Wykaz oficerów rezerwowych, lekarzy i farmaceutów z lat 1909-1915

Autor: Elżbieta Jakubiuk

Nazwisko Imię Imię ojca Data urodzenia Miejsce zamieszkaniaStopień / zawódNazwa jednostki wojskowej / miejsce w którym służyłUwagiArchiwumZespółSygnatura Strona
KrzyczkowskiJanWincenty02.05.1860KrasnystawPodpułkownik6 Wschodni Syberyjski Strzelecki PułkAP Lublin1757422
PlescowPiotrApoloniusz06.01.1874Nowa AleksandriaKapitanLejb-Gwardyjski Sankt-Petersburski Pułk Króla Fryderyka Wilhelma IIIWyjechał do Zwolenia, dokumenty przekazano do guberni radomskiejAP Lublin1757422
TerebuchinMikołajJan03.05.1866Janów LubelskiEsauł9 Donski Kozacki PułkWykreślony, dokumenty przekazano do Donskiego Okręgu WojskowegoAP Lublin1757422
ChajenckiJózef JakubJan26.02.1864ŁubczePorucznik135 Piechotny Kercz Jenikalski PułkWykreślony, dokumenty przesłano do guberni chełmskiejAP Lublin1757423
SahajdakowskiGrzegorzAndrzej10.01.1860Nowa AleksandriaPodpułkownik71 Piechotny Bielewski PułkAP Lublin1757423
Dombrowski (Dąbrowski)StefanAntoni11.05.1861Nowa AleksandriaPodpułkownik71 Piechotny Bielewski PułkZmarł 20.01.1911AP Lublin1757423
NikolskiAleksanderKwintylian24.07.1861Nowa AleksandriaPodpułkownik72 Piechotny Tulski PułkAP Lublin1757424
KlickiWacławAdam25.11.1861ChełmPodpułkownik65 Piechotny Moskiewski PułkAP Lublin1757424
LeontiewSamuelDymitr21.02.1865Nowa AleksandriaPułkownikLejb-Gwardyjski Sankt-Petersburski Pułk Króla Fryderyka Wilhelma IIIAP Lublin1757424
WiaczesłowAndrzejPiotr23.07.1873Praporszczyk3 Bateria 35 Artyleryjskiej BrygadyWykreślony z listy, wyjechał do miasta KonskieAP Lublin1757425
KrajewskiWładysław RomanWojciech19.05.1872Nowa AleksandriaPraporszczyk10 Piechotny Nowoingermanlandski PułkAP Lublin1757425
HindrychsonWaldemarGustaw13.10.1869BiłgorajPraporszczyk103 Piechotny Pietrozawodzki PułkWykreślony, wyjechał do Miechowa, dokumenty przesłane do guberni kieleckiejAP Lublin1757425
BielincewAleksanderMikołaj21.07.1874Nowa AleksandriaPraporszczykOrowajski Rezerwowy BatalionAP Lublin1757426
FrejmanSergiejPiotr10.01.1872LublinPraporszczyk50 Piechotny Biełostokski PułkAP Lublin1757426
KopytyńskiApolinaryJulian11.07.1861LublinPodpułkownik71 Piechotny Bielewski PułkAP Lublin1757426
ZalewskiHenryk EdmundAdolf17.12.1865LublinPodpułkownik65 Piechotny Moskiewski PułkAP Lublin1757427
StepanowKonstantyRoman27.12.1859Nowa AleksandriaPułkownik71 Piechotny Bielewski PułkAP Lublin1757427
BetnerRudolfGustaw27.12.1878Nowa AleksandriaPraporszczyk71 Piechotny Bielewski PułkAP Lublin1757427
WaulinWiktorMichał16.09.1872Praporszczyk8 Saperski BatalionWykreślony, dokumenty przesłane do guberni chełmskiejAP Lublin1757428
RulikowskiZygmuntEdward05.03.1874Gmina MełgiewPraporszczyk20 Dragunski Olwiopolski PułkAP Lublin1757428
BrunstPawełEmil17.01.1870LublinPorucznikLejb Gwardyjski Pułk Kirasjerów Jej WysokościAP Lublin1757428
JanowiczLeonJan20.02.1871LublinPraporszczyk64 Piechotny Kazanski PułkAP Lublin1757429
GeorgijewskiMarekMaksymilian09.11.1869Nowa AleksandriaLejtnant36 Załoga MorskaAP Lublin1757429
