Aby ułatwić wyszukiwanie, wpisz szukaną frazę w wyszukiwarce.
Nazwisko rekruta | Imię rekruta | Imię ojca | Wiek | Nazwa obwodu i miejscowość poboru | Rok poboru | Nazwa jednostki wojskowej | Stan cywilny | Uwagi (stan społeczny, zawód, powód poboru) | Nazwa archiwum | Nr zespołu arch. | Sygn.Arch. | Karta / strona |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ścibulak | Karol | Jan | Siedlecka, sokołowski, Repki | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 62 | |||
Ścibulak ( Ścipulak ) | Karol | Jan | 20 | Siedlecka, sokołowski, Repki, Skwierczyn | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 62 | |
Ścięgosz | August | Jan | Siedlecka, sokołowski, Korczew | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 62 | |||
Ścięgosz | August | Jan | 22 | Siedlecka, sokołowski, Korczew, Laskowice | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 62 | |
Ściochowski | Jan | Ksawery | 20 | Siedlecka, węgrowski, Sinołęka | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 61 | |
Ściuchowski | Jan | Ksawery | Siedlecka, węgrowski, Sinołęka | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 61 | |||
Śledz | Jan | Franciszek | 23 | Łukowski,Turze Rogi | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | |
Śledź | Mateusz | Błażej | 21 | Lubelski, Poniatowa | 1848 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | |
Śledź | Jan | - | - | Lubelski | 1853 | Garnizon Artylerii w Gieorgijewsku | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | |
Śledź | Tomasz | Krzysztof | 21 | Łukowski,Prada,Mielniki | 1846 | Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | |
Śledź | Mikołaj | Wawrzyniec | 20 | Siedlecki, | 1853 | Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygady | ż.Franciszka Piotrowska | Zmarł N36645/12742-62 | AP Lublin | 175 | 834 | |
Śledź | Jan | Stanisław | 21 | Lubelska, siedlecki, Skórzec, Lipniaki | 1866 | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 12 | |
Śledź | Tomasz | Jan | 20 | Lubelska, radzyński, Kąkolewnica, Lipniaki | 1866 | 8 Piechotna Dywizja | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 190 |
Śledź | Jan | Maciej | 20 | Lubelska, radzyński, Radzyń Podlaski | 1866 | 8 Piechotna Dywizja | Kawaler | Włościanin, czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 837 | 211 |
Śledź | Piotr | Paweł | 20 | Krasnostawski | 1850 | 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej Dywizji | AP Lublin | 175 | 860 | |||
Śledź | Paweł | Wawrzyniec | 20 | Siedlecka, siedlecki, Wodynie, Wola Wodyńska | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Śledź | Michał | Franciszek | 20 | Siedlecka, łukowski, Skrzyszew, Gołąbki | 1868 | - | Kawaler | Włościanin, cieśla | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Śledź | Karol | Wincenty | 22 | Radzyński, Kąkolewica | 1843 | Korpus Grenadierów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | |
Ślepowroński | Walenty | Jan | 20 | Siedlecki, | 1853 | Druga Lekka Dywizja Kawalerii | Kawaler | Czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 834 | |
Ślepowroński | Stanisław | Franciszek, Rozalia | 20 | Podlaska, siedlecki, Bachorza, Wojewódki | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 856 | |
Śliwa | Tomasz | Jan | 22 | Krasnostawski, Rejowiec | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Śliwa | Osip | Radzyński, | 1846 | Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej | AP Lublin | 175 | 824 | |||||
Śliwa | Michał | Antoni | 20 | Hrubieszowski, Strzelce, Hrubieszowski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Ż. Marianna Sachar | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 168 |
Śliwecki | Jan | Franciszek | 23 | Łukowski,Łaskarzew | 1840 | 2 Dywizja Ułanów | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 859 | |
Śliwecki | Antoni | Jakub | 20 | Siedlecka, garwoliński, Ruda Talubska | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Śliwiec | August | Ludwik | 20 | Kurowski, Celejów, Lubelski | 1866 | Kawaler | Włościanin, zwrócony ponad komplet | AP Lublin | 175 | 823 | 203 | |
Śliwiński | Paweł | Stanisław | 21 | Piaski Luterskie | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | |
Śliwiński | Paweł | Stanisław | 21 | Piaski Luterskie | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | |
Śliwiński | Józef | - | - | Krasnostawski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 814 | |
Śliwiński | Piotr | Leon | 22 | Radzyński, Ostrów | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin, cieśla | AP Lublin | 175 | 818 | |
Śliwiński | Maciej | Maciej | 20 | Łukowski,Stężyca | 1846 | Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 824 | |
Śliwiński | Walenty | Jan | 22 | Radzyński, Budziska | 1847 | Tarutyński Pułk Jegrów | ż. Marianna Lemreszczanka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | |
Śliwiński | Jan | Michał | 20 | Lubelska, łukowski, Żelechów, Władysławów | 1866 | 32 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Twer | Ż. Magdalena, c.Rozalia 1 rok | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 517 |
Śliwiński | Marek | Marcin | 20 | Lubelska, łukowski, Pawłowice | 1866 | 33 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Rżew Twerskiej Guberni | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 799 |
Śliwiński | Józef | nieczytelne | 22 | Krasnostawski | 1851 | 1 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierów | żona Marianna Swiedorgukowna | AP Lublin | 175 | 860 | ||
Śliwiński | Jan | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | |
Śliwiński | Antoni | Tomasz | 24 | Łukowski,Żelichów | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Żonaty-Marcjanna Gitałowska | Mieszczanin,garncarz | AP Lublin | 175 | 864 | |
Śliwiński | Jan | Sebastian | 21 | Krasnostawski, Zdżanne, Krasnostawski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 90 |
Śliwka | Wawrzyniec | Walenty | 24 | Siedlecki, Dąbrówka | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | |
Śliwka | Wawrzyniec | Walenty | 24 | Siedlecki, Dąbrówka | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | |
Śliwka | Szloma Zeman | Mejer | Siedlecka, garwoliński, Garwolin | 1870 | 2 Grenadierska Dywizja | AP Lublin | 175 | 875 | 63 | |||
Śliwka | Szloma Zelman | Mejer | 20 | Siedlecka, garwoliński, Garwolin | 1870 | 2 Grenadierska Dywizja | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 63 | |
Ślusarczyk | Stanisław | Antoni | 20 | Siedlecka, sokołowski, Sterdyń, Zembrów | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Ślusarczyk | Antoni | Karol Marianna | 21 | Łukowski,Korytnica | 1836 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | |
Ślusarczyk | Błażej | Wojciech | 24 | Radzyński,Olszewica | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Wdowiec | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | |
Ślusarz | Michał | Tomasz | 22 | Krasnobród | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | |
Ślusarz | Michał | Tymoteusz | Krasnobród | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | ||
Śmiałko | Jan | Michał | 20 | Biłgorajski, Księżpol, Zamojski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Kawaler | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 222 |
Śmiałkowski | Wojciech | Mateusz | 21 | Krasnostawi, Pilaszkowice | 1838 | 13 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin, ogrodnik | AP Lublin | 175 | 819 | |
Śmiałkowski | Krzysztof | Michał | 20 | Lubelski, Krężnica Jara | 1838 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | |
Śmiech | Błażej | Józef | 23 | Żółkiewka | 1836 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 806 | |
Śmiech | Kazimierz | - | - | Lubelski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | |
Śmieciuch | Michał | - | - | Zamojski | 1853 | 2 Dywizja Kirasjerów | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | |
Śmieciuch | Stanisław | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | |
Śmietanka | Franciszek | Franciszek | 21 | Lubelska, łukowski, Skrzyszew | 1866 | 32 Piechotny Kremienczugski Pułk | Ż. Paulina Zarzecka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 131 |
Śmietanka | Antoni | Wojciech Apolonia | 20 | Łukowski,Dminin,Skrzyszew | 1836 | 5 Dywizja Artylerii | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany piśmienny | AP Lublin | 175 | 854 | |
Śmietanka | Jankiel | Icek | Siedlecka, radzyński, Radzyń Podlaski | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 63 | |||
Śmietanka | Jankiel | Icek | 20 | Siedlecka, radzyński, Radzyń Podlaski | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 63 | |
Śmietanka | Edward | Tomasz | 21 | Zamojski, Zwierzyniec | 1838 | Kirasjerzy | Kawaler | Szlachta, ukończył 4 klasy szkoły. | AP Lublin | 175 | 818 | |
Śniadowski | Stanisław | Franciszek | 20 | Siedlecki,Olszew,Ratyniec Stary | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Szlachcic,brak przedniego zęba | AP Lublin | 175 | 826 | |
Śniadowski | Ignacy | Marcin | 21 | Siedlecka, sokołowski, Kudelczyn, Krasów | 1868 | - | Kawaler | Szlachcic, czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Śniadówka | Marcin | - | - | Lubelski | 1853 | 4 Dywizja Kawalerii Lekkiej | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | |
Śniatycki | Stefan | - | - | Hrubieszowski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 827 | |
Śpiewaczyński | Józef | Łukasz | 22 | Łukowski,Łuków | 1841 | Korpus Grenadierów | Kawaler | Szlachcic,piśmienny po polsku I rosyjsku | AP Lublin | 175 | 805 | |
Śpiewak | Michał | Wawrzyniec | 20 | Siedlecka, węgrowski, Węgrów | 1868 | - | Kawaler | Mieszczanin, piśmienny, młynarz | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Śpiewak | Stanisław | Mateusz | 20 | Lubelski, Kępa Chotecka | 1840 | 1 Dywizja Kirasjerów | ż. Ewa c. Jana Dziwczaka, bezdzietny | Włościanin | AP Lublin | 175 | 860 | |
Średziuk | Józef | Wojciech | Siedlecka, sokołowski, Korczew | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 62 | |||
Średziuk | Józef | Wojciech | 21 | Siedlecka, sokołowski, Korczew | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 62 | |
Środa | Franciszek | Szczepan | 20 | Siedlecki, Patrykozy | 1848 | 1 Dywizja Ułanów | Kawaler | Włościanin, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 860 | |
Środa | Franciszek | Szczepan | 20 | Siedlecki, Patrykozy | 1848 | 1 Dywizja Ułanów | Kawaler | Włościanin, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 860 | |
Światły | Boruch | Mordko | 20 | Lubelska, siedlecki, Siedlce | 1866 | Ż. Dwojra, s.Rubib | AP Lublin | 175 | 837 | 5 | ||
Światowy | Józef | Franciszek | 28 | Krasnostawski, Zdzanne | 1838 | 13 Dywizja Piechoty | ż. Weronika z Wasilewskich, bezdzietny. Żona poszła za mężem. | Włościanin, kucharz. Za ukrywanie się przez spisem. | AP Lublin | 175 | 819 | |
Świątek | Wojciech | - | - | Zamojski | 1853 | Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | |
Świątek | Tomasz | Wincenty | 20 | Siedlecki, Wyszków | 1847 | Flota Bałtycka | ż. Józefa Rudaniówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | |
Świątek | Ignacy | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | |
Świątek | Mateusz | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | |
Świątek | Adam | Florian | 20 | Lubelski, Krężnica | 1866 | Kawaler | Włościanin, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 64 | |
Świątek | Karol | Karol | 29 | Grabowiec | 1835 | - | Kawaler | Włościanin, po odbyciu kary więzienia za kradzież | AP Lublin | 175 | 808 | |
Świątkoski | Szczepan | Bartłomiej | 20 | Turobin | 1836 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin, kowal | AP Lublin | 175 | 806 | |
Świątkowski | Szczepan | Bartłomiej | 20 | Turobin | 1836 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | włościanin, kowal | AP Lublin | 175 | 805 | |
Świątkowski | Franciszek | Marcin | 20 | Siedlecki, Mordy | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 818 | |
Świątkowski | Antoni | - | - | Lubelska, łukowski, Jakusze | 1851 | - | - | Zbiegł | AP Lublin | 175 | 831 | |
Świątkowski | Franciszek | - | - | Lubelska, siedlecki, Mordy | 1851 | - | - | Niedostawiony, ma być pocztylionem w Kałuszynie | AP Lublin | 175 | 831 | |
Świątkowski | Stanisław | Wojciech | 20 | Siedlecka, garwoliński, Sobienie Jeziory | 1868 | - | Kawaler | Włościanin, bednarz | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Świć | Franciszek | Jan | 22 | Tulniki | 1836 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 860 | |
Świć | Antoni | Józef | Siedlecka, radzyński, Suchowola | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 61 | |||
Świć | Antoni | Józef | 22 | Siedlecka, radzyński, Suchowola, Branica | 1870 | Ż. Katarzyna Mochowska, c.Józefa | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 61 | |
Świder | Michał | Krzysztof | Siedlecka, łukowski, Wojcieszków | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 58 | |||
Świder | Józef | Tomasz | Siedlecka, łukowski, Wojcieszków | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 58 | |||
Świder | Michał | Krzysztof | 20 | Siedlecka, łukowski, Wojcieszków | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 58 | |
Świder | Józef | Tomasz | 20 | Siedlecka, łukowski, Wojcieszków, Siedliska | 1870 | Kawaler | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 58 | |
Świderski | Maciej | Leon | 21 | Radzyński, Suchowola | 1847 | Moskiewski Pułk Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | |
Świderski | Jacenty | Józef | 24 | Siedlecki, Olszew | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | |
Świderski | Jacenty | Józef | 24 | Siedlecki, Olszew | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | |
Świderski | Adam | Maciej | 20 | Łukowski, | 1853 | Parkowa ½ Rota N 2 Zarządu Inżynierii w twierdzy Benderach | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | ||
Świderski | Kajetan | Antoni | 21 | Łukowski, | 1853 | Parkowa ½ Rota N 2 Zarządu Inżynierii w twierdzy Benderach | kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | ||
Świderski | Piotr | Marcin, Zuzanna | 19 | Podlaska, bialski, Konstantynów | 1837 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin, ochotnik | AP Lublin | 175 | 856 | |
Świderski | Maciej | Jakub | 28 | Zamojski, Biszcza | 1840 | 1 Dywizja Kirasjerów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 860 | |
Świderski | Marcin | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | |
Świderski | Ignacy | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | |
Świderski | Piotr | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | |
Świderski | Jan | Mikołaj | 21 | Siedlecka, siedlecki, Skórzec, Gołąbek | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Świderski | Konstanty Wojciech | Franciszek | Siedlecka, łukowski, Ryżki | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 58 | |||
Świderski | Jan | Kazimierz | Siedlecka, sokołowski, Olszew | 1870 | 2 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 62 | |||
Świderski | Jan | Grzegorz | 21 | Siedlecki | 1873 | - | Kawaler | Chłop,Wiara rz.kat.,Czyta po rusku i polsku | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Świderski | Konstanty Wojciech | Franciszek | 21 | Siedlecka, łukowski, Ryżki, świdry | 1870 | Ż. Józefa Szczygielska, s.Stefan | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 58 | |
Świderski | Jan | Kazimierz | 20 | Siedlecka, sokołowski, Olszew, Rytele | 1870 | 2 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 62 | |
Świderski | Józef | Jan | 21 | Lubelski, Piotrków, Lubelski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 67 |
Świderski | Wojciech | Wawrzyniec Marianna | 22 | Łukowski,Świdry | 1836 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany ,piśmienny | AP Lublin | 175 | 854 | |
Świeboda v Skiczyński | Stanisław | Piotr | 21 | Krasnostawski, Krasnystaw | 1838 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | |
Świech | Roman | Jan | 21 | Łukowski,Ryki | 1840 | 7 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | |
Świeć | Jan | Szymon | 26 | Lubelski, Ostrówek | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Świerczewski | Stanisław | Kazimierz, Klara | 22 | Podlaska, łukowski, Zakrzew | 1837 | 6 Lekka Dywizja Kawalerii | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 856 | |
Świerczewski | Wawrzyniec | Jan | 23 | Łukowski,Bobrowniki | 1840 | 8 Dywizja Piechoty | Żonaty-Marianna | Mieszczanin ,mularz | AP Lublin | 175 | 859 | |
Świerczowski | Paweł | Kazimierz | 23 | Radzyński,Turze Rogi | 1846 | Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 824 | |
Świerkowski | Stanisław | Michał | 20 | Szystowice? | 1836 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 860 | |
Świerkowski | Stanisław | Michał | 20 | (Szyszków?) | 1836 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 860 | |
Świerski | Mikołaj | Jan, Tekla | 21 | Podlaska, siedlecki, Czarnowąż | 1840 | - | Kawaler | Włościanin, ukrywał się przed poborem | AP Lublin | 175 | 855 | b.pag. |
Świerzbiała | Antoni | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | |
Świetlaga | Wincenty | - | - | Zamojski | 1853 | 6 Dywizja Kawalerii Lekkiej | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | |
Świetlicki | Józef | - | - | Lubelski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | |
Świetlicki | Michał | Antoni | 20 | Chełmski, Liszno, Krasnostawski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Ż. Helena, s. Grzegorz | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 253 |
Święcicki | Łukasz | - | - | Hrubieszowski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | |
Święcicki | Wojciech | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | |
Święcicki | Franciszek | Mateusz | 21 | Zamojski, Lipiny | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Święciecki | Mateusz | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | |
Święcki | Aleksander | Franciszek | Siedlecka, węgrowski, Łochów | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 61 | |||
Święcki | Aleksander | Franciszek | 21 | Siedlecka, węgrowski, Łochów, Kamionna | 1870 | Kawaler | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 61 | |
Święder (Świąder) | Maciej | Tomasz | 20 | Lubelski, Biskupice, Lubelski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 64 |
Świętochowski | Jan | N. | 21 | Lubelska, siedlecki, Jaczew, Karczewice | 1866 | 33 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Rżew Twerskiej Guberni | Ż. Marianna, s.Franciszek 1 rok | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 867 |
Świętochowski | Ignacy | Antoni | 21 | Bialski,Huszcza | 1846 | 1 Dywizja Piechoty | Kawaler | AP Lublin | 175 | 860 | ||
Świętochowski | Leonard | Piotr | 20 | Siedlecka, węgrowski, Borze, Połazie | 1868 | - | Kawaler | Szlachcic, czyta po polsku i rosyjsku | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Świętochowski | Walenty | Józef | Siedlecka, węgrowski, Borze | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 61 | |||
Świętochowski | Walenty | Józef | 21 | Siedlecka, węgrowski, Borze, Połazie Świętochowskie | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 61 | |
Świętochowski | Andrzej | Wawrzyniec | 23 | Bialski,Huszcza | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 859 | |
Świętoński | Marcin | - | - | Lubelska, siedlecki, Siedlce | 1851 | - | - | Niedostawiony, ma być w Warszawie | AP Lublin | 175 | 831 | |
Świnarski | Aleksander | Piotr | 20 | Siedlecki, Świnary | 1847 | 6 Dywizja Artylerii | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 816 | |
Świrgoń | Ignacy | Maciej | 21 | Szczebrzeszyński, Lipsko, Zamojski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Ż. Marianna W. , s. Jakub, 1. rok | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 371 |
Świrszcz | Kacper | Wojciech | 20 | Lubelski | 1850 | Flotylla Kaspijska | AP Lublin | 175 | 822 | |||
Świrydziuk | Karol | Dymitr | 20 | Radzyński, Manie | 1848 | Korpus Orenburski | ż. Marianna (P..kówna) | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | |
Świrydziuk (Swirydiuk) | Karol | Dymitr | 20 | Radzyński, Manie | 1848 | Korpus Orenburski | ż. Marianna Pniczukówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | |
Świs | Franciszek | Wojciech | 20 | Krasnostawski | 1851 | 1 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierów | kawaler | AP Lublin | 175 | 864 | ||
Świst | Jakub | Oleszek | 22 | Zamojski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | |
Świst | Stanisław | Andrzej | 21 | Aleksandrów | 1866 | Ż. Ewa | Włościanin, niewymieniony w księdze I | AP Lublin | 175 | 823 | 228 | |
Świstalski | Szymon | - | - | Lubelski | 1853 | 3 Dywizja Kawalerii Lekkiej | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | |
Świstek | Tomasz | Jan | 21 | Lubelska, siedlecki, Sabnie, Suchodół | 1866 | Sztab 8 Piechotna Dywizja | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 351 |
Świszcz | Onufry | Jan | 21 | Siedlecka, radzyński, Suchowola, Stok | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 60 | |
Świszcz ( Świć ) | Onufry | Jan | Siedlecka, radzyński, Suchowola | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 60 | |||
Świta | Wojciech | Wawrzyniec | 21 | Biłgorajski, Huta Krzeszowska, Zamojski | 1866 | 2 Dywizja Grenadierów, Warszawa | Ż. Anna Kusin, s. Jan, 1 rok | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 230 |
Świtaj | Antoni | Ludwik | 20 | Lubelska, łukowski, Kłoczew, Ochodno | 1866 | 31 Piechotny Aleksapolski Pułk | Kawaler | Włościanin, wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 527 |
Świtalski | Leonard | Jan | 21 | Kurowski, Nałęczów, Lubelski | 1866 | 29 rezerwowy batalion piechoty, Moskwa | Ż. Marianna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 193 |
Świtek | Franciszek | Leonard | 24 | Łukowski,Maciejowice,? | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | |
Świtek | Błażej | Kacper, Zofia | 21 | Podlaska, łukowski, Korytnica, Damianów | 1839 | - | Ż. Katarzyna Majsterek | Ukrywał się przed naborem, dostawiony po uzupełnionym naborze | AP Lublin | 175 | 855 | b.pag. |
Świtek | Kacper | Mateusz | 20 | Lubelski, Sławin, Lubelski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 76 |
Tabaczkiewicz | Lejbus | Szmul | 21 | Lubelski | 1874 | - | Kawaler | Żyd,wiara judajska,czyta i pisze po rusku i hebrajsku | AP Lublin | 175 | 740 | |
Tabacznik | Herszko | Mordko | 21 | Lubelska, siedlecki, Węgrów | 1866 | 32 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Twer | Ż. Estera Gitla Brukarz, s.Gdala Motel | AP Lublin | 175 | 837 | 161 | |
Tabacznik | Manes | Abram | - | Sokołowski, Sokołów | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1417 | |
Tabacznik | Zawel | Janklowicz | 23 | Siedlecki, Stoczek | 1844 | Flota Bałtycka | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 819 | 255 |
Tabaka | Mateusz | Jan | 23 | Łukowski, | 1853 | Dywizja Grenadierów | ż.Katarzyna Lymorska | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Tabaka | Mateusz | - | - | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tabaka | Stefan | Jan | 21 | Hrubieszowski, Kryłów, Hrubieszowski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 177 |
Tabał | Antoni | 25 | Zamojski, Kraśnik | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | |||
Tabas | Jan | Baltazar | 24 | Siedlecki | 1834 | - | Kawaler | Włościanin stolarz | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Tabas | Andrzej | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Taciak | Adam | - | - | Siedlecki, Kopcie | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Taciak | Andrzej | Jakub, Katarzyna | 20 | Podlaska, siedlecki, Kopcie, Gałki | 1837 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Taciuk | Jan | Benedykt | Siedlecka, konstantynowski, Zakanale | 1870 | 6 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 65 | |||
Taciuk | Jan | Benedykt | 20 | Siedlecka, konstantynowski, Zakanale | 1870 | 6 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 65 | |
Taczalski | Wojciech | Stanisław, Marianna | 21 | Podlaska, radzyński, Uścimów | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Taczalski | Józef | Maciej | 22 | Radzyński,Kock | 1840 | Korpus Grenadierów | Kawaler | Mieszczanin ,kowal , złego prowadzenia | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Taczalski | Jan | - | - | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Taczalski | Klemens Jan | Ludwik | - | Łukowski | 1872 | 2 Dywizja Grenadierów | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tadbenfeld | Herszek | Josef | 24 | m.Lublin | 1851 | Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty Czarnomorskiej | kawaler | krawiec, zabrany za niego brat Moszek lat 15 do Batalionów Wojennych Kantonistów w Zamościu | AP Lublin | 175 | 819 | 294 |
Tadejczuk | Jakub | Szymon | 23 | Siedlecki | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Tadeusz | Jan | Roman | 20 | Zamojski, Lipsko | 1838 | 13 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 169 |
Tadra | Maciej | Józef | 24 | Zamojski, Łukowa | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Tadys | Antoni | Franciszek | 20 | Janowski, Olbięcin, Zamojski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 119 |
Taig | Chaim | Szloma | 18 | Zamojski | 1851 | Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty Czarnomorskiej | kawaler | krawiec | AP Lublin | 175 | 819 | 290 |
Tajak | Adam | nieślubny | 20 | Węgrowski | 1867 | 13 Batalion Rezerwowy Piech. | Żona Ludwika Szakowska | Chłop,wiara rz.kat.,czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Tajak | Adam | brak | - | Węgrowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Tajchman | Abram | Szymon | 21 | Nowoaleksandryjski | 1872 | - | Żona Wielafa ,nieczytelne,dzieci nie ma | Żyd,wiara judajska | AP Lublin | 175 | 740 | |
Tajchman | Moszek | Mota | 21 | Garwoliński | 1873 | - | Żona Hiwa N.,córka Hana Sura | Żyd | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Tajdanowski vel Pajdanowski | Piotr | - | - | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tajer | Józef | Antoni | 21 | Lubelski | 1851 | 2 Dywizja Dragonów | kawaler | AP Lublin | 175 | 805 | 14 | |
Tajersztejn | Gerszko | - | - | Biłgorajski | - | - | - | nieprawidłowo wpisany | AP Lublin | 175 | 802 | 46 |
Tajersztejn | Perec | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 46 | |
Tak | Piotr | - | - | Lubelski | 1853 | Garnizon Artylerii w Władykaukazie | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Takaruk | Paweł | Adam | - | Bialski | 1872 | 34 Dywizja Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Talach | Feliks | Piotr | 21 | Siedlecki | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Talacha | Iwan | Adam | - | Siedlecki, Niwiski | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 120 | |
Talacha | Ludwik | Mikołaj | - | Siedlecki, Niwiski | 1871 | 27 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 196 | |
Talacha | Paweł | Kacper | - | Siedlecki | 1872 | 34 Dywizja Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Talacha | Jan | Jan | - | Siedlecki | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Talanta | Augustyn | Marcin | 20 | Łuków,Dęblin,Podwierzbie | 1840 | 2 Dywizja Ułanów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Talapski | Wojciech | Mikołaj | 23 | Hrubieszowski, Łaszczów | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Talar | Jan | Karol | 20 | Łukowski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Talar | Wojciech | Franciszek | 21 | Garwoliński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat.,szewc | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Talar ( Tallar ) | Paweł | Jan | 20 | Siedlecka, garwoliński, Podłęż, Kępa | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Talarek | Józef | Franciszek | 21 | Siedlecka, garwoliński, Unin, Górzno | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Talarek | Jan | Antoni | 20 | Siedlecka, garwoliński, Wola Rębkowska, Leszczyny | 1868 | - | Kawaler | Włościanin, witrażysta, malarz szkła ? (stiekołonnyj grafirowszczyk) | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Talarek | Ignacy | Onufry | - | Garwolinski, Łaskarzew | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 949 | |
Talarek | Michał | Franciszek | Siedlecka, garwoliński, Unin | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 64 | |||
Talarek | Michał | Franciszek | Siedlecka, garwoliński, Unin, Górzno | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 64 | ||
Talarowski | Bartłomiej | - | 26 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 4 |
Talasa | Józef | Piotr | - | Siedlecki | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Taler | Lejba | Kula | 23 | Zamojski, Tarnogród | 1844 | Flota Czarnomorska | żonaty | Żyd, garbarz. Za ukrywanie się przed spisem. | AP Lublin | 175 | 819 | 267 |
Taliacha | Walenty | Antoni | - | Siedlecki, Niwiski | 1871 | 6 Dywizja Kawalerii | - | AP Lublin | 175 | 873 | 87 | |
Talibski | Wincenty | Józef | Siedlecka, sokołowski, Jabłonna | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 51 | |||
Taliński ( Paszyński ) | Wincenty | Józef | 21 | Siedlecka, sokołowski, Jabłonna, Gródek | 1870 | Kawaler | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 51 | |
Tałach | Ludwik | Mikołaj | Siedlecka, siedlecki, Niwiski | 1870 | Zwrócony | AP Lublin | 175 | 875 | 64 | |||
Tałach ( Talach ) | Ludwik | Mikołaj | 20 | Siedlecka, siedlecki, Niwiski, Żuków | 1870 | Kawaler | Zwrócony | AP Lublin | 175 | 867 | 64 | |
Tałałaj | Andrzej | - | - | Chełmski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Tałan | Wasyl | Adam | 23 | Bialski | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Tałan | Michał | N., Jadwiga | 22 | Podlaska, radzyński, Parczew | 1837 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Tałan | Marcin | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tałanda | Franciszek | Paweł | 23 | Zamojski, Aleksandrów | 1840 | Flota Czarnomorska | ż. Magdalena c. Wojciecha Tracza, ma córkę Katarzynę l.3. | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 92 |
Tamasik | Grzegorz | Lubelski | 1840 | 4 Dywizja Kawalerii Lekkiej | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. | ||||
Tamczuk vel Tańczuk (Tomczuk) | Semko | Kazimierz | 21 | Hrubieszowski | 1850 | Flotylla Kaspijska | AP Lublin | 175 | 822 | 542 | ||
Tamczyk | Jakub | Zamojski | 1840 | 4 Dywizja Kawalerii Lekkiej | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. | ||||
Tamoszuk | Benedykt | Wawrzyniec | - | Bialski | 1872 | 34 Dywizja Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tanenbaum | Szmul | Abram | 21 | Bialski, Biała | 1845 | 12 i 13 Rota Inwalidzka w Iżewskiej Fabryce Broni | ż. Marka Żyskówna | Żyd, krawiec | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Taniecki | Franciszek | Tomasz | 20 | Hrubieszowski | 1850 | Korpus Grenadierów | AP Lublin | 175 | 805 | 92 | ||
Tańko | Michał | Wawrzyniec | 20 | Szczebrzeszyński, Tworyczów, Zamojski | 1866 | Do dysp. Sztabu Warszawskiego Okręgu Wojskowego | Ż. Ewa G.? | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 373 |
Tański | Piotr | Stefan | 22 | Hrubieszowski, Hrubieszów | 1848 | Flota Czarnomorska | Marianna | Mieszczanin, szewc | AP Lublin | 175 | 807 | 108 |
Tarabajka | Konstanty | - | 23 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 23 |
Taracha | Andrzej | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Taracha | Jan | Wojciech | 21 | Zdziechowice | 1835 | - | Kawaler | Włościanin, po odbyciu kary więzienia za kradzież. | AP Lublin | 175 | 808 | 57 |
Taracha | Stanisław | Maciej | 26 | Lubelski, Puławy | 1838 | Artyleria | Kawaler | Włościanin, czyta i pisze po polsku. | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Tarajski | Andrzej | - | - | Krasnostawski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Taranowicz | Józef | Franciszek | 20 | Hrubieszowski, [?] | 1848 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | |
Tarapata | Marcin | Paweł | 24 | Siedlecki | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Tarara | Marcin | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tararaj | Franciszek | Stanisław | 20 | Lubelska, siedlecki, Kosów, Sołdany | 1866 | Ż. Ludwika Klepanowska | Włościanin, wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 468 | |
Tararaj | Jan | Maciej, Paraskiewia | 20 | Podlaska, siedlecki, Dzierzby, Wieska | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Taras | Wasyl | Stefan | 20 | Hrubieszowski, Hrubieszów | 1848 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | |
Taras | Kazimierz | Wincenty | 20 | Krasnostawski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Żona Marianna Kucharuk | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 132 |
Taras | Andrzej | Łukasz | 22 | Bialski, | 1853 | Flota Czarnomorska | ż.Katarzyna Danieluk | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Taras | Paweł | Michał | 20 | Radzyński | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Taras | Michał | Grzegorz | 20 | Lubelska, radzyński, Sobibór, Zbereże | 1866 | 12 Piechotna Dywizja m.Kijów | Ż. Zofia Panasiukówna, s.Dymitr 1 rok | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 603 |
Taras | Jan | Grzegorz | 20 | Lubelska, bialski, Hołowczyce | 1866 | Ż. Anna Czyrkówna, s.Michał 2 m-ce | Włościanin, wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 676 | |
Taras | Łukasz | Tymoteusz | 20 | Krasnostawski, Turobin | 1840 | Flota Czarnomorska | ż. Marianna c. Pawła Mazurka, bezdzietny | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 91 |
Taras vel Łepko | Iwan | Mikołaj | 23 | Zamojski | 1850 | 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej Dywizji | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | ||
Tarasiewicz | Józef | - | - | Hrubieszowski | 1848 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 807 | 57 |
Tarasiewicz | Mikołaj | Jan | 20 | Siedlecki | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Tarasiuk | Antoni | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Tarasiuk | Mikołaj | Iwan | 23 | Radzyński, Korolówka | 1848 | Korpus Kaukaski | ż. Helena Grabkówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 94 |
Tarasiuk | Grzegorz | Dymitr | 21 | Hrubieszowski, Sachryń | 1840 | Flota Czarnomorska | ż. Katarzyna c. Filipa (?), bezdzietny. | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 50 |
Tarasiuk | Mikołaj | Jan | 20 | Krasnostawski | 1852 | Flota Czarnomorska | Żona Anna Lylczypa | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 214 |
Tarasiuk | Mikołaj | - | - | Krasnostawski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tarasiuk | Jakub | Piotr | 22 | Bialski,Sławcinek | 1846 | Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Tarasiuk | Mikołaj | Iwan | 23 | Radzyński, Korolówka | 1848 | Korpus Kaukaski | ż. Helena Grabkówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Tarasiuk | Chwedor | Marcin, Hapa | 20 | Podlaska, bialski, Terespol | 1837 | 18 Dywizja Piechoty | ż.Eudokia | Mieszczanin, stelmach | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Tarasiuk | Kuźma | Taras, Opraska ? | 21 | Podlaska, bialski, Małaszewicze Małe, Łobaczew | 1837 | 6 Lekka Dywizja Kawalerii | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Tarasiuk | Cyprian | Stefan | 21 | Radzyński | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | ż. Ksenia Swernik | Włościanin | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Tarasiuk | Ignacy | Józef | 22 | Radzyński | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | ż. Marianna Roman | Włościanin | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Tarasiuk | Ludwik | Franciszek | 23 | Sokołowski | 1867 | 19 Rezerwowy Batalion Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Tarasiuk | Teodor | Jakub | 21 | Włodawski | 1867 | 19 Rezerwowy Batalion Piechoty | Żona Zuzanna Wasilewna | Chłop,wiara greko-kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Tarasiuk | Ludwik | Franciszek | - | Sokołowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Tarasiuk | Teodor | Jakub | - | Włodawski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Tarasiuk | Michał | Franc | - | Siedlecki, Mordy | 1871 | 23 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 209 | |
Tarasiuk | Jakow | - | Bialski, Kobylany | 1871 | 6 Dywizja Kawalerii | - | Dziecko nieślubne | AP Lublin | 175 | 873 | 286 | |
Tarasiuk | Foma | Antoni | - | Konstantynowski, Pawłów | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 917 | |
Tarasiuk | Joachim | Daniel | - | Radzyński, Brzozowy Kąt | 1871 | 31 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 990 | |
Tarasiuk | Tomasz | Joachim | - | Bialski | 1872 | 34 Dywizja Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tarasiuk | Jan | Andrzej | Siedlecka, włodawski, Horodyszcze | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 64 | |||
Tarasiuk | Stefan | Jakub | 22 | Włodawski | 1873 | - | Żona Maryja Kramczuk | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Tarasiuk | Jan | Andrzej | 20 | Siedlecka, włodawski, Horodyszcze | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Ż. Marianna Żukowska | AP Lublin | 175 | 867 | 64 | |
Tarasiuk | Maksym | Ignacy | 21 | Hrubieszowski, Kozodawy, Hrubieszowski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Ż. Zofia Łyszczuk | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 164 |
Tarasiuk | Konstanty | - | - | Łukowski, Romanów | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Tarasiuk | Melan | - | - | Łukowski, Włodawa | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Tarasiuk | Teodor | Jan Ewa | 21 | Siedlecki,Mordy,Hołubla | 1836 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Taratyka | Maksym | Jakub | 26 | Radzyński,Włodawa,Korolówka | 1841 | 7 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 40 |
Taratyka | Joachim | Łukasz | 25 | Radzyński, | 1853 | Flota Czarnomorska | ż.Magdalena N. | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Tarczewski | Jan | Aleksander | - | Węgrowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tarczynski | Jan Ludwik | - | - | Lubelski | - | - | - | w szpitalu choroba padaczka | AP Lublin | 175 | 802 | 45 |
Tarczyński | Kazimierz | Józef | 24 | Popokowice | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 803 | 10 |
Tarczyński | Józef | Wojciech | 21 | Bialski,Woskrzenice | 1841 | 7 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 40 |
Tarczyński | Ignacy | Jan | 21 | Lubelski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Żona Jadwiga Womoniak | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 112 |
Tarczyński | Wojciech | Andrzej | 24 | Lubelski | 1853 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23 | Żona Franciszka Karkowna | Osadnik,czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 820 | 176 |
Tarczyński | Ignacy | - | - | Lubelski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tarczyński | Wojciech | - | - | Lubelski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tarczyński | Piotr | Paweł | 29 | Radzyński, Łysobyki | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Tarczyński | Piotr | Paweł | 29 | Radzyński, Łysobyk | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Tarczyński | Wawrzyniec | - | - | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Taren | Andrzej | - | - | Bialski, Janów | 1851 | - | - | Oszczędzony dla braku sił brata i żony brzemiennej w 5. miesiącu. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Targański | Wincenty | - | - | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Targonski | Szymon | Łukasz | 20 | Miechów | 1835 | - | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 115 | 647 | 74-75 |
Targoński | Jan | Józef | 22 | Lubelski, Michów | 1848 | Flota Czarnomorska | ż.Marianna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 78 |
Targoński | Wojciech | Józef | 22 | Lubelski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Targoński | Tomasz | - | - | Lubelski | 1853 | Garnizon Artylerii w Noworosyjsku | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Targosz | Marcin | - | 20 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 13 |
Targownik | Moszko | Matys | 20 | Radzyński | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Żona Brajdla Wiszka | Żyd,mieszczanin, | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Targownik | Moszek | Matys | - | Radzyński | 1867 | - | - | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Targowski | Tomasz | Grzegorz | 28 | Krasnostawski, Krasnystaw | 1840 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Mieszczanin, czyta i pisze po polsku. | AP Lublin | 175 | 814 | 10 |
Tarka | Wojciech | - | - | Lubelski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Tarka | Jacenty | Jan | 21 | Łukowski,Życzyn,Brzeziny | 1846 | 2 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 151 |
Tarka | Wawrzyniec | Paweł | 24 | Lubelski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Żona Urszula Tkaczyk | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 105 |
Tarka | Walenty | Józef | 25 | Zamojski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 127 |
Tarka | Wawrzyniec | - | - | Lubelski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tarka | Walenty | - | - | Zamojski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tarka | Wojciech | Wincenty | 25 | Zamojski | 1850 | Flotylla Kaspijska | AP Lublin | 175 | 822 | 534 | ||
Tarka | Wojciech | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tarkowian | Kacper | Bartłomiej | 24 | Łukowski, Domaszewnica | 1847 | Butyrski Pułk Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 150 |
Tarkowski | Ksawery | Stanisław | 20 | Bialski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Tarkowski | Aleksander | Franciszek | 22 | Siedlecki, | 1853 | Parkowa ½ Rota N 2 Zarządu Inżynierii w twierdzy Benderach | ż.Marianna Pniewska | czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. |
Tarkowski | Franciszek | Andrzej | 26 | Bialski | 1854 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Tarkowski | Stanisław | Fabian | 24 | Siedlecki | 1834 | - | Kawaler | Szlachcic dowodu nie składa | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Tarkowski | Paweł | Antoni Julianna | 21 | Łukowski,Garwolin,Wilkowyja | 1836 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin,terminator szewski | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Tarkowski | Mateusz | Grzegorz | 20 | Bialski | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Szlachcic. dowodów nie dostarczył | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Tarkowski | Rafał | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tarkowski | Andrzej | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tarkowski | Kazimierz | Jan | - | Siedlecki | 1872 | 7 Dywizja Kawalerii | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tarkowski | Jakub | Wojciech | - | Bialski | 1872 | 7 Dywizja Kawalerii | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tarkowski | Stanisław | Karol | Siedlecka, siedlecki, Siedlce | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 64 | |||
Tarkowski | Stefan | Wojciech | 22 | Bialski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Tarkowski | Stanisław | Karol | 20 | Siedlecka, siedlecki, Tarków, Górki | 1870 | Kawaler | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 64 | |
Tarłowski | Wojciech | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Tarnas | Kazimierz | - | - | Krasnostawski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tarnogórski | Jan | - | - | Krasnostawski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 805 | 97 |
Tarnowiecki | Paweł | Antoni | 24 | - | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 803 | 21 |
Tarnowski | Kazimierz | - | - | Lubartowski | - | - | - | zamieniony na Walentego Bilgorada | AP Lublin | 175 | 802 | 45 |
Tarnowski | Władysław | Franciszek, Agnieszka | 25 | Podlaska, łukowski, Łuków | 1838 | - | Kawaler | Z więzienia poprawczego, czyta i pisze po polsku, dostawiony po uzupełnionym naborze | AP Lublin | 175 | 855 | b.pag. |
Taron | Ferdynand | Samuel | 22 | Włodawski | 1873 | - | Kawaler | Kolonista,wiara ewangelicka | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Tarzecki | Antoni | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Tatara | Paweł | Mateusz | 20 | Czerniejów | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 54-55 |
Tatara | Kazimierz | Wojciech | 21 | Motycz | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 803 | 8 |
Tatarczak | Grzegorz | Jan | 20 | Kurowski, Chudowola, Lubelski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Ż. Katarzyna, c. Antonina, 2 lata | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 196 |
Tataryn | Konstanty | - | - | Hrubieszowski | 1853 | 1 Dywizja Kirasjerów | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tataryn | Stefan | - | - | Hrubieszowski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Tatelbaum | Ejzwa | Pejsak | 20 | Lubelski | 1846 | Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu Kaukaskiego | kawaler | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. | |
Tatko | Wawrzyniec | Stanisław | 21 | Siedlecki, Ruchna | 1845 | Garnizon Artylerii w Ałandsku | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 112 |
Taub | Meer Lejb | Moszko | - | Bialski, Sławatycze | 1871 | - | - | Wrócił przy wezwaniu nr 3354 jako osoba utrzymująca rodzinę | AP Lublin | 175 | 873 | 243 |
Taub | Mejer Lejb | Moszko | Siedlecka, bialski, Sławatycze | 1870 | Zwrócony | AP Lublin | 175 | 875 | 66 | |||
Taub | Szymon Mordko | Szmul | Siedlecka, radzyński, Wohyń | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 66 | |||
Taub | Mejer Lejb | Moszko | 22 | Siedlecka, bialski, Sławatycze | 1870 | Żonaty, c.Chana Ryfka, c.Estera Rajzla | Zwrócony | AP Lublin | 175 | 867 | 66 | |
Taub | Szymon Mordko | Szmul | 22 | Siedlecka, radzyński, Wohyń, Bezwola | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Ż. Estera Jawor | AP Lublin | 175 | 867 | 66 | |
Taube v Gołembiewski | Jan | Aleksander | 20 | Garwolinski | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara ewangelicka | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Taubenfeld | Moszek | Josef | 15 | Lubelski | 1851 | Batalion Kantonistów Wojennych Zamość | kawaler | za brata Herszka , m.Lublin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Taubman | Berek | Majer | 21 | Lubelska, siedlecki, Olszew, Dybów | 1866 | 35 Piechotny Rezerwowy Batalion | Ż. Chaja fajga | Za niego wstąpił Susek Wiktor | AP Lublin | 175 | 837 | 127 |
Taybe v Golembiewski | Jan | Andrzej | - | Garwoliński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Taygenbaum | Moszko | Leybowicz | 22 | Radzyński, Krasew | 1844 | Roboty Zarządu Komunikacji 4 Okręgu | Kawaler | Żyd, szewc | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Tąkiel | Jan | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tchodzewski | Bonifacy | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tchortowski | Ludwik | Wojciech | 21 | Łukowski, | 1853 | Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygady | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Tchorz | Iwan | Daniło | 23 | Łukowa | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 172-173 |
Tchorz | Mateusz | Jan | 24 | Sernik | 1835 | - | Kawaler | Włościanin, za niestawienie do delegacji | AP Lublin | 175 | 808 | 60 |
Tchorzewski | Antoni,Walenty | Kazimierz | 20 | Zamojski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 152 |
Tchorzewski | Walenty Antoni | - | - | Zamojski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tchorzewski | Dionizy | - | - | Siedlecki, Zbuczyn | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Tchorzewski | Feliks | Jan | 20 | Siedlecki | 1852 | Flota Czarnomorska | Żona Monika Ługowska | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Tchorzewski | Adam | Antoni | 20 | Łukowski | 1854 | Dywizja Artylerii Grenadierów | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Tchorzewski | Michał | Jakub | 20 | Siedlecki | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35 | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Tchorzewski | Michał | Józef Marianna | 21 | Siedlecki | 1835 | - | Kawaler | szlachcic dowodu nie składa | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Tchorzewski | Antoni | Jan, Marianna | 26 | Podlaska, siedlecki, Żurawin, Izdebki | 1837 | 6 Lekka Dywizja Kawalerii | ż.Magdalena, zabiera ze sobą | Szlachcic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Tchorzewski | Jan | Paweł, Barbara | 20 | Podlaska, siedlecki, Obniny ? | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Szlachcic bez dowodów | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Tchorzewski | Stanisław | Stanisław | 29 | Łukowski, gm. Wierzejki | 1838 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Tchorzewski | Wawrzyniec | Mateusz | 20 | Siedlecki | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Tchorzewski | Mateusz | Wawrzyniec | 20 | Siedlecki | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Kawaler | chłop rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Tchorzewski | Mateusz | Wawrzyniec | - | Siedlecki | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Tchorzewski | Józef | Antoni | - | Łukowski, Krassuse | 1871 | 12 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1228 | |
Tchorzewski | Iwan | Franc | - | Łukowski, Skrzeszów | 1871 | 31 Dywizja Piechoty | - | Wyznaczył za siebie najemnika Jana Paszkiewicza | AP Lublin | 175 | 873 | 1776 |
Tchorzewski | Jan | Franciszek | - | Łukowski | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tchorzewski | Jan | Andrzej | - | Siedlecki | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tchorzewski | Aleksander | Piotr | - | Siedlecki | 1872 | 7 Dywizja Kawalerii | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tchorzewski | Jan | Franciszek | - | Łukowski | 1872 | Skróty nieczytelne | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tchorzewski | Władysław | Franciszek | Siedlecka, siedlecki, Zbuczyn | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 64 | |||
Tchorzewski | Józef | Jan | 22 | Łukowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Tchorzewski | Władysław | Franciszek | 21 | Siedlecka, siedlecki, Zbuczyn, Radomyśl | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Ż. Barbara Radomyska, c.Walentyna | AP Lublin | 175 | 867 | 64 | |
Tchorzycki | Roch | Karol | - | Sokołowski, Kudelczyn | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1580 | |
Tchórz | Stanisław | Krzysztof | 21 | Osmolice | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 116 |
Tchórz | Błażej | Maciej | 26 | Kozłówka | 1836 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 806 | 69 |
Tchórz | August | - | 22 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 26 |
Tchórz | Ludwik | Jan | 24 | Lubelski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Tchórz | Łukasz | Jan | 24 | Zamojski, Łukowa | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Tchórz | Jan | Prokop | 23 | Zamojski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Żona Kina Makarko | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 136 |
Tchórz | Iwan | - | - | Zamojski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tchórz | Wojciech | Antoni | 21 | Radzyński, | 1853 | Flota Czarnomorska | ż.Małgorzata Bałabun | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Tchórz | Antoni | Ignacy | Siedlecka, włodawski, Dębowa Kłoda | 1870 | 3 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 64 | |||
Tchórz | Jan | Terenty | Siedlecka, włodawski, Horodyszcze | 1870 | 3 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 64 | |||
Tchórz | Marceli | Nieślubny | 21 | Włodawski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Tchórz | Antoni | Ignacy | 20 | Siedlecka, włodawski, Dębowa Kłoda, Plebania Wola | 1870 | 3 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 64 | |
Tchórz | Jan | Terenty | 21 | Siedlecka, włodawski, Horodyszcze | 1870 | 3 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Ż. Elena Dragan | AP Lublin | 175 | 867 | 64 | |
Tchórz | Andrzej | Jakub | 28 | Radzyński, Plebania Wola | 1845 | Pułk Uglicki - 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 129 |
Tchórz | Józef | Adam | 21 | Siedlecka, węgrowski, Wyszków, Proszczew ? | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Tchórzewski | Jan | Antoni | 20 | Łukowski,Wólka Konopna,Mikłusy | 1841 | 1 Korpus Piechoty | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 819 | 167 |
Tchórzewski | Antoni | Franciszek | 22 | Siedlecki,Tchórzew | 1846 | 2 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 819 | 152 |
Tchórzewski | Jakub Karol | - | - | M. Lublin | 1853 | Garnizon Artylerii w Gieorgijewsku | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tchórzewski | Wojciech | - | - | Lubelska, łukowski, Sulbiny Górne | 1851 | - | - | Niezdatny z powodu braku miary | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Tchórzewski | Józef | Jan | 20 | Siedlecka, radzyński, Biała, Paszki Wielkie | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Tchórzewski | Michał | Antoni | 20 | Łukowski,Wierzejki | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Tchurz | Błażej | Maciej | 26 | Kozłówka | 1836 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 806 | 61 |
Tchurz | Stanisław | Krzysztof | 21 | Osmolice | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Tchurz | Maciej | Jakub | 20 | Zamojski, Stary Zamość | 1838 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Tchurzewski | Jan | Łukowski | 1839 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | ||||
Tedoniuk | Teodor | - | - | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tedoniuk | Jan | - | - | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tedorowicz | Aleksander | Teodor | 20 | Bialski,Sarnaki | 1841 | 1 Korpus Piechoty | Kawaler | Mieszczanin,dobrowolnie w służbie za Jana Skwierczyńskiego z Siedlec | AP Lublin | 175 | 819 | 207 |
Tejblum | Chaim | Gerszek | 22 | Siedlecki | 1873 | - | Żona Rojza Domb Szmulewa,syn Gdal Mendel i córka Mariablima | Żyd | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Tejbluum | Jankiel | Nusim | - | Siedlecki | 1872 | Wykupiony za 1000 rubli N 81 | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tejze | Gerych | Franciszek | 22 | Węgrowski | 1873 | - | Żona Marianna Wolter,córka Eufryzyna | Kolonista ,wiara ewangelicka,był w szpitalu,zdrowy od 26.02.73 Nr.277 | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Telak | Wojciech | Józef | 21 | Garwoliński | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Żona Katarzyna Kowalska ,syn | chłop wiara rz.-kat,czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Telak | Józef | Maciej | 20 | Siedlecka, węgrowski, Stoczek, Wieliczna | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Telak | Wojciech | Józef | - | Garwoliński | 1867 | - | - | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Telakowski | Leon | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Telatuk v Sielaszuk | Mikołaj | N | - | Włodawski | 1872 | Zapisany pod literą S | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Teleczuk | Jan | Jakub | - | Radzyński | 1872 | Zawrócony, nieczytelne | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Telejko | Andrzej | Bartłomiej | 22 | Zamojski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Żona Rozalia Głowacz | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 126 |
Telejko | Andrzej | - | - | Zamojski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Telekalo | Piotr | Michał | 23 | Zamojski | 1851 | Kaukaska Półbrygada Rezerwowa | żona Katarzyna Łysiakowna | AP Lublin | 175 | 804 | 19 | |
Telepko | Adam | Ignacy | 20 | Radzyński, Stawski | 1844 | 3 Dywizja Grenadierów | ż. Anna Koźkówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Telepko | Antoni | Leon | 20 | Radzyński, Różanka | 1843 | 4 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 39 |
Telerycz | Maciej | Maciej | 22 | Adamów | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Telerzynski | Jan | - | - | Tomaszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Teleska | Michał | - | - | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Teleszka | Michał | Andrzej | 20 | Radzyński,Bochynia? | 1 Dywizja Dragonów | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. | |
Teliga | Michał | - | - | Zamojski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Telikało | Michał | - | - | Biłgorajski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Temienski | Łukasz | Andrzej | 25 | Łukowski | 1873 | - | Żona Karolina Oleszkowicz,syn Ignacy | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Tenebaum | Icek | Gerszek | - | Siedlecki | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Tenenbaum | Moszko | Abram | 21 | Lubelski | 1872 | - | Kawaler | Żyd,wiara judajska | AP Lublin | 175 | 740 | |
Tenenbaum | Szmul Gersz | - | - | Chełmski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 46 |
Tenenbaum | Chaim | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 46 | |
Tenenbaum | Chaim | Jankiel | 18 | Lubelski | 1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 12 |
Tenenbaum | Lejba | Boruch | 25 | Lubelski | 1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Żona Malka Szmirman | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 20 |
Tenenbaum | Chaim | Jankiel | 18 | Lubelski | 1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 12 |
Tenenbaum | Lejba | Boruch | 25 | Lubelski | 1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Żona Malka Szmirman | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 20 |
Tenenbaum | Abram | Gerszek | 19 | Lubelski | 1852 | Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 13 | Żona Dwojra N. | Żyd | AP Lublin | 175 | 820 | |
Tenenbaum | Abram | Ladi | 22 | Lubelski, Lublin | 1855 | - | kawaler | AP Lublin | 175 | 822 | 506 | |
Tenenbaum | Jowel | Rachmel | 21 | Bialski, Janów | 1846 | Kompania wojskowo-robocza IV okręgu | Żonaty - Richland Mordko | Żyd,szewc | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Tenenbaum | Abram | Jankiel | 21 | Lubelska, bialski, Biała Podlaska | 1866 | Ż. Mienia | Wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 67 | |
Tenenbaum | Abram | Moszek | 20 | Lubelska, radzyński, Wisznice | 1866 | Ż. Perla, s.Moszko | Wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 134 | |
Tenenbaum | Szloma | Lejb | 20 | Lubelska, radzyński, Parczew | 1866 | Ż. Etka, s.Gdal | Wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 135 | |
Tenenbaum | Icek | Gersz | 22 | Siedlecki | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Żona Haja Celnich,syn,córka | Żyd | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Tenenbaum | Abram | Gersz | 22 | Włodawski | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Żona Haja Tenebaum,2 dzieci | Żyd,mieszcanin | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Tenenbaum | Mendel | Josef | 20 | Włodawski | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Żona Perla Bersztat,syn | Żyd,mieszcanin | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Tenenbaum | Szmul | Kelman | 20 | Konstantynowski | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Kawaler | Żyd,mieszczanin,szewc | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Tenenbaum | Szmul | Kelma | - | Konstantynowski | 1867 | - | - | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Tenenbaum | Abram | Gerszek | - | Włodawski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Tenenbaum | Mendel | Josil | - | Włodawski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Tenenbaum | Wulf Abram | Lejb | - | Bialski, Łomazy | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 258 | |
Tenenbaum | Jankiel | Michel | - | Włodawski, Parczew | 1871 | - | - | Wrócił przy wezwaniu nr 3354 | AP Lublin | 175 | 873 | 797 |
Tenenbaum | Srul Icek | Szimcho | - | Sokołowski, Sokołów | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1418 | |
Tenenbaum | Szulim | Abram | - | Bialski | 1872 | 2 Dywizja Grenadierów | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tenenbaum | Szymon Lejzor | Jankiel | - | Bialski | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tenenbaum | Jankiel | Szmul | - | Radzyński | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tenenbaum | Moszko Aron | Ajzyk | - | Włodawski | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tenenbaum | Srul | Abram | - | Siedlecki | 1872 | 7 Dywizja Kawalerii | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tenenbaum | Elja Lejzor | Icek | Siedlecka, siedlecki, Mordy | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 66 | |||
Tenenbaum | Szmul Dawid | Szulim | Siedlecka, włodawski, Parczew | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 66 | |||
Tenenbaum | Szmul | Wulf | Siedlecka, bialski, Piszczac | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 66 | |||
Tenenbaum | Michel | Matys | 22 | Włodawski | 1873 | - | Żona Estera Benirek,syn Josef Lejb i córka Haja Hinda | Żyd | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Tenenbaum | Elja Lejzor | Icek | 21 | Siedlecka, siedlecki, Mordy | 1870 | Ż. Fejga Ptaszek, s.Icek Wulf | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 66 | |
Tenenbaum | Szmul Dawid | Szulim | 20 | Siedlecka, włodawski, Parczew | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Ż. Ruchla Leja | AP Lublin | 175 | 867 | 66 | |
Tenenbaum | Szmul | Wulf | 22 | Siedlecka, bialski, Piszczac | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Ż. Fejga Kudajman, s.Boruch Dawid, c.Chana Cyrla | AP Lublin | 175 | 867 | 66 | |
Tenengolc | Dawid | Moszek | 15 | Bialski, Terespol | 1855 | Kantonista w Twierdzy Zamość | kawaler | AP Lublin | 175 | 806 | 77 | |
Tenenzweig | Lejbus | Całka | 21 | Lubelski | 1848 | Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i Wodnych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 9 |
Tenko | Eliasz | Maksym, Apolonia | 20 | Podlaska, siedlecki, Sokołów | 1837 | 6 Lekka Dywizja Kawalerii | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Teńko | Maciej | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Teodorczak v Teodorczuk | Walenty | Szymon | 21 | Siedlecki, Czarnowąż | 1843 | 4 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 132 |
Teodorczuk | Kacper | Mateusz | 22 | Siedlecki, Mołomotki | 1845 | Garnizon Artylerii w Dyneburgu | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 104 |
Teodorczuk | Tomasz | Jakub | 26 | Siedlecki,Mołmotki,Gałki Ruskie | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Teodorczuk | Franc | Iwan | - | Sokołowski, Sterdyń | 1871 | 12 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1488 | |
Teodorczuk v Kossowski | Marcin | Andrzej | 21 | Siedlecki, Kossów Ruski | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 70 |
Teodorczuk vel Tadeuszuk | Szymon | - | - | Lubelska, siedlecki, Przeździatka | 1851 | - | - | Niedostawiony, ma być w Warszawie | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Teodoruk | Andrzej | - | - | Radzyński, Międzyrzec | 1851 | - | - | Oszczędzony dla objętego po rodzicach majątku i żony brzemiennej w 9. m-cu. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Teodoruk ( Teodorczuk ) | Józef | Ludwik | 20 | Lubelska, siedlecki, Jabłonna, Jabłonna Ruska | 1866 | Sztab 8 Piechotna Dywizja | Ż. Katarzyna, ma córkę pół roku | Włościanin, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 837 | 451 |
Teofilak | Bazyli | Jan | 25 | Siedlecki, Hołowienki | 1845 | Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała Pawłowicza | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Teofilak | Feliks | Marcin | 24 | Siedlecki | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Teofilak | Feliks | Marcin | - | Siedlecki | 1867 | - | - | Zamieniony za Puchta Jan | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Teołucki | Ludwik | - | - | Lubartowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Teper | Eliasz | Majer | 20 | Chełmski, Olchowiec, Krasnostawski | 1866 | Ż. Sura Ryfka, s. Lejba, 3 lata | Żyd, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 276 | |
Teperek | Jan | - | - | Lubelska, łukowski, Goździk | 1851 | - | - | Niezdatny z powodu braku miary | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Teperek | Józef | Maciej | - | Garwoliński | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Teperman | Izrael | Joew | 19 | Lubelski | 1852 | Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 13 | Żona Haja Rozbak | Żyd, tracz | AP Lublin | 175 | 820 | |
Teperman | Pinkes | Joel | 23 | Lubelska, bialski, Rossosz | 1866 | 29 Piechotna Dywizja m.Mogilew n/Dnieprem | Ż. Dwojra, s.Szyja | AP Lublin | 175 | 837 | 61 | |
Teperman | Boruch | Lejbko | - | Bialski, Rossosz | 1871 | 27 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 259 | |
Tepfer Janklowicz | Srul | - | 19 | Siedlecki, Węgrów | 1848 | 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce Broni | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Tepfer Janklowicz | Srul | - | 19 | Siedlecki, Węgrów | 1848 | 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce Broni | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Tepfernaftul | Hersz | Chaim | 21 | Krasnostawski, Chełm | 1866 | Ż. Rajzla Sz.? | Żyd, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 275 | |
Terczynski | Jan | Kacper | - | Łukowski | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Terebejka | Bazyli | Jan | 20 | Hrubieszowski, Strzelce, Hrubieszowski | 1866 | Ż. Tekla | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 163 | |
Terebelski | Iwan | Wojciech | - | Sokołowski, Kowiesy | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1469 | |
Terebelski | Marcin | Jakub | 26 | Siedlecki, Pietruchy | 1863 | - | Kawaler | Włościanin, przestępca polityczny | AP Lublin | 172 | 34 | b.pag |
Terebus | Chwedko | - | - | Hrubieszowski | 1853 | Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Terebus | Wasyl | Ostap | 25 | (?) | 1836 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Terebus | Bazyli | Ostap (Eustachy) | 25 | Wołkowyje | 1836 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Teredys | Antoni | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Terelak | Maciej | Grzegorz | 21 | Księżomierz, Grabówki | 1866 | Ż. Józefa | Włościanin, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 121 | |
Terembuła | Mikołaj | - | - | Zamojski | 1853 | Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Teres | Izydor | Łukasz | 21 | Krasnostawski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 141 |
Teres | Teodor | - | - | Krasnostawski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Teresiuk | Bazyli | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tereszczuk | Bazyli | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tereszczuk | Eliasz | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tereszczuk | Polikarp | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tereszczuk | Andrzej | Teodor | - | Konstantynowski, Rokitno | 1871 | 6 Dywizja Kawalerii | - | AP Lublin | 175 | 873 | 861 | |
Tereszkiewicz | Paweł | Franciszek | 20 | Radzyński | 1839 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Szlachcic. dowodów nie dostarczył | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Tereszynski v Troszczynski | Stanisław | - | 21 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 29 |
Terlakowski | Stefan | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Terle | Krystian | Fryderyk | 22 | Garwolinski | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Żona Wilhelmina Achszmanowa,córka | Chłop,wiara ewangelicka | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Terle | Krystian | Fryderyk | - | Garwoliński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Terlecki | Feliks | - | - | Chełmski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Terlecki | Michał | - | - | Hrubieszowski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Terlecki | Józef | Michał | 22 | Krasnostawski, Czułczyce | 1838 | Kirasjerzy | ż. Marianna z Mańkowskich, bezdzietny. Żona poszła za mężem | Szlachcic, czyta i pisze po polsku. | AP Lublin | 175 | 818 | 40 |
Terlecki | Michał | Bartłomiej | 20 | Zamojski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 135 |
Terlecki | Józef | - | - | Krasnostawski | 1853 | Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Terlecki | Michał | - | - | Zamojski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Terlecki | Franciszek | Michał | 22 | Chajownik | 1836 | Kirasjerzy | Kawaler | szlachcic, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Terlecki | Wojciech | Józef | 20 | Radzyński,Wohyń,Kozłów | 1846 | 3 Dywizja Grenadierów | Kawaler | Szlachcic,piśmienny,zmarł | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Terlecki | Józef | Franciszek | 21 | Łukowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Terlecki | Hipolit | Marcin | 22 | Włodawski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.-kat.,piśmienny,ziemianin | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Terlecki | Wojciech | Maciej | 21 | Krasnostawski, Siennica, Krasnostawski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 92 |
Terlecki | Franciszek | Michał | 22 | Chajownik | 1836 | 2 Dywizja Kirasjerów | Kawaler | Szlachcic, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Terlicki | Władysław | Jan | 21 | Włodawski | 1873 | - | Żona Magdalena Muzalska,syn Jan | Szlachcic,wiara rz.-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Terlikowski | Kajetan | Jakub | 22 | Radzyński | 1852 | 1 Dywizja Kirasjerów | Kawaler | Osadnik ,zmarł | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Terlikowski | Franciszek | Łukasz | 20 | Siedlecki, | 1853 | Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygady | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Terlikowski | Martyn | Jan | 21 | Siedlecki,Przeździadka | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Terlikowski | Andrzej | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Terlikowski | Grzegorz | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Terlikowski | Jan | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Terlikowski | Stanisław | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Terlikowski | Andrzej | Jan | 20 | Siedlecka, konstantynowski, Olszanka, Bolesty | 1868 | - | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Terlikowski | Antoni | Józef | 21 | Sokołowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Termena | Maciej | Jerzy | 21 | Zamojski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | żona Agnieszka Hałastowna | AP Lublin | 175 | 804 | 54 | |
Termena | Piotr | Tomasz | 20 | Zamojski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 804 | 51 | |
Termena | Józef | Eliasz | 21 | Zamojski, Lipiny | 1840 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | 18 |
Terner | Jankiel Hersz | Chaim | - | Sokołowski, Sokołów | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1430 | |
Terpiłowski | Adam | Stanisław | 28 | Radzyński,Międzyrzecz,Turów | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Terski | Kamil | Jan | 30 | Gub.Płocka Lipnowski | 1853 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 182 |
Terski | Samuel | - | - | Gub. Płocka | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tes | Stanisław | Walenty | 21 | Zamojski, Księżomierz | 1848 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Tesak | Piotr | Szymon | 25 | Lubelski, Palikije | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Tesla | Tomasz | Błażej | 20 | Garwoliński | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Kawaler | chłop wiara rz.-kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Tesla | Tomasz | Błażej | - | Garwoliński | 1867 | - | - | Za niego Wabulski Stanisław | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Tessaro | Jan | Józef | 20 | Siedlecki, Siedlce | 1845 | Pułk Uglicki - 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 818 | 135 |
Tessoro | Ludwik | - | - | Lubelska, siedlecki, Siedlce | 1851 | - | - | Wzięty do wojska | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Teszczuk | Ignacy | - | - | Hrubieszowski | 1853 | Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Teściak | Wincenty | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tetelbaum | Szmul | Icek | 19 | Radzyński, | 1853 | Wojenno Robocza ½ roty N 26 Zarządu Inżynierii | Kawaler | Szewc | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. |
Tetelbaum | Jankiel | Sana | 22 | Lubelska, bialski, Łomazy | 1866 | 35 Piechotny Rezerwowy Batalion | Żonaty, c.Małka | AP Lublin | 175 | 837 | 125 | |
Tetelbaum | Abram | Icek | 21 | Sokołowski | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Żona Haja Sznajder,syn,córka | Żyd,mieszczanin,krawiec | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Tetelbaum | Abram | Icek | - | Sokołowski | 1867 | - | - | Zamieniony za Moszko Ruben | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Tetelbaum | Fajwel | Berko | - | Konstantynowski, Janów | 1871 | - | - | Wroócił. Wykupił się za 1000 rubli | AP Lublin | 175 | 873 | 1147 |
Tetelbaum | Srul | Abram | 21 | Konstantynowski | 1873 | - | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Tetelcwejn | Szul Szulim | Judka | 18 | Siedlecki | 1854 | Niefront.Oddz.Rzemieśln.Brygada 15 Dywizji Piechoty | Kawaler | Żyd,za niego brat Haskiel lat 12 | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Tetera | Paweł | - | - | Łukowski, Włodawa | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Teterak | Naum | - | - | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Teteruk | Leon | Stefan | 22 | Radzyński | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Teterycz | Maciej | Maciej | 22 | Adamów | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 117 |
Teterycz | Tomasz | Józef | 21 | Adamów | 1836 | Kirasjerzy | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 36 |
Teterycz | Franciszek | - | - | Zamojski | 1853 | Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Teterycz | Tomasz | Józef | 21 | Adamów | 1836 | 2 Dywizja Kirasjerów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Tetiurka | Piotr | Paweł | 28 | Radzyński,Sławatycz,Hnawki? | 1841 | 7 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 34 |
Tetiurka | Antoni | Eremiasz | 20 | Radzyński,Sławatycze ,Kuzawka | 1840 | 8 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Tetiurka | Wasyli | Wasyli | 21 | Bialski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Tetiurka (Teterka) | Pantaleon | Józef | 20 | Radzyński, Hanna | 1845 | Szosteńska Fabryka Prochu | ż. Katarzyna Michalewska | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag | |
Tetr | Jankiel | Icek | 22 | Węgrowski | 1873 | - | Żona Nuha ,córka Leja | Żyd | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Tetyk | Michał | - | - | Zamojski | 1853 | Dywizja Artylerii Grenadierów | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tęcza | Szaja | Boruch | 18 | Siedlecki, | 1853 | Wojenno Robocza N 7 Rota Zarządu Inżynierii | Kawaler | Krawiec | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. |
Thejże | Michał | Krystian | 20 | Siedlecki, | 1853 | Parkowa ½ Rota N 2 Zarządu Inżynierii w twierdzy Benderach | ż.Zuzanna Piede | zmarł N 30178/10360-63 | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. |
Thon | Daniel | Jan | 20 | Łukowski, gm. Podole, w. (Wisie?) | 1847 | 6 Dywizja Artylerii | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 816 | |
Tiara | Wojciech | Michał | 21 | Biłgorajski, Księżpol, Zamojski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Ż. Anna Fet`ko | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 224 |
Tiara | Semko | Jan | 21 | Zamojski, Księżpol | 1838 | Kawaleria | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 18 |
Tichanow | Siemion | - | - | Lubelska, łukowski, Łaskarzew | 1851 | - | - | Zbiegł | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Tieluk | Andrzej | Piotr | 23 | Sokołowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko-.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Timasiak | Wawrzyniec | - | - | Lubelski | 1853 | Garnizon Artylerii w Gieorgijewsku | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tindorf/Tyndorf | Jakub | Mateusz | 24 | Biłgorajski, Tomaszów, Zamojski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin, najemnik za M. Skrzypczaka | AP Lublin | 175 | 823 | 233 |
Tiułko ( Tjulko ) | Damian | Kornel | Siedlecka, włodawski, Uścimów | 1870 | 3 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 64 | |||
Tiułko ( Tjulko ) | Damian | Kornel | 21 | Siedlecka, włodawski, Uścimów, Krasne | 1870 | 3 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Ż. Marianna Kraszowna, s.Roman | AP Lublin | 175 | 867 | 64 | |
Tjara (oryg.Tyara) | Hryć | Stefan | 22 | Zamojski, Księżpol | 1836 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Tkacz | Maksym | - | - | Tomaszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Tkacz | Nusym | Mejer | 20 | Lubelska, radzyński, Parczew | 1866 | 32 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Twer | Ż. Laja Burka, c.Chaja | AP Lublin | 175 | 837 | 130 | |
Tkacz | Jan | Stefan | 20 | Tyszowiecki, Jarczów, Hrubieszowski | 1866 | 2 Dywizja Grenadierów, Warszawa | Kawaler | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 286 |
Tkaczuk | Stefan | Nestor | 27 | Krasnostawski, (?) | 1840 | Flota Czarnomorska | ż. Katarzyna c. Wasyla Parona, bezdzietny. | Włościanin, po odbyciu kary więzienia | AP Lublin | 175 | 814 | 33 |
Tkaczuk | Łukasz | Jan | 20 | Bialski,Rusków | 1846 | Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Tkaczuk | Piotr | Mateusz | 22 | Bialski, gm. Korczew, w. (Bartków?) | 1844 | 2 Dywizja Dragońska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Tkaczuk | Konstanty | Halimon | 21 | Radzyński | 1852 | 3 Dywizja Grenadierów | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Tkaczuk | Chwedor | Jan | 20 | Radzyński | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | ż. Józefa Juanimna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Tkaczuk | Dominik | Iwan | 21 | Bialski,Kopytawa? | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin ,ogrodnik | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Tkaczuk | Franciszek | Szymon | 20 | Krasnostawski | 1850 | 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej Dywizji | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | ||
Tkaczuk | Paweł | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tkaczuk | Ostap | - | - | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tkaczuk | Józef | Franciszek | 22 | Sokołowski | 1867 | 19 Rezerwowy Batalion Piechoty | Żona Józefa Łarzeczak,syn | Chłop,wiara prawosławna | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Tkaczuk | Franciszek | Józef | 25 | Konstantynowski | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin,wiara greko-kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Tkaczuk | Józef | Franciszek | - | Sokołowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Tkaczuk | Franciszek | Józef | - | Konstantynowski | 1867 | - | - | Za brata Radziejewski Paweł | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Tkaczuk | Ignacy | Jan | - | Konstantynowski | 1872 | 7 Dywizja Kawalerii | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tkaczyk | Bazyli | Onufry | 22 | Łukowa | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 136-137 |
Tkaczyk | Jan | Stanisław | 23 | - | 1834 | - | Kawaler | Tkacz | AP Lublin | 175 | 803 | 24 |
Tkaczyk | Stefan | Ilko | 20 | Hrubieszowski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 804 | 61 | |
Tkaczyk | Stefan | Adam | 25 | Mogielnica | 1836 | 3 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin, tkacz | AP Lublin | 175 | 804 | 30 |
Tkaczyk | Tomasz | - | - | Krasnostawski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 805 | 138 |
Tkaczyk | Wawrzyniec | - | - | Lubelski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 805 | 116 |
Tkaczyk | Antoni | Michał | 22 | Lubelski, Bychawska | 1848 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 114 |
Tkaczyk | Ilko | - | 20 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 12 |
Tkaczyk | Franciszek | Karol | 21 | Lubelski, Kaznów | 1848 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | 3 |
Tkaczyk | Wojciech | - | - | Krasnostawski | 1848 | 6 Dywizja Kawalerii Lekkiej | - | - | AP Lublin | 175 | 816 | |
Tkaczyk | Jan | Wojciech | 22 | Krasnostawski | 1852 | 5 Lekka Dywizja Kawalerii P28 | Żona Tekla Maczurek | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 87 |
Tkaczyk | Jan | Jan | 20 | Lubelski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 171 |
Tkaczyk | Jan | - | - | Krasnostawski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tkaczyk | Jan | - | - | Lubelski | 1853 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tkaczyk | Szczepan | Adam | 25 | Mogielnica | 1836 | 3 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | włościanin, tkacz | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Tkaczyk | Stanisław | Paweł | 21 | Łukowski | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Tkaczyk | Stanisław | Paweł | - | Łukowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Tkaczyk | Błażej | Tomasz | 20 | Krasnostawski, Fajsławice, Krasnostawski | 1866 | 2 Dywizja Grenadierów, Warszawa | Żonaty z Klarą | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 104 |
Tkaczyk | Wojciech | Kacper | 20 | Lubartowski, Wola Sernicka, Lubelski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Ż. Zofia Budzyńska, s. Jan, 1 rok | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 154 |
Tkaczyk | Andrzej | Jakub | 20 | Hrubieszowski, Żerniki, Hrubieszowski | 1866 | 9 Dywizja | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 168 |
Tkaczyk | Tomasz | Marcin | 21 | Księżpol | 1866 | Ż. Marianna Strańska?, s. Jan, 2 lata | Włościanin, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 230 | |
Tkaczyk v Juszczak | Piotr | - | 20 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 24 |
Tlak | Franciszek | Franciszek | 21 | Siedlecka, garwoliński, Pawłowice, Długowola | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Tłuczek | Andrzej | - | - | Krasnostawski | 1853 | Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tłuczek | Maciej | Mikołaj | 20 | Krasnostawski | 1850 | 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej Dywizji | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | ||
Tłusty | Rachman | Gersz | 21 | Włodawski | 1867 | 19 Rezerwowy Batalion Piechoty | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Tłusty | Rachmel | Gerszek | - | Włodawski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Tober | Michał | Henryk | - | Sokołowski | 1872 | 7 Dywizja Kawalerii | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tobiasz | Jakub | Aleksander | 21 | Garwolinski | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Tobiasz | Paweł | Ignacy | 21 | Garwolinski | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Tobiasz | Jakub | Aleksander | - | Garwoliński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Tobiasz | Paweł | brak | - | Garwoliński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Tobiasz | Stanisław | Aleksander | - | Garwoliński, Ruda Talubska | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 384 | |
Tobolski | Ignacy | Stanisław | 27 | Lubelski | 1853 | 5 Lekka Dywizja Kawalerii P28 | Kawaler | Mieszczanin,czyta i pisze po polsku i rusku | AP Lublin | 175 | 820 | 88 |
Tobolski | Ignacy | - | - | M. Lublin | 1853 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tobys | Łukasz | Marcin | 21 | Zamojski | 1852 | 6 Dywizja Kawalerii P 28 | Żona Zofia Michalak | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 92 |
Toc | Stanisław | - | 20 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 8 |
Tochtermann | Aron Moszek | ? | 20 | Chudowola | 1866 | Ż. Sura, córka | Żyd, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 205 | |
Toczkowski | Paweł | - | - | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Toczkowski | Mikołaj | Paweł | 20 | Włodawski | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Mieszczanin,wiara greko-kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag | |
Toczkowski | Mikołaj | Paweł | - | Włodawski | 1867 | - | - | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Toczony | Marcin | Bartłomiej | 22 | - | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 803 | 21 |
Toczyński | Michał | Wojciech | 21 | Radzyński, Jaski | 1845 | Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Toczyński | Piotr | Antoni | 20 | Radzyński, Biała | 1838 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin, zm.1843 | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Toczyński | Paweł | Piotr | 28 | Siedlecki,Łazów,Paderewek | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin ,brak palca | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Toczyński | Franciszek | Józef | 21 | Krasnostawski | 1863 | - | Kawaler | Chrześcijanin, rekrut wysłany z Warszawy do Petersburga w 14 partii dnia 12.06.1863 r. z przeznaczeniem do 6 Rez. Dywizji Piechoty, mieszczanin, umie czytać | AP Lublin | 172 | 33 | 22.69 |
Toczyski | Józef | Walenty | 20 | Lubelska, bialski, Przesmyki, Kamianki | 1866 | 12 Piechotna Dywizja m.Kijów | Ż. Aleksandra Pniewska, s.Stanisław pół roku | Szlachcic, świadectwo nie potwierdzone, czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 837 | 668 |
Toczyski | Piotr | Ignacy | 22 | Bialski | 1834 | - | Kawaler | Szlachcic dowodu nie składa czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Toczyski | Ignacy | Franciszek | 27 | Siedlecki, gm. Księżopole | 1838 | 18 Dywizja Piechoty | ż. Jadwiga Dmowska, c. Antonina l. 4, s. Władysław l. 2, s. Jan l.1. | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Toczyski | Karol | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Toczyski | Franc | Osip | - | Sokołowski, Jabłonna | 1871 | - | - | Wrócił, a za niego poszedł Iwanowski??? | AP Lublin | 175 | 873 | 1532 |
Toczyski | Teofil | Stanisław | - | Sokołowski | 1872 | 5 Brygada Strzelców | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Toczyski | Franciszek | Feliks | 22 | Sokołowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Toczyski | Ignacy | Franciszek, Franciszka | 28 | Podlaska, siedlecki, Księżopole Komory | 1838 | - | Ż. Jadwiga Dmowska, 3 dzieci | Przebywa w więzieniu , uwolniony | AP Lublin | 175 | 855 | b.pag. |
Toczyski | Tomasz | Tadeusz | 21 | Siedlecki,Łuzki,Toczyski Podborne | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Todarski | Andrzej | Stanisław | - | Węgrowski, Grębków | 1871 | 6 Dywizja Kawalerii | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1746 | |
Todorczuk | Marcin | Franciszek | 20 | Siedlecki, Czarnowąż | 1847 | Moskiewski Pułk Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Todorski | Szymon | Stanisław | 21 | Węgrowski | 1867 | 13 Batalion Rezerwowy Piech. | Żona Katarzyna Kowalska,córki 2 | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Todorski | Szymon | Stanisław | - | Węgrowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Todys | Łukasz | - | - | Zamojski | 1853 | 6 Dywizja Kawalerii Lekkiej | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Togiwski | Michał | Marcin | 20 | Zamojski | 1852 | Artyleryjska Dywizja Grenadierów | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 58 |
Tojglich | Wolf | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 46 | |
Tokarczuk | Antoni | Michał | 22 | Hrubieszowski | 1851 | Kaukaska Półbrygada Rezerwowa | żona Katarzyna Korzenuwna | AP Lublin | 175 | 804 | 18 | |
Tokarczuk | Wojciech | Franciszek | 20 | Chełmski, Wygnańce , Krasnostawski | 1866 | 34 rezerwowy batalion piechoty Wysznij Wołoczek | Ż. Marianna Kaczyńska | AP Lublin | 175 | 823 | ||
Tokarczuk (Tokaruk) | Wasyl | Iwan | 20 | Radzyński, Orzechów | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Tokarczyk | Wawrzyniec | Jakub | 25 | Zamojski | 1852 | Artyleryjska Dywizja Grenadierów | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 56 |
Tokarczyk | Wojciech | - | - | Krasnostawski | 1853 | Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tokarczyk | Wawrzyniec | - | - | Zamojski | 1853 | Dywizja Artylerii Grenadierów | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tokarczyk | Jakub | - | - | Zamojski | 1853 | Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tokarczyk | Franciszek | Jakub | 24 | Zamojski | 1851 | 7 Dywizja Kawalerii Lekkiej | kawaler | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | |
Tokarewicz | Stefan | Teodor | 23 | Bialski,Pratulin | 1846 | Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej | Żonaty - Marianna Teodorówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Tokarski | Józef | - | - | Biłgorajski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Tokarski | Ludwik | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Tokarski | Mikołaj | Trochim | 20 | Krasnostawski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Żona Katarzyna Paja | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 120 |
Tokarski | Mikołaj | - | - | Krasnostawski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tokarski | Feliks | - | - | Siedlecki, Żarnówka | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Tokarski | Paweł | Tomasz | 23 | Siedlecki, | 1853 | Druga Lekka Dywizja Kawalerii | ż.Franciszka Kodenicz | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Tokarski | Jan | Kazimierz, Katarzyna | 26 | Podlaska, siedlecki, Żarnówka, Podsusze | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Tokarski | Michał | Walenty | 21 | Siedlecki, Iganie | 1848 | 1 Dywizja Ułanów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Tokarski | Michał | Walenty | 21 | Siedlecki, Iganie | 1848 | 1 Dywizja Ułanów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Tokarski | Józef | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tokarski | Miron | Jakub | 20 | Siedlecka, bialski, Kostomłoty, Ortel | 1868 | - | Ż. Maryna, s.Jakub | Włościanin, czyta po polsku i rosyjsku | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Tokarski | Maksym | Iwan | - | Bialski, Lubienka | 1871 | - | - | Wrócił. Wstąpiłl Emilian Chomiczuk | AP Lublin | 175 | 873 | 354 |
Tokarski | Jan | Roman | - | Bialski, Kościeniewicze | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 634 | |
Tokarski | Stefan | Marcin | - | Bialski | 1872 | 34 Dywizja Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tokarski | Dawid | Aleksander | - | Bialski | 1872 | 34 Dywizja Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tokarski | Wojciech | Michał | 21 | Tyszowiecki, Jarosławiec, Hrubieszowski | 1866 | 34 rezerwowy batalion piechoty Wysznij Wołoczek | Ż. Katarzyna N. | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 295 |
Tokaruk | Wasyl | Iwan | 20 | Radzyński, Orzechów | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Tokarz | Antoni | - | 20 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 5 |
Tokarz | Piotr | Maciej | 21 | Hrubieszowski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Tokarz | Józef | Wojciech | 20 | Zamojski | 1850 | 14 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie Inżynierii | AP Lublin | 175 | 818 | 151 | ||
Tokarz | Józef | Wojciech | 21 | Chełmski, Rakołupy, Krasnostawski | 1866 | 11 Dywizja Piechoty, Krzemieniec | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 257 |
Tokarzewski | Jan | Antoni | - | Włodawski, Uścimów | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 697 | |
Tokenberg | Herszko | Szloma | 20 | Siedlecka, garwoliński, Łaskarzew | 1868 | - | Ż. Ryfka | Żyd | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Tolakiewicz | Franciszek | Franciszek | - | Garwoliński | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tolias | Stanisław | Szczepan | 22 | Krasnostawski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Żona Elżbieta Maliszewska | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 136 |
Tołubiński | Wojciech | Jan | 20 | Lubelska, radzyński, Suchowola, Glinny Stok | 1866 | Sztab 8 Piechotna Dywizja | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 694 |
Tomas | Stanisław | - | - | Krasnostawski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tomasiak | Mikołaj | Jan | 26 | Lubartowski | 1871 | - | Żona Katarzyna Zmudzin | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Tomasiak | Jan | - | - | Krasnostawski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Tomasiak | Marcin | - | 21 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 4 |
Tomasiak | Franciszek | Antoni | 20 | Radzyński,Przytoczna, Muszenka | 1841 | 1 Korpus Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 192 |
Tomasiak | Marek Wojciech | Tomasz | - | Łukowski | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tomasiak | Józef | Jan | 21 | Lubartowski, Pałecznica, Lubelski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Ż. Marianna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 146 |
Tomasiewicz | Józef | Mikołaj | 21 | Zamojski | 1874 | - | Kawaler | Mieszczanin,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Tomasiewicz | Jan | Antoni Marianna | 21 | Bialski | 1835 | - | Kawaler | włościanin kominiarz | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Tomasiewicz | Józef | Maciej | 23 | Łukowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Tomasiewicz | Piotr | Michał | 21 | Łukowski | 1873 | - | Żona Bronisława Sawicka,córka Maria | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Tomasik | Franciszek | Mikołaj | 23 | Lubelski | 1852 | 6 Dywizja Kawalerii P 28 | Żona Marianna Budzinska | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 97 |
Tomasik | Franciszek | - | - | Lubelski | 1853 | 6 Dywizja Kawalerii Lekkiej | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tomasik | Wincenty | - | - | Krasnostawski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Tomasik | Grzegorz | Ignacy | 24 | Lubelski, Józefów | 1840 | 4 Dywizja Kawalerii Lekkiej | ż. Katarzyna Krenoc, bezdzietny | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Tomasiuk | Jan | Benedykt | 21 | Lubartowski, Wola Sernicka, Lubelski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Ż. Julianna, c. Franciszka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 150 |
Tomaszak | Jakub | Józef | 20 | Lubartów | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 48-49 |
Tomaszczuk | Teodor | - | - | Hrubieszowski | 1853 | Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tomaszczuk | Józef | Jędrzej | 21 | Hrubieszowski, Dołhobyczów, Hrubieszowski | 1866 | 2 Dywizja Grenadierów, Warszawa | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 172 |
Tomaszczyk | Marcin | - | - | Lubelska, siedlecki, Wyszków | 1851 | - | - | Niezdatny z powodu braku miary | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Tomaszek | Tomasz | - | - | Krasnostawski | 1853 | Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tomaszek | Stanisław | Walenty | 24 | Łukowski, gm. Korytnica | 1838 | 18 Dywizja Piechoty | ż. Katarzyna Wojciechówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Tomaszek | Franciszek | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tomaszek | Jan | Onufry | - | Garwoliński | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tomaszek (Tomaszuk) | Kazimierz | Błażej | 23 | Łukowski, Damianów | 1848 | Korpus Kaukaski | ż. Agnieszka Miszczakówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 119 |
Tomaszek (Tomaszuk) | Kazimierz | Błażej | 23 | Łukowski, Damianów | 1848 | Korpus Kaukaski | ż. Agnieszka Miszczakówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Tomaszewski | Paweł | Jakub | 21 | Lublin | 1835 | - | Kawaler | Mieszczanin, czyta i pisze po polsku. | AP Lublin | 115 | 647 | 26-27 |
Tomaszewski | Dominik | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Tomaszewski | Paweł | Tomasz | 21 | Lubelski | 1850 | 18 Dywizja Piechoty | AP Lublin | 175 | 805 | 13 | ||
Tomaszewski | Antoni | Stanisław | 26 | Czerniejów | 1836 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 806 | 55 |
Tomaszewski | Franciszek | - | - | Hrubieszowski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Tomaszewski | Paweł | Sebastian | 27 | Zamojski | 1852 | Flota Czarnomorska P23 | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 820 | 256 |
Tomaszewski | Antoni | Paweł | 22 | Zamojski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 131 |
Tomaszewski | Konstantyn | Jan | 20 | Lubelski | 1853 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 187 |
Tomaszewski | Stanisław | - | - | Krasnostawski | 1853 | Garnizon Artylerii w Władykaukazie | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tomaszewski | Konstanty | - | - | Lubelski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tomaszewski | Antoni | - | - | Zamojski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tomaszewski | Paweł | - | - | Zamojski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tomaszewski | Franciszek | Dominik | 20 | Łukowski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Tomaszewski | Jan | Michał | 23 | Radzyński | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Tomaszewski | Tomasz | Marcin | 24 | Radzyński | 1854 | Flota Czarnomorska | Żona Marianna Piotrkiewicz | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Tomaszewski | Antoni | Jerzy Marianna | 21 | Radzyński | 1835 | - | Kawaler | mieszczanin młynarczyk | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Tomaszewski | Tomasz | Grzegorz | 20 | Bialski,Biała | 1840 | 7 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin,garncarz | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Tomaszewski | Antoni | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tomaszewski | Michał | - | - | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tomaszewski | Szczepan | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tomaszewski | Aleksander | Paweł | 20 | Siedlecka, łukowski, Łysobyki | 1868 | - | Ż. Eleonora Jurkowska | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Tomaszewski | Jan | Joachim | 20 | Siedlecka, węgrowski, Wyszków, Witanki | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Tomaszewski | Stanisław | Józef | - | Włodawski | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tomaszewski | Paweł | Szymon | - | Radzyński | 1872 | 34 Dywizja Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tomaszewski | Maciej | Józef | - | Łukowski | 1872 | 7 Dywizja Kawalerii | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tomaszewski | Józef | Stanisław | Siedlecka, garwoliński, Sobienie Jeziory | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 64 | |||
Tomaszewski | Jan | Jan | 22 | Bialski | 1873 | - | Kawaler | Szlachta,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Tomaszewski | Franciszek | Stefan | 22 | Radzyński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Tomaszewski | Józef | Stanisław | 20 | Siedlecka, garwoliński, Sobienie Jeziory, Sewerynów | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 64 | |
Tomaszewski | Jakub | Jan | 21 | Tyszowiecki, Typin, Hrubieszowski | 1866 | 29 rezerwowy batalion piechoty, Moskwa | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 380 |
Tomaszewski v Niewiadomski | Wojciech | Karol | 23 | Hrubieszowski | 1870 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Tomaszewski v Korniluk | Stanisław | Ignacy | 26 | Krasnostawski | 1852 | 3 Dywizja Grenadierów | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 41 |
Tomaszewski v Korniluk | Stanisław | - | - | Krasnostawski | 1853 | 3 Dywizja Grenadierów | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tomaszuk | Michał | Hryć | 20 | Radzyński | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Tombola | Marcin | Mikołaj | 23 | Struża | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 162-163 |
Tomczak | Antoni | Jakub | 21 | Radzyński, Dębowa Kłoda | 1843 | Korpus Grenadierów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 143 |
Tomczak | Franciszek | Antoni | 20 | Bialski, Pietrusy | 1847 | Tarutyński Pułk Jegrów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Tomczak | Jakub | Wojciech | 21 | Radzyński | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Tomczak | Bartłomiej | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tomczak | Wojciech | - | - | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tomczuk | Walenty | Antoni | 21 | Krasnostawski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik,katolik | AP Lublin | 175 | 820 | 232 |
