKawaler WłościaninAP Lublin175826
Sadź (Sać)JózefatDymitr 25Bialski, Dokudów1848Arsenał w BriańskuKawaler WłościaninAP Lublin175826
SafianczukAndrzejMarcin-Sokołowski187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SafiańskiWawrzyniec--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
Safiański WalentyMateusz21Lubelska, siedlecki, Jaczew, Żelazów1866KawalerSzlachcic, nie potwierdzone świadectwo, czyta po polsku, wykreślonyAP Lublin175837466
SagadyniukMaksym--Hrubieszowski---AP Lublin175802
SagalManesMordko-Włodawski, Ostrów187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SaganWawrzyniec Jakub25Zakrzówek 1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
SaganFranciszek--Lubelski---AP Lublin175802
SaganTomasz--Lubelski---AP Lublin175802
SaganSebastianŁukasz25Komarów1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
SaganSebastian Łukasz25Komarów1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175814
SaganStanisław --Lubelski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814
SaganJerzyMikołaj21Zamojski1852Artyleryjska Dywizja GrenadierówKawalerOsadnikAP Lublin175820
SaganSylwesterPolikarp25Lubelski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820
SaganSylwester--Lubelski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
SaganFranciszek--Lubelski1853Dywizja Artylerii Grenadierów--AP Lublin175821
SaganAntoni--Lubelski1853Półkompania laboratoryjna Nr 5 w Gieorgijewsku--AP Lublin175821
SaganJerzy--Zamojski1853Dywizja Artylerii Grenadierów--AP Lublin175821
SaganJan--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
SaganJanDmitr21Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858
Sagan OleszkoAdam 21Zamojski, Księżpol1840Flota Czarnomorska ż. Anastazja c. Jana Hały, bezdzietny.WłościaninAP Lublin175814
SaganekJózefJan20Siedlecka, garwoliński, Wola Rębkowska, Leszczyny1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
SaganowiczBartłomiej--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
Sagol Wincenty Błażej Petronela 21Łukowski,Ryki,Swaty183618 Dywizja Piechoty KawalerWłościanin,blizny po opażeniu na prawej ręce I nodze AP Lublin175854
SajKacperWalenty24Zamojski1873-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
SajIwanIcek21Radzyński,Stulno,Macorzyn Wielki18411 Korpus PiechotyŻonaty-Magdalena DolińskaWłościaninAP Lublin175806
SajTymonHryć23Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Żona Prysza JasikOsadnikAP Lublin175833
SajTomasz Demko 20Radzyński,Sosnowica 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin AP Lublin175859
SajMichałIgnacy20Zamojski185018 Dywizja Piechoty AP Lublin175864
SajKondratMaksym-Włodawski, Sobibór187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SajTomaszWawrzyniec20Krasnostawski, Rudnik, Krasnostawski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaKawalerWłościaninAP Lublin17582388
SajAndrzejBiłgorajski, Wola Różaniecka, Zamojski18662 Dywizja Grenadierów, WarszawaAP Lublin175823
SajWawrzyniecSzczebrzeszyński, Kąty, Zamojski18668 Dywizja PiechotyAP Lublin175823
SajMateuszFeliks20Siedlecka, włodawski, Sobibór1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
SajBazyliFilipSiedlecka, włodawski, Uścimów1870WykupionyAP Lublin17587559
Saj MichałJózef20Zamojski, Sokołówka18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
SajaAntoniKondratij20Hrubieszowski, Dołhobyczów, Hrubieszowski18668 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin, grekokatolikAP Lublin175823161
SajdzikWojciech-24-1846---AP Lublin175813
Sajewicz Józef Jan20Zamojski, Stary Zamość 183815 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin175864