MałkowskiLucjan TeodorJan25.12.1878KocudzaPraporszczyk71 Piechotny Bielewski PułkAP Lublin1757429
PohoskiKazimierz JózefMichał04.03.1880BiłgorajPraporszczyk7 Bateria 10 Artyleryjskiej BrygadyWykreślony, dokumenty przesłane do guberni chełmskiejAP Lublin17574210
HinczCzesławMikołaj08.07.1877Dub, gmina KotlicePraporszczyk3 Bateria 18 Artyleryjskiej BrygadyWykreślony, dokumenty przesłane do guberni chełmskiejAP Lublin17574210
SemiganowskiAleksanderPaweł12.06.1861LublinPodpułkownik69 Piechotny Riazanski PułkAP Lublin17574210
BołdokLudwikAntoni22.08.1861LublinPodpułkownik9 Grenadierski Sybirski PułkAP Lublin17574211
GorjaczewMikołajAleksander02.11.1858LublinPułkownik8 Saperski BatalionWykreślony, dokumenty wysłane go guberni grodzienskiejAP Lublin17574211
BielajewMikołajEliasz30.11.1859Nowa AleksandriaPodpułkownik72 Piechotny Tulski PułkWykreślony, dokumenty wysłane do guberni smolenskiejAP Lublin17574211
ŻarnowskiJanusz Leon BolesławLucjan24.11.1863LublinPodpułkownik3 Strzelecki PułkWykreślony, dokumenty wysłane do guberni radomskiejAP Lublin17574212
GolicynPiotrKonstanty09.07.1876LubartówKornet39 Dragonski Narwski (?) Pułk AP Lublin17574212
BankinArnold KonstantyJan22.02.1875LublinPraporszczyk20 Saperski BatalionAP Lublin17574212
AmburgerJanGustaw02.02.1877LublinPraporszczyk26 Preobrażenski PułkAP Lublin17574213
JakubińskiMarian JózefFranciszek10.01.1877LublinPraporszczyk238 Kljazminski Rezerwowy BatalionWykreślony, dokumenty wysłane gdo guberni kurskiejAP Lublin17574213
ZdziechowskiJerzy MarianCzesław14.08.1880Praporszczyk38 Dragunski Włodzimirski PulkWykreślony, dokumenty wyslane do guberni chełmskiejAP Lublin17574213
GubarewMichałGrzegorz02.02.1874ŁukówKapitanWarszawski Magazyn ArtyleriiAP Lublin17574214
KościeleckiAleksanderKonstanty13.10.1877Nowa AleksandriaPraporszczyk225 Leśny Rezerwowy BatalionAP Lublin17574214
GłowackiLudomirWalerian30.10.1863LublinPodpułkownik11 Piechotny Pskowski PułkAP Lublin17574214
HinczKonradMikołaj03.05.1860Radzyń PodlaskiPodpułkownik6 Zapasny Kawaleryjski PułkAP Lublin17574215
GodlewskiFranciszekAntoni02.12.1866Gródek, pow. SokołowskiPorucznik101 Permski PułkAP Lublin17574215
MackiewiczGrzegorzKarol20.04.1864SiedlcePorucznik187 Rezerwowy Cholmski PułkWykreślony, ukonczył 50 latAP Lublin17574215
MichajłowPiotrJan29.04.1872Jasionka, pow. SiedlceSztab Kapitan195 Piechotny Dubnienski PułkAP Lublin17574216
FursBazyliTadeusz05.01.1866SiedlceSztab KapitanPomocnik Naczelnika WięzieniaAP Lublin17574216
PuszczynMikołajMichał03.10.1868SiedlceKornet41 Dragunski Jamburgski PułkAP Lublin17574216
SzacsznejderWincenty FranciszekJakub26.09.1874SiedlcePraporszczykLejb Gwardia Litewskiego PułkuAP Lublin17574217
Wilkoński-OdrowążStefan Ludwik TymofiejPiotr10.08.1871Górzno, pow.GarwolinPraporszczyk39 Dragonski Narwski Pułk AP Lublin17574217
SurkowAleksanderMikołaj07.02.1870GarwolinRotmistrz13 Dragunski Wojennogo Ordena PułkAP Lublin17574217