Tomczuk | Walenty | - | - | Krasnostawski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tomczuk | Andrzej | Wasyl | 21 | Bialski, (w. Bach…?) | 1845 | Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Tomczuk | Piotr | - | - | Bialski, Łosice | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Tomczuk | Jan | - | - | Bialski, Mostów | 1851 | - | - | Oszczędzony dla brzemiennej żony w 8. m-cu. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Tomczuk | Franciszek | Wawrzyniec | 23 | Bialski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Tomczuk | Jan | Jan | 23 | Bialski, Czeberaki | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Tomczuk | Andrzej | Tomasz | - | Konstantynowski | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tomczuk | Fabian | Wawrzyniec | 22 | Sokołowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Tomczuk v Łukaszuk | Jan | Stanisław | - | Konstantynowski | 1872 | 7 Dywizja Kawalerii | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tomczuk vel Ignatiuk | Paweł | Józef | 20 | Siedlecka, sokołowski, Sterdyń, Zembrów | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Tomczukowski | Paweł | Jan | 27 | Siedlecki, Gródek | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | ż. Teodora Kondzacinkówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 64 |
Tomczyk | Mikołaj | Szymon | 20 | Łysołaje | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 46-47 |
Tomczyk | Ignacy | Szymon | 22 | Dzierzkowice | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 108 |
Tomczyk | Ignacy | Szymon | 22 | Zdziechowice | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 105 |
Tomczyk | Leon | - | - | Zamojski | 1853 | Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tomczyk | Jakub | Łukasz | 21 | Zamojski, Janów | 1840 | 4 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Mieszczanin, czyta i pisze po polsku, sukiennik. | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Tomczyk | Tomasz | Kacper | 20 | Lubelski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Tomczyński | Adam | Antoni | 20 | Lubelski, Lublin | 1848 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Mieszczanin, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 807 | 94 |
Tomecki | Antoni | Wawrzyniec | 27 | Zamojski | 1850 | 14 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie Inżynierii | zmarł 1857 r. | AP Lublin | 175 | 818 | 153 | |
Tomecki | Józef | - | - | Lubelski | 1853 | Garnizon Artylerii w Władykaukazie | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tomiczek (Tomczuk) | Józef | Maciej | 20 | Hrubieszowski | 1850 | 18 Dywizja Piechoty | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. | ||
Tomiło | Tomasz | Tomasz | 27 | Krasnostawski | 1850 | 18 Dywizja Piechoty | AP Lublin | 175 | 807 | 124 | ||
Tomków | Maciej | Tomasz | 20 | Wolica Podhorecka | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 803 | 18 |
Tonenbaum | Uszur | Gerszek | 19 | 1851 | 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce Broni | kawaler | AP Lublin | 175 | 819 | 323 | ||
Tonkiel | Józef | Piotr | - | Sokołowski, Dębe Nowe | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1476 | |
Tonuzyk | Jakub | - | - | Zamojski | 1853 | Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Topolski | Hipolit | - | - | M. Lublin | 1853 | Garnizon Artylerii w Gieorgijewsku | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Topolski | Szymon | Michał | 23 | Hrubieszowski | 1851 | 20 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusu | kawaler | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. | |
Topolski | Semen | Wasyl | - | Włodawski, Wyryki | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 763 | |
Topolski | Moszko Jakla | Lejb | - | Bialski, Łomazy | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 245 | |
Topolski vel Tupalski | Józef | - | - | Lubelska, bialski, Biała Podlaska | 1851 | - | - | Stawał do poboru w Warszawie | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Topor | Jankiel | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 46 | |
Topor | Szulim | Boruch | - | Sokołowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Topor | Pinkus | Josek | 29 | Podlaska, łukowski, Łuków | 1841 | - | Wdowiec | Szewc, przebywał w więzieniu za kradzież | AP Lublin | 175 | 855 | b.pag. |
Toporowski | Jakub | Jan | 23 | Zamojski, Zakrzówek | 1840 | 8 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Toporowski | Marcin | Jan | 21 | Janowski, Zakrzówek, Zamojski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Ż. Agnieszka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 126 |
Toporowski | Mateusz | Jan | 22 | Zamojski, Zakrzówek | 1838 | Kawaleria | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Toporowski (Tomporowski) | Andrzej | Stanisław | 20 | Biłgorajski, Biłgoraj, Zamojski | 1866 | Do dysp. Sztabu Warszawskiego Okręgu Wojskowego | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 823 | 237 |
Torba | Moszko Lina | Lejbus | 21 | Hrubieszowski | 1870 | - | Kawaler | Żyd,wiara judajska | AP Lublin | 175 | 740 | |
Torba | Grzegorz | Szymon | 20 | Hrubieszowski, Grabowiec | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Torba | Józef | - | - | Zamojski | 1853 | Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Torbicz | Grzegorz | Jakim | 20 | Radzyński, gm. Włodawa, w. (Lutyń?) | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 85 |
Torbicz | Grzegorz | Jakim | 20 | Radzyński, gm. Włodawa, w. (?) | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Torbicz | Warko | Jakub | 20 | Radzyński | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Żona Tacja Chwedorczyk | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Torbicz | Stanisław | - | - | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Torbicz | Tomasz | Kazimierz | 20 | Radzyński, gm. Włodawa, w. (?) | 1843 | 3 Korpus Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Torbisz | Stanisław,Błażej | N | 20 | Lubelski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik,katolik | AP Lublin | 175 | 820 | 251 |
Torbisz | Stanisław | - | - | Lubelski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Torczyński | Franciszek | Józef | 25 | Bialski,Korczew,Krzychówek | 1841 | 1 Korpus Piechoty | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 819 | 177 |
Torens | Michał | Gotlib | 20 | Radzyński, Sławatycze | 1845 | I Dywizja Kirasjerów - I Rezerwowy Korpus Kawalerii | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 818 | 109 |
Toruń | Maciej | Stanisław | 20 | Lubelski, Mełgiew, Lubelski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Ż. Marianna, córka Tekla, 1 rok | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 62 |
Toruński | Wojciech | Józef | 23 | Podlaska, łukowski, Łuków | 1843 | kawaler | mieszczanin, szewc, czyta i pisze po polsku, był w więzieniu za kradzież | AP Lublin | 175 | 862 | b.pag. | |
Toszkiewicz | Maciej | Piotr, Tekla | 22 | Podlaska, siedlecki, Siedlce | 1837 | 6 Dywizja Artylerii | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Totyrycz | Kazimierz | Maciej | 22 | Zamojski | 1851 | Kaukaska Półbrygada Rezerwowa | żona Rozalia Kowalczykowna | AP Lublin | 175 | 804 | 18 | |
Trachtenberg | Pejsak | Icek | 18 | Lubelski | 1852 | Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 22 | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 820 | 302 |
Trachtenberg vel Giesrichold | Dawid | Abram | 22 | M. Lublin | 1845 | 14 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynierii | żona Syma | - | AP Lublin | 175 | 804 | 71 |
Tracichleb | Franciszek | - | - | Krasnostawski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 805 | 87 |
Tracichleb | Wawrzyniec | Józef | 20 | Krasnostawski | 1850 | 18 Dywizja Piechoty | AP Lublin | 175 | 807 | 126 | ||
Tracichleb | Stefan | Józef | 22 | Krasnostawski | 1863 | - | Kawaler | Chrześcijanin, rekrut wysłany z Warszawy do Petersburga w 14 partii dnia 12.06.1863 r. z przeznaczeniem do 6 Rez. Dywizji Piechoty, mieszczanin. | AP Lublin | 172 | 33 | 22.74 |
Traciuk | Mitrofan | Józef | Siedlecka, bialski, Kościeniewicze | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 65 | |||
Traciuk | Mitrofan | Józef | 21 | Siedlecka, bialski, Kościeniewicze | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Ż. Marianna Matyszuk | AP Lublin | 175 | 867 | 65 | |
Tracz | Jan | Franciszek | 27 | Biłgorajski | 1874 | - | Żona Barbara Dawid ,córka Marianna 1,5 roku | Mieszczanin,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Tracz | Stanislaw | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Tracz | Ignacy | Szymon | 23 | Lubelski | 1851 | Kaukaska Półbrygada Rezerwowa | kawaler | AP Lublin | 175 | 804 | 21 | |
Tracz | Feliks | - | - | Zamojski | 1848 | Sewastopolski Garnizon Artylerii | - | - | AP Lublin | 175 | 814 | 55 |
Tracz | Wojciech | ? | 23 | Lipki | 1836 | Kirasjerzy | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 49 |
Tracz | Wojciech | - | - | Lubelski | 1853 | Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tracz | Bartłomiej | - | - | Zamojski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Tracz | Szajko | Szloma | 18 | Siedlecki, | 1853 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Szewc | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. |
Tracz | Wawrzyniec | Szymon | 25 | Lubelski | 1850 | 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej Dywizji | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | ||
Tracz | Wasyl | Iwan | 29 | Zamojski, Rogoźno | 1840 | Flota Czarnomorska | ż. Malanka Szlachta , bezdzietny | Włościanin, bednarz | AP Lublin | 175 | 807 | 84 |
Tracz | Wojciec | Jan | 23 | Lipsko | 1836 | 2 Dywizja Kirasjerów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Traczak | Antoni | Walenty | 20 | Krasnostawski, Zakrzew, Krasnostawski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Ż. Marianna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 101 |
Traczek | Jan | Tomasz | 22 | Łukowski | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Traczuk | Jan | Teodor | 21 | Lipsko | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 93 |
Traczuk | Dawid | Stefan | 20 | Hrubieszowski, Hrubieszów | 1848 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | 45 |
Traczuk | Franciszek | Józef | 22 | Bialski, Gruszew | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 79 |
Traczyk | Antoni | Błażej | 20 | Łukowski,Prawda,Mizary | 1841 | 7 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Żonaty -Katarzyna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 31 |
Traczyk | Jan | Piotr | 20 | Łukowski | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Traczyk | Franciszek | Józef | 20 | Łukowski, Stoczek | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Traczyk | Franciszek | Józef | 20 | Łukowski, Stoczek | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Traczyk | Jan | Jakub | 21 | Łukowski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Żona Marianna Pasieja | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Traczyk | Kacper | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Traczyk | Andrzej | Filip | Siedlecka, garwoliński, Ruda Talubska | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 65 | |||
Traczyk | Andrzej | Filip | 21 | Siedlecka, garwoliński, Ruda Talubska, Sulbiny | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 65 | |
Traczyk | Antoni | Andrzej | 23 | Hrubieszowski, Kaliszany | 1838 | Flota | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 135 |
Traczyk | Kazimierz | Jan Katarzyna | 20 | Siedlecki,Kołodziaż,Możyczyn | 1836 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Traczyk | Antoni | Andrzej | 21 | Lubelski, Kaliszany | 1838 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Traczynski | Mikołaj | Franciszek | 21 | Radzyński | 1873 | - | Kawaler | Mieszczanin,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Tragenberk | Szulim | Herszko | 21 | Lubelska, łukowski, Łuków | 1866 | 32 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Twer | Ż. Ryfka, c.Ita, c.Sura | AP Lublin | 175 | 837 | 31 | |
Trajdak | Wojciech | Łukasz | - | Łukowski, Prawda | 1871 | 12 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1407 | |
Trajdak | Onufry | Erazm | 22 | Łukowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Trajniak | Jan | Antoni | 21 | Chełmski, Wojsławice, Krasnostawski | 1866 | 2 Dywizja Grenadierów, Warszawa | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 258 |
Traktycznik | Jolko | Abram | 22 | Radzyński | 1854 | Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.Kawaleria | Żona Golda Cymfman | Żyd,Za niego brat Fajwel lat 15 | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Trakymowicz? | Ignacy | Maciej | 20 | Radzyński,Milanów | 1841 | 7 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Żonaty | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 35 |
Traszczyński | Tomasz | Piotr | 20 | Siedlecka, sokołowski, Dębe, Kątki | 1868 | - | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Tratkiewicz | Stanisław | Leonard | - | Łukowski | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Trautman | Jan Władysław | Franciszek | 21 | Bychawa, Wola Gałęzowska | 1866 | Kawaler | Mieszczanin, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 80 | |
Trautman vel Wojcik | Jan | Jan, Małgorzata | 24 | Podlaska, łukowski, Borowie | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Trawinski | Jan | Stanisław | 20 | Garwolinski | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Żona Józefa Zgadka,córka | Mieszcznin,wiara rz.kat,czyta i pisze po polsku i rusku | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Trawinski | Jan | Stanisław | - | Garwoliński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Trawiński | Mateusz | Jan | 24 | Lubelski | 1851 | Flota Czarnomorska | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Trebik | Artem | Stanisław | 21 | Bialski, Wólka | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 77 |
Trebik | Justyn | Andrzej | 20 | Lubelska, bialski, Kostomłoty, Dobratycze | 1866 | 29 Piechotna Dywizja m.Mogilew n/Dnieprem | Ż. Julianna Drajkówna, s.Andrzej 2 lata | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 312 |
Trebik | Eustachy | Jan | 21 | Siedlecka, bialski, Kostomłoty Murawiec | 1868 | - | Ż. Agafia Zając, s.Józef | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Trebnio | Franciszek | - | - | Lubelska, siedlecki, Niwiski | 1851 | - | - | Wzięty | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Trebus | Michał | - | - | Zamojski | 1853 | Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Treciak | Roch | Andrzej | Siedlecka, garwoliński, Osieck | 1870 | 5 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 64 | |||
Treciak | Roch | Andrzej | Siedlecka, garwoliński, Osieck | 1870 | 5 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 64 | ||
Treger | Gersz Jankiel | Dawid | 18 | Lubelski | 1851 | 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce Broni | żona N., w miejsce jego brat Lejbus Treger 13 lat | AP Lublin | 175 | 819 | 321 | |
Treger | Icek Josef | Icek | 23 | 1851 | Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty Czarnomorskiej | żona Wera N | AP Lublin | 175 | 819 | 288 | ||
Treger | Lejbus | Dawid | 15 | Lubelski | 1851 | Batalion Kantonistów Wojennych Zamość | kawaler | za brata Jankiela , m.Kurow | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Trembicki | Franciszek | Tomasz | 20 | Radzyński, | 1853 | Kaukaska rezerwowa półbrygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Trembicki | Stanisław | Marcin | 20 | Siedlecki, | 1853 | Kaukaska rezerwowa półbrygada | z.Marianna Nasilowska | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Trembicki | Marcin | Jan | 21 | Siedlecki, | 1853 | Kaukaska rezerwowa półbrygada | kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Trembicki | Adam | Marcin | 20 | Lubelska, siedlecki, Żeliszew, Żofinów | 1866 | Sztab 8 Piechotna Dywizja | Ż. Elżbieta Kornacka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 5 |
Trembicki | Jan | Mateusz, Anna | 21 | Podlaska, siedlecki, Olendy Bończe, Uziębły | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Szlachcic bez dowodów | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Trembicki | Antoni | Franciszek | 20 | Siedlecka, siedlecki, Tarków, Trębice | 1868 | - | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Trembicki | Józef | Tomasz | 21 | Siedlecka, siedlecki, Tarków, Trębice | 1868 | - | Ż. Emilia Paprocka | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Trembicki | Michał | Marcin | 20 | Siedlecka, siedlecki, Żeliszew, Zofinów | 1868 | - | Kawaler | Włościanin, oddany do wojska za przedstawienie fałszywego dokumentu | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Trembicki | Aleksander | Maciej | - | Sokołowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Trembicki | Antoni | Fabian | 21 | Bialski | 1873 | - | Kawaler | Szlachta,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Trembicki ( Trębicki ) | Piotr | Józef, Tekla | 21 | Podlaska, radzyński, Wisznice, Staszowka (?) | 1837 | 6 Lekka Dywizja Kawalerii | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Trembicki (Trębicki) | Osip | Iwan | - | Siedlecki, Tarków | 1871 | 23 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 82 | |
Trembicki (Trębicki) | Ludwik | Mikołaj | - | Siedlecki, Tarków | 1871 | 27 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 199 | |
Trembicki (Trębicki) | Antoni | Iwan | - | Bialski, Huszcza | 1871 | 27 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 265 | |
Trembinski | Moszko | Lejbko | 21 | Węgrowski | 1873 | - | Żona Sura Gitla,córka Hinha | Żyd | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Tremblicki | Aleksander | Maciej | 22 | Sokołowski | 1867 | 19 Rezerwowy Batalion Piechoty | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat,czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Tremeski | Feliks | Franc | - | Bialski, Rossosz | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 289 | |
Trener | Szaia | Joskowicz | 23 | Łukowski, Ryki | 1844 | Roboty Zarządu Komunikacji 4 Okręgu | ż. Enia K. | Żyd, krawiec | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Trenier | Haskil | Kun | 20 | Hrubieszowski, Hrubieszów, Hrubieszowski | 1866 | Ż. Bajla, c. Rywka, 5 lat; Sura, 3 lata | Żyd, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 183 | |
Trentowski | Jakub | Bernard | - | Węgrowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Trepiak | Józef | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Treszel (lub Trerzel) | Antoni | Józef | 20 | Krasnostawski, Siedliszcze | 1840 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin, kucharz | AP Lublin | 175 | 807 | 84 |
Trębicki | Kajetan | Józef | 24 | Radzyński, Stasiówka | 1847 | Butyrski Pułk Piechoty | ż. Franciszka Pawłowska | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 116 |
Trębicki | Michał | Szymon | 20 | Bialski,Huszcza | 1841 | 1 Korpus Piechoty | Żonaty-Marianna | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 819 | 178 |
Trębicki | Jan | Kazimierz | 22 | Bialski, Łomazy | 1845 | 2 Dywizja Kawalerii Lekkiej | ż. Ksienia (?) | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 819 | 231 |
Trębicki | Marcin | Józef Tekla | 22 | Radzyński | 1835 | - | Kawaler | włościanin | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Trębicki | Antoni | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Trębicki | Józef | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Trębicki | Wincenty | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Trębicki | Jan | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Trębicki | Wojciech | Paweł | - | Siedlecki | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Trębicki | Kazimierz | Feliks | Siedlecka, bialski, Biała Podlaska | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 65 | |||
Trębicki | Wojciech | Mikołaj | 22 | Siedlecki | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Trębicki | Kazimierz | Feliks | 20 | Siedlecka, bialski, Biała Podlaska | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | Ukończył 4 klasy gimnazjum | AP Lublin | 175 | 867 | 65 |
Trębicki | Jan | - | - | Siedlecki, Olendry Bończe | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Tręchowicz | Franciszek | - | - | Radzyński, Radzyń | 1851 | - | - | Oszczędzony dla gospodarstwa i żony brzemiennej w 8. miesiącu. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Tręda | Antoni | Łukasz | 23 | Rachanie | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 106-107 |
Tric | Iwan | Jakub | - | Łukowski, Ulan | 1871 | 34 Brygada Artyleryjska | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1283 | |
Trip | Zelman Icek | - | - | Biłgorajski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 46 |
Troc | Kondrat | - | - | Chełmski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Troc | Iwan | Roman | - | Włodawski, Wola Wereszczyńska | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 642 | |
Troc | Piotr | Stefan | 23 | - | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 803 | 18 |
Trocewicz | Franciszek | Antoni | 24 | Bialski, | 1853 | Flota Czarnomorska | ż.Helena Sierucok | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Trocewicz | Benedykt | Mateusz | - | Bialski, Rossosz | 1871 | 27 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 341 | |
Trocewicz | Grzegorz | Taras | 25 | Bialski, Perkowice | 1838 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Trocewicz | Tomasz | Mikołaj | 22 | Bialski, Piszczac | 1844 | 3 Dywizja Grenadierów | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Trochim | Andrzej | Kazimierz | - | Łukowski, Trzebieszów | 1871 | 12 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1401 | |
Trochim | Aleksander | Paweł | Siedlecka, łukowski, Krasusy | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 64 | |||
Trochim | Aleksander | Paweł | 20 | Siedlecka, łukowski, Krasusy, Zembry | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 64 | |
Trochimczuk | Łukasz | - | - | Hrubieszowski | 1853 | Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Trochimczuk (lub Trofimczuk) | Mateusz | Krzysztof | 20 | Siedlecki, Sterdyń | 1838 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin, młynarz | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Trochimiak | Jan | Jakub | 26 | Siedlecki, gm. Przeździatka | 1838 | 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Trochimiak | Franciszek | Jakub | 20 | Siedlecka, siedlecki, Królowa Niwa, Krzesk | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Trochimiak | Aleksander | Krzysztof | - | Siedlecki, Królowa Niwa | 1871 | 34 Brygada Artyleryjska | - | AP Lublin | 175 | 873 | 94 | |
Trochimiak | Mikołaj | Joachim | Siedlecka, siedlecki, Mordy | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 64 | |||
Trochimiak | Wincenty | Jan | 23 | Siedlecki | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Trochimiak | Mikołaj | Joachim | 21 | Siedlecka, siedlecki, Mordy, Czołomyje | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 64 | |
Trochimiuk | Grzegorz | Szymon | 20 | Bialski, Biała | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 818 | 67 |
Trochimiuk | Tomasz | Maciej | 23 | Siedlecki, Krzak | 1848 | Korpus Orenburski | ż. Marianna Żuk | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Trochimiuk | Tomasz | Maciej | 23 | Siedlecki, gm. Królowa Niwa, w. Krzesk | 1848 | Korpus Orenburski | ż. Marianna Żuk | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Trochimiuk | Jan | Andrzej | 21 | Siedlecka, siedlecki, Mordy, Czepielin | 1868 | - | Ż. Katarzyna Matejczuk, s.Piotr | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Trochimiuk | Aleksander | Dominik | 21 | Siedlecka, sokołowski, Repki | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Trochimiuk | Stefan | Joann | - | Radzyński, Tłuściec | 1871 | 23 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 956 | |
Trochimowicz | Jan | Aleksander | 26 | Hrubieszowski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Trochimowicz | Stanisław | Jan | 21 | Lubelski | 1851 | Flota Czarnomorska | żona Franciszka Madejska | AP Lublin | 175 | 819 | 266 | |
Trochimowicz | Daniel | Jan | 23 | Bialski, Janów Podlaski | 1863 | - | Kawaler | Przestępca polityczny, Twierdza Brześć | AP Lublin | 172 | 34 | b.pag |
Trochimuk | Iwan | Lew | - | Bialski, Sławatycze | 1871 | 27 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 261 | |
Trochmiczuk (lub Trochinczuk) | Błażej | Paweł | 21 | Krasnostawski, Parypse | 1848 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | 39 |
Trochonowicz | Konstanty | Michał | 21 | Radzyński | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Żona Teodora Oleszczuk | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Trochonowicz | Konstanty | Michał | - | Radzyński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Trochonowicz | Bazyli | - | - | Łukowski, Żelizna | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Trochonowicz | Wincenty | - | - | Radzyński, Międzyrzec | 1851 | - | - | Oszczędzony jako dzietny. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Trochtman | Zyś | Lejba | 24 | Krasnostawski, Rejowiec | 1845 | Robocze i Łastowe Ekipazy Czarnomorskiej Floty | żona Małka Zysman | grzebieniarz | AP Lublin | 175 | 810 | 31 |
Trociuk | Piotr | Halimon | 23 | Radzyński,Włodawa,Wyżyki | 1841 | 7 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 43 |
Trociuk | Paweł | Bialski, | 1848 | Korpus Orenburski | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. | ||||
Trociuk | Paweł Jan | N. | 20 | Bialski, Kostomłoty | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Trociuk | Wasyl | Nikita | 22 | Radzyński | 1854 | Flota Czarnomorska | Żona Katarzyna N. | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Trociuk | Jan | Wojciech | 20 | Radzyński | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Trociuk | Szymon | Kuźma | 20 | Siedlecka, bialski, Międzyleś, Krzywowólka | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Trociuk | Piotr | Jan | 20 | Siedlecka, radzyński, Biała, Niewęgłosz | 1868 | - | Ż. Paulina Łosówna, s.Jan, c.Rozalia | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Trociuk | Jan | Wojciech | - | Radzyński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Trociuk | Osip | Iwan | - | Radzyński, Biała | 1871 | 23 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 963 | |
Trociuk | Jan | Teodor | 21 | Bialski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Trociuk | Hryć | Jakub | 20 | Bialski, Kostomłoty | 1843 | 3 Korpus Piechoty | ż. Zofia Kowalówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Trociuk v Perewozko | Lewko | Sidor | 20 | Kostomłoty | 1846 | Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Trocka | Piotr | Franciszek | 20 | Lubelska, bialski, Czuchleby, Biernaty Średnie | 1866 | 31 Piechotny Aleksapolski Pułk | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 614 |
Trocki | Wincenty | Tomasz | 23 | Lubelski | 1851 | Flota Czarnomorska | kawaler | szewc | AP Lublin | 175 | 809 | 8 |
Troczyk | Wawrzyniec Hilary | 580 | Radzyński, | 1838 | Korpus Grenadierów | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. | |||
Troczynski | Jan | Jakub | 23 | Włodawski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.-kat.,piśmienny | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Troć | Józef | Jan | 21 | Bialski, Łysów | 1847 | Kałuski Garnizon Artylerysjki | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 220 |
Troć | Jan | Mikołaj | 20 | Radzyński | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Troć | Mikołaj | Piotr | 21 | Radzyński, Opole | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Troć | Mikołaj | Piotr | 21 | Radzyński, (Opole?) | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Troć | Łukasz | Florian | 21 | Siedlecki | 1854 | Flota Czarnomorska | Żona Marcela Wołoch | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Troć | Antoni | Piotr | 28 | Radzyń Podlaski | 1863 | Oddzielny Orenburski Korpus | Ż. Konstancja Grudzińska | Włościanin, przestępca polityczny | AP Lublin | 172 | 34 | b.pag |
Troć | Michał | Siemion | 21 | Chełmski, Liszno, Krasnostawski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Ż.Marianna Wikar, c. Barbara, 1. rok | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 260 |
Troć | Teodor | - | - | Łukowski, Bruss | 1851 | - | - | Niezdatny z powodu ropienia ucha lewego i kołtuna na głowie. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Troć | Wasyl | - | - | Bialski, Cieleśnica | 1851 | - | - | Uwolniony jako jedynak z objęcia majątku po rodziciach oraz z uwagi na małą ludność gminy z któej czterech spisowych powołano na zaciąg. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Trohimiuk | Piotr | Maciej | 22 | Bialski, Juniewicze | 1843 | 4 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 35 |
Trohimiuk | Grzegorz | Kuzma | 26 | Garwoliński | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Kawaler | chłop wiara greko-kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Trohonowicz | Dimitr | Bazyli | 20 | Radzyński,Żelizna,Kolembrody | 1841 | 1 Korpus Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 168 |
Trojak | Moszko Meleh | Gerszek | 21 | Łukowski | 1873 | - | Żona Blima Biater,dzieci Gersz Abram i Ruchla | Żyd | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Trojan | Antoni | Jan | 21 | Siedlecki, Kołodziąż | 1845 | Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Trojan | Feliks | Leon | 20 | Łukowski, gm. Żabienice | 1838 | 18 Dywizja Piechoty | ż. Franciszka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Trojan | Szczepan | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Trojan | Józef | Maciej Agnieszka | 21 | Radzyński,Włodawa,Wilga | 1836 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Trojanek v Melan | Paweł | - | - | Łukowski, Głosków | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Trojanowski | Józef | Piotr | 20 | Siedlecki, Wólka | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 63 |
Trojanowski | Ksawery | - | - | Lubelska, siedlecki, Kowiesy | 1851 | - | - | Stawał do poboru w Warszawie | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Trojanowski | Franciszek | Stanisław | 21 | Radzyński | 1854 | 2 Dywizja Dragonów | Kawaler | Czyta i pisze po polsku i rusku | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Trojanowski | Karol | Tomasz | 21 | Węgrowski | 1867 | 13 Batalion Rezerwowy Piech. | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Trojanowski | Karol | Tomasz | - | Węgrowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Trojanowski | Aleksy | Józef | - | Węgrowski | 1872 | Zamieniony na Nowaka wypisanego ze szpitala | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Trojanowski | Karol | Stanisław | 21 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Trojczak | Marcin | Walenty | 21 | Zamojski, Kraśnik | 1840 | 8 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Trokiewicz | Wojciech | Szymon | - | Radzyński | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tromiński | Filip | - | - | Krasnostawski | 1853 | Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Troscianczuk | Wasyli | Józef | 22 | Radzyński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Trościańczuk | Emilian | Grzegorz | 22 | Radzyński, Derewiczna | 1843 | 4 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 39 |
Trościańczyk | Antoni | - | - | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Trościński | Antoni | Wojciech | 21 | Biłgorajski, Majdan Sopocki, Zamojski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Ż. Rozalia N. | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 388 |
Truba | Jan | Stefan | 25 | Zamojski, Krasnobród | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Trubalski | Paweł | Michał | - | Włodawski | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Trubicki | Andrzej | Julian | 20 | Radzyński,Włodawa,Wyryki | 1 Dywizja Dragonów | Żonaty-Marianna Kocianka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. | |
Trubicki | Jan | Bartłomiej, Melania | 21 | Podlaska, radzyński, Włodawa, Suszno | 1839 | - | Kawaler | Włościanin, dostawiony po uzupełnionym naborze | AP Lublin | 175 | 855 | b.pag. |
Truk | Mikołaj | Tomasz | 22 | Lubelski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Trulewicz | Jan | Wawrzyniec | 22 | M.Kamionka pow.lubelski | 1863 | - | Kawaler | Chrześcijanin, przestępca polityczny przez Urząd Rekrucki przyjęty, wysłany 17.05.1863 r. w 12 partii, mieszczanin. | AP Lublin | 172 | 33 | 53 |
Truskolawski | Onufry | Franciszek | 20 | Z Obwodu Łomżyńskiego, województwa augustowskiego. | 1835 | - | Kawaler | Szlachcic. Po odbyciu kary więzienia za podżeganie do inkwizycji. | AP Lublin | 115 | 647 | 168-169 |
Truskowski | Michał | - | - | Bialski, Rusków | 1851 | - | - | Niedostawiony- zostaje w więzieniu w Białej. Od 1852 w więzieniu w Lublinie. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Trusz | Jan | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Truszkowski | Andrzej | Jan | 22 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat.,czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Truszkowski | Wawrzyniec | Wincenty Katarzyna | 24 | Bialski,Klimczyce,Chybów | 1836 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Truszkowski v Gomułka | Wojciech | Grzegorz | 23 | Siedlecki,Strzeszew | 1840 | 8 Dywizja Piechoty | Żonaty- Agata ,ciężarna | Włościanin ,złego prowadzenia, nad prawym okiem ma znamię | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Trut vel Daciuk | Franciszek | Daniło | 21 | Chełmski, Czułczyce, Krasnostawski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Ż. Marianna | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 262 |
Trwoga | Wojciech | Andrzej | 21 | Lubelska, łukowski, Wojcieszków, Bystrzyca | 1866 | 35 Piechotny Rezerwowy Batalion | Ż. Apolonia Stańska, c.Antonina | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 146 |
Trybalski | Ignacy | - | - | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Trybuch | Józef | Jakub | 21 | Zamojski | 1852 | 3 Dywizja Grenadierów | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 43 |
Trybuch | Józef | - | - | Zamojski | 1853 | 3 Dywizja Grenadierów | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Trybwaser | Chil | Mendel | 23 | Krasnostawski | 1845 | 14 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynierii | Kawaler | - | AP Lublin | 175 | 804 | 68 |
Tryc v Sapera | Jakub | Grzegorz | 20 | Krasnostawski, Orłowa | 1840 | 4 Dywizja Kawalerii Lekkiej | ż. Marianna c. Grzegorza, bezdzietny | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Trych | Florian | Wojciech | 22 | Łukowski, Pawłowice | 1847 | 6 Dywizja Artylerii | ż. Konstancja Pawlukówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 816 | |
Trychter Hezykowicz | Berek | - | 19 | Łukowski, Babice | 1848 | 3 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Tryciński | Piotr | Paweł | 20 | Siedlecka, łukowski, Charlejów, Zakępie | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Tryczek | Michał | Piotr | 22 | Łukowski | 1854 | Flota Czarnomorska | Żona Magdalena N. | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Tryczyński | Antoni | Wojciech | 20 | Hrubieszowski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 804 | 61 | |
Tryczyński | Wawrzyniec | Józef | 22 | Zamojski, Biłgoraj | 1840 | Grenadier w Pułku Jegierskim | Kawaler | Włościanin, garncarz | AP Lublin | 175 | 818 | 104 |
Tryczyński | Franciszek | Mateusz | 20 | Radzyński | 1839 | Oddzielny Korpus Grenadierów | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Tryć | Jan | - | - | Krasnostawski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tryfman | Abram | Boruch | 26 | Włodawski | 1873 | - | Żona Perla Łas Stodolnicka,córka Fajga Iza | Żyd | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Trygub | Antoni | Jan | 21 | Włodawski | 1873 | - | Żona Anna Rec | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Tryhter Hezykowicz | Berek | - | 19 | Łukowski, Babice | 1848 | 3 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Tryk | Mateusz | - | - | Lubartowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Tryk | Stanisław | Jakub | 20 | Zezulin | 1836 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Tryk | Stanisław | Jakub | 20 | Zezulin | 1836 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Tryka | Michał | Szymon | 21 | Zamojski | 1851 | Kaukaska Półbrygada Rezerwowa | żona Marianna Raruwna | uwolniony N 54109/8512-53r | AP Lublin | 175 | 804 | 15 |
Tryka | Marcin | Antoni | 20 | Zamojski | 1851 | 1 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierów | żona Marianna Bokowna | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | |
Trykacz | Wojciech | Michał | 21 | Radzyński | 1852 | 3 Dywizja Grenadierów | Żona Franciszka Guza | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Trykacz | Kazimierz | - | - | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Trykacz | Michał | - | - | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Trykacz | Wojciech | - | - | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Trykacz | Szczepan | - | - | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Trykacz | Stefan | Wojciech | 21 | Łukowski | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Żona Zofia Witek | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Trykacz | Mikołaj | Wojciech | 21 | Siedlecka, radzyński, Siemień, Wierzchowiny | 1868 | - | Ż. Anna, s.Józef | Włościanin, czyta i pisze po rosyjsku | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Trykacz | Stefan | Wojciech | - | Łukowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Trykacz | Jan | Jakub | 21 | Łukowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Trykacz | Stanisław | Szymon | 27 | Radzyński, Pożarów | 1844 | 6 Dywizja Artylerii | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 816 | |
Trylewski | Adam | - | - | Lubartowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Trynda | Marcin | Antoni | 20 | Tyszowiecki, Typin, Hrubieszowski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Ż. Katarzyna Zielonka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 288 |
Trynduś | Mateusz | Jan | 21 | Hrubieszowski, Rachanie | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Katarzyna Gardzioła | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Tryniszewski | Józef | Aleksander | Siedlecka, sokołowski, Jabłonna | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 65 | |||
Tryniszewski | Józef | Aleksander | 21 | Siedlecka, sokołowski, Jabłonna, Toczyski | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 65 | |
Tryszfeld | Dawid | Eli | 20 | Zamojski, Tarnogród | 1845 | 13 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynierii | Kawaler | tkacz | AP Lublin | 175 | 810 | 21 |
Trytz | Stanisław | Wojciech | 20 | Łukowski, Dminin | 1843 | 3 Korpus Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Trzasko | Kazimierz | - | - | Lubelska, radzyński, Międzyrzec Podlaski | 1851 | - | - | Wyłączony z tytułu wyboru | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Trzciniowski (lub Trześniowski) | Antoni | Andrzej | 23 | Hrubieszowski, Dzierążnia | 1840 | 8 Dywizja Piechoty | ż. Agnieszka, bezdzietny | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 331 |
Trzciński | Kacper | Marcin | 27 | Łukowski,Garwolin,Jagodne | 1 Dywizja Dragonów | Żonaty-Marianna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. | |
Trzciński | Jan | Maciej | 20 | Siedlecki | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Szlachcic. dowodów nie dostarczył | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Trzciński | Stanisław | Leon | 20 | Łukowski, | 1853 | Dywizja Grenadierów | kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Trzciński | Józef | Marcin | 23 | Łukowski | 1834 | - | Kawaler | Włościanin szewc | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Trzciński | Leon | Michał | 20 | Siedlecki, gm. Chroszczówka | 1838 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Trzciński | Kacper | Szymon | 24 | Zamojski | 1851 | 1 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierów | żona Franciszka Hajdukowna | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | |
Trzciński | Ignacy | Piotr | 20 | Siedlecka, sokołowski, Dębe Nowe, Trzciniec | 1868 | - | Kawaler | Włościanin, czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Trzciński | Karol | Franciszek | Siedlecka, sokołowski, Dębe Nowe | 1870 | 2 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 65 | |||
Trzciński | Karol | Franciszek | 21 | Siedlecka, sokołowski, Dębe Nowe, Trzciniec | 1870 | 2 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | Czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 867 | 65 |
Trzciński | Wojciech | Jan | 21 | - | 1834 | - | Kawaler | Mieszczanin, rolnik | AP Lublin | 175 | 803 | 20 |
Trzciński | Stanisław | Stanisław Katarzyna | 26 | Siedlecki,Chruszczówka,Trzciniec | 1836 | 13 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin,piśmienny | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Trzeciak | Franciszek | Grzegorz | 21 | Łukowski, Osieck | 1845 | Garnizon Artylerii w Szwaborsku | Kawaler | Mieszczanin, szewc | AP Lublin | 175 | 818 | 102 |
Trzeciak | Jan | - | - | Krasnostawski | 1853 | 6 Dywizja Kawalerii Lekkiej | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Trzeciak | Onyszko | Filip | 20 | Radzyński | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Trzeciak | Antoni | Kacper | 24 | Łukowski | 1854 | Flota Czarnomorska | Żona Józefa Paleszczak | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Trzeciak | Franciszek | Kazimierz | 26 | Garwolinski | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Trzeciak | Adam | Jan | 22 | Garwoliński | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Żona barbara Bonk,córka | chłop wiara rz.-kat,czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Trzeciak | Adam | Jan | - | Garwoliński | 1867 | - | - | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Trzeciak | Franciszek | Kazimierz | - | Garwoliński | 1867 | - | - | Wynajęty za Filkensztejna Szlom | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Trzeciak | Laurenty | Iwan | - | Garwolinski, Osieck | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 551 | |
Trzeciak v Sawka | Stefan | Aleksy | 26 | Radzyński, gm. Hańsk | 1838 | 17 Dywizja Piechoty | ż. Marianna (K…?) | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Trzesniewski | Stanisław | Wawrzyniec | 22 | Biłgorajski | 1871 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Trześniecki | Marcin | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Trześniecki | Teofil | Filip | 21 | Siedlecka, garwoliński, Stężyca | 1868 | - | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Trześniewski | Teofil | Antoni | 20 | Łukowski, Stężyca | 1863 | Oddzielny Orenburski Korpus | Kawaler | Mieszczanin, szewc, przestępca polityczny | AP Lublin | 172 | 34 | b.pag |
Trześniewski | Kacper | Marcin | 29 | Hrubieszowski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Trześniowski | Sebastian | Adam | 20 | Popkowice | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 156-157 |
Trzewiczarz | Hersz Lejb | Icek | 22 | Lubelska, siedlecki, Wegrów | 1866 | Wdowiec | Wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 95 | |
Trzewik | Szmul | Szapcio | 19 | Radzyński | 1854 | Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.Kawaleria | Żona Han Gusuł | Żyd,szewc | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Trzonek | Antoni | Paweł | - | Węgrowski, Stoczek | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1783 | |
Trzonowicz | Mordko | brak | brak | Siedlecki | 1854 | Niefront.Oddz.Rzemieśln.Brygada 15 Dywizji Piechoty | brak | Kantonista | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Trzpiel | Jan | Marcin | 20 | Lubelska, łukowski, Unin, Wólka Ostrożeńska | 1866 | 32 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Twer | Ż. Marianna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 810 |
Trzpiel | Lew | Leon | - | Garwoliński | 1872 | 5 Brygada Strzelców | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Trzpiel | Michał | Szczepan | 20 | Łukowski, Jarczówek | 1843 | 4 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 132 |
Trzyński | Paweł | Szymon | 20 | Zamojski, Stróża | 1840 | Flota Czarnomorska | ż. Jadwiga c. Józefa Kozika, bezdzietny. Żona zostaje u rodziny. | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 70 |
Tszpil | Adam | Walenty | 25 | Łukowski | 1863 | - | Włościanin, przestępca polityczny | AP Lublin | 172 | 34 | b.pag | |
Tuchlenber | Abram Herszek | Lejba | 20 | Siedlecka, sokołowski, Sokołów Podlaski | 1868 | - | Ż. Ryfka, c.Pesia | Żyd | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Tuchłowski | Józef | Jan | - | Garwoliński | 1872 | Zapisany pod literą P | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tuchman | Abram Leib | Icek | 16 | Krasnostawski, Izbica | 1855 | Kantonista w Twierdzy Zamość | kawaler | zmarł N 55117/9471- 55 | AP Lublin | 175 | 806 | 82 |
Tuchman | Majer Icek | Józef | 22 | Krasnostawski | 1846 | Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu Kaukaskiego | kawaler | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. | |
Tuchowicz | Marceli | Franciszek | 20 | Zamojski | 1850 | 18 Dywizja Piechoty | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. | ||
Tuchowski | Jan | Stanisław Teresa | 22 | Łukowski | 1835 | - | Kawaler | mieszczanin | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Tuchszer | Szmul | Icek | 20 | Bialski | 1852 | 11 Rota wojenno-robocza Zarządu Inżynierii | Żona Hana Zając,córka 1/2 roku | Żyd | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Tudowski v Pudowski | Adam Franc | Konstanty | - | Łukowski, Jakusze | 1871 | - | - | Wpisany pod P | AP Lublin | 175 | 873 | 1375 |
Tudrej | Wincenty | Kazimierz | 21 | Lubartowski, Kozłówka, Lubelski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 151 |
Tudrej (Tudryj) | Stanisław | Kazimierz | 23 | Opolski, Szczekarków, Lubelski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Kawaler | Włościanin, najemnik za Dzierżaka | AP Lublin | 175 | 823 | 380 |
Tudruj | Stanisław | Antoni | 20 | Lubelski, Strzyżów, Lubelski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Ż. Agnieszka, córka Józefa 1 rok | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 65 |
Tudrujek | Mikołaj | Mateusz | 20 | Wola Gałęzowska | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 803 | 13 |
Tudurek | Bartłomiej | Wojciech | 23 | Zamojski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 152 |
Tudurek | Bartłomiej | - | - | Zamojski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tugenber | Szmul Josel | Abram Jankiel | Siedlecka, konstantynowski, Olszanka | 1868 | - | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. | |
Tugenberg | Lejbo | Herszko | Siedlecka, radzyński, Międzyrzec Podlaski | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 66 | |||
Tugenberg | Lejbo | Herszko | 20 | Siedlecka, radzyński, Międzyrzec Podlaski | 1870 | Kawaler | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 66 | |
Tugender | Hersz Michel | Moszko | - | Radzyński, Międzyrzec | 1871 | 23 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1106 | |
Tugentman | Josek | Abram | - | Garwoliński | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tujtkiewicz | Szymon | Łukasz | 24 | Biłgoraj | 1835 | - | Kawaler | Mieszczanin, za niestawienie się do spisu. | AP Lublin | 115 | 647 | 142-143 |
Tulcinski | Karol | Jan | 22 | Tomaszowski | 1869 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Tulczyk | Józefat | Symeon | 20 | Siedlecka, włodawski, Sobibór, Osowa | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Ż. Eudokia Silczuk | AP Lublin | 175 | 867 | 64 | |
Tulej | Michał | Iwan | 29 | Hrubieszowski, Majdan | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Tulej | Michał | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tulej | Stanisław | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tulej | Karol | Jan | - | Siedlecki | 1872 | 5 Brygada Strzelców | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tultonski | Teodor | Stefan | 20 | Hrubieszowski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik,katolik | AP Lublin | 175 | 820 | 244 |
Tulwin | Michał | Feliks | Siedlecka, węgrowski, Miedzna | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 65 | |||
Tulwin | Michał | Feliks | 20 | Siedlecka, węgrowski, Miedzna | 1870 | Kawaler | Wykupiony, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 867 | 65 | |
Tupaj | Michał | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Tupaj | Franciszek | Łukasz | 20 | Lubelski, Opole | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Tupalczyk | Karol | Teodor Agata | 24 | Bialski | 1835 | - | Kawaler | włościanin młynarz czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Tupalski | Marcin | Jan | - | Bialski | 1872 | 5 Brygada Strzelców | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tur | Eliasz | Lew, Uścima | 21 | Podlaska, radzyński, Żelizna | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Turaj | Onufry | - | 24 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 5 |
Turbaszewski | Józef | N. | 22 | Siedlecki, Gródek | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 109 |
Turbaszewski | Józef | N. | 22 | Siedlecki, Małożew | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Turchowski | Krzysztof | Szymon | 24 | Bialski, Huszcza | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 818 | 83 |
Turczyn | Szymon | - | - | Zamojski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Turczyn | Kazimierz | - | - | Hrubieszowski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 805 | 142 |
Turczyn | Antoni | - | 29 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 13 |
Turczyn | Mikołaj | Jan | 20 | Zamojski, Łukowa | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Turczyn | Michał | Iwan | 20 | Tyszowiecki, Łabunie, Hrubieszowski | 1866 | 2 Dywizja Grenadierów, Warszawa | Ż. Marianna Krupa | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 283 |
Turczyn | Symeon | Michał | 20 | Rachanie | 1866 | Kawaler | Włościanin, unita, zwrócony ponad komplet | AP Lublin | 175 | 823 | 300 | |
Turczynak | Sebastian | Bartłomiej | 24 | Biłgorajski | 1877 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Turczyniak | Maciej | Sebastian | 23 | Zamojski, Łukowa | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Turczyniak | Maciej | Andrzej | 27 | Zamojski | 1851 | 2 Dywizja Kirasjerów | żona Helena Grabowska | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag | |
Turek | Mateusz | - | - | Tomaszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Turek | Wawrzyniec | Jan | 20 | Zamojski | 1851 | Brygada Rezerwowa - 20 Dywizja Piechoty Oddz. Korpusu Kaukaskiego | kawaler | AP Lublin | 175 | 807 | 119 | |
Turek | Wawrzyniec | Jacenty | 25 | Zamojski | 1850 | 14 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie Inżynierii | AP Lublin | 175 | 818 | 144 | ||
Turek | Marcin | - | - | Hrubieszowski | 1853 | Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Turek | Piotr | Paweł | 20 | Zamojski | 1850 | Flotylla Kaspijska | AP Lublin | 175 | 822 | 519 | ||
Turek | Mikołaj | Andrzej | 20 | Łukowski, Łomnica | 1845 | Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty | ż. Rozalia Baranówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Turek | Marcin | Wawrzyniec | 29 | Zamojski | 1850 | 18 Dywizja Piechoty | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. | ||
Turek | Józef | Łukasz, Ewa | 22 | Podlaska, łukowski, Domaszewnica | 1837 | 1 Dywizja Kirasjerów | ż.Zofia, brzemienna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Turek | Franciszek | Wawrzyniec, Joanna | 20 | Podlaska, łukowski, Domaszewnica | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Turek | Stanisław | Stanisław | 23 | Łukowski, gm. Zaleskie | 1838 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin, kołodziej. | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Turek | Jan | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Turek | Leon | Błażej | 20 | Siedlecka, garwoliński, Wólka Ostrożeńska | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Turek | Antoni | Damian | - | Garwoliński, Ruda Talubska | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 523 | |
Turek | Michał | Andrzej | 21 | Szczebrzeszyński, Ruskie Piaski, Zamojski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 367 |
Turek | Stanisław | Jacek | 20 | Struża | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 148-149 |
Turek | Mateusz | Jacenty | 20 | Zamojski, Struża | 1838 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 65 |
Turek | Jakub | Jacek | 21 | Zamojski, Stróża | 1840 | 4 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Turek v Turuk | Maciej | Tomasz | 20 | Radzyński,Radzyń | 1846 | 2 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 144 |
Turembka | Andrzej | Stefan | 28 | Siedlecki, gm. Przeździatka, w. Wólka | 1845 | I Dywizja Kirasjerów - I Rezerwowy Korpus Kawalerii | ż. Ewa Belińska | Włościanin, zm. 1861 | AP Lublin | 175 | 818 | 99 |
Turemka | Wincenty | Jan | 20 | Siedlecki, | 1853 | Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygady | ż.Małgorzata Armuszcz | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Turemka | Jakub | Antoni | 20 | Siedlecki, | 1853 | Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygady | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Turemka | Szymon | Józef | Siedlecka, węgrowski, Ruchna | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 65 | |||
Turemka | Szymon | Józef | 20 | Siedlecka, węgrowski, Ruchna, Krypy | 1870 | Kawaler | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 65 | |
Turewicz | Mikołaj | Ignacy | 20 | Hrubieszowski, Dubienka | 1848 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 814 | 3 |
Turket | Antoni | Stanisław | Siedlecka, siedlecki, Siedlce | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 64 | |||
Turkety | Antoni | Stanisław | 20 | Siedlecka, siedlecki, Siedlce | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | Czyta i pisze po polsku i rosyjsku | AP Lublin | 175 | 867 | 64 |
Turkieltaub | Abram | Chaim | - | Radzyński | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Turko | Oleszko | - | - | Zamojski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Turkus | Mordko Lejb | Herszek | 19 | Lubelski | 1848 | Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i Wodnych | Kawaler | Żyd,złotnik | AP Lublin | 175 | 817 | 15 |
Turlak | Michał | Tomasz | 20 | Lubelski, Puławy | 1840 | 9 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Turlepa | Wojciech | Antoni | 22 | Zamojski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Turlewicz | Jan | Mikołaj | 22 | Kamionka | 1836 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 806 | 66 |
Turner | Izrael | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 46 | |
Turniak | Kacper | Jan | 22 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Mieszczanin wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Turobiner | Izrael | - | - | Krasnostawski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 46 |
Turobiner | Cała | Moszko | 19 | Łukowski, | 1853 | Flota Czarnomorska | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Turobiński | Walery | Jan | 23 | Bialski, Klepaczew | 1863 | - | Kawaler | Włościanin, piśmienny, przestepca polityczny, Twierdza Brześć | AP Lublin | 172 | 34 | b.pag |
Turos | Tomasz | Antoni | Siedlecka, sokołowski, Sterdyń | 1870 | 6 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 65 | |||
Turos | Tomasz | Antoni | 21 | Siedlecka, sokołowski, Sterdyń, Łazów | 1870 | 6 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 65 | |
Turoszuk | Onufry | Michał | 20 | Radzyński,Włodawa,Okuninka | 1840 | 7 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Turowski | Wasyli | - | - | Biłgorajski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Turowski | Józef | Michał | 20 | Krasnostawski, Chełm | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Turowski | Wincenty | Mikołaj | 21 | Krasnostawski, Krasnystaw | 1849 | Flota Czarnomorska | kawaler | AP Lublin | 175 | 819 | 272 | |
Turowski | Michał | Grzegorz | 20 | Krasnostawski, Wojsławice | 1849 | Flota Czarnomorska | żonaty, Marianna | AP Lublin | 175 | 819 | 276 | |
Turowski | Idzi Feliks | Mateusz | 24 | Siedlecki, Stara Wieś | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Turowski | Michał | - | - | Zamojski | 1848 | 1 Dywizja Kirasjerów | - | - | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Turowski | Wojciech | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Turowski | Jan | - | - | Bialski, Łomazy | 1851 | - | - | Niezdatny z powodu początkowej ruptury pachwinowo-workowej, z prawej strony. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Turski | Franciszek | - | - | Lubelski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 45 |
Turski | Piotr | Franciszek | 22 | Lubelski | 1852 | Artyleryjska Dywizja Grenadierów | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 820 | 53 |
Turski | Piotr | - | - | Lubelski | 1853 | Dywizja Artylerii Grenadierów | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Turski | Szymon | - | - | Lubelski | 1853 | Garnizon Artylerii w Gieorgijewsku | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Turski | Stanisław | - | - | Zamojski | 1853 | Brygada Rezerwowa 14 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Turski | Wincenty | Łukowski, | 1848 | Korpus Orenburski | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. | ||||
Turski | Wincenty | Łukowski | 1848 | Korpus Orenburski | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. | ||||
Turski | Andrzej | Wawrzyniec, Salomea | 26 | Podlaska, radzyński, Olszewnica Wielka, Włościska | 1837 | 1 Dywizja Kirasjerów | Kawaler | Szlachcic bez dowodów | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Turski | Adam | Michał, Salomea | 21 | Podlaska, łukowski, Strzyżew, Łazy | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Turski | Antoni | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Turski | Jan | - | - | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Turski | Aleksander Karol | Józef | 20 | Siedlecka, łukowski, Celiny, Turze Rogi | 1868 | - | Kawaler | Jednodworzec | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Turski | Józef | Jan | 21 | Siedlecka, łukowski, Celiny, Turze Rogi | 1868 | - | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Turski | Józef | Mikołaj | - | Konstantynowski, Huszlew | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 839 | |
Turski | Wiktor | Andrzej | - | Łukowski, Ulan | 1871 | 31 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1248 | |
Turski | Antoni | Jan | 21 | Łukowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Turulla | Jan | Eliasz | 24 | Bialski, Ostrów | 1847 | Arsenał w Briańsku - Garnizon Artylerrii, 3 Rota | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Turyk | Józef | Onufry | 22 | Bialski, Nowa w gm. Toporów | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 69 |
Turyk | Jan | - | - | Lubelska, bialski, Toporów | 1851 | - | - | Uwolniony na zawsze Listą Kalek z 1850r, jako głucho-niemy | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Turyk | Antoni | Cyprian Marianna | 23 | Bialski,Dziadkówka?,Krawce? | 1836 | 1 Dywizja Kirasjerów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Turym | Lejzor | Moszek | 18 | Hrubieszowski | 1848 | Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i Wodnych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 29 |
Turzyk | Jan | Wawrzyniec | - | Siedlecki | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Turzyk | Jan | Piotr | - | Bialski | 1872 | 7 Dywizja Kawalerii | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Turzyniecki | Józef | - | - | Hrubieszowski | 1853 | Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Turzynski | Franciszek | Mikołaj | 21 | Hrubieszowski | 1874 | - | Kawaler | Mieszczanin,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Tusinski | Franciszek | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Tusiński | Franciszek | Sebastian | 21 | Lubelski, Baranów, Lubelski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Ż. Katarzyna Rybak | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 209 |
Tusman | Jankiel | Mendel | 18 | Lubelski | 1848 | Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i Wodnych | Kawaler | Żyd,krawiec | AP Lublin | 175 | 817 | 17 |
Tuszewski | Ignacy | Feliks | 24 | - | 1835 | Wszedł d 10 Pułku Ułanów w czasie rewolucji. | Kawaler | Szlachcic, czyta i pisze po polsku. | AP Lublin | 115 | 647 | 180-181 |
Tuszyło | Maksym | Semen | 20 | Radzyński, | 1853 | Kaukaska rezerwowa półbrygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Tuszyński | Jan | - | - | Hrubieszowski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 805 | 110 |
Tuszyński | Franciszek | Demko | 27 | Hrubieszowski, Perespa | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Tutak | Wawrzyniec | Stanisław | 28 | Kaliszany | 1836 | Flota Bałtycka | Wdowiec, bezdzietny | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 128 |
Tutak | Wawrzyniec | Stanisław | 28 | Kaliszany | 1836 | Korpus Kaukaski | Wdowiec bezdzietny | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 126 |
Tutka | Józef | Jakub | 22 | Zamojski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Tutka | Jan | Marcin | 24 | Zamojski | 1850 | Flotylla Kaspijska | AP Lublin | 175 | 822 | 529 | ||
Tutka | Wawrzyniec | Adam | 20 | Janów | 1835 | - | Kawaler | Mieszczanin, szewc. | AP Lublin | 115 | 647 | 160-161 |
Twardowski | Jan | Stanisław | 20 | Siedlecki,Ożarów,? | 1841 | 7 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 43 |
Twardowski | Aleksander | Mateusz | 29 | Baba z woj.mazowieckiego | 1835 | - | Kawaler | Włościanin, kominiarz. Po odbyciu kary więzienia za rabunek. | AP Lublin | 175 | 808 | 58 |
Twardowski | Ludwik | Andrzej | 21 | Węgrowski | 1867 | 13 Batalion Rezerwowy Piech. | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Twardowski | Ludwik | Andrzej | - | Węgrowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Twardowski | Franciszek | Tadeusz | Siedlecka, węgrowski, Sinołęka | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 65 | |||
Twardowski | Franciszek | Tadeusz | 20 | Siedlecka, węgrowski, Sinołęka | 1870 | Kawaler | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 65 | |
Twardygrosz | Wojciech Piotr | - | - | Lubelski | 1853 | Garnizon Artylerii w Noworosyjsku | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Twardzik | Iwan Jan | - | - | Chełmski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 45 |
Twarowski | Jan | Stanisław | 26 | Siedlecki | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Twarowski | Jan | Andrzej, Marianna | 22 | Podlaska, bialski, Huszcza, Tuczna | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Twarowski | Józef | Kacper | 20 | Podlaska, bialski, Huszcza, Tuczna | 1844 | na rachunek przyszłego poboru | żona Marianna Skulmowska, bezdzietny | szlachcic niewylegitymowany, był w więzieniu za kradzież | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Twarowski | Jan | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Twarowski | Grzegorz | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Twarowski | Kazimierz | Iwan | - | Bialski, Międzyleś | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 269 | |
Twarowski | Jan | Kacper | - | Bialski | 1872 | 5 Brygada Strzelców | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Twarowski | Feliks | Walenty | 20 | Siedlecki, Grzymały | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 818 | 80 |
Twarowski | Stanisław | Piotr | 20 | Łukowski, Izdebno | 1844 | 2 Dywizja Dragońska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Twarowski | Kasper | - | - | Łukowski | 1843 | Służba górnicza | - | - | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Tworek | Józef | - | - | Zamojski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Tyara | Jan | - | - | Biłgorajski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Tyara | Dymitr | Stefan | 25 | Zamojski | 1851 | 20 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusu | wdowiec,dzieci nie ma | tkacz | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Tyara (?) (Tiara?) | Hryć | Stefan | 22 | Księżpol | 1836 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Tyblowicz | Moszko | Eli | 20 | Łukowski, Stoczek | 1845 | 14 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynierii | Kawaler | szewc | AP Lublin | 175 | 804 | 71 |
Tyborowski | Jan | - | - | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tybulak | Wincenty | Jan | 22 | Lubelski, Piotrowice Duże | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Katarzyna Jarzyna | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Tyburek | Tomasz | Andrzej | 25 | Lubelski | 1850 | 18 Dywizja Piechoty | AP Lublin | 175 | 805 | 10 | ||
Tych | Symeon | Potap | 20 | Lubelska, radzyński, Jabłoń | 1866 | 31 Piechotny Aleksapolski Pułk | Ż. Aleksandra Hapon | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 696 |
Tychel | Stefan | Jan | Siedlecka, bialski, Sitnik | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 65 | |||
Tychel | Stefan | Jan | 20 | Siedlecka, bialski, Sitnik, Styrzyniec | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 65 | |
Tychman | Icek Lejb | Fajbus | - | Bialski | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tychmuniwicz | Łukasz | Wawrzyniec Ksenia | 24 | Bialski,Hołodnica | 1836 | 13 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Tyfberg | Jakub Jankiel | Lejbuś | 21 | Lubelski, Wieniawa | 1844 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Żyd, czyta i pisze po żydowski, krawiec | AP Lublin | 175 | 816 | |
Tyfberg | Zachariasz | Szmul | 22 | Lubelski, Lublin | 1844 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Żyd, cieśla | AP Lublin | 175 | 819 | 260 |
Tykalewicz | Teodor | Józef | 20 | Bialski, | 1853 | Flota Czarnomorska | ż.Wowdia Maciejak | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Tykociński | Chuna | Wulf | 20 | Siedlecka, radzyński, Radzyń Podlaski | 1868 | - | Ż. Chana Aronowa, s.Dawid | Żyd | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Tylczyk | Józefat | Symeon | Siedlecka, włodawski, Sobibór | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 64 | |||
Tylicki | Michał | Andrzej | 21 | Szczebrzeszyński, Zwierzyniec, Zamojski | 1866 | 29 rezerwowy batalion piechoty, Moskwa | Kawaler | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 353 |
Tylicki | Paweł | Grzegorz | 21 | Szczebrzeszyński, Zwierzyniec, Zamojski | 1866 | 2 Dywizja Grenadierów, Warszawa | Ż. Katarzyna Cholewińska | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 359 |
Tylman | Krystian | Krystian | 22 | Siedlecki, | 1853 | Flota Czarnomorska | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Tylus | Maciej | Andrzej | 27 | Janowski | 1871 | - | Żona Ewa Drwal,dzieci nie ma | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Tylus | Jan | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Tylus | Sylwester | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Tylus | Piotr | Walenty | 29 | Zamojski | 1850 | 14 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie Inżynierii | AP Lublin | 175 | 818 | 143 | ||
Tylus | Wojciech | - | - | Zamojski | 1853 | Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tylżycki | Jan | Jan | 25 | Zamojski | 1871 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Tym | Szczepan | - | - | Zamojski | 1853 | Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tym | Wojciech | Joan | 21 | Siedlecki | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Tym | Daniel | Krzysztof | Siedlecka, węgrowski, Płatkownica | 1870 | 2 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 65 | |||
Tym | Daniel | Krzysztof | 21 | Siedlecka, węgrowski, Płatkownica | 1870 | 2 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 65 | |
Tymaszuk | Nestor | Dymitr | 22 | Radzyński | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Tymaszyński | Dionizy | Tomasz | 22 | Lublin | 1837 | - | Kawaler | Mieszczanin, szewc | AP Lublin | 175 | 808 | 74 |
Tymczuk | Andrzej | - | - | Tomaszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Tymczuk | Sofat | - | - | Hrubieszowski | 1853 | Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tymczuk | Mikołaj | - | - | Krasnostawski | 1853 | Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tymejczak | Teodor | Stefan | 20 | Radzyński, | 1853 | Flota Czarnomorska | ż.Marianna Gaworczyk | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Tymejczuk | Jan | - | - | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tymicki | Prokop | Jan | 20 | Bialski, Patków | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Tymicki | Prokop | Jan | 20 | Bialski, Patków | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Tymicki | Grzegorz | Jan | 22 | Lubelska, bialski, Kornica | 1866 | 12 Piechotna Dywizja m.Kijów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 683 |
Tymicki | Walenty | Szymon | 25 | Krasnostawski | 1851 | 1 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierów | żona Krystyna Mazurkiewiczowna | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | |
Tymiejczuk | Adam | Daniło | 21 | Włodawski | 1867 | 19 Rezerwowy Batalion Piechoty | Żona Karolina Łukaszuk | Chłop,wiara greko-kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Tymiejczuk | Adam | Daniło | - | Włodawski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Tymiejczuk | Antoni | Józef | Siedlecka, włodawski, Wola Wereszczyńska | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 64 | |||
Tymiejczuk | Antoni | Józef | 20 | Siedlecka, włodawski, Wola Wereszczyńska, Przymiarki | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Ż. Elena Maśluch | AP Lublin | 175 | 867 | 64 | |
Tyminski | Antoni | Franciszek | 22 | Sokołowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Tymiński | Walenty | N. | 28 | Lubelska, łukowski, Ruda Talubska, Kobyla Wola | 1866 | 32 Piechotny Kremienczugski Pułk | Ż. Marcjanna Dylewska | Włościanin, czyta i pisze po polsku, czyta po rosyjsku, wstąpił za Jana Majsterka z Sobolewa | AP Lublin | 175 | 837 | 875 |
Tymiński | Józef | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tymon | Paweł | Tomasz | 20 | Biłgorajski, Krasnobród, Zamojski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Ż. Marianna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 234 |
Tymosiewicz | Bartłomiej | Józef | 21 | Radzyński,Suchowola,Kopina | 1846 | Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Tymosiewicz | Michał | Tomasz | 21 | Łukowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Tymosiewicz | Józef | Roman | 21 | Radzyński, Branica | 1843 | 4 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 35 |
Tymosiewicz | Franciszek | - | - | Łukowski, Suchowola | 1851 | - | - | Wybrany dla kalectwa brata przełamanego na krzyżu. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Tymosiuk | Bartłomiej | Maksym | 27 | Krasnostawski, Kumów. | 1848 | Flota Czarnomorska | Wdowiec | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | 27 |
Tymosiuk | Antoni | Piotr | 24 | Siedlecki, Tchórznica | 1845 | Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała Pawłowicza | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Tymoszczuk | Mikołaj | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Tymoszczuk | Andrzej | - | - | Hrubieszowski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Tymoszczuk | Jakub | Jakub | 22 | Lubelska, bialski, Międzyleś, Ogrodniki | 1866 | 29 Piechotna Dywizja m.Mogilew n/Dnieprem | Ż. Uliana Matysiukówna, s.Płaton 3 lata | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 336 |
Tymoszczuk | Roman | Jan | 22 | Radzyński, (?) | 1838 | 16 Dywizja Piechoty | ż. Maria Sączykówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Tymoszczuk | Jan | Józef | Siedlecka, włodawski, Hańsk | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 64 | |||
Tymoszczuk | Jan | Józef | 22 | Siedlecka, włodawski, Hańsk, Kulczyn | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 64 | |
Tymoszczuk vel Greluk | Michał | Maciej | 20 | Chełmski, Bezek, Krasnostawski | 1866 | 6 Klastycki Pułk Huzarów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 253 |
Tymoszewski | Foma | Bonawentura | - | Węgrowski, Miedzna | 1871 | 34 Brygada Artyleryjska | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1696 | |
Tymoszuch | Stefan | Mikita | 21 | Bialski,Kościeniewicze,Dąbrowice | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Tymoszuk | Antoni | Denis | 20 | Radzyński, Hanna | 1847 | Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy Tronu | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 806 | 100 |
Tymoszuk | Jakub | - | 21 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 30 |
Tymoszuk | Paweł | - | - | Krasnostawski | 1853 | 2 Dywizja Kirasjerów | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tymoszuk | Trohim | Panas | 21 | Radzyński, Hanna | 1848 | Arsenał w Briańsku | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Tymoszuk | Trohim | Panas | 21 | Radzyński, Hanna | 1848 | Arsenał w Briańsku | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Tymoszuk | Iwan | - | - | Łukowski, Sławatycze | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Tymoszuk | Piotr | Eustachy | 21 | Bialski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Żona Marianna Jakubów | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Tymoszuk | Kazimierz | Eliasz | 22 | Bialski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Tymoszuk | Piotr | Mateusz | 21 | Lubelska, radzyński, Misie, Rzeczyca | 1866 | Kawaler | Wykreślony, włościanin, czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 837 | 224 | |
Tymoszuk | Bartłomiej | Teodor, Teodora | 23 | Podlaska, bialski, Janów Podlaski, Bubel | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Tymoszuk | Jan | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tymoszuk | Bartłomiej | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tymoszuk | Piotr | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tymoszuk | Piotr | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tymoszuk | Bartosz | Wawrzyniec | 21 | Bialski | 1867 | 13 Batalion Rezerwowy Piech. | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Tymoszuk | Józef | Jan | 22 | Konstantynowski | 1867 | 19 Rezerwowy Batalion Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Tymoszuk | Bartosz | Wawrzyniec | - | Bialski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Tymoszuk | Józef | Jan | - | Konstantynowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Tymoszuk | Fiodor | Nikifor | - | Bialski, Zabłocie | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 331 | |
Tymoszuk | Teodor | Iwan | - | Konstantynowski, Hołowczyce | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 826 | |
Tymoszuk | Michał | Marcin | - | Konstantynowski | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tymoszuk | Wincenty | Maciej | - | Włodawski | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tymoszuk | Jan | Łukasz | - | Konstantynowski | 1872 | 7 Dywizja Kawalerii | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tymoszuk | Piotr | Nieślubny | 23 | Konstantynowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko-,pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Tymoszuk | Onufry | Denis | 21 | Radzyński, Hanna | 1843 | 4 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 37 |
Tymoszuk | Piotr | Chwedor | 21 | Bialski,Janów,Bubel | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Tymoszuk | Franciszek | Tomasz | 23 | Bialski, (Cadków?) | 1843 | 3 Korpus Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Tymura | Jan | Dominik | 20 | Krasnostawski | 1852 | 3 Dywizja Grenadierów | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 44 |
Tymura | Jan | - | - | Krasnostawski | 1853 | 3 Dywizja Grenadierów | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tyniecki v Dyniecki | Antoni | Kazimierz | 20 | Zamojski | 1851 | 20 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusu | kawaler | czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Tynkiewicz | Tomasz | Marcin | - | Łukowski | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tynkowski | Kazimierz | Ludwik | 21 | Lubelska, łukowski, Maciejowice, Balwinów ? | 1866 | 33 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Rżew Twerskiej Guberni | Ż. Katarzyna Kusel | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 807 |
Tynuk | Stefan | - | - | Zamojski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Typa | Maciej | Leon | 23 | Bialski | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | ż. Anna Parosz | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Typek | Jan | Walenty | 22 | Tomaszowski | 1871 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Typek | Antoni | Wojciech | 20 | Zamojski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 804 | 50 | |
Typek | Franciszek | Piotr | 23 | Hrubieszowski | 1850 | Korpus Grenadierów | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. | ||
Typek | Wojciech | Józef | 25 | Zamojski, Tarnogród | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Anastazja | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Typek | Jan | Wojciech | 20 | Zamojski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 820 | 163 |
Typek | Michał | - | - | Hrubieszowski | 1853 | Brygada Rezerwowa 13 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Typek | Andrzej | - | - | Hrubieszowski | 1853 | Brygada Rezerwowa 13 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Typek | Jan | - | - | Zamojski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Typinski | Piotr | Jan | 24 | Krasnostawski | 1874 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Typiński | Michał | - | - | Krasnostawski | 1853 | Brygada Rezerwowa 11 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tyra | Wojciech | - | - | Zamojski | 1853 | Rezerwa w Garnizonowym Batalionie Wewnętrznym w Jekaterynosławiu | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tysiak | Stanisław | - | - | Siedlecki, Wyszków | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Tysman | Manes | Moszko | 21 | Garwoliński | 1873 | - | Żona Blima Grydalczyk,córka Ruchla | Żyd | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Tysz | Andrzej | - | 22 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 18 |
Tysz | Stefan | Andrzej | 21 | Bliszcza | 1836 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Tysz | Stefan | Jędrzej | 21 | Biszcza | 1836 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Tyszbladt | Majer | Moszek | 18 | Lubelski | 1848 | Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i Wodnych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 7 |
Tyszczuk | Filip | Maksym | 20 | Włodawski | 1867 | 19 Rezerwowy Batalion Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Tyszczuk | Filip | Masym | - | Włodawski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Tyszczuk | Stanisław | Izydor | Siedlecka, włodawski, Turno | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 64 | |||
Tyszczuk | Stanisław | Izydor | Siedlecka, włodawski, Turno, Psia Wola | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 64 | ||
Tyszel | Josel | Izrael | 20 | Radzyński | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Kawaler | Żyd,mieszczanin,ciesla | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Tyszel | Josel | Izrael | - | Radzyński | 1867 | - | - | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Tyszewski v Daniluk | Nikita | Ulas | - | Bialski | 1872 | Zapisany pod literą D | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tyszka | Melan | Maksym Anastazja | 22 | Bialski,Bukowice | 1836 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Tyszka v Tyszkowski | Piotr | Szymon | 23 | Konstantynowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.-kat.,czyta po polsku i rusku | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Tyszkiewicz | Wojciech | Sebastian | 23 | Łukowski, | 1853 | Garnizon Artylerii w Izmailsku | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Tyszkiewicz | Ludwik | - | - | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tyszkiewicz | Antoni | - | - | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Tyszkiewicz | Władysław | Franc | - | Siedlecki, Królowa Niwa | 1871 | 27 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 156 | |
Tyszko | Wawrzyniec | Wawrzyniec | 22 | Zamojski | 1873 | - | Żona Anna Krukowska,dzieci nie ma | Chłop,wiara greko.kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Tyszko | Michał | Stefan | 25 | Biłgorajski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko.kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Tyszko | Józef | Antoni | 21 | Zamojski | 1850 | Flotylla Kaspijska | AP Lublin | 175 | 822 | 523 | ||
Tyszko | Szymon | Dymitr | 20 | Szczebrzeszyński, Zwierzyniec, Zamojski | 1866 | 29 rezerwowy batalion piechoty, Moskwa | Ż. Helena Dmiter | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 372 |
Tyszlak | Adam | Antoni | 22 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Tyszler | Srul Szlema | Abram | - | Bialski | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Tyszula | Błażej | Walenty | 20 | Tyszowiecki, Ornatowice, Hrubieszowski | 1866 | 11 Dywizja Piechoty, Krzemieniec | Ż. Marianna Jarczuk | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 294 |
Tytlarczyk | Franciszek | Filip | Siedlecka, garwoliński, Maciejowice | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 64 | |||
Tytlarczyk | Franciszek | Filip | 20 | Siedlecka, garwoliński, Maciejowice, Oronne | 1870 | Ż. Julianna Cisek, c.Franciszka | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 64 | |
Tytoń | Paweł | Paweł | 24 | Zamojski | 1851 | 20 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusu | żona Marianna Sztenbowna | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. | |
Tytus | Stefan | Mateusz | 26 | Hrubieszowski | 1849 | I Dywizja Kirasjerów - I Rezerwowy Korpus Kawalerii | kawaler | AP Lublin | 175 | 818 | 100 | |
Tywonczuk | Jakub | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 45 | |
Tywonczuk | Paweł | - | 25 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 13 |
Tywonek | Jan | Bazyli | 22 | Łukowski,Sobienie Biskupie Szymoniewicz | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Tywonek | Antoni | Jan | Siedlecka, garwoliński, Wilga | 1870 | 5 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 64 | |||
Tywonek | Antoni | Jan | 21 | Siedlecka, garwoliński, Wilga, Zalesie | 1870 | 5 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Ż. Rozalia Winiarek | AP Lublin | 175 | 867 | 64 | |
Tywoniuk | Piotr | - | 21 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 30 |
Tywoniuk | Gmiter | Iwan | 24 | Hrubieszowski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Anna | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Tywoniuk | Antoni | - | - | Hrubieszowski | 1853 | Brygada Rezerwowa 12 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Tywoniuk | Teodor | Ignacy | 20 | Hrubieszowski | 1850 | Flotylla Kaspijska | AP Lublin | 175 | 822 | 523 | ||
Tywoniuk | Fedko | Michał | 22 | Hrubieszowski, Teratyn | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Marianna | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Tyzo | Franciszek | - | 20 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 15 |
Tyzo | Stanisław | Maciej | 20 | Zamojski | 1850 | 18 Dywizja Piechoty | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. | ||
Uberszanowicz | Michał | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 47 | |
Ubiejowski | Marcin | Jakub | 25 | Zamojski, Gościeradów | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Tekla | zaginiony | AP Lublin | 175 | 816 | |
Ubinski | Wojciech | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 47 | |
Ubogi | Dawid | Samson | 20 | Siedlecki | 1854 | Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.Kawaleria | Żona Rosa N. | Żyd | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Ubogij | Chil | Lejbko | 26 | Siedlecki | 1873 | - | Żona Haja Jankielowa | Żyd | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Uchalski | Wincenty | Kazimierz | 20 | Łukowski, gm. Drążgów | 1838 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin, czyta i pisze po polsku. | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Uchański | Szczepan | Ignacy | 24 | Krasnostawski | 1851 | 1 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierów | żona Agnieszka Mazurczukowna | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | |
Uchr | Abram | Lejzor | 20 | Krasnostawski, Chełm | 1866 | Ż. Małka B.? | Żyd, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 275 | |
Uczyński | Stanisław | Jan | 21 | Siedlecki,Łazów,Paderewska Wólka | 1 Korpus Piechoty | Żonaty-Helena Kozińska | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 819 | 187 | |
Ufnal | Piotr | Józef | 20 | Krasnostawski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Józefa | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Ufnal | Józef | Jan | 21 | Siedlecki, Wyszków | 1845 | Pułk Uglicki - 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 123 |
Ufnal | Jan | Andrzej | 21 | Lubelska, siedlecki, Korytnica, Turna | 1866 | 31 Piechotny Aleksapolski Pułk | Kawaler | Włościanin, czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 837 | 436 |
Ufnal | Antoni | Adam | 20 | Węgrowski | 1867 | 13 Batalion Rezerwowy Piech. | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Ufnal | Julian Domnik | Jan | 25 | Garwoliński | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Kawaler | chłop wiara rz.-kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Ufnal | Semen | Andrzej | 20 | Siedlecka, węgrowski, Korytnica, Turna | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Ufnal | Antoni | Adam | - | Węgrowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Ufnal | Apolinary | Iwan | - | Węgrowski, Korytnica | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1733 | |
Ufnal | Julian | Andrzej | - | Węgrowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Ufniarz | Andrzej | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 47 | |
Uher | Moszek | Lejbus | 21 | Lubelski | 1853 | Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 14 | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 820 | |
Uhr | Szloma | Jankiel | 21 | M. Lublin | 1845 | 13 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynierii | żona Estera | cieśla | AP Lublin | 175 | 810 | 21 |
Ul | Marcin | - | - | Zamojski | 1853 | Garnizon Artylerii w Gieorgijewsku | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Ulaniuk | Andrzej | Hryć | 21 | Radzyński, | 1853 | Dywizja Grenadierów | ż.Kwilinia N. | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Ulaniuk | Mikołaj | Bazyli | 21 | Lubelska, bialski, Sławatycze, Kuzawka | 1866 | 29 Piechotna Dywizja m.Mogilew n/Dnieprem | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 302 |
Ulaniuk | Michał | Korniła | 22 | Radzyński, Hołowno | 1838 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Ulaniuk | Stefan | Maciej | 23 | Radzyński, gm. Sławatycze | 1847 | 3 Dywizja Grenadierów | ż. Irena Pawłówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Ulaniuk | Jan | Tomasz | 20 | Siedlecka, włodawski, Opole | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Ulewicz | Józef | - | 26 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 25 |
Ulewski v Ołowski | Jan | Stanisław | 21 | Hrubieszowski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 196 |
Ulianiuk | Grzegorz | Karp | 21 | Siedlecka, włodawski, Opole, Hołowno | 1868 | - | Żonaty, ma 2 córki | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Ulianiuk | Oleksy | Stefan | - | Włodawski | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Ulianiuk | Adam | Maksym | - | Włodawski | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Ulica | Jan | Filip | 20 | Lubelski, Żyrzyn | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Ulicki | Ludwik | Leon, Józefata | 22 | Podlaska, Siedlecki, Czarnowąż | 1837 | 6 Lekka Dywizja Kawalerii | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Ulicki | Tomasz | Mikołaj | 20 | Hrubieszowski, Moniatycze, Hrubieszowski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Ż. Katarzyna N. | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 238 |
Ulikowski | Jan | Andrzej Franciszka | 24 | Siedlecki | 1835 | - | Kawaler | włościanin | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Ulikowski | Piotr | Szymon, Ewa | 23 | Podlaska, siedlecki, Kołodziąż, Zieleniec | 1837 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Ulita | Franciszek | Józef | 20 | Bialski, | 1853 | Flota Czarnomorska | ż.Helena Kazmirowna | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Ulita | Tomasz | Teodor | 20 | Bialski, Grabanów | 1863 | - | Kawaler | Włościanin, przestepca polityczny, Twierdza Brześć | AP Lublin | 172 | 34 | b.pag |
Ulita | Tomasz | Teodor | 22 | Bialski, Grabanów | 1863 | Wojska Zachodniej Syberii | Kawaler | Mieszczanin, przestępca polityczny | AP Lublin | 172 | 34 | b.pag |
Ulka | Krystian | - | - | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Ulman | Judka | Abus | 19 | Lubelski | 1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Kawaler | Żyd,krawiec.Dał za siebie brata Eliasza do Wojennych Kantonistów | AP Lublin | 175 | 817 | 13 |
Ulman | Judka | Abus | 19 | Lubelski | 1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Kawaler | Żyd,krawiec.Dał za siebie brata Eliasza do Wojennych Kantonistów | AP Lublin | 175 | 817 | 13 |
Ułanek | Tomasz | Jan | 26 | Głodno | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 103 |
Ułanek | Tomasz | Jan | 26 | Głodno | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Ułanin (Ulianin) | Karol | Marcin | 21 | Tyszowiecki, Typin, Hrubieszowski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Ż. Helena Tabak | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 281 |
Ułanowski | Stanisław | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Ułas | Mikołaj | Marcin | 21 | Biszcza | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 154-155 |
Ułasiewicz | Jan | Bazyli Konstancja | 22 | Bialski,Woskrzenice? | 1836 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin,młynarz,piśmiennny | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Ułasiuk | Józef | Jan, Pałaszka | 22 | Podlaska, bialski, Terespol, Starzynka | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Ułasiuk | Iwan | Nemir | 20 | Bialski, Cieleśnica | 1847 | Moskiewski Pułk Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 862 | b.pag. |
Umflad | Herszek | Tojwa | 18 | Zamojski | 1853 | Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 15 | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 820 | 292 |
Uminski | Michał | - | - | Tomaszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 47 | |
Uminski | Andrzej | Osip | - | Garwoliński, Warszawice | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 597 | |
Umiński | Jan | Józef | 24 | Łukowski, Dziecinów | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 80 |
Umiński | Józef | Mateusz | Siedlecka, garwoliński, Wilga | 1870 | 5 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 67 | |||
Umiński | Józef | Mateusz | 20 | Siedlecka, garwoliński, Wilga, Goźlin | 1870 | 5 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 67 | |
Umiński | Józef | Wojciech | 31 | G.Chołdecz pow.włocławski | 1863 | - | Kawaler | Chrześcijanin Przestępca polityczny przez Urząd Rekrucki przyjęty, wysłany 17.05.1863 r. w 12 partii, szlachcic, zna język polski i ruski | AP Lublin | 172 | 33 | 57 |
Unek | Wawrzyniec | Ignacy | 20 | Lubelski, Kozłówka | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Unfanger | Szloma | Moszko | 19 | Łukowski | 1854 | Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.Kawaleria | Żona Jutka Lejzor | Żyd | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Unger | Mendel | Jancew | 18 | Zamojski | 1851 | 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce Broni | kawaler | AP Lublin | 175 | 819 | 292 | |
Ungert | Jakub | Ignacy | 26 | Zamojski | 1851 | 7 Dywizja Kawalerii Lekkiej | kawaler | czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Ungert | Florian | Dominik | 20 | Lubelski, Wieniawa, Lubelski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 823 | 66 |
Uniczka | Stanisław | - | - | Tomaszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 47 | |
Ur | Moszek | Lejba | 22 | Lubelski, Tatary | 1845 | 14 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynierii | Kawaler | - | AP Lublin | 175 | 804 | 75 |
Urański | Klemens | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Urawski (Uzaski)v Głozowski | Stanisław | Michał | 21 | Łukowski, Łaskarzew | 1845 | Garnizon Artylerii w Dyneburgu | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 818 | 108 |
Uraziuk | Ignacy | - | - | Chełmski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 47 | |
Uraziuk | Marcin | Ignacy | 21 | Krasnostawski, Olchowiec | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Magdalena | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Urbala | Paweł | - | - | Krasnostawski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 47 | |
Urban | Franciszek | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 47 | |
Urban | Wojciech | Kazimierz | 20 | Lubelski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | żona Marianna Mazolichowna | AP Lublin | 175 | 804 | 51 | |
Urban | Antoni | - | 25 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 31 |
Urban | Franciszek | Jan | 23 | Lubelski, Lubartów | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Rozalia Cur | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Urban | Michał | - | - | Lubelski | 1853 | Garnizon Artylerii w Gieorgijewsku | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Urban | Mikołaj | Wawrzyniec | 21 | Lubelski | 1850 | 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej Dywizji | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | ||
Urban | Józef | Wawrzyniec | 21 | Siedlecka, sokołowski, Korczew | 1868 | - | Kawaler | Włoscianin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Urban | Aleksander | Jan | 23 | Sokołowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Urban | Roman | Jan | 22 | Opolski, Kowala, Lubelski | 1866 | 2 Dywizja Grenadierów, Warszawa | Ż. Agnieszka Fiuk | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 347 |
Urban | Piotr | Szymon | 20 | Niemce | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 32-33 |
Urbanczuk | Tomasz | Klemens | 20 | Bialski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Urbanek | Wawrzyniec | Tomasz | 23 | Łukowski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Urbanek | Jan | Marcin | 20 | Łukowski | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Żona Ulina Kaszut | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Urbanek | Jan | Marcin | - | Łukowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Urbanek | Krzysztof | Mateusz | Siedlecka, łukowski, Prawda | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 67 | |||
Urbanek | Krzysztof | Mateusz | 20 | Siedlecka, łukowski, Prawda, Kochany | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 67 | |
Urbaniak | Kazimierz | Andrzej | 24 | Zamojski,Księżpol | 1838 | 13 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 162 |
Urbaniuk | Wincenty | Paweł | 20 | Bialski,Korczew,Czaple | 1846 | 2 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin,piśmienny | AP Lublin | 175 | 819 | 141 |
Urbanowicz | Maciej | Benedykt | 21 | Siedlecki,Siedlce | 1 Korpus Piechoty | Kawaler | Mieszczanin,stolarz | AP Lublin | 175 | 819 | 170 | |
Urbanowicz | Felicjan | Antoni | 22 | Siedlecki, gm. Żelków | 1838 | 1 Dywizja Ułanów | Kawaler | Szlachcic, czyta i pisze po polsku. | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Urbanowicz | Kazimierz | - | - | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Urbanowicz | Jan | Adam | 24 | - | 1835 | - | Kawaler | Po odbyciu kary więzienia za kradzież | AP Lublin | 175 | 808 | 54 |
Urbanski | Iwan | Jakow | - | Garwoliński, Wilga | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 549 | |
Urbanski | Jan | Tomasz | - | Węgrowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Urbańczyk | Dominik | Jan | 20 | Bialski,Janów, Wiechlice? | 1846 | 2 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 154 |
Urbański | Wojciech | Mateusz | 23 | - | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 803 | 20 |
Urbański | Józef | Mateusz | 21 | Lubelska, łukowski, Sobienie Jeziory | 1866 | 33 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Rżew Twerskiej Guberni | Kawaler | Włościanin, czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 837 | 827 |
Urbański | Jan | Mateusz, Jadwiga | 24 | Podlaska, łukowski, Maciejowice, Oronne | 1837 | 6 Dywizja Artylerii | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Urbański | Jan | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Urbaś | Jan | Piotr | 26 | Lubelski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Marianna | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Urbaś | Michał | Jakub | 21 | Lubartowski, Ciecierzyn, Lubelski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 152 |
Urfirer | Nuchym | Zelman | 20 | Zamojski, Zamość | 1845 | 13 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynierii | żona Łaja Gerszon | krawiec | AP Lublin | 175 | 810 | 16 |
Urinek | Adam | Iwan | - | Siedlecki, Niwiski | 1871 | 27 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 96 | |
Urman | Berek | Lejbus | 18 | Lubelski | 1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Żona Hania Pełtowa | Żyd,szewc | AP Lublin | 175 | 817 | 22 |
Urman | Berek | Lejbus | 18 | Lubelski | 1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Żona Hania Pełtowa | Żyd,szewc | AP Lublin | 175 | 817 | 22 |
Urowski | Stanisław | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Urtel | Krystian | Wojciech | 20 | Lubelska, siedlecki, Starawieś, Żulin | 1866 | 12 Piechotna Dywizja m.Kijów | Ż. Luiza, c.Paulina 2 m-ce | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 403 |
Uryn | Iwan | Daniło | 23 | Krasnostawski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Katarzyna | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Urynek | Paweł | Józef | 26 | Siedlecki, Chodów | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 80 |
Uryniuk | Ilia | Daniło | 21 | Bialski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Urzędowski | Mateusz | Paweł | 22 | Chojno | 1836 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 77 |
Urzędowski | Mateusz | Paweł | 22 | Chojno | 1836 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 806 | 56 |
Us | Iwan | Adam | - | Radzyński, Żelizna | 1871 | 31 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 955 | |
Usarek | Franciszek | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 47 | |
Usarek | Ludwik | Wawrzyniec | 24 | Lubelski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Usik | Michał | Dmitryj | 20 | Bialski | 1867 | 13 Batalion Rezerwowy Piech. | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Usik | Michał | Dmitry | - | Bialski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Uss | Demetry | Demetry | 20 | Lubelska, bialski, Rossosz | 1866 | 32 Piechotny Kremienczugski Pułk | Ż. Magdalena Kracowa, c.Bronisława | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 837 | 283 |
Ustiański (?) | Maciej | Grzegorz | 20 | Żółkiewka | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 87 |
Ustjański | Maciej | Grzegorz | 20 | Żółkiewka | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 143 |
Ustymiuk | Jan | Stefan | 21 | Hrubieszowski, Strzyżów | 1838 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin. Za ukrywanie się przez spisem. | AP Lublin | 175 | 805 | 74 |
Ustymiuk ( Uścimiuk ) | Maksym | Eliasz | Siedlecka, bialski, Sidorki | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 67 | |||
Ustymiuk ( Uścimiuk ) | Maksym | Eliasz | 20 | Siedlecka, bialski, Sidorki, Wólka Plebańska | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 67 | |
Ustymowicz | Bonifacy | - | - | Radzyński, Rozwadówka | 1851 | - | - | Oszczędzony dla żony brzemiennej w 8. m-cu. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Usyk | Kazimierz | Andrzej | 21 | Krasnostawski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik,katolik | AP Lublin | 175 | 820 | 237 |