SajkiewiczAntoniAntoni29Biłgorajski1878-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
SajkiewiczPiotrOleksy20Zamojski185014 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie Inżynierii AP Lublin175818
SajkiewiczJan--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
SajkoStanisławMateusz20Radzyński,1853Rota N 9 13ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Tekla SawickaAP Lublin175834
SajkowskiIgnacyStanisław26Siedlecki1852Flota CzarnomorskaŻona Justyna WisniakMieszczaninAP Lublin175833
SajnajMichałJan22Zawieprzyce18363 Dywizja Kawalerii Lekkiejż. Agnieszka (?)WłościaninAP Lublin175863
Sajnaj TomaszJan22Zawieprzyce 1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
Sajnaj MichałJan22Zawieprzyce 18363 Dywizja Kawalerii Lekkiejż. Agnieszka Miziółkówna WłościaninAP Lublin175804
SajnogaKorp. Oleszko20Hrubieszowski1850Flotylla Kaspijska AP Lublin175822
Sajuk Jan Ulas21Radzyński, Kaplonosy184418 Dywizja Piechoty ż. (A…) KładkównaWłościaninAP Lublin175864
SakLeszkoIwan20Hrubieszowski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
SakStefan Józef 25Radzyński, Bezwola1845Garnizon Artylerii w Fortsławsku ż. Paraska OstapiankaWłościaninAP Lublin175818
SakWawrzyniecAntoni27Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175820
SakKonstantynPaweł20Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnik,katolikAP Lublin175820
SakMarcinJan20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820
SakKonstanty--Hrubieszowski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821
SakWawrzyniec--Hrubieszowski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821
SakMarcin--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
SakJanDenis25Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Żona Helena KołodziejOsadnikAP Lublin175833
SakMironMichał27Radzyński,Rudzienica,Gęś18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejŻonaty-Magdalena WasiukWłościaninAP Lublin175860
SakJankiel Josef21Bialski, Piszczac 1845Komenda Policju w Odessie ż. Gitla ŻelmanowiczŻydAP Lublin175860
Sak TomaszAndrzej24Zamojski, Łukowa18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
SakałoJózef Jan20Krasnostawski, Klesztów183813 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175819
SakowiczRafałN.26Radzyński, Międzyrzec 18477 Dywizja Piechoty ż. Karolina NiezodzińskaMieszczaninAP Lublin175807
SakowiczAntoniSafon23Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerZmarł N 35802/12952-61AP Lublin175835
SakowiczJanKlima23Bialski1834-KawalerMieszczanin zmarł N AP Lublin175852
SakowiczKonstantySemen-Włodawski1867--AP Lublin175872
SakowiczKonstantySzymon20Włodawski186729 Dywizja PiechotyŻona Paraska SajowaChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
SakowiczFeliksSzymonSiedlecka, konstantynowski, Zakanale1870ArtyleriaAP Lublin17587561
Sakowicz Jan Jan20Bialski, Huszcza18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty Kawaler Szlachcic AP Lublin175804
Sakowicz Sylwester Augustyn 20Bialski, Chotycze 1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerWłościaninAP Lublin175824
SakowiecPiotrKuzma-Włodawski1867--AP Lublin175872
SakowiecPiotrKuźma20Włodawski186729 Dywizja PiechotyŻona Anna Wylincowa,synChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
SakowskiJan FranciszekJakub20Siedlecki1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175833
SakowskiWawrzyniecJózef23Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerOsadnikAP Lublin175833
SakowskiMichałJózef 23Bialski, Rozwadów18481 Dywizja UłanówKawaler WłościaninAP Lublin175860
