Baza rekrutów: nazwiska Ś – Ż

Aby ułatwić wyszukiwanie, wpisz szukaną frazę w wyszukiwarce.

Nazwisko rekruta Imię rekrutaImię ojca WiekNazwa obwodu i miejscowość poboru Rok poboru Nazwa jednostki wojskowej Stan cywilnyUwagi (stan społeczny, zawód, powód poboru)Nazwa archiwum Nr zespołu arch.Sygn.Arch.Karta / strona
ŚledzJanFranciszek 23Łukowski,Turze Rogi 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin AP Lublin175859
ŚcibulakKarolJanSiedlecka, sokołowski, Repki187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587562
ŚcięgoszAugustJanSiedlecka, sokołowski, Korczew187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587562
ŚciuchowskiJanKsawerySiedlecka, węgrowski, Sinołęka187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587561
Śledź Mateusz Błażej 21Lubelski, Poniatowa 1848Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin175807
ŚledźJan--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Gieorgijewsku--AP Lublin175821
ŚledźTomaszKrzysztof 21Łukowski,Prada,Mielniki1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerWłościaninAP Lublin175824
ŚledźMikołajWawrzyniec20Siedlecki,1853Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Franciszka PiotrowskaZmarł N36645/12742-62AP Lublin175834
ŚledźPiotrPaweł20Krasnostawski1850 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej DywizjiAP Lublin175860
ŚledźJanStanisław21Lubelska, siedlecki, Skórzec, Lipniaki1866KawalerWłościaninAP Lublin17583712
ŚledźTomaszJan20Lubelska, radzyński, Kąkolewnica, Lipniaki18668 Piechotna DywizjaKawalerWłościaninAP Lublin175837190
ŚledźJanMaciej20Lubelska, radzyński, Radzyń Podlaski18668 Piechotna DywizjaKawalerWłościanin, czyta po polskuAP Lublin175837211
ŚledźPawełWawrzyniec20Siedlecka, siedlecki, Wodynie, Wola Wodyńska1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
ŚledźMichałFranciszek20Siedlecka, łukowski, Skrzyszew, Gołąbki1868-KawalerWłościanin, cieślaAP Lublin175866b.pag.
Śledź KarolWincenty 22Radzyński, Kąkolewica 1843Korpus Grenadierów Kawaler WłościaninAP Lublin175805
ŚlepowrońskiWalentyJan20Siedlecki,1853Druga Lekka Dywizja Kawalerii KawalerCzyta i pisze po polskuAP Lublin175834
ŚlepowrońskiStanisławFranciszek, Rozalia20Podlaska, siedlecki, Bachorza, Wojewódki1837Korpus Kaukaski KawalerSzlachcic niewylegitymowanyAP Lublin175856
ŚliwaTomaszJan22Krasnostawski, Rejowiec18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
ŚliwaOsipRadzyński,1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej AP Lublin175824
ŚliwaMichałAntoni20Hrubieszowski, Strzelce, Hrubieszowski18668 Dywizja PiechotyŻ. Marianna SacharWłościaninAP Lublin175823168
ŚliweckiJan Franciszek 23Łukowski,Łaskarzew18402 Dywizja UłanówKawalerMieszczanin AP Lublin175859
ŚliweckiAntoniJakub20Siedlecka, garwoliński, Ruda Talubska1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
ŚliwińskiPawełStanisław21Piaski Luterskie1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
ŚliwińskiPawełStanisław21Piaski Luterskie 1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175805
ŚliwińskiJózef --Krasnostawski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814
ŚliwińskiPiotr Leon22Radzyński, Ostrów 184418 Dywizja Piechoty Kawaler Mieszczanin, cieśla AP Lublin175818
ŚliwińskiMaciejMaciej20Łukowski,Stężyca1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerMieszczaninAP Lublin175824
ŚliwińskiWalentyJan22Radzyński, Budziska 1847Tarutyński Pułk Jegrówż. Marianna LemreszczankaWłościaninAP Lublin175826
ŚliwińskiJózefnieczytelne22Krasnostawski18511 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierówżona Marianna SwiedorgukownaAP Lublin175860
ŚliwińskiJan--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
ŚliwińskiAntoniTomasz24Łukowski,Żelichów18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejŻonaty-Marcjanna GitałowskaMieszczanin,garncarzAP Lublin175864
ŚliwińskiJanSebastian21Krasnostawski, Zdżanne, Krasnostawski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaKawalerWłościaninAP Lublin17582390
ŚliwińskiJanMichał20Lubelska, łukowski, Żelechów, Władysławów186632 Piechotny Rezerwowy Batalion m.TwerŻ. Magdalena, c.Rozalia 1 rokWłościaninAP Lublin175837517
ŚliwińskiMarekMarcin20Lubelska, łukowski, Pawłowice186633 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Rżew Twerskiej GuberniKawalerWłościaninAP Lublin175837799
ŚliwkaWawrzyniecWalenty 24Siedlecki, Dąbrówka1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175827
ŚliwkaWawrzyniecWalenty24Siedlecki, Dąbrówka1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175828
ŚliwkaSzloma ZemanMejerSiedlecka, garwoliński, Garwolin18702 Grenadierska DywizjaAP Lublin17587563
ŚlusarczykStanisławAntoni20Siedlecka, sokołowski, Sterdyń, Zembrów1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Ślusarczyk Antoni Karol Marianna 21Łukowski,Korytnica 183617 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854
Ślusarczyk BłażejWojciech 24Radzyński,Olszewica 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyWdowiec Włościanin AP Lublin175859
ŚlusarzMichałTomasz22Krasnobród1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804
Ślusarz Michał Tymoteusz Krasnobród 1836Korpus KaukaskiKawaler Włościanin AP Lublin175814
ŚmiałkoJanBiłgorajski, Księżpol, Zamojski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaAP Lublin175823
Śmiałkowski Wojciech Mateusz21Krasnostawi, Pilaszkowice 183813 Dywizja Piechoty Kawaler Włościanin, ogrodnikAP Lublin175819
Śmiałkowski Krzysztof Michał20Lubelski, Krężnica Jara183815 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin175864
ŚmiechBłażejJózef23Żółkiewka183614 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175806
ŚmiechKazimierz--Lubelski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821
ŚmieciuchMichał--Zamojski18532 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821
ŚmieciuchStanisław--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861
ŚmietankaAntoni Wojciech Apolonia20Łukowski,Dminin,Skrzyszew18365 Dywizja Artylerii KawalerSzlachcic niewylegitymowany piśmiennyAP Lublin175854
ŚmietankaFranciszekFranciszek21Lubelska, łukowski, Skrzyszew186632 Piechotny Kremienczugski PułkŻ. Paulina ZarzeckaWłościaninAP Lublin175837131
ŚmietankaJankielIcekSiedlecka, radzyński, Radzyń Podlaski187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587563
Śmietanka EdwardTomasz 21Zamojski, Zwierzyniec 1838KirasjerzyKawaler Szlachta, ukończył 4 klasy szkoły.AP Lublin175818
ŚniadowskiStanisławFranciszek20Siedlecki,Olszew,Ratyniec Stary18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerSzlachcic,brak przedniego zębaAP Lublin175826
ŚniadowskiIgnacyMarcin21Siedlecka, sokołowski, Kudelczyn, Krasów1868-KawalerSzlachcic, czyta po polskuAP Lublin175866b.pag.
ŚniadówkaMarcin--Lubelski18534 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821
ŚniatyckiStefan --Hrubieszowski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175827
Śpiewaczyński JózefŁukasz 22Łukowski,Łuków1841Korpus GrenadierówKawalerSzlachcic,piśmienny po polsku I rosyjsku AP Lublin175805
ŚpiewakMichałWawrzyniec20Siedlecka, węgrowski, Węgrów1868-KawalerMieszczanin, piśmienny, młynarzAP Lublin175866b.pag.
Śpiewak Stanisław Mateusz 20Lubelski, Kępa Chotecka 18401 Dywizja Kirasjerów ż. Ewa c. Jana Dziwczaka, bezdzietnyWłościaninAP Lublin175860
ŚredziukJózefWojciechSiedlecka, sokołowski, Korczew187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587562
ŚrodaFranciszekSzczepan20Siedlecki, Patrykozy 18481 Dywizja UłanówKawaler Włościanin, czyta i pisze po polskuAP Lublin175860
ŚrodaFranciszekSzczepan20Siedlecki, Patrykozy18481 Dywizja UłanówKawaler Włościanin, czyta i pisze po polskuAP Lublin175860
ŚwiatłyBoruchMordko20Lubelska, siedlecki, Siedlce1866Ż. Dwojra, s.RubibAP Lublin1758375
Światowy Józef Franciszek 28Krasnostawski, Zdzanne183813 Dywizja Piechoty ż. Weronika z Wasilewskich, bezdzietny. Żona poszła za mężem.Włościanin, kucharz. Za ukrywanie się przez spisem.AP Lublin175819
ŚwiątekWojciech--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821
ŚwiątekTomaszWincenty 20Siedlecki, Wyszków 1847Flota Bałtyckaż. Józefa Rudaniówna WłościaninAP Lublin175826
ŚwiątekIgnacy--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
ŚwiątekMateusz--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
ŚwiątekAdamFlorian20Lubelski, Krężnica1866KawalerWłościanin, skorzystał z prawa wykupuAP Lublin17582364
Świątek KarolKarol 29Grabowiec 1835-Kawaler Włościanin, po odbyciu kary więzienia za kradzieżAP Lublin175808
Świątkoski Szczepan Bartłomiej20Turobin 183614 Dywizja PiechotyKawaler Mieszczanin, kowalAP Lublin175806
ŚwiątkowskiSzczepanBartłomiej20Turobin183614 Dywizja Piechoty Kawalerwłościanin, kowalAP Lublin175805
ŚwiątkowskiFranciszek Marcin 20Siedlecki, Mordy184418 Dywizja Piechoty Kawaler Mieszczanin AP Lublin175818
ŚwiątkowskiAntoni--Lubelska, łukowski, Jakusze1851--ZbiegłAP Lublin175831
ŚwiątkowskiFranciszek--Lubelska, siedlecki, Mordy1851--Niedostawiony, ma być pocztylionem w KałuszynieAP Lublin175831
ŚwiątkowskiStanisławWojciech20Siedlecka, garwoliński, Sobienie Jeziory1868-KawalerWłościanin, bednarzAP Lublin175866b.pag.
ŚwićFranciszekJan22Tulniki18365 Dywizja Kawalerii Lekkiej KawalerWłościaninAP Lublin175860
ŚwićAntoniJózefSiedlecka, radzyński, Suchowola1870WykupionyAP Lublin17587561
ŚwiderMichałKrzysztofSiedlecka, łukowski, Wojcieszków187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587558
ŚwiderJózefTomaszSiedlecka, łukowski, Wojcieszków1870WykupionyAP Lublin17587558
ŚwiderskiMaciejLeon21Radzyński, Suchowola 1847Moskiewski Pułk Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175825
ŚwiderskiJacentyJózef 24Siedlecki, Olszew1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175827
ŚwiderskiJacentyJózef 24Siedlecki, Olszew1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175828
ŚwiderskiAdamMaciej20Łukowski,1853Parkowa ½ Rota N 2 Zarządu Inżynierii w twierdzy BenderachKawalerAP Lublin175834
ŚwiderskiKajetanAntoni21Łukowski,1853Parkowa ½ Rota N 2 Zarządu Inżynierii w twierdzy BenderachkawalerAP Lublin175834
ŚwiderskiPiotrMarcin, Zuzanna19Podlaska, bialski, Konstantynów183718 Dywizja PiechotyKawalerMieszczanin, ochotnikAP Lublin175856
ŚwiderskiMaciejJakub 28Zamojski, Biszcza18401 Dywizja Kirasjerów Kawaler WłościaninAP Lublin175860
ŚwiderskiMarcin--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
ŚwiderskiIgnacy--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
ŚwiderskiPiotr--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
ŚwiderskiJózefJan21Lubelski, Piotrków, Lubelski18668 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17582367
ŚwiderskiJanMikołaj21Siedlecka, siedlecki, Skórzec, Gołąbek1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
ŚwiderskiKonstanty WojciechFranciszekSiedlecka, łukowski, Ryżki1870WykupionyAP Lublin17587558
ŚwiderskiJanKazimierzSiedlecka, sokołowski, Olszew18702 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587562
Świderski Wojciech Wawrzyniec Marianna 22Łukowski,Świdry 183618 Dywizja Piechoty KawalerSzlachcic niewylegitymowany ,piśmienny AP Lublin175854
Świeboda v SkiczyńskiStanisław Piotr 21Krasnostawski, Krasnystaw 183814 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin175805
ŚwiechRoman Jan 21Łukowski,Ryki18407 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin AP Lublin175859
ŚwiećJanSzymon26Lubelski, Ostrówek18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
ŚwierczewskiStanisławKazimierz, Klara22Podlaska, łukowski, Zakrzew18376 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerSzlachcic niewylegitymowanyAP Lublin175856
ŚwierczewskiWawrzyniec Jan 23Łukowski,Bobrowniki 18408 Dywizja PiechotyŻonaty-Marianna Mieszczanin ,mularzAP Lublin175859
ŚwierczowskiPawełKazimierz23Radzyński,Turze Rogi1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerSzlachcicAP Lublin175824
ŚwierkowskiStanisławMichał20Szystowice?18365 Dywizja Kawalerii Lekkiej KawalerWłościaninAP Lublin175860
Świerkowski Stanisław Michał20(Szyszków?)18365 Dywizja Kawalerii Lekkiej Kawaler WłościaninAP Lublin175860
ŚwierzbiałaAntoni--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
ŚwietlagaWincenty--Zamojski18536 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821
ŚwietlickiJózef--Lubelski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821
ŚwietlickiMichałChełmski, Liszno, Krasnostawski18668 Dywizja PiechotyAP Lublin175823
ŚwięcickiŁukasz--Hrubieszowski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821
ŚwięcickiWojciech--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861
Święcicki FranciszekMateusz21Zamojski, Lipiny18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
ŚwięcieckiMateusz--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861
ŚwięckiAleksanderFranciszekSiedlecka, węgrowski, Łochów1870WykupionyAP Lublin17587561
Święder (Świąder)MaciejTomasz20Lubelski, Biskupice, Lubelski18668 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin17582364
ŚwiętochowskiIgnacyAntoni21Bialski,Huszcza18461 Dywizja Piechoty KawalerAP Lublin175860
ŚwiętochowskiJanN.21Lubelska, siedlecki, Jaczew, Karczewice186633 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Rżew Twerskiej GuberniŻ. Marianna, s.Franciszek 1 rokWłościaninAP Lublin175837867
ŚwiętochowskiLeonardPiotr20Siedlecka, węgrowski, Borze, Połazie1868-KawalerSzlachcic, czyta po polsku i rosyjskuAP Lublin175866b.pag.
ŚwiętochowskiWalentyJózefSiedlecka, węgrowski, Borze187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587561
Świętochowski Andrzej Wawrzyniec 23Bialski,Huszcza 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerSzlachcic niewylegitymowany AP Lublin175859
ŚwiętońskiMarcin--Lubelska, siedlecki, Siedlce1851--Niedostawiony, ma być w WarszawieAP Lublin175831
ŚwinarskiAleksanderPiotr 20Siedlecki, Świnary18476 Dywizja ArtyleriiKawalerSzlachcic AP Lublin175816
ŚwirgońIgnacySzczebrzeszyński, Lipsko, Zamojski18668 Dywizja PiechotyAP Lublin175823
ŚwirszczKacperWojciech20Lubelski1850Flotylla Kaspijska AP Lublin175822
ŚwirydziukKarolDymitr 20Radzyński, Manie 1848Korpus Orenburskiż. Marianna (P..kówna)WłościaninAP Lublin175828
Świrydziuk (Swirydiuk)KarolDymitr 20Radzyński, Manie1848Korpus Orenburskiż. Marianna PniczukównaWłościaninAP Lublin175827
ŚwisFranciszekWojciech20Krasnostawski18511 i 2 Dywizja Artylerii GrenadierówkawalerAP Lublin175864
ŚwistJakubOleszek22Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820
ŚwistalskiSzymon--Lubelski18533 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821
ŚwistekTomaszJan21Lubelska, siedlecki, Sabnie, Suchodół1866Sztab 8 Piechotna DywizjaKawalerWłościaninAP Lublin175837351
Świszcz ( Świć )OnufryJanSiedlecka, radzyński, Suchowola187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587560
ŚwitaWojciechBiłgorajski, Huta Krzeszowska, Zamojski18662 Dywizja Grenadierów, WarszawaAP Lublin175823
ŚwitajAntoniLudwik20Lubelska, łukowski, Kłoczew, Ochodno186631 Piechotny Aleksapolski PułkKawalerWłościanin, wykreślonyAP Lublin175837527
ŚwitalskiLeonardJan21Kurowski, Nałęczów, Lubelski186629 rezerwowy batalion piechoty, MoskwaŻ. MariannaWłościaninAP Lublin175823193
ŚwitekFranciszekLeonard24Łukowski,Maciejowice,?18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175826
ŚwitekKacperMateusz20Lubelski, Sławin, Lubelski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaKawalerWłościaninAP Lublin17582376
TabaczkiewiczLejbusSzmul21Lubelski1874-KawalerŻyd,wiara judajska,czyta i pisze po rusku i hebrajskuAP Lublin175740
TabacznikManesAbram-Sokołowski, Sokołów187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731417
TabacznikHerszkoMordko21Lubelska, siedlecki, Węgrów186632 Piechotny Rezerwowy Batalion m.TwerŻ. Estera Gitla Brukarz, s.Gdala MotelAP Lublin175837161
Tabacznik Zawel Janklowicz 23Siedlecki, Stoczek 1844Flota Bałtycka Kawaler ŻydAP Lublin175819255
TabakaMateuszJan23Łukowski,1853Dywizja Grenadierów ż.Katarzyna LymorskaAP Lublin175834b.pag.
TabakaMateusz--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
TabakaStefanJan21Hrubieszowski, Kryłów, Hrubieszowski18668 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175823177
TabałAntoni25Zamojski, Kraśnik18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
TabasJanBaltazar24Siedlecki1834-KawalerWłościanin stolarzAP Lublin175852p.pag
TabasAndrzej--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
TaciakAdam--Siedlecki, Kopcie1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
TaciakAndrzejJakub, Katarzyna20Podlaska, siedlecki, Kopcie, Gałki183718 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
TaciukJanBenedyktSiedlecka, konstantynowski, Zakanale18706 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587565
TaczalskiWojciechStanisław, Marianna21Podlaska, radzyński, Uścimów1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
TaczalskiJózef Maciej 22Radzyński,Kock1840Korpus GrenadierówKawalerMieszczanin ,kowal , złego prowadzenia AP Lublin175859b.pag.
TaczalskiJan--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
TaczalskiKlemens JanLudwik-Łukowski18722 Dywizja Grenadierów-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TadbenfeldHerszekJosef24m.Lublin1851Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty Czarnomorskiejkawalerkrawiec, zabrany za niego brat Moszek lat 15 do Batalionów Wojennych Kantonistów w ZamościuAP Lublin175819294
TadejczukJakubSzymon23Siedlecki1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
Tadeusz Jan Roman20Zamojski, Lipsko183813 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175819169
TadraMaciejJózef24Zamojski, Łukowa18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
TadysAntoniFranciszek20Janowski, Olbięcin, Zamojski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaKawalerWłościaninAP Lublin175823119
TaigChaimSzloma18Zamojski1851Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty CzarnomorskiejkawalerkrawiecAP Lublin175819290
TajakAdambrak-Węgrowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
TajakAdam nieślubny20Węgrowski186713 Batalion Rezerwowy Piech.Żona Ludwika SzakowskaChłop,wiara rz.kat.,czyta i pisze po polskuAP Lublin175865b.pag
TajchmanAbramSzymon21Nowoaleksandryjski1872-Żona Wielafa ,nieczytelne,dzieci nie maŻyd,wiara judajskaAP Lublin175740
Tajdanowski vel PajdanowskiPiotr--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
TajerJózefAntoni21Lubelski18512 Dywizja Dragonów kawalerAP Lublin17580514
TajersztejnGerszko--Biłgorajski---nieprawidłowo wpisanyAP Lublin17580246
TajersztejnPerec--Lubelski---AP Lublin17580246
TakPiotr--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Władykaukazie--AP Lublin175821Spis alf.
TakarukPawełAdam-Bialski187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TalachaIwanAdam-Siedlecki, Niwiski187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873120
TalachaLudwikMikołaj-Siedlecki, Niwiski187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873196
TalachaPawełKacper-Siedlecki187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TalachaJanJan-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TalantaAugustyn Marcin 20Łuków,Dęblin,Podwierzbie 18402 Dywizja UłanówKawalerWłościanin AP Lublin175859b.pag.
TalapskiWojciechMikołaj23Hrubieszowski, Łaszczów18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
TalarJanKarol20Łukowski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
Talar ( Tallar )PawełJan20Siedlecka, garwoliński, Podłęż, Kępa1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
TalarekIgnacyOnufry-Garwolinski, Łaskarzew187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873949
TalarekJózefFranciszek21Siedlecka, garwoliński, Unin, Górzno1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
TalarekJanAntoni20Siedlecka, garwoliński, Wola Rębkowska, Leszczyny1868-KawalerWłościanin, witrażysta, malarz szkła ? (stiekołonnyj grafirowszczyk)AP Lublin175866b.pag.
TalarekMichałFranciszekSiedlecka, garwoliński, Unin187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587564
TalarowskiBartłomiej-26-1846---AP Lublin1758134
TalasaJózefPiotr-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Taler Lejba Kula23Zamojski, Tarnogród 1844Flota Czarnomorskażonaty Żyd, garbarz. Za ukrywanie się przed spisem.AP Lublin175819267
TaliachaWalentyAntoni-Siedlecki, Niwiski18716 Dywizja Kawalerii-AP Lublin17587387
TalibskiWincentyJózefSiedlecka, sokołowski, Jabłonna1870WykupionyAP Lublin17587551
TałachLudwikMikołajSiedlecka, siedlecki, Niwiski1870ZwróconyAP Lublin17587564
TałałajAndrzej--Chełmski---AP Lublin17580245
TałanWasylAdam23Bialski1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
TałanMichałN., Jadwiga22Podlaska, radzyński, Parczew183718 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175856b.pag
TałanMarcin--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
TałandaFranciszekPaweł23Zamojski, Aleksandrów 1840Flota Czarnomorska ż. Magdalena c. Wojciecha Tracza, ma córkę Katarzynę l.3.WłościaninAP Lublin17580792
Tamasik Grzegorz Lubelski18404 Dywizja Kawalerii Lekkiej AP Lublin175863b.pag.
Tamczuk vel Tańczuk (Tomczuk)SemkoKazimierz21Hrubieszowski1850Flotylla Kaspijska AP Lublin175822542
Tamczyk Jakub Zamojski18404 Dywizja Kawalerii Lekkiej AP Lublin175863b.pag.
TamoszukBenedyktWawrzyniec-Bialski187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TanenbaumSzmulAbram21Bialski, Biała 184512 i 13 Rota Inwalidzka w Iżewskiej Fabryce Broniż. Marka ŻyskównaŻyd, krawiecAP Lublin175824b.pag
TanieckiFranciszekTomasz20Hrubieszowski1850Korpus GrenadierówAP Lublin17580592
TańkoMichałSzczebrzeszyński, Tworyczów, Zamojski1866Do dysp. Sztabu Warszawskiego Okręgu WojskowegoAP Lublin175823
Tański PiotrStefan 22Hrubieszowski, Hrubieszów1848Flota Czarnomorska Marianna Mieszczanin, szewc AP Lublin175807108
TarabajkaKonstanty-23-1846---AP Lublin17581323
TarachaAndrzej--Lubelski---AP Lublin17580245
TarachaJanWojciech21Zdziechowice 1835-Kawaler Włościanin, po odbyciu kary więzienia za kradzież. AP Lublin17580857
TarachaStanisław Maciej 26Lubelski, Puławy 1838Artyleria Kawaler Włościanin, czyta i pisze po polsku.AP Lublin175826B.Pag.
TarajskiAndrzej --Krasnostawski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
Taranowicz Józef Franciszek 20Hrubieszowski, [?] 1848Flota Czarnomorska Kawaler Włościanin AP Lublin175807
TarapataMarcinPaweł24Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
TararaMarcin--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
TararajJanMaciej, Paraskiewia20Podlaska, siedlecki, Dzierzby, Wieska1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
TararajFranciszekStanisław20Lubelska, siedlecki, Kosów, Sołdany1866Ż. Ludwika KlepanowskaWłościanin, wykreślonyAP Lublin175837468
TarasWasylStefan 20Hrubieszowski, Hrubieszów1848Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin175807
TarasKazimierzWincenty20Krasnostawski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Marianna KucharukOsadnikAP Lublin175820132
TarasAndrzejŁukasz22Bialski,1853Flota Czarnomorskaż.Katarzyna DanielukAP Lublin175834b.pag.
TarasPawełMichał20Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
TarasMichałGrzegorz20Lubelska, radzyński, Sobibór, Zbereże186612 Piechotna Dywizja m.KijówŻ. Zofia Panasiukówna, s.Dymitr 1 rokWłościaninAP Lublin175837603
TarasJanGrzegorz20Lubelska, bialski, Hołowczyce1866Ż. Anna Czyrkówna, s.Michał 2 m-ceWłościanin, wykreślonyAP Lublin175837676
Taras ŁukaszTymoteusz 20Krasnostawski, Turobin 1840Flota Czarnomorska ż. Marianna c. Pawła Mazurka, bezdzietnyWłościaninAP Lublin17580791
Taras vel ŁepkoIwanMikołaj23Zamojski1850 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej DywizjiAP Lublin175860B.Pag.
TarasiewiczJózef --Hrubieszowski1848Flota Czarnomorska --AP Lublin17580757
TarasiewiczMikołajJan20Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
TarasiukAntoni--Hrubieszowski---AP Lublin17580245
TarasiukMikołajIwan23Radzyński, Korolówka1848Korpus Kaukaskiż. Helena GrabkównaWłościaninAP Lublin17580594
TarasiukGrzegorz Dymitr 21Hrubieszowski, Sachryń1840Flota Czarnomorska ż. Katarzyna c. Filipa (?), bezdzietny.WłościaninAP Lublin17580750
TarasiukMikołajJan20Krasnostawski1852Flota CzarnomorskaŻona Anna LylczypaOsadnikAP Lublin175820214
TarasiukMikołaj--Krasnostawski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821Spis alf.
TarasiukJakubPiotr22Bialski,Sławcinek1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
TarasiukMikołajIwan23Radzyński, Korolówka1848Korpus Kaukaski ż. Helena GrabkównaWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
TarasiukChwedorMarcin, Hapa20Podlaska, bialski, Terespol183718 Dywizja Piechotyż.EudokiaMieszczanin, stelmachAP Lublin175856b.pag
TarasiukKuźmaTaras, Opraska ?21Podlaska, bialski, Małaszewicze Małe, Łobaczew18376 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
TarasiukCyprianStefan21Radzyński1839Oddzielny Korpus Kaukaskiż. Ksenia SwernikWłościaninAP Lublin175858b.pag.
TarasiukIgnacyJózef22Radzyński1839Oddzielny Korpus Kaukaskiż. Marianna RomanWłościaninAP Lublin175858b.pag.
TarasiukLudwikFranciszek-Sokołowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
TarasiukTeodorJakub-Włodawski1867--AP Lublin175872Spis alf.
TarasiukMichałFranc-Siedlecki, Mordy187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873209
TarasiukJakow-Bialski, Kobylany18716 Dywizja Kawalerii-Dziecko nieślubneAP Lublin175873286
TarasiukFomaAntoni-Konstantynowski, Pawłów187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873917
TarasiukJoachimDaniel-Radzyński, Brzozowy Kąt187131 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873990
TarasiukTomaszJoachim-Bialski187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TarasiukLudwikFranciszek23Sokołowski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyKawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
TarasiukTeodorJakub21Włodawski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyŻona Zuzanna WasilewnaChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
TarasiukMaksymIgnacy21Hrubieszowski, Kozodawy, Hrubieszowski18668 Dywizja PiechotyŻ. Zofia ŁyszczukWłościanin, grekokatolikAP Lublin175823164
TarasiukJanAndrzejSiedlecka, włodawski, Horodyszcze187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587564
Tarasiuk Konstanty--Łukowski, Romanów 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
Tarasiuk Melan --Łukowski, Włodawa1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
Tarasiuk Teodor Jan Ewa21Siedlecki,Mordy,Hołubla183617 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
TaratykaMaksymJakub26Radzyński,Włodawa,Korolówka18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin17580740
TaratykaJoachimŁukasz25Radzyński,1853Flota Czarnomorskaż.Magdalena N.AP Lublin175834b.pag.