Usyk | Kazimierz | - | - | Krasnostawski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Usyk | Stefan | Emilian | 23 | Bialski, Małaszewice Małe | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | ż. Martocha Bałasówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 66 |
Uszaluk | Ignacy | - | - | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Uszczuk | Dymitr | Andrzej | 20 | Hrubieszowski, Hrubieszów, Hrubieszowski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Ż. Katarzyna Socharczuk | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 161 |
Uszerowicz | Chaim | Icek | 19 | Lubelski | 1851 | 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce Broni | żona Sima Frand | tkacz | AP Lublin | 175 | 819 | 322 |
Uszko | Jan | - | 20 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 6 |
Uś | Filip | Szymon | 21 | Radzyński | 1867 | 19 Rezerwowy Batalion Piechoty | Żona Anastazja Karoluk,syn | Chłop,wiara greko-kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Uś | Filip | Semen | - | Radzyński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Uś | Tomasz | Semen | - | Radzyński | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Uścianowicz | Michał | Józefat | 24 | Bialski, Piszczac | 1847 | Moskiewski Pułk Piechoty | ż. Anna Korzeniewska | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Uściński | Józef | Franciszek | 21 | Lubelski | 1851 | Flota Czarnomorska | kawaler | AP Lublin | 175 | 819 | 273 | |
Uściński | Józef | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Uttmacher | Wulf | Gersz | 19 | Lubelski | 1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Żona Sura Ajzman | Żyd,krawiec | AP Lublin | 175 | 817 | 24 |
Uttmacher | Wulf | Gersz | 19 | Lubelski | 1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Żona Sura Ajzman | Żyd,krawiec | AP Lublin | 175 | 817 | 24 |
Uzdowski | Jan | Wojciech | 20 | Łukowski | 1854 | Dywizja Artylerii Grenadierów | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Uzdowski | Wojciech | Ignacy | 21 | Łukowski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Żona Apolonia Kliczek | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Uzdygan | Piotr | Michał | 20 | Hrubieszowski, Strzyżów, Hrubieszowski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Ż. Agnieszka Mańkowska, c. Zofia, 2 lata | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 162 |
Uzemblo | Franc | Karol | - | Łukowski, Mysłów | 1871 | 31 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1234 | |
Uziak | Paweł | Jacenty | 21 | Siedlecki | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Kawaler | chłop rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Uziak | Paweł | Jacenty | - | Siedlecki | 1867 | - | - | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Uziembło | Jan | Ludwik | 26 | Siedlecki, | 1853 | Flota Czarnomorska | ż.Julianna Grodzka | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Uziembło | Tomasz | Józef | 20 | Łukowki, Jakusze | 1843 | 3 Korpus Piechoty | Kawaler | Szlachcic, czyta i pisze po polsku. | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Uziembło (Uziębło) | Grzegorz | Marcin | 25 | Siedlecki, Uziębły | 1845 | I Dywizja Kirasjerów - I Rezerwowy Korpus Kawalerii | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 819 | 233 |
Uziębło | Tomasz | Franciszek | 27 | Siedlecki, Dziegietnia | 1847 | Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy Tronu | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 806 | 98 |
Uziębło | Feliks | Walenty | 23 | Siedlecki,Strusy,Uziębły | 1 Korpus Piechoty | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 819 | 198 | |
Uziębło | Feliks Antoni | Mikołaj | 25 | Siedlecki | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Uziębło | Marcin | Szymon Agata | 21 | Siedlecki | 1835 | - | Kawaler | szlachcic dowody ma złożyć | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Uziębło | Franciszek | Józef | 23 | Łukowski, Łuków | 1848 | 1 Dywizja Ułanów | ż. Wiktoria Kopcińska | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Uziębło | Franciszek | Józef | 23 | Łukowski, Łuków | 1848 | 1 Dywizja Ułanów | ż. Wiktoria Kopcińska | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Uziębło | Franciszek Grzegorz | Stefan | - | Sokołowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Uziębło | Szymon | Feliks | - | Sokołowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Uziębło v Uziembłowski | Wojciech | Michał | 25 | Siedlecki | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Uzurpator | Jankiel | Henryk | 21 | Bobrowniki | 1866 | Żonaty, syn | Żyd, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 209 | |
W.lczyński | Wojciech | Antoni | - | Garwoliński, Wilga | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 526 | |
W….. | Jan | Bartłomiej? | Siedlecka, łukowski | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 1 | |||
W….ecki | Paweł | Lucjan | Siedlecka, łukowski, Prawda | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 1 | |||
W……a | Franciszek | Antoni | Siedlecka, garwoliński, Żelechów | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 3 | |||
W…cuk | Stefan | Nikita | Siedlecka, włodawski, Uścimów | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 2 | |||
Wac`ko | Jan | Wasyl | 20 | Biłgorajski, Rogóźno, Zamojski | 1866 | 11 Dywizja Piechoty, Krzemieniec | Ż. Anna Wasil | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 233 |
Wacarz | Jankiel | Berek | 20 | Siedlecka, siedlecki, Mordy | 1868 | - | Kawaler | Żyd, krawiec | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wacewicz | Jan | Michał | 20 | Chełmski, Bukowa, Krasnostawski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 263 |
Wach | Jan | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 8 |
Wach | Adam | Szymon | 20 | Wierzchowica | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 129 |
Wach | Józef | Kazimierz | 21 | Zamojski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Zofia Białas | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wach | Jan | Ignacy | 23 | Radzyński | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Żona Dorota Momosz | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wach | Bartłomiej | Bazyli | 21 | Podlaska, radzyński, Wereszczyn | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wach | Szymon | Wojciech | 29 | Piotrków | 1836 | 3 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Wach | Antoni | Marcin | 21 | Krasnostawski | 1865 | - | Kawaler | Wiary rzymsko-katolickiej, mieszczanin, czyta po polsku, szewc majster | AP Lublin | 172 | 33 | 89 |
Wach | Stanisław | Marcin | 20 | Szczebrzeszyński, Abramów, Zamojski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 371 |
Wach | Szymon | Wojciech | 29 | Piotrków | 1836 | 3 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 26 |
Wach | Adam | Szymon | 20 | Wierzchowiska | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 126 |
Wachnachter | Josef | Moszek | 21 | Zamojski, Frampol | 1845 | 13 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynierii | Kawaler | - | AP Lublin | 175 | 810 | 17 |
Wachniak | Stefan | Antoni | 22 | Hrubieszowski, Hrubiszów | 1840 | 4 Dywizja Kawalerii Lekkiej | ż. Katarzyna, bezdzietny. | Włościanin, zwolniony z więzienia w zamian za wstąpienie do armii | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Wachniewski | Ludwik | Jan | 20 | Siedlecka, garwoliński, Osieck | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wachnik | Andrzej | Marcin | 21 | Radzyński, | 1853 | Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygady | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wachnik | Maciej | Franciszek | Siedlecka, łukowski, Radoryż | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 1 | |||
Wachnik | Maciej | Franciszek | 20 | Siedlecka, łukowski, Radoryż | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 1 | |
Wachnio | Jan | Maciej Barbara | 23 | Łukowski,Osieck | 1836 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Wachowicz | Grzegorz | Jakub | 20 | Lubelska, łukowski, Mysłów, Wilczyska | 1866 | Sztab 8 Piechotna Dywizja | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 537 |
Wachowicz | Milan | Dmitr | 22 | Radzyński | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Wachowiec | Karol | Mateusz | 20 | Radzyński | 1867 | 19 Rezerwowy Batalion Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wachowiec | Karol | Mateusz | - | Radzyński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wachulak | Jan | Stanisław | 23 | Radzyński | 1873 | - | Żona Karolina Parnowska | Chłop,wiara rz.-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wachulski | Nikita | Tomasz | 22 | Włodawski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Waciarz | Abram | Berek | 20 | Siedlecka, siedlecki, Mordy | 1870 | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | B.pag | ||
Waciuta | Wasyli | Jan | - | Radzyński | 1872 | 5 Brygada Strzelców | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wacko | Iwan | - | - | Zamojski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wacuk | Jurko | Wasyli | 20 | Zamojski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 142 |
Wacyk | Jurko | - | - | Zamojski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Waćko | Piotr | - | - | Tomaszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Waćko | Jan | Panko | 28 | Zamojski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Żona Marianna Broza | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 141 |
Wadas | Aleksy | Leon | 21 | Lubelska, siedlecki, Żeliszew | 1866 | Ż. Marianna Rymarzakówna, s.Łukasz | Włościanin, wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 23 | |
Wadas | Franc | Iwan | - | Siedlecki, Żeliszew | 1871 | 27 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 118 | |
Wadasz | Władysław | Adam | 20 | Siedlecki | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wadasz | Władysław | Adam | - | Siedlecki | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wadowski | Marcin | Bartłomiej Marianna | 20 | Bialski | 1835 | - | Kawaler | mieszczanin malazr zastępca za spisanego Ludwika Kierylewicza z pod.N=236 księgi spisu | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Waga | Walenty | Szczepan | 20 | Zamojski | 1850 | Flotylla Kaspijska | AP Lublin | 175 | 822 | 544 | ||
Waga | Paweł | - | - | Zamojski | 1848 | 1 Dywizja Kirasjerów | - | - | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Waga | Piotr | Jan | 21 | Szczebrzeszyński, Lipsko, Zamojski | 1866 | 29 rezerwowy batalion piechoty, Moskwa | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 356 |
Waga | Leonard | Krzysztof | 24 | Zamojski, Zwierzyniec | 1840 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 57 |
Wagenfeld | Husym | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 10 |
Wagman | Moszek | Herszek | 19 | Zamojski | 1848 | Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i Wodnych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 25 |
Wagner | Izrael | Lejbus | 21 | Zamojski | 1848 | Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i Wodnych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 28 |
Wagner | Izrael | Nusym | 18 | Lubelski | 1848 | Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i Wodnych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 12 |
Wagner | Herszek | Nuswim | 18 | Lubelski | 1851 | 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce Broni | kawaler | AP Lublin | 175 | 819 | 321 | |
Wagner | Froim | Wolf | 23 | Zamojski, Kraśnik | 1844 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Żyd, szewc | AP Lublin | 175 | 819 | 249 |
Wagszul | Szmul | Elia | 19 | Lubelski | 1848 | Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i Wodnych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 10 |
Wainberg | Mendel | Icek | 18 | Siedlecki | 1852 | 3 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artylerii | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wainberg | Zelman | Lejbko | 21 | Radzyński | 1852 | 3 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artylerii | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wainberg v Waiberg Fiozel | Łukowski, | 1848 | 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce Broni | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. | |||||
Wainberg v Waiberg Moszkowicz | Fiszel | - | 20 | Łukowski, Korytnica | 1848 | 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce Broni | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Waincyger | Chemia | Zysel | - | Łukowski | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wainryber | Baruch | Jankiel | 20 | Krasnostawski, Chełm | 1866 | Ż. Chinda c.?, s. Jankiel, 3 lata, s. Lejba 1 rok | Żyd, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 276 | |
Waintier v Waincigier Majerowicz | Lejbus | - | 19 | Łukowski, Wola Zadybska | 1848 | 3 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Waintier v Waincigier Majerowicz | Lejbuś | - | 19 | Łukowski, Wola Zadybska | 1848 | 3 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Wainzicher (Waynrycher) Lejbusowicz | Herszko | - | 19 | Łukowski, Ryki | 1848 | 3 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Waisbart | Icek Jankiel | Welma | 19 | Siedlecki | 1852 | 3 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artylerii | Żona Rufa Zaiwel | Żyd, za niego 14 -letni brat Szloma Josel do Kantonistów Zamość | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Waisbrod | Józef | - | - | Lubelski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 10 |
Wajblsyn | Chaim | - | - | Lubartowski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 10 |
Wajblum | Hersz | Dawid | 21 | Siedlecka, garwoliński, Garwolin | 1868 | - | Ż. Mendla | Żyd | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wajbsznajder | Aron | Aba | 22 | Lubelska, łukowski, Łuków | 1866 | 32 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Twer | Ż. Dwojra Rojtmanowa | AP Lublin | 175 | 837 | 33 | |
Wajbsznajder | Lejzor | Abram | 23 | Łukowski, Łuków | 1845 | 12 i 13 Rota Inwalidzka w Iżewskiej Fabryce Broni | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wajc | Szmul | Szloma | 21 | Krasnostawski | 1851 | 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce Broni | kawaler | tkacz | AP Lublin | 175 | 819 | 321 |
Wajcman | Berek | Mendel | 26 | Nowoaleksandryjski | 1871 | - | Żona Fajga Złotegojedbauc,syn Szmul 4 lata | Żyd,wiara judajska | AP Lublin | 175 | 740 | |
Wajcman | Lejbus | Josef | 19 | Lubelski | 1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Żona Syłabas Pekarzowa | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 24 |
Wajcman | Lejbus | Josef | 19 | Lubelski | 1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Żona Syłabas Pekarzowa | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 24 |
Wajcman | Josel | Chem | 21 | Radzyński, Włodawa | 1845 | Komenda Policju w Odessie | ż. Fajga Mordkówna | Żyd | AP Lublin | 175 | 818 | 44 |
Wajcman | Herszek | Jankiel | 19 | Lubelski | 1852 | Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 13 | Żona Perla Leżman | Żyd, krawiec | AP Lublin | 175 | 820 | |
Wajcman | Abram Danil | Kelman | 21 | Włodawski | 1873 | - | Żona Haja Fejsa Erszaron,córka Hana | Żyd | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wajcman | Szmul | Moszko | 20 | Siedlecka, łukowski, Gułów, Wola Gułowska | 1870 | Ż. Ruchla Warszawska | AP Lublin | 175 | 867 | B.pag | ||
Wajcman vel Cweig | Abram Icek | Moszek | 22 | M. Lublin | 1845 | Robocze i Łastowe Ekipazy Czarnomorskiej Floty | Kawaler | - | AP Lublin | 175 | 810 | 30 |
Wajda | Paweł Piotr | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Wajdenbaum | Dawid | Mordka | 19 | Zamojski | 1851 | Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty Czarnomorskiej | kawaler | zbiegł, wzięty za niego brat Dyba lat 13 do Batalionu Wojennych Kantonistów | AP Lublin | 175 | 819 | 298 |
Wajdenbaum | Lejba | Mordko | 13 | Zamojski | 1851 | Batalion Kantonistów Wojennych Zamość | kawaler | za brata Dawida,Kraśnik | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Wajdenbkusz v Kinderbusz | Szmul | Munisz | - | Radzyński | 1872 | Nieczytelne | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wajebrot vel Wajcenbrot | Wolf | Szaja | 21 | Lubelska, radzyński, Ostrów | 1866 | Ż. Hana Gutman, c.Laja, c.Szajndla | Wykreślony, krawiec | AP Lublin | 175 | 837 | 131 | |
Wajgeman | Icek | - | - | Chełmski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 10 | |
Wajman | Maciej | Jan | 20 | Lubelski, Garbów | 1848 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 63 |
Wajman | Lejbko | Szmul | 20 | Konstantynowski | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Żona Minicha Gerszowa | Żyd,mieszczanin, | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wajman | Lejbko | Szmul | - | Konstantynowski | 1867 | - | - | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Wajman | Boruch | Szmul | - | Konstantynowski | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wajman | Kachman | Josel | - | Konstantynowski | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wajmann Dawidowicz | Chaim | - | 18 | Bialski, Łosice | 1848 | 3 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wajmann Dawidowicz | Chaim | - | 18 | Bialski, Łosice | 1848 | 3 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Wajmin | Szloma | Lejbko | 20 | Lubelska, bialski, Olszanka | 1866 | Ż. Chaja Frajda Goldfeder, ma 2 dzieci | Wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 123 | |
Wajnapel | Abram | Judka | 23 | m.Lublin | 1851 | Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty Czarnomorskiej | kawaler | drukarz | AP Lublin | 175 | 819 | 286 |
Wajnapel | Szloma Lejb | Srul | 21 | Radzyński | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Żona Rufka Presalzel,syn,corka | Żyd,mieszczanin, | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wajnapel | Moszko Chaim Aron | Srul | 20 | Siedlecka, radzyński, Radzyń Podlaski | 1868 | - | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wajnapel | Szloma Lejb | Srul | - | Radzyński | 1867 | - | - | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Wajnberg | Icek | Leibus | 18 | Opatowski, Ostrowiec | 1855 | - | kawaler | AP Lublin | 175 | 822 | 512 | |
Wajnberg | Herszko | - | - | Lubelska, siedlecki, Sokołów | 1851 | - | - | Zbiegł. Dostawiony w 1852 | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wajnberg | Abram Hersz | brak | brak | Radzyński | 1854 | Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.Kawaleria | brak | Żyd,Kantonista | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wajnberg | Dawid | Berek | 22 | Lubelska, bialski, Biała Podlaska | 1866 | Ż. Bajla Gandelman, s.Moszek, c.Estera | Wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 75 | |
Wajnberg | Gersz | Boruch | 22 | Węgrowski | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Żona Dwejra Rajtbart,córka 2 | Żyd,mieszczanin,krawiec | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wajnberg | Erych | Jankiel | 20 | Włodawski | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Żona Sura Perelsztein | Żyd mieszczanin | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wajnberg | Gerszek | Boruch | - | Węgrowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wajnberg | Jerachmil | Jankiel | - | Włodawski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wajnberg | Josek | Wulf | - | Siedlecki, Sieroczyk????? | 1871 | 23 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 29 | |
Wajnberg | Srul Lejb | Abram | - | Bialski, Biała | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | Powrócił jako należacy do 3 kategorii | AP Lublin | 175 | 873 | 229 |
Wajnberg | Froim Lejzor | Gersz berek | - | Radzyński | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wajnberg | Jakub Ajzyk | Chil | 22 | Siedlecka, włodawski, Ostrów | 1870 | Ż. Gitla Cuker, c.Drejzla, s.Hersz Mendel | AP Lublin | 175 | 867 | B.pag | ||
Wajnberg | Jankiel | Lejbus | 21 | M.Lublin | 1863 | - | Żona Sura Sznujberman | Żyd przyjęty przez Urząd Rekrutacki, wysłany 17.05.1863 r.w 12 partii z Warszawy do Petersburga, a stamtąd do wojska 4 Dywizji Rez. Piechoty. | AP Lublin | 172 | 33 | 27 |
Wajnberg v Kotlaruk | Haim Moszko | Sanel | 20 | Siedlecki | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wajnberg v Kotlaruk | Haskiel Moszko | Sanel | - | Siedlecki | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wajnblud | Abram Jankiel | Jurko | 21 | Garwoliński | 1873 | - | Żona Haja Ryfka Mendel,2 synów Szmul I Gersz | Żyd | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wajncyger | berek | Zelek | 22 | Lubelska, łukowski, Życzyn, Więcków | 1866 | Ż. Gitla Symchówna, s.Zysek, c.Rajza | Wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 101 | |
Wajndorf | Szmul Abram | Szmules | 18 | m.Lublin | 1851 | 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce Broni | kawaler | AP Lublin | 175 | 819 | 322 | |
Wajnebrot | Abram | Hersz | - | Siedlecki, Siedlce | 1871 | 27 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 36 | |
Wajner | Icek | Moszko | 21 | Siedlecki | 1873 | - | Żona Cypia Hisangolc | Żyd,krawiec | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wajner | Szymon | ? | 21 | Hrubieszów | 1866 | Żonaty, dwóch synów | Żyd, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 238 | |
Wajnert | Michał | - | 20 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 32 |
Wajnewerg | Gecel | Judka | 21 | Węgrowski | 1873 | - | Żona Basza lejzora | Żyd | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wajngarten | Moszek Herszko | Boruch | 21 | Siedlecka, radzyński, Radzyń Podlaski | 1868 | - | Ż. Eta Grynberg, s.Majer | Żyd, czyta po polsku i rosyjsku | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wajnglas | Icek | - | - | Lubelski | - | - | - | ponad kontygent | AP Lublin | 175 | 802 | 10 |
Wajnistok | Srul, Szymon | Naftal | 22 | Biłgorajski | 1872 | - | Żona Bruha N,dzieci nie ma | Żyd,wiara judajska | AP Lublin | 175 | 740 | |
Wajnryba | Zysman | Kalman | 21 | Lubelski | 1863 | - | Kawaler | Żyd przyjęty przez Urząd Rekrutacki, wysłany 17.05.1863 r.w 12 partii z Warszawy do Petersburga, a stamtąd do wojska 4 Dywizji Rez. Piechoty, mieszczanin. | AP Lublin | 172 | 33 | 47 |
Wajnsztejn | Jankiel Lejb | Moszko | 22 | Lubelski | 1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Żona Dinia Ajzenkret | Żyd,krawiec | AP Lublin | 175 | 817 | 21 |
Wajnsztejn | Jankiel Lejb | Moszko | 22 | Lubelski | 1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Żona Dinia Ajzenkret | Żyd,krawiec | AP Lublin | 175 | 817 | 21 |
Wajnsztejn | Jankiel | Szlule | 19 | Lubelski | 1851 | Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty Czarnomorskiej | kawaler | urlopowany na 2 lata dla poratowania zdrowia N 103511/16098-1853 | AP Lublin | 175 | 819 | 291 |
Wajnsztejn | Moszko | Beniamin | 21 | Bialski | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Żona Szejdla Nusinowa,córka | Żyd | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wajnsztejn | Moszek | Beniamin | - | Bialski | 1867 | - | - | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Wajnsztejn | Icek | Lejzor | - | Bialski, Sitnik | 1871 | - | - | Wrócił jako zaliczony do 3 kategorii. Za niego poszedł Felyman??? | AP Lublin | 175 | 873 | 372 |
Wajnsztejn | Srul | Szmul | 20 | Siedlecka, Siedlce | 1870 | Ż, Szajndla, c.Pejla | AP Lublin | 175 | 867 | B.pag | ||
Wajnsztok | Haim Manes | Dawid | 20 | Lubelski | 1846 | Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu Kaukaskiego | kawaler | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. | |
Wajnsztok | Aron | Moszko | 21 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wajntraub | Josek | Chaim | 19 | Krasnostawski | 1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 30 |
Wajntraub | Josek | Chaim | 19 | Krasnostawski | 1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 30 |
Wajntraub | Chaim | Eizyk | 18 | Lubelski | 1848 | Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i Wodnych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 8 |
Wajntraub Berkowicz | Chaim Hersz | - | 18 | Radzyński, Włodawa | 1848 | 3 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wajntraub Berkowicz | Chaim Hersz | - | 18 | Radzyński, Włodawa | 1848 | 3 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Wajntroub | Srul Szumin?? | Josel | - | Włodawski, Włodawa | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 783 | |
Wajnzicher Lejbusowicz | Herszko | - | 19 | Łukowski, Ryki | 1848 | 3 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wajs | Wolf | Szmul | 22 | Zamojski | 1845 | 14 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynierii | żona Chaja Ryfka | - | AP Lublin | 175 | 804 | 68 |
Wajsbat | Mendel | Jankiel | 21 | Lubartowski, Lubartów, Lubelski | 1866 | Ż. Chana, s. Josek, pół roku | Żyd, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 156 | |
Wajsberg | Jankiel | ? | 20 | Siedlecki,Przewuski? | 1846 | Kompania wojskowo-robocza IV okręgu | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Wajsberg | Josel | Beniamin | 21 | Lubelska, bialski, Biała Podlaska | 1866 | Ż. Szprynca Akerman, s.Moszek | Wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 77 | |
Wajsberg | Beniamin | Chaim | 29 | Konstantynowski | 1873 | - | Żona Estera Gertgor,synLejba,córka Fuma | Żyd | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wajsblad | Lejbuś | Panta | 24 | Lubelski | 1851 | Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty Czarnomorskiej | kawaler | AP Lublin | 175 | 819 | 293 | |
Wajsbrod | Icek | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 10 | |
Wajsbrod | Fajwel | Icek | 21 | Lubelski | 1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Żona Rufka Fajermak | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 20 |
Wajsbrod | Fajwel | Icek | 21 | Lubelski | 1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Żona Rufka Fajermak | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 20 |
Wajsbrod | Cyna Chaim | Herszek | 18 | Lubelski | 1848 | Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i Wodnych | Kawaler | Żyd,krawiec | AP Lublin | 175 | 817 | 7 |
Wajsbrod | Chil | Dawid | 20 | Lubelska, siedlecki, Siedlce | 1866 | 32 Piechotny Kremienczugski Pułk | Ż. Sura Frajda | Krawiec | AP Lublin | 175 | 837 | 18 |
Wajsbrot | Abram | Herszko | 20 | Siedlecka, siedlecki, Siedlce | 1870 | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | B.pag | ||
Wajschonik | Herszek | Abram | brak | Krasnostawski | 1852 | Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 13 | Kawaler | Żyd, za niego brat Dawid lat 15 do Kantonistów | AP Lublin | 175 | 820 | 272 |
Wajsenberg | Lejba | Matys | 20 | Siedlecka, garwoliński, Żelechów | 1870 | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | B.pag | ||
Wajsenbrod | Lejba | Abus | 19 | Zamojski | 1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Żona Haja Egerman | Żyd,tkacz | AP Lublin | 175 | 817 | 39 |
Wajsenbrod | Lejba | Abus | 19 | Zamojski | 1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Żona Haja Egerman | Żyd,tkacz | AP Lublin | 175 | 817 | 39 |
Wajser | Józef | Moszek | 15 | Zamojski, Tomaszów | 1855 | Kantonista w Twierdzy Zamość | kawaler | AP Lublin | 175 | 806 | 76 | |
Wajsglus | Dawid | Nuchym | 20 | Siedlecka, radzyński, Międzyrzec Podlaski | 1870 | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | B.pag | ||
Wajsgonik | Dawid | Abram | 15 | Krasnostawski | 1852 | Wojenni Kantoniści | Kawaler | Żyd, w miejsce brata Gerszka Abrama | AP Lublin | 175 | 820 | 317 |
Wajshonik | Wulf | Moszko | 19 | Krasnostawski | 1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 28 |
Wajshonik | Wulf | Moszko | 19 | Krasnostawski | 1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 28 |
Wajsluk | Haskel | Gerszek | - | Konstantynowski | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wajsman | Idel | Konel | 16 | Lubelski, Wola Skromowska | 1855 | Kantonista w Twierdzy Zamość | kawaler | AP Lublin | 175 | 806 | 79 | |
Wajsman | Aron | Chaim | 18 | Lubelski | 1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 19 |
Wajsman | Aron | Chaim | 18 | Lubelski | 1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 19 |
Wajsman | Mordko | Majer | 18 | Lubelski | 1853 | Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 22 | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 820 | |
Wajsman | Lejbus | Moszko | 22 | Lubelska, radzyński, Żelizna, Komarówka | 1866 | 29 Piechotna Dywizja m.Mogilew n/Dnieprem | Ż. Ita | AP Lublin | 175 | 837 | 58 | |
Wajsman | Dawid | Herszon | 20 | Lubelska, radzyński, Parczew | 1866 | Kawaler | Wykreślony, czyta po polsku, felczer ? | AP Lublin | 175 | 837 | 128 | |
Wajsman | Uszer | Fiszel | 21 | Siedlecka, węgrowski, Węgrów | 1868 | - | Ż. Sura | Żyd | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wajsman | Elia | Hersz | - | Włodawski, Parczew | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 813 | |
Wajsman | Mordko | Dawid | - | Konstantynowski, Łosice | 1871 | 23 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 936 | |
Wajsman | Judko | Szymsio | - | Sokołowski, Sokołów | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1420 | |
Wajsman | Josel | Abram | - | Radzyński | 1872 | Nieczytelne | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wajsman | Aron Hil | Zysew | 29 | Włodawski | 1873 | - | Żona Leja Piekaron, 2 synów Srul i Mendel | Żyd | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wajsman | Majer | Majer | 21 | Lubelski | 1863 | - | Kawaler | Żyd przyjęty przez Urząd Rekrutacki, wysłany 17.05.1863 r.w 12 partii z Warszawy do Petersburga, a stamtąd do wojska 4 Dywizji Rez. Piechoty, mieszczanin. | AP Lublin | 172 | 33 | 30 |
Wajszteter v Najszteter | Chaim Josek | Abram | - | Łukowski | 1872 | Zapisany pod literąm N | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wajsztok | Jankiel | Bialski, | 1853 | Wojenno Robocza N 7 Rota Zarządu Inżynierii | Knatonista | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |||
Wajtas | Kacper | Antoni | 20 | Łukowski,Drażgów,Zawitała | 1841 | Korpus Grenadierów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 146 |
Wajzbłat | Nuta? | Izrael | 20 | Chodel | 1866 | Ż. C. Ganzer , s. Moszek , pół roku | Żyd, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 351 | |
Waksman | Juda Lejb | Josek | 20 | Siedlecka, siedlecki, Siedlce | 1868 | - | Ż. Sura | Żyd, fryzjer | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Waksman | Josef Dawid | Chaim | 22 | Włodawski | 1873 | - | Żona Haja Piesza ,syn Matys Szlem | Żyd | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wakulak | Jan | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wakulak | Jan | Teodor | 20 | Radzyński | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Żona Maria Borowik | Chłop,wiara greko-kat,czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wakulak | Jan | Teodor | - | Radzyński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wakulak | Andrzej | Lukin | - | Radzyński, Siemień | 1871 | 31 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 982 | |
Wakulak | Demian | Danił | 21 | Bialski,Kulczyn | 1840 | 7 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Wakulczuk | Andrzej | Michał | 20 | Radzyński, Hołowno | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 79 |
Wakulicz | Franciszek | - | - | Lubelska, siedlecki, Miedzna | 1851 | - | - | Niedostawiony, ma być klerykiem w zakonie misjonarzy w Warszawie | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wakulik | Aleksy | Mikołaj | - | Radzyński | 1872 | 34 Dywizja Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wakulski | Franciszek | Jan | Siedlecka, włodawski, Uhrusk | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 2 | |||
Wakulski | Franciszek | Jan | 21 | Siedlecka, włodawski, Uhrusk, Siedliszcze | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 2 | |
Wakuluk | Jan | Stefan | - | Bialski | 1872 | 34 Dywizja Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wakuła | Kornel | Semen | 21 | Lubelska, radzyński, Włodawa, Korolówka | 1866 | 12 Piechotna Dywizja m.Kijów | Ż. Joanna, s.Roman pół roku | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 571 |
Wakuła | Michał | Krzysztof | - | Siedlecki | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wakuła | Adam | Franciszek | - | Włodawski | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wakuła | Adam | Wojciech | Siedlecka, siedlecki, Starawieś | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 1 | |||
Wakuła | Adam | Wojciech | 21 | Siedlecka, siedlecki, Starawieś | 1870 | Kawaler | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 1 | |
Wal | Szymon | Andrzej | 20 | Średnie | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Wal | Szymon | Andrzej | 20 | Średnie | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Wal | Michał | Wojciech | 20 | Janowski, Piaski, Zamojski | 1866 | 29 rezerwowy batalion piechoty, Moskwa | Ż. Anastazja Winicka? | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 354 |
Walantus | Szymon | Adam | 22 | Lubelski, Lublin | 1840 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 814 | 43 |
Walas | Franciszek | Marcin | 20 | Siedlecka, siedlecki, Żeliszew, Ozorów | 1868 | - | Ż. Józefa, s.Paweł | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Walasek | Piotr | Paweł | 21 | Garwoliński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Walaszek | Adam | Antoni | 20 | Lubelski | 1850 | 18 Dywizja Piechoty | AP Lublin | 175 | 805 | 6 | ||
Walaszek | Grzegorz | - | - | Lubelska, łukowski, Ryki | 1851 | - | - | Niedostawiony, ma być w Warszawie | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Walaszek | Jan | Ignacy | 24 | Czemierniki | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 50-51 |
Walaszek | Andrzej | - | - | Łukowski, Ryki | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Walczak | Antoni | - | 21 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 25 |
Walczak | Jakub | - | 23 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 28 |
Walczak | Wojciech | Józef | 21 | Siedlecki, Niwiska | 1847 | 6 Dywizja Artylerii | ż. Katarzyna Noszczakówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 816 | |
Walczak | Jan | Wincenty | 20 | Siedlecki,Zbuczyn,Wólka Kamienna | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Walczak | Kazimierz | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Walczak | Jan | Franciszek | - | Łukowski | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Walczak | Stanisław | Paweł | 21 | Siedlecki | 1873 | - | Żona Tekla Jonek | Chłop,wiara rz.kat., | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Walczak | Marcin | Stanisław | 23 | Babin | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 42-43 |
Walczak (lub Walczuk) | Jan | - | - | Siedlecki, Skolimów Starawieś | 1851 | - | - | Oszczędzony jako dzietny. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Walczuk | Jan | Wincenty | 22 | Chełmski | 1872 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko.kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Walczuk | Iwan | - | - | Chełmski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Walczuk | Iwan | - | - | Chełmski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Walczuk | Andrzej | - | 21 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 5 |
Walczuk | Stanisław | Teodor | 22 | Siedlecki, | 1853 | Parkowa ½ Rota N 2 Zarządu Inżynierii w twierdzy Benderach | ż.Marianna Lisik | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Walczuk | Feliks | Ignacy | 20 | Siedlecki, | 1853 | Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygady | ż.Marianna Walczuk | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Walczuk | Eliasz | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Walczuk | Wojciech | Chwedor | 20 | Siedlecki, Szczuczyn | 1843 | 3 Korpus Piechoty | ż. Marianna Danielczanka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Walczuk | Andrzej | Andrzej | 23 | Malice | 1836 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Walczuk | Karol | Jakub | - | Bialski | 1872 | 34 Dywizja Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Walczuk | Ignacy | Augustyn | 21 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Mieszczanin,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Walczuk | Jan | Sebastian | 20 | Siedlecka, bialski, Kodeń | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 3 | |
Walczuk | Piotr | ? | 21 | Hrubieszowski, Strzyżów, Hrubieszowski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 175 |
Walczuk | Jędrzej | Antoni | 20 | Hrubieszowski, Werbkowice, Hrubieszowski | 1866 | Żonaty | Włościanin, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 172 | |
Walczuk | Andrzej | Jędrzej | 23 | Malice | 1836 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Walczyk | Jan | Sebastian | Siedlecka, bialski, Kodeń | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 3 | |||
Walczyk (a) | Marcin | Jan | 21 | Lubartowski, Kamionka, Lubelski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 823 | 151 |
Walczyna | Józef | Kacper | 23 | Radzyński, | 1853 | Flota Czarnomorska | ż.Marianna Dadynowna | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Walczyński | Wawrzyniec | Antoni | 20 | Zamojski, Kraśnik | 1838 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Walczyszyn | Michał | Antoni | 20 | Hrubieszowski | 1851 | Brygada Rezerwowa - 20 Dywizja Piechoty Oddz. Korpusu Kaukaskiego | żona Katarzyna Murzyczykowna | AP Lublin | 175 | 806 | 101 | |
Walczyszyn | Marcin | Marcin | 21 | Łukowa obw.zamojski | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 803 | 30 |
Waldcholtz | Uszer | Chaim | 22 | Zamojski, Kraśnik | 1844 | Flota Czarnomorska | ż. Merta z Brenerów, bezdzietny, żona poszła za mężem. | Żyd, szewc | AP Lublin | 175 | 816 | |
Waldhirz | Gackel | Mortka | 19 | Zamojski | 1846 | Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu Kaukaskiego | kawaler | wzięty do służby za brata Borucha | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Waldman | Joel | Lejzor | 20 | Krasnostawski, Izbica | 1845 | 14 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynierii | żona Ryfka | - | AP Lublin | 175 | 804 | 65 |
Waldman | Lejzor | Herszek | 23 | Zamojski, Frampol | 1845 | 13 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynierii | żona Chana Elerman | - | AP Lublin | 175 | 810 | 25 |
Waldman | Szaja | Wulf | 20 | Hrubieszowski | 1846 | Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu Kaukaskiego | kawaler | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. | |
Walecki | Franciszek | Paweł | Siedlecka, węgrowski, Sinołęka | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 4 | |||
Walecki | Jan | Franciszek | Siedlecka, węgrowski, Sinołęka | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 4 | |||
Walecki | Paweł | Lucjan | 23 | Siedlecka, łukowski, Prawda, Toczyska | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 1 | |
Walecki | Franciszek | Paweł | 21 | Siedlecka, węgrowski, Sinołęka, Ryczyca | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 4 | |
Walecki | Jan | Franciszek | 20 | Siedlecka, węgrowski, Sinołęka, Oleksin | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 4 | |
Waleczko | Michał | Mikołaj | 24 | Biłgorajski | 1872 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko.kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Waleczko | Mikołaj | Iwan | 20 | Zamojski | 1850 | Bataliony wojskowo-robocze Zarządu Osad Wojennych | AP Lublin | 175 | 818 | 165 | ||
Waleczyński | Antoni | Walenty | 20 | Radzyński | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Walenciak | Kacper | Kazimierz | 20 | Lubelski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik,katolik | AP Lublin | 175 | 820 | 245 |
Walenciak | Kasper | - | - | Lubelski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Walencik | Konstantyn | Andrzej | 20 | Kurowski, Wąwolnica, Lubelski | 1866 | Kawaler | Mieszczanin, dał najemnika Grzegorza Kozłowskiego | AP Lublin | 175 | 823 | 187 | |
Walenciuk | Adam | Antoni | 20 | Siedlecka, włodawski, Dębowa Kłoda | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Walenciuk | Franciszek | Kazimierz | 21 | Włodawski | 1873 | - | Żona Ludwika Łozinska,syn Maciej i Jan | Chłop,wiara rz.-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Walendzik | Walenty | Szymon | 21 | Łukowski, Życzyn | 1843 | 4 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 136 |
Walendzik | Filip | Wawrzyniec | 22 | Radzński, Jedlanki | 1843 | 6 Korpus Piechoty, 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 114 |
Walendziuk | Jan | Tymoteusz | 22 | Bialski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Walentczak (Walendczak) | Wincenty | Stanisław | 21 | Siedlecki, Trzciniec | 1847 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Waleńczuk | Jan | Tomasz | 20 | Radzyński,Uhnin,Dębowa Kłoda | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Walesiński | Tadeusz | Jacenty | 20 | Radzyński,Przewłoka | 1840 | 7 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Walewski | Nikodem | Antoni | 20 | Siedlecki,Siedlce | 1841 | Korpus Grenadierów | Kawaler | Mieszczanin,malarz,krzywy palec lewej ręki | AP Lublin | 175 | 805 | 110 |
Walewski | Wincenty | - | - | Lubelski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 805 | 135 |
Walewski | Franciszek | Stanisław | 20 | Lubelski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 816 | |
Walewski | Stanisław | Mateusz | - | Radzyński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Walęciuk | Antoni | Michał | Siedlecka, włodawski, Dębowa Kłoda | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 1 | |||
Walęciuk | Antoni | Michał | 21 | Siedlecka, włodawski, Dębowa Kłoda | 1870 | Kawaler | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 1 | |
Walędzik | Jan | Antoni | 21 | Siedlecki | 1852 | 1 Dywizja Kirasjerów | Żona Anastazja Boryciak | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Walędzik | Wojciech | Adam | Siedlecka, garwoliński, Maciejowice | 1870 | 5 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 2 | |||
Walędzik | Ignacy | Sebastian | Siedlecka, garwoliński, Maciejowice | 1870 | 5 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 3 | |||
Walędzik | Semen | Jan | Siedlecka, garwoliński, Maciejowice | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 3 | |||
Walędzik | Wojciech | Adam | Siedlecka, garwoliński, Maciejowice, Podzamcze | 1870 | 5 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 2 | ||
Walędzik | Ignacy | Sebastian | Siedlecka, garwoliński, Maciejowice, Oblin | 1870 | 5 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 3 | ||
Walędzik | Semen | Jan | 20 | Siedlecka, garwoliński, Maciejowice, Uchacze | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 3 | |
Walia | Aleksander | Hawryło | 22 | Łukowski,Kujawy,Kozyły | 1841 | 7 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 37 |
Walicki | Józef | Kacper | 20 | Radzyński, Jeziory | 1848 | Korpus Orenburski | ż. Marianna Smolińska | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Walicki | Józef | Kacper | 20 | Radzyński, Jeziory | 1848 | Korpus Orenburski | ż. Marianna (Smolińska?) | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Walicki | Ludwik | Kacper | 21 | Radzyński,Suchowola,Jeziory | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Walicki | Piotr | Wojciech | 21 | Garwoliński | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Walicki | Piotr | Wojciech | - | Garwoliński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Walicki | Paweł | Stanisław | - | Garwoliński | 1872 | Wypuszczony z powodu choroby | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Waligórski | Jan | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Walinski | Feliks | Stanislaw | 27 | Lubelski | 1863 | - | Kawaler | Wiara rzymskokatolicka, szlachcic, umie czytac i pisać, ujęty w naborze Komisji Nowogieorgiewskiej zarządzeniem | AP Lublin | 172 | 33 | 103.112 |
Walio | Gabriel | Mateusz | - | Łukowski, Stanin | 1871 | - | - | Wrócił | AP Lublin | 175 | 873 | 1338 |
Walkiewicz | Jan | Franciszek | 22 | Siedlecki, Bzów | 1848 | Korpus Orenburski | ż. Teofilia Kanstuniczak | Włościanin, zmarł 1857r., w 1856 wysłano prośbę o informacje o jego pobycie. | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Walkiewicz | Jan | Franciszek | 22 | Siedlecki, Bzów | 1848 | Korpus Orenburski | ż. Teofilia Konstańczak | Zmarł w 1857 roku | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Walkiewicz | Franciszek | Wojciech | Siedlecka, wlodawski, Ostrów | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 2 | |||
Walkiewicz | Franciszek | Wojciech | Siedlecka, wlodawski, Ostrów | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | Czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 867 | 2 | |
Walkowski | Tomasz | Adam | 22 | Krasnostawski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 152 |
Walkowski | Tomasz | - | - | Krasnostawski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Walma | Tomasz | Jan | 26 | Radzyński | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Walma | Maksym | Józef | - | Radzyński | 1872 | 34 Dywizja Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Walma | Marek | Terenty | 26 | Radzyński, Rudno | 1845 | Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty | ż. Katarzyna Kostówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Walo | Gawryło | Maciej | 23 | Łukowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Waltman | Szmul | Abram Gersz | 29 | Zamojski | 1871 | - | Żona Laja Szmul,4 dzieci | Żyd,wiara judajska | AP Lublin | 175 | 740 | |
Waluk | Wawrzyniec | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wałach | Zelman Dawid | Josef | 20 | Lubelski | 1851 | Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty Czarnomorskiej | kawaler | w jego miejsce zabrany brat Moszko Mordko Wałach lat 13 do Batalionu Wojennych Kantonistów | AP Lublin | 175 | 819 | 295 |
Wałach | Moszko Mordko | Josef | 13 | Lubelski | 1851 | Batalion Kantonistów Wojennych Zamość | kawaler | za brata Zelmana Dawida , Łęczna | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Wałachowski | Grzegorz | Ignacy | 21 | Łukowski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wałachowski | Jan | Walenty | 20 | Siedlecka, garwoliński, Żelechów | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 3 | |
Wałkiewicz | Andrzej | Mateusz | - | Włodawski, Ostrów | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 639 | |
Wałoszen | Stanisław | - | - | Chełmski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 8 |
Wanachowski | Jan | Walenty | Siedlecka, garwoliński, Żelechów | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 3 | |||
Wanarski | Jan | - | 24 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 32 |
Wanarski | Józef | - | - | Krasnostawski | 1853 | 6 Dywizja Kawalerii Lekkiej | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wanarski | Ludwik | Kazimierz | 27 | Krasnostawski | 1863 | - | Kawaler | Chrześcijanin, rekrut wysłany z Warszawy do Petersburga w 14 partii dnia 12.06.1863 r. z przeznaczeniem do 6 Rez. Dywizji Piechoty, mieszczanin. | AP Lublin | 172 | 33 | 22.74 |
Wanciasiewicz | Antoni | Bazyli | 25 | Aleksandrów | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Wanciasiewicz | Antoni | Wasyl | 25 | Aleksandrów | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin, zmarł w 1860. | AP Lublin | 175 | 805 | 145 |
Wancusiewicz | Stefan | - | - | Tomaszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Wander | Marcin | Jan | 24 | Łukowski, Natolin | 1843 | 3 Korpus Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Wanderman | Jankiel | Abram | 18 | Lubelski | 1853 | Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 22 | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 820 | |
Wanecki | Marcin | Tomasz | 24 | Łukowski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Żona Ludwika Skowronecka | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Waniecki | Andrzej | Łukasz | - | Łukowski | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wanieski | Paweł | - | - | Lubelski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Waniowski | Michał | Maciej | 23 | Radzyński | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Waniowski | Stanisław | Bartłomiej, Maryna | 22 | Podlaska, radzyński, Parczew | 1840 | - | Kawaler | Mieszczanin, przebywał w więzieniu za kradzież | AP Lublin | 175 | 855 | b.pag. |
Wano | Aleksander | Prokop | 20 | Radzyński,Międzyrzec,Danówka? | 1841 | Korpus Grenadierów | Żonaty-Marianna Daniuwiczanka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 141 |
Wantuszak | Karol | Wawrzyniec | 22 | Sokołowski | 1867 | 19 Rezerwowy Batalion Piechoty | Żona Marianna Goldowa | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wantuszak | Karol | Wawrzyniec | - | Sokołowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wańkowski | Jan | Filip | 21 | Krasnostawski | 1850 | Korpus Grenadierów | AP Lublin | 175 | 805 | 96 | ||
Wapniarski v Wapniarczyk | Jakub | Józef | 20 | Wojsławice | 1836 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | mieszczanin, szewc, wzięty z więzienia | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Wapniarski v Wapniarczyk | Jakub | Józef | 20 | Wojsławice | 1836 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Mieszczanin, szewc, po odbyciu kary więzienia za kradzież. | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Wapzak | Kacper | Kazimierz | 20 | Lubelski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 132 |
Warchoł | Michał | Piotr | 24 | Zamojski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | żona Marianna Hałasowna | AP Lublin | 175 | 804 | 50 | |
Warchoł | Paweł | Adam | 20 | Krasnostawski | 1851 | 7 Dywizja Kawalerii Lekkiej | kawaler | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | |
Warda | Kazimierz | - | - | Krasnostawski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Warda | Paweł | - | - | Krasnostawski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Warda | Jan | Antoni | 21 | Krasnostawski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 219 |
Warda | Jan | - | - | Krasnostawski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Warda | Jan | Paweł | 21 | Siedlecka, węgrowski, Sadowne, Sokółka | 1868 | - | Kawaler | Włościanin, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Warda | Michał | Wojciech | - | Łukowski, Gułów | 1871 | 12 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1247 | |
Wardach | Józef | Michał | 30 | Biłgorajski | 1873 | - | Kawaler | Mieszczanin, wiary rz.-kat.,włókiennik | AP Lublin | 175 | 740 | |
Wardak | Roch | Kajetan | 24 | Łukowski, Miętne | 1847 | Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy Tronu | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 806 | 108 |
Wardak | Wojciech | Błażej | 28 | Łukowski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35 | Żona Marianna Machowiec | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wardak | Wojciech | Józef | 21 | Lubelska, łukowski, Ułęż, Grabowce | 1866 | 32 Piechotny Kremienczugski Pułk | Ż. Gertruda Michowicz | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 523 |
Wardak | Tomasz | Tomasz Zofia | 20 | Łukowski,Gazia? | 1836 | 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Wardak | Jan | Maciej | 20 | Siedlecka, łukowski, Mysłów, Gózdek | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wardak | Wojciech | Paweł | - | Łukowski, Ulan | 1871 | - | - | Wrócił zamieniony na innego rekruta Krasuskiego | AP Lublin | 175 | 873 | 1329 |
Wardak | Mikołaj | Jan | - | Garwoliński | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wardak | Marcin | Stefan | Siedlecka, garwoliński, Wola Rębkowska | 1870 | 6 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 2 | |||
Wardak | Stanisław | Szczepan | 22 | Łukowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wardak | Marcin | Stefan | 21 | Siedlecka, garwoliński, Wola Rębkowska, Miętne | 1870 | 6 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | Czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 867 | 2 |
Wardal | Jan | Jacenty | 20 | Łukowski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wardowicz | Ludwik | Jan | 21 | Siedlecka, węgrowski, Węgrów | 1868 | - | Kawaler | Mieszczanin, czyta po polsku, stolarz | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Warduk v Walczuk | Józef | - | - | Siedlecki, Tosie | 1851 | - | - | Niezdatny z powodu spraraliżowania szczęki dolnej. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wardziak | Piotr | Antoni | 20 | Radzyński,Kakolewnica,Żakowola | 1841 | 7 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin, złej konduity,złodziej | AP Lublin | 175 | 807 | 36 |
Wardziak | Paweł | Michał, Józefa | 20 | Podlaska, radzyński, Kąkolewnica | 1837 | Korpus Kaukaski | ż.Tekla | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wardziak | Maciej | Stanisław | 22 | Radzyński, gm. Kąkolewnica | 1838 | 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Wardziak | Feliks | Marcin | 21 | Siedlecka, siedlecki, Mordy, Rogóziec | 1868 | - | Ż. Agafia | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wardziak | Antoni | Wojciech | Siedlecka, garwoliński, Maciejowice | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 3 | |||
Wardziak ( Wardak ) | Antoni | Wojciech | 21 | Siedlecka, garwoliński, Maciejowice | 1870 | Kawaler | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 3 | |
Wardziak (lub Wardak) | Jan | Marcin | 22 | Łukowski, gm. Garwolin | 1838 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Wardzinski | Jan | Wojciech | 22 | Siedlecki, Bojewo | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wardziński | Józef | Mateusz | 22 | Łukowski,Łuków | 1841 | 1 Korpus Piechoty | Kawaler | Mieszczanin,stolarz | AP Lublin | 175 | 819 | 184 |
Wardziński | Jan | Wojciech | 22 | Siedlecki, Bojewo | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Wardziński | Andrzej | Szymon | Siedlecka, węgrowski, Sadowne | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 4 | |||
Wardziński | Andrzej | Szymon | 21 | Siedlecka, węgrowski, Sadowne, Kołodziąż | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 4 | |
Wardzyński | Stanisław | Szymon | 21 | Siedlecki | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wardzyński | Jacenty | Jan | 23 | Łukowski | 1834 | - | Kawaler | Mieszczanin czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Wardzyński | Feliks | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Warecki | Józef | Semen | 25 | Bialski,?,Nowa Wieś | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Wareluk | Stanisław | Franciszek | Siedlecka, sokołowski, Kosów | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 4 | |||
Wareluk | Stanisław | Franciszek | 23 | Siedlecka, sokołowski, Kosów, Guty | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 4 | |
Waremko (Weremka) | Grzegorz | Wasyl | 20 | Hrubieszowski | 1850 | Flotylla Kaspijska | AP Lublin | 175 | 822 | 526 | ||
Wargocki | Kacper | Jan | 21 | Łukowski,Radorysz | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Wargoła | Stanisław | Józef | 21 | Janowski, Rachów, Zamojski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 125 |
Warhawtig | Jonas | Abram | 19 | Zamojski | 1863 | - | Kawaler | Żyd przyjęty przez Urząd Rekrutacki, wysłany 17.05.1863 r.w 12 partii z Warszawy do Petersburga, a stamtąd do wojska 4 Dywizji Rez. Piechoty, mieszczanin. | AP Lublin | 172 | 33 | 55 |
Warman | Wulf Icek | Majer | 22 | Krasnostawski | 1848 | Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i Wodnych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 19 |
Warowny | Franciszek | Tomasz | 21 | Łukowski, Radoryż | 1847 | Arsenał w Briańsku - Garnizon Artylerrii, 3 Rota | ż. Anastazja Warowna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Warowny | Benedykt | Wawrzyniec | 24 | Łukowski, Chrosna | 1845 | Garnizon Artylerii w Dyneburgu | ż. Agnieszka Błachówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 94 |
Warowny | Wojciech | - | - | Lubelska, łukowski, Ryki | 1851 | - | - | Niezdatny z powodu braku miary | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Warowny | Piotr | Jan | 21 | Łukowski, | 1853 | Flota Czarnomorska | ż.Ewa N. | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Warowny | Maciej | Mikołaj | 22 | Łukowski | 1873 | - | Żona Krystyna Dembczak | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Warowny | Grzegorz | - | - | Łukowski, gm. Ryki | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Warowny | Krzysztof | - | - | Łukowski, Ryki | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Warpas | Piotr | Tomasz | 22 | Łukowski | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Warpas | Antoni | Wawrzyniec | 22 | Łukowski, Burzec | 1847 | Moskiewski Pułk Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Warszawczyk | Symcha | Jankiel | 19 | Siedlecki, | 1853 | Wojenno Robocza N 7 Rota Zarządu Inżynierii | Kawaler | Krawiec | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. |
Warszawiak | Szloma Gersz | Jankiel | 21 | Węgrowski | 1873 | - | Żona Sura Myliszewicz | Żyd | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Warszawski | Szymon | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Warszawski | Huna | Chaim | - | Bialski, Biała | 1871 | - | - | Wrócił. Wyznaczył najemnika Wojciecha Fijalski | AP Lublin | 175 | 873 | 370 |
Wartacz | Franciszek | Andrzej | 20 | Ługów | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 72-73 |
Wartolec | Piotr | Eliasz | 20 | Radzyński | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Waryszak | Antoni | Stanisław | 21 | Biskupice | 1866 | Ż. Katarzyna, c. Józefa | Zwrócony ponad komplet | AP Lublin | 175 | 823 | 79 | |
Warzaba | Grzegorz | Szymon | 25 | Lubelski, (?) | 1840 | 9 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin, kominiarz. Za włóczęgostwo i unikanie spisu. | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Warzyński | Tomasz | Wojciech | 20 | Siedlecki, Skrzeszew | 1838 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Warzyński (Ważyński) | Piotr | Wincenty | 22 | Siedlecki, Jaczew | 1845 | Szosteńska Fabryka Prochu | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Warzysz (Wawrzysz) | ? (Józef) | Tomasz | 20 | Krasnostawski | 1850 | 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej Dywizji | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | ||
Wasąg | Michał | Tomasz | 20 | Hrubieszowski | 1849 | Flota Czarnomorska | kawaler | AP Lublin | 175 | 819 | 256 | |
Wasąg | Jan | Wojciech | 22 | Zamojski, Aleksandrów | 1840 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin, tkacz | AP Lublin | 175 | 814 | 42 |
Wasążnik | Onufry | Piotr | 20 | Łukowski | 1852 | 2 Lekka Dywizja Kawalerii | Żona Katarzyna Ujka | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wasenko | Franciszek | Michał | - | Węgrowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Waserbis | Dawid Gdal | Jakub | 21 | Łukowski, gm. Miętne, w. (?) | 1845 | 12 i 13 Rota Inwalidzka w Iżewskiej Fabryce Broni | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Waserfisz | Rachmil Moszko | Benjamin | 21 | Siedlecka, garwoliński, Kłoczew, Janopol | 1870 | Ż. Ryfka,s.Benjamin | AP Lublin | 175 | 867 | B.pag | ||
Waserkopt | Lejbus | Dawid | 20 | Krasnostawski | 1853 | Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 14 | Żona Jolda Mindla N | Żyd | AP Lublin | 175 | 820 | 286 |
Waserman | Majer | Herszek | 21 | Lubelski, Józefów n. Wisłą | 1845 | 14 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynierii | żona Ryfka Warman | bednarz | AP Lublin | 175 | 804 | 83 |
Waserman | Chemia | Moszek | 15 | Lubelski, Józefów | 1855 | Kantonista w Twierdzy Zamość | kawaler | AP Lublin | 175 | 806 | 82 | |
Waserman | Lejbus | Moszko | 22 | Lubelski | 1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 23 |
Waserman | Lejbus | Moszko | 22 | Lubelski | 1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 23 |
Waserman | Josef | Gerszek | 18 | Lubelski | 1851 | 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce Broni | kawaler | szewc | AP Lublin | 175 | 819 | 322 |
Waserman | Abram | Szaja | 20 | Łukowski | 1852 | 3 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artylerii | Kawaler | Żyd, za niego brat Szloma lat 14 do Kantonistów | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wasernis | Moszko Aron | Icek | 20 | Lubelska, łukowski, Garwolin | 1866 | Ż. Tajba Bajselman, s.Berek | Wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 146 | |
Wasersztrum | Moszko Józef | - | - | Lubartowski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 10 |
Wasersztrum | Srul Mendel | - | - | Lubartowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 10 | |
Wasersztrum | Lejzor | Szerszek | 18 | Lubelski | 1851 | 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce Broni | kawaler | tkacz | AP Lublin | 175 | 819 | 322 |
Wasersztrum | Szajna | Gdal | 22 | Siedlecka, włodawski, Ostrów | 1870 | Ż. Małka, c.Chaja | AP Lublin | 175 | 867 | B.pag | ||
Wasertrler | Noach | Dawid | 23 | Lublin | 1846 | Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu Kaukaskiego | kawaler | krawiec | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Wasiaczuk | Ignacy | - | - | Radzyński, Motwica | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wasiak | Szymon | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wasiak | Wojciech | Andrzej | 24 | Lubelski | 1851 | Flota Czarnomorska | żona Agnieszka Nowakówna | AP Lublin | 175 | 819 | 270 | |
Wasiak | Józef | Tomasz | 21 | Lubelski | 1852 | 5 Lekka Dywizja Kawalerii P28 | Żona Marianna Sliczny | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 820 | 86 |
Wasiak | Józef | - | - | Lubelski | 1853 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wasiak | Joachim | Józef | 24 | Siedlecki | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Wasiak | Jakub | Antoni, Katarzyna | 25 | Podlaska, siedlecki, Stawiska | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wasiak | Tadeusz | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wasiak | Piotr | Kazimierz | - | Węgrowski | 1872 | 5 Brygada Strzelców | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wasienko | Franciszek | Michał | 20 | Węgrowski | 1867 | 13 Batalion Rezerwowy Piech. | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wasiewski | Jan | Jakub | 21 | Krasnostawski, Częstoborowice, Krasnostawski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 103 |
Wasilanczuk | Bartłomiej | - | - | Bialski, Derło | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wasilczak | Stefan | Franciszek | - | Siedlecki | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wasilczuk | Mikołaj | Piotr | 21 | Bialski, Suchodoły Wielkie | 1843 | 4 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 39 |
Wasilczuk | Jan | Grzegorz | - | Sokołowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wasilczuk | Semen | Iwan | - | Włodawski, Sobibór | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 670 | |
Wasilczuk | Stefan | Zachary | Siedlecka, włodawski, Krzywowierzba | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 2 | |||
Wasilczuk | Mikołaj | Grzegorz | Siedlecka, sokołowski, Jabłonna | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 4 | |||
Wasilczuk | Stefan | Zachary | 21 | Siedlecka, włodawski, Krzywowierzba, Kodeniec | 1870 | Ż. Marianna Koresz, s.Maksym | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 2 | |
Wasilczuk | Mikołaj | Grzegorz | 21 | Siedlecka, sokołowski, Jabłonna, Dzierzby | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 4 | |
Wasilczuk V Karoluk | Michał | Wincenty | 20 | Siedlecki,Łuzki,Toczyski Podborne | 1841 | Korpus Grenadierów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 103 |
Wasilek | Michał | Paweł | 20 | Kąty | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 91 |
Wasileko | Michał | Paweł | 20 | Kąty | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Wasileski (Wasilewski) | Piotr | Wojciech | 25 | Łukowski, gm. Łaskarzew, w. (?) | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wasileski (Wasilewski) | Piotr | Wojciech | 26 | Łukowski, gm. Łaskarzew, w. (?) | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Wasilewski | Wasyli | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Wasilewski | Iwan | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Wasilewski | Michał | Antoni | 27 | Zamojski, Janów | 1838 | Flota | Kawaler | Mieszczanin, sukiennik | AP Lublin | 175 | 804 | 128 |
Wasilewski | Wojciech | Jan | 25 | Siedlecki, Gręzów | 1843 | 4 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 135 |
Wasilewski | Józef | - | 24 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 8 |
Wasilewski | Michał | Andrzej | 20 | Bialski,Podków Ruski? | 1 Dywizja Dragonów | Żonaty-Jadwiga Borys | Włościanin,brak przedniego zęba | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. | |
Wasilewski | Kacper | Teodor | 26 | Lubelski | 1850 | 14 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie Inżynierii | AP Lublin | 175 | 818 | 150 | ||
Wasilewski | Stanisław | Andrzej | 22 | Siedlecki, Wasilew Szlacheci | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 63 |
Wasilewski | Andrzej | Józef | 25 | Łukowski, Stężyca | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 818 | 69 |
Wasilewski | Wasyl | Jakub | 20 | Radzyński, Lipinki | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 86 |
Wasilewski | Ignacy | Franciszek | 21 | Bialski, Hołowczyce | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 73 |
Wasilewski | Jan | Stefan | 25 | Bialski,Janów | 1846 | 2 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 819 | 145 |
Wasilewski | Jan | Jan | 20 | Zamojski, Zamość | 1840 | 8 Dywizja Piechoty | ż.Marianna c. Szymona Liznoskiego, bezdzietny. | Mieszczanin, murarz | AP Lublin | 175 | 819 | 335 |
Wasilewski | Antoni | Antoni | 20 | Gub.Płocka Lipnowski | 1853 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23 | Żona Teneret Bramka,dzieci nie ma | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 181 |
Wasilewski | Antoni | - | - | Gub. Płocka | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wasilewski | Niczypor | Michał | 22 | Bialski | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Wasilewski | Leon | Wojciech | 21 | Siedlecki, Mordy | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Żonaty- Urszula Supryna | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Wasilewski | Michał | - | - | Lubelski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wasilewski | Stefan | - | - | Lubelska, bialski, Hołowczyce | 1851 | - | - | Zbiegł | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wasilewski | Stefan | Franciszek | 22 | Bialski | 1852 | 2 Lekka Dywizja Kawalerii | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wasilewski | Franciszek Michał | Franciszek | 22 | Łukowski | 1852 | 3 Dywizja Grenadierów | Kawaler | Szlachcic,Ukończył 4 klasy | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wasilewski | Mikołaj | Michał | 22 | Radzyński, | 1853 | Dywizja Grenadierów | ż.Helena Karcinska | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wasilewski | Stanisław | Feliks | 24 | Bialski, | 1853 | Rota N 9 13ej garnizonowej artyleryjskiej brygady | ż.Katarzyna Klukowska | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wasilewski | Józef | N | 20 | Bialski | 1854 | Dywizja Artylerii Grenadierów | Kawaler | Osadnik,Zmarł N 40534/3485-57 | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wasilewski | Tomasz | Andrzej | 20 | Lubelska, radzyński, Charlejów, Natalin | 1866 | Sztab 8 Piechotna Dywizja | Ż. Ludwika | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 201 |
Wasilewski | Fryderyk | Andrzej Ludwika | 25 | Siedlecki | 1835 | - | Kawaler | szlachcic dowody obiecuje złożyć | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Wasilewski | Leon | Jakub, Agnieszka | 20 | Podlaska, łukowski, Garwolin | 1837 | 6 Lekka Dywizja Kawalerii | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wasilewski | Franciszek | Piotr | 21 | Siedlecki, gm. Sterdyń | 1838 | 17 Dywizja Piechoty | ż. Józefa Szczeciówna, brzemienna. | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Wasilewski | Jan | Wojciech | 21 | Siedlecki, m. Mordy | 1838 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Wasilewski | Andrzej | Wojciech | 22 | Łukowski,Garwolin,Rembków | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Żonaty-Katarzyna ,ciężarna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Wasilewski | Michał | Bartłomiej | 22 | Radzyński,Łysobyki | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Żonaty-Katarzyna | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Wasilewski | Wojciech | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wasilewski | Florian Stanisław | Karol | 21 | Siedlecka, konstantynowski, Olszanka, Wyczółki | 1868 | - | Kawaler | Szlachcic, czyta po polsku, stolarz | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wasilewski | Szymon | Antoni | 20 | Siedlecka, włodawski, Tyśmienica, Kolechowice | 1868 | - | Ż. Anastazja Daszczuk | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wasilewski | Antoni Wincenty | Łukasz | - | Konstantynowski, Huszlew | 1871 | 23 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 831 | |
Wasilewski | Iwan | Filip | - | Węgrowski, Ossówno | 1871 | 34 Brygada Artyleryjska | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1728 | |
Wasilewski | Franciszek | Ludwik | - | Sokołowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wasilewski | Teodor | N. | Siedlecka, Siedlce | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 1 | |||
Wasilewski | Konrad | Maksym | Siedlecka, bialski, Kościeniewicze | 1870 | 6 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 3 | |||
Wasilewski | Teofil | Józef | 21 | Sokołowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wasilewski | Szymon | Feliks | 22 | Sokołowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wasilewski | Walenty | Antoni | 21 | Włodawski | 1873 | - | Kawaler | Mieszczanin,wiara rz.-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wasilewski | Teodor | N. | 21 | Siedlecka, siedlecki, Siedlce | 1870 | Kawaler | Wykupiony, czyta i pisze po polsku i rosyjsku, bednarz | AP Lublin | 175 | 867 | 1 | |
Wasilewski | Konrad | Maksym | 20 | Siedlecka, bialski, Kościeniewicze | 1870 | 6 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 3 | |
Wasilewski | Edward | Szymon | 32 | Bialski, Kijowiec | 1863 | - | Żonaty, ma dzieci | Piśmienny, skazany jako przestępca polityczny, Twierdza Brześć | AP Lublin | 172 | 34 | b.pag |
Wasilewski | Andrzej | Joachim | 21 | Radzyński | 1863 | - | Duchowny | Unita, przestępca polityczny, Twierdza Brześć | AP Lublin | 172 | 34 | b.pag |
Wasilewski | Adam | N. | 20 | Lubelski, Łęczna, Lubelski | 1866 | 34 Batalion Rezerwowy Piechoty, Wysznij Wołoczek | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 823 | 77 |
Wasilewski | Józef | Wojciech | 20 | Łukowski, Rębków | 1843 | 4 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 129 |
Wasiluk | Dawid | Łukasz | 21 | Bialski, Woskrzenice | 1847 | Butyrski Pułk Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 145 |
Wasiluk | Teofil | Kasper | 20 | Bialski, Dereczanka | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | ż. Tacjanna Litwinianka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 71 |
Wasiluk | Mateusz | Sylwester | 22 | Bialski, Kodeń | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wasiluk | Mateusz | Sylwester | 22 | Bialski, Kodeń | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Wasiluk | Tomasz | - | - | Bialski, (Klimczyn..?) | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wasiluk | Adam | - | - | Lubelska, bialski, Łosice | 1851 | - | - | Pocztylion stacji Królowa Niwa | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wasiluk | Maksym | - | - | Lubelska, bialski, Łosice | 1851 | - | - | Stawał do poboru w Warszawie | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wasiluk | Bartłomiej | Mikołaj | 20 | Lubelska, radzyński, Tłuściec, Zasiadki | 1866 | 31 Piechotny Aleksapolski Pułk | Ż. Marianna Tymoszczanka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 166 |
Wasiluk | Jan | Franciszek | 29 | Bialski, gm. Chotycze | 1838 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Wasiluk | Bartłomiej | Julian | 20 | Bialski,Janów,Ostrów | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Wasiluk | Paweł | Mateusz | 20 | Siedlecka, bialski, Sidorki, Woskrzenice | 1868 | - | Ż. Marianna Sawczuk | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wasiluk | Andrzej | Leon | 21 | Siedlecka, radzyński, Żelizna, Przegaliny | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wasiluk | Maksym | Jan | - | Bialski | 1872 | 34 Dywizja Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wasiluk | Maksym Michał | Jan | Siedlecka, radzyński, Misie | 1870 | 5 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 3 | |||
Wasiluk | Jan | Michał | Siedlecka, konstantynowski, Bohukały | 1870 | 6 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 4 | |||
Wasiluk | Stanisław | Paweł | 23 | Sokołowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wasiluk | Maksym Michał | Jan | 20 | Siedlecka, radzyński, Misie, Pościsze | 1870 | 5 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 3 | |
Wasiluk | Jan | Michał | 21 | Siedlecka, konstantynowski, Bohukały, Kukuryki | 1870 | 6 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Ż. Anastazja Porfiluk, s.Jan | AP Lublin | 175 | 867 | 4 | |
Wasiluk | Józef | Jan | 25 | Bialski,Konstantynów | 1845 | Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wasiluk | Justyn | Wasil Ulana | 23 | Bialski,Kijawice | 1836 | 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin,blizna na twarzy | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Wasiluk | Franciszek | Paweł | 24 | Bialski,Zakrze | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin ,znamie na prawej stronie twarzy | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Wasiluk | Idzi | Szymon | 25 | Bialski, Bartków | 1844 | 3 Dywizja Grenadierów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Wasiluk (Wasyluk) | Jan | Hryć | 20 | Bialski, Szydłówka | 1847 | Moskiewski Pułk Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Wasiluk V Gordejuk | Paweł | Michał | 21 | Bialski | 1873 | - | Żona Katarzyna Bogusz,syn Piotr | Chłop,wiara greko.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wasiluk vel Kondratiuk | Klemens | Jan | 21 | Lubelska, bialski, Zakanale | 1866 | 31 Piechotny Aleksapolski Pułk | Ż. Marcela Kowalukówna, s.Grzegorz 2 lata | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 618 |
Wasiluk vel Pawluk | Józef | Jan | 20 | Siedlecka, konstantynowski, Olszanka, Pietrusy | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wasiłowski | Wojciech | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wasiuk | Stefan | Grzegorz | 20 | Bialski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wasiuk | Wawrzyniec | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wasiuk | Nikita | brak | 21 | Konstantynowski | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Żona Franciszka Szpurowa | chłop wiara greko-kat, | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wasiuk | Franciszek | Walenty | 21 | Siedlecka, garwoliński, Maciejowice, Strych | 1868 | - | Ż. Franciszka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wasiuk | Mikita | Konstanty | - | Konstantynowski | 1867 | - | - | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Wasiura | Andrzej | Maciej | 21 | - | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 803 | 28 |
Wasiuta | Paweł | Jan | Siedlecka, włodawski, Uhrusk | 1870 | 3 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 2 | |||
Wasiuta | Paweł | Jan | 21 | Siedlecka, włodawski, Uhrusk, Siedliszcze | 1870 | 3 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Ż. Paulina, c.Katarzyna | AP Lublin | 175 | 867 | 2 | |
Wasong | Moszko | Zelman | - | Włodawski | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wasonrzyk | Wawrzyniec | Adam | - | Garwoliński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wasonziuk | Kacper | Antoni | Łukowski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. | |
Wasonżyk | Wawrzyniec | Adam | 20 | Garwoliński | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Żona Rozalia Ciechulska,syn | Mieszczanin,wiara rz.kat,garncarz | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wasowicz | Bazyli | Harasim | 27 | Radzyński,Brzozowy Kat | 1840 | Korpus Grenadierów | Żonaty-Franciszka, córka 2 lata | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Wastkowski | Kacper | Kazimierz | 22 | Lubelska, bialski, Biała | 1845 | kawaler | szlachcic niewylegitymowany, czyta i pisze w j.polskim, rosyjski, francuskim, niemieckim i po łacinie, oddany do wojska z woli ojca. Wpis przekreślony, opisany w ksiedze 1845r. | AP Lublin | 175 | 862 | b.pag. | |
Wasyl | Tomasz | - | - | Zamojski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wasyl | Jan | - | 24 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 13 |
Wasylczak | Stefan | Franciszek | 20 | Siedlecki | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Żona Katarzyna Franc,synów 2 | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wasylczuk | Dmitr | Jan | 22 | Radzyński | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Wasylczuk | Jan | Grzegorz | 20 | Sokołowski | 1867 | 19 Rezerwowy Batalion Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat,czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wasylczuk v Kurenda | Joachim | Bazyli | 25 | Krasnostawski, Wojsławice | 1840 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 74 |
Wasylew | Antoni | N. | 21 | Siedlecki | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara prawosławna | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wasylko | Wawrzyniec | - | - | Biłgorajski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Wasylko | Adam | Jakub | - | Garwoliński | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wasyluk | Aleksy | - | - | Tomaszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Wasyluk | Ignacy | - | - | Bialski, Łosice | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wasyluk | Tomasz | Jan | 20 | Bialski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wasyluk | Grzegorz | Jan | 21 | Bialski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wasyluk | Leon | Justyn | 21 | Bialski, | 1853 | Flota Czarnomorska | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wasyluk | Jakub | Jan | 23 | Bialski | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Wasyluk | Jan | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wasyluk | Józef | Zachariasz | 20 | Hrubieszowski, Zaborce | 1838 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Wasyluk | Stefan | Teodor | - | Konstantynowski | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wasyluk | Kazimierz | Szymon | - | Konstantynowski | 1872 | 5 Brygada Strzelców | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wasyluk | Fiodor | Maksym | - | Radzyński | 1872 | Patrz uwagi N 1348 | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wasyluk | Teodor | Maksym | - | Radzyński | 1872 | Zawrócony za niego Makaruk | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wasyluk ( Wasiluk ) | Onufry | Konrad, Pałaszka | 20 | Podlaska, bialski, Terespol, Malówka (Malowa Góra) | 1837 | 1 Dywizja Kirasjerów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wasyluk vel Pawluk | Jan | Tomasz | 20 | Lubelska, bialski, Czychleby, Łepki | 1866 | 31 Piechotny Aleksapolski Pułk | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 669 |
Wasyłko | Błażej | - | - | Biłgorajski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Waszczeniuk | Dionizy | Grzegorz | 21 | Siedlecka, włodawski, Włodawa, Suszno | 1868 | - | Ż. Tatiana, c.Ulana | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Waszczuk | Łukasz | Julian | 23 | Radzyński, Strzyżówka | 1843 | 4 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 37 |
Waszczuk | Chwedor | Semen | 22 | Radzyński, Dołhobrody | 1843 | 4 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 32 |
Waszczuk | Łukasz | Teodor | 27 | Siedlecki,Mordy,Czepielin | 1841 | 7 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 38 |
Waszczuk | Eliasz | Nikita | 22 | Hrubieszowski, Stefankowice | 1840 | Flota Czarnomorska | ż. Oxenia c. Jana Rudzia, bezdzietny | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 105 |
Waszczuk | Szymon | Korniła | 20 | Radzyński, Leszczanka | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | ż. Katarzyna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 72 |
Waszczuk | Dionizy | Maksym | 21 | Bialski,Hołowczyce,Horoszki | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Waszczuk | Andrzej | Piotr | 22 | Radzyński, Horodyszcze | 1847 | Tarutyński Pułk Jegrów | ż. Helena Fedorówna | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Waszczuk | Stefan | Jan | 25 | Radzyński, Zbereże | 1847 | Tarutyński Pułk Jegrów | ż. Julianna Kosiorówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Waszczuk | Hryć | Mikołaj | 21 | Radzyński, gm. Sławatycze, w. Denice | 1848 | Korpus Orenburski | ż. (?) Martynówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Waszczuk | Hryć | Mikołaj | 21 | Radzyński, gm. Sławatycze, w. (D..) | 1848 | Korpus Orenburski | żonaty | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Waszczuk | Jan | - | - | Łukowski, Międzyrzec | 1851 | - | - | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. | |
Waszczuk | Szymon | - | - | Radzyński, Międzyrzec | 1851 | - | - | Oszczędzony jako dzietny. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Waszczuk | Hryć | Jan | 20 | Radzyński | 1852 | 2 Lekka Dywizja Kawalerii | Żona Chwedora Paszczuczanka | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Waszczuk | Józef | Antoni | 25 | Siedlecki | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Waszczuk | Józef | Sawko | 22 | Radzyński | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Żona Hana Ganojuwicz | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Waszczuk | Korniło | Jan | 22 | Bialski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Waszczuk | Jan | Paweł | 22 | Bialski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Waszczuk | Ignacy | Piotr | 20 | Lubelska, siedlecki, Sterdyń, Długie Kamieńskie | 1866 | 12 Piechotna Dywizja m.Kijów | Ż. Teofila Kamińska | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 443 |
Waszczuk | Józef | Stefan | 29 | Radzyński | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Waszczuk | Tomasz | Jan | 23 | Siedlecki, gm. Długie Kamińskie | 1838 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Waszczuk | Tichon | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Waszczuk | Kazimierz | Stefan | 20 | Siedlecki | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Waszczuk | Andrzej | Tymofiej | 21 | Siedlecka, bialski, Kostomłoty, Dobratycze | 1868 | - | Ż. Marta, ma córkę | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Waszczuk | Prokop | N. | 22 | Siedlecka, radzyński, Żerocin, Strzyżówka | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Waszczuk | Antoni | Jan | 21 | Siedlecka, radzyński, Żerocin, Strzyżówka | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Waszczuk | Ignacy | Paweł | 21 | Siedlecka, włodawski, Romanów, Rozwadówka | 1868 | - | Ż. Julianna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Waszczuk | Kazimierz | Stefan | - | Siedlecki | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Waszczuk | Filip | Sawa | - | Radzyński, Jabłonna | 1871 | 12 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1409 | |
Waszczuk | Jan | Tomasz | - | Sokołowski | 1872 | 34 Dywizja Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Waszczuk | Sylwester | Antoni | - | Radzyński | 1872 | Wykupił się 1000 rubli | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Waszczuk | Kazimierz | Andrzej | Siedlecka, siedlecki, Wiśniew | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 1 | |||
Waszczuk | Piotr | Andrzej | Siedlecka, radzyński, Zahajki | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 3 | |||
Waszczuk | Emilian | Semen | Siedlecka, konstantynowski, Hołowczyce | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 4 | |||
Waszczuk | Władysław | N. | Siedlecka, sokołowski, Korczew | 1870 | 2 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 4 | |||
Waszczuk | Wojciech | Maciej | 21 | Sokołowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Waszczuk | Jowka | Haum | 22 | Włodawski | 1873 | - | Żona Maryna Kesat | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Waszczuk | Andrzej | Jan | 22 | Radzyński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Waszczuk | Józef | Szymon | 21 | Radzyński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Waszczuk | Kazimierz | Piotr | 21 | Radzyński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Waszczuk | Stefan | Nikita | 21 | Siedlecka, włodawski, Uścimów, Maśluchy | 1870 | Ż. Zofia Kapunówna, s.Jan | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 2 | |
Waszczuk | Piotr | Andrzej | 21 | Siedlecka, radzyński, Zahajki, Przechodzisko | 1870 | Ż. Antonina Kubik | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 3 | |
Waszczuk | Emilian | Semen | 21 | Siedlecka, konstantynowski, Hołowczyce, Serpelice | 1870 | Kawaler | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 4 | |
Waszczuk | Władysław | M.Agnieszka | 21 | Siedlecka, sokołowski, Korczew | 1870 | 2 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 4 | |
Waszczuk v Wajszczuk | Kazimierz | Jan | - | Sokołowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Waszczuk vel Juszczuk | Stefan | Jakub | Siedlecka, bialski, Kobylany | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 3 | |||
Waszczuk vel Juszczuk | Stefan | Jakub | 20 | Siedlecka, bialski, Kobylany, Starzynka | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 3 | |
Waszczyk | Ignacy | Jan | 20 | Lubelski, Iwanowskie Sioło | 1848 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 110 |
Waszkiewicz | Jan | Dmitrij | 21 | Krasnostawski | 1853 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 185 |
Waszkiewicz | Jan | - | - | Krasnostawski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Waszkiewicz | Grzegorz | - | - | Lubelska, radzyński, Radzyń Podlaski | 1851 | - | - | Pocztylion stacji Radzyń | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Waszkiewicz | Leon | Józef | 26 | Podlaska, łukowski, Domaszewica, Sobole | 1837 | 1 Dywizja Kirasjerów | ż.Zofia, 1 dziecko | Włoscianin, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Waszkiewicz | Jan | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Waszkiewicz | Piotr | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Waszkiewicz | Mateusz | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Waszkiewicz | Stanisław | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Waszkiewicz | Karol | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Waszkiewicz | Jan | Wojciech | 21 | Radzyński | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Waszkiewicz | Jan | Wojciech | - | Radzyński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Waszkiewicz | Marcin | Jakub Teresa | 21 | Siedlecki,Zbuczyn | 1836 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Waszkiewicz | Adam | Józef | 27 | Lubelski, Niezabitów | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Waszko | Franciszek | Łukasz | 20 | Zamojski | 1851 | Kaukaska Półbrygada Rezerwowa | żona Apolonia N. | AP Lublin | 175 | 804 | 14 | |
Waszyk | Antoni | Lewko | 21 | Bialski,Wólka Nosowska | 1840 | Korpus Grenadierów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Waszyński | Jacenty | Wojciech Julianna | 24 | Siedlecki | 1835 | - | Kawaler | włościanin | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Waś | Tomasz | Błażej | 24 | Lubelski | 1863 | - | Kawaler | Chrześcijanin rekrut, wysłany 17.05.1863 r.w 12 partii, wieśniak. | AP Lublin | 172 | 33 | 34 |
Waśkiewicz | Grzegorz | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Waśko v. Moryl | Wojciech | Piotr | 26 | Zamojski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Waślachowski | Franciszek | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Waśny v Masny | Wojciech | - | - | Łukowski, Osieck | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Watczuk v Masiczek | Sebastian | N | 23 | Radzyński, | 1853 | Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygady | ż.Franciszka N. | Zmarł N 38123/13439-63 | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. |
Waterman | Abram Moszko | Mordko | - | Bialski | 1872 | Zawrócony patrz N 1787 nieczytelne | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Watowski | Stanisław | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 7 | |
Watrak | Józef | Tomasz | 25 | Aleksandrów | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 124-125 |
Watrak | Stanisław | - | - | Biłgorajski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Watrakiewicz | Franciszek | Kazimierz | 23 | Chełmski | 1871 | - | Kawaler | Mieszczanin, wiary rz.-kat., | AP Lublin | 175 | 740 | |
Watras | Marcin | Marcin | 20 | Tyszowiecki, Wożuczyn, Hrubieszowski | 1866 | 11 Dywizja Piechoty | Ż. Wiktoria M.? | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 293 |
Watulak v Skowron | Andrzej | Piotr | - | Łukowski | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wawcz | Stefan | Wawrzyniec | 21 | Łukowski,Osiecki,Łucznica | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Żonaty-Rozalia Żółek | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Wawdysz | Antoni | Stefan | 20 | Radzyński | 1867 | 19 Rezerwowy Batalion Piechoty | Żona Anna Byczek | Chłop,wiara greko-kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wawdysz | Antoni | Stefan | - | Radzyński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wawer | Marcin | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wawer | Tomasz | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wawer | Szymon | Jan | 20 | Lubelski | 1852 | 5 Lekka Dywizja Kawalerii P28 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 84 |
Wawer | Szymon | - | - | Lubelski | 1853 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wawer | Franciszek | Wincenty | 22 | Lubelska, łukowski, Żelechów, Zakrzówek | 1866 | 33 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Rżew Twerskiej Guberni | Ż. Marianna Nikowna, s.Władysław 1 rok | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 483 |
Wawer | Jan | Marcin | 20 | Lubelska, łukowski, Osieck, Łucznica | 1866 | 29 Czernichowski Piechotny Pułk | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 800 |
Wawer | Józef | Mikołaj | 20 | Lubelska, łukowski, Osieck, Jaźwiny | 1866 | 32 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Twer | Wdowiec | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 817 |
Wawer | Andrzej | Jakub Marianna | 20 | Łukowski,Osmolice,Białka | 1836 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Wawer | Marcin | Józef, Marianna | 21 | Podlaska, radzyński, Kock | 1837 | Korpus Kaukaski | ż.Agnieszka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wawer | Andrzej | Roch | 22 | Garwoliński | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wawer | Andrzej | Roch | - | Garwoliński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wawer | Michał | Roch | - | Garwoliński, Osieck | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 410 | |
Wawer | Ludwik | Maciej | 24 | Lubelski, Żyrzyn | 1848 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | 23 |
Wawerek | Łukasz | Łukasz Marianna | 21 | Łukowski | 1835 | - | Kawaler | włościanin kuchcik | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Wawerek | Marek | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wawerek | Szymon | Józef | 22 | Łukowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wawerski | Julian | - | - | M. Lublin | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wawerski | Ignacy | Tomasz | 20 | Radzyński, Siemień | 1845 | Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wawerski | Stanisław | Michał | 21 | Hrubieszowski?, Garbów, Hrubieszowski? | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Ż. Karolina | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 196 |
Wawreniuk | Jan | Grzegorz | 22 | Konstantynowski | 1867 | 19 Rezerwowy Batalion Piechoty | Żona Zofia wawryniuk,corka | Chłop,wiara greko-kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wawreniuk | Jan | Grzegorz | - | Konstantynowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wawreniuk | Szczepan | Wawrzyniec | 20 | Lubelski, Łęczna | 1848 | Flota Czarnomorska | ż.Anna Sajewna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | 3 |
Wawrentowicz | Jan | Grzegorz | 21 | Podlaska, bialski, Sarnaki | 1842 | na rachunek przyszłego poboru | kawaler | mieszczanin, mularz, byl w więzieniu za kradzież | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Wawrenty | Marcin | Franciszek | 23 | Siemierz | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin, kucharz | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wawrenty | Maciej | Franciszek | 23 | Siemierz | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Wawriszuk | Kondrat | Grzegorz | - | Włodawski, Hansk | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 655 | |
Wawriszuk | Andrzej | Jakim | - | Konstantynowski, Bohukały | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 926 | |
Wawrowicz | Ludwik | Antoni | 21 | Zamojski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 804 | 60 | |
Wawrowski | Antoni | Maciej | 20 | Kraśnik | 1836 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Wawrowski | Antoni | Maciej | 20 | Kraśnik | 1836 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Wawrszczak | Stanisław | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 7 | |
Wawryniuk | Filip | Wawrzyniec | 20 | Radzyński, gm. Mutwica, w. (?) | 1848 | Korpus Orenburski | ż. Joachima Bartoszak | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wawryniuk | Filip | Wawrzyniec | 20 | Radzyński, gm. Motwica, w. (?) | 1848 | Korpus Orenburski | ż. Joachima Bartoszuk | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Wawryniuk | Mikołaj | Stefan | 20 | Bialski, | 1853 | Flota Czarnomorska | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wawryniuk | Józef | Jan | 20 | Lubelska, bialski, Pawłów | 1866 | Sztab 8 Piechotna Dywizja | Ż. Katarzyna Semeniuk | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 641 |
Wawryniuk | Walenty | Jan | 21 | Lubelska, bialski, Huszlew, Zienie | 1866 | Ż. Karolina Osianka, c.Franciszka 2 lata | Włościanin, wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 632 | |
Wawryniuk | Mateusz | Jan | 20 | Lubelska, bialski, Chlebczyn, Rzewuski | 1866 | Ż. Marianna Stefańska, c.Franciszka 1 rok | Włościanin, wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 652 | |
Wawryniuk | Jan | Leon | 21 | Konstantynowski | 1873 | - | Żona Anna Rotak,syn Józef | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wawryntowicz | Franciszek | Grzegorz, Apolonia | 24 | Podlaska, bialski, Sarnaki | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Mieszczanin, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wawrysiak | Józef | - | - | Lubelski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Wawrysiuk | Józef | Andrzej | Siedlecka, konstantynowski, Chlebczyn | 1870 | 6 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 4 | |||
Wawrysiuk | Józef | Andrzej | 22 | Siedlecka, konstantynowski, Chlebczyn, Rozwadów | 1870 | 6 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Ż. Franciszka, s.Stanisław | AP Lublin | 175 | 867 | 4 | |
Wawryszczuk | Tomasz | Jan | 22 | Włodawski | 1867 | 19 Rezerwowy Batalion Piechoty | Żona Zofia wawryniuk,corka | Chłop,wiara greko-kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wawryszczuk | Tomasz | Jan | 21 | Włodawski | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Kawaler | chłop wiara greko-kat, | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wawryszko | Andrzej | Adam | 20 | Lipsko | 1836 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 76 |
Wawryszko | Jędrzej | Adam | 20 | Lipsko | 1836 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 59 |
Wawryszuk | Mikołaj | Dionizy | 22 | Radzyński, Kołacze | 1847 | 7 Dywizja Piechoty | ż. Katarzyna Radziecka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 21 |
Wawryszuk | Andrzej | Filemon | 20 | Radzyński, Kołacze | 1847 | 6 Dywizja Artylerii | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 816 | |
Wawryszuk | Adam | Chwedor, Marta | 22 | Podlaska, radzyński, Krzywowierzba, Wyhalew | 1837 | Korpus Kaukaski | ż.Tacjanna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wawryszuk | Ignacy | Kiryło | 20 | Włodawski | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Żona Anastazja Martynowiczowa,córk | Chłop,wiara greko-kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wawryszuk | Antoni | Jan | 21 | Siedlecka, włodawski, Krzywowierzba, Kodeniec | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wawryszuk | Mateusz | Bazyli | 21 | Siedlecka, włodawski, Krzywowierzba, Wygalew | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wawryszuk | Ignacy | Kirylow | - | Radzyński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wawrzecki | Jan | Antoni, Marianna | 21 | Podlaska, radzyński, Serokomla | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wawrzek | Stanisław | Jakub | 20 | Zamojski, Biszcza | 1840 | 9 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Wawrzeniec v Brzos | Maciej | - | - | Zamojski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 4 | |
Wawrzeniuk | Wincenty | - | - | Chełmski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Wawrzeniuk v Marancak (Wawrzyniuk) | Andrzej | Wawrzyniec | 21 | Łukowski, Prawda | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Zaciągnięty w miejsce uwolnionego rekruta Jana Kiełczaka. | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wawrzeniuk v Wawrzyniuk | Andrzej | Jan | 21 | Łukowski, Strzała | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Wawrzeszczuk | Miłosz | Jan | - | Radzyński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wawrzycki | Michał | N | 21 | Krasnostawski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik,katolik | AP Lublin | 175 | 820 | 233 |
Wawrzycki | Michał | - | - | Krasnostawski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wawrzyniak | Jakub | - | - | - | 1835 | - | - | wzrost arsz.2 werszk 9 i 4/8 | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Wawrzyniuk | Stefan | Eliasz | 22 | Krasnostawski, Chełm | 1840 | Flota Czarnomorska | ż. Paraszka c. Ignacego Stołpiaka, bezdzietny. | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | 16 |
Wawrzyniuk | Andrzej | Jan | 21 | Siedlecki, Strzała | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Wawrzyniuk | Andrzej | Wawrzyniec | 21 | Łukowski, Prawda | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin. W miejsce uwolnionego rekruta Jana Kiełczak. | 828 | B.Pag. | ||
Wawrzyniuk | Niczypor | - | - | Bialski, Małaszewicze Małe | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wawrzyniuk | Józef | Jan | 21 | Bialski, | 1853 | Dywizja Grenadierów | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wawrzyniuk | Filip | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wawrzyniuk | Józef | Grzegorz | 20 | Bialski, Pawłów | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 77 |
Wawrzyniuk | Stefan | - | - | Radzyński | 1843 | Służba górnicza | - | - | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Wawrzyniuk vel Wawrysiuk | Denis | Jan | 24 | Radzyński, Wohyń | 1847 | Moskiewski Pułk Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Wawrzynowicz | Roman | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wawrzyszuk | Krystian | Iwan Jan | 23 | Radzyński | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Wawrzyszuk | Adam | - | - | Łukowski, Opole | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wawtromiejew | Bazyli | Sylwester | 24 | Podlaska, bialski, Studzianka | 1844 | na rachunek przyszłego poboru | kawaler | włościanin, ukrywal się przed spisem | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Wawwerski | Julian | Tomasz | 24 | Lubelski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Mieszczanin,szewc | AP Lublin | 175 | 820 | 214 |