SakowskiMichałJózef 23Bialski, Rozwadów18481 Dywizja UłanówKawaler WłościaninAP Lublin175860
SakowskiMichał--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
SakowskiStanisławJózef20Siedlecka, węgrowski, Korytnica, Chmielew1868-Ż. Wiktoria, s.WojciechWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Sakowski Franciszek Hilary Urszula 24Siedlecki,Liw18365 Dywizja Artylerii KawalerMieszczanin AP Lublin175854
SaksMoszkoWulf21Radzyński, Włodawa18459,10,11 Rota Inwalidzka w Tulskiej Fabryce Broniż. Ruchla Szmulówna Żyd, piekarzAP Lublin175824
SaksonIcekGabriel19Bialski185211 Rota wojenno-robocza Zarządu InżynieriiKawalerŻydAP Lublin175833
SalLejbusJudka21Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichŻona Laja GinderŻyd,Uwoniony N 38866/6616-59AP Lublin 17581721
SalLejbusJudka21Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichŻona Laja GinderŻyd,Uwoniony N 38866/6616-59AP Lublin 17581721
SalachFranciszekAntoni20Siedlecki, Żeleźniki18472 Dywizja Dragonów KawalerWłościaninAP Lublin175805
SalachJózefAntoni24Sieedlecki, gm. Przeździecko, w. Wólka1847Tarutyński Pułk JegrówKawalerSzlachcic AP Lublin175826
SalachAntoniRoch-Węgrowski1867--AP Lublin175872
SalachAntoniRoch20Węgrowski186713 Batalion Rezerwowy Piech.KawalerChłop,wiara rz.kat,AP Lublin175865b.pag
Salach Józef Stanisław26Siedlecki, Żeleźniki1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerWłościaninAP Lublin175824
SalahonIlko--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
SalakWincentyWawrzyniec21Lubelska, łukowski, Wojcieszków186629 Piechotna Dywizja m.Mogilew n/DniepremKawalerWłościaninAP Lublin175837115
SalałuchaIgnacyWawrzyniec22Łukowski1852Flota CzarnomorskaŻona Elżbieta GołownaMieszczaninAP Lublin175833
SalamanczykPiotrJakub-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SalamanderBerekGodla18Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻyd,mieszczaninAP Lublin 17581717
SalamanderBerekGodla18Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻyd,mieszczaninAP Lublin 17581717
SalamonJosef--Lubelska, radzyński, Międzyrzec Podlaski1851--ZbiegłAP Lublin175831
SalamonJózefKazimierz, Apolonia27Podlaska, łukowski, Siedzów, Smuniew1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856
SalamonGersz Chaim-Konstantynowski1872Zawrócony, za niego nieczytelne-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
Salamon Józef Michał21Zamojski, Świeciechów 1840Flota Czarnomorska ż. Marianna c. Kazimierza Chady, bezdzietny.WłościaninAP Lublin175807
SalamończykFilipIgnacy20Łukowski,Miastków,Przykory1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerWłościaninAP Lublin175825
SalamończykAndrzejDominik21Łukowski, (Miastków?)1848Arsenał w Briańskuż. (?) KolichównaWłościaninAP Lublin175826
SalamończykAndrzejDominik21Łukowski, Miastków1848Arsenał w Briańskuż. (?) KolichównaWłościaninAP Lublin175827
SalamończykPaweł--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
SalamuchaGrzegorzGrzegorz20Łukowski,1853Parkowa ½ Rota N 2 Zarządu Inżynierii w twierdzy BenderachKawalerAP Lublin175834
Salamucha Paweł --Łukowski, gm. Gułów1851--Niezdatny z powodu słabych sił po chorobie.AP Lublin175830
SalanJózef--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Noworosyjsku--AP Lublin175821
Salasa PawełKacper20Lubelski, Wierciszów1849Flota Czarnomorskażonaty, Zofia AP Lublin175809
SalejukTeodorIgmacy20Lubelska, radzyński, Turno, Zamołodycze186633 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Rżew Twerskiej GuberniŻ. Marianna Borsuk, c.Marta pół rokuWłościaninAP Lublin175837737
SalemoniukMichałPaweł21Łukowski,(?)1838Korpus Kaukaskiż. Marianna GalińskaWłościaninAP Lublin175857b.pag.