TarczewskiJanAleksander-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TarczynskiJan Ludwik--Lubelski---w szpitalu choroba padaczkaAP Lublin17580245
TarczyńskiKazimierz Józef 24Popokowice 1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580310
TarczyńskiJózefWojciech21Bialski,Woskrzenice18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin17580740
TarczyńskiIgnacyJan21Lubelski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Jadwiga WomoniakOsadnikAP Lublin175820112
TarczyńskiWojciechAndrzej24Lubelski1853Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23Żona Franciszka KarkownaOsadnik,czyta i pisze po polskuAP Lublin175820176
TarczyńskiIgnacy--Lubelski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TarczyńskiWojciech--Lubelski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TarczyńskiPiotrPaweł 29Radzyński, Łysobyki1848Korpus OrenburskiKawaler MieszczaninAP Lublin175827B. Pag.
TarczyńskiPiotrPaweł29Radzyński, Łysobyk1848Korpus OrenburskiKawaler MieszczaninAP Lublin175828B.Pag.
TarczyńskiWawrzyniec--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
TarenAndrzej --Bialski, Janów 1851--Oszczędzony dla braku sił brata i żony brzemiennej w 5. miesiącu.AP Lublin175830b.pag.
TargańskiWincenty--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
TargonskiSzymonŁukasz 20Miechów1835-KawalerMieszczaninAP Lublin11564774-75
Targoński JanJózef 22Lubelski, Michów 1848Flota Czarnomorska ż.Marianna Włościanin AP Lublin17580778
TargońskiWojciechJózef22Lubelski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
TargońskiTomasz--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Noworosyjsku--AP Lublin175821Spis alf.
TargoszMarcin-20-1846---AP Lublin17581313
TargownikMoszekMatys-Radzyński1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
TargownikMoszkoMatys20Radzyński1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymŻona Brajdla WiszkaŻyd,mieszczanin,AP Lublin175865b.pag
Targowski Tomasz Grzegorz 28Krasnostawski, Krasnystaw 1840Flota Czarnomorska Kawaler Mieszczanin, czyta i pisze po polsku.AP Lublin17581410
TarkaWojciech--Lubelski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
TarkaJacentyJan21Łukowski,Życzyn,Brzeziny18462 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175819151
TarkaWawrzyniecPaweł24Lubelski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Urszula TkaczykOsadnikAP Lublin175820105
TarkaWalentyJózef25Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820127
TarkaWawrzyniec--Lubelski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TarkaWalenty--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TarkaWojciechWincenty25Zamojski1850Flotylla Kaspijska AP Lublin175822534
TarkaWojciech--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
TarkowianKacperBartłomiej24Łukowski, Domaszewnica1847Butyrski Pułk PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175804150
TarkowskiKsaweryStanisław20Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
TarkowskiAleksanderFranciszek22Siedlecki,1853Parkowa ½ Rota N 2 Zarządu Inżynierii w twierdzy Benderachż.Marianna Pniewskaczyta i pisze po polskuAP Lublin175834b.pag.
TarkowskiFranciszekAndrzej26Bialski1854Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
TarkowskiStanisławFabian24Siedlecki1834-KawalerSzlachcic dowodu nie składaAP Lublin175852p.pag
TarkowskiPaweł Antoni Julianna21Łukowski,Garwolin,Wilkowyja 183617 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin,terminator szewski AP Lublin175854b.pag.
TarkowskiMateuszGrzegorz20Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerSzlachcic. dowodów nie dostarczyłAP Lublin175858b.pag.
TarkowskiRafał--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
TarkowskiAndrzej--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
TarkowskiKazimierzJan-Siedlecki18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TarkowskiJakubWojciech-Bialski18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TarkowskiStanisławKarolSiedlecka, siedlecki, Siedlce1870WykupionyAP Lublin17587564
TarłowskiWojciech--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin17580245
TarnasKazimierz--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TarnogórskiJan--Krasnostawski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin17580597
TarnowieckiPawełAntoni24-1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580321
TarnowskiKazimierz--Lubartowski---zamieniony na Walentego BilgoradaAP Lublin17580245
TarzeckiAntoni--Hrubieszowski---AP Lublin17580245
Tatara PawełMateusz20Czerniejów 1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564754-55
Tatara Kazimierz Wojciech 21Motycz 1834-KawalerWłościaninAP Lublin1758038
TatarczakGrzegorzKurowski, Chudowola, Lubelski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaAP Lublin175823
TatarynKonstanty--Hrubieszowski18531 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821Spis alf.
TatarynStefan --Hrubieszowski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175827B. Pag.
TatelbaumEjzwaPejsak20Lubelski1846Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu Kaukaskiegokawaler AP Lublin175826B.Pag.
TatkoWawrzyniec Stanisław21Siedlecki, Ruchna1845Garnizon Artylerii w Ałandsku KawalerWłościaninAP Lublin175818112
TaubMeer LejbMoszko-Bialski, Sławatycze1871--Wrócił przy wezwaniu nr 3354 jako osoba utrzymująca rodzinęAP Lublin175873243
TaubMejer LejbMoszkoSiedlecka, bialski, Sławatycze1870ZwróconyAP Lublin17587566
TaubSzymon MordkoSzmulSiedlecka, radzyński, Wohyń187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587566
Taube v GołembiewskiJanAleksander20Garwolinski186729 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara ewangelickaAP Lublin175865b.pag
TaubenfeldMoszekJosef15Lubelski1851Batalion Kantonistów Wojennych Zamośćkawalerza brata Herszka , m.LublinAP Lublin175826B.Pag.
TaubmanBerekMajer21Lubelska, siedlecki, Olszew, Dybów186635 Piechotny Rezerwowy BatalionŻ. Chaja fajgaZa niego wstąpił Susek WiktorAP Lublin175837127
Taybe v GolembiewskiJanAndrzej-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
Taygenbaum Moszko Leybowicz 22Radzyński, Krasew1844Roboty Zarządu Komunikacji 4 Okręgu Kawaler Żyd, szewc AP Lublin175864b.pag.
TąkielJan--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
TchodzewskiBonifacy--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
TchortowskiLudwikWojciech21Łukowski,1853Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyKawalerAP Lublin175834b.pag.
Tchorz IwanDaniło23Łukowa1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647172-173
Tchorz Mateusz Jan24Sernik1835-Kawaler Włościanin, za niestawienie do delegacjiAP Lublin17580860
TchorzewskiAntoni,WalentyKazimierz20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820152
TchorzewskiWalenty Antoni--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TchorzewskiDionizy--Siedlecki, Zbuczyn1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
TchorzewskiFeliksJan20Siedlecki1852Flota CzarnomorskaŻona Monika ŁugowskaOsadnikAP Lublin175833p.pag.
TchorzewskiAdamAntoni20Łukowski1854Dywizja Artylerii GrenadierówKawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
TchorzewskiMichałJakub20Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35KawalerSzlachcicAP Lublin175835b.pag.
TchorzewskiMichałJózef Marianna21Siedlecki1835-Kawalerszlachcic dowodu nie składaAP Lublin175853p.pag.
TchorzewskiAntoniJan, Marianna26Podlaska, siedlecki, Żurawin, Izdebki18376 Lekka Dywizja Kawaleriiż.Magdalena, zabiera ze sobąSzlachcic niewylegitymowanyAP Lublin175856b.pag
TchorzewskiJanPaweł, Barbara20Podlaska, siedlecki, Obniny ?1837Korpus Kaukaski KawalerSzlachcic bez dowodówAP Lublin175856b.pag
TchorzewskiMateuszWawrzyniec-Siedlecki1867--AP Lublin175872Spis alf.
TchorzewskiJózefAntoni-Łukowski, Krassuse187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731228
TchorzewskiIwanFranc-Łukowski, Skrzeszów187131 Dywizja Piechoty-Wyznaczył za siebie najemnika Jana PaszkiewiczaAP Lublin1758731776
TchorzewskiJanFranciszek-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TchorzewskiJanAndrzej-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TchorzewskiAleksanderPiotr-Siedlecki18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TchorzewskiJanFranciszek-Łukowski1872Skróty nieczytelne-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TchorzewskiStanisław Stanisław 29Łukowski, gm. Wierzejki183818 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcic AP Lublin175857b.pag.
TchorzewskiWawrzyniecMateusz20Siedlecki18675 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
TchorzewskiMateuszWawrzyniec20Siedlecki1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymKawalerchłop rz.katAP Lublin175865b.pag
TchorzewskiWładysławFranciszekSiedlecka, siedlecki, Zbuczyn18704 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587564
TchorzyckiRochKarol-Sokołowski, Kudelczyn187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731580
TchórzStanisławKrzysztof21Osmolice1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804116
TchórzBłażejMaciej26Kozłówka183614 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin17580669
TchórzAugust-22-1846---AP Lublin17581326
TchórzLudwikJan24Lubelski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
TchórzŁukaszJan24Zamojski, Łukowa18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty,AP Lublin175816
TchórzJanProkop23Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Kina MakarkoOsadnikAP Lublin175820136
TchórzIwan--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TchórzWojciechAntoni21Radzyński,1853Flota Czarnomorskaż.Małgorzata BałabunAP Lublin175834b.pag.
TchórzAntoniIgnacySiedlecka, włodawski, Dębowa Kłoda18703 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587564
TchórzJanTerentySiedlecka, włodawski, Horodyszcze18703 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587564
Tchórz Andrzej Jakub28Radzyński, Plebania Wola 1845Pułk Uglicki - 16 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175818129
Tchórz JózefAdam21Siedlecka, węgrowski, Wyszków, Proszczew ?1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
TchórzewskiJanAntoni20Łukowski,Wólka Konopna,Mikłusy18411 Korpus PiechotyKawalerSzlachcicAP Lublin175819167
TchórzewskiAntoniFranciszek22Siedlecki,Tchórzew18462 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcicAP Lublin175819152
TchórzewskiJakub Karol--M. Lublin1853Garnizon Artylerii w Gieorgijewsku--AP Lublin175821Spis alf.
TchórzewskiWojciech--Lubelska, łukowski, Sulbiny Górne1851--Niezdatny z powodu braku miaryAP Lublin175831b.pag.
TchórzewskiJózefJan20Siedlecka, radzyński, Biała, Paszki Wielkie1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Tchórzewski MichałAntoni 20Łukowski,Wierzejki18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerSzlachcic niewylegitymowany AP Lublin175859b.pag.
Tchurz BłażejMaciej 26Kozłówka 183614 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin17580661
Tchurz StanisławKrzysztof21Osmolice1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175814Spis alf.
Tchurz Maciej Jakub20Zamojski, Stary Zamość 183815 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin175864b.pag.
TchurzewskiJanŁukowski18395 Dywizja Kawalerii Lekkiej AP Lublin175860B.Pag.
TedoniukTeodor--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
TedoniukJan--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
TedorowiczAleksanderTeodor20Bialski,Sarnaki18411 Korpus PiechotyKawalerMieszczanin,dobrowolnie w służbie za Jana Skwierczyńskiego z SiedlecAP Lublin175819207
TejbluumJankielNusim-Siedlecki1872Wykupiony za 1000 rubli N 81-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TelakWojciechJózef-Garwoliński1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
TelakWojciechJózef21Garwoliński1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymŻona Katarzyna Kowalska ,synchłop wiara rz.-kat,czyta po polskuAP Lublin175865b.pag
TelakJózefMaciej20Siedlecka, węgrowski, Stoczek, Wieliczna1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
TelakowskiLeon--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
Telatuk v SielaszukMikołajN-Włodawski1872Zapisany pod literą S-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TeleczukJanJakub-Radzyński1872Zawrócony, nieczytelne-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TelejkoAndrzejBartłomiej22Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Rozalia GłowaczOsadnikAP Lublin175820126
TelejkoAndrzej--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TelekaloPiotrMichał23Zamojski1851Kaukaska Półbrygada Rezerwowa żona Katarzyna ŁysiakownaAP Lublin17580419
TelepkoAdamIgnacy 20Radzyński, Stawski18443 Dywizja Grenadierów ż. Anna Koźkówna WłościaninAP Lublin175863b.pag.
Telepko AntoniLeon20Radzyński, Różanka 18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin17580539
Telerycz MaciejMaciej22Adamów1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175814Spis alf.
TelerzynskiJan--Tomaszowski---AP Lublin17580245
TeleskaMichał--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
TeleszkaMichałAndrzej20Radzyński,Bochynia?1 Dywizja DragonówKawalerMieszczaninAP Lublin175825B.Pag.
TeligaMichał--Zamojski---AP Lublin17580245
TelikałoMichał--Biłgorajski---AP Lublin17580245
TenebaumIcekGerszek-Siedlecki1867--AP Lublin175872Spis alf.
TenenbaumMoszkoAbram21Lubelski1872-KawalerŻyd,wiara judajskaAP Lublin175740
TenenbaumSzmul Gersz--Chełmski---wykupionyAP Lublin17580246
TenenbaumChaim--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin17580246
TenenbaumAbramGerszek19Lubelski1852Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 13Żona Dwojra N.ŻydAP Lublin175820
TenenbaumAbramLadi22Lubelski, Lublin1855-kawalerAP Lublin175822506
TenenbaumJowelRachmel21Bialski, Janów 1846Kompania wojskowo-robocza IV okręgu Żonaty - Richland MordkoŻyd,szewcAP Lublin175825B.Pag.
TenenbaumSzmulKelma-Konstantynowski1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
TenenbaumAbramGerszek-Włodawski1867--AP Lublin175872Spis alf.
TenenbaumMendelJosil-Włodawski1867--AP Lublin175872Spis alf.
TenenbaumWulf AbramLejb-Bialski, Łomazy187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873258
TenenbaumJankielMichel-Włodawski, Parczew1871--Wrócił przy wezwaniu nr 3354AP Lublin175873797
TenenbaumSrul IcekSzimcho-Sokołowski, Sokołów187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731418
TenenbaumSzulimAbram-Bialski18722 Dywizja Grenadierów-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TenenbaumSzymon LejzorJankiel-Bialski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TenenbaumJankielSzmul-Radzyński187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TenenbaumMoszko AronAjzyk-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TenenbaumSrulAbram-Siedlecki18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TenenbaumIcekGersz22Siedlecki18675 Dywizja PiechotyŻona Haja Celnich,syn,córkaŻydAP Lublin175865b.pag
TenenbaumAbram Gersz22Włodawski186729 Dywizja PiechotyŻona Haja Tenebaum,2 dzieciŻyd,mieszcaninAP Lublin175865b.pag
TenenbaumMendelJosef20Włodawski186729 Dywizja PiechotyŻona Perla Bersztat,synŻyd,mieszcaninAP Lublin175865b.pag
TenenbaumSzmulKelman20Konstantynowski1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymKawalerŻyd,mieszczanin,szewcAP Lublin175865b.pag
TenenbaumAbramJankiel21Lubelska, bialski, Biała Podlaska1866Ż. MieniaWykreślonyAP Lublin17583767
TenenbaumAbramMoszek20Lubelska, radzyński, Wisznice1866Ż. Perla, s.MoszkoWykreślonyAP Lublin175837134
TenenbaumSzlomaLejb20Lubelska, radzyński, Parczew1866Ż. Etka, s.GdalWykreślonyAP Lublin175837135
TenenbaumChaimJankiel18Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻydAP Lublin 17581712
TenenbaumLejbaBoruch25Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichŻona Malka SzmirmanŻydAP Lublin 17581720
TenenbaumChaimJankiel18Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻydAP Lublin 17581712
TenenbaumLejbaBoruch25Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichŻona Malka SzmirmanŻydAP Lublin 17581720
TenenbaumElja LejzorIcekSiedlecka, siedlecki, Mordy1870WykupionyAP Lublin17587566
TenenbaumSzmul DawidSzulimSiedlecka, włodawski, Parczew187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587566
TenenbaumSzmulWulfSiedlecka, bialski, Piszczac187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587566
TenengolcDawidMoszek15Bialski, Terespol1855Kantonista w Twierdzy Zamość kawalerAP Lublin17580677
TenenzweigLejbusCałka21Lubelski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychKawalerŻydAP Lublin1758179
TenkoEliaszMaksym, Apolonia20Podlaska, siedlecki, Sokołów18376 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerMieszczaninAP Lublin175856b.pag
TeńkoMaciej--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
Teodorczak v Teodorczuk WalentySzymon21Siedlecki, Czarnowąż 18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175807132
TeodorczukKacper Mateusz 22Siedlecki, Mołomotki1845Garnizon Artylerii w Dyneburgu KawalerWłościaninAP Lublin175818104
TeodorczukTomasz Jakub 26Siedlecki,Mołmotki,Gałki Ruskie 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin AP Lublin175859b.pag.
TeodorczukFrancIwan-Sokołowski, Sterdyń187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731488
Teodorczuk v Kossowski MarcinAndrzej 21Siedlecki, Kossów Ruski184418 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin17581870
Teodorczuk vel TadeuszukSzymon--Lubelska, siedlecki, Przeździatka1851--Niedostawiony, ma być w WarszawieAP Lublin175831b.pag.
Teodoruk Andrzej --Radzyński, Międzyrzec 1851--Oszczędzony dla objętego po rodzicach majątku i żony brzemiennej w 9. m-cu.AP Lublin175830b.pag.
Teodoruk ( Teodorczuk )JózefLudwik20Lubelska, siedlecki, Jabłonna, Jabłonna Ruska1866Sztab 8 Piechotna DywizjaŻ. Katarzyna, ma córkę pół rokuWłościanin, czyta i pisze po polskuAP Lublin175837451
TeofilakBazyliJan25Siedlecki, Hołowienki1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
TeofilakFeliksMarcin-Siedlecki1867--Zamieniony za Puchta JanAP Lublin175872Spis alf.
TeofilakFeliksMarcin24Siedlecki186729 Dywizja PiechotyKawalerMieszczanin,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
TeołuckiLudwik--Lubartowski---AP Lublin17580245
TeperekJan--Lubelska, łukowski, Goździk1851--Niezdatny z powodu braku miaryAP Lublin175831b.pag.
TeperekJózefMaciej-Garwoliński187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TepermanIzraelJoew19Lubelski1852Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 13Żona Haja RozbakŻyd, traczAP Lublin175820
TepermanBoruchLejbko-Bialski, Rossosz187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873259
TepermanPinkesJoel23Lubelska, bialski, Rossosz186629 Piechotna Dywizja m.Mogilew n/DniepremŻ. Dwojra, s.SzyjaAP Lublin17583761
Tepfer JanklowiczSrul-19Siedlecki, Węgrów 1848 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce BroniKawaler ŻydAP Lublin175827B. Pag.
Tepfer JanklowiczSrul-19Siedlecki, Węgrów1848 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce BroniKawaler ŻydAP Lublin175828B.Pag.
TerczynskiJanKacper-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TerebejkaBazyliJan20Hrubieszowski, Strzelce, Hrubieszowski1866Ż. TeklaWłościanin, grekokatolikAP Lublin175823163
TerebelskiIwanWojciech-Sokołowski, Kowiesy187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731469
TerebusChwedko--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TerebusWasylOstap 25(?)183615 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin175864b.pag.
TerebusBazyliOstap (Eustachy)25Wołkowyje183615 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
TeredysAntoni--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
TerelakMaciejGrzegorz21Księżomierz, Grabówki1866Ż. JózefaWłościanin, skorzystał z prawa wykupuAP Lublin175823121
TerembułaMikołaj--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
TeresIzydorŁukasz21Krasnostawski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820141
TeresTeodor--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TeresiukBazyli--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
TereszczukBazyli--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
TereszczukEliasz--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
TereszczukPolikarp--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
TereszczukAndrzejTeodor-Konstantynowski, Rokitno18716 Dywizja Kawalerii-AP Lublin175873861
TereszkiewiczPawełFranciszek20Radzyński18395 Dywizja Kawalerii Lekkiej KawalerSzlachcic. dowodów nie dostarczyłAP Lublin175860B.Pag.
Tereszynski v TroszczynskiStanisław-21-1846---AP Lublin17581329
TerlakowskiStefan--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
TerleKrystianFryderyk-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
TerleKrystianFryderyk22Garwolinski186729 Dywizja PiechotyŻona Wilhelmina Achszmanowa,córkaChłop,wiara ewangelicka AP Lublin175865b.pag
TerleckiFeliks--Chełmski---AP Lublin17580245
TerleckiMichał--Hrubieszowski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
TerleckiJózef Michał22Krasnostawski, Czułczyce1838Kirasjerzyż. Marianna z Mańkowskich, bezdzietny. Żona poszła za mężemSzlachcic, czyta i pisze po polsku.AP Lublin17581840
TerleckiMichałBartłomiej20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820135
TerleckiJózef--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TerleckiMichał--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TerleckiFranciszekMichał22Chajownik1836KirasjerzyKawalerszlachcic, czyta i pisze po polskuAP Lublin175860B.Pag.
TerleckiWojciechJózef20Radzyński,Wohyń,Kozłów18463 Dywizja Grenadierów KawalerSzlachcic,piśmienny,zmarłAP Lublin175863b.pag.
TerleckiWojciechMaciej21Krasnostawski, Siennica, Krasnostawski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaKawalerWłościaninAP Lublin17582392
Terlecki FranciszekMichał22Chajownik18362 Dywizja KirasjerówKawaler Szlachcic, czyta i pisze po polskuAP Lublin175825B.Pag.
TerlikowskiKajetanJakub22Radzyński18521 Dywizja Kirasjerów KawalerOsadnik ,zmarłAP Lublin175833p.pag.
TerlikowskiFranciszekŁukasz20Siedlecki,1853Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyKawalerAP Lublin175834b.pag.
TerlikowskiMartynJan 21Siedlecki,Przeździadka 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin AP Lublin175859b.pag.
TerlikowskiAndrzej--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
TerlikowskiGrzegorz--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
TerlikowskiJan--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
TerlikowskiStanisław--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
TerlikowskiAndrzejJan20Siedlecka, konstantynowski, Olszanka, Bolesty1868-KawalerSzlachcicAP Lublin175866b.pag.
TermenaMaciejJerzy21Zamojski185113 i 14 Dywizja Piechotyżona Agnieszka HałastownaAP Lublin17580454
TermenaPiotrTomasz20Zamojski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin17580451
Termena Józef Eliasz21Zamojski, Lipiny1840Flota Czarnomorska Kawaler Włościanin AP Lublin17581418
TernerJankiel HerszChaim-Sokołowski, Sokołów187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731430
Terpiłowski Adam Stanisław28Radzyński,Międzyrzecz,Turów18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin AP Lublin175859b.pag.
TerskiKamilJan30Gub.Płocka Lipnowski1853Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23KawalerOsadnikAP Lublin175820182
TerskiSamuel--Gub. Płocka1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
Tes Stanisław Walenty 21Zamojski, Księżomierz 1848Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin175814Spis alf.
TesakPiotrSzymon25Lubelski, Palikije18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
TeslaTomaszBłażej-Garwoliński1867--Za niego Wabulski StanisławAP Lublin175872Spis alf.
TeslaTomaszBłażej20Garwoliński1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymKawalerchłop wiara rz.-katAP Lublin175865b.pag
Tessaro JanJózef 20Siedlecki, Siedlce 1845Pułk Uglicki - 16 Dywizja Piechoty KawalerSzlachcic AP Lublin175818135
TessoroLudwik--Lubelska, siedlecki, Siedlce1851--Wzięty do wojskaAP Lublin175831b.pag.
TeszczukIgnacy--Hrubieszowski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
TeściakWincenty--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
TetelbaumSzmulIcek19Radzyński,1853Wojenno Robocza ½ roty N 26 Zarządu InżynieriiKawalerSzewcAP Lublin175834b.pag.
TetelbaumAbramIcek-Sokołowski1867--Zamieniony za Moszko RubenAP Lublin175872Spis alf.
TetelbaumFajwelBerko-Konstantynowski, Janów1871--Wroócił. Wykupił się za 1000 rubliAP Lublin1758731147
TetelbaumAbramIcek21Sokołowski1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymŻona Haja Sznajder,syn,córkaŻyd,mieszczanin,krawiecAP Lublin175865b.pag
TetelbaumJankielSana22Lubelska, bialski, Łomazy186635 Piechotny Rezerwowy BatalionŻonaty, c.MałkaAP Lublin175837125
TetelcwejnSzul SzulimJudka18Siedlecki1854Niefront.Oddz.Rzemieśln.Brygada 15 Dywizji PiechotyKawalerŻyd,za niego brat Haskiel lat 12AP Lublin175835b.pag.
Tetera Paweł --Łukowski, Włodawa1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
TeterakNaum--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
TeterukLeonStefan22Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
TeteryczMaciejMaciej22Adamów1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804117
TeteryczTomaszJózef21Adamów1836KirasjerzyKawalerWłościaninAP Lublin17581836
TeteryczFranciszek--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
Teterycz TomaszJózef 21Adamów 18362 Dywizja KirasjerówKawaler WłościaninAP Lublin175825B.Pag.
TetiurkaPiotrPaweł28Radzyński,Sławatycz,Hnawki?18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin17580734
TetiurkaAntoni Eremiasz20Radzyński,Sławatycze ,Kuzawka18408 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin AP Lublin175859b.pag.
Tetiurka (Teterka)PantaleonJózef 20Radzyński, Hanna 1845Szosteńska Fabryka Prochuż. Katarzyna MichalewskaAP Lublin175824b.pag
TetykMichał--Zamojski1853Dywizja Artylerii Grenadierów--AP Lublin175821Spis alf.
TęczaSzajaBoruch18Siedlecki,1853Wojenno Robocza N 7 Rota Zarządu InżynieriiKawalerKrawiecAP Lublin175834b.pag.
ThejżeMichałKrystian20Siedlecki,1853Parkowa ½ Rota N 2 Zarządu Inżynierii w twierdzy Benderachż.Zuzanna Piedezmarł N 30178/10360-63AP Lublin175834b.pag.
ThonDanielJan20Łukowski, gm. Podole, w. (Wisie?)18476 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175816
TiaraWojciechBiłgorajski, Księżpol, Zamojski18668 Dywizja PiechotyAP Lublin175823
Tiara SemkoJan21Zamojski, Księżpol 1838Kawaleria Kawaler WłościaninAP Lublin17580418
TichanowSiemion--Lubelska, łukowski, Łaskarzew1851--ZbiegłAP Lublin175831b.pag.
TimasiakWawrzyniec--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Gieorgijewsku--AP Lublin175821Spis alf.
TindorfJakubBiłgorajski, Tomaszów, Zamojski18668 Dywizja PiechotyAP Lublin175823
Tiułko ( Tjulko )DamianKornelSiedlecka, włodawski, Uścimów18703 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587564
Tjara (oryg.Tyara)Hryć Stefan22Zamojski, Księżpol183615 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
TkaczMaksym--Tomaszowski---AP Lublin17580245
TkaczJanTyszowiecki, Jarczów, Hrubieszowski18662 Dywizja Grenadierów, WarszawaAP Lublin175823
TkaczNusymMejer20Lubelska, radzyński, Parczew186632 Piechotny Rezerwowy Batalion m.TwerŻ. Laja Burka, c.ChajaAP Lublin175837130
TkaczukStefan Nestor27Krasnostawski, (?)1840Flota Czarnomorska ż. Katarzyna c. Wasyla Parona, bezdzietny.Włościanin, po odbyciu kary więzieniaAP Lublin17581433
TkaczukŁukaszJan20Bialski,Rusków1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
TkaczukPiotr Mateusz 22Bialski, gm. Korczew, w. (Bartków?)18442 Dywizja Dragońska Kawaler WłościaninAP Lublin175825B.Pag.
TkaczukKonstantyHalimon21Radzyński18523 Dywizja Grenadierów KawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
TkaczukChwedorJan20Radzyński1839Oddzielny Korpus Kaukaskiż. Józefa JuanimnaWłościaninAP Lublin175858b.pag.
TkaczukDominik Iwan21Bialski,Kopytawa?18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin ,ogrodnikAP Lublin175859b.pag.
TkaczukFranciszekSzymon20Krasnostawski1850 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej DywizjiAP Lublin175860B.Pag.
TkaczukPaweł--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
TkaczukOstap--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
TkaczukJózefFranciszek-Sokołowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
TkaczukFranciszekJózef-Konstantynowski1867--Za brata Radziejewski PawełAP Lublin175872Spis alf.
TkaczukIgnacyJan-Konstantynowski18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TkaczukJózefFranciszek22Sokołowski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyŻona Józefa Łarzeczak,synChłop,wiara prawosławnaAP Lublin175865b.pag
TkaczukFranciszekJózef25Konstantynowski186729 Dywizja PiechotyKawalerMieszczanin,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
TkaczykBazyliOnufry22Łukowa1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647136-137
TkaczykJanStanisław23-1834-KawalerTkacz AP Lublin17580324
TkaczykStefanIlko20Hrubieszowski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin17580461
TkaczykStefanAdam 25Mogielnica 18363 Dywizja Kawalerii LekkiejKawaler Włościanin, tkaczAP Lublin17580430
TkaczykTomasz --Krasnostawski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175805138
TkaczykWawrzyniec --Lubelski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175805116
Tkaczyk Antoni Michał22Lubelski, Bychawska 1848Flota Czarnomorska Kawaler Włościanin AP Lublin175807114
TkaczykIlko-20-1846---AP Lublin17581312
Tkaczyk Franciszek Karol 21Lubelski, Kaznów1848Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin1758143
TkaczykWojciech--Krasnostawski18486 Dywizja Kawalerii Lekkiej --AP Lublin175816
TkaczykJanWojciech22Krasnostawski18525 Lekka Dywizja Kawalerii P28Żona Tekla MaczurekOsadnikAP Lublin17582087
TkaczykJanJan20Lubelski1852Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23KawalerOsadnikAP Lublin175820171
TkaczykJan--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TkaczykJan--Lubelski18535 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
TkaczykSzczepanAdam25Mogielnica18363 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerwłościanin, tkaczAP Lublin175863b.pag.