Waxman | Eliasz | Sender | 24 | Lubelski, Piaski | 1844 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Żyd, krawiec | AP Lublin | 175 | 819 | 269 |
Waynberg | Faybuś | Majerowicz | 24 | Siedlecki, Węgrów | 1844 | Roboty Zarządu Komunikacji 4 Okręgu | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Waynfas | Szija Lejb | Motel | 24 | M.Lublin | 1863 | - | Kawaler | Żyd przyjęty przez Urząd Rekrutacki,cwysłany 17.05.1863 r.w 12 partii z Warszawy do Petersburga, a stamtąd do wojska 4 Dywizji Rez. Piechoty, mieszczanin. | AP Lublin | 172 | 33 | 29 |
Waynszteyn | Dawid | Jozelowicz | 21 | Radzyński, Międzyrzec | 1844 | Roboty Zarządu Komunikacji 4 Okręgu | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Wazio | Sebastian | Andrzej | 24 | Zamojski | 1851 | 7 Dywizja Kawalerii Lekkiej | żona Katarzyna Zielenkowna | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | |
Wazmann | Szmul Judko | Elo | 20 | Siedlecki,Siedlce | 1846 | Kompania wojskowo-robocza IV okręgu | Kawaler | Żyd, szewc | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Wącki v Wenecki | Jan | Jan Franciszka | 21 | Radzyński | 1835 | - | Kawaler | mieszczanin ślusarz | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Wącławek | Wawrzyniec | Wojciech | 21 | Zamojski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | żona Barbara Kłoszkowna | AP Lublin | 175 | 804 | 50 | |
Wągrodzki | Paweł | Antoni | 20 | Łukowski,Maciejowice,Podwierzbie | 1841 | 1 Korpus Piechoty | Kawaler | Włościanin,szewc | AP Lublin | 175 | 819 | 172 |
Wąsala | Walenty | Maciej | 23 | Lubartów | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 64-65 |
Wąsik | Szymon | Bartłomiej | 27 | Łukowski, | 1853 | Nowoza...lski artyleryjski garnizon | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | ||
Wąsik | Kazimierz | Wojciech, Zofia | 24 | Podlaska, łukowski, Ryki, Baranów | 1837 | Korpus Kaukaski | ż.Petronela | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wąsik | Wojciech | Piotr | 26 | Łukowski, Ryki | 1847 | Moskiewski Pułk Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Wąsik | Franciszek | Kazimierz | Siedlecka, garwoliński, Ryki | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 2 | |||
Wąsik | Jan | Kazimierz | 22 | Garwoliński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wąsik | Franciszek | Kazimierz | 24 | Siedlecka, garwoliński, Ryki, Bazanów | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Ż. Elżbieta Druzd, s.Piotr | AP Lublin | 175 | 867 | 2 | |
Wąsik | Franciszek | ? | 21 | Kurowski, ? , Lubelski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Ż. Marianna Furman?, c. Katarzyna, 1 rok | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 204 |
Wąsik | Antoni | Janowski, Wilkołaz, Zamojski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | AP Lublin | 175 | 823 | |||||
Wąsowicz | Franciszek | Joachim | 23 | Łukowski | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Wąsowicz | Grzegorz | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wąsowicz | Jan | Filip | - | Garwoliński | 1867 | - | - | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Wąsowski | Kazimierz | Jan | 21 | Siedlecki,Turna,Zalesie | 1 Dywizja Dragonów | Żonaty-Józefa Rucka,brzemienna | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 819 | 74 | |
Wąsowski | Tomasz | Grzegorz | 20 | Siedlecki,Miedzna,Żeleźniki | 1846 | 1 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic,piśmienny po polsku i rosyjsku | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Wąsowski | Julian | Paweł | 22 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wąż | Józef | Stanisław | 28 | Siedlecki, gm. Krynice | 1838 | 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic, czyta i pisze po polsku. | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Wcislo | Paweł | Antoni | 21 | Zamojski | 1851 | 20 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusu | żona Agata Buduwicz | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. | |
Wcisło | Franciszek | Jakub | 22 | Struża | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 150-151 |
Wcisło | Józef | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wdas | Stanisław | Andrzej | 26 | Siedlecki,Kutnia? | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Wdowiak | Stanisław | - | - | Biłgorajski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Wdowiak | Walenty | Józef | 26 | Lubelski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 804 | 56 | |
Wdowiak | Tomasz | Sebastian | 25 | Hrubieszowski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wdowiak | Tomasz II | Jan | 24 | Zamojski, Ciotusza | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wdowiak | Szymon | Kazimierz | 22 | Łukowski,? | 1846 | Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wdowiak | Wojciech | Jan | Siedlecka, łukowski | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 1 | |||
Wdowiak | Wojciech | Jan | 20 | Siedlecka, łukowski, Ciechomin, Wnętrzne | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 1 | |
Weber | Zelko | - | - | Lubelska, radzyński, Włodawa | 1851 | - | - | Zbiegł | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Weber | Ludwik | Emanuel | 21 | M.Warszawa | 1863 | - | Kawaler | Chrześcijanin, przestępca polityczny przez Urząd Rekrucki przyjęty, wysłany 17.05.1863 r. w 12 partii, mieszczanin, umie pisać | AP Lublin | 172 | 33 | 53 |
Weczorek (Wieczoruk) | Bazyli | Grzegorz | 20 | Radzyński, Kropiwki | 1845 | Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wedeszka | Denis | Ignacy | 21 | Radzyński, Radcze | 1848 | Arsenał w Briańsku | ż. Marianna Niewiadoma | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wedeszka | Denis | Ignacy | 21 | Radzyński, Radcze | 1848 | Arsenał w Briańsku | ż. Marianna Niewiadoma | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Wegera | Eliasz | Paweł | 20 | Radzyński | 1854 | Flota Czarnomorska | Żona Anna N. | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wegera | Klemens | - | - | Łukowski, Romanów | 1851 | - | - | Oszczędzony dla żony jedynaczki brzemiennej w 8. miesiącu. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wegiera | Nikifor | Jan | 21 | Radzyński, Dołhobrody | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 812 | 3 |
Wegiera | Nikifor | Jan | 21 | Radzyński, Dołhobrody | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 812 | 12 |
Wegiera ( Wegera ) | Jan | Joachim, Anna | 26 | Podlaska, radzyński, Włodawa, Żuków | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Weintraub | Jojna | Srul | 21 | Hrubieszowski, Łaszczów, Hrubieszowski | 1866 | Żonaty | Żyd, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 183 | |
Weisenblum | Noysym | Pinkwas | 21 | Kurowski, Puławy, Lubelski | 1866 | Kawaler | Żyd, dał zastępcę | AP Lublin | 175 | 823 | 205 | |
Wejberman | Józef | Szmul | 27 | Lubelski | 1863 | - | Żona Józefa Gonsakowa,dzieci nie ma | Chrześcijanin, rekrut, wysłany 17.05.1863 r.w 12 partii, mieszczanin. | AP Lublin | 172 | 33 | 39 |
Wejcman | Chaim | Jankiel | - | Bialski, Biała | 1871 | - | - | Wrócił nr 3354 jako utrzymujący rodzinę | AP Lublin | 175 | 873 | 246 |
Wejcyger | Zisko? | Abram | - | Łukowski, Stoczek | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1433 | |
Wejnberg | Josef | Srul | 22 | Lubelski, Markuszów | 1844 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Żyd, krawiec | AP Lublin | 175 | 819 | 279 |
Wejnberg v Wajntrob | Kielman | Manes | 25 | Lubelski | 1863 | - | Kawaler | Żyd przyjęty przez Urząd Rekrutacki,wysłany 17.05.1863 r.w 12 partii z Warszawy do Petersburga, a stamtąd do wojska 4 Dywizji Rez. Piechoty, mieszczanin | AP Lublin | 172 | 33 | 24 |
Wejsman | Jankiel | Boruch | - | Konstantynowski | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wejzbart | Wulf | Srul | 18 | Łukowski, | 1853 | Wojenno Robocza ¼ rota N 14 Zarządu Inżynierii | Kawaler | Szewc | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. |
Welczer | Zelman | Mordka | 18 | Krasnostawski | 1851 | 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce Broni | kawaler | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. | |
Welczer | Beniamin | Chil | 20 | Siedlecka, bialski, Biała Podlaska | 1868 | - | Ż. Chana Szczupak, s.Mojsze Josel | Żyd, cieśla | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Welewender | Maciej | Karol | 20 | Suchowola | 1866 | Ż. Wiktoria J.?, c. Marianna, 1. rok | Włościanin, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 352 | |
Weliczko | Jan | Paweł | 21 | Radzyński,Różanka | 1846 | Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Weliczko | Marek | Filip | 21 | Radzyński | 1854 | 2 Dywizja Dragonów | Żona Julianna Denusiuk | Uwolniony na 1 rok N 12393/2126-55 | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Weliczko | Daniel | Dawid | 28 | Radzyński | 1854 | Dywizja Artylerii Grenadierów | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Welik | Wojciech | Iwan | 20 | Radzyński,Horodyszcze,Polubie | 1 Korpus Piechoty | Żonaty -Marianna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 175 | |
Welik | Andrzej | Daniel | Siedlecka, włodawski, Horodyszcze | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 2 | |||
Welik | Andrzej | Daniel | 21 | Siedlecka, włodawski, Horodyszcze | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 2 | |
Welionek | Klemens | Osip | - | Węgrowski, Starawieś | 1871 | - | - | Wpłacił 400 rubli i otrzymał zaświadczenie o zwolnieniu | AP Lublin | 175 | 873 | 1613 |
Welkie | Józef | Kazimierz | 21 | Hrubieszów | 1835 | - | Kawaler | Mieszczanin, powroźnik, czyta i pisze po polsku. | AP Lublin | 115 | 647 | 98-99 |
Wello (Welo) | Piotr | Michał | 27 | Radzyński, gm. Wohyń | 1838 | 18 Dywizja Piechoty | ż. Cecylia Olszewska, c. Anna l.6, Marianna l. 4 | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Welmowicz | Paweł | - | - | Łukowski, Rozwadówka | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Welt | Nuhym | Szloma | 22 | Lubelski, gm. Radlin | 1845 | Robocze i Łastowe Ekipazy Czarnomorskiej Floty | Kawaler | - | AP Lublin | 175 | 810 | 31 |
Wełniak | Marcin | Andrzej | 21 | Hrubieszowski, Steniatyn | 1848 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 104 |
Wench | Szymon | Stefan | - | Garwoliński, Łaskarzew | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 950 | |
Wencławicki | Wojciech | Józef | 21 | Siedlecki,Stawiska,? | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Wencławik | Karol | Szymon | 24 | Krasnostawski | 1863 | - | Kawaler | Chrześcijanin, rekrut, wysłany z Warszawy do Petersburga w 14 partii dnia 12.06.1863 r. z przeznaczeniem do 6 Rez. Dywizji Piechoty, wieśniak. | AP Lublin | 172 | 33 | 22.68 |
Wendrych | Wilhelm | Wilhelm | 21 | Łukowski, Pilawa | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 65 |
Wenecki | Karol | Łukasz | - | Łukowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wenera | Józef | - | 20 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 18 |
Wenerski | Marcin | Filip | 21 | Siedlecki, Izdebki-Wąsy | 1843 | 3 Korpus Piechoty | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Wenger | Dawid | Szmul | 21 | Sokołowski | 1873 | - | Żona Szyndla N. | Żyd | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wengerski | Michel | Hersz | - | Węgrowski | 1867 | - | - | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Wengrowski | Mordko Icek Judko | Berek | 20 | Siedlecka, sokołowski, Olszew, Skibniew | 1868 | - | Ż. Rajza Jenta | Żyd | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wengryn | Teodor | - | - | Biłgorajski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Wengrzyk | Michał | Wojciech | - | Łukowski, Wojcieszków | 1871 | 12 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1398 | |
Wengrzynek | Michał | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Weniecki | Karol | Łukasz | 21 | Łukowski | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wenio | Gabriel | Joachim | 21 | Siedlecka, radzyński, Żerocin, Leszczanka | 1868 | - | Ż. Barbara Demeszuk, ma córkę | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wenio | Antoni | Joachim | Siedlecka, radzyński, Żerocin | 1870 | 5 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 3 | |||
Wenio | Antoni | Joachim | 20 | Siedlecka, radzyński, Żerocin, Leszczanka | 1870 | 5 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 3 | |
Wensak | Franc | Iwan | - | Sokołowski, Repki | 1871 | 34 Brygada Artyleryjska | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1485 | |
Wentlant | Michał | Jakub | 20 | Siedlecka, radzyński, Siemień, Juliopol | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wenzawski | Michał | Grzegorz | 20 | Łukowski,Żelechów,Hutu Dwór | 1840 | 2 Dywizja Ułanów | Kawaler | Włościanin ,majster szkło,znamię na ustach | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Wepa | Michał | N | 24 | Krasnostawski, Żdżanne | 1848 | Sewastopolski Garnizon Artylerii | ż.Marianna Karpniczenka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | 59 |
Wepa | Andrzej | - | - | Krasnostawski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Weraju v Kołodziejczak | Stanisław | Ignacy | - | Garwoliński | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wercel | Szmul | Micel | 24 | Zamojski, Zamość | 1845 | Robocze i Łastowe Ekipazy Czarnomorskiej Floty | Kawaler | krawiec | AP Lublin | 175 | 810 | 32 |
Werchaus | Berek | Abraham | 21 | M. Lublin | 1845 | 13 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynierii | Kawaler | - | AP Lublin | 175 | 810 | 21 |
Werchman | Fajwel | Jankiel | 21 | Cyców | 1866 | Ż. Chaja, dwie córki | Żyd, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 275 | |
Werchoła | Antoni | Bazyli, Agafia | 23 | Podlaska, radzyński, Bezwola | 1837 | 17 Dywizja Piechoty | ż.Marianna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Werczyński | Franciszek | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wereda | Jan | Wojciech | 20 | Lubelska, siedlecki, Skórzec, Dabrówka Ług | 1866 | 31 Piechotny Aleksapolski Pułk | Ż. Rozalia Kosiłowa | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 61 |
Wereda | Walenty | Jakub Małgorzata | 20 | Łukowski,Uścimie | 1836 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Werembek | Mateusz | Piotr | - | Siedlecki, Domanice | 1871 | 27 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 50 | |
Werembski | Aleksander | Antoni | - | Siedlecki, Niwiski | 1871 | 23 ??? | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1808 | |
Weremczuk | Iwan | Chryć | 20 | Bialski, Kazanówka | 1848 | Korpus Orenburski | ż. Katarzyna Panaszakówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 812 | 13 |
Weremczuk | Iwan | Chryć | 20 | Bialski, | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 812 | 15 |
Weremczuk | Niczyfor | Piotr | 23 | Bialski, Kodeń | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Weremczuk | Nicefor | Piotr | 23 | Bialski, Kodeń | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Weremczuk | Stefan | Bazyli | 20 | Lubelska, bialski, Sidorki, Woskrzenice Małe | 1866 | 29 Piechotna Dywizja m.Mogilew n/Dnieprem | Ż. Julianna Chwedoszczuk, c.Tekla 2 lata | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 325 |
Weremczuk | Sebastian | Emilian | 22 | Bialski | 1873 | - | Żona Stefania Daniluk,syn Jan | Chłop,wiara greko.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Weremczuk | Jan | Józef | 22 | Bialski, Kodeń | 1863 | Oddzielny Sybirski Korpus | Kawaler | Mieszczanin, przestępca polityczny, Twierdza Brześć | AP Lublin | 172 | 34 | b.pag |
Weremczuk | Jan | Józef | 22 | Bialski, Kodeń | 1863 | Oddzielny Sybirski Korpus | Kawaler | Mieszczanin, przestępca polityczny | AP Lublin | 172 | 34 | b.pag |
Weremno (Werenka) | Bazyli | Michał | 21 | Hrubieszowski, Kozodawy, Hrubieszowski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 176 |
Wereńczuk | Józef | Hrypć | 21 | Radzyński,Sławatycze,Kuzawki | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Wereszczyński | Franciszek | Marcin | 22 | Łukowski, | 1853 | Flota Czarnomorska | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wereszczyński | Jan | Franciszek | 22 | Siedlecki | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Wereszczyński | Stanisław | Marcin | 19 | Podlaska, łukowski, Dąbie, Krynki | 1844 | na rachunek przyszłego poboru | kawaler | włościanin, za brata Jana | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Wereszczyński | Dominik | Antoni | 21 | Siedlecka, łukowski, Łuków, Powale? | 1868 | - | Ż. Paulina Ocieszkówna, c.Marianna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wereszczyński | Jan | Kazimierz | Siedlecka, łukowski, Dąbie | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 1 | |||
Wereszczyński | Jan | Kazimierz | 20 | Siedlecka, łukowski, Dąbie, Gręzówka | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 1 | |
Wereszko | Marcin | Leon | 22 | Bialski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wereszko | Ignacy | Kazimierz Barbara | 21 | Bialski,Łosice,Szpaki | 1836 | 6 Dywizja Artylerii | Kawaler | Włościanin,uczeń kowalski | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Werhejm | Isjno | Moszko | 21 | Radzyński | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Kawaler | Żyd,mieszczanin,czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Werhejm | Jojno | Moszek | - | Radzyński | 1867 | - | - | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Werner | Jerzy | Wojciech Ewa | 23 | Łukowski,Osieck ,Kępa Radwankowska | 1836 | 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin,tkacz | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Werner | Jakub | Karol | Siedlecka, radzyński, Radzyń Podlaski | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 4 | |||
Werner | Jakub | Karol | 23 | Siedlecka, radzyński, Radzyń Podlaski | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 4 | |
Wernicki | Michał | Stanisław | 24 | Łukowski,Łazy? | 1841 | 1 Korpus Piechoty | Kawaler | Szlachcic,piśmienny,wylegitymowany | AP Lublin | 175 | 819 | 195 |
Wernio | Wojciech | Jan | 20 | Łukowski,gm. Drążgów | 1838 | 1 Dywizja Ułanów | ż. Katarzyna Stogówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Wernio | Iwan | Franc | - | Garwoliński, Ułęż | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 471 | |
Wers | Łukasz | Witold | 25 | Łukowski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Żona Katarzyna Przegalinska | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wers | Józef | Kacper | 21 | Łuków, Maciejowice | 1847 | Moskiewski Pułk Piechoty | ż. Julianna Dymkówna | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Wersztejn | Moszko Kietman | Szloma | 19 | Siedlecki | 1854 | Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.Kawaleria | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Werthaim | Mordko | Moszko | 22 | Włodawski | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Żona Mirej Rozencwaj,córka | Żyd,mieszczanin | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wertman | Pinkwas | - | - | Tomaszowski | - | - | - | uwolniony | AP Lublin | 175 | 802 | 10 |
Werżejski | Mateusz | Feliks | - | Łukowski, Jakusze | 1871 | 31 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1313 | |
Wesoła | Maciej | Paweł | 20 | Zamojski, Zwierzyniec | 1838 | 13 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 203 |
Wesołowski | Ignacy | - | 20 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 26 |
Wesołowski | Joachim | Stanisław | 22 | Lubelski, Celejów | 1838 | 13 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 188 |
Wesołowski | Jan | Łukasz | 27 | Lubelski | 1850 | Flotylla Kaspijska | AP Lublin | 175 | 822 | 528 | ||
Wesołowski | Feliks | - | - | Lubelska, łukowski, Celejów | 1851 | - | - | Oszczędzony z powodu posiadania trójki pasierbów | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wesołowski | Feliks | Jan | 25 | Łukowski | 1852 | 3 Dywizja Grenadierów | Żona Anna Dukat | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wesołowski | Maciej | Maciej | 20 | Łukowski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wesołowski | Józef | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wesołowski | Józef | Józef | - | Węgrowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wesołowski | Kacper | - | - | Łukowski, gm.Jagodne Słomczyńskich | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wesołowski | Antoni | Jan Marianna | 26 | Łukowski,Sobienie Szlacheckie | 1836 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Wesołowski | Józef | Józef | 21 | Siedlecki,Kossów,Dęby | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Wesołowski v Drążek | Franciszek | Jan | 23 | Łukowski, Pawłowce | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 68 |
Wester | Gerz | Jojko | 21 | Garwoliński | 1873 | - | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Westfal | Fryderyk | Jan | 21 | Lubelska, łukowski, Sobienie Jeziory, Dziecinów | 1866 | 29 Czernichowski Piechotny Pułk | Ż. Eufrozyna Gerlach | Włościanin, czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 837 | 802 |
Weszka | Jan | - | - | Krasnostawski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Weszko | Łukasz | Wojciech | 23 | Zamojski | 1864 | - | Kawaler | Katolik, wieśniak Lubelski, przyjęty z Warszawy, uwolniony od służby 1867 | AP Lublin | 172 | 33 | 86.87 |
Wetoszka | Mikołaj | Marcin | 21 | Siedlecka, włodawski, Horodyszcze | 1868 | - | Ż. Cecylia, c.Marianna | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. | |
Wetoszko | Teodor | Jakub | 21 | Siedlecka, radzyński, Jabłoń, Radcze | 1868 | - | Ż. Tekla Burciowa | Włościanin, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wetoszko | Cyryl | Filip | Siedlecka, radzyński, Jabłoń | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 4 | |||
Wetoszko | Cyryl | Filip | 21 | Siedlecka, radzyński, Jabłoń, Radcze | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Ż. Anastazja Dorosz, s.Grzegorz | AP Lublin | 175 | 867 | 4 | |
Wetszetein | Motel | - | 20 | Radzyński, Sosnowica | 1845 | 12 i 13 Rota Inwalidzka w Iżewskiej Fabryce Broni | ż. Gura Mendlówna | Żyd, szewc | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wewiorka | Aleksander | Michał | - | Siedlecki, Wiśniew | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | Poszedł za rekruta Michała Ostrowczego z Tra????? | AP Lublin | 175 | 873 | 1807 |
Weyzbrut | Chemia | Lejba | 17 | M.Opole pow.lubelski | 1863 | - | - | Żyd, ochotnik, doniesiono Komisji Rządowej N 30024/9784-1864, brak w spisie formularnym | AP Lublin | 172 | 33 | brak nr. |
Wezgraj | Jan | Antoni | 20 | Janowski, Dzierzkowice, Zamojski | 1866 | Ż. Wiktoria Fijałkowska | Włościanin, zwrócony ponad komplet | AP Lublin | 175 | 823 | 137 | |
Węcławski | Feliks | Ludwik | 22 | Skierbieszów | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 100 |
Wędołkowski | Wojciech | Antoni | 20 | Siedlecki, Sokołów | 1845 | Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wędrocha | Wawrzyniec | Wojciech | 23 | Lubelski | 1850 | 18 Dywizja Piechoty | AP Lublin | 175 | 805 | 6 | ||
Wędynski | Julian | Ignacy | 22 | Garwoliński | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat.,piśmienny,rymarz | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Węger | Icek | Abram | 18 | Łukowski | 1854 | Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.Kawaleria | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Węgiel | Karol | - | - | Lubelska, łukowski, Miętne | 1851 | - | - | Zbiegł | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Węgierski | Paweł | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 7 | |
Węgierski | Emilian Jan | Józef | 22 | Włodawski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Węglarczyk | Wincenty | Szczepan | 24 | Lubelski | 1852 | Flota Czarnomorska | Żona Ewa Zarczyk | Mieszczanin.katolik | AP Lublin | 175 | 820 | 240 |
Węglarczyk | Wincenty | - | - | Lubelski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Węglinski | Romuald Roman | Wincenty | 20 | Radzyński | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Węgliński | Romuald Roman | Wincenty | - | Radzyński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Węgliński -Cygan | Antoni | Kazimierz Apolonia | 22 | Radzyński,Suchowola,Zbulitów | 1836 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Węgłowski | Józef | - | - | Lubelska, siedlecki, Siedlce | 1851 | - | - | Stawał do poboru w Warszawie | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Węgorowski | Mateusz | Mateusz | 23 | Lubelski, Wojciechów | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Marianna Pazur | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Węgorowski | Tomasz | Mateusz | 20 | Michów | 1836 | 3 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Węgozowski | Tomasz | Mateusz | 20 | Michów | 1836 | 3 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 804 | 29 |
Węgrowski | Judko Berko | - | - | Lubelska, siedlecki, Olszew | 1851 | - | - | Niezdatny z powodu braku miary | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Węgrowski v Węgierski | Chaim | Hersz | - | Węgrowski, Węgrów | 1871 | 12 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1771 | |
Węgrzyk | Franciszek | Andrzej | - | Węgrowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Węgrzyn | Jerzy | Fiodor | 22 | Biłgorajski | 1874 | - | Żona Anastazja Markosz,dzieci nie ma | Chłop,wiara greko.kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Węgrzyn | Wojciech | Tomasz | 21 | Lubelski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 804 | 60 | |
Węgrzyn | Józef | Kazimierz | 21 | Kozłówka | 1836 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Węgrzyn | Maciej | Mikołaj | 22 | Opolski, Kamień, Lubelski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Ż. Katarzyna Dąbrowska, 2 córki: Wiktoria 2 lata, Franciszka 2 miesiące | włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 334 |
Węgrzyn | Józef | Kazimierz | 21 | Kozłówka | 1836 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Węgrzynek | Wojciech | Franciszek | 20 | Lubelski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Węgrzynek | Stanisław | Łukasz | 22 | Lubelski | 1851 | Flota Czarnomorska | kawaler | AP Lublin | 175 | 819 | 259 | |
Węgrzynek | Łukasz | Jan | 20 | Siedlecka, garwoliński, Wilga, Celejów | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Węgrzynek | Mikołaj | Augustyn | 22 | Łukowski, Mierzączka | 1843 | Korpus Grenadierów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 100 |
Węgrzynek | Andrzej | - | - | Łukowski, gm. Wilga | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Węzowski | Karol | Walenty | - | Węgrowski, Czarnogłów | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1599 | |
Wiadomski vel Wawrzyniak | Wojciech | Maciej | 22 | Krasnostawski | 1849 | Flota Czarnomorska | kawaler | AP Lublin | 175 | 809 | 12 | |
Wiadrowski | Stanisław | Łukasz, Julianna | 21 | Podlaska, łukowski, Łaskarzew | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wiak | Wojciech | Łukasz | 24 | Lubelski | 1851 | Flota Czarnomorska | kawaler | AP Lublin | 175 | 809 | 11 | |
Wiater | Łukasz | - | - | Zamojski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wiater | Jan | Wojciech | 20 | Radzyński | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wiater | Jan | Wojciech | - | Radzyński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wiater | Szajka | Całko | - | Siedlecki | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wiater | Feliks | Ignacy | Siedlecka, radzyński, Biała | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 4 | |||
Wiater | Antoni | Ignacy | 21 | Radzyński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wiater | Feliks | Ignacy | 21 | Siedlecka, radzyński, Biała | 1870 | Kawaler | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 4 | |
Wiatr | Marcin | Augustyn | 20 | Wysokie | 1836 | 3 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 804 | 27 |
Wiatr | Józef | Józef | 20 | Radzyński | 1854 | 2 Dywizja Dragonów | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wiatr | Paweł | Walenty | 25 | Radzyński | 1854 | Flota Czarnomorska | Żona Rozalia N. | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wiatr | Marcin | Augustyn | 20 | Wysokie | 1836 | 3 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | włościanin, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Wiatrak | Daniło | Grzegorz | 20 | Krasnostawski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 141 |
Wiatrak | Daniło | - | - | Krasnostawski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wiatrak | Franciszek | Antoni | Siedlecka, łukowski, Tuchowicz | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 1 | |||
Wiatrak | Jan | Maciej | 22 | Łukowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wiatrak | Franciszek | Antoni | 20 | Siedlecka, łukowski, Tuchowicz, Gózd | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 1 | |
Wiącek | Antoni | Tomasz | 21 | Radzyński | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wiącek | Jan | Kajetan | 21 | Łukowski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wiącek | Franciszek | Wojciech | Siedlecka, łukowski, Tuchowicz | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 1 | |||
Wiącek | Franciszek | Wojciech | 20 | Siedlecka, łukowski, Tuchowicz, Anonin | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 1 | |
Wiąckowicz | Józef | Fałan | 20 | Łukowski | 1852 | 1 Dywizja Kirasjerów | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wiązowski | Wincenty | Kazimierz | 24 | Łukowski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wiązowski | Piotr | Jan, Joanna | 26 | Podlaska, łukowski, Osieck, Hucznica | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wic | Józef | Jan | 21 | Janowski, Zofianka, Zamojski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Ż. Agnieszka, c. Marianna, pół roku | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | |
Wic | Wawrzyniec | Tomasz | 20 | Janowski, Zofianka, Zamojski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 115 |
Wicha | Franciszek | Michał | 21 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wicha | Maciej | Bartłomiej | 22 | Sokołowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wicha | Stanisław | Wincenty | 20 | Opolski, Opole, Lubelski | 1866 | 29 rezerwowy batalion piechoty, Moskwa | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 823 | 333 |
Wichlaj | Paweł | Marcin | 22 | Zamojski | 1850 | Korpus Grenadierów | AP Lublin | 175 | 814 | spis alf. | ||
Wichniewicz | Wojciech | Jędrzej Agnieszka | 23 | Łukowski,Siedzów,Piwonin | 1836 | 6 Dywizja Artylerii | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Wichnik | Paweł | - | - | Chełmski | - | - | - | uwolniony | AP Lublin | 175 | 802 | 8 |
Wichowski | Stanisław | Marcin | Siedlecka, garwoliński, Sobienie Jeziory | 1870 | Zwrócony | AP Lublin | 175 | 875 | 2 | |||
Wichowski | Józef | Józef | 23 | Węgrowski | 1873 | - | Żona Anna Kalinowska | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wichowski | Stanisław | Marcin | 21 | Siedlecka, garwoliński, Sobienie Jeziory | 1870 | Ż. Katarzyna Malinowska | Zwrócony | AP Lublin | 175 | 867 | 2 | |
Wicke | Michał | Krystian | 20 | Lubelska, siedlecki, Płatkownica, Sadoleś | 1866 | 32 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Twer | Ż. Karolina Mat | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 352 |
Wicke | Jakub | Krystian | 20 | Siedlecka, węgrowski, Płatkownica, Sadoleś | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wicki | Jakub | Jakub, Katarzyna | 23 | Podlaska, łukowski, Celejów | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wiczerkowski ( Wieczerkowski ) | Józef | Piotr | 23 | Łowicki, Szymanów | 1863 | Sybirski Korpus | Włościanin, przestępca polityczny | AP Lublin | 172 | 34 | b.pag | |
Wiczuk | Franciszek | Piotr | 21 | Bialski | 1834 | - | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Wiczuk | Jan | Eliasz, Dorota | 20 | Podlaska, bialski, Biała Podlaska | 1837 | 6 Dywizja Artylerii | ż.Józefa, córka 1 rok | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wiczuk | Mikołaj | Mikołaj | 20 | Siedlecka, bialski, Rossosz | 1868 | - | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Widawski | Jakub | Antoni | 21 | Siedlecki | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35 | Żona Franciszka Kowalik | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Widgoski | Michał | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Widlak | Bartłomiej | - | 26 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 20 |
Widlak | Mateusz | - | - | Lubelski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Widlak | Michał | Marcin | 25 | Serock | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 803 | 14 |
Widłak | Jan | Franciszek | 24 | Łukowski, Sobienie | 1845 | Pułk Uglicki - 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 124 |
Widłak | Ignacy | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Widłak | Wojciech | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Widmański | Alojzy | Wojciech | 20 | Siedlecki, Stara Wieś | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 812 | 17 |
Widmański | Alojzy | Wojciech | 20 | Siedlecki, Stara Wieś | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 812 | 17 |
Widmański | Ksawery | - | - | Lubelska, siedlecki, Starawieś | 1851 | - | - | Niedostawiony, ma być w Rosji | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Widmański | Stanisław | Jan | 25 | Łukowski, | 1853 | Rota N 9 13ej garnizonowej artyleryjskiej brygady | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Widmański | Ignacy | Jan | 22 | Łukowski, Jarczew | 1847 | Moskiewski Pułk Piechoty | ż. Eufrozyna Gonerska | Włościanin | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Widmański | Stanisław | - | - | Łukowski, gm. Trąbki | 1851 | - | - | Oszczędzony na zasadzie reskryptu zarządu z d. 31 X/12 XI 1851 nr 4760 jako wykwalifikowany hutnik. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Widniak | Mateusz | Tomasz | 23 | Lubelski | 1852 | Flota Czarnomorska | Żona Agnieszka Kocatuwna | Osadnik,katolik, zmarł 227-69 | AP Lublin | 175 | 820 | 233 |
Widomski | Wojciech | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Widomski | Jan | Adam | - | Węgrowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Widosiski | Jan | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Widz | Kazimierz | Walenty | 20 | Zamojski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 820 | 136 |
Widz | Kazimierz | - | - | Zamojski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Widziński | Marcin | Karol | 25 | Lubelski, Wola Piasecka | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Agnieszka | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wie…….ek | Franciszek | Adam | Siedlecka, włodawski, Romanów | 1870 | 3 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 2 | |||
Wiecer | Lejzor Ber | Rubin | 22 | Łukowski | 1873 | - | Żona Mala Ruchla Szleposowa | Żyd | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wiech | Jan | Sylwester | 22 | Radzyński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wiecha | Wojciech | Paweł | 20 | Lubelski | 1850 | 18 Dywizja Piechoty | AP Lublin | 175 | 805 | 13 | ||
Wiecha | Franciszek | Jan | 22 | Łukowski,Garwolin | 1841 | 1 Korpus Piechoty | Żonaty-Barbara | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 819 | 198 |
Wiecha | Tadeusz | Jan Marianna | 22 | Siedlecki,Wyżków,Zarzęc | 1836 | 5 Dywizja Artylerii | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Wiechec | Piotr | Gmiter | 24 | Majdan Sielec | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 108-109 |
Wiechetek | Bonawentura | Franciszek | 22 | Garwoliński | 1873 | - | Żona Irena Dembek,syn Jan | Chłop,wiara rz.kat.,czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wiechnik | Antoni | Maciej | 21 | Zamojski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | żona Katarzyna N | AP Lublin | 175 | 804 | 53 | |
Wiechnik | Tomasz | Paweł | 20 | Zamojski, Stróża | 1840 | 9 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Wieczerek | Franciszek | Adam | 20 | Siedlecka, włodawski, Romanów, Czeputka | 1870 | 3 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Ż. Anna, s.Jakub | AP Lublin | 175 | 867 | 2 | |
Wieczerzak | Maciej | Adam | 24 | Lubelski, Palikije | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Wiktoria | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wieczorek | Jan | Piotr | 23 | Łukowski, Żyrzyn | 1838 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Wieczorek | Wojciech | Kazimierz | 22 | Podlaska, łukowski, Leszczanka | 1842 | na rachunek przyszłego poboru | kawaler | włościanin, nie stawił się do poboru | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Wieczorek | Jan | Filip | - | Garwoliński | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wieczorek | Izydor | Onufry | - | Garwoliński | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wieczorkiewicz | Antoni | Szymon | 20 | Lublin | 1836 | Kirasjerzy | Kawaler | Mieszczanin, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Wieczorkiewicz | Michał | Józef | 20 | Opolski, Kowala, Lubelski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Kawaler | Włościanin, kowal | AP Lublin | 175 | 823 | 337 |
Wieczorkiewicz | Antoni | Szymon | 20 | Lublin | 1836 | 2 Dywizja Kirasjerów | Kawaler | Mieszczanin, czyta i pisze po polsku, siodlarz. | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Wieczorkowski | Franciszek | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wieczorkowski | Wojciech | - | - | Lubelska, łukowski, Miętne | 1851 | - | - | Zbiegł | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wieczorkowski | Jan | - | - | Siedlecki, Siedlce | 1851 | - | - | Zbiegł, dostarczony w 1852 r. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wieczorzański | Wawrzyniec | Szczepan | 22 | Hrubieszowski | 1851 | 20 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusu | żona Marianna Lujsowna | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. | |
Wieczorzański (Wieczerzański) | Kajetan | Franciszek | 20 | Hrubieszowski | 1850 | 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej Dywizji | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | ||
Wiedrawski | Ignacy | Łukasz | 20 | Łukowski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wiedrowski | Franciszek | Łukasz | 21 | Łukowski,Łuków | 1840 | 8 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin,stolarz | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Wiejak | Wawrzyniec | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wiejak | Stefan | Wincenty | 20 | Lubelski | 1852 | 6 Dywizja Kawalerii P 28 | Żona Joanna Litryszka | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 99 |
Wiejak | Maciej | Michał | 28 | Lubelski | 1852 | Flota Czarnomorska P23 | Żona Marianna Swiszczych | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 260 |
Wiejak | Stefan | - | - | Lubelski | 1853 | 6 Dywizja Kawalerii Lekkiej | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wiejak | Maciej | - | - | Lubelski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wiejak | Onufry | Feliks | 27 | Lubelski | 1851 | 7 Dywizja Kawalerii Lekkiej | żona Ewa Suszkow | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | |
Wiejaska | Franciszek | Jan | 20 | Lubelski, Baranów | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Ludwika Adamczyk | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wielądek | Antoni | Feliks | 20 | Siedlecki, | 1853 | Dywizja Grenadierów | ż.Franciszka N. | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wielądek | Antoni | Grzegorz Katarzyna | 23 | Siedlecki | 1835 | - | Kawaler | włościanin | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Wieleba | Mateusz | Tomasz | 24 | Hrubieszowski | 1851 | 1 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierów | żona Agnieszka Abramek | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | |
Wieleba | Sebastian | Lubelska, janowski, Andrzejów | 1876 | 136 Piechotny Zachodni Batalion | Ż. Agnieszka, c.Agnieszka 3-m-ce | Włościanin | AP Lublin | 175 | 81 | 13 | ||
Wieleba | Tomasz | Tomasz | 20 | Janowski, Zofianka, Zamojski | 1866 | 11 Dywizja Piechoty, Krzemieniec | Ż. Elżbieta N. , c. Jadwiga, 2 lata | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 239 |
Wieleba | Franciszek | - | - | Krasnostawski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 805 | 91 |
Wieleda | Jan | - | 20 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 24 |
Wieleda | Kazimierz | Mateusz | 22 | Janowski | 1874 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Wielegórski | Jakub | Franciszek | 22 | Siedlecki,Tchórzew,Rogale | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Wielgat | Tomasz | Jan | 27 | Siedlecki | 1852 | 3 Dywizja Grenadierów | Żona Rozalia Rabat | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wielgat | Ignacy | Paweł | 20 | Siedlecki | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wielgat | Michał | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wielgemas | Piotr | Benedykt | 20 | Łukowski | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Wielgojanowicz | Hilary | Tomasz, Agata | 21 | Podlaska, radzyński, Radzyń | 1837 | 6 Lekka Dywizja Kawalerii | Kawaler | Mieszczanin, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wielgomas | Wojciech | Tomasz | 23 | Łukowski,Wargocin, Wróble | 1841 | 7 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Wdowiec bezdzietny | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 33 |
Wielgomas | Tomasz | Wincenty | 22 | Garwoliński | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wielgomas | Adam | Jan | 20 | Siedlecka, łukowski, Ulan, Sobole | 1868 | - | Kawaler | Dworzanin, czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wielgomas | Tomasz | Wincenty | - | Garwoliński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wielgomas | Łukasz | Karol | - | Garwoliński | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wielgorski | Antoni | Jan | 23 | Konstantynowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.-kat.,w szpitalu,od 12.05.1873 zdrowy Nr.206 | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wielgorski | Mikołaj | Wojciech Franciszka | 21 | Siedlecki,Boryty,Stopki | 1836 | 6 Dywizja Artylerii | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Wielgosz | Paweł | Wojciech | 20 | Łukowski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wielgosz | Piotr | Maciej | 28 | Lubelska, łukowski, Pszonka, Starowola | 1866 | 29 Czernichowski Piechotny Pułk | Ż. Józefa | Włościanin, wstąpił za Jana Śledzia ze Skórca | AP Lublin | 175 | 837 | 857 |
Wielgosz | Franciszek | Mikołaj Teodora | 21 | Siedlecki,Mołomotki | 1836 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Wielgosz | Wojciech | Jakub, Dorota | 25 | Podlaska, łukowski, Stara Wola | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wielgosz | Jan | Marcin | 20 | Łukowski, Dąbie | 1847 | Moskiewski Garnizon Artylerii - 5 Rota | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 862 | b.pag. |
Wielgosz | Mateusz | Karol | - | Garwoliński, Wola Rębkowska | 1871 | 6 Dywizja Kawalerii | - | AP Lublin | 175 | 873 | 443 | |
Wielgosz | Jakub | Jan | - | Garwoliński | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wielgosz | Ksawery | Antoni | 21 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wielgosz | Jan | Józef | 22 | Garwoliński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wielgosz | Jan | Bartłomiej | 20 | Siedlecka, łukowski, Łuków, Sięciaszka | 1870 | Kawaler | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 1 | |
Wielgot | Aleksander | Paweł | 24 | Siedlecki, | 1853 | Flota Czarnomorska | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wielgot | Piotr | Paweł | 20 | Siedlecki,Kołodziąż,Wielgie | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Wielgot | Wojciech | Jan | 20 | Siedlecki, Zajezierze | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Wielgot (Wielgat) | Wojciech | Jan | 20 | Siedlecki, Zajezierze | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 812 | 11 |
Wielgus | Jan | Szymon | 25 | Zamojski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 804 | 53 | |
Wielgus | Maciej | Marcin | 22 | Wierzchowiska | 1835 | Służył w czasie rewolucji w 15 Pułku Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 182-183 |
Wielgus | Andrzej | Szymon | 29 | Zamojski, Modliborzyce | 1838 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Wieliczka | Tomasz | Franciszek | 22 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat.,czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wieliczko | Dmitr | - | - | Biłgorajski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Wieliczko | Jan | Jan | 20 | Lubelska, radzyński, Zahajki, Taliłów ? | 1866 | Sztab 8 Piechotna Dywizja | Ż. Anna Mikołajczuk, s.Andrzej 2 lata | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 192 |
Wieliczko | Teodor | Melan | 22 | Radzyński | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Wieliczko | Stanisław | Tomasz | 21 | Siedlecka, węgrowski, Sadowne, Sokółka | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wieliczko | Mikołaj | Paweł | - | Włodawski, Włodawa | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 661 | |
Wieliczko | Tomasz | Roman | 21 | Radzyński | 1873 | - | Żona Marianna Daniluk | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wielik | Joachim | Paweł | 21 | Włodawski | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Żona Marianna Wieczorek,syn 2 | chłop wiara rz.kat, | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wielik | Joachim | Paweł | - | Włodawski | 1867 | - | - | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Wielkopole | Icek | Moszko | 29 | Radzyński | 1873 | - | Żona Sura Wejnuk,córka Gisa | Żyd,ślusarz | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wielogorski | Jakub | Jan | 25 | Łukowski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wielogórski | Andrzej | Marianna | 24 | Podlaska, siedlecki, Mordy, Hołubla | 1837 | 6 Lekka Dywizja Kawalerii | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wielogórski | Grzegorz | Józef | 21 | Siedlecki | 1839 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Szlachcic. dowodów nie dostarczył | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Wielogórski | Stanisław | Antoni | 20 | Siedlecka, siedlecki, Pióry, Radzików | 1868 | - | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wielondek | Franciszek | Grzegorz | 22 | Siedlecki | 1852 | Flota Czarnomorska | Żona Karolina Żelazo | Osadnik zabity N 27058/4315-59 | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wielondek | Jan | Tomasz | 22 | Węgrowski | 1873 | - | Żona Franciszka Karczewska,córka Józefa | Szlachcic,wiara rz.kat., | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wielondek ( Wielądek ) | Maciej | Stanisław, Magdalena | 22 | Podlaska, siedlecki, Rabiany, Wielądki | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wielundek | Feliks | Jan | - | Węgrowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wieluński | Mikołaj | Jan | 28 | Łukowski, Budki | 1843 | 4 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 132 |
Wiench | Grzegorz | Sebastian | 24 | Łukowski,Wola Okrzejska | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Wiench | Piotr | Piotr | - | Węgrowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wiench | Wojciech | N. | - | Węgrowski | 1872 | 7 Dywizja Kawalerii | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wiench ( Więch ) | Jan | Paweł | 20 | Lubelska, łukowski, Gułów, Wola Okrzejska | 1866 | 32 Piechotny Kremienczugski Pułk | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 111 |
Wiench? | Michał | Józef | Lubartowski, Wólka Skromowska, Lubelski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Ż. Jadwiga Rak | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 144 | |
Wienckowicz | Wawrzyniec | Maciej | 24 | Łukowski | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Żona Katarzyna Jackowicz,syn | Chłop,wiara rz.kat.,czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wiengierski | Jankiel Gersz | Bera | 21 | Węgrowski | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Żona Haja Wysoki kamien,córka | Żyd,mieszczanin,piśmienny | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wieniarski | Stanisław | Wawrzyniec | 21 | Bełżyce | 1866 | Kawaler | Zwrócony ponad komplet | AP Lublin | 175 | 823 | 81 | |
Wieniondek ( Wielądek ) | Feliks | Wojciech | 21 | Siedlecka, węgrowski, Jaczew, Wielądki | 1870 | Kawaler | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 4 | |
Wieniondek ( Wieniądek ) | Feliks | Wojciech | Siedlecka, węgrowski, Jaczew | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 4 | |||
Wientoch | Bonifacy | Jan | 21 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wienzka | Józef | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wieńcowicz | Jakub | Tomasz | 22 | (Miszczyn?) | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 126 |
Wieńcowicz | Jakub | Tomasz | 22 | Pliszczyn | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Wieprzek | Józef | - | 20 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 13 |
Wierchowski | Jan | Antoni | 21 | Radzyński, Jaśki | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 812 | 12 |
Wierciński | Józef | Antoni | 21 | Radzyński, Poizdów | 1845 | Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wiereda | Jan | Wawrzyniec | 21 | Siedlecki | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat., | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wieremczuk | Mikołaj | Marcin | 22 | Bialski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wieresza | Grzegorz | - | - | Chełmski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wierib? | Simcha | Gdal | - | Bialski, Biała | 1871 | - | - | Wrócił. Wyznaczył najemnika Jana Lewskiego | AP Lublin | 175 | 873 | 371 |
Wiernicki | Lejbko | Jukiel | - | Radzyński | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wiernicki | Aleksander | Józef | 20 | Siedlecka, łukowski, Charlejów, Blizocin | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 1 | |
Wiernicki ? | Aleksander | Józef | Siedlecka, łukowski | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 1 | |||
Wiernio v Sekita | Maciej | Wiktor | 21 | Garwoliński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wierowski v Domański | Stanisław | Tomasz | 20 | Siedlecki, | 1853 | Flota Czarnomorska | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wierszpan | Zelek | Jankiel | 21 | Siedlecka, garwoliński, Ryki | 1868 | - | Ż. Sura, ma 2 córki | Żyd | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wierthajm | Mordko | Moszko | - | Włodawski | 1867 | - | - | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Wierzba | Bartłomiej | Antoni | 20 | Krasnostawski, Żmudź | 1838 | 15 Dywizja Piechoty | ż. Anna N., bezdzietny. | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Wierzbicki | Bartłomiej | - | - | Lubartowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 7 | |
Wierzbicki | Michał | Tomasz | 20 | Radzyński, Parczew | 1848 | Korpus Kaukaski | ż. Marianna Dąbrowska | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 805 | 139 |
Wierzbicki | Piotr | Semen | 21 | Bialski, Huszcza | 1847 | Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy Tronu | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 806 | 100 |
Wierzbicki | Antoni | Augustyn | 21 | Bialski, Przesmyki | 1847 | 7 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 807 | 28 |
Wierzbicki | Ludwik | Stanisław | 21 | Lubelski, Kamionka | 1848 | Flota Czarnomorska | Wdowiec | Mieszczanin, stolarz, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 814 | 24 |
Wierzbicki | Antoni | - | - | Lubelski | 1848 | 6 Dywizja Kawalerii Lekkiej | - | - | AP Lublin | 175 | 816 | |
Wierzbicki | Jan | Ludwik | 20 | Siedlecki, Ostrowiec | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 819 | 68 |
Wierzbicki | Michał | Tomasz | 20 | Radzyński, Parczew | 1848 | Korpus Kaukaski | ż. Marianna Dąbrowska | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Wierzbicki | Jan | - | - | Lubelska, łukowski, Gułów | 1851 | - | - | Stawał do poboru w Warszawie | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wierzbicki | Gracjan | - | - | Lubelska, bialski, Łosice | 1851 | - | - | Stawał do poboru w Warszawie | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wierzbicki | Paweł | Piotr | 20 | Bialski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wierzbicki | Karol | Augustyn | 21 | Bialski, | 1853 | Flota Czarnomorska | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wierzbicki | Jan | Jan | 22 | Łukowski, | 1853 | Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygady | ż.Franciszka Gajda | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wierzbicki | Michał | Walenty | 21 | Siedlecki | 1854 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wierzbicki | Łukasz | Jan | 20 | Siedlecki | 1854 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wierzbicki | Stefan | Andrzej Marta | 21 | Bialski | 1835 | - | Kawaler | włościanin | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Wierzbicki | Jan | Wojciech Magdalena | 22 | Siedlecki | 1835 | - | Kawaler | szlachcic ma przedstawić dowody czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Wierzbicki | Jan | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wierzbicki | Grzegorz | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wierzbicki | Marcin | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wierzbicki | Andrzej | Sawka | 23 | Modryniec | 1836 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Wierzbicki | Andrzej | Sawel (?) | 23 | Modryniec | 1836 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Wierzbicki | Władysław | Ignacy | 23 | Bialski | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Kawaler | Mieszczanin,wiara greko-kat,kamieniarz,czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wierzbicki | Stanisław | Michał | 21 | Siedlecka, sokołowski, Bujały, Wierzbice Górne | 1868 | - | Kawaler | Szlachcic, czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wierzbicki | Władysław | Ignacy | - | Radzyński | 1867 | - | - | Uwolniony | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Wierzbicki | Aleksander | Foma | - | Sokołowski, Wyrozęby | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1491 | |
Wierzbicki | Stanisław | Marcin | - | Sokołowski, Kowiesy | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1496 | |
Wierzbicki | Sylwester | N. | - | Łukowski | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wierzbicki | Tadeusz | Stanisław | - | Bialski | 1872 | Wykupił się 1000 rubli | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wierzbicki | Kajetan | Andrzej | Siedlecka, radzyński, Kąkolewnica | 1870 | 6 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 4 | |||
Wierzbicki | Tomasz | Jakub | 22 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wierzbicki | Marcin | Julian | 21 | Sokołowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wierzbicki | Piotr | Stanisław | 22 | Sokołowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wierzbicki | Jan | Michał | 22 | Konstantynowski | 1873 | - | Kawaler | Mieszczanin ,wiara rz.-kat.,czyta i pisze po polsku i rusku,stolarz | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wierzbicki | Kajetan | Andrzej | 21 | Siedlecka, radzyński, Kąkolewnica, Ruskowola | 1870 | 6 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 4 | |
Wierzbicki | Jan | Józef | 29 | Radzyński,Międzyrzecz | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Żonaty-Anna Gotlib | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Wierzbicki v Magdziak | Antoni | Iwan | - | Węgrowski, Sadowne | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 170? | |
Wierzbowski | Wojciech | Szymon | 20 | Łukowski, Kolonia Franzdorf | 1843 | 4 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 129 |
Wierzchlos | Ignacy | Michał | 25 | Krasnostawski | 1852 | Artyleryjska Dywizja Grenadierów | Żona Katarzyna N. | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 51 |
Wierzchlos | Ignacy | - | - | Hrubieszowski | 1853 | Dywizja Artylerii Grenadierów | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wierzchon | Andrzej | - | - | Lubartowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 7 | |
Wierzchowski | Paweł | Kazimierz | 20 | Łukowski, Wierzchowiny | 1847 | Arsenał w Briańsku - Garnizon Artylerrii, 3 Rota | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 118 |
Wierzchowski | Jan | Antoni | 21 | Radzyński, Jaśki | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 812 | 8 |
Wierzchowski | Jan | Wawrzyniec | 21 | Radzyński, Jaski | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 812 | 16 |
Wierzchowski | Marcin | Wojciech | 22 | Łukowski,Wierzchowiny | 1846 | Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wierzchowski | Józef | Michał | 21 | Łukowski, | 1853 | Tyfliski artyleryjski garnizon | ż.Weronika Pienkowska | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wierzchowski | Ludwik | Jan | 21 | Łukowski | 1854 | Flota Czarnomorska | Żona Paulina Tyminska | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wierzchowski | Antoni | Józef | 20 | Łukowski, gm. Wierzchowiny | 1838 | 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Wierzchowski | Walenty | Laurenty | 20 | Radzyński, gm. Olszewnica | 1838 | 18 Dywizja Piechoty | ż. Helena Domańska | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Wierzchowski | Michał | Stanisław | 27 | Łukowski | 1839 | Oddzielny Korpus Grenadierów | Kawaler | Szlachcic dowodów nie złożył, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Wierzchowski | Józef | Tomasz | - | Łukowski, Skrzyszew | 1871 | 31 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1320 | |
Wierzchowski | Andrzej | Iwan | - | Łukowski, Trzebieszów | 1871 | 6 Dywizja Kawalerii | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1359 | |
Wierzchowski | Iwan | Antoni | - | Łukowski, Skrzyszew | 1871 | 31 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1386 | |
Wierzchowski | Franciszek | Paweł | - | Łukowski | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wierzchowski | Franciszek | Antoni | - | Radzyński | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wierzchowski | Andrzej | Antoni | Siedlecka, łukowski, Skrzyszew | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 1 | |||
Wierzchowski | ? | Jan | Siedlecka, łukowski, Skrzyszew | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 1 | |||
Wierzchowski | Józef | Jan | Siedlecka, łukowski, Skrzyszew | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 1 | |||
Wierzchowski | Józef | Franciszek | Siedlecka, sokołowski, Grochów | 1870 | Artyleria | AP Lublin | 175 | 875 | 4 | |||
Wierzchowski | Andrzej | Antoni | 20 | Siedlecka, łukowski, Skrzyszew, Wierzchowiny | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 1 | |
Wierzchowski | Józef | Jan | 20 | Siedlecka, łukowski, Skrzyszew , Wierzchowiny | 1870 | Ż. Marianna Zalewska | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 1 | |
Wierzchowski | Józef | Jan | 20 | Siedlecka, łukowski, Skrzyszew, Wierzchowiny | 1870 | Kawaler | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 1 | |
Wierzchowski | Józef | Franciszek | 21 | Siedlecka, sokołowski, Grochów, Brzozów | 1870 | Artyleria | Cieśla | AP Lublin | 175 | 867 | 4 | |
Wierzchowski | Wincenty Andrzej | Jan | 21 | Łukowski,Wierzchowiny | 1845 | Pułk Uglicki - 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 818 | 134 |
Wierzchucki | Paweł | Wincenty | Siedlecka, konstantynowski, Czuchleby | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 4 | |||
Wierzchucki | Paweł | Wincenty | 21 | Siedlecka, konstantynowski, Czuchleby, Zakrze | 1870 | Kawaler | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 4 | |
Wierzejski | Walety | Maciej | 20 | Siedlecki, Izdebki-Kośmidry | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin, zm. 1865 | AP Lublin | 175 | 812 | 2 |
Wierzejski | Walenty | Marcin | 20 | Siedlecki, Izdebki Kuśmidry | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin, zmarł w 1865 | AP Lublin | 175 | 812 | 7 |
Wierzejski | Napoleon | Piotr | 21 | Radzyński | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Żona Ewa Skórska | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wierzejski | Michał | Józef | 24 | Łukowski, | 1853 | Nowozakamalski artyleryjski garnizon | ż.Petronela Szelongowska | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wierzejski | Jan | Stanisław | 24 | Radzyński | 1854 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik,czyta i pisze po polsku i rusku | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wierzejski | Jan | Andrzej | 20 | Lubelska, łukowski, Krasusy, Gołowierzby | 1866 | 31 Piechotny Aleksapolski Pułk | Kawaler | Szlachcic, nie posiada świadectwa | AP Lublin | 175 | 837 | 148 |
Wierzejski | Wojciech | Tomasz | 20 | Siedlecki, Izdebki-Kośmidry | 1848 | 1 Dywizja Ułanów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Wierzejski | Wojciech | Tomasz | 20 | Siedlecki, gm. Izdebki, w. Kośmidry | 1848 | 1 Dywizja Ułanów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Wierzejski | Paweł | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wierzejski | Jan | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wierzejski | Piotr | Felicjan | 21 | Łukowski,Celiny,Gołowierzchy | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Wierzejski | Józef | Michał | Siedlecka, łukowski, Jakusze | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 4 | |||
Wierzejski | Adolf | Franciszek | 22 | Łukowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wierzejski | Aleksander | Michał | 22 | Łukowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat.,piśmienny | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wierzejski | Józef | Michał | 21 | Siedlecka, łukowski, Jakusze, Kurów | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 4 | |
Wiesołowski | Józef | Józef | 21 | Węgrowski | 1867 | 13 Batalion Rezerwowy Piech. | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wietkowicz | Dmitryj | Filip | 20 | Bialski | 1867 | 13 Batalion Rezerwowy Piech. | Kawaler | Mieszczanin,wiara greko-kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wietkowicz | Dmitr | Filip | - | Bialski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wietoszak | Antoni | Adam | 23 | Zwierzyniec | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 132-133 |
Wietrzyński | Franciszek | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wiewiorka | Józef | Antoni | 20 | Siedlecki | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat.,czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wiewiórka | Jan | Bonifacy | 20 | Siedlecka, węgrowski, Węgrów | 1868 | - | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wiewiórka | Józef | Antoni | - | Siedlecki | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Więch | Jakub | Stefan | 21 | Łukowski | 1852 | Flota Czarnomorska | Żona Marianna Konopinska | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Więch | Jan | Łukasz, Apolonia | 24 | Podlaska, siedlecki, Sucha, Kózki | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Więch | Wawrzyniec | - | - | Łukowski, gm. Okrzeja | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Więcki | Kazimierz | Krzysztof Małgorzata | 22 | Siedlecki,Sucha,Słuchocin | 1836 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Więcko | Jan | - | - | Zamojski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 814 | spis alf. |
Więckowicz | Wawrzyniec | Maciej | - | Łukowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Więckowski | Antoni | Ignacy | 22 | Łukowski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Więckowski | Jan | Andrzej | 22 | Siedlecki, gm. Żelków | 1838 | 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Więckowski | Andrzej | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Więckowski | Feliks | Germenegshldow?? | - | Garwoliński, Unin | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 438 | |
Więckowski | Karol | Aleksander | - | Radzyński | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Więckowski | Jan | Wawrzyniec | Siedlecka, siedlecki, Seroczyn | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 1 | |||
Więckowski | Józef | Jan | 22 | Łukowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Więckowski | Jan | Wawrzyniec | 20 | Siedlecka, siedlecki, Seroczyn, Kula ? | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 1 | |
Więcławek | Jan | Stanisław | - | Węgrowski | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Więcławski | Paweł | Wincenty | 22 | Bachów | 1835 | - | ż. Katarzyna z Adamów | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 190-191 |
Więcławski | Wawrzyniec | Ludwik | 24 | - | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 803 | 25 |
Więcławski | Feliks | Ludwik | 22 | Skierbieszów | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Więzowski | Ludwik | Grzegorz | 22 | Łukowski | 1839 | Oddzielny Korpus Grenadierów | Kawaler | Szlachcic. dowodów nie dostarczył | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Wigdorowicz Rajman | Herszko | - | 22 | Radzyński, Radzyń | 1848 | 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce Broni | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 814 | 55 |
Wigdowicz v Wulfowicz | Judko | - | 23 | Bialski, Łomazy | 1844 | Roboty Zarządu Komunikacji 3 Okręgu | Kawaler | Żyd, krawiec | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Wijak | Piotr | Florian | 28 | Żyrzyn | 1837 | - | Kawaler | Włościanin, szewc | AP Lublin | 175 | 808 | 74 |
Wijakowski | Tomasz | Józef | 21 | Lubelski, Wąwolnica | 1840 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 814 | 47 |
Wikieł | Szczepan | Jan | 20 | Siedlecki | 1852 | 3 Dywizja Grenadierów | Żona Franciszka Kozior | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wiklinski | Franciszek | Marek | - | Węgrowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wiktor | Ksawery | Franciszek | 24 | Krzemień | 1836 | Kirasjerzy | Kawaler | szlachcic, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Wiktor | Aleksander | Franciszek | 21 | (?) | 1836 | - | Kawaler | Mieszczanin, za ukrywanie się przy spisie. Zmarł 1841 | AP Lublin | 175 | 808 | 66 |
Wiktor | Andrzej | Tomasz | 23 | Zamojski, Tworyczów | 1840 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | 24 |
Wiktor | Ksawery | Franciszek | 24 | Krzemień | 1836 | 2 Dywizja Kirasjerów | Kawaler | Szlachcic, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Wiktorczak | Jan | Paweł | - | Sokołowski | 1872 | 7 Dywizja Kawalerii | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wiktorczuk | Stefan | Franciszek | 21 | Bialski,Hruszniew | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Wiktorowicz | Walenty | Sebastian | 22 | Łukowski, | 1853 | Rota N 9 13ej garnizonowej artyleryjskiej brygady | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wiktorowicz | Marcin | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wikuł | Piotr | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wilamowski | Franciszek | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wilanowski | Jan Feliks | Stanisław | 20 | Siedlecki | 1852 | 3 Dywizja Grenadierów | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wilbaum | Jankiel | Lejbus | 21 | Lubelska, radzyński, Parczew | 1866 | Ż. Mechla Gersztajn, s.Biulen Lejb | Wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 137 | |
Wilbik | Adam | Mikołaj | 21 | Bialski | 1867 | 13 Batalion Rezerwowy Piech. | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat.,czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wilbik | Adam | Mikołaj | - | Bialski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wilbik | Zygmunt | Mikołaj | 20 | Bialski, Studzianka | 1863 | - | Szlachcic, przestępca polityczny | AP Lublin | 172 | 34 | b.pag | |
Wilczek | Andrzej | Franciszek | 23 | Tomaszowski | 1871 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Wilczek | Piotr | Franc | - | Garwoliński, Pszonka | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 409 | |
Wilczek | Piotr | Iwan | - | Włodawski, Parczew | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 658 | |
Wilczek | Semen | Franciszek | - | Garwoliński | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wilczek | Jan | Krystian | 21 | Włodawski | 1873 | - | Kawaler | Mieszczanin,wiara rz.-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wilczopolski | Andrzej | Mikołaj | 27 | Lubelski | 1850 | 14 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie Inżynierii | AP Lublin | 175 | 818 | 144 | ||
Wilczynski | Józef | Andrzej | 20 | Siedlecki | 1854 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wilczynski | Andrzej | Onufry | - | Radzyński | 1872 | 34 Dywizja Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wilczynski | Jacenty | Michał | 22 | Włodawski | 1873 | - | Żona Marianna Syworowik | Mieszczanin,wiara rz.-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wilczynski | Grzegorz | Konstanty | 23 | Włodawski | 1873 | - | Kawaler | Mieszczanin,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wilczynski | Jan | Onufry | 22 | Radzyński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wilczyński | Józef | Ludwik | 21 | Radzyński,Wohyń,Wiaki? | 1841 | Korpus Grenadierów | Kawaler | Szlachcic,piśmienny po polsku I rosyjsku | AP Lublin | 175 | 805 | 144 |
Wilczyński | Wojciech | - | 20 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 8 |
Wilczyński | Łukasz | Walenty | 23 | Hrubieszowski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wilczyński | Michał | Antoni | 20 | Zamojski, Kaśnik | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Katarzyna Kostańska | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wilczyński | Jan | Walenty | 21 | Hrubieszowski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik,katolik | AP Lublin | 175 | 820 | 248 |
Wilczyński | Jan | - | - | Hrubieszowski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wilczyński | Jan | Konstanty | 20 | Lubelska, radzyński, Włodawa | 1866 | 31 Piechotny Aleksapolski Pułk | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 837 | 570 |
Wilczyński | Karol | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wilczyński | Jan | Jakub | 21 | Radzyński, Liszna | 1844 | 3 Dywizja Grenadierów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Wilczyński | Aleksander | Antoni | 20 | Siedlecka, siedlecki, Mordy | 1868 | - | Kawaler | Włościanin, rymarz | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wilczyński | Ludwik | Michał | Siedlecka, garwoliński, Łaskarzew | 1870 | 6 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 3 | |||
Wilczyński | Ludwik | Michał | 20 | Siedlecka, garwoliński, Łaskarzew | 1870 | 6 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 3 | |
Wilczyński | Michał | Kazimierz | 21 | Chełmski, Rakołupy, Krasnostawski | 1866 | 11 Dywizja Piechoty, Krzemieniec | Ż. Marianna | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 260 |
Wilczyński | Stanisław | Antoni | 22 | Opolski, Opole, Lubelski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Ż. Rozalia Gąsiorowska, s. Andrzej, 2 lata | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 335 |
Wilczyński v Jusilczyński | Jan | Jan | 20 | Siedlecki, | 1853 | Rota N 9 13ej garnizonowej artyleryjskiej brygady | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wilczyński v Rybicki | Piotr | - | - | Zamojski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 814 | spis alf. |
Wilder | Elia | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 10 |
Wileczko? (Wałeczko) | Wojciech | Antoni | 20 | Krasnostawski, Orłów, Krasnostawski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Ż. Franciszka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 99 |
Wileński | Antoni | Maciej | 20 | Łukowski, Wola Bobrowa | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | ż. Marianna Moncikówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 72 |
Wilgos | Józef | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 9 |
Wiliński | Antoni | Michał | - | Siedlecki, Skupie | 1871 | - | - | Wpłacił 400 rubli i otrzymał zaświadczenie o zwolnieniu | AP Lublin | 175 | 873 | 201 |
Wilionczelist | Zygmunt | Herman | 26 | M.Warszawa | 1863 | - | Kawaler | Chrześcijanin, przestępca polityczny przez Urząd Rekrucki przyjęty i wysłany 17.05.1863 r. w 12 partii, mieszczanin, ukończył 3 klasy szkoły w Warszawie | AP Lublin | 172 | 33 | 59 |
Wilk | Onufry | - | - | Krasnostawski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wilk | Szymon | Andrzej | 21 | Zamojski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 804 | 54 | |
Wilk | Mikołaj | Jan | 22 | Zamojski | 1850 | 18 Dywizja Piechoty | AP Lublin | 175 | 805 | 9 | ||
Wilk | Józefat | Bazyli | 20 | Hrubieszowski | 1851 | 2 Dywizja Kirasjerów | żona Pelagia Magnowska | wiary unickiej | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wilk | Franciszek | Jan | 20 | Siedlecki,Sterdyń,Seroczyn | 1846 | Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wilk | Franciszek | Mateusz | 20 | Lubelska, siedlecki, Sterdyń, Kołpiniec | 1866 | Kawaler | Włościanin, wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 344 | |
Wilk | Tomasz | Józef, Łucja | 25 | Podlaska, siedlecki, Sterdyń | 1837 | 6 Lekka Dywizja Kawalerii | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wilk | Błażej | Daniel | 24 | Zamojski | 1851 | 7 Dywizja Kawalerii Lekkiej | żona Katarzyna Wendlakowna | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | |
Wilk | Paweł | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wilk | Antoni | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wilk | Wojciech | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wilk | Szymcio Lejsor | Josef | 21 | Siedlecka, siedlecki, Mordy | 1868 | - | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wilk | Jakub | Wawrzyniec | - | Sokołowski | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wilkołaski | Józef | Mikołaj | 24 | Lubelski, Piotrowice Małe | 1849 | Flota Czarnomorska | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wilkołek | Jan | - | - | Lubelski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wilkos | Franciszek | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wilkos | Andrzej | Walenty | 21 | Zamojski | 1851 | Flota Czarnomorska | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wilkowski | Władysław | Jan | 21 | Konstantynowski | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Mieszczanin,wiara rz.kat,czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag | |
Wilkowski | Władysław | Jan | - | Konstantynowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wilnowski | Wojciech | Antoni | 27 | Zamojski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 159 |
Wilski | Antoni | Walenty | 21 | - | 1834 | - | Kawaler | Szlachic, czyta i pisze po polsku oraz niemiecku | AP Lublin | 175 | 803 | 25 |
Wilt | Szmul Icek | - | - | Krasnostawski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 10 | |
Wiltman | Wolf Icek | - | - | Zamojski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 10 |
Wiluchowski | Klemens | Tomasz | - | Sokołowski | 1867 | - | - | Skreślony | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Wiłk | Ignacy | Franciszek | 21 | Kurowski, Baranów, Lubelski | 1866 | Ż. Małgorzata, córka | Mieszczanin, wykupił się, kowal, umie czytać i pisać po polsku | AP Lublin | 175 | 823 | 194 | |
Winarski | Józef | Kazimierz | 20 | Krasnostawski | 1852 | 6 Dywizja Kawalerii P 28 | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 820 | 99 |
Winbarth | Berek | Srol | 22 | Lubelski, Czemierniki | 1845 | 14 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynierii | żona Bajla | szewc | AP Lublin | 175 | 804 | 82 |
Wincenciak | Józef | Franciszek | 20 | Siedlecki, | 1853 | Dywizja Grenadierów | ż.Marcela Hendowska | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wincenciak | Ignacy | Franciszek | 20 | Siedlecki | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Żona Józefa Komirnowska | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wincenciak | Grzegorz | Wincenty | 20 | Siedlecki | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Wincenty | Wawrzyniec | Tomasz | 21 | Żuków | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 803 | 9 |
Winczaruk | Bazyli | Mikołaj | 21 | Lubelska, siedlecki, Jabłonna, Gródek | 1866 | Ż. Elena, s.Stefan pół roku | Włościanin, wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 410 | |
Winderbaum | Berek | Szmul | 20 | Lubelska, radzyński, Radzyń Podlaski | 1866 | Ż. Chana Tendlarz, s.Srul | Wykreślony, do wykupu | AP Lublin | 175 | 837 | 37 | |
Winderbaum | Berek | Herszko | 21 | Siedlecka, radzyński, Międzyrzec Podlaski | 1868 | - | Ż. Chaja Wagon | Żyd, garbarz | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Winek | Paweł | Franciszek | 27 | Łukowski | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Winek | Jakub | - | - | Lubelska, siedlecki, Węgrów | 1851 | - | - | Stawał do poboru w Warszawie | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Winek | Franciszek | Kazimierz | 21 | Łukowski, | 1853 | Labolatoryjna Rota N 6 | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Winek | Wojciech | Stefan | - | Garwoliński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Winek | Kacper | Kazimierz | 20 | Łukowski, Wola Rębkowska | 1845 | Szosteńska Fabryka Prochu | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Winer | Moszko | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 10 |
Winiarczyk | Józef | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Winiarczyk | Józef | - | - | Zamojski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Winiarczyk | Tomasz | Marcin | 23 | - | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 803 | 29 |
Winiarczyk | Józef | N. | 20 | Lubelski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 804 | 54 | |
Winiarczyk | Ka… (Kazimierz) | 21 | Krasnostawski | 1850 | 18 Dywizja Piechoty | AP Lublin | 175 | 805 | 9 | |||
Winiarczyk | Wojciech | Kacper | 22 | Studzianki | 1836 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin, za niestawienie się do spisu | AP Lublin | 175 | 806 | 69 |
Winiarczyk | Wojciech | Kasper | 22 | Studzianki | 1836 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | włościanin, za ukrywanie się przed spisem | AP Lublin | 175 | 806 | 61 |
Winiarczyk | Jakub | Mikołaj | 27 | Stróża | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Winiarczyk | Michał | Szymon | 22 | Jaszczów | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 34-35 |
Winiarczyk | Franciszek | Adam | 20 | Garbów | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 140-141 |
Winiarczyk | Mateusz | 25 | Zamojski, Stróża | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | |||
Winiarczyk | Jakub | Mikołaj | 27 | Struża | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Winiarek | Jakub | Andrzej | 22 | Łukowski | 1854 | 2 Dywizja Dragonów | Żona Wiktoria Kasirzak | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Winiarek | Jan | Grzegorz | 20 | Lubelska, łukowski, Sobienie Jeziory | 1866 | 29 Czernichowski Piechotny Pułk | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 814 |
Winiarek | Tomasz | Wojciech | - | Siedlecki, Wiśniew | 1871 | 27 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 79 | |
Winiarek | Józef | Jan | Siedlecka, garwoliński, Warszawice | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 2 | |||
Winiarek | Józef | Jan | Siedlecka, garwoliński, Warszawice, Dziecinów | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 2 | ||
Winiarski | Stanisław | Łukasz | 20 | Lubelski | 1852 | Flota Czarnomorska | Żona Agnieszka Wróbel | Osadnik,katolik | AP Lublin | 175 | 820 | 235 |
Winiarski | Stanisław | - | - | Lubelski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Winiarski | Michał | - | - | Lubelska, łukowski, Sobienie Biskupie | 1851 | - | - | Zmarł 21 maja 1851 | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Winiarski | Adam | Antoni | 22 | Chodel | 1866 | Ż. Barbara Rolin, c. Rozalia, 1. rok | Włościanin, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 342 | |
Winiarski | Antoni | Piotr | 24 | Krasnostawski, Wysokie | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Winiarski v Winiarczyk | Wincenty | Ludwik | 23 | Zamojski, (B..ik) | 1840 | 9 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Winiczuk | Miron | Nikita | - | Włodawski | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Winiek | Wojciech | Stefan | 23 | Garwoliński | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Winiurka | Stanisław | Jakub | 23 | Siedlecki,Wiszniew | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Winkel | Fridrich | Wilhelm | - | Radzyński, Siemień | 1871 | 31 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1065 | |
Winkler | Jan | - | - | Lubelska, radzyński, Wisznice | 1851 | - | - | Niezdatny z powodu tępego słuchu | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Winkler | Marcin | Michał | 21 | Siedlecki | 1852 | 6 Lekka Dywizja Kawalerii | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Winkler | Aleksander | Hieronim, Agnieszka | 25 | Podlaska, radzyński, Międzyrzec Podlaski | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Mieszczanin, czyta i pisze | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Winkler | Jan | Jakub | 21 | Łukowski, gm. Osieck | 1838 | 1 Dywizja Ułanów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Winnagóra | Srul | Dawid | 20 | Siedlecka, sokołowski, Sokołów Podlaski | 1870 | Ż. Lana, s.Mordko | AP Lublin | 175 | 867 | B.pag | ||
Winnicki | Błażej | Andrzej | 20 | Siedlecki, | 1853 | Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygady | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Winnicki | Józef | - | - | Siedlecki, Żeliszew | 1851 | - | - | Oszczędzony dla żony brzemiennej w 9. m-cu. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Winnicki v Wiszniewski | Piotr | Franciszek | 20 | Abramów | 1836 | 3 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | włościanin, stolarz | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Winnicki v Wiszniewski | Piotr | Franciszek | 20 | Abramowice | 1836 | 3 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin, stolarz | AP Lublin | 175 | 804 | 31 |
Winniczuk | Bazyli | Józef | Siedlecka, włodawski, Horodyszcze | 1870 | 3 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 2 | |||
Winniczuk | Szymon | Oleksy | 21 | Włodawski | 1873 | - | Żona Katarzyna Iwaniuk,syn Kondrat | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Winniczuk | Bazyli | Józef | 20 | Siedlecka, włodawski, Horodyszcze, Łyniew | 1870 | 3 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | Czyta po polsku i rosyjsku, krawiec | AP Lublin | 175 | 867 | 2 |
Winnik | Tomasz | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Winograb | Boruch | Huna | 20 | Garwoliński | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Żona Haja Srulew | Żyd | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Winograd | Gersz | Szloma | 22 | Bialski | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Żona Haja Melniszczka,syn | Żyd,pismienny | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Winograd | Srul Icek | Lejbko | 20 | Radzyński | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Żona Haja Nyrenberg | Żyd,mieszczanin, | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Winograd | Jakniel | Szloma | 21 | Siedlecka, bialski, Biała Podlaska | 1868 | - | Ż. Chanda Nowemiasto, ma 3 córki | Żyd | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Winograd | Gerc | Szeloma | - | Bialski | 1867 | - | - | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Winograd | Srol Icek | Lejba | - | Radzyński | 1867 | - | - | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Winograd | Boruch | Hunoch | - | Garwoliński | 1867 | - | - | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Winograd | Ides | Szmul | 22 | Siedlecki | 1873 | - | Żona Brucha Matysowa,syn Matys Hackiela | Żyd,piśmienny po polsku | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Winogrodzki | Łukasz | Bartłomiej | 22 | Lubelski, Konopnica | 1836 | - | Kawaler | Włościanin, po odbyciu kary więzienia | AP Lublin | 175 | 808 | 70 |
Winter | Andrzej | - | - | Lubelska, siedlecki, Grochów | 1851 | - | - | Uwolniony na zawsze Listą Kalek. Cierpi na epilepsję | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Winterman | Elo | Haim | 18 | Krasnostawski | 1852 | Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 13 | Kawaler | Żyd, krawiec | AP Lublin | 175 | 820 | |
Winterman | Icko | (?) | 22 | Radzyński, Międzyrzec | 1845 | Komenda Policju w Odessie | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Wiński | Feliks | Feliks | 21 | Radzyński, Podole | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin, czyta i pisze po polsku. | AP Lublin | 175 | 819 | 70 |
Wiński | Szymon | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wiński | Stefan | Filip | 22 | Bialski, Pawłów | 1843 | 3 Korpus Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Wiński | Antoni | Paweł | - | Siedlecki, Skupie | 1871 | - | AP Lublin | 175 | 873 | 132 | ||
Wiński | Piotr Julian | Franciszek | Siedlecka, konstantynowski, Swory | 1870 | Artyleria | AP Lublin | 175 | 875 | 4 | |||
Wiński | Piotr Julian | Franciszek | 21 | Siedlecka, konstantynowski, Swory, Zawadki | 1870 | Artyleria | Kawaler | Stolarz | AP Lublin | 175 | 867 | 4 |
Wińtuch | Mikołaj | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wioncek | Jan | - | - | Lubartowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 7 | |
Wioncek | Tomasz | - | - | Lubartowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wioncek | Maciej | Józef | 22 | Łukowski,Kownatki | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin ,brak dwóch górnych zębów | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Wipek | Osip | Jakub | - | Siedlecki, Skupie | 1871 | 27 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 100 | |
Wirtek | Antoni | Jan | 26 | Łukowski,Miętne | 1846 | Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wirtek | Jan | Mateusz | 20 | Garwoliński | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Żona Marianna Mazurek | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wirtek | Jan | Mateusz | - | Garwoliński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wirtek | Wojciech | Antoni | - | Garwoliński, Ryki | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 472 | |
Wirtel | Wojciech | Józef | 25 | Lubelski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik,katolik | AP Lublin | 175 | 820 | 229 |
Wirtel | Wojciech | - | - | Lubelski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wirtel | Tomasz | Stanisław | 20 | Opolski, Ratoszyn, Lubelski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 342 |
Wirtel | Sebastian | Tomasz | 23 | Ratoszyn | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 176-177 |
Wirzbicki | Szymon | Paweł, Józefata | 21 | Podlaska, siedlecki, Strusy, Uziębły | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wisen | Leibus, Leizer | Abus | 19 | Kranostawski, Izbica | 1855 | - | kawaler | AP Lublin | 175 | 822 | 512 | |
Wisenberg | Hecel | Josef | 20 | Wieniawa | 1866 | Ż. Chaja, córka i syn | Żyd, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 82 | |
Wisienka | Chaim Judko | Liber | 20 | Lubelska, siedlecki, Siedlce | 1866 | Ż. Suta Ita Ciesielska, c.Belja Laja pół roku | Wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 25 | |
Wisiński | Laurenty | Stanisław | - | Węgrowski, Ossówno | 1871 | 12 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1644 | |
Wislawski | Józef | Franciszek | 23 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat.,był w szpitalu,zdrowy od 26.01.1873 Nr.277 | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wisniewski | Ignacy | Jan | 20 | Siedlecka, garwoliński, Wola Korycka, Mroków | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wisz | Michał,Frydrych | Frydrych | 22 | Lubartowski | 1873 | - | Kawaler | Mieszczanin,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Wiszczuk ( Witczuk ) | Jan | Mateusz | Siedlecka, sokołowski, Kosów | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 4 | |||
Wiszczuk ( Witczuk ) | Jan | Mateusz | 22 | Siedlecka, sokołowski, Kosów, Guty | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 4 | |
Wiszewski? | Wojciech | Jan | 23 | Siedlecki,Rubiany,Komory | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Wisznia | Moszek | Wigdor | 22 | Garwoliński | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Żona Frandla Kiperbaum,syn,córki 2 | Żyd,mieszczanin | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wisznia | Moszko | Wigdor | - | Garwoliński | 1867 | - | - | Zamieniony na Dorchan Boruch | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Wiszniak | Mendel | Szmul | 18 | Lubelski | 1848 | Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i Wodnych | Kawaler | Żyd,stolarz | AP Lublin | 175 | 817 | 9 |
Wiszniak | Piotr | Andrzej | - | Garwoliński, Sobolew | 1871 | 6 Dywizja Kawalerii | - | AP Lublin | 175 | 873 | 499 | |
Wisznicki | Franciszek | Jakub | - | Radzyński | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wiszniewski | Jan | Jan | 29 | Lubelski | 1871 | - | Żona Franciszka Lawrzeczak,syn Paweł 6 lat | Chłop,wiara rz-kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Wiszniewski | Jan | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Wiszniewski | Wojciech | Ignacy | 26 | Opole | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 118 |
Wiszniewski | Wojciech | Ignacy | 26 | Opole | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 809 | 4 |
Wiszniewski | Jan | Józef | 24 | Krasnostawski, Ruda | 1840 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | 5 |
Wiszniewski | Walenty | Grzegorz | 24 | Radzyński,Romaszki | 1 Dywizja Dragonów | Kawaler | Włościanin,szewc | AP Lublin | 175 | 819 | 72 | |
Wiszniewski | Konstanty | Jan | 20 | Bialski,Kolczyn,Nowosiółki | 1 Korpus Piechoty | Kawaler | Włościanin,młynarz | AP Lublin | 175 | 819 | 182 | |
Wiszniewski | Jan | Piotr | 23 | Bialski, Grzybów | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | ż. Antonina | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 66 |
Wiszniewski | Józef | Jan | 20 | Łukowski,Maciejowice,Tarnów | 1846 | 2 Dywizja Piechoty | Żonaty - Marianna Paźczanka | AP Lublin | 175 | 819 | 144 | |
Wiszniewski | Michał | Jakub | 26 | Lubelski | 1851 | Flota Czarnomorska | żona Marianna N. | AP Lublin | 175 | 819 | 277 | |
Wiszniewski | Józef | Franciszek | 22 | Lubelski | 1853 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23 | Kawaler | Szlachcic nie potwierzony,czyta i pisz po polsku,mechanik | AP Lublin | 175 | 820 | 187 |
Wiszniewski | Marcin | - | - | Krasnostawski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wiszniewski | Józef | - | - | Lubelski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wiszniewski | Wojciech | - | - | Zamojski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wiszniewski | Franciszek | Jan | 22 | Łukowski,Żelechów | 1846 | Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wiszniewski | Roman | Ignacy | 20 | Bialski | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Wiszniewski | Jan | Stefan | 21 | Łukowski | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Wiszniewski | Andrzej | Bartłomiej | 20 | Łukowski, | 1853 | Garnizon Artylerii w Achalcichu | ż. Katarzyna Czachowska | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wiszniewski | Roman | Szymon | 20 | Siedlecki | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Wiszniewski | Franciszek | Paweł Agnieszka | 23 | Radzyński | 1835 | - | Kawaler | szlachcic dowodu nie składa | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Wiszniewski | Józef | Piotr Marianna | 26 | Siedlecki | 1835 | - | Kawaler | mieszczanin ukrywał się przed spisem wojskowym | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Wiszniewski | Jakub | Michał | 22 | Lubelski | 1851 | 1 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierów | żona Julia Klatkowna | wiary ewangelickiej | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Wiszniewski | Wawrzyniec | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wiszniewski | Józef | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wiszniewski | Grzegorz | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wiszniewski | Józef | nieślubny | 22 | Sokołowski | 1867 | 19 Rezerwowy Batalion Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wiszniewski | Maciej | Ignacy | 20 | Włodawski | 1867 | 19 Rezerwowy Batalion Piechoty | Żona Paraska Panaszuk,syn | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wiszniewski | Józef | brak | - | Sokołowski | 1867 | - | - | Syn nieślubny | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Wiszniewski | Maciej | Ignacy | - | Włodawski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wiszniewski | Mikołaj | Antoni | - | Garwolińskim Trojanów | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 595 | |
Wiszniewski | Mateusz | Iwan | - | Węgrowski, Starawieś | 1871 | 12 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1760 | |
Wiszniewski | Piotr | Ignacy | - | Włodawski | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wiszniewski | Jakub | Marcin | - | Radzyński | 1872 | 34 Dywizja Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wiszniewski | Adam | Maciej | - | Węgrowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wiszniewski | Antoni | Kazimierz | 22 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wiszniewski | Paweł | Adam | 29 | Włodawski | 1873 | - | Żona Józefa Grabowska,syn Jan | Chłop,wiara rz.-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wiszniewski/Wiśniewski | Paweł | Wojciech | 21 | Biłgorajski, Rogóźno, Zamojski | 1866 | 11 Dywizja Piechoty, Krzemieniec | Żonaty z Apolonią, córka Marianna, 2 lata | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 233 |
Wiszniuk | Jozef | Abramowicz | 21 | Radzyński, Kock | 1844 | Flota Bałtycka | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 809 | 14 |
Wiszniuk | Konstanty | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wiszniuk | Jan | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wiśliński | Stanisław | Paweł | 21 | Chodel | 1866 | Ż. Marianna K., c. Wiktoria, 1. rok | Mieszczanin, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 339 | |
Wiśnia | Szapsio | Izrael | 19 | Siedlecki | 1854 | Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.Kawaleria | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wiśnia | Boruch | Lejba | 20 | Siedlecka, węgrowski, Wierzbno | 1870 | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | B.pag | ||
Wiśnia | Icek | Dawid | 22 | Siedlecka, węgrowski, Sinołęka | 1870 | Ż. Towia Cywia, s.Chaim Dawid, c.Brandla | AP Lublin | 175 | 867 | B.pag | ||
Wiśniewski | Jan | - | - | Zamojski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 805 | 126 |
Wiśniewski | Michał | Jan | 27 | 1834 | - | Żonaty, dwoje dzieci | Włościanin, tkacz. Po uwolenieniu z więzienia za kradzież. | AP Lublin | 175 | 808 | 49 | |
Wiśniewski | Wojciech | - | 21 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 4 |
Wiśniewski | Franciszek | - | 23 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 25 |
Wiśniewski | Maciej | - | 20 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 29 |
Wiśniewski | Bartłomiej | Jan | 20 | Krasnostawski, Chełm | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wiśniewski | Sebastyan | Wojciech | 29 | Krasnostawski, Turobin | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Marianna | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wiśniewski | Marcin | Michał | 21 | Zamojski, Stary Zamość | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Marianna Kosiarkiewicz | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wiśniewski | Jan | Stanisła | 28 | Zamojski, Zamość Rządowy | 1838 | 13 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 161 |
Wiśniewski | Marcin | Jakub | 21 | Krasnostawski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik,katolik | AP Lublin | 175 | 820 | 238 |
Wiśniewski | Nestior | Dymitr | 20 | Bialski | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Wiśniewski | Maciej | - | - | Łukowski, gm. Sobienie | 1851 | - | - | Niezdatny z powodu wrzodu skrofulicznego na kolanie lewym z przyrośnięciem skóry do kości. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wiśniewski | Wojciech | - | - | Siedlecki, Długie Kamieńskie | 1851 | - | - | Niezdatny z powodu świerzej rany na głowie z uszkodzeniem kości ciemieniowej. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wiśniewski | Ignacy | Józef Katarzyna | 21 | Łukowski | 1835 | - | Kawaler | włościanin | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Wiśniewski | Józef | Józef, Franciszka | 22 | Podlaska, Siedlecki | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wiśniewski | Michał | Piotr | 21 | Siedlecka, siedlecki, Królowa Niwa, Krzesk | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wiśniewski | Hipolit | Michał | 20 | Siedlecka, siedlecki, Zbuczyn, Radomyśl | 1868 | - | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wiśniewski | Marcin | Franciszek | 21 | Siedlecka, siedlecki, Żeliszew | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wiśniewski | Józef | Wojciech | Siedlecka, włodawski, Romaszki | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 2 | |||
Wiśniewski | Jan | Nieślubny | 23 | Konstantynowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wiśniewski | Franciszek | Adam, Agnieszka | 24 | Podlaska, siedlecki, Sabnie | 1840 | - | Kawaler | Ukrywa się przed naborem | AP Lublin | 175 | 855 | b.pag. |
Wiśniewski | Józef | Wojciech | 21 | Siedlecka, włodawski, Romaszki | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 2 | |
Wiśniewski | Walenty | Szczepan Franciszka | 20 | Łukowski,Jagodne Słomczyńskich | 1836 | 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Wiśniewski (Wiszniewski) | Ignacy | Jan | 20 | Łukowski, Tarnów | 1845 | Pułk Uglicki - 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin, stolarz | AP Lublin | 175 | 818 | 137 |
Wiśniewski (Wiszniewski) | Teofil | Józef | 21 | Łukowski, Budy | 1847 | Tarutyński Pułk Jegrów | ż. Magdalena Grzegrzółkówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Wiśniewski (Wiszniewski) | Franciszek | Jan | 23 | Radzyński, Charlejów | 1847 | Moskiewski Pułk Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Wiśniewski v. Rosół | Antoni | Kazimierz | 21 | Lubelski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Witak | Paweł | Tomasz | 22 | Łukowski, | 1853 | Dywizja Grenadierów | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Witak | Antoni | Ignacy | 20 | Łukowski | 1854 | Dywizja Artylerii Grenadierów | Żona Paulina Dobrowolska | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Witak | Benedykt | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Witak | Piotr | Józef | - | Garwoliński | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Witak | Jan | Ludwik | Siedlecka, garwoliński, Osieck | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 3 | |||
Witak | Jan | Ludwik | 21 | Siedlecka, garwoliński, Osieck | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 3 | |
Witamborski | Stefan (Paweł) | Marcin | 20? | Hrubieszowski, Dubienka, Hrubieszowski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Kawaler | Dostawił najemnika? | AP Lublin | 175 | 823 | 157 |
Witan | Kacper | Adam | 24 | Łukowski, Prawda | 1848 | Arsenał w Briańsku | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Witan | Kacper | Adam | 24 | Łukowski, Prawda | 1848 | Arsenał w Briańsku | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Witczak | Karol | Tomasz | 21 | Siedlecki, | 1853 | Dywizja Grenadierów | ż.Justyna Banach | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Witczuk | Feliks | Tomasz | 22 | Siedlecki, Rytele Olechny | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | spis alf. |
Witczuk | Feliks | Tomasz | 22 | Siedlecki, Rytele Olechny | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Witdbaum | Abram Lejzor | Josef | 18 | Radzyński | 1854 | Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.Kawaleria | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Witek | Onufry | Wojciech | 21 | Łukowski, Mroków | 1847 | 7 Dywizja Piechoty | ż. Franciszka Perkówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 22 |