SaliachBartłomiejLeon-Węgrowski, Miedzna187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
Salicki Feliks Walenty 22Siedlecki,Zaliszew,Zalesie 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin AP Lublin175859
SalinJakowFoma-Siedlecki, Tarków187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SalomonBerkoFiszka21Bialski, Łosice 184512 i 13 Rota Inwalidzka w Iżewskiej Fabryce Broniż. Fajga Pokołówna Żyd, krawiecAP Lublin175824
SalomonikJan Jan23Łukowski,Zwola18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin AP Lublin175859
SalomończykTomaszJakubSiedlecka, łukowski, Miastków1870WykupionyAP Lublin17587558
Salomończyk V BinekMikołajMarcin20Łukowski,Mostów,Wola Mostowska1 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175806
SalskiJanMaciej24Lubelski, Lublin, Lubelski18668 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin17582348
SalukJanProkop22Chełmski1872-KawalerChłop,wiary greko-kat.paszport N 168-71 AP Lublin175740
SaluterWojciech--Janowski---AP Lublin175802
SałackiAdamMikołaj Helena20Bialski1835-Kawalermieszczanin cieśla stolarzAP Lublin175853
SałałajMikołajAdam21Siedlecka, włodawski, Opole, Mosty1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
SałamończykBernardIgnacy20Łukowski1839Oddzielny Korpus Kaukaskiż. Magdalena (nieczytelne) została brzemiennaWłościaninAP Lublin175858
Sałas Antoni--Łukowski, gm. Zadybie1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
SałasińskiJanMaciej, Anna23Podlaska, łukowski, Zgórznica1837Korpus Kaukaski ż.Klara, s.LudwikWłościaninAP Lublin175856
SałasińskiKrzysztofMarcinSiedlecka, łukowski, Prawda187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587558
SałataAndrzejPiotr21Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835
SałataStanisław--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
SałataFranciszekJózef-Konstantynowski1867--AP Lublin175872
SałataFrancLeon-Konstantynowski, Huszlew187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SałataKazimierzJan-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SałataAleksanderPaweł-Konstantynowski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SałataFranciszekJózef21Konstantynowski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyKawalerChłop,wiara rz.kat,AP Lublin175865b.pag
SałataJulianJózefSiedlecka, konstantynowski, Huszlew187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587561
Sałata Andrzej Łukasz 23Wola Uchańska1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647
SałczyńskiLeonAntoni20Łukowski, Uścieniec 184418 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175864
Sałka AdamAndrzej 23Krasnostawski, Wierzchowiska 1840Flota Czarnomorska ż. Katarzyna Kulikawska, bezdzietnyWłościaninAP Lublin175814
SałuchaSaweliMakary20Bialski, Międzyleś 1838Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
SałygaBartłomiej Michał21Bliskowice 1835-ż. Katarzyna SałygównaWłościaninAP Lublin115647
SamajlukJózefAndrzej24Bialski,Mierzwice1 Dywizja DragonówKawalerWłościanin,AP Lublin175825
SamaryłoMaciej Iwan Hapa22Bialski,Błonie Wielkie183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854
SamarzykMaciej Józef 21Zamojski, Dzierzkowice 1848Flota Czarnomorska Kawaler -AP Lublin175814
Sambor (Sonber)MateuszTomasz24Zamojski1850Flotylla Kaspijska AP Lublin175822
SamborskiKazimierz --Lubelski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175827
SamborskiJakubFranciszek 20Siedlecki, Mordy1848Korpus OrenburskiKawaler Mieszczanin, szewc AP Lublin175827
SamborskiJakubFranciszek 20Siedlecki, Mordy1848Korpus OrenburskiKawaler MieszczaninAP Lublin175828
SamborskiKazimierzPaweł, Marianna21Podlaska, łukowski, Garwolin, Rębków18371 Dywizja KirasjerówKawalerWłościaninAP Lublin175856
Samborski JanMichał27m. Lublin1849Flota Czarnomorskażonaty, Barbara LipskamurarzAP Lublin175809
SamborzeckiStefanGrzegorz, Tatiana21Podlaska, radzyński, Włodawa, Różanka18376 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerWłościaninAP Lublin175856
SamczukStefanJan20Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaŻona Tekla BinianOsadnik,unitaAP Lublin175820
SamczukGrzegorz--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
SamczukJanDymitr-Włodawski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SamelPiotrJózef-Sokołowski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SamelmanAbram DonNachman18Lubelski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychKawalerŻydAP Lublin17581716
SamiejelFranciszekAdam-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SamkTeodor --Hrubieszowski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175805
SamociukChwedor Nikita25Bialski, Krasówki 18436 Korpus Piechoty, 18 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175819
SamociukWincentyPaweł26Bialski1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835
SamociukKondratFranc-Włodawski, Horodyszcze187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SamociukJózefPiotr-Bialski187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874
Samociuk v HryciukIwanTaras-Radzyński, Tłuściec1871--Wpisany pod literą HAP Lublin175873
Samociuk v SamockiIgnacyJakub20Łukowski, gm. Celiny183818 Dywizja Piechotyż. Marianna WłościaninAP Lublin175857b.pag.