TkaczykStanisławPaweł-Łukowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
TkaczykStanisławPaweł21Łukowski18675 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
TkaczykBłażejTomasz20Krasnostawski, Fajsławice, Krasnostawski18662 Dywizja Grenadierów, WarszawaŻonaty z KlarąWłościaninAP Lublin175823104
TkaczykWojciechKacper20Lubartowski, Wola Sernicka, Lubelski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaŻ. Zofia Budzyńska, s. Jan, 1 rokWłościaninAP Lublin175823154
TkaczykAndrzejJakub20Hrubieszowski, Żerniki, Hrubieszowski18669 DywizjaKawalerWłościaninAP Lublin175823168
Tkaczyk v JuszczakPiotr-20-1846---AP Lublin17581324
TlakFranciszekFranciszek21Siedlecka, garwoliński, Pawłowice, Długowola1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
TłuczekAndrzej--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TłuczekMaciejMikołaj20Krasnostawski1850 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej DywizjiAP Lublin175860B.Pag.
TłustyRachmelGerszek-Włodawski1867--AP Lublin175872Spis alf.
TłustyRachmanGersz21Włodawski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyKawalerŻydAP Lublin175865b.pag
ToberMichałHenryk-Sokołowski18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TobiaszJakubAleksander-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
TobiaszPawełbrak-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
TobiaszStanisławAleksander-Garwoliński, Ruda Talubska187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873384
TobiaszJakubAleksander21Garwolinski186729 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
TobiaszPawełIgnacy21Garwolinski186729 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
TobolskiIgnacyStanisław27Lubelski18535 Lekka Dywizja Kawalerii P28KawalerMieszczanin,czyta i pisze po polsku i ruskuAP Lublin17582088
TobolskiIgnacy--M. Lublin18535 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
TobysŁukaszMarcin21Zamojski18526 Dywizja Kawalerii P 28Żona Zofia MichalakOsadnikAP Lublin17582092
TocStanisław-20-1846---AP Lublin1758138
ToczkowskiPaweł--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
ToczkowskiMikołajPaweł-Włodawski1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
ToczkowskiMikołajPaweł20Włodawski1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymMieszczanin,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
ToczonyMarcinBartłomiej 22-1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580321
ToczyńskiMichałWojciech 21Radzyński, Jaski1845Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
ToczyńskiPawełPiotr 28Siedlecki,Łazów,Paderewek18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin ,brak palca AP Lublin175859b.pag.
ToczyńskiPiotrAntoni20Radzyński, Biała183818 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin, zm.1843AP Lublin175857b.pag.
ToczyskiPiotrIgnacy22Bialski1834-KawalerSzlachcic dowodu nie składa czyta i pisze po polskuAP Lublin175852p.pag
ToczyskiKarol--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
ToczyskiFrancOsip-Sokołowski, Jabłonna1871--Wrócił, a za niego poszedł Iwanowski???AP Lublin1758731532
ToczyskiTeofilStanisław-Sokołowski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
ToczyskiIgnacyFranciszek27Siedlecki, gm. Księżopole183818 Dywizja Piechotyż. Jadwiga Dmowska, c. Antonina l. 4, s. Władysław l. 2, s. Jan l.1.Szlachcic AP Lublin175857b.pag.
ToczyskiJózefWalenty20Lubelska, bialski, Przesmyki, Kamianki 186612 Piechotna Dywizja m.KijówŻ. Aleksandra Pniewska, s.Stanisław pół rokuSzlachcic, świadectwo nie potwierdzone, czyta po polskuAP Lublin175837668
Toczyski Tomasz Tadeusz 21Siedlecki,Łuzki,Toczyski Podborne 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerSzlachcic niewylegitymowany AP Lublin175859b.pag.
TodarskiAndrzejStanisław-Węgrowski, Grębków18716 Dywizja Kawalerii-AP Lublin1758731746
TodorczukMarcinFranciszek 20Siedlecki, Czarnowąż1847Moskiewski Pułk Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
TodorskiSzymonStanisław-Węgrowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
TodorskiSzymonStanisław21Węgrowski186713 Batalion Rezerwowy Piech.Żona Katarzyna Kowalska,córki 2Chłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
TodysŁukasz--Zamojski18536 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
TogiwskiMichałMarcin20Zamojski1852Artyleryjska Dywizja GrenadierówKawalerOsadnikAP Lublin17582058
TojglichWolf--Lubelski---AP Lublin17580246
TokarczukAntoniMichał22Hrubieszowski1851Kaukaska Półbrygada Rezerwowa żona Katarzyna KorzenuwnaAP Lublin17580418
TokarczukWojciechChełmski, Wygnańce , Krasnostawski186634 rezerwowy batalion piechoty Wysznij WołoczekAP Lublin175823
Tokarczuk (Tokaruk)WasylIwan20Radzyński, Orzechów1848Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175814Spis alf.
TokarczykWawrzyniecJakub25Zamojski1852Artyleryjska Dywizja GrenadierówKawalerOsadnikAP Lublin17582056
TokarczykWojciech--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TokarczykWawrzyniec--Zamojski1853Dywizja Artylerii Grenadierów--AP Lublin175821Spis alf.
TokarczykJakub--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
TokarczykFranciszekJakub24Zamojski18517 Dywizja Kawalerii LekkiejkawalerAP Lublin175860B.Pag.
TokarewiczStefanTeodor 23Bialski,Pratulin1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej Żonaty - Marianna TeodorównaWłościaninAP Lublin175824b.pag
TokarskiJózef--Biłgorajski---AP Lublin17580245
TokarskiLudwik--Lubelski---AP Lublin17580245
TokarskiMikołajTrochim20Krasnostawski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Katarzyna Paja OsadnikAP Lublin175820120
TokarskiMikołaj--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TokarskiFeliks --Siedlecki, Żarnówka 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
TokarskiPawełTomasz23Siedlecki,1853Druga Lekka Dywizja Kawalerii ż.Franciszka KodeniczAP Lublin175834b.pag.
TokarskiJanKazimierz, Katarzyna26Podlaska, siedlecki, Żarnówka, Podsusze1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
TokarskiMichałWalenty 21Siedlecki, Iganie 18481 Dywizja UłanówKawaler WłościaninAP Lublin175860B.Pag.
TokarskiMichałWalenty 21Siedlecki, Iganie 18481 Dywizja UłanówKawaler WłościaninAP Lublin175860B.Pag.
TokarskiJózef--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
TokarskiMaksymIwan-Bialski, Lubienka1871--Wrócił. Wstąpiłl Emilian ChomiczukAP Lublin175873354
TokarskiJanRoman-Bialski, Kościeniewicze187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873634
TokarskiStefanMarcin-Bialski187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TokarskiDawidAleksander-Bialski187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TokarskiWojciechTyszowiecki, Jarosławiec, Hrubieszowski186634 rezerwowy batalion piechoty Wysznij WołoczekAP Lublin175823
TokarskiMironJakub20Siedlecka, bialski, Kostomłoty, Ortel1868-Ż. Maryna, s.JakubWłościanin, czyta po polsku i rosyjskuAP Lublin175866b.pag.
TokarukWasylIwan20Radzyński, Orzechów1848Korpus Kaukaski Kawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
TokarzAntoni-20-1846---AP Lublin1758135
TokarzPiotrMaciej21Hrubieszowski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
TokarzJózefWojciech20Zamojski185014 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie Inżynierii AP Lublin175818151
TokarzJózefChełmski, Rakołupy, Krasnostawski186611 Dywizja Piechoty, KrzemieniecAP Lublin175823
TokarzewskiJanAntoni-Włodawski, Uścimów187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873697
TokenbergHerszkoSzloma20Siedlecka, garwoliński, Łaskarzew1868-Ż. RyfkaŻydAP Lublin175866b.pag.
TolakiewiczFranciszekFranciszek-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
ToliasStanisławSzczepan22Krasnostawski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Elżbieta Maliszewska OsadnikAP Lublin175820136
TołubińskiWojciechJan20Lubelska, radzyński, Suchowola, Glinny Stok1866Sztab 8 Piechotna DywizjaKawalerWłościaninAP Lublin175837694
TomasStanisław--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TomasiakMikołajJan26Lubartowski1871-Żona Katarzyna ZmudzinChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
TomasiakJan--Krasnostawski---AP Lublin17580245
TomasiakMarcin-21-1846---AP Lublin1758134
TomasiakFranciszekAntoni20Radzyński,Przytoczna, Muszenka18411 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175819192
TomasiakMarek WojciechTomasz-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TomasiakJózefJan21Lubartowski, Pałecznica, Lubelski18668 Dywizja PiechotyŻ. MariannaWłościaninAP Lublin175823146
TomasiewiczJózefMikołaj21Zamojski1874-KawalerMieszczanin,wiara rz.kat.AP Lublin175740
TomasiewiczJanAntoni Marianna21Bialski1835-Kawalerwłościanin kominiarzAP Lublin175853p.pag.
TomasikFranciszekMikołaj23Lubelski18526 Dywizja Kawalerii P 28Żona Marianna BudzinskaOsadnikAP Lublin17582097
TomasikFranciszek--Lubelski18536 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
TomasikWincenty --Krasnostawski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175827B. Pag.
TomasikGrzegorz Ignacy 24Lubelski, Józefów 18404 Dywizja Kawalerii Lekkiej ż. Katarzyna Krenoc, bezdzietnyWłościaninAP Lublin175863b.pag.
TomasiukJanBenedykt21Lubartowski, Wola Sernicka, Lubelski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaŻ. Julianna, c. FranciszkaWłościaninAP Lublin175823150
Tomaszak JakubJózef 20Lubartów 1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564748-49
TomaszczukTeodor--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TomaszczukJózefJędrzej21Hrubieszowski, Dołhobyczów, Hrubieszowski18662 Dywizja Grenadierów, WarszawaKawalerWłościaninAP Lublin175823172
TomaszczykMarcin--Lubelska, siedlecki, Wyszków1851--Niezdatny z powodu braku miaryAP Lublin175831b.pag.
TomaszekTomasz--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TomaszekFranciszek--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
TomaszekJanOnufry-Garwoliński187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TomaszekStanisław Walenty 24Łukowski, gm. Korytnica 183818 Dywizja Piechotyż. Katarzyna Wojciechówna WłościaninAP Lublin175857b.pag.
Tomaszek (Tomaszuk)KazimierzBłażej23Łukowski, Damianów1848Korpus Kaukaskiż. Agnieszka MiszczakównaWłościaninAP Lublin175805119
Tomaszek (Tomaszuk)KazimierzBłażej 23Łukowski, Damianów1848Korpus Kaukaski ż. Agnieszka MiszczakównaWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
TomaszewskiPawełJakub21Lublin1835-KawalerMieszczanin, czyta i pisze po polsku.AP Lublin11564726-27
TomaszewskiDominik--Hrubieszowski---AP Lublin17580245
TomaszewskiPawełTomasz21Lubelski185018 Dywizja Piechoty AP Lublin17580513
TomaszewskiAntoniStanisław26Czerniejów183614 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin17580655
TomaszewskiFranciszek--Hrubieszowski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
TomaszewskiPawełSebastian27Zamojski1852 Flota Czarnomorska P23KawalerMieszczaninAP Lublin175820256
TomaszewskiAntoniPaweł22Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820131
TomaszewskiKonstantynJan20Lubelski1853Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23KawalerOsadnikAP Lublin175820187
TomaszewskiStanisław--Krasnostawski1853Garnizon Artylerii w Władykaukazie--AP Lublin175821Spis alf.
TomaszewskiKonstanty--Lubelski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TomaszewskiAntoni--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TomaszewskiPaweł--Zamojski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821Spis alf.
TomaszewskiFranciszekDominik20Łukowski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
TomaszewskiJanMichał23Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
TomaszewskiTomaszMarcin24Radzyński1854Flota CzarnomorskaŻona Marianna PiotrkiewiczOsadnikAP Lublin175835b.pag.
TomaszewskiAntoniJerzy Marianna21Radzyński1835-Kawalermieszczanin młynarczykAP Lublin175853p.pag.
TomaszewskiTomasz Grzegorz 20Bialski,Biała 18407 Dywizja PiechotyKawalerMieszczanin,garncarz AP Lublin175859b.pag.
TomaszewskiAntoni--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
TomaszewskiMichał--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
TomaszewskiSzczepan--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
TomaszewskiStanisławJózef-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TomaszewskiPawełSzymon-Radzyński187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TomaszewskiMaciejJózef-Łukowski18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TomaszewskiJakubTyszowiecki, Typin, Hrubieszowski186629 rezerwowy batalion piechoty, MoskwaAP Lublin175823
TomaszewskiAleksanderPaweł20Siedlecka, łukowski, Łysobyki1868-Ż. Eleonora JurkowskaMieszczaninAP Lublin175866b.pag.
TomaszewskiJanJoachim20Siedlecka, węgrowski, Wyszków, Witanki1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
TomaszewskiJózefStanisławSiedlecka, garwoliński, Sobienie Jeziory187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587564
Tomaszewski v NiewiadomskiWojciechKarol23Hrubieszowski1870-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
Tomaszewski v KornilukStanisławIgnacy26Krasnostawski18523 Dywizja GrenadierówKawalerOsadnikAP Lublin17582041
Tomaszewski v KornilukStanisław--Krasnostawski18533 Dywizja Grenadierów--AP Lublin175821Spis alf.
TomaszukMichałHryć20Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
TombolaMarcinMikołaj23Struża 1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647162-163
TomczakAntoniJakub21Radzyński, Dębowa Kłoda 1843Korpus Grenadierów Kawaler Włościanin AP Lublin175805143
TomczakFranciszekAntoni20Bialski, Pietrusy1847Tarutyński Pułk JegrówKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
TomczakJakubWojciech21Radzyński1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
TomczakBartłomiej--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
TomczakWojciech--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
TomczukWalentyAntoni21Krasnostawski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnik,katolikAP Lublin175820232
TomczukWalenty--Krasnostawski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821Spis alf.
TomczukAndrzej Wasyl21Bialski, (w. Bach…?)1845Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
TomczukPiotr--Bialski, Łosice 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
TomczukJan--Bialski, Mostów1851--Oszczędzony dla brzemiennej żony w 8. m-cu.AP Lublin175830b.pag.
TomczukFranciszekWawrzyniec23Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
TomczukJanJan23Bialski, Czeberaki18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
TomczukAndrzejTomasz-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Tomczuk v ŁukaszukJanStanisław-Konstantynowski18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Tomczuk vel IgnatiukPawełJózef20Siedlecka, sokołowski, Sterdyń, Zembrów1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
TomczukowskiPaweł Jan 27Siedlecki, Gródek184418 Dywizja Piechoty ż. Teodora KondzacinkównaWłościaninAP Lublin17581864
TomczykMikołajSzymon20Łysołaje 1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564746-47
TomczykIgnacySzymon22Dzierzkowice1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804108
TomczykIgnacy Szymon22Zdziechowice 1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175805105
TomczykLeon--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
TomczykJakub Łukasz21Zamojski, Janów 18404 Dywizja Kawalerii Lekkiej Kawaler Mieszczanin, czyta i pisze po polsku, sukiennik.AP Lublin175863b.pag.
Tomczyk TomaszKacper20Lubelski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
Tomczyński Adam Antoni20Lubelski, Lublin1848Flota Czarnomorska Kawaler Mieszczanin, czyta i pisze po polskuAP Lublin17580794
TomeckiAntoniWawrzyniec27Zamojski185014 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie Inżynierii zmarł 1857 r.AP Lublin175818153
TomeckiJózef--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Władykaukazie--AP Lublin175821Spis alf.
Tomiczek (Tomczuk)JózefMaciej20Hrubieszowski185018 Dywizja Piechoty AP Lublin175826B.Pag.
TomiłoTomaszTomasz27Krasnostawski185018 Dywizja Piechoty AP Lublin175807124
TomkówMaciej Tomasz20Wolica Podhorecka 1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580318
TonenbaumUszurGerszek191851 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce BronikawalerAP Lublin175819323
TonkielJózefPiotr-Sokołowski, Dębe Nowe187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731476
TonuzykJakub--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
TopolskiHipolit--M. Lublin1853Garnizon Artylerii w Gieorgijewsku--AP Lublin175821Spis alf.
TopolskiSzymonMichał23Hrubieszowski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego KorpusukawalerAP Lublin175826B.Pag.
TopolskiSemenWasyl-Włodawski, Wyryki187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873763
TopolskiMoszko JaklaLejb-Bialski, Łomazy187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873245
Topolski vel TupalskiJózef--Lubelska, bialski, Biała Podlaska1851--Stawał do poboru w WarszawieAP Lublin175831b.pag.
ToporJankiel--Janowski---AP Lublin17580246
ToporSzulimBoruch-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
ToporowskiJakubJan23Zamojski, Zakrzówek18408 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175826B.Pag.
ToporowskiMarcinJan21Janowski, Zakrzówek, Zamojski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaŻ. AgnieszkaWłościaninAP Lublin175823126
ToporowskiAndrzejBiłgorajski, Biłgoraj, Zamojski1866Do dysp. Sztabu Warszawskiego Okręgu WojskowegoAP Lublin175823
Toporowski Mateusz Jan22Zamojski, Zakrzówek 1838Kawaleria Kawaler WłościaninAP Lublin175824b.pag
TorbaMoszko LinaLejbus21Hrubieszowski1870-KawalerŻyd,wiara judajskaAP Lublin175740
TorbaGrzegorzSzymon20Hrubieszowski, Grabowiec18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
TorbaJózef--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
TorbiczGrzegorzJakim20Radzyński, gm. Włodawa, w. (Lutyń?)1848Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin17580585
TorbiczGrzegorzJakim20Radzyński, gm. Włodawa, w. (?)1848Korpus Kaukaski Kawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
TorbiczWarkoJakub20Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Żona Tacja ChwedorczykOsadnikAP Lublin175833p.pag.
TorbiczStanisław--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
Torbicz TomaszKazimierz 20Radzyński, gm. Włodawa, w. (?)18433 Korpus Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175863b.pag.
TorbiszStanisław,BłażejN20Lubelski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnik,katolikAP Lublin175820251
TorbiszStanisław--Lubelski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821Spis alf.
TorczyńskiFranciszekJózef25Bialski,Korczew,Krzychówek18411 Korpus PiechotyKawalerSzlachcicAP Lublin175819177
Torens MichałGotlib20Radzyński, Sławatycze 1845I Dywizja Kirasjerów - I Rezerwowy Korpus KawaleriiKawalerMieszczaninAP Lublin175818109
ToruńMaciejStanisław20Lubelski, Mełgiew, Lubelski186610 Dywizja Piechoty, WarszawaŻ. Marianna, córka Tekla, 1 rokWłościaninAP Lublin17582362
ToruńskiWojciechJózef23Podlaska, łukowski, Łuków1843kawalermieszczanin, szewc, czyta i pisze po polsku, był w więzieniu za kradzieżAP Lublin175862b.pag.
ToszkiewiczMaciejPiotr, Tekla22Podlaska, siedlecki, Siedlce18376 Dywizja ArtyleriiKawalerMieszczaninAP Lublin175856b.pag
TotyryczKazimierzMaciej22Zamojski1851Kaukaska Półbrygada Rezerwowa żona Rozalia KowalczykownaAP Lublin17580418
TrachtenbergPejsakIcek18Lubelski1852Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 22KawalerŻydAP Lublin175820302
Trachtenberg vel GiesricholdDawidAbram22M. Lublin184514 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynieriiżona Syma-AP Lublin17580471
TracichlebFranciszek--Krasnostawski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin17580587
TracichlebWawrzyniecJózef20Krasnostawski185018 Dywizja Piechoty AP Lublin175807126
TraciukMitrofanJózefSiedlecka, bialski, Kościeniewicze18704 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587565
TraczJanFranciszek27Biłgorajski1874-Żona Barbara Dawid ,córka Marianna 1,5 rokuMieszczanin,wiara rz.kat.AP Lublin175740
TraczStanislaw--Lubelski---AP Lublin17580245
TraczIgnacySzymon23Lubelski1851Kaukaska Półbrygada Rezerwowa kawalerAP Lublin17580421
TraczFeliks--Zamojski1848Sewastopolski Garnizon Artylerii --AP Lublin17581455
TraczWojciech?23Lipki1836KirasjerzyKawalerWłościaninAP Lublin17581849
TraczWojciech--Lubelski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
TraczBartłomiej --Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175827B. Pag.
TraczSzajkoSzloma18Siedlecki,1853Flota CzarnomorskaKawalerSzewcAP Lublin175834b.pag.
TraczWawrzyniecSzymon25Lubelski1850 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej DywizjiAP Lublin175860B.Pag.
Tracz WasylIwan 29Zamojski, Rogoźno 1840Flota Czarnomorska ż. Malanka Szlachta , bezdzietnyWłościanin, bednarz AP Lublin17580784
Tracz WojciecJan 23Lipsko18362 Dywizja KirasjerówKawaler WłościaninAP Lublin175825B.Pag.
TraczakAntoniWalenty20Krasnostawski, Zakrzew, Krasnostawski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaŻ. MariannaWłościaninAP Lublin175823101
TraczekJanTomasz22Łukowski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerMieszczaninAP Lublin175825B.Pag.
TraczukJanTeodor21Lipsko1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin17580493
Traczuk DawidStefan 20Hrubieszowski, Hrubieszów1848Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin17581445
Traczuk Franciszek Józef 22Bialski, Gruszew184418 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin17581879
TraczykAntoniBłażej20Łukowski,Prawda,Mizary 18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejŻonaty -KatarzynaWłościaninAP Lublin17580731
TraczykJanPiotr20Łukowski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
TraczykFranciszekJózef20Łukowski, Stoczek1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
TraczykFranciszekJózef 20Łukowski, Stoczek1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
TraczykJanJakub21Łukowski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Żona Marianna PasiejaOsadnikAP Lublin175833p.pag.
TraczykKacper--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
TraczykAndrzejFilipSiedlecka, garwoliński, Ruda Talubska187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587565
Traczyk AntoniAndrzej 23Hrubieszowski, Kaliszany1838FlotaKawaler WłościaninAP Lublin175804135
Traczyk Kazimierz Jan Katarzyna 20Siedlecki,Kołodziaż,Możyczyn183618 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
Traczyk AntoniAndrzej 21Lubelski, Kaliszany183815 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin175864b.pag.
TragenberkSzulimHerszko21Lubelska, łukowski, Łuków186632 Piechotny Rezerwowy Batalion m.TwerŻ. Ryfka, c.Ita, c.SuraAP Lublin17583731
TrajdakWojciechŁukasz-Łukowski, Prawda187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731407
TrajniakJanChełmski, Wojsławice, Krasnostawski18662 Dywizja Grenadierów, WarszawaAP Lublin175823
TraktycznikJolko Abram22Radzyński1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.Kawaleria Żona Golda CymfmanŻyd,Za niego brat Fajwel lat 15AP Lublin175835b.pag.
Trakymowicz?IgnacyMaciej20Radzyński,Milanów18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejŻonatyWłościaninAP Lublin17580735
TraszczyńskiTomaszPiotr20Siedlecka, sokołowski, Dębe, Kątki1868-KawalerSzlachcicAP Lublin175866b.pag.
TratkiewiczStanisławLeonard-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TrautmanJan WładysławFranciszek21Bychawa, Wola Gałęzowska1866KawalerMieszczanin, skorzystał z prawa wykupuAP Lublin17582380
Trautman vel WojcikJanJan, Małgorzata24Podlaska, łukowski, Borowie1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
TrawinskiJanStanisław-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
TrawinskiJanStanisław20Garwolinski186729 Dywizja PiechotyŻona Józefa Zgadka,córkaMieszcznin,wiara rz.kat,czyta i pisze po polsku i ruskuAP Lublin175865b.pag
TrawińskiMateuszJan24Lubelski1851Flota CzarnomorskakawalerAP Lublin175816
TrebikArtem Stanisław 21Bialski, Wólka184418 Dywizja Piechoty Kawaler Włościanin AP Lublin17581877
TrebikJustynAndrzej20Lubelska, bialski, Kostomłoty, Dobratycze186629 Piechotna Dywizja m.Mogilew n/DniepremŻ. Julianna Drajkówna, s.Andrzej 2 lataWłościaninAP Lublin175837312
TrebikEustachyJan21Siedlecka, bialski, Kostomłoty Murawiec1868-Ż. Agafia Zając, s.JózefWłościaninAP Lublin175866b.pag.
TrebnioFranciszek--Lubelska, siedlecki, Niwiski1851--WziętyAP Lublin175831b.pag.
TrebusMichał--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
TreciakRochAndrzejSiedlecka, garwoliński, Osieck18705 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587564
TregerGersz JankielDawid18Lubelski1851 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce Broniżona N., w miejsce jego brat Lejbus Treger 13 lat AP Lublin175819321
TregerIcek JosefIcek231851Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty Czarnomorskiejżona Wera NAP Lublin175819288
TregerLejbusDawid15Lubelski1851Batalion Kantonistów Wojennych Zamośćkawalerza brata Jankiela , m.KurowAP Lublin175826B.Pag.
TrembickiFranciszekTomasz20Radzyński,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaKawalerAP Lublin175834b.pag.
TrembickiStanisławMarcin20Siedlecki,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaz.Marianna NasilowskaAP Lublin175834b.pag.
TrembickiMarcinJan21Siedlecki,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadakawalerAP Lublin175834b.pag.
TrembickiJanMateusz, Anna21Podlaska, siedlecki, Olendy Bończe, Uziębły1837Korpus Kaukaski KawalerSzlachcic bez dowodówAP Lublin175856b.pag
TrembickiAleksanderMaciej-Sokołowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
TrembickiAdamMarcin20Lubelska, siedlecki, Żeliszew, Żofinów1866Sztab 8 Piechotna DywizjaŻ. Elżbieta KornackaWłościaninAP Lublin1758375
TrembickiAntoniFranciszek20Siedlecka, siedlecki, Tarków, Trębice1868-KawalerSzlachcicAP Lublin175866b.pag.
TrembickiJózefTomasz21Siedlecka, siedlecki, Tarków, Trębice1868-Ż. Emilia PaprockaSzlachcicAP Lublin175866b.pag.
TrembickiMichałMarcin20Siedlecka, siedlecki, Żeliszew, Zofinów1868-KawalerWłościanin, oddany do wojska za przedstawienie fałszywego dokumentuAP Lublin175866b.pag.
Trembicki ( Trębicki )PiotrJózef, Tekla21Podlaska, radzyński, Wisznice, Staszowka (?)18376 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
Trembicki (Trębicki)OsipIwan-Siedlecki, Tarków187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin17587382
Trembicki (Trębicki)LudwikMikołaj-Siedlecki, Tarków187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873199
Trembicki (Trębicki)AntoniIwan-Bialski, Huszcza187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873265
TremblickiAleksanderMaciej22Sokołowski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyKawalerSzlachcic,wiara rz.kat,czyta po polskuAP Lublin175865b.pag
TremeskiFeliksFranc-Bialski, Rossosz187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873289
Trener SzaiaJoskowicz 23Łukowski, Ryki1844Roboty Zarządu Komunikacji 4 Okręgu ż. Enia K.Żyd, krawiec AP Lublin175864b.pag.
TrenierHaskilKun20Hrubieszowski, Hrubieszów, Hrubieszowski1866Ż. Bajla, c. Rywka, 5 lat; Sura, 3 lataŻyd, skorzystał z prawa wykupuAP Lublin175823183
TrentowskiJakubBernard-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TrepiakJózef--Lubelski---AP Lublin17580245
Treszel (lub Trerzel)AntoniJózef 20Krasnostawski, Siedliszcze 1840Flota Czarnomorska Kawaler Włościanin, kucharzAP Lublin17580784
TrębickiKajetanJózef24Radzyński, Stasiówka1847Butyrski Pułk Piechotyż. Franciszka PawłowskaWłościaninAP Lublin175804116
TrębickiMichałSzymon20Bialski,Huszcza18411 Korpus PiechotyŻonaty-MariannaSzlachcicAP Lublin175819178
TrębickiJanKazimierz 22Bialski, Łomazy18452 Dywizja Kawalerii Lekkiejż. Ksienia (?)MieszczaninAP Lublin175819231
TrębickiMarcinJózef Tekla22Radzyński1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853p.pag.