Witek | Józef | - | - | Łukowski, Parysew | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Witek | Jan | Antoni | 21 | Radzyński, | 1853 | Tyfliski artyleryjski garnizon | ż.Franciszka Iwochol | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Witek | Jakub | Michał | 20 | Siedlecka, włodawski, Wola Wereszczyńska, Przymarki? | 1868 | - | Ż. Anna Kalich | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Witek | Piotr | Marcin | - | Garwoliński | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Witek | Jan | Marcin | 29 | Radzyński, Serokomla | 1843 | 3 Korpus Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Witenberg | Jankiel | Fajwel | - | Siedlecki | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Witerski | Tomasz | Józef | 23 | Opole | 1835 | - | Kawaler | Włościanin, czyta i pisze po polsku. Po odbyciu kary więzienia za kradzież. | AP Lublin | 175 | 808 | 57 |
Witka | Antoni | Andrzej | 20 | Radzyński, Opole | 1843 | 3 Korpus Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Witkowicz | Filimon | Filip | 20 | Bialski, | 1853 | Flota Czarnomorska | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Witkowsk | Kazimierz | Tomasz | 25 | Siedlecki, Jastrzębie Śmiary | 1844 | 6 Dywizja Artylerii | Kawaler | Szlachcic, czyta i pisze po polsku i rosyjsku. | AP Lublin | 175 | 816 | |
Witkowski | Jan | Walenty | 20 | Józefów nad Wisłą | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin, kuśmierz | AP Lublin | 175 | 805 | 81 |
Witkowski | Jan | Walenty | 20 | Józefów nad Wisłą | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 816 | |
Witkowski | Jan | Szymon | 23 | Hrubieszowski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 224 |
Witkowski | Mateusz | Wojciech | 21 | Lubelski | 1852 | Artyleryjska Dywizja Grenadierów | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 59 |
Witkowski | Jan | - | - | Hrubieszowski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Witkowski | Mateusz | - | - | Lubelski | 1853 | Dywizja Artylerii Grenadierów | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Witkowski | Tomasz | Jan | 21 | Radzyński,Międzyrzec,Jelna | 1841 | 7 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Witkowski | Maciej | Antoni | 23 | Zamojski, Gościeraów | 1840 | 9 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Witkowski | Józef | - | - | Siedlecki, Korytnica | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Witkowski | Franciszek | Kazimierz | 20 | Siedlecki | 1854 | Flota Czarnomorska | Żona Agnieszka Pardek | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Witkowski | Franciszek | Andrzej | 20 | Lubelska, radzyński, Uhrusk | 1866 | 12 Piechotna Dywizja m.Kijów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 574 |
Witkowski | Józef | Wojciech | 21 | Łukowski | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Witkowski | Maciej | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Witkowski | Adam | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Witkowski | Kajetan | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Witkowski | Piotr | Adam | 20 | Łukowski,Pszanka,Łukawiec | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Żonaty-Elżbieta Domalewicz | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Witkowski | Teofil | Szymon | - | Sokołowski, Sabnie | 1871 | 12 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1534 | |
Witkowski | Franciszek | Bartłomiej | 21 | Sokołowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Witkowski | Paweł | Wawrzyniec | 20 | Biłgorajski, Rogóźno, Zamojski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Ż. Katarzyna N. | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 234 |
Witkowski | Jan | Marcin | 21 | Stary Zamość | 1866 | Ż. Anna Szał?, c. Anna, 2 lata | Włościanin, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 355 | |
Witkowski v Felix | Franciszek | Błażej | 22 | Radzyński | 1834 | - | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Witlejb | Szmul Szymon | Jankiel | - | Radzyński | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Witosławski | Konstanty | Walenty | 22 | Radzyński,Serokomla | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Mieszczanin ,na twarzy wiele czarnych znamion | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Witoszczuk | Makary | Roman | 21 | Bialski,Krasówka,Burwin | 1846 | 2 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 148 |
Witoszko | Kuźma | Stefan | Siedlecka, radzyński, Jabłoń | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 3 | |||
Witoszko | Kuźma | Stefan | 21 | Siedlecka, radzyński, Jabłoń | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Ż. Anastazja Osowska | AP Lublin | 175 | 867 | 3 | |
Witowski | Franciszek | Stanisław | 21 | Bialski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wityng | Józef | Marcin, Tekla | 33 | Podlaska, łukowski, Kozłów | 1839 | - | Kawaler | Były wojskowy, zna j. rosyjski, niemiecki, francuski i łacinę, dostawiony po uzupełnionym naborze | AP Lublin | 175 | 855 | b.pag. |
Wiurek | Andrzej | Mikołaj | 20 | Radzyński,Przytoczna | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Żonaty-Rozalia ,syn Józef | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Wizen | Koszel Jakub | - | - | Lubelski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 10 |
Wizinger | Fridrich | Fridrich | - | Węgrowski, Płatkownica | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1679 | |
Wiziński | Kacper | Antoni | - | Garwoliński, Pszonka | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 454 | |
Wlazlik | Kasper | Ludwik | 22 | Osowa | 1836 | 3 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Wlazlik | Kasper | Ludwik | 22 | Ossowa | 1836 | 3 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 33 |
Wlazło | Eliasz | Daniel | 25 | Zamojski, Lipsko | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Zofia Zahajczuk | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wlazło | Ksaman | Fedor | 20 | Hrubieszowski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23 | Żona Misza Musułbna | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 168 |
Wlazło | Klemens | - | - | Hrubieszowski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wlazło | Jan | Wasyl | 20 | Hrubieszowski, Sitno | 1838 | 13 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 197 |
Wlazły | Piotr | - | - | Lubartowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 7 | |
Wlaź | Antoni | Andrzej | 21 | Zamojski | 1850 | 18 Dywizja Piechoty | AP Lublin | 175 | 805 | 12 | ||
Wlezło | Franciszek | - | - | Krasnostawski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 805 | 117 |
Wlizlo | Andrzej | Michał | 25 | Krasnostawski | 1852 | Flota Czarnomorska | Żona Anna Woznica | Osadnik,katolik | AP Lublin | 175 | 820 | 244 |
Wlizło | Szymon Walenty | - | - | Krasnostawski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wlizło | Tomasz | Łukasz | 21 | Krasnostawski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | żona Zofia Kamełczowna | AP Lublin | 175 | 804 | 52 | |
Wlizło | Franciszek | Wojciech | 23 | Hajowniki | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Wlizło | Franciszek | Wojciech | 23 | Hajowniki | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 816 | |
Wlizło | Andrzej | - | - | Hrubieszowski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wlizło | Michał | Mateusz | 28 | Goraj | 1836 | 2 Dywizja Kirasjerów | ż. Agata Krukoska | Mieszczanin, stolarz | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Wlizło | Michał | Mateusz | 28 | Goraj | 1836 | Kirasjerzy | ż. Agata (Krukowska?) | mieszczanin, stolarz | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Wlizło | Antoni | Marcin | 25 | Krasnostawski | 1863 | - | Kawaler | Chrześcijanin, rekrut,wysłany z Warszawy do Petersburga w 14 partii dnia 12.06.1863 r. z przeznaczeniem do 6 Rez. Dywizji Piechoty, wieśniak. | AP Lublin | 172 | 33 | 22.79 |
Wloch | Abram | Hersz | - | Radzyński, Międzyrzec | 1871 | 23 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1139 | |
Władek | Wincenty | - | 20 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 7 |
Władek | Jan | Tomasz | 24 | Hrubieszowski | 1851 | 7 Dywizja Kawalerii Lekkiej | żona Marianna Bicharowna | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | |
Władyczuk | Paweł | Julian | 21 | Włodawski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Władzinski | Emilian | Mikołaj | 18 | M.Lublin | 1863 | - | Kawaler | Chrześcijanin, przestępca polityczny, przez Urząd Rekrucki przyjęty i wysłany 17.05.1863 r. w 12 partii, szlachcic, ukończył 7 klas Lubelskiego Gimnazjum. | AP Lublin | 172 | 33 | 58 |
Władziński | Błażej | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Włodarczyk | Sebastian | Maciej | 20 | Łukowski, Celejów | 1843 | 4 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 134 |
Włodarczyk | Wawrzyniec | Antoni | 24 | Lubelski, Józefów | 1840 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 103 |
Włodarczyk | Antoni | Krzysztof | 28 | Lubartów | 1836 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 808 | 65 |
Włodarczyk | Jan | Izydor | 20 | Łukowski, Oziemkówka | 1848 | Korpus Orenburski | ż. Antonina Jabłońska | Włościanin | AP Lublin | 175 | 812 | 7 |
Włodarczyk | Jan | Izydor | 20 | Łukowski, Oziemkówka | 1848 | Korpus Orenburski | ż. Antonina Jabłońska | Włościanin | AP Lublin | 175 | 812 | 11 |
Włodarczyk | Paweł | - | 20 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 26 |
Włodarczyk | Jakub | Idzi | 23 | Łukowski, Mysłów | 1843 | Korpus Grenadierów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Włodarczyk | Stefan | Paweł | 23 | Lubartów | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Włodarczyk | Wojciech | Antoni | 25 | Lubelski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Marianna | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Włodarczyk | Szczepan | Paweł | 23 | Lubartów | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 816 | |
Włodarczyk | Maciej | - | - | Łukowski, gm. Sarnów | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Włodarczyk | Wincenty | - | - | Łukowski, Celejów | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Włodarczyk | Franciszek | - | - | Lubelska, łukowski, Michałów ? | 1851 | - | - | Zatrzymany w areszcie wojskowym do sprawdzenia miejsca poboru | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Włodarczyk | Franciszek | Maciej | 21 | Siedlecki, | 1853 | Dywizja Grenadierów | ż.Anna Ciechowska | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Włodarczyk | Piotr | Łukasz | 21 | Łukowski, | 1853 | Nowoza...lski artyleryjski garnizon | kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Włodarczyk | Antoni | Andrzej | 27 | Siedlecki, | 1853 | Okręgowy arsenał | ż.Wiktoria Okorska | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Włodarczyk | Michał | Kacper | 21 | Siedlecka, garwoliński, Maciejowice, Strych | 1868 | - | Ż. Katarzyna Mularczyk, c.Ludwika | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Włodarczyk | Piotr | Iwan | - | Łukowski, Mysłów | 1871 | 12 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1384 | |
Włodarczyk | Jan | Mateusz | 20 | Niemce | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 32-33 |
Włodarczyk | Tomasz | Sebastian | 20 | Lubartów | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 52-53 |
Włodarczyk | Maciej | Florian | 25 | Karczmiska | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 66-67 |
Włodarczyk | Błażej | Klemens | Siedlecka, łukowski, Miastków | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 1 | |||
Włodarczyk | Kazimierz | Jakub | Siedlecka, garwoliński | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 3 | |||
Włodarczyk | Błażej | Klemens | 22 | Siedlecka, łukowski, Miastków, Przekory | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 1 | |
Włodarczyk | Kazimierz | Jakub | 21 | Siedlecka, garwoliński, Życzyn | 1870 | Kawaler | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 3 | |
Włodarczyk (Włodarczak) | Paweł | Benedykt | 21 | Lubartowski, Wola Sernicka, Lubelski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Ż. Antonina Kobyłko, s. Antoni | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 150 |
Włodarczyk v Michalak | Franciszek | Karol | 21 | Łukowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Włodarski | Feliks | Ignacy | 21 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat.czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Włodarski | Józef | Wojciech | 21 | Tyszowiecki, Łabunie, Hrubieszowski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 295 |
Włodawiec | Grzegorz | Piotr | - | Sokołowski | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Włodawski | Chaim Hersz | Srul | 23 | Siedlecka, siedlecki, Siedlce | 1868 | - | Ż. Blima | Żud, szewc | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Włodawski | Szyja | Srul | - | Siedlecki, Siedlce | 1871 | - | - | AP Lublin | 175 | 873 | 17 | |
Włodek | Michał Franciszek | Mateusz | 21 | Siedlecki,Borychów,Włodki | 1846 | 2 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic , ukończył Gimnazium Siedleckie | AP Lublin | 175 | 819 | 153 |
Włodek | Aleksander | Wiktor | 21 | Siedlecki | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat,czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Włodziński | Mikołaj | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Włosek | Piotr | - | - | Lubartowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 7 | |
Włosek | Roch | Bartłosz | 24 | Lubelski, Lubartów | 1849 | Flota Czarnomorska | żonaty, | AP Lublin | 175 | 809 | 5 | |
Włosek | Michał | Franciszek | 21 | Lubelski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Włosek | Michał | Stanisław | 25 | Radzyński | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Żona Antonina Rajtka | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Włosek | Michał | Mikołaj | 20 | Lubartowski, Wola Sernicka, Lubelski | 1866 | Ż. Franciszka Sobosacka | Włościanin, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 149 | |
Włosek | Kazimierz | Wincenty | 23 | Kanie | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 76-77 |
Włosek | Teofil | Feliks | 20 | Lubartowski, Wólka Rokicka, Lubelski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 823 | 144 |
Włoszek | Jan | Tomasz | 21 | Radzyński, Jeziory | 1848 | Arsenał w Briańsku | ż. Marianna Szczygielska | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Włoszek | Piotr | Michał | - | Radzyński, Suchowola | 1871 | 23 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 973 | |
Włoszek | Wawrzyniec | Antoni | - | Radzyński | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Włoszek | Antoni | Józef | - | Radzyński | 1872 | 34 Dywizja Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Włoszek | Grzegorz | Michał | 22 | Radzyński | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wnosek (Wrzosek) | Wojciech | Maciej | 22 | Radzyński, Zakępie | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wnuk | Jan | Maciej | 20 | Komarów | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 104-105 |
Wnuk | Michał | - | 23 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 6 |
Wnuk | Wojciech | Józef | 20 | Zwierzyniec | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Wnuk | Wojciech | Józef | 20 | Zwierzyniec | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 278 |
Wnuk | Benedykt | Jan | 21 | Zamojski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 147 |
Wnuk | Benedykt | - | - | Zamojski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wnuk | Bartłomiej | - | - | Zamojski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wnuk | Stanisław | Wojciech | 20 | Siedlecki | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | ż. Marianna Purosławska | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Wnuk | Jakub | N | 21 | Radzyński, | 1853 | Flota Czarnomorska | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wnuk | Jan | N | 24 | Radzyński | 1854 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wnuk | Jerzy | Andrzej | 24 | Zamojski | 1851 | 7 Dywizja Kawalerii Lekkiej | żona Ewa Gawryłowna | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | |
Wnuk | Jakub | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wnuk | Wojciech | Franciszek | 21 | Łukowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wnuk | Franciszek | Jakub | 22 | Radzyński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wnuk | Jan | Wawrzyniec | 20 | g. Biłgoraj | 1866 | Kawaler | Włościanin, zwrócony ponad komplet | AP Lublin | 175 | 823 | 243 | |
Wnuk | Paweł | Jan | 20 | Zamojski, Stary Zamość | 1840 | 8 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 329 |
Wnuk | Wawrzyniec | Bartłomiej | 22 | Radzyński, Siemień | 1845 | Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała Pawłowicza | ż Paraska Dmitrukówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wnukowicz | Piotr Paweł | Kazimierz | - | Radzyński, Tłuściec | 1871 | 23 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 972 | |
Woch | Franciszek | - | - | Tomaszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Woch | Jan | Mikołaj | 22 | Lubelski | 1851 | 2 Dywizja Dragonów | żpna Julianna Kuźmiankowna | AP Lublin | 175 | 807 | 123 | |
Woch | Maksym | - | 20 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 18 |
Woch | Wawrzyniec | Franciszek | 21 | Radzyński | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35 | Żona Rozalia Stepulak | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Woch | Tomasz | Tomasz | 21 | Chełmski, Chełm, Krasnostawski | 1866 | 11 Dywizja Piechoty, Krzemieniec | Ż. Elżbieta Duch | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 262 |
Woch | Paweł | - | - | Radzyński, Międzyrzec | 1851 | - | - | Oszczędzony jako dzietny. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wochna | Paweł | Józef | - | Sokołowski, Przeździatka | 1871 | 31 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1556 | |
Wochnik | Dawid | Markel | - | Radzyński, Międzyrzec | 1871 | 31 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1136 | |
Wochthogel | Icko Jankiel | Berek | - | Włodawski, Uścimów | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 781 | |
Wochyński ( Wohyński ) | Filip | Walety, Marcela | 24 | Podlaska, łukowski, Obręb | 1837 | 6 Lekka Dywizja Kawalerii | ż.Julianna | Włościanin, strycharz | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wociura | Jan | Kazimierz | 21 | Lubelski | 1851 | Flota Czarnomorska | kawaler | AP Lublin | 175 | 807 | 100 | |
Woda | Mordko | Chaim | 20 | Lubelska, siedlecki, Mordy | 1866 | Ż. Fajga, s.Chaim, c.Ryfka | Krawiec, wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 1 | |
Wodczyński | Mikołaj | Wojciech | 25 | Siedlecki, | 1853 | Flota Czarnomorska | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wodk v Wilk | Michał | Fedka | 21 | Zamojski, (?) | 1848 | Sewastopolski Garnizon Artylerii | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Wodnicki | Michał | Wawrzyniec | Siedlecka, włodawski, Uścimów | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 2 | |||
Wodnicki | Michał | Wawrzyniec | 20 | Siedlecka, włodawski, Uścimów, Drozdówka | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 2 | |
Wodnik | Abram Gersz | Sender | 18 | Radzyński | 1854 | Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.Kawaleria | Kawaler | Żyd,szewc | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wodnik Dawidowicz | Jankiel | - | 20 | Siedlecki, Mordy | 1848 | 12 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie Inżynierii w Kijowie | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Wodnik Dawidowicz | Jankiel | - | 20 | Siedlecki, Mordy | 1848 | 12 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie Inżynierii w Kijowie | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wodomski | Nuchim | Lejbus | - | Garwoliński | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wodonia | Pejsak | Szajka | 20 | Siedlecki, Sokołów | 1845 | Komenda Policju w Odessie | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Wodyk | Teodor | Jan | 27 | Zamojski, Stary Zamość | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wodzyński | Ludwik | Karol | 22 | Zamojski, Moniaki | 1838 | Kawaleria | Kawaler | Szlachta, czyta i pisze po polsku. | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wodzyński | Jan | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wodzyński | Józef | Maciej | 21 | Lubartowski, Wólka Rokicka, Lubelski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Ż. Magdalena | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 141 |
Wojakiewicz | Wojciech | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wojan | Herman | Krystian | 20 | Lubelska, siedlecki, Płatkownica, Zajeziorze | 1866 | 32 Piechotny Kremienczugski Pułk | Ż. Karolina | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 467 |
Wojciak | Antoni | - | - | Hrubieszowski | 1853 | 3 Dywizja Kawalerii Lekkiej | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wojciak | Roch | - | - | Lubelska, siedlecki, Żurawieniec | 1851 | - | - | Zbiegł | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wojciak | Maciej | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wojciak | Wojciech | Onufry | - | Garwoliński | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wojciak | Paweł | Józef | - | Garwoliński | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wojciak | Jan | Kazimierz | Siedlecka, garwoliński | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 3 | |||
Wojciak | Jan | Kazimierz | Siedlecka, garwoliński, Wola Rębkowska | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 3 | ||
Wojcicki | Grzegorz | Józef | 25 | Janowski | 1871 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Wojcicki | Jan | - | 20 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 26 |
Wojcicki | Ludwik | Karol | Siedlecka, łukowski, Łysobyki | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 1 | |||
Wojcicki | Ludwik | Karol | 21 | Siedlecka, łukowski, Łysobyki | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 1 | |
Wojciechowicz | Aleksander | - | - | Lubelska, radzyński, Międzyrzec Podlaski | 1851 | - | - | Uwolniony jako urodzony za granicą | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wojciechowski | Piotr | Szymon | 22 | Iłowiec | 1835 | - | Kawaler | Włościanin, czyta po polsku. | AP Lublin | 115 | 647 | 98-99 |
Wojciechowski | Maciej | Karol | 26 | Chełmski | 1871 | - | Żona Józefa Błaszkowna,syn Filip 1 rok | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Wojciechowski | Grzegorz | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Wojciechowski | Antoni | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wojciechowski | Błażej | Paweł | 25 | Zamojski | 1850 | 18 Dywizja Piechoty | AP Lublin | 175 | 805 | 10 | ||
Wojciechowski | Jan | - | - | Krasnostawski | 1848 | 6 Dywizja Kawalerii Lekkiej | - | - | AP Lublin | 175 | 816 | |
Wojciechowski | Andrzej | Jan | 21 | Hrubieszowski, Rzeplin | 1840 | Grenadier w Pułku Jegierskim | Kawaler | Włościanin, czyta i pisze po polsku, organista. | AP Lublin | 175 | 818 | 101 |
Wojciechowski | Konstanty | Bartłomiej | 22 | Lubelski, Puławy | 1838 | Kawaleria | Kawaler | Mieszczanin, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wojciechowski | Michał | Fabian | 22 | Łukowski, Adamów | 1845 | Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wojciechowski | Jan | Andrzej | 24 | Radzyński, Łaski | 1848 | Arsenał w Briańsku | ż. Helena Staniewiczówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wojciechowski | Józef | Wincenty | 20 | Hrubieszowski, Stara Wieś | 1849 | Arsenał w Kijowie - Bateria Artylerii Polowej (uczeń w szkole rzemieślniczej) | żonaty, Józefa Dyak | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. | |
Wojciechowski | Franciszek | Antoni | 21 | Radzyński, Budziska | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wojciechowski | Franciszek | Antoni | 20 | Radzyński, Budziska | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wojciechowski | Jan | Andrzej | 24 | Radzyński, Łaski | 1848 | Arsenał w Briańsku | ż. Helena Staniewiczówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Wojciechowski | Wojciech | Marcin | 24 | Siedlecki, Radomyśl | 1845 | Arsenał w Kijowie | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Wojciechowski | Franciszek | Jakub | 23 | Łukowski | 1852 | 3 Dywizja Grenadierów | Żona Helena Rembelka | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wojciechowski | Jan | Wojciech | 20 | Siedlecki | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Żona Anna Pąciorowska | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wojciechowski | Stefan | Mikołaj | 20 | Radzyński | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Żona Marianna Romanek | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wojciechowski | Michał | Karol Jadwiga | 23 | Łukowski | 1835 | - | Kawaler | włościanin terminuje u kowala | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Wojciechowski | Kazimierz | Piotr, Ewa | 25 | Podlaska, radzyński, Wohyń | 1837 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wojciechowski | Kazimierz | Antoni, Marianna | 27 | Podlaska, siedlecki, Żabokliki | 1837 | Korpus Kaukaski | ż.Joanna, zabiera ze sobą | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wojciechowski | Wincenty | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wojciechowski | Józef | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wojciechowski | Tomasz | Marcin | 22 | Hrubieszowski | 1851 | 20 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusu | żona Anastazja Lizustowna | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. | |
Wojciechowski | Franciszek | Piotr | 21 | Łukowski | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Żona Marianna Dzibowa | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wojciechowski | Bartłomiej | Wojciech | 21 | Siedlecka, garwoliński, Wola Rębkowska, Budy | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wojciechowski | Wojciech | Antoni | 20 | Siedlecka, garwoliński, Podłęż | 1868 | - | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wojciechowski | Mateusz | Franc | - | Garwoliński, Kłoczew | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 411 | |
Wojciechowski | Władysław | Tomasz | - | Radzyński, Żerocin | 1871 | 12 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1779 | |
Wojciechowski | Paweł | Tomasz | Siedlecka, siedlecki, Zbuczyn | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 1 | |||
Wojciechowski | Paweł | Tomasz | 20 | Siedlecka, siedlecki, Zbuczyn | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 1 | |
Wojciechowski | Kasper | Kazimierz | 20 | Łukowski, Niesadna | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 73 |
Wojciechowski | Franciszek | - | - | Łukowski, Nowodwór | 1851 | - | - | Oszczędzony dla żony i nieletnich braci. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wojciechowski | Franciszek | Piotr | - | Łukowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wojcienko | Michał | Krzysztof | 20 | Sinice? | 1866 | Ż. Franciszka | Włościanin, niewymieniony w księdze I | AP Lublin | 175 | 823 | 209 | |
Wojcieszczuk | Andrzej | - | - | Krasnostawski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Wojcieszek | Marcin | Szymon | 22 | Garbów | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 809 | 9 |
Wojcieszek | Maciej | Maciej | 26 | Łukowski, | 1853 | Rota N 9 13ej garnizonowej artyleryjskiej brygady | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wojcieszek | Stanisław | Hrubieszowski, Garbów, Hrubieszowski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | AP Lublin | 175 | 823 | |||||
Wojcieszek | Michał | Krasnostawski, Siennica Nadolna, Krasn. | 1866 | 9 Dywizja Piechoty | AP Lublin | 175 | 823 | |||||
Wojcieszek | Stanisław | Walenty | 21 | Garbów, Karolin | 1866 | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 203 | |
Wojcieszek | Mateusz | Szymon | 22 | Garbów | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wojcieszek? | Marcin | Tomasz | 21 | Lubelski, Snopków, Lubelski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Ż. Katarzyna Pączek | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 73 |
Wojcieszkiewicz | Seweryn | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 7 | |
Wojcieszkowski | Piotr | Adam | 21 | Lubelski, Lublin | 1840 | Flota Czarnomorska | Czyta i pisze po polsku, lakiernik. | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 814 | 33 |
Wojcieszuk | Kazimierz | Adam | 20 | Łukowski, Długowola | 1843 | 4 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 134 |
Wojcieszuk | Halimon | Karol | 24 | Bialski,Konstantynów,Zakalinki | 1841 | 7 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wojcieszuk | Antoni | Paweł | 22 | Bialski,Klimczyce,Lipno | 1841 | 7 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wojcieszuk | Maksym | Wasyli | 24 | Radzyński, | 1853 | Flota Czarnomorska | ż.Anna Pułasiowna | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wojcieszuk | Franciszek | Krzysztof | 21 | Siennica | 1866 | Ż. Antonina | Włościanin, dał rodzonego brata Michała | AP Lublin | 175 | 823 | 91 | |
Wojcieszyk | Marian | Michał | - | Radzyński, Tłuściec | 1871 | 31 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1011 | |
Wojcik | Walenty | - | - | Krasnostawski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wojcik | Maciej | - | - | Krasnostawski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wojcik | Wojciech | - | - | Krasnostawski | - | - | - | zamieniony na Józefa Kostyk | AP Lublin | 175 | 802 | 8 |
Wojcik | Stanisław | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 7 | |
Wojcik | Józef | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 7 | |
Wojcik | Michał | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 7 | |
Wojcik | Wawrzyniec | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 7 | |
Wojcik | Józef | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 7 | |
Wojcik | Piotr | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wojcik | Adam | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wojcik | Maciej | Franciszek | 23 | Lubelski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | żona Marianna Wroblewna | AP Lublin | 175 | 804 | 55 | |
Wojcik | Jan | Bartłomiej | 21 | Lubelski | 1851 | Flota Czarnomorska | żona Ewa Klanowna | AP Lublin | 175 | 807 | 60 | |
Wojcik | Andrzej | - | 23 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 26 |
Wojcik | Jan | - | 22 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 29 |
Wojcik | Marcin | Antoni | 20 | Lubelski | 1851 | Flota Czarnomorska | żona ? Karolina Mokronacenkowna | AP Lublin | 175 | 814 | 17 | |
Wojcik | Józef | Józef | 20 | Lubelski | 1851 | Flota Czarnomorska | kawaler | AP Lublin | 175 | 814 | 27 | |
Wojcik | Józef | Antoni | 24 | Zamojski | 1850 | 14 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie Inżynierii | AP Lublin | 175 | 818 | 154 | ||
Wojcik | Paweł | Franciszek | 23 | Lubelski | 1852 | 6 Dywizja Kawalerii P 28 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 94 |
Wojcik | Tomasz | Michał | 26 | Zamojski | 1850 | Flotylla Kaspijska | AP Lublin | 175 | 822 | 532 | ||
Wojcik | Kacper | Grzegorz | 20 | Siedlecki | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wojcik | Maciej | Jan | 26 | Siedlecki | 1854 | Dywizja Artylerii Grenadierów | Żona Marianna Garszcz | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wojcik | Andrzej | Kazimierz | 20 | Lubelska, siedlecki, Domanice | 1866 | 31 Piechotny Aleksapolski Pułk | Kawaler | Włościanin, wstąpił dobrowolnie | AP Lublin | 175 | 837 | 594 |
Wojcik | Stanisław | Paweł Marianna | 23 | Łukowski | 1835 | - | Kawaler | włościanin | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Wojcik | Józef | Adam Magdalena | 22 | Łukowski | 1835 | - | Kawaler | mieszczanin | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Wojcik | Jan | Stańko Katarzyna | 22 | Radzyński | 1835 | - | Kawaler | włościanin | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Wojcik | Michał | Piotr Marianna | 25 | Radzyński | 1835 | - | Kawaler | włościanin | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Wojcik | Józef | Jan Marianna | 20 | Radzyński | 1835 | - | Kawaler | włościanin | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Wojcik | Marcin | Maciej Helena | 26 | Siedlecki | 1835 | - | Kawaler | włościanin terminator stolarski | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Wojcik | Wojciech | ojciec N Marianna | 28 | Siedlecki | 1835 | - | Wdowiec | bawil się włóczęgostwem | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Wojcik | Jan | Klemens | 22 | Hrubieszowski | 1851 | 7 Dywizja Kawalerii Lekkiej | kawaler | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | |
Wojcik | Kazimierz | Sylwester | - | Garwoliński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wojcik | Iwan | Kazimierz | - | Siedlecki, Domanice | 1871 | 23 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1584 | |
Wojcik | Franc | Grzegorz | - | Węgrowski, Grębków | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1702 | |
Wojcik | Józef | Antoni | - | Sokołowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wojcik | Aleksy | Jan | - | Węgrowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wojcik | Franciszek | Stefan | - | Garwoliński | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wojcik | August | Maciej | - | Garwoliński | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wojcik | Jan | Kazimierz | - | Garwoliński | 1872 | 5 Brygada Strzelców | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wojcik | Józef | Andrzej | 22 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wojcik | Wincenty | Paweł | 22 | Garwoliński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wojcik | Kazimierz | Andrzej | 21 | Siedlecka, siedlecki, Wiśniew, Mościbrody | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Ż. Franciszka, ma córkę | Czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 867 | 1 |
Wojcik | Maciej | Jan | 26 | Czechówka | 1835 | - | ż. Agnieszka, ma syna Wojciecha | Włościanin, strycharz, za niestawienie do spisu | AP Lublin | 175 | 808 | 62 |
Wojcik | Piotr | Antoni | 20 | Krasnostawski, (B..) | 1838 | Kirasjerzy | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 50 |
Wojcik (Wójcik) | Kajetan | Stanisław | 20 | Lubelski, Snopków, Lubelski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Żonaty z Agnieszką | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 59 |
Wojcik V Jakubiak | Aleksander | Rafał | 19 | Lubelski | 1852 | Flota Czarnomorska P23 | Kawaler | Osadnik, za uwolnionego brata jego Franciszka | AP Lublin | 175 | 820 | 261 |
Wojcik V Jakubiak | Kacper | Sebastian | 20 | Lubelski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 160 |
Wojcikowski | Piotr | Franciszek | 20 | Łukowski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wojcikowski | Andrzej | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wojciszko (lub Wojcirzko) | Jakub | Andrzej | 25 | Orłów | 1835 | - | Kawaler | Włościanin, za niestawienie do delegacji | AP Lublin | 175 | 808 | 61 |
Wojciuh | Konstanty | Wojciech | 27 | Łukowski,Gołabki | 1846 | 2 Dywizja Piechoty | Żonaty - Marianna Dzymałównà | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 123 |
Wojciuk | Grzegorz | - | - | Chełmski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wojciuk | Antoni | Szymon | 21 | Hrubieszowski | 1852 | 3 Lekka Dywizja Kawalerii | Żona Ewa Pilinczuk | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 75 |
Wojciuk | Filip | - | - | Krasnostawski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wojciuk | Andrzej | Antoni | 21 | Radzyński,Włodowa,Kaplonosy | 1846 | Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wojciuk | Paweł | Demko | 20 | Radzyński | 1854 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wojciuk | Wincenty | Jędrzej, Marianna | 20 | Podlaska, radzyński, Suchowola, Kopina | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wojciuk | Łukasz | Bazyli | 30 | Podlaska, radzyński, Woloska Wola | 1843 | na rachunek przyszłego poboru | żona Antonina z Grzywaczewskich | włościanin, ukrywał się przed spisem | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Wojciuk | Tomasz | Teofil | 23 | Siedlecka, konstantynowski, Łysów, Dzięcioły | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wojciuk | Izaak | Tymofiej | Siedlecka, włodawski, Romanów | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 2 | |||
Wojciuk | Jan | Józef | Siedlecka, radzyński, Milanów | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 3 | |||
Wojciuk | Tomasz | Feliks | 22 | Sokołowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat.zamieniony po pobycie w szpitalu na Kiszczuk Jakubspis Nr.812 | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wojciuk | Izaak | Tymofiej | 20 | Siedlecka, włodawski, Romanów, Rozwadówka | 1870 | Ż. Paraska Tymoszuk, c.Pelagia | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 2 | |
Wojciuk | Jan | Józef | 21 | Siedlecka, radzyński, Milanów, Przewłoka | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 3 | |
Wojczek | Józef | Antoni | 21 | Kozłówka | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 110 |
Wojczek | Józef | Antoni | 21 | Kozłówka | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 809 | 10 |
Wojczuk | Antoni | Prokop | 23 | Radzyński, gm. Sławatycze | 1838 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Wojczuk | Ilia | Aleksy | 25 | Białopole | 1836 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Wojczuk | Eliasz | Szymon | - | Konstantynowski | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wojczuk | Wasyli | Gerasim | - | Konstantynowski | 1872 | 5 Brygada Strzelców | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wojda | Józef | Błażej | 27 | Lubelski | 1874 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Wojda | Franciszek | Antoni | 20 | Siedlecka, garwoliński, Żelechów, Fransdorf | 1870 | Kawaler | Wykupiony, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 867 | 3 | |
Wojda | Andrzej | Fryderyk | 18 | Siedlecki, Przeździatka | 1863 | - | Włościanin, przestępca polityczny | AP Lublin | 172 | 34 | b.pag | |
Wojda | Paweł | Teodor | 21 | Tyszowiecki, Majdan Górny, Hrubieszowski | 1866 | 11 Dywizja Piechoty | Ż. Franciszka Szczepaniak, c. Agnieszka, 1. rok | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 292 |
Wojda | Jan | Maciej | 22 | Łukowski, Dąbrowa | 1845 | Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała Pawłowicza | ż. Katarzyna Pawłoszczanka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wojdal | Wojciech | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wojdanoski | Antoni | Andrzej | 20 | Gorzków | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 86-87 |
Wojdanowicz | Andrzej | Roch | 23 | Garwoliński | 1873 | - | Żona Józefa Andruszkiewicz,córka Józefa | Chłop,wiara rz.kat.,piśmienny po polsku,kowal | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wojdasiewicz | Ignacy | Tomasz | 20 | Lubelska, łukowski, Sobienie Jeziory | 1866 | 29 Czernichowski Piechotny Pułk | Kawaler | Włościanin, kowal. Czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 837 | 829 |
Wojdasiewicz | Józef | Antoni | Siedlecka, garwoliński, Sobienie Jeziory | 1870 | 5 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 2 | |||
Wojdasiewicz | Józef | Antoni | 20 | Siedlecka, garwoliński, Sobienie Jeziory, Sobienie | 1870 | 5 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | Czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 867 | 2 |
Wojdaszka | Jan | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wojdaszka | Antoni | Tomasz | 25 | Lubelski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Żona Franciszka Madziowna | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 136 |
Wojdaszko | Antoni | - | - | Lubelski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wojdat | Tomasz | Filip | 22 | Łukowski,Korytnica | 1846 | Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wojdat | Stanisław | Filip | 25 | Łukowski, Mroków | 1845 | Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty | ż. Franciszka Zduniakówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wojdat | Sebastian | Tomasz | 26 | Łukowski, Żyrzyn | 1848 | Arsenał w Briańsku | ż. Marianna Oleckówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wojdat | Sebastian | Tomasz | 26 | Łukowski, Życzyn | 1848 | Arsenał w Briańsku | ż. Marianna Olechówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Wojdat | Szczepan | Józef | 22 | Łukowski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Żona Marianna Dawid | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wojdat | Franciszek | Józef | 20 | Łukowski, | 1853 | Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygady | ż.Marianna Grzegrzółka | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wojdat | Szczepan | Maciej | 20 | Siedlecka, łukowski, Jarczew, Padosie | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wojdat | Józef | Jan | 20 | Siedlecka, radzyński, Szóstka, Ostrówki | 1868 | - | Ż. Marianna, c.Ewa | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wojdat | Franciszek | Mikołaj | 20 | Siedlecka, garwoliński, Stężyca | 1868 | - | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wojdat | Franciszek | Michał | 20 | Siedlecka, garwoliński, Pawłowice, Kletnia | 1868 | - | Ż. Urszula Świtaj, c.Marianna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wojdat | Wawrzyniec | Benedykt | - | Garwoliński | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wojdat | Franciszek | Jan | Siedlecka, garwoliński, Życzyn | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 3 | |||
Wojdat | Franciszek | Jan | 21 | Siedlecka, garwoliński, Życzyn | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Ż. Marianna Kurczyk, s.Łukasz | AP Lublin | 175 | 867 | 3 | |
Wojdat | Tomasz | Jan Agnieszka | 20 | Łukowski,Stężyca,Kletnia | 1836 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Wojdył | Paulin | Mateusz | 21 | Lubelski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Katarzyna Figura | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wojewoda | Antoni | Józef | 21 | Janowski, Rachów, Zamojski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 134 |
Wojewodzki | Stanisław | Jan | 20 | Siedlecki | 1854 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wojewodzki | Józef | Franciszek | 21 | Lubelska, siedlecki, Kudelczyn | 1866 | 32 Piechotny Kremienczugski Pułk | Kawaler | Szlachcic, świadectwo nie potwierdzone, czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 837 | 347 |
Wojewodzki | Teodor | Jan | 20 | Lubelska, siedlecki, Kudelczyn, Przewoski | 1866 | 32 Piechotny Kremienczugski Pułk | Kawaler | Szlachcic, swiadectwo nie potwierdzone, czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 837 | 384 |
Wojewodzki | Piotr | Konstanty | 20 | Siedlecki | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat.,czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wojewodzki | Piotr | Iwan | - | Sokołowski, Kudelczyn | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1459 | |
Wojewodzki | Jan | Stanisław | - | Sokołowski | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wojewodzki | Ludwik | Józef | - | Garwoliński | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wojewódzki | Antoni | Adam | 20 | Siedlecki, Ruciany | 1847 | Arsenał w Briańsku - Garnizon Artylerrii, 3 Rota | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 119 |
Wojewódzki | Eustachy | Leon | 26 | Łukowski, Łaskarzew | 1845 | 2 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Mieszczanin, czyta i pisze po polsku. | AP Lublin | 175 | 819 | 131 |
Wojewódzki | Wojciech | Mikołaj | 22 | Siedlecki,Kudelczyn,Sikory | 1846 | Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wojewódzki | Franciszek | Mikołaj | 20 | Siedlecki | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Szlachcic, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Wojewódzki | Piotr | Tomasz | 25 | Siedlecki | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Szlachcic. dowodów nie dostarczył | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Wojewódzki | Stanisław | Grzegorz | 21 | Siedlecki,Bartosz,Wojewódki Dolne | 1841 | Korpus Grenadierów | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wojewódzki | Aleksander | - | - | Siedlecki, Bachorza | 1851 | - | - | Niezdatny z powodu początkowej ruptury workowej z prawej strony. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wojewódzki | Kazimierz | - | - | Lubelska, siedlecki, Bachorza | 1851 | - | - | Niedostawiony, ma być w Kutnie | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wojewódzki | Józef | - | - | Lubelska, siedlecki, Dąbrówka Niwka | 1851 | - | - | Zbiegł | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wojewódzki | Piotr | - | - | Lubelska, siedlecki, Olendy Bończe | 1851 | - | - | Zbiegł | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wojewódzki | Jan | Antoni | 20 | Siedlecki, | 1853 | Rota N 4 Reducki Artyleryjski Garnizon przy Tyflińskim Artyl.Garnizonie | ż.Barbara Wynomierska | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wojewódzki | Karol | Onufry | 25 | Siedlecki,Bachorza,Wojewódki Dolne | 1846 | 1 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Wojewódzki | Piotr | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wojewódzki | Franciszek | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wojewódzki | Ksawery | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wojewódzki | Aleksander | Walenty | 23 | Siedlecki | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Kawaler | chłop rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wojewódzki | Jan | Feliks | Siedlecka, węgrowski, Ruchna | 1870 | 2 Grenadierska Dywizja | AP Lublin | 175 | 875 | 4 | |||
Wojewódzki | Jan | Feliks | 20 | Siedlecka, węgrowski, Ruchna | 1870 | 2 Grenadierska Dywizja | Kawaler | Piśmienny | AP Lublin | 175 | 867 | 4 |
Wojewódzki | Kazimierz | - | - | Siedlecki, Bachorza | 1851 | - | - | Oszczędzony jako dzietny. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wojewódzki | Piotr | Konstanty | - | Siedlecki | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wojewódzki | Aleksander | Walenty | - | Siedlecki | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wojewódzki v Kot | Jan | Franc | - | Bialski, Dobryń | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 337 | |
Wojewódzki v Kot | Stanisław | Franciszek | 21 | Bialski | 1873 | - | Kawaler | Szlachta,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wojnar | Szymon | - | - | Hrubieszowski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Wojnarowicz | Ignacy | Konstanty | 21 | Siedlecki,Siedlce | 1846 | 2 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 819 | 154 |
Wojnarowski | Leon | N. | - | Węgrowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wojnberg | Majer Jankiel | - | - | Janowski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 10 |
Wojnberman | Josif | Szmul | 27 | Lubelski | 1863 | - | Żona Józefa Gonsakowa, dzieci nie ma | Wiary rzymskokatolickiej, przyjęty przez Urząd Rekrutacki i wysłany 17.05.1863 r.w 12 partii z Warszawy do Petersburga, a stamtąd do wojska 4 Dywizji Rez. Piechoty. | AP Lublin | 172 | 33 | 39 |
Wojniak | Franciszek | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wojniłowicz | Józef | Maciej Marianna | 20 | Radzyński | 1835 | - | Kawaler | mieszczanin tkacz | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Wojnowski | Konstanty | Mikołaj | 25 | Podlaska, łukowski, Brzesce, Pawłowice | 1844 | na rachunek przyszłego poboru | kawaler | szlachcic niewylegitymowany, czyta i pisze po polsku i rosyjsku, przebywał w więzieniu | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Wojnowski | Wojciech | Marcin | 20 | Lubelski | 1850 | 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej Dywizji | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | ||
Wojnowski | Karol | Mikołaj | 23 | Konstantynowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wojtakiewicz | Ludwik | Kazimierz | 20 | Łukowski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Bednarz,osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wojtal | Łukasz | Jakub | 22 | Lubelski | 1851 | Flota Czarnomorska | żona Marianna Dzikuwna | zwolniony z wojska N66120/9617-57 | AP Lublin | 175 | 814 | 32 |
Wojtal | Mateusz | Antoni | 25 | Lubelska, łukowski, Stanin | 1866 | 33 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Rżew Twerskiej Guberni | Ż. Ludwika Luckówna | Włościanin, wstąpił za Mateusza Gajowego ze Stanina | AP Lublin | 175 | 837 | 858 |
Wojtal | Jakub | Wawrzyniec | 20 | Radzyński, Siemień | 1843 | 3 Korpus Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Wojtal | Jacenty | Błażej | 20 | Łukowski, Stanin | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 63 |
Wojtalik | Andrzej | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wojtalski | Józef | Wojciech | 20 | Radzyński | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wojtalski | Bartłomiej | Wojciech | Siedlecka, włodawski, Dębowa Kłoda | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 2 | |||
Wojtalski | Bartłomiej | Wojciech | 20 | Siedlecka, włodawski, Dębowa Kłoda, Białka | 1870 | Kawaler | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 2 | |
Wojtaluk | Jan | N | 20 | Radzyński | 1854 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wojtaluk | Aleksander | Franciszek | Siedlecka, włodawski, Wola Wereszczyńska | 1870 | 3 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 2 | |||
Wojtaluk | Filip | Wojciech | Siedlecka, włodawski, Wola Wereszczyńska | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 3 | |||
Wojtaluk | Aleksander | Franciszek | 20 | Siedlecka, włodawski, Wola Wereszczyńska, Andrzejów | 1870 | 3 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 2 | |
Wojtaluk | Filip | Wojciech | 20 | Siedlecka, włodawski, Wola Wereszczyńska, Andrzejów | 1870 | Ż. Zofia Arkówna, s.Franciszek | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 3 | |
Wojtaniuk v Niewiadomy | Bartłomiej | - | 20 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 32 |
Wojtas | Jan | - | 25 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 9 |
Wojtas | Stanisław | Jan | - | Garwoliński | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty, zamienił się z Józefem Zawadka | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wojtas | Jakub | Karol | Siedlecka, garwoliński, Ułęż | 1870 | 2 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 3 | |||
Wojtas | Jakub | Karol | 20 | Siedlecka, garwoliński, Ułęż, Grabowce | 1870 | 2 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 3 | |
Wojtas | Mikołaj | Kazimierz | 23 | Hrubieszowski, Sitno | 1840 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | 40 |
Wojtas | Antoni | Andrzej | 20 | Krasnostawski, Turobin | 1838 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Wojtas (Wojtaś) | Maciej | Gabriel | 26 | Łukowski, Oszczywilk | 1847 | 3 Dywizja Grenadierów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Wojtasiewicz | Antoni | - | - | Lubelska, łukowski, Żelechów | 1851 | - | - | Cierpi na epilepsję | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wojtasik | Jacek | - | - | Łukowski | 1843 | Służba górnicza | - | - | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Wojtasik | Jan | Wojciech | 21 | Łukowski | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat.,czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wojtasik | Ina | Wojciech | - | Łukowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wojtasik | Ignacy | Iwan | - | Garwoliński, Żelechów | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 381 | |
Wojtasik | Jan | Sebastian | - | Garwoliński | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wojtaszek | Franciszek | Franciszek | 22 | Zamojski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Żona Marianna Szczepanek | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 137 |
Wojtaszek | Franciszek | - | - | Zamojski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wojtaszek | Jan | Paweł, Franciszka | 23 | Podlaska, łukowski, Dziecinów | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wojtaszewski | Stefan | Stanisław | 22 | Włodawski | 1873 | - | Kawaler | Mieszczanin ,wiara rz.-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wojtaszkiewicz | Franciszek | Stanisław | 20 | Lubelski | 1852 | 6 Dywizja Kawalerii P 28 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 92 |
Wojtaszkiewicz | Franciszek | - | - | Lubelski | 1853 | 6 Dywizja Kawalerii Lekkiej | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wojtaszuk | Józefat | Iwan | 20 | Chełmski, Czułczyce, Krasnostawski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty, 30 połtawski pułk pechoty | Z. Zofia, c. Joanna 2 lata, Anna pół roku | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 261 |
Wojtaś | Franciszek | Jakub | 22 | Łukowski, | 1853 | Rota N 4 Reducki Artyleryjski Garnizon przy Tyflińskim Artyl.Garnizonie | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wojtaś | Leonard | Łukasz | 21 | Lubelska, łukowski, Ryki, Chrustne | 1866 | 12 Piechotna Dywizja m.Kijów | Ż. Apolonia | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 505 |
Wojtaś | Piotr | Łukasz | - | Garwoliński, Ryki | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 575 | |
Wojtaś | Stanisław | Józef | 21 | Krasnostawski, Tarnawa, Krasnostawski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Ż. Rozalia Harasim | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 97 |
Wojtaś (Wojtas) | Jakub | Maciej | 20 | Łukowski, Oszczywilk | 1847 | Moskiewski Pułk Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Wojtczak | Joachim | Joachim | 28 | Bialski, | 1853 | Dywizja Grenadierów | ż.Anna Szeniawska | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wojtczuk | Franciszek | Wojciech | 24 | Siedlecki, Kossów | 1845 | Szosteńska Fabryka Prochu | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wojtczuk | Józef | - | - | Bialski, Leśna | 1851 | - | - | Niedostawiony- zostaje w więzieniu w Białej. Dostarczony w 1852. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wojtczuk | Piotr | Grzegorz | 22 | Siedlecki,Małmotki,Pałka | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Wojtczuk | Józef | Andrzej | 21 | Konstantynowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wojtczuk v Wilczuk | Jan | Franciszek | 24 | Siedlecki, Kosów Ruski | 1845 | Szosteńska Fabryka Prochu | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wojteczko | Klemens | Teodor | 21 | Radzyński,Międzyrzecz | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Wojtera | Feliks | Stanisław | 20 | Siedlecki | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wojtera | Jan | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wojtiuk | Iwan | Daniel | - | Bialski, Kostomłoty | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 347 | |
Wojtiuk | Michał | Ignacy | 20 | Hrubieszowski, Kozodawy, Hrubieszowski | 1866 | 2 Dywizja Grenadierów, Warszawa | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 173 |
Wojtiuk | Dymitr | Fiodor | 20 | Chełmski, Chylin, Krasnostawski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Ż. Zofia N. | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 269 |
Wojtiuk | Filip | Stefan | 25 | Krasnostawski, Rakołupy | 1838 | 13 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 810 | 8 |
Wojtiuk | Jan | 27 | Hrubieszowski, Moniatycze | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, | AP Lublin | 175 | 816 | |||
Wojtjuk | Michał | N. | 22 | Hrubieszowski | 1851 | 20 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusu | kawaler | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. | |
Wojtko | Filip | Daniło | 21 | Włodawski | 1873 | - | Żona Jewdokia Tymysz,syn Paweł | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wojtkowski | Antoni | Kazimierz | 20 | Bialski,Trojanów | 1845 | Pułk Uglicki - 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 133 |
Wojtkowski | Ignacy | Wojciech | 20 | Siedlecki, Kiełczew | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 74 |
Wojtkowski | Jan | Józef | 20 | Siedlecki | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wojtkowski | Stanisław | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wojtkowski | Jan | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wojtkowski | Aleksander | Stanisław | - | Sokołowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wojtkowski | Ludwik | Franciszek | - | Sokołowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wojton | Stanisław | Wincenty | 20 | Janowski, Zofianka, Zamojski | 1866 | 2 Dywizja Grenadierów, Warszawa | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 127 |
Wojton | Szczepan | Andrzej | 23 | Zamojski, Krzemień | 1838 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Wojtowicz | Wincenty | Bartłomiej | 24 | Gorzków | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 86-87 |
Wojtowicz | Józef | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Wojtowicz | Stefan | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 9 |
Wojtowicz | Błażej | - | - | Lubartowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 7 | |
Wojtowicz | Józef | - | - | Lubelski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 7 |
Wojtowicz | Józef | Michał | 24 | Zamojski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 804 | 53 | |
Wojtowicz | Stanisław | Antoni | 24 | Zamojski | 1851 | Kaukaska Półbrygada Rezerwowa | żona Antonina Szkuciakowna | AP Lublin | 175 | 804 | 22 | |
Wojtowicz | Wojciech | Antoni | 21 | Lubelski | 1850 | 18 Dywizja Piechoty | AP Lublin | 175 | 807 | 123 | ||
Wojtowicz | Paweł | - | 21 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 14 |
Wojtowicz | Onufry | Henryk | 20 | Krasnostawski | 1851 | Flota Czarnomorska | żona Paraska Babrukowna | AP Lublin | 175 | 814 | 44 | |
Wojtowicz | Asafat | Jakub | 20 | Hrubieszowski, Jurów | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wojtowicz | Andrzej | Andrzej | 20 | Zamojski | 1850 | 14 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie Inżynierii | AP Lublin | 175 | 818 | 146 | ||
Wojtowicz | Michał | Jan | 20 | Hrubieszowski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik,katolik | AP Lublin | 175 | 820 | 228 |
Wojtowicz | Michał | - | - | Siedlecki, Krześlin | 1851 | - | - | Wybrany dla zupełnego braku sił brata. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wojtowicz | Jan | Stanisław | 20 | Lubelski | 1851 | 1 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierów | żona Marianna Madnoszowna | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | |
Wojtowicz | Lewko | Iwan | 24 | Hrubieszowski | 1851 | 7 Dywizja Kawalerii Lekkiej | żona Rozalia Pistuszakowna | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | |
Wojtowicz | Wojciech | Franciszek | 22 | Bialski | 1867 | 13 Batalion Rezerwowy Piech. | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wojtowicz | Wojciech | Franciszek | - | Bialski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wojtowicz | Józef | Łukasz | 20 | Opolski, Zastów, Lubelski | 1866 | 34 rezerwowy batalion piechoty Wysznij Wołoczek | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 339 |
Wojtowicz | Wojciech | Paweł | 23 | Lubelski, Nasutów, Lubelski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Kawaler | Włościanin, najemnik za Wasyla (T)Perebejko, s. Iwana | AP Lublin | 175 | 823 | 387 |
Wojtowicz | Fedor | Stefan | 24 | - | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 803 | 26 |
Wojtowicz | Grzegorz | Lewko | 28 | Krasnostawski, Niedziałowice | 1838 | Kirasjerzy | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 46 |
Wojtowiczuk | Stefan | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Wojtuk | Wasyl | - | 22 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 12 |
Wojtuk | Wojciech | Marcin | - | Włodawski | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wojtuk | Karol | Izydor | 21 | Włodawski | 1873 | - | Żona Paraskiewia Musiuwna | Mieszczanin,wiara rz.-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wojtyczuk | Fedor? | Andrzej | 20 | Radzyński,Sosnowica,Olchówka | 1840 | 8 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Wojtyła | Iwan | Osip | - | Węgrowski, Ossówno | 1871 | 12 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1686 | |
Wojtyła | Andrzej | Józef | Siedlecka, węgrowski, Ossówno | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 4 | |||
Wojtyła | Andrzej | Józef | 20 | Siedlecka, węgrowski, Ossówno, Brzeźnik | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 4 | |
Wojtyła | Szymon | Walenty | 21 | Zamojski, Księżpol | 1840 | Flota Czarnomorska | ż. Agata c. Jana Iwanczuka, bezdzietny. | Włościanin, tkacz | AP Lublin | 175 | 807 | 76 |
Wojtyło | Łukasz | Walenty | 20 | Zamojski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 105 |
Wojtyło | Łukasz | - | - | Zamojski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wojtyna | Paweł | Antoni | 25 | Zamojski, Lipsko | 1840 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | |
Wojtyra | Feliks | Hilary | - | Węgrowski | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wojtyra | Piotr | Franciszek | 21 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat.piśmienny | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wojtys | Jan | - | - | Lubartowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 7 | |
Wojtysiak | Jan | Franciszek | 21 | Lubelska, łukowski, Maciejowice, Wargocin | 1866 | 29 Czernichowski Piechotny Pułk | Ż. Franciszka, c.Petronela pół roku | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 826 |
Wojtysiak | Andrzej | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wojtysiak | Andrzej | Wojciech | 21 | Lubelski, Bystrzejowice, Lubelski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Ż. Franciszka G. , syn Jan, 1 rok | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 66 |
Wojtyszek | Jan | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wojtyszko | Grzegorz | Jan | 20 | Lubelski, Tuszów, Lubelski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Ż. Katarzyna, c. Marianna, s. Józef | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 823 | 70 |
Wokulik | Chwedor | Łukasz | - | Radzyński, Brzozowy Kąt | 1871 | 23 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1016 | |
Wolak | Andrzej | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wolanczuk v Szymski | Jan | Józef | 22 | Radzyński | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat,czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wolanin | Maciej | Michał | 24 | Biłgorajski | 1869 | - | Kawaler | Mieszczanin, wiary rz.-kat.,włókiennik | AP Lublin | 175 | 740 | |
Wolanin | Wojciech | - | - | Hrubieszowski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wolanin | Franciszek | - | - | Lubelska, siedlecki, Zbuczyn | 1851 | - | - | Niedostawiony, ma być pocztylionem w Miłosnej. Dostawiony w 1852 | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wolanin | Franciszek | Antoni | 21 | Sól | 1866 | Ż. Magdalena | Włościanin, zwrócony ponad komplet | AP Lublin | 175 | 823 | 244 | |
Wolant | Srul Boruch | Mejer | - | Łukowski | 1872 | Nieczytelne | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wolański | Józef | Józef | 21 | Krasnostawski | 1849 | Arsenał w Kijowie - Bateria Artylerii Polowej (uczeń w szkole rzemieślniczej) | kawaler | stolarz | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Wolberger | Szloma Lejb | Nusym | - | Węgrowski, Węgrów | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1762 | |
Woldgalfer | Chaim Chajkel | Icek | 22 | Siedlecka, łukowski, Łuków | 1870 | Ż. Leja Pejsach, c.Sura, s.Josel | AP Lublin | 175 | 867 | B.pag | ||
Wolf | Ferdynand | Gotlib | 20 | Łukowski, | 1853 | Rota N 4 Reducki Artyleryjski Garnizon przy Tyflińskim Artyl.Garnizonie | ż.Karolina N | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wolf (Wólf) | Michał | Marcin | 25 | Łukowski, Pilawa | 1845 | Szosteńska Fabryka Prochu | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wolfam | Henryk | Henryk | 21 | Garwoliński | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiaraewangelicka | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wolfam | Henryk | Henryk | - | Garwoliński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wolfberger | Szmul | Lejbus | 20 | Krasnostawski | 1846 | Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu Kaukaskiego | kawaler | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. | |
Wolfowicz vel Moszkowicz | Judko | - | - | Lubelska, siedlecki, Wiszniew | 1851 | - | - | Zmarł na cholerę w 1848 | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wolfram | Jan Samuel | - | - | Gub. Płocka | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wolfryd | Szlema Judka | Szmul | 29 | Łukowski | 1873 | - | Żona Haja Rogalacz | Żyd,krawiec | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wolfson | Leizor Zelman | Józef | 27 | Zamojski | 1871 | - | Kawaler | Żyd,wiara judajska,czyta i pisze po polsku,kominiarz | AP Lublin | 175 | 740 | |
Wolinik | Wojciech | Szczepan | 21 | Hrubieszowski | 1852 | Flota Czarnomorska | Żona Katarzyna Gąsior | Osadnik,katolik | AP Lublin | 175 | 820 | 246 |
Wolinski | Jan | - | - | Lubartowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 7 | |
Wolinski | Michał | Szymon | 21 | Lubelski | 1852 | 3 Dywizja Grenadierów | Żona Barbara Podleska | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 43 |
Wolinski | Kacper | Jan | 21 | Siedlecki | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Żona Józefa Pietro,córka, | chłop rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wolinski | Kacper | Wojciech | - | Łukowski | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Woliński | Ludwik | - | - | Lubelski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 7 |
Woliński | Józef | - | 23 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 3 |
Woliński | Michał | Kacper | 20 | Łukowski,Trzebieszów | 1846 | 2 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 143 |
Woliński | Michał | - | - | Lubelski | 1853 | 3 Dywizja Grenadierów | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Woliński | Jan | Stanisław | 25 | Łukowski, Łazy | 1845 | Szosteńska Fabryka Prochu | ż. Marianna Michalakówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Woliński | Mikołaj Wiktor | - | - | Lubelska, łukowski, Jakusze | 1851 | - | - | Niedostawiony, przebywa w Rosji | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Woliński | Kazimierz | Piotr | 29 | Lubelski | 1852 | 6 Lekka Dywizja Kawalerii | Żona Katarzyna Szewczyk | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Woliński | Onufry | Marcin Katarzyna | 22 | Łukowski | 1835 | - | Kawaler | włościanin | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Woliński | Ignacy | Wojciech Anna | 21 | Siedlecki,Chojeczno | 1836 | 1 Dywizja Kirasjerów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Woliński | Wiktor | Jan Helena | 24 | Bialski,Biała | 1836 | 6 Lekka Dywizja Kawalerii | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany ,piśmienny | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Woliński | Grzegorz | Wojciech, Rozalia | 20 | Podlaska, łukowski, Trzebieszów | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Woliński | Mateusz | Onufry, Barbara | 22 | Podlaska, siedlecki, Niwiski, Ostrówek | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Woliński | Kazimierz | Jan | 23 | Bialski, gm. Biała | 1838 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Woliński | Franciszek | Mateusz | 20 | Łukowski,Krynki | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Woliński | Andrzej | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Woliński | Piotr | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Woliński | Wojciech | Jan | 21 | Lubartowski, Firlej, Lubelski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Ż. Marianna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 148 |
Woliński | Mikołaj | Adam | 22 | Dys | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 36-37 |
Woliński | Kacper | Jan | - | Siedlecki | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Woliński ( Woleński ) | Maciej | Franciszek, Marianna | 21 | Podlaska, siedlecki, Żarnówka | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wolkiewicz | Władysław | Tomasz | 21 | Garwoliński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wolman | Josef | Herszek | 19 | Łukowski, | 1853 | Wojenno Robocza ¼ rota N 14 Zarządu Inżynierii | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wolman | Aron Zendel | Moszko | 19 | Siedlecki | 1854 | Niefront.Oddz.Rzemieśln.Brygada 15 Dywizji Piechoty | Kawaler | Żyd,za niego brat Szloma lat 13 | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wolmann | Isel | Jankielowicz | 24 | Łukowski, Łuków | 1844 | Roboty Zarządu Komunikacji 4 Okręgu | ż. Rachla Moszkówna Rozenbaum | Żyd | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Wolniewicz | Jan | Józef | 20 | Łukowski | 1854 | Flota Czarnomorska | Żona Józefa Zielinska | Mieszczanin,Zmarł N 67409/12597-60 | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wolski | Kazimierz | Antoni | 23 | hrubieszowski | 1871 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Wolski | Tomasz | Wojciech | 20 | Łukowski, Wilkowyje | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 812 | 17 |
Wolski | Tomasz | Wojciech | 20 | Łukowski, Wilkowyje | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 812 | 14 |
Wolski | Szczepan | - | 20 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 30 |
Wolski | Adam | Onufry | 22 | Lubelski | 1853 | 5 Lekka Dywizja Kawalerii P28 | Kawaler | Szlachcic,czyta i pisze po polsku i rusku | AP Lublin | 175 | 820 | 83 |
Wolski | Adam | - | - | M. Lublin | 1853 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wolski | Seweryn | Ksawery | 21 | Siedlecki, Siedlce | 1848 | Arsenał w Briańsku | Kawaler | Mieszczanin, szewc | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wolski | Seweryn | Jan | 21 | Siedlecki, Siedlce | 1848 | Arsenał w Briańsku | Kawaler | Mieszczanin, szewc. | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Wolski | Leon | - | - | Łukowski, Ostrów | 1851 | - | - | Oszczędzony jako dzietny. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wolski | Teofil | - | - | Bialski, Biernaty Szlachta | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wolski | Maciej | Tadeusz | 20 | Siedlecki | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wolski | Mikołaj | Jakub | 22 | Radzyński, | 1853 | Kaukaska rezerwowa półbrygada | ż.Antonina Drozda | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wolski | Franciszek | Andrzej | 21 | Siedlecki | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wolski | Łukasz | Maciej | 26 | Bialski | 1834 | - | Kawaler | Szlachcic dowodu nie składa czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Wolski | Kalistrat | Tomasz, Anna | 28 | Podlaska, radzyński, Jabłoń, Kudry | 1837 | 6 Lekka Dywizja Kawalerii | ż.Anastazja Tomaszewska, c.Konstancja l.3, rodzinę zabiera ze sobą | Szlachcic bez legitymacji | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wolski | Józef | Michal | 20 | Węgrowski | 1867 | 13 Batalion Rezerwowy Piech. | Żona Małgorzata Kulska,syn | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wolski | Franciszek | Antoni | 20 | Garwoliński | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Żona Marianna Włodarczyk | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wolski | Jan | Jan | 21 | Siedlecka, włodawski, Wola Wereszczyńska, Michelsdorf | 1868 | - | Ż. Anna Strauch, s.Karol | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wolski | Franciszek | Antoni | - | Garwoliński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wolski | Kazimierz | Iwan | - | Garwoliński, Wola Rębkowska | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 450 | |
Wolski | Aleksander | Grzegorz | - | Sokołowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wolski | Ferdynand | Jan | Siedlecka, włodawski, Wola Wereszczyńska | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 2 | |||
Wolski | Ferdynand | Jakub | 22 | Włodawski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara ewangelicka | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wolski | Ferdynand | Jan | 21 | Siedlecka, włodawski, Wola Wereszczyńska, Michelsdorf | 1870 | Kawaler | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 2 | |
Wolski | Józef | Grzegorz | 19 | Siedlecki, Sokołów | 1863 | - | Mieszczanin, przestępca polityczny | AP Lublin | 172 | 34 | b.pag | |
Wolszczak | Piotr | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wolter | Jakub | Jan | - | Węgrowski | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Woltman | Abram Iser | Icek | 16 | Zamojski, Frampol | 1855 | Kantonista w Twierdzy Zamość | kawaler | AP Lublin | 175 | 806 | 79 | |
Wołczek | Mateusz | Piotr | - | Włodawski, Włodawa | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 638 | |
Wołczko | Denis | Grzegorz, Katarzyna | 26 | Podlaska, radzyński, Sławatycze, Dołhobrody | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wołczuk | Gryć (Hryc) | Trofim | 20 | Krasnostawski | 1850 | Flotylla Kaspijska | AP Lublin | 175 | 822 | 541 | ||
Wołczuk | Ignacy | Piotr | 20 | Lubelska, radzyński, Wyryki, Krasówka | 1866 | 32 Piechotny Kremienczugski Pułk | Ż. Tatiana Potapczuk | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 587 |
Wołczuk | Stefan | Dymitr | Siedlecka, włodawski, Wola Wereszczyńska | 1870 | 3 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 2 | |||
Wołczuk | Stefan | Dymitr | 20 | Siedlecka, włodawski, Wola Wereszczyńska, Józefin | 1870 | 3 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Ż. Marianna Charasiuk | AP Lublin | 175 | 867 | 2 | |
Wołek | Kazimierz | Antoni | 24 | Radzyński,Serokomla,Hordziez | 1841 | 1 Korpus Piechoty | Żonaty-Zofia | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 175 |
Wołek | Andrzej | Wojciech | 27 | Radzyński | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Wdowiec | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wołk | Jakub | Teodor | 21 | Tomaszowski | 1874 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Wołk | Jan | Jan | 20 | Lipsko | 1836 | 14 Dywizja Piechoty | ż. Ksenia Strak (?) | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 68 |
Wołk | Jan | Jan | 20 | Lipsko | 1836 | 14 Dywizja Piechoty | ż. Haja Strakówna, zostaje przy rodzicach | Włościanin | AP Lublin | 175 | 806 | 70 |
Wołk | Michał | - | - | Zamojski | 1848 | Sewastopolski Garnizon Artylerii | - | - | AP Lublin | 175 | 814 | 59 |
Wołk | Stefan | Konrad | 22 | Zamojski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wołk | Jan | Fiedor | 20 | Zamojski | 1852 | 6 Dywizja Kawalerii P 28 | Żona Antonina Wilk | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 95 |
Wołk | Jan | - | - | Zamojski | 1853 | 6 Dywizja Kawalerii Lekkiej | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wołk | Tymoteusz | Józefat | 20 | Tyszowiecki, Niemirków, Hrubieszowski | 1866 | 34 rezerwowy batalion piechoty Wysznij Wołoczek | Ż. Katarzyna Harasiuk | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 291 |
Wołkiewicz | Walenty | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wołkomir | Abus | Zelman | 23 | Krasnostawski | 1846 | Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu Kaukaskiego | kawaler | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. | |
Wołkotrub | Stefan | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Wołkowicz | Szmecko | Izraelowicz | 22 | Łukowski, Paprotnia | 1844 | Roboty Zarządu Komunikacji 4 Okręgu | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wołman | Srul | - | - | Lubelska, siedlecki, Węgrów | 1851 | - | - | Zmarł 30 kwietnia 1851 | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wołman | Herszko | - | - | Lubelska, siedlecki, Stoczek | 1851 | - | - | Głuchoniemy | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wołoch | Wojciech | Grzegorz | 20 | Zamojski, Tworyczów | 1848 | Sewastopolski Garnizon Artylerii | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | 58 |
Wołoch | Emilian | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wołoczyn | Marcin | Wojciech | 22 | Lubelski, Tuszów | 1838 | Flota | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 90 |
Wołoczyn | Wawrzyniec | Zamojski | 1840 | Flota Czarnomorska | AP Lublin | 175 | 807 | 93 | ||||
Wołoczyński | Jakub | Hrubieszowski | 1840 | Flota Czarnomorska | AP Lublin | 175 | 814 | 33 | ||||
Wołodko | Kacper | Mikołaj | 20 | Radzyński, | 1853 | Flota Czarnomorska | ż.Józefa Wołocka | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wołos | Mikołaj | Marcin | 21 | Tarnogóra | 1835 | - | Kawaler | Mieszczanin, tkacz, czyta i pisze po polsku. | AP Lublin | 115 | 647 | 90-91 |
Wołos | Leon | Lucjan | 21 | Lubelska, radzyński, Opole, Hołowno | 1866 | 32 Piechotny Kremienczugski Pułk | Ż. Marianna Panasiuk, s.Dymitr 2 lata, c.Anna 1 rok | Włościanin, wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 765 |
Wołosiak | Jan | Michał | 20 | Lubelska, siedlecki, Mordy | 1866 | Sztab 8 Piechotna Dywizja | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 32 |
Wołosiewicz | Marcin | Józef | 29 | Warszawska Gubernia | 1871 | - | Żona Antonina Brzozowska,dzieci nie ma | Mieszczanin,wiara rz.kat.,stolarz | AP Lublin | 175 | 740 | |
Wołosiuk | Jakub | Mikołaj | 20 | Krasnostawski, Tarnów | 1840 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin, piwowar | AP Lublin | 175 | 807 | 63 |
Wołosiuk | Mikołaj | Iwan | 22 | Radzyński, Wereszczyn | 1845 | Pułk Uglicki - 16 Dywizja Piechoty | ż. Katarzyna Prokasówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 128 |
Wołosiuk | Jerzy | Jan | 21 | Lubelska, bialski, Zabłocie | 1866 | Sztab 8 Piechotna Dywizja | Ż. Zofia Wołodkówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 303 |
Wołosiuk | Jędrzej | Kuźma, Paraskiewia | 28 | Podlaska, radzyński, Międzyrzec Podlaski, Szóstka | 1837 | Korpus Kaukaski | ż.Anna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wołosiuk | Iwan | Ignacy | - | Włodawski, Wola Wereszczyńska | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 647 | |
Wołosiuk | Ignacy | Józef | - | Bialski | 1872 | 7 Dywizja Kawalerii | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wołosiuk | Stefan | Jan | 20 | Chełmski, Chylin, Krasnostawski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Kawaler | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 273 |
Wołosowicz | Michał | Wincenty | 20 | Radzyński, | 1853 | Kaukaska rezerwowa półbrygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wołosowicz | Jan | Tadeusz, Marcela | 24 | Podlaska, bialski, Łomazy | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wołosowicz | Stefan | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wołosz | Stanisław | Paweł | 24 | Siedlecki, Chodów | 1847 | 7 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 28 |
Wołosz | Jan | Szczepan | 20 | Siedlecki | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wołosz | Michał | Wojciech | - | Siedlecki, Niwiski | 1871 | 27 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 134 | |
Wołoszczak | Szczepan | Józef | 20 | Krasnostawski, Sawin | 1838 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Wołoszek | Jan | Tomasz | 21 | Radzyński, Jeziory | 1848 | Arsenał w Briańsku | ż. Marianna Turygielska | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wołoszek | Andrzej | Justyn | 21 | Siedlecki | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wołoszka | Antoni | Jan | - | Łukowski | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wołoszka | Karol | Iwan | - | Łukowski, Prawda | 1871 | 31 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1367 | |
Wołoszkiewicz | Michał | Szymon | 23 | Wojciechów | 1836 | Korpus Kaukaski | ż. Marianna Pietrasówna, ma córkę Mariannę t.3, żona została w Wojciechowie. | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 102 |
Wołoszkiewicz | Michał | Szymon | 23 | Wojciechów | 1836 | Flota Bałtycka | ż. Marianna Pietras, córka Marianna 3 tygodnie, obie pozostają przy rodzicach | Włościanin | AP Lublin | 175 | 816 | |
Wołosznik | Jan | Tomasz | 20 | Bielski, Kopytów | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Wołoszuk | Gabriel | Jan, Tatiana | 21 | Podlaska, radzyński, Wereszczyn | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wołoszuk | Oksenty | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wołoszyn | Michał | Wsyli | 22 | Biłgorajski | 1871 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Wołoszyn | Antoni | Jan | 26 | Biłgorajski | 1871 | - | Żona Anna Kobien,syn Michal 2 lata | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Wołoszyn | Jan | - | - | Biłgorajski | - | - | - | wykreślony - ponad komplet | AP Lublin | 175 | 802 | 9 |
Wołoszyn | Roman | Andrzej | 21 | Hrubieszowski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 804 | 56 | |
Wołoszyn | Ignacy | Andrzej | 20 | Hrubieszowski, Nowosiółki | 1838 | Flota | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 138 |
Wołoszyn | Maciej | Michał | 28 | Aleksandrów | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 111 |
Wołoszyn | Stefan | - | 22 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 4 |
Wołoszyn | Szymon | Grzegorz | 20 | Hrubieszowski | 1849 | Flota Czarnomorska | kawaler | AP Lublin | 175 | 814 | 39 | |
Wołoszyn | Demko | Jacek | 20 | Hrubieszowski, Hrubieszów | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wołoszyn | Grzegorz | Mikołaj | 24 | Hrubieszowski, Tyszowce | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wołoszyn | Maciej | Michał | 28 | Aleksandrów | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 260 |
Wołoszyn | Wawrzyniec | Wojciech | 28 | Modliborzyce | 1840 | 2 Dywizja Kirasjerów | ż. Marianna c. Walentego Bienkiewicza, ma dwoje dzieci, Antoni l.3 i Mariannę l.1, | Włościanin, po odbyciu kary więzienia przeniesiony do wojska. | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Wołoszyn | Paweł | Andrzej | 24 | Zamojski | 1851 | 20 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusu | żona Marianna H. | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. | |
Wołoszyn | Antoni | Jan | 20 | Biłgorajski, Huta Krzeszowska, Zamojski | 1866 | 2 Dywizja Grenadierów, Warszawa | Ż. Katarzyna Zwolak? | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 229 |
Wołoszyn | Jerzy | - | 20 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 27 |
Wołoszyn | Mikołaj | Józef | 20 | Hrubieszowski, Poturzyn, Hrubieszowski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Ż. Marianna | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 170 |
Wołoszyński | Aleksander | Józef | 20 | Siedleski, Stara Wieś | 1847 | Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy Tronu | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 806 | 102 |
Wołoszyński | Karol | Wawrzyniec | 20 | Siedlecki, Kosierady Korabie | 1843 | 4 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 131 |
Wołoszyński | Kazimierz | - | - | Zamojski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Wołoszyński | Błażej | - | - | Siedlecki, Węgrów | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wołoszyński | Dominik | Grzegorz | 21 | Siedlecki, Siedlce | 1843 | 3 Korpus Piechoty | Kawaler | Mieszczanin, strycharz | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Wołoszyński | Jakub | Szymon | 26 | Hrubieszowski, Uhanie | 1840 | Flota Czarnomorska | ż. Katarzyna c. Szymona Gajewskiego, bezdzietny | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 807 | 83 |
Wołoś | Jan | Damian | 20 | Włodawski | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wołoś | Jan | Damian | - | Radzyński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wołowiec | Mikołaj | - | 20 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 15 |
Wołowik | Mikita | Zienka | 21 | Radzyński,Wohyń,Derewiczna | 1841 | 1 Korpus Piechoty | Żonaty | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 167 |
Wołowik | Jan | Prokop | 20 | Lubelska, radzyński, Wohyń, Rudno | 1866 | 31 Piechotny Aleksapolski Pułk | Ż. Marianna Oniszczuk, s.Józefat 1 rok | Włościanin, czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 837 | 215 |
Wołozko | Stanisław | Jan | 20 | Krasnostawski | 1851 | Flota Czarnomorska | żona Barbara Zuzanikowna | AP Lublin | 175 | 807 | 99 | |
Wołtusiak | Stefan | Jan | 24 | Siedlecki, | 1853 | Flota Czarnomorska | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wołuch | Jacek | Antoni | 20 | Hrubieszów | 1836 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Wołuch | Jacek | Antoni | 20 | Hrubieszów | 1836 | 15 Dywizja Piechoty | ż. Katarzyna Romaniakówna, zostaje przy rodzicach. | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Wołyniak | Piotr | - | - | Krasnostawski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wołyniak | Antoni | Szymon | 21 | Sokołowski | 1867 | 19 Rezerwowy Batalion Piechoty | Żona Karolina Fabianska ,syn | Chłop,wiara rz.kat.,czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wołyniak | Antoni | Szymon | - | Sokołowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wołyniec | Leon | Grzegorz | 20 | Sokołowski | 1867 | 19 Rezerwowy Batalion Piechoty | Kawaler | Mieszczanin,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wołyniec | Jan | Ignacy | 20 | Sokołowski | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Żona Aleksandra Makowska,syn | Mieszczanin,wiara greko-kat,szewc | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wołyniec | Leon | Grzegorz | - | Sokołowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wołynka | Benedykt | Jakub | 30 | Siedlecki | 1839 | Oddzielny Korpus Grenadierów | Kawaler | Mieszczanin, szewc | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Wołynka | Grzegorz | Kazimierz | 23 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wołynka | Feliks | Marcin | 23 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wołynko | Wojciech | - | - | Siedlecki, Turna | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wołyńka | Franciszek | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wołyszko | Michał | Iwan Helena | 21 | Radzyński,Włodawa,Korolówka | 1836 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Wongrodzki | Marcin | Dionizy | 22 | Łukowski,Garwolin | 1841 | 1 Korpus Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 819 | 193 |
Wonocki | Wojciech | Andrzej | 23 | Zamojski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 820 | 159 |
Wonsacz | Adam | - | - | Tomaszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Wonsiak | Józef | - | - | Krasnostawski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wonsik | Kazimierz | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wonsik | Michał | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wonsowicz | Jan | Filip | 20 | Garwoliński | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Żona Marianna Stefanska | chłop wiara rz.-kat,czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Worman | Zelman | Szachna | 23 | Zamojski | 1851 | Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty Czarnomorskiej | kawaler | zbiegł,wzięty za niego brat Lejba lat 13 do Batalionu Wojennych Kantonistów | AP Lublin | 175 | 819 | 298 |
Worman | Szloma | Szachna | 15 | Zamojski | 1851 | Batalion Kantonistów Wojennych Zamość | kawaler | za brata Zelmana,Kraśnik | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Worobec | Andrzej | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Worobej | Antoni | Jakub | 22 | Krasnostawski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Worobej | Jakub | Pantakon | 29 | Bialski, Wólka Kodeńska | 1843 | 3 Korpus Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Worobiej | Iwan | Iwan | 23 | Hrubieszowski | 1850 | Flotylla Kaspijska | AP Lublin | 175 | 822 | 538 | ||
Woron | Iwan | Oleksy | 20 | Radzyński | 1852 | 3 Dywizja Grenadierów | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Worona | Konstanty | Karol | 21 | Włodawski | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Żona Tatiana Matukowa | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Worona | Konstantyn | Karol | - | Radzyński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Woroniak | Wawrzyniec | Stanisław | 26 | Bialski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Woroniuk | Bartłomiej | Stanisław | 24 | Bialski, Korczew | 1845 | 6 Okręg Straży Więziennej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Woroń | Jakub | Paweł Nastka | 20 | Radzyński | 1835 | - | Kawaler | włościanin | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Worowski | Antoni | Paweł Marcjanna | 24 | Siedlecki,Kołodziàż,Wsiłki? | 1836 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Worszman v Szyderman | Icek Moszko | Icek | - | Włodawski | 1872 | Zapisany pod literąm Sz | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wortman v Krawiec | Szloma | Lejba | - | Włodawski, Parczew | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 808 | |
Worubiej | Jan | Chwedko | 23 | - | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 803 | 26 |
Wos | Wawrzyniec | Maciej | 29 | Lubelski, Opole | 1840 | Flota Czarnomorska | ż. Marianna Jurak, bezdzietny. | Włościanin, zginął | AP Lublin | 175 | 814 | 4A |
Wosiak | Mikołaj | Krzysztof | 20 | Krasnostawski, Dąbie | 1840 | 9 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Wosiak | Stanisław | Wojciech | 20 | Krasnostawski, Sobieska Wola | 1840 | 4 Dywizja Kawalerii Lekkiej | ż. Katarzyna c. Krenoca, bezdzietny | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Wosik | Walenty | - | - | Lubelski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 805 | 87 |
Wosik | Wojciech | Antoni | 23 | Lubelski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 820 | 205 |
Wosik | Franciszek | Marcin | 21 | Lubelski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 225 |
Wosik | Wojciech | - | - | Lubelski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wosik | Franciszek | - | - | Lubelski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wosik | Grzegorz | Kazimierz | 22 | Opolski, Opole, Lubelski | 1866 | 2 Dywizja Grenadierów - ? | Ż. Rozalia s.?, c. Katarzyna 4 miesiące | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 335 |
Woszak | Franciszek | - | - | Zamojski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Woszczak | Kasper | - | - | Lubelski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Woszczyniuk | Bartłomiej | Michał | 21 | Swierzczów | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 92-93 |
Woszczynski | Józef | - | - | Krasnostawski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Woszkowicz | Jan | Lubelski, Nasutów, Lubelski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | AP Lublin | 175 | 823 | |||||
Woszynski | Wojciech | - | - | Lubelski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 7 |
Woś | Wojciech | Michał | 21 | Lubelski | 1850 | 18 Dywizja Piechoty | AP Lublin | 175 | 805 | |||
Woś | Jan | Józef | 23 | Lubelski, Opole | 1849 | Arsenał w Kijowie - Bateria Artylerii Polowej (uczeń w szkole rzemieślniczej) | kawaler | kowal | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Wośko | Józef | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wośniewski | Jan | - | - | Hrubieszowski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 805 | 123 |
Wotczynski | Józef | Walenty | 21 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wotyniec | Jan | Ignacy | - | Sokołowski | 1867 | - | - | Postawił za siebie Jana Kotowskiego | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Wowczyniuk | Jan | Roman | 21 | Bialski | 1867 | 13 Batalion Rezerwowy Piech. | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wowczyniuk | Błażej | Jan | 21 | Bialski | 1867 | 25 Dywizja Piechoty | Żona Marianna Silitpowa,corka | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wowczyniuk | Jan | Roman | - | Bialski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wowczyniuk | Błażej | Jan | - | Bialski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wowdysz | Stefan | Lew | 21 | Radzyński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Woycik v Melah | Jan | Franciszek | 22 | Lubelski | 1863 | - | Kawaler | Chrześcijanin, rekrut, wysłany 17.05.1863 r.w 12 partii, wieśniak. | AP Lublin | 172 | 33 | Brak nr. |
Woytiuk | Jakim | Hryć Puenia | 21 | Radzyński,Sosnowica,Górki | 1836 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Woytowicz | Karol Kacper | Antoni | 25 | M.Lublin | 1863 | - | Żona Marianna Grudzinska | Chrześcijanin, przestępca polityczny, przez Urząd Rekrucki przyjęty i wysłany 17.05.1863 r. w 12 partii, mieszczanin. | AP Lublin | 172 | 33 | 50 |
Wozniak | Józef | Maciej | 25 | Hrubieszowski, Hrubieszów | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, | uwolniony … N 38844/66.. 50r. | AP Lublin | 175 | 816 | |
Wozniak | Jan | Franciszek | 27 | Siedlecki | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wozniak | Jakub | Jan | 20 | Łukowski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35 | Żona Agnieszka Kuczluk | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wozniak | Antoni | Franciszek Franciszka | 20 | Łukowski | 1835 | - | Kawaler | włościanin | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Wozniak | Tomasz | Wawrzyniec Jadwiga | 23 | Radzyński | 1835 | - | Kawaler | włościanin | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Wozniak | Józef | Antoni | 22 | Garwoliński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wozniak | Jan | Franciszek | 21 | Garwoliński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat.,czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wozniak | Lew | Błażej | 21 | Garwoliński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Woznica | Michał | Michał | 20 | Zamojski | 1852 | 5 Lekka Dywizja Kawalerii P28 | Żona Katarzyna Baryska | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 85 |
Woznica | Dominik | Franciszek | 22 | Siedlecki | 1852 | 6 Lekka Dywizja Kawalerii | Żona Katarzyna Mazurek | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wozny | Józef | Wojciech | 25 | Łukowski | 1854 | Flota Czarnomorska | Żona Ewa Wilk | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wozny v Saczewski | Franciszek | Stefan | 24 | Siedlecki | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Żona Franciszka Lichcian | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Woźniacki | Franciszek | Ignacy | 22 | Bereść | 1834 | - | Kawaler | Włościanin, po uwoleniniu z więzienia za rabunek | AP Lublin | 175 | 808 | 50 |
Woźniacki | Piotr | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Woźniak | Andrzej | - | - | Lubartowski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 7 |
Woźniak | Józef | - | - | Lubelski | - | - | - | wykupiony czyta | AP Lublin | 175 | 802 | 7 |
Woźniak | Szymon | - | - | Lubelski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 7 |
Woźniak | Bartłomiej | Wawrzyniec | 22 | Żyrzyn | 1834 | - | Kawaler | Włościanin, cieśla i bednarz | AP Lublin | 175 | 803 | 11 |
Woźniak | Kazimierz | Wincenty | 20 | Zamojski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 804 | 53 | |
Woźniak | Filip | Marek | 22 | Samoklęski | 1836 | 3 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 33 |
Woźniak | Kazimierz | Stefan | 29 | Krasnostawski, Rakołupy | 1838 | Flota | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 138 |
Woźniak | Antoni | Walenty | 23 | Lubelski, Kozłówka | 1838 | Flota | Kawaler | Włościanin, tkacz. | AP Lublin | 175 | 804 | 97 |
Woźniak | Gmiter | Andrzej | 20 | Lubelski, Łęczna | 1838 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 74 |
Woźniak | Jan | Antoni | 20 | Lubelski, Lubartów | 1838 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 65 |
Woźniak | Antoni | Maciej | 24 | Siedlecki,Krzymosze | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin,kowal | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Woźniak | Ignacy | Tomasz | 21 | Hrubieszowski | 1853 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23 | Żona Anastazja Kaliszuk | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 184 |
Woźniak | Ignacy | - | - | Hrubieszowski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Woźniak | Michał | - | - | Lubelski | 1853 | 1 Dywizja Kirasjerów | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Woźniak | Adam | Łukasz | 22 | Łukowski, | 1853 | Garnizon Artylerii w Bakijsku | ż. Weronika Jarosławska | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Woźniak | Wojciech | Walenty | 20 | Lubelska, siedlecki, Skórzec, Czerniejew | 1866 | Kawaler | Wykreślony, włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 36 | |
Woźniak | Szymon | Tomasz | 20 | Lubelska, łukowski, Wojciechowice, Wola Bobrowa | 1866 | Sztab 8 Piechotna Dywizja | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 117 |
Woźniak | Bartłomiej | Mikołaj | 20 | Lubelska, łukowski, Ułęż, Nowodwór | 1866 | 12 Piechotna Dywizja m.Kijów | Ż. Antonina Sulejówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 534 |
Woźniak | Augustyn | Sebastian Nastia | 22 | Łukowski | 1835 | - | Kawaler | włościanin | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Woźniak | Łukasz | Michał Kata | 22 | Łukowski | 1835 | - | Kawaler | włościanin | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Woźniak | Franciszek | Szymon Franciszka | 22 | Siedlecki,Wiśniew ,Myrcha | 1836 | 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Woźniak | Mikołaj | Antoni | 22 | Łukowski,Wilga | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Żonaty-Marianna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Woźniak | Wincenty | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Woźniak | Tomasz | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Woźniak | Jan | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Woźniak | Filip | Marek | 22 | Samoklęski | 1836 | 3 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Woźniak | Paweł | Mateusz | 21 | Siedlecka, siedlecki, Wiśniów, Myrcha | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Woźniak | Aleksander | Piotr | 21 | Siedlecka, łukowski, Prawda Róża | 1868 | - | Ż. Agnieszka salasińska, c.Marianna | Włościanin, kołodziej | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Woźniak | Osip | Tomasz | - | Garwoliński, Kłoczew | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 540 | |
Woźniak | Antoni | Piotr | Siedlecka, garwoliński, Sobolew | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 2 | |||
Woźniak | Łukasz | Mateusz | Siedlecka, garwoliński, Wilga ? | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 3 | |||
Woźniak | Stanisław | Karol | Siedlecka, radzyński, Suchowola | 1870 | 6 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 3 | |||
Woźniak | Tomasz | Ignacy | Siedlecka, radzyński, Milanów | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 3 | |||
Woźniak | Antoni | Piotr | 20 | Siedlecka, garwoliński, Sobolew, Godzisz | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 2 | |
Woźniak | Łukasz | Mateusz | 20 | Siedlecka, garwoliński, Wilga | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 3 | |
Woźniak | Stanisław | Karol | 21 | Siedlecka, radzyński, Suchowola, Świerże | 1870 | 6 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 3 | |
Woźniak | Tomasz | Ignacy | Siedlecka, radzyński, Milanów | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 3 | ||
Woźniak | Stefan | Stefan | 20 | Radzyński, (Zb..?) | 1843 | 4 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 32 |
Woźniak | Marcin | Józef | 21 | Łukowski, Pilawa | 1843 | Korpus Grenadierów | ż. Katarzyna Miodkówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 107 |
Woźniak | Leon | Piotr | 24 | Lubelski, (Bystrzejowice?) | 1840 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 90 |
Woźniak | Michał | - | - | Lubelski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Woźniak | Grzegorz | Kacper | 21 | Lubelski, Tuszew | 1848 | Flota Czarnomorska | ż.Jagna Salasianka | Włościanin, zm.1862 | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Woźniak | Józef | Andrzej | 24 | Lubelski, Kozłówka | 1840 | 4 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Brygida Goźdz c. Macieja | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Woźniakiewicz | Maciej | Franciszek | 23 | Łańcuchów | 1836 | 3 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Woźniakiewicz | Maciej | Franciszek | 20 | Łańcuchowo | 1836 | 3 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 34 |