SamockiWojciech--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
SamockiJózefMikołaj-Konstantynowski1867--AP Lublin175872
SamockiJózefMikołaj20Konstantynowski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyŻona Józefa Korniluk,synChłop,wiara rz.kat,AP Lublin175865b.pag
Samocki ( Sarnocki )Józef--Lubelska, łukowski, Celiny1851--Wzięty AP Lublin175831
SamoćKazimierzAntoni20Bialski, Huszlew1847Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy TronuKawalerWłościaninAP Lublin175806
SamoćAdamBialski,18461 Dywizja Piechoty AP Lublin175860
SamoćPawełJózef-Konstantynowski, Huszlew187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SamograjMaciejFranciszek20Zamojski, Zamość1849Flota Czarnomorskażonaty, Marianna AP Lublin175809
SamojlukHawryloSemen21Bialski1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852
SamojlukZienkoJoan Pałaszka26Bialski1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853
SamojlukOnufry--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SamojlukMikołajJan-Bialski187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SamojłowiczFeliksAntoni21Lubelska, bialski, Łomazy18668 Piechotna DywizjaKawalerMieszczaninAP Lublin175837270
SamolejTomaszMarcin21Janowski, Wilkołaz, Zamojski186634 rezerwowy batalion piechoty Wysznij WołoczekŻ. Agnieszka, s. FranciszekWłościaninAP Lublin175823113
SamonekJózef --Zamojski18486 Dywizja Kawalerii Lekkiej --AP Lublin175816
SamonekFranciszek--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Ust’-Łabińsku --AP Lublin175821
SamorajczukFranciszekMichał21Siedlecka, radzyński, Biała, Białka1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
SamorajskiJan--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
SamorekMichałPaweł20Lubelski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
SamorekMateusz--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Władykaukazie--AP Lublin175821
SamorukJoachimStefan20Siedlecka, włodawski, Uhrusk, Siedliszcze1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
SamoylakPiotrJan22Radzyński1834-ż. Marianna Strocikowna , syn Piotr 1/2 rokuWłościanin czyta i pisze po polskuAP Lublin175852
SamryczukStefanMichał Nastia22Radzyński1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853
SamsonowiczJózef Nikita20Bialski, Piszczac 184410 Dywizja Piechoty ż. Franciszka SurzczyńskaMieszczaninAP Lublin175819
SamuelczykMikołajSamuel26Siedlecki,1853Rota N 9 13ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Marianna RomanikAP Lublin175834
SamujlikJózefIwan-Radzyński, Lisia Wólka187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SamulakWasylPaweł20Zamojski, Lipsko18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty,AP Lublin175816
SamulakMichał--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
SamulakGrzegorz--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
SamulakWojciechHrubieszowski, Krynice, Hrubieszowski1866Do dysp. Sztabu Warszawskiego Okręgu WojskowegoAP Lublin175823