TrębickiAntoni--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
TrębickiJózef--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
TrębickiWincenty--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
TrębickiJan--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
TrębickiWojciechPaweł-Siedlecki187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TrębickiKazimierzFeliksSiedlecka, bialski, Biała Podlaska187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587565
Trębicki Jan--Siedlecki, Olendry Bończe1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
Tręchowicz Franciszek --Radzyński, Radzyń 1851--Oszczędzony dla gospodarstwa i żony brzemiennej w 8. miesiącu.AP Lublin175830b.pag.
Tręda AntoniŁukasz 23Rachanie 1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647106-107
TricIwanJakub-Łukowski, Ulan187134 Brygada Artyleryjska-AP Lublin1758731283
TripZelman Icek--Biłgorajski---wykupionyAP Lublin17580246
TrocKondrat--Chełmski---AP Lublin17580245
TrocIwanRoman-Włodawski, Wola Wereszczyńska187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873642
Troc Piotr Stefan23-1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580318
TrocewiczFranciszekAntoni24Bialski,1853Flota Czarnomorskaż.Helena SierucokAP Lublin175834b.pag.
TrocewiczBenedyktMateusz-Bialski, Rossosz187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873341
Trocewicz TomaszMikołaj22Bialski, Piszczac 18443 Dywizja Grenadierów Kawaler MieszczaninAP Lublin175863b.pag.
Trocewicz Grzegorz Taras 25Bialski, Perkowice 1838Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
TrochimAndrzejKazimierz-Łukowski, Trzebieszów187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731401
Trochim AleksanderPawełSiedlecka, łukowski, Krasusy18704 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587564
TrochimczukŁukasz--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
Trochimczuk (lub Trofimczuk)MateuszKrzysztof 20Siedlecki, Sterdyń1838Korpus KaukaskiKawalerWłościanin, młynarz AP Lublin175857b.pag.
TrochimiakAleksanderKrzysztof-Siedlecki, Królowa Niwa187134 Brygada Artyleryjska-AP Lublin17587394
TrochimiakJanJakub26Siedlecki, gm. Przeździatka 183816 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
TrochimiakFranciszekJakub20Siedlecka, siedlecki, Królowa Niwa, Krzesk1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
TrochimiakMikołajJoachimSiedlecka, siedlecki, Mordy187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587564
TrochimiukGrzegorz Szymon20Bialski, Biała 184418 Dywizja Piechoty Kawaler Mieszczanin, czyta i pisze po polskuAP Lublin17581867
TrochimiukTomaszMaciej 23Siedlecki, Krzak1848Korpus Orenburskiż. Marianna ŻukWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
TrochimiukTomaszMaciej23Siedlecki, gm. Królowa Niwa, w. Krzesk 1848Korpus Orenburskiż. Marianna ŻukWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
TrochimiukStefanJoann-Radzyński, Tłuściec187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873956
TrochimiukJanAndrzej21Siedlecka, siedlecki, Mordy, Czepielin1868-Ż. Katarzyna Matejczuk, s.PiotrWłościaninAP Lublin175866b.pag.
TrochimiukAleksanderDominik21Siedlecka, sokołowski, Repki1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
TrochimowiczJanAleksander26Hrubieszowski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
TrochimowiczStanisławJan21Lubelski1851Flota Czarnomorskażona Franciszka MadejskaAP Lublin175819266
TrochimukIwanLew-Bialski, Sławatycze187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873261
Trochmiczuk (lub Trochinczuk) Błażej Paweł 21Krasnostawski, Parypse 1848Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin17581439
TrochonowiczKonstantyMichał-Radzyński1867--AP Lublin175872Spis alf.
TrochonowiczKonstantyMichał21Radzyński18675 Dywizja PiechotyŻona Teodora OleszczukChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
Trochonowicz Bazyli--Łukowski, Żelizna1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
Trochonowicz Wincenty --Radzyński, Międzyrzec 1851--Oszczędzony jako dzietny.AP Lublin175830b.pag.
TrochtmanZyśLejba24Krasnostawski, Rejowiec1845Robocze i Łastowe Ekipazy Czarnomorskiej Flotyżona Małka ZysmangrzebieniarzAP Lublin17581031
TrociukPiotrHalimon23Radzyński,Włodawa,Wyżyki18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin17580743
TrociukPawełBialski, 1848Korpus OrenburskiAP Lublin175827B. Pag.
TrociukPaweł JanN.20Bialski, Kostomłoty 1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
TrociukWasylNikita22Radzyński1854Flota CzarnomorskaŻona Katarzyna N.OsadnikAP Lublin175835b.pag.
TrociukJanWojciech-Radzyński1867--AP Lublin175872Spis alf.
TrociukOsipIwan-Radzyński, Biała187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873963
TrociukJanWojciech20Radzyński18675 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
TrociukSzymonKuźma20Siedlecka, bialski, Międzyleś, Krzywowólka1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
TrociukPiotrJan20Siedlecka, radzyński, Biała, Niewęgłosz1868-Ż. Paulina Łosówna, s.Jan, c.RozaliaWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Trociuk Hryć Jakub 20Bialski, Kostomłoty 18433 Korpus Piechoty ż. Zofia Kowalówna WłościaninAP Lublin175863b.pag.
Trociuk v PerewozkoLewkoSidor20Kostomłoty1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
TrockaPiotrFranciszek20Lubelska, bialski, Czuchleby, Biernaty Średnie186631 Piechotny Aleksapolski PułkKawalerWłościaninAP Lublin175837614
TrockiWincentyTomasz23Lubelski1851Flota CzarnomorskakawalerszewcAP Lublin1758098
TroczykWawrzyniec Hilary580Radzyński,1838Korpus GrenadierówAP Lublin175857b.pag.
TroćJózefJan21Bialski, Łysów1847Kałuski Garnizon ArtylerysjkiKawalerWłościaninAP Lublin175819220
TroćJanMikołaj20Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
TroćMikołajPiotr21Radzyński, Opole1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
TroćMikołajPiotr 21Radzyński, (Opole?)1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
TroćŁukaszFlorian21Siedlecki1854Flota CzarnomorskaŻona Marcela WołochOsadnikAP Lublin175835b.pag.
TroćMichałChełmski, Liszno, Krasnostawski18668 Dywizja PiechotyAP Lublin175823
Troć Teodor --Łukowski, Bruss 1851--Niezdatny z powodu ropienia ucha lewego i kołtuna na głowie.AP Lublin175830b.pag.
Troć Wasyl--Bialski, Cieleśnica1851--Uwolniony jako jedynak z objęcia majątku po rodziciach oraz z uwagi na małą ludność gminy z któej czterech spisowych powołano na zaciąg.AP Lublin175830b.pag.
TrohimiukPiotrMaciej 22Bialski, Juniewicze 18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin17580535
TrohimiukGrzegorzKuzma26Garwoliński1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymKawalerchłop wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
TrohonowiczDimitr Bazyli20Radzyński,Żelizna,Kolembrody18411 Korpus PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175819168
TrojanAntoniJan21Siedlecki, Kołodziąż 1845Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
TrojanSzczepan--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
TrojanFeliks Leon 20Łukowski, gm. Żabienice 183818 Dywizja Piechotyż. FranciszkaWłościaninAP Lublin175857b.pag.
Trojan Józef Maciej Agnieszka 21Radzyński,Włodawa,Wilga 183618 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
Trojanek v Melan Paweł--Łukowski, Głosków 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
TrojanowskiJózef Piotr20Siedlecki, Wólka184418 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin17581863
TrojanowskiKsawery--Lubelska, siedlecki, Kowiesy1851--Stawał do poboru w WarszawieAP Lublin175831b.pag.
TrojanowskiFranciszekStanisław21Radzyński18542 Dywizja DragonówKawalerCzyta i pisze po polsku i ruskuAP Lublin175835b.pag.
TrojanowskiKarolTomasz-Węgrowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
TrojanowskiAleksyJózef-Węgrowski1872Zamieniony na Nowaka wypisanego ze szpitala-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TrojanowskiKarolTomasz21Węgrowski186713 Batalion Rezerwowy Piech.KawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
Trojczak MarcinWalenty 21Zamojski, Kraśnik 18408 Dywizja Piechoty Kawaler MieszczaninAP Lublin175826B.Pag.
TrokiewiczWojciechSzymon-Radzyński187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TromińskiFilip--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
Trościańczuk EmilianGrzegorz22Radzyński, Derewiczna18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin17580539
TrościańczykAntoni--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
TrościńskiAntoniBiłgorajski, Majdan Sopocki, Zamojski186610 Dywizja Piechoty, WarszawaAP Lublin175823
TrubaJanStefan25Zamojski, Krasnobród18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
TrubalskiPawełMichał-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TrubickiAndrzejJulian20Radzyński,Włodawa,Wyryki1 Dywizja DragonówŻonaty-Marianna KociankaWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
TrukMikołajTomasz22Lubelski1873-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
TruskolawskiOnufry Franciszek 20Z Obwodu Łomżyńskiego, województwa augustowskiego.1835-KawalerSzlachcic. Po odbyciu kary więzienia za podżeganie do inkwizycji.AP Lublin115647168-169
TruskowskiMichał--Bialski, Rusków1851--Niedostawiony- zostaje w więzieniu w Białej. Od 1852 w więzieniu w Lublinie.AP Lublin175830b.pag.
TruszJan--Janowski---AP Lublin17580245
Trusz vel DaujukFranciszekChełmski, Czułczyce, Krasnostawski18668 Dywizja PiechotyAP Lublin175823
Truszkowski Wawrzyniec Wincenty Katarzyna 24Bialski,Klimczyce,Chybów 183614 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
Truszkowski v GomułkaWojciech Grzegorz 23Siedlecki,Strzeszew18408 Dywizja PiechotyŻonaty- Agata ,ciężarna Włościanin ,złego prowadzenia, nad prawym okiem ma znamięAP Lublin175859b.pag.
TrwogaWojciechAndrzej21Lubelska, łukowski, Wojcieszków, Bystrzyca186635 Piechotny Rezerwowy BatalionŻ. Apolonia Stańska, c.AntoninaWłościaninAP Lublin175837146
TrybalskiIgnacy--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
TrybuchJózefJakub21Zamojski18523 Dywizja GrenadierówKawalerOsadnikAP Lublin17582043
TrybuchJózef--Zamojski18533 Dywizja Grenadierów--AP Lublin175821Spis alf.
TrybwaserChilMendel23Krasnostawski184514 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu InżynieriiKawaler-AP Lublin17580468
Tryc v Sapera Jakub Grzegorz 20Krasnostawski, Orłowa18404 Dywizja Kawalerii Lekkiej ż. Marianna c. Grzegorza, bezdzietnyWłościaninAP Lublin175863b.pag.
TrychFlorianWojciech 22Łukowski, Pawłowice 18476 Dywizja Artyleriiż. Konstancja Pawlukówna WłościaninAP Lublin175816
Trychter HezykowiczBerek-19Łukowski, Babice 18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych Kawaler ŻydAP Lublin175828B.Pag.
TrycińskiPiotrPaweł20Siedlecka, łukowski, Charlejów, Zakępie1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
TryczekMichałPiotr22Łukowski1854Flota CzarnomorskaŻona Magdalena N.OsadnikAP Lublin175835b.pag.
TryczyńskiAntoniWojciech20Hrubieszowski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin17580461
TryczyńskiWawrzyniec Józef 22Zamojski, Biłgoraj1840Grenadier w Pułku JegierskimKawaler Włościanin, garncarz AP Lublin175818104
TryczyńskiFranciszekMateusz20Radzyński1839Oddzielny Korpus GrenadierówKawalerMieszczaninAP Lublin175858b.pag.
TryćJan--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
Tryhter HezykowiczBerek-19Łukowski, Babice18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych Kawaler Żyd AP Lublin175827B. Pag.
TrykMateusz--Lubartowski---AP Lublin17580245
TrykStanisław Jakub 20Zezulin183615 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin175864b.pag.
TrykStanisławJakub20Zezulin183615 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
TrykaMichałSzymon21Zamojski1851Kaukaska Półbrygada Rezerwowa żona Marianna Raruwnauwolniony N 54109/8512-53rAP Lublin17580415
TrykaMarcinAntoni20Zamojski18511 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierówżona Marianna BokownaAP Lublin175860B.Pag.
TrykaczWojciechMichał21Radzyński18523 Dywizja Grenadierów Żona Franciszka GuzaMieszczaninAP Lublin175833p.pag.
TrykaczKazimierz--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
TrykaczMichał--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
TrykaczWojciech--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
TrykaczSzczepan--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
TrykaczStefanWojciech-Łukowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
TrykaczStefanWojciech21Łukowski18675 Dywizja PiechotyŻona Zofia WitekChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
TrykaczMikołajWojciech21Siedlecka, radzyński, Siemień, Wierzchowiny1868-Ż. Anna, s.JózefWłościanin, czyta i pisze po rosyjskuAP Lublin175866b.pag.
Trykacz Stanisław Szymon27Radzyński, Pożarów 18446 Dywizja ArtyleriiKawaler WłościaninAP Lublin175816
TrylewskiAdam--Lubartowski---AP Lublin17580245
TryndaMarcinTyszowiecki, Typin, Hrubieszowski18668 Dywizja PiechotyAP Lublin175823
Trynduś MateuszJan21Hrubieszowski, Rachanie18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Katarzyna GardziołaAP Lublin175816
TryniszewskiJózefAleksanderSiedlecka, sokołowski, Jabłonna187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587565
TryszfeldDawidEli20Zamojski, Tarnogród184513 Rota wojskowo-robocza Zarządu InżynieriiKawalertkaczAP Lublin17581021
Trytz Stanisław Wojciech 20Łukowski, Dminin18433 Korpus Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175863b.pag.
TrzaskoKazimierz--Lubelska, radzyński, Międzyrzec Podlaski1851--Wyłączony z tytułu wyboruAP Lublin175831b.pag.
Trzciniowski (lub Trześniowski)AntoniAndrzej 23Hrubieszowski, Dzierążnia18408 Dywizja Piechoty ż. Agnieszka, bezdzietnyWłościanin AP Lublin175819331
TrzcińskiKacperMarcin27Łukowski,Garwolin,Jagodne1 Dywizja DragonówŻonaty-MariannaWłościaninAP Lublin175814Spis alf.
TrzcińskiJanMaciej20Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerSzlachcic. dowodów nie dostarczyłAP Lublin175825B.Pag.
TrzcińskiStanisławLeon20Łukowski,1853Dywizja Grenadierów kawalerAP Lublin175834b.pag.
TrzcińskiJózefMarcin23Łukowski1834-KawalerWłościanin szewcAP Lublin175852p.pag
TrzcińskiKacperSzymon24Zamojski18511 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierówżona Franciszka HajdukownaAP Lublin175860B.Pag.
TrzcińskiLeonMichał20Siedlecki, gm. Chroszczówka183818 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcic AP Lublin175857b.pag.
TrzcińskiIgnacyPiotr20Siedlecka, sokołowski, Dębe Nowe, Trzciniec1868-KawalerWłościanin, czyta po polskuAP Lublin175866b.pag.
TrzcińskiKarolFranciszekSiedlecka, sokołowski, Dębe Nowe18702 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587565
Trzciński Wojciech Jan21-1834-KawalerMieszczanin, rolnikAP Lublin17580320
Trzciński Stanisław Stanisław Katarzyna 26Siedlecki,Chruszczówka,Trzciniec 183613 Dywizja Piechoty KawalerWłościanin,piśmiennyAP Lublin175854b.pag.
TrzeciakFranciszek Grzegorz 21Łukowski, Osieck 1845Garnizon Artylerii w SzwaborskuKawalerMieszczanin, szewc AP Lublin175818102
TrzeciakJan--Krasnostawski18536 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
TrzeciakOnyszkoFilip20Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
TrzeciakAntoniKacper24Łukowski1854Flota CzarnomorskaŻona Józefa PaleszczakOsadnikAP Lublin175835b.pag.
TrzeciakAdamJan-Garwoliński1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
TrzeciakFranciszekKazimierz-Garwoliński1867--Wynajęty za Filkensztejna SzlomAP Lublin175872Spis alf.
TrzeciakLaurentyIwan-Garwolinski, Osieck187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873551
TrzeciakFranciszekKazimierz26Garwolinski186729 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
TrzeciakAdamJan22Garwoliński1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymŻona barbara Bonk,córkachłop wiara rz.-kat,czyta po polskuAP Lublin175865b.pag
Trzeciak v Sawka StefanAleksy 26Radzyński, gm. Hańsk183817 Dywizja Piechotyż. Marianna (K…?)WłościaninAP Lublin175857b.pag.
TrzesniewskiStanisławWawrzyniec22Biłgorajski1871-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
TrześnieckiMarcin--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
TrześnieckiTeofilFilip21Siedlecka, garwoliński, Stężyca1868-KawalerMieszczaninAP Lublin175866b.pag.
Trześniewski KacperMarcin29Hrubieszowski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
TrześniowskiSebastianAdam20Popkowice 1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647156-157
TrzewiczarzHersz LejbIcek22Lubelska, siedlecki, Wegrów1866WdowiecWykreślonyAP Lublin17583795
TrzewikSzmulSzapcio19Radzyński1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.Kawaleria Żona Han GusułŻyd,szewcAP Lublin175835b.pag.
TrzonekAntoniPaweł-Węgrowski, Stoczek187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731783
TrzonowiczMordkobrakbrakSiedlecki1854Niefront.Oddz.Rzemieśln.Brygada 15 Dywizji PiechotybrakKantonistaAP Lublin175835b.pag.
TrzpielLewLeon-Garwoliński18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TrzpielJanMarcin20Lubelska, łukowski, Unin, Wólka Ostrożeńska186632 Piechotny Rezerwowy Batalion m.TwerŻ. MariannaWłościaninAP Lublin175837810
Trzpiel MichałSzczepan20Łukowski, Jarczówek 18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175807132
Trzyński Paweł Szymon20Zamojski, Stróża1840Flota Czarnomorska ż. Jadwiga c. Józefa Kozika, bezdzietny. Żona zostaje u rodziny.Włościanin AP Lublin17580770
TuchlenberAbram HerszekLejba20Siedlecka, sokołowski, Sokołów Podlaski1868-Ż. Ryfka, c.PesiaŻydAP Lublin175866b.pag.
TuchłowskiJózefJan-Garwoliński1872Zapisany pod literą P-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TuchmanAbram LeibIcek16Krasnostawski, Izbica1855Kantonista w Twierdzy Zamość kawalerzmarł N 55117/9471- 55AP Lublin17580682
TuchmanMajer IcekJózef22Krasnostawski1846Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu Kaukaskiegokawaler AP Lublin175826B.Pag.
TuchowiczMarceliFranciszek20Zamojski185018 Dywizja Piechoty AP Lublin175826B.Pag.
TuchowskiJanStanisław Teresa22Łukowski1835-Kawalermieszczanin AP Lublin175853p.pag.
TuchszerSzmulIcek20Bialski185211 Rota wojenno-robocza Zarządu InżynieriiŻona Hana Zając,córka 1/2 rokuŻydAP Lublin175833p.pag.
Tudowski v PudowskiAdam FrancKonstanty-Łukowski, Jakusze1871--Wpisany pod PAP Lublin1758731375
TudrejWincentyKazimierz21Lubartowski, Kozłówka, Lubelski18668 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175823151
TudrejStanisławOpolski, Szczekarków, Lubelski186610 Dywizja Piechoty, WarszawaAP Lublin175823
TudrujStanisławAntoni20Lubelski, Strzyżów, Lubelski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaŻ. Agnieszka, córka Józefa 1 rokWłościaninAP Lublin17582365
Tudrujek MikołajMateusz20Wola Gałęzowska1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580313
TudurekBartłomiejWojciech23Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820152
TudurekBartłomiej--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TugenberSzmul JoselAbram JankielSiedlecka, konstantynowski, Olszanka1868-KawalerŻydAP Lublin175866b.pag.
TugenbergLejboHerszkoSiedlecka, radzyński, Międzyrzec Podlaski1870WykupionyAP Lublin17587566
TugenderHersz MichelMoszko-Radzyński, Międzyrzec187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin1758731106
TugentmanJosekAbram-Garwoliński187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Tujtkiewicz SzymonŁukasz 24Biłgoraj 1835-KawalerMieszczanin, za niestawienie się do spisu.AP Lublin115647142-143
TulcinskiKarolJan22Tomaszowski1869-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
TulejMichałIwan29Hrubieszowski, Majdan18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
TulejMichał--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
TulejStanisław--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
TulejKarolJan-Siedlecki18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TultonskiTeodorStefan20Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnik,katolikAP Lublin175820244
TulwinMichałFeliksSiedlecka, węgrowski, Miedzna1870WykupionyAP Lublin17587565
TupajMichał--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin17580245
TupajFranciszekŁukasz20Lubelski, Opole18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
TupalczykKarolTeodor Agata24Bialski1835-Kawalerwłościanin młynarz czyta i pisze po polskuAP Lublin175853p.pag.
TupalskiMarcinJan-Bialski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TurEliaszLew, Uścima21Podlaska, radzyński, Żelizna1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
TurajOnufry-24-1846---AP Lublin1758135
TurbaszewskiJózefN.22Siedlecki, Gródek 1848Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175805109
TurbaszewskiJózefN.22Siedlecki, Małożew1848Korpus Kaukaski Kawaler WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
TurchowskiKrzysztof Szymon24Bialski, Huszcza184418 Dywizja Piechoty Kawaler Szlachcic AP Lublin17581883
TurczynSzymon--Zamojski---AP Lublin17580245
TurczynKazimierz --Hrubieszowski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175805142
TurczynAntoni-29-1846---AP Lublin17581313
TurczynMikołajJan20Zamojski, Łukowa18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
TurczynMichałTyszowiecki, Łabunie, Hrubieszowski18662 Dywizja Grenadierów, WarszawaAP Lublin175823
TurczynakSebastianBartłomiej24Biłgorajski1877-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
TurczyniakMaciejSebastian23Zamojski, Łukowa18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
TurczyniakMaciejAndrzej27Zamojski18512 Dywizja Kirasjerówżona Helena GrabowskaAP Lublin175824b.pag
TurekMateusz--Tomaszowski---AP Lublin17580245
TurekWawrzyniecJan20Zamojski1851 Brygada Rezerwowa - 20 Dywizja Piechoty Oddz. Korpusu Kaukaskiego kawalerAP Lublin175807119
TurekWawrzyniecJacenty25Zamojski185014 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie Inżynierii AP Lublin175818144
TurekMarcin--Hrubieszowski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
TurekPiotrPaweł20Zamojski1850Flotylla Kaspijska AP Lublin175822519
TurekMikołajAndrzej20Łukowski, Łomnica1845Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja Piechotyż. Rozalia BaranównaWłościaninAP Lublin175824b.pag
TurekMarcinWawrzyniec29Zamojski185018 Dywizja Piechoty AP Lublin175826B.Pag.
TurekJózefŁukasz, Ewa22Podlaska, łukowski, Domaszewnica18371 Dywizja Kirasjerówż.Zofia, brzemiennaWłościaninAP Lublin175856b.pag
TurekFranciszekWawrzyniec, Joanna20Podlaska, łukowski, Domaszewnica1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
TurekJan--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
TurekAntoniDamian-Garwoliński, Ruda Talubska187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873523
TurekStanisław Stanisław 23Łukowski, gm. Zaleskie 183817 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin, kołodziej.AP Lublin175857b.pag.
TurekMichałSzczebrzeszyński, Ruskie Piaski, Zamojski186610 Dywizja Piechoty, WarszawaAP Lublin175823
TurekLeonBłażej20Siedlecka, garwoliński, Wólka Ostrożeńska1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Turek Stanisław Jacek 20Struża 1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647148-149
Turek Mateusz Jacenty 20Zamojski, Struża183814 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin17580565
Turek Jakub Jacek21Zamojski, Stróża 18404 Dywizja Kawalerii Lekkiej Kawaler WłościaninAP Lublin175863b.pag.
Turek v TurukMaciejTomasz20Radzyński,Radzyń18462 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175819144
Turembka Andrzej Stefan28Siedlecki, gm. Przeździatka, w. Wólka1845I Dywizja Kirasjerów - I Rezerwowy Korpus Kawaleriiż. Ewa BelińskaWłościanin, zm. 1861AP Lublin17581899
TuremkaWincentyJan20Siedlecki,1853Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Małgorzata ArmuszczAP Lublin175834b.pag.
TuremkaJakubAntoni20Siedlecki,1853Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyKawalerAP Lublin175834b.pag.
TuremkaSzymonJózefSiedlecka, węgrowski, Ruchna1870WykupionyAP Lublin17587565
Turewicz Mikołaj Ignacy 20Hrubieszowski, Dubienka 1848Flota Czarnomorska Kawaler MieszczaninAP Lublin1758143
TurketAntoniStanisławSiedlecka, siedlecki, Siedlce18704 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587564
TurkieltaubAbramChaim-Radzyński187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TurkoOleszko--Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
TurkusMordko LejbHerszek19Lubelski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychKawalerŻyd,złotnikAP Lublin17581715
TurlakMichałTomasz 20Lubelski, Puławy18409 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175826B.Pag.
TurlepaWojciechAntoni22Zamojski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty,AP Lublin175816
TurlewiczJanMikołaj22Kamionka183614 Dywizja Piechoty KawalerMieszczaninAP Lublin17580666
TurnerIzrael--Lubelski---AP Lublin17580246
TurobinerIzrael--Krasnostawski---wykupionyAP Lublin17580246
TurobinerCałaMoszko19Łukowski,1853Flota CzarnomorskaKawalerAP Lublin175834b.pag.
TurosTomaszAntoniSiedlecka, sokołowski, Sterdyń18706 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587565
TuroszukOnufry Michał 20Radzyński,Włodawa,Okuninka18407 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin AP Lublin175859b.pag.
TurowskiWasyli--Biłgorajski---AP Lublin17580245
TurowskiJózefMichał20Krasnostawski, Chełm18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
TurowskiWincentyMikołaj21Krasnostawski, Krasnystaw1849Flota CzarnomorskakawalerAP Lublin175819272
TurowskiMichałGrzegorz20Krasnostawski, Wojsławice1849Flota Czarnomorskażonaty, Marianna AP Lublin175819276
TurowskiIdzi FeliksMateusz24Siedlecki, Stara Wieś 1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
TurowskiMichał--Zamojski18481 Dywizja Kirasjerów --AP Lublin175860B.Pag.
TurowskiWojciech--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
Turowski Jan--Bialski, Łomazy1851--Niezdatny z powodu początkowej ruptury pachwinowo-workowej, z prawej strony.AP Lublin175830b.pag.
TurskiFranciszek--Lubelski---wykupionyAP Lublin17580245
TurskiPiotrFranciszek22Lubelski1852Artyleryjska Dywizja GrenadierówKawalerMieszczaninAP Lublin17582053
TurskiPiotr--Lubelski1853Dywizja Artylerii Grenadierów--AP Lublin175821Spis alf.
TurskiSzymon--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Gieorgijewsku--AP Lublin175821Spis alf.
TurskiStanisław--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 14 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TurskiWincentyŁukowski, 1848Korpus OrenburskiAP Lublin175827B. Pag.
TurskiWincentyŁukowski1848Korpus OrenburskiAP Lublin175828B.Pag.
TurskiAndrzejWawrzyniec, Salomea26Podlaska, radzyński, Olszewnica Wielka, Włościska18371 Dywizja KirasjerówKawalerSzlachcic bez dowodówAP Lublin175856b.pag
TurskiAdamMichał, Salomea21Podlaska, łukowski, Strzyżew, Łazy1837Korpus Kaukaski KawalerSzlachcic niewylegitymowanyAP Lublin175856b.pag
TurskiAntoni--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
TurskiJan--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
TurskiJózefMikołaj-Konstantynowski, Huszlew187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873839
TurskiWiktorAndrzej-Łukowski, Ulan187131 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731248
TurskiAleksander KarolJózef20Siedlecka, łukowski, Celiny, Turze Rogi1868-KawalerJednodworzecAP Lublin175866b.pag.
TurskiJózefJan21Siedlecka, łukowski, Celiny, Turze Rogi1868-KawalerSzlachcicAP Lublin175866b.pag.
TurullaJanEliasz 24Bialski, Ostrów1847 Arsenał w Briańsku - Garnizon Artylerrii, 3 Rota KawalerWłościaninAP Lublin175814Spis alf.
TurykJózef Onufry 22Bialski, Nowa w gm. Toporów184418 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin17581869
TurykJan--Lubelska, bialski, Toporów1851--Uwolniony na zawsze Listą Kalek z 1850r, jako głucho-niemyAP Lublin175831b.pag.