SosnowskiZygmunt Władysław LeszekKarol25.08.1864Budel, pow.GarwolinKornet3 Grenadierski Sumski PułkAP Lublin17574218
JaworskiStanisławJulian26.01.1874ŁukówPraporszczyk69 Piechotny Riazanski PułkAP Lublin17574218
WitwińskiJustynAntoni07.10.1854SiedlcePodpułkownik31 Piechotny Aleksopolski PułkAP Lublin17574218
SafronowLeonidNafanajłowicz?09.03.1869ŁukówPorucznik114 Piechotny Nowotorżski PułkAP Lublin17574219
KossobudzkiJózef Marcin30.09.1874ZakrzówekPraporszczykLejb Gwardia Litewskiego PułkuAP Lublin17574219
KonopackiGustawKarol09.01.1876DrzewcePraporszczyk5 Batalion 32 Artyleryjskiej BrygadyAP Lublin17574219
GodenowskiWłodzimierzPiotr05.10.1872LublinPraporszczykArtyleriaAP Lublin17574220
SafronowEugeniuszTeodor11.12.1850LublinKapitanPomocnik Naczelnika Lubelskiego WięzieniaAP Lublin17574220
BogosłowskiKonstantyAleksander22.05.1854LublinKapitan100 Ostrowski PułkAP Lublin17574220
DawydowTeodorWakuła06.02.1851Nowa AleksandriaPodpułkownik28 Piechotny Połocki PułkAP Lublin17574221
ŁakaszynKonstantyPiotr20.05.1857SiedlcePodpułkownikAP Lublin17574221
GuskowSergiejJan25.06.1855SiedlcePodpułkownikPowiatowy Naczelnik WojennyAP Lublin17574221
GolsztejnPiotrAleksander05.07.1855SiedlcePułkownikStrażnik ziemski AP Lublin17574222
MielnikowMikołajAleksy29.11.1853SiedlcePorucznik32 Pułk Jej WysokościAP Lublin17574222
KunickiFeliksAleksander13.11.1853KazimierzPułkownik12 Gusarski Achtyrski PułkAP Lublin17574222
ŻelichowskiSawaJefim12.01.1853LublinPodpułkownik2 Iwangorodzki Piechotny PułkAP Lublin17574223
WasilewLeonidBazyli15.08.1872Radzyń PodlaskiPorucznik10 Artyleryjska BrygadaAP Lublin17574223
ZrażewskiPawełMichał20.12.1873Radzyń PodlaskiPraporszczykAP Lublin17574223
KannabichAleksanderMikołaj06.10.1874KurówPorucznik2 Zapasny Kawaleryjski PułkAP Lublin17574224
RojewskiKazimierz Alojzy AntoniHenryk06.09.1865WólkaPraporszczyk63 Piechotny Uglicki PułkAP Lublin17574224
JaźwińskiZygmuntWalenty30.04.1868BorkiPraporszczyk14 Dragunski Litewski PułkAP Lublin17574224
AndrejewTeodorPiszenowicz?10.11.1875LublinPraporszczyk133 Piechotny Symferopolski PułkAP Lublin17574225
KremkiEdward MaurycyHenryk01.01.1874Pow. Włodawa, UścimówPraporszczyk71 Piechotny Bielewski PułkAP Lublin17574225
JaroszyńskiPaweł IgnacyWincenty15.01.1866PiaskiLekarzAP Lublin175742113
SawickiEustachy MichałWincenty20.11.1863BiłgorajLekarzWykreślony, dokumenty wysłane do guberni chełmskiejAP Lublin175742113
KuńczynskiEdward Jan08.10.1859Rąblów, pow. PuławskiLekarzBarnaulski Szpital MiejskiAP Lublin175742113
PłaczkiewiczLeonLeopold25.03.1875LublinLekarzAP Lublin175742114
KrzyczkowskiHenrykWincenty01.07.1864ZamośćLekarz14 Charbinski Szpital ObwodowyWykreślony, dokumenty wysłane do guberni chełmskiejAP Lublin175742114
TymińskiEugeniuszWojciech17.12.1868LublinLekarzAP Lublin175742114
GolakowskiWładysławFranciszek27.06.1860HrubieszówLekarzStarszy Ordynator Charbinskiego Obwodowego SzpitalaWykreślony, dokumenty wysłane do guberni chełmskiejAP Lublin175742115
TołwińskiKonrad KarolWładysław16.01.1882LublinLekarzAP Lublin175742115