SamulnikMikołajFilipSiedlecka, radzyński, Lisiowólka187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587561
SamułaTomasz--Lubelski---AP Lublin175802
SamuszewskiJózefAntoni20Lubelska, siedlecki, Stoczek186631 Piechotny Aleksapolski PułkŻ. Marcjanna SzymczakównaWłościaninAP Lublin175837464
Samuś Paweł Jan 23Radzyński, Krasne 18433 Korpus Piechoty ż. Pelagia Kurlakówna WłościaninAP Lublin175805
SandalMoszko SzymonLejbus-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SandelbaumLejbaDawid-Garwoliński, Żelechów1871--Wróćił. Zamieniony na Srula Funsa AP Lublin175873
SandkornChaimJózef18Łukowski,1853Flota Czarnomorskaż.Estera MoszkeAP Lublin175834
SandlarzJosel JudaMordko21Bialski1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymŻona Leja Gitlecaruk,córkaŻydAP Lublin175865b.pag
SandmaronJosek JudaMordko-Bialski1867--WykupionyAP Lublin175872
SaneckiJakubOpolski, Zastów, Lubelski186634 rezerwowy batalion piechoty Wysznij WołoczekAP Lublin175823
SangolPawełFranciszek20Siedlecka, garwoliński, Kłoczew, Borucicha1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
SaninskiIwanStanisław-Węgrowski, Grębków187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
Saniuga SzymonTeodor 22Lubelski, Świdnik Duży1840Flota Czarnomorska ż. Katarzyna c. Stanisława Kwiatkowskiego, bezdzietny. Żona poszła za mężem.WłościaninAP Lublin175807
SaniukAdamRadzyński,1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej AP Lublin175825
SaniukPawełStefan-Sokołowski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SankowskiJan AdamAntoni25Lubelski1851Flota Czarnomorskaukończył 3 klasy gimnazjum , czyta i pisze po polsku i po ruskuAP Lublin175819
SankowskiBłażej--Zamojski18481 Dywizja Ułanów--AP Lublin175860
SanockiSemkoOstap 20Hrubieszowski, Telatyń1838FlotaKawaler WłościaninAP Lublin175804
Santorek Antoni--Łukowski, gm. Górzno 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
SapałaAntoniPaweł23Lubelski, Tomaszowice18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
Sapicha lub Sapieha Józef N.24Siedlecki, Guty 18442 Dywizja Dragońska Kawaler WłościaninAP Lublin175819
SapiechChaim--Lubelska, łukowski, Łuków1851--ZbiegłAP Lublin175831
SapiechaMarcinPaweł21Siedlecki, Chruszczówka 1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175827
SapiechaJózefSzymon22Siedlecki, (Giby?)1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175827
SapiechaMarcinPaweł 21Siedlecki, Chruszczewka 1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175828
Sapiecha (Sapieha)JózefSzymon22Siedlecki, Guty1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175828
Sapierko (lub Sapiwko)JanJózef 20Zamojski, Rządowa Zamość 1840Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin175814
SapieżyńskiFranciszekBartłomiej20Siedlecka, węgrowski, Łochów, Kamionna1868-KawalerWłościanin, czyta po polskuAP Lublin175866b.pag.