Turyk Antoni Cyprian Marianna 23Bialski,Dziadkówka?,Krawce?18361 Dywizja KirasjerówKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
TurymLejzorMoszek18Hrubieszowski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychKawalerŻydAP Lublin17581729
TurzykJanWawrzyniec-Siedlecki187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TurzykJanPiotr-Bialski18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TurzynieckiJózef--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TurzynskiFranciszekMikołaj21Hrubieszowski1874-KawalerMieszczanin,wiara greko-kat.AP Lublin175740
TusinskiFranciszek--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin17580245
TusińskiFranciszekLubelski, Baranów, Lubelski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaAP Lublin175823
TusmanJankielMendel18Lubelski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychKawalerŻyd,krawiecAP Lublin17581717
TuszewskiIgnacy Feliks24-1835Wszedł d 10 Pułku Ułanów w czasie rewolucji.KawalerSzlachcic, czyta i pisze po polsku.AP Lublin115647180-181
TuszyłoMaksymSemen20Radzyński,1853Kaukaska rezerwowa półbrygadaKawalerAP Lublin175834b.pag.
TuszyńskiJan--Hrubieszowski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175805110
TuszyńskiFranciszekDemko27Hrubieszowski, Perespa18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty,AP Lublin175816
TutakWawrzyniecStanisław28Kaliszany1836Flota BałtyckaWdowiec, bezdzietnyWłościaninAP Lublin175804128
TutakWawrzyniecStanisław28Kaliszany1836Korpus KaukaskiWdowiec bezdzietny WłościaninAP Lublin175805126
TutkaJózefJakub22Zamojski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
TutkaJanMarcin24Zamojski1850Flotylla Kaspijska AP Lublin175822529
Tutka Wawrzyniec Adam20Janów1835-KawalerMieszczanin, szewc. AP Lublin115647160-161
TwardowskiJanStanisław20Siedlecki,Ożarów,?18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin17580743
TwardowskiAleksander Mateusz 29Baba z woj.mazowieckiego1835-Kawaler Włościanin, kominiarz. Po odbyciu kary więzienia za rabunek.AP Lublin17580858
TwardowskiLudwikAndrzej-Węgrowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
TwardowskiLudwikAndrzej21Węgrowski186713 Batalion Rezerwowy Piech.KawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
TwardowskiFranciszekTadeuszSiedlecka, węgrowski, Sinołęka1870WykupionyAP Lublin17587565
TwardygroszWojciech Piotr--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Noworosyjsku--AP Lublin175821Spis alf.
TwardzikIwan Jan--Chełmski---wykupionyAP Lublin17580245
TwarowskiJanStanisław26Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerSzlachcicAP Lublin175825B.Pag.
TwarowskiJanAndrzej, Marianna22Podlaska, bialski, Huszcza, Tuczna1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
TwarowskiJózefKacper20Podlaska, bialski, Huszcza, Tuczna1844na rachunek przyszłego poborużona Marianna Skulmowska, bezdzietnyszlachcic niewylegitymowany, był w więzieniu za kradzieżAP Lublin175858b.pag.
TwarowskiJan--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
TwarowskiGrzegorz--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
TwarowskiKazimierzIwan-Bialski, Międzyleś187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873269
TwarowskiJanKacper-Bialski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Twarowski Feliks Walenty 20Siedlecki, Grzymały184418 Dywizja Piechoty Kawaler Szlachcic AP Lublin17581880
Twarowski Stanisław Piotr20Łukowski, Izdebno 18442 Dywizja Dragońska Kawaler WłościaninAP Lublin175825B.Pag.
Twarowski Kasper --Łukowski 1843Służba górnicza--AP Lublin175863b.pag.
TworekJózef --Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
TyaraJan--Biłgorajski---AP Lublin17580245
TyaraDymitrStefan25Zamojski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusuwdowiec,dzieci nie ma tkaczAP Lublin175825B.Pag.
Tyara (?) (Tiara?)HryćStefan22Księżpol183615 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
TyblowiczMoszkoEli20Łukowski, Stoczek184514 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu InżynieriiKawalerszewcAP Lublin17580471
TyborowskiJan--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
TybulakWincentyJan22Lubelski, Piotrowice Duże18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Katarzyna JarzynaAP Lublin175816
TyburekTomaszAndrzej25Lubelski185018 Dywizja Piechoty AP Lublin17580510
TychSymeonPotap20Lubelska, radzyński, Jabłoń186631 Piechotny Aleksapolski PułkŻ. Aleksandra HaponWłościaninAP Lublin175837696
TychelStefanJanSiedlecka, bialski, Sitnik18704 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587565
TychmanIcek LejbFajbus-Bialski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Tychmuniwicz Łukasz Wawrzyniec Ksenia 24Bialski,Hołodnica 183613 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
Tyfberg Jakub Jankiel Lejbuś 21Lubelski, Wieniawa 1844Flota CzarnomorskaKawaler Żyd, czyta i pisze po żydowski, krawiecAP Lublin175816
Tyfberg Zachariasz Szmul22Lubelski, Lublin1844Flota CzarnomorskaKawaler Żyd, cieślaAP Lublin175819260
TykalewiczTeodorJózef20Bialski,1853Flota Czarnomorskaż.Wowdia MaciejakAP Lublin175834b.pag.
TykocińskiChunaWulf20Siedlecka, radzyński, Radzyń Podlaski1868-Ż. Chana Aronowa, s.DawidŻydAP Lublin175866b.pag.
TylczykJózefat SymeonSiedlecka, włodawski, Sobibór187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587564
TylickiMichałSzczebrzeszyński, Zwierzyniec, Zamojski186629 rezerwowy batalion piechoty, MoskwaAP Lublin175823
TylickiPawełSzczebrzeszyński, Zwierzyniec, Zamojski18662 Dywizja Grenadierów, WarszawaAP Lublin175823
TylmanKrystianKrystian22Siedlecki,1853Flota CzarnomorskaKawalerAP Lublin175834b.pag.
TylusMaciejAndrzej27Janowski1871-Żona Ewa Drwal,dzieci nie maChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
TylusJan--Janowski---AP Lublin17580245
TylusSylwester--Janowski---AP Lublin17580245
TylusPiotrWalenty29Zamojski185014 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie Inżynierii AP Lublin175818143
TylusWojciech--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
TylżyckiJanJan25Zamojski1871-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
TymSzczepan--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
TymWojciechJoan21Siedlecki1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
TymDanielKrzysztofSiedlecka, węgrowski, Płatkownica18702 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587565
TymaszukNestorDymitr22Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
Tymaszyński Dionizy Tomasz22Lublin1837-Kawaler Mieszczanin, szewcAP Lublin17580874
TymczukAndrzej--Tomaszowski---AP Lublin17580245
TymczukSofat--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TymczukMikołaj--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TymejczakTeodorStefan20Radzyński,1853Flota Czarnomorskaż.Marianna GaworczykAP Lublin175834b.pag.
TymejczukJan--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
TymickiProkopJan20Bialski, Patków 1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
TymickiProkopJan20Bialski, Patków1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
TymickiWalentySzymon25Krasnostawski18511 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierówżona Krystyna MazurkiewiczownaAP Lublin175860B.Pag.
TymickiGrzegorzJan22Lubelska, bialski, Kornica186612 Piechotna Dywizja m.KijówKawalerWłościaninAP Lublin175837683
TymiejczukAdamDaniło-Włodawski1867--AP Lublin175872Spis alf.
TymiejczukAdam Daniło21Włodawski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyŻona Karolina ŁukaszukChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
TymiejczukAntoniJózefSiedlecka, włodawski, Wola Wereszczyńska187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587564
TymińskiJózef--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
TymińskiWalentyN.28Lubelska, łukowski, Ruda Talubska, Kobyla Wola186632 Piechotny Kremienczugski PułkŻ. Marcjanna DylewskaWłościanin, czyta i pisze po polsku, czyta po rosyjsku, wstąpił za Jana Majsterka z SobolewaAP Lublin175837875
TymonPawełBiłgorajski, Krasnobród, Zamojski18668 Dywizja PiechotyAP Lublin175823
TymosiewiczBartłomiejJózef21Radzyński,Suchowola,Kopina1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
Tymosiewicz Józef Roman21Radzyński, Branica18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin17580535
Tymosiewicz Franciszek --Łukowski, Suchowola 1851--Wybrany dla kalectwa brata przełamanego na krzyżu.AP Lublin175830b.pag.
Tymosiuk BartłomiejMaksym27Krasnostawski, Kumów.1848Flota Czarnomorska Wdowiec WłościaninAP Lublin17581427
TymosiukAntoniPiotr24Siedlecki, Tchórznica1845Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała PawłowiczaKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
TymoszczukMikołaj--Hrubieszowski---AP Lublin17580245
TymoszczukAndrzej --Hrubieszowski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
TymoszczukRomanJan22Radzyński, (?)183816 Dywizja Piechotyż. Maria Sączykówna WłościaninAP Lublin175857b.pag.
TymoszczukJakubJakub22Lubelska, bialski, Międzyleś, Ogrodniki186629 Piechotna Dywizja m.Mogilew n/DniepremŻ. Uliana Matysiukówna, s.Płaton 3 lataWłościaninAP Lublin175837336
TymoszczukJanJózefSiedlecka, włodawski, Hańsk187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587564
Tymoszczuk vel GrelukMichałChełmski, Bezek, Krasnostawski18666 Klastycki Pułk HuzarówAP Lublin175823
TymoszewskiFomaBonawentura-Węgrowski, Miedzna187134 Brygada Artyleryjska-AP Lublin1758731696
TymoszuchStefanMikita21Bialski,Kościeniewicze,Dąbrowice18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
TymoszukAntoniDenis20Radzyński, Hanna 1847Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy TronuKawalerWłościaninAP Lublin175806100
TymoszukJakub-21-1846---AP Lublin17581330
TymoszukPaweł--Krasnostawski18532 Dywizja Kirasjerów--AP Lublin175821Spis alf.
TymoszukTrohimPanas21Radzyński, Hanna1848Arsenał w BriańskuKawaler WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
TymoszukTrohimPanas21Radzyński, Hanna1848Arsenał w BriańskuKawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
TymoszukIwan--Łukowski, Sławatycze 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
TymoszukPiotrEustachy21Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Żona Marianna JakubówOsadnikAP Lublin175833p.pag.
TymoszukKazimierzEliasz22Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
TymoszukBartłomiejTeodor, Teodora23Podlaska, bialski, Janów Podlaski, Bubel1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
TymoszukJan--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
TymoszukBartłomiej--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
TymoszukPiotr--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
TymoszukPiotr--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
TymoszukBartoszWawrzyniec-Bialski1867--AP Lublin175872Spis alf.
TymoszukJózefJan-Konstantynowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
TymoszukFiodorNikifor-Bialski, Zabłocie187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873331
TymoszukTeodorIwan-Konstantynowski, Hołowczyce187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873826
TymoszukMichałMarcin-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TymoszukWincentyMaciej-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TymoszukJanŁukasz-Konstantynowski18727 Dywizja Kawalerii -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TymoszukBartoszWawrzyniec21Bialski186713 Batalion Rezerwowy Piech.KawalerChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
TymoszukJózefJan22Konstantynowski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyKawalerChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
TymoszukPiotrMateusz21Lubelska, radzyński, Misie, Rzeczyca1866KawalerWykreślony, włościanin, czyta po polskuAP Lublin175837224
Tymoszuk Onufry Denis 21Radzyński, Hanna 18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin17580537
Tymoszuk Piotr Chwedor 21Bialski,Janów,Bubel18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin AP Lublin175859b.pag.
Tymoszuk FranciszekTomasz23Bialski, (Cadków?)18433 Korpus Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175863b.pag.
TymuraJanDominik20Krasnostawski18523 Dywizja GrenadierówKawalerOsadnikAP Lublin17582044
TymuraJan--Krasnostawski18533 Dywizja Grenadierów--AP Lublin175821Spis alf.
Tyniecki v DynieckiAntoniKazimierz20Zamojski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusukawalerczyta i pisze po polskuAP Lublin175825B.Pag.
TynkiewiczTomaszMarcin-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TynkowskiKazimierzLudwik21Lubelska, łukowski, Maciejowice, Balwinów ?186633 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Rżew Twerskiej GuberniŻ. Katarzyna KuselWłościaninAP Lublin175837807
TynukStefan --Zamojski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
TypaMaciejLeon23Bialski1839Oddzielny Korpus Kaukaskiż. Anna ParoszWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
TypekJanWalenty22Tomaszowski1871-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
TypekAntoniWojciech20Zamojski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin17580450
TypekFranciszekPiotr23Hrubieszowski1850Korpus GrenadierówAP Lublin175814Spis alf.
TypekWojciechJózef25Zamojski, Tarnogród18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, AnastazjaAP Lublin175816
TypekJanWojciech20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175820163
TypekMichał--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 13 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TypekAndrzej--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 13 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TypekJan--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TypinskiPiotrJan24Krasnostawski1874-KawalerChłop,wiara rz.kat.AP Lublin175740
TypińskiMichał--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TyraWojciech--Zamojski1853Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu--AP Lublin175821Spis alf.
Tysiak Stanisław --Siedlecki, Wyszków1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
TyszAndrzej-22-1846---AP Lublin17581318
TyszStefanAndrzej21Bliszcza183615 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
Tysz Stefan Jędrzej 21Biszcza183615 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin175864b.pag.
TyszbladtMajerMoszek18Lubelski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychKawalerŻydAP Lublin1758177
TyszczukFilipMasym-Włodawski1867--AP Lublin175872Spis alf.
TyszczukFilipMaksym20Włodawski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyKawalerChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
TyszczukStanisławIzydorSiedlecka, włodawski, Turno187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587564
TyszelJoselIzrael-Radzyński1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
TyszelJoselIzrael20Radzyński1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymKawalerŻyd,mieszczanin,cieslaAP Lublin175865b.pag
Tyszewski v DanilukNikitaUlas-Bialski1872Zapisany pod literą D-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Tyszka Melan Maksym Anastazja 22Bialski,Bukowice 183618 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
TyszkiewiczWojciechSebastian23Łukowski,1853Garnizon Artylerii w Izmailsku KawalerAP Lublin175834b.pag.
TyszkiewiczLudwik--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
TyszkiewiczAntoni--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
TyszkiewiczWładysławFranc-Siedlecki, Królowa Niwa187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873156
TyszkoWawrzyniecWawrzyniec22Zamojski1873-Żona Anna Krukowska,dzieci nie maChłop,wiara greko.kat.AP Lublin175740
TyszkoMichałStefan25Biłgorajski1873-KawalerChłop,wiara greko.kat.AP Lublin175740
TyszkoJózefAntoni21Zamojski1850Flotylla Kaspijska AP Lublin175822523
Tyszko SiemionSzczebrzeszyński, Zwierzyniec, Zamojski186629 rezerwowy batalion piechoty, MoskwaAP Lublin175823
TyszlerSrul SzlemaAbram-Bialski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
TyszulaBłażejTyszowiecki, Ornatowice, Hrubieszowski186611 Dywizja Piechoty, KrzemieniecAP Lublin175823
TytlarczykFranciszekFilipSiedlecka, garwoliński, Maciejowice1870WykupionyAP Lublin17587564
TytońPawełPaweł24Zamojski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusużona Marianna SztenbownaAP Lublin175826B.Pag.
TytusStefanMateusz26Hrubieszowski1849I Dywizja Kirasjerów - I Rezerwowy Korpus KawaleriikawalerAP Lublin175818100
TywonczukJakub--Hrubieszowski---AP Lublin17580245
TywonczukPaweł-25-1846---AP Lublin17581313
TywonekJan Bazyli 22Łukowski,Sobienie Biskupie Szymoniewicz 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin AP Lublin175859b.pag.
TywonekAntoniJanSiedlecka, garwoliński, Wilga18705 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587564
TywoniukPiotr-21-1846---AP Lublin17581330
TywoniukGmiterIwan24Hrubieszowski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, AnnaAP Lublin175816
TywoniukAntoni--Hrubieszowski1853Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
TywoniukTeodorIgnacy20Hrubieszowski1850Flotylla Kaspijska AP Lublin175822523
Tywoniuk FedkoMichał22Hrubieszowski, Teratyn18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Marianna AP Lublin175816
TyzoFranciszek-20-1846---AP Lublin17581315
TyzoStanisławMaciej20Zamojski185018 Dywizja Piechoty AP Lublin175864b.pag.
UberszanowiczMichał--Janowski---AP Lublin17580247
UbiejowskiMarcinJakub25Zamojski, Gościeradów18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, TeklazaginionyAP Lublin175816
UbinskiWojciech--Lubelski---AP Lublin17580247
UbogiDawidSamson20Siedlecki1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.Kawaleria Żona Rosa N.ŻydAP Lublin175835b.pag.
UchalskiWincentyKazimierz20Łukowski, gm. Drążgów183818 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin, czyta i pisze po polsku.AP Lublin175857b.pag.
UchańskiSzczepanIgnacy24Krasnostawski18511 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierówżona Agnieszka MazurczukownaAP Lublin175860B.Pag.
UczyńskiStanisławJan21Siedlecki,Łazów,Paderewska Wólka1 Korpus PiechotyŻonaty-Helena KozińskaSzlachcicAP Lublin175819187
UfnalPiotrJózef20Krasnostawski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Józefa AP Lublin175816
UfnalJózef Jan21Siedlecki, Wyszków1845Pułk Uglicki - 16 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175818123
UfnalAntoniAdam-Węgrowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
UfnalApolinaryIwan-Węgrowski, Korytnica187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731733
UfnalJulianAndrzej-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
UfnalAntoniAdam20Węgrowski186713 Batalion Rezerwowy Piech.KawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
UfnalJulian DomnikJan25Garwoliński1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymKawalerchłop wiara rz.-katAP Lublin175865b.pag
UfnalJanAndrzej21Lubelska, siedlecki, Korytnica, Turna186631 Piechotny Aleksapolski PułkKawalerWłościanin, czyta po polskuAP Lublin175837436
UfnalSemenAndrzej20Siedlecka, węgrowski, Korytnica, Turna1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
UfniarzAndrzej--Janowski---AP Lublin17580247
UherMoszekLejbus21Lubelski1853Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 14KawalerŻydAP Lublin175820
Uhr SzlomaJankiel21M. Lublin184513 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynieriiżona EsteracieślaAP Lublin17581021
UlMarcin--Zamojski1853Garnizon Artylerii w Gieorgijewsku--AP Lublin175821Spis alf.
UlaniukAndrzejHryć21Radzyński,1853Dywizja Grenadierów ż.Kwilinia N.AP Lublin175834b.pag.
UlaniukStefanMaciej23Radzyński, gm. Sławatycze18473 Dywizja Grenadierów ż. Irena Pawłówna WłościaninAP Lublin175863b.pag.
UlaniukMichałKorniła 22Radzyński, Hołowno183817 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
UlaniukMikołajBazyli21Lubelska, bialski, Sławatycze, Kuzawka186629 Piechotna Dywizja m.Mogilew n/DniepremKawalerWłościaninAP Lublin175837302
UlaniukJanTomasz20Siedlecka, włodawski, Opole1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
UlewiczJózef-26-1846---AP Lublin17581325
Ulewski v OłowskiJanStanisław21Hrubieszowski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175820196
UlianiukOleksyStefan-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
UlianiukAdamMaksym-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
UlianiukGrzegorzKarp21Siedlecka, włodawski, Opole, Hołowno1868-Żonaty, ma 2 córkiWłościaninAP Lublin175866b.pag.
UlicaJanFilip20Lubelski, Żyrzyn18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
UlickiLudwikLeon, Józefata22Podlaska, Siedlecki, Czarnowąż18376 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
UlickiTomaszHrubieszowski, Moniatycze, Hrubieszowski18668 Dywizja PiechotyAP Lublin175823
UlikowskiJanAndrzej Franciszka24Siedlecki1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853p.pag.
UlikowskiPiotrSzymon, Ewa23Podlaska, siedlecki, Kołodziąż, Zieleniec183718 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
UlitaFranciszekJózef20Bialski,1853Flota Czarnomorskaż.Helena KazmirownaAP Lublin175834b.pag.
UlkaKrystian--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
UlmanJudkaAbus19Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻyd,krawiec.Dał za siebie brata Eliasza do Wojennych KantonistówAP Lublin 17581713
UlmanJudkaAbus19Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻyd,krawiec.Dał za siebie brata Eliasza do Wojennych KantonistówAP Lublin 17581713
UłanekTomaszJan26Głodno1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804103
Ułanek TomaszJan26Głodno1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175814Spis alf.
UłaninKarolTyszowiecki, Typin, Hrubieszowski186610 Dywizja Piechoty, WarszawaAP Lublin175823
UłanowskiStanisław--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
Ułas MikołajMarcin21Biszcza1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647154-155
Ułasiewicz Jan Bazyli Konstancja 22Bialski,Woskrzenice?183617 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin,młynarz,piśmiennny AP Lublin175854b.pag.
UłasiukJózefJan, Pałaszka22Podlaska, bialski, Terespol, Starzynka1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
UłasiukIwanNemir 20Bialski, Cieleśnica1847Moskiewski Pułk Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175862b.pag.
UmfladHerszekTojwa18Zamojski1853Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 15KawalerŻydAP Lublin175820292
UminskiMichał--Tomaszowski---AP Lublin17580247
UminskiAndrzejOsip-Garwoliński, Warszawice187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873597
UmińskiJan Józef 24Łukowski, Dziecinów 184418 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin17581880
UmińskiJózefMateuszSiedlecka, garwoliński, Wilga18705 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587567
UnekWawrzyniecIgnacy20Lubelski, Kozłówka18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
UnfangerSzlomaMoszko19Łukowski1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.Kawaleria Żona Jutka LejzorŻydAP Lublin175835b.pag.
UngerMendelJancew18Zamojski1851 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce BronikawalerAP Lublin175819292
UngertJakubIgnacy26Zamojski18517 Dywizja Kawalerii Lekkiejkawalerczyta i pisze po polskuAP Lublin175860B.Pag.
UngertFlorianDominik20Lubelski, Wieniawa, Lubelski18668 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin17582366
UniczkaStanisław--Tomaszowski---AP Lublin17580247
Ur Moszek Lejba22Lubelski, Tatary184514 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu InżynieriiKawaler-AP Lublin17580475
UrańskiKlemens--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
Urawski (Uzaski)v GłozowskiStanisławMichał21Łukowski, Łaskarzew 1845Garnizon Artylerii w Dyneburgu KawalerMieszczaninAP Lublin175818108
UraziukIgnacy--Chełmski---AP Lublin17580247
UraziukMarcinIgnacy21Krasnostawski, Olchowiec18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, MagdalenaAP Lublin175816
UrbalaPaweł--Krasnostawski---AP Lublin17580247
UrbanFranciszek--Hrubieszowski---AP Lublin17580247
UrbanWojciechKazimierz20Lubelski185113 i 14 Dywizja Piechotyżona Marianna MazolichownaAP Lublin17580451
UrbanAntoni-25-1846---AP Lublin17581331
UrbanFranciszekJan23Lubelski, Lubartów18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Rozalia CurAP Lublin175816
UrbanMichał--Lubelski1853Garnizon Artylerii w Gieorgijewsku--AP Lublin175821Spis alf.
UrbanMikołajWawrzyniec21Lubelski1850 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej DywizjiAP Lublin175860B.Pag.
UrbanRomanOpolski, Kowala, Lubelski18662 Dywizja Grenadierów, WarszawaAP Lublin175823
UrbanJózefWawrzyniec21Siedlecka, sokołowski, Korczew1868-KawalerWłoscianinAP Lublin175866b.pag.
Urban Piotr Szymon20Niemce 1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564732-33
UrbanczukTomaszKlemens20Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
UrbanekWawrzyniecTomasz23Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
UrbanekJanMarcin-Łukowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
UrbanekJanMarcin20Łukowski18675 Dywizja PiechotyŻona Ulina KaszutChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
UrbanekKrzysztofMateuszSiedlecka, łukowski, Prawda187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin17587567
UrbaniakKazimierz Andrzej 24Zamojski,Księżpol183813 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175819162
UrbaniukWincentyPaweł20Bialski,Korczew,Czaple18462 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin,piśmiennyAP Lublin175819141
UrbanowiczMaciejBenedykt21Siedlecki,Siedlce1 Korpus PiechotyKawalerMieszczanin,stolarzAP Lublin175819170
UrbanowiczKazimierz--Podlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
UrbanowiczFelicjanAntoni22Siedlecki, gm. Żelków18381 Dywizja UłanówKawalerSzlachcic, czyta i pisze po polsku.AP Lublin175857b.pag.
Urbanowicz Jan Adam 24-1835-Kawaler Po odbyciu kary więzienia za kradzież AP Lublin17580854
UrbanskiIwanJakow-Garwoliński, Wilga187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873549
UrbanskiJanTomasz-Węgrowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
UrbańczykDominikJan20Bialski,Janów, Wiechlice?18462 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175819154
UrbańskiWojciech Mateusz23-1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580320
UrbańskiJanMateusz, Jadwiga24Podlaska, łukowski, Maciejowice, Oronne18376 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
UrbańskiJan--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
UrbańskiJózefMateusz21Lubelska, łukowski, Sobienie Jeziory186633 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Rżew Twerskiej GuberniKawalerWłościanin, czyta po polskuAP Lublin175837827
UrbaśJanPiotr26Lubelski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Marianna AP Lublin175816
UrbaśMichałJakub21Lubartowski, Ciecierzyn, Lubelski186610 Dywizja Piechoty, WarszawaKawalerWłościaninAP Lublin175823152
UrfirerNuchymZelman20Zamojski, Zamość184513 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynieriiżona Łaja GerszonkrawiecAP Lublin17581016
UrinekAdamIwan-Siedlecki, Niwiski187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin17587396
UrmanBerekLejbus18Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichŻona Hania PełtowaŻyd,szewcAP Lublin 17581722
UrmanBerekLejbus18Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichŻona Hania PełtowaŻyd,szewcAP Lublin 17581722
UrowskiStanisław--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
UrtelKrystianWojciech20Lubelska, siedlecki, Starawieś, Żulin186612 Piechotna Dywizja m.KijówŻ. Luiza, c.Paulina 2 m-ceWłościaninAP Lublin175837403
UrynIwanDaniło23Krasnostawski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Katarzyna AP Lublin175816
UrynekPawełJózef 26Siedlecki, Chodów 1848Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin17580580
UrzędowskiMateuszPaweł22Chojno183614 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin17580577
UrzędowskiMateuszPaweł22Chojno183614 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin17580656
UsIwanAdam-Radzyński, Żelizna187131 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873955
UsarekFranciszek--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin17580247
UsarekLudwikWawrzyniec24Lubelski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
UsikMichałDmitry-Bialski1867--AP Lublin175872Spis alf.
UsikMichałDmitryj20Bialski186713 Batalion Rezerwowy Piech.KawalerChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
UssDemetryDemetry20Lubelska, bialski, Rossosz186632 Piechotny Kremienczugski PułkŻ. Magdalena Kracowa, c.BronisławaMieszczaninAP Lublin175837283
Ustiański (?)MaciejGrzegorz20Żółkiewka1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin17580487
UstjańskiMaciejGrzegorz20Żółkiewka 1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175805143
Ustymiuk JanStefan21Hrubieszowski, Strzyżów183814 Dywizja PiechotyKawaler Włościanin. Za ukrywanie się przez spisem.AP Lublin17580574
Ustymiuk ( Uścimiuk )MaksymEliaszSiedlecka, bialski, Sidorki18704 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin17587567
Ustymowicz Bonifacy--Radzyński, Rozwadówka 1851--Oszczędzony dla żony brzemiennej w 8. m-cu.AP Lublin175830b.pag.
UsykKazimierzAndrzej21Krasnostawski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnik,katolikAP Lublin175820237
UsykKazimierz--Krasnostawski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821Spis alf.
Usyk Stefan Emilian 23Bialski, Małaszewice Małe 184418 Dywizja Piechoty ż. Martocha Bałasówna WłościaninAP Lublin17581866
UszalukIgnacy--Podlaska, radzyński1832---AP Lublin175861b.pag
UszczukDymitrAndrzej20Hrubieszowski, Hrubieszów, Hrubieszowski18668 Dywizja PiechotyŻ. Katarzyna SocharczukWłościanin, grekokatolikAP Lublin175823161
UszerowiczChaimIcek19Lubelski1851 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce Broniżona Sima FrandtkaczAP Lublin175819322
UszkoJan-20-1846---AP Lublin1758136
FilipSemen-Radzyński1867--AP Lublin175872Spis alf.
TomaszSemen-Radzyński187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
FilipSzymon21Radzyński186719 Rezerwowy Batalion PiechotyŻona Anastazja Karoluk,synChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
UścianowiczMichałJózefat24Bialski, Piszczac 1847Moskiewski Pułk Piechoty ż. Anna Korzeniewska MieszczaninAP Lublin175858b.pag.
UścińskiJózefFranciszek21Lubelski1851Flota CzarnomorskakawalerAP Lublin175819273
UścińskiJózef--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
UttmacherWulfGersz19Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichŻona Sura AjzmanŻyd,krawiecAP Lublin 17581724
UttmacherWulfGersz19Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichŻona Sura AjzmanŻyd,krawiecAP Lublin 17581724
UzdowskiJanWojciech20Łukowski1854Dywizja Artylerii GrenadierówKawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
UzdowskiWojciechIgnacy21Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34Żona Apolonia KliczekOsadnikAP Lublin175835b.pag.