CzerwińskiCzesław Kazimierz FeliksKazimierz09.01.1867LublinLekarzOrdynator Charbinskiego Obwodowego Szpitala Nr.1AP Lublin175742115
BiernawskiTadeusz PiotrJan19.11.1866DubienkaLekarz15 Charbinski Obwodowy SzpitalWykreślony, dokumenty wysłane do guberni chełmskiejAP Lublin175742116
LipkowiczIcek vel IzaakMowsze02.12.1866ChełmLekarzWykreślony, dokumenty wysłane do guberni chełmskiejAP Lublin175742116
BabkinBorysPiotr05.01.1877Nowa AleksandriaLekarzKliniczny Wojenny SzpitalAP Lublin175742116
NowińskiMaksymilianJakub20.10.1866BychawaLekarzMłodszy lekarz 119 Piechotny Kołomienski PułkAP Lublin175742117
ModrzewskiJan IgnacyFranciszek25.05.1869LublinLekarzMłodszy Ordynator 25 Charbinskiego Obwodowego SzpitalaAP Lublin175742117
Iwanicki-WasylenkoMikołajSergiej15.04.1884LublinLekarzWykreślony, wyjechałAP Lublin175742117
WierzejskiMarian GrzegorzPiotr13.05.1860SiedlceLekarz12 Sybirskie Wojenne Sanatorium AP Lublin175742118
SztejnMordkoSzaja15.01.1860SiedlceLekarzAP Lublin175742118
PodoskiJózef Gabriel KazimierzCzesław18.03.1864ŁukówLekarzMłodszy lekarz 181 Ostrołęcki Piechotny PułkAP Lublin175742118
StalkowskiStefan HenrykLudwik01.07.1881ŁukówLekarzAP Lublin175742119
KaczyńskiKajetan HipolitPiotr26.07.1873ParczewLekarzAP Lublin175742119
KrakowkaBronisławStanisław09.08.1892Władysławów, pow. SokołowskiLekarzAP Lublin175742119
MelanowskiWładysław Henryk10.06.1888Powiat garwolińskiLekarzWykreślony, wyjechałAP Lublin175742120
GosztoftLewAlbin11.07.1867Janów LubelskiLekarzStarszy Ordynator 4 Krasnojarski SzpitalAP Lublin175742120
TalkoWładysławJózef01.04.1868LublinLekarzMłodszy Lekarz 152 Piechotny PułkAP Lublin175742120
AntoniakWalentyPiotr01.02.1864SiedlceLekarzMłodszy Lekarz 190 Piechotny Wengrowski PułkAP Lublin175742121
ZingerJosefBerko Herszko15.08.1887Nowa AleksandriaLekarzAP Lublin175742121
PolkowskiStanisław BronisławWincenty21.02.1863SokołówLekarzAP Lublin175742122
BieńkowskiJózefFranciszek11.02.1869FarmaceutaAP Lublin175742B.pag
JabłonowskiMarianJan25.11.1882TarnogródFarmaceutaWykreślony, dokumenty wyslane do guberni chełmskiejAP Lublin175742B.pag
ZałuskaKazimierzWładysław13.01.1873ChełmFarmaceutaWykreślony, dokumenty wyslane do guberni chełmskiejAP Lublin175742B.pag
ChrzanowskiJózefLeon06.03.1873LublinFarmaceutaZarządzajacy apteką II Charbinski SzpitalAP Lublin175742B.pag
ChmielewskiTadeuszMarian13.02.1882ParysówFarmaceutaAP Lublin175742B.pag
FritzMieczysławFortunat18.12.1869Radzyń PodlaskiFarmaceutaWarszawski Wojenny SzpitalAP Lublin175742B.pag
BurdaAlbin JulianRoch01.02.1887JózefówFarmaceutaAP Lublin175742B.pag
PanklaEugeniuszEugeniusz09.01.1883SiedlceFarmaceutaWykreślony, dokumenty wysłane do guberni chełmskiejAP Lublin175742B.pag

W związku z prowadzonym projektem “Mieszkańcy Lubelszczyzny w armii carskiej”, proszę członków i sympatyków Lubelskiego TG o przystąpienie do pracy nad źródłami. Szczególnie swój apel kieruję do osób ze znajomością języka rosyjskiego.

Chęć przystąpienia do projektu proszę zgłaszać na adres lubelskietg@interia.pl