SapirMatysMordka20Siedlecki,1853Flota Czarnomorskaż.Szejda AbramAP Lublin175834
SapiraLejbkoMoszek-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SapkaMichal--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin175802
SapkaFranciszek--Nowoaleksandryjski (Puławski)---wykupionyAP Lublin175802
SapkaAntoni--Lubelski1853Arsenał w Noworosyjsku--AP Lublin175821
SaplinskiAndrzejAntoni25Lubelski18525 Lekka Dywizja Kawalerii P28KawalerOsadnikAP Lublin175820
SapocznikIzraelSzaja-Garwoliński, Trojanów187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
Sapów (lub Sapow)JakubProkop29Radzyński, gm. Międzyrzec 183816 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
SapułaTomaszChełmski, Wojsławice, Krasnostawski186634 rezerwowy batalion piechoty Wysznij WołoczekAP Lublin175823
Saraban MaciejSebastian22Zamojski, Krasnobród 1840Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin175814
SarapafaStefanJan21Hrubieszowski, Kryłów, Hrubieszowski1866Ż. Maria, s. Michał, 1 rokWłościanin, zwrócony ponad kompletAP Lublin175823181
SardeckiJózefPiotr20Zamojski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego KorpusukawalerkantorAP Lublin175819
SarejAndrzejRoch20Siedlecka, garwoliński, Unin, Goździk1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
SarekSemenJanSiedlecka, garwoliński, Żelechów187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587560
SarewiczJanStefa Natalia22Bialski1835-KawalermieszczaninAP Lublin175853
SarnaErwest --Lubelska, siedlecki, Kudelczyn1851--Niezdatny z powodu zastarzałych parchów na głowieAP Lublin175831
SarnaJanAntoni-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SarnaJózefWalenty21Siedlecka, węgrowski, Stoczek, Wieliczna1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Sarna Piotr--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SarnackiNestorAndrzej, Eudokia21Podlaska, radzyński, Sławatycze, Kuzawka1837Korpus Kaukaski ż.KatarzynaWłościaninAP Lublin175856
SarnackiSebastianJózefSiedlecka, bialski, Kościeniewicze187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587560
SarneckiWojciechJan22Łukowski18522 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerMieszczaninAP Lublin175833
SarniakMaciejAntoni26Łukowski,1853Tyfliski artyleryjski garnizonż.Marianna PaszekAP Lublin175834
SarniakMateusz--Podlaska, łukowski1832--Zmarł 1844r.AP Lublin175861
SarniakPawełStefan22Łukowski,(?)1838Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
SarnickiStanisławTomasz21Krasnostawski1852Flota CzarnomorskaKawalerMieszczanin,siodlarzAP Lublin175820
SarnieckiStanisław--Krasnostawski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821
SarniukStanisław--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
SarnowiecAntoniJan-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874
SarnowskiKazimierzMarcin21Bialski,Czaple Ruskie18411 Korpus PiechotyKawalerWłościanin,organista,piśmiennyAP Lublin175806
SarnowskiAntoniWojciech-Węgrowski, Ruchna187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873
Sarnuczek ? (Sarnuszek)LeonardKazimierz22Lubelski185018 Dywizja Piechoty AP Lublin175828
SarockiJakub Józef 20Łukowski, Sarny1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerWłościaninAP Lublin175824
SarzynskiMichał--Biłgorajski---wykupionyAP Lublin175802
SarzynskiTomaszN22Zamojski18526 Dywizja Kawalerii P 28KawalerOsadnikAP Lublin175820
SarzynskiJanFranciszek20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnik,zmarł 11 kwietnia 1864AP Lublin175820
SarzyńskiLudwikAdam25Adamów1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
SarzyńskiLudwikAdam25(?)1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175805
SarzyńskiMarcinTomasz22Zamojski185014 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie Inżynierii AP Lublin175818
SarzyńskiTomasz--Zamojski18536 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821
SarzyńskiJan--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
SarzyńskiPiotr--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
SasOnufry--Hrubieszowski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821
SasTymonChełmski, Chełm, Krasnostawski186610 Dywizja Piechoty, WarszawaAP Lublin175823
Sas Wojciech Wojciech 20Biłgoraj 1835-KawalerWłościanin, za niestawienie się do spisu.AP Lublin115647
Sas Filip--Hrubieszowski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814
Sas Kornel --Łukowski, Kolechowice1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