Woźniakowski | Jędrzej | Jakub | 21 | Pniówka w Galicji Austriackiej | 1834 | - | Kawaler | Młynarz | AP Lublin | 175 | 803 | 14 |
Woźniakowski | Stanisław | Sebastian | 20 | Lubartowski, Nasutów, Lubelski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 146 |
Woźnica | Michał | Łukasz | 21 | Krasnostawski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 224 |
Woźnica | Michał | - | - | Krasnostawski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Woźnica | Michał | - | - | Zamojski | 1853 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Woźnica | Andrzej | Wawrzyniec | 20 | Krasnostawski | 1850 | Flotylla Kaspijska | AP Lublin | 175 | 822 | 532 | ||
Woźnica | Karol | Antoni | 20 | Lubelska, siedlecki, Starawieś, Żabokliki | 1866 | Ż. Katarzyna Krzeszczówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 41 | |
Woźnica | Ignacy | Stanisław | 23 | Krasnostawski | 1850 | 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej Dywizji | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | ||
Woźniczka | Sylwester | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Woźny | Jan | Michał | 23 | Goraj | 1837 | - | ż. Marianna z Kowalczyków, bezdzietny | Włościanin | AP Lublin | 175 | 808 | 74 |
Woźny | Maciej | Łukasz | 20 | Olchowiec | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 809 | 18 |
Woźny | Marcin | Antoni | 23 | Tworyczów | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 809 | 10 |
Woźny | Marcin | Antoni | 23 | Tworyczów | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Woźny | Maciej | Łukasz | 20 | Olchowiec | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Woźny | Mateusz | - | - | Łukowski, gm. Prawda | 1851 | - | - | Niezdatny z powodu chronicznego zapalenia oczu. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Woźny | Maksym | Michał | 20 | Krasnostawski, Żmudź | 1848 | Flota Czarnomorska | ż. Marianna Liaszanka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Woźny v Saczewski | Jan | - | - | Siedlecki, Niwiski | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wódka | Wojciech | - | - | Siedlecki, Kołodziąż | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wójcicki | Jan | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wójcicki | Jan | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wójcicki | Antoni | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wójcicki | Jacenty | Maciej | 22 | Miechowa | 1834 | - | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 803 | 15 |
Wójcicki | Wiktor | - | - | Lubelska, radzyński, Opole | 1851 | - | - | Wzięty | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wójcicki | Józef | - | - | Lubelska, radzyński, Opole | 1851 | - | - | Zbiegł | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wójcik | Grzegorz | Maciej | 21 | Gruszka Wielka | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 126-127 |
Wójcik | Wawrzyniec | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wójcik | Jan | - | - | Janowski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 8 |
Wójcik | Paweł | - | - | Zamojski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wójcik | Wojciech | Mikołaj | 22 | Łukowski, Domanin Rzymski | 1843 | 4 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 42 |
Wójcik | Kazimierz | Szczepan | 23 | Siedlecki, Kołodziąż | 1847 | Butyrski Pułk Piechoty | ż. Anna Krzewicka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 102 |
Wójcik | Walenty | Gabriel | 23 | Zamojski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | żona Katarzyna Galantowna | AP Lublin | 175 | 805 | 42 | |
Wójcik | Wincenty | Franciszek | 23 | Gościeradów | 1835 | - | Kawaler | Włościanin, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 808 | |
Wójcik | Andrzej | Marcin | 25 | Siedlecki,Żarnówka | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin, na lewym policzku brodawka | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Wójcik | Szymon | Tomasz | 23 | Krasnostawski | 1851 | Flota Czarnomorska | żona Petronela Suszkowna | AP Lublin | 175 | 814 | 29A | |
Wójcik | Tomasz | Piotr | 20 | Garbów | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Wójcik | Michał | Paweł | 22 | Krasnostawski, Rybczewice | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Marianna Wałach | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wójcik | Michał | Jan | 24 | Lubelski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | vidut 4500/1490 | AP Lublin | 175 | 816 | |
Wójcik | Józef | Paweł | 21 | Lubelski, Tulniki | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wójcik | Tomasz | Piotr | 20 | Garbów | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 243 |
Wójcik | Paweł | Jan | 20 | Hrubieszowski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik,katolik | AP Lublin | 175 | 820 | 245 |
Wójcik | Paweł | - | - | Hrubieszowski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wójcik | Piotr | - | - | Krasnostawski | 1853 | 1 Dywizja Kirasjerów | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wójcik | Andrzej | - | - | Lubelski | 1853 | 1 Dywizja Kirasjerów | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wójcik | Paweł | - | - | Lubelski | 1853 | 6 Dywizja Kawalerii Lekkiej | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wójcik | Aleksander | - | - | Lubelski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wójcik | Ignacy | - | - | Lubelski | 1848 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wójcik | Klemens | Piotr | 23 | Łukowski,Ryki | 1846 | Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wójcik | Antoni | Jan | 23 | Hrubieszowski, Horyszów Ruski | 1840 | 2 Dywizja Kirasjerów | ż. (?) c. Grzegorza Senia, bezdzietny. | Włościanin, tkacz | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Wójcik | Kanty | Jacenty | 20 | Lubelski, Garbów | 1840 | 9 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Wójcik | Onufry | - | - | Lubelska, łukowski, Ryki | 1851 | - | - | Zbiegł | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wójcik | Kazimierz | Mikołaj Marianna | 26 | Łukowski,Nowodwór,Osmolice | 1836 | 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Wójcik | Adam | Józef | 22 | Łukowski,Pszonki,Łukowice | 1840 | 8 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin ,nad lewym okiem ma znamię | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Wójcik | Piotr | Karol | 20 | Lubelski | 1850 | 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej Dywizji | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | ||
Wójcik | Antoni | Jan | - | Węgrowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wójcik | Andrzej | Marcin | - | Garwoliński, Pszonka | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 590 | |
Wójcik | Jan | Benedykt | - | Garwoliński | 1872 | 5 Brygada Strzelców | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wójcik | Franciszek | Paweł | 20 | Lubelski, Bychawa, Lubelski | 1866 | 29 rezerwowy batalion piechoty, Moskwa | Ż. Emilia Kołodziejska | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 58 |
Wójcik | Józef | Lubelski, Łęczna, Lubelski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | AP Lublin | 175 | 823 | |||||
Wójcik | Stanisław | Jan | 21 | Lubelski, Tatary, Lubelski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Ż. Marianna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 77 |
Wójcik | Paweł | Jakub | 20 | Krasnostawski, Stróża?, Krasnostawski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Ż. Anna Kuśmierz, s. Jan, 2 lata | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 99 |
Wójcik | Walenty | Maciej | 20 | Janowski, Zakrzówek, Zamojski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 131 |
Wójcik | Jan | Ignacy | 21 | Lubartowski, Kozłówka, Lubelski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 151 |
Wójcik | Stanisław | Jakub | 21 | Kurowski, Puławy, Lubelski | 1866 | 29 rezerwowy batalion piechoty, Moskwa | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 192 |
Wójcik | Michał | Józef | 21 | Tyszowiecki, Niemirków, Hrubieszowski | 1866 | Do dysp. Sztabu Warszawskiego Okręgu Wojskowego | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 296 |
Wójcik | Józef | Mikołaj | Janowski, Zdziechowice, Zamojski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Ż. Marianna, s. Stanisław, pół roku | Włościanin, pobyt w szpitalu, wykluczony | AP Lublin | 175 | 823 | 134 | |
Wójcik | Paweł | Wojciech | 20 | Szczebrzeszyński, Kąty, Zamojski | 1866 | 29 rezerwowy batalion piechoty, Moskwa | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 357 |
Wójcik | Stanisław | Jakub | 21 | Lubelski, Bełżyce, Lubelski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Kawaler | Włościanin, najemnik za Cyka Sobel | AP Lublin | 175 | 823 | 382 |
Wójcik | Jan | Szymon | 21 | Struża | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 148-149 |
Wójcik | Jan | Jan | 20 | Łukowski, Zarzec Ułański | 1845 | Garnizon Artylerii w Fortsławsku | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 103 |
Wójcik | Jan | Tomasz i Katarzyna | 20 | Siedlecki, gm. Oczołek, w. (Oczołek?) | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 72 |
Wójcik | Wojciech | Józef Agnieszka | 22 | Siedlecki,Wyżków,Pierzchały | 1836 | 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Wójcik | Jan | Walenty | 22 | Łukowski,Miastków Kościelny | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Wójcik | Filip | Maciej | 25 | Krasnostawski, Siedlisko | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wójcik v Jakubiak | Kasper | - | - | Lubelski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wójcik v Złotnicki | Józef | Walenty | 20 | Studzianki | 1834 | - | Kawaler | Włościanin, tkacz | AP Lublin | 175 | 808 | 49 |
Wójcik v. Wujcik | Błażej | Stanisław | 20 | Lubelski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Zofia | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wójcikowski | Henryk | - | - | Łukowski, Radzyń | 1851 | - | - | Wykazany raz drugi na pobór z Lublina pod nr 5745 z księgi jako oszczędzony. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wójtiuk | Eliasz | Józef | 20 | Hrubieszowski, Wolica Podhorecka | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Agata Łucka | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wójtowicz | Jacenty | Semen | 22 | Janowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz-kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Wójtowicz | Jan | Józef | 29 | Opole | 1836 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 73 |
Wójtowicz | Jan | Maciej | 21 | Lubartów | 1836 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 78 |
Wójtowicz | Marcin | Jan | 25 | Krasnostawski, Krupe | 1849 | Flota Czarnomorska | żonaty, Marianna Gilarowska | AP Lublin | 175 | 807 | 111 | |
Wójtowicz | Błażej | Łukasz | 25 | Wygnanowice | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 809 | 12 |
Wójtowicz | Konrad | Józef | 21 | Radzyński,Wisznice | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Mieszczanin,na lewym policzku blizna | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Wójtowicz | Andrzej | Józef | 23 | Łukowski,Dęblin,Mierżaczka | 1841 | Korpus Grenadierów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | spis alf. |
Wójtowicz | Maciej | - | - | Lubelski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Wójtowicz | Mateusz | Józef | 22 | Lubelski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wójtowicz | Jan | Jan | 21 | Piaski Szlacheckie | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 816 | |
Wójtowicz | Piotr | Joachim | 21 | Matcze | 1836 | Kirasjerzy | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 40 |
Wójtowicz | Mateusz | Jan | 23 | Krasnostawski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik,katolik | AP Lublin | 175 | 820 | 238 |
Wójtowicz | Łukasz | Tomasz | 25 | Lubelski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik,katolik | AP Lublin | 175 | 820 | 240 |
Wójtowicz | Michał | Jan | 20 | Hrubieszowski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik,katolik | AP Lublin | 175 | 820 | 248 |
Wójtowicz | Michał | - | - | Hrubieszowski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wójtowicz | Michał | - | - | Hrubieszowski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wójtowicz | Mateusz | - | - | Krasnostawski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wójtowicz | Wojciech | - | - | Lubelski | 1853 | 1 Dywizja Kirasjerów | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wójtowicz | Łukasz | - | - | Lubelski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wójtowicz | Franciszek | Marcin | 24 | Krasnostawski, Łańcuchów | 1848 | Flota Czarnomorska | ż.Małgorzata Jaroszkówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wójtowicz | Piotr | Joachim | 21 | Matcze | 1836 | 2 Dywizja Kirasjerów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Wójtowicz | Józef | Filip | 20 | Rybczewice | 1836 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Wójtowicz | Filip | Paweł | 20 | Tyszowiecki, Mołodiatycze, Hrubieszowski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 297 |
Wójtowicz | Jan | Mateusz | 22 | Opolski, Godów, Lubelski | 1866 | 2 Dywizja Grenadierów - ? | Ż. Jadwiga Karaś | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 333 |
Wójtowicz | Maciej | Bartłomiej | 27 | Lubartów | 1835 | - | ż. Marianna z Maleszów. | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 184-185 |
Wójtowicz | Walenty | Tomasz | 22 | Spiczyn | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 803 | 10 |
Wójtowicz | Wojciech | Kazimierz | 21 | Hrubieszowski, Mołodiatycze | 1838 | Flota | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 108 |
Wójtowicz | Marcin | Ludwik | 24 | Lubelski, Opole | 1838 | Flota | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 121 |
Wójtowicz | Jan | Maciej | 21 | Lubartów | 1836 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 70 |
Wójtowicz | Adam | Jacek | 22 | Radzyński, Wola Wereszyńska | 1843 | 4 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 36 |
Wójtowicz | Jan | Jan | 21 | Piaski Szlacheckie | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Wójtowicz | Błażej | Łukasz | 25 | Wygnanowice | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Wójtowicz | Bartłomiej | Michał | 20 | Zamojski, Zwierzyniec | 1840 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wójtowicz | Antoni | Karol | 21 | Radzyński, Wola Wereszczyńska | 1845 | Szosteńska Fabryka Prochu | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wójtowicz | Józef | Tomasz | 20 | Rybczewice | 1836 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Wójtowicz | Andrzej | Maksym | 20 | Krasnostawski, Czułczyce | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wójtowicz vel Chojnacki | Jan | Stanisław | 25 | Podlaska, Sioło Iwanowskiem, Dembki | 1843 | Oddzielny Korpus Kaukaski | kawaler | włościanin, ukrywał sie przed zaciągiem, za zwolnionego Szymona Lipczyńskiego | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Wóycik | Józef | Marcin | 23 | Siedlecki | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Wrembiak | Franciszek | - | - | Biłgorajski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Wrobel | Szymon Tadeusz | Grzegorz | 20 | Łukowski | 1854 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wrona | Antoni | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 9 |
Wrona | Wawrzyniec | - | - | Krasnostawski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wrona | Wojciech | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wrona | Jan | - | 23 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 6 |
Wrona | Lejbko | Hiler | 20 | Radzyński | 1852 | 10 Rota wojenno-robocza Zarządu Inżynierii | Żona Syra Legera | Żyd | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wrona | Franciszek | Jan | 28 | Siedlecki, | 1853 | Garnizon Artylerii w Derbencku | ż.Katarzyna Chomik | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wrona | Józef | Antoni | 20 | Lubelska, siedlecki, Niwiski, Chodów | 1866 | 29 Piechotna Dywizja m.Mogilew n/Dnieprem | Ż. Barbara Traczkówna, s.Franciszek 1 tydzień | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 25 |
Wrona | Wojciech | Piotr | 21 | Lubelski, Płouszowice | 1838 | 13 Dywizja Piechoty | ż. Marianna z Kutowskich, bezdzietny. | Włościanin | AP Lublin | 175 | 810 | 6 |
Wrona | Jacenty | Antoni | 21 | Krasnostawski, Suchodoły | 1838 | 13 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 810 | 10 |
Wroncberg | Szoel | Dawid, Lejba | 20 | Janowski, Kraśnik, Zamojski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Kawaler | Żyd, dał zastępcę Józefa Rudnickiego, s. Pawła | AP Lublin | 175 | 823 | |
Wronek | Józef | Józef Franciszka | 24 | Siedlecki,Kołodziaż,Wilga | 1836 | 5 Dywizja Artylerii | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Wronek | Leon | - | - | Siedlecki, Miedzna | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wroniak | Wojciech | Szymon | 21 | Radzyński | 1839 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | ż. Elżbieta Kępinska | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Wronikowski | Franciszek | Stanisław | 26 | Lubelski | 1851 | Flota Czarnomorska | żona Marianna Rybicka | AP Lublin | 175 | 814 | 11 | |
Wroniuk | Józef | Naum | - | Sokołowski | 1872 | 5 Brygada Strzelców | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wronka | Wawrzyniec | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wronka | Szymon | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wronka | Jan | Szymon | 23 | Lubelski | 1851 | Flota Czarnomorska | żona Marianna Gołakowna | AP Lublin | 175 | 807 | 107 | |
Wronka | Karol | Tomasz | 20 | Zamojski | 1850 | Korpus Grenadierów | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. | ||
Wronosek | Józef | Konstanty | - | Węgrowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wronowski | Tomasz | - | - | Lubartowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 7 | |
Wronowski | Jan | Michał | 21 | Lubelski, Łysołaje | 1840 | 8 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 335 |
Wronowski | Józef | - | - | Lubelska, siedlecki, Siedlce | 1851 | - | - | Stawał do poboru w Warszawie | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wronowski | Adam | Tomasz | 20 | Lubelski | 1863 | - | Kawaler | Chrześcijanin, rekrut, wysłany 17.05.1863 r.w 12 partii, wieśniak. | AP Lublin | 172 | 33 | 29 |
Wronski | Jan | Maciej | 23 | Radzyński | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz-kat.,czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wrosberg | Gabryel | Lejzor | 18 | Lubelski | 1848 | Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i Wodnych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 17 |
Wrotniak | Michał | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Wrotniak | Andrzej | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wrotniak | Jan | - | - | Lubelski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Wrotniak | Piotr | Kacper | 20 | Lubelski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 208 |
Wrotniak | Piotr | - | - | Lubelski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wrotnowski | Walenty | Antoni | 24 | Siedlecki,Miedzna | 1841 | 1 Korpus Piechoty | Żonaty-Teresa | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 180 |
Wrotnowski | Andrzej | - | - | Siedlecki, Miedzna | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wróbel | Jan | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 7 | |
Wróbel | Józef | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wróbel | Wawrzyniec | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wróbel | Jan | - | - | Zamojski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wróbel | Iwan | - | - | Zamojski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Wróbel | Jan | Andrzej | 20 | Lubelski, Radawczyk | 1849 | Flota Czarnomorska | kawaler | AP Lublin | 175 | 807 | 76 | |
Wróbel | Marcin | Jan | 22 | Wysokie | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Wróbel | Józef | Wojciech | 20 | Łukowski, Całowanie | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Wróbel | Michał | Bartłomiej | 25 | Krasnostawski, Krasnystaw | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Krystyna Dobrowolska | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wróbel | Jan | Walenty | 20 | Zamojski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Katarzyna | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wróbel | Marcin | Jan | 22 | Wysokie | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | włościanin, tkacz | AP Lublin | 175 | 816 | |
Wróbel | Jan | Walenty | 20 | Siedlecki,Prostyń,Złotki | 1841 | 1 Korpus Piechoty | Żonaty-Agnieszka,zabiera żonę z sobą | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 213 |
Wróbel | Kajetan | - | - | Lubelski | 1853 | 1 Dywizja Kirasjerów | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wróbel | Józef | Zachar | 21 | Bialski | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Wróbel | Józef | Wojciech | 20 | Łukowski, Całowanie | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Wróbel | Franciszek | Józef | 20 | Łukowski, | 1853 | Druga Lekka Dywizja Kawalerii | ż.Marianna Kalbarczyk | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wróbel | Piotr | Łukasz | 20 | Siedlecki, | 1853 | Kaukaska rezerwowa półbrygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wróbel | Franciszek | Franciszek | 22 | Lubelska, siedlecki, Wiśniew, Ciosny | 1866 | 29 Piechotna Dywizja m.Mogilew n/Dnieprem | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 72 |
Wróbel | Wojciech | Jakub | 21 | Lubelska, łukowski, Osieck, Regut | 1866 | 32 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Twer | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 808 |
Wróbel | Wawrzyniec | Marcin | 21 | Lubelska, bialski, Huszlew, Zienie | 1866 | Ż. Barbara | Włościanin, wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 617 | |
Wróbel | Józef | Marek | 20 | Lubelski | 1850 | 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej Dywizji | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | ||
Wróbel | Sebastian | Antoni | 24 | Lublin | 1836 | Kirasjerzy | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Wróbel | Andrzej | - | - | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wróbel | Józef | Marciej | 24 | Łukowski, Strzyżew | 1847 | Moskiewski Garnizon Artylerii - 5 Rota | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 862 | b.pag. |
Wróbel | Filip | Konrad | Siedlecka, bialski, Lubenka | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 3 | |||
Wróbel | Jankiel | Dawid | 22 | Łukowski | 1873 | - | Wdowiec | Żyd | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wróbel | Andrzej | Antoni | 23 | Łukowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wróbel | Dawid | Ignacy | 21 | Konstantynowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wróbel | Filip | Konrad | 20 | Siedlecka, bialski, Lubenka, Dubów | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 3 | |
Wróbel | Paweł | Maciej | 21 | Krasnostawski, Żółkiewka, Krasnostawski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Ż. Antonina | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 90 |
Wróbel | Wawrzyniec | Wincenty | 21 | Krasnostawski, Żółkiewka, Krasnostawski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 100 |
Wróbel | Tomasz | Jakub | 21 | Sielec | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 803 | 12 |
Wróbel | Wojciech | Benedykt | 25 | Wola Sernicka | 1834 | - | Wdowiec | Włościanin | AP Lublin | 175 | 803 | 9 |
Wróbel | Sebastian | Michał | 21 | Hrubieszowski, Drohiczany | 1838 | 13 Dywizja Piechoty | ż. Rozalia Sczerbówna, bezdzietny. | Włościanin Za ukrywanie się przed spisem. | AP Lublin | 175 | 810 | 9 |
Wróbel | Jan | Antoni | 20 | Siedlecki, Gostchorz | 1845 | Garnizon Artylerii w Dyneburgu | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 111 |
Wróbel | Michał | Tomasz | 23 | Siedlecki, gm. Wiszniew, w. (Goschocza?) | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 73 |
Wróbel | Sebastian | Antoni | 24 | Lublin | 1836 | 2 Dywizja Kirasjerów | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Wróbel | Adam | Iwan | - | Węgrowski, Ossówno | 1871 | 12 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1752 | |
Wróblewski | Bazyli | Jan | 22 | Zwierzyniec | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 132-133 |
Wróblewski | Marcin | Wojciech | 20 | Ciecierzyn | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 172-173 |
Wróblewski | Jan | Tomasz | 26 | Krasnostawski, Bzowiec | 1849 | Flota Czarnomorska | kawaler | czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 807 | 109 |
Wróblewski | Andrzej | Grzegorz | 20 | Siedlecki | 1849 | Flota Czarnomorska | kawaler | AP Lublin | 175 | 807 | 108 | |
Wróblewski | Konstanty | Jan | 20 | Bialski, Starzynka | 1845 | Garnizon Artylerii w Szwarsgolsku | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 102 |
Wróblewski | Wojciech | Wojciech | 20 | Zamojski | 1852 | Artyleryjska Dywizja Grenadierów | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 820 | 53 |
Wróblewski | Wojciech | - | - | Zamojski | 1853 | Dywizja Artylerii Grenadierów | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wróblewski | Antoni | Stanisław | 26 | Hrubieszowski | 1849 | Arsenał w Kijowie - Bateria Artylerii Polowej (uczeń w szkole rzemieślniczej) | żonaty, | kowal | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wróblewski | Feliks | - | - | Lubelska, siedlecki, Domanice | 1851 | - | - | Niedostawiony, ma być w Warszawie | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wróblewski | Józef | Antoni | 23 | Łukowski | 1854 | Flota Czarnomorska | Żona Franciszka Sokoł | Mieszczanin,paszport N 23769/3780-59 | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wróblewski | Paweł | Franciszek, Franciszka | 20 | Podlaska, radzyński, Serokomla | 1837 | 17 Dywizja Piechoty | ż.Wiktoria | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wróblewski | Feliks | Józef, Marianna | 22 | Podlaska, łukowski, Ułęż, Żabianka | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin, uczeń stolarski | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wróblewski | Grzegorz | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wróblewski | Franciszek | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wróblewski | Iwan | Erazm | - | Radzyński, Biała | 1871 | 23 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1057 | |
Wróblewski | Leon | Adam | 18 | 1863 | - | Kawaler | Piśmienny, mierniczy, przestępca polityczny, Twierdza Brześć | AP Lublin | 172 | 34 | b.pag | |
Wróblewski | Jakub | Antoni Marianna | 21 | Łukowski,Stężyca | 1836 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Wróblewski | Józef | Bartłomiej | 20 | Bialski, Łomazy | 1843 | 3 Korpus Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Wróblewski | Antoni | Jan | 24 | Radzyński, Białka | 1843 | 3 Korpus Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Wrubel (Wróbel) | Marcin | Franciszek | 24 | Pucharzów | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 82-83 |
Wrzal | Piotr | Ignacy Anna | 27 | Radzyński,? | 1836 | 5 Dywizja Artylerii | Kawaler | Włościanin,młynarz | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Wrzasek | Józef | Nieślubny | 21 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wrzasek | Andrzej | Jan | 24 | Siedlecki, Grzymały | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 819 | 69 |
Wrzaszcz | Jan | Paweł | 21 | Włodawski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wrzaszcz | Adam | Antoni | 21 | Włodawski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wrzelaki | Marcin | Michał | 22 | Krasnostawski, Zaklików | 1838 | Kirasjerzy | Kawaler | Mieszczanin, pisze i czyta po polsku. | AP Lublin | 175 | 818 | 41 |
Wrzesinski | Ignacy | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 8 |
Wrzesiński | Wojciech | - | 22 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 11 |
Wrzesiński | Henryk | Osip | - | Garwoliński, Sobienie Jeziory | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 581 | |
Wrzołek | Jan | Piotr | 26 | Zamojski, (B…) | 1838 | 15 Dywizja Piechoty | ż. Agnieszka z Worków. Ma córkę Marianna l. 2 i m.6. | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Wrzos | Franciszek | Wawrzyniec | 20 | Hrubieszowski, Perespa | 1848 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin, dezerter | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wrzosek | Wojciech | Maciej | 22 | Radzyński, Zakępie | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 97 |
Wrzosek | Jan | Józef | 20 | Siedlecki,Chruszczówka,Wrzoski | 1841 | 1 Korpus Piechoty | Kawaler | Szlachcic,zmarł | AP Lublin | 175 | 819 | 161 |
Wrzosek | Jan | Mikołaj | 21 | Siedlecki | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Szlachcic. dowodów nie dostarczył | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Wrzosek | Wincenty | - | - | Lubelska, siedlecki, Skolimów Starawieś | 1851 | - | - | Zbiegł | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wrzosek | Maciej | Tomasz | 24 | Radzyński | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Żona Franciszka Skubicka | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wrzosek | Franciszek | Piotr | 26 | Siedlecki, | 1853 | Druga Lekka Dywizja Kawalerii | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wrzosek | Maciej | Antoni, Domicela | 20 | Podlaska, bialski, Mężenin | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Szlachcic bez dowodów | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wrzosek | Franciszek | Michał, Magdalena | 21 | Podlaska, siedlecki, Chruszczówka, Wrzoski | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Szlachcic bez dowodów | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wrzosek | Bazyli | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wrzosek | Michał | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wrzosek | Franciszek | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wrzosek | Józef | Konstanty | 20 | Węgrowski | 1867 | 13 Batalion Rezerwowy Piech. | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wrzosek | Franciszek | Józef | - | Węgrowski | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wrzosek | Kazimierz | Leon | - | Sokołowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wrzosek | Wawrzyniec | Feliks | 21 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wrzosek | Adam | Leon | 22 | Sokołowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wrzosek | Jan | - | - | Siedlecki, Chroszczówka | 1851 | - | - | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. | |
Wrzosek | Franciszek | - | - | Siedlecki, Chroszczówka | 1851 | - | - | Oszczędzony dla braki sił brata niezdolnego do prowadzenia gospodarstwa i niesienia pomocy matce-wdowie. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wrzosek | Tomasz | Grzegorz Rozalia | 22 | Siedlecki,Chruszczówka,Wrzoski | 1836 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Wrzosek | Aleksander | Antoni | 20 | Radzyński, m. Wohyń | 1838 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Wrzosek | Tomasz | Ignacy | 22 | Siedlecki, Wrzoski | 1838 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Szlachcic, czyta i pisze po polsku. | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Wrzosek | Jan | Józef | 25 | Siedlecki, Chruszczówki | 1843 | 3 Korpus Piechoty | ż. Franciszka Rybakówna | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Wrzyszcz | Walenty | - | - | Krasnostawski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wrzyszcz | Józef | - | - | Krasnostawski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wrzyszcz | Stefan | - | 26 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 24 |
Wrzyszcz | Antoni | Tomasz | 22 | Hrubieszowski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 192 |
Wrzyszcz | Antoni | - | - | Hrubieszowski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wszelaki | Dominik | Walenty | 21 | Janowski | 1873 | - | Kawaler | Mieszczanin,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Wszoła | Szymon | - | - | Tomaszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Wszoła | Kazimierz | - | - | Zamojski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Wtyko | Tomasz | - | - | Zamojski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wudczyński | Antoni | Wojciech | 25 | Siedlecki, gm. Jaczew, w. (?) | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 819 | 63 |
Wudka v Budka | Andrzej | Ambroży | 22 | Siedlecki,Ceranin? | 1840 | 1 Dywizja Kirasjerów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Wujcik | Tomasz | - | - | Lubartowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 7 | |
Wujcik | Jan | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wujcik | Kazimierz | Sylwester | 22 | Garwoliński | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Żona Karolina Gorka | Chłop,wiara rz.kat.,czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wujcik | Antoni | Jan | 21 | Węgrowski | 1867 | 13 Batalion Rezerwowy Piech. | Żona Marianna Wozniak,córki 2 | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wujcik (Wójcik) | Maciej | Wojciech | 20 | Hrubieszowski | 1850 | Flotylla Kaspijska | AP Lublin | 175 | 822 | 524 | ||
Wujek | Franciszek | N. | 21 | Siedlecka, sokołowski, Korczew, Czaple Ruskie | 1868 | - | Kawaler | Włościann | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wujek | Andrzej | Jan | 21 | Siedlecka, węgrowski, Stoczek | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wujek | Wojciech | Mikołaj Apolonia | 25 | Siedlecki,Kosjan?Wólka | 1836 | 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Wujostyk | Stanisław | Ignacy | 20 | Radzyński,Różanka | 1845 | Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wulf | Asyn | N. | 20 | Opolski, Opole, Lubelski | 1866 | 29 Rezerwowy Batalion Piechoty, Moskwa | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 823 | 350 |
Wunderse | Gotlieb | - | - | Łukowski, gm. Osieck | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wurcel | Zelma | Aron | 23 | Krasnostawski | 1846 | Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu Kaukaskiego | kawaler | AP Lublin | 175 | 862 | b.pag. | |
Wurcelman | Jankiel | Mendel | 18 | Łukowski, | 1853 | Flota Czarnomorska | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wurot | Zachar | - | - | Biłgorajski | - | - | - | zamieniony na Antona Socha | AP Lublin | 175 | 802 | 9 |
Wusocki | Jakub | - | - | Krasnostawski | 1853 | 1 Dywizja Kirasjerów | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wybenda v Hwedeczko | Ignacy | - | - | Tomaszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Wycech | Wojciech | Jan | 20 | Siedlecki | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wycech | Iwan | Wincenty | - | Węgrowski, Miedzna | 1871 | 12 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1680 | |
Wych | Filip | Fryderyk | 20 | Siedlecki, Grochów | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 81 |
Wych | Filip | Fryderyk | 20 | Siedlecki, Grochów | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Wychadanka | Ignacy | Marcin | 20 | Krasnostawski, Chełm | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | umie czytać i pisać po rosyjsku i polsku, szewc | AP Lublin | 175 | 816 | |
Wychowaniec vel Pakuła | Franciszek | 21 | Lubelski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | |||
Wyczałkowski | Józef | Wincenty | 22 | Konstantynowski | 1867 | 19 Rezerwowy Batalion Piechoty | Żona Emilia Skolimowska,syn | Szlachcic,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wyczech | Franciszek | Józef | 24 | Siedlecki, Dęde Stare | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | ż. Józefa Mańkówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wyczołkowski | Piotr | Franciszek | 20 | Konstantynowski | 1867 | 19 Rezerwowy Batalion Piechoty | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wyczołkowski | Józef | Wincenty | - | Konstantynowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wyczołkowski | Piotr | Franciszek | - | Konstantynowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wyczółkowski | Józef | - | - | Lubelska, łukowski, Śniadków Górny | 1851 | - | - | Stawał do poboru w Warszawie | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wyczółkowski | Jan | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wyczółkowski | Jan | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wyczółkowski | Łukasz | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wyczółkowski | Hipolit | Jan | Siedlecka, konstantynowski, Olszew ? | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 4 | |||
Wyczółkowski | Hipolit | Jan | 20 | Siedlecka, konstantynowski, Olszanka, Pietrusy | 1870 | Kawaler | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 4 | |
Wyczykowski | Jan | Aleksander | 22 | Bialski, Rozwadów | 1843 | 4 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 39 |
Wydana? | Józef | Wiktor | 20 | Siedlecki,Kołodziaż,Mrozowa Wola | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Wydra | Jan | Paweł | 22 | Lubelski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 805 | 44 | |
Wydra | Wojciech | Marcin | 20 | Lubelski, Skrzynice | 1840 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin, młynarz | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wydrych | Wojciech | - | 23 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 14 |
Wydżga | Michał | Józef | 22 | Radzyński,Horodyszcze | 1846 | 1 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic,piśmienny | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Wyglądała | Szymon | Paweł | 21 | Krasnostawski | 1851 | Flota Czarnomorska | kawaler | AP Lublin | 175 | 814 | 37 | |
Wyglądała | Józef | - | - | Łukowski, Osieck | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Wygoszenski | Michał | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Wylotek | Antoni | Stanisław | 21 | Łukowski | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Żona Katarzyna Gryczka | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wylotek | Antoni | Stanisław | - | Łukowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wyłupek | Józef | - | - | Zamojski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wyłupek | Józef | Marcin | 20 | Zamojski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | żona Marianna Kurdzikowna | AP Lublin | 175 | 805 | 42 | |
Wyłupek | Walenty | Marcin | 20 | Zamojski | 1851 | 20 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusu | żona katarzyna Sołtykowna | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. | |
Wypiacz | Bazyli | Bazyli | 20 | Sitno | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 809 | 15 |
Wypych | Wojciech | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 8 | |
Wypych | Wawrzyniec | Józef | 22 | Siedlecki,Kołodziąż,Zieleniec | 1846 | Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wypych | Tomasz | - | - | Krasnostawski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wypych | Jan | Roch Marianna | 24 | Siedlecki,Kołodziaż,Zieleniec | 1836 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Wyremba (Wyręba) Janklowicz | Moszko | - | 18 | Łukowski, Szczygły | 1848 | 3 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wyremba (Wyręba) Janklowicz | Moszko | - | 18 | Łukowski, Szczygły | 1848 | 3 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Wyrębek | Wojciech | Paweł | 20 | Siedlecki,Domanice,Kopce? | 1841 | Korpus Grenadierów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Wyrębek | Andrzej | Józef | Siedlecka, siedlecki, Domanice | 1870 | Zwrócony | AP Lublin | 175 | 875 | 1 | |||
Wyrębek | Andrzej | Józef | 20 | Siedlecka, siedlecki, Domanice, Kopce | 1870 | Kawaler | Zwrócony, bednarz | AP Lublin | 175 | 867 | 1 | |
Wyrobek | Franciszek | Paweł | 20 | Siedlecki, | 1853 | Flota Czarnomorska | ż.Ulina Pawłowska | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wyrobek | Franciszek | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wyrobek | Jan | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wyrobek | Marcin | Andrzej | 20 | Siedlecka, węgrowski, Sadowne, Bojewo | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wyrobnik | Mordko | Abus | 18 | Radzyński | 1854 | Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.Kawaleria | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wyrobnik | Abram | Herszek | 20 | Siedlecki,Węgrów | 1846 | Niefrontowe Bataliony Rzemieślnicze | Żonaty -Persia Fajwlow | Żyd, krawiec | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Wyrobnik | Moszko | Groniew | 20 | Siedlecka, konstantynowski, Janów Podlaski | 1870 | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | B.pag | ||
Wyrostek | Józef | Walenty | 20 | Krasnostawski | 1851 | Flota Czarnomorska | kawaler | AP Lublin | 175 | 807 | 100 | |
Wyrostek | Jan | Kacper | 22 | Opolski, Wronów, Lubelski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Ż. Agnieszka N., c. Barbara, 4 lata | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 338 |
Wyrowski | Eliasz | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wyrozembski | Franciszek | Łukasz, Marianna | 22 | Podlaska, siedlecki, Olędy Bończe, Skwierczyn | 1837 | 1 Dywizja Kirasjerów | Kawaler | Szlachcic bez dowodów | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wyrwanski | Tomasz | Antoni | 22 | Radzyński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wyrzykowski | Aleksander | - | 24 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 32 |
Wyrzykowski | Franciszek | - | - | Lubelska, bialski, Kobylany Kozłowskiego | 1851 | - | - | Etatowy nauczyciel szkoły elementarnej w Wieluniu | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wyrzykowski | Antoni | - | - | Lubelska, bialski, Kobylany Kozłowskiego | 1851 | - | - | Niezdatny z powodu narostu kostnego na goleni prawej | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wyrzykowski | Jan | Stanisław | 20 | Łukowski | 1852 | 3 Dywizja Grenadierów | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wyrzykowski | Michał | Józef | 20 | Bialski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wyrzykowski | Antoni | Aleksander | 21 | Bialski | 1834 | - | Kawaler | Szlachcic dowodu nie składa czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Wyrzykowski | Józef | NN | 26 | Łukowski | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Wyrzykowski | Jakub | Marcin Marianna | 21 | Bialski | 1835 | - | Kawaler | szlachcic dowodów nie składa czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Wyrzykowski | Jan | Andrzej Marianna | 22 | Bialski | 1835 | - | Kawaler | szlachcic dowodów nie składa | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Wyrzykowski | Leopold | Faustyn | 21 | Bialski, Wyrzyki | 1848 | 1 Dywizja Ułanów | Kawaler | Szlachcic, czyta i pisze po polsku oraz rosyjsku | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Wyrzykowski | Leopold | Faustyn | 21 | Bialski, Wyrzyki | 1848 | 1 Dywizja Ułanów | Kawaler | Szlachcic, czyta i pisze po polsku i rosyjsku. | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Wyrzykowski | Michał | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wyrzykowski | Feliks | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wyrzykowski | Mikoła Władysław | Józef | 23 | Konstantynowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wyrzykowski | Piotr | Maciej Anna | 23 | Bialski,Wyrzyki | 1836 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany ,piśmienny | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Wyrzykowski | Karol | Augustyn Krystyna | 22 | Bialski,Wyrzyki | 1836 | 1 Dywizja Kirasjerów | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany ,ukrywał się przed spisem | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Wyrzykowski | Wojciech | Ludwik | 27 | Bialski,Droblin | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Wyrzyniuk | Wawrzyniec | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wysocki | Jan | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 9 | |
Wysocki | Tomasz | Michał | 20 | Krasnostawski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | żona Marianna Orszankowna | AP Lublin | 175 | 805 | 44 | |
Wysocki | Antoni | Walenty | 24 | Siedlecki, Syroczyn | 1847 | Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy Tronu | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 806 | 115 |
Wysocki | Wincenty | Piotr | 23 | Siedlecki, Ożarów | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 812 | 16 |
Wysocki | Wincenty | Piotr | 23 | Siedlecki, Ożarów | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 812 | 5 |
Wysocki | Ignacy | Paweł | 21 | Krasnostawski | 1851 | Flota Czarnomorska | kawaler | AP Lublin | 175 | 814 | 4 | |
Wysocki | Piotr | Tomasz | 20 | Lubelski, Wola Gałęzowska | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wysocki | Jakub | Wincenty | 20 | Krasnostawski | 1852 | 1 Dywizja Kirasjerów | Kawaler | Mieszczanin,czyta i pisze po polsku i rusku | AP Lublin | 175 | 820 | 66 |
Wysocki | Henryk | Mikołaj | 20 | Hrubieszowski | 1852 | 3 Dywizja Grenadierów | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 40 |
Wysocki | Bonifacy | Tomasz | 22 | Krasnostawski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 214 |
Wysocki | Henryk | - | - | Hrubieszowski | 1853 | 3 Dywizja Grenadierów | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wysocki | Bonifacy | - | - | Krasnostawski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wysocki | Wojciech | - | - | Zamojski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wysocki | Jan (Iwan) | Iwan | 26 | Hrubieszowski | 1850 | Flotylla Kaspijska | AP Lublin | 175 | 822 | 518 | ||
Wysocki | Wincenty | Augustyn | 20 | Krasnostawski, Zawadówka | 1840 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wysocki | Maciej | Michał | 21 | Hrubieszowski, Tarnawatka | 1848 | Flota Czarnomorska | ż.Agnieszka Nadlonka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wysocki | Józef | Błażej | 20 | Łukowski, Krępa | 1845 | Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała Pawłowicza | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wysocki | Józef | Wojciech | 21 | Radzyński | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | czyta i pisze po polsku szlachic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Wysocki | Szczepan | - | - | Lubelska, siedlecki, Bachorza | 1851 | - | - | Wyłączony, jako jedynak | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wysocki | Paweł | Michał | 21 | Lubelska, łukowski, Miastków, Brzuskowola | 1866 | Sztab 8 Piechotna Dywizja | Ż. Rozalia, c.Franciszka 1 rok | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 490 |
Wysocki | Łukasz | Szymon, Agnieszka | 22 | Podlaska, siedlecki, Krześlin | 1837 | 6 Dywizja Artylerii | ż.Marianna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wysocki | Wincenty | Kacper, Marianna | 24 | Podlaska, siedlecki, Seroczyn | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wysocki | Teodor | - | - | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag |
Wysocki | Jan | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Wysocki | Bartłomiej | 29 | Tomaszów | 1836 | 3 Dywizja Kawalerii Lekkiej | ż. Agnieszka (?) | mieszczanin, tkacz, za ukrywanie się przed spisem | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. | |
Wysocki | Ignacy | Augustyn | 21 | Chełm | 1836 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Wysocki | Grzegorz | Grzegorz | 26 | Łukowski | 1867 | 13 Batalion Rezerwowy Piech. | Kawaler | Osadnik,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wysocki | Marcin | Maciej | 21 | Siedlecka, siedleckie, Seroczyn, Łomnica | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Wysocki | Grzegorz | Grzegorz | - | Łukowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wysocki | Stefan | Klemens | - | Łukowski | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wysocki | Antoni | Błażej | - | Węgrowski | 1872 | Wypisany z listy | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wysocki | Łukasz | Mateusz | Siedlecka, siedlecki, Skórzec | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 1 | |||
Wysocki | Wojciech | Jan | Siedlecka, garwoliński | 1870 | 5 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 2 | |||
Wysocki | Michał | Mikołaj | Siedlecka, węgrowski, Grębków | 1870 | 2 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 4 | |||
Wysocki | Jan | Franciszek | 23 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wysocki | Kazimierz | Adam | 22 | Węgrowski | 1873 | - | Żona Joanna Kalinska,córka Karolina | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wysocki | Antoni | Błażej | 22 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wysocki | Józef | Stefan | 21 | Łukowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wysocki | Łukasz | Mateusz | 22 | Siedlecka, siedlecki, Skórzec | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 1 | |
Wysocki | Wojciech | Jan | 20 | Siedlecka, garwoliński, Osieck, Pogorzelec | 1870 | 5 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 2 | |
Wysocki | Michał | Mikołaj | 21 | Siedlecka, węgrowski, Grębków, Ogródek | 1870 | 2 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 4 | |
Wysocki | Andrzej | Paweł | 22 | Krasnostawski | 1863 | - | Kawaler | Chrześcijanin, rekrut, wysłany z Warszawy do Petersburga w 14 partii dnia 12.06.1863 r. z przeznaczeniem do 6 Rez. Dywizji Piechoty, wieśniak. | AP Lublin | 172 | 33 | 22.72 |
Wysocki | Władysław | Leon | 20 | Krasnostawski, Zakrzew, Krasnostawski | 1866 | Kawaler | Włościanin, zwrócony ponad komplet | AP Lublin | 175 | 823 | 108 | |
Wysocki | Bartłomiej | Wawrzyniec | 29 | Tomaszów | 1836 | 3 Dywizja Kawalerii Lekkiej | ż. Agnieszka Turkiewiczówna | Mieszczanin, tkacz | AP Lublin | 175 | 804 | 29 |
Wysocki | Michał | Jakub Krystyna | 21 | Siedlecki,Kołodziaż,Raźne? | 1836 | 6 Dywizja Artylerii | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Wysocki | Paweł | Jan | 20 | Łukowski, gm. Michalin | 1838 | Korpus Grenadierów | ż. Józefa Karczmanczykówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Wysocki | Ignacy | August | 21 | Chełm | 1836 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Wysocki | Michał | Paweł | 23 | Krasnostawski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Marianna | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wysoczyński | Jan | Józef | 20 | Radzyński, | 1853 | Kaukaska rezerwowa półbrygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wysok | Jan | Tomasz | 24 | Lubelski | 1851 | 1 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierów | żona Marianna Karczmarczykowna | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | |
Wysokinski | Antoni | Stanisław | 20 | Łukowski | 1854 | 2 Dywizja Dragonów | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wysokinski | Adam | Józef | 20 | Łukowski | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wysokinski | Wojciech | Jan | - | Łukowski | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wysokinski | Józef | Łukasz | - | Łukowski | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wysokinski | Antoni | Fabian | 21 | Łukowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wysokinski | Jan | Ignacy | 21 | Łukowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz,kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wysokinski | Józef | Łukasz | 22 | Łukowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat.,piśmienny | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wysokiński | Paweł | Mateusz | 22 | Lubelski, Kurów | 1838 | Flota | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 804 | 106 |
Wysokiński | Filimon | Jan | 23 | Zamojski, Lipsko | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wysokiński | Michał | Szymon | 20 | Siedlecki | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | ż. Julianna Noworelska, bezdzietny | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Wysokiński | Jan | Alojzy | 21 | Łukowski, Popławy | 1845 | Arsenał w Briańsku | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Wysokiński | Józef | Marcin | 21 | Łukowski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Żona Marianna Moscicka | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wysokiński | Adam | Jan | 23 | Łukowski, | 1853 | Parkowa ½ Rota N 2 Zarządu Inżynierii w twierdzy Benderach | ż.Franciszka Grochowska | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wysokiński | Jan | Andrzej | 20 | Radzyński, | 1853 | Rota N 9 13ej garnizonowej artyleryjskiej brygady | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wysokiński | Franciszek | Józef | 20 | Lubelska, łukowski, Krasusy, Zembry | 1866 | 29 Czernichowski Piechotny Pułk | Kawaler | Szlachcic, nie potwierdzone świadectwo, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 837 | 160 |
Wysokiński | Hipolit | Wojciech | 20 | Lubelska, radzyński, Kąkolewnica, Olszewnica | 1866 | Kawaler | Wykreślony, szlachcic, nie posiada potwierdzenia, czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 837 | 220 | |
Wysokiński | Andrzej | Józef | 20 | Lubelska, siedlecki, Czuryły, Radzików | 1866 | Kawaler | Szlachcic, nie potwierdzone świadectwo, pisze po polsku, wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 87 | |
Wysokiński | Antoni | Wojciech Rozalia | 23 | Łukowski | 1835 | - | Kawaler | szlachcic dowody ma złożyć | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Wysokiński | Walenty | Jan Magdalena | 20 | Łukowski,Wólka Konopczana,Zembry | 1836 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Wysokiński | Michał | Adam | 23 | Łukowski,?,Grochówka | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Wysokiński | Wojciech | Kacper | 23 | Łukowski, Tęczki | 1848 | 1 Dywizja Ułanów | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Wysokiński | Wojciech | Kacper | 23 | Łukowski, gm. Wierzejski, w. (?) | 1848 | 1 Dywizja Ułanów | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Wysokiński | Adam | Józef | - | Łukowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wysokiński | Franc | Tomasz | - | Łukowski, Jakusze | 1871 | 6 Dywizja Kawalerii | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1260 | |
Wysokiński | Mateusz | Paweł | - | Łukowski, Jakusze | 1871 | 31 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1285 | |
Wysokiński | Antoni | Kacper | - | Łukowski, Jakusze | 1871 | 12 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1284 | |
Wysokiński | Iwan | Franc | - | Łukowski, Jakusze | 1871 | 12 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1296 | |
Wysokiński | Wojciech | Michał | - | Łukowski, Trzebieszów | 1871 | 31 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1351 | |
Wysokiński | Fabian | Antoni | 24 | Łukowski, Grabówki | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Wysokiński vel Michalik | Stanisław | Jan, Marianna | 20 | Podlaska, łukowski, Wierzejki, Jakusze | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Wysomierski | Paweł | Jakub | 21 | Gub.Płocka Mławski | 1853 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 182 |
Wyszczuk | Fil | Feliks | 21 | Krasnostawski | 1852 | Flota Czarnomorska | Żona Hweta Ryłowa | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 218 |
Wyszkowski | Szymsio | Szmul | 20 | Lubelska, siedlecki, Niwiski, Strzała | 1866 | Ż. Szpejra, s.Szmul pół roku | Wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 21 | |
Wysznik | Bazyli | Jacenty | 22 | Hrubieszowski, Ślipcze | 1840 | Flota Czarnomorska | ż. Agata, bezdzietny | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wyszogrodzki | Franciszek | Andrzej | 20 | Siedlecki, Mordy | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin, szewc | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wyszogrodzki | Ludwik | - | - | Lubelska, radzyński, Opole | 1851 | - | - | Niezdatny z powodu braku prawego oka z oszpeceniem twarzy | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wyszogrodzki | Stanisław | N | 21 | Siedlecki, | 1853 | Tyfliski artyleryjski garnizon | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wyszogrodzki | Stefan | Mikołaj | 21 | Lubelska, siedlecki, Stoczek, Wielgie | 1866 | Sztab 8 Piechotna Dywizja | Ż. Karolina Trzcińska | Włościanin, czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 837 | 383 |
Wyszomieraki | Paweł | - | - | Gub. Płocka | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Wyszomierczyk Mordkowicz | Matys | - | 18 | Siedlecki, Wyszomierz | 1848 | 3 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Wyszomierczyk Mordkowicz | Matys | - | 18 | Siedlecki, Wyszomierz | 1848 | 3 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Wyszomierski | Franciszek | Stanisław | 22 | Siedlecki, Żochy | 1847 | Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy Tronu | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 806 | 112 |
Wyszomierski | Karol | Franciszek | 22 | Siedlecki, Dmochy | 1844 | 10 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic, czyta i pisze po polsku i rosyjsku, ukończył 4 klasy szkoły. | AP Lublin | 175 | 819 | 173 |
Wyszomierski | Jan | - | - | Lubelska, siedlecki, Olszew | 1851 | - | - | Niedostawiony, ma być w Warszawie | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wyszomierski | Julian Teofil | Kazimierz | 20 | Siedlecki | 1852 | 3 Dywizja Grenadierów | Kawaler | Szlachcic, Czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Wyszomierski | Piotr | Franciszek | 20 | Siedlecki, | 1853 | Kaukaska rezerwowa półbrygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Wyszomierski | Klemens | Franciszek | 21 | Siedlecki, Wyszomierz | 1838 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Wyszomierski | Jan | Franciszek | 20 | Siedlecki, Wyszomierz | 1843 | 6 Korpus Piechoty, 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic. W 1857 za kradzież i inne przestępstwa pozbawiony szlachectwa. | AP Lublin | 175 | 819 | 112 |
Wyszomierski | Jan | Franciszek | 22 | Siedlecki, Żochy | 1843 | 3 Korpus Piechoty | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Wyszomierski | Jan | Antoni | 22 | Krasnostawski, Oleśniki | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wyszomirski | Franciszek | Leon | 24 | Siedlecki, Skibniew | 1845 | Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Wyszomirski | Marcin | Franciszek | 26 | Siedlecki | 1854 | Flota Czarnomorska | Żona WeronikaWoswodska ,2 dzieci | Osadnik,Zmarł N 23855/3941 | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wyszomirski | Franciszek | Kazimierz | 25 | Siedlecki | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Wyszomirski | Gracjan | Jan Rozalia | 21 | Siedlecki,Bachorza,Wojewódki Dolne | 1836 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Wyszomirski | Andrzej | Jan | 20 | Sokołowski | 1867 | 19 Rezerwowy Batalion Piechoty | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Wyszomirski | Andrzej | Jan | - | Sokołowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Wyszomirski | Marcin | Antoni | - | Sokołowski, Dębe Nowe | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1448 | |
Wyszomirski | Ludwik | Kazimierz | - | Sokołowski, Wyrozęby | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1451 | |
Wyszomirski | Antoni | Franciszek | 22 | Sokołowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat.,czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wyszomirski | Walenty | Grzegorz | 21 | Sokołowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Wyszomirski | Józef | Franciszek | 25 | Lubelski, Serniki | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Wyszynski | Wojciech | - | - | Zamojski | - | - | - | wykreślony bez uzasadnienia | AP Lublin | 175 | 802 | 9 |
Wyszynski | Antoni | - | 21 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 25 |
Wyszyński | Antoni | - | - | Krasnostawski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Wyszyński | Leon | - | - | Lubelska, siedlecki, Kołodziąż | 1851 | - | - | Zbiegł | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Wyszyński | Marcin | Marek | 23 | Podlaska, łukowski, Miętne, Budzeń | 1843 | na rachunek przyszłego poboru | kawaler | szlachcic, kara więzienia za oszustwo | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Wyśkinski | Szymon | Walenty | - | Radzyński | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Wytrykus | Grzegorz | Andrzej | 20 | Szczebrzeszyński, Lipsko, Zamojski | 1866 | 29 rezerwowy batalion piechoty, Moskwa | Ż. Marianna P? | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 361 |
Wywiórka | Feliks | Piotr | 20 | Siedlecki, gm. Petrykozy | 1838 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Wyziński | Jacenty (Jacek) | Tomasz | 22 | Lubelski | 1850 | Korpus Grenadierów | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. | ||
Zabadała | Piotr | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zabawski | Antoni | - | - | Hrubieszowski | 1848 | 6 Dywizja Kawalerii Lekkiej | - | - | AP Lublin | 175 | 816 | |
Zabiegałowski | Paweł | Paweł | 21 | Łukowski, Maciejowice | 1847 | 2 Dywizja Dragonów | Kawaler | Mieszczanin, stolarz | AP Lublin | 175 | 819 | 86 |
Zabiegałowski | Jan | Jakub | 21 | Łukowski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zabiegałowski | Tomasz | Józef | 21 | Lubelska, łukowski, Maciejowice | 1866 | 33 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Rżew Twerskiej Guberni | Ż. Marianna Szlufowicz | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 837 | 821 |
Zabiejak(Zawiejak) | Jan | Franciszek | 21 | Majdan Kasztelański | 1866 | Kawaler | Włościanin, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 240 | |
Zabielski | Antoni | Jan | 20 | Radzyński | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | ż. Franciszka Kurowska, bezdzietny | Czyta i pisze po polsku, szlachic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Zabielski | Jan | Stanisław | 23 | Radzyński, Zabiela w gm. Radzyń | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zabielski | Antoni | Jakub | - | Radzyński | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zabielski | Ludwik | Maciej | 22 | Radzyński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zabłocki | Adam | Jan | 22 | Lubartowski | 1871 | - | Kawaler | Mieszczanin ,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Zabłocki | Iwan Jan | - | - | Chełmski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zabłocki | Andrzej | Wojciech Joanna | 22 | Łukowski | 1835 | - | Kawaler | szlachcic dowody ma złożyć | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Zabłocki | Jan | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zabłocki | Józef | Kajetan | 28 | Chełm | 1835 | - | Kawaler | Włościanin, muzykus,czyta i pisze po polsku. | AP Lublin | 115 | 647 | 76-77 |
Zabłocki | Michał | (Ma…?) | 24 | Hrubieszowski, Łaszczów | 1840 | 9 Dywizja Piechoty | ż. Katarzyna Wołcziuk c. Michała, bezdzietny. | Włościanin, murarz | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Zabłocki | Adam | Mateusz | 23 | Łukowski, Rolle | 1843 | 3 Korpus Piechoty | ż. Marianna Chorzucka | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Zabłocki | Jan | Tomasz | 22 | Zamojski, Zamość | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Zabłodowski | Aleksander | Jan | 20 | Lubelska, łukowski, Dąbie | 1866 | Sztab 8 Piechotna Dywizja | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 147 |
Zabłuda | Józef | Antoni | 20 | Siedlecka, włodawski, Wola Wereszczyńska | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zaboklicki | Józef | Maciej | 23 | Siedlecki,Turna,Zalesie | 1846 | Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Zaboklicki | Antoni | Jan | 23 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat.,czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zaboklinski | Jan | Wojciech | - | Węgrowski | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zaboklinski | Antoni | Jan | - | Węgrowski | 1872 | Zawrócony za niego Dulanin Adam | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zabokrzycki | Sylwester | Maksym | 24 | Krasnostawski, Kanie | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Zaborek | Andrzej | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zaborko | Antoni | Oleszek | 20 | Zamojski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 127 |
Zaborko | Antoni | - | - | Zamojski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Zaborowicz | Augustyn | Johan | 21 | Lubelski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 805 | 42 | |
Zaborowski | Tomasz | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | ponad kontygent | AP Lublin | 175 | 802 | 18 |
Zaborowski | Piotr | Józef | - | Bialski | 1872 | Wykupił się za 1000 rubli | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zaborowski | Andrzej | Michał | 20 | Kurowski, Puławy, Lubelski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Ż. Marianna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 192 |
Zaborski | Paweł | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zaburski | Walenty | - | - | Lubartowski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 18 |
Zabuski | Józef | Franciszek | 20 | Siedlecki | 1854 | Flota Czarnomorska | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. | |
Zabuwiec | Hieronim | Dmitry | 23 | Włodawski | 1873 | - | Żona Barbara Gryciuk | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zach | Foma | Osip | - | Węgrowski, Łochów | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1755 | |
Zachaj | Walenty | Jędrzej, Agnieszka | 20 | Podlaska, łukowski, Dęblin, Modrzyce | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Zachara | Józef | Walenty | 20 | Lubelski | 1851 | Flota Czarnomorska | kawaler | AP Lublin | 175 | 814 | spis alf. | |
Zacharczuk | Stefan | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zacharczuk | Mikołaj | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zacharczuk | Michał | Iwan | 24 | Stepankowice | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 121 |
Zacharczuk | Nikita | Mikołaj | 24 | Hrubieszowski, Teratyn | 1849 | Flota Czarnomorska | żonaty, Marianna | AP Lublin | 175 | 814 | 49 | |
Zacharczuk | Michał | Jan | 24 | Stefankowice | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 816 | |
Zacharczuk | Szymon | Paweł Leon | 22 | Bialski,Litewniki | 1841 | 1 Korpus Piechoty | Żonaty-Joanna,żonę zabiera z sobà | AP Lublin | 175 | 819 | 204 | |
Zacharczuk | Ilko | Dymitr | 23 | Hrubieszowski, Hrubieszów | 1840 | 4 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Zacharczuk | Feliks | Jakub | - | Konstantynowski, Łysów | 1871 | 23 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 902 | |
Zacharenda | Jan | Stefan | 20 | Hrubieszowski, Uhanie | 1848 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Zacharewicz | Grzegorz | Lewek | 20 | Bialski, Borsuki | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 812 | 13 |
Zacharewicz | Piotr | Jozef Marianna | 21 | Siedlecki | 1835 | - | Kawaler | włościanin szewc | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Zacharewicz | Grzegorz | Lewko | 20 | Bialski, gm. Hołowczyce, w. (Ba…?) | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 812 | 2 |
Zachariasz | Szymon | Jan | 27 | Chełmski | 1877 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat.,kowal | AP Lublin | 175 | 740 | |
Zacharjasiewicz | Grzegorz | - | - | Lubelska, łukowski, Stężyca | 1851 | - | - | Niedostawiony, ma być Warszawie. Stawał w Warszawie 1852 | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Zacharuk | Wincenty | Filip | 20 | Radzyński, gm. Andrzejów, w. Wólka | 1847 | Tarutyński Pułk Jegrów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Zacharuk | Ambroży | Marek | 22 | Lubelska, radzyński, Horodyszcze, Polubicze | 1866 | 35 Piechotny Rezerwowy Batalion | Ż. Antonina Karpińska, s.Mikołaj 1 rok | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 715 |
Zacharuk | Łukasz | Jan | 24 | Radzyński, gm. Międzyrzec | 1838 | Korpus Grenadierów | ż. Natalia Połubinkówna. | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Zacharuk | Łukasz | Stefan | 20 | Radzyński | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Żona Maria Szopska,syn | Chłop,wiara greko-kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zacharuk | Łukasz | Stefan | - | Radzyński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Zacharuk | Izydor | Tomasz | - | Radzyński | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zacharuk | Wawrzyniec | Paweł | 21 | Radzyński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zacharuk | Jan | - | - | Radzyński, Andrzejów | 1851 | - | - | Oszczędzony jako dzietny. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Zacharzewski | Michał | Piotr | - | Węgrowski | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zacharzyński | Franciszek | Jan | 20 | Krasnostawski, Krasnystaw | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Zacher | Bartłomiej | Wincenty | 22 | Łukowski, | 1853 | Rota N 9 13ej garnizonowej artyleryjskiej brygady | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zachoda (v Nawrzud?) | Hryć | Ginter | 26 | Hrubieszowski, Strzyżów | 1836 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Zachoda v Nowosad | Hryć | Dymitr | 26 | Strzyżów | 1836 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Zachoszcz | Jan | Wojciech | 20 | Siedlecka, łukowski, Łuków, Ławki | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 21 | |
Zachowski | Stanisław | Łukowski | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. | ||||
Zachowski Zapalik | Józef | Adam Magdalena | 22 | Siedlecki,Chruszczewka,Żochy | 1836 | 13 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Zachwost | Paweł | Paweł, Ewa | 20 | Podlaska, radzyński, Kąkolewnica, Dębowierzchy | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Zaciera | Jan | Antoni | 22 | Zamojski | 1851 | 20 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusu | żona Katarzyna Niejagowna | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. | |
Zacierka | Michał | - | - | Łukowski, gm. Maciejowice | 1851 | - | - | Oszczędzony jako od roku ożeniony i mający dziecko jedno | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Zaciński | Feliks | Stanisław | 20 | Trzeszczany | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 124 |
Zackiewicz | Maciej | Kazimierz | 22 | Łukowski | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Zaczek | Grzegorz | Józef | 23 | Łukowski | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | ż. Franciszka Kuznik, syn Antoni 1,5 roku | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Zaczek | Paweł | Andrzej | 21 | Łukowski, Garwolin | 1845 | Arsenał w Briańsku | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Zaczek | Jakub | Wojciech | 20 | Łukowski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Żona Monika Konopczyk | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zaczek | Marcin | Jan | 23 | Łukowski, Garwolin | 1845 | 6 Okręg Straży Więziennej | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Zaczek | Adam | Łukasz | - | Garwoliński, Ryki | 1871 | 6 Dywizja Kawalerii | - | AP Lublin | 175 | 873 | 455 | |
Zaczkiewicz | Józef | - | - | Łukowski, Łaskarzew | 1851 | - | - | Oszczędzony dla gospodarstwa i żony brzemiennej w 7. miesiącu. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Zaczula | Józef | - | - | Hrubieszowski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Zadalski | Konstanty | Paweł | 20 | Radzyński, Polubicz | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zadrożniak | Jan | Andrzej | 24 | Bialski,Biernaty,Rudnik | 1846 | Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Zadrożny | Mateusz | Tomasz | 20 | Siedlecki, Wola Wodyńska | 1847 | 6 Dywizja Artylerii | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 816 | |
Zadrożny | Antoni | Franciszek | 22 | Siedlecki, Krześlin | 1845 | Szosteńska Fabryka Prochu | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Zadrożny | Wojciech | - | - | Lubelska, łukowski, Miętne | 1851 | - | - | Stawał do poboru w Chynowie | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Zadrożny | Jan | Bartłomiej | 22 | Łukowski, | 1853 | Parkowa ½ Rota N 2 Zarządu Inżynierii w twierdzy Benderach | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zadrożny | Jan | Mikołaj | 21 | Lubelska, łukowski, Pszonka, lipówka | 1866 | 32 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Twer | Ż. Marianna Jedynakówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 854 |
Zadrożny | Franciszek | Józef Agnieszka | 24 | Łukowski | 1835 | - | Kawaler | włościanin | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Zadrożny | Kazimierz | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zadrożny | Jan | Onufry | 25 | Łukowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zadróżny | Osip | Iwan | - | Garwoliński, Pszonka | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 452 | |
Zadróżny | Feliks | Franc | - | Węgrowski, Stoczek | 1871 | 34 Brygada Artyleryjska | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1691 | |
Zadrużny | Paweł | Wawrzyniec | - | Łukowski, Prawda | 1871 | 6 Dywizja Kawalerii | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1312 | |
Zadrużny ( Zadrożny ) | Mikołaj | Jan | 21 | Siedlecka, konstantynowski, Łysów | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zadura | Jakub | Maciej | 21 | Lubelski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | żona Marianna Łukowna | AP Lublin | 175 | 810 | 25 | |
Zagac | Jan | Wojciech | Siedlecka, łukowski, Łuków | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 21 | |||
Zagajczuk | Grzegorz | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zagajski | Roman | Józef | 21 | Siedlecki | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Zagobiuk | Antoni | Stefan | 20 | Siedlecka, bialski, Sidorki, Dokudów | 1868 | - | Ż. Teodora Opacka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zagojski | Antoni | Józef | 27 | Lubelski | 1851 | Flota Czarnomorska | żona Dorota Przewodowska | AP Lublin | 175 | 807 | 93 | |
Zagor | Jan | Michał | 22 | Konstantynowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zagorowicz | Jan | Teodor | 25 | Bialski,Biała | 1841 | 1 Korpus Piechoty | Kawaler | Mieszczanin,piśmienny po polsku I rosyjsku | AP Lublin | 175 | 819 | 207 |
Zagorski | Adam | Józef | 22 | Włodawski | 1873 | - | Żona Katarzyna Kodłarek,córka Józefa | Chłop,wiara rz.-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zagozdan vel Kramek | Antoni | N. | 21 | Opolski, Kamień, Lubelski | 1866 | 29 rezerwowy batalion piechoty, Moskwa | Ż. Agnieszka N. | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 340 |
Zagozdzon | Bonifacy | Józef Zofia | 21 | Łukowski | 1835 | - | Kawaler | mieszczanin | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Zagożdżon | Jan | Wojciech | 24 | Łukowski,Stężyca | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Zagórski | Jakub | - | - | Lubelska, łukowski, Maciejowice | 1851 | - | - | Stawał do poboru w Warszawie | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Zagórski | Józef | Tomasz | 20 | Lubartów | 1836 | 3 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 27 |
Zagrodnik | Jakub | Wawrzyniec | 20 | Łukowski, Wola Osowińska | 1838 | 17 Dywizja Piechoty | ż. Franciszka Skowrońska, brzemienna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Zagrodzki | Bartłomiej | Iwan | - | Garwoliński, Wilga | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 467 | |
Zagrodzki | Andrzej | Jan | 22 | Garwoliński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zaharczuk | Jan | - | - | Siedlecki, Łazów | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Zaharczuk | Mikołaj | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zahor | Paweł | Onufry | Siedlecka, konstantynowski, Janów Podlaski | 1870 | 6 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 22 | |||
Zahor | Paweł | Onufry | 21 | Siedlecka, konstantynowski, Janów Podlaski | 1870 | 6 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 22 | |
Zahor | Emilian | Onufry | 27 | Bialski, Rokitno | 1863 | - | Kawaler | Włościanin, piśmienny, przestepca polityczny, Twierdza Brześć | AP Lublin | 172 | 34 | b.pag |
Zahor | Emilian | Onufry | 27 | Bialski, Janów Podlaski | 1863 | Wojska Zachodniej Syberii | Mieszczanin, czyta i pisze po polsku, przestepca polityczny | AP Lublin | 172 | 34 | b.pag | |
Zahorowicz | Paweł | Grzegorz | Siedlecka, konstantynowski, Hołowczyce | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 22 | |||
Zahorowicz | Paweł | Grzegorz | 20 | Siedlecka, konstantynowski, Hołowczyce, Serpelice | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 22 | |
Zaimski (Zajemski) | Jan Nepomucen | Marcin | Hrubieszowski, Dołhobyczów, Hrubieszowski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Ż. Apolonia, c. Ludwika, 2 miesiące | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 179 | |
Zajac | Stanisław | Maciej Marianna | 21 | Siedlecki,Zbuczyn | 1836 | 5 Dywizja Artylerii | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Zajac | Jan | Garasim | 28 | Radzyński,Kolembrody,Kozły | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Zajac | Aleksander | Iwan | - | Radzyński, Żelizna | 1871 | 23 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1008 | |
Zajàc | Grzegorz | Jakub Katarzyna | 23 | Siedlecki,Kołodziaż,Wilczogon | 1836 | 5 Dywizja Artylerii | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Zajac | Franciszek | Jędrzej N | 22 | Siedlecki,Zbuczyn | 1836 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Zajaczkowski | Wiktor | Bazyli | 23 | Krasnostawski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 810 | 19 | |
Zając | Stefan | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zając | Hilary | Szymon | 23 | Łukowski, Górzno | 1848 | Korpus Orenburski | ż. Małgorzata Kurska | Włościanin | AP Lublin | 175 | 812 | 12 |
Zając | Hilary | Szymon | 23 | Łukowski, Górzno | 1848 | Korpus Orenburski | ż. Małgorzata (?) | Włościanin | AP Lublin | 175 | 812 | 4 |
Zając | Piotr | - | 27 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 19 |
Zając | Antoni | - | 20 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 33 |
Zając | Jan | Stanisław | 21 | Siedlecki,Domanice | 1 Dywizja Dragonów | Żonaty- Marianna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 67 | |
Zając | Wojciech | Antoni | 25 | Olbięcin | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 249 |
Zając | Jan | Wasyli | 23 | Krasnostawski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Żona Dominika Oron | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 104 |
Zając | Paweł | Michał | 29 | Hrubieszowski | 1853 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23 | Żona N.Małaszka,syn Harasim | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 184 |
Zając | Paweł | - | - | Hrubieszowski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Zając | Jan | - | - | Krasnostawski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Zając | Józef | Marcin | 20 | Zamojski | 1850 | Flotylla Kaspijska | AP Lublin | 175 | 822 | 542 | ||
Zając | Jan | Adam | 24 | Hrubieszowski, Honiatycze | 1840 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Zając | Andrzej | Jakub | 21 | Zamojski, Stary Zamość | 1848 | Flota Czarnomorska | ż.Zofia Piekaczykówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Zając | Franciszek | N | 24 | Krasnostawski, Tarnawska Domańskiego | 1848 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Zając | Wojciech | Adam | 24 | Łukowski, Górzno | 1847 | Tarutyński Pułk Jegrów | ż. Anna Mandziarówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Zając | Szczepan | Grzegorz | 22 | Radzyński | 1852 | 3 Dywizja Grenadierów | Żona Agnieszka Rolak | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zając | Andrzej | Łukasz | 21 | Łukowski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Żona Elżbieta Stachowska | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zając | Eustachy | N | 26 | Radzyński, | 1853 | Flota Czarnomorska | ż.Rozalia Charaszczyk | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zając | Antoni | Tomasz | 25 | Łukowski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35 | Żona Agnieszka Baker | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Zając | Chwedor | Stefan | 21 | Radzyński | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35 | Żona Aniela Buch | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Zając | Josko | Moszko | 18 | Siedlecki | 1854 | Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.Kawaleria | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Zając | Jan | Kazimierz | 20 | Lubelska, siedlecki, Zbuczyn | 1866 | 32 Piechotny Kremienczugski Pułk | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 33 |
Zając | Grzegorz | Maciej | 21 | Lubelska, radzyński, Żelizna, Kolembrody | 1866 | 31 Piechotny Aleksapolski Pułk | Ż. Jadwiga, s.Teodor 3 lata | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 217 |
Zając | Andrzej | Mateusz | 20 | Lubelska, łukowski, Dąbie, Gręzówka | 1866 | Ż. Marianna Konstantówna, c.Marianna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 107 | |
Zając | Stefan | Tomasz | 20 | Lubelska, radzyński, Dębowa Kłoda, Białka | 1866 | Ż. Agata Chwedorówna | Włościanin, wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 759 | |
Zając | Jan | Antoni | 21 | Siedlecki, gm. Domanina | 1838 | 17 Dywizja Piechoty | ż. Łucja Sadłówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Zając | Tomasz | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zając | Teodor | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zając | Józef | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zając | Antoni | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zając | Eliasz | Mikołaj | 23 | Zamojski | 1851 | 20 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusu | żona Katarzyna Magruszenkowna | uwolniony w jego miejsce Wojtowicz Hryć N 5715/726 -54 r. | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Zając | Karol | Jan | 20 | Łukowski, Górzno | 1847 | 3 Dywizja Artylerii Konnej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Zając | Maciej | Onufry | 20 | Włodawski | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zając | Maciej | Onufry | - | Włodawski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Zając | Adam | Iwan | - | Siedlecki, Wiśniew | 1871 | 23 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 211 | |
Zając | Kondrat | Tomasz | - | Garwoliński, Dębowa Kłoda | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 734 | |
Zając | Antoni | Jakub | - | Radzyński, Biała | 1871 | 31 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1046 | |
Zając | Paweł | Onufry | - | Garwoliński | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zając | Paweł | Daniło | - | Włodawski | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zając | Grzegorz | Andrzej | - | Konstantynowski | 1872 | 5 Brygada Strzelców | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zając | Kazimierz | Piotr | - | Garwoliński | 1872 | 7 Dywizja Kawalerii | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zając | Maciej | Andrzej | Siedlecka, siedlecki, Domanice | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 21 | |||
Zając | Jan | Denis | Siedlecka, włodawski, Uścimów | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 21 | |||
Zając | Kazimierz | Józef | Siedlecka, garwoliński, Parysów | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 21 | |||
Zając | Ignacy | Maksym | Siedlecka, radzyński, Żelizna | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 22 | |||
Zając | Marek | Jakub | 21 | Radzyński | 1873 | - | Żona Marianna Sawczuk,syn Mikołaj | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zając | Korniło | Klemens | 21 | Radzyński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zając | Maciej | Andrzej | 20 | Siedlecka, siedlecki, Domanice | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 21 | |
Zając | Jan | Denis | Siedlecka, włodawski, Uścimów | 1870 | Ż. Marianna Kurlak, c.Franciszka | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 21 | ||
Zając | Kazimierz | Józef | 21 | Siedlecka, garwoliński, Parysów | 1870 | Kawaler | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 21 | |
Zając | Ignacy | Maksym | 21 | Siedlecka, radzyński, Żelizna, Kolembrody | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Ż. O… Gruszka, c.Anna | AP Lublin | 175 | 867 | 22 | |
Zając | Mikołaj | Antoni | 22 | G.Mionczyn pow.hrubieszowski | 1863 | - | Kawaler | Chrześcijanin, przestępca polityczny, przez Urząd Rekrucki przyjęty i wysłany 17.05.1863 r. w 12 partii, wieśniak. | AP Lublin | 172 | 33 | 52 |
Zając | Jakub | Franciszek | 21 | Krasnostawski, Częstoborowice, Krasnostawski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 85 |
Zając | Onufry | Michał | 20 | Hrubieszowski, Stefankowice, Hrubieszowski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Ż. Marianna | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 160 |
Zając | Stanisław | Antoni | 21 | Szczebrzeszyński, Stary Zamość, Zamojski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 355 |
Zając | Stanisław | Sebastian | 20 | Szczebrzeszyński, Białobrzegi, Zamojski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 367 |
Zając | Panko | Chudek | 25 | Nowosiółki | 1834 | - | Kawaler | Włościanin, po odbyciu kary więzienia | AP Lublin | 175 | 808 | 52 |
Zając | Andrzej | 22 | Krasnostawski, Dorohusk | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | |||
Zając | Józef | Michał | 20 | Hrubieszowski, Matcze | 1840 | Flota Czarnomorska | ż. Katarzyna c. Tymoteusza Hryluka, bezdzietny | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Zając | Wawrzyniec | Michał | 22 | Zamojski, Łukowa | 1840 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Zając | Sebastian | Bartłomiej | 22 | Hrubieszowski, Honiatycze | 1848 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Zając | Łukasz | Tomasz i Katarzyna | 20 | Łukowski, Wilchta | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Zając | Wojciech | Antoni | 25 | Olbięcin | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zając | Andrzej | Wasyl | 21 | Radzyński, Chmielew | 1843 | 3 Korpus Piechoty | ż. Zofia (Wi…czykówna) | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Zając | Józefat | Bazyli | 21 | Siedlecka, włodawski, Krzywowierzba, Wygalew | 1868 | - | Ż. Paraskiewia, c.Marianna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zając | Józef | Walenty | 21 | Zamojski, Teodorówka | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 816 | ||
Zając vel Zajączkowski | Jan | Wawrzyniec | Siedlecka, garwoliński, Trojanów | 1870 | 2 Grenadierska Dywizja | AP Lublin | 175 | 875 | 22 | |||
Zając vel Zajączkowski | Jan | Wawrzyniec | 21 | Siedlecka, garwoliński, Trojanów, Wola Rowska | 1870 | 2 Grenadierska Dywizja | Kawaler | Czyta po polsku, stolarz | AP Lublin | 175 | 867 | 22 |
Zajączkowski | Tomasz | Klemens | 21 | Lubelski, Łęczna | 1840 | 8 Dywizja Piechoty | ż.Katarzyna Landa, bezdzietny | Mieszczanin, Serwetnik | AP Lublin | 175 | 819 | 335 |
Zajączkowski | Ignacy | N | 21 | Lubelski, Lublin | 1848 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Mieszczanin, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Zajączkowski | Aleksander | - | 24 | - | 1846 | 4 Dywizja Artylerii | - | - | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Zajączkowski | Antoni | Michał | 20 | Siedlecka, włodawski, Horodyszcze, Dubica | 1868 | - | Kawaler | Szlachcic, ślusarz | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zajączkowski | Aleksander | Jan | - | Garwoliński | 1872 | 5 Brygada Strzelców | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zajączkowski | Jan | Michał | Siedlecka, włodawski, Horodyszcze | 1870 | 3 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 21 | |||
Zajączkowski | Karol | Jan | 21 | Garwoliński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat.,piśmienny po rusku i polsku | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zajączkowski | Jan | Michał | 20 | Siedlecka, włodawski, Horodyszcze, Dubica | 1870 | 3 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 21 | |
Zajączkowski | Stanisław | Józef | 21 | Piaski | 1866 | Ż. Marianna | Mieszczanin, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 239 | |
Zajączkowski v Zając | Piotr | Jan | 21 | Siedlecki, Szaruty | 1845 | I Dywizja Kirasjerów - I Rezerwowy Korpus Kawalerii | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 235 |
Zajcew | Jakub | Szymon | 21 | Radzyński | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Żona Aleksandra Oleszczuk,córka | Mieszczanin,wiara rz.kat.,Czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zajcew | Jakub | Semen | - | Radzyński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Zajdel | Kana | - | - | Tomaszowski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 19 |
Zajdel | Majer | Wulf | 18 | Siedlecki, | 1853 | Wojenno Robocza ¼ rota N 14 Zarządu Inżynierii | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zajden | Jankiel | Józef | 22 | Hrubieszowski | 1846 | Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu Kaukaskiego | kawaler | AP Lublin | 175 | 862 | b.pag. | |
Zajdenfeld | Józef | Szlom | 18 | Krasnostawski, Wojsławice | 1855 | - | kawaler | AP Lublin | 175 | 822 | 506 | |
Zajdenman | Jakob Berek | Josef | 20 | M. Lublin | 1845 | 14 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynierii | Kawaler | - | AP Lublin | 175 | 804 | 74 |
Zajdenman | Gdala Jankiel | N. | 16 | Krasnostawski, Wojsławice | 1855 | Kantonista w Twierdzy Zamość | kawaler | AP Lublin | 175 | 806 | 77 | |
Zajdenszpur | Moszek Gersz | - | - | Lubelski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 19 |
Zajdentragen | Zysman Elowicz | Elo | 22 | Łukowski,Ryki | 1846 | Kompania wojskowo-robocza IV okręgu | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Zajdenworn | Aron | Rywa | 19 | Lubelski | 1848 | Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i Wodnych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 12 |
Zajdler (Seidler) | Henryk | Leon | 20 | Lubelski Miejski, Lublin, Lubelski | 1866 | 34 rezerwowy batalion piechoty Wysznij Wołoczek | Kawaler | Mieszczanin, czyta i pisze po ros. pol. niem. | AP Lublin | 175 | 823 | 50 |
Zajdman | Elio | Icko | - | Radzyński, Międzyrzec | 1871 | 23 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | Wyznaczył najemnika Szymona Nowinskiego | AP Lublin | 175 | 873 | 1128 |
Zajdowski | Kazimierz | Franciszek | 21 | Siedlecki, Uziębły | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Zajdowski | Adam | Kajetan, Magdalena | 22 | Podlaska, łukowski, Borów | 1837 | 6 Dywizja Artylerii | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Zajenc | Grzegorz | Andrzej | - | Konstantynowski, Swory | 1871 | - | Wróćił. Zamieniony na innego rekruta Antoniego Czernę? nr 1407 | AP Lublin | 175 | 873 | 867 | |
Zajf | Herszek | Uszer | 21 | Hrubieszowski | 1845 | 14 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynierii | Kawaler | - | AP Lublin | 175 | 804 | 80 |
Zajfen | Gerszek | - | - | Janowski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 19 |
Zajfentreger | Lejbus | Moszko | 21 | Garwolinski | 1867 | 19 Rezerwowy Batalion Piechoty | Żona Haja Nielert | Żyd | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zajfentreger | Lejbus | Manen | - | Garwoliński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Zajfer | Josek | Berek | 19 | Łukowski | 1852 | 3 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artylerii | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zajkowski | Jan | Wiktor | 21 | Siedlecki,Korczew,Grześcinice? | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Zajkowski | Antoni | Tomasz | - | Sokołowski, Korczew | 1871 | 6 Dywizja Kawalerii | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1444 | |
Zajmała | Franciszek | Paweł | 21 | Olchowiec | 1836 | Kirasjerzy | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 35 |
Zajmała | Franciszek | Paweł | 21 | Olchowiec / Piaski Szlacheckie | 1836 | 2 Dywizja Kirasjerów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Zajt | Borzuk | Szmul | 24 | Hrubieszowki, Hrubieszów | 1844 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Żyd, szmuklerz | AP Lublin | 175 | 814 | 29 |
Zajtman | Nachman | Icek | 20 | Radzyński | 1852 | 3 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artylerii | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zajtweber | Berek | Icek | 18 | Krasnostawski | 1852 | Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 13 | Kawaler | Żyd,krawiec | AP Lublin | 175 | 820 | |
Zakaczyński | Jan | Jan | 21 | Bialski, | 1853 | Kaukaska rezerwowa półbrygada | ż.Anna Bielecka | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zakaszewski (Zakarzewski) | Jan | Paweł | 22 | Lubelski | 1850 | 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej Dywizji | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | ||
Zakępski | Józef | Maciej Katarzyna | 21 | Łukowski,Stężycy | 1836 | 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Zakoczyński | Jan | Maksym | 20 | Siedlecka, bialski, Lubenka, Burwin | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zakrzewski | Paweł | Gabriel | 20 | Solec w woj.sandomierskim | 1835 | - | Kawaler | Mieszczanin, malarz | AP Lublin | 115 | 647 | 42-43 |
Zakrzewski | Kazimierz | Kazimierz | 22 | Łęczna | 1835 | - | Kawaler | Mieszczanin, tkacz, czyta i pisze po polsku i rosyjsku. | AP Lublin | 115 | 647 | 80-81 |
Zakrzewski | Jan | - | - | Zamojski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zakrzewski | Piotr | Ignacy | 22 | Dubienka | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | włościanin, za ukrywanie się przed spisem | AP Lublin | 175 | 816 | |
Zakrzewski | Stanisław | Paweł | 21 | Siedlecki, Przywózki | 1848 | 1 Dywizja Kirasjerów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 76 |
Zakrzewski | Andrzej | Jan | 26 | Hrubieszowski, Teptiuków | 1840 | Flota Czarnomorska | ż. Aleksandra Garlikowska, bezdzietny. Żona poszła za mężem. | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Zakrzewski | Jan | Mateusz | 26 | Siedlecki, Paczuski | 1845 | Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Zakrzewski | Tomasz | Wawrzyniec | 22 | Łukowski,Zakrzew | 1845 | Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty | ż. Marianna Rozwadowska | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Zakrzewski | Teofil | Mateusz | 21 | Siedlecki | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Zakrzewski | Piotr | Ignacy | 22 | Dubienka | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin, za niestawienie się do spisu | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zakrzewski | Józef | - | - | Zamojski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zakrzewski | Antoni | - | - | Lubelska, siedlecki, Jaczew | 1851 | - | - | Stawał do poboru w Warszawie | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Zakrzewski | Antoni | Jacenty | 23 | Siedlecki, | 1853 | Garnizon Artylerii w Erywaniu | ż.Ludwika Stawik | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zakrzewski | Grzegorz | Józef | 21 | Bialski | 1854 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Zakrzewski | Marcin | Franciszek Urszula | 24 | Łukowski | 1835 | - | Kawaler | włościanin | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Zakrzewski | Stanisław | Jakub Krystyna | 21 | Siedlecki,Zaliwie Szpinki | 1836 | 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Zakrzewski | Jędrzej | Franciszek, Urszula | 22 | Podlaska, łukowski, Dąbie, Gręzówka | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Zakrzewski | Jan | Paweł | 22 | Siedlecki, Przewózki | 1838 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Zakrzewski | Michał | Franciszek | 21 | Łukowski,Dabie,? | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Zakrzewski | Stanisław | Paweł | 21 | Siedlecki, Przywózki | 1848 | 1 Dywizja Kirasjerów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Zakrzewski | Józef | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zakrzewski | Michał | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zakrzewski | Wojciech | Wawrzyniec | 20 | Łukowski, Świdry | 1847 | Moskiewski Garnizon Artylerii - 5 Rota | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 862 | b.pag. |
Zakrzewski | Józef | Wojciech | - | Garwoliński, Dębowa Kłoda | 1871 | 6 Dywizja Kawalerii | - | AP Lublin | 175 | 873 | 674 | |
Zakrzewski | Jan Józef | Wojciech | Siedlecka, włodawski, Parczew | 1870 | 3 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 21 | |||
Zakrzewski | Jan Józef | Wojciech | 20 | Siedlecka, włodawski, Parczew | 1870 | 3 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | Piśmienny | AP Lublin | 175 | 867 | 21 |
Zakrzewski | Grzegorz | Jan | 20 | Lubelski Miejski, Mełgiew, Lubelski | 1866 | 34 rezerwowy batalion piechoty Wysznij Wołoczek | Ż. Katarzyna, c. Marianna, 2 lata | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 74 |
Zakrzewski | Jan | Szymon Apolonia | 29 | Siedlecki,Księżopole Komory,Osiny Dolne | 1836 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany ,służył w czasie Rewolucji w 21 Pułku Piechoty Ladowej,na prawej ręce blizna po wrzodzie | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Zalbersztein | Zainwel | Moszek | - | Siedlecki | 1867 | - | - | Za niego Brunarysim Wulf | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Zalc | Gerszek Daniel | - | - | Lubelski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 19 |
Zalcer | Icek | Lejbuś | 23 | Lubelski, Kazimierz | 1845 | 13 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynierii | Kawaler | - | AP Lublin | 175 | 810 | 17 |
Zalcgendler | Józef | - | - | Lubelski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 19 |
Zalcman | Michal | Abram | 15 | Lubelski | 1852 | Wojenni Kantoniści | Kawaler | Żyd, w miejsce brata Szmula | AP Lublin | 175 | 820 | 316 |
Zalcman | Herszko | Jankiel | Siedlecka, siedlecki, Siedlce | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 20 | |||
Zalcman | Herszko | Jankiel | 20 | Siedlecka, siedlecki, Siedlce | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Ż. Liba Rogowa | AP Lublin | 175 | 867 | 20 | |
Zalcsztejn | Jankiel | Szulim | - | Radzyński | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zalebrod | Lejbuś | Rubin | 22 | Łukowski,Zastawie | 1846 | Kompania wojskowo-robocza IV okręgu | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Zalech | Stanisław | Walenty | 20 | Łukowski, | 1853 | Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygady | ż.Helena Listopad | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zalech | Jan | Maciej | 20 | Łukowski | 1854 | 2 Dywizja Dragonów | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Zalech | Antoni | Walenty | 20 | Siedlecka, garwoliński, Wola Korycka, Mroków | 1868 | - | Ż. Petronela, c.Rozalia | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zaleski | Feliks | - | - | Lubelska, siedlecki, Olszew | 1851 | - | - | Stawał do poboru w gminie Barcząca | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Zaleski | Jan Julian | - | - | Lubelska, siedlecki, Olszew | 1851 | - | - | Stawał do poboru w Warszawie | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Zaleski | Józef | Jakub Katarzyna | 23 | Łukowski,Garwolin ,Dabrowa | 1836 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Zaleski | Jan | Jan | 25 | Radzyński, gm. Olszewnica | 1838 | Korpus Kaukaski | ż. Franciszka Ostrowska | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Zaleski | Paweł | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zaleski | Andrzej | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zaleski | Franciszek | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zaleski | Wojciech | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zaleski | Stanisław | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zaleski | Roch | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zaleski | Michał | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zaleski | Józef | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zaleski | Józef | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zaleski | Sylwester | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zaleski | Iwan | - | Garwoliński, Wola Rębkowska | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | Ojciec nieznany. | AP Lublin | 175 | 873 | 490 | |
Zaleski | Jakub | - | - | Radzyński | 1843 | Służba górnicza | - | - | AP Lublin | 175 | 647 | 182-183 |
