Galeria zdjęć

15 stycznia 2022 0 Opublikowane przez Redaktor LTG
Pierwszy z lewej siedzi Andrzej Kołtunik syn Antoniego i Józefy z Marciniaków, ur. 11.10.1888 Biskupie (obecnie Lublin ul. Biskupie) zm. 24.01.1969. Zdjęcie wykonane prawdopodobnie w 1909 roku. Służbę wojskową zakończył w 1918 roku.
Zbiory Krystyny Krzyżanowskiej
Stanisław Garbal
Zbiory Urszuli Irczyk
Zdjęcie przedstawia prawdopodobnie Józefata Doroszuka.
Na podstawie munduru można określić że zdjęcie przedstawia dragona ze straży przybocznej cara w mundurze galowym. Po medalach można stwierdzić, że osoba przedstawiona na zdjęciu była uczestnikiem wojny rosyjsko-japońskiej. Warto też dodać że dragon miał 16 lat służby nadterminowej.
Zbiory Zdzisława Komarowskiego
Na zdjęciu żołnierze 59 Lubelskiego Pułku Piechoty stacjonujący w Odessie.
Zbiory Grzegorza Kuczyńskiego
Na fotografii po prawej stronie stoi Stefan Kos(s) ur.w 1878 r. w Podlodówku pow. Lubartów, par. Rudno. Był synem Józefa Kos(s) i Tekli z Abramowiczów. Stefan służył przez 6 lat w Petersburgu, był żołnierzem piechoty Lejb-Gwardyjskiego Pawłowskiego Pułku Jego Wysokości. Na zdjęciu widzimy go z kolegą w mundurze codziennym – wzór 1881. Po powrocie ze służby zatrudnił się w Lubartowie. W 1906 roku ożenił się w Kocku z Kamilą Gryglicką i gospodarował w Mieczysławce. W 1920 roku wyjechał na Wołyń. Po wojnie w ramach rekompensaty otrzymał poniemieckie gospodarstwo w okolicach Włocławka. Zmarł w 1958 roku.
Zbiory Anny Lisowskiej
Na zdjęciu po prawej stronie widzimy Jana Jaworskiego, który urodził się w 1889 r. w Starych Kaliszanach par. Piotrawin. Był synem Ludwika i Agnieszki z Cieślików. Po powrocie ze służby za otrzymane pieniądze (ekwiwalent za odbytą służbę ?) dokupił ziemie w Kaliszanach Kolonii i ożenił w 1920 r. z panną Franciszką  Tys z Witkowic w Galicji. Zmarł w swoim domu w Kaliszanach Kolonii w 1954 r. i jest pochowany na cmentarzu parafialnym w Piotrawinie. 
Zbiory Jolanty Wypych