Sasalski ( Sagalski )JanWawrzyniec25Lubelska, łukowski, Ruda Talubska, Górki186631 Piechotny Aleksapolski PułkKawalerWłościanin, kowal, wstąpił za Józefa KorsunaAP Lublin175837874
SasinowskiWładysławStanisław20Radzyński,1853Druga Lekka Dywizja Kawalerii KawalerAP Lublin175834
Saskiewicz TroimFleyzer 22Siedlecki, Sokołów1844Flota Bałtycka Kawaler ŻydAP Lublin175819
Saskowski (lub Jaskowski)Paweł--Łukowski, gm. Gułów1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
SassFiszelHeli21Hrubieszowski, Dubienka1844Flota CzarnomorskaKawaler Żyd, kominiarz AP Lublin175809
SasyniukMaksym--Hrubieszowski---AP Lublin175802
SaśOnufryJan21Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnik,katolikAP Lublin175820
SatyłowiczJan--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SatyrukBazyliMarcin20Radzyński, Motwiej 18446 Dywizja Artyleriiż. Tekla Mielniczanka WłościaninAP Lublin175824
SawaWojciechMichał23Biłgorajski1871-KawalerMieszczanin,wiary rz.kat.,AP Lublin175740
SawaKondrat--Biłgorajski---AP Lublin175802
SawaMikołaj --Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814
SawaPawełSebastian25Zamojski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Anna SieńczykAP Lublin175816
SawaJózefN25Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820
Sawa Jacenty Jan 24-1834-KawalerWłościaninAP Lublin175803
SawczukKonradTrochim26Bialski, Bubel (ob.Stary Bubel)18472 Dywizja Dragonów KawalerWłościaninAP Lublin175805
SawczukEliaszWasyl23Bialski, Pratulin1847Butyrski Pułk PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175806
SawczukSemen-21-1846---AP Lublin175813
SawczukChwedor Hryć20Bialski, w. (Mar…?)1845Pułk Uglicki - 16 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175818
SawczukTomasz Neścior 22Bialski, Zakanale 1845Pułk Uglicki - 16 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175818
SawczukJózefMikołaj20Radzyński, Parczew18452 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerMieszczaninAP Lublin175819
SawczukJózefKirył20Radzyński,Miedzyrzec,Łukowiska1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerWłościaninAP Lublin175825
SawczukIwanIwan20Radzyński,Motwica,Pogorzelec1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerWłościaninAP Lublin175825
SawczukJan--Łukowski, gm. Komarówka1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
SawczukMichał--Łukowski, Opole 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830
SawczukAntoniMaksym20Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Żona Józefa KanabrockaOsadnikAP Lublin175833
SawczukLewkoAntoni21Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Żona Helena RymianOsadnikAP Lublin175833
SawczukJanMaksym24Radzyński,1853Flota Czarnomorskaż.Anna NAP Lublin175834
SawczukMikołajJan22Radzyński1854Flota CzarnomorskaŻona Tekla N.OsadnikAP Lublin175835
SawczukJanPaweł24Radzyński1854Dywizja Artylerii GrenadierówŻona Wowdia NOsadnikAP Lublin175835
SawczukPiotrKamil22Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35KawalerOsadnikAP Lublin175835
SawczukTeodorDenis, Paraskiewia21Podlaska, radzyński, Orchówek1837Korpus Kaukaski KawalerMieszczaninAP Lublin175856
SawczukEliaszNestor, Tekla20Podlaska, bialski, Hołowczyce, Serpelice1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856
SawczukHarasim--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SawczukStefan--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SawczukBazyli--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
SawczukMaciej--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
SawczukJan--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861
SawczukRomanDymitr 20Bialski, Serpelice 1847Moskiewski Garnizon Artylerii - 5 Rotaż. Krystyna BaczyńskaWłościaninAP Lublin175862
SawczukJanMikołaj21Radzyński, Rogoźniczka18473 Dywizja Grenadierów KawalerWłościaninAP Lublin175863
SawczukNicentyWasyl24Radzyński, Wyryki18473 Dywizja Grenadierów KawalerWłościaninAP Lublin175863
SawczukJan Jan 21Radzyński, Stawki w gm. Włodawa184418 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175864
SawczukJan Stefan20Radzyński, Okuninka184418 Dywizja Piechoty ż. Pelagia SzostakównaWłościaninAP Lublin175864
SawczukJózefatIwan-Konstantynowski, Hołowczyce187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SawczukIwanLeon-Konstantynowski, Hołowczyce187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873
SawczukPawełIgnacy-Konstantynowski, Hołowczyce187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-