Zaleski (Załęski) | Tomasz | Kuźma | 27 | Siedlecki, Wirów | 1848 | Arsenał w Briańsku | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zaleszczuk | Bazyli | Mikołaj | 20 | Lubelska, radzyński, Horodyszcze, Dołholiska | 1866 | 35 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 768 |
Zaleszczyk | Józefat | M….. | Siedlecka, włodawski, Turno | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 21 | |||
Zaleszczyk | Józefat | Minow ? | 21 | Siedlecka, włodawski, Wisznice | 1870 | Ż. Marianna Sirzewska | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 21 | |
Zaletregier | Zelman | Beniowicz | 24 | Radzyński, Włodawa | 1844 | Roboty Zarządu Komunikacji 3 Okręgu | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Zalewa | Michał | - | - | Zamojski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zalewa | Kazimierz | - | - | Zamojski | 1848 | 1 Dywizja Kirasjerów | - | - | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Zalewski | Józef | Wojciech | 20 | Radzyński, gm. Olszewnica, w. (Jaski?) | 1847 | Butyrski Pułk Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 109 |
Zalewski | Antoni | Łukasz | 24 | Zamojski | 1850 | 18 Dywizja Piechoty | AP Lublin | 175 | 805 | 11 | ||
Zalewski | Marek | Piotr | 20 | Siedlecki,Olszew,Zaleś | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Zalewski | Kazimierz | Tomasz | 22 | Krasnostawski | 1851 | Flota Czarnomorska | kawaler | AP Lublin | 175 | 814 | 47 | |
Zalewski | Leopold | Jan | 20 | Łukowski, (?) | 1847 | 6 Dywizja Artylerii | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 816 | |
Zalewski | Józef | Józef | 20 | Radzyński, Branica | 1845 | Garnizon Artylerii w Ałandsku | ż. Anastazja Sadoszczonka, ma dwóch pasierbów. | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 106 |
Zalewski | Franciszek | Szymon | 20 | Łukowski, Golasy | 1845 | Garnizon Artylerii w Szwaborsku | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 103 |
Zalewski | Marek | Jan | 21 | Siedlecki,Sokołów | 1846 | 2 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 819 | 139 |
Zalewski | Józef | Gabriel | 20 | Bialski, Szpaki | 1845 | Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała Pawłowicza | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Zalewski | Polikarp | Piotr | 20 | Siedlecki | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Zalewski | Franciszek | Andrzej | 21 | Łukowski, gm. Żelechów, w. Folwark | 1848 | Arsenał w Briańsku | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Zalewski | Franciszek | Andrzej | 21 | Bialski, gm. Żelechów, w. Folwark | 1848 | Arsenał w Briańsku | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Zalewski | Jan | Wojciech | 24 | Bialski,Przesmyki,Kaliski | 1841 | Korpus Grenadierów | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Zalewski | Franciszek | Wojciech | 22 | Bialski, Kaliszki | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Zalewski | Fabian | Jan | 24 | Siedlecki, Wola Orzeszowska | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zalewski | Franciszek | Wojciech | 22 | Bialski, Kaliszki | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zalewski | Jakub | - | - | Radzyński, Stulno | 1851 | - | - | Oszczędzony jako dzietny. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Zalewski | Jan | Sebastian | 22 | Łukowski | 1852 | 2 Lekka Dywizja Kawalerii | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zalewski | Franciszek | Jan | 24 | Siedlecki | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zalewski | Antoni | Piotr | 24 | Bialski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zalewski | Maciej | Stanisław | 20 | Radzyński, | 1853 | Garnizon Artylerii w Derbencku | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zalewski | Franciszek | Błażej | 21 | Łukowski, | 1853 | Garnizon Artylerii w Erywaniu | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zalewski | Józef | Ludwik | 25 | Łukowski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Zalewski | Jakub | Franciszek | 21 | Lubelska, Siedlecki, Prochów ? | 1866 | Sztab 8 Piechotna Dywizja | Kawaler | Włościanin, czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 837 | 417 |
Zalewski | Walenty | Franciszek | 21 | Lubelska, siedlecki, Olszew, Zaleś | 1866 | Sztab 8 Piechotna Dywizja | Kawaler | Szlachcic, świadectwo nie potwierdzone | AP Lublin | 175 | 837 | 446 |
Zalewski | Seweryn | Józef | 21 | Lubelska, radzyński, Milanów, Czeberaki | 1866 | 35 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | Włościanin, czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 837 | 727 |
Zalewski | Antoni | Antoni | 24 | Siedlecki | 1834 | - | Kawaler | Szlachcic dowodu nie składa czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Zalewski | Franciszek | Jakub Helena | 22 | Łukowski | 1835 | - | Kawaler | włościanin młynarz | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Zalewski | Marcin | Jan Marianna | 23 | Siedlecki | 1835 | - | Kawaler | Szlachcic dowody zobowiązuje się przedstawić czyta i pisze po polskiu | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Zalewski | Jan | Piotr Marianna | 28 | Siedlecki | 1835 | - | Kawaler | włościanin ukrywał się przed spisem | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Zalewski | Roch | Karol | 20 | Łukowski,Dminin | 1846 | 3 Dywizja Grenadierów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Zalewski | Surko | Jan | 20 | Radzyński, Zbytyń | 1847 | 3 Dywizja Grenadierów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Zalewski | Ludwik | Tomasz | 20 | Radzyński | 1867 | 19 Rezerwowy Batalion Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat, | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zalewski | Stanisław | Mateusz | 21 | Radzyński | 1867 | 6 Pułk Husarski | Kawaler | Mieszczanin,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zalewski | Maciej | Jan | 20 | Siedlecka, łukowski, Skrzyszew, Zakrzew | 1868 | - | Ż. Paulina, s.Franciszek | Jednodworzec | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zalewski | Aleksander | Wojciech | 20 | Siedlecka, łukowski, Gołąbki | 1868 | - | Kawaler | Szlachcic, czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zalewski | Franciszek | Jan | 20 | Siedlecka, węgrowski, Kamieńczyk | 1868 | - | Kawaler | Mieszczanin, piśmienny | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zalewski | Michał | Andrzej | 21 | Siedlecka, węgrowski, Jaczew, Zalesie | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zalewski | Aleksander | Franciszek | 20 | Siedlecka, konstantynowski, Przesmyki, Pniewiski | 1868 | - | Kawaler | Jednodworzec, czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zalewski | Stanisław | Jan | 21 | Siedlecka, garwoliński, Garwolin | 1868 | - | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zalewski | Ludwik | Tomasz | - | Radzyński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Zalewski | Stanisław | Mateusz | - | Radzyński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Zalewski | Franc | Ignacy | - | Garwoliński, Wilga | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 414 | |
Zalewski | Iwan | Iwan | - | Węgrowski, Stoczek | 1871 | 34 Brygada Artyleryjska | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1660 | |
Zalewski | Ignacy | Franciszek | - | Radzyński | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zalewski | Ignacy | Stanisław | - | Konstantynowski | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zalewski | Mateusz | Józef | - | Konstantynowski | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zalewski | Onufry | Wojciech | - | Garwoliński | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zalewski | Aleksander | Paweł | - | Siedlecki | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zalewski | Julian | Michał | - | Sokołowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zalewski | Franciszek | Ludwik | - | Węgrowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zalewski | Antoni | Józef | - | Węgrowski | 1872 | 5 Brygada Strzelców | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zalewski | Mordko | Herszko | Siedlecka, sokołowski, Sterdyń | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 20 | |||
Zalewski | Paweł | Józef | Siedlecka, garwoliński, Życzyn | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 21 | |||
Zalewski | Józef | Jan | Siedlecka, garwoliński, Garwolin | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 22 | |||
Zalewski | Piotr | Józef | Siedlecka, węgrowski, Kamieńczyk | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 22 | |||
Zalewski | Jan | Jakub | 23 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zalewski | Aleksander | Maciej | 21 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zalewski | Julian | Andrzej | 23 | Konstantynowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zalewski | Mordko | Herszko | 20 | Siedlecka, sokołowski, Sterdyń | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 20 | |
Zalewski | Paweł | Józef | 20 | Siedlecka, garwoliński, Życzyn | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 21 | |
Zalewski | Józef | Jan | 21 | Siedlecka, garwoliński, Garwolin | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | Czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 867 | 22 |
Zalewski | Piotr | Józef | 20 | Siedlecka, węgrowski, Kamieńczyk | 1870 | Kawaler | Wykupiony, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 867 | 22 | |
Zalewski | Jan | Sergiej | 23 | Krasnostawski | 1863 | - | Kawaler | Chrześcijanin rekrut, wysłany z Warszawy do Petersburga w 14 partii dnia 12.06.1863 r. z przeznaczeniem do 6 Rez. Dywizji Piechoty, mieszczanin. | AP Lublin | 172 | 33 | 22.78 |
Zalewski | Bartłomiej | Józef | 21 | Lubartowski, Rokitno | 1866 | Ż. Julianna | Włościanin, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 145 | |
Zalewski | Wincenty vel Wojciech | Bartłomiej, Julianna | 21 | Podlaska, radzyński, Hańsk | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin, terminator kowalstwa | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Zalewski | Roch | Maciej | 20 | Siedlecki,Borki,Jasionka | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Zalewski | Jan | Antoni | 20 | Siedlecki, Wielgie | 1843 | 3 Korpus Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Zaleziński | Jan | Bazyli | 26 | Bialski,Biała,Perkowice | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Żonaty | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Zaliacha ( Zaljacha ) | Grzegorz | Jan, Marianna | 22 | Podlaska, bialski, Hołowczyce, Litewniki | 1837 | Korpus Kaukaski | ż.Anna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Zalikowski (lub Zrzalikowski) | Joachyn | Bartłomiej | 22 | Siedlecki, Siedlce | 1838 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin, czyta i pisze po polsku. | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Zaliwski | Franciszek | Andrzej | 21 | Siedlecki, Dąbrówka | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zaliwski | Franciszek | Andrzej | 21 | Siedlecki, Dąbrówka | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zaliwski | Karol | - | - | Lubelska, siedlecki, Wesółka | 1851 | - | - | Zbiegł | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Zaliwski | Michał | Gabriel | 23 | Bialski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zaliwski | Józef | Jakub | 20 | Siedlecki, | 1853 | Rota N 9 13ej garnizonowej artyleryjskiej brygady | ż.Franciszka Zaranek | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zaliwski | Piotr | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zaliwski | Antoni Paweł | Franciszek | 20 | Siedlecka, konstantynowski | 1868 | - | Ż. Apolonia Wakulska | Szlachcic, czyta i pisze po polsku, mieszka w Łobaczewie, ur.Polinów | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zaliwski | Stanisław | Jan | Siedlecka, siedlecki, Skórzec | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 21 | |||
Zaliwski | Stanisław | Jan | 20 | Siedlecka, siedlecki, Skórzec, Dabrówka Stara | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 21 | |
Zaloga | Tomasz | - | - | Krasnostawski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zalorzewski | Franciszek | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zalski | Bartłomiej | Antoni | 20 | Łukowski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zaltsztejn | Jankiel | Szulim | 21 | Siedlecka, radzyński, Radzyń Podlaski | 1868 | - | Ż. Tobia Rozla | Żyd | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zaltzman | Szmul | Abram | 22 | Lubelski | 1853 | Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 22 | Kawaler | Żyd, za niego brat 15 letni Michel do Kantonistów | AP Lublin | 175 | 820 | |
Załęski | Tomasz | Kuźma | 27 | Siedlecki, Wirów | 1848 | Arsenał w Briańsku | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Załoga | Jan | - | 22 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 17 |
Załoga | Michał | Tomasz | 22 | Krzesimów | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 816 | |
Załoga | Mateusz | Siedlecki, | 1846 | Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag | ||||
Załoga | Michał | Tomasz | 22 | Krzesimów | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włośćianin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Załoga | Jacenty | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Załoga | Michał | Jan | 20 | Tyszowiecki, Kotlice, Hrubieszowski | 1866 | 11 Dywizja Piechoty, Krzemieniec | Ż. Joanna Sz.? | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 280 |
Załoga | Wojciech | - | - | Siedlecki, Jarnice | 1851 | - | - | Niezdatny z powodu zgrzebienia goleni prawej po róży. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Załuski | Matwiej | 20 | Hrubieszowski, Bereść | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. | ||
Załuski | Maksymilian | Jan | 25 | Bereście | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 275 |
Załuski | Maksym | Jan | 25 | Bereście | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Załuski | Jakub | Józef, Marianna | 24 | Podlaska, łukowski, Garwolin, Wilkowyja | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Załuski | Stefan | Daniel | 26 | Hrubieszowski | 1851 | 7 Dywizja Kawalerii Lekkiej | żona Marta Krasimowska | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | |
Zambek | Józef | Wojciech | 22 | Gub.Płocka Przasnuski | 1853 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23 | Kawaler | Osadnik,pomocnik moździeżowy | AP Lublin | 175 | 820 | 180 |
Zamelman | Lejzor | Semko | brak | Lubelski | 1853 | Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 13 | Kawaler | Żyd, za niego 12-letni brat Jeruchin do Wojennych Kantonistów | AP Lublin | 175 | 820 | |
Zamentka | Roch | Szymon Krystyna | 23 | Siedlecki,Korytnica,Jugi | 1836 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Zamiezynny | Maksym | - | - | Chełmski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zamłynny | Józef | Jan | 21 | Siedlecka, włodawski, Hańsk | 1868 | - | Ż. Anna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zamłynnyj | Jakub | - | - | Chełmski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 18 |
Zamohylny (Zamogilny) | Teodor | Michał | 24 | Radzyński, Sobibór | 1847 | 3 Dywizja Grenadierów | ż. Paraska Dawidziona | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Zamojski | Szczepan | Benedykt | 20 | Lubelski | 1850 | 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej Dywizji | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | ||
Zamoyski (Zamojski) | Jan | Franciszek | 20 | Lubelski, Gołąb | 1838 | 14 Dywizja Piechoty | ż. Łucja z Dobryniaków, bezdzietny. | Włościanin | AP Lublin | 175 | 806 | 54 |
Zamoza | Piotr | Bartłomiej | 23 | Siedlecki, Poplin | 1848 | Korpus Orenburski | ż. Apolonia Kujawianka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 812 | 15 |
Zamst | Ludwik | Wincenty | 20 | Szczebrzeszyński, Ruskie Piaski, Zamojski | 1866 | 29 rezerwowy batalion piechoty, Moskwa | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 353 |
Zan | Jan | - | - | Biłgorajski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zanczuk | Grzegorz | Stefan | 21 | Włodawski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zander | Gotlieb Bogumił | Karol | 20 | Opolski, Józefów, Lubelski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Ż. Karolina Sz.?, c. Paulina, 2 lata | Włościanin, luteranin | AP Lublin | 175 | 823 | 335 |
Zandman | Abram | Icek | 20 | Lubelska, radzyński, Krzywowierzba | 1866 | Ż. Rajza Dwojra Abramówna | Wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 136 | |
Zandmer | Majer | Lejbus | 19 | Lubelski | 1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Żona Szandla Szlomowa | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 13 |
Zandmer | Majer | Lejbus | 19 | Lubelski | 1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Żona Szandla Szlomowa | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 13 |
Zandtman Modkowicz | Szepsel | - | 18 | Radzyński, Polubicze | 1848 | 3 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zandtman Mordkowicz | Szepsel | - | 18 | Radzyński, Polubicze | 1848 | 3 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Zanicz | Maciej | Józef | 27 | Lubelski | 1852 | 3 Dywizja Grenadierów | Żona Anna Najkan | Osadnik, stolarz | AP Lublin | 175 | 820 | 44 |
Zanier | Maciej | - | - | Lubelski | 1853 | 3 Dywizja Grenadierów | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Zanierowicz | Wojciech | - | - | Zamojski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Zaniewicz | Julian Eliasz | Semen | 22 | Radzyński, Łukowisko | 1847 | Butyrski Pułk Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 148 |
Zaniewicz | Wawrzyniec | Marek | 21 | Radzyński,Międzyrzec | 1841 | 1 Korpus Piechoty | Kawaler | Mieszczanin,rymarz | AP Lublin | 175 | 819 | 185 |
Zaniewicz | Wojciech | Jan | 24 | Zamojski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 175 |
Zaniewicz | Karol | Michał | 27 | Radzyński, | 1853 | Rota N 9 13ej garnizonowej artyleryjskiej brygady | ż.Marianna Byslik | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zaniewicz | Mateusz | Tomasz | 25 | Radzyński | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Zaniewicz | Stefan | Bazyli Franciszka | 22 | Siedlecki,Miedzyrzec | 1836 | 5 Dywizja Artylerii | Żonaty-Dominica nie mieszkaja razem | Mieszczanin, włóczęga | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Zaniewicz | Kajetan | Benedykt | 26 | Radzyński,Międzyrzecz, | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Żonaty-Marianna | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Zaniewicz | Jan | Justyn | 20 | Radzyński,Miedzyrzec,Tuliłów | 1846 | 3 Dywizja Grenadierów | Żonaty - Marianna Maciejkówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Zaniewicz | Andrzej | Paweł | - | Radzyński, Tłuściec | 1871 | 23 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1050 | |
Zaniewicz | Jakub | Jan | - | Radzyński | 1872 | Wykupil się za 1000 rubli | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zaniewicz | Jan | Jan | 22 | Zamojski, Zwierzyniec | 1840 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Zaniewicz | Wasyl | Semen | 22 | Radzyński, Łukowisko | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Zaniewski | Grzegorz | Marek | 21 | Radzyński,Międzyrzec,Kąkolewnica? | 1841 | 7 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 3 |
Zaniewski | Antoni | Józefat | 20 | Radzyński, Wohyń | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 812 | 17 |
Zaniewski | Antoni | Józefat | 20 | Radzyński, Wohyń | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 812 | 5 |
Zaniewski | Franciszek | Józef | 24 | Bialski,Krasnodar? | 1841 | Korpus Grenadierów | Kawaler | Szlachcic,piśmienny | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Zaniewski | Franciszek | Adam | Siedlecka, sokołowski, Repki | 1870 | 5 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 22 | |||
Zaniewski | Franciszek | Adam | 20 | Siedlecka, sokołowski, Repki, Gałki | 1870 | 5 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 22 | |
Zaniuk | Jan | Jakub | 21 | Radzyński | 1854 | Dywizja Artylerii Grenadierów | Żona Ewa N. | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Zaniuk | Oleksy | Trochim | 20 | Lubelska, bialski, Sławatycze, Hanna | 1866 | 29 Piechotna Dywizja m.Mogilew n/Dnieprem | Ż. Juchimka Gawrowa, c.Barbara 1 rok | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 251 |
Zaniuk | Józef | Michał, Julianna | 21 | Podlaska, radzyński, Andrzejów, Wincencin | 1837 | 6 Dywizja Artylerii | ż.Maria | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Zaniuk | Dymitr | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zaniuk | Kazimierz | Piotr | Siedlecka, radzyński, Żelizna | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 22 | |||
Zaniuk | Leon | Jan | 23 | Konstantynowski | 1873 | - | Żona Klara Anteniuk | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zaniuk | Kazimierz | Piotr | 21 | Siedlecka, radzyński, Żelizna, Kolembrody | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 22 | |
Zaniulaufer | Herszko | Ajzyk | 18 | Siedlecki | 1852 | 3 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artylerii | Kawaler | Żyd,krawiec | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zanoza | Piotr | Bartłomiej | 23 | Siedlecki, Paplin | 1848 | Korpus Orenburski | ż. Apolonia Kujawianka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 812 | 10 |
Zanoza | Dymitr | Piotr | 20 | Biłgorajski, Lipiny, Zamojski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Ż. Marianna N. | Włościanin, unita | AP Lublin | 175 | 823 | 228 |
Zanozik v Lipka | Aleksander | Adam | 21 | Węgrowski | 1867 | 13 Batalion Rezerwowy Piech. | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zanozik v Lipka | Aleksander | Adam | - | Węgrowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Zansztejn | Mordko | Hersz | - | Siedlecki, Siedlce | 1871 | 23 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 778 | |
Zantman | Moszek | brak | brak | Radzyński | 1854 | Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.Kawaleria | brak | Żyd,Kantonista | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Zantman | Josef | Pejsak | 20 | Lubelska, radzyński, Międzyrzec Podlaski | 1866 | Ż. Sura Kisielińska, c.Laja | Kowal, wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 48 | |
Zanusiewicz | Franciszek | Jan Katarzyna | 20 | Łukowski | 1835 | - | Kawaler | mieszczanin czyta i pisze po polsku stolarz | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Zań | Roman | Wasyl | 20 | Zamojski, Księżpol | 1838 | Flota | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 114 |
Zań | Jan | - | - | Zamojski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zań | Jan | Michał | 21 | Radzyński, Wincencin | 1847 | 3 Dywizja Artylerii Konnej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Zań | Andrzej | Aleksy | 25 | Aleksandrów | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 124-125 |
Zań | Jerzy | Antoni | 21 | Zamojski, Aleksandrów | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 814 | spis alf. | |
Zańko | Piotr | Franciszek | 20 | Szczebrzeszyński, Białobrzegi, Zamojski | 1866 | Do dysp. Sztabu Warszawskiego Okręgu Wojskowego | Ż. Anna K. | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 373 |
Zańkowski | Józef | Mikołaj | - | Łukowski, Krasusy | 1871 | 12 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1372 | |
Zaorski | Józef | Tomasz | 20 | Lubartów | 1836 | 3 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Zapałowski | Wojciech | Feliks | 20 | Siedlecki | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Szlachcic dowodów nie złożył, czyta i pisze | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Zapasa | Marcin | Jan, Chwedora | 21 | Podlaska, radzyński, Krzywowierzba, Pachole | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Zapaśnik | Wojciech | Jakub | 25 | Łukowski, Wysocze | 1845 | Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała Pawłowicza | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Zapaśnik | Adam | Tomasz Kunegunda | 27 | Łukowski,Dzwinów,Wysoczyn | 1836 | 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Zaranek | Franciszek | Maciej | 20 | Lubelska, siedlecki, Kosów, Telaki | 1866 | Sztab 8 Piechotna Dywizja | Ż. Marianna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 432 |
Zaranek | Osip | Iwan | - | Sokołowski, Kossów | 1871 | 34 Brygada Artyleryjska | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1484 | |
Zaranek | Franciszek | - | - | Siedlecki, Chroszczówka | 1851 | - | - | Niezdatny z powodu słabych sił po gorączce tyfuidalnej. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Zaranko | Lew | Cyryl | - | Radzyński, Żelizna | 1871 | 31 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1039 | |
Zaranny | Teodor | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zarczuk | Józef | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zardzicki | Jan | N | 21 | Lubelski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik,katolik | AP Lublin | 175 | 820 | 245 |
Zareba (Zaręba) | Roman | Sebastian | 20 | Bialski, Buczyn | 1848 | Arsenał w Briańsku | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Zarek (Ziarek) | Wojciech | Stanisław | 21 | Kurowski, Baranów, Lubelski | 1866 | Ż. Marianna | Włościanin, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 191 | |
Zaremba | Mikołaj | Andrzej | 24 | Zamojski | 1851 | Kaukaska Półbrygada Rezerwowa | żona Rozalia Wlekinska | AP Lublin | 175 | 804 | 22 | |
Zaremba | Andrzej | - | 23 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 21 |
Zaremba | Szymon | Paweł | 20 | Krasnostawski | 1852 | 3 Dywizja Grenadierów | Żona Tekla Baran | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 42 |
Zaremba | Michał | Jan | 21 | Bialski,Piszczac | 1840 | 7 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin,piśmienny | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Zaremba | Wawrzyniec | Kacper | 21 | Garwoliński | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Żona Łucja Olek,córka | chłop wiara rz.-kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zaremba | Wawrzyniec | Kacper | - | Garwoliński | 1867 | - | - | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Zaremba | Walenty | Kacper | - | Garwoliński, Ryki | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 444 | |
Zaremba | Stanisław | Roman | - | Konstantynowski, Rokitno | 1871 | 6 Dywizja Kawalerii | - | AP Lublin | 175 | 873 | 905 | |
Zaremba | Michał | Wojciech | - | Łukowski, Jarczew | 1871 | 12 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1357 | |
Zaremba | Jakub | Jan | - | Konstantynowski | 1872 | 5 Brygada Strzelców | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zaremba | Jakub | Karol | 22 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zaremba | Jan | Bartłomiej | 21 | Garwoliński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zaremba | Romuald | Józef | 26 | Siedlce | 1863 | - | Dworzanin, przestępca polityczny | AP Lublin | 172 | 34 | b.pag | |
Zaremba | Jan | Michał | - | Bialski, (?) | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zarembecki | Karol | Tomasz | 21 | M.Lublin | 1863 | - | Kawaler | Chrześcijanin, przestępca polityczny, przez Urząd Rekrucki przyjęty i wysłany 17.05.1863 r. w 12 partii, szlachcic, umie czytać. | AP Lublin | 172 | 33 | 56 |
Zarembski | Josek | Moszko | Siedlecka, sokołowski, Sokołów Podlaski | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 20 | |||
Zarembski | Judko | Wulf | Siedlecka, sokołowski, Kosów | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 20 | |||
Zarembski | Josek | Moszko | 20 | Siedlecka, sokołowski, Sokołów Podlaski | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Ż. Cyna Golderber | AP Lublin | 175 | 867 | 20 | |
Zarembski | Judko | Wulf | 21 | Siedlecka, sokołowski, Kosów | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 20 | |
Zaręba | Andrzej | Bartłomiej | 21 | Krzemień | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 146-147 |
Zaręba | Andrzej | Maciej | 23 | Lubelski, Borów | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. | |
Zaręba | Szymon | - | - | Krasnostawski | 1853 | 3 Dywizja Grenadierów | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Zaręba | Paweł | Bartłomiej | 23 | Zamojski, Krzemień | 1840 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Zaręba | Mateusz | Wojciech | 23 | Łukowski | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Zaręba | Roman | Sebastian | 20 | Bialski, Buczyn | 1848 | Arsenał w Briańsku | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zaręba | Dominik | Sylwester | 27 | Siedlecki, | 1853 | Flota Czarnomorska | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zaręba | Jakub | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zaręba | Jan | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zaręba | Jan | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zaręba | Karol | Franciszek | Siedlecka, łukowski, Radoryż | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 21 | |||
Zaręba | Karol | Franciszek | 20 | Siedlecka, łukowski, Radoryż, Cisownik | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 21 | |
Zaręba | Stefan | Sebastian | 20 | Bialski, Buczyce | 1838 | 18 Dywizja Piechoty | ż. Anna Tymoszukówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Zarębal | Wojciech | Andrzej Malgorzata | 20 | Łukowski,Maciejowice | 1836 | 18 Dywizja Piechoty | Żonaty-Agnieszka pozostała we wsi Ostrawie | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Zarębski | Jankiel | Wolf | 19 | Siedlecki, | 1853 | Niefrontowe Mistrzowskie Pułki Artyleryjskich Baterii Oddz.Kaukaskiego Korpusu | Ż.Fejga Heraskowna | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zarębski | Onufry | Józef | 20 | Łukowski, | 1853 | Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygady | ż.Katarzyna Kucharska | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zarkiewicz | Damian | Jan Matucha | 20 | Radzyński,Romanów,Sosnówka | 1836 | 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Zarobnik | Szaja Wulf | Ajzyk | 21 | Siedlecka, włodawski, Ostrów | 1868 | - | Ż. Ginda, s.Froim | Żyd | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zarodnik | Abram | Dawid | - | Włodawski, Wola Wereszczyńska | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 818 | |
Zarosa | Iwan | Józef | 24 | Zamojski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Anna Matyjanka | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. | |
Zarowski | Wincenty | Józef | 20 | Podlaska, kujawski, Brześć, oddany z Guberni Mazowieckiej | 1842 | kawaler | udawał chorego, przebywał w szlitalu na badaniach | AP Lublin | 175 | 862 | b.pag. | |
Zarychta | Tomasz | Wojciech | 21 | Lubelski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 810 | 23 | |
Zarychta | Michał | Franciszek | 21 | Lubelski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | żona Petronela Bucuwna | AP Lublin | 175 | 810 | 24 | |
Zarychta | Leon | Jan | 20 | Radzyński,Włodawa | 1 Dywizja Dragonów | Żonaty-Franciszka | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 819 | 65 | |
Zarytkiewicz | Piotr | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zarzecki | Marcin | Jan | 21 | Łukowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat.,czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zarzycki | Łukasz | Wojciech | 20 | Krasnostawski | 1850 | 18 Dywizja Piechoty | AP Lublin | 175 | 807 | 125 | ||
Zarzycki | Jan | 22 | Zamojski | 1850 | 14 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie Inżynierii | AP Lublin | 175 | 818 | 150 | |||
Zarzycki | Jan | - | - | Lubelski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Zarzycki | Antoni | - | - | Łukowski, Nurzyna | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Zarzycki | Antoni | - | - | Lubelska, radzyński, Międzyrzec Podlaski | 1851 | - | - | W więzieniu w Lublinie | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Zarzycki | Józef | Andrzej | 24 | Łukowski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zarzycki | Bartłomiej | Franciszek | 22 | Siedlecki, | 1853 | Parkowa ½ Rota N 2 Zarządu Inżynierii w twierdzy Benderach | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zarzycki | Pantalion | Łukasz | 21 | Bialski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Zarzycki | Tomasz | Adam Cecylia | 23 | Łukowski | 1835 | - | Kawaler | szlachcic dowody ma złożyć | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Zarzycki | Paweł | - | - | - | 1835 | - | - | służył w Wojsku Polskim podczas rewolucji | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Zarzycki | Marcin | Wawrzyniec | 22 | Łukowski, gm. Strzyżew | 1838 | 16 Dywizja Piechoty | ż. Franciszka Ostrowska | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Zarzycki | Stanisław | Jan | 21 | Łukowski | 1839 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Szlachcic. dowodów nie dostarczył | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Zarzycki | Marcel | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zarzycki | Mateusz | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zarzycki | Leon | Adam | 20 | Siedlecka, węgrowski, Węgrów | 1868 | - | Kawaler | Mieszczanin, czyta po polsku, cieśla | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zarzycki | Franciszek | Adam | - | Węgrowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zarzycki | Teofil | Jan | 22 | Łukowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zarzycki | Adam | (Ka….?) | 24 | Radzyński, Laski | 1844 | 6 Dywizja Artylerii | ż. Agnieszka Romańczukówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 816 | |
Zarzycki | Cyprian | Filip | 21 | Bialski,Łomazy,Ortel | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Zasadny | Jan | 23 | Krasnostawski, Krupe | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, | AP Lublin | 175 | 819 | 107 | ||
Zasitka | Mateusz | Mikołaj | 24 | Bialski | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Zasiura | Jan | Wincenty | 20 | Lubelska, siedlecki, Repki, Rudniki | 1866 | 12 Piechotna Dywizja m.Kijów | Kawaler | Włościanin, czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 837 | 396 |
Zasłanka | Marcin | Kazimierz | - | Węgrowski | 1872 | Wykupił się za 1000 rubli N 11 | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zasłonka | Jan | Bartłomiej | 21 | Węgrowski | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Kawaler | chłop rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zasmonik | Franciszek | Bartłomiej | 22 | Siedlecki | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | ż. Marianna Kazuwlówna, bezdzietny | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Zastąpiło | Michał | Grzegorz | 20 | Łabuńki, Łabunie | 1866 | Ż. Katarzyna Juszczak, s. Michał, 7 tygodni | Włościanin, unita, dostarczył za siebie najemnika | AP Lublin | 175 | 823 | 286 | |
Zasuwa | Michał | Michał | 25 | Hrubieszowski, Bohutycze | 1848 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Zasuwak | Franc | Iwan | - | Siedlecki, Skórzec | 1871 | 27 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 212 | |
Zaszczynski | Tomasz | Michał | 21 | Garwoliński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zatchandler | Zelman | Nachman | 20 | Lubelska, łukowski, Miastków, Oziemkówka | 1866 | 35 Piechotny Rezerwowy Batalion | Ż. Rajzla, s.Lachman | AP Lublin | 175 | 837 | 98 | |
Zaterman | Majer Leisor | Dawid | 15 | Lubelski, Baranów | 1855 | Kantonista w Twierdzy Zamość | kawaler | AP Lublin | 175 | 806 | 79 | |
Zatorski | Józef | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zatorski | Karol | Wojciech | 27 | Hrubieszowski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 205 |
Zatorski | Karol | - | - | Hrubieszowski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Zatorski | Marcin | Piotr, Barbara | 20 | Podlaska, siedlecki, Sawin Ruski, Krynki | 1837 | 6 Lekka Dywizja Kawalerii | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Zatorski | Józef | Stanisław | 20 | Krasnostawski, Pilaszkowice, Krasnostawski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Ż. Marianna Szymańska, c. Franciszka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 186 |
Zatyka | Marcin | Wawrzyniec | 22 | Garwoliński | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat,czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zatyka | Marcin | Wawrzyniec | - | Garwoliński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Zatyka | Kazimierz | Karol | - | Garwoliński, Żelechów | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 408 | |
Zatyka | Józef | Marcin | - | Łukowski, Jarczew | 1871 | 31 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1289 | |
Zauberman | Awadia Eruhim | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 19 |
Zaw | Moszko | Lejba | 20 | Hrubieszowski | 1851 | Kompania wojskowo-robocza Zarządu Inżynierii | kawaler | AP Lublin | 175 | 819 | 305 | |
Zawada | Błażej | Szymon | 27 | Motycz | 1836 | 3 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 27 |
Zawada | Józef | Dominik | 24 | Hrubieszowski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 810 | 24 | |
Zawada | Michał | Jan | 20 | Lubelski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik,katolik | AP Lublin | 175 | 820 | 251 |
Zawada | Michał | - | - | Lubelski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Zawada | Paweł | Tomasz | 21 | Łukowski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Żona Franciszka Chojecka | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zawada | Jan | Adam | 21 | Łukowski | 1854 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Zawada | Andrzej | Bartłomiej | 20 | Siedlecka, łukowski, Białobrzegi, Tchórzew | 1868 | - | Ż. Zofia | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zawada | Jan | Bartłomiej | 22 | Łukowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zawada | Andrzej | Kazimierz | 22 | Garwoliński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.-kat.,w szpitalu,od 16.03. zdrowy Nr.170 | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zawada | Tymoteusz | Ignacy | 20 | Biłgorajski, Krzeszów, Zamojski | 1866 | 2 Dywizja Grenadierów, Warszawa | Ż. Anna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 218 |
Zawada | Błażej | Szymon | 24 | Motycz | 1836 | 3 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 19 |
Zawada | Michał | Daniło | 20 | Zamojski, Lipiny | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Marianna | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. | |
Zawada | Szczepan | Maciej Ewa | 22 | Łukowski,Osieck,Jaźwiny | 1836 | 6 Dywizja Artylerii | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Zawada | Antoni | Wojciech | - | Garwoliński | 1872 | 5 Brygada Strzelców | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zawadka | Adam | Michał | 23 | Łukowski, Wola Starogrodzka | 1848 | Arsenał w Briańsku | ż. Helena Cmochówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Zawadka | Adam | Michał | 23 | Łukowski, Wola Starogrodzka | 1848 | Arsenał w Briańsku | ż. Helena Cmochówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zawadka | Andrzej | Jan | 27 | Łukowski | 1852 | Flota Czarnomorska | Żona Agnieszka Możdzak | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zawadka | Jan | Walenty | 22 | Łukowski, | 1853 | Garnizon Artylerii w Bakijsku | ż. Marianna Piotrowska | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zawadka | Tomasz | Łukasz | 21 | Garwoliński | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat, | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zawadka | Grzegorz | Mateusz | 21 | Garwoliński | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Żona Marianna Krupa | Chłop,wiara rz.kat, | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zawadka | Jan | Zachary | 22 | Garwoliński | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Żona Marianna Trojanek,corka | chłop wiara rz.-kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zawadka | Jan | Paweł | 21 | Siedlecka, garwoliński, Sobienie Jeziory, Zuzanów | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zawadka | Andrzej | Stanisław | 20 | Siedlecka, garwoliński, Pszonka | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zawadka | Tomasz | Łukasz | - | Garwoliński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Zawadka | Grzegorz | Mateusz | - | Garwoliński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Zawadka | Jan | Zachary | - | Garwoliński | 1867 | - | - | Postawił za siebie Garaszym Jan | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Zawadka | Józef | Tomasz | - | Garwoliński | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zawadka | Mikołaj | Mateusz | Siedlecka, garwoliński, Pszonka | 1870 | 5 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 21 | |||
Zawadka | Wojciech | Paweł | 21 | Garwoliński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zawadka | Mikołaj | Mateusz | 20 | Siedlecka, garwoliński, Pszonka | 1870 | 5 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 21 | |
Zawadka | Jakub | - | - | Łukowski, Osieck | 1851 | - | - | Niezdatny z powodu początkowej ruptury workowej. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Zawadka | Tomasz | Łukasz | 23 | Łukowski, Łukowiec | 1845 | 6 Okręg Straży Więziennej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Zawadka v Zawadzki | Kazimierz | - | - | Siedlecki, Łuzki | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Zawadski | Jakub | Nieślubny | 22 | Sokołowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zawadski | Antoni | Onufry | 22 | Garwoliński | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat.,Stolarz | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zawadyl | Franciszek | Józef, Anna | 22 | Podlaska, radzyński, Kock | 1837 | 6 Dywizja Artylerii | ż.Anna | Mieszczanin, tkacz, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Zawadzki | Józef | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zawadzki | Józef | Michał | 21 | Dorohusk | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 816 | |
Zawadzki | Karol | Jan | 27 | Siedlecki, Gródek | 1845 | Pułk Uglicki - 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin, czyta i pisze po polsku. Stolarz. | AP Lublin | 175 | 818 | 119 |
Zawadzki | Stanisław | Franciszek | 25 | Lubelski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23 | Żona Józefa Piekut | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 169 |
Zawadzki | Stanisław | - | - | Lubelski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Zawadzki | Mikołaj | Paweł | 20 | Siedlecki, | 1846 | Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag | ||
Zawadzki | Stanisław | Jan | 20 | Siedlecki, Zawady | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Zawadzki | Jan | Jan | 21 | Siedlecki, Żelechów | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin, czyta i pisze po polsku i rosyjsku, stolarz. | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zawadzki | Józef | Michał | 21 | Dorohusk | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zawadzki | Walenty | - | - | Siedlecki, Bachorza | 1851 | - | - | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. | |
Zawadzki | Stanisław | Wawrzyniec | 23 | Bialski, | 1853 | Flota Czarnomorska | ż.Marianna Zwolińska | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zawadzki | Feliks | Stanisław | 22 | Siedlecki | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Zawadzki | Adolf | Kazimierz | 20 | Lubelska, siedlecki, Korytnica | 1866 | 29 Piechotna Dywizja m.Mogilew n/Dnieprem | Kawaler | Włościanin, szewc | AP Lublin | 175 | 837 | 374 |
Zawadzki | Bartłomiej | Antoni | 22 | Lubelska, siedlecki, Jabłonna, Czekanów | 1866 | 12 Piechotna Dywizja m.Kijów | Kawaler | Włościanin, czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 837 | 463 |
Zawadzki | Seweryn | Wawrzyniec | 21 | Lubelska, radzyński, Charlejów, Hordzież | 1866 | Kawaler | Mieszczanin, czyta i pisze po polsku, wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 245 | |
Zawadzki | Mateusz | Teodor, Rozalia | 25 | Podlaska, łukowski, Kozłów | 1837 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Zawadzki | Stanisław | Jan | 22 | Siedlecki, gm. Bachorza | 1838 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Zawadzki | Wojciech | Maciej | 24 | Siedlecki, gm. Bachorza | 1838 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Zawadzki | Franciszek | Jan | 20 | Siedlecki,Jabłonna | 1840 | 2 Dywizja Ułanów | Kawaler | Włościanin ,na lewej nodze na kostce stara rana | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Zawadzki | Ignacy | Jan | 20 | Siedlecki, Jabłonna | 1848 | 1 Dywizja Ułanów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Zawadzki | Franciszek | Józef | 22 | Bialski, Huszcza | 1848 | 1 Dywizja Ułanów | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Zawadzki | Franciszek | Józef | 22 | Bialski, Huszcza | 1848 | 1 Dywizja Ułanów | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Zawadzki | Grzegorz | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zawadzki | Stefan | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zawadzki | Jan | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zawadzki | Jan | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zawadzki | Jan | Piotr Paweł | 20 | Siedlecki | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat,czyta i pisze po polsku i rusku,kowal | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zawadzki | Kajetan Wawrzyniec | Antoni | 22 | Sokołowski | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Żona Teofila Hiszczykowska,syn 2 | Szlachcic,wiata rz.kat,czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zawadzki | Feliks | Ambroży | 20 | Siedlecka, sokołowski, Repki, Rogów | 1868 | - | Włościanin, czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. | |
Zawadzki | Piotr | Józef | 21 | Siedlecka, garwoliński, Kłoczew, Sokola | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zawadzki | Jakub | Seweryn | 21 | Siedlecka, garwoliński, Sobolew | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zawadzki | Jan | Paweł | - | Siedlecki | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Zawadzki | Kajetan Wawrzyniec | Antoni | - | Sokołowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Zawadzki | Marcin | Iwan | - | Sokołowski, Repki | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1560 | |
Zawadzki | Józef | Jan | - | Sokołowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zawadzki | Józef | Jan | Siedlecka, konstantynowski, Przesmyki | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 22 | |||
Zawadzki | Jan | Józef | 22 | Sokołowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zawadzki | Aleksander | Jan | 21 | Sokołowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zawadzki | Józef | Jan | 21 | Siedlecka, konstantynowski, Przesmyki, Kaliski | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 22 | |
Zawadzki | Maciej | Mikołaj | 22 | Lubelski | 1863 | - | Kawaler | Chrześcijanin, rekrut, wysłany 17.05.1863 r. w 12 partii, mieszczanin. | AP Lublin | 172 | 33 | 32 |
Zawadzki | Józef | Mikołaj | 24 | Lubelski, Biskupice, Lubelski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Kawaler | Włościanin, najemnik za Cyka? | AP Lublin | 175 | 823 | 387 |
Zawadzki | Ludwik | Łukasz | 29 | Zamojski, Tomaszów | 1838 | 13 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 810 | 7 |
Zawadzki | Andrzej | Józef | 20 | Lubelski, Szczuczki | 1848 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Zawadzki | Kazimierz | Franciszek | 21 | Lubelski, (Morzenek?) | 1840 | 9 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin, kucharz | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Zawadzki | Leon | Piotr Eufrozyna | 23 | Siedlecki,Czekanów | 1836 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Zawadzki | Kalikst | Józef | 22 | Bialski,Kownaty,Makarówka | 1840 | Korpus Grenadierów | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany ,piśmienny | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Zawadzki | Jan | Stanisław | 21 | Siedlecki,Zawady | 1840 | Korpus Grenadierów | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Zawadzki | Ignacy | Jan | 20 | Siedlecki, Jabłonna | 1848 | 1 Dywizja Ułanów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Zawidczak | Marcin | Jan | 21 | Zamojski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 810 | 24 | |
Zawislak | Kazimierz | - | - | Krasnostawski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zawislak | Tomasz | - | - | Zamojski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zawislak | Wojciech | Stanisław | 24 | Krasnostawski | 1863 | - | Żona Katarzyna, dzieci nie ma | Chrześcijanin, rekrut, wysłany z Warszawy do Petersburga w 14 partii dnia 12.06.1863 r. z przeznaczeniem do 6 Rez. Dywizji Piechoty, mieszczanin. | AP Lublin | 172 | 33 | 22.76 |
Zawisławski (Zawisłowski) | Tomasz | Ignacy | 21 | Łukowski, Sobole | 1845 | Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Zawistoski | Antoni | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zawistoski | Mateusz | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zawistowski | Wojciech | Andrzej | 20 | Łukowski,Jagodne Słomczyńskie,Ludzwinów? | 1841 | 1 Korpus Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 193 |
Zawistowski | Michał | - | - | Lubelski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Zawistowski | Tomasz | Feliks | 20 | Siedlecki | 1852 | 3 Dywizja Grenadierów | Kawaler | Szlachcic herbowy | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zawistowski | Bartłomiej | Franciszek | 28 | Siedlecki, | 1853 | Parkowa ½ Rota N 2 Zarządu Inżynierii w twierdzy Benderach | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zawistowski | Piotr | Kacper | 24 | Siedlecki | 1854 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Zawistowski | Wojciech | Tomasz Marianna | 21 | Siedlecki | 1835 | - | Kawaler | mieszczanin | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Zawistowski | Michał | Mikołaj, Magdalena | 20 | Podlaska, siedlecki, Bachorza, Wojewódki | 1837 | 6 Lekka Dywizja Kawalerii | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Zawistowski | Andrzej | Tomasz | 20 | Siedlecki, Kossów | 1838 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Zawistowski | Franciszek | Franciszek | 23 | Bialski,Huszcza,Tuczna | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany,piśmienny po polsku I rosyjsku | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Zawistowski | Józef | Maciej | 20 | Lubelski | 1850 | 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej Dywizji | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | ||
Zawistowski | Feliks | Paweł | 20 | Siedlecka, sokołowski, Olszew, Rytele | 1868 | - | Kawaler | Jednodworzec | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zawistowski | Piotr | Walenty | 20 | Siedlecka, garwoliński, Sobienie Jeziory | 1868 | - | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zawistowski | Stanisław | Franc | - | Węgrowski, Prostyń | 1871 | 12 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1747 | |
Zawistowski | Konstanty | Feliks | Siedlecka, sokołowski, Olszew | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 22 | |||
Zawistowski | Konstanty | Feliks | 20 | Siedlecka, sokołowski, Olszew, Rytele | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 22 | |
Zawistowski | Józef | Edward | 22 | Bialski | 1863 | Oddzielny Orenburski Korpus | Szlachcic, przestępca polityczny | AP Lublin | 172 | 34 | b.pag | |
Zawistowski | Józef | - | - | Radzyński, gm. Opole | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Zawistowski | Hieronim | - | - | Bialski, Biała | 1851 | - | - | Nieostarczony dla słabości. W 1852 złożył akt jedynaka. W 1854 dostarczony do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Zawistowski | Jakub | - | - | Siedlecki, Olszew | 1851 | - | - | Niezdatny z powodu słabych sił po chorobie. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Zawisza | Albertyn | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zawisza | Antoni | Mikołaj | 26 | Lubelski, Józefów | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Marianna | kowal | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Zawisza | Floryan | Marcin | 22 | Lubelski, Radlin | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. | |
Zawisza | Feliks | - | - | Łukowski, Żelechów | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Zawiślak | Maciej | Tomasz | 25 | Krasnostawski | 1850 | 18 Dywizja Piechoty | AP Lublin | 175 | 805 | 10 | ||
Zawiślak | Franciszek | Szymon | 21 | Krasnostawski | 1851 | Flota Czarnomorska | żona Agnieszka Skibonkowna | tkacz | AP Lublin | 175 | 814 | 20 |
Zawiślak | Ignacy | Piotr | 20 | Krasnostawski, Pawłów | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. | |
Zawiślak | Antoni | Paweł | 20 | Lubelski Miejski, Bychawa, Lubelski | 1866 | 48 rezerwowy batalion piechoty, m. Szuja | Ż. Franciszka Stodorowska? | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 75 |
Zawiślak | Maciej | Michał | 20 | Biłgorajski, Łukowa, Zamojski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Ż. Zofia Kozyra, s. Michał, 1. rok | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 383 |
Zawiślak | Stanisław | Sebastian | 23 | Krasnostawski, Turobin | 1838 | 14 Dywizja Piechoty | ż. Zofia Łukajówna, bezdzietny. | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 59 |
Zawiślak | Michał | Marcin | 20 | Lubelski, Motycz | 1838 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 68 |
Zawitowski | Michał | Maciej | 20 | Lubelski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 820 | 132 |
Zawodniak | Piotr | Ignacy Marianna | 29 | Siedlecki,Kopcie,Gałki | 1836 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Zawoźnik | Hersz | Mendel | 20 | Lubelska, siedlecki, Niwiski, Ostrówek | 1866 | Ż. Estera Ryfka | Wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 9 | |
Zawrotniak | Paweł | Paweł | 21 | Szczebrzeszyński, Suchowola, Zamojski | 1866 | 5 Aleksandryjski Pułk Huzarów | Kawaler | Mieszczanin, jako najemnik za Ignacego Grundkiewicza | AP Lublin | 175 | 823 | 365 |
Zazdrosny | Wojciech | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zaziuk | Józef | Grzegorz | Siedlecka, włodawski, Wola Wereszczyńska | 1870 | 3 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 21 | |||
Zaziuk | Józef | Grzegorz | Siedlecka, włodawski, Wola Wereszczyńska, Wereszczyn | 1870 | 3 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 21 | ||
Zazoń | Józef | Iwan | 26 | Bialski, (…uczyce?) | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Zazula | Grzegorz | Damian Hupa | 21 | Bialski | 1835 | - | Kawaler | włościanin | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Ząbek | Józef | - | - | Gub. Płocka | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Zbiczak | Antoni | Piotr | 20 | Nowodwór | 1836 | Flota Bałtycka | ż. Rozalia Włodarczyk, pozostała przy rodzicach | Włościanin | AP Lublin | 175 | 816 | |
Zbiczak | Antoni | Piotr | 20 | Nowodwór | 1836 | Korpus Kaukaski | ż. Rozalia Włodarczyk, zostaje przy rodzicach. | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zbik | Walenty | Wawrzyniec | 20 | Lubelska, siedlecki, Seroczyn, Borki | 1866 | 32 Piechotny Kremienczugski Pułk | Ż. Marianna, 3 pasierbów | Włościanin, zmarł | AP Lublin | 175 | 837 | 54 |
Zbojna | Jan | Benedykt Marianna | 21 | Łukowski | 1835 | - | Kawaler | włościanin | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Zbojno | Kazimierz | Józef | 23 | Łukowski | 1873 | - | Żona Marianna Osiadczycha,córka Elżbieta | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zborowski | Michał | - | - | Tomaszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zborowski | Antoni | Michał | 24 | Lubartów | 1834 | - | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 803 | 13 |
Zborowski | Wawrzyniec | Antoni | 21 | Radzyński, gm. Międzyrzec | 1838 | 16 Dywizja Piechoty | ż. Tekla Mączyńska | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Zborowski | Ignacy | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zborowski | Paweł | Eliasz | 21 | Hrubieszowski, Miętkie, Hrubieszowski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Ż. Katarzyna, syn | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 167 |
Zbór | Jerzy | Semen | 24 | Siedlecki | 1839 | Oddzielny Korpus Grenadierów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Zbroński | Antoni | Kajetan | 20 | Żółkiewka | 1836 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 806 | 66 |
Zbrozek | Józef | - | - | Zamojski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zbucki | Andrzej | Maciej | 23 | Siedlecki, Kczesk | 1847 | 6 Dywizja Artylerii | ż. Katarzyna Grudówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 816 | |
Zbucki | Jan | Stanisław | 20 | Lubelska, siedlecki, Królowa Niwa, Krzesk Stary | 1866 | 29 Piechotna Dywizja m.Mogilew n/Dnieprem | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 68 |
Zbucki | Wojciech | Wojciech | 21 | Lubelska, siedlecki, Królpwa Niwa, Zawady | 1866 | Kawaler | Włościanin, wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 82 | |
Zbucki | Antoni | Wojciech | - | Siedlecki | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zbucki | Adam | Antoni | - | Siedlecki | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zbucki | Josel | Mejer | Siedlecka, łukowski, Łuków | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 20 | |||
Zbucki | Josel | Mejer | 20 | Siedlecka, łukowski, Łuków | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Ż. Estera Chana Lederman | AP Lublin | 175 | 867 | 20 | |
Zbucki | Osip | Feliks | - | Siedlecki, Siedlce | 1871 | 27 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 104 | |
Zbucki | Foma | Grzegorz | - | Siedlecki, Królowa Niwa | 1871 | 27 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 204 | |
Zbulitowski | Noech | Aron | Siedlecka, włodawski, Parczew | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 20 | |||
Zbulitowski | Noech | Aron | 21 | Siedlecka, włodawski, Parczew | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 20 | |
Zbyciak | Stefan | - | - | Lubartowski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 18 |
Zbyciak | Ignacy | - | - | Lubartowski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 18 |
Zbydniewski | Jakub | Wojciech | 20 | Zamojski, Lipiny | 1838 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 72 |
Zbyk | Andrzej | Benedykt | 21 | Siedlecki | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat., | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zdanek | Maciej | Karol | 24 | Łukowski | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | ż. Teresa Kaczorowska | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Zdaniewicz v Zdanowski | Paweł | - | - | Siedlecki, Pruszyn | 1851 | - | - | Niedostarczony - zostaje w szpitalu cywilnym na kuracji. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Zdaniewski | Jan | Paweł | 22 | Żulice | 1836 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Zdaniewski | Jan | Paweł | 22 | Żulice | 1836 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Zdanowicz | Ignacy | Stanisław | 20 | Łukowski,Stężyca | 1841 | Korpus Grenadierów | Kawaler | Mieszczanin,piśmienny po polsku I rosyjsku | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Zdanowicz | Jan | Karol | - | Łukowski | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zdanowicz | Stefan | Wawrzyniec | 25 | Radzyński, Opole | 1843 | Korpus Grenadierów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Zdanowski | Feliks | Stanisław | 21 | Łukowski, Sulbiny Górne | 1848 | Korpus Orenburski | ż. Marianna Kałurzczanka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 812 | 22 |
Zdanowski | Stanisław | Antoni | 20 | Siedlecki | 1854 | Dywizja Artylerii Grenadierów | Żona Tekla Zdanowska | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Zdanowski | Szczepan | Antoni | 20 | Siedlecki | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Żona Aniela Wysokinska | Czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Zdanowski | Florian | Jan | 21 | Lubelska, siedlecki, Czuryły, Zdany | 1866 | Kawaler | Szlachcic, świadectwo nie potwierdzone | AP Lublin | 175 | 837 | 18 | |
Zdanowski | Andrzej | Szymon | 29 | Siedlecki, Zdany | 1838 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic, czyta i pisze po polsku. Wszedł do służby jako zastępca Juliana Józefowicza. | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Zdanowski | Ludwik | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zdanowski | Aleksander | Wawrzyniec | - | Sokołowski | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zdanowski | Stanisław | Antoni | 21 | Siedlecki | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zdanowski | Feliks | Stanisław | 21 | Łukowski, Sulbiny Góne | 1848 | Korpus Orenburski | ż. Marianna Kałurzczanka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 812 | 23 |
Zdanowski | Jan | - | - | Siedlecki, Cielemęc | 1851 | - | - | Oszczędzony dla gospodarstwa i żony brzemiennej w 9. m-cu. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Zdanowski | Andrzej | Antoni Agnieszka | 25 | Łukowski,Wólka Konopczana,Zembry | 1836 | 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Zdańkowski | Wojciech | Bazyli, Barbara | 20 | Podlaska, siedlecki, Czuryły, Radzików | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Zdeb | Jakub | - | - | Zamojski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zdeb | Sebastian | Maciej | 21 | Lubelski Miejski, Sobieszczany, Lubelski | 1866 | Do dysp. Sztabu Warszawskiego Okręgu Wojskowego | Ż. Marianna, c. Józefa, 1 rok | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 77 |
Zdeba | Wojciech | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zdebski | Ignacy | Wojciech | 20 | Lubelski | 1851 | Flota Czarnomorska | kawaler | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. | |
Zdiak | Michał | - | 21 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 26 |
Zdolski | Michał | Gawryło | 20 | Radzyński | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zdrojko | Józef | Antoni | 22 | Krasnostawski | 1863 | - | Kawaler | Chrześcijanin, rekrut, wysłany z Warszawy do Petersburga w 14 partii dnia 12.06.1863 r. z przeznaczeniem do 6 Rez. Dywizji Piechoty, mieszczanin. | AP Lublin | 172 | 33 | 22.73 |
Zdrojkowski | Florian | Wojciech | 21 | Radzyński, Stępków | 1847 | 6 Dywizja Artylerii | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 816 | |
Zdrojkowski | Rajmund | Józef, Zuzanna | 21 | Podlaska, radzyński, Przewłoka, Stępków | 1837 | 1 Dywizja Kirasjerów | Kawaler | Szlachcic bez dowodów, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Zdun | Stefan | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zdunczuk | Andrzej | - | - | Chełmski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 18 |
Zdunczuk | Iwan | - | - | Chełmski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zdunczuk | Antoni | - | - | Chełmski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zdunczuk | Jędrzej | Michał | 23 | - | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 803 | 23 |
Zdunczyk | Konstantyn | Michał | - | Sokołowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Zdunek | Jan | Jan | 23 | Zamojski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik,katolik | AP Lublin | 175 | 820 | 235 |
Zdunek | Jan | - | - | Zamojski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Zdunek | Mikołaj | Grzegorz | 21 | Lubelski, Lubartów | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. | |
Zdunek | Jakub | Grzegorz | 20 | Łukowski, | 1853 | Chociński artyleryjski garnizon | ż. Tekla Panika | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zdunek | Bartłomiej | Jakub | 21 | Łukowski | 1854 | Flota Czarnomorska | Żona Zofia Olanka | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Zdunek | Michał | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zdunek | Antoni | brak | - | Węgrowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Zdunek | Łukasz | Walenty | - | Łukowski, Serokomla | 1871 | 34 Brygada Artyleryjska | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1299 | |
Zdunek | Franc | Mateusz | - | Węgrowski, Łochów | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1609 | |
Zdunek | Andrzej | Szymon | - | Węgrowski, Stoczek | 1871 | 12 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1693 | |
Zdunek | Feliks | Marcin | - | Łukowski | 1872 | 5 Brygada Strzelców | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zdunek | Teofil | Józef | - | Siedlecki | 1872 | Zawrócony za niego Kopalinski Antoni | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zdunek | Tomasz | Lubartowski, Firlej, Lubelski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | AP Lublin | 175 | 823 | |||||
Zdunek | Adam | Walenty | 24 | Zamojski, Radzięcin | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. | |
Zduniak | Paweł | Kazimierz | 23 | Łukowski, Żyrzyn | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Zduniak | Mikołaj | Piotr | 21 | Łukowski, Życzyn | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zduniak | Wawrzyniec | Grzegorz | 20 | Łukowski | 1854 | Flota Czarnomorska | Żona Małgorzata Płolcik | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Zduniak | Sylwester | Jan Katarzyna | 21 | Łukowski | 1835 | - | Kawaler | włościanin | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Zduniak | Piotr | Marcin | 21 | Łukowski | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat, | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zduniak | Stefan | Maciej | 21 | Siedlecka, garwoliński, Sobolew, Kaleń | 1868 | - | Ż. Józefa Kowalczyk, s.Krzysztof, c.Jadwiga | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zduniak | Piotr | Marcin | - | Łukowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Zduniak | Szymon | Wojciech | 22 | M.Lublin | 1863 | - | Kawaler | Chrześcijanin, rekrut,wysłany 17.05.1863 r. w 12 partii, mieszczanin. | AP Lublin | 172 | 33 | 35 |
Zduniak | Marcin | Filip | 20 | Chełmski, Olchowiec, Krasnostawski | 1866 | 29 rezerwowy batalion piechoty, Moskwa | Ż. Franciszka T.?, syn, c. Marianna, 2 miesiące | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 268 |
Zduniek | Antoni | Szymon | 20 | Węgrowski | 1867 | 13 Batalion Rezerwowy Piech. | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat,czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zduniuk | Józef | Kondrat | 23 | Krasnostawski | 1852 | Flota Czarnomorska | ŻonaMarianna Wujtowicz | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 197 |
Zduniul | Józef | - | - | Krasnostawski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Zduńczyk | Franciszek | Jan | 20 | Siedlecka, węgrowski, Sadownw, Kołodziąż | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zdurzyk | Konstanty | Michał | 22 | Sokołowski | 1867 | 19 Rezerwowy Batalion Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat, | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zdybanski | Michał | - | - | Krasnostawski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zdybel | Jan | Paweł | 20 | Zamojski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | żona Ewa Tłuczkiewiczowna | AP Lublin | 175 | 810 | 22 | |
Zdybel | Jan | Maciej | 20 | Zamojski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | żona Rozalia Goldnokowna | AP Lublin | 175 | 810 | 23 | |
Zdybel | Stanisław | Błażej | 21 | Zamojski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Żona Agata Fodar | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 160 |
Zdybel | Stanisław | - | - | Zamojski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Zdybel | Mikołaj | - | - | Zamojski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Zdybel | Walenty | N. | 21 | Krasnostawski | 1851 | 1 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierów | kawaler | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | |
Zdybel | Jacenty | Antoni | 24 | Zamojski | 1851 | 20 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusu | żona Anna Kijudzowna | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. | |
Zdybel | Piotr | Sebastian | 20 | Zamojski, Krzemień | 1838 | Kirasjerzy | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 39 |
Zdybel | Jan | Marcin | 20 | Zamojski, Zakrzówek | 1848 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Zdybel | Wojciech | 20 | Zamojski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. | ||
Zdziebarski | Franciszek | Władysław | 21 | Siedlecki,Zawady,Połazie | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Zdziebłowski | Jan | Stanisław | 23 | Radzyński, Krasew | 1848 | Arsenał w Briańsku | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Zdziebłowski | Jan | Stanisław | 24 | Radzyński, Krasew | 1848 | Arsenał w Briańsku | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zdziebłowski | Jan | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zdziechowicz | Seweryn | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zdziechowski ( Ziechowski ) vel Wiechowski | Franciszek | Krzysztof, Krystyna | 27 | Podlaska, siedlecki, Kiełczew, Chruszczówka | 1837 | 1 Dywizja Kirasjerów | ż.Cecylia | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Zdzięborski | Jan | Wawrzyniec | 26 | Siedlecki | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Żona Rozalia Cenborowska | Osadnik,Zmarł N 39798/5349-67 | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Zec | Gerszko | Szloma | 24 | Zamojski | 1872 | - | Kawaler | Żyd,wiara judajska | AP Lublin | 175 | 740 | |
Zecha | Jan | - | - | Lubelski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zegbaum | Zelman | Pierc | 18 | Lubelski | 1851 | Kompania wojskowo-robocza Zarządu Inżynierii | kawaler | tkacz | AP Lublin | 175 | 819 | 305 |
Zegbaum | Mordko | Jocko | 18 | Lubelski | 1851 | Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty Czarnomorskiej | kawaler | AP Lublin | 175 | 819 | 294 | |
Zegelszyper | Szybel | Berek | 24 | Zamojski | 1846 | Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu Kaukaskiego | kawaler | wyrób odzieży | AP Lublin | 175 | 862 | b.pag. |
Zegrzuk | Jan | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zejdenwujer | Hil Tobiasz | Jankiel | 21 | Józefów | 1866 | Ż. M. Goldberg, s. Abram, 3 lata; Dawid, 1. tydzień | Żyd, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 351 | |
Zejfsztejn | Becjan | Lejbus | - | Radzyński | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zejgman | Szyja | Berek | 21 | Włodawski | 1873 | - | Żona Ruchla Blumend | Żyd | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zekser | Huna | Wulf | 19 | Zamojski | 1853 | Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 15 | Wdowiec | Żyd | AP Lublin | 175 | 820 | 292 |
Zelcer | Nusyn | Moszek | - | Siedlecki, Krześlin | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 35 | |
Zeleniec | Moszko | Chaim | - | Węgrowski, Stoczek | 1871 | 12 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1773 | |
Zelenko v Holowenko | Eliasz | Roman | - | Radzyński, Tłuściec | 1871 | - | Wpisany pod literą H | AP Lublin | 175 | 873 | 1018 | |
Zeleźniak | Jan | Bartłomiej | 20 | Lubartów | 1836 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Zeliger | Leiba | Joele | 16 | Zamojski, Goraj | 1855 | Kantonista w Twierdzy Zamość | kawaler | AP Lublin | 175 | 806 | 76 | |
Zeliuk | Iwan | Andrzej | - | Konstantynowski, Swory | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 914 | |
Zelma | Szloma | - | - | Lubelska, siedlecki, Mokobody | 1851 | - | - | Zbiegł | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Zelmanowicz | Uszer | Zelman | 20 | Lubelski | 1848 | Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i Wodnych | Kawaler | Żyd, szewc .Po chrzcie św.prawosławnym nazywał się Dmitry Mikołaja syn Michailow N 116357/19507-50 | AP Lublin | 175 | 817 | 11 |
Zelter | Nachman | Moszek | - | Siedlecki, Siedlce | 1871 | - | Wrócił. Wstąpił brat Nusyp nr 817 | AP Lublin | 175 | 873 | 21 | |
Zeluniak | Paweł | Kazimierz | 23 | Łukowski, Życzyn | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Zeluńczak | Maciej | - | - | Lubelska, łukowski, Ryki | 1851 | - | - | Niezdatny z powodu braku miary | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Zemba | Marcin | Stanisław | 25 | Zamojski | 1871 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz-kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Zemba | Michał | Antoni | 21 | Janowski, Kraśnik, Zamojski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 823 | |
Zemba | Dominik | Wojciech | 21 | Opolski, Ratoszyn, Lubelski | 1866 | 2 Dywizja Grenadierów, Warszawa | Ż. Marianna G., s. Tomasz, 1. rok | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 335 |
Zembrowski | Aleksander | Walenty | 21 | Siedlecki,Łazów,Paderewek | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Zembrowski | Franciszek | Jan | - | Sokołowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zembrowski | Feliks | Wojciech Małgorzata | 25 | Siedlecki,Ceranów,Zawada | 1836 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany ,płóciennik,gorzelnik | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Zembrzecki | Antoni | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | Zmarł w 1842r. | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zembrzycki v Rek | Michał | N | 20 | Łukowski,Pszonka | 1846 | 2 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 153 |
Zemelman | Judko | Lejbus | 18 | Lubelski | 1851 | Kompania wojskowo-robocza Zarządu Inżynierii | kawaler | AP Lublin | 175 | 819 | 305 | |
Zemelman | Jeruchim | Mordka | 12 | Lubelski | 1852 | Wojenni Kantoniści | Kawaler | Żyd, w miejsce brata Lejzora | AP Lublin | 175 | 820 | 316 |
Zemelman | Chaim Icek | Szmul | 23 | Lubelski, Nowa Aleksandria | 1855 | - | żona Perla Zys córka Zysła | AP Lublin | 175 | 822 | 510 | |
Zemła | Józef | Wincenty | 21 | Siedlecki,Księżopole-Komory,? | 1846 | Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Zemła | Ignacy | Wincenty | 20 | Siedlecki, Zemły | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Zemła | Ignacy | Wincenty | 20 | Siedlecki, Zemły | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Zemła | Jan | - | - | Lubelska, siedlecki, Proszew | 1851 | - | - | Stawał do poboru w Warszawie | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Zemła | Berko | - | - | Lubelska, siedlecki, Mokobody | 1851 | - | - | Zbiegł | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Zemła | Ludwik | Maciej Ewa | 24 | Siedlecki | 1835 | - | Kawaler | szlachcic dowodów nie ma | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Zemła | Antoni | Wincenty Marianna | 21 | Siedlecki,Komory,Zemły | 1836 | 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany ,piśmienny | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Zemła | Stanisław | - | - | Siedlecki, Księżopole Komory | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Zeniuk | Iwan | Justyn | - | Bialski, Lubienka | 1871 | 27 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 287 | |
Zenkiel? | Wojciech | Antoni | 28 | Łukowski,Dęblin,Mierzączka | 1841 | 1 Korpus Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 207 |
Zeń | Zachariasz | Jan | 23 | Hrubieszowski, Terebiń | 1840 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 18 |
Zeń | Grzehorz | Paweł | 22 | Siedlecka, włodawski, Sobibór, Zbereże | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zeń | Mikołaj | Andrzej | - | Włodawski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Zeń | Jan | Michał | 22 | Włodawski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zernik | Józef | - | - | Hrubieszowski | 1848 | 1 Dywizja Kirasjerów | - | - | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Zerzysko | Sebastian | Błażej | 24 | Łukowski, Osiemkówka | 1848 | Korpus Kaukaski | ż. Marianna Gościnna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zesiu | Antoni | Jan | 21 | Radzyński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zeszko | Prokop | Damian | 26 | Bialski, Połoski | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Zeszko | Prokop | Damian | 26 | Bialski, Połoski | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zeszko | Kosjan | Filip Anna | 20 | Bialski,Trojanów,Połaski | 1836 | 1 Dywizja Kirasjerów | Kawaler | Włościanin,nad prawym okiem znak przecięcia I na prawej ręce znamie | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Zezula | Ilko | Adam | 25 | - | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 803 | 27 |
Zezula | Gabriel | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zezula | Józefat | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zezulka | Grzegorz | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zezuła | Józef | Szymon | 22 | Hrubieszowski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 197 |
Zgadziński | Kasper | Adam | 25 | Krasnobród | 1836 | 3 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 24 |
Zgieł v Zgiet | Ignacy | Karol | 20 | Siedlecki,Sterdyń,Tereszyn | 1840 | 7 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin ,brak połowy palce wskazujacego | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Zgierski | Michał | Karol | 23 | Nowoaleksandryjski | 1874 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz-kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Zgłębecki v Gembicki | Antoni | Józef | 20 | Lubelski | 1851 | 7 Dywizja Kawalerii Lekkiej | kawaler | młynarz | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Zgłobicki v Łyzak | Stanisław | Wojciech | 21 | Krasnostawski, Krasnystaw | 1848 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 807 | 18 |
Zgnilec | Tomasz | Antoni | 24 | Zamojski | 1873 | - | Żona Tekla Ordyniec,dzieci nie ma | Chłop,wiara rz-kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Zgniła | Antoni | Jan | 20 | Zamojski, Zwierzyniec | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Antonina | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. | |
Zgorznicki Herylowicz | Ajzyk | - | 20 | Łukowski, Stoczek | 1848 | 3 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zgorznicki Hezykowicz | Ajzyk | - | 20 | Łukowski, Stoczek | 1848 | 3 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Zgrajek | Jakub | Wojciech | 23 | Radzyński, | 1853 | Dywizja Grenadierów | ż.Rozalia Okunicka | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zgrajek | Jakub | - | - | Radzyński, Ustrzeż | 1851 | - | - | Oszczędzony jako dzietny. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Zgudko | Iwan | Benedykt | - | Garwoliński, Wilga | 1871 | 34 Brygada Artyleryjska | - | AP Lublin | 175 | 873 | 550 | |
Ziajko | Paweł | Aleksander | 20 | Krasnostawski, Turobin | 1849 | Flota Czarnomorska | kawaler | AP Lublin | 175 | 807 | 66 | |
Ziajko | Adam | Wojciech | 20 | Krasnostawski, Tarnawa, Krasnostawski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Ż. Marianna Wojtaszuk, s. Jan, 1. rok | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 185 |
Ziarek | Feliks | Onufry | Siedlecka, garwoliński, Ryki | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 21 | |||
Ziarek | Feliks | Onufry | 21 | Siedlecka, garwoliński, Ryki, Sierskowola | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 21 | |
Ziarek | Andrzej | Marcin | 20 | Lubelski, Baranów | 1848 | Flota Czarnomorska | ż.Marianna Niedbalska | Włościanin, kowal | AP Lublin | 175 | 807 | 18 |
Ziarno | Jan | Bartłomiej | 23 | Zamojski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 136 |
Ziarno | Jan | - | - | Zamojski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Ziarno | Józef | Maciej | 20 | Zamojski, Krzemień | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. | |
Zidak | Józef | Jan | Siedlecka, siedlecki, Wodynie | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 21 | |||
Zidak | Józef | Jan | 20 | Siedlecka, siedlecki, Wodynie, Brodki | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 21 | |
Zielakiewicz | Franciszek | Jan | 20 | Siedlecki | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Żona Marianna Niziorek | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zielbort | Józef | Józef | - | Łukowski | 1872 | 7 Dywizja Kawalerii | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zielenb | Franciszek | Michał | 20 | Siedlecki | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat, | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zielend | Franciszek | Michał | - | Siedlecki | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Zieleniec | Moszko | Gliow | - | Węgrowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zieleniecki | Jan | Maciej | 20 | Łukowski | 1854 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Mieszczanin,krawiec | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Zieleniecki | Józef | Maciej | 21 | Garwoliński | 1867 | 6 Pułk Husarski | Kawaler | Mieszczanin,wiara rz.kat,stelmach | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zieleniecki | Józef Mateusz | Maciej | - | Garwoliński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Zieleniewski | Julian | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zielenka | Jan | - | - | Biłgorajski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zielenka | Franciszek | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zielenka | Paweł | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | ||
Zieleznicki | Antoni | Wojciech | 20 | Bialski | 1854 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Zieleznicki | Jan | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zieleźnicki | Daniel | Wojciech | 20 | Bialski, Tuczna | 1847 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 816 | |
Zielinski | Ilia | - | - | Chełmski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zielinski | Marcin | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zielinski | Maciej | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zielinski | Mateusz | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zielinski | Franciszek | - | - | Tomaszowski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 18 |
Zielinski | Franciszek | - | - | Tomaszowski | - | - | - | nieczytelne | AP Lublin | 175 | 802 | 18 |
Zielinski | Wawrzyniec | Kazimierz | 21 | Krasnostawski | 1852 | Artyleryjska Dywizja Grenadierów | Żona Marianna Gawdzionek | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 50 |
Zielinski | Piotr | Jan | 24 | Radzyński | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat,czyta po polsku,kamieniarz | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zielinski | Jan | Paweł | 20 | Siedlecki | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Kawaler | chłop rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zielinski | Piotr | Stanisław | - | Radzyński | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zielinski | Wiktor | Michał | - | Garwoliński | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zielinski | Melian | Kondrat | - | Włodawski | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zielinski | Michał | Franciszek | - | Radzyński | 1872 | Wykupil się za 1000 rubli | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zielinski | Adam | Franciszek | 24 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zielinski | Daniło | Jan | 21 | Łukowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat.kołodziej | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zielinski | Teodor | Michał | 22 | Włodawski | 1873 | - | Żona Maria Tarasiuk | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zielinski | Jan | Szymon | 23 | Garwoliński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zielinski | Kazimierz | Łukasz | 22 | Garwoliński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zielinski v Siemieniewski | Stanisław | - | - | Tomaszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zieliński | Andrzej | Mikołaj | 23 | Zamojski, Zamość Rządowy | 1838 | Flota | Kawaler | Mieszczanin. Za ukrywanie się przed spisem. | AP Lublin | 175 | 804 | 125 |
Zieliński | Mateusz | Piotr | 20 | Radzyński, Międzyrzec | 1843 | 4 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 805 | 32 |
Zieliński | Kacper | Stanisław | 23 | Siedlecki, Przeździatka | 1847 | Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy Tronu | Kawaler | Włościanin, kowal. | AP Lublin | 175 | 806 | 107 |
Zieliński | Michał | Ignacy | 21 | Hrubieszowski, Krynice | 1838 | 13 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin, szewc | AP Lublin | 175 | 810 | 12 |
Zieliński | Jan | Wojciech | 24 | Lubelski | 1851 | Flota Czarnomorska | żona Marianna Wojcikowska | AP Lublin | 175 | 814 | 20 | |
Zieliński | Marcin | Jan | 20 | Lubelski | 1851 | Flota Czarnomorska | żona Julianna Ariłapowiczowna | AP Lublin | 175 | 814 | 26 | |
Zieliński | Jan | Wojciech | 21 | Lubartów | 1836 | Flota Bałtycka | ż. Agnieszka Ziółkowska, bezdzietny, żona pozostała przy rodzicach | Włościanin | AP Lublin | 175 | 816 | |
Zieliński | Paweł | Jan | 21 | Łukowski, Jeleniec | 1847 | Kałuski Garnizon Artylerysjki | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 230 |
Zieliński | Piotr | Bartłomiej | 21 | Zamojski | 1852 | 3 Lekka Dywizja Kawalerii | Żona Marianna Tocierska | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 78 |
Zieliński | Piotr | - | - | Zamojski | 1853 | 3 Dywizja Kawalerii Lekkiej | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Zieliński | Józef | Szymon | 27 | Siedlecki, (Jastrzębie) Łupiny | 1845 | Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Zieliński | Ksawery | Michał | 20 | Łukowski, (w. U…?) | 1845 | Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Zieliński | Stanisław | Nazar | 24 | Radzyński | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Zieliński | Maciej | Tomasz | 25 | Krasnostawski, Łopiennik | 1838 | Artyleria | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Zieliński | Antoni | Piotr | 21 | Bialski, Czuchów | 1847 | Tarutyński Pułk Jegrów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Zieliński | Michał | Stanisław | 20 | Łukowski,Korytnica | 1841 | Korpus Grenadierów | Żonaty-Agnieszka Krzywicka | Szlachcic,piśmienny,blizna nad prawym okiem | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Zieliński | Iwan | Wojciech | 21 | Lubartów | 1836 | Korpus Kaukaski | ż. Agnieszka Ziórkowska, bezdzietny. Żona zostałą przy rodzicach w Turce. | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zieliński | Jan | - | - | Siedlecki, Oleśnica | 1851 | - | - | Oszczędzony jako dzietny. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Zieliński | Jan | Maciej | 21 | Łukowski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Żona Katarzyna Grudzia | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zieliński | Jan | Feliks | 25 | Siedlecki, | 1853 | Kaukaska rezerwowa półbrygada | ż.Marianna Rojek | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zieliński | Piotr | Wawrzyniec | 20 | Lubelska, siedlecki, Wodynie, Trzciniec | 1866 | Ż. Apolonia | Wykreślony, włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 1 | |
Zieliński | Taras | Chwedor | 23 | Bialski | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Zieliński | Szymon | Andrzej | 33 | Siedlecki, Jastrzębie Łupiny | 1838 | Korpus Kaukaski | ż. Maria Niewęgłowska, s. Józef l.13, Antoni l.11, c. Teofila l.14. | Mieszczanin. Zastępca za Jana Obrępalskiego ze wsi Biernaty. | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Zieliński | Bartlomiej | Lewb | 23 | Podlaska, radzyński, Hańsk | 1843 | na rachunek przyszłego poboru | kawaler | włościanin, ogrodnik, ukrywał się przed zaciągiem | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Zieliński | Kalistrat | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zieliński | Jan | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zieliński | Tomasz | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zieliński | Franciszek | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zieliński | Mateusz | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zieliński | Mikołaj | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zieliński | Paweł | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zieliński | Wojciech | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zieliński | Karol | Wojciech | 21 | Hrubieszowski | 1851 | 20 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusu | kawaler | kowal | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Zieliński | Jan | Paweł | - | Siedlecki | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Zieliński | Piotr | Jan | - | Radzyński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Zieliński | Antoni | Andrzej | - | Bialski, Połoski | 1871 | 27 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 308 | |
Zieliński | Franc | Ignacy | - | Łukowski, Białobrzegi | 1871 | 31 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1336 | |
Zieliński | Andrzej | Antoni | Siedlecka, łukowski, Charlejów | 1870 | Artyleria | AP Lublin | 175 | 875 | 21 | |||
Zieliński | Jan | Wojciech | Siedlecka, włodawski, Wola Wereszczyńska | 1870 | 3 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 21 | |||
Zieliński | Walenty | Stanisław | Siedlecka, sokołowski, Wyrozęby | 1870 | 6 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 22 | |||
Zieliński | Mikołaj | Emanuel | 21 | Garwoliński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zieliński | Andrzej | Antoni | 20 | Siedlecka, łukowski, Charlejów | 1870 | Artyleria | Kawaler | Kowal | AP Lublin | 175 | 867 | 21 |
Zieliński | Jan | Wojciech | 20 | Siedlecka, włodawski, Wola Wereszczyńska, Zbójno | 1870 | 3 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 21 | |
Zieliński | Walenty | Stanisław | 21 | Siedlecka, sokołowski, Wyrozęby, Kożuchów | 1870 | 6 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 22 | |
Zieliński | Grzegorz | Jakub | 20 | Bialski, Czuchów | 1863 | Oddzielny Orenburski Korpus | Włościanin, przestępca polityczny | AP Lublin | 172 | 34 | b.pag | |
Zieliński | Piotr | Paweł | 22 | Siedlecki, Tarcze | 1864 | - | Kawaler | Szlachcic, czyta i pisze po polsku, przestępca polityczny | AP Lublin | 172 | 34 | b.pag |
Zieliński | Feliks | Maciej | 21 | Janowski, Kraśnik, Zamojski | 1866 | Ż. Marianna Dobrowolska | Włościanin, zwrócony ponad komplet | AP Lublin | 175 | 823 | 137 | |
Zieliński | Walenty | Franciszek | 22 | Krasnostawski, Krasnystaw | 1848 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 816 | |
Zieliński | Walenty | Tomasz | 21 | Lubelski, Krężnica Jara | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. | |
Zieliński | Walenty | Jan | 20 | Siedlecki, Siedlce | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Zieliński | Aleksander | Wasyl | 23 | Radzyński, Strzakły | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | ż. Katarzyna Jamielarska | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zieliński | Antoni | - | - | Łukowski, gm. Uścieniec | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Zielny | Jankiel | Abram | - | Siedlecki, Siedlce | 1871 | - | Wróćił. Wyznaczył najemnika | AP Lublin | 175 | 873 | 1 | |
Zielonka | Bazyli | Adam | 20 | Radzyński | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zielonka | Rafał | Ludwik Helena | 21 | Radzyński,Wiszniew,Baranek | 1836 | 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Zielonka | Michał | Paweł | Lubelski, Piotrków, Lubelski | 1866 | ż. Franciszka c. Marianna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | |||
Zielonka | Michał | Paweł | 23 | Hrubieszowski, Żerniki, Hrubieszowski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Ż. Franciszka (?), c. Marianna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 68 |
Zielonka | Michał | Mikołaj | 21 | Lubelski, Nałęczów | 1848 | Sewastopolski Garnizon Artylerii | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | 54 |
Zielonka | Kacper | - | - | Hrubieszowski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zielonka (lub Zielenka) | Wasyl | Iwan | 20 | Hrubieszowski, Posadów | 1848 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Zielonykwiat | Joel | Berek | 18 | Radzyński, | 1853 | Wojenno Robocza ¼ rota N 14 Zarządu Inżynierii | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Ziemba | Stefan | Piotr | 21 | Łukowa | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 118-119 |
Ziemba | Stanisław | - | 24 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 11 |
Ziemba | Jan | - | 22 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 15 |
Ziemba | Antoni | Jan | 22 | Puławy | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Ziembinski | Ignacy | Piotr | 24 | Nowoaleksandryjski | 1876 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz-kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Ziembiński | Mateusz | Ignacy | 21 | Zamojski, Tworyczów | 1840 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Ziembiński | Maciej | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Ziemblicki | Wincenty | - | - | Lubelska, łukowski, Łaskarzew | 1851 | - | - | Zbiegł | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Ziemecki | Ignacy | Piotr | 22 | Lubelski | 1852 | 5 Lekka Dywizja Kawalerii P28 | Żona Marianna Słomkowa | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 87 |
Ziemęcki | Ignacy | - | - | Lubelski | 1853 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Ziemianek | Wawrzyniec | - | - | Krasnostawski | 1853 | Dywizja Artylerii Grenadierów | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Ziemichod | Jan | Wawrzyniec | 28 | Lubartów | 1836 | - | Kawaler | Włościanin, murarz. Za niestawienie do delegacji | AP Lublin | 175 | 808 | 67 |
Ziemichot (Ziemichód) | Walenty | Wawrzyniec | 20 | Lubartowski, Wola Rokicka, Lubelski | 1866 | Kawaler | Włościanin, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 142 | |
Ziemiechut (Ziemichód) | Franciszek | N | 22 | Lubelski | 1850 | 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej Dywizji | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | ||
Ziemieniak ? | Józef | Antoni | 29 | Podlaska, łukowski, Ułęż | 1841 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 855 | b.pag. |
Ziemieński | Andrzej | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Ziemiuk | Dmitr | Roman | 21 | Siedlecki | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Ziemiuk (Zieniuk) | Michał | Iwan | 20 | Krasnostawski | 1850 | 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej Dywizji | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | ||
Ziemła | Feliks | Łukasz | 21 | Siedlecki | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Ziemnicki | Józef | Franciszek | 20 | Zamojski | 1852 | 3 Dywizja Grenadierów | Kawaler | Osadnik,czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 820 | 45 |
Ziemnicki | Józef | - | - | Zamojski | 1853 | 3 Dywizja Grenadierów | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Ziemski | Stanisław | Michał | 22 | Radzyński, Kock | 1847 | 7 Dywizja Piechoty | ż. Józefa Blachartówna | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 807 | 27 |
Ziencina | Antoni | Kazimierz | 22 | Garwoliński | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin,wiara rz.kat,czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Ziencina | Franciszek | Jan | 20 | Garwoliński | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Żona Marianna Ziencina ,syn | Mieszczanin,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Ziencina | Jan | Kazimierz | 20 | Siedlecka, garwoliński, Łaskarzew | 1868 | - | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Ziencina | Antoni | Kazimierz | - | Garwoliński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Ziencina | Franciszek | Jan | - | Garwoliński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Zienczuk | Niczysfor | Iwan | 21 | Radzyński, | 1853 | Dywizja Grenadierów | ż.Marianna Chwalczuk | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zienczuk | Jan | Roman | 20 | Hrubieszowski, (M..?) | 1838 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 806 | 67 |
Zieniewicz | Józef | Szymon | 20 | Siedlecki, Sokołów | 1847 | 7 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin, szewc | AP Lublin | 175 | 807 | 23 |
Zieniewicz | Adolf | Jan | 20 | Bialski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Zieniewicz | Tomasz | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zieniewicz | Franciszek | Jan | 22 | Konstantynowski | 1873 | - | Kawaler | Mieszczanin,wiara rz.-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zieniewicz | Kazimierz | Eliasz | 20 | Bialski, Biała | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Zieniuk | Kuźma | Jan | 20 | Włodawski | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara greko.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zieniuk | Kuryło | Jan | - | Włodawski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Zieniuk v Zieniewicz | Prokop | Iłusew | 21 | Bialski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Żona Anna N. | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zienkiewicz | Piotr | Bazyli Marianna | 21 | Łukowski,Jagodne Słomczyńskich | 1836 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Zienkiewicz | Roman | Mikołaj | 21 | Konstantynowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zienkiewicz | Józef | Stanisław | 20 | Hrubieszowski, gm. Białopole | 1838 | Flota | Kawaler | Szlachcic, ukończył 3 klasy, gorzelnik. | AP Lublin | 175 | 804 | 136 |
Zienowicz | Daniło | Chamim | 21 | Bialski, | 1853 | Flota Czarnomorska | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zienowicz | Franciszek | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zientara | Andrzej | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zientara? | Franciszek | Antoni | 20 | Łukowski,Ryki,? | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Zientek | Józef | Wojciech | 24 | Lubelski, Chmiel | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Marianna Wieprzowska | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. | |
Zień | Jakub | Mikołaj | 23 | Radzyński | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Zień | Maciej | Szymon | 20 | Radzyński | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Zień | Mikołaj | Andrzej | 21 | Włodawski | 1867 | 19 Rezerwowy Batalion Piechoty | Żona Anna Kowalczuk | Chłop,wiara greko.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zień | Roman | Stefan | - | Garwoliński, Sobibór | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 766 | |
Zień | Paweł | Jan | Siedlecka, włodawski, Sobibór | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 21 | |||
Zień | Paweł | Jan | 20 | Siedlecka, włodawski, Sobibór | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 21 | |
Zieńczk | Stanisław | Tomasz | 27 | Nowosiółki | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zieńczuk | Stanisław | Tomasz | 27 | Nowosiółki | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 259 |
Zieńczuk | Grzegorz | - | - | Łukowski, Włodawa | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Zieńczuk | Stefan | Piotr | 21 | Radzyński, gm. Jabłoń | 1838 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Zięba | Antoni | Jan | 22 | Puławy | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 809 | 11 |
Zięba | Maciej | Jakub | 20 | Lubelski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 810 | 16 | |
Zięcina | Marcin | Roch | 21 | Łukowski, | 1853 | Garnizon Artylerii w Erywaniu | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zięcina | Michał | Wawrzyniec | 20 | Łukowski, Łaskarzew | 1848 | 1 Dywizja Ułanów | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Zięcina | Józef | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zięcina | Michał | Wawrzyniec | 20 | Łukowski, Łaskarzew | 1848 | 1 Dywizja Ułanów | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Ziętara | Andrzej | Wojciech | 21 | Lubelska, łukowski, Ryżki, Świderki | 1866 | 32 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Twer | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 144 |
Ziętek | Franciszek | Paweł | 20 | Krasnostawski, Zakrzew, Krasnostawski | 1866 | 34 rezerwowy batalion piechoty Wysznij Wołoczek | Ż. Agnieszka, c. Marianna, pół roku | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 88 |
Ziętek | Mikołaj | Marcin | 20 | Piotrków | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 32-33 |
Ziętek | Józef | Jan | 21 | Lubelski, Bychawa | 1838 | Artyleria | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Zigmunt | Piotr | Franc | - | Sokołowski, Przeździatka | 1871 | 12 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1533 | |
Zilbergeld | Icko | Chaszko | - | Łukowski, Kock | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1431 | |