UzdyganPiotrMichał20Hrubieszowski, Strzyżów, Hrubieszowski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaŻ. Agnieszka Mańkowska, c. Zofia, 2 lataWłościanin, grekokatolikAP Lublin175823162
UzembloFrancKarol-Łukowski, Mysłów187131 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731234
UziakPawełJacenty-Siedlecki1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
UziakPawełJacenty21Siedlecki1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymKawalerchłop rz.katAP Lublin175865b.pag
UziembłoJanLudwik26Siedlecki,1853Flota Czarnomorskaż.Julianna GrodzkaAP Lublin175834b.pag.
Uziembło TomaszJózef 20Łukowki, Jakusze18433 Korpus Piechoty Kawaler Szlachcic, czyta i pisze po polsku. AP Lublin175863b.pag.
Uziembło (Uziębło)Grzegorz Marcin25Siedlecki, Uziębły1845I Dywizja Kirasjerów - I Rezerwowy Korpus KawaleriiKawalerSzlachcic AP Lublin175819233
UziębłoTomaszFranciszek 27Siedlecki, Dziegietnia 1847Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy TronuKawalerWłościaninAP Lublin17580698
UziębłoFeliksWalenty23Siedlecki,Strusy,Uziębły1 Korpus PiechotyKawalerSzlachcicAP Lublin175819198
UziębłoFeliks AntoniMikołaj25Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
UziębłoMarcinSzymon Agata21Siedlecki1835-Kawalerszlachcic dowody ma złożyćAP Lublin175853p.pag.
UziębłoFranciszekJózef 23Łukowski, Łuków 18481 Dywizja Ułanówż. Wiktoria Kopcińska MieszczaninAP Lublin175860B.Pag.
UziębłoFranciszekJózef 23Łukowski, Łuków18481 Dywizja Ułanówż. Wiktoria KopcińskaMieszczaninAP Lublin175860B.Pag.
UziębłoFranciszek GrzegorzStefan-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
UziębłoSzymonFeliks-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Uziębło v UziembłowskiWojciechMichał25Siedlecki1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
W.lczyńskiWojciechAntoni-Garwoliński, Wilga187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873526
W…..JanBartłomiej?Siedlecka, łukowski1870WykupionyAP Lublin1758751
W….eckiPawełLucjanSiedlecka, łukowski, Prawda187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin1758751
W……aFranciszekAntoniSiedlecka, garwoliński, Żelechów1870WykupionyAP Lublin1758753
W…cukStefanNikitaSiedlecka, włodawski, Uścimów1870WykupionyAP Lublin1758752
WacarzJankielBerek20Siedlecka, siedlecki, Mordy1868-KawalerŻyd, krawiecAP Lublin175866b.pag.
WacewiczJanChełmski, Bukowa, Krasnostawski18668 Dywizja PiechotyAP Lublin175823
WachJan--Nowoaleksandryjski (Puławski)---wykupionyAP Lublin1758028
WachAdamSzymon20Wierzchowica1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175804129
WachJózefKazimierz21Zamojski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotyżonaty, Zofia BiałasAP Lublin175816
WachJanIgnacy23Radzyński1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Żona Dorota MomoszOsadnikAP Lublin175833p.pag.
WachBartłomiejBazyli21Podlaska, radzyński, Wereszczyn1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
WachSzymonWojciech29Piotrków18363 Dywizja Kawalerii LekkiejKawalerWłościaninAP Lublin175863b.pag.
WachStanisławSzczebrzeszyński, Abramów, Zamojski186610 Dywizja Piechoty, WarszawaAP Lublin175823
Wach SzymonWojciech29Piotrków 18363 Dywizja Kawalerii LekkiejKawaler WłościaninAP Lublin17580426
Wach AdamSzymon20Wierzchowiska 1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175805126
WachnachterJosefMoszek21Zamojski, Frampol184513 Rota wojskowo-robocza Zarządu InżynieriiKawaler-AP Lublin17581017
WachniakStefan Antoni22Hrubieszowski, Hrubiszów18404 Dywizja Kawalerii Lekkiej ż. Katarzyna, bezdzietny.Włościanin, zwolniony z więzienia w zamian za wstąpienie do armiiAP Lublin175863b.pag.
WachniewskiLudwikJan20Siedlecka, garwoliński, Osieck1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
WachnikAndrzejMarcin21Radzyński,1853Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyKawalerAP Lublin175834b.pag.
WachnikMaciejFranciszekSiedlecka, łukowski, Radoryż187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin1758751
Wachnio Jan Maciej Barbara 23Łukowski,Osieck 183618 Dywizja Piechoty KawalerMieszczanin AP Lublin175854b.pag.
WachowiczMilanDmitr22Radzyński1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
WachowiczGrzegorzJakub20Lubelska, łukowski, Mysłów, Wilczyska1866Sztab 8 Piechotna DywizjaKawalerWłościaninAP Lublin175837537
WachowiecKarolMateusz-Radzyński1867--AP Lublin175872Spis alf.
WachowiecKarolMateusz20Radzyński186719 Rezerwowy Batalion PiechotyKawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
WaciutaWasyliJan-Radzyński18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WackoIwan--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
WackoJanBiłgorajski, Rogóźno, Zamojski186611 Dywizja Piechoty, KrzemieniecAP Lublin175823
WacukJurkoWasyli20Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820142
WacykJurko--Zamojski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
WaćkoPiotr--Tomaszowski---AP Lublin1758029
WaćkoJanPanko28Zamojski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyŻona Marianna BrozaOsadnikAP Lublin175820141
WadasFrancIwan-Siedlecki, Żeliszew187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873118
WadasAleksy Leon21Lubelska, siedlecki, Żeliszew1866Ż. Marianna Rymarzakówna, s.ŁukaszWłościanin, wykreślonyAP Lublin17583723
WadaszWładysławAdam-Siedlecki1867--AP Lublin175872Spis alf.
WadaszWładysławAdam20Siedlecki18675 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
WadowskiMarcinBartłomiej Marianna20Bialski1835-Kawalermieszczanin malazr zastępca za spisanego Ludwika Kierylewicza z pod.N=236 księgi spisuAP Lublin175853p.pag.
WagaWalentySzczepan20Zamojski1850Flotylla Kaspijska AP Lublin175822544
WagaPaweł --Zamojski18481 Dywizja Kirasjerów --AP Lublin175860B.Pag.
WagaPiotrSzczebrzeszyński, Lipsko, Zamojski186629 rezerwowy batalion piechoty, MoskwaAP Lublin175823
Waga LeonardKrzysztof24Zamojski, Zwierzyniec 1840Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin17580757
WagenfeldHusym--Hrubieszowski---wykupionyAP Lublin17580210
WagmanMoszekHerszek19Zamojski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychKawalerŻydAP Lublin17581725
WagnerHerszekNuswim18Lubelski1851 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce BronikawalerAP Lublin175819321
WagnerFroimWolf 23Zamojski, Kraśnik1844Flota CzarnomorskaKawaler Żyd, szewc AP Lublin175819249
WagnerIzraelLejbus21Zamojski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychKawalerŻydAP Lublin17581728
WagnerIzraelNusym18Lubelski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychKawalerŻydAP Lublin17581712
WagszulSzmulElia19Lubelski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychKawalerŻydAP Lublin17581710
WainbergMendelIcek18Siedlecki18523 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artylerii KawalerŻydAP Lublin175833p.pag.
WainbergZelmanLejbko21Radzyński18523 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artylerii KawalerŻydAP Lublin175833p.pag.
Wainberg v Waiberg FiozelŁukowski, 1848 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce BroniAP Lublin175828B.Pag.
Wainberg v Waiberg MoszkowiczFiszel-20Łukowski, Korytnica1848 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce BroniKawaler ŻydAP Lublin175828B.Pag.
WaincygerChemiaZysel-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Waintier v Waincigier MajerowiczLejbus-19Łukowski, Wola Zadybska18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych Kawaler ŻydAP Lublin175827B. Pag.
Waintier v Waincigier Majerowicz Lejbuś-19Łukowski, Wola Zadybska 18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych Kawaler ŻydAP Lublin175828B.Pag.
Wainzicher (Waynrycher) LejbusowiczHerszko-19Łukowski, Ryki18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych Kawaler Żyd AP Lublin175828B.Pag.
WaisbartIcek JankielWelma19Siedlecki18523 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artylerii Żona Rufa ZaiwelŻyd, za niego 14 -letni brat Szloma Josel do Kantonistów ZamośćAP Lublin175833p.pag.
WaisbrodJózef--Lubelski---wykupionyAP Lublin17580210
WajblsynChaim--Lubartowski---wykupionyAP Lublin17580210
WajblumHerszDawid21Siedlecka, garwoliński, Garwolin1868-Ż. MendlaŻydAP Lublin175866b.pag.
WajbsznajderAronAba22Lubelska, łukowski, Łuków186632 Piechotny Rezerwowy Batalion m.TwerŻ. Dwojra RojtmanowaAP Lublin17583733
Wajbsznajder Lejzor Abram23Łukowski, Łuków184512 i 13 Rota Inwalidzka w Iżewskiej Fabryce BroniKawalerŻyd AP Lublin175824b.pag
WajcSzmulSzloma21Krasnostawski1851 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce BronikawalertkaczAP Lublin175819321
WajcmanBerekMendel26Nowoaleksandryjski1871-Żona Fajga Złotegojedbauc,syn Szmul 4 lataŻyd,wiara judajskaAP Lublin175740
WajcmanJosel Chem21Radzyński, Włodawa1845Komenda Policju w Odessie ż. Fajga MordkównaŻyd AP Lublin17581844
WajcmanHerszekJankiel19Lubelski1852Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 13Żona Perla LeżmanŻyd, krawiecAP Lublin175820
WajcmanLejbusJosef19Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichŻona Syłabas PekarzowaŻydAP Lublin 17581724
WajcmanLejbusJosef19Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichŻona Syłabas PekarzowaŻydAP Lublin 17581724
Wajcman vel CweigAbram IcekMoszek22M. Lublin1845Robocze i Łastowe Ekipazy Czarnomorskiej FlotyKawaler-AP Lublin17581030
WajdaPaweł Piotr--Hrubieszowski---AP Lublin1758029
WajdenbaumDawidMordka19Zamojski1851Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty Czarnomorskiejkawalerzbiegł, wzięty za niego brat Dyba lat 13 do Batalionu Wojennych KantonistówAP Lublin175819298
WajdenbaumLejbaMordko13Zamojski1851Batalion Kantonistów Wojennych Zamośćkawalerza brata Dawida,Kraśnik AP Lublin175826B.Pag.
Wajdenbkusz v KinderbuszSzmulMunisz-Radzyński1872Nieczytelne-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Wajebrot vel WajcenbrotWolfSzaja21Lubelska, radzyński, Ostrów1866Ż. Hana Gutman, c.Laja, c.SzajndlaWykreślony, krawiecAP Lublin175837131
WajgemanIcek --Chełmski---AP Lublin17580210
WajmanMaciejJan20Lubelski, Garbów1848Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin17580763
WajmanLejbkoSzmul-Konstantynowski1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
WajmanBoruchSzmul-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WajmanKachmanJosel-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WajmanLejbkoSzmul20Konstantynowski1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymŻona Minicha GerszowaŻyd,mieszczanin,AP Lublin175865b.pag
Wajmann Dawidowicz Chaim-18Bialski, Łosice 18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych Kawaler ŻydAP Lublin175827B. Pag.
Wajmann Dawidowicz Chaim-18Bialski, Łosice18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych Kawaler ŻydAP Lublin175828B.Pag.
WajminSzlomaLejbko20Lubelska, bialski, Olszanka1866Ż. Chaja Frajda Goldfeder, ma 2 dzieciWykreślonyAP Lublin175837123
WajnapelAbramJudka23m.Lublin1851Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty CzarnomorskiejkawalerdrukarzAP Lublin175819286
WajnapelSzloma LejbSrul-Radzyński1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
WajnapelSzloma LejbSrul21Radzyński1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymŻona Rufka Presalzel,syn,corkaŻyd,mieszczanin,AP Lublin175865b.pag
WajnapelMoszko Chaim AronSrul20Siedlecka, radzyński, Radzyń Podlaski1868-KawalerŻydAP Lublin175866b.pag.
WajnbergIcekLeibus18Opatowski, Ostrowiec1855-kawalerAP Lublin175822512
WajnbergHerszko--Lubelska, siedlecki, Sokołów1851--Zbiegł. Dostawiony w 1852AP Lublin175831b.pag.
WajnbergAbram HerszbrakbrakRadzyński1854Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.Kawaleria brakŻyd,KantonistaAP Lublin175835b.pag.
WajnbergGerszekBoruch-Węgrowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
WajnbergJerachmilJankiel-Włodawski1867--AP Lublin175872Spis alf.
WajnbergJosekWulf-Siedlecki, Sieroczyk?????187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin17587329
WajnbergSrul LejbAbram-Bialski, Biała187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-Powrócił jako należacy do 3 kategoriiAP Lublin175873229
WajnbergFroim LejzorGersz berek-Radzyński187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WajnbergGerszBoruch22Węgrowski186729 Dywizja PiechotyŻona Dwejra Rajtbart,córka 2Żyd,mieszczanin,krawiecAP Lublin175865b.pag
WajnbergErychJankiel20Włodawski186729 Dywizja PiechotyŻona Sura PerelszteinŻyd mieszczaninAP Lublin175865b.pag
WajnbergDawidBerek22Lubelska, bialski, Biała Podlaska1866Ż. Bajla Gandelman, s.Moszek, c.EsteraWykreślonyAP Lublin17583775
Wajnberg v KotlarukHaskiel MoszkoSanel-Siedlecki1867--AP Lublin175872Spis alf.
Wajnberg v KotlarukHaim MoszkoSanel20Siedlecki18675 Dywizja PiechotyKawalerŻydAP Lublin175865b.pag
WajncygerberekZelek22Lubelska, łukowski, Życzyn, Więcków1866Ż. Gitla Symchówna, s.Zysek, c.RajzaWykreślonyAP Lublin175837101
WajndorfSzmul AbramSzmules18m.Lublin1851 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce BronikawalerAP Lublin175819322
WajnebrotAbramHersz-Siedlecki, Siedlce187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin17587336
WajnertMichał-20-1846---AP Lublin17581332
WajngartenMoszek HerszkoBoruch21Siedlecka, radzyński, Radzyń Podlaski1868-Ż. Eta Grynberg, s.MajerŻyd, czyta po polsku i rosyjskuAP Lublin175866b.pag.
WajnglasIcek --Lubelski---ponad kontygentAP Lublin17580210
WajnistokSrul, SzymonNaftal22Biłgorajski1872-Żona Bruha N,dzieci nie maŻyd,wiara judajskaAP Lublin175740
WajnsztejnJankielSzlule19Lubelski1851Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty Czarnomorskiejkawalerurlopowany na 2 lata dla poratowania zdrowia N 103511/16098-1853AP Lublin175819291
WajnsztejnMoszekBeniamin-Bialski1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
WajnsztejnIcekLejzor-Bialski, Sitnik1871--Wrócił jako zaliczony do 3 kategorii. Za niego poszedł Felyman???AP Lublin175873372
WajnsztejnMoszkoBeniamin21Bialski1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymŻona Szejdla Nusinowa,córkaŻydAP Lublin175865b.pag
WajnsztejnJankiel LejbMoszko22Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichŻona Dinia AjzenkretŻyd,krawiecAP Lublin 17581721
WajnsztejnJankiel LejbMoszko22Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichŻona Dinia AjzenkretŻyd,krawiecAP Lublin 17581721
WajnsztokHaim ManesDawid20Lubelski1846Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu Kaukaskiegokawaler AP Lublin175826B.Pag.
WajntraubJosekChaim19Krasnostawski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻydAP Lublin 17581730
WajntraubJosekChaim19Krasnostawski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻydAP Lublin 17581730
WajntraubChaimEizyk18Lubelski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychKawalerŻydAP Lublin1758178
Wajntraub BerkowiczChaim Hersz-18Radzyński, Włodawa18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych Kawaler ŻydAP Lublin175827B. Pag.
Wajntraub BerkowiczChaim Hersz-18Radzyński, Włodawa 18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych Kawaler Żyd AP Lublin175828B.Pag.
WajntroubSrul Szumin??Josel-Włodawski, Włodawa187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873783
Wajnzicher LejbusowiczHerszko-19Łukowski, Ryki18483 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych Kawaler ŻydAP Lublin175827B. Pag.
WajsWolfSzmul22Zamojski184514 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynieriiżona Chaja Ryfka-AP Lublin17580468
WajsbatMendelJankiel21Lubartowski, Lubartów, Lubelski1866Ż. Chana, s. Josek, pół rokuŻyd, skorzystał z prawa wykupuAP Lublin175823156
WajsbergJankiel?20Siedlecki,Przewuski?1846Kompania wojskowo-robocza IV okręgu KawalerŻydAP Lublin175825B.Pag.
WajsbergJoselBeniamin21Lubelska, bialski, Biała Podlaska1866Ż. Szprynca Akerman, s.MoszekWykreślonyAP Lublin17583777
WajsbladLejbuśPanta24Lubelski1851Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty CzarnomorskiejkawalerAP Lublin175819293
WajsbrodIcek --Lubelski---AP Lublin17580210
WajsbrodChilDawid20Lubelska, siedlecki, Siedlce186632 Piechotny Kremienczugski PułkŻ. Sura FrajdaKrawiec AP Lublin17583718
WajsbrodFajwelIcek21Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichŻona Rufka FajermakŻydAP Lublin 17581720
WajsbrodFajwelIcek21Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichŻona Rufka FajermakŻydAP Lublin 17581720
WajsbrodCyna ChaimHerszek18Lubelski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychKawalerŻyd,krawiecAP Lublin1758177
WajschonikHerszekAbrambrakKrasnostawski1852Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 13KawalerŻyd, za niego brat Dawid lat 15 do KantonistówAP Lublin175820272
WajsenbrodLejbaAbus19Zamojski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichŻona Haja EgermanŻyd,tkaczAP Lublin 17581739
WajsenbrodLejbaAbus19Zamojski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichŻona Haja EgermanŻyd,tkaczAP Lublin 17581739
WajserJózef Moszek15Zamojski, Tomaszów1855Kantonista w Twierdzy Zamość kawalerAP Lublin17580676
WajsgonikDawidAbram15Krasnostawski1852Wojenni KantoniściKawalerŻyd, w miejsce brata Gerszka AbramaAP Lublin175820317
WajshonikWulfMoszko19Krasnostawski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻydAP Lublin 17581728
WajshonikWulfMoszko19Krasnostawski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻydAP Lublin 17581728
WajslukHaskelGerszek-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WajsmanIdelKonel16Lubelski, Wola Skromowska1855Kantonista w Twierdzy Zamość kawalerAP Lublin17580679
WajsmanMordkoMajer18Lubelski1853Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 22KawalerŻydAP Lublin175820
WajsmanEliaHersz-Włodawski, Parczew187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873813
WajsmanMordkoDawid-Konstantynowski, Łosice187123 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873936
WajsmanJudkoSzymsio-Sokołowski, Sokołów187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731420
WajsmanJoselAbram-Radzyński1872Nieczytelne-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WajsmanLejbusMoszko22Lubelska, radzyński, Żelizna, Komarówka186629 Piechotna Dywizja m.Mogilew n/DniepremŻ. ItaAP Lublin17583758
WajsmanDawidHerszon20Lubelska, radzyński, Parczew1866KawalerWykreślony, czyta po polsku, felczer ?AP Lublin175837128
WajsmanAronChaim18Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻydAP Lublin 17581719
WajsmanUszerFiszel21Siedlecka, węgrowski, Węgrów1868-Ż. SuraŻydAP Lublin175866b.pag.
WajsmanAronChaim18Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻydAP Lublin 17581719
Wajszteter v NajszteterChaim JosekAbram-Łukowski1872Zapisany pod literąm N-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WajsztokJankielBialski,1853Wojenno Robocza N 7 Rota Zarządu InżynieriiKnatonistaAP Lublin175834b.pag.
WajtasKacperAntoni20Łukowski,Drażgów,Zawitała1841Korpus GrenadierówKawalerWłościaninAP Lublin175805146
WaksmanJuda LejbJosek20Siedlecka, siedlecki, Siedlce1868-Ż. SuraŻyd, fryzjerAP Lublin175866b.pag.
WakulakJanPodlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
WakulakJanTeodor-Radzyński1867--AP Lublin175872Spis alf.
WakulakAndrzejLukin-Radzyński, Siemień187131 Dywizja Piechoty-AP Lublin175873982
WakulakJanTeodor20Radzyński18675 Dywizja PiechotyŻona Maria BorowikChłop,wiara greko-kat,czyta po polskuAP Lublin175865b.pag
Wakulak DemianDanił21Bialski,Kulczyn18407 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin AP Lublin175859b.pag.
Wakulczuk Andrzej Michał20Radzyński, Hołowno 184418 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin17581879
WakuliczFranciszek--Lubelska, siedlecki, Miedzna1851--Niedostawiony, ma być klerykiem w zakonie misjonarzy w WarszawieAP Lublin175831b.pag.
WakulikAleksyMikołaj-Radzyński187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WakulskiFranciszekJanSiedlecka, włodawski, Uhrusk187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin1758752
WakulukJanStefan-Bialski187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WakułaMichałKrzysztof-Siedlecki187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WakułaAdamFranciszek-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WakułaKornelSemen21Lubelska, radzyński, Włodawa, Korolówka186612 Piechotna Dywizja m.KijówŻ. Joanna, s.Roman pół rokuWłościaninAP Lublin175837571
WakułaAdamWojciechSiedlecka, siedlecki, Starawieś1870WykupionyAP Lublin1758751
WalSzymonAndrzej20Średnie 1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin175814Spis alf.
WalSzymonAndrzej20Średnie1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
WalMichałJanowski, Piaski, Zamojski186629 rezerwowy batalion piechoty, MoskwaAP Lublin175823
Walantus SzymonAdam 22Lubelski, Lublin1840Flota Czarnomorska Kawaler MieszczaninAP Lublin17581443
WalasFranciszekMarcin20Siedlecka, siedlecki, Żeliszew, Ozorów1868-Ż. Józefa, s.PawełWłościaninAP Lublin175866b.pag.
WalaszekAdamAntoni20Lubelski185018 Dywizja Piechoty AP Lublin1758056
WalaszekGrzegorz--Lubelska, łukowski, Ryki1851--Niedostawiony, ma być w WarszawieAP Lublin175831b.pag.
Walaszek Jan Ignacy 24Czemierniki 1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564750-51
Walaszek Andrzej --Łukowski, Ryki1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
WalczakAntoni-21-1846---AP Lublin17581325
WalczakJakub-23-1846---AP Lublin17581328
WalczakWojciechJózef 21Siedlecki, Niwiska 18476 Dywizja Artyleriiż. Katarzyna NoszczakównaWłościaninAP Lublin175816
WalczakJanWincenty20Siedlecki,Zbuczyn,Wólka Kamienna18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
WalczakKazimierzPodlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
WalczakJanFranciszek-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Walczak MarcinStanisław 23Babin1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564742-43
Walczak (lub Walczuk)Jan--Siedlecki, Skolimów Starawieś 1851--Oszczędzony jako dzietny.AP Lublin175830b.pag.
WalczukJanWincenty22Chełmski1872-KawalerChłop,wiara greko.kat.AP Lublin175740
WalczukIwan--Chełmski---AP Lublin1758028
WalczukIwan--Chełmski---AP Lublin1758028
WalczukAndrzej-21-1846---AP Lublin1758135
WalczukStanisławTeodor22Siedlecki,1853Parkowa ½ Rota N 2 Zarządu Inżynierii w twierdzy Benderachż.Marianna LisikAP Lublin175834b.pag.
WalczukFeliksIgnacy20Siedlecki,1853Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Marianna WalczukAP Lublin175834b.pag.
WalczukEliasz--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
WalczukWojciech Chwedor 20Siedlecki, Szczuczyn 18433 Korpus Piechoty ż. Marianna Danielczanka WłościaninAP Lublin175863b.pag.
WalczukAndrzejAndrzej23Malice183615 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
WalczukKarolJakub-Bialski187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WalczukPiotr?21Hrubieszowski, Strzyżów, Hrubieszowski18668 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin, grekokatolikAP Lublin175823175
WalczukJędrzejAntoni20Hrubieszowski, Werbkowice, Hrubieszowski1866ŻonatyWłościanin, skorzystał z prawa wykupuAP Lublin175823172
Walczuk Andrzej Jędrzej 23Malice 183615 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin175864b.pag.
WalczykJanSebastianSiedlecka, bialski, Kodeń18704 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin1758753
Walczyk (a)MarcinJan21Lubartowski, Kamionka, Lubelski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaKawalerMieszczaninAP Lublin175823151
WalczynaJózefKacper23Radzyński,1853Flota Czarnomorskaż.Marianna DadynownaAP Lublin175834b.pag.
WalczyńskiWawrzyniec Antoni20Zamojski, Kraśnik183815 Dywizja PiechotyKawaler MieszczaninAP Lublin175864b.pag.
WalczyszynMichałAntoni20Hrubieszowski1851Brygada Rezerwowa - 20 Dywizja Piechoty Oddz. Korpusu Kaukaskiegożona Katarzyna MurzyczykownaAP Lublin175806101
Walczyszyn MarcinMarcin21Łukowa obw.zamojski1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580330
Waldcholtz UszerChaim22Zamojski, Kraśnik1844Flota Czarnomorskaż. Merta z Brenerów, bezdzietny, żona poszła za mężem.Żyd, szewc AP Lublin175816
WaldhirzGackelMortka19Zamojski1846Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu Kaukaskiegokawaler wzięty do służby za brata BoruchaAP Lublin175826B.Pag.
WaldmanJoelLejzor20Krasnostawski, Izbica184514 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynieriiżona Ryfka-AP Lublin17580465
WaldmanLejzorHerszek23Zamojski, Frampol184513 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynieriiżona Chana Elerman-AP Lublin17581025
WaldmanSzajaWulf20Hrubieszowski1846Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu Kaukaskiegokawaler AP Lublin175826B.Pag.
WaleckiFranciszekPawełSiedlecka, węgrowski, Sinołęka187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin1758754
WaleckiJanFranciszekSiedlecka, węgrowski, Sinołęka187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin1758754
WaleczkoMichałMikołaj24Biłgorajski1872-KawalerChłop,wiara greko.kat.AP Lublin175740
WaleczkoMikołajIwan20Zamojski1850Bataliony wojskowo-robocze Zarządu Osad Wojennych AP Lublin175818165
WaleczyńskiAntoniWalenty20Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerSzlachcic niewylegitymowanyAP Lublin175825B.Pag.
WalenciakKacperKazimierz20Lubelski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnik,katolikAP Lublin175820245
WalenciakKasper--Lubelski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821Spis alf.
WalencikKonstantynAndrzej20Kurowski, Wąwolnica, Lubelski1866KawalerMieszczanin, dał najemnika Grzegorza KozłowskiegoAP Lublin175823187
WalenciukAdamAntoni20Siedlecka, włodawski, Dębowa Kłoda1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Walendzik Walenty Szymon21Łukowski, Życzyn18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175807136
Walendzik FilipWawrzyniec 22Radzński, Jedlanki 18436 Korpus Piechoty, 18 Dywizja Piechoty Kawaler Włościanin AP Lublin175819114
WalendziukJanTymoteusz22Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
Walentczak (Walendczak)WincentyStanisław 21Siedlecki, Trzciniec 1847Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
Waleńczuk Jan Tomasz20Radzyński,Uhnin,Dębowa Kłoda18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerMieszczanin AP Lublin175859b.pag.
WalesińskiTadeusz Jacenty 20Radzyński,Przewłoka18407 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin AP Lublin175859b.pag.
WalewskiNikodemAntoni20Siedlecki,Siedlce1841Korpus GrenadierówKawalerMieszczanin,malarz,krzywy palec lewej rękiAP Lublin175805110
WalewskiWincenty--Lubelski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175805135
WalewskiFranciszekStanisław20Lubelski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechotykawalerczyta i pisze po polskuAP Lublin175816
WalewskiStanisławMateusz-Radzyński1867--AP Lublin175872Spis alf.
WalęciukAntoniMichałSiedlecka, włodawski, Dębowa Kłoda1870WykupionyAP Lublin1758751
WalędzikJanAntoni21Siedlecki18521 Dywizja Kirasjerów Żona Anastazja BoryciakOsadnikAP Lublin175833p.pag.
WalędzikWojciechAdamSiedlecka, garwoliński, Maciejowice 18705 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin1758752
WalędzikIgnacySebastianSiedlecka, garwoliński, Maciejowice 18705 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin1758753
WalędzikSemenJanSiedlecka, garwoliński, Maciejowice187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin1758753
WaliaAleksanderHawryło22Łukowski,Kujawy,Kozyły18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin17580737
WalickiJózefKacper 20Radzyński, Jeziory1848Korpus Orenburskiż. Marianna SmolińskaWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
WalickiJózefKacper 20Radzyński, Jeziory 1848Korpus Orenburskiż. Marianna (Smolińska?)WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
WalickiLudwikKacper21Radzyński,Suchowola,Jeziory18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
WalickiPiotrWojciech-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
WalickiPawełStanisław-Garwoliński1872Wypuszczony z powodu choroby-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WalickiPiotrWojciech21Garwoliński186729 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
WaligórskiJan--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
WalioGabrielMateusz-Łukowski, Stanin1871--WróciłAP Lublin1758731338
WalkiewiczJanFranciszek 22Siedlecki, Bzów1848Korpus Orenburskiż. Teofilia KanstuniczakWłościanin, zmarł 1857r., w 1856 wysłano prośbę o informacje o jego pobycie.AP Lublin175827B. Pag.
WalkiewiczJanFranciszek 22Siedlecki, Bzów1848Korpus Orenburskiż. Teofilia KonstańczakZmarł w 1857 rokuAP Lublin175828B.Pag.
WalkiewiczFranciszekWojciechSiedlecka, wlodawski, Ostrów187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin1758752
WalkowskiTomaszAdam22Krasnostawski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820152
WalkowskiTomasz--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
WalmaTomaszJan26Radzyński1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
WalmaMaksymJózef-Radzyński187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Walma Marek Terenty 26Radzyński, Rudno1845Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty ż. Katarzyna KostównaWłościaninAP Lublin175824b.pag
WaltmanSzmulAbram Gersz29Zamojski1871-Żona Laja Szmul,4 dzieciŻyd,wiara judajskaAP Lublin175740
WalukWawrzyniecPodlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
WałachZelman DawidJosef20Lubelski1851Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty Czarnomorskiejkawalerw jego miejsce zabrany brat Moszko Mordko Wałach lat 13 do Batalionu Wojennych KantonistówAP Lublin175819295
WałachMoszko MordkoJosef13Lubelski1851Batalion Kantonistów Wojennych Zamośćkawalerza brata Zelmana Dawida , ŁęcznaAP Lublin175826B.Pag.
WałachowskiGrzegorzIgnacy21Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
WałkiewiczAndrzejMateusz-Włodawski, Ostrów187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873639
WałoszenStanisław--Chełmski---wykupionyAP Lublin1758028
WanachowskiJanWalentySiedlecka, garwoliński, Żelechów187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin1758753
WanarskiJan-24-1846---AP Lublin17581332
WanarskiJózef--Krasnostawski18536 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
WanciasiewiczAntoniBazyli25Aleksandrów1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
Wanciasiewicz AntoniWasyl25Aleksandrów 1836Korpus KaukaskiKawaler Włościanin, zmarł w 1860.AP Lublin175805145
WancusiewiczStefan--Tomaszowski---AP Lublin1758029
Wander MarcinJan24Łukowski, Natolin 18433 Korpus Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175863b.pag.
WandermanJankielAbram18Lubelski1853Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 22KawalerŻydAP Lublin175820
WaneckiMarcinTomasz24Łukowski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty Żona Ludwika SkowroneckaOsadnikAP Lublin175833p.pag.
WanieckiAndrzejŁukasz-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WanieskiPaweł --Lubelski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
WaniowskiMichałMaciej23Radzyński1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
WanoAleksanderProkop20Radzyński,Międzyrzec,Danówka?1841Korpus GrenadierówŻonaty-Marianna DaniuwiczankaWłościaninAP Lublin175805141
WantuszakKarolWawrzyniec-Sokołowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
WantuszakKarolWawrzyniec22Sokołowski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyŻona Marianna GoldowaChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
WańkowskiJanFilip21Krasnostawski1850Korpus GrenadierówAP Lublin17580596
Wapniarski v WapniarczykJakubJózef20Wojsławice18365 Dywizja Kawalerii Lekkiej Kawalermieszczanin, szewc, wzięty z więzieniaAP Lublin175860B.Pag.
Wapniarski v Wapniarczyk JakubJózef 20Wojsławice 18365 Dywizja Kawalerii Lekkiej Kawaler Mieszczanin, szewc, po odbyciu kary więzienia za kradzież.AP Lublin175860B.Pag.
WapzakKacperKazimierz20Lubelski1852Rez.Brygada 21 Dyw.PiechotyKawalerOsadnikAP Lublin175820132
WarchołMichałPiotr24Zamojski185113 i 14 Dywizja Piechotyżona Marianna HałasownaAP Lublin17580450
WarchołPawełAdam20Krasnostawski18517 Dywizja Kawalerii LekkiejkawalerAP Lublin175860B.Pag.
WardaKazimierz--Krasnostawski---AP Lublin1758028
WardaPaweł--Krasnostawski---AP Lublin1758028
WardaJanAntoni21Krasnostawski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175820219
WardaJan--Krasnostawski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821Spis alf.
WardaMichałWojciech-Łukowski, Gułów187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731247
WardaJanPaweł21Siedlecka, węgrowski, Sadowne, Sokółka1868-KawalerWłościanin, czyta i pisze po polskuAP Lublin175866b.pag.
WardachJózefMichał30Biłgorajski1873-KawalerMieszczanin, wiary rz.-kat.,włókiennikAP Lublin175740
WardakRochKajetan 24Łukowski, Miętne1847Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy TronuKawalerWłościaninAP Lublin175806108
WardakWojciechBłażej28Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35Żona Marianna MachowiecOsadnikAP Lublin175835b.pag.
WardakTomaszTomasz Zofia 20Łukowski,Gazia?183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
WardakWojciechPaweł-Łukowski, Ulan1871--Wrócił zamieniony na innego rekruta KrasuskiegoAP Lublin1758731329
WardakMikołajJan-Garwoliński187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WardakWojciechJózef21Lubelska, łukowski, Ułęż, Grabowce186632 Piechotny Kremienczugski PułkŻ. Gertruda MichowiczWłościaninAP Lublin175837523
WardakJanMaciej20Siedlecka, łukowski, Mysłów, Gózdek1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
WardakMarcinStefanSiedlecka, garwoliński, Wola Rębkowska18706 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin1758752
WardalJanJacenty20Łukowski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
WardowiczLudwikJan21Siedlecka, węgrowski, Węgrów1868-KawalerMieszczanin, czyta po polsku, stolarzAP Lublin175866b.pag.
Warduk v WalczukJózef--Siedlecki, Tosie 1851--Niezdatny z powodu spraraliżowania szczęki dolnej.AP Lublin175830b.pag.
WardziakPiotrAntoni20Radzyński,Kakolewnica,Żakowola18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościanin, złej konduity,złodziejAP Lublin17580736
WardziakPawełMichał, Józefa20Podlaska, radzyński, Kąkolewnica 1837Korpus Kaukaski ż.Tekla WłościaninAP Lublin175856b.pag
WardziakMaciejStanisław 22Radzyński, gm. Kąkolewnica 183816 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
WardziakFeliksMarcin21Siedlecka, siedlecki, Mordy, Rogóziec1868-Ż. AgafiaWłościaninAP Lublin175866b.pag.
WardziakAntoniWojciechSiedlecka, garwoliński, Maciejowice1870WykupionyAP Lublin1758753
Wardziak (lub Wardak)JanMarcin22Łukowski, gm. Garwolin183817 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
WardzinskiJanWojciech 22Siedlecki, Bojewo1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
WardzińskiJózefMateusz22Łukowski,Łuków18411 Korpus PiechotyKawalerMieszczanin,stolarzAP Lublin175819184
WardzińskiJanWojciech 22Siedlecki, Bojewo1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
WardzińskiAndrzejSzymonSiedlecka, węgrowski, Sadowne187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin1758754
WardzyńskiStanisławSzymon21Siedlecki1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
WardzyńskiJacentyJan23Łukowski1834-KawalerMieszczanin czyta i pisze po polskuAP Lublin175852p.pag
WardzyńskiFeliks--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
WareckiJózef Semen 25Bialski,?,Nowa Wieś18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin AP Lublin175859b.pag.
WarelukStanisławFranciszekSiedlecka, sokołowski, Kosów18704 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin1758754
Waremko (Weremka)GrzegorzWasyl20Hrubieszowski1850Flotylla Kaspijska AP Lublin175822526
WargockiKacperJan21Łukowski,Radorysz 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin AP Lublin175859b.pag.
WargołaStanisławJózef21Janowski, Rachów, Zamojski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaKawalerWłościaninAP Lublin175823125
WarmanWulf IcekMajer22Krasnostawski1848Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i WodnychKawalerŻydAP Lublin17581719
WarownyFranciszekTomasz21Łukowski, Radoryż 1847 Arsenał w Briańsku - Garnizon Artylerrii, 3 Rota ż. Anastazja WarownaWłościaninAP Lublin175814Spis alf.
WarownyBenedykt Wawrzyniec 24Łukowski, Chrosna1845Garnizon Artylerii w Dyneburgu ż. Agnieszka Błachówna WłościaninAP Lublin17581894
WarownyWojciech--Lubelska, łukowski, Ryki1851--Niezdatny z powodu braku miaryAP Lublin175831b.pag.
WarownyPiotrJan21Łukowski,1853Flota Czarnomorskaż.Ewa N.AP Lublin175834b.pag.
Warowny Grzegorz --Łukowski, gm. Ryki1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
Warowny Krzysztof --Łukowski, Ryki1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
WarpasPiotrTomasz22Łukowski1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
Warpas AntoniWawrzyniec 22Łukowski, Burzec 1847Moskiewski Pułk Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
WarszawczykSymchaJankiel19Siedlecki,1853Wojenno Robocza N 7 Rota Zarządu InżynieriiKawalerKrawiecAP Lublin175834b.pag.
WarszawskiSzymon--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
Warszawski HunaChaim-Bialski, Biała1871--Wrócił. Wyznaczył najemnika Wojciecha FijalskiAP Lublin175873370
Wartacz FranciszekAndrzej 20Ługów1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564772-73
WartolecPiotrEliasz20Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
WaryszakAntoniStanisław21Biskupice1866Ż. Katarzyna, c. JózefaZwrócony ponad kompletAP Lublin17582379
Warzaba Grzegorz Szymon25Lubelski, (?)18409 Dywizja Piechoty Kawaler Włościanin, kominiarz. Za włóczęgostwo i unikanie spisu.AP Lublin175826B.Pag.
WarzyńskiTomaszWojciech20Siedlecki, Skrzeszew 1838Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
Warzyński (Ważyński)PiotrWincenty 22Siedlecki, Jaczew1845Szosteńska Fabryka ProchuKawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
Warzysz (Wawrzysz)? (Józef)Tomasz20Krasnostawski1850 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej DywizjiAP Lublin175860B.Pag.
WasągMichałTomasz20Hrubieszowski1849Flota CzarnomorskakawalerAP Lublin175819256
Wasąg JanWojciech 22Zamojski, Aleksandrów 1840Flota Czarnomorska Kawaler Włościanin, tkaczAP Lublin17581442
WasążnikOnufryPiotr20Łukowski18522 Lekka Dywizja KawaleriiŻona Katarzyna UjkaOsadnikAP Lublin175833p.pag.
WasenkoFranciszekMichał-Węgrowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
Waserbis Dawid Gdal Jakub 21Łukowski, gm. Miętne, w. (?)184512 i 13 Rota Inwalidzka w Iżewskiej Fabryce BroniKawalerŻydAP Lublin175824b.pag
WaserkoptLejbusDawid20Krasnostawski1853Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 14Żona Jolda Mindla NŻydAP Lublin175820286
WasermanMajerHerszek21Lubelski, Józefów n. Wisłą184514 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynieriiżona Ryfka WarmanbednarzAP Lublin17580483
WasermanChemiaMoszek15Lubelski, Józefów1855Kantonista w Twierdzy Zamość kawalerAP Lublin17580682
WasermanJosefGerszek18Lubelski1851 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce BronikawalerszewcAP Lublin175819322
WasermanAbramSzaja20Łukowski18523 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artylerii KawalerŻyd, za niego brat Szloma lat 14 do KantonistówAP Lublin175833p.pag.
WasermanLejbusMoszko22Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻydAP Lublin 17581723
WasermanLejbusMoszko22Lubelski1849Wojenno Robocze Roty Budowli MorskichKawalerŻydAP Lublin 17581723
WasernisMoszko AronIcek20Lubelska, łukowski, Garwolin1866Ż. Tajba Bajselman, s.BerekWykreślonyAP Lublin175837146
WasersztrumMoszko Józef--Lubartowski---wykupionyAP Lublin17580210
WasersztrumSrul Mendel--Lubartowski---AP Lublin17580210
WasersztrumLejzorSzerszek18Lubelski1851 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce BronikawalertkaczAP Lublin175819322
WasertrlerNoachDawid23Lublin1846Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu Kaukaskiegokawaler krawiecAP Lublin175826B.Pag.
Wasiaczuk Ignacy --Radzyński, Motwica 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
WasiakSzymon--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin1758028
WasiakWojciechAndrzej24Lubelski1851Flota Czarnomorskażona Agnieszka NowakównaAP Lublin175819270
WasiakJózefTomasz21Lubelski18525 Lekka Dywizja Kawalerii P28Żona Marianna SlicznyMieszczaninAP Lublin17582086
WasiakJózef--Lubelski18535 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
WasiakJoachimJózef24Siedlecki1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
WasiakJakubAntoni, Katarzyna25Podlaska, siedlecki, Stawiska1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
WasiakTadeusz--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
WasiakPiotrKazimierz-Węgrowski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WasienkoFranciszekMichał20Węgrowski186713 Batalion Rezerwowy Piech.KawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
WasiewskiJanJakub21Krasnostawski, Częstoborowice, Krasnostawski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaKawalerWłościaninAP Lublin175823103
Wasilanczuk Bartłomiej--Bialski, Derło1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
WasilczakStefanFranciszek-Siedlecki1867--AP Lublin175872Spis alf.
WasilczukMikołajPiotr21Bialski, Suchodoły Wielkie 18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin17580539
WasilczukJanGrzegorz-Sokołowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
WasilczukSemenIwan-Włodawski, Sobibór187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873670
WasilczukStefanZacharySiedlecka, włodawski, Krzywowierzba1870WykupionyAP Lublin1758752
WasilczukMikołajGrzegorzSiedlecka, sokołowski, Jabłonna18704 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin1758754
Wasilczuk V KarolukMichałWincenty20Siedlecki,Łuzki,Toczyski Podborne1841Korpus GrenadierówKawalerWłościaninAP Lublin175805103
Wasilek MichałPaweł20Kąty1836Korpus KaukaskiKawaler WłościaninAP Lublin17580591
WasilekoMichałPaweł20Kąty1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
Wasileski (Wasilewski)PiotrWojciech 25Łukowski, gm. Łaskarzew, w. (?)1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
Wasileski (Wasilewski)PiotrWojciech 26Łukowski, gm. Łaskarzew, w. (?)1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
WasilewskiWasyli--Hrubieszowski---AP Lublin1758029
WasilewskiIwan--Hrubieszowski---AP Lublin1758029
WasilewskiMichałAntoni27Zamojski, Janów1838FlotaKawaler Mieszczanin, sukiennik AP Lublin175804128
WasilewskiWojciech Jan25Siedlecki, Gręzów18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175807135
WasilewskiJózef-24-1846---AP Lublin1758138
WasilewskiMichałAndrzej20Bialski,Podków Ruski?1 Dywizja DragonówŻonaty-Jadwiga BorysWłościanin,brak przedniego zębaAP Lublin175814Spis alf.
WasilewskiKacperTeodor26Lubelski185014 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie Inżynierii AP Lublin175818150
WasilewskiStanisław Andrzej 22Siedlecki, Wasilew Szlacheci 184418 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin17581863
WasilewskiAndrzej Józef 25Łukowski, Stężyca 184418 Dywizja Piechoty Kawaler MieszczaninAP Lublin17581869
WasilewskiWasylJakub 20Radzyński, Lipinki184418 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin17581886
WasilewskiIgnacy Franciszek 21Bialski, Hołowczyce 184418 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin17581873
WasilewskiJanStefan 25Bialski,Janów18462 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175819145
WasilewskiJanJan20Zamojski, Zamość 18408 Dywizja Piechoty ż.Marianna c. Szymona Liznoskiego, bezdzietny.Mieszczanin, murarz AP Lublin175819335
WasilewskiAntoniAntoni20Gub.Płocka Lipnowski1853Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23Żona Teneret Bramka,dzieci nie maOsadnikAP Lublin175820181
WasilewskiAntoni--Gub. Płocka1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
WasilewskiNiczyporMichał22Bialski1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
WasilewskiLeonWojciech21Siedlecki, Mordy18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejŻonaty- Urszula SuprynaMieszczaninAP Lublin175826B.Pag.
WasilewskiMichał--Lubelski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175827B. Pag.
WasilewskiStefan--Lubelska, bialski, Hołowczyce1851--ZbiegłAP Lublin175831b.pag.
WasilewskiStefanFranciszek22Bialski18522 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
WasilewskiFranciszek MichałFranciszek22Łukowski18523 Dywizja Grenadierów KawalerSzlachcic,Ukończył 4 klasyAP Lublin175833p.pag.
WasilewskiMikołajMichał22Radzyński,1853Dywizja Grenadierów ż.Helena KarcinskaAP Lublin175834b.pag.
WasilewskiStanisławFeliks24Bialski,1853Rota N 9 13ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Katarzyna KlukowskaAP Lublin175834b.pag.
WasilewskiJózefN20Bialski1854Dywizja Artylerii GrenadierówKawalerOsadnik,Zmarł N 40534/3485-57AP Lublin175835b.pag.
WasilewskiFryderykAndrzej Ludwika25Siedlecki1835-Kawalerszlachcic dowody obiecuje złożyćAP Lublin175853p.pag.
WasilewskiLeonJakub, Agnieszka20Podlaska, łukowski, Garwolin18376 Lekka Dywizja KawaleriiKawalerMieszczaninAP Lublin175856b.pag
WasilewskiAndrzej Wojciech 22Łukowski,Garwolin,Rembków18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyŻonaty-Katarzyna ,ciężarnaWłościanin AP Lublin175859b.pag.
WasilewskiMichał Bartłomiej 22Radzyński,Łysobyki18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyŻonaty-Katarzyna Mieszczanin AP Lublin175859b.pag.
WasilewskiWojciechPodlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
WasilewskiAntoni WincentyŁukasz-Konstantynowski, Huszlew187123 Rezerwowy Batalion Piechoty -AP Lublin175873831
WasilewskiIwanFilip-Węgrowski, Ossówno187134 Brygada Artyleryjska-AP Lublin1758731728
WasilewskiFranciszekLudwik-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WasilewskiFranciszekPiotr21Siedlecki, gm. Sterdyń183817 Dywizja Piechotyż. Józefa Szczeciówna, brzemienna.WłościaninAP Lublin175857b.pag.
WasilewskiJanWojciech21Siedlecki, m. Mordy183818 Dywizja PiechotyKawalerMieszczaninAP Lublin175857b.pag.
WasilewskiAdamN.20Lubelski, Łęczna, Lubelski186634 Batalion Rezerwowy Piechoty, Wysznij WołoczekKawalerMieszczaninAP Lublin17582377
WasilewskiTomaszAndrzej20Lubelska, radzyński, Charlejów, Natalin1866Sztab 8 Piechotna DywizjaŻ. Ludwika WłościaninAP Lublin175837201
WasilewskiFlorian StanisławKarol21Siedlecka, konstantynowski, Olszanka, Wyczółki1868-KawalerSzlachcic, czyta po polsku, stolarzAP Lublin175866b.pag.
WasilewskiSzymonAntoni20Siedlecka, włodawski, Tyśmienica, Kolechowice1868-Ż. Anastazja DaszczukWłościaninAP Lublin175866b.pag.
WasilewskiTeodorN.Siedlecka, Siedlce1870WykupionyAP Lublin1758751
WasilewskiKonradMaksymSiedlecka, bialski, Kościeniewicze18706 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin1758753
Wasilewski Józef Wojciech 20Łukowski, Rębków18434 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175807129
WasilukDawidŁukasz 21Bialski, Woskrzenice 1847Butyrski Pułk PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175804145
WasilukTeofilKasper 20Bialski, Dereczanka184418 Dywizja Piechoty ż. Tacjanna LitwiniankaWłościaninAP Lublin17581871
WasilukMateuszSylwester 22Bialski, Kodeń1848Korpus OrenburskiKawaler MieszczaninAP Lublin175827B. Pag.
WasilukMateuszSylwester 22Bialski, Kodeń1848Korpus OrenburskiKawaler MieszczaninAP Lublin175828B.Pag.
WasilukTomasz --Bialski, (Klimczyn..?)1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
WasilukAdam--Lubelska, bialski, Łosice1851--Pocztylion stacji Królowa NiwaAP Lublin175831b.pag.
WasilukMaksym--Lubelska, bialski, Łosice1851--Stawał do poboru w WarszawieAP Lublin175831b.pag.
WasilukBartłomiej Julian 20Bialski,Janów,Ostrów18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin AP Lublin175859b.pag.
WasilukMaksymJan-Bialski187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WasilukJanFranciszek29Bialski, gm. Chotycze 183817 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
WasilukBartłomiejMikołaj20Lubelska, radzyński, Tłuściec, Zasiadki186631 Piechotny Aleksapolski PułkŻ. Marianna TymoszczankaWłościaninAP Lublin175837166
WasilukPawełMateusz20Siedlecka, bialski, Sidorki, Woskrzenice1868-Ż. Marianna SawczukWłościaninAP Lublin175866b.pag.
WasilukAndrzejLeon21Siedlecka, radzyński, Żelizna, Przegaliny1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
WasilukMaksym MichałJanSiedlecka, radzyński, Misie18705 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin1758753
WasilukJanMichałSiedlecka, konstantynowski, Bohukały18706 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin1758754
Wasiluk Józef Jan25Bialski,Konstantynów 1845Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty KawalerMieszczaninAP Lublin175824b.pag
Wasiluk Justyn Wasil Ulana 23Bialski,Kijawice183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin,blizna na twarzy AP Lublin175854b.pag.
Wasiluk Franciszek Paweł24Bialski,Zakrze 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin ,znamie na prawej stronie twarzy AP Lublin175859b.pag.
Wasiluk Idzi Szymon25Bialski, Bartków 18443 Dywizja Grenadierów Kawaler WłościaninAP Lublin175863b.pag.
Wasiluk (Wasyluk)JanHryć 20Bialski, Szydłówka1847Moskiewski Pułk Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
Wasiluk vel KondratiukKlemensJan21Lubelska, bialski, Zakanale186631 Piechotny Aleksapolski PułkŻ. Marcela Kowalukówna, s.Grzegorz 2 lataWłościaninAP Lublin175837618
Wasiluk vel PawlukJózefJan20Siedlecka, konstantynowski, Olszanka, Pietrusy1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
WasiłowskiWojciech--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
WasiukStefanGrzegorz20Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
WasiukWawrzyniecPodlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
WasiukMikitaKonstanty-Konstantynowski1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
WasiukNikitabrak21Konstantynowski1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymŻona Franciszka Szpurowachłop wiara greko-kat,AP Lublin175865b.pag
WasiukFranciszekWalenty21Siedlecka, garwoliński, Maciejowice, Strych1868-Ż. Franciszka WłościaninAP Lublin175866b.pag.
WasiuraAndrzej Maciej 21-1834-KawalerWłościaninAP Lublin17580328
WasiutaPawełJanSiedlecka, włodawski, Uhrusk18703 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin1758752
WasongMoszkoZelman-Włodawski187225 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WasonrzykWawrzyniecAdam-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
WasonziukKacperAntoniŁukowski1852Flota CzarnomorskaKawalerMieszczaninAP Lublin175833p.pag.
WasonżykWawrzyniecAdam20Garwoliński186729 Dywizja PiechotyŻona Rozalia Ciechulska,synMieszczanin,wiara rz.kat,garncarzAP Lublin175865b.pag
Wasowicz Bazyli Harasim27Radzyński,Brzozowy Kat 1840Korpus GrenadierówŻonaty-Franciszka, córka 2 lata Włościanin AP Lublin175859b.pag.
WastkowskiKacperKazimierz22Lubelska, bialski, Biała1845kawalerszlachcic niewylegitymowany, czyta i pisze w j.polskim, rosyjski, francuskim, niemieckim i po łacinie, oddany do wojska z woli ojca. Wpis przekreślony, opisany w ksiedze 1845r.AP Lublin175862b.pag.
WasylTomasz--Zamojski---AP Lublin1758028
WasylJan-24-1846---AP Lublin17581313
WasylczakStefanFranciszek20Siedlecki18675 Dywizja PiechotyŻona Katarzyna Franc,synów 2Chłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
WasylczukDmitrJan22Radzyński1839Oddzielny Korpus KaukaskiKawalerWłościaninAP Lublin175825B.Pag.
WasylczukJanGrzegorz20Sokołowski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyKawalerChłop,wiara rz.kat,czyta po polskuAP Lublin175865b.pag
Wasylczuk v KurendaJoachimBazyli25Krasnostawski, Wojsławice 1840Flota Czarnomorska Kawaler Włościanin AP Lublin17580774
WasylkoWawrzyniec--Biłgorajski---AP Lublin1758029
WasylkoAdamJakub-Garwoliński187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WasylukAleksy--Tomaszowski---AP Lublin1758029
WasylukIgnacy--Bialski, Łosice 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
WasylukTomaszJan20Bialski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
WasylukGrzegorzJan21Bialski1852Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty KawalerOsadnikAP Lublin175833p.pag.
WasylukLeonJustyn21Bialski,1853Flota CzarnomorskaKawalerAP Lublin175834b.pag.
WasylukJakubJan23Bialski1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
WasylukJan--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
WasylukJózef Zachariasz 20Hrubieszowski, Zaborce183815 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin175864b.pag.
WasylukStefanTeodor-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WasylukKazimierzSzymon-Konstantynowski18725 Brygada Strzelców-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WasylukFiodorMaksym-Radzyński1872Patrz uwagi N 1348-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WasylukTeodorMaksym-Radzyński1872Zawrócony za niego Makaruk-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Wasyluk ( Wasiluk )OnufryKonrad, Pałaszka20Podlaska, bialski, Terespol, Malówka (Malowa Góra)18371 Dywizja KirasjerówKawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
Wasyluk vel PawlukJanTomasz20Lubelska, bialski, Czychleby, Łepki186631 Piechotny Aleksapolski PułkKawalerWłościaninAP Lublin175837669
WasyłkoBłażej--Biłgorajski---AP Lublin1758029
WaszczeniukDionizyGrzegorz21Siedlecka, włodawski, Włodawa, Suszno1868-Ż. Tatiana, c.UlanaWłościaninAP Lublin175866b.pag.
WaszczukŁukaszJulian23Radzyński, Strzyżówka 18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin17580537
WaszczukChwedor Semen 22Radzyński, Dołhobrody 18434 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin17580532
WaszczukŁukaszTeodor27Siedlecki,Mordy,Czepielin 18417 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin17580738
WaszczukEliaszNikita 22Hrubieszowski, Stefankowice 1840Flota Czarnomorska ż. Oxenia c. Jana Rudzia, bezdzietnyWłościanin AP Lublin175807105
WaszczukSzymonKorniła 20Radzyński, Leszczanka 184418 Dywizja Piechoty ż. KatarzynaWłościanin AP Lublin17581872
WaszczukDionizyMaksym21Bialski,Hołowczyce,Horoszki18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
WaszczukAndrzejPiotr 22Radzyński, Horodyszcze1847Tarutyński Pułk Jegrówż. Helena Fedorówna MieszczaninAP Lublin175826B.Pag.
WaszczukStefanJan25Radzyński, Zbereże 1847Tarutyński Pułk Jegrówż. Julianna Kosiorówna WłościaninAP Lublin175826B.Pag.
WaszczukHryćMikołaj21Radzyński, gm. Sławatycze, w. Denice1848Korpus Orenburskiż. (?) MartynównaWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
WaszczukHryćMikołaj21Radzyński, gm. Sławatycze, w. (D..)1848Korpus Orenburskiżonaty WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
WaszczukJan--Łukowski, Międzyrzec 1851--AP Lublin175830b.pag.
WaszczukSzymon--Radzyński, Międzyrzec 1851--Oszczędzony jako dzietny.AP Lublin175830b.pag.
WaszczukHryćJan20Radzyński18522 Lekka Dywizja KawaleriiŻona Chwedora PaszczuczankaOsadnikAP Lublin175833p.pag.
WaszczukJózefAntoni25Siedlecki1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
WaszczukJózefSawko22Radzyński1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34Żona Hana GanojuwiczOsadnikAP Lublin175835b.pag.
WaszczukKorniłoJan22Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
WaszczukJanPaweł22Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
WaszczukJózefStefan29Radzyński1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
WaszczukTichon--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
WaszczukKazimierzStefan-Siedlecki1867--AP Lublin175872Spis alf.
WaszczukFilipSawa-Radzyński, Jabłonna187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731409
WaszczukJanTomasz-Sokołowski187234 Dywizja Piechoty -Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WaszczukSylwesterAntoni-Radzyński1872Wykupił się 1000 rubli-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WaszczukTomaszJan23Siedlecki, gm. Długie Kamińskie183817 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175857b.pag.
WaszczukKazimierzStefan20Siedlecki18675 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
WaszczukIgnacyPiotr20Lubelska, siedlecki, Sterdyń, Długie Kamieńskie186612 Piechotna Dywizja m.KijówŻ. Teofila KamińskaWłościaninAP Lublin175837443
WaszczukAndrzejTymofiej21Siedlecka, bialski, Kostomłoty, Dobratycze1868-Ż. Marta, ma córkęWłościaninAP Lublin175866b.pag.
WaszczukProkopN.22Siedlecka, radzyński, Żerocin, Strzyżówka1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
WaszczukAntoniJan21Siedlecka, radzyński, Żerocin, Strzyżówka1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
WaszczukIgnacyPaweł21Siedlecka, włodawski, Romanów, Rozwadówka1868-Ż. JuliannaWłościaninAP Lublin175866b.pag.
WaszczukKazimierzAndrzejSiedlecka, siedlecki, Wiśniew187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin1758751
WaszczukPiotrAndrzejSiedlecka, radzyński, Zahajki1870WykupionyAP Lublin1758753
WaszczukEmilianSemenSiedlecka, konstantynowski, Hołowczyce1870WykupionyAP Lublin1758754
WaszczukWładysławN.Siedlecka, sokołowski, Korczew18702 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin1758754
Waszczuk v WajszczukKazimierzJan-Sokołowski187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
Waszczuk vel JuszczukStefanJakubSiedlecka, bialski, Kobylany187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin1758753
Waszczyk Ignacy Jan 20Lubelski, Iwanowskie Sioło1848Flota Czarnomorska Kawaler Włościanin AP Lublin175807110
WaszkiewiczJanDmitrij21Krasnostawski1853Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23KawalerOsadnikAP Lublin175820185
WaszkiewiczJan--Krasnostawski1853Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty--AP Lublin175821Spis alf.
WaszkiewiczGrzegorz--Lubelska, radzyński, Radzyń Podlaski1851--Pocztylion stacji RadzyńAP Lublin175831b.pag.
WaszkiewiczLeonJózef26Podlaska, łukowski, Domaszewica, Sobole18371 Dywizja Kirasjerówż.Zofia, 1 dzieckoWłoscianin, czyta i pisze po polskuAP Lublin175856b.pag
WaszkiewiczJan--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
WaszkiewiczPiotr--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
WaszkiewiczMateusz--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
WaszkiewiczStanisławPodlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
WaszkiewiczKarolPodlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
WaszkiewiczJanWojciech-Radzyński1867--AP Lublin175872Spis alf.
WaszkiewiczJanWojciech21Radzyński18675 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
Waszkiewicz Marcin Jakub Teresa 21Siedlecki,Zbuczyn 183618 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
Waszkiewicz AdamJózef27Lubelski, Niezabitów18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
WaszkoFranciszekŁukasz20Zamojski1851Kaukaska Półbrygada Rezerwowa żona Apolonia N.AP Lublin17580414
WaszykAntoni Lewko21Bialski,Wólka Nosowska1840Korpus GrenadierówKawalerWłościanin AP Lublin175859b.pag.
WaszyńskiJacentyWojciech Julianna24Siedlecki1835-KawalerwłościaninAP Lublin175853p.pag.
WaśkiewiczGrzegorzPodlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
Waśko v. Moryl WojciechPiotr26Zamojski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
WaślachowskiFranciszekPodlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
Waśny v MasnyWojciech --Łukowski, Osieck 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
Watczuk v MasiczekSebastianN23Radzyński,1853Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygadyż.Franciszka N.Zmarł N 38123/13439-63AP Lublin175834b.pag.
WatermanAbram MoszkoMordko-Bialski1872Zawrócony patrz N 1787 nieczytelne-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WatowskiStanisław--Lubelski---AP Lublin1758027
WatrakJózef Tomasz 25Aleksandrów 1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647124-125
WatrakStanisław--Biłgorajski---AP Lublin1758029
WatrakiewiczFranciszekKazimierz23Chełmski1871-KawalerMieszczanin, wiary rz.-kat.,AP Lublin175740
WatrasMarcinTyszowiecki, Wożuczyn, Hrubieszowski186611 Dywizja PiechotyAP Lublin175823
Watulak v SkowronAndrzejPiotr-Łukowski187223 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WawczStefanWawrzyniec21Łukowski,Osiecki,Łucznica18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejŻonaty-Rozalia ŻółekWłościaninAP Lublin175826B.Pag.
WawdyszAntoniStefan-Radzyński1867--AP Lublin175872Spis alf.
WawdyszAntoniStefan20Radzyński186719 Rezerwowy Batalion PiechotyŻona Anna ByczekChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
WawerMarcin--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin1758028
WawerTomasz--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin1758028
WawerSzymonJan20Lubelski18525 Lekka Dywizja Kawalerii P28KawalerOsadnikAP Lublin17582084
WawerSzymon--Lubelski18535 Dywizja Kawalerii Lekkiej--AP Lublin175821Spis alf.
WawerAndrzej Jakub Marianna 20Łukowski,Osmolice,Białka183614 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
WawerMarcinJózef, Marianna21Podlaska, radzyński, Kock1837Korpus Kaukaski ż.AgnieszkaWłościaninAP Lublin175856b.pag
WawerAndrzejRoch-Garwoliński1867--AP Lublin175872Spis alf.
WawerMichałRoch-Garwoliński, Osieck187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873410
WawerAndrzejRoch22Garwoliński186729 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
WawerFranciszekWincenty22Lubelska, łukowski, Żelechów, Zakrzówek186633 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Rżew Twerskiej GuberniŻ. Marianna Nikowna, s.Władysław 1 rokWłościaninAP Lublin175837483
WawerJanMarcin20Lubelska, łukowski, Osieck, Łucznica186629 Czernichowski Piechotny PułkKawalerWłościaninAP Lublin175837800
WawerJózefMikołaj20Lubelska, łukowski, Osieck, Jaźwiny186632 Piechotny Rezerwowy Batalion m.TwerWdowiecWłościaninAP Lublin175837817
Wawer Ludwik Maciej24Lubelski, Żyrzyn1848Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin17581423
WawerekŁukaszŁukasz Marianna21Łukowski1835-Kawalerwłościanin kuchcikAP Lublin175853p.pag.
WawerekMarek--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
WawerskiJulian--M. Lublin1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821Spis alf.
WawerskiIgnacy Tomasz 20Radzyński, Siemień 1845Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
WawerskiStanisławHrubieszowski, Garbów, Hrubieszowski18668 Dywizja PiechotyAP Lublin175823
WawreniukJanGrzegorz-Konstantynowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
WawreniukJanGrzegorz22Konstantynowski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyŻona Zofia wawryniuk,corkaChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
Wawreniuk Szczepan Wawrzyniec 20Lubelski, Łęczna 1848Flota Czarnomorska ż.Anna Sajewna WłościaninAP Lublin1758143
WawrentowiczJanGrzegorz21Podlaska, bialski, Sarnaki1842na rachunek przyszłego poborukawalermieszczanin, mularz, byl w więzieniu za kradzieżAP Lublin175858b.pag.
WawrentyMarcinFranciszek23Siemierz1836Korpus KaukaskiKawaler Włościanin, kucharz AP Lublin175827B. Pag.
WawrentyMaciejFranciszek23Siemierz1836Flota BałtyckaKawalerWłościaninAP Lublin175864b.pag.
WawriszukKondratGrzegorz-Włodawski, Hansk187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873655
WawriszukAndrzejJakim-Konstantynowski, Bohukały187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873926
WawrowiczLudwikAntoni21Zamojski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin17580460
WawrowskiAntoniMaciej20Kraśnik18365 Dywizja Kawalerii Lekkiej KawalerMieszczaninAP Lublin175860B.Pag.
Wawrowski AntoniMaciej 20Kraśnik 18365 Dywizja Kawalerii Lekkiej Kawaler MieszczaninAP Lublin175860B.Pag.
WawrszczakStanisław--Lubelski---AP Lublin1758027
WawryniukFilipWawrzyniec 20Radzyński, gm. Mutwica, w. (?)1848Korpus Orenburskiż. Joachima BartoszakWłościaninAP Lublin175827B. Pag.
WawryniukFilipWawrzyniec20Radzyński, gm. Motwica, w. (?)1848Korpus Orenburskiż. Joachima BartoszukWłościaninAP Lublin175828B.Pag.
WawryniukMikołajStefan20Bialski,1853Flota CzarnomorskaKawalerAP Lublin175834b.pag.
WawryniukJózefJan20Lubelska, bialski, Pawłów1866Sztab 8 Piechotna DywizjaŻ. Katarzyna SemeniukWłościaninAP Lublin175837641
WawryniukWalentyJan21Lubelska, bialski, Huszlew, Zienie1866Ż. Karolina Osianka, c.Franciszka 2 lataWłościanin, wykreślonyAP Lublin175837632
WawryniukMateuszJan20Lubelska, bialski, Chlebczyn, Rzewuski1866Ż. Marianna Stefańska, c.Franciszka 1 rokWłościanin, wykreślonyAP Lublin175837652
WawryntowiczFranciszekGrzegorz, Apolonia24Podlaska, bialski, Sarnaki1837Korpus Kaukaski KawalerMieszczanin, czyta i pisze po polskuAP Lublin175856b.pag
Wawrysiak Józef --Lubelski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175814Spis alf.
WawrysiukJózefAndrzejSiedlecka, konstantynowski, Chlebczyn18706 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin1758754
WawryszczukTomaszJan22Włodawski186719 Rezerwowy Batalion PiechotyŻona Zofia wawryniuk,corkaChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
WawryszczukTomaszJan21Włodawski1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymKawalerchłop wiara greko-kat,AP Lublin175865b.pag
WawryszkoAndrzejAdam20Lipsko183614 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin17580576
Wawryszko Jędrzej Adam20Lipsko183614 Dywizja PiechotyKawaler WłościaninAP Lublin17580559
WawryszukMikołajDionizy22Radzyński, Kołacze18477 Dywizja Piechoty ż. Katarzyna Radziecka WłościaninAP Lublin17580721
WawryszukAndrzejFilemon20Radzyński, Kołacze18476 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościaninAP Lublin175816
WawryszukAdamChwedor, Marta22Podlaska, radzyński, Krzywowierzba, Wyhalew1837Korpus Kaukaski ż.TacjannaWłościaninAP Lublin175856b.pag
WawryszukIgnacyKirylow-Radzyński1867--AP Lublin175872Spis alf.
WawryszukIgnacyKiryło20Włodawski186729 Dywizja PiechotyŻona Anastazja Martynowiczowa,córkChłop,wiara greko-katAP Lublin175865b.pag
WawryszukAntoniJan21Siedlecka, włodawski, Krzywowierzba, Kodeniec1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
WawryszukMateuszBazyli21Siedlecka, włodawski, Krzywowierzba, Wygalew1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
WawrzeckiJanAntoni, Marianna21Podlaska, radzyński, Serokomla1837Korpus Kaukaski KawalerMieszczaninAP Lublin175856b.pag
Wawrzek Stanisław Jakub 20Zamojski, Biszcza18409 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin175826B.Pag.
Wawrzeniec v BrzosMaciej--Zamojski---AP Lublin1758024
WawrzeniukWincenty--Chełmski---AP Lublin1758029
Wawrzeniuk v Marancak (Wawrzyniuk)AndrzejWawrzyniec21Łukowski, Prawda1848Korpus OrenburskiKawaler Zaciągnięty w miejsce uwolnionego rekruta Jana Kiełczaka.AP Lublin175827B. Pag.
Wawrzeniuk v WawrzyniukAndrzejJan21Łukowski, Strzała1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
WawrzeszczukMiłoszJan-Radzyński1867--AP Lublin175872Spis alf.
WawrzyckiMichałN21Krasnostawski1852Flota CzarnomorskaKawalerOsadnik,katolikAP Lublin175820233
WawrzyckiMichał--Krasnostawski1853Flota Czarnomorska --AP Lublin175821Spis alf.
WawrzyniakJakub---1835--wzrost arsz.2 werszk 9 i 4/8AP Lublin175853p.pag.
WawrzyniukStefan Eliasz22Krasnostawski, Chełm1840Flota Czarnomorska ż. Paraszka c. Ignacego Stołpiaka, bezdzietny.Włościanin AP Lublin17581416
WawrzyniukAndrzejJan21Siedlecki, Strzała1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
WawrzyniukAndrzejWawrzyniec 21Łukowski, Prawda1848Korpus OrenburskiKawaler Włościanin. W miejsce uwolnionego rekruta Jana Kiełczak.828B.Pag.
WawrzyniukNiczypor --Bialski, Małaszewicze Małe 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
WawrzyniukJózefJan21Bialski,1853Dywizja Grenadierów KawalerAP Lublin175834b.pag.
WawrzyniukFilip--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
Wawrzyniuk Józef Grzegorz 20Bialski, Pawłów 184418 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin17581977
Wawrzyniuk Stefan --Radzyński1843Służba górnicza--AP Lublin175863b.pag.
Wawrzyniuk vel WawrysiukDenisJan24Radzyński, Wohyń1847Moskiewski Pułk Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
WawrzynowiczRomanPodlaska, siedlecki1832---AP Lublin175861b.pag
WawrzyszukKrystianIwan Jan23Radzyński1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
Wawrzyszuk Adam--Łukowski, Opole 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
WawtromiejewBazyliSylwester24Podlaska, bialski, Studzianka1844na rachunek przyszłego poborukawalerwłościanin, ukrywal się przed spisemAP Lublin175858b.pag.
WawwerskiJulianTomasz24Lubelski1852Flota CzarnomorskaKawalerMieszczanin,szewcAP Lublin175820214
WaxmanEliaszSender24Lubelski, Piaski1844Flota CzarnomorskaKawaler Żyd, krawiec AP Lublin175819269
Waynberg Faybuś Majerowicz 24Siedlecki, Węgrów1844Roboty Zarządu Komunikacji 4 Okręgu Kawaler ŻydAP Lublin175864b.pag.
Waynszteyn Dawid Jozelowicz 21Radzyński, Międzyrzec 1844Roboty Zarządu Komunikacji 4 Okręgu Kawaler ŻydAP Lublin175864b.pag.
WazioSebastianAndrzej24Zamojski18517 Dywizja Kawalerii Lekkiejżona Katarzyna ZielenkownaAP Lublin175860B.Pag.
WazmannSzmul JudkoElo20Siedlecki,Siedlce1846Kompania wojskowo-robocza IV okręgu KawalerŻyd, szewcAP Lublin175825B.Pag.
Wącki v WeneckiJanJan Franciszka21Radzyński1835-Kawalermieszczanin ślusarzAP Lublin175853p.pag.
WącławekWawrzyniecWojciech21Zamojski185113 i 14 Dywizja Piechotyżona Barbara KłoszkownaAP Lublin17580450
WągrodzkiPawełAntoni20Łukowski,Maciejowice,Podwierzbie18411 Korpus PiechotyKawalerWłościanin,szewcAP Lublin175819172
WąsalaWalenty Maciej 23Lubartów 1835-KawalerWłościaninAP Lublin11564764-65
WąsikSzymonBartłomiej27Łukowski,1853Nowoza...lski artyleryjski garnizonAP Lublin175834b.pag.
WąsikKazimierzWojciech, Zofia24Podlaska, łukowski, Ryki, Baranów1837Korpus Kaukaski ż.PetronelaWłościaninAP Lublin175856b.pag
WąsikWojciechPiotr 26Łukowski, Ryki1847Moskiewski Pułk Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175858b.pag.
WąsikFranciszekKurowski, ? , Lubelski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaAP Lublin175823
WąsikFranciszekKazimierzSiedlecka, garwoliński, Ryki187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin1758752
Wąsik AntoniJanowski, Wilkołaz, Zamojski18669 Dywizja Piechoty, PołtawaAP Lublin175823
WąsowiczFranciszekJoachim23Łukowski1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
WąsowiczGrzegorz--Podlaska, bialski1832---AP Lublin175861b.pag
WąsowiczJanFilip-Garwoliński1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
WąsowskiKazimierzJan21Siedlecki,Turna,Zalesie1 Dywizja DragonówŻonaty-Józefa Rucka,brzemiennaSzlachcicAP Lublin17581974
WąsowskiTomaszGrzegorz20Siedlecki,Miedzna,Żeleźniki18461 Dywizja Piechoty KawalerSzlachcic,piśmienny po polsku i rosyjskuAP Lublin175860B.Pag.
WążJózef Stanisław 28Siedlecki, gm. Krynice183816 Dywizja PiechotyKawalerSzlachcic, czyta i pisze po polsku.AP Lublin175857b.pag.
WcisloPawełAntoni21Zamojski185120 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusużona Agata BuduwiczAP Lublin175826B.Pag.
WcisłoFranciszekJakub22Struża 1835-KawalerWłościaninAP Lublin115647150-151
WcisłoJózef--Janowski---AP Lublin1758028
WdasStanisławAndrzej26Siedlecki,Kutnia?18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175863b.pag.
WdowiakStanisław--Biłgorajski---AP Lublin1758029
WdowiakWalentyJózef26Lubelski185113 i 14 Dywizja PiechotykawalerAP Lublin17580456
WdowiakTomaszSebastian25Hrubieszowski18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
WdowiakTomasz IIJan24Zamojski, Ciotusza18496 Dywizja Rezerwowa Korpusu PiechotykawalerAP Lublin175816
WdowiakSzymonKazimierz22Łukowski,?1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
WdowiakWojciechJanSiedlecka, łukowski187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin1758751
WeberZelko--Lubelska, radzyński, Włodawa1851--ZbiegłAP Lublin175831b.pag.
Weczorek (Wieczoruk)BazyliGrzegorz 20Radzyński, Kropiwki 1845Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty KawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
WedeszkaDenisIgnacy21Radzyński, Radcze1848Arsenał w Briańskuż. Marianna Niewiadoma WłościaninAP Lublin175827B. Pag.
WedeszkaDenisIgnacy 21Radzyński, Radcze1848Arsenał w Briańskuż. Marianna Niewiadoma WłościaninAP Lublin175828B.Pag.
WegeraEliaszPaweł20Radzyński1854Flota CzarnomorskaŻona Anna N.OsadnikAP Lublin175835b.pag.
Wegera Klemens --Łukowski, Romanów 1851--Oszczędzony dla żony jedynaczki brzemiennej w 8. miesiącu.AP Lublin175830b.pag.
WegieraNikiforJan21Radzyński, Dołhobrody1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin1758123
WegieraNikiforJan21Radzyński, Dołhobrody1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin17581212
Wegiera ( Wegera )JanJoachim, Anna26Podlaska, radzyński, Włodawa, Żuków1837Korpus Kaukaski KawalerWłościaninAP Lublin175856b.pag
WeintraubJojnaSrul21Hrubieszowski, Łaszczów, Hrubieszowski1866ŻonatyŻyd, skorzystał z prawa wykupuAP Lublin175823183
WeisenblumNoysymKurowski, Puławy, Lubelski1866Żyd, dał zastępcęAP Lublin175823
WejcmanChaimJankiel-Bialski, Biała1871--Wrócił nr 3354 jako utrzymujący rodzinęAP Lublin175873246
WejcygerZisko?Abram-Łukowski, Stoczek187134 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731433
WejnbergJosef Srul22Lubelski, Markuszów1844Flota CzarnomorskaKawaler Żyd, krawiec AP Lublin175819279
WejsmanJankielBoruch-Konstantynowski187222 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WejzbartWulfSrul18Łukowski,1853Wojenno Robocza ¼ rota N 14 Zarządu InżynieriiKawalerSzewcAP Lublin175834b.pag.
WelczerZelmanMordka18Krasnostawski1851 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce BronikawalerAP Lublin175827B. Pag.
WelczerBeniaminChil20Siedlecka, bialski, Biała Podlaska1868-Ż. Chana Szczupak, s.Mojsze JoselŻyd, cieślaAP Lublin175866b.pag.
WeliczkoJanPaweł21Radzyński,Różanka1846Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej KawalerWłościaninAP Lublin175824b.pag
WeliczkoMarekFilip21Radzyński18542 Dywizja DragonówŻona Julianna DenusiukUwolniony na 1 rok N 12393/2126-55AP Lublin175835b.pag.
WeliczkoDanielDawid28Radzyński1854Dywizja Artylerii GrenadierówKawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
WelikWojciechIwan20Radzyński,Horodyszcze,Polubie1 Korpus PiechotyŻonaty -MariannaWłościaninAP Lublin175819175
WelikAndrzejDanielSiedlecka, włodawski, Horodyszcze187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin1758752
WelionekKlemensOsip-Węgrowski, Starawieś1871--Wpłacił 400 rubli i otrzymał zaświadczenie o zwolnieniuAP Lublin1758731613
WelkieJózef Kazimierz 21Hrubieszów 1835-KawalerMieszczanin, powroźnik, czyta i pisze po polsku.AP Lublin11564798-99
Wello (Welo)PiotrMichał27Radzyński, gm. Wohyń183818 Dywizja Piechotyż. Cecylia Olszewska, c. Anna l.6, Marianna l. 4WłościaninAP Lublin175857b.pag.
Welmowicz Paweł --Łukowski, Rozwadówka 1851--Wzięty do wojska.AP Lublin175830b.pag.
WeltNuhymSzloma22Lubelski, gm. Radlin1845Robocze i Łastowe Ekipazy Czarnomorskiej FlotyKawaler-AP Lublin17581031
Wełniak Marcin Andrzej 21Hrubieszowski, Steniatyn1848Flota Czarnomorska Kawaler WłościaninAP Lublin175807104
WenchSzymonStefan-Garwoliński, Łaskarzew187125 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873950
WencławickiWojciech Józef 21Siedlecki,Stawiska,? 18405 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej StrażyKawalerWłościanin AP Lublin175859b.pag.
WendrychWilhelm Wilhelm 21Łukowski, Pilawa 184418 Dywizja Piechoty Kawaler WłościaninAP Lublin17581965
WeneckiKarolŁukasz-Łukowski1867--AP Lublin175872Spis alf.
WeneraJózef-20-1846---AP Lublin17581318
Wenerski MarcinFilip21Siedlecki, Izdebki-Wąsy18433 Korpus Piechoty Kawaler Szlachcic AP Lublin175863b.pag.
WengerskiMichelHersz-Węgrowski1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
WengrowskiMordko Icek JudkoBerek20Siedlecka, sokołowski, Olszew, Skibniew 1868-Ż. Rajza JentaŻydAP Lublin175866b.pag.
WengrynTeodor--Biłgorajski---AP Lublin1758029
WengrzykMichałWojciech-Łukowski, Wojcieszków187112 Dywizja Piechoty-AP Lublin1758731398
WengrzynekMichał--Nowoaleksandryjski (Puławski)---AP Lublin1758028
WenieckiKarolŁukasz21Łukowski18675 Dywizja PiechotyKawalerChłop,wiara rz.katAP Lublin175865b.pag
WenioGabrielJoachim21Siedlecka, radzyński, Żerocin, Leszczanka1868-Ż. Barbara Demeszuk, ma córkęWłościaninAP Lublin175866b.pag.
WenioAntoniJoachimSiedlecka, radzyński, Żerocin18705 Rezerwowa Kawaleryjska BrygadaAP Lublin1758753
WensakFrancIwan-Sokołowski, Repki187134 Brygada Artyleryjska-AP Lublin1758731485
WentlantMichałJakub20Siedlecka, radzyński, Siemień, Juliopol1868-KawalerWłościaninAP Lublin175866b.pag.
Wenzawski MichałGrzegorz 20Łukowski,Żelechów,Hutu Dwór18402 Dywizja UłanówKawalerWłościanin ,majster szkło,znamię na ustachAP Lublin175859b.pag.
WepaMichał N24Krasnostawski, Żdżanne1848Sewastopolski Garnizon Artylerii ż.Marianna KarpniczenkaWłościaninAP Lublin17581459
WepaAndrzej --Krasnostawski1848Korpus Kaukaski--AP Lublin175827B. Pag.
Weraju v KołodziejczakStanisławIgnacy-Garwoliński187249 Batalion Rezerwowy Piechoty-Spis alfabetycznyAP Lublin175874b.pag.
WercelSzmulMicel24Zamojski, Zamość1845Robocze i Łastowe Ekipazy Czarnomorskiej FlotyKawalerkrawiecAP Lublin17581032
WerchausBerekAbraham21M. Lublin184513 Rota wojskowo-robocza Zarządu InżynieriiKawaler-AP Lublin17581021
WerchołaAntoniBazyli, Agafia23Podlaska, radzyński, Bezwola183717 Dywizja Piechotyż.MariannaWłościaninAP Lublin175856b.pag
WerczyńskiFranciszek--Podlaska, łukowski1832---AP Lublin175861b.pag
WeredaWalentyJakub Małgorzata 20Łukowski,Uścimie 183617 Dywizja PiechotyKawalerWłościaninAP Lublin175854b.pag.
WeredaJanWojciech20Lubelska, siedlecki, Skórzec, Dabrówka Ług186631 Piechotny Aleksapolski PułkŻ. Rozalia KosiłowaWłościaninAP Lublin17583761
WerembekMateuszPiotr-Siedlecki, Domanice187127 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin17587350
WerembskiAleksanderAntoni-Siedlecki, Niwiski187123 ???-AP Lublin1758731808
WeremczukIwanChryć20Bialski, Kazanówka1848Korpus Orenburskiż. Katarzyna Panaszakówna WłościaninAP Lublin17581213
WeremczukIwanChryć 20Bialski, 1848Korpus OrenburskiKawaler WłościaninAP Lublin17581215
WeremczukNiczyforPiotr 23Bialski, Kodeń1848Korpus KaukaskiKawaler MieszczaninAP Lublin175814Spis alf.
WeremczukNiceforPiotr23Bialski, Kodeń1848Korpus Kaukaski Kawaler MieszczaninAP Lublin175828B.Pag.
WeremczukStefanBazyli20Lubelska, bialski, Sidorki, Woskrzenice Małe186629 Piechotna Dywizja m.Mogilew n/DniepremŻ. Julianna Chwedoszczuk, c.Tekla 2 lataWłościaninAP Lublin175837325
Weremno (Werenka)BazyliMichał21Hrubieszowski, Kozodawy, Hrubieszowski18668 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin, grekokatolikAP Lublin175823176
WereńczukJózefHrypć21Radzyński,Sławatycze,Kuzawki18415 Okręg Korpusu Straży WewnętrznejKawalerWłościaninAP Lublin175863b.pag.
WereszczyńskiFranciszekMarcin22Łukowski,1853Flota CzarnomorskaKawalerAP Lublin175834b.pag.
WereszczyńskiJanFranciszek22Siedlecki1834-KawalerWłościaninAP Lublin175852p.pag
WereszczyńskiStanisławMarcin19Podlaska, łukowski, Dąbie, Krynki1844na rachunek przyszłego poborukawalerwłościanin, za brata Jana AP Lublin175858b.pag.
WereszczyńskiDominikAntoni21Siedlecka, łukowski, Łuków, Powale?1868-Ż. Paulina Ocieszkówna, c.MariannaWłościaninAP Lublin175866b.pag.
WereszczyńskiJanKazimierzSiedlecka, łukowski, Dąbie187026 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin1758751
WereszkoMarcinLeon22Bialski1854Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34KawalerOsadnikAP Lublin175835b.pag.
Wereszko Ignacy Kazimierz Barbara 21Bialski,Łosice,Szpaki 18366 Dywizja ArtyleriiKawalerWłościanin,uczeń kowalski AP Lublin175854b.pag.
WerhejmJojnoMoszek-Radzyński1867--WykupionyAP Lublin175872Spis alf.
WerhejmIsjnoMoszko21Radzyński1867Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnymKawalerŻyd,mieszczanin,czyta i pisze po polskuAP Lublin175865b.pag
WernerJerzy Wojciech Ewa23Łukowski,Osieck ,Kępa Radwankowska183616 Dywizja PiechotyKawalerWłościanin,tkacz AP Lublin175854b.pag.
Werner JakubKarolSiedlecka, radzyński, Radzyń Podlaski187027 Piechotny Rezerwowy BatalionAP Lublin1758754
WernickiMichałStanisław24Łukowski,Łazy?18411 Korpus PiechotyKawalerSzlachcic,piśmienny,wylegitymowany AP Lublin175819195
WernioIwanFranc-Garwoliński, Ułęż187149 Rezerwowy Batalion Piechoty-AP Lublin175873471
WernioWojciechJan20Łukowski,gm. Drążgów18381 Dywizja Ułanówż. Katarzyna StogównaWłościaninAP Lublin175857b.pag.
Wers