Zilberlik | Moszko | Icek | 29 | Włodawski | 1873 | - | Żona Haja Ponczek,dzieci Gindla,Małka,Rychla i Sura | Żyd,kowal | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zilberman | Chaim Lejzor | Simcha | - | Radzyński, Międzyrzec | 1871 | 23 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1111 | |
Zilberman | Kiwa | Abus | 21 | Bełżyce | 1866 | Ż.Fania, córka i syn | Żyd, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 83 | |
Zilbersztein | Zajnwel | Motel | 24 | Siedlecki | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Żona Leja Czerwona,3 synów | Żyd | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zilbersztejn | Icek Lejb | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 19 |
Zilbersztejn | Hil Moszek | Szmul | - | Sokołowski | 1867 | - | - | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Zilbersztejn | Srul Icek | Moszek | - | Bialski, Biała | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 368 | |
Zilbersztejn | Ziskind | Moszko | - | Radzyński, Międzyrzec | 1871 | 23 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | Wyznaczył najemnika Antoni Lipszczkiego | AP Lublin | 175 | 873 | 1135 |
Zilgmunt | Franc | Andrzej | - | Węgrowski, Miedzna | 1871 | 12 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1656 | |
Zilonka | Jan | Bartłomiej | - | Węgrowski | 1867 | - | - | Zawrócony | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Zimiuk | Piotr | Leon Apolonia | 22 | Siedlecki,Mordy,Hołubla | 1836 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Zimnicki | nieczytelne | Mipopow | 27 | Garwoliński | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Kawaler | Mieszczanin,wiara greko-kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zimnoch | Józef | Maciej | Siedlecka, węgrowski, Korytnica | 1870 | 2 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 22 | |||
Zimnoch | Józef | Maciej | 20 | Siedlecka, węgrowski, Korytnica | 1870 | 2 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | Piśmienny | AP Lublin | 175 | 867 | 22 |
Zimoch | Stanisław | Franciszek Małgorzata | 23 | Siedlecki,Kruślin,Borki | 1836 | 5 Dywizja Artylerii | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Zindel | Nachman | Zelko | - | Garwoliński, Żelechów | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 624 | |
Ziołek | Tomasz | Marek | 20 | Łukowski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Ziołek | Sylwester | Jacenty | 20 | Lubelska, łukowski, Unin, Górzno | 1866 | 29 Czernichowski Piechotny Pułk | Ż. Julianna, s.Ludwik pół roku | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 830 |
Ziołkowski | Kasper | Wojciech | 22 | Siedlecki, Pogorzel | 1843 | Korpus Grenadierów | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Ziołkowski | Stanisław | Kazimierz | 21 | Siedlecki | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Ziołkowski | Karol | Szymon | 20 | Siedlecki | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35 | Żona Katarzyna N. | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Ziołkowski | Józef | Jan | 23 | Radzyński | 1834 | - | Kawaler | Szlachcic dowodu nie składa | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Ziołkowski | Grzegorz | Józef | 22 | Bialski, gm. Topory | 1838 | 18 Dywizja Piechoty | ż. Marianna Łocianka, c. Agata l.3. | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Ziołkowski | Konstanty | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Ziołkowski | Hieronim | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Ziołkowski | Antoni | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Ziołkowski | Piotr | Paweł | - | Garwoliński, Ułęż | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 406 | |
Ziołkowski | Jan | - | - | Bialski, Huszcza | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Ziomacki | Michał | Jakub | 24 | Siedlecki, Oszczerze | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Ziomacki | Piotr | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Ziomba | Szymon | - | 22 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 5 |
Ziomek | Szczepan | Jakub | 21 | Hrubieszowski, Telatyn, Hrubieszowski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Żonaty | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 250 |
Ziomka | Józef | Maciej | 21 | Radzyński, Różanka | 1847 | 2 Dywizja Dragonów | Kawaler | Włościanin, kowal. | AP Lublin | 175 | 819 | 83 |
Ziomkowicz | Józef | Marcin | Siedlecka, łukowski, Stoczek | 1870 | 2 Grenadierska Dywizja | AP Lublin | 175 | 875 | 21 | |||
Ziomkowicz ( Ziomkiewicz ) | Józef | Marcin | 20 | Siedlecka, łukowski, Stoczek | 1870 | 2 Grenadierska Dywizja | Ż. Teofila Puczkowska, c.Marianna | Krawiec | AP Lublin | 175 | 867 | 21 |
Ziomkowski | Stanisław | Wojciech | 20 | Hrubieszowski | 1851 | 20 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusu | kawaler | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. | |
Ziorkowski | Iwan | Franc | - | Garwoliński, Maciejowice | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 527 | |
Ziółkowski | Antoni | Franciszek | 20 | Krasnostawski, Rakołupy | 1849 | Flota Czarnomorska | kawaler | AP Lublin | 175 | 807 | 75 | |
Ziółkowski | Paweł | Jan | 20 | Radzyński, Wysokie | 1843 | 4 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 109 |
Ziółkowski | Wawrzyniec | Jakub | 20 | Siedlecki,Łuzki,Żułkwa | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Ziółkowski | Jakub | Szymon | 22 | Krasnostawski, Chełm | 1840 | 4 Dywizja Kawalerii Lekkiej | ż. Agnieszka (Szarw..), bezdzietny. Żona poszła za mężem. | Mieszczanin, malarz i sukiennik. | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Ziółkowski | Wojciech | Andrzej | 23 | Węgrowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara ewangelicka,był w szpitalu,zdrowy od 29.01.1873 Nr.53 | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Ziółkowski | Jan | Bazyli | 23 | Hrubieszowski, Kozodawy, Hrubieszowski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Kawaler | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 165 |
Zipper vel Korn | Aron Josef | Dawid | 21 | Biłgoraj | 1866 | Ż. Chana, s. Abram 3 lata, Dawid 1 rok | Żyd, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 247 | |
Ziseskind | Moszek Uszer | Józef | 20 | Lubelski, Lublin | 1855 | - | kawaler | AP Lublin | 175 | 822 | 510 | |
Ziutkowski v Latkowski | Jan | Wojciech | 21 | Łukowski,Dronzgwie,Urszulin | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Zizbrener | Josef Abus | Szloma | 22 | Biłgoraj | 1866 | Żonaty | Żyd, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 246 | |
Zlotyjkoler | Boruch | Nuta | 21 | Bialski | 1867 | 13 Batalion Rezerwowy Piech. | Żona Nisla Abrusman | Żyd | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Złaman | Antoni | Filip | 20 | Lubelska, radzyński, Uhrusk, Stulno | 1866 | 29 Czernichowski Pułk m.Lublin | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 589 |
Złaman v Ułas | Błażej | Iwan | 20 | Radzyński, (?) | 1848 | Korpus Orenburski | ż. Paraska Ignatówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Złamań v Ułas | Błażej | Iwan | 20 | Radzyński, (?) | 1848 | Korpus Orenburski | ż. Paraska Ignatówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Złoch | Stefan | Ignacy | 20 | Siedlecki,Pruszyn | 1841 | 1 Korpus Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 196 |
Złoch | Jan | Ignacy, Józefata | 25 | Podlaska, siedlecki, Pruszyn, Stok | 1837 | 6 Dywizja Artylerii | ż.Katarzyna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Złoch | Maciej | Piotr, Franciszka | 23 | Podlaska, siedlecki, Pruszyn, Stok | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Złoch | Łukasz | Grzegorz | 20 | Siedlecki, Włodki | 1843 | 3 Korpus Piechoty | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Złodak (lub Żłodak) | Jan | - | - | Siedlecki, Żeliszew | 1851 | - | - | Niezdatny z powodu zatkania trzew brzusznych. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Złoł | Michał | - | - | Lubelski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Złotagora | Jankiel | Boruch | 19 | Siedlecki, | 1853 | Wojenno Robocza N 7 Rota Zarządu Inżynierii | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Złotek | Jan | Kazimierz | 25 | Siedlecki | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Złotek | Bartłomiej | Mikołaj | 20 | Lubelski | 1850 | 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej Dywizji | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | ||
Złotkowski | Icko | Judka | 21 | Siedlecki, Prostyń | 1845 | 12 i 13 Rota Inwalidzka w Iżewskiej Fabryce Broni | Kawaler | Żyd. "Z Rozporządzenia Księcia Namiestnika Królestwa Polskiego z d. 4/15 lipca 1845 - w miejsce jego przyjęty brat Szmul, oddamu został do Twierdzy (Nowogieorgiewniej?) | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Złotkowski | Kazimierz | Antoni | 20 | Lubelski, Końskowola | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Cecylia Potocka | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. | |
Złotkowski | Józef | Andrzej | 21 | Siedlecki, Gołąbki | 1838 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Szlachcic, podoficer od 1856. | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Złotnicki | Franciszek | Walenty | 20 | Studzianki | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 816 | |
Złotnicki | Franciszek | Walenty | 20 | Studzianki | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Złotnik | Lejba Hersz | Ejzyk | 18 | Zamojski | 1851 | 9 i 10 Mobilna Kompania Inwalidzka w Tulskiej Fabryce Broni | kawaler | mistrz złotnictwa | AP Lublin | 175 | 819 | 320 |
Złotnik | Szaja | Icek | - | Węgrowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Złotogóra | Moszko | Nachman | - | Włodawski, Parczew | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 817 | |
Złotowski | Szul | Moszkowicz | 21 | Bialski, Terespol | 1844 | Flota Bałtycka | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 819 | 260 |
Złotucha | Andrzej | Antoni | 21 | Kłodnica | 1866 | Żonaty | Włościanin, dał za siebie najemnika Orlika | AP Lublin | 175 | 823 | 336 | |
Złotucha | Stanisław | Wawrzyniec | 22 | Opole | 1866 | Ż. Agata Zaborowska, c. Wiktoria, 1. miesiąc | Włościanin, skorzystał z prawa wykupu | AP Lublin | 175 | 823 | 337 | |
Złoty | Szymon Jankiel | Pinkes | - | Włodawski, Horodyszcze | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 814 | |
Złotyjkoter | Boruch | Moszek | - | Bialski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Zmankiewicz | Jan | Franciszek | 21 | Konstantynowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zmarzlak | Franciszek | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zminkowski | Józef | Jan | 22 | Siedlecki | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat.czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zmińczuk (Zmeńczuk) | Stefan | Chwedor | 21 | Bialski, Łobaczew | 1845 | Włodzimierski Puk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Zmitrewicz | Józef | Józef | 24 | Piotrawin | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 816 | |
Zmitrowicz | Józef | Józef | 24 | Piotrawin | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zmora | Andrzej | Kazimierz | Siedlecka, radzyński, Suchowola | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 22 | |||
Zmora | Andrzej | Kazimierz | 21 | Siedlecka, radzyński, Suchowola, Żminne | 1870 | Ż. Ludwika Wojciechowska, c.Katarzyna | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 22 | |
Zmuda | Jan | Wojciech | 21 | Lubelski | 1851 | Flota Czarnomorska | żona Konstancja Włoskowna | AP Lublin | 175 | 814 | ||
Zmuda | Tomasz | - | - | Lubelski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Zmuda (Żmuda) | Tomasz | Grzegorz | 20 | Lubelski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 225 |
Zmuła | Maciej | Szymon Agnieszka | 22 | Bialski,Serokomla,Hordzież | 1836 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Zmura | Jan | - | - | Hrubieszowski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zmysłowski | Wojciech | - | - | Lubartowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zmysłowski | Jan | Maciej | 24 | Lubelski | 1850 | Bataliony wojskowo-robocze Zarządu Osad Wojennych | AP Lublin | 175 | 818 | 166 | ||
Znajda | Kazimierz | - | 26 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 22 |
Znajda | Franciszek | N. | 20 | - | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 803 | 29 |
Znajda v Markiewicz | Wincenty | N. | 24 | Krasnostawski | 1851 | Flota Czarnomorska | żona Antonina Jarzębska | kucharz | AP Lublin | 175 | 814 | 8 |
Znajdek | Chalimon | N | 21 | Bialski,Trojanów | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Znajdus | Andrzej | 30 | Podlaska | 1843 | kawaler | miejsce pochodzenia i stan niewiadome, włóczega, dezerter z Wojsk Cesarsko Rosyjskich | AP Lublin | 175 | 862 | b.pag. | ||
Znajdziuk | Bazyli | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Znaleziony | Walenty | NN | 20 | Łukowski | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Znoj | Walenty | - | - | Lubelski | - | - | - | ponad kontygent | AP Lublin | 175 | 802 | 18 |
Znoj | Jan | Wojciech | 22 | Radzyński | 1852 | Flota Czarnomorska | Żona Urszula Bekuwicz | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zochowski | Jan | Franciszek | 20 | Siedlecki | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Zojchaluk | Jan | Hryć | 23 | Radzyński,Opole,Mosty | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin ,ogrodnik,ma krzywe palce u obu rak | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Zolbetsztein | Herszko | Abram | 18 | Siedlecki, | 1853 | Wojenno Roboczy N 3 Batalion Zarządu Wojennych Osad | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zołotuszyński | Jan | Andrzej | 22 | Krasnostawski | 1850 | 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej Dywizji | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | ||
Zombczynski | Tomasz | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 18 |
Zombliński | Jazem | Jan | 20 | Bialski,Woskrzenice,Grabanów | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Zomer | Antoni | Semen | 28 | Maryjampol | 1852 | 6 Lekka Dywizja Kawalerii | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zommer | Szmul | Szulim | 21 | Węgrowski | 1873 | - | Żona Hana Ercman | Żyd | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zonda | Franciszek | Wawrzyniec | 21 | Łukowski, Soćki | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zonda | Franciszek | Wawrzyniec | 21 | Łukowski, Soćki | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zondsztejn | Szmul | Nachman | - | Włodawski, Włodawa | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 802 | |
Zonenszajn | Chil | Motel | 22 | Lubelski | 11/23 .09.1849 | Rezerwowa Dywizja Grenadierskiego Korpusu | Żona Hina N. | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 8 |
Zonenszajn | Chil | Motel | 22 | Lubelski | 11/23 .09.1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Żona Hina N. | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 24 |
Zonenszajn | Chil | Motel | 22 | Lubelski | 11/23 .09.1849 | Rezerwowa Dywizja Grenadierskiego Korpusu | Żona Hina N. | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 8 |
Zonenszajn | Chil | Motel | 22 | Lubelski | 11/23 .09.1849 | Wojenno Robocze Roty Budowli Morskich | Żona Hina N. | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 24 |
Zonko | Józef | - | - | Zamojski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zonkowski | Michał | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zontak | Abram | Szachna | 20 | Krasnostawski, Wysokie | 1845 | 14 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynierii | Kawaler | - | AP Lublin | 175 | 804 | 84 |
Zonudzki? | Jan | Szymon | 22 | Siedlecki, Wyszków, Majdan | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Żonaty-Elżbieta Murowczanka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Zorget | Jakub | Jakub | 21 | Łukowski, Skurcza | 1848 | 1 Dywizja Kirasjerów | ż. Marianna Szalonówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Zorget | Fryderyk | Michał | 20 | Łukowski, Wólka Gruszczyńska | 1847 | Moskiewski Garnizon Artylerii - 5 Rota | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 862 | b.pag. |
Zorget | Jan | Piotr | Siedlecka, garwoliński, | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 21 | |||
Zorget | Jan | Piotr | Siedlecka, garwoliński, Wilga | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 21 | ||
Zorget | Jakub | Jakub | 21 | Łukowski, Skurcza | 1848 | 1 Dywizja Kirasjerów | ż. Marianna Szalonówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Zoruk | Cyprian | - | - | Krasnostawski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zoruk | Jan | Andrzej | 20 | Chełmski, Dorohusk, Krasnostawski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Kawaler | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 272 |
Zosik | Franciszek | Maciej | 21 | Lubelski | 1851 | Flota Czarnomorska | żona Zofia Sikorowna | AP Lublin | 175 | 807 | 55 | |
Zowczak | Wojciech | Paweł Ewa | 23 | Łukowski,Wola Korycka | 1836 | 13 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Zozula | Jan | Stefan | - | Bialski | 1872 | 34 Dywizja Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zrubek | Michał | - | 26 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 7 |
Zrubek | Łukasz | Paweł | 29 | Lubelski, Zawieprzyce | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Jadwiga Wójcik | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. | |
Zrzymek | Szczepan | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zub vel Rabiak | Szymon | Matwiej | 20 | Biłgorajski, Krasnobród, Zamojski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 215 |
Zubański | Julian | - | 26 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 9 |
Zubek | Józef | Stanisław | 21 | Siedlecki | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zubelewicz | Tomasz | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zuber | Piotr | Nieślubny | 22 | Łukowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zuberman | Jankiel Chaim | Berek | - | Bialski | 1872 | 34 Dywizja Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zuberski | Jan | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zubielewicz | Wincenty | Piotr | 26 | Bialski | 1867 | 13 Batalion Rezerwowy Piech. | Żona Maria Iwanowa | Mieszczanin,wiara rz.kat,czyta po polsku, przechszta | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zubielewicz | Wincenty | Piotr | - | Bialski | 1867 | - | - | Za Cukerman Wiktor | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Zubik | Bartłomiej | Adam | 22 | Grabowiec | 1836 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Zubik | Stanisław | August | Siedlecka, radzyński, Międzyrzec Podlaski | 1870 | Zwrócony | AP Lublin | 175 | 875 | 22 | |||
Zubik | Stanisław | August | 21 | Siedlecka, radzyński, Międzyrzec Podlaski | 1870 | Kawaler | Zwrócony | AP Lublin | 175 | 867 | 22 | |
Zubko | Andrzej | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zubko | Grzegorz | Michał | 22 | Bialski,Cieleśnica,Błonie | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Żonaty-Marianna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Zublewicz | Jan | - | - | Krasnostawski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zubowiecki | Maksym | Filip | 28 | Zamojski | 1851 | 20 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusu | żona marianna Jurowcowna | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. | |
Zubryjczuk | Jan | - | - | Krasnostawski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zubrzycki | Klemens | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zuchnik | Ignacy | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zuckerfan | Jankiel | Chaim | 20 | Jawidz | 1866 | Ż. Ruchla, s. Symche, 1 rok | Żyd, dał najemnika | AP Lublin | 175 | 823 | 82 | |
Zuk | Marcin | Maciej | 24 | Siedlecki | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | ż. Józefa Pierzanka | Włościanin, zmarł N. | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Zummer (Zommer) Boruchowicz | Jankiel Moszko | - | 19 | Bialski, Terespol | 1848 | 3 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych | Kawaler | Żyd, szewc | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Zuraw | Onufry | Grzegorz | 21 | Łukowski | 1852 | 3 Dywizja Grenadierów | Żona Salka Wilczówna | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zurowski (lub Żurowski) | Józef | - | - | Zamojski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zusman | Berek Mejer | Josel | - | Bialski | 1872 | 34 Dywizja Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zuszczuk | Jan | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zutman | Herszko | Herszko | - | Włodawski, Horodyszcze | 1871 | - | Niezdolny do służby | AP Lublin | 175 | 873 | 800 | |
Zuzalski | Teodor | - | 23 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 20 |
Zuzański | Andrzej | Jan | 22 | Krasnostawski | 1851 | Flota Czarnomorska | żona Agata Litbakowna | AP Lublin | 175 | 807 | 71 | |
Zuzański | Szymon | Podlaska, siedlecki | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Zwaliński (lub Zwoliński) | Andrzej | Bartłomiej | 23 | Krasnostawski, Żmudz | 1848 | Flota Czarnomorska | ż.Marianna Lechówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Zwienczkowski | Iwan Jan | - | - | Hrubieszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zwierz | Dominik | - | - | Krasnostawski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zwierz | Józef | Kazimierz | 20 | Siedlecka, garwoliński, Parysów | 1868 | - | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zwierz | Stefan | Marek | - | Garwoliński, Pszonka | 1871 | 34 Brygada Artyleryjska | - | AP Lublin | 175 | 873 | b.pag. | |
Zwierz | Stefan | Marek | - | Garwoliński, Pszonka | 1871 | - | - | AP Lublin | 175 | 873 | 435 | |
Zwierzchowski | Jan | - | - | Krasnostawski | 1848 | 6 Dywizja Kawalerii Lekkiej | - | - | AP Lublin | 175 | 816 | |
Zwierzyński | Paweł | Wojciech | 21 | Hrubieszowski, Dubienka, Hrubieszowski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Ż. Marianna Jankowska | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 384 |
Zwirman | Jankiel Dawid | Szmul | - | Bialski, Biała | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 244 | |
Zwiruk | Daniel | - | - | Łukowski, Horodyszcze | 1851 | - | - | Oszczędzony dla żony brzemiennej w 8. miesiącu i opieki nad nieletnim bratem. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Zwolak | Kazimierz | Łukasz | 22 | Lipsko | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 116-117 |
Zwolak | Paweł | - | - | Tomaszowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zwolak | Jan | Andrzej | 21 | Krasnostawski | 1851 | Flota Czarnomorska | kawaler | AP Lublin | 175 | 807 | 83 | |
Zwolak | Wojciech | - | - | Hrubieszowski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zwolak | Kazimierz | Maciej | 24 | Krasnostawski | 1851 | 1 i 2 Dywizja Artylerii Grenadierów | żona Katarzyna Pokleszczonkowna | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | |
Zwolak | Wojciech | Paweł | 20 | Krasnostawski, Turobin, Krasnostawski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Ż. Antonina, s. Franciszek, 2 lata | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 102 |
Zwolak | Kazimierz | Kacper | 21 | Szczebrzeszyński, Suchowola, Zamojski | 1866 | 2 Dywizja Grenadierów, Warszawa | Ż. Agnieszka?, s. Karol, 3 lata; c. Katarzyna, 1. rok | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 363 |
Zwolan | Jan | Bartłomiej | 21 | Zamojski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | żona Magdalena Hałasowna | AP Lublin | 175 | 810 | 16 | |
Zwolinski | Dominik | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zybała | Jan | Walenty | 25 | Czerniejów | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 54-55 |
Zyberg | Krystian | Krystian | 20 | Łukowski,Sobole,? | 1841 | 7 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Żonaty-Anna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 3 |
Zyberman | Hil Lejzor | Symcha | 29 | Radzyński | 1873 | - | Żona Minka Hojaman,córka Hama | Żyd,czyta i pisze po rusku | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zybert | Samuel | Gotlib | 21 | Lubelska, łukowski, Wola Rębkowska, Władysławów | 1866 | Ż. Rozalia Rychter, c.Karolina pół roku | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 806 | |
Zybra | Semen | Wasyli | 24 | Bialski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zybura | Wawrzyniec | Błażej | 24 | Zamojski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | żona Helena Grabowna | zmarł N 75506/11466 -68 | AP Lublin | 175 | 810 | 23 |
Zybura | Wincenty | Jakub | 20 | Lubelska, łukowski, Żelechów | 1866 | Sztab 8 Piechotna Dywizja | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 481 |
Zybura | Tomasz | Adam | 21 | Krasnostawski, Żmudz | 1848 | Sewastopolski Garnizon Artylerii | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Zybura (lub Zbuła) | Andrzej | - | - | Zamojski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zycer | Lejzor | Icek | 21 | Włodawski | 1873 | - | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zych | Antoni | Andrzej | 23 | Łukowski,Zabierzyn,Wólka Zabierzyńska | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Zych | Jan | - | - | Bialski, Litewniki | 1851 | - | - | Niezdatny z powodu owrzodzenia różowatego na lewej stopie. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Zych | Piotr | Józef | 20 | Siedlecki | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Zych | Karol | Stanisław | 22 | Lubelska, łukowski, Ułęż, Sobieszyn | 1866 | 12 Piechotna Dywizja m.Kijów | Ż. Józefa Wasiakówna, c.Ewa pół roku | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 554 |
Zych | Aleksander | Józef | - | Garwoliński | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zych | Leon | Marcin | Siedlecka, garwoliński, Ułęż | 1870 | 5 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 21 | |||
Zych | Leon | Marcin | 20 | Siedlecka, garwoliński, Ułęż | 1870 | 5 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Ż. Ludwika Sadura | AP Lublin | 175 | 867 | 21 | |
Zych | Józef | Filip Agata | 21 | Łukowski,Sobieszyn,Wólka Sobieszczyńska | 1836 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Zychaluk | Maciej | Teodor | 24 | Radzyński | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Żona Ewa Sawczanek | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zychowicz | Feliks | Jan | 20 | Siedlecka, węgrowski, Ossówno, …..? | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zychowicz | Jakub | Maciej | 22 | Węgrowski | 1873 | - | Żona Józefa Łukasiak | Chłop,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zychowski | Jan | Teodor | 21 | Radzyński, Międzyrzec | 1838 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Mieszczanin, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Zycina | Marcin | Stefan | 24 | Bialski,Pratulin | 1841 | 1 Korpus Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 197 |
Zyczyński | Jan | Tomasz, Rozalia | 20 | Podlaska, Siedlce | 1837 | 6 Dywizja Artylerii | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany, czyta i pisze po polsku, ochotnik | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Zyga | Jan | - | - | Lubelski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zyga | Wojciech | - | - | Lubelski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zyga | Jan | Szczepan | 21 | Lubartowski, Rudno, Lubelski | 1866 | 34 rezerwowy batalion piechoty Wysznij Wołoczek | Ż. Ewa, c. Józefa, 1 rok | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 154 |
Zyga | Józef | Adam | 21 | Lubelski, Lubartów | 1840 | 4 Dywizja Kawalerii Lekkiej | ż. Józefa Rola, bezdzietny. | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Zygard | Herszko | - | - | Lubelska, siedlecki, Miedzna | 1851 | - | - | Zbiegł | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Zygart | Herszek | Jankiel | 20 | Siedlecki, | 1853 | Wojenno Robocza N 7 Rota Zarządu Inżynierii | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zygel | Gerszko | - | - | Chełmski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 19 | |
Zygel | Adam | Marcin | 21 | Łukowski,Maciejowice,Wólka Pruszczyńska? | 1 Korpus Piechoty | Żonaty-Elżbieta | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | brak nr.208 a | |
Zygelbaum | Moszek | Fajwel | 22 | Siedlecki | 1854 | Rezerw.Konno-Artyler.Bateria i 2 Rezer.Kawaleria | Kawaler | Żyd,szewc | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Zygiel | Marcin | Gotlieb | 22 | Łukowski,Podole,Sambodrze? | 1 Korpus Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 205 | |
Zygiel | Karol | Marcin, Rozalia | 21 | Podlaska, łukowski, Maciejowice, Wólka Gruszczyńska | 1837 | 1 Dywizja Kirasjerów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Zygielbaum | Jankiel | Fajbus | 20 | Siedlecki | 1852 | 10 Rota wojenno-robocza Zarządu Inżynierii | Żona Kiela Moszek | Żyd | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zygmund | Franciszek | Jacenty | 20 | Zamojski | 1851 | Kaukaska Półbrygada Rezerwowa | kawaler | AP Lublin | 175 | 804 | 19 | |
Zygmund | Cyprian | Wawrzyniec | 26 | Siedlecki, Żeleźniki | 1848 | Arsenał w Briańsku | ż. Tekla Panasiukówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Zygmunt | Wojciech | Błażej | 24 | Krasnostawski | 1850 | 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej Dywizji | AP Lublin | 175 | 807 | |||
Zygmunt | Michał | - | 21 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 11 |
Zygmunt | Kajetan | Marcin | 22 | Radzyński | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Zygmunt | Kazimierz | Bartłomiej | 25 | Lubelski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Marianna | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. | |
Zygmunt | Cyprian | Wawrzyniec | 26 | Siedlecki, Żeleźniki | 1848 | Arsenał w Briańsku | ż. Tekla Panasiukówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zygmunt | Piotr | - | - | Hrubieszowski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zygmunt | Szymon | Paweł | 20 | Siedlecki | 1852 | 2 Lekka Dywizja Kawalerii | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zygmunt | Marcin | Szymon | 20 | Łukowski, | 1853 | Dywizja Grenadierów | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zygmunt | Jan | Teodor | 21 | Lubelska, siedlecki, Grochów, Brzozów | 1866 | 33 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Rżew Twerskiej Guberni | Kawaler | Włościanin, czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 837 | 866 |
Zygmunt | Piotr | Walenty, Katarzyna | 27 | Podlaska, siedlecki, Miedzna, Żeleźniki | 1837 | 1 Dywizja Kirasjerów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Zygmunt | Józef | Paweł | 21 | Siedlecka, sokołowski, Kosów | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zygmunt | Michał | Maciej | 20 | Lubelski | 1863 | - | Kawaler | Chrześcijanin, Rekrut, wysłany 17.05.1863 r. w 12 partii, wieśniak. | AP Lublin | 172 | 33 | 47 |
Zygmunt | Józef | Józef | 20 | Biłgorajski, Sól, Zamojski | 1866 | 34 rezerwowy batalion piechoty Wysznij Wołoczek | Kawaler | Włoscianin | AP Lublin | 175 | 823 | 221 |
Zygmunt | Jakub | Paweł | 23 | Zakrzów | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 96-97 |
Zygmunt | Adam | Jan | 21 | Krasnostawski, Wysokie | 1838 | Flota | ż. Marianna z Misztalów, bezdzietny. Żona poszła za mężem. | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 95 |
Zygmunt | Bartłomiej | Adam | 20 | Zamojski, Krzemień | 1838 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 806 | 64 |
Zygon | Grzegorz | Adam | 22 | Radzyński, Suchawa | 1845 | Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała Pawłowicza | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 121 |
Zygubek | Karol | Ignacy | 20 | Garwoliński | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Żona Józefa Wusik,syn | chłop wiara rz.-kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zyk | Stanisław | Maciej | 20 | Siedlecki, Tchórzew Rogale | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Zykubek | Karol | Ignacy | - | Garwoliński | 1867 | - | - | Postawił za siebie Mikonczuk Miron | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Zylber | Joś | Leib | 24 | Hrubieszowski | 1846 | Liniowa Kompania Oddz.Pułków i Baterii Artylerii Oddz. Korpusu Kaukaskiego | żona Hana Mendlówna | AP Lublin | 175 | 862 | b.pag. | |
Zylberajch | Fiszel Kadys | Izer | 21 | Lubelska, siedlecki, Węgrów | 1866 | Ż. Ruchla Parkman, s.Srul Lejb | Wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 82 | |
Zylberajch | Gdal | Pinkus | 21 | Siedlecki, Węgrów | 1845 | 12 i 13 Rota Inwalidzka w Iżewskiej Fabryce Broni | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Zylberberg | Szloma | Chaim | 18 | Bialski, | 1853 | Wojenno Robocza N 7 Rota Zarządu Inżynierii | Kawaler | Szewc | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. |
Zylberberg | Mendel | Izrael | - | Garwoliński | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zylberberg | Wulf Lejb | Szmul | - | Węgrowski | 1872 | Zawrócony za niego Kuper Abram | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zylberdrot | Szloma | Wulf | 26 | Podlaska, Łuków | 1844 | na rachunek przyszłego poboru | kawaler | mieszczanin, krawiec, przebywał w więzieniu | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Zylberelejb | Abram Josel | Berko | Siedlecka, siedlecki, Siedlce | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 20 | |||
Zylberelejb | Abram Josel | Berko | Siedlecka, siedlecki, Siedlce | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 20 | |||
Zylberg | Wulf | - | - | Nowoaleksandryjski (Puławski) | - | - | - | wykupiony | AP Lublin | 175 | 802 | 19 |
Zylberg | Srul | Abram | 18 | Łukowski, | 1853 | Wojenno Robocza ½ rota N 26 Zarzasu Inżynierii | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zylberg | Chil Aron | Szloma | Siedlecka, garwoliński, Żelechów | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 20 | |||
Zylberg | Chil Aron | Szloma | 20 | Siedlecka, garwoliński, Żelechów | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 20 | |
Zylbergeld | Michel | Chaim | 21 | Siedlecka, łukowski, Kock | 1868 | - | Ż. Dobra Golszmit, s.Awus, c.Sufra | Żyd, krawiec | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zylbergeld | Icek | Chaim | - | Łukowski | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zylberin | Zelman | Hersz | 20 | Szczebrzeszyński, Zamość, Zamojski | 1866 | 34 Rezerwowy Batalion Piechoty Wysznij Wołoczek | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 823 | 377 |
Zylberkan | Fajwel | Zelman | Siedlecka, włodawski, Ostrów | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 20 | |||
Zylberkan | Fajwel | Zelman | 20 | Siedlecka, włodawski, Ostrów | 1870 | Kawaler | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 20 | |
Zylberkranc | Berek | Boruch | Siedlecka, radzyński, Międzyrzec Podlaski | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 20 | |||
Zylberkranc | Berek | Boruch | 20 | Siedlecka, radzyński, Międzyrzec Podlaski | 1870 | Ż. Sura, c.Rajca | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 20 | |
Zylberman | Elia Josel | Symcha | - | Radzyński | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zylberminc | Jozef Icek | Szloma | - | Radzyński | 1872 | Wykupił się za 1000 rubli | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zylbernagel | Lejbko | Herszko | 20 | Lubelska, siedlecki, Sokołów | 1866 | 35 Piechotny Rezerwowy Batalion | Ż. Hana Moszelówna | AP Lublin | 175 | 837 | 154 | |
Zylberszkun | Chaim Szmul | Majer | 21 | Garwoliński | 1873 | - | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zylberszpajn | Szaja | Herszek | 18 | Lubelski | 1851 | Morska kompania wojskowo-robocza bud. Floty Czarnomorskiej | kawaler | AP Lublin | 175 | 819 | 288 | |
Zylbersztayn | Mordko | Gersz | 23 | Lubelski | 1863 | - | Kawaler | Żyd przyjęty przez Urząd Rekrutacki i wysłany 17.05.1863 r.w 12 partii ,mieszczanin. | AP Lublin | 172 | 33 | 35 |
Zylbersztein | Icko | - | - | Lubelska, bialski, Sarnaki | 1851 | - | - | Zbiegł. Ma być w Wegrowie. Dostawiony w 1852 | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Zylbersztein | Szmul | - | - | Lubelska, bialski, Sarnaki | 1851 | - | - | Zbiegł | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Zylbersztein | Moszko | - | - | Lubelska, siedlecki, Siedlce | 1851 | - | - | Niedostawiony, ma być w Warszawie | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Zylbersztein | Abram Icek | Berek | - | Łukowski | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zylbersztejn | Benjamin | Judka | 21 | Lubelski, Łęczna | 1845 | 14 i 15 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynierii | Kawaler | - | AP Lublin | 175 | 804 | 70 |
Zylbersztejn | Boruch | Hersz | 20 | Siedlecki,Stoczek | 1846 | Kompania wojskowo-robocza IV okręgu | Żonaty- Marcia Herszek | Żyd | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Zylbersztejn | Mordko | Herszek | 20 | Siedlecki,Chodów | 1846 | Niefrontowe Bataliony Rzemieślnicze | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Zylbersztejn | Hil Moszek | Szmul | 22 | Sokołowski | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Żona Sura Skulska,syn | Żyd,mieszczanin,czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zylbersztejn | Dawid | Motel | 20 | Siedlecka, siedlecki, Mordy | 1868 | - | Ż.Sura, s.Mejer | Żyd, szklarz | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zylbersztejn | Josel Berko | Lejzor | 23 | Siedlecka, radzyński, Radzyń Podlaski | 1868 | - | Ż. Bejla Ruchla Fajgenówna | Żyd | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zylbersztejn | Szloma | Aron | 21 | Siedlecka, sokołowski, Olszew, Lu….? | 1868 | - | Kawaler | Żyd, czyta i pisze po polsku i rosyjsku | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zylbersztejn | Manys | Szloma | - | Radzyński | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zylbersztejn | Dawid | Abram | 21 | Garwoliński | 1873 | - | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zylbersztrum | Icek | Tewia | 20 | Siedlecka, radzyński, Międzyrzec Podlaski | 1868 | - | Ż. Fejga Lejbówna, ma córkę | Żyd | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Zylbertsztein | Judko | Matys | 18 | Siedlecki | 1852 | 3 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artylerii | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zylberwajs | Zacharyasz | Szaszow | 18 | m.Lublin | 1851 | Kompania wojskowo-robocza Zarządu Inżynierii | kawaler | AP Lublin | 175 | 819 | 304 | |
Zylberwajs | Abram Jankiel | Szabsa | 22 | M.Lublin | 1863 | - | Kawaler | Żyd przyjęty przez Urząd Rekrutacki i wysłany 17.05.1863 r.w 12 partii, mieszczanin, szewc | AP Lublin | 172 | 33 | 27 |
Zylberzon | Rachim | Nachman | Siedlecka, bialski, Biała Podlaska | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 20 | |||
Zylberzon | Rachim | Nachman | 21 | Siedlecka, bialski, Biała Podlaska | 1870 | Ż. Ita Chaja Frydman, c.Sura | Wykupiony, czyta i pisze po polsku i rosyjsku | AP Lublin | 175 | 867 | 20 | |
Zyn | Gmiter | Michał | 22 | Zamojski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Katarzyna | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. | |
Zynczuk | Wasyl | - | 20 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 32 |
Zynczuk | Samuel | Andrzej | 21 | Bialski | 1867 | 13 Batalion Rezerwowy Piech. | Żona Łucja Iliewa,syn | Chłop,wiara greko.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zynczuk | Emilian | Michał | 21 | Bialski | 1867 | 13 Batalion Rezerwowy Piech. | Żona Uliana Staczuk,córka | Chłop,wiara greko.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zynczuk | Samuel | Andrzej | - | Bialski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Zynczuk | Emilian | Michał | - | Bialski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Zyngc | Wilhelm | Jan | 20 | Chełmski, Żmudź, Krasnostawski | 1866 | 29 rezerwowy batalion piechoty, Moskwa | Ż. Mina Tym | Włościanin, luteranin | AP Lublin | 175 | 823 | 256 |
Zynger | Josef Mordko | Lejbus | 18 | Lubelski | 1848 | Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i Wodnych | Kawaler | Żyd,krawiec | AP Lublin | 175 | 817 | 18 |
Zynger | Jankiel | Zelek | Siedlecka, konstantynowski, Janów Podlaski | 1868 | - | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. | |
Zyngier | Aron | Szyj | 20 | Bialski,Janów | 1846 | Kompania wojskowo-robocza IV okręgu | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Zyngier | Berek | Kielmanowicz | 20 | Radzyński, Łysobyk | 1844 | Flota Bałtycka | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 816 | |
Zyngier | Troim | Berkowicz | 21 | Bialski, Janów | 1844 | Flota Bałtycka | Kawaler | Żyd, krawiec | AP Lublin | 175 | 819 | 248 |
Zyngier | Nosel | Icko | 24 | Bialski, Janów | 1845 | Komenda Policju w Odessie | ż. Ruchla Berkówna | Żyd, krawiec | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Zyngier (Zynger) Noselowicz | Naftuta | - | 19 | Bialski, Janów | 1848 | 3 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Zyngier Noselowicz | Naftula | - | 19 | Bialski, Janów | 1848 | 3 batalion wojskowo-roboczy Zarządu Osad Wojennych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Zynser | Wigdor | Icek | 21 | Lubelska, bialski, Biała Podlaska | 1866 | Ż. Ita Abramowa | Wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 73 | |
Zynsztejn | Zelman | Chuna | 21 | Lubelski, Sobieszczany | 1845 | Robocze i Łastowe Ekipazy Czarnomorskiej Floty | Kawaler | - | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Zyrblad | Majer | - | - | Lubelska, łukowski, Garwolin | 1851 | - | - | Zbiegł | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Zysblat | Szoel | Szmul | 21 | Włodawski | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Żona Ryfka Gaftemanowa | Żyd,mieszcanin | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zysblat | Szoel | Szmul | - | Włodawski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Zysk | Jakub | Piotr | 21 | Siedlecki, | 1853 | Flota Czarnomorska | ż.Katarzyna Tomuniak | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Zysk | Marek | Antoni | 24 | Bialski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Żona Marianna Tajka | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Zysk | Franciszek | Jan | 21 | Lubelska, siedlecki, Prostyń, Treblinka | 1866 | 31 Piechotny Aleksapolski Pułk | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 426 |
Zysk | Jan | Jan | 20 | Węgrowski | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Kawaler | chłop rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Zysk | Jan | Jan | - | Węgrowski | 1867 | - | - | Za Matusik Stefan | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Zysk | Iwan | Iwan | - | Węgrowski, Kamieńczyk | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1706 | |
Zysko | Franciszek | - | - | Janowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 18 | |
Zysman | Chaim | Leib | 16 | Lubelski, Baranów | 1855 | Kantonista w Twierdzy Zamość | kawaler | AP Lublin | 175 | 804 | 21 | |
Zysman | Berek | Mendl | 15 | Zamojski, Goraj | 1855 | Kantonista w Twierdzy Zamość | kawaler | AP Lublin | 175 | 804 | 14 | |
Zysman | Nusyn | Dawid | 19 | Siedlecki | 1852 | 3 Korpus Piechoty - niefrontowe rzemieślnicze oddziały artylerii | Żona Roza N. | Żyd,krawiec,zmarł N 5756/1844-61 | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Zysman | Abram Josel | Mejer | - | Bialski | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Zysman | Perec | Abram | Siedlecka, łukowski, Kock | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 20 | |||
Zysman | Jankiel | Nachman | 21 | Garwoliński | 1873 | - | Kawaler | Żyd,szewc | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Zysman | Perec | Abram | 21 | Siedlecka, łukowski, Kock | 1870 | Ż. Fejga Cukerman, c.Szajna Liba, s.Icek Mendel | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 20 | |
Zysmanowicz | Icek | Zysman | 21 | Lubelski, Józefów n. Wisłą | 1845 | 13 Rota wojskowo-robocza Zarządu Inżynierii | Kawaler | - | AP Lublin | 175 | 810 | 16 |
Zysmilach | Szaja | Jankiel | 18 | Zamojski | 1853 | Woj-rob. Rota Zarządu Inżynier. 1/4 N 15 | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 820 | 290 |
Zysmilich | Mordko | Jankiel | 20 | Lubelski | 1848 | Wojenno-Robocze Rota 8 Okręgu Komunikacji Lądowych i Wodnych | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 817 | 25 |
Zyswaser | Froim | Abus | 15 | Lubelski, Lublin | 1855 | Kantonista w Twierdzy Zamość | kawaler | AP Lublin | 175 | 804 | 14 | |
Zyszczuk vel Mały | Nikifor | Piotr, Wowdia | 23 | Podlaska, bialski, Olszyn | 1837 | 6 Dywizja Artylerii | ż.Marianna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Zyszkiewicz | Antoni | - | - | Lubelska, bialski, Janów Podlaski | 1851 | - | - | Stawał do poboru w gminie Hruszniew | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Zyśko | Błażej | Walenty | 24 | Lubelski | 1871 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz-kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Zyśko | Stanisław | Paweł | 20 | Krasnostawski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Franciszka | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. | |
Zyśko | Szymon | Szymon | 21 | Janowski, Zdziechowice, Zamojski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 123 |
Zyśko | Paweł | Kacper | 20 | Wysokie | 1866 | Ż. Małgorzata Sobiech | Włościanin, zwrócony jako niezdolny | AP Lublin | 175 | 823 | 101 | |
Zyzak | Teodor | Jan | 23 | Krasnostawski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 810 | 22 | |
Źrebiec | Łukasz | Jan | 28 | Borów | 1836 | Flota Bałtycka | ż. Apolonia c. Antoniego, pozostała w Borowie | włościanin, za ukrywanie się przed spisem, tkacz, był w więzieniu za kradzież | AP Lublin | 175 | 819 | 277 |
Źrebiec | Łukasz | Jan | 28 | Borów | 1836 | Korpus Kaukaski | ż. Apolonia c. Antoniego (?) | Włościanin, tkacz. Za niestawienie się do spisu i odbycie kary więzienia za kradzież | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Ża… (Zawisza) | Wojciech | Grzegorz | 23 | Lubelski | 1850 | 14 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie Inżynierii | AP Lublin | 175 | 818 | 148 | ||
Żaba | Maciej | - | 20 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 32 |
Żaba | Szymon | Antoni | 22 | Zamojski, Modliborzyce | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 819 | 113 | |
Żaba | Franciszek | Maciej | 22 | Zamojski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 116 |
Żaba | Franciszek | - | - | Zamojski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Żaba | Wojciech | Antoni | 21 | Kurów | 1836 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Żabicki | Wojciech | Marcin | 22 | Opolski, Józefów, Lubelski | 1866 | Do dysp. Sztabu Warszawskiego Okręgu Wojskowego | Ż. Teofila Waleszak | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 346 |
Żabicki | Aleksander | Tymoteusz | 21 | Lubartów | 1835 | - | Kawaler | Szlachcic, czyta i pisze po polsku. | AP Lublin | 115 | 647 | 42-43 |
Żabiegatowski | Antoni | Jakub Marianna | 20 | Łukowski,Maciejowice | 1836 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin ,terminator kowalski | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Żabiński | Franciszek | Michał Elżbieta | 21 | Łukowski | 1835 | - | Kawaler | mieszczanin szewc | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Żabka | Grzegorz | Jan | 20 | Lubelska, radzyński, Zahajki, Łuzki | 1866 | 31 Piechotny Aleksapolski Pułk | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 238 |
Żaboklicki | Stanisław | Ignacy | 23 | Siedlecki,Turna,Zalesie | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Żaboklicki | Antoni | Józef | 21 | Siedlecka, węgrowski, Borze, Czaple | 1868 | - | Ż. Zofia, c.Julia | Dworzanin, piśmienny | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Żaboklicki | Antoni | Jan | - | Węgrowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Żaboklicki vZabokrzycki | Paweł | Maksym | 22 | Krasnostawski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 810 | 19 | |
Żaborowicz | Józef | Sebastian | 23 | - | 1834 | - | Kawaler | Mieszczanin, rolnik | AP Lublin | 175 | 803 | 20 |
Żachowski | Władysław | Franciszek | 21 | Sokołowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Żachowski v Żukowski | Franciszek | - | - | Siedlecki, Kudelczyn | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Żaczek | Krzysztof | Szczepan | 20 | Zamojski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 810 | 20 | |
Żaczek | Marcin | Michał | 26 | Łukowski,Zadybie,Stryj | 1 Dywizja Dragonów | Żonaty-Łucja Głowanek | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 67 | |
Żaczek | Onufry | Jan | 22 | Łukowski,Garwolin | 1 Korpus Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 819 | 194 | |
Żaczek | Mateusz | Andrzej | 22 | Lubelska, łukowski, Trojanów, Ownia | 1866 | 12 Piechotna Dywizja m.Kijów | Ż. Tekla Antolak | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 543 |
Żaczek | Grzegorz | Jakub | 20 | Garwoliński | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz-.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Żaczek | Grzegorz | Jakub | - | Garwoliński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Żajfer | Żajwel | Żelik | 20 | Krasnostawski, Siedliszcze | 1844 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Żyd | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Żajkowski | Antoni | Wiktor | 22 | Siedlecki, Wyszomierz | 1847 | Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy Tronu | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 806 | 114 |
Żak | Mateusz | Michał | 22 | Krasnostawski | 1850 | Bataliony wojskowo-robocze Zarządu Osad Wojennych | AP Lublin | 175 | 818 | 163 | ||
Żak | Piotr | Tomasz | - | Garwoliński | 1872 | 7 Dywizja Kawalerii | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Żak | Franciszek | - | - | Lubelska, łukowski, Górzno | 1851 | - | - | Wzięty | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Żakowicz | Aleksander | Wawrzyniec | 20 | Węgrowski | 1867 | 13 Batalion Rezerwowy Piech. | Żona Urszula Rudasz | Chłop,wiara rz-.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Żakowicz | Aleksander | Wawrzyniec | - | Węgrowski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Żalski | Maciej | Jan | 21 | Łukowski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Żałuski | Andrzej | Jan | 27 | Krasnostawski, Chełm | 1838 | Flota | ż. Kunegunda z Biegańskich, bezdzietny. | Mieszczanin, malarz. | AP Lublin | 175 | 804 | 134 |
Żaniak | Mikołaj | - | - | Łukowski, Międzyrzec | 1851 | - | - | Oszczędzony dla żony brzemiennej w 8. miesiącu. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Żarczuk | Hawryło | Piotr | 22 | Radzyński, | 1853 | Flota Czarnomorska | ż.Aniela Kułaruczek | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Żarczuk | Piotr | Paweł | 21 | Włodawski | 1867 | 19 Rezerwowy Batalion Piechoty | Żona Anna Mikołajczuk,córka | Chłop,wiara greko-kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Żarczuk | Piotr | Paweł | - | Włodawski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Żarczuk | Roman | Własow | - | Włodawski | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Żarczuk | Ignacy | Jan | 22 | Włodawski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Żarczyński | Franciszek | Józef | 23 | Głodno | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 66-67 |
Żardecki | Józef | Piotr | 20 | Zamojski | 1851 | 20 Dywizja Piechoty Rezerwowej Brygady Oddz.Kaukaskiego Korpusu | kawaler | kantor | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Żarek | Franciszek | Bartłomiej | 20 | Krasnostawski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 819 | 101 | |
Żarek (lub Zarek) | Wojciech | Tomasz | 20 | Krasnostawski, Wojsławice | 1848 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Żarkiewicz | Szymon | Eudoksjusz | 20 | Lubelska, radzyński, Romanów, Sosnówka | 1866 | 29 Czernichowski Piechotny Pułk | Ż. Urynka Kamińska | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 704 |
Żarychta | Stanisław | Tomasz | 23 | Zamojski, Baranów | 1838 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Żbikowski | Hilary | - | - | Lubelska, radzyński, Opole | 1851 | - | - | Niedostawiony, ma być obłąkanego umysłu | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Żebracki v Nieciecki | Chaim Aron | Moszko | 21 | Łukowski | 1873 | - | Kawaler | Żyd,kowal | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Żebraczek | Kazimierz | Jan | 21 | - | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 803 | 16 |
Żebrak | Paweł | Piotr | 20 | Opolski, Opole, Lubelski | 1866 | 5 Klastycki Pułk Huzarów | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 823 | 342 |
Żebrowicz | Szmul | Chaim | 24 | Siedlecki,Wiszniew | 1846 | Niefrontowe Kompanie Korpusu Kaukaskiego | Żona- Chana Jekow | Żyd | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Żebrowicz | Mordko | Abram | - | Siedlecki, Siedlce | 1871 | - | Zwolniony. Wykupił się za 1000 rubli nr 865 1871 rok | AP Lublin | 175 | 873 | 631 | |
Żebrowski | Józef | Piotr | 23 | Gub.Płocka Ostromski | 1854 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty p-23 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 187 |
Żebrowski | Józef | - | - | Gub. Płocka | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Żebrowski | Stanisław | - | - | Lubelska, siedlecki, Chruszczówka | 1851 | - | - | Stawał do poboru w Warszawie | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Żebrowski | Józef | - | - | Lubelska, siedlecki, Chruszczówka | 1851 | - | - | Stawał do poboru w Warszawie | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Żebrowski | Wawrzyniec | Wojciech | 22 | Łukowski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Żebrowski | Andrzej | Jan Małgorzata | 23 | Siedlecki | 1835 | - | Kawaler | szlachcic dowody ma ojciec | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Żebrowski | Franciszek | Marcin, Julianna | 22 | Podlaska, łukowski, Łaskarzew | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Żebrowski | Wincenty | Wojciech | 23 | Siedlecki, gm. Ceranów | 1838 | 1 Dywizja Ułanów | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Żebrowski | Józef | Franciszek | 22 | Siedlecki | 1839 | Oddzielny Korpus Grenadierów | Kawaler | Szlachcic. dowodów nie dostarczył | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Żebrowski | Ludwik | Stanisław | 21 | Radzyński,Orzechówka | 1846 | 3 Dywizja Grenadierów | Kawaler | Piśmienny po polsku i rosyjsku, syn oberoficera | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Żebrowski | Franciszek | Jan | 21 | Sokołowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Żebrowski | Wojciech | Mikołaj | 20 | Krasnostawski, Krasnystaw, Krasnostawski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 106 |
Żebrowski | Paweł | Leon | 21 | Siedlecki, Rytele | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Żebrowski | Tomasz | Franciszek | 20 | Siedlecki, gm. Olszew, w.(?) | 1843 | 3 Korpus Piechoty | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Żegadło | Piotr | Jacenty | 20 | Siedlecki,Wiszniew,Wólka | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Żonaty-Marianna ,ciężarna | Włościanin ,nad lewym okiem znamiona rodzinne | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Żegielman | Herszek | Wulf | 23 | Zamojski, Kraśnik | 1844 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Żyd, krawiec | AP Lublin | 175 | 807 | 60 |
Żegota | Franciszek | Piotr | 20 | Siedlecki | 1852 | 3 Dywizja Grenadierów | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Żelawski | Piotr | Wojciech | 20 | Zamojski, Zamość | 1849 | Flota Czarnomorska | żonaty, Franciszka Twardowska | AP Lublin | 175 | 807 | 54 | |
Żelazak (Żelaziak) | Stanisław | Filip | 25 | Łukowski, Chotynia | 1845 | Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała Pawłowicza | ż. Marianna Michalczukówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 126 |
Żelazek | Bartłomiej | Jakub | 20 | Radzyński | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Żelazko | Sebastian | - | - | Biłgorajski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 17 | |
Żelazko | Onufry | Hryć | 20 | Zamojski | 1851 | 13 i 14 Dywizja Piechoty | żona Marianna N. | AP Lublin | 175 | 810 | 25 | |
Żelazko | Bemetry | - | 20 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 23 |
Żelazko | Michał | - | 21 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 26 |
Żelazko | Piotr | Iwan | 21 | Radzyński, Kozły | 1845 | Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała Pawłowicza | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 122 |
Żelazko | Fiodor | Siemko | 20 | Biłgorajski, Księżpol, Zamojski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Ż. Agnieszka Fid | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 383 |
Żelazko | Wasyl | Mikołaj | 23 | Zamojski, Biszcza | 1849 | Flota Czarnomorska | żonaty, Marianna | AP Lublin | 175 | 807 | 58 | |
Żelaznowski | Rafał | Stanisław | 20 | Radzyński, Sławatycze | 1845 | Pułk Uglicki - 16 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 818 | 124 |
Żelazny | Marcin | Szczepan | 24 | Lubelski | 1851 | Flota Czarnomorska | kawaler | AP Lublin | 175 | 807 | 115 | |
Żelazny | Piotr | Franc | - | Węgrowski, Ossówno | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1641 | |
Żelazny v Daszkiewicz | Franciszek | N. | 20 | Łukowski, Drążgów | 1845 | Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała Pawłowicza | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 129 |
Żelazo | Stanisław | Józef | 23 | Łukowski,Dziecinów,Wysoczyn | 1846 | Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Żelazo | Gotel | Berek | 21 | Radzyński | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Żona Zlata Fajngold | Żyd,mieszczanin, | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Żelazo | Godel | Berek | - | Radzyński | 1867 | - | - | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Żelazo | Fiszel | Szepsel | - | Bialski, Biała | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | Wyznaczył najemnika Franca Wieja..? | AP Lublin | 175 | 873 | 233 |
Żelazo | Piotr | Michał | Siedlecka, garwoliński, Sobienie Jeziory | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 18 | |||
Żelazo | Wulf | Gerszek | 21 | Siedlecki | 1873 | - | Żona Haja Sura Tejbla,syn Srul Zyskind | Żyd | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Żelazo | Piotr | Michał | Siedlecka, garwoliński, Sobienie Jeziory, Wysoczyn | 1870 | Kawaler | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 867 | 18 | ||
Żelazowski | Wincenty | Paweł | 20 | Radzyński, gm. Wohyń, w. (Brzozo…?) | Suzdalski Pułk Piechoty - 16 Dywizja Piechoty | ż. Marianna Olszewska | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag | |
Żelazowski | Wiktor | Józef | 20 | Siedlecki, Żelazów | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Żelazowski | Wiktor | Józef | 20 | Siedlecki, Żelazów | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Żelazowski | Józef | Kacper | 20 | Radzyński, | 1853 | Dywizja Grenadierów | ż.Marianna Jaszczuk | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Żelazowski | Stanisław | Wojciech | 23 | Łukowski | 1854 | 2 Dywizja Dragonów | Wdowiec | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Żelazowski | Teofil | Franciszek | 20 | Lubelska, siedlecki, Kudelczyn, Księżopole Smolaki | 1866 | 33 Piechotny Rezerwowy Batalion m.Rżew Twerskiej Guberni | Kawaler | Szlachcic, czyta i pisze po polsku i rosyjsku | AP Lublin | 175 | 837 | 358 |
Żelazowski | Antoni | Piotr | 21 | Lubelska, siedlecki, Jaczew, Żelazów | 1866 | Kawaler | Szlachcic, świadectwo nie potwierdzone, czyta i pisze po polsku, wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 388 | |
Żelazowski | Jan | Wojciech | 20 | Siedlecki,Turna,Żelazów | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Żelazowski | Tomasz | Stefan | 20 | Radzyński | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Żona Katarzyna Olszewska | Chłop,wiara rz-.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Żelazowski | Franciszek | Franciszek | 22 | Węgrowski | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat,piśmienny | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Żelazowski | Michał | Andrzej | 20 | Siedlecka, radzyński, Brzozowy Kąt | 1868 | - | Ż. Katarzyna Olszewska | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Żelazowski | Foma | Tomasz | - | Węgrowski, Jaczew | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1623 | |
Żelazowski | Piotr | Joachim | - | Radzyński | 1872 | 23 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Żelazowski | Konstanty | Piotr | - | Węgrowski | 1872 | 5 Brygada Strzelców | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Żelazowski | Jan | Franciszek | Siedlecka, węgrowski, Jaczew | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 18 | |||
Żelazowski | Jan | Franciszek | 21 | Siedlecka, węgrowski, Jaczew, Komory | 1870 | 27 Piechotny Rezerwowy Batalion | Kawaler | Piśmienny | AP Lublin | 175 | 867 | 18 |
Żelazowski | Tomasz | Kazimierz | 21 | Siedlecki, Żelazów | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Żelaźniak | Jan | Bartłomiej | 20 | Lubartów | 1836 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Żelech | Stanisław | Paweł | 24 | Lubelski, gm. Łęczna, w. Ludwin | 1847 | 7 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin, w zastępstwie za Aleksandra Przegalińskiego z Lisikierza w pow. Łukowskim. | AP Lublin | 175 | 807 | 27 |
Żelech | Błażej | Michał, Katarzyna | 20 | Podlaska, łukowaski, Dziecinów, Kownacica | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Żelechowski | Tomasz | Jan | 23 | Lubelski, Opole | 1840 | Flota Czarnomorska | ż. Marianna c. Józefa Zarębskiego, bezdzietny. | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Żelechowski | Stanisław | Jan | 23 | Garwoliński | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz-.kat,czyta po polsku | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Żelechowski | Stanisław | Jakub | - | Garwoliński | 1867 | - | - | Za niego Makulec Jan | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Żelechowski v Żelechower | Moszko | Abram | - | Sokołowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Żeleznicki | Józef | Franciszek | 21 | Sokołowski | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Żona Magdalena Dabrowska,syn | Szlachcic,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Żeleznicki | Józef | Franciszek | - | Sokołowski | 1867 | - | - | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Żeleznik | Szaja Rubin | Lejba | brak | Siedlecki, | 1853 | Wojenno Roboczy N 3 Batalion Zarządu Wojennych Osad | zbiegł za niego 16-letni brat Uszer Aron do Wojennych Kantonistów Zamość | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Żelezowski | Franciszek | Franciszek | - | Węgrowski | 1867 | - | - | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Żelezowski | Teodor | Stefan | - | Radzyński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Żeleźnicki | Szymon | Piotr | 23 | Siedlecki, Sokołów | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Żeleźnik | Jan | - | - | Lubartowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 17 | |
Żelisko (Żeliska) | Tomasz | Korniła | 20 | Radzyński, Kozły | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Żelisko (Żeliska) | Tomasz | Korniła | 20 | Radzyński, Kozły | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Żeliskowicz | Antoni | Mikołaj | - | Bialski, Lubienka | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 336 | |
Żeliszko | Andrzej | Stefan | - | Radzyński, Żelizna | 1871 | 31 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1009 | |
Żembrowski | Leopold | Antoni | - | Włodawski, Wola Wereszczyńska | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 637 | |
Żen | Zachariasz | Hrubieszowski | 1840 | Flota Czarnomorska | AP Lublin | 175 | 816 | |||||
Żenszczyna | Jan | Stanisław | 20 | Łukowski,Wilga,Skurcza | 1841 | 1 Korpus Piechoty | Żonaty-Łucja Kozioł | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 168 |
Żepka | Wawrzyniec | Wojciech | 20 | Garwoliński | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Kawaler | Chłop,wiara rz-.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Żepka | Wawrzyniec | Wojciech | - | Garwoliński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Żerdzicki | Antoni | Maciej | 21 | Abramowice | 1836 | Artyleria | Kawaler | szlachcic, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Żerebec | Mikołaj | - | - | Biłgorajski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 17 | |
Żerebiec | Stefan | Andrzej | 20 | Tyszowiecki, Komarów, Hrubieszowski | 1866 | 11 Dywizja Piechoty, Krzemieniec | Ż. Marianna Szeper | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 285 |
Żerzbia | Andrzej | Jacenty | 26 | Hrubieszowski, Rachanie | 1840 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Żeszczynski | Teodor | Ewetaf | 23 | Bialski | 1873 | - | Żona Natalia Wnudynska | Chłop,wiara greko.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Żeszko | Michał | Dimitr | 26 | Bialski, Trojanów | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Żonaty | Włościanin,blizna nad prawym okiem | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Żeszoto | Artym | Andrzej | 20 | Bialski | 1867 | 13 Batalion Rezerwowy Piech. | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Żeszotow | Artur | Andrzej | - | Bialski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Żeszotow | Piotr | Andrzej | - | Bialski | 1872 | 34 Dywizja Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Żezdzicki | Antoni | Maciej | 21 | Abramowice | 1836 | Zbiorowa Dywizja Artylerii Konnej | Kawaler | Szlachcic, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 805 | 3 |
Żędłowski | Jan | Krzysztof | 26 | Łukowski, Puznów | 1847 | Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy Tronu | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 806 | 98 |
Żgadziński? | Kasper | Adam | 25 | Krasnobród | 1836 | 3 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 32 |
Żłoch | Paweł | Piotr | 25 | Siedlecki,Pruszyn,Stok Lacki | 1846 | Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Żmijan | Marcin | Wojciech | 23 | - | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 803 | 18 |
Żminda | Mateusz | Lubelski, Bychawa, Lubelski | 1866 | 9 Dywizja Piechoty, Połtawa | AP Lublin | 175 | 823 | |||||
Żminkowski | Aleksander | Jan | 21 | Siedlecka, siedlecki, Wodynie, Wola Wodyńska | 1868 | - | Kawaler | Szlachcic, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Żmuda | Paweł | Mikołaj | 20 | Lubelski | 1850 | 19 Brygada Rezerwowa Pierwszej Dywizji | AP Lublin | 175 | 807 | 118 | ||
Żmuda | Antoni | Szymon | 22 | Radzyńki, gm. Serokomla | 1847 | 7 Dywizja Piechoty | ż. Marianna Baranówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 807 | 25 |
Żmuda | Dominik | Marcin | 20 | Aleksandrów | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 266 |
Żmuda | Marcin | Błażej | 20 | Łukowski, (?) | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Żmuda | Marcin | Błażej | 20 | Łukowski, (?) | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Żmuda | Dominik | Marcin | 20 | Aleksandrów | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Żmuda | Józef | Wojciech | 24 | Łukowski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Żmuda | Michał | Iwan | - | Garwoliński, Kłoczew | 1871 | 49 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 552 | |
Żmuda | Kazimierz | Antoni | - | Łukowski | 1872 | 7 Dywizja Kawalerii | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Żmuda | Józef | Sebastian | 20 | Aleksandrów | 1835 | - | Kawaler | Włościanin, za niestawienie do spisu | AP Lublin | 175 | 808 | 60 |
Żmuda | Jan | Paweł | 20 | Krasnostawski, Puchaczów | 1848 | Flota Czarnomorska | ż.Agnieszka Beczkówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Żmuda v Bułak | Józef | Wawrzyniec | 23 | Łukowski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Żmudowski | Wincenty | Gabriel | 28 | M.Koła pow.koninski | 1863 | - | Żona Antonina Jejgełowa | Chrześcijanin, przestępca polityczny, przez Urząd Rekrucki przyjęty i wysłany 17.05.1863 r. w 12 partii, mieszczanin. | AP Lublin | 172 | 33 | 56 |
Żmudzki | Łukasz | Jan | 22 | Pliszczyn | 1835 | - | Kawaler | Włościanin, tkacz, czyta i pisze po polsku. | AP Lublin | 115 | 647 | 34-35 |
Żmura | Ignacy | Tomasz | 20 | Hrubieszów | 1835 | - | ż. Barbara Nowosadówna | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 186-187 |
Żmurek | Franciszek | Stanisław | 24 | Krasnostawski | 1863 | - | Kawaler | Chrześcijanin, rekrut, wysłany z Warszawy do Petersburga w 14 partii dnia 12.06.1863 r. z przeznaczeniem do 6 Rez. Dywizji Piechoty, mieszczanin ,umie czytać. | AP Lublin | 172 | 33 | 22.76 |
Żoch | Iwan | - | - | Chełmski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 17 | |
Żochowski | Dionizy | - | - | Lubelska, siedlecki, Chruszczówka | 1851 | - | - | Zbiegł | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Żochowski | Stanisław | Kazimierz | 20 | Siedlecki | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Żochowski | Józef | Andrzej | 20 | Siedlecki, | 1853 | Flota Czarnomorska | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Żochowski | Wincenty | Jakub | 20 | Siedlecki | 1854 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Żochowski | Tomasz | Jan | 20 | Siedlecki | 1854 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Żochowski | Marcin | Kajetan | 24 | Siedlecki | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35 | Kawaler | Szlachcic nieudokumentowany | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Żochowski | Tomasz | Marcin | 21 | Lubelska, siedlecki, Dębe, Żochy | 1866 | Ż. Franciszka Grondzka, c.Józefa 2 lata | Szlachcic, nie potwierdzone świadectwo, wykreślony | AP Lublin | 175 | 837 | 430 | |
Żochowski | Józef | Grzegorz, Magdalena | 24 | Podlaska, siedlecki, Chruszczewka, Żochy | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Żochowski | Stanisław | Wojciech, Marianna | 20 | Podlaska, Chruszczewka, Żochy | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Szlachcic bez dowodów | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Żochowski | Leon | Piotr | 21 | Siedlecki,Miedzna,Żeleźniki | 1846 | 1 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Żochowski | Wojciech | Józef | - | Sokołowski, Dębe Nowe | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1529 | |
Żochowski | Józef | Stanisław | - | Sokołowski, Dębe Nowe | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1535 | |
Żochowski | Wojciech | Józef | Siedlecka, sokołowski, Dębe Nowe | 1870 | Zwrócony | AP Lublin | 175 | 875 | 18 | |||
Żochowski | Stanisław | Kacper | 23 | Sokołowski | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Żochowski | Wojciech | Józef | 20 | Siedlecka, sokołowski, Dębe Nowe, Żochy | 1870 | Kawaler | Zwrócony | AP Lublin | 175 | 867 | 18 | |
Żochowski | Feliks | Józef Franciszka | 25 | Siedlecki,Chruszczówka,Żochy | 1836 | 6 Dywizja Artylerii | Kawaler | Szlachcic niewylegitymowany | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Żochowski (Zochowski) | Jan | Jakub | 20 | Siedlecki, Żochy | 1847 | Tarutyński Pułk Jegrów | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 858 | b.pag. |
Żołądek | Józef | Sebastian | 21 | Łukowski | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Żołądek | Jan | Michał | 23 | Łukowski, | 1853 | Dywizja Grenadierów | ż.Marianna Gniotek | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Żołądek | Dominik | Kazimierz, Julianna | 25 | Podlaska, łukowski, Szczygły | 1837 | Korpus Kaukaski | ż.Marianna Grzywacz | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Żołądek | Jan | Tomasz | 21 | Garwoliński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Żołądek | Jan | Franciszek | 21 | Garwoliński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat.,czyta ipisze po polsku | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Żołądek | Andrzej | Andrzej | 21 | Garwoliński | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz.kat.,czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Żołądowski | Konstantyn | Andrzej | 21 | Siedlecki | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Żołędowski | Piotr | Stanisław Elżbieta | 21 | Siedlecki | 1835 | - | Kawaler | szlachcic dowodu nie składa | AP Lublin | 175 | 853 | p.pag. |
Żołędowski | Maciej | Polikarp | Siedlecka, siedlecki, Skupie | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 18 | |||
Żołędowski | Maciej | Polikarp | 21 | Siedlecka, siedlecki, Skupie | 1870 | 4 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 18 | |
Żołędowski (lub Żołondowski) | Kazimierz | Stanisław | 20 | Siedlecki, (?) | 1838 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic, zmarł. | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Żołędź | Marcin | Joachim | 22 | Siedlecki, Sadowne | 1843 | 4 Korpus Piechoty, 10 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 41 |
Żołędź | Abram Mejer | Boruch | Siedlecka, włodawski, Wisznice | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | AP Lublin | 175 | 875 | 19 | |||
Żołędź | Abram Mejer | Boruch | 20 | Siedlecka, włodawski, Wisznice | 1870 | 26 Piechotny Rezerwowy Batalion | Ż. Rajla Żytnik | AP Lublin | 175 | 867 | 19 | |
Żołkowski | Franciszek | Jan | 20 | Siedlecki, Bujały | 1847 | 6 Dywizja Artylerii | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 816 | |
Żołkowski | Aleksander | Teodor | - | Sokołowski, Wyrozęby | 1871 | 34 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1492 | |
Żołkowski | Ignacy | Michał | - | Sokołowski, Wyrozęby | 1871 | - | Wróćił. Wykupił się za 1000 rubli | AP Lublin | 175 | 873 | 1577 | |
Żołkowski | Franciszek | Hieronim | - | Bialski | 1872 | 5 Brygada Strzelców | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Żołnacz | Jan | - | - | Krasnostawski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 17 | |
Żołnacz | Józef | Bartłomiej | 24 | Krasnostawski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 147 |
Żołnacz | Józef | - | - | Krasnostawski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Żołnacz | Jan | Mikołaj | 20 | Chełmski, Rakołupy, Krasnostawski | 1866 | 2 Dywizja Grenadierów | Kawaler | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 269 |
Żołnierowicz | Józef Ewaryst | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 17 | |
Żołopinski | Walery | Antoni | 24 | Lubelski | 1872 | - | Kawaler | Szlachcic,rz-kat.,ukończył 5 klas Gimnazjum Lublin | AP Lublin | 175 | 740 | |
Żołteński | Teodor | - | - | Hrubieszowski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Żoych | Mikołaj | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Żółcinski | Karol | Jan | 22 | Tomaszowski | 1874 | - | Kawaler | Chłop,wiara rz-kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Żółkiewski | Wojciech | Maciej | 21 | Tomaszów | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 164-165 |
Żółkiewski | Mateusz | Jerzy | 23 | Tomaszów | 1836 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Mieszczanin, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Żółkiewski | Wojciech | Mateusz | 27 | Wojsławice | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 808 | 53 |
Żółtek | Dawid | Moszko | Siedlecka, włodawski, Wisznice | 1870 | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 875 | 19 | |||
Żółtek | Dawid | Moszko | 21 | Siedlecka, włodawski, Wisznice | 1870 | Ż. Zelga Blumenkranc, s.Mejer | Wykupiony, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 867 | 19 | |
Żórkiewski | Mateusz | Jerzy | 23 | Tomaszów | 1836 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Mieszczanin, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Żrubek | Stanisław | Paweł | 23 | Lubelski, Zawieprzyce | 1840 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Żub | Mikołaj | Andrzej | 20 | Zamojski, Aleksandrów | 1840 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Żubert | Norbert | Wincenty | 25 | Łukowski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Żubik | Michał | Maciej | 20 | Radzyński, | 1853 | Kaukaska rezerwowa półbrygada | ż.Eleonora Pawłowska | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Żubik | Bartłomiej | Adam | 22 | Grabowiec | 1836 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Żubik | Tomasz | Podlaska, radzyński | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Żuchniuk | Antoni | Konrad | 20 | Lubelska, radzyński, Bezwola, Lisia Wólka | 1866 | 32 Piechotny rezerwowy Batalion m.Twer | Ż. Marianna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 244 |
Żuchowski | Michał | Dominik | 21 | Siedlecki,Siedlce | 1841 | 1 Korpus Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 205 |
Żuchowski | Kazimierz | Jakub | 20 | Radzyński, Ostrów | 1845 | 2 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 819 | 139 |
Żuchowski | Andrzej | Adam | 20 | Krasnostawski, Depułtycze Królewskie | 1840 | 2 Dywizja Kirasjerów | ż. Józefa c. Józefa Brzezińskiego, bezdzietny. | Włościanin, murarz | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Żuchowski | Karol | - | - | Lubelska, siedlecki, Łuzki | 1851 | - | - | Zbiegł | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Żuchowski | Jan | Ignacy | 20 | Radzyński | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Żuk | Jan | Andrzej | 21 | Tomaszowski | 1870 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Żuk | Wojciech | - | - | Zamojski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 17 | |
Żuk | Franciszek | - | - | Zamojski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 17 | |
Żuk | Jan | - | - | Zamojski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 17 | |
Żuk | Paweł | Józef | 22 | Zamojski | 1850 | Korpus Grenadierów | AP Lublin | 175 | 805 | 107 | ||
Żuk | Antoni | - | 21 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 4 |
Żuk | Antoni | - | 21 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 27 |
Żuk | Bazyli | Jakub | 22 | Bialski, Trojanów, Połaski | 1841 | 5 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Żonaty-Anna Saczucka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 814 | Spis alf. |
Żuk | Wasyl | Tomasz | 24 | Bialski, Dobryń | 1845 | Garnizon Artylerii w Dyneburgu | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 111 |
Żuk | Ułas | Naum | 20 | Bialski, Dobrynka | 1845 | Pułk Jegrów - 16 Dywizja Piechoty JCW ks. Michała Pawłowicza | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 132 |
Żuk | Hryć | Jakub | 20 | Hrubieszowski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Tacjanna | AP Lublin | 175 | 819 | 113 | |
Żuk | Józef | - | - | Siedlecki, Zbuczyn | 1851 | - | - | Wzięty do wojska. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Żuk | Wasyl | Hryć | 21 | Radzyński, | 1853 | Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygady | ż.Wowdia Oletczyk | Zmarł | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. |
Żuk | Józef | N | 20 | Siedlecki | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Żuk | Stefan | Jan | 22 | Radzyński | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35 | Żona Marianna Melancz | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Żuk | Mikołaj | Jan | 22 | Lubelska, bialski, Kostomłoty, Żuki | 1866 | Sztab 8 Piechotna Dywizja | Ż. Anna Łuciukówna, s.Mikita 3 lata, s.Emilian pół roku | Włościanin | AP Lublin | 175 | 837 | 304 |
Żuk | Paweł | Andrzej | 21 | Bialski | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Żuk | Michał | Jan, Daria | 23 | Podlaska, bialski, Kolembrody | 1837 | 18 Dywizja Piechoty | ż.Marianna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Żuk | Jan | Ignacy, Eudokia | 25 | Podlaska, radzyński, Wohyń | 1837 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Żuk | Wojciech | Fabian, Marianna | 35 | Podlaska, bialski, | 1837 | 6 Dywizja Artylerii | ż.Zofia, córka l.14 | Włościanin, słuzył w wojsku przed rewolucją w 3 Pułku Strzelców Konnych. Na zastępstwo za Józefa Męczyńskiego | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Żuk | Augustyn | Wawrzyniec, Aleksandra | 21 | Podlaska, bialski, Hołowczyce, Borsuki | 1837 | Korpus Kaukaski | ż.Hapa | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Żuk | Łukasz | Wawrzyniec | 21 | Bialski, Borsuki | 1843 | 4 Korpus Piechoty, 11 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Żuk | Jan | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Żuk | Jan | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Żuk | Sydor | Podlaska, bialski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Żuk | Ignacy | Stefan | 21 | Konstantynowski | 1867 | Nazwiska nie ujęte w spisie alfabetycznym-a tylko formularnym | Żona Katarzyna Andrejew,córka | chłop wiara greko-kat, | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Żuk | Ignacy | Stefan | - | Konstantynowski | 1867 | - | - | Wykupiony | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Żuk | Gawryło | Stefan | - | Konstantynowski | 1872 | 5 Brygada Strzelców | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Żuk | Teodor | Józef | - | Konstantynowski | 1872 | 7 Dywizja Kawalerii | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Żuk | Antoni | Semen | Siedlecka, konstantynowski, Hołowczyce | 1870 | 6 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | AP Lublin | 175 | 875 | 18 | |||
Żuk | Onufry | Gawryło | 23 | Konstantynowski | 1873 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Żuk | Antoni | Semen | 21 | Siedlecka, konstantynowski, Hołowczyce | 1870 | 6 Rezerwowa Kawaleryjska Brygada | Kawaler | AP Lublin | 175 | 867 | 18 | |
Żuk | Wincenty | Stefan | 29 | M.Lublin | 1863 | - | Kawaler | Chrześcijanin, rekrut, wysłany 17.05.1863 r. w 12 partii, mieszczanin. | AP Lublin | 172 | 33 | 28 |
Żuk | Józef | Stefan | 20 | Tyszowiecki, Rachanie, Hrubieszowski | 1866 | 11 Dywizja Piechoty, Krzemieniec | Kawaler | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 288 |
Żuk | Mateusz | Wojciech | 24 | Gorzków | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 92-93 |
Żuk | Maciej | Adam | 21 | Zamojski, Zwierzyniec | 1838 | 15 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Żukowski | Antoni | Franciszek | 24 | Lubelski | 1850 | 18 Dywizja Piechoty | AP Lublin | 175 | 805 | 10 | ||
Żukowski | Kacper | Maciej | 20 | Łukowski, Wilga | 1847 | Borodziński Pułk Jegrów Jego Cesarskiej Wysokości Następcy Tronu | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 806 | 109 |
Żukowski | Ignacy | Tomasz | 24 | Lubelski | 1850 | 14 i 15 rota wojskowo-robocza przy Zarządzie Inżynierii | AP Lublin | 175 | 818 | 150 | ||
Żukowski | Łukasz | Maciej | 24 | Łukowski, Wilga | 1844 | 2 Dywizja Dragońska | Kawaler | Włościanin, czyta i pisze po polsku. | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Żukowski | Marcin | Antoni | 20 | Bialski | 1839 | Oddzielny Korpus Kaukaski | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 825 | B.Pag. |
Żukowski | Andrzej | Adam | 22 | Bialski, Żuki | 1848 | Arsenał w Briańsku | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Żukowski | Andrzej | Adam | 22 | Bialski, Żuki | 1848 | Arsenał w Briańsku | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Żukowski | Jan | Andrzej | 22 | Siedlecki, Kotuń | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Żukowski | Jan | Andrzej | 22 | Siedlecki, (?) | 1848 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Żukowski | Maciej | - | - | Lubelska, łukowski, Drążgów | 1851 | - | - | Stawał do poboru w Warszawie | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Żukowski | Kazimierz | - | - | Lubelska, łukowski, Celiny | 1851 | - | - | Kleryk zakonu marianów w Skórcu | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Żukowski | Stanisław | Jan | 20 | Siedlecki, | 1853 | Rota 6 i 7 8ej garnizonowej artyleryjskiej brygady | Kawaler | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Żukowski | Antoni | Wincenty | 23 | Łukowski | 1854 | Dywizja Artylerii Grenadierów | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Żukowski | Ignacy | Paweł Magdalena | 21 | Bialski,Pratulin | 1836 | 1 Dywizja Kirasjerów | Kawaler | Mieszczanin ,terminator kowalski | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Żukowski | Józef | Antoni Zuzanna | 25 | Bialski,Pratulin | 1836 | 13 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin,gorzelnik,piwowar | AP Lublin | 175 | 854 | b.pag. |
Żukowski | Józef | Bartłomiej | 20 | Łukowski, gm. Osieck | 1838 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Żukowski | Julian | Franciszek | 20 | Łukowski,Celiny,Łączniowola | 1846 | 1 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic,piśmienny po polsku i rosyjsku | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Żukowski | Łukasz | Podlaska, łukowski | 1832 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 861 | b.pag | ||
Żukowski | Tomasz | Wincenty | 23 | Włodawski | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat,czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Żukowski | Franciszek | Stanisław | 21 | Siedlecka, siedlecki | 1868 | - | Ż. Marianna Zalewska | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Żukowski | Władysław | Franciszek | 20 | Siedlecka, węgrowski, Borze, Leśniki | 1868 | - | Kawaler | Szlachcic | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Żukowski | Antoni | Mikołaj | 20 | Siedlecka, garwoliński, Żelechów, Francdorf | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Żukowski | Tomasz | Władysław | - | Włodawski | 1867 | - | - | Za niego Borsuk nieczytelne | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Żukowski | Roch | Franc | - | Siedlecki, Skórzec | 1871 | 27 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 55 | |
Żukowski | Józef | Aleksander | - | Węgrowski | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Żukowski | Jan | Józef | - | Konstantynowski | 1872 | 7 Dywizja Kawalerii | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Żukowski | Stanisław | Maciej | 21 | Siedlecki | 1873 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Żukowski | Szymon | Daniło | 22 | Bialski | 1873 | - | Żona Wanda Siemieniuk,dzieci Mikołaj i Antonia | Chłop,wiara greko.kat. | AP Lublin | 175 | 870 | b.pag. |
Żuliński | Jan | Antoni | 21 | Krasnostawski | 1851 | 7 Dywizja Kawalerii Lekkiej | właściciel majątku | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. | |
Żułkowski | Jan | Jacenty | 20 | Siedlecki,? | 1840 | 7 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin ,nad prawym okiem ma znamie | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Żur | Antoni | Jan | 23 | - | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 803 | 17 |
Żuraw | Błażej | Andrzej | 24 | Zamojski, Stary Zamość | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 819 | 115 | |
Żuraw | Jan | Jakub | 22 | Lubelski, Lubartów | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Karolina | AP Lublin | 175 | 819 | 110 | |
Żurawek | Józef | Jakub | 24 | Garwoliński | 1867 | skreślony | Żona Marianna N. | Chłop,wiara rz-.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Żurawek | Józef | Jakub | 21 | Garwoliński | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Żona Franciszka Cytkowska ,córka | Chłop,wiara rz-.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Żurawek | Józef | Jakub | - | Garwoliński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Żurawek | Józef | Jakub | - | Garwoliński | 1867 | - | - | Za nieczytelne | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. |
Żurawek | Stanisław | Jakub | - | Garwoliński | 1872 | 25 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Żurawicki | Piotr | Jan | 21 | Zamojski, Rogużno | 1838 | 14 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 805 | 66 |
Żurawicki | Antoni | Józef | 21 | Siedlecki, Żulin | 1843 | 3 Korpus Piechoty | ż. Teofilia Kołakoiczka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 863 | b.pag. |
Żurawinski | Józef | Antoni | - | Siedlecki | 1872 | 5 Brygada Strzelców | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Żurawiński | Kazimierz | Piotr | 23 | Siedlecki, gm. Mokobrody | 1838 | 17 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Żurawiński | Osip | Iwan | - | Węgrowski, Wyszków | 1871 | 12 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1616 | |
Żurawski | Józef | Jan | 20 | Bialski,Sobienie Biskupie | 1841 | 7 Okręg Korpusu Straży Wewnętrznej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 804 | 3 |
Żurawski | Eliasz | Sebastian | 24 | Hrubieszowski | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Anastazja Kopczyńska | AP Lublin | 175 | 819 | 104 | |
Żurawski | Kazimierz | Sebastian | 21 | Hrubieszowski, Rachanie | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | kawaler | AP Lublin | 175 | 819 | 110 | |
Żurawski | Piotr | - | - | Lubelski | 1853 | Dywizja Artylerii Grenadierów | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Żurawski | Julian | - | - | Lubelska, siedlecki, Wesółka | 1851 | - | - | Niewiadomy z pobytu | AP Lublin | 175 | 831 | b.pag. |
Żurawski | Józef | Bartłomiej | 22 | Bialski | 1852 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Żurawski | Franciszek | Paweł | 21 | Siedlecki, | 1853 | Druga Lekka Dywizja Kawalerii | ż.Jadwiga Kropińska | AP Lublin | 175 | 834 | b.pag. | |
Żurawski | Jan | Jakub | 24 | Siedlecki | 1854 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Żurawski | Fabian | Wojciech, Katarzyna | 21 | Podlaska, łukowski, Stok | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Żurawski | Franciszek | Wojciech | 21 | Radzyński | 1867 | 5 Dywizja Piechoty | Żona Franciszka Barewa,corka | Chłop,wiara rz-.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Żurawski | Adam | Adam | 21 | Siedlecka, siedlecki, Zbuczyn, Okniny | 1868 | - | Kawaler | Szlachcic, czyta i pisze po polsku | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Żurawski | Franciszek | Wojciech | - | Radzyński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Żurawski | Foma | Antoni | - | Siedlecki, Zbuczyn | 1871 | - | Opłacił 400 rubli i otrzymał zaświadczenie o zwolnieniu | AP Lublin | 175 | 873 | 95 | |
Żurawski | Mateusz | Wojciech | - | Siedlecki, Czuryły | 1871 | 27 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 195 | |
Żurawski | Antoni | Wojciech | - | Konstantynowski | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Żurawski | Jan | brak | - | Garwoliński | 1872 | 49 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Żurawski | Maksym | Sebastian | 20 | Hrubieszowski, Mircze, Hrubieszowski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Ż. Pałaszka Tarasiuk | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 179 |
Żurek | Maciej | Michał | 24 | Zamojski | 1850 | 18 Dywizja Piechoty | AP Lublin | 175 | 805 | 13 | ||
Żurek | Paweł | Józef | 22 | Krasnostawski, Gorzków | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Marianna | AP Lublin | 175 | 819 | 108 | |
Żurek | Michał | Piotr | 20 | Lubelski, Tuszów, Lubelski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 823 | 78 |
Żurek | Franciszek | Marcin | 21 | Krasnostawski, Gorzków, Krasnostawski | 1866 | 8 Dywizja Piechoty | Ż. Marianna Wołoch? | Włościanin | AP Lublin | 175 | 823 | 100 |
Żurkiewicz | Jan | Daniło | 21 | Tomaszowski | 1872 | - | Kawaler | Chłop,wiara greko-kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Żurkiewicz | Mikołaj | Symeon | 21 | Tyszowiecki, Jarczów, Hrubieszowski | 1866 | 10 Dywizja Piechoty, Warszawa | Ż. Katarzyna S.?, c. Marianna, 1,5 roku | Włościanin, grekokatolik | AP Lublin | 175 | 823 | 296 |
Żurow | Marcin | - | - | Krasnostawski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 17 | |
Żurowski | Józef | - | - | Zamojski | 1848 | Korpus Kaukaski | - | - | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Żurowski (lub Żurawski) | Jan | Tomasz | 20 | Piotrawin | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Żybura | Wojciech | Michał | 28 | Zamojski | 1871 | - | Kawaler | Mieszczanin ,wiara rz.kat. | AP Lublin | 175 | 740 | |
Żybura | Michał | - | - | Biłgorajski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 17 | |
Żyburski | Zdzisław Eugeniusz | Teodor | 20 | Lubelski | 1870 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat.,czyta i pisze po polsku i rusku | AP Lublin | 175 | 740 | |
Żyburski | Żelisław, Konrad, Alfred | Teodor | 24 | Lubartowski | 1874 | - | Kawaler | Szlachcic,wiara rz.kat.,czyta i pisze po polsku i rusku | AP Lublin | 175 | 740 | |
Żychora | Karol | Roch, Elżbieta | 27 | Podlaska, łukowski, Maciejowice, Domaszew | 1837 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Żychowski v Zdzichowski | Michał | Jakub | 20 | Siedlecki, Sabnie | 1845 | 2 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 145 |
Życinski | Jan | Tomasz | 20 | Siedlecki | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.35 | Żona Marianna Kowalik | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Życki | Szczepan | Józef | 24 | Opole | 1836 | 15 Dywizja Piechoty | ż. Zofia c. Antoniego | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Życki | Szczepan | Józef | 24 | Opole | 1836 | 15 Dywizja Piechoty | ż. Zofia Złotuszanka, żona pozostaje przy rodzinie | Włościanin | AP Lublin | 175 | 864 | b.pag. |
Żydak | Jan | Szymon | 23 | Siedlecki | 1852 | Brygada Rezerwowa 20 Dywizji Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 833 | p.pag. |
Żydak | Grzegorz | Mikołaj, Marianna | 26 | Podlaska, siedlecki, Kamieniec | 1837 | Korpus Kaukaski | ż.Józefa, córka | Włościanin | AP Lublin | 175 | 856 | b.pag |
Żydak | Józef | Mikołaj | 20 | Siedlecki, gm. Kamieniec | 1838 | Korpus Grenadierów | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 857 | b.pag. |
Żydek | Wawrzyniec | - | - | Lubelski | - | - | - | chory w szpitalu | AP Lublin | 175 | 802 | 17 |
Żydek | Marcin | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 17 | |
Żydka | Stanisław | Marcin | 20 | Siedlecki,Kudelczyn,Trebień | 1840 | 5 Okrag oddzielnego Korpusu Wewnętrznej Straży | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 859 | b.pag. |
Żyluk | Gabriel | Semen | 20 | Siedlecka, konstantynowski, Kornica | 1868 | - | Ż. Teofila Korol, s.Grzegorz | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Żyła | Iwan | - | - | Biłgorajski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 17 | |
Żyła | Marcin | Błażej | 27 | Zamojski, Dzieszkowice | 1849 | 6 Dywizja Rezerwowa Korpusu Piechoty | żonaty, Jadwiga | AP Lublin | 175 | 819 | 102 | |
Żyła | Sebastian | Łukasz | 20 | - | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 803 | 33 |
Żyła | Jakub | Tomasz | 20 | Lubelski, Godów | 1848 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Żyłka | Izydor | Piotr | 20 | Bialski, Gnojno | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Żyłka | Józef | Jan | 21 | Siedlecka, węgrowski, Łochów, Baczki | 1868 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
Żyłka | Paweł | Antoni | 23 | Łukowski, Strzyżew | 1843 | 6 Korpus Piechoty, 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 112 |
Żyłko | Michał | Antoni | 21 | Wysokie | 1836 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | Włościanin, pisze i czyta po polsku, stolarz | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Żyłko? | Michał | Antoni | 21 | Wysokie | 1836 | 5 Dywizja Kawalerii Lekkiej | Kawaler | włościanin, czyta i pisze po polsku, stolarz | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Żyłowski | Bartłomiej | Adam | 20 | Wola Gałęzowska | 1836 | Flota Bałtycka | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 272 |
Żyłowski | Bartłomiej | Adam | 20 | Wola Gałęzowska | 1836 | Korpus Kaukaski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 828 | B.Pag. |
Żymowski | Sebastian Fabian | - | - | Lubartowski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 17 | |
Żyska | Andrzej | Paweł | 20 | Lubelski, Opole | 1838 | Kirasjerzy | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 818 | 34 |
Żyskiewicz | Franciszek | - | - | Zamojski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Żyskind | Moszek | Berek | 23 | Lubelski, Lublin | 1844 | Flota Czarnomorska | ż. Hana Łaja, bezdzietny, żona poszła za mężem. | Muzykant. | AP Lublin | 175 | 807 | 71 |
Żyszczuk v Żeszczuk | Daniel | Jakub | 20 | Bialski,Okczyn | 1846 | 2 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 819 | 125 |
Żyśko | Michał | Jan | 25 | Turobin | 1836 | Kirasjerzy | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 860 | B.Pag. |
Żytkiewocz v Żyskiewicz | Franciszek | Ignacy | 21 | Zamojski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 820 | 109 |
Żytko | Andrzej | - | - | Lubelski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 17 | |
Żytko v Rabczan | Filip | Jan | 24 | Radzyński | 1834 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 852 | p.pag |
Żytko v Żyłko | Andrzej | Tomasz | 20 | Radzyński,Słowatycze | 1846 | Oddzielny Korpus Straży Wewnętrznej | Kawaler | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 824 | b.pag |
Żytkowski | Stanisław | Wojciech | 21 | Krasnostawski | 1863 | 6 Rezerw.Dywizja Piechoty | kawaler | Chrześcijanin, rekrut, wysłany z Warszawy do Petersburga w 14 partii dnia 12.06.1863 r. z przeznaczeniem do 6 Rez. Dywizji Piechoty, wieśniak. | AP Lublin | 172 | 33 | 22.69 |
Żytnik | Lejzor | Jankiel | 21 | Włodawski | 1867 | 19 Rezerwowy Batalion Piechoty | Żona Bejla Pachlaronowa,syn,córka | Żyd,mieszczanin | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Żytnik | Leizor | Jankiel | - | Włodawski | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Żytnik | Szaja | Jankiel | - | Włodawski, Wola Wereszczyńska | 1871 | 25 Rezerwowy Batalion Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 807 | |
Żytnik | Chaim | Wulf | - | Łukowski, Łuków | 1871 | 12 Dywizja Piechoty | - | AP Lublin | 175 | 873 | 1172 | |
Żytny | Gdal Lejb | Mordko | - | Sokołowski | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Żyto | Icek Ber | Srul | - | Włodawski | 1872 | 22 Batalion Rezerwowy Piechoty | - | Spis alfabetyczny | AP Lublin | 175 | 874 | b.pag. |
Żywalewski | Jan | Bartłomiej | 24 | Radzyński, Hańsk | 1844 | 18 Dywizja Piechoty | Kawaler | Włościanin, czeladnik kowalski | AP Lublin | 175 | 827 | B. Pag. |
Żywek | Walenty | Wojciech | 20 | Łukowski, gm. Dziecinów, w. (Koryńce?) | 1848 | Korpus Orenburski | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Żywek | Gabriel | Marcin | 21 | Garwoliński | 1867 | 29 Dywizja Piechoty | Żona Franciszka Staniszewska,córka | Chłop,wiara rz-.kat | AP Lublin | 175 | 865 | b.pag |
Żywek | Gabriel | Marcin | - | Garwoliński | 1867 | - | - | AP Lublin | 175 | 872 | Spis alf. | |
Żywek | Józef | Maciej | 20 | Łukowski, Sobienie Kiełczew | 1845 | Pułk Uglicki - 16 Dywizja Piechoty | ż. Franciszka Andrzejczakówna | Włościanin | AP Lublin | 175 | 810 | 31 |
Żywicki | Ignacy | Józef | 21 | Kraczewice | 1835 | - | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 115 | 647 | 42-43 |
Żywicki | Wojciech | Mateusz | 23 | Lubelski | 1852 | Flota Czarnomorska | ŻonaKatarzyna Złotuch | Mieszczanin | AP Lublin | 175 | 820 | 209 |
Żywicki | Wojciech | - | - | Lubelski | 1853 | Flota Czarnomorska | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Żywiecki | Ludwik | - | - | Bialski, Przesmyki | 1851 | - | - | Niezdatny z powodu ropienia z ucha lewego po chorobie tyfuidalnej. | AP Lublin | 175 | 830 | b.pag. |
Żywielski | Aleksander | Filip | 26 | Suwałki | 1863 | Oddzielny Orenburski Korpus | Mieszczanin, przestepca polityczny | AP Lublin | 172 | 34 | b.pag | |
Żywik | Antoni | Wojciech | 20 | Łukowski | 1854 | Rezer. Dywizja Oddz.Kaukaskiego Korpusu P.34 | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 835 | b.pag. |
Żywko | Sebastian | Szczepan | 21 | Zamojski | 1852 | Rez.Brygada 21 Dyw.Piechoty | Kawaler | Osadnik | AP Lublin | 175 | 820 | 153 |
Żywko | Sebastian | - | - | Zamojski | 1853 | Brygada Rezerwowa 21 Dywizji Piechoty | - | - | AP Lublin | 175 | 821 | Spis alf. |
Żywko | Ilko | Józef | 21 | Zamojski, Lipiny | 1840 | Flota Czarnomorska | Kawaler | Włościanin | AP Lublin | 175 | 826 | B.Pag. |
Żywot | Wincenty | - | - | Biłgorajski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 17 | |
Żywot | Józef | - | - | Zamojski | - | - | - | AP Lublin | 175 | 802 | 17 | |
Żywot | Stanisław | - | 26 | - | 1846 | - | - | - | AP Lublin | 175 | 813 | 24 |
Żyżko | Andrzej | Walenty | 20 | Siedlecka, garwoliński, Pszonka, Starogródek ? | 1868 | - | Ż. Józefa Całko | Włościanin | AP Lublin | 175 | 866 | b.pag. |
„